Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezt a topicot, azért indítottam, hogy a Kútvölgyi kórház szülészetéről tájékozódhassanak azok, akik szeretnének a jövőben ott szülni.

Létezik másik Kútvölgyis topic is, ahol szintén lehet és érdemes érdeklődni. Ezzel a topiccal kapcsolatban az a cél, hogy a magánjellegű, nem kórházas témák (pl. a hétköznapi gondjainkról írtak végigolvasásának) elkerülésével az érdeklődők célirányosan juthassanak infókhoz.

Kérlek benneteket, hogy bármiről írtok, a saját, közvetlen, személyes tapasztalataitokra hagyatkozzatok.

A beszámolók sok helyütt szükségszerűen szubjektívek lesznek. Különbözni fognak, egymásnak ellentmondó leírások adódhatnak, de nem szabad elfelejtenünk, hogy ahányan vagyunk, annyiféle előzménnyel mentünk/megyünk be a szülészetre és annyiféle élménnyel jöttünk/jövünk el onnan. Az élmények időben is változnak, hiszen maga a szülészet is változott az évek alatt és mi magunk is. Tartsuk szem előtt, hogy az ide látogatók leírásokra és nem értékítéletekre kíváncsiak.

Nem csak beszámolókat várunk, hanem kérdéseket is.

Témák:
(tetszés és szükség szerint bővíthető)

• Szülőszobák felszereltsége
• Gyermekágyas szobák felszereltsége (simák és alapítványik) Szándékosan nem kórtermet írtam, hiszen nem betegek mennek oda. Itt jó lenne ha írnátok a sima és az alapítványi szobák előnyeiről és hátrányairól.
• Csecsemőosztály felszereltsége
• Mellékhelyiségek, tisztaság

• Mit célszerű bevinni szüléskor (pelenka, hálóing, betét van-e az osztályon stb.)

• Kaja

• A látogatás hogyan-ja, hol lehet találkozni a rokonokkal, ki lehet-e vinni a babát stb.

• Választott orvosunk, szülésznőnk, a csecsemős nővérek, újszülött-gyógyász, az ápolók

• Szülésfelkészítés

• A terhesgondozás mikéntje
• Kommunikáció (a gondozás és a szülés alatt, után)
• Szülés (akár teljes szüléstörténetek)
• Rutinbeavatkozások lehetőség szerinti elkerülése mennyire jött/jöhetett szóba, (pl. gátvédelem akár első szülésnél is)
• Alternatív fájdalomcsillapítás, hagyományos fájdalomcsillapítás – lehetőségek, tapasztalatok
• Utógondozás
• Segítségnyújtás a babaápolásban, szoptatásban stb., roaming in, oltások, stb.

Jó várandósságot, szülést és jó babázást kívánok mindenkinek! üdv

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is a Kútvölgyiben szeretnék szülni, s ezzel kapcsolatban egy "jogi" dolog érdekel, hátha ti tudjátok...

A dokim, akinek a magánrendelésére járok, szerződésben áll a Kútvölgyivel - de nincs állásban ott.
Lakcím szerint pedig nem a Kútvölgyihez tartozom.
Ha szép lassan megindul a szülés és bemegyek a kútvölgyibe, ahol hívják a dokimat...az oké.
De mi van, ha a város közepén a villamoson rám jön a szülés...akkor tudtommal a lakcímkártyám szerinti kórházba visznek - hiába hajtogatom, hogy nekem van választott dokim, Kútvölgyis illetőséggel...

Ez tuti így volt 5 éve, amikor utoljára szültem (akkor még máshol.)
A Ti információitok szerint most mi a helyzet?
Biztos többen vagyunk így, hogy nem a lakcím szerinti kórházban szeretnénk szülni (mert a kedvenc dokink oda szerződött le szülést vezetni.)
Vendég
 


Szia Helenahajnal-Almácska!

Szerintem mindenekelőtt kérdezd meg a dokidat.

Én kecskeméti vagyok, innen járok gondozásra és szülni a Kútvölgyibe. Első babámmal innen indultunk, másodikkal a Kútvölgyi közeléből. Harmadikkal itthonról megyünk.

Nyilván van olyan eset, amikor az ember a legközelebb eső kórházba megy be, függetlenül attól, hogy hova szól a lakcímkártyája. A mentősök gondolom kötelesek oda vinni, ahol a leghamarabb kapjuk az ellátást meg a lakcím szerinti kórházba. De ha még a vajúdás elején vagyunk, képesek mozogni, megítélni a helyzetet, akkor akaratunk ellenére, a hozzájárulásunk nélkül nem vihetnek sehova. Esetleg másfajta segítséget kérhetünk.
Attól függ, hol tart a szülés, milyen állapotban vagyunk.

De nincs összefüggés aközött egyébként, hogy hova szól a lakcímkártyád illetve hogy hol szeretnél szülni.

üdv M.

Kép


Kép

Kép
 
 

 
 

Szia Almácska!
Én mindkét gyermekemet a Kútvölgyiben hoztam világra, és egyik alkalommal sem ez volt a lakcím szerinti kórház. Neked elsősorban azt javasolnám, amit Memme is, hogy kérdezd meg a dokidat, milyen is az a szerződése a kútvölgyivel? Ez csak egy lehetőség egyébként, más kórházakkal is szerződésben van esetleg?

Azt nem írtad, hogy első babádat várod-e. Bár nem sokat számít, hisz akárhanyadik szülés, nincs két egyforma, de én azt tudom neked mondani (annak ellenére, hogy mindkétszer hetekig hittem, hogy "na most már aztán ez tuti szülés lesz"), az ember lánya egészen bizonyosan érzi, hogy mikor indul el a baba első útjára... Tényleg nagyon egyértelmű... és általában akármilyen villámgyorsan zajlanak is az események, van időd végiggondolni, mindig vannak fokozatok. Én gyakorlatilag kórházba érkezést követően 1,5-2 órán belül szültem mindkétszer, de visszagondolva azért egyértelmű volt... nyugi.

Nézelődtél már a kórházban egyébként? Vagy kizárólag a dokid magánrendelésén vannak a vizsgálatok?

Memme, klassz a topik ötlete. :wink:
 
 


Sziasztok!
Almácska!

Én úgy tudom, hogy a mentő bevisz a választott kórházba(gondolom városon, vagy megyén/?/ belül), hiszen szabad szülészorvos választás van továbbra is....
Feltételezem ha koraszülés veszély, vagy más "traumás" dolog közbeszól akkor az illetékes,felkészült,koraszülött osztállyal ellátott stb. kórházba "kell" vinniük a kismamát.
Én sem a Kútvölgyi "körzetébe" tartozom, de mindkét alkalommal beértünk időben. :-))

(Kedves Memme és Vbea, bocsi, hogy "ismeretlenül" megszólítalak Titeket, amikor van időm, olvasgatom a másik topicot és nagyon hiányollak titeket. Jó egészséget kívánok Nektek!)
 
 


Ktina, köszönöm.
 
 


Köszönjük mi is Ktina. (Egyébként nem vagyunk egészen ismeretlenek, találkoztunk mi már :) )

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy a mentősök, ha van választott doki és kórház, oda kell vigyenek, kivétel, ha életmentő beavatkozásra van szükség. Talán olyat is hallottam, hogy a kiskönyvben érdemes egyértelműsíteni, hogy hol fogsz szülni?

Én akkor írok egy kicsit a kórházról. 2005-ben szültem ott a fiamat. Nagyon elégedett voltam az ott dolgozókkal. Odafigyeltek rám, kedvesek voltak. (ezt a saját orvosomról kevésbé tudtam elmondani) A császármetszésem miatt sok témáról nem tudok írni, de a gyermekágyas időszakban a csecsemősök nagyon segtíőkészek voltak, megnézték, hogyan szoptatok, adtak tanácsokat, jó sokat. (összehasonlítási alapom is van, a második gyermekem nem itt született, és ott semmilyen segítséget nem kaptam, ha nem jártam utána)
Én sima, 3 ágyas szobában voltam, tartozott hozzá fürdő, wc a szobával szemben volt közös. Teljesen megfelelt. Nekem a szobatársak zavaróak voltak, de egyedül meg nagyon unatkoztam volna, és nem is tett volna jót a magány első babával. (másodikkal voltam 1 éjszakát egyedül, az már más volt. :))

akkor kaptunk mindent. Hálóinget minden nap (csak időben érte kellett menni), pelenkát, betétet, popsitörlőt, popsikrémet. Egyedül hétvégén volt kicsit fogyóban a pelenka, nem jött az utánpótlás, akkor kérték, hogy akinek van saját, azt használja. De ezzel nem volt probléma.

Apa délután bejöhetett a gyermekágyas folyosóra, kézbe vehette a babát, de a szobába nem jöhetett már ő sem be. Bárki más csak az előtérbe jöhetett látogatóba és ajtón keresztül láthatta a csemetét. Ez így nekem meg is felelt. Úgy is nehezen mozogtam, és nem esett volna jól, ha sok látogatóm van. Az is jó volt, hogy mások látogatói nem zavartak, ha éppen szoptattam, stb.

 
 


Sziasztok!

Jól írja Tünde (szia itt is :lol: ), a választott dokit kell megkérni, hogy a kiskönyv hátuljába írja be, melyik kórházba várnak szülni! Én így csináltam, de mondta a dokim, hogy sokszor azon múlik a dolog, meglobogtat-e az ember néhány ezrest a mentősök orra előtt...sajnos már ez is így működik!
De szerintem is nagyon ritka, hogy mentőt kell hívni! 1. babánál ,5 percenként érkező, 30-40mp-ig eltartó fájásokkal indulni kell! 2. babánál már rendszeres 10 percenkénti fájásoknál sem árt (saját tapasztalat)! Nekem a 2. kisfiam villám tempóban jött -szerencsére éjjel- és úgyis simán beértünk, igaz már 3 ujjnyi méhszájjal.
Egyébként jó tudni, hogy a leggyorsabb módja a kórházba jutásnak, ha az ember a saját kocsijával indul el, aztán, ha dugó miatt elakad, vagy hirtelen nagyon felpörögnek az események, simán ki kell hívni a rendőröket, akik kötelező felvezetést adnak egészen a kórházig! Ez tényleg így van! Szóval felesleges sokszor a mentőt kihívni, mert egyébként sem tudni, mikor ér a helyszínre...

Én nem ebben a kórházban szültem, de kíváncsian várom az infókat, mert, ha lesz még babám itt fogok, a dokim nemrég jött át ebbe a kórházba.
Rólam annyit, hogy van 4 kis kópém, lassan 7-5-3 évesek a fiúk, a kicsi lánykám pedig most lesz 9 hónapos. 1 kivétellel mind a MÁV-ban/ÁEK-ban születtek, a 3. szülésem pedig a Rókusban zajlott.

Márti


á u ds

KépKép

KépKép
 


Szia Eni, Memme és a többiek!

Memme, talán ide tartozik, de felröppent egy hír a másik topikban, hogy privatizálják a szülészetet...esetleg erről nem tud vlki friss infót?? mivel nekem még messze a szülész, dec-ig bármi lehet, de remélem (én még) ott fogok szülni.
Te nem kérdezted a dokid?
 
 


off: Brigi, csak nem Petya kontárkodik?? :lol:
 
 


Sziasztok!

Orsi: De igen :-)))) Tigrincs írására olvastam bele a topikba és Petya közben felmászott az asztlara....

Memme, Eni: Jó olvsni ismét titeket!!!! Nagyon hiányoztok!!!

A témához is hozzászóljak:

Nekem 2 évvel ezelőtt úgy alakult, hogy ügyeletes orvossal és szülésznővel szültem a kútvölgyi kórházban. Semmi negatív élményem nem volt, sőt olyan jól sikerült a dolog, hogy most másodszorra szintén ezzel a párossal szeretnék szülni. Bár lehet,hogy nem fog összejönni, mert az orvos és szülésznő pont váltják egymást a szabiban. Ennek ellenére már várom a szülést és nem izgulok, mert tudom,hogy bárki kezébe kerülök nem lesz gond. Mindenki szuper ezen a szülészeten!!!

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Márta
, gratulálunk! :)

Orsi, hogyne, ide tartozik. Nagyon fontos kérdés.
Gondolom minden orvos, szülésznő a kismamáinak elmondja amit tud és nyilvános.

Én a választott orvosomat és szülésznőmet idestova négy éve kérdezgetem... :roll: 2006-ban szültem ott első babámat, azóta folyamatosan kérdés ez, legfeljebb nem mindig akut.
A magam részéről a félinformációkat és az "Úgy hallottam, hogy..." típusú "hírek"-ket fenntartással kezelem.
Emlékszem, hogy tavaly előtt a puszta közszájon forgó vélekedések nagyobb bajt okoztak az osztálynak, mint a körülötte folyó csatározások, legalábbis közvetlenül. Az osztály ugyanis fennmaradt, viszont a tavaszi bizonytalanságot keltő hírek miatt télen nagyon kevesen szültünk ott.

Nyilván senki nem akar bizonytalan helyzetet magának, ez érthető, de pont ezért fontos, hogy mindenki saját maga is győződjön meg a szárnyra kapott hírekről és azok valós jelentéséről. A "privatizálás" szó is több mindent takarhat.
Szóval annyit akarok kinyögni, nyilván elmondjuk itt is, ami a tudomásunkra jut, de azért célravezető az osztályon is közvetlenül tájékozódni.

Petya, ezt esetleg priviben bővebben kifejthetnéd, nem igazán világos... :D

Kép


Kép

Kép
 
 


Memme: pont most ébredt a fiatalúr, azt mondta,hogy később jön és ír privit :lol: :wink:

Ez a kórház privatizálás engem is nagyon érdekel. 2 évvel ezelőtt is beleestem, akkor nagyon izgultam, de szerencsére maradt és sikerült ott szülnöm. Remélem most sem lesz az egészből semmi vagy ha igen, akkor az jó pár év múlva.

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

A privatizáció kérdését én vetettem fel a másikban, de nem mint "úgy hallottam, hogy..." hírt, hanem azért, mert az ott dolgozó orvosom jelezte, hogy az augusztus végén esedékes szülésem helyszíne változhat emiatt. Nem riogatni akart, és én se mást, csak tájékoztatni, hogy ne lepődjek meg (a másikban leírtam, hogy majd csak július végén kell legközelebb mennem, és az már elég közel van a szüléshez, gondolom ezért is szólt annak ellenére, hogy semmi konkrétumot nem tudott még, hogy ne érjen készületlenül).
Én egyébként semmit nem tudok a kórházról, mert eddig 4-szer a MÁV-ban szültem (még ÁEK-osítás előtt).

De hogy a témánál maradjunk:

1. érdekelnének a sima szobák (hány ágyas, babák hogy maradhatnak (24 órában maradhatnak-e), fürdő)
2. vizitek rendje, gyerekorvosi vizsgálatokat hol végzik, fürdetés hogy zajlik, esetleges kékfényezés (sárgaságnál)
3. apuka hogy lehet a szülés közben a kismamával (végig az első pillanattól?), kell-e vinni neki ruhát (van, ahol előre meg kell venni a kórházi zöldet az apukának), zöld cuccot kapnak vagy a sajátjában maradhat, papucs?
4. kismama miben lehet a szüléskor, utána a gyerekágyon saját ruci kell vagy adnak, betét?
5. babának mit kell vinni a gyerekágyra
6. mi az, amit mindenképpen vinni érdemes (egy átlag szülési és gyerekágyas felszerelésen kívül)
7. tapasztalatok szerint a szülésznők mennyire rugalmasak (ha az orvos az), pl. CTG-t ülve/fekve kell, gátvédelemben mennyire jártasak

Astrid

Kép
 
 


Szia Astrid!

1. Két háromágyas és két négyágyas szoba, a négyágyasokhoz nincs fürdőszoba.
2. Gyerekorvosi vizsgálatok a csecsemősöknél, ott lehetsz, oltásoknál is. Fürdetés este, ottlehetsz, majd rájössz, hogy mikor van (általában műszakváltás után - kb. fél 8-tól) és ott gyülekezik mindenki, aztán az éhesebbeket előreveszik. :) Veled van a baba és szólnak, hogy vidd.
3. Apuka végig veled lehet szülésnél, adnak ruhát neki, nem kell megvenni. Zöld cucc. Papucsot vigyen. Ha cipő, akkor kap cipővédőt.
4. Kismama szülés alatt kórházi hálóingben, utána vagy sajátban vagy kórháziban, ahogy akarja, és ha jut kórházi :) Betétet tavaly júliusban még adtak, most nem tudom.
5. Babának nem kell vinni semmit, esetleg egy-két tartalék pelust, és textilpelust. Hazavivős cucc kell csak.
7. Szülésznők nagggyon rugalmasak. Tündérek.

Kriszta

Kép
Kép
 


Ja, babák 24 órában nálad. Beadhatod, fürdésnél pl.

Kép
Kép
 


Vagy három háromágyas???? Én mind a kétszer négyágyasban....

Kép
Kép
 


Kriszta!

Akkor kérdeznék én is!
1. Milyen a látogatás a kórházban?
2. Lehet-e szülésznőt választani, illetve érdemes-e, vagy nagyon jó mindenki?
3. Szülőszoba milyen felszereltségileg? Van-e pl. labda, ilyesmi? Minden szülőszobában van lehetőség zuhanyozásra, egyáltalán megoldható-e, hogy az ember lánya vajúdás alatt akár többször lezuhanyozzon (nekem a fájások alatt nagyon jót tesz pl. a derekamra csurgatott jó meleg víz)?
Egy nagyon jó barátnőm, pár héten belül szül ott, jól jönnének a friss infók!

Márti


Szia Márti!

1., Látogatási idő....bármikor be lehet menni, de azért annak örülnek, ha este 7kor már távoznak az ismerősök/rokonok!
2., Lehet szülésznőt választani, ha akarsz! De egyébként tényleg mindegyik nagyon jó!!! Legyen az idősebb vagy a fiatalabb generációból! :wink:
3., Labda, magnó :wink: , miegymás van. Szülőszobákban fürdő nincs, de a "szülőszobák" folyosójának az elején van egy külön helyiség, ahol lehet zuhanyozni és wc is van. (egyébként, ha szükséges, akkor a beöntést is ott adják!) Első lányomnál én is nyomtam a zuhanyozást! :wink:

Astrid!

Neked még....Krisztát kiegészítve! :wink: (szép volt Krisz! Jól írtad!)

1., Gyerek non-stopban veled lehet. Fürdetésre kell csak bevinni az osztályra,az este fél 8 után van műszakváltáskor, de ott lehetsz. Meg ha a gyerekdoki vizsgálja. De akkor is vele lehetsz. Meg ha mondjuk fürdeni mész vagy wc-re vagy jönnek a látogatok és nem akarod a szobában hagyni "egyedül".....érdemes és lehet is bevinni. Vagy ha az első éjszakát (szülés napján) "nyugodtan" végig akarod pihenni. Nem szólnak egy rossz szót sem. Sőt, mikor én voltam még javasolták is! De persze nem muszáj!!!
Két három ágyas fürdőszobával két négy ágyas fsz. nélkül és egy császáros szoba. Ott is van fürdőszoba.
A "közös" fürdőben két zuhanyzó van a wc-ben 4 wc.

2., Vizitek reggel 8 és 9 között. Kékfényezés van, ha nagyon muszáj, Gyerekeket a csecsemősöknél vizsgálják és természetesn ott lehetsz!

3., Apuka ott lehet veled elejétől a végéig! Zöld köpenyt kap és cipőre zacsit is! Fényképezőgépet és/vagy kamerát is bevihet, ha van rá igényetek!

4., Szülésnél kórházi hálóruha, osztályon, amiben szeretnél. Ha jobban érzed magad a saját ruháidban, akkor abban, ha kórházas hálóing akkor abban. Betétet adnak. Legalábbis januárban még adtak. Szülésznőm azt mondta, hogy sajátot inkább majd otthon. De lehet, hogy ez is változik/változott. Érdemes rákérdezni.

5., Babának textilpelus meg amiben majd hazaviszitek. De azt akár Apa is beviheti amikor mentek haza. Nem muszáj rögtön. Mi januárban 4 pelust kaptunk egy napra babánként a kórterembe. Ha elfogyott kértünk és kaptunk. De ha gondolod legyen nálad pár darab tartalékban.

6., Telefontöltőt semmiképpen ne hagyd otthon :wink: Újság vagy könyv, ha olvasni akarsz, fényképezőgép, mp3 vagy discman, ha esetleg zenére vágysz! :wink: Puha klotyópapír, ha nem a benti "durvát" akarod használni, pohár,kanál, villa, kés, konyharuha, ásványvíz, csoki :lol: cukor/citrom, ha kellene a teába/kávéba ....hirtelen ennyi jutott eszembe.

7., Szülésznők rugalmasak. CTG ülve. Két gép is van. Párosával is szoktak behívni. Gátvédelmet szülésznővel kell megbeszélni, de általában támogatják, persze ez azért nagyban függ a szüléstől és körülményeitől is!

Hát ennyi. Remélem tudtam segíteni!

Szép álmokat!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
 


Memme! de jó látni hogy megvagy.

Kép
 
 


Sziasztok!

Memme: jó ötlet volt a topik! :wink:

Tegnap voltam orvosnál, de bevallom nem kérdeztem rá a privatizálásra. Teljesen kiment a fejemből, illetve úgy gondoltam,hogyha veszély fenyegetne, akkor szólna, hogy keressek egy B-tervet. Most nem vagyok hajlandó parázni, nem úgy, mint 2 éve...

KépKép

KépKép
 


Kriszta: Igen van 3ágyas is! Én abban voltam!

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Még azt kérdezném, hogy kórtermi látogatás van a kórházban? A Rókusban ettől őrültem meg, mert a szomszéd ágyon lévő kismamához egyszerre jött be mind a 4 testvére és ott is töltötték (nem csendben) a fél napot! Se szoptatni, se pihenni, se babát altatni nem tudtam nyugodtan, gyakorlatilag átmenekültem a fizetős szobába, ahogy lehetett...tényleg, itt ilyen nincs?

Márti


Szia Márta!

Nincs kórtermi látogatás. A látógatok csak az előtérbe mehetnek. Oda te kimehetsz, de a babát nem viheted ki. Apuka meghatározott időben, zöld köppenyben és védőcipőben bemehet a szobák folyósójára, ahol együtt lehettek a babával hármasban, de csak oda, a szobába nem!

KépKép

KépKép
 


Cukorfalat!

Köszi!
Ez a legjobb megoldás, amit valaha hallottam! Legalábbis az én számomra!

Márti


Köszi az infókat.

Tetszik nekem eddig, amit a gyerekágyról írtatok. A MÁVban sajnos az apuka nem foghatta meg a babát a kórházi napok alatt, igaz a minden látogató a kórterembe jöhet sem volt lehetséges.

Még kérdésem lenne, hogy a szopit mennyire támogatják? Mérik-e a szopit, adnak-e kiegészítést és milyen hamar? (Nekem eddig ezzel nem volt gondom...)
A kékfényezést hol oldják meg?

Astrid

Kép
 
 


Sziasztok!

szerintem nagyon jó ötlet ez a topik, a másikból nagyon nehéz volt fontos infókat kihámozni. Én szeptemberre várom a babát, ez lesz az első, ezért nagyon jól jól minden infó.

Mellékelve felteszem a Kútvölgyi Kórház szülés felkészítő óráinak időpontját (az egész évre), mert szerintem ez a kórház egyik legjobban őrzött titka.... Nekem csak többszöri rákérdezésre sikerült hozzájutnom a prospektushoz, pedig kin van a pulton, csak naaagyon eldugva és az osztályon sem mindenki tud erről.....

Én 2 hete voltam az egyiken (szülés, együtt szülés), az előadó korrektül elmondta a fontos információkat és az esetleges kérdésekre is válaszolt, szóval szerintem azért annak hasznos, aki még nem szült ebben a kórházban.

Holnap lesz a következő: Gyermekágy, szoptatás témában.

Frocli

PS: remélem fel is megy a csatolmány és olvasható is, nagyobb felbontásban nem enged feltölteni...
Kép Kútvölgyi szülés felkészítő
 
 


Brigi!
Van, azt tudom, de hány? Három?

Astrid!
Támogatják a szopit. Baba egész nap veled, akkor eteted, amikor akarod. Az mondjuk elég rossz, hogy méréshez el kell szambázni a csecsemős szobába, először szopi előtt, aztán szopi után. De az elején nem mérik, csak egy idő után. És valószínű, legalábbis én így gondolom, hogy akinek van rendesen teje, annak nem is kell mindig mérnie, csak néha. Vagy az is lehet, hogy az esti méréstől függ (fürdés után van mázsálás minden babónál, és azt felvésik a nagykönyvbe), akinél úgy látják, hogy nagyon sokat veszített a súlyából, annál nézik, hogy szopizik-e rendesen. (Nálunk egyik sem volt :( , se sok tej, se rendes szopi) Fejőgép is van, ha valamiért nem szopizik, akkor saját tejet adhatsz, de ha viszel fejőt, akkor sterilizálni is tudják.
Cukros víz most már egyáltalán nincs. (A lányomnál 2004-ben még volt. Vagy csak sima víz volt????) A fiam kapott pótlást, de női tejet. És csak pohárból vagy fecskendőből. Azért kellett pótlás, mert nagyon alacsony volt a vércukra, és nekem nem volt elég tejem, na meg nagyon bénák is voltunk. Mondjuk ez a cukormérési mizéria új a 4 évvel azelőttihez képest, most minden e körül forog. Ha jön vki hozzáértő, mondjon már erről valamit, mert eccerűen nem értettem, hogy miért kell állandóan szurkálni szegényt, engem meg idegesíteni, hogy majd infuzió, meg elviszik, meg ilyenek. (Na mondjuk itt gondoltam, hogy jó lenne egy kis cukros víz :oops: )

Kép
Kép
 


Köszi az infókat!
Még az jutott eszembe, hogy vajúdás alatt lehet enni-inni? Na nem kínaira gondoltam, csak, csokira, szőlőcukorra, ásványvízre... :lol:

Márti


Márta: Szivesen :-))
Inni lehet vajúdás alatt ez biztos, hogy enni lehet-e azt nem tudom, mert én csak inni kértem akkor. Viszont mielőtt elkezdődtek a fájások én még megettem egy csokit. (a magzatvíz elefolyása után kb 4 óra múlva indultak a fájások)

Kriszta: Én úgy tudom,hogy 3 db 3 ágyas van.

Aristid: Kriszta mindent leírt! Úgy van ahogy írta. Nem adnak pótlást, csak ha indololt, de akkor is csak női tejet szigorúan. A kékfényezés a csecsemős szobában van.

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Jó, hogy megvagy Memme, örülök Neked.
Csak ennyi.....de majd bővebben is a szülészetről, nem bánjátok meg ha a Kútvölgyit választjátok, reméljük van jövője a dolognak...

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,

Márta, minden szülésznőről tudunk jókat mondani. Ugyanakkor én azon az állásponton vagyok, hogy érdemes olyan valakit választani, aki minden tekintetben szimpatikus NEKED, hisz mindannyiunk mással tud egy hullámhosszra kerülni, ami azért elég alapvető szempont egy szülés alatt. Nekem ez nagyon fontos volt, és hiszem, hogy rendkívül sokat segített az út során mindkét alkalommal.

Igen, mindkét babámat a Kútvölgyiben szültem. Első alkalommal 4 ágyas kórteremben voltam, akkor elégedett voltam a helyzettel. WC, zuhanyzó a folyosón, ugyanakkor volt társaságom, és fontos volt, hogy látogató ne jöhessen be partizni a kórterembe. Második alkalommal szerettem volna alapítványi szobába kerülni, épp ellenkező szempontok kerültek előtérbe. Úgy éreztem, nem akarok társaságot, fontos volt, hogy a kislányommal kettesben tölthessem el az első napokat, és szerettem volna, ha a férjem és a kisfiam bejöhetnek hozzánk. Első 24 órában várnom kellett, nem lehet természetesen és érthető módon előre bejelentkezni, vagy szobát foglalni, amikor szülni megy az ember lánya, akkor derül ki, hogy van-e hely. Ugyanakkor ha szeretnél alapítványi szobába kerülni, akkor megkérdeznek a kórházi tartózkodás alatt, amennyiben üresedés van. Létezik kétágyas/egyágyas, zuhanyzóval/anélkül. Én egyágyasban voltam, saját zuhanyzóval és wc-vel. Meg külön galambpárral. :wink:
 
 


Szülésznők, gátvédelem:

Általában a szülésznőkről nem tudok mit mondani, mert nem ismerek mindenkit.
Hogy emberileg kire hangolódunk rá, az teljesen szubjektív.

De vannak objektív információk is, ilyen pl. az, hogy gyakorlottak-e a gátvédelemben.
Az általam ismert szülésznőkre és orvosra igaz, hogy van benne gyakorlatuk és akár első szülésnél is lehetséges, erre törekednek. (Zachár Erika, Nováky Rita, Vida Gábor).

(Ha lehetséges - mondom, mert bár indulhat úgy egy szülés, hogy szeretné mindenki a gátvédelmet, de megeshet, hogy nem olyan a szülő nő gátja, sokféle dolog lehet.) De ez egy másik kérdés.
Az, hogy egyáltalán törekednek-e rá, az egyértelmű.
Ezt célszerű megkérdezni tőlük személyesen még a gondozás alatt.


üdv M.

Kép


Kép

Kép
 
 


Még egy kérdés, Lányok!

Sima szülés után hány napot tölt a kórházban az ember? Persze, ha a babával is minden ok. mert a tapasztalataim szerint ez nagyon kórházfüggő!

Márti


Márti,
majd írnak erről a mostanában szülők, de leírom ide, hogy amikor Eszterrel benn voltam, tanúja voltam egy párbeszédnek az osztályon. Egy anyuka beszélt az újszülött gyógyászával, hogy saját felelősségre hazamehetnek-e egy benn töltött éjszaka után.
Nem tudom, mire jutottak, szerintem ezt is érdemes megkérdezni az újszülöttgyógyászoknál meg a a saját dokival meg az osztályvezetővel vagy nem tudom kivel kell/lehet.

Másik kérdésedre válaszolva: igen, lehet és érdemes szülésznőt választani, én így gondolom.

Kép


Kép

Kép
 
 


Márti!
Én Pankával pénteki szülés után szerdai hazamanetel - 2004 és nagyon kicsi lány (2250 gramm), most Petyával szombati szülés, keddi hazamenés.

Kép
Kép
 


Márti,
Én Rékát is (mint Lilit) szombaton szültem, de mivel nem indult be a tejcsi és első gyerek ezért én az ottani gyerekorvossal egyeztetve úgy döntöttem, hogy még maradunk egy-két napot, hogy biztos legyen a hízás. Sajnos Réka nagyon sokat veszített a súlyából (3350-nel született és 2740-nél állt meg). Szóval így csak csütörtökön indultunk haza, viszont nyugodt voltam hogy ott is rábólintottak a gyarapodásra.
Lili más volt, Ő is szombaton született de már kedd reggel mentünk haza, mert bőven volt tejcsi.

Szerintem ez a függ attól, hogy Te hogy vagy ill. hogy a babád.

Gátvédelem: Memme listáját még kiegészíteném, Várnai Gabival Ő is törekszik a gátvédelemre, bár Ő első szülésnél nem szokta ajánlani.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


mi nemrég voltunk vendégek a szülészeten :lol:

48 óra után hazajöttünk, nőgyógyász és gyermekorvos bólintott rá (jól evő gyerek, minimális súlyvesztés, sok tej, jól gyógyuló gátseb és összehúzódó méh)
de a gyerekorvos szerint azonnal haza lehet menni, csak alá kell írni a saját felellőségre papírokat ( és elvileg otthon naponta ki kellene mennie a gyerekorvosnak, plusz bcg, sarokvért levenni....)
normál menet 72 bent töltött óra, úgy hogy vizit után engednek el (első gyerekkel este szültünk, így 72 óra+1 éjszaka voltunk bent..)

3 ágyas szobánál van saját zuhanyzó (állapota hagy kívánnivalót
:lol: :wink: )= 2 db 3 ágyasra középen 1 zuhanyzó

amit vinni érdemes: mamának betét (szegény az osztály..), nálunk nem volt épp popsitörlő sem, de azt lehetett volna a csecsemősöknél is cserélni, ott mindig van minden :wink:

én egy kisplédet is vittem be, meleg már a vastag pléd, amit adnak :lol:

KépKép
Kép
 
 


inni-enni lehetett (inni szülőskoktélt iszogattam :lol: ), enni csokis kekszet (mekdobálszos menüt nem kívántam :wink: )

hálóinget vigyetek be szerintem, bár lehet adtak volna még, ha kérek.. de ugye első éjjel dől a lé, utána meg cseréltem sajátra

KépKép
Kép
 
 


Én gyakorlatilag mindent vittem magamnak. Azaz saját hálóinget, saját betétet (tena), babának popsitörlőt, pelenkát. Mindkettő babám a kisebbek közé tartozott (3100g/2850g), így pl hasznát vettem a newborn pelusnak, ami az osztályon korlátozott számban áll rendelkezésre, hisz a legtöbb babára tökéletes a 3-6kg. Ahogy Zsu is írta, van minden, csak olykor kifogynak a tartalékok.

A kékfényhez annyit tennék még, hogy szintén mindkét babám besárgult, egészen 6-8 hetes korukig pompáztak eme színben, de az osztályon nem kerültek fény alá. Hozzátenném, hogy én Gilbert-es vagyok, azaz alapból magasabb a bilirubinszintem, én is sárgulok olykor-olykor, és ez örökölhető. Nálunk benne volt a pakliban a színesedés, hm.
 
 


Igen, hálóinget érdemes vinni, mert a kórháziakon némi gombhiány mutatkozik, és hacsak nem magamutogató hajlamokkal van megáldva valaki, hát elég izé. És igen, Panka is mini volt, én is vittem neki kicsi pelust.

Én Keszeg Évivel szültem a másodikat, gátvédelemmel.

Szülés közben én főként vizet ittam, utána meg némi szőlőcukker.

Másodiknál engem is könnyebben engedtek, bár nálunk nem volt még soksok tej. De első tápszeres volt, gondolták ez sem fog éhen halni...

Kép
Kép
 


Kajához:

Nagyon kevés. Nagyon. Legalábbis tavaly az volt, tavalyelőtt is, gondolom azóta sem lett gazdagabb az eklézsia.

Vajúdás alatti evés-ivással kapcsolatosan: nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy mind a kétszer ittam a homeós vizeket, éhes nem voltam, sőt hát amikor Eszterrel már a végefelé tartottam egy percre hányingerem is volt, és mit mondjak, nem bántam, hogy nem nassolgattam éjszaka. De nem is voltam éhes. Nyilván, nem mindegy, meddig tart az a vajúdás.
Viszont azt ajánlják is ha jól emlékszem a szülésfelkészítőn, hogy legyen ott szőlőcukor. Nagyon jól jöhet. A kispapának is.

Nekem szülés után lett kardinális kérdés a kaja, kimentem ugye reggel a szülőszobából immár farkaséhesen és ott várt az egy zsemle egy sajttal... :roll: Remegtem az éhségtől, szülésznőnk ment le a büfébe szendvicsekért.
Szóval ne legyetek olyan buták és feledékenyek mint mi, vigyetek valamit magatokkal ha lehetséges, elfér a hűtőben.

Kép


Kép

Kép
 
 


Memmének igaza van, kaját vigyetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Réka ugye este született, 8-kor ki a szülőszobáról olyn éhes voltam, hogy egy fél disznót :D megtudtam volna enni. Az egyik szülésznő kerített nekem valami vacsorát ami egy zsemléből állt és egy kefírből. még szerencse, hogy volt az a kefír mert a zsemle olyan kemény volt, hogyha hozzám vágták volna tuti, meghaltam volna. De akkor, ez is nagyon jól esett.
Lilinél már erre is odafigyeltem, addig nem engedtem apucit hazamenni amíg nem hozott valamit enni. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Nálunk viszont Apja már Melindához hazament, amikor koppantam, hogy igen, nagyon körültekintőek voltunk, hogyne, épp csak kaját nem vittünk.

Frocli, nagyon jó ötlet, hogy betetted a szülésfelkészítőket. Köszönjük.
Lehetne kérni, hogy az időpontos-témás részt külön, nagyobb betűvel írd ki?
Biztos sokakat érdekelne.

(Lehet kérdezni is, hogy ha felkészítőn voltál, ezek szerint babó is jön... Mikor? Vonalzó esetleg?)

üdv M.

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem még 2005-ös tapasztalatom van, de már akkor sem szerették a tápszert. A vizet sem nagyon nyomatták. ezek szerint most már nincs is. Én az utolsó napon, hosszas szoptatási segédlet és vizslatás után kaptam kérésre tápszert. Meg amit fejni tudtam, azt kapta. Én vittem fejőt, és sterilizálták. Cumit sem szerették, mármint a játszócumit.

Akkoriban nem volt fontos a mérlegelés szoptatáskor. Ők mérték esténként a babót, azt felírták, de hogy mi mértük-e a szopikat, az tőlünk függöt. Én 3. nap kezdtem mérni, de mivel inkább --okat produkáltunk, nem igen láttam értelmét.

Szülésznők közül én is felvetek még egy nevet, akit én választottam volna másodjára Keszegh Évit mellett: Ferenci Erzsébet.

 
 


Sziasztok!

Csak egy hasznos infó a szobákról, amit szerintem kevesen tudnak. Van egy darab kétágyas szoba is, ami nem fizetős, ellenben bemehet hozzátok bárki, bármikor.

Én azt tudom az orvosomtól, hogy még semmi nem biztos a privatizációval kapcsolatban. Most értékelik a beérkezett pályázatokat, de még az is lehet, hogy érvénytelenítik őket és az is persze, hogy jövőre változik a helyzet és fizetős lesz.

Szilvánusz

Kép

Kép


Sziasztok,

2005-ös tapasztalataim vannak, íme:

a szülőszobán három 1 ágyas szoba van, hangulatosak, bár nem túl méretesek. Vajúdáshoz labdát használtunk, egyéb nemigen volt.

A szülőszobákhoz tartozó előkészítő helyiségben van WC, zuhanyozó, amit a vajúdás során annyiszor lehetett használni, ahányszor akartuk.

Apuka bent lehetett végig, nekünk nem kellett felvenni semmit, viszont vittünk bentiruhát, papucsot.

Hálóinget a szülésre kaptam, ajánlották, hogy ne a sajátot koszoljuk. A benntartózkodás során estére a kórházi hálóinget használtam végig, napközben a sajátomban voltam.

Mi lényegében mindent kaptunk: betétet mamának, pelust, popsitörlőt, popsikrémet, ruhácskát.

Babuci velem lehetett végig, én éjszakákra mindig beadtam (első baba), amikor felébredt, behozták szopizni. Többször meglátogatott csecsemős nővérke a szobában és segített, mellre tenni is segítettek - mindenki nagyon kedves volt.

Mi alapítványi szobában voltunk, saját fürdősbe, apuka akkor jött-ment, amikor akart, látogatás sem volt korlátozva.

Amennyire tartottam a kórházi tartózkodástól, annyira jó élmény volt!
Ha tudok még segíteni, kérdezzetek!
Ami
 


Sziasztok!

a kajáról. Nekem nem volt kevés. Igaz, én császárral szültem, első nap alig volt étvágyam. Szülés előtti héten bent feküdtem, akkor azért kaptam/kértem némi kiegészítést a hazaiaktól. :)

de van büfé is a földszinten....

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron