Új privát üzeneted érkezett!

Várunk minden babást és leendő babást! :D
 


Na hali!

Jöhetek?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Már épp azon voltam, hogy kiírok egy topikot ezzel a címmel. Megelőztél...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 

 
 

Moncsikám,
hol vannak az ígért képek!!!!???
Én már olyan régóta várom a pocakos képedet? Nem csinálsz egyet akár telcsivel??


Szóval a babaszoba nálunk vajszínű lesz naranccsal és sok Micimackóval..... a bútor meg cseresznye színű, már meg van csak Domiapu még nem rakta össze. Nem vagyok túl kreatív a Micimackóval, de annyira imádom, hogy nem tudtam ellenállni. Vettem még matricákat is, azokat majd még felteszem.
A falról csináltam képet, ha kész a bútor, akkor azt is felrakom!!!

Kép
 


egyszerűen nem engedi a gép, hogy feltegyem a babaszobás képeket....nem küldhetném át valakinek emailbe, hogy lekicsinyítse nekem???

Kép
 


Babások,

ti is felébredtetek éjszaka, ha rugott a baba? Igaz az, hogy a mostani alvási szokása megmarad akkor is ha már kibújt?

Kép
 


Úgy látom én vagyok itt az első nem babás még de ennek ellenére olvasgatlak majd titeket.És kiváncsi vagyok a képekre is.

Kép
Kép
 


Rencsi! Küldd! Én megcsinálom Neked! Rakom a pocis képeket!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Tehát:
Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Rencsi,
ezt most tanultam egy hete:
kicsinyítés_____
minden program (all program)
kellékek
paint-----------ezen belül kiválasztod : file- open -
aztán felül image. Ezen belül van a nyújtás kicsinyítés
kiválasztod hány százalékra kicsínyitse, de egyforma legyen a vertikális és horizontális oldal, aztán újra file és mentés, vagy mentés másként
 
 


Moncsikám,
átküldtem. Te mész majd szülésfelkészítésre?
Babások közül volt ott valaki? Milyen a tapasztalatotok?
Pénteken jól bevásároltunk, egy vecsési boltban vettünk meg egy csomó mindent, sokkal olcsóbb,mint más bababoltok.
Meg a teszvesz.hu és a vatera.hu-t érdemes nézni, mert fillérekért lehet kifogni dolgokat.

Melikém,
örülök, ha itt is vagy, hát már csak napok kérdése és te is a babások közé fogsz tartozni..... :D

Kép
 


Arra lennék kiváncsi ,hogy egy szobába vagy külön alszotok majd a babával???
Nekünk csak 2 szobánk van és már előre szeretnénk átszervezni mindent.
Amúgy férjem lánya együtt aludt az anyukájával 8 éves koráig és lehet, hogy nem szabad sírni hagyni, de ennek rengeteg hátránya van, ezt soha nem tennem.
 
 


Ja!
Hétvégén néztem a babavilágot (véletlenül) és egy volt kolleganőmet mutatták, ő csinálta a kismama jógát. Írtam neki, azt írta csinál termékenységet fokozó tornát is.
A kismama joga nagyon jó szülésfelkészítő. Az iwiw-emen meg tudjátok őt nézni: Szlifka Tünde
 
 


moncsi:szép poci,és én élőben már meg is simiztem. :lol:

Kép
Kép
 


Micikém,
próbálom értelmezni amit írtál, odáig jutottam, hogy megnyílt, aztán mivel nekem magyarul van rámegyek a ........? an nézetben talátam olyat, hogy nagyítás, de nincs olyan, hogy kicsinyítés......vagy rossz helyen vagyok??? Szerintem nekem más verzióm van......vagy ennyire nem megy...tudsz segíteni?Bár már Moncsikának átküldtem, de jó lenne megtanulni...

Mi azt találtuk ki, hogy veszünk egy utazóágyat, és azt berakjuk az ágyunk mellé, aztán meglátjuk. Nekünk van 1 nappali mellett két fél szobánk, így az a terv, hogy egyik félszobában alszik majd idővel a kicsike, de nem tudom, hogy mikor....Van olyan barátnőm, aki azt az elvet vallotta, hogy majd a gyerek önállóan eldönti ha saját szobát akar, hát 6 éves és még a velük alszik.....

Ez a jóga dologra már én is gondoltam, de nekem a sima jóga sem ment, nagyon durva gerincferdülés van és nem tudtam csinálni csak a gyakorlatok felét...így meg gáz volt, inkább itthon egyedül jógáztam....

Moncsikám,

HŰHA!!!!! Jó nagy pocid van!!!!Te híztál már? Neked hányadik héttől számolja Apánk a kg-kat?

Kép
 


rencsike! Tolom a képeket!

pocakDomi 24.hét

Kép

babaszoba fala:

Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


De hülye vagyok! Vissza kellett volna e-mail-eznem, hogy a saját neved alatt rakd fel! :oops: Most úgy leszek, mint Mihók: "Másszor úgy teszek!" :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Rencsi:HŰ de jó!!! És szép pocó!!!

Kép
Kép
 


Melikém,
ugye milye hatalmas?? képzeld, amikor voltunk most pénteken a bababoltban, akkor volt egy ksimami kb. akkora hassal, mint az enyém, és kérdeztem, hogy mikorra várja és kiderült, hogy 2 hét múlvára van kiírva......én meg még csak a 6. hónapban tartok....

Moncsikám,
mindenki érti, köszi szépen!!!!! :D

Babások!
Ti miben aludtatok éjszaka, amikor már nagy volt a pocak? Én fázos vagyok és pizsiben alszom, de már nem jön rám még Domiapu pizsije sem.....már voltam vagy 5 boltban de sehol nem talátam terhes pizsit, valami ötlet?

Kép
 


Köszi, de annyira nem nagy! Csal a kép, ugye Meli?! Van még egy, azon talán kisebbnek látszik.
Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Rencsike! Nagyon tetszik a falatok! remélem, mielőbb sikerül zöldágra vergődni ezzel a lakás üggyel és mi is törhetjük a bucinkat rajta.
A pocid is nagyon csini!

Ja, hogy mennyit híztam? A legutóbbi (szept 2.) hivatalos, intézeti mérlegelés szerint 1,5 kg-ot. Szerintem akkor mázsáltak először, amikor már szívhang is volt, a 2. uh-n. Az a 7. hét volt...talán.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


A felső csalóka tud ám lenni, ha olyan felsőt veszek fel, ami nincs cici alatt elvágva, akkor nem mutatja meg milyen nagy a pocak. Moncsikám, akármilyen képet küldesz, ez a pocak már rendesen látszik.... :D :D

Kép
 


Moncsikám,
és te hogy vagy a kajákkal? Többet eszel mint előtte? vagy kívánsz valamit? a 1.5kg szerintem pont jó. Vettél már kismami ruhákat?

Kép
 


Én? Eszem, amit látok! :lol: :lol: Jó lesz vigyáznom, nehogy meglóduljak, mert akkor lesz kapsz!

Összesen egy kismamagatyóm van, ebben megyek mindenhová. :lol:

Kaptam anyukámtól, meg a sógornőmtől 1-1 lezserebb fölsőt, ha meg kell jelennem valahol azt veszem fel, egyébként elvagyok a régi fölsőimmel. (lásd: hello Kitty)

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


képszerkesztésre én az ACDSee programot használom. Könnyen kezelhető, egyszerű de sokat tud.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Jaj, de szép kis Babuci-poci, Moncsikám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cukiság az egész poci és lakója!!!!

Akkor ide tehetek fel majd cikkeket Nektek?
Milyen témák érdekelnek Benneteket?

Képzeljétek, Eszti, amikor felébred (most is), puszilgat Bennünket!!!!
Megfogja a fejünket, ahol éri és odanyomja a kis száját, kicsit nyitva, nyálasan :lol: és ezzel a hanggal kísérve: mmmmmmmmmm, ad egy vagy több puszikát!!!!!!!!!!!!!!!!!
Annyira édes, megőrülünk ÉRTE!!!!! :-)

Mucikám! 32.hét, hát elképesztő, de a többiek is, annyira rohan az idő, nem????

Kép
 


Nekem elküldheted Rencsikém!
Én nem ébredtem fel, de Nálad Kispasi lakik... :wink:
Olvasok tovább este, mert most megyünk sétikálni.
Addig is puszik Nektek!!!!!

Kép
 


Bodzika, de jó, hogy kérded!
Mondtad (még amikor pozitív lett a tesztem), hogy majd írsz olcsó netes bababoltot. Meg, hogy hová menjek babamozizni...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Nem maradt meg az akkori alvási szokása nálunk Esztinek.
A pociban éjjeli bagolyka volt. :lol:
Most de. 9-10 között alukál 40perc és 1,5óra között, du.3-4 körül ugyanez (volt már 2óra is a déutáni :-), majd este 19.30 fürdi, utána cici + aluka reggel 7-8-ig.

Kép
 


Együtt alvás: én úgy gondolom, hogy ha módom is lenne rá, én akkor sem altatnám külön szobában a babám. Szerintem 4-5-6 éves koráig nem érett még rá a gyerek. Persze, mint ahogyan minden más is, ez erősen gyerek (és szülő) függő dolog.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


na, nem bírtam ki, még egy válasz :lol:

Voltunk szülésfelkészítésen is + én jártam jógára is. :-)

Tudod, hol vannak még szupi cuccok és olcsón?
1. http://www.mothercare.com/
2. http://www.kid-max.com/
3. A Balah felől a Kelti felé, jobboldalon, fekete7es megálló, angol rucik, pont előtte áll meg a bász :-). Minden hónap első szerdája a tuti, de ne nyitáskor, mert hatalmsa a sor. Mi 1x jutottunk el oda Anyuval, kb.délben és alig voltak, pedig állítólag reggel iszonyat volt és 1 hatalmas zsák ruhával szálltunk fel a buszra, mindezt 12e Ft-ért.
Vadiúj kis ruhák, fiúknak is van minden, hatalmas választék, rugik, bodyk is vannak és 390-790Ft/db, szuper!!!!
Az első címről érdemes hosszabb távra rendelni, mert a posta 10e vagy összefogni többen, de még így is sokkal olcsóbb és különleges darabok + jó minőség.

Bodykat ne vegyetek gombolósokat, főleg, hátul gomb/patent ne, csak boríték nyakúakat, mert azt hamar fel lehet adni, nem sírnak a babulonok tőle. Rugikat soha ne vegyetek hátul gombolós-patentolósat, hasonló okokból szerintem.

Kép
 


Most még nem láttam még egy csomó hsz.-t, csak Moncsikám utsóját és én nagggyon 1etértek. :D
A többit este nézem és írok.
Pusza

Kép
 


Csakis ide Moncsicsi: http://www.4dgenesis.hu/

Kép
 


Sziasztok, én is megjöttem!

Hú, mennyit írtatok. És én hogy örülök, hogy megcsináltátok ezt a topikot! :)

Moncsikám,
Bárhogyan is nézem, ez egy szép nagy poci már most! Nagyon kis formás, és csini is vagy! :)

Rencsim,
Pizsó van a brendonban az árkádban, csak szerintem iszonyat drága :( De van szoptatós pizsi meg melltartó is.

Amit Bodzink írt, a Keleti és Blaha között a használtruhás, ha gondolod elmehetünk oda együtt is! Rengeteg babaruha van.
Csinálhatnánk, hogy elmegyek érted kocsival, és odafurikázom magunkat, hm? És akkor lehet napközben, nem kell a férjeket zaklatni vele.

Bodzim,
Nagyon aranyos vagy, várjuk a cikkeket, és mindent, amit hasznosnak találsz :) Nem tudsz véletlenül olyan turit, ahol kismamaruhákat lehet kapni? Egyszerűen nincs szívem drága rucikat venni, de azért csinos is akarok maradni.

A jóga: én évek óta jógázom, és a hétvégén fogok először menni kismamajógára. Van egy nagyon szuper hely az Örsön (www.jogastudio.hu ), én imádom őket, egy házaspár a tulajdonos-vezető. A hölgyhöz jártam intim jógára már évek óta, szerintem az is nagyon hasznos volt.
Ha valakinek van kedve jönni, jó lenne! Rencsikém még neked sem késő, a szülés előtt azt mondják, nagyon hasznos! És csak azt kell csinálnod, ami jólesik, semmit nem kell erőltetni.

Hú még annyi mindenre akartam reagálni, de elfelejtettem :( na majd legközelebb.
 
 


Jaja, igen, az együtt/külön alvás:
pont ma gondolkodtam ezen. Merthogy amig nem volt Kispocok a pocakomban, addig biztos voltam benne, hogy a baba az első perctől kezdve a saját szobájában alszik. De mióta itt van, egyre biztosabb vagyok benne, hogy az elején a mi szobánkban fog aludni.

Csak ugye az a nagy dilemmám, hogy Apa nagyon nyugtalanul tud aludni, megijed sokszor a hangokotól... és félek, hogy a babára is mindig felriad majd. És mivel dolgozni kell menni, nem akarom, hogy hulla legyen.
Ugyanakkor az sem nagyon tetszik, amit sok helyen látok, hogy ugyan a baba külön szobában van, de anya beköltözik oda gyakorlatilag... mert így meg Apa sokmindenből kimarad.
Bodzikám, erről egy jó hosszú véleményt szeretnék kérni, majd ha lesz időd!!!

Annyira jó lehet Esztivel! Amiket írsz róla, meg vagyok róla győződve, hogy egy Tündér :)
Felteszel majd képeket?

Puszi mindenkinek, mennem kell, végre elmegyek kozmetikushoz!
 
 


Rencsi,
leírom részletesen:
start menü a lap alján, ott a minden program közül a kiválasztod a KELLÉKEK feliratút. Azon belül van a PAINT
rákattintasz és felül a file-ban megnyit-- itt kiválasztod a képet.
a lap tetején lesz egy image nevü -talán NÉZET magyarul
ezen belül lesz a nyújtás
 
 


Rencsi,
lehet, hogy rossz a szemem a dologhoz, de nekem teljesen arányosnak tünsz és nem látom a fogyókúra okát !

Moncsi,
engem 3 óvónéni barátnő vesz körül , az egyiknek 2 , a másiknak egy , a harmadik még gyerek nélkül.
Sok mindenent tanultam tőlük. Érdekes, hogy pont a 2 gyerekes a "szigorúbb". Akinek még nincs babája ő van veled egy véleményen :)))
 
 


Bodzi, jó felvetés volt :) én örülök, régibe tettem fel képet a csajokról.
Puszi

Eszter
Kép
 
 


Sziasztok! :lol:

Benéztem hozzátok, nagyon örülök Nektek, mindig szívesen foglak benneteket olvasni, sajnálom, hogy így alakult, tudnotok kell, hogy én mindig szívesen olvastam a kismamik írásait.
És mindig szívesen találkozom kismamikkal, Dévai intézetben is, régen még az átjárhatosságin volt egy lány akivel összemelegedtünk, rögtön várandós lett, micsoda öröm volt, amikor többször összefutottunk....meg sem fordult egyikünk fejében sem, hogy ez fájó is lehet..naiv vagyok, de erre nem gondoltam....
Hiányozni fogtok, kismamik.....De tényleg, hogy merült fel ez az egész?
No, megyek, mert úgy hallom férjecske megjött.
puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra! :)
majd jövök... :lol:
 
 


Megüt a guta!!! Fanni alszik, rengeteg kérdésetekre szeretnék válaszolni, erre órák óta nincs itthon internet. Most telefonról nyomom, de ez olyan, mintha sms-t irnek, baromi lassan haladok.

Kép
 


Akkor még egy kérdés... :lol:

Az noooormális, hogy most meg abbamaradt a szúrkálás-nyomizás-feszítés?
Rencsi drága már próbált megnyugtatni, de kíváncsi vagyok, a többiek véleményére is. :shock:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Köszi emerenc....
...azért szóba állhatunk egymással! :lol: :lol: Ha szükség lesz a tapasztalatunkra, megszólalunk az őstopikban is, de a(z irritáló) babás témákat itt fogjuk tovább boncolgatni.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 


Moncsi,
normális.
Nyúltak a szalagok, most már kényelembe helyezte magát. Majd később még vissza fog térni :)

Együttalvás:
én nem voltam soha híve, no meg nem is lett volna rá lehetőség. Már az is fejtörést okozott, hogy tegyük őket egy szobába.
Az, hogy külön szobában alszik, az nem jelenti, hogy sírni is kell hagyni. Persze mindenki maga dönti el, de nekünk bevált, 5 hónapos koruk óta alusszák át az éjszakát, s minden sírásnál ott voltam. Nálunk apa simán átaludta a lányok sírását, etetését. De szerintem ez is egyénfüggő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára roxal 2009.09.07 17:01-kor.

Eszter
Kép
 
 


Én is megjöttem.

Bodzi muci, még a szemem is bekönnyezett, amikor elképzeltem tündér Esztit, ahogy puszilgat benneteket, imádom így látatlanba is. :D
Már én is alig várom Marcit, tuti szét puszilgatom majd állandóan.
Mi is a 4D genesisbe voltunk, amit ajánlottál. Felejthetelen és több, mint egy órát nézegettük Marcit.

Rencsi, nekem Marci általában alszik éjszak, csak akkor mocorog, ha nem találom a helyem és fészkelődöm. Reggel kb. utánam 5 perccel kell, remélem ez így is marad. Bár nem ringatom magam hiú ábrándokba. :lol:
Képzeld a mi szombánk is sárga, és én is micimackós matricákat akarok. :lol: Csodaszép Domi szobája és a pocakod is nagyon formás.

Moncsi, micsoda pocakod van már. Nagyon aranyos.

Babás kismamák, kérek szülésről, Jánosról infokat, mert kezdek izgulni. :D

Kép
 


Rencsi, most olvastam a másik topikba, amit kérdeztél, de ide válaszolok.
Először én is elkezdetem a durva diétát, semmilyen kenyér, napi egy-két alma. Reggelire csak tojás és paradicsom. Ebédre natur hús és saláta, vacsira szintén natúr hús, vagy/és fehérje por, tejjel.
De én állandóan éhes voltam.Fogytam is 3kg-ot.
Most már azért eszek gyümit, mert reggelire szénhidrátot, de inkább Norbi kenyeret. Ha nem bírom édesség nélkül, akkor benyomok egy Norbi túrórudit. :lol:
Nekem is nagyon eleg volt Apánkból én is gondolkoztam rajta, hogy váltok, mert így nem lehet. De most már sokkal jobb, még mindig 8kg-nál tartok, így megnyugodtam. És mivel Marci is egyre nő, sőt hatalmas, ezért csak azt mondom, Apánk tudja mit beszél, csak nem egyszerű betartani.
Készülj fel, ha mész, hogy minden rémtörténetet elmesél majd, hogy mi lesz, ha hízol. De nem foglakozz vele.

Kép
 


Bodzikám,

teljesn kész vagy Csodaesztitől, milyen édes lehet!!!!!!!


Julcsi drága,

szuper ötlet, megbeszéljük, én már 1x voltam ennek az üzletnek a Bosnyák téri boltjába is, talán egy kicsit nagyobb, mint a másik és jobban lehet parkolni, de tőlem mehetünk akár mind a kettőbe!!!
Jóga......majd babatornára örömmel ezt már ki is találtam, hgy milyen jó lesz együtt menni, a jógáról egy kicsit félek, már most úgy mozgok mint egy kacsa...


Melcsikém,

Apánk mondott bármit a szülésről? Választottál "pótdokit"? Szülésznőt???

Emerenc,

nem kell elbúcsúzni, vagyunk leszünk ott is, csak itt babás kérdések lesznek főleg, ott meg minden más... :D

Kép
 


Melcsikém,

ide nem raksz fel egy pocakos képet?
de én nem fogyok..... :cry: szerintem rajtam nem látszik ez a sok kiló.....ha a fogyást is hozzáadjuk akkor már 12kg jött fel...és nem értem hogy hol van, csak a hasam bazi nagy....
Neked most is 3 hetente kell menned? Hányadik héttől lesz sűrűbb?

Kép
 


Most is 3 hetente megyek, aztán majd a 36.héttől hetente kell, de akkor majd a Jánosba NST-re. Ennyit mondott Dévisz. Tudod, milyen közlékeny. :lol:
Ezért is kezdek idegeskedni, mert teljes homály van a fejemben, nem tudom mi lesz. Remélem, ahogy közeledik a szülés, kicsit többet mond majd.

Próbáld meg, ezeket enni, amit írtam, hátha megáll a súlyod. Tudom, hogy nagyon idegesít, velem is így volt.
Tényleg csak a pocakod nőtt.
Próbáltam képet feltenni, de én sem tudom lekicsinyíteni. Anlfabéta vagyok. :lol:

Kép
 


Ja és azt mondta, hogy majd ha elkezdek a Jánosba járni, akkor mutat be szülésznőt, ha akarom. Hát persze, hogy akarom. :lol:

Kép
 


melcsi, ha elküldöd, neked is szívesen "átszabom a képed". :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron