Új privát üzeneted érkezett!

A Kaális párok fórumán felmerült sok kérdés az örökbefogadással kapcsolatban. Sokunkat elgondolkoztat a téma, ezért nyitottam egy topikot, ahol erről gyűjtünk információkat, tapasztalatokat.

Mindenki leírhatja ezzel kapcsolatos kérdéseit, érzéseit, esetleges aggályait, problémáit, örömeit.

babaimádó
Kép
 


Kedves Babi!

Koszonjuk, hogy megnyitottad ezt a topicot! itt vagyok en is :)
Remelem tobben is beneznek, igy nem fogjuk terhelni az orokbefogadasos temakkal a lombikozos forumot.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Én is itt vagyok!!!! :D

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 

 
 

Láttam a másik topikon, hogy tanakodtok, hol beszélgessünk erről. Nos, mivel arról volt szó, nyissak egy topikot, így akkor szeretném, ha itt folytatnánk ezt a témát.

babaimádó
Kép
 


Részemről rendben!


Szeretnék Tőletek sokat tanulni, írjatok!


Amina: örök hálám!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Gondolom nem mindenki tudja, nálunk mi a helyzet. Akkor bővebben rólam/rólunk:

Szóval 13 éve szeretnék kisbabát. Hosszú volt idáig az út. Orvostól orvosig, kapcsolatból kapcsolatba.
Majd ismét orvostól orvosig. Voltak erős melléfogások is.
Sokminden történt, de igazi előrelépést akkor éreztem, amikor benyitottunk a kaális orvosom ajtaján.
Megkezdődtek a kivizsgálások. Szinte minden jó volt. (Kis LH/FSH probléma). A májammal probléma volt, így alá kellett írnom egy nyilatkozatot, hogy a saját felelősségem, ha a kezelésből probléma lenne.
A Kaáliban került sor az első igazi lépésre: inszemináció.
Az 1.inszemináció méhenkívüli, a 2. biokémiai terhességet eredményezett. petevezetéktől meg kellett válni a méhenkívüli miatt.
Óriási elkeseredést éreztem.
Majd elkezdődtek a lombikos kezelések.
Ezek egy része eredménytelen, másrésze biokémiai.
4 stimuláción és 5 beültetésen vagyunk túl. Endokrinológiai vizsgálat eredménye: IR+PCOS. Erre gyógyszert szedek, diétázom.
TSH magas, gyógyszert szedek rá.
Túl vagyunk genetikai kivizsgáláson, több laparoszkópos diagnosztikai műtéten, hysteroscopián, immunológiai kivizsgáláson, pszichológuson, stb....Már magam sem tudom, min. Sok vitamint, gyógyteát kipróbáltunk.
Nemrég totális kivizsgálás alá vetettük a férjem és az andrológus eléggé elkeserített minket.
Eddig az volt "rendben " vagyunk mindketten, most meg még ez is. Nem túl jó az eredmény, de a Kaális orvosom szerint megpróbálhatjuk amit szeretnénk:az inszeminációt.
Az a gond, már a lombikban sem hiszek. 2 inszeminációból 2-szer voltam terhes (még ha rossz eredménynel is), 5 ET-ből pedig egy igazolt biokémiai volt.
Szóbakerült többször az örökbefogadás is.

Férjem mindig azt mondja, nincs ellene, de várjunk még, mert szerinte lesz nekünk saját.
DE MEDDIG VÁRJUNK?
Megpendítettünk a témát a szülőknél is, mert mégis tudni szerettünk volna, mit szólnak hozzá.
Férjem szüleinek nincs ellene kifogása, de az enyémeknek igen. Anyukám végig sem hallgatott és konkrétan hallani sem akar róla. Azt mondta, nem engedi (mintha tudna tenni ellene.)

Teljesen döntésképtelen vagyok a témában.
Abbahagytam a pszichológusi kezelést is, mertegyszerűen nincs pénzünk már semmire.
Az egész életünk minden pillanata a babáért folytatott küzdelemről szól...

babaimádó
Kép
 


Drága Baba, ezt elolvasi is nehez volt, nem hogy megelni. Ez a 13 ev nalad latszik, hogy talan legkevesbbe rolad szolt :( .

Milyen erdekes az ember... nalunk a lombik mar "csucszuper" lehetoseg volt, mert az elso eredmenyek alapjan nem biztattak egyaltalan sajat babaval, aztan a pesti vizsgalatok kimutattak, hogy ICSI-re talan eleg a kiskatona. Innen nezve a 3 lombik "ajandek"lehetoseg volt, es hogy nem sikerult azt egyszeruen annak tulajdonitjuk, hogy genetikaliag valahol valami serult, es eletkeptelenek az embriok. Hiszen en egeszseges vagyok, elvileg a 7 embriobol valamelyiknek meg kellett vna szuletnie. Viszong igy mar minek bizni benne, es raadasul a kornyezetunkben 2 olyan par is van, akinek az 5. 6. lombik sikerult, ahol szinten sulyos andrologiai problema van, es mindket baba beteg, na ennel rosszabb nincs.

Nalatok nincs ilyen ok, nalatok mar sikerult inszemmel is terhesseg (igaz mehenkivuli), igy a dontes sokkal nehezebb. Nagyon becsullek, hogy ezt igy kepes vagy vegigcsinalni. Es valahol igaza van a ferjednek, ha o ugy erzi, lesz verszerinti babatok, akkor tovabb kell probalkozni. Mert a hozzatok hasonlo tortenetekbol szoktak a vegen csodak lenni. Persze, nekem nincs jogom barmit is mondani, barmint is javasolni, csak leirtam a gondolataimat.

Es az orokbefogadas: a mi peldank erre megint nem egy szokvanyos pelda. A hatterben sokminden mas is van, nyilvan nem terhelem azzal a lombikozos forumot. Megvolt az okunk, hogy emelett dontottunk es ilyen "hamar"- bar minden realtiv - "feladtuk". En csak azt erzem, hogy nagyon babazni szeretnek, anya szeretnek lenni, es ha az elet ugy hozza, hogy lesz egy orokbe babanak, boldog leszek. Ha mellette sikerul egy verszerinti, meg boldogabb leszek.

Meg szerintem fontos, hogy az ember alaposan atgondolja az orokbefogadas temajat. Ez talan a lombiknal is nehezebb, es egesz eletben tudatosan kell felkeszulni az esetleges problemakra. Egy orokbefogadott gyerek 100% biztosan kamaszkoraban a fejemhez fogja vagni egy vita alkalmaval, hogy nem vagyok az edesanyja, lehet megkeresi a szuloanyjat, es nekunk abban segiteni kell ot, akarmennyire is faj. De ha a kezdeteket nezzuk, mar az oviba is el kell mondani a tobbieknek, hogy o orokbefogadott, mert a vedonon kerersztul stb ugy is kitudodik... es meg rengeteg ilyen szituacio van, amibe muszaj belegondolni es felkeszulni ra.
Szerintem errol is nagyon fontos lenne beszelnunk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára amina09 2009.11.23 20:53-kor.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Kuuuuuuuuuuuglica: merre jarsz te jány! tessek jonni! ;)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Baba,Amina!

Összeszorult szívvel olvasom a soraitokat.Hihetetlen erősek és kitartóak vagytok, hiszem 1x meg lesz a gyümölcse!!!

KépKép

Kép
 
 


Amina, igen nagyon sok olyan dolog/nehézség van, amit végig kell gondolni, mielőtt belefog valaki egy örökbefogadásba. Tudjuk, sok dolog van, amivel nem kell szembenéznie annak, akinek "saját" babája van. (Nem véletlenül tettem idézőjelbe, hisz az öribaba is a SAJÁT!!!) ((megközelítés kérdése))
De ha belegondolunk, mi már a lombikok során is sok olyasmin esünk át, amiről ún. "nem meddő" szülőknek nem is kell átesniük és halvány lila fogalmuk sincs, vagy csak ködös gondolat-foszlányok, hogy mi is ez az egész. Micsoda megpróbáltatások elé állítja a lombikos szülőket a Sors.
De bennünk/Benned igazi HARCOSRA talál, aki megbirkózik MINDEN nehézséggel, mert tudja, érzi, hogy hosszú, rögös ugyan az út, de így vagy úgy, az út végén ott vár ránk a kisbabánk és az nem lehet, hogy feladjuk!Nem hagyhatjuk cserben, hisz ő bízik bennünk és ott vár! Várja, hogy a karjainkba fogjuk és szeressük.
Ha megnézed/megnézitek a nicknevem, érteni fogjátok, miről beszélek. Én egy idegen babát is szeretni tudok a metrón, az utcán, a boltban. Az ismerősök babáit is képes vagyok puszilgatni, a levegőbe dobálni, kúszni-mászni velük a földön, mint aki nem normális. Az én imádatom ilyen. Ezért is nem értem az anyukámat, hogy miért nem érzi, hogy nekem baba nélkül az élet nem élet. Pedig ő tudja mindezt.

húú, eléggé hosszúra sikerült.
Remélem, ki tudjátok hámozni a lényeget

:oops:

babaimádó
Kép
 


Én is itt vagyok. Remélem nem veszitek rossz néven, hogy szeretnék én is ide írni, annak ellenére, hogy a férjem és a családom is teljesen elzárkózik az örökbefogadástól. Én pedig tanácstalan vagyok (még). Még kialakulatlan a dolog. Van sok érv ellene a családban és megértem a férjem álláspontját is, de mint Ti is mindannyian nem tudom elképzelni, hogy gyerek nélkül éljem le az életem. Céltalan lenne, nem tudom elképzelni.

Engem rettenesesen szíven ütött amit Zita asszony álláspontjáról írtál Amina. Azt hiszem, hogy talán tiszta fejjel képes lennék megérteni a szempontjait, de az végtelen rosszul esett, hogy nem lennénk alkalmasak örökbefogadársa sem, mert több (az általa felállított) szempontnak nem felelünk meg. Pl. elmúltunk 37 évesek. Nem elég, hogy kűzdünk a meddőséggel, most még szembesüljek azzal is, hogy örökbefogadott gyerekünk sem lehet.

Amina nagyon bátor döntés, biztos vagyok benne, hogy ilyen emberek mint Ti nagyon jó szülei lesznek annak a babának, aki hozzátok kerül és meg tudtok majd a nehézségekkel kűzdeni.

Baba nehéz ez, hogy a szülők elzárkóznak. Én sok évvel ezelőtt próbálkoztam meg vele, azt mondta apukám, hogy még mit nem, eszembe ne jusson...Szóval megértelek. Ráadásul egy ilyen helyzetben nagyon kell a szülői támogatás.

Túl hosszúra sikeredtem, megyek is. Jó éjt mindenkinek.

"A világmindenség úgy van berendezve, hogy legmélyebb és legerősebb vágyainkat valóra válthassuk benne."
 
 


Babim: ölellek!

Irises: dehogynem lehet öribabátok! Több alapítványon keresztül lehet babát kapni ám!


Hál Istennek engem minden oldalról támogatnak: nálunk a szüleim is szerettek volna örökbefogadni, Anyósom is jól áll hozzá, barátok is támogatnak,... nekem ez sokat jelent, sokat segít, ezért szerencsésnek érzem magam.
Mindemellett a lombikot és (még a mostani "diagnózisom ellenére) a spontánt sem tudnám feladni. Most úgy érzem, hogy soha. Én párhuzamosan gondoltam a kettőt. Már esküvő előtt is az volt a tervünk különben, hogy saját és örökbebabánk is legyen. :oops:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Irises: gyere csak batran, ide barki irhat, akit kicsit is erdekel a tema :) .
Nehogy elkeseredj nekem! ez csak a Bolcso alapitvanyra vonatkozik. Ha titkosan szeretnek of-ni, ott 45 ev a korhatar, ha csecsemorol van szo. HA nagyobb gyermeket, meg tovabb tolodik ki a hatar. Ha nyiltan, tobb alapitvany is van, nem csak Bolcso, pl Golyahir-ott nincs ilyen korlat, (sooot).
Zita asszony kriteriumai szerintem mindenkit kicsit sziven utnek :( , valahol azert meg lehet erteni azokat is. Nagyon csodallom azert, amit egyedul tesz meg a krizisterhes anyakert.

Lehet osszegyujtok egy kis anyagot es kozzeteszem, nem akartam "idegeket borzolni", hiszen en is az utobbi honapokban szereztem infokat, hogy hogy is megy az of. Es abbol indultam ki, hogy mindenki tudja mar azt amit en :oops: .

A csalad nalatok, hat az kemeny dio. Nekem is oriasi szerencsem van, mint Puszedlinek. Sot, annyira szerencses vagyok, hogy eddig meg egy ember sem volt, akivel ha meg csak hipotetikusan is beszeltem errol, lebeszelt volna a tervrol, konkretan meg mindenki tamogatott. Az anyosom-aposom kifejezetten ellenzi a lombikot mar, es erosen szugeraljak a of-t :) .
Viszont erdemes rola beszelni, hadd erlelodjon a gondolat, kesobb akar valtozhat is a ferjed hozzaallasa-es persze mellette tovabb probalkozni, lombikozni, hiszen a lombik segitsegevel a legtobbunknek azert osszejon legalabb egy bebi :) . Ha nalunk nem az lenne a gond, mint ami, mi is tovabb mentunk volna. pontosabban valoszinuleg oribaba utan tovabb is megyunk :).

Baba: bar szemelyesen meg nem talalkoztam veled, topictalikon is elkerultuk egymast, de a kaalisbabas talis kepekrol is lejon mennyire szereted a gyermekeket. Egyetertek mindennel, amit irtal a hsz-ban.

Kuglica: dragam, megint elkavarodtal ;), most itt folytatjuk a beszelgetest, nem a masik topicban :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Amina, mindne infó jöhet.
Tehát az az legelső lépés, hogy a területileg illetékes TEGYESZT fel kell hívni. UGYE?

babaimádó
Kép
 


Orokbefogadas: az elhatarozastol a hatarozatig - osszefoglalo, nem jogasz nyelven :oops:


Gondoltam leirom, hogy milyen utat kell vegigjarni annak, aki orokbe szeretne fogadni, ezt a blogombol szepen atmasolom :) :

1. Jelentkezni kell a területileg illetekes TEGYESZ-hez. Ezt szemelyesen is meg lehet tenni, de a legegyszerubb ha telefonon beszelunk veluk. Ott adnak egy idopontot-viszonylag gyorsan, egy heten belul, es behivnak. Kb. masfel ora alatt az ugyintezo elmond mindent, amit ezzel kapcsolatban kell tudni, alairat egy csomo papirt, hazirovosi levelet is odaadja. Elotte meg erdemes mar elgondolkodni, hogy milyen tipusu orokbefogadasra gondol az ember, milyen babat, az egeszsegugyi, nemzetisegi dolgokat is at kell beszelni (errol bovebben majd a kov. hozzaszolasban).

2. Hazi orvos nyilatkozik arrol, hogy alkalmasak vagyunk-e az öf-ra. Nala lehet kerni beutalot a pszichiatriara.

3. Pszichiater megvizsgal es orvosi velemenyt ad - szinten szerepelnie kell a papiron, hogy "öf-ra alkalmas".
Ha ezek megvannak, be kell vinni az igazolasokat a TEGYESZ-hez, majd johet a pszichologiai kor.

4. TEGYESZ-es pszichologushoz 2-4 alakalommal kell menni . Nekunk 2x kellett. Volt egy lelkizos, multban turkalos beszelgetes es egy tesztes alkalom.

5. TEGYESZ kornyezettanulmany. Itt kedves emberek korbeneznek a lakasban, es igen, a WC-t is megnezik ! :)

6. A tanfolyam. Tanfolyam feltetele, hogy meglegyen a pszichologusi velemeny. Mi az Agacska Alapitvanynal voltunk, mindenkinek melegen ajanlom. Ez altalaban 3 teljes napot igenyel, pentek-szombat-vasarnap, es sajnos fizetos, de nagyon megeri. Erdemes idoben jelentkezni, mert szomoru/?/, de sokan akarnak orokbefogadni.
Kulfoldiek: van angol nyelvu tanfolyam, ezt Kuglicatol tudtam meg.

7. Kerelem beadasa. Ha a fentiek teljesultek, johet maga a kerelem, ezt is a TEGYESZ kuldi a gyamhivatalnak, amirol mi is ertesitest kapunk.

8. Gyamhivatal. Eloszor behivnak egy beszelgetesre, ott megirjak a jegyzokonyvet.

9. Gyamhivatali KT: szinten jonnek megnezni a lakast :), es szinten beneznek a WC-be :).

10. Varni lehet a hatarozatra... Mi majusban jelentkeztunk eloszor a TEGYESZ-nel, es szeptemberben kaptunk hatarozatot, ugy, hogy a baratnom elintezte, hogy gyakorlatilag a nalunk jellemzo 9 es 10 pont a szokasos harom honap helyett 3 het alatt lezajlott.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Köszi Amina! Sokunknak leszel Te óriási segítség!!! :wink:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sziasztok,
bejelentkeznék én is. Mostanáb az egyéb elfoglaltságok miatt inkább olvasó leszek, de gyűjtöm az infokat és ígérem, leszek aktív is.

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.


sziasztok!!!!!
megérkeztem!jó látni, hogy sokan itt vagytok!mindenkit ölelek!

akkor most nekem "tök jó", mert én leszek, aki bármilyen kérdésetekre válaszolni tud........ elméletben igen, de attól is függ a dolog, hogy titkos vagy nyílt örökbefogadás történik.....
nálunk - mint tudjátok - titkos volt a tegyeszen keresztül, nem zárkózunk el a nyílttól sem, de az nekem macerásabbnak tűnt annak idején......
Kriszt tegnap hoztuk haza, most épp csucsukál, 'hála az Úrnak, ,nincs vele probléma!
érdekes, amit írtok... már bocsánat, én imádom a szüleimet meg minden, de ez az én életem!!!!!!! nem feltétlenül kell elfogadniuk, ,ha nem akarják!(egy gyerekecskének meg úgysem lehet ellenállni!)
mi 2003-tól szeretnénk babát... kb... de nem akarjuk görcsösen.... vagy mégis.....
lényeg: 2009-ben - tudjátok - mindig vmi közbejött, nem tudtunk lombikba kezdeni.. majd talán jövőre....
azt viszont sajnálom, hogy mikor kettőnk közt először felmerült az örökbefogadás gondolata, akkor kellett volna beadnunk a kérelmet, mert úgyis túl hosszú ideig vár az ember...... közben ráértünk volna átgondolni....
2005től gondolkodtunk, 2006ban adtuk be a kérelmet és most, ,2009 végén jött Manócska......
folyt..........


.......ezért azt javaslom mindenkinek, ,hogy ha csak a gondolat felmerül, már akkor adjátok be a papírt!!!!!!!!de tényleg!

mi akkor csak 1-2 barátot avattunk be, a leendő nagyszülők akkor tudták meg a dolgot, mikor elkezdtünk Kriszhez járni(2 hete) , tehát nem 9 hónapjuk volt, hanem 2 hetük eldönteni, ,mennyire fogadják el.......(anyukámat azóta alig tudom hazazavarni.......)
egyedül az öcsém barátnője mondta, ,hogy ő "nem szereti az ilyesmit".... de hát könyörgöm, 20 évesen mit tud ő az életről....le van ejtve!

semmi nem érdekel, csak minden ok legyen itthon! a nagyfiam már tegnaptól itthon van!kicsit félek, mert hirtelen lett ő nekünk, de tudom: nem lesz gond!

biztatok mindenkit, hogy kezdje el! a privik készülőben vannak, aki kért! 1ébként kérdezzetek nyugodtan!
amina! igen!vagyok iwiw-en, de majd priviben küldöm az e-mail-címem is!

ja, és még vmi: a kor nem számít a tegyesznél, mert annyi van, hogy legfeljebb nem újszülöttet kaptok, hanem pár éves csöppséget! viszont ez nem annyira gáz - szerintem!ezért is tessék elkezdeni!szuper lesz!hajrá!(velünk járt tanfolyamra egy pár, anyuka 47, apuka 51 volt, és már van egy 6 éves szép kisfiuk)

na, megyek tényleg!puszi nektek!


Sminti: annyira jó olvasni a soraidat! :D Biztosan rengeteg kérdésünk lesz, és az a jó, hogy te már a gyakorlsti dolgokban is tudsz majd segíteni. :wink:
Szóval 3 évet vártatok Kriszre,.. Akkor az újszülöttre még többet kell. :(
A szülők véleményéről: azért az örökbefogadásig eljutni nem könnyű, tehát ha nem támogatnak a szülők, akkor is örökbefogadsz persze, de nehezebb lelkileg akkor ez az amúgy is sok lelki nehézségekkel járó út. Szóval nagy támogatás a mellénkállás szerintem. Abban biztos vagyok, hogy az "ellenálló szülők" is megenyhülnek majd, amikor megérkezik a gyermek a családba. :P
Várom a részletes beszámolókat, fényképeket, MINDENT!
Privit is, meg iwiwhez is adatokat! :oops: Köszi!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sminti: de jo, hogy irtal! csatlakoz hozzank, es meselj majd ha lesz egy kis idod!
Sokaktol hallottam ezt, hogy erdemes hamarabb elinditani a procedurat, annak aki fontolgatja az öf-t, amugy is hosszadalmas.
Huh, tenyleg csak 2 het idejuk volt, hogy felkeszulhessenek :) En mar most kezdem "felkesziteni" a csaladot, baratokat. Lehet, hogy elsiettem. :D :oops:

Kuglica: khm... varunk am! nagyon csendben vagy! /bar most en is ritkabban tudok jonni, melohegyek... :evil: /

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Eszrevettetek, hogy hetfo ota, amikor is Babaimado elinditotta a topicot, ropke 4 nap alatt mar 200valamennyiszor kattintottak a topicra?
Hm...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok,

minden oldalról érintettként :D
Rövid történetünk:
inszemek, lombikok, tizen khmm ... sok ET, vetélések, Dévai-Nyírő-egyikKaáli-másikKaáli tengelyen, az utolsó ET-kel párhuzamosan már az örökbefogadás ügyintézése is.
Az örökbefogadói határozat után kilenc hónapot vártunk a kislányunkra, aki egy egyesület segítségével, nyílt örökbefogadással került a családunkba. Most tesóbaba örökbefogadására várunk. A határozatunk az örökbefogadáshoz a lánykánknál 4 hónap alatt készült el, idén kicsit hosszadalmasabban :? .

Ha gondoljátok, kérdezzetek :)
 


Kőnigné: udvozollek koztunk :)
"inszemek, lombikok, tizen khmm ... sok ET, vetélések, Dévai-Nyírő-egyikKaáli-másikKaáli tengelyen, az utolsó ET-kel párhuzamosan már az örökbefogadás ügyintézése is. "
Ez nagyon nehez lehetett :( en biztos nem tudtam volna vegigcsinalni... De a lenyeg, hogy most mar ott van a kisbabatok!

hirtelen annyi kerdes merult fel bennem, hogy ha leirnam, kesz kisregeny lenne :oops: .
Melyik alapitvany segitsegevel sikerult orokbefogadni a kislanyotokat? Eleg gyors volt :) Amugy melyik megyehez tartoztok, hogy ilyen lassan megy az ugyintezes, tan nem Csongrád? :)
Es meselj, hany eves most a kislany, milyen volt talalkozni eloszor vele/ az eletet ado anyaval? Voltak-e egyeb problemak az of ugyintezese soran, mielott hazavitettek. Ja es azt tudom, hogy a titkos of-nal a of utan meg kijonnek leellneorizni a dolgokat a TEGYESZtol, de a nyiltnal is van ilyen?

na leallok a kedezessel :oops: koszonom elore is a valaszt!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! :) Bocsánat.. azt hittem, hogy elakadtunk ezen a vonalon. Visszaolvasok és nem sokára jelentkezek.
 
 


Ide bemásolom a korábbi hozzászólásomat a másik helyről:

Rólam a következtőket röviden: 39 éves múltam, volt ötszöri alkalommal inszemes stimum, de csak három inszemet tudtunk csinálni (mert 2x nem volt tüsző), majd most októberben volt egy lombikunk.. de érezve, hogy nekem ez a baba talán nem fog már összejönni, nyáron, amikor teljesen összetörtem a szülinapom alkalmával, elhatároztuk, hogy elmegyünk a bp-i Tegyeszbe érdeklődni - amit július végén meg is tettünk.

Nálunk egy kicsit speciálisabb a helyzet, mert a férjem nem magyar (nem beszél magyarul, csak egy kicsit), ezért nem tudja a tanfolyamot magyar nyelven elvégezni. Megnyugtattak minket, hogy van angol nyelvű tanfolyam is (már volt is ilyen megtartva valamikor a közelmúltban) - úgyhogy megnyugodtam, és elkezdtük a procedúrákat.

Megvan a pszichológiai konzultáció, a környezettanulmány, háziorvos-vélemény.. viszont az angol nyelvű tanfolyam nem akar idén összejönni. Beszéltem az ügyintézőnkkel és ő azt javasolta, hogy egyedül végezzem el, legalább egy határozat legyen.. és így induljunk el. (És ha majd jövőre mégis összejön az angol nyelvű tanfolyam, akkor elvégezzük azt is együtt.) Idén a nov.-dec.-i magyar tanfolyamok már beteltek, úgyhogy januárban megyek.

Az Ágacskánál járok egy foglalkozásra, ott sok mindent tanulok és aranyos emberekkel találkozom. Havonta 1x-2x találkozunk és pszichológusok segítségével vesszük át az örökbefogadás-témát, ill. mindig meg van hívva egy vendég, aki már örökbefogadott.. és meg volt hívva Zita-asszony is egyszer a Bölcsőtől. Vele később telefonon beszéltem és ugyan nem-et nem mondott, de jelezte, hogy a korom majd problémát jelenthet a vérszerinti szülők részéről, mivel fiatal, tinédzser anyák nem preferálják a már 40 éves vagy afölötti öf-szülőket.

Tegnap egyébként nagy nap volt nálunk, mert először végre beszéltem a szüleimmel is erről - és egész jól fogadták.. (na de hát majd meglátjuk, hogy lesz később).

Hát ennyi a történetem.. most így hirtelen.

(ui. Ez a "tegnap" a szüleimmel most már egy hete történt.)
 
 


Sminti - jöhet a privi!! Van fotó? Kíváncsi vagyok a szőke kishercegre!!!! :)

Puszikám - a Tegyesznél a csecsemő 6-7 is lehet.. és szinte lehetetlen újszülött, azaz 1-2 napos korától, ugyanis hónapokig tarthat a lemondatási procedúra. (Nem biztos.. de sok ilyen van.) A titkos örökbefogadásnak az előnyei mellett sajnos vannak hátrányai is. Ezért (is) próbálunk alapítványokon keresztül érdeklődni.

Én speciel továbbra sem vagyok kétségbeesve, ha 2-3 éves gyermeket kapnék. Lehet, hogy ez lesz az én sorsom.. és ez is egy nagyon szép út. Majd meglátjuk.

A Gólyahírrel is gondoltam, felveszem a kapcsolatot - bár ott sorszám van.. ugyanúgy várakozni kell - én úgy tudom.

Baba - most nem tudom, hogy mi van veled.. a másik ügyben drukkolok nagyon. :)

Irises - az elfogadásról ill. támogatásról: az Ágacska egyik klub-estjén az egyik pszichológus mondott egy érdekes dolgot: Ha mi még nem döntöttünk (lombik, spontán, öribaba, stb. között), akkor olyan jeleket küldünk a másik félnek (pl. anyukánknak, stb.), amiből érződik a ránk érzékenyek számára, hogy mi sem tudjuk pontosan mit akarunk. Vérszerinti családtag (férj, anyuka, apuka) teljesen természetes reakciója, hogy vérszerinti gyereket akar - ez egy genetikai/biológiai ösztön is. Amikor már mi döntöttünk és hajthatatlanok, megingathatatlanok vagyunk.. na akkor változik a környezet is körülöttünk.

Az én esetemben, Anyukám (némi feszültség, stb. után), pár percen belül, egyből kezdte magát beleélni, hogy kisunokája lesz nem sokára, így vagy úgy, mindegy.. csak legyen. Apukám egy szót sem szólt, egy árva mukkot sem.. bár ő nem szokott ahhoz, hogy beszélgessünk, főleg nem nőkkel női ügyekről.. (szerinte val.szeg ez női ügy). Hozzá kell azt is tennem, hogy kb. 3 évvel ezelőtt megemlítettem Anyukámnak, hogy lehet, hogy örökbefogadnék.. teljes elutasítás volt előszőr, szinte dühös is volt.. majd másnap reggel azt mondta: "kislányom, örökbefogadás is jó lesz". Szegény.. egész éjszaka nem aludt és ezen gondolkodott. :) De akkor még én sem gondoltam komolyan - bár így módon már egy előzetes beleegyezésen túlvoltam.

Kőnigné - de örülök, hogy itt vagy. Lesz majd kérdésem, csak átgondolom.

Lányok - ezen a topikon jó hosszú hsz-ok lesznek. :lol:
 
 


Puszi: 6-7 évet akartam írni, csak lemaradt.. :roll:
 
 


Itt vagyok!



Kugli: köszi.



Na most akkor egy alapítványhoz adhatja be az ember a "kérelmét"?



Kőnigné: szia! Húúú, mi mindenen mentetek keresztül! Ismeretlen eredetű meddőség? Ti hány évesek vagytok? Kislány hány éves? Nem kellett rá sokat várni, ez nagyon jó! :P



Baba: innen is +++++++++++++++!






A sok kukucskáló nem akar írni? Jó lenne, ha többen lennénk!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Kőnigné - igen, most engem is az érdekelne, hogy hány éves vagy, hány évesen kaptad a babát - az melyik év volt, melyik egyesületnél .. és most hány éves a kislány.. és másodiknak fiút szeretnétek-e vagy kislányt.. és ő honnan lesz.. ugyanattól az egysülettől? Egyelőre ennyi lenne a kérdésem (kérdés-sorozatom). :P
 
 


Sziasztok Lánykák!
Én csak kukucsolok, a 200-ból néhány katt az enyém :roll:
Szép út ez nagyon, ennek is Baba van a végén.
Olvaslak titeket, és szorítok a háttérből :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


loislane írta:Én csak kukucsolok, a 200-ból néhány katt az enyém :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
es koszonjuk a drukkokat. Nem is tudom ide mit is kellene kernunk, "hatarozatgyorsito" vagy "sorszam csokkento" drukkokat :roll: :oops: :)

Puszi:
van olyan alapitvany, amely nem szereti, ha mashova jelentkezik az ember (pl Bolcso), de a tobbinel lehet mashova is jelentkezni.

Kuglica: hogy alltok az angol nyelvu tanfolyammal? van mar valami fejlemeny? Tudsz valamit arrol, hogy Agacska szervezne-e valamilyen talalkozot? Mostansag nem kapok toluk e-mailt...pedig lehet felmennenk pestre... :roll: (es akar talalkozhatnank :idea: :!: :) )

teszek fel anyagot a nyilt-titkos of-rol, most nagyon raerek :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


NYILT-TITKOS OROKBEFOGADAS

Ma Magyarországon 2 módon lehet örökbefogadni, vagy nyíltan, vagy titkosan. Nyílt örökbefogadás esetén az életet adó szülő(k) és az örökbefogadók ismerik egymást, az életet adó választhat a listán lévő várakozók közül, majd személyes találkozás után dönthet, hogy kinek adja gyermekét. Szüléskor még meggondolhatja magát. Szülés után, ha kitart döntése mellett, alá kell írnia egy lemondó nyilatkozatot, amellyel hozzájárul, hogy gyermekét más családban anyakönyvezzék, nincs több teendője a kisbabával kapcsolatban, hazatérhet a családjához, nincs több levél, hivatali ügy a megszületett babával kapcsolatban. Az örökbefogadók hazavihetik a babát, teljes bizonyossággal arról, hogy ő már az Övék, senki sem veheti el tőlük. Nincs szorosabb felügyelet, mintha vér szerinti babájuk született volna, szokásos protokoll van csak. Innentől ők is édes szülők, míg élnek. Ezen már nem változtathat senki.

Titkos örökbefogadás esetén más a helyzet. Ilyenkor az életet adó nem választ. Születése után a baba gyermekotthonba kerül, 6 hétig az életet adó megváltoztathatja döntését, hazaviheti, vagy akár maradhat a csecsemőotthonba a baba, várva, hogy egyszer olyan körülményeket alakítsanak az életet adók, amibe hazatérhet, de lássuk be, ez ritkán következik be. Közben nevelőszülőkhöz, gyermekotthonba szoktak kerülni.
kieg. Amennyiben az anya lemond a gyermékeről, vagy ha nem kereste a gyermeket 6 hnapnál tovabb, örökbeadhatóvá válik a gyermek. Titkos örökbefogadás csak a megyei, illetve a budapesti Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálaton keresztül jöhet létre.

Forrás: http://www.kissvirag.hu/blog/?tag=orokbefogadas , szerintem az iroja nagyon szepen megfogalmazta, a cikk joval hosszabb, erdemes elolvasni.

Ez is egy jó link, attekintest nyujt altalanossagban az orokbefogadas meneterol, tipusairol, lehetseges szoptatasrol stb : http://www.vitaminsziget.com/cikk.php?id=287

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Lois, nagyon szépen köszönjük a drukkokat - ránk fér. :)

A te babád van a fotón? Annyira szép..
 
 


Amina - tök jó lenne, ha Ágacskás klubbos tanfolyáson tudnánk találkozni. Az amire én járok, egy 5-alkalmas foglalkozás és dec. 19-én lesz az utolsó, viszont jövőre - ha jól emlékszem - februárban újraindul. 16,000 ft per fő, de nagyon hasznos. 10 pár van most (20 fő) plusz én egyedül, mert a férjem nem értené sajnos, de nem is ez a lényeg. Nagyon jó a hangulat, nagyon inteligens párok vannak ott és az Ágacska részéről is angyalok tartják a foglalkozást. (Egyébként az Ágacska tart foglalkozást az örökbefogadott gyermekek részére is, érdemes majd ezen is gondolkodni a későbbiekben.) Általában a klubbos foglalkozás pénteki napokra esik, este 6-tól kb. 10-11-ig. Jó hosszú, de hamar elszáll. Többen járnak fel vidékről is. (De ha nagyon fáradtak lennétek a végén, nálunk is aludhattok - tényleg.. vannak vidékiek, akiket a budapestiek így egy éjszakára befogadnak. :) )
Itt a felső hsz-ban van a tematika:
http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=34678
 
 


Amina - az angol tanfolyamról: írtam fent is, hogy sajnos nem jön össze a közeljövőben. A Tegyesz-nél azt mondták, hogy remény sincs rá, hogy mostanában összejöjjön a létszám. Júliusban 6-an voltunk, mára már csak 4-en.. :( úgyhogy én egyedül fogom elvégezni a magyar nyelvű tanfolyamot januárban a Tegyesznél. (Ágacskánál is lenne olyan hivatalos tanfolyam is, amit a Tegyesz elfogad, de már nem tudtam megszervezni, hogy idén elmenjek.. a Tegyesznél pedig a nov-i és dec-i tanfolyamok beteltek.) De nem baj, majd megyek januárban. Azt mondta a Tegyesz-es ügyintéző, hogy nem lesz ebből hátrányunk.. ilyen van, hogy egy házaspárnál "csak" az anya végzi el.. De ha/amikor összeáll az angol nyelvű tanfolyás, elmegyünk majd arra is.. de addig is, lesz egy db határozatunk, amivel januárban már intézkedni lehet. Az Ágacskánál is mondták, hogy nem igazán hátrány.. még nyílt örökbefogadásnál sem.. volt már rá példa a Bölcsőnél is, hogy így sikerült. (Az csak egy másik kérdés, hogy a korom miatt a Bölcső sajnos nem val.szeg nem fog összejönni.)
Olyan értelemben nem örülök a lehetőségnek, hogy jobb szeretném a férjemmel együtt és most csinálni ezeket a dolgokat.. de hát nem akarok panaszkodni, örülök, hogy egyáltalán így is elindulhatunk.. és hogy ilyen rugalmasak a Tegyesznél is és mindenhol ez ügyben.
 
 


Bocsánat - csak még egy "érdekes sztorit" akarok itt megosztani veletek:

Sajnos kishazánkban lehetőség van némi kreatívoskodásra és ügyeskedésre örökbefogadás ügyben is. Lazítottak a jogszabályokon és most már lehetőség van egy vérszerinti anya és egy örökbefogadó között privát lezongorázni egy örökbefogadást a gyámhivatalnál (persze határozatnak kell lennie).. de gyakorlatilag onnantól kezdve, kizárható a Tegyesz vagy egy alapítvány, ill. szakértő.

Ennek következményeképpen, beindult a "hálózat", mely szülészeteken dolgozó orvosok és nővérkék "asszisztenciáját" is kéri ez ügyben.

De ami "legjobb", hogy megesett - elsősorban tinédzser-anyák körében - kihasználva ezt a szitut, nem egy esetben interneten vagy egyéb módon versenyeztetik az örökbefogadó szülőket a megszületendő gyermekükért, és aki többet ígér, az kapja a gyereket. :shock:

Ez azért kavar be nálunk (akik hivatalos úton haladnak), mert értelemszerűen, ha ez a mód elburjánzik, csökken a "hivatalos babaszám", akiket hivatalosabb úton lehet örökbefogadni és nekünk kell tovább várakozni.

Úgyhogy hiába vannak profi, kedves és jószándékú szakemberek a Tegyesznél és Alapítványoknál.. a dolog bonyolulttá válhat/vált.. mert "nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés"..

Hát .. ez van.. :roll:
 
 


Sziasztok!

Én is egyike vagyok az egyik zugolvasónak a sok közül. Nagyon érdekel a téma, csodababám születése előtt mi magunk is elgondolkoztunk az örökbefogadáson.
Mindenkinek szorítok, hogy minél hamarabb átélhesse a legszebb dolgot a világon: anyuka lehessen!

KépKép
Kép Kép
 
 


Szia Móni - nagyon kedves tőled, aranyos vagy. Köszönjük szépen a szurkolást! :P Nagyon édes a kislányod, gratulálok!

Ha kérdésed lenne, nyugodtan írj.. bár ha jól érzem, nem érint téged a téma személyesen.. de szeretünk "beszélgetni" mindenkivel - úgyhogy csak bátran kérdezz vagy fűzz véleményt a hozzászólásunkhoz. Én spec. nagyon szeretek egy szitut több szempontból is megvizsgálni. :)
 
 


Sziasztok,
remélem egy kérdés fölött sem siklottam át :oops: .

A babánkat a Gólyahír Egyesület hozta, most tizenöt hónapos. Amikor megszületett én 32 éves voltam, a férjem 44.
Az ügyintézéssel semmi gond nem volt, a kislányunk szerdán délután született, pénteken írtuk alá a papírokat, szombaton jöhettünk haza. Előtte volt egy problémásabb örökbefogadási kísérletünk, ami végül nem is sikerült, de a Gólyahírtől akkor is hihetetlen mértékű támogatást és emberséget kaptunk. Egy hónappal később pedig már tényleg a mi babánk született meg. A kórházban napközben minden etetésnél bent lehettem, a csecsemősök kedvesen elnézték, hogy húzom az időt, így gyakorlatilag folyamatosan ott voltam abban a három napban :D .
Az éleatadóval a kórházban találkoztunk, egy nagyon higgadt és komoly fiatal lány, aki a terhessége alatt maradt egyedül a kislányunk bátyusával, és tudta, hogy anyagi támogatásra nem számíthat a családjában, a két gyerkőccel pedig nem tud a gyesből boldogulni. Bátyus természetesen vele maradt, a baba pedig hozzánk került. Szerintem mindhármunk (ő-én-férjem) számára megnyugtató volt a találkozás.
 


Szia Kőnigné! Köszönjük a választ. Még hagy kérdezzek, jó? ;)

Amikor a Gólyahírnél jelentkeztetek, volt sorszám?
 
 


Folyt köv.
A lányunkkal való találkozás ... hmm elég összetett és megható pillanat volt. Ugyanabban a kórházban volt az előző örökbefogadási próbálkozásunk is, a csecsemősök már ismertek minket. A csecsemőosztály előtt pityeregtem, talán a férjem is, jött az egyik csecsemős nővér, ránk nézett és megkérdezte, hogy a szép gyerek lesz a maguké? Hát reméljük :D . És tényleg gyönyörű volt, nagyon harmonikus vonásokkal, nagy hajjal, nem látszottak rajta a születés viszontagságai. Aztán persze csak gyönyörködtünk és ha kinyitotta a szemét méregettük egymást - ezek szerint belőlünk lesz egy család.

Testvérre is a Gólyahírnél várakozunk. Az első alkalommal beadtuk a jelentkezésünket a Gólyahír Egyesülethez, az Alfa Szövetséghez és a Fészek Alapítványhoz, sehol nem jelentett gondot az életkor és a férjem egészségkárosodása, a Bölcső Alapítványnál igen :( .
Ha jól tudom a Ptk. max. 45 évben határozza meg az örökbefogadó és örökbefogadott közti korkülönbséget, tehát az életkorra vonatkozó indokolatlan kívánalmak negatív diszkrimináción alapulnak :( . A Gólyahír Egyesület is lejjebb vitte az életkori sávot, de ezt a 3-4 éves átlagos várakozási idő miatt logikusnak gondolom.

A születése és az örökbefogadás közti időszakban kijött egy hölgy a helyi gyámhivatalból környezettanulmányra, ez kellett a hivatalos adminisztrációhoz. A hazajövetelünk után egyszer jött ki egy családgondozó, az ő szakvéleményét a gyámhivatal is elfogadta, ez elég volt a jogerőre emelkedéshez.

Elvileg 2010 májusától hatályos lesz a módosított Ptk., ami elég sok változást tartalmaz az örökbefogadással kapcsolatban. A Kuglica által felhozott - civil szervezetek közreműködése nélkül létrejövő örökbefogadásokat a Ptk. lehetetlenné tenné, mindenképpen szükséges lesz a TEGYESZ vagy civilek közreműködése. Sajnos a változások között van, hogy a nyílt örökbefogadásnál is lesz hat hét várakozási idő, és a TEGYESZ vagy a civilek kötelesek lesznek utánkövetni az örökbefogadó családokat - de a megvalósítás részletei annyira tisztázatlanok, hogy hátha mégsem lesz belőlük gyakorlat :( .
 


Szia Kuglica,
igen volt sorszám, négyszáz fölötti sorszámml kezdtünk, de néhány kérdésben toleránsabbak voltunk, mint az előttünk állók. Megérte :D :D :D , miénk a világ legszebb és legkedvesebb kislánya :wink: . Mint kiderült, mindig róla álmodoztunk :D .
 


Kuglica: nagyon jol hangzik, es koszonom a szallas felajanlast is :) -ari vagy (sogornomek is pesten laknak, oket szoktuk megszallni ilyen alkalmakkor :D ). A 16.000 ft nem sok, csak ha beleszamitom a 10.000 Ft/ut, kijon kb 56.000 Ft-ba :(, az mar kicsit huzos. De egy egy foglalkozasra szivesen felmennek, meg a zuramat is rabeszelhetnem sztem. /hogy mi miert lakunk ilyen messze pesttol.../ :roll: .
Az örökbefogadott gyermekeknek tartott tanfolyamrol en is hallottam, es sztem nagyon jo, arra tutira elviszem majd a gyerkocot, csak lenne mar a kezeim kozott :lol: .

Sajnalom ezt a kalvariat a tanfolyammal... de legalabb vegezd el te, es haladjanak a dolgok...

"erdekes sztorival" kapcsolatba: :evil: no comment, hihetetlen hogy mit lehet "legalisan"csinalni...

L.Móni: szijja! :) es maradj velunk! ti is kozel jartatok ehhez a lepeshez, es erdekelne a velemenyed errol a temarol!

Königné: koszonjuk, hogy leirtad a torteneted! Nagyon meghato volt. Meg szamtalan kerdesem lenne, de nem bombazlak(csak eggyel), hagyom a tobbieket eloszor, utana jovok en is! :)
Amugy ezt a 6 hetes varakozasi idot a nyilt of-nal nem igazan ertem. Kinek jo az? Az of-nak egyertelmuen nem. Az eletet ado anyanak is 9 honapja van hogy ezt a dontest meghozza. A legjobb az lenne, ha nala maradthat a gyermek, de ha tenyleg nincs mas kiut, akkor teszik meg csak ezt a lepest. (megjegyzem, hogy ez egy olyan emberprobalo helyzet, amire en meg belegondolni sem tudok, biztos vagyok benne, hogy ez az eletuk legnehezebb felelos dontese). Persze, ha a gyermek szuletese utan , ha meglatja/karjaban tartja meg megvaltozhat a dontes. De meg 6 het??? Addig meg orlodjon esetleg...Az nagyon sok...

Milyen ertelemben voltatok toleransabbak, ha nem vagyok indiszkret? Mi is sokat gondolkodtunk, de mivel par dologban nem ertettunk egyutt a ferjemmel, maradt a 0-12 hos csecsemo, egeszseges, feher boru stb, egyedul a neme mind1 :oops: . Hiaba lennek en esetleg toleransabb, ezzel mindkettonknek teljesen azonosulnia kell. :oops:

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Kőnigné - köszönjük szépen a történetet. Biztos izgalmas, érzelemteli és "adrealinos" lehetett mindezt átélni.

A Ptk. változtatásaival kapcsolatban: szerintem nem rossz ötlet, hogy utánkövetik az örökbefogadott gyerek sorsát. Én állok elébe. Viszont hallottam történeteket, melyek örökbefogadás után nem jól végződtek. Pl. több férfi bekattan: némelyiknek mégsem kellenek a gyerek.. ilyenkor elkél egy kis pszichológusi segítség. :roll:

Engem is érdekel, hogy miben voltatok toleránsabbak?
 
 


Amina - aranyos vagy.. de nincs sok gondom ezzel a tanfolyamos mizériával. Az ember edződik.. most egész jól vagyok már.

Az azért durva hetem volt (egy-két nap különbséggel), hogy i) negatívot tesztelek a lombikom után.. ii) Zita-asszonnyal találkozom és megtudom, hogy gond a korom a Bölcsőnél.. és azután megtudom, hogy iii) nincs angol tanfolyam.. Ez így bum-bum-bum volt hirtelen.. De "koga jebe" .. kitartok. :lol:
 
 


Amina!
Akkor szorítok mindkettőért :D
Amit a Budavári Zitáról írtál eléggé kiakasztott, a'szem nyeltem volna jó nagyokat, hogy ne szóljak vissza, ezekre a kritériumokra, pedig mi nagyjából beleférnénk (azért mindenben nem :wink: )

Kuglica!
Igen a kisfiamat látod a képeken, köszönjük szépen a kedves bókot :roll: Ő is csoda-, és meglepi-baba a javából :)

Megleptetek a korhatáros infókkal, egy barátnőm áll sorban már úgy 2 éve a Tegyesznél, igen tág jellemzőkkel (pl. 4 éves korig jöhetne hozzájuk a gyerkőc stb.) Őket (mindketten 45 körül vannak), elhajtották az alapítványok, és többen kimondva 42 évben határozták meg az alsó korhatárt kisbabánál. Tehát nem csak a Bölcső.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok,

Itt még egy zugolvasó :)

Nagyon örülök ennek az új topiknak, szerintem mindannyiónknak sokat jelent..

Bár a kaális topikon sem vagyok aktív, de néhányan ismerhettek, dióhéjban magamról pár sorban :

34 éves leszek, 8 éve "küzdünk" a babáért. Nálam PCOS (sajnos a rosszabbik, mert vékony PCOS vagyok :?), férjemnél nincs gond.
2002-ben már BMC-be jártunk, majd Kaáli, inszemek, majd az első lombik méhenkívülivel végződött. Egy petevezetőm maradt. Második lombik nem sikerült. Ezután, 2006 elején kiderült az IR, metformin szedése után szinte azonnal spontán terhes lettem. Ez 10.heti vetéléssel végződött. Rá egy évre szintén spontán terhesség, biokémiai.
És a biokémiai terhességből még 4 volt ezután. Volt lapar is, de semmi eltérést nem találtak. Időközben elindítottuk az immunológiai kivizsgálást, melyből kiderült erősen dolgozik a szervezetem a férjem sejtjei ellen. Bevállaltam az immunkezelést, de valahogy nem akart jönni az újabb spontán terhesség, viszont hónapokig állandóan beteg voltam a kezelés után :? Ezért a harmadik lombik mellett döntöttünk, mely ismét biokémiai terhességgel végződött idén májusban.
Az immunológus azt mondta, csináljuk hsg-t, pct tesztet. Nem láttam értelmét, de megcsináltuk a nyár folyamán.
Szerencsére az egyetlen petevezetőm átjárható volt, viszont a PCT teszt elég rossz eredményt hozott. Ez volt szept. 21-én.
Magam is meglepődtem, amikor ennek ellenére +-at teszteltem és végre, közel 1,5 év után újra spontán terhességnek örvendtem. Nagyon bíztatóan indult minden, a hcg pár nap alatt az egekben, de sajnos elkezdtem barnázni és görcsölni. Mint kiderült, újabb méhenkívüli terhességem volt. Megműtöttek, de megmaradt a petevezetőm. Hogy működik-e nem tudni, majd kb. fél év múlva lesz HSG újra.

Gyakorlatilag 8 év és 8 terhesség után még mindig nem tudni reménykedhetünk-e valaha saját kisbabában. Garancia semmire sincs, de mivel mondhatni túl sok mindent feláldoztunk már ezért és amit biztosan tudunk, hogy kisbaba nélkül nem tudunk teljes életet élni, bennünk is jó ideje felmerült az örökbefogadás gondolata. Ez hol erősebb, hol gyengébben van jelen.

Férjem felvetette a donorsperma lehetőségét.

Még nem döntöttük el merre indulunk el. Jelenleg "jegeljük" a baba-kérdést, talán így gyűjtünk erőt bárhogyan is döntsünk.

Ami biztos, jövő év tavaszán lépünk, hiszen mi sem leszünk fiatalabbak és szeretnénk végre elmozdulni a holtpontról.

Korábban olvastam, az Ágacskánál lehetőség van csoportos beszélgetésre a lombik és az örökbefogadás témában is. A férjem nem igazán fogékony az ilyen jellegű összejövetelekre, de felajánlotta, ha nekem segít, menjünk..
Most egyelőre én vagyok az, aki nem szeretne ezzel foglalkozni, lehet rossz "stratégia".

A családdal kapcsolatban : mindkét részről nagyon szeretnének már unokázni, édesanyám évek óta mondja, hogy fogadjunk örökbe egy babát. Tehát ellenállás nincs, sőt...

Személy szerint én mindig megkönnyezem, amikor olvasom, hogy újabb kisbaba került családba, olyan helyre, ahol már régóta vágytak rá.
Az egyik legjobb barátnőm, "harcos-társam" is így lett édesanyává, ami szintén nagyon sokat segít nekem.

Nos, úgy látom még sem sikerült rövidre fognom :lol:

Remélem itt ezen a topikon sok-sok boldog pillanatnak leszünk majd tanúi !

Niki
 
 


Szia Niki!

Köszönjük a történetet - hát neked sem lehetett könnyű. :(

Az Ágacskás klubbos tanfolyam nagyon jó, hidd el, érdemes eljönni. Mint írtam fent, úgy tudom, hogy februárban indul új, de majd dec.19-én, amikor megyek az ez évi utolsó foglalkozásra, meg fogom kérdezni és megírom itt mindenkinek.

Budapesti vagy egyébként?

Az örökbefogadással kapcsolatban: én úgy gondolom, hogy érdemes elmenni a Tegyeszbe, időpontot kérni, beszélgetni.. mert mint látod vagy hallod, azért a határozat megszerzése is több hónapot vehet igénybe, és 2-3-4 éves gyerekeknél is a várakozási idő 2-3 év. Én pl. azért indítottam el a procedúrát, mert ha nem sikerül a lombik, akkor nem szeretnék idegösszeroppanással egy örökbefogadást elkezdeni.. bőven lesz még így is idő a "gyászra", ha mégsem lehetne saját babánk. És hát azért is érdemes elmenni, mert mind a Tegyesznél, mind máshol az ember több ponton megnyugszik, mert világosabbá válik az örökbefogadás módja, pszichológiája, jogszabályok, stb., nagyon kedvesek és segítőkészek - legalábbis Budapesten .. (tehát tompul a "mumus érzés"). Örökbefogadásnál több ponton még mindig mondhatja azt az ember, hogy mégsem.. de legalább időben kiderül akkor ez is.

Másik kérdés: mi az a biokémiai terhesség? több helyen hallottam, olvastam, de nem világos. Megírnád lécci?
 
 


Niki: dejooo, hogy csatlakoztal hozzank!
Igy en sem tudtam a teljes tortenetedet... csak reszleteket, es ugye a masodik lombikot egyutt csinaltuk vegig ... :roll: Nehez lehetett...8 ev 8 terhesseg. Ollelek!

Csatlakozom Kuglica tanacsahoz: ha elinditja az ember, barmikor visszalephet meg - de nem jellemzo :D , inkabb megerositi a dontest (bar volt olyan is, hogy a kotelezo tafolyam utan meggondoltak magukat) .Plusszba sokat tanul az ember a folyamat alatt, es amugy is eltart egy "darabig" a procedura.

Kuglica: biokem terhesseg az pl ami nekem volt most, elindult vmi, de utana "elment" :( . Hivatalos meghatarozas szerint : pozitiv teszt, de uhun nem latnak semmit es mehenkivuli sem, majd a vegen nega teszt. Azt hiszem meg az is "kriterium", hogy 100 alatti hcg... :roll: de abban nem vagyok biztos.

Lois: Zita asszony felteteleinek szerintem alig van ki megfelel 100%-ban. Mi is itt-ott mar kilogunk a sorbol :oops: , de azert bizunk! :)
olvad olvad olvad, annyira édes a KisZé :oops: :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: