Új privát üzeneted érkezett!

Azt gondolom, ideje megnyitni a 2010-es évfolyamot is! Remélem, hogy sokan összegyűlünk és sok kisbaba fog születni ebben az évben is az Uzsokiban. :D

Kép
Kép
 


Szia!

Ha minden igaz, én is az Uzsokiban szülök másodszor is, bár még a dokimat meg se kérdeztem, hogy ott van-e még... :)

Te újpesti voltál, ugye? Mintha olvastam volna az egyik újpesti topikban... vagy egy másik Uzsokis fórumon... mindegy. Ismeretlenül is remélem, hogy jól érzitek magatokat az új helyen. Onnan jársz be terhesgondozásra és majd szülni is?
Hogy viseled a második terhességet? Nekem kicsit más... többet émelyegtem és szinte minden nap fáj a fejem... ráálltam a kávéra, hátha bejön. :oops: Na, nem túl sokat, csak próbálkozom, hátha a vérnyomásom "rosszalkodik".
üdv,

Ági

Kép
Kép


Szia Ági! De jó, végre valaki! :D Bár látom, többen megnézték az indítást...
Igen, Újpesti szülőotthonban készültem szülni a fiamat, aztán épp bezárták, így lettem Uzsokis. És mivel a dokimhoz nagyon ragaszkodom (Halász), a másodikat is ott tervezem szülni. :D Ámbár igencsak messze esik, mert azóta érdiek lettünk.
Neked ki a dokid?
Nekem is sokkal nehezebb ez a terhesség, előzőt meg sem éreztem, most nagyon sokáig voltak rosszullétek, émelygések, ami a baba megmozdulásával egy időben kezdtek csillapodni. Most épp gyomorégés szokott kínozni szinte minden délután, de már kezdek hozzászokni. :D No meg próbálok figyelni, hogy ne egyek olyat, ami sok savat csinál. Ezt baromi nehéz megállni, mert nagyon gyümölcsös vagyok, és itt a szőlőszezon.
Ha jól nézem, kb ugyanannyi idő lesz a tesók között nálatok is, mint nálunk... talán egy hét eltéréssel. :)
Ti már beszéltek a tesó érkezéséről Zsófinak?
Nincs vérnyomi mérőd?
Nekem alacsony a vérnyomásom magamhoz képest, de egyébként határon belül van, csak én mindig magasabb vérnyomással üzemeltem, az előző terhességénél még bogyót is kellett rá szednem, sőt az utolsó hónapban még be is kellett feküdnöm egy hétre miatta.

Dolli

Kép
Kép
 

 
 

Sziasztok!

Végre, már nagyon vártam ezt a topicot, bár, attól tartok, nem lesz lehetőségem mindig nyomon követni. Azért megpróbálom.
20 hetes terhes vagyok, és jelen helyzet szerint én is az Uzsokiban fogok szülni, februárban. Halász Domonkos a dokim. Korábban Újpesten laktam, akkor "ismerkedtem meg" vele, most meg egyébként is zuglói vagyok, szóval duplán is az Uzsokihoz tartozom.
Viszont két ok miatt vacillálok még: szerintem elég ijesztő állapotban van még a kórház, és nem tudom, mikorra lesz kész. Másrészt, az a fránya pénz, amibe a fogadott orvos kerül... hú, annak lenne jobb helye is. :D És úgy hallottam, hogy egy ideje már a Halász is "tarifás", bár vele erről még nem beszéltem.
Van erről infója valakinek? Esetleg a felújításról?

Melinda

Kép


Na jól van, akkor már hárman vagyunk Halász dokinál! :D :D
Ki fog készülni, hogy szinte egyszerre szülünk nála, és még ki tudja hányan... :P
A tarifáról nem tudok semmit. Én két éve úgy húztam ki belőle harapófogóval, hogy kb. mennyit szokott kapni, meg fogalmam sincs mennyit szokás adni, ha "felfogadom" őt.
Mondjuk, ha valaki a magánrendelőjébe jár, lehet, hogy van "tarifája" a szüléshez is... csak tippelek.
A kórházzal úgy vagyok, hogy olyan amilyen, néhány napot ki fogok ott bírni. Két éve sem volt túl rózsás a helyzet, ráadásul 9 napot voltam bent. Most nem tervezem ennyire... :P Meg valahol azt olvastam, hogy jövő tavasz körül már elkészül az új részleg. Hát majd meglátjuk.

Mi már mondtuk Zsófinak, hogy pici baba van a pocakban, és amikor kérdezzük tőle, hol a baba, akkor általában a pocakomra mutat. De gondolom, majd csak akkor fogja igazán felfogni, ha hazahozzuk a kórházból.

Sajna nincs vérnyomásmérőm, de amikor utoljára mérte a védőnő, 90/60 volt... :roll: még jó, hogy élek... :D Ma is elkezdett fájni a fejem, ittam kávét és határozottan jobb... szegény gyerek... :P

Melinda, neked első bébi lesz? Ha másik kórházba mész, ott is lesz tarifája valakinek... vagy ügyeletesnél akarsz szülni? Halász doki meg normális, rendes, alapos. Még ha van is tarifája, talán nem olyan horror összeg.

Ági

Kép
Kép


Sziasztok!

Én is örülök eme új topicnak, soká nyílt meg a 2010-es évjárat. :)

Ha minden igaz, én is az Uzsokinál maradok, bár a doki még kérdéses, hamarosan el kellene dönteni.

Van már egy 5 éves kisfiam és most jött össze a kistesó, április végére várható. Eddig én vagyok a legfiatalabb, ha jól látom, legalábbis a gyermek szempontjából. :lol:

Nem bánnám, ha a felújítás időben befejeződne, mert eddig többször volt már ott részem átmeneti állapotban, káoszban. :shock: Bár valahogy ennek ellenére az Uzsoki a legszimpatikusabb és már nem idegen terep. Tudtok valamit, hogy mikorra várható a vége?

Így elsőre ennyit, mindenkinek szép napot!

Kriszta

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

ági_zsófi, igen, első baba lesz, és sokat gondolkodtam az ügyeletesnél szülésen. Egyelőre ott tartok, hogy azt azért nem merem bevállalni, talán majd a további szüléseknél.
Ráadásul a Halász nagyon jó dokinak tűnik. Valószínűleg majd beszélek vele, aztán döntök végleg, szerencsére még van időm, bár, úgy látom, nem sok, mert nagy lesz nála a forgalom jövő év elején. :D

Nektek mi a véleményetek az influenza oltásról? (Én nem akarom beadatni magamnak, mert nem is tesztelték terheseken.)


Sziasztok! Jaj, de jó, hogy gyűlünk! :D
Hű, mennyi kismamája van a Halásznak! :D

Melinda! Anno én sem tudtam kiszedni semmilyen összeget, most a magánjába járok, nem tudom, hogy most mit változott a helyzet, de ezt majd úgyis csak az utolsó hónapban fogom szerintem megkérdezni. De szerintem az alap mentalitása nem változhatott, magyarán hogy szerintem nem pénzéhes.... :wink:
Nekem van ismerősöm, aki ügyinél szült az uzsokiban és azt mondta, nem bánta meg. :D Persze ez kismama függő is. Én nem merném bevállalni, nekem jó egy stabil pont, akit ismerek, és tudom, hogy ismeri minden nyűgömet/félelmemet!

Influ oltás: Én sem vagyok pártolója, ma kérdeztem a házidokimat, ő oltáspárti. Jövő hétvégén megyek a Halászhoz, megkérdezem, ő mit mond...

Kriszta! Engem bíztat a doki, hogy addigra minden rendben lesz, mire szülök. :) Meg állítólag a szülőszobai rész rendben van, nekem az a fontos, a többit fél lábon is. Néha beleolvasok a 2009-es topicba... :oops: Szerintem változik, hogy ki mit tart elfogadhatónak káosz szempontjából. Én nagyon ragaszkodom a dokimhoz, és nem utolsó szempont, hogy nagyjából ismerem a dolgozókat illetve a hozzáállásukat a kismamákhoz, babákhoz.
Máté kinél született?

Most lépnem kell, de még igyekszem ma jönni.

Dolli

Kép
Kép
 


Én biztos nem kérem az influenza oltást. Nincs tesztelve terheseken, ki tudja, milyen hatásai lehetnek... A lányomnak se adatom be. Kapott már elég oltást, ráadásul szerintem nem tartozik a veszélyeztetett kategóriába. Nincs asztmája, allergiája, itthon van velem. Ha bölcsibe járna, többet gondolkodnék rajta.

Én holnap megyek Halász dokihoz, rákérdezek az oltásra, ha gondoljátok.

Jó ötlet a 2009-es topikot nézni, ott friss kórházi tapasztalatok lesznek... :D

Ági

Kép
Kép


Sziasztok!

Hát, az oltást illetően én is szkeptikus vagyok. Nem hiszem, hogy a beadatás mellett döntenék, a már sorolt érvek miatt: ki tudja, rendes tesztelés nélkül mi történhetne... Bízom a vitaminokban és a szerencsében, amúgy sem vagyok az a betegeskedő típus....
Kisfiamnak sem szívesen adatom be. Szerintem amúgy is eltúlozzák az egésznek a jelentőségét....

Én is olvasgattam a 2009-es topicot is, hát tényleg különbözőek az álláspontok, de ez mindig is így volt, a kórház normál állapotát is különbözőképpen élik meg a különböző típusú emberek. Sztem sosem volt vészes, és nekem mindig tetszett, h nem annyira nagyüzem, mint a nagy klinikák, kórházak. Szeretem a családias légkört. Bár a kórházösszevonások óta biztos változott már egy picit, de még mindig jobb.

Dolli: Máté Hajdú doktornál született, de egyrészt nem mondhatom, hogy ő a legkedvesebb és legfigyelmesebb, legtürelmesebb orvos a kórházban, másrészt meg ahogy hallottam, vmi történt és menesztették. Részleteket senki sem árul el. Így legalább nincs meg a kísértés, hogy lusta legyek és maradjak a már ismertnél, akkor is, ha nem a legszázszázalékosabb megoldás... Persze kényelmes volt az Örsre
járni és nem bántam, hogy nem kell már a terhesség alatt is tízezreket kiadni dokira, elég szülésnél....

Bennem is megfordult az ügyeletesnél szülés, de valahogy csak riasztó és kockázatos egy picit... nem tudom, majd még kitalálom.

A ti Halász dokitok hol rendel? Jó, hogy mindenki így dícséri! :)

Jó éjt, sziasztok!

Kriszta

Kép

Kép
 
 


sziasztok,bocsi a bepofátlankodásért,mindenkinek gartulálok,és én is a Halász dokinál szültem 15 napja,én teljesen meg vagyok vele elégedve,nagyon törödő és kedves.Én úgy tudom 70-et szokott kapni,bár akit megkérdeztem az mind másféle képpen kérdezte-kapta az infót....aki rákérdezett annak azt mondta szokott kapni,volt akinek kerek-perec kijelentette,volt akinek az aszisztens mondta(ő sztk-ba járt),én speckó soha nem kérdeztem rá....én úgy gondolom ez hála pénz,nem tarifa.Mondjuk lehet nálunk azért sem vetődött fel a pénzkérdés,mert bár a magánjába jártam,de férjem mindig csak melósba ruhába jött,mert rögtön meló után mentünk.... :oops: :oops: :oops: ...én a végén 60-at adtam(nem volt több :oops: :oops: ),ezt is inkább babóra költöttem volna,de azért nálunk volt oka a bizalomnak és lehetett is volna nagyobb baj,ha nincsegy figyelmes szülésznő,és a doki kicsit nem törödöm.Lehet egy ügyeletesnél akár bajba is kerülhettünk volna.Akit érdekel elküldöm a szülésstorimat priviben...

Hú kicsit sok lettem,bocsi,kellemes babavárást!!!

 


Ja és úgy tudom dec-re kész lesz minden,amit az ablakból láttam én kétlem,dehát a doki mindig fog tudni friss infot adni nektek.
Ha nincs pénzetek dokira...vagy inkább nem erre költenétek,akkor ajánlom a vera nevű szülésznőt(ők kb 30-at kérnek).

 


Szia sutimano!Köszi az infókat, gratulálok a bébihez, jó egészséget kívánok nektek!

Kriszta!Halász doki az Újpesti Szakorvosiban (SZTK) rendel, a magánját nem tudom, mert ott még soha nem voltam nála (nincs rá keret :oops: ).

A Vera szülésznővel már találkoztam két éve (nem nála szültem,bár volt egy időszak a szülés alatt, amikor bent volt még jó néhány szülésznővel együtt ), szimpi volt, olyan nagyszájú, vagány csajnak tűnik. :D

Ági

Kép
Kép


Sziasztok! Jól nem volt erőm már tegnap este írni...

Ági! De jó, hogy mész Halászhoz! :D Ha eszedbe jut, akkor megkérdezed ezt is? Én mindig fele kérdésemet elfelejtem, mire eljutok hozzá! :lol: :oops:

Sütimanó! De jó,hogy hoztál biztató híreket! :D Gratulálunk Bernadetthez! :)

Halász magánban a Fiastyúkban van. Hát nekem is lenne jobb helye a pénznek, de mivel Érdről járok be, ráadásul fiam felvigyázása sem egyszerű, nem tudok órákat várakozni az újpesti rendelőben. Az előző terhességnél oda jártam, de akkor táppénzen gyerek nélkül könnyen megoldottam.

Hú, én most nem tudom belőni ezt a szülésznőt... :oops: Pedig név alapján szerintem tuti találkoztam vele...

Dolli

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Halász doki fan club alakult? :) Nagyon örülök, ti most teljesen más infókat mondtok a Halászról, mint amit korábban olvastam valahol. Az az igazság, hogy eléggé ragaszkodnék hozzá, és valahogy nem is nézem ki belőle a pénzéhséget. Félreértés végett, nem is sajnálnám tőle, csak 80-100 ezer nagyon megterhelő lenne. Az általatok említett összegek jóval barátibbak.
Egyébként én ma akartam menni hozzá, de hihetetlenül lökött vagyok, képtelen vagyok megjegyezni, mikor hogy rendel, így ma ott virítottam Újpesten, reggel 8-ra. Aha, ő meg 11-től van, addig UH-zik. :( Hétfőn megyek legközelebb, abban biztos vagyok, hogy akkor 4-től van, így csak 2 órával kell előbb eljönnöm a munkából.
Ma megkérdezem a háziorvosomat az oltásról, bár nem hiszem, hogy érdemben befolyásolná a véleményemet. Két héttel ezelőttig én is optimista voltam, mivel 2-3 évente, ha beteg vagyok, influenzás pedig gyerekkorom óta nem voltam. Most viszont pillanatok alatt benyaltam egy torokgyulladást, ami egy hétre ki is vont a forgalomból, szóval kicsit szkeptikusabb vagyok. Szedek vitamit, de elgondolkodtam valami immunerősítőn. Lehet azt szedni terhesen?

sutimano, nagyon köszi az infókat!

Melinda

Kép


Sziasztok!

Én is az Uzsokiban fogok majd szülni és ide is tartozunk.Mivel van köztetek aki itt szült, azt szeretném kérdezni,hogy tudtok-e valami infót Dr.Alexanjan Nelli doki néniről.Még nincs eldöntve,hogy nála szülök-e,ezért jó lenne némi infó.Köszi előre is!
:D
:)
 
 


Sziasztok!
Már egy órája próbáltam írni, de úgy látszik nem jelent meg. Ha kétszer olvassátok ugyanazt tőlem, bocsi!
Én is 2010-ben szülök, de hogy hogyan kell a szülés várható idejét az üzenet végére odavarázsolni nem tudom. Segítenétek?

Tegnap a szülésfelkészítő tanfolyamon is sokat emlegették Halász dokit. Azt hallottam, hogy elég drága, és egy szakember, akivel beszéltem nem ajánlaná őt. A miértet nem kérdeztem, hisz sok doki van az Uzsokiban, akikből lehet választani.

A háziorvosom nagyon jó szakember, lelkiismeretes és védőoltás párti, de kismamáknak nem ajánlja, sőt ő megtiltaná. Egy ismerős orvost is megkérdeztem, azt mondta nem kell félni a H1N1 vírustól, jobban félti a várandósokat egy hasmenéssel, hányással járó vírustól. Tanácsa, hogy kerüljük a tömeget, a bevásárlóközpontokat, és napi 500mg C vitamint együnk.
Az alábbi linken egy videót is megnézhettek, elgondolkodtató...:
http://www.youtube.com/watch?v=hlgMvKGBa2k
[http://www.youtube.com/watch?v=hlgMvKGBa2k]

Üdv minden kismamának![/url]

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
 
 


Szia!

Ha a vonalzóra gondolsz,akkor készítened kell egyet.Vagy a picibaba.hu vagy a nagyonbaba.hu lapokon tudsz.Be kell regisztrálni és már megy is minden le van írva egyszerű.Én is készítettem már de még nem merem feltenni majd csak ha zebrás lesz a tesztem. :wink:
 
 


Te hány hetes kismama vagy?Mesélj magadról!Úgy néz ki most csak ketten vagyunk itt! :?:
 
 


Sziasztok!

Móni vagyok és jelenleg a második gyermekünket várom.
Máté most volt egy éves, ő is az Uzsokiban született. Az orvosunk Gyarmati doktor.
Viszonylag kicsi lesz a korkülönbség, de mivel már túl vagyok a 36 éven ezért nem akartunk többet várni.
Tavaly csak kívülről szempéltem a fórumot, most viszont úgy gondoltam én is beszállok.

Üdv Mindenkinek!

Kép

Kép
 
 


Köszi a tippet, majd megnézem.
18. hetes vagyok, illetve a kisbabám. Még nem szültem, de már volt egy vetélésem, jobban mondva felszívódott az embrió és műszeres befeljezésre került sor.
És Te? Már van babád? Még az elején vagy?

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
 
 


Neked is szia Momo!

Most kezdtünk el próbálkozni ebben a hónapban!De szerintem már megfogant a bébi.Legalábbis nagyon szeretném ezt hinni!

Ő lesz az első babánk! :P
 
 


Én 31 éves vagyok a férjecském 36. 10 éve szeretjük egymást.Épp ideje lenne a babának...

Móni Te esetleg tudsz vmit a Nelliről?
 
 


Akkor nagy az izgalom nálatok is.
Szurkolok, hogy mielőbb kiderüljön, hogy tényleg egy egészséges kisbaba növekszik a szíved alatt.
Alexanjan Nelli dokiról csak a hozzászásokban olvastam talán a gyakori kérdések oldalon, de nem biztos. Sajnos nem ismerem. Hátha majd a többiek tudnak neked segíteni.

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
 
 


Sziasztok!

Sütimanó: gratula bébihez! :)

Ági: köszi az infót, azt hiszem, azért az picit kiesik nekem, abszolút nem járok Újpest felé. Hová esik a Fiastyúk utca, ahol magánrendel?

Nem nagyon vannak illuzióim, hogy ezúttal megúszom magánrendelés nélkül... :shock:

Melinda: sztem is elég sok a 80e is, nemhogy a 100, de azt hiszem, manapság 70-80 a minimum, ahogy körbenézelődtem, szörnyű......
Terhesvitamint szedsz valamilyet? Az elvileg kell h jó védettséget biztosítson, a sok vitamin és miegymás... persze biztos lehet még plusz c-vitamint és egyebet is szedni. Én anno csak egyszer voltam beteg, amikor Mátét vártam, télen persze, amúgy minden tök jó volt.

Hodo: én régebbi fórumokon jókat olvastam a doktornőről, de talán van vki, aki személyesebb tapasztalat alapján tud nyilatkozni.

Ildikó: üdv itt neked is és reméljük, ezúttal minden rendben lesz!!!
Én is egyetértk a dokijaid véleményével. Sok sikert a vonalzóhoz! :)

Momo: szia neked is, akkor mindkettőnknek Máténk van. :) Gyarmatiban is gondolkodtam az orvosválasztásnál, szimpi volt régebben is. Tudnál esetleg hozzá infókat adni (merre rendel, mikor, mennyire drága... akár priviben is), nagyon köszi!!!

Ki meddig dolgozik közületek? Mindenki jól viselte ediig a terhességet?

Üdv: Kriszta

Kép

Kép
 
 


Köszi, én is hasonló szépeket kívánok nektek!Most biztos minden renben lesz! :lol:
Ti a közelben laktok, azért választottad az Uzsit?Ki a dokid,ha szabad tudni?
 
 


Szia Kriszta!
Örülök, hogy van köztünk egy tapasztalt anyuka is, akitől majd jó tanácsokat fogunk kapni. :D
Az előzmények miatt veszélyeztetettnek kikiáltva a 7. héttől nem dolgozom. Ettől az időtől a 12. hétig szörnyen éreztem magam. Állandó hányinger, émelygés és napi 12-14 óra alvás. Most már tele vagyok energiával, de az orvosaim és jóakaróim tanácsára nem mentem vissza dolgozni, ui. ügyfélszolgálaton dolgoztam egy hatalmas légtérben 40 emberrel, ahol sokkal nagyobb eséllyel kaphatok el valami vírust.
Te dolgozol? Ha igen, meddig áll szándékodban?

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
 
 


Szia tkrisz!

A tarifák igen sokba kerülnek valóban.A férjem feje is hamar kipirosodik,ha szóba jön a téma!Főleg ha vki magánrendelésre jár és alkalmanként legombolnak még 10 ezret!
Én azt hallottam mindenkitől,hogy már 100 az átlag.A Dr.Csapónál is a Nellinél is,a Dr.Kalocsai tavaly kért 80-at.Ezeket mind biztos forrásból tudom!

(Ma fél 2-ig fogok dolgozni...:) )
 
 


Kedves Hobo!
5 perc sétára lakom az uzsokitól, így innen nem tágítok.
dr. Lukács György a kezelőorvosom. Már egy jó ideje ismerem. Nagyon jó szakember, kiváló ultrahangos, nála szerettem volna szülni, de a szülés várható idejében nagyon elfoglalt :( , így kénytelen vagyok másik dokit keresni, de még hétfőn hozzá megyek ultrahangra.
Már van doki jelöltem, jövő héten akarom felkeresni, ha elvállal mindent leírok majd róla. Egyébként szerintem is sok alkalmanként 10 ezer, ilyen dokihoz én sem mennék.

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
 
 


Sziasztok!

Ildikó: köszi, majd igyekszem :lol: . Szegény, nagyon rossz lehet az állandó rosszullét, de klassz, h már elmúlt. Én eddig mindkétszer megúsztam a rosszulléteket, egész pici néha előforduló émelygésektől eltekintve, de most már az is a múltté, pedig még a 12.-et sem töltöttem be bőven... Jobb is, ha nem dolgozol, tényleg ennyi ember között....
Én jól vagyok és dolgozom, amíg bírok. Anno a 7. hónap végéig dolgoztam, most akár a 8. végéig is tervezem, ha bírom. Kell a pénz... :oops:

Hodo: hát igen egyetértek a férjeddel, az enyém nyugisan arra számít h ez ennyibe kerül, én meg gutát kapok, van köztünk némi különbség ilyen téren... inkább fürdőszobát újítanék fel ilyen kiadások helyett, régóta tevrezzük már.

Tényleg, ki merrefelé lakik, mindenki zuglói?

Én az Örs közelében lakok, az Uzsoki végülis jó helyen van, még ha nem is a közvetlen szomszédban, hanem a kerület túlsó felén. :)

Sziasztok, jó munkát vagy pihi! :wink:

Kép

Kép
 
 


Limi!

Remélem az új dokid jó lesz!Várjuk majd az infót!
 
 


Le kell lépnem lányok!Mindenkinek szép napot kívánok! :)
 
 


Üdv mindenkinek! Egyre többen vagyunk, alakul ez. :)
tkrisz, szedek vitamint (Gravida), jó sok minden van benne. Lehet, hogy napi 250 mg C-vitamint még rátolok majd, ha tombol a járvány.
Az a baj, hogy a tömeget nem tudom elkerülni, mert dolgozom , sőt, szombatonként suliba is járok. Dolgozni, ha nem lesz semmi gond, a 8. hónap végéig szeretnék, remélem, hogy összejön. Persze, a picur az első!
Tényleg, ki tudja már a pici nemét? Nekünk a 18. heti UH-n azt mondta a doki, fiúnak nézi, de ezt még nem veszem készpénznek.
ági_zsófi, voltál a dokinál? Mit mondott?

Melinda


Sziasztok, üdv minden újonnan kapcsolódott maminak is! Jól belehúztatok... :D
Megjártam a dokit (nekem fel van írva, hogy rendel :wink: ), szerencsére az elsők között bekerültem, nem kellett túl sokat várni. Említettem neki az oltással kapcsolatos dilemmánkat.
A lényeg: Múlt heti álláspont szerint minden terhest be kell oltani, mert ők a legveszélyeztetettebbek.
Álláspont ezen a héten:Az első trimeszterben semmiképpen nem szabad oltani, mert súlyos károsodást okozhat, és a 2. 3. trimeszterben is csak akkor, ha nagyon indokolt. Statisztikailag a szezonális influenzák veszélyesebbek, mint ez az új, ráadásul nincsenek oltási eredmények, jó üzlet az egész. Két hetes eredmények szerint a beoltottak 30%-ában alakult ki ellenanyag. A németek bojkottálják az oltást.
Röviden ennyi. Hát eddig se akartam oltást, ezentúl sem akarok... Ez az egész olyan zavaros.

Ági

Kép
Kép


Hová esik a Fiastyúk utca, ahol magánrendel?

A Béke utcát és Váci utat köti össze a 13.kerületben.


A Nelli doktornőről sajna semmit nem tudok, a 80-100 ezret meg azért sokalllom, hát még a 10 ezret a magánra... nekünk most konyhafelújításra kell a pénz... 8) Ha minden igaz október végén megcsináljuk. Ilyen nagyon keskeny lakótelepi konyhánk van, alig férek el benne...

Ági

Kép
Kép


Ildikó! Arra a tegnapi felkészítőre én is szerettem volna elmenni, de a férjem elég későn ért haza. De mindegy is, nagyjából úgyis tudom, mi megy a kórházban.
Azért arra kíváncsi lettem volna, hogy az a szakember miért nem ajánlotta Halász dokit. Az igaz, hogy fiatal doki és amikor befeküdtem két éve, mert Zsófi nem akart kijönni időben, Járányi doktornővel is megvizsgáltatott... gondolom azért, hogy biztosra menjen... szóval szerintem lelkiismeretes, gondos doki...

Ági

Kép
Kép


Jó reggelt!
Üdv minden újonnan csatlakozónak! :D Jól felpörgettétek a topicot! :wink: Én tegnap takarítós üzemmódban voltam, meg még pár napot leszek is, mert kedden festették nálunk a két kis szobát és gyerkőc mellett haladni a takarítással nem egyszerű, ráadásul energiám is azért kevesebb, mint korábban. És ha már megvolt a festés és nagytakarítás van, akkor mindent átforgatok, átrendszerezek, hogy ne kisbaba mellett kelljen majd.

Ági! Köszi, hogy rákérdeztél! Akkor én már ezek után nem is nyaggatom majd jövő pénteken. :D Nem semmi káosz van itt kérem szépen!

Melinda! A volt MÁV-ban voltál genetikai uh-on? Én hétfőn megyek, de sok jóra nem számítok, mert anno 2 perc alatt lezavarták az egészet, a baba neméről szó sem esett, nagyüzem volt.

Kriszta! Én érdi vagyok! :D

Ildikó! Fiammal én is elég korán otthon maradtam fertőzésveszély miatt. Játszóházban dolgoztam, ahol napi 80-100 gyerek fordult meg, hétvégén 300-400, nem kockáztattam. Más munkakört nem tudtak ajánlani. Nekem mindenki mondta, hogy használjam ki az időt sok-sok pihire,mert a baba születésétől kezdve erre nem nagyon lesz módom. És milyen igazuk lett! :D
A miértre én is kivi lettem volna, hogy miért nem ajánlja az a valaki... De mondjuk nekem a saját tapasztalatom sokat számít. Ahogy Ági is írta, talán még fiatal és nem tud mindent, de ha bármiben bizonytalan, akkor továbbküld szakrendelésre, nagyon odafigyel a kismamáira, biztosra megy mindenben. És nekem ez megnyugtató. :D
A drágaság meg... Hát tuti nem ő a legdrágább doki! :D Mármint amiket olvasok más topicokban. Ő átlagáron dolgozik, ami sajna valóban magas, de olcsóbban nem hiszem, hogy találnék magánt. Sztk alapon meg ingyenes a dolog... Nem vagyok egy nagy pénzszóró a dokiknak, csak valamire azt mondom, hogy érdemes, és nekem fontos. Nekem ez a nőgyógyászat és a fogászat.

Hodo! Hú, hajrá Nektek! Mikor tesztelsz? :D

Móni! Hú, tényleg kicsi lesz a korkülönbség! :D Mi is hamarabb szerettünk volna második babát, de pajzsmirigy gondom volt/van és annak először be kellett állnia. És valahogy ez így is lehetett megírva, mert pont, mikor beállt a hormonszint és mondtam, hogy akkor 2 hónap regenerálódás után jöhet a következő, a fiam akkor hagyta el a szopit egyik pillanatról a másikra saját döntéssel! :D

Szép napot!

Dolli

Kép
Kép
 


Bocs,hogy már megint idepofátlankodok,
köszönöm a köszöntéseket Berni nevében is.

De...LIMI,azért én kiváncsi lennék a miért nem válaszd a Halászt dologra?????????Nekem egy idős dokim volt előtte....a Hintalan(hátha ismeritek),namármost ő volt a tanára a Halásznak és ő ajánlotta nekem....benne 100%-osan megbíztam...és nem véletlenül...

Amúgy a Fiastyúk a duna plazahoz van közel,és idén 8000.- kért átlagban,nekem 4 hetente kellett mennem....a szülésre pedig 3-4 embertől hallottam a 70-et!!

 


Sziasztok!

Ági: nagyon köszi az oltásinfót, ez aztán már végképp megerősített! És a rendelő elhelyezkedés-infót is! :)
És hajrá a konyhafelújításhoz! :)

Dolli: hű, hát akkor nem a legközelebbről mész majd be szülni!
Jó pihenést a takarítás után! :wink:

Most mennem kell, sziasztok!

Kép

Kép
 
 


Felrakom a szülésstorim.... 1254466954.8581.doc ,ebből is látszik hogy Halász doki igenis ott van a toppon....és a másodikat is nála szeretném szülni!!!!!

 


Sziasztok!

Én is köszönöm az oltásról az infót; ez is abban erősített meg, hogy ne oltassam be magam.

ági_zsófi, én is felírtam a rendelési idejét. Csak azt nem tudom, vajon hova? :)

sutimano76, nagyon köszi a történetet, engem ez is abban erősít meg, hogy Halász doki jó választás lesz. Nagyon kíváncsi lennék, miért nem ajánlotta valaki.
Egyébként, azt is érdemes megnézni, hogy mennyien járnak hozzá! Sokszor a rendelés kezdete után 5-10 perccel értem oda, és már nem tudtak beírni, annyian voltak nála. Korábban Újpesten laktam, akkor az SZTk-ba jártam fogamzásgátlóért, és egyetlen másik dokinál sem tapasztaltam ilyet!
Mellesleg, tegnap üzemorvosnál voltam a Medicover-nél munkaalkalmassági miatt, ott egy volt újpesti szülőotthonos kolléganője csinálta az EKG-t (sajnos nem emlékszem a nevére), és ő is dícsérte! :)

Melinda


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni :)

Én január 19-re vagyok kiírva. Szintén Uzsokis leszek :)

A magam részéről izgulok, hogy milyen állapotok lesznek a kórházban amikor oda kerülök. Engem is bíztatnak azzal, hogy mivel UNIO-s pénz, időre el kell készülni, ez pedig ugye december. De mikor egy hónapja ott jártam, még nem volt tető az épületen :shock:
Persze a remény hal meg utóljára :P

Én Alexanjan Nellihez járok, a barátnőm is nála szült, és minden rendben volt, ő meg volt vele elégedve.
Én hozzá járok terhesgondozásra is, és eddig én is maximálisan meg vagyok elégedve vele, csak jókat tudok mondani róla.

Nem jegyzetelt esetleg valaki a szerdai szülésfelkészítőn? Sajnos arról lemaradtam :cry: pedig nagyon érdekelt volna a téma (A szülés eseményei – vendég a szülésznő)
Előre is köszönöm annak aki tud segíteni :D

Ágnes

Kép
 


tekiroll!
Igen, a volt MÁV-ban voltam, és tényleg nagyüzem volt, kb 5 percet tarthatott. A neméről is csak azért esett szó, mert rákérdeztünk.
Melinda


Szia Ágnes!

Én voltam a szülésfelkészítőn, de nem jegyzeteltem. Igazából a szülés menetét mondta el a szülésznő, kezdve attól, hogy hol kell csengetni, ha szülni jössz. Ez minket reméljük már nem fog érinteni. Azt mondták, hogy januárra átadják az új részt. :)
Arról is beszélt, hogy mire lesz szükség a kórházban. Erről majd csinálnak egy listát és talán a következő alkalomkor osztogatni fogják.
Sok-sok sok kérdés hangzott el, amire válaszolt a szülésznő.
Egyébként kismamajógát is tart (légzéstechnika, lazítógyakorlatok, gátizomtorna), ami nagy segítségünkre lehet a szülésnél.
Amennyiben van konkrét kérdésed, tedd fel, hátha volt róla szó és akkor válaszolok. :roll:

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
 
 


Melinda! Ki csinálta az uh-t? És Dolli, neked ki fogja csinálni hétfőn? Na, mondom, miért kérdezem... biztos én vagyok a hülye, vagy nem figyeltem eléggé a dokira, de nekem azt mondta, hogy ha kész a labor és az afp eredményem, akkor jelentkezzek be a MÁV-ba uh-ra és vigyem magammal a leleteket, mert ott találkozunk. Ezek szerint a doki ott is csinál uh-t? :?:

Ági

Kép
Kép


Ági!
Engem Dr. Tidrenczel Zsolt vizsgált. A doki (mármint Halász) azt mondta, ez az egyetlen UH, amit nem ő végez.
Nem lehet, hogy azt mondta neked, ha kész a labor és az AFP, menj a MÁV-ba UH-ra, és utána találkoztok? Mert nekem ezt mondta. :) (Vagy rosszul emlékszem, ami simán elképzelhető!)

Ha esetleg nem tudnátok róla, fölösleges a MÁV-os genetikai UH-t telefonon hívni időpontért. Én nem tudtam, sokszor próbáltam, egyszer sem vették fel. Amikor Újpestre mentem az AFP-ért, ott beszélgettem egy kismamával, aki már túl volt rajta, hogy ne telefonáljak, hanem menjek oda egy kiválasztott napon délelőtt (9-12 között vannak, ha jól emlékszem), a földszinten be kell jelentkezni, és utána fent a vizsgáló előtt kivárni a soromat. Szóval, a lényeg, nincs időpont, oda kell menni, és várakozni.
Melinda

Kép


Nem lehet, hogy azt mondta neked, ha kész a labor és az AFP, menj a MÁV-ba UH-ra, és utána találkoztok? Mert nekem ezt mondta. Smile (Vagy rosszul emlékszem, ami simán elképzelhető!)

Hát lehet... mondom, hogy én vagyok a hülye... :oops:
köszi az infót, akkor nem fogok meglepődni, ha nem veszik fel a telefont. Odamegyek és kész... :D

Ági

Kép
Kép


Hű, észrevettétek, hogy nem frissülnek a vonalzó adatai? Hát ez miért van? :shock:

Ági

Kép
Kép


Ildikó: Köszönöm a gyors választ.
Konkrét kérdésem nincs, igazából az egész érdekelt volna, tényleg a csengetéstől addig, hogy kint van a gyerek :) Hová kell menni, ki mutatja meg, hol a vajúdó, hová tegyem a le a kis motyómat...de gondolom azért a doki csak elmond szülés előtt minden ilyen hasznos infót, úgyhogy annyira nem izgulok.
Meg tényleg én is remélem, hogy addigra készen lesz az épület.

Ágnes

Kép
 


még egy info,aztán dugulok...Én meg szerettem volna nézni a szülőszobát,meg úgy elég sok minden kérdésem volt,és a Halász ajánlotta az egyik szülésznőt...fel is hívta és egyeztetett egy időpontot,mikor bementünk férjecskével és megmutogatott és elmondott mindent....ezernyiu kérdésemre vélaszolt,elég kimerítően,és ő például adott is listát,hogy mit vigyél a szüklőszobára,mit magadnak a kórházi napokra és mi kell a babának....

 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron