Új privát üzeneted érkezett!

Azoknak az anyukáknak a tapasztalataira lennék kíváncsi, akik nem rég szültek a doktor úrnál a 2-es klinikán.
Előre is köszi :)
Vendég
 


Minden vélemény és tapasztalat érdekelne.

pl. - bejön e a doktor úr megnézni a szülés utáni napokban
- hazajövetel napján tudja e (elég furin hangzik, de észben tartja-e), hogy engem ma haza kell bocsátania a kórházból (vagy más doki is hazaengedhet, nem csak ő)
- van e fix tarifája a szüléseknél (én 99 %, hogy császáros leszek, ilyenkor mennyit "illik" adni stb.)

Köszi
Vendég
 


Sehol senki :?: :?:
Vendég
 

 
 

Szia!
Én most márc.24-én szültem császárral a doktor úrnál.20 perc az egész,megmutatják neked a babát pár percre és visznek fel téged 1 napra az őrzőbe,ott még egyszer felviszik a babát neked,amikor már az érzéstelenítő kiment belőled és már icipicit mozoghatsz.A doki tarifája ua.császárnál és simánál is, a terhesgondozás 10szerese,rákérdeztem,hogy tudjam,mire számítsak.Én többször találkoztam a dokival a kórházban,mivel a sebem alatt vérömleny keletkezett és kitisztította.Nyugodtan kérdezzél rá,hogy mikor mehetsz haza,de szerintem be fog egyszer ugrani hozzád,megnézni hogy vagy,úgy tudom,ha minden oké,akkor a szülés utáni 3.napon haza lehet menni.Ha nem volt bent,felhívtam telefonon.A fogadott szülésznőm is meglátogatott egyszer.
Kérdezzél nyugodtan,jövök amint tudok.
Éva


Szia Éva!

De jó, hogy írtál :)

Gratulálok a kisbabádhoz :)

A dokitól kérdezted meg a tarifát?

A vérömlenyt a nővérkék vették észre a napi kötözésnél?

Te előre tudtad, hogy császár lesz? Ilyenkor is érdemes szülésznőt fogadni? (Úgy hallottam, hogy ilyenkor nem sokat tudnak tenni)

Köszi szépen
Vendég
 


Szia!
Igen,a dokitől kérdeztem meg a tarifát úgy a 30.héten,tisztában akartam lenni,mert hallottam erről is arról is a fórumokon.A vérömlenyt én vettem észre,mert a vér átütött a vastag gézen,egyébként a nővérek mondják,hogy nyugodtan szóljál nekik,ha valami furcsát érzel,átüt a seb,vagy belázasodsz.Szerintem a sok felkeléstől történt a vérömleny,mert a műtét utáni napon a látogatók hada lepett el engem és a fölkelések nem nagyon tettek jót a sebemnek.Majd megmutatják a fölkelés technikáját,hogy oldalról könyököd segítségével keljél fel és nem hasizomból.A császárra számítottam,mert már a doki a legelején pedzegette nekem,hogy ilyen csípővel nem valószínű a sima.Abszolút tökegyenes vagyok,a szoknya is lecsúszik rólam,így téraránytalanság miatt megcsászározott,plusz elfolyt a magzatvizem a kiírt időpontra,12 óra múlva csak szűk egy ujjnyira tágultam,nem éreztem semmi fájdalmat,3600g lett a fiam.Szülésznőt csak azért fogadtam,mert a dokival ő tartja a kapcsolatot,ő szól neki,hol áll a dolog,mikor induljon,plusz a szülésznő teszi fel neked az infúziót,tesz fel téged ctg-re,ill.megborotvál és kérdezhetsz tőle bármit,igaz a műtétnél ő nem csinál semmit,csak melletted áll és csak a gyereket mutatja meg neked és egyszer meglátogat téged.Szóval a fogadott szülésznő "biztonságérzetet"ad,legalábbis szerintem.A dokival a varratszedésnél, a szülésznővel a műtét után rendeztük a "számlát".
Remélem mindenre válaszoltam.
Éva


Szia!

Köszi szépen az infókat.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az őrzőben, miután fel lehet kelni (gondolom ez a műtét utáni 6. óra környéke), van zuhanyzó, vagy akkor még nem lehet, nem kell kimenni zuhanyozni, csak mikor már lekerültél a gyerekágyas osztályra?

(az én előző császáromnál (istván kórház) rögtön a műtét után a gyerekágyra vittek, mert máshol nem volt hely, és 6 óra után fel kellett kelnem, és rögtön elmenni zuhanyozni)
Vendég
 


Szia!

Segítettek a zuhanyozásban már este10 körül ,amikor már kiment az érzéstelenítő illetve másnap reggel segítség nélkül, de ha szólsz szívesen segítenek .Reggel kis gyógytorna és 11 körül a gyerekágyra vittek.
Éva

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron