Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
BÚÉK (mert még asszem, nem mondtam)

Tündi! Először azt hittem, rosszul látom a vonalzódat :D
GRATULÁLOK! Szorítok nektek, hogy meg tudjátok oldani a dolgokat. Kedves apától, hogy írt nekünk néhány sort :)

Kchriske!
Tök jó a dalos link, amit küldtél. Van egy másik dal: kengurumama. Pontosan nem tudom a címét, de az mikor a pálma expresszóban hagyja kicsi fiát. Ennek szeretném a dallamát megszerezni, de csak egy kissrácot találtam a neten, aki úgy-ahogy énekli.

Zsuzsi! Örülök, hogy aktivizáltad magad és írogatsz. Nemsokára lesz futkosás Zsombi után biztosan! Le se lehet majd lőni.

Red! Jó nagy dumás Tündérpanka! Már nagyon várom én is, hogy Babóca szövegeljen. De még csak néhány szófélét mond és kiabál rettenetesen.

Nusyka! Örülök, hogy jelentkeztél. Remélem, látunk sűrűbben!

Kisbogárka! Csny hogy viszonyul a pocakodhoz? Beszéltél róla, hogy mi készül ott? (Red ez a kérdés rád is vonatkozik)

Vivi kamaszabb, mint valaha. Marhára "menő" akar lenni, úgyhogy örült vitáink vannak az öltözéstől kezdve az evésig mindenen.
Jó lenne már túl lenni ezen a korszakon! De ezután jön még rosszabb is, mikor nagykamasz lesz :(

Babóca kari alkalmával leszokott a ciciről. Egyik napról a másikra, hiába kínáltam, csak nevetett, cuppantott kettőt és ment játszani. Hát jó. Nem lehetett sok tejem, mert csak egyszer kellett lefejnem, nehogy szétdurranjon. Viszont azóta jobban eszik. Nem volt hajlandó megenni semmit, csak ami édeskés. A tápszerrel is küzdöttünk egy ideig, de most helyre állt a rend.
El vagyok ájulva, hogy mindent megért. Ha mondom, hogy pisilni megyek, jön a wc-hez, hogy oda kell menni. A fürdést is tudja, viszi ő is a szemetet, táncol. Csak egy dolgot nem akar sehogy sem megérteni: nem. Ezt egyszerűen nem hallja meg! És ha hangosabban szólok rá, nevet. Elkísérem a tetthelytől, nevet. Ördögfióka.
Ő is nagyon lelkesen várja a hazaérkezőket, ha csöng a kaputelefon, kiabálva rohan az ajtóhoz és hív, hogy nyissam. Aztán meg toporog, hogy nyissam a bejáratit is. Elészalad Vivinek is meg Apának is, aztán ugrik a nyakukba. :) Apa először próbálkozott, hogy levetkőzik, kezet mos, de lebeszéltem róla, ne rontsa el a pillanatnyi lelkesedést. Milyen már az: várjál, mindjárt örülhetsz, csak ez meg az meg amaz, na most már lehet. Hülyeség. Úgyhogy Apa leszokott róla, felveszi, aztán majd kezet mosunk, esetleg át is öltözünk.
Majd jövő héten teszek fel képeket, mert a másik gépen vannak (márha nem megy Apa megint egy hétre németbe - most is várjuk már nagyon haza, hétfő óta nem láttuk :( Tudom: még mindig jobb a helyzetem, mint Nusykának)
Vasárnap sütöttem Apának a sznapjára tortát: Nagy-Magyarország formájút. Nagyon jól sikerült szerintem, úgyhogy majd fölrakom dicsekedni :oops: Meg kariról is rakok fel.
Egyelőre elég lesz belőlem ennyi, majd jövök még :) (nem fenyegetés, ígéret)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nicolca 2010.01.27 20:43-kor.

Kép
Kép
 
 


Kchriske:
Írod, hogy szted nálunk sem lesz gond azzal, ahogy majd P viszonyul a tesóhoz… háááát: a próféta szóljon a száddal, szahib! :D
Egyelőre már akkor is irtózatos visítást tud rendezni, ha Misi megölel, vagy körbesimogatja a hátamat, netán megmasszírozná a derekamat. Van csecsemőbabája, azt szoktuk öltöztetni meg füröszteni stb… de csak az én kedvemért játszik vele, meg a közös elfoglaltság öröméért, egyedül sose veszi elő. Meghát pontosan érti a különbséget, hogy az csak egy játékbaba és hogy mi csak imitálunk.
Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy miként viszonyul majd az öccséhez, és csak remélni tudom, hogy nem fajul majd odáig a helyzet, hogy szándékosan bántsa. A múltkor az unokabátyját (4 éves) simán kipenderítette az ölemből egy „anyucika Annáé!” felkiáltással.
Szóval félek a féltékenységtől…

Örülök, hogy megpróbálkoztok a terepautával! És lehet, hogy Z most passzív, de ha esetleg lesz egy kis pozitív változás kettőtök között, akkor talán észbekap majd, hogy ez neki is frankó.
Talán fura lesz amit írok mindjárt, és leszögezem, hogy sem rá-, sem lebeszélni nem akarlak Apátokról. Hisz úgyis Te érzed, te tudod, hogy meddig mész el, mennyi fér bele még neked. És azt is szeretném így előre hozzátenni, hogy a Te+ a lányok boldogulása sokkal jobban izgat, mint Zolié (bocsi, de ez van).
Szóval: tudom, hogy a gyerekek meg az anyagiak miatt csavarosabb a helyzet az általánosnál, meg hogy mindenki megérdemel 1 esélyt… de szerintem CSAK 1-et! Annyiszor-de-annyiszor bebizonyosodott már az életemben, hogy hiába bízom a változásban, ha a másikat nem érdekli, ha ő nem akarja igazán… és mindannyiszor pocsékba is ment a rájuk fordított idő/energia stb, mert kutyából a legritkább esetben lesz vaníliáspuding…
Nem túl kedves hozzáállás, tisztában vagyok vele. De mióta alkalmazom, sok keserűségtől megkímélt már.
No csak ennyit akartam erről – DE: drukkolok teljes szívemből, hogy helyrerázódjatok, vagy legalábbis mihamarabb elinduljatok az ehhez vezető úton (bizonyára sok-sok idő kell majd hozzá…).

Örülök, hogy Lettit végre sikerült beoltatni! Hogy viselte? Amúgy azt hallottam, hogy febr elejére-közepére mondják a köv járványidőszakot, és ha ez igaz ,akkor tényleg védett lesz már akkorra.

Zsuszi:
Tök jó, hogy Zsombinál ilyen problémamentes volt a leszokás, és örülök, hogy bevált a mildi!
A járással nagyon ügyes! Nemsoká majd azt veszed észre, hogy egy valódi kis forgószél közlekedik majd a lakásban… :D

Nicolca:
Végre írtál! Már azt hittem, kedves mama nemcsak hogy betoppant karácsonykor, hanem padlóra is küldött téged :S
A képeket nagyon várom :D
Tényleg, más is rakhatna ám fel képet pl karácsonyozásról vagy csak úgy ;)
Babóca végülis ezek szerint beletörődött, hogy nem mindennek van édes íze? Szegényke :) Hát igen, nem örülök, hogy csak 4,5 hónapig tudtam szoptatni, de ebből a szempontból „szerencse”, mert P hamar megszokta a mindenféle kajákat és hát jó evő is lett. NAggyon nagyevő. *szemfogratás*
Ó, az üdvözlés nálunk is hasonlóan lerohanós móka. Misinek esélye sincs levetkőzni vagy iylesmi :)

Nusyka: el ne tűnj megint , te lány!!!!!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen!
A kistesó becsúszott, ő csak a távol jövőben volt a terveimben, mert idén szeretném befejezni a sulit, meg vártam, hogy visszahívnak dolgozni, mert az egyik kolléganő is terhes, úh lélekben már pályáztam a helyére. De, ha már jön....
Ahogy a doki mondta, hogy, ha az Isten nekem szánta ezt a gyereket, akkor azzal célja volt.

Apa hozzászólásával kapcsolatban:
Pár éve még könnyesre sírtam volna egy ilyen után a szemem és repültem volna a karjaiba. Ma inkább feldühít, de nagyon.
egy összeköltözéssel nem oldódik meg semmi. Hiába érzi úgy, hogy, ha fizikailag együtt élünk, akkor minden oké lesz. itt nem az összeköltözés a megoldás, vagy legalábbis nem azzal kezdődik a rendbehozatal.
Ez most úgy hangzott, mint egy romantikus regény egy részlete, csak én máshogy érzem ezt a helyzetet. Nem szeretném a sárba m*cskolni, hogy ilyen, meg olyan, de annak oka van, hogy 12 hónapja nem rohantam utána.
Persze ezek után nagyon sok mindenki fogja feltenni jogosan azt a kérdést, hogy ugyan minek szülök neki még 1-et. Én is ezt kérdezem.

Én Reddel értek egyet:
"Hisz úgyis Te érzed, te tudod, hogy meddig mész el, mennyi fér bele még neked. És azt is szeretném így előre hozzátenni, hogy a Te+ a lányok boldogulása sokkal jobban izgat"


A várandós kismamáktól kérdezném, hogy mindenki beoltatta magát és a nagytesót a H1N1-el? Épp vacillálok, de már inkább az igen felé hajlok. Ne haragudjatok, de elég rég óta téma ez, és már nem emlékszem, ki, hogyan döntött, és elég sok idő lenne visszakeresni.
Vendég
 

 
 

Tündi, én úgy gondolom, hogy meg is fordíthatjuk a dolgot, ha valaki ilyen cseppet sem jóindulatúan megkérdezné, "hogy ugyan minek szülsz neki még 1-et?". Merthogy elsősorban nem neki szülöd, és persze jó, ha van egy megbízható társ, egy apa a képben, de nem létszükséglet...
8)
Úgyhogy a kétkedők kapják be a kisbari fülét...
Abban pedig egyetértek veled, hogy ha mégis jön, hát annak oka van (és nálunk is elképzelhetetlen volt az abortusz, pedig talán még emlékszel rá, hogy mikor kiderült Boti léte, finoman szólva nem repestem az örömtől - és Misi sem. Szégyen ide-vagy oda, de tényleg így fogadtuk. Ez van.)

ja: én be vagyok oltva, Panna nem

Kép

Kép
 


Szia, igen, itt kezdődött a probléma. én sajna nem örülök úgy, ahogy ilyenkor kellene, és szégyellem is magam ezért.
nekem ugyan megfordult az abortusz a fejemben, de amíg a dokira vártunk, sírtam is eleget, hogy így érzek. aztán félig-meddig meggyőzött. remélem, így lesz jó.
Vendég
 


Szép estét!

Köszönöm mindenkinek,h ilyen kjedveseb fogadtatok és a beszámolókat is!Igyekszem felvenni a versenyt az idővel és mindent alaposan elolvasni és reagálni is rá!

Először is:

TÜNDI!

Tiszta szívből gratulálok Nektek!Remélem megoldódnak a gondok-persze tudom,h ez ennél sokkal összetettebb,de én kívánom,h minhamarabb rendeződjön köztetek a helyzet.És ne ítéld el magad az ab...BOCS,tovább nem írom,minek a gondolata miatt!Anno,mikor Csengével terhes lettem,nekem is ez volt az első döntésem,mert csak a realitást vettem alapul.A nőgyogy-on várakozva még mi is úgy váltunk el apával,hogy kérek "rá" időpontot,aztán odabent,mikor ténnyé vált a sejtés,olyan melegség öntött el,hogy megfordult velem a világ és vigyorgó képpel ugrottam apa nyakába:)Ez volt életem legfantasztikusabb döntése:)

Kicsit rólunk:

Mit is mondjak???Remek egy helyzet...Nem tudom,mitől vagyok inkább kiborulva:a gondolattól,h apa több 1000km-re van tőlünk?Vagy,hogy ami eddig egyszerű és nyílvánvaló volt,az napról napra bonyolúltabb?Vagy attól,hogy csődöt mondok mint "anya és apa" egyszemélyben?Vagy attól,h nem tudok együtt élni az anyósomékkal????

Szóval,amint látjátok,ha panaszkodást akarnátok hallani,rám szamíthattok!!! :?

És akkor azt még nem is említettem,hogy belémszeretett egy srác,úgyhogy...áááááááá!Kész vagyok teljesen :x
Volt vki ilyen helyzetben?Mit tegyek???

Csenge iszonyatosan anyás lett-nem meglepő...!Még csak most kezdett el beszélni(Hát nem kapkodta el...)Persze az alapok már régóta mentek(anya-apa-stb)De most kezdett el szótagokban beszélni.Amúgy rettenetesen okos és ebből adódóan baromi rafkós kiscsaj!Néha az az érzésünk:Rosszabb lesz,mint a bátyja ...
:roll:

Csongor nehéz eset...ez sem meglepő...Ő szenvedi meg ezt a helyzetet a legjobban.Sokkal több törődésre lenne szüksége,mint amit adhatok neki(az idő miatt)így most úgy döntöttem,változtatok és megpróbálok több programot csinálni vele csak kettesben.

Én lelki roncs lettem és félek,túl nagy árat kell fizetnünk azért a döntésért(London)Nem tudom,mi lesz... :?:

Red!

Jajj,de izgi!Lassan a finishbe érsz :lol:
Hol fogsz végülis szülni?
Képzeld:Nekünk is lehet,h lesz egy kicsi kis BOTONDUNK :lol:
Ááááááááá,nem úúúúúúúúúgy,nem nekem!!!!!!!Tesóméknál is jön a baba júniusra,csak még nem tudni,mit rejt a lába között :wink:
De ha fiú,akkor Botond lesz-Remélem is!!!De tökre sajnálom tesómat,mert a sógornőm nem engedi neki,h továbbvigye a családi nevet(János)Jó,nem első névként,na de legalább másodiknak,NEM???Elvégre közös az a baba:közösen hozták össze,közösen nevelik majd,miért nem lehet a névválasztás is közös döntés???

De legalább megoldódott a felhalmozódott babaruhák kérdése:rájuksóztam mindet :lol:


Mára ennyi,tényleg igyekszem mindenkinek írni pár sort,csak kérlek titeket,várjátok ki :lol:

Szép álmokat!

Kép
Kép
 
 


Ja,bocsánat a rengeteg gépelési-ill. helyesírási hibáért,de hulla fáradt vagyok,alig látom a képernyőt!!!

Kép
Kép
 
 


Ja,a kukés dolog ismerős :) náhány hónapja Csenge is kiviszi a pelust a kukába-azóta már más szemetet is-csak ő még nem mond ilyen édes dolgokat,mint P,csak rámnéz és visít,h "KU KU KU" ha épp nem figyelek és rángat,hogy nyissam ki(Ugyanis biztonsági okokból zárva van:ha nem beledob vmit,akkor újrahasznosít...)

Csongor ellenben éppen szerelmes a hugába.Minap mondja:
"Mi szejelmesek vagyunk a Csengével,össze fogunk házasodni utána meg elrepülünk Las Vegasba!"

Egyik reggel ölelgették és puszilgatták egymást,én éppen szedtem elő nekik a ruháikat,erre Csongor megszólal:
"Látad anyat,szeretkeztünk egy kicsit!"
Erre én:"MIT CSINÁLTATOK?????????"
CS:"Hát megszeretkeztük egymást!"

Na tényleg megszűnök,sziasztok!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hú, most aztán pörögnek a hsz-ek! :lol:
Olyan fura, én mindig egy kicsit (vagy nagyon) az ördög ügyvédje vagyok, nem tudom, lehet-e hinni az újrakezdős dolgokban (ebben Rednek teljesen igazat adok). Főleg, hogy van az a típusú férfi, aki a nagy szavak embere, de ritkábban a tetteké. Amúgy viszont nagyon nagy lelkierő kell ahhoz, hogy az ember felálljon, azt mondja elég, és inkább egyedül neveli fel a gyerekeit (főleg anyagiak és családi segítség híján).
Nusyka: hát tényleg nem irigyellek, semmi bajom anyósomékkal, de nem szeretnék velük együtt élni. Még a saját anyámmal se szívesen, pedig őt imádom.
Én gyakran sima anyaszerepben is pocséknak érzem magam, meg tudom érteni, hogy 2 gyerekkel "anya+apa" szerepben nem könnyű teljesíteni. Viszont a leírtak alapján tündériek a gyerekeid, és biztos vagyok benne, hogy a maximumot kapják Tőled.
A srác dolgot nem teljesen értem. Küldd el. Finoman, de határozottan. Vagy részedről sem közömbös a dolog?
Ja, ez a fórum panaszkodásra (is) való. Látod, tőlem mindig kaphatsz használhatatlan tanácsokat. :)
Nálunk szerencsére eddig még nem volt olyan, hogy abortuszon kelljen gondolkoznunk, de szerintem semmi szégyenletes nincs abban, ha valaki józanul mérlegel, és elsőre az esze győz. Tudom, közhely, de igaz, hogy valahogy mindig lesz, csak ez előre mindig hihetetlen.
Kisbogárka: jól emlékszem, hogy Csny-t a Bajcsyban szülted? Most is ott fogsz? És ki a dokid?
Red: megvan már a kórházi pakk?
Kchriske: sajna tudom, hogy a jelenlegi altatáson erősen változtatni kell majd, de egyenlőre fantáziátlannak érzem magam ahhoz, hogy valami olyan módszert találjak ki, ami sírásmentes és mégis hatékony. Egyik legrosszabb tulajdonságom, hogy nagyon türelmetlen vagyok, és mindig mindent azonnal akarok.
:(
Mi mindannyian be vagyunk oltva.
Nicolca: jó Nektek, hogy Babóca már mást is eszik, Zsombi mostanában nem akar rendesen ebédelni, azaz egyáltalán nem akar "rendes" főtt kaját enni, se darabosan, se pépesen. A gyümik meg a joghurtok, túrókrémek, tejpépek mennek, de más nem. Érdekes módon a sonkás kenyér OK meg a fornetti is. Még a nagy kedvenc sütőtökből is max egy fél üveggel eszik meg, és a napi 5 étkezésből is 3 rendes lesz csak, mert reggelizni is csak ímmel-ámmal szokott. Ha van időtök/kedvetek, írhatnátok tuti sós csodarecepteket.
Na jól van, sok lesz belőlem, puszi

Kép
 
 


Nusyka!

lol, nagy duma ez Csongitól! XD

Zsuzsi mintha a számból húzta volna ki a szót!:
"Én gyakran sima anyaszerepben is pocséknak érzem magam, meg tudom érteni, hogy 2 gyerekkel "anya+apa" szerepben nem könnyű teljesíteni. Viszont a leírtak alapján tündériek a gyerekeid, és biztos vagyok benne, hogy a maximumot kapják Tőled. "

Nagyon nehéz helyzetben vagy, hát ne súlyosbítsd még azzal is, hogy magadat ostorozod! Nem hiszem, hogy hasonló helyzetbe kerülve bármelyikünk is frankóbban helyt állna...
Az anyóstéma nálam is kulcsprobléma volt anno, majdnem ráment a házasságunk arra a 2 évre míg ott laktunk. Úgyhogy megértelek!

nah, és mi is van ezzel a sráccal? fejtsd már mi kicsit bővebben :wink:
hogy került a képbe, te miként viszonyulsz hozzá... mert ez azért nagyon nem mind1 ugyebár...

Kórház: végülis maradok Kistarcsánál. mivel ígyse-úgyse fogadok dokit, nincs rá garancia, hogy máshol lelkiismeretesebben ellátnának, itt meg már legalább ismerem a dörgést, tudom hogy mire számíthatok. Meg a család is besztrájkolt, hogy miért faksznizok, miért nem jó nekem ez, nehogymáááá messzebb meg bonyolultabban kelljen utazgatniuk :S

Gratulálok tesódéknak! :)
hát izé... nálunk is ment a harakiri a "többgenerációs,kötelező név" miatt. Ugyanis nemtomhány felmenőn keresztül mindenki Bene Mihály.
nahát én meg megmakacsoltam magamat - kövezz meg nyugodtan :) - és csak 2. névnek vagyok hajlandó adni (annak sem szívesen, de azért a férjemet nem akarom vérig sérteni. hál istennek végül sikerült kompromisszumot kötnünk)


Bumbike:
nekem is lelkiismeret-furdalásom van azért, mert nem fogadtam kitörő örömmel a tesóbabát.... de az embernek az észérveket is figyelembe kell venni sajna. És sokszor még most is elkeseredek, ha a jövőre gondolok, hogy miként fog alakulni, és egyszerűen képtelen vagyok kizárni az olyan gondolatokat a fejemből, hogy " mi lett volna ha csak pá év múlva jön Boti..."
Szégyenlem is magamat ezekért a gondolatokért, de nem tudok mit tenni ellenük.
Remélem, hogy az idő nálatok és nálunk is bebizonyítja majd, hogy jól döntöttünk, mikor az élet mellett voksoltunk!

Zsuzsi:
Uram, jelentem alássan: kész van a kórházi pakk, uram!
8)
(ööö, 90%-ban: Botinak még be kell tennem 1-2 kissapkát - csak még nem mostam+vasaltam ki-, meg nekem venni kéne még 1 szopis melltartót, meg a legkényelmesebb papucsomat is használom még, azt majd csak induláskor teszem bele + iratok, telefon+töltő+fényképezőgép...)
kaptam kölcsön egy frankó merevfalú gurulós bőröndöt, abban van a nagyja, meg van egy kisebb, külön táska, amit a szülőszobára viszek majd be.

jövő hétvégére tervezzük, hogy Pöstre megyünk moziba, mondtam Misnek, hogy a csomagtartóba már vinni fogjuk a pakkot is, biztos-ami-biztos alapon(főleg, hogy asszem elhagytam a nyákdugóm 1 részét). kissé elszontyolodott, hogy akkor ő mostantól már csak alkoholmentes sört ihat? :cry:
majd megszakad a szívem szegényért :roll: :lol: 8) :wink:

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Húúú mennyi mindent írtatok!! De jóó!

Több véleménnyel is egyetértek.. majd részletesebben is.

Mindenkihez akartam még írni, de most mennem kell és nem is tudok nyugodtan írni.. meg holnap suli is van... talán később jövök, vagy holnap folytatom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 17:41-kor.
 


Szép estét !

Köszönöm a bátorító szavakat!Valóban eszméletlen nehéz helyzetben vagyok,de nem hinném,hogy "hős" vagyok és azt sem,hogy egyedüli ilyen téren!Mert itt van pl Kchriske v Tündi-KÉRLEK NE HARAGUDJATOK,HOGY VELETEK PÉLDÁLÓZOM!!!!!!!-akiknek itthon van a párjuk,nincsenek egyedül és néha mégis...(Nagyon remélem,h értitek,mire akartam ezzel utalni és nem bántottam meg senkit!!!!)

Mindezek mellett hihetetlenül jól estek a szavaitok,köszönöm Nektek!

RED!
Megértelek,nem itéllek el,én sem első névként gondoltam,hanem másodikként.A dologhoz hozzátartozik,h sógornőmnek,finoman fogalmazva is igen érdekes a stílusa,természete és picit hülyére veszi a tesómat!Tesóm min.2helyen melózik,sógornőm május óta lényegében sehol(feketén dolgozik elvileg egy varrodában,de van,h heti egyszer kell csak bemennie,ebből meg ugyebár nem lehet megélni...)Szóval tesóm gülizik,míg ő otthon terpeszt és akkor még ő meri azt mondani,h:

"Mondtam Janinak,hogy ideje lenne másik másodállás után néznie,ami jobban fizet!"

Szóval tesóm a fő kereső,na nehogymá' ne dönthessen a születendő gyermeke nevét illetően!!!

Bocsi,h kifakadta,na de azért nem így van?!?

Pasi dolog:

Decemberben kezdődött.Eladtuk a kocsit,mert itt állt szegénykém feleslegesen,ugye nem volt aki használja.Garázs nincs,annak semmi értelme,hogy tönkremenjen a tél alatt.Szóval Zsolti-a bizonyos "pasi",mint potenciális vevő keresett fel és vette meg.A papírok miatt(legalábbis én azt hittem...)tartottuk a kapcsolatot és elég jóba lettünk.Sokat segített,bármikor szólhattam neki,ha gondom volt.Ja,amúgy nős és van egy 3éves kislánya,szóval még közös téma is volt.A lényeg a lényeg,ahogy egyre vtöbbet beszéltünk,egyre inkább elmélyült a dolog és pár hét elteltével már úgy érzem,mintha mindig is ismertem volna...Hihetetlen!!!
A "kapcsolatunk" elég őszinte,ígyelmondta,mit érez)Jó,nem vagyok hülye,valahol sejtettem,detúl rég voltam már ilyen helyzetben,nem igazán fogtam fel)
Ő azóta már különköltözött a feleségétől,pontosabban a felesége költözött az anyjáékhoz a héten a kislánnyal.Nálunk is állt a bál párszor-mert azt tudni kell,hogy én nem vagyok képes semmit elhalgatni apa előtt,így ezt is elmondtam...

Mit érzek iránta???????Foggalmam sincs! :shock: Csak annyit tudok,hogy jól érzem vele,jó vele beszélgetni.Jó,hogy nem kell megjátszanom magam előtte,nem kell folyton és erőltetetten udvariasnak lennem!Jó,hogy ki tudok mozdulni és végre mással is tudok beszélni,nem csak a 4-ill. másfél élves gyerekemmel v a közel 60éves nagyszülőkkel...
Mindemellett nem csalnám meg apát is továbbra is szeretem,sőt!Mindennél jobban SZERETEM(gyerekek term.kivételek!)
De nem tudom,mit tegyek!!!Nem tudom azt mindani neki(Zsolti),h ne találkozzunk többet!Vmiért szükségem van a társaságára,a figyelmességére,a törődésére...

Most valószínűleg elitéltek emiatt,de nem tudok mit tenni,ezt érzem :(


Ja,tegnap email-eztünk apával és amíg vértam a válaszait,visszalapoztam a topicban és megnéztem a képeket!Hát le vagyok nyűgözve

P-nek eszméletleb fruzkója van.
Kchriske!csajok bringás képe halál édi!
Detty!Alexa valóban nem volt kicsattanóan jókedvében a szülinapon,tuti nem adtatok neki pezsgőt és zokon vette...De ettől még naon cukipofa
Most csak ezeket néztem meg,majd igyekszem mindenkire időt szánni végre!

Tényleg!Mi van Dettyékkel?Jár még ide?Tesójáról tudtok vmit?
:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
Kép
 
 


ismételten tele van a hsz-om hibákkal,de már elnézést sem érdemes kérnem... :roll:

Kép
Kép
 
 


Nusyka: én abszolút nem ítéllek el ezért, azt hiszem, ebben a helyzetben teljesen természetes, hogy örülsz, ha valakivel tudsz beszélgetni, stb (ne kövezzetek meg, de én azért se ítélném el, ha nemcsak beszélgetnének). Nagyon-nagyon nehéz lehet, hogy apa olyan messze van. Nem tudjátok valahogy visszacsinálni, hogy hazajöhessen?

Kép
 
 


Hát igen, szerintem is az az alapprobléma, hogy nincs kéznél a korábbi "társad". Hogy egyedül vagy minden gondra, nincs kihez érdemben szólnod, nincs kivel megosztani a gondolataidat.
Ez itt a gond, és talán nem is a srác személye az, ami kell neked, hanem amit neked nyújtani tud azzal, hogy van neked.
ööö, remélem érthető miről hablatyolok :oops:
Talán ha másfelé, másvalakikkel is ki tudnál mozdulni.... nincs vki a környéken, akivel össze tudnál járni? Vagy ahová szívesen elmennél? mittomén: kocogni, vagy könyvtárbeli felolvasóestre.... ez csak két idióta példa volt, de a lényeg, hogy akárhová, ami érdekelhet picit és ahol emberekkel találkozhatsz és kommunikálhatsz.
hogy kiszakadj az otthoni mókuskerékből kicsit ( és kiszakadj a srác vonzásából)

Kép

Kép
 


..
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:21-kor.
 


Na tovább..

Tündi: valahogy volt egy olyan érzésem, hogy nem örülsz apa beírásának.
Igazán nem könnyű az a helyzet amiben vagy, de remélem hogy jól alakul minden és végül örülhetsz/örülhettek a kistesónak. Gondolom szülői oldalról is kapsz hideget-meleget, de remélem azért nem piszkálnak nagyon. De azt én is hiszem, hogy Neked szánták odaföntről és most. Neki ezek szerint most kell jönnie. Ember tervez, Isten végez :)

Sem a gondolataid miatt, meg az első reakció miatt nincs okod szégyenérzetre. Osztom a többiek véleményét. Ha eldöntötted, hogy marad a pici akkor meg végképp. Bár ha másképp döntöttél volna azért se érdemelsz megvetést.

Ha már így alakult, akkor mit szeretnél? Még egy lánykát, vagy egy kisfickót? Vagy mindegy?

Köszönöm nektek, hogy érdekel a boldogulásunk. Jól esik hogy velünk vagytok. :)

Na, mit is akartam még írni..
ja, Letti, oltás.. Sírt, de már mikor a doki bácsit meglátta sivított.. a szurira kicsit jobban, de kb fél perc alatt abba is hagyta. Aztán azért újra belevisított a fülembe.. gondolom bele-belesajgott szegénynek, de rosszabbra számítottam. Ja, és a váróban is megsüketült mindenki :lol:

Nicolca: sajnálom, hogy elromlott a karácsonyotok! Ez tényleg nem lehetett valami felemelő. :(

Nusyka: nagyon édes Csongor dumája :)) Meg az érzései is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:23-kor.
 


Sziasztok!
Nusika, örülök, h végre hallunk Rólatok!
Egyáltalán nem bántottál meg.
Egyetértek azzal, hogy nagyon gondold m eg, mennyire engeded közel magadhoz Zs-t. Egyébként tényleg nagyon jó, ha az embernek van olyan vkije, akivel egy hullámhosszon vannak.

Apa hsz-ének azért nem örültem, mert ő inkább a szájával próbál győzködni, mint inkább tettekkel. És a leírtak nagyon szépnek hangzanak, de a múlt és a jelen közel sem ilyen édes. Most ugyan a fejébe vette, h bizonyít, de én nem bízom abban, h sokáig tartana a lelkesedése. bár ne lenne igazam.
Szeretné, ha beköltöznénk vele a papája üres lakásába, de nekem az összes porcikám irtózik Bp-től és a lakásban való éléstől. Én világ életemben kertes házban laktam, és 1x-űen frusztrálva érezném magam ott. persze tudom, h lehet élni ott is, hiszen rajtam kvül szinte mindegyikőtök lakásban lakik. de én naon ódzkodom tőle.


HOgy mit szeretnék? huhhh

1, Mindegy, csak egészséges legyen.

2, persze, mindenkinek van vágya, de én megfogadtam, h soha senkinek nem mondom el. ezt a kérdést nem tartom túl etikusnak, mert úgyis őt szeretem, és nem azért, ami a lába között van. egyébként meg úgy gondolom, ha vki csak az 1-iket szeretné, akkor nem érdemli meg, h gyereke legyen, mert pl ha másik nemű gyermeke születne, akkor azt nem szeretné? jó, pl 2-3 egynemű gyermek után az ember a másikból szeretne, de az megint más.
3, Úgy érzem, mindegy, hiszen hamis az a nézet, miszerint a lányok aranyosak, nem beszélnek vissza, a fiúk pedig durvák...stb tehát ebből sem lehet igazán kiindulni

Én azt szeretném, ha hasonló természete lenne, mint a Nórié, nem hisztis, kiegyensúlyozott, nyugodt. És persze szeressék egymást. De az egészség a legfontosabb.

Persze anyum eddig minden nap le akart beszélni róla, apum még nem tudja, de ő talán nem rágja rajta a körmét meg az enyém...

Erre jön rá, h minden nap máshogy érzem: egik nap: megtartom, másik nap nem.... de inkább az igen felé hajlok.
ma elmondtam a barinőmnek, ő 2x a nyakamba ugrott, annyira örült, ugyanis megint egsszerre vagyunk terhesek, csak ő már a 12. hétnél jár. most neki lesz meg előbb.

Kriszti, remélem segít majd a tanácsadó és apátok komolyan veszi az iránymutatást.
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:21-kor.
 


Sikerült, sikerült, sikerült!!! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:18-kor.
 


Írok, írok, és egyszer csak eltűnt minden. :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:16-kor.
 


Sziasztok! :D

Akárhogy is igyekszem,egyszerűen nem tudlak titeket utólérni...

Ismét megpróbálok néhány hozzászólásra reagálni(akik kimaradnak,azoknak óriási:NE HARAGUDJ!!!)


Nicolca!
Csak nem kiskamasz lett Vivi??
:wink:,Nem irigyellek...Édesanyám-és ezáltal én is ebben a cipőben járunk immáron kb4éve az öcsém miatt.Ő áprilisban lesz 14éves és finoman fogalmazva is KIBORító!!!!!!!!
Érdekes egy állapot ez:vannak olyan dolgok,amikhez szerinte már elég "nagy" és nem érti,anya miért nem engedi(pl a haverokkal mozizni),ellenben ott az a minimális "házimunka",amit igazán megcsinálhatna,de ahhoz meg ő még "gyerek",miért kellene neki ilyesmit csinálni?!?Na most akkor hogy van ez???? :shock:
Szóval mi tapasztaltak vagyunk ezen a téren...

Csongornál a hasfájás helyett lábfájás van!Eleinte azt hittük,arról a bizonyos növekedési fájdalomról lehet szó,aztán kicsit kutattam a témában,találtam utalásokat,hogy más probléma is lehet,így elvittük orthopédiára meg nem tom hova,de szerencsére semmi baja!
De a lábfájás csak nem akar múlni,szóval nagy az esélye,hogy figyelemfelhívásról van szó nála is.Hogy ne "kelljen" nurofennel tömni feleslegesen,apával igyekeztünk alternatívákat kitalálni.Egyik ilyen volt a "gyere,bújj ide,megmasszírozzuk!"-ennek eredménye:órákon,akár egész éjszakán át tartó masszírozás!Gondolhatjátok,ezt elég hamar le kellett cserélnünk vmi másra...így jött a hideg borogatás és ez is beválik.Még akkor is,ha előtte 1órán át sírdogál,h fáj neki,ráteszem a benedvesített ruhát és HIPP-HOPP!Mintha csak felfalná a ruha a fájdalmat,már alszik is a drágám!Valljuk be,ez azért érdekes :lol:

Kchriske!

Tisztellek és becsüllek,amiért ilyen áldozatot hozol a lányokért(Z-t illetően)nem sokan tennék meg,hogy ennyit nyelnek aztán még mindig képesek leülni és inteligens módon megoldást találni!
Letti imádnivaló lehetett :oops: Irigyellek is érte :)

Tündi!

Én is totál megértelek!Eleve ez egy hatalmas lépés,gondolom nem csak a lakásban való élet miatt vagy megrémülve...Nem kis döntés és tényleg át kell gondolni,de azért csuklóból elvetni sem szabad a lehetőséget!Ellenben apát te ismered és ha nem bízol benne 10000000%-ig,hát...ja...lehet,hogy várni kéne ezzel!Már csak azért is,mert pont most költözni nem a legideálisabb,hisz Nóri másfél éves lesz,gondolom nem kis mozgásigénnyel és foglalkozásra való igénnyel rendelkezik.Te viszont amellett,hogy a kistesót hordod a szíved alatt,államvizsga előtt állsz...Szóval nem tudom,de talán most,úgymond egyedűl lenni,nem éppen a legjobb ötlet!Mondjuk nem tudom,hogy akkor ott kik és mennyire tudnának téged segíteni,meg azt sem,h most szüleidre mennyire számíthatsz!Én csak saját tapasztalatból mondom ezt,mert nekem óriási segítség volt(azóta is folyamatasan!!!)az édesanyám!Ezúton is köszönöm ANYCA :lol:

És ha most belevágsz,aztán nem jön össze,és vissza kell költözni(NE így legyen!!!)az Nórinak se tenne jót,sőt...

Kép
Kép
 
 


Kisbogárka!

Igen,itthon volt apa kar-kor!Ezért volt ez eddigi közös életünk legszebb karácsonya,mert pont 24-én tudott hazajönni!Gyerekek azt se tudták,minek örüljenek jobban:apának vagy a kar. fának
:lol:

Szerencsére "csak" 29-én kellett visszamennie.Fantasztikus volt!Leggközelebb Csongor szülinapjára jön haza,február 19én.
Eddig triplán nehéz volt a helyzet,most vmivel könnyebb,mert amióta van gépem,tudunk emailezni,skype-olni.Bár az övé nem működik,így net kávézóba jár,de így is hatalmas érzés!Csenge sikít mikor meglátja,rángatja a laptopot,meg szorítja a füléhez a fülhallgatót.Ma is beszéltünk,aztán kb fél óra múlva egyszercsak bejött Csenge a szobába,odament a laptophoz(nem volt bekapcsolva),rámnézett,majd kérdőn megszólalt:"APA"?

Amúgy mostanság fényképezni sem lehet a kisasszonyt,mert amint meglátja,hogy nálam van a f.gép,abbahagyja,amit csinált és jön oda,el akarja venni közben kiabálja,h apaaa!Ugyanis jobb híjján azon mutogattam nekik apa képeit.

Szóval nem vót hülye,aki kitanáta ezeket a kütyüket... :lol:

P.Zsuzsi!

Hú,mintha a saját soraimat olvastam volna...mi is eljátszottuk ezt Csengével.Mármint,hogy hetekig nem evett semmilyen főttkaját.Eleinte csak a darabosat nem ette,aztán már semmit(talán még emlékeztek is erre az időszakra,mert szerintem akkor is itt siránkoztam miatta...)

Altatásoz nem tudok hozzászólni,ezzel-lekopogom-nálunk nincs baj!

Próbálok képet feltenni,kíváncsi vagyok,összejön-e...

Kép

Kép
Kép
 
 


húúú,siker :lol:
akkor kicsinyítek még :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
 
 


Kép a gondos bátyus

Kép

Kép köntösös

Kép a takarítónőőő

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nusyka! Tündériek a gyerkőcök!! Nincs miért irigyelned, Csenge is és Csongor is fantasztikus, és nagyon szépek!

Az tök jó, hogy apátok haza tudott jönni karácsonyra, és nemsokára itt az a február is :D
Meg az is jó, hogy anyukád ennyi segítséget jelent.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:19-kor.
 


Nusyka: nagyon jó képek!!! jöhet méééég.... :wink:

Kép

Kép
 


Hátha jól jön valakinek, én pl nem is tudtam róla:

Kisgyerekes bérletigazolvány
http://www.bkv.hu/kozlemenyek/636.html

A bérlet 3250 Ft-ért vásárolható majd meg a BKV Zrt. jegy- és bérletpénztáraiban. A szelvények forgalmazása már 2008. augusztus 26-ától megkezdődik.
Az új bérlettípus igénybevételére azok a gyermekgondozási segély (GYES) vagy gyermeknevelési támogatás (GYET) folyósításában részesülők jogosultak, akik hivatalosan budapesti lakcímmel rendelkeznek.

Kép

Kép
 


hát itt meg mi lett??SEHUN SENKI???????????

Kép
Kép
 
 


a mai napunk, röviden/tömören

Kép
Kép

Kép

Kép
 


Red!

Úgy fest, P és Csenge összebeszéltek...nálunk dettó így zajlott a nap!Élmény volt... :shock:

Kép
Kép
 
 


SZintén, nálunk is haonló volt. biztos front van:D
Vendég
 


redwings írta:Kchriske:

ezt Lilinek küldöm:
("ragga-jeje", ahogy P hívja, remélem a te lányká(i)dnak is tetszeni fog, ő legalábbis imád táncolni rá, meg kommentálni hogy mit csinálnak épp a pinguk)

http://www.youtube.com/watch?v=IP-F6E8M ... re=related

ja, és csak keményen a házikkal :wink:



Nusyka:
Esküvő, de jó!! Húúú, majd irigyelhetlek egy kicisit? Csak úgy szolidan? Olyan szép is az, és nekem olyan régen volt (na jó, 5 éve, de azóta őskövületnek érzem néha magamat)
Így azért könnyebb lesz elviselni mind2töknek, hogy konkrét cél lebeg a szemetek előtt, nem?
Meg az is jó, hogy van kint ismi, az sokat számít, hogy nem tökegyedül bajlódik a legelején. De amúgy hamar bele fog rázódni, ebben biztos vagyok, mert aki nem szellemi munka miatt megy ki, az a legszebb szóval élve is robotol, és csak alvás helyett lesz ideje az itthoniak után keseregni. Legalábbis minden kinti ismerősöm ezt mondta.
De aki lefarag a lakhatási- és étkezési-igényeiből, az szépen tud félretenni. 2-3 év alatt összejött nekik itthonra egy kis lakásra való, és gondolom ti nem többmilliókat akartok összerakni - vagy fix időre megy?
tényleg, mit fog csinálni ? (ha nem vok indiszkrét)?

London amúgy tök jó város! többször is volt szerencsém megfordulni ott, igaz, hogy nem huzamosabb időre, csak villámlátogatások voltak, de sok arcát megismertem a városnak és tetszett. persze ez erősen szubjektív...

köszi a kérdést, tök jól viselem a várandósságomat, már ami a fizikai részét illeti. De valahol ebben reménykedtem is, mert P-val is így volt (leszámítva a műtétet).
Hát ja, eléggé zabszemseggűnek tűnik a gyerkőc, remélem bejön, hogy aki bent aktív, az kint nyugis.
:roll:
P bent volt lusta és nyugis, idekint meg egy atomanti.
Nekem csak azért meglepő, hogy ilyenkor már kívülről is érezhető őkelme, mert P-nál elől volt a lepény és tökre letompította, alig lehetett kívülről érezni, inkább csak engem boldogított belülről, de azt se gyakran. Sosem volt igazi pocakfoci. Pedig tudom, hogy az a normális, de most mégis váratlanul ért, hogy ennyire érezhető a kis albérlőm. Vagy legalábbis hogy már most.
ja, annyi, hogy volt egy kis bohóckodás a cukrommal, de kiderült, hogy feleslegesen b*sztatott a védőnő, úgyhogy ennek örömére már nem szénhidrát-diétázom. Ma pl be fogok tolni vagy 5-6 db lekváros buktát az arcomba, hadd kapjon kis enerdzsit a kölök :D

Amúgy felmerült nálunk is a Csongor, mint lehetséges név, szal ne lepődj meg, ha esetleg kis druszája lesz a fiadnak :) (bár én minden erőmmel a Botond mellett lobbizok, de majd meglátjuk mi sül ki belőle...)
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: