Új privát üzeneted érkezett!

Ági, ismerem az érzést! Nálunk is ez volt az első éjszaka hetek óta, amikor aludtam 4 órát egyben. Kitartás!

Tényleg, Halmainé milyen régen jelentkeztél már! Remélem, hozol majd képet is!

Nekem kicsit fura, hogy nem jönnek új anyukk, de biztos benne van az is, amit itt már valaki szóvátett: hogy mi már inkább babázunk.
Nszuzsi02, én is gondolkodtam, de azok sem Lukács dokinál szültek, akikkel én egy szobában voltam. Sajnálom! De biztos rendes! Azt meg, hogy mennyiért szül? Nos, szerintem Te döntsd el, mennyit adsz! Mert nem neked kell megfelelni az ő elvárásainak, hanem neki a tieidnek!

kis.csillag
Kép


Sziasztok!

nzsuzsi02: nálam ő volt az ügyeletes, így a dokim mellett ő is ott volt. Nagyon rendes volt, a vajúdás és később a műtét alatt is (már amire emlékszem). Ha jól hallottam neki 80 a tarifája, de csak a végére szokott befutni a szülésnek állítólag. Mivel én nem az ő betege voltam, így meglepő volt, hogy azért másnap ő is megnézett, hogy mi van velem.

Máté nagyon ügyi fiú már!!!!

Zsuzsi

Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, a kúszással szépen halad Kristóf, bár igaz, mostanában hátrafelé. :D Valamint kifejlesztett egy igen látványos, ám annál viccesebb mozdulatsort. Hason fekve a felsőtestét félig oldalra fordítja, mintha a hátára akarna fordulni. De nem teszi, hanem ebben a pozícióban a popsiját kinyomja, és tolja magát előre. nem tudom, el tudjátok-e képzelni, de nagyon látványos. Meg szokott vetődni. Ez úgy néz ki, hogy hintázik a hasán (karok, lábak a levegőben), majd meglát egy játékot (ami rendszerint a sárga gumikacsa :) ), felemeli a felsőtestét, és egy hatalmas vetődéssel lecsap a kiszemelt áldozatra.

Viszont most nincs valami jól, kedden elkezdett taknyosodni, délre belázasodott, estére 39,5 fokos láza lett. Köv. két nap jobban volt, péntekre megjött a köhögés, hétvégére egyre rosszabb lett. Kedden voltunk vele orvosnál, most viszont csak ügyelet van, oda nem akarom vinni, ha nem nagyon sürgős. Saját kútfőből viszont nem szeretném kúrálni. A köhögésre vettünk neki lándzsás utifű szirupot, aztán holnap újra irány az orvos. Az étvágya sem az igazi, de ezen nem csodálkozom. Kedd óta semmi szilárdat nem fogad el, megint csak tej kell neki. Illetve néha sikerül belediktálni egy kis teát, hogy elég folyadékot fogyasszon.
És úgy néz ki, jön a foga is... :?

Szerintem azért nem jönnek új anyuk, mert már egyáltalán nem az Uzsokiban szülésről, és a babavárásról folyik a társalgás.

Egyébként Máté nem semmi. :shock: Biztos valami borzasztó fontos dolga van, hogy így siet. Édes, ahogy ácsorog. :D Ennyi mozgással csoda, hogy keveset hízik? Majd behozza! Ő ilyen! :)

Melinda

Kép

 
 

Melinda,
elképzeltem, amit leírtál és nagyon édes lehet Kristóf ahogy üldözőbe veszi a kiszemelt tárgyat.
Dorina ha kiszemel egy tárgyat a következőt produkálja:
hason van, nyúl az egyik kezével a kiszemelt játékért, a másikkal próbálja lökni magát miközben az egyik lábát totál kiegyenesíti és a lábujjával lökné magát és eközben a másik lábát az égbe emeli, mint mikor a kutyusok pisilnek :)

Nagyon sajnálom, hogy lebetegedtetek.
Nekünk 3 napba telt, de mi már szerencsére ezen túl vagyunk.
De sajnos ahogy írtam is mi nem úsztuk meg a Heim Pál Gyerekkórház ügyeleti részlegét, plusz aznap éjszaka egy 40,5 fokos lázat sem, de a hűtőfürdő segített és szerencsére azóta már jobban van Dorina.
Szóval kitartás! Nagyon remélem, hogy hamar meggyógyul a kisfiad.

Kicsit más téma:
Ha gyes alatt lennék terhes a kis tesóval, és csak annyira mennék vissza állományba melózni, hogy eljöhessek betegállományba, akkor a táppénzes fizetésemet mi alapján fogják kiszámolni?
A fix bruttó béremből vagy pedig az előző évi (2011.évi) átlagkeresetből?
Tud nekem ebben segíteni valaki esetleg?

Kép

Kép
 
 


buba, a táppénz alapja mindig az előző éves bér jellegű jövedelem átlaga, asszem, gyes alatt a minimálbér kétszerese lenne. De miért akarsz táppénzre menni? Sokkal jobban jársz, ha dolgozol, hisz akkor a tgyás alapja is magasabb lesz (már, ha nem ugyanazon év végén szülsz), az előző éves béred alapján számolják. Ha végig táppénzen vagy, akkor meg szerintem gyest kapnál utána, mert nem lesz biztosítási időd (a táppénz nem számít annak, csak a betegszabi, tehát az első 15 munkanapnyi idő). Vagy veszélyes a munkád?

kis.csillag
Kép


szeretnék a második terhesség alatt mindenképp itthon maradni a pocaklakóval és Dorinával több okból is:

1.) munkahelyem szerencsére nem veszélyes, de kitettek a csoportunkat egy isten verte hátamögötti helyre, ahová bkv-val 1,5 óra az út és nagy pocival plusz itthon egy bölcsis babával kissé nehézkes megoldani. ha így lenne, akkor nekem 6:30-kor el kell indulnom, hogy 8-ra beérjek és 16:30-ig ott lennék, ami annyit jelentene, hogy kb este 18-ra érnék haza és semmit nem tudnék Dorinával együtt lenni. Ehhez ő még 2 évesen nagyon pici.

2.)igazából most még csak kérdezősködöm ahol tudok, hogy mikor lenne jobb szülni, még GYED alatt vagy GYES alatt, hogy hogyan járnék jobban anyagilag és persze hogyan tudnám megoldani, hogy itthon maradjak.
De akkor a GYES alatti szülés úgy érzem a leírtak alapján kiesik, mert az marha kevés pénz.
viszont ha GYED alatt szülnék akkor is ilyen rossz lenne anyagilag a helyzet?
Tudom fura ez, Dorina még csak alig 8 hónapos lesz és máris kis tesó meg minden, de mi nem szeretnénk nagy korkülönbséget apával a gyerkőcök közt. Többek közt a lakás mérete miatt sem, mert 6 évig még tuti itt maradunk, másrészt én annak a híve vagyok, hogy egyik kicsi másik pici és utána úgy visszamenni melózni, hogy már nem jövök el babázni.
Szóval most még csak agyalok erősen mikor is jöjjön a kistesó, de nem nagyon tudok okos lenni az anyagiak miatt.

Kép

Kép
 
 


buba, ha tényleg számít a pénz, akkor gyed alatt, tehát Dorina két éves koráig érdemes szülni. Akkor utána tgyást is annyit kapsz, mint most gyed-et, és utána a gyed is annyi lesz.
Azért kérdezz meg valaki mást is, de nekem így mondták.
A gyes alatti táppénznek nincs értelme...
Amit még megtehetsz: keress munkát a gyes idejére!
A gyes alatt jogosult vagy nem az eredeti munkáltatódnál is dolgozni határozott idejű szerződéssel úgy, hogy az ottani (tehát az eredeti) szerződésed megmarad, ahova a gyes lejárta után visszavesznek. Ez azért lehetséges, mert onnan fizetés nélküli szabin vagy a gyed és a gyes alatt, ami alatt szabad munkát is vállalni. Tehát, ha találnál a közelben egy 4 vagy 6 órás határozott idejű szerződéses munkát, akkor lenne biztosítási időd is, ami növeli a tgyás alapját, a gyes meg úgyis jár még Dorina 3 éves koráig. Így dolgoznál is, pénzt is kapnál, Dorina (a munkára hivatkozva) járhatna bölcsibe, de időben otthon lehetnétek, és a kisebb picivel is lehet, hogy folytathatná majd az oviban, mert már előtte is járt, tehát jobb eséllyel vennék fel, mintha előtte nem járt volna bölcsibe.
Aztán pedig ráérsz visszamenni az eredeti helyre a 2. baba gyes lejárata után.

kis.csillag
Kép


Nézzétek, nemrég kaptam... van fantáziája a nőnek! :)))
http://milasdaydreams.blogspot.com/?ref=nf

Ági

Kép
Kép


Ági: Ez nagyon jó! :D

Arra gondoltam, hogy biztos megjöttek a vírusok, mert Alexandra is beteg lett. Már egy ideje köhécselt, de csak módjával, hétfőn viszont az apja is beteg lett és kedden Szani is belázasodott. Nem is a saját orvosunkhoz mentünk, mert sürgős volt, de a doki azt mondta nem kell izgulni. A Nurofen-t írta fel, meg Nasivin orcseppet. Holnap megyünk vissza, hogy megmondják javult-e. Ha nem, akkor antibiotikum kell, de én úgy látom, hogy javulgat. Ennek okán most nálunk sem megy túl jól az evés, de legalább iszik. Ma céklafőzelék volt a vacsora csirkével. Miközben Szani evett és szétmaszatolódott a szája körül a cékla, olyan volt, mint egy vámpír. :)

May the Force be with you!

Kép
 
 


Orsi, jobbulást kívánok Nektek!
Máté is kezd taknyosodni, de azt gondolom, csak száraz a levegő, ezért reggelre kiszárad az orra, és annak van olyan fura hangja. Azért gondolom, mert egyébként is csak sírás után folyik az orra.
Holnap megyünk úszni, remélem, addig nem lesz rosszabbul! A barátnőm mondta, hogy ilyen bizonytalan helyzetben ő elviszi a gyerekét még úszásra: vagy kimossa a klóros víz, vagy eldönti, hogy tényleg taknyos lesz. :shock:

Olyan szépen süt a nap! :D Csak a szél ne fújna! :?
Nekem (mint mindig) füvet kellene nyírnom. Csak attól félek, hogy nem tudom megtartani a fűnyírót... Máté már csak mellettem alszik. Este le tudom tenni, de max 3 óra után ébred, és onnan nincs visszaút. Nem is zavarna, csak ne ébredne 2 óránként így is! Meg... nos, éjjel egyszercsak elkezd tekeregni. Nem ébred fel, csak vándorolni kezd az ágyon, tekereg, mászik, nekejön, de se kaja (a cumisüvegtől ordítani kezd), se cici nem jó, én pedig nem tudom megnyugtatni. Az apja meg vagy nincs itt, vagy nem kel fel (ezt az ígéretét tartja :? ), pedig ő meg tudja nyugtatni. Neki két perc alatt elalszik. Igaz, csak további két órára, de legalább a pici aludna nyugodtan!
Kééész vagyok!

Én Mátén kipróbáltam a spenótot... mert ugye vas... Nos jól áll neki a szája körül, a ruháján :lol: Belülről nem tetszik neki annyira. Viszont a sütőtök bejött nagyon, abból alig jut a képére :D
Jövő héten nálunk is jön a cékla. Szóval, vámpír...

kis.csillag
Kép


Sziasztok!

Cékla:
Kép

Kristóf csak most kezd jobban lenni. Múlt hét pénteken kezdett el nagyon csúnyán köhögni, hétfőn vittük az orvoshoz, kapott kétféle szirupot (na, azt nem egyszerű neki beadni), mert állítólag olyan volt a légzése, mint az asztmásoké. Kedden voltunk kontrollon, addigra nem sokat javult, ma megint megyünk, és hétfőn megint.
Egyébként nem tudom, dícsértem-e már a gyerekorvosunkat, de nekem eddig nagyon alaposnak tűnik.

Jobbulást minden betegeskedő babának, és betegségmentes szép napokat az egészségeseknek!

Melinda

Kép


Ági,
tök jó, amiket ez a nőci kihozott ezekből a képekből. Van fantáziája:)

kis.csillag:
köszi az infókat.
Szegény Máté, reméljük nem betegszik le. Most sok baba benne van ebben a nyavajában, de elvileg 3 nap a lefolyása.
Alvás-nem alvás: azt mondják a nálam okosabb szakértők, hogy azok a babák, akiknél hirtelen beindul a mozgásfejlődés és kicsit hamarabb csinálnak mindent, mint ahogy az a nagy könyveb meg van írva, azoknak az alvással vannak problémái.
Ezt azzal magyarázzák, hogy éjszaka dolgozzák fel az aznapi történéseket, és mivel nem lassan haladnak a mozgásfejlődésben, hanem rohamtempóban, emiatt éjjel rengeteg új dolgot dolgot kell feldolgozniuk.
És a babák még álmukban is gyakorolják a már megtanult mozgásformát.
Lehet emiatt nem olyan jó alvó Mátéka és ez az oka, hogy az ágyon alvás közben is rengeteget mocorog.
A lányom az ellenpélda. Ő szépen mindent akkor csinál ahogyan a nagy könyvben meg van írva, valahogy ő nem sieti el a dolgokat (közel sem tart ott ahol a kisfiad, még csak most kezdett el előre kúszni és már 8 hónapos ehhez képest a te fiad hihetetlen gyorsan fejlődik, hisz már áll.) szóval mivel ő "nyugodtabb" baba ez az éjszakákon is meglátszik. 13 órát alszik egyhuzamban.
De amint Mátékánál lelassul majd a mozgásfejlődés, megtanul mindent, és már csak ezeket fogja tökéletesíteni nálatok is nyugodtak lesznek az alvási időszakok.

Melinda:
hatalmas ez a kép Kristófról:):):)
Remélem csak jókat mond majd a doki és hamar helyrejön a kisfiad!
Jobbulást neki!

Kép

Kép
 
 


Képzeljétek Dorina elkezdett előre is kúszni és ma már kutyázik is.
Olyan édes ahogy négykézláb van és ringatózik közben:)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

megint jó régen írtam :oops:

Ági: köszi a dicséretet, kissé megkésve kívánok zsófinak boldog szülinapot!
jól gondolom, hogy nem sikerült az ovi?
az öltözködés a lányoknál nagyon komoly, és csak rosszabb lesz :roll: , én már semmit nem merek venni nélküle

kis.csillag: nagyon ügyes Máté, és hidd el megeszi Ő a magáét!szerintem úgysem lehet egy falattal sem többet belediktálni, mint ami elég Neki
Bálint szerencsére elég jól eszik, de mindig jelzi, ha elég

Melinda: jobbulást Kristófnak! jó ez a céklás kép :), Bálint úgy döntött, hogy nálunk ilyen nem lesz :?

Buba: hogy áll Dorina a fogzással? nagyon kis ügyes Ő is!

Bálint is elkezdett forogni, gyakorlatilag egész nap hason van, mert ahogy leteszem már fordul is és veszettül próbálja magát négykézlábra húzni és egyre többször sikerül is neki

van valakinek tapasztalata a borstyán lánccal kapcsolatban, megéri venni, használ? köszi, ha megírjátok :)

Kriszta: mi van Veletek?

kétgyerekes anyukák: Ti szoktatok külön programot csinálni a nagyobb gyerkőccel? vagy csak az én lányom igényli ezt?

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Igen, Erika, nem sikerült az ovi, de még próbálkozunk ezen a héten. Hátha. Most már a nappali szobatisztaságig is eljutottunk. Mint emlékezhettek pár hete még panaszkodtam, hogy soha nem fog a vécébe kakilni. Befenyítettem pár napra, visszaadtam rá nappalra is pelust, hogy majd levesszük, ha végre nagylánynak érzi magát. Na, tépte le magáról a pelust másnap... :P :D
Szóval már csak éjszakára kap pelust, de már néha felébred éjjel is és kimegyünk vécére.

A céklás fotó nagyon vagány! Irtó cuki! :lol:

Zsolti már a játszószőnyegét birtokba vette, elkúszik rajta. Jobbra forog hasra, hátra. Nem tudom a bal oldalra való közlekedést mikor fogja bevezetni... :P :lol:
Még mindig kizárólag anyatejet eszik és már 8 kiló! :roll: :D
Viszont még mindig 2-3 óránként etetem, úgy látszik hozzászokott a többszöri kevés étkezéshez. No meg el kéne kezdeni valami hozzátáplálást is, hogy ne legyen finnyás... de lehet, hogy erről már lemaradtam. :P 8)

Ági

Kép
Kép


lilijudit írta:kétgyerekes anyukák: Ti szoktatok külön programot csinálni a nagyobb gyerkőccel? vagy csak az én lányom igényli ezt?
szép napot mindenkinek!

Én úgy tervezem, hogy heti egyszer elviszem tornára, hogy legalább gyerekek között legyen. Meg néha táncház, játszóház. Kell neki a külön program, öcsike még nem társaság neki.

Ági

Kép
Kép


Szia Ági!

hova mentek tornára? mert mi tavaly Újpetre jártunk, az ugyih-ba, Lili imádta
tegnap jött az e-mail, hogy szerdán kezdődik

lehet, hogy ott összefutunk?

Erika

Kép

Kép
 


Igen, oda megyünk, 5 percre lakunk tőle. :D Szerdán kezdődik az első torna 17:30-kor. Még nem tudom, hogy Zsoltival neki merjek-e vágni, lehet, hogy anyukám, vagy apa viszi. Te viszed Bálintot is?

Ági

Kép
Kép


Szia Ági!

nem viszem Bálintot, mert itthon tudom hagyni Anyukámra, meg Apa is hazaér 5 körül, kb. akkor indulunk, mert mi kicsit messzebb vagyunk

nem is az elvitel a gond, csak mit csinálok ott Vele 45 percig

ma megyünk tornacipőt venni :D

Erika

Kép

Kép
 


Mi is ma veszünk tornacipőt! :D Tegnap vettem neki leggings-et, hogy tudjon miben csúszni-mászni.
Lehet, hogy elmegyünk anyukámmal és a picivel, de nem maradunk ott végig. Akkor lehet, hogy holnap talizunk. :)

Ági

Kép
Kép


Erika:
Dorina szerencsére jól áll a fogzással. Nem viseli meg. Mondhatni észre sem lehet venni, hogy már bujkálnak sorban a fogai.
Na de még sokára bújuk ki az utolsó fogacska, nem akarom elkiabálni.
Így én sajnos nem tudok tapasztalatot mondani a borostyán lánccal kapcsolatosan. De akiktől hallottam róla, ők csak pozitívat mondtak rá. Bár szerintem ez megint csak gyerek függő.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne felétek. Zuglóban lakom és decemberben fogok szülni. A 28. hétben vagyok, eddig magánorvoshoz jártam, de olyan mintha nem is lenne, ezért utánaolvastam az uzsóki kórháznak, mivel ide tartozom. A fórumokon jókat olvastam a védőnőm is dicsérte. Viszont nem akarok orvost fogadni. Gondoltam az örs vezér térre járok majd terhesgondozásra s majd az ügyeletes orvosnál szülök. Ha esetleg valaki már átesett ilyen formában a szülésen, szívesen olvasnék róla, milyenek az orvosok itt, ha nem fogadjuk fel őket.

Előre is köszönöm a választ.
I.
 


Sziasztok!

Ági: akkor lehet, hogy találkozunk, az én lányom lesz a leghangosabb :D

Buba: köszi az infot, annyi jót írnak a láncról, hogy elkezdtem kételkedni :), ezért lene jó személyes tapasztalat

meteorka: vannak a fórumban, akik ügyeletesnél szültek, csak jókat mondtak/írtak, és volt, aki jobban meg volt elégedve az ügyeletes dokival, mint a sajátjával
szerintem bevállalható az ügyeletesnél a szülés, bár vannak az Uzsokiban olyan dokik is, akik nincsenek elszállva anyagilag

szép estét mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
 


Erika, köszönöm a választ.
Esetleg tudsz olyan orvost mondani aki még nincs "elszállva" és persze jó doki is.
Na és remélem rossznak mondható orvos nincs a kórházban, ha tudtok erről infót, azt is szívesen veszem. Mert ha van, akkor inkább fogadok orvost, vagyok annyira szerencsés, hogy épp hozzá kerüljek.

Köszi!
Ildi
 


meteorka,
Én Dr. Afanah MOhamedről hallottam pár rossz véleményt is (mellesleg jókat is), és úgy tudom, ő is az Uzsokiban dolgozik, ott szokta levezetni a szüléseket (egyébként újpesti SZTK).
Én Lajis Tímeát nyugodt szívvel ajánlom, ha nem gond neked, hogy nő is, fiatal is. Én 36 hetesen kerültem hozzá. DE ha visszaolvasol, többen is szültünk nála, és mindenki nagyon jókat írt róla, sőt, olyanok is, akik nem nála szültek.
Egyébként én simán bevállalnám az ügyeletesnél szülést is, tényleg jó orvosok és szülésznők (nagyon fontos!) vannak.

Minden jót neked és a babának!
(Fiad, vagy lányod lesz? Vagy ez titok?)

Kép


Juj, visszaolvasva a hozzászólásomat, nagyon gáz, három mondatot is "én"-nel kezdtem, ááááááá, szegény magyartanárnőm ha látná...
Elnézést! :shock:


Tudod, Melinda, az én magyar tanár nőm, már rég harakirit követett volna el, ha olvassa a fórumunkat! :lol:
Én leginkább "hát"-tal, de inkább "hááát"-tal kezdem a mondataimat + rövidítgetek + ragzok...

+ a gépírás oklevelemet sem kapnám meg újra...

Ez a "baba mellett pongyoláb(b)an" jelenség :lol:

Lányok, én iszonyatosan náthás vagyok. Ki látja így el a gyereket?!

kis.csillag
Kép


Melinda, köszi a jó tanácsokat. Igen, olvastam a Lajis Tímea dicséreteket, gondolkodom is rajta, főleg, hogy jobb szeretnék nőnél szülni, de mindenképpen megnyugtató, hogy bevállalható a szülés orvos fogadása nélkül is ebben a kórházban. Esetleg tudsz elérhetőséget és tarifát is küldeni a Lajis doktornőhöz, nem tudom van e magánrendelője.
A kórházban ha jól tudom nincs rendelés, igaz ez?

No és fiú lesz, igen aktív, sokat nem pihen, remélem úgy jön majd kifelé is, mint ahogy most bent mozog, vagyis gyorsan :-)

Köszönöm a válaszokat!
Ildi
 


Erika, láttam Lilit a tornán, de annyian voltunk, hogy nem kérdeztem végig minden szülőt, hogy ő-e te... :D
Nálunk anyukám vitte be Zsófit, aztán megjelentem pár percre, mert Zsolti be volt bugyolálva, aludt, így vittem tovább sétálni.

Ági

Kép
Kép


Sziasztok!

Nagyon régen jelentkeztem. Voltunk Bogácson, de csak öt napot a hét helyett, mert Barbi beteg lett. Péntek este az ügyeletről rögtön a László-ba küldtek minket, infúziós feltöltésre.
Mikor odaértünk a gyereknek már 40 fokos láza volt, és véres széklete. Így ott is üdültünk egy hetet.
A vizsgálatok kiderítették, hogy valamilyen baktérium okozta ezt az egészet.
De már jól vagyunk!

meteorka:
Lajis doktornőt én is csak dícsérni tudom, kedves, lelkiismeretes orvos. A császárt végül nem Ő, hanem Jex doktornő, és Tiba főorvosúr csinálták. Anyagi helyzetünk nem engedte, hogy bármelyikőjüknek is adjak pénzt, és én egyébként sem vagyok ennek a híve. Persze, ha lett volna fogadott orvosom, az más, mert ő megmondja a tarifát.

Kriszti

Kép
 


Sziasztok!

Ildi: én is Lajis doktornőnél szültem, végig hozzá jártam a kórházba, magánrendelője nincs, nagyon meg voltam/voltunk elégedve, a Férjem is bent volt a szülésnél, a lányom másnál született, így viszonyítani is tudunk, csak ajánlani tudom!
pénzról nem volt szó, igaz, én direkt nem is kérdeztem :)
szerintem Jex dr-nő sincs elszállva, az egyik szobatársam nála szült és nem mondta meg, hogy mennyi az annyi
ha gondolod privátban írok még, főleg, ha van kérdésed

Bea: hogy vagy?

Ági: igyekeztem én is figyelni, de tényleg nagyon sokan voltunk, meg elkaptak az ismerős anyukák, hogy mi újság, mert Bálint már akkor született, mikor a tornának vége volt
kék kardigánban voltam és nem vagyok egy kis darab :oops:
hogy tetszett Zsófinak a torna? jöttök jövő héten is, remélem azért kicsit kevesebben leszünk :oops:

Kriszt: csak nem rotát kapott Barbi, szegénykém! remélem már jobban vagytok!

szép estét mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
 


Sziasztok! régen jártam erre............... mi is elkezdtük az almát és tegnap a sóskát:) eddig ugy bejött hogy harcol érte,ha a számhoz emelem a kanalat hogy lenyalom már hisztizik is hogy hová viszem?

Elkezdtük a babauszit, nagyon bejött:)

ja nálunk uj apa beszólás volt, aranyos: azt mondja a gyereknek:

"Anya olyan mint a hűtő, benne van a tej, és nem romlik meg!"
:D
 
 


banális kérdések a hozzátáplálóktól

ha állitólag a 10 órási szopit kell először felváltani mondjuk eszik 100-150 g pépeset, akkor aznap már nem adsz neki csak cicit ,mondjuk egy hétig, aztán megint kiváltasz egy szopizást stb stb, vagy közben azért kaphat ezt azt inni, enni szopin kivül, ha igen ki mit adott neki?
minden tanács jól jön, mert eddig az esti hisztikor 6felé kapott almát izlelőnek, ma reggel adtam a krumlplis sóskát.mert éhes ez a gyerek, 115g volt benne, lemértem, és még kért cicit.ugy hogy 24.00 kor evet 3:00 kor meg 6:20 kor. 9kor ennyi ment bele.:)
 
 


amikor a sóska bennem van mosoly..............és a többi Kép Kép Kép Kép


5 hónapos 1hetes
 
 


Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! Lassan révbe érek :-)

Üdv.
Ildi

Ildi
 


Evaczak, gyönyörű ez a pici fiú! És igen, ha a 10 órás szopit kezded kiváltani/hozzátáplálni, akkor a többi étkezés még anyatej.
Ezt nagyon jó cikknek tartom, hátha irányt ad neked is:
http://www.lhp.hu/cs_olvas.php?a=13420

Ági

Kép
Kép


lilijudit írta:Ági: igyekeztem én is figyelni, de tényleg nagyon sokan voltunk, meg elkaptak az ismerős anyukák, hogy mi újság, mert Bálint már akkor született, mikor a tornának vége volt
kék kardigánban voltam és nem vagyok egy kis darab :oops:
hogy tetszett Zsófinak a torna? jöttök jövő héten is, remélem azért kicsit kevesebben leszünk :oops:

Akkor lehet, hogy elsétáltatok mellettünk. Az autótokhoz menet a parkoló autók között vártam (Zsófi és anyukámat) babakocsit tologatva.
Zsófinak tetszett a torna, bár még kicsit öntörvényű, azt csinálja,amihez kedve van. Kisétált a teremből, Cili néni úgy kapta el. Kint sétálgatott anyuval kb. 5 percet, majd visszament. Nagyon elfáradt. Szinte ő volt a legkisebb. Megyünk ezen a héten is.

Ági

Kép
Kép


Sziasztok!

evaczak: nagyon aranyos Bence! én ugyan nem szoptatok, de mikor elkezdtük a gyümit, akkor kicsi gyümölcs és tápi volt, aztán lassan csak gyümölcs, a főzelékeknél is így lett volna a fokozat, de Bálint már elsőre sok főzit evett és nem kért tápot

Ági: akkor láttam Zsófit, mikor szaladt :)
nem is lehet elvárni, hogy elsőre végigtornázza a 45 percet, még Lili is elfárad és néha bepörög a végére (mint múltkor is :( ), majd szépen belejön, az is nagy dolog, ha elsőre bemennek egyedül!

akkor csak összefutunk majd :)

addig is szép napot!

Erika

Kép

Kép
 


Köszönjük!

hát az én bébim annyira kajás, szó szerint kinézi a kaját a szádból, bárit viszel a szája felé, azt ha nem kapja meg akkor vége, hiszti!!!
ma reggel 150g krumplis sóska ment be, és csak cumival tudtam utána betömni a száját, hogy ne sirjon, tegnap még csak115g-ot evett de az láttam nem elég.

most este kapott 2-3 kanál banánt, meg almát is szereti.............este még néha kap sinlacot.
 
 


Sziasztok!

Most okoskodni jöttem, és előre is bocsánat miatta.

Evaczak, látom, hogy a babád nagyon szereti a sóskát. Szóval emiatt okoskodnék. Tudomásom szerint a sóska és spenót maximum hetente egyszer adható a babának, mivel mindkettőnek magas az oxalát-tartalma, ami vesekövességet okozhat.

Kristófnak kibújt az első foga (ja és meggyógyult, de azt már rég).

Meteorka, mindent leírtak helyettem a többiek, sok sikert! :)

Melinda

Kép


meteorka, én legközelebb biztos, hogy ügyeletesnél szülnék, és ha az Uzsokiba tartoznék, Lajis doktor nőt szeretném kifogni!

Mi most mindannyian fáradtak és náthásak vagyunk. Illetve, a náthától fáradtak.

Tegnap gasztroenterológián voltunk a súlyfejlődés miatt.
Totál kiakadtam a szervezetlenségük miatt!
Először könyörögnöm kellett a háziorvosnak, hogy írjon fel AR tápszert, hogy ne bukjon annyit. Aztán könyörögni, hogy már a következő (6hó+) tápszert írja fel végre: 7 hónaposan végre megtette. Panaszkodtam, hogy nem eszi a tápszereket, találjunk ki valamit. Havi 10 dekkat "hízott". Végre elküldött gasztroenterológushoz, hogy majd ott megmondják a tutit. Egy hónapja voltunk ott sürgősséggel, egyébként csak most kaptunk volna időpontot. Mérni kellett, mit eszik, naplózni, amit két hete leadtam. Akkor sem mondott semmit a doki, csak hogy tegnap menjünk vissza éhgyomorra. Mivel Máté hajnal 4 körül még eszik, tízre mentünk. Megváratott, majd közölte, hogy kezdjünk a dietetikusnál, megkérdezi fogad-e. !!??!! Utána kérjek időpontot hasi uh-ra is. Mondom: Jó, de a gyerek éhes, szopizna. "Miért nem eteti meg?" Mondom: éhgyomorra kellett jönnünk. "Ja! Akkor előbb a vérvétel." !!??!! Tök bénán vették le a vért (már kétszer voltunk máshol, ott alig vette észre, itt meg bénáskodtak, nem vákuumozták, hanem csepegtették a 4!! csöbe), utána végre szopi, a gyerek bealudt. Nővér jön: beszélt a dietetikussal, LEHET, hogy tud fogadni.
Kierőszakoltam, fogadott, de nem is tudott róla, hogy van nála egy súlyproblémás napló, ha tudta volna, készül. Majd ír emilt. Az uh-n kierőszakoltam, hogy még tegnap fogadjanak, mondtam, hogy nem tudok minden nap bejönni.

Ha mondta volna az az idióta gasztroenterológus, akkor kérek tegnapra a másik kettőnél is időpontot...

Én minden hülyét kifogok!

Azóta írt a dietetikus. Sok újat nem mondott, csak lecseszett, hogy akkor adok enni a gyereknek, amikor kéri. Valahol persze igaza van, de nehéz lesz! Eddig is megpróbáltam rendszert tartani, de ha akkor nem kért, adtam akkor, amikor viszont elfogadta.

hajajajaj...

Ja! A gyerek jár a kanapé mentén...

kis.csillag
Kép


Sziasztok !

Bocsánat ,hogy kívülállóként zavarlak titeket!

Én egy gyermekszakápoló vagyok,és mivel már nem éri meg Bp-re feljárnom dolgozni (újszülött osztályon dolgozom),elkezdtem gondolkodni,hogy mit tudnék vállalkozás keretében csinálni,hogy a szakmai tudásommal segíthessek...és mellesleg pénzt is keressek.

Az jutott eszembe,mivel ismerem a védőnői munka során kapott segítséget, egy elsőszülő kismama esetében igen kevés,és nem mindenhol van nagymama aki segíteni tud,fekészítő összejöveleteleket tartanék hetente.Papás-mamás,pelenkázós,köldökkezelős ,kelengye....,szoptatás-fejés..... Vannk még ötleteim.:-)

A saját munkám során látom,hogy a csecsemősök segítségére lenne igény,de nincs idő sajnos(mennyiség a minőség javára megy).

Kérlek titeket ,írjatok erről néhány sor véleményt,hogy lássam,neki merjek -e fogni.Ötleteket is várok.Azt is ,hogy ebben a zord gazdasági helyzetben ki ,mennyit tudna erre ,mint kezdő szülő ,kismama áldozni anyagilag.
Persze arról is szó lenne,hogy akár születés után házhoz mennék ,együtt megtanunánk fürdetni,köldökkezleni,későbbiekben szoptatós probléma esetén,mellel kapcsolatban fejés megtanulásához segédkezés......rengeteg minden......

Előre köszönöm segítségeteket, kérdéseiteket!

Zsuzsa
 


Feltették az országos gyógyszerészeti intézet határozatát, amelyben a vigantol cseppek különböző gyártási tételeit kivonja a forgalomból, mert a cseppentő gumi részéből kioldódott idegen anyagot mutattak ki.
Itt a határozat:
http://www.ogyi.hu/dynamic/vigantol39207_5_2010_1.pdf

azért ez elég durván hangzik.

Képzeljétek Dorina ma teljesen egyedül felült:)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Buba: köszi, hogy feltetted ezt a linket. Elolvastam és bár azt írja, hogy a felsorolt tételek Magyarországon nem kerültek forgalomba, én rögtön megnéztem az itthon található Vigantol gyártási számát. Meglepődtem nagyon, mert ez a szám szerepel a forgalomból kivonandók alól. Szóval mégis fogalomba kerültek. Ma fogok másikat venni, remélem kapok olyat, ami nincs a listán! Szerencsére csak az üveg 1/4-ét használtuk fel eddig. Remélem nem lesz semmi gond!
Gratulálok Dorinának! Nagyon ügyes!

És persze Máténak is! Hihetetlen, hogy milyen gyorsan halad a fejlődésben. :-)
Bea nem irigyellek, hogy Mátét ennyi helyre kell cipelned. Remélem, nincs neki semmi komoly baja!

Bogiról mióta lekerül a kengyel, megszeretett hason feküdni. Ő is forog össze-vissza. Kúszni még csak körbe-körbe tud, meg háton tolat. Próbál feltérdelni, de még nem igazán jön össze neki, mert a kezeivel közben nem tolja ki magát, csak a fenekét emelgeti.
Azt mondta a védőnő, hogy hosszú baba. Szerintetek 7 hónaposan 68,5 cm hosszú? Nekem nem tűnik annak. Emellett 7140 gramm.
Fogacskája még egy sincs, de már 2 helyen érezni, hogy lassan kibújik.

Szép napot Nektek!

Niki

Kép
 
 


buba* írta:Feltették az országos gyógyszerészeti intézet határozatát, amelyben a vigantol cseppek különböző gyártási tételeit kivonja a forgalomból, mert a cseppentő gumi részéből kioldódott idegen anyagot mutattak ki.
Itt a határozat:
http://www.ogyi.hu/dynamic/vigantol39207_5_2010_1.pdf

Basszus, a miénk közte van!!!! Ennyit arról, hogy nem került forgalomba...

Köszi, hogy beírtad.

Kép


Hát csajok a miénk is közte van. Lehet felhívom a védőnőt, hogy most mit csináljak.Tud ajánlani másikat vagy mi legyen.

kis.csillag, szépen halad nagyon Máté a fejlődésben. Bízom benne, hogy egészségileg is minden rendben lesz/van vele.

Niki,
örülök, hogy Bogi is szépen halad és végre megszabadult a kengyel "fogságából" innentől kezdve ő is majd gyakorolja a különböző mozgásformákat.

Melinda, szívesen feltettem. Nagyon meglepődtem én is azonnal megnéztem és a miénk is sajnos közte van.

Dorinának jön a 3. foga. Tegnap még nem látszódott semmi, reggelre meg félig áttörte a kicsi ínyét.
Na ma nem is volt kedve gyakorolni a felülést. Remélem azért folytatja, amit tegnap elkezdett és ma is gyakorolja majd.
Bár ha megviseli a foga, akkor lehet nem lesz hozzá kedve.
Na megyek csinálom a dolgom, amíg alszik.
Szép napot mindenkinek.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, ellustultam mostanában... :oops:
Erika, köszi az érdeklődést. :) Bálint hogy van?
Jól vagyunk, most már leszámoltunk az igazi hasfájással, de nem olyan régen múlt el, tartós volt sajnos... néha még mindig van egy-két rohama, nem tudom, milyen érzékeny belei vannak a kicsikémnek... :roll:
Pár napja kibújt az első két fogunk. :) Most már sokat fordul hasra, elvan egy darabig, de vissza még csak egyszer talált, arról is pont lemaradtunk... :lol: Viszont emelgeti a popóját, próbál kúszni, néha halad is egy-két centicskét ide-oda. :wink:
Étvágyunk még mindig kiváló, sztem lassacskán 8 kilók leszünk, khm... Még mindig csak szopizik, 6 hós koráig maradunk ennél, ez a leggyorsabb, legolcsóbb megoldás. Igaz, megkóstoltuk a sütőtököt, mert épp abból főztem magunknak és hát nagyon ízlett, sztem jó evő lesz Gergőci. :)

Nagyon édesek a képek mindenkiről. :)

Én is teszek fel G-ről.

Jók legyetek! Majd igyekszem sűrűbben írni. :wink:

Kép
Kép

Kép

Kép
 
 


Lányok, a mi vigantolunk is közte van.... Bakker... mégis mért vonják ki, ha nem jelent biztonsági kockázatot?????

Niki, sztem átlagos hosszúságú Bogid. :) Gergő kb. 66 cm így 5 hónaposan.

Bea, nem semmi Máté, 8 hósan! Barátnőm kisfia is ezt csinálta már 8 hónaposan, ő is januári születésű. Hova sietnek ezek a gyerkőcök? ;-)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bea: jaj, Ti aztán tényleg kifogjátok ezeket a dokikat, pedig szerintem tuti minden rendben és Máté ilyen alkat
ha gond lenne, a mozása sem fejlődne!, pedig milyen ügyes és biztos erős is

Zsuzsa: az ötlet jó, de nem tudom eldönteni, hogy lenne-e rá fizetőképes kereslet :cry: , én 2 átlagfizuból, 2 gyerek mellé nem tudnék áldozni rá

Buba: köszi, hogy feltetted, már én is olvastam a babszobán, már módosították, hogy nem került MO-n forgalomba, persze a miénk is közte van :twisted:

én ia akartam már írni ezt, hogy nézzétek meg

nagyon ügyes Dorina!

Niki: de jó, hogy lekerült a kengyel, Bogi is ügyeskedik!
szerintem nem hosszú baba, pont jó! :D

Ági: hogy ment a torna? Te toltad babakocsit a Király u-ban?

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
 


Szia Kriszta!

pont egyszerre írtunk :)

köszönjük, jól vagyunk, Bálint 7,1 kg, az étvágya jó, de az ízlése kifinomult, szóval válogat :D

nekünk is még csak a hasrafordulás megy, vissza csak véletlenül :), viszont négykézlábra húzza magát és hintázik, meg körbekúszik a habtapin, meg le róla

nagyon édes a képeken!

áté jól van, tesóimádat tart még? nálunk töretlen, bár időnként látok egy-egy féltékenységi szikrát :)

a kislányom közölte: az én testvérem, te csak megszülted! :D

szép napot Nektek! Kép Kép

Erika

Kép

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron