Új privát üzeneted érkezett!

Ismeritek ezt a doktornőt?!
Én igen és aki szeretné mesélhetek erről a türelmes ,kedves fiatal doktornőről.Én már kétszer szültem nála.Idén 09.06.-án ő segítette világra a kislányomat.Ajánlom minden leendő kismamának. Kép

Kép
 
 


Szia!
Én ma tudtam meg, hogy valószínűleg Aszódi Melindánál fogok szülni, mivel Gulyás doki külföldre utazik, és neki "adta át" a kismamikat 2 hétre.
Szeretnék minél többet tudni a doktornőről, úgy nyugadtabban mennék hozzá szülni. Bár első találkozásunkkor nagyon aranyosnak tűnt, de szeretném tudni milyen szakmailag, hány éve praktizál, gátmetszést jól csinálja, hány éves lehet, de minden érdekel róla. Pl: mennyi pénzt illik adni neki, mikor adjam neki oda, és akkor már a 6 hetes kontrollra is hozzá menjek vissza, ne a Gulyás dokihoz?
Köszi a választ.
 


Nora!
Szakmailag és emberileg is nagyon korrekt,Elég régóta praktizál,vam két kislánya tehát ő nagyon is jól tudja milyen a szülés.Ajánlani fogja az epit ha már két ujnyira kitágultál.Szerintem fogadd el mert gyorsitja a szülést.A gátmetszést nem ő hanem a szülésznő végzi de e doktornő fog összevarrni ügyes keze van.kb.szerintem 30-33 éves lehet.Pénzre nekem azt mondta,hogy nem mond semmit de elfogad bármit.mivel neki is két gyereke van és tudja mivel jár. A kontrollra is hozzá menj szerintem vissza mivel nála szülsz és akkor add neki oda pénzt.Mi50.000ft ot adtunk.Szerintem jó kezekben leszel,ha nem hagyod el magad a szülésnél vagyis nem hisztizel feleslegesen akkor még nevetni is fogsz.Miután én is megkaptam az epit és ő jött vizsgálni nagyon jokat nevetgéltünk,viccelődtünk.Ha a párod is bemegy a szülésre akkor őt is beveszi a mokázásba meg a szülésnél segitsébe.Ha v mit még szeretnél tudni irj. Kép

Kép
 
 

 
 

Szia!

Köszi a választ!
Most még úgy gondolom, hogy én aztán meg tudom szülni EPI nélkül is, de szerintem ezt majd akkor eldöntöm, ha megtudom végre milyen is a vajúdás:-) lehet alig fogom várni, hogy megkapjam... Egyébként ma vizsgált meg, és 1 ujnyira nyitott a méhszájam, akkor már közeledik az idő???
MÁV kórházban szültél?, mert az OGYIK honlapján is megtaláltam a dokinő nevét. Hálóinget adnak a szüléshez, ugye? Szülőszoba látogatáson azt mondták adnak, de inkább megkérdezem tőled is. A hálóing végig rajtam van a szülés alatt, a végén is? Nekem mandulaolajat mondtak, hogy vigyek be, de szerinted jó a Weleda gátmasszázsolaj is? Mert azt meg már régebben megvettem. Bocsi a bugyuta kérdésekért, de ilyan apróságokon töröm a fejem mostanában...
 


Szia!
Szívesen, a MÁV-ban szültem én nem vittem semmi olajat vagy ilyesmit nekem nem mondták. Adnak háloinget és igen végig rajtad van egészen a végéig.Az,hogy egy ujjnyira nyitva vagy még nem jelent semmit én már augusztusban nyitva volt de csak szeptember 6.-án szültem.Nyugodtan kérdezz.Első baba lesz ezek szerint ?!Lány vagy fiú?Mi lesz a neve??hétben vagy?Fej végű a baba?

Kép
 
 


Szia!

Akkor még bármeddig húzhatom attól, hogy nyitva van a méhszáj.31.héten a méhnyakam már csak 1 cm volt, féltem is, hogy koraszülött lesz a baba, dehát mostmár nem aggódok emiatt, kibírtuk.
Ma vagyok 38hét+2napos.
Lány lesz a baba és Anna lesz a neve.
Fej végű lesz, dokinő szerint már nagyon jól beilleszkedett a megfelelő helyre. :-)
Mikor beérkeztél szülni akkor hová mentél először? Rögtön fel a 4.re a szülőszobához és bekopogtattál?Vagy hogyan működik ez? Mert gondolom késő este, éjszaka, hétvégén nem a dokit kellene riasztanom, mert nem tudhatom mannyi időm van még hátra, neki majd szól a szülésznő ha megvizsgált, nem?
 


Nem tudom ti,hogy beszéltétek meg de engem megkért ha 10 perces fájásaim vannak vagy elfolyik a vizem akkor hívjam fel,mert neki még akkor el kell intézni a gyerekeket.Nálam úgy volt,hogy 09.06.-ra voltam kiírva és az napra be is hivott,hogy megvizsgáljon.Vizsgálat közben mondta,hogy eltűnt a burok sapka és megrepedt a burok ami annyit jelent,hogy induljak a szülőszobára és ő mindjárt jön utánam.Lementem elhelyeztek a szülőszobán átöltöztem és addigra jött is és utána már gyorsan jöttek a dolgok.A burok sapkát én itthon észre vettem és úgyis mentem be 6.-án,hogy valami nem oké.A burok sapka az ilyen fehéres nyálka szerű izé volt enyhén véres.Szerintem ha úgy érzed,hogy idő van hívd fel az Aszódit és ő megmondja mit tegyél.Mindig be van kapcsolva a mobilja.Volt úgy hogy én hajnal 3.00 körül hívtam és ő otthon volt ,aludt de nem volt bunkó készségesen elmondta mit tegyek.Sőt mivel én a nagy melegben voltam a végén és látta,hogy mennyire szenvedek azt mondta a kiírt nap előtt pár nappal,hogy nyugodtan vegyek forró fürdőt,legyek úgy együtt a férjemmel,mert akkor így beindulhat a szülés.De az én kis Lilikém betartotta a pontos időt.Szeptember 6.-án este 18.33-kor 52cm-vel és 3550 gr-mal megszületett.Apás szülésünk volt.Ja és amin csodálkoztam az az volt hogy ehettem és ihattam persze csak minimálisat sőt ha nekem úgy jobb volt még le is tusolhattam a vajúdás alatt.A csecsemősök is aranyosak,első éjszaka ne lepődj meg de a gyereket nem adják ki neked mert megfigyelésre benn tartják a csecsemő osztályon de másnap reggel meg fogod kapni.Éjszakára beadhatod de kinn is maradhat veled a szobában.H van még kérdésed ne habozz ha tudok válaszolok.Pussssssz!!!!!
Jó éjt Kép

Kép
 
 


Szia!

Köszi a válaszokat. Akkor várom a 10 perces fájásokat... :-)
Nyákdugót kérdeztem a dokitól, hogy várjam-e az eltávozását, de azt mondta már nincs nyákdugóm, mivel már nincs méhnyakam, teljesen elsimult, úgyhogy lehet már régebben elhagytam azt a dugót:-)
Buroksapkát nem emlegetett, de ma meg egész nap valami sárgás nyálkás trutyi folydogál belőlem, de nemsok. De gőzöm sincs, hogy akkor az mi lehet most. Fájni nem fáj és nemkeményedik többször a hasam, csak úgy mint eddig is. Úgyhogy most várom mi történik.
Szia
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ha megengeditek!
Levimet a Kútvölgyiben szültem, a kórház maga csodálatos, a dokim nem, de ez már a múlt. Most új dokim van, angyal, de sajna júl.1től luxusszülészetet csinálnak a kórházból, így kizárva, hogy ott szülhessek. A legújabb hír, hogy a sima sztk rendelés is 15 ezer lesz és ezt már márciustól bevezetik, így nagy bánatomra úgy tűnik, két hét múlva se kórházam, se orvosom.

Párom most rezidens az ÁEKban, ezért felmerült, hogy esetleg oda mennék át, de semmit nem tudok róla. Gondoltam, Ti sokkal többet tudtok mindenről, mint párom valaha fog, hiszen egyfelől Ő gasztrós, másfelől ezerfelé van, harmadrészt pasiból van, így nem is érzi át, mi mennyire fontos.Smile

Minden érdekelne, szülőszobák, csecsemőosztály, ottani ágyszámok, esetleg magánszoba, de ez csak kíváncsiságból.
Illetve Aszódi doktornő neve merült föl esetleg, persze ha elvállal.
Meg persze más, korrekt doki neve is érdekelne ám!

Előre is köszönök minden infot!

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Régen írtatok már ide.

Aprooka!
Nekem volt szerencsém találkozni többször is Aszódi dr.nővel. Az első két alkalommal nagyon unszimpatikus volt, azt is mondhatom, hogy visszataszító megjelenésű (vizitkor találkoztam vele mindkétszer 2,5 év különbséggel). Harmadszor már sokkal emberibbnek tűnt, de akkor nem vizit keretén belül, hanem bekerültem a sürgösségire, és ő volt akkor az ügyeletes. Meg is ijedtem rednesen, hogy te jó, ég, ehhez kerültem, ekkora pechet! Nem mondhatnám, hogy túl kedves volt, de ha kérdeztem, válaszolt rendesen. Ekkor egy kicsit megváltozott róla a véleményem, de szülni semmi képpen nem mennék hozzá. Nem kommunikatív, és nekem az nagyon fontos.
Annál inkább ajánlom neked Szigeti Katalint. Ő nálam a plafon. Fiatal, lelkes, kedves, agilis, bármikor elérhető és nem anyagias.
Magával a kórházzal is meg vagyok elégedve, nagyon kedvesek a nővérek, szülésznők.
Jó pocakosodást!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én nem ismerem a Doktor nőt..Lehet hülyeség, de nekem a férfi szülészekhez nagyobb a bizalmam, mint a nőkhöz...
Én semmiképp nem szültem volna nőnél..
Aprooka, viszont ha még nem döntötted el kinél szülj, az én Dokim nyugodt szívvel tudom ajánlani:) Minden szempontból meg voltam elégedve vele...Ha érdekel, írok róla bővebben....

Én a kórházzal is meg voltam elégedve....Egyedül egy bunkó nővér volt, mondjuk az nagyon az volt....
De a szülőszoba szép, mindenki nagyon kedves, dokik, szülésznők, stb...Nekem sajnos császár volt, és tényleg a műtét alatt is mindenki kedves volt a műtőben....

Kép
Kép
Kép
 


Hillsdeli!
Én sem tudtam volna elképzelni régebben nőt, de amióta nőhöz járok, azóta férfit nem tudnék már elképzelni. Egy női nőgyógyász-szülész személyesen is ismeri a női testben lezajló folyamatokat, és pontosan tudja, hogy miről beszél. Ha elveszítesz egy babát, teljesen másképp közelít, hiszen az anyai ösztönök benne vannak (még akkor is, ha esetleg nincs még saját gyereke).
Vendég
 


Sziszanya: Ebben egyébként biztos hogy van igazság.
Ilyen szempontból biztos jobb a nő. De valahogy én nem tudok úgy megbízni a női orvosokba, de ez én vagyok..Lehet teljesen alaptalan...
Egyébként amit mondasz, arre volt 1 jó példám, pl amikor kiderült hogy terhes vagyok, és még csak az első időpontomat kértem a doki asszisztensétől telcsin, mondta hogy mikre vigyázzak, hogy pl legyen nálam mindig egy kis csoki, mert a kismamák hajlamosak csak úgy összeesni:))) Mondta hogy ő is ájulós volt. van 2 gyereke...
Na ehhez képest amikor egyszer mondtam a dokinak terhesgondozás során (első trimeszter), hogy sokszor rám jön olyan rosszullét hogy ha nem eszek kb 2 percen belül, úgy érzem összeesek...Erre azt mondta ez pszichés... Na köszi...És nem az volt, mert aztán ahogy a rosszul evős időszak elmúlt, ez is megszünt...

Meg pl nekem a 13. héten volt vérzésem, de elég komoly (fél napig ömlött a vér belőlem), elkezdett leválni a méhlepény. Utáltam hogy a kórházba igazán senki nem mondta el mi a bajom, csak hallottam a latin szavakat, azt se tudtam mi az a haematoma, csak hogy van olyanom...A szobában mellettem fekvő kismama mondta mi az, mert neki is volt...
Ahogy jöttek vizitelni a dokik (8 napot feküdtem bent), nyilván abban megegyezett mindegyik, hogy feküdnöm kell, de ezer más kérdésem volt, mindenki mást mondott, erre gondoltam inkább megkérdezem a saját dokim amikor bejön hozzám...De elég flegma volt, tök rosszul esett hogy első terhességemmel feküdtem bent vérzéssel, azt sem tudtam megmarad e a baba vagy sem, saját dokim nem is látott UH-n, és amikor kérdeztem a "hülyeségeimet", mondhatni leoltott, hogy hát itt sem mondanak mást, meg másnak is van első terhessége (mert mondtam hogy bocsánat, majd a 2-nál már nem kérdezek biztos ennyit)....
Na mind1, akkor úgy voltam vele hogy dokit váltok, kicsit undoknak tűnt a doki, de aztán megmondtam neki mi a bajom vele, aztán ő is látta hogy tök más típus vagyok, én sajnos jobban parázós vagyok, és aztán később rendes volt....

Na de ezt csak arra írtam, hogy valóban az én problémámat is lehet jobban átérezte volna egy nő, főleg ha olyan szülész, akinek már volt vetélése vagy babája.....


Hihi:) Ahhoz képest hogy ajánlom a dokim mindenkinek, nem voltam túl pozitív az előbb:))
De egyébként aztán megszerettem, tényleg semmi bajom nem volt vele, nem is szeretnék váltani, és a 2-at is biztos nála szülöm...
/ha elvállal:)/

Kép
Kép
Kép
 


...rosszul levős időszak.....lemaradt az "l" betű:)

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!En uj vagyok es meg csak most regisztraltam mert sok erdekes dolgot olvastam.Meg csak 23 eves budapesti lany vagyok es van egy harom es fel eves kislanyom.
Eloszor is az Onok segitseget szeretnem kerni.En nekem nem fogadot orvosom volt sajnos de Baloghoz jartam ujpesten es o allitolag jo....de nem ez a lenyeg.Korabban jott sajnos egy honappal a dragam es csak az Ogykban ,Szabolcs utcai korhazban volt reggel ugyelet.Aszodi Melinda doktorno volt ott es o vezette le.Ahogy egy anyuka irta tenleg nem kommunikativ es pont ebbol van problema ugyanis a kislany le van maradva csak meg talaltak meg hogy miert es a legutobbi vizsgalat utan heim palban mondta a doktorno(Almassy Zsuzsanna),hogy valoszinu a szulesnel volt a problema.Ami ebben durva,hogy harom eve probaljak kitalalni es harom ev utan halottam most eloszor,hogy szulesnel lehetett a problema.A gond az,hogy jelenleg nem tudom hol tartozkodik az Aszodi doktorno es nem tudom.hogy ilyenkor harom ev utan megfogjak talanni a gyerek papirjait vagy ahova le van irva a szules,mert valamit valoszinu,hogy akkor nem kozoltek,es pontotsan emlekszem,hogy a doktorno sem mondott semmit.Szoval ha esetleg valaki megtudna mondani,hogy ennek hogy lehet utanna nezni ill. hol rogzitik ezeket azzal nagyon sokat segitenenek.
Koszonom[/b]
bejus23
Budapest XIII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: