Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Február 2.-ára kaptunk időpontot a Tegyeszhez!!! :D
Már alig várom!!! :D

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszi: jeeeeee! :) szuper hirek, gyorsan mennek arrafele a dolgok, ha kb 1,5 hetre tudtak is adni idopontot! Telefonaltal vagy szemelyesen kertel idopontot?
Úgy tűnik ez a február első hete sok izgalmat tartogat mindkettőnknek :roll: :D


Mater: olyan szepen leirtad a gondolataidat... Kulonosen az tetszett, hogy irtad, hogy "keszulodsz az anyasagra" :) . Mert attol a perctol hogy elinditja valaki a "procedurat", mar az anyasagra keszul. Az ut vegen biztosan van baba.
Biztos nehez lehetett hallani az anyosod szajabol azokat a szavakat, de valoszinuleg nem gondolta at teljesen a temat. Konnyebb ha megvan a csalad tamogatasa, de megis ez a kettotok dontese elsosorban.


Irises: kell ido, hogy az ember megemessze a dolgokat, kinek tobb, kinek kevesebb. Legalabb alaposabban atgondolja a temat a ferjed.

Tobbiek hogy eltuntek ! :) meg mindig tart az unnepek utani munkaterapias kijozanodas :lol:

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Amina: telefonon kértünk időpontot. :D
Az első beszélgetésen mi fog történni? :oops:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 

 
 

Puszedli!
Gratulálok az időpontotokhoz! Hidd el most már Nálatok is felgyorsulnak az események.
Nálunk az első beszélgetéskor vinni kellett egy kérelmet, melybe beleírtuk a személyes adatainkat és miért szeretnénk babát. Az ügyintéző elmondta, hogy mi fog ránk várni az elkövetkező pár hónapban és milyen papírokat szerezzünk be. Hidd el nagyon kedves emberek dolgoznak a Tegyesznél.
Nagyon szurkolok Nektek, hogy minden simán és gyorsan menjen!



Ildi: köszönöm! :oops:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszi: az elso beszelgetesnel nalunk az ugyintezo teljeskoru tajekoztatast adott, kb 1,5 orat voltunk bent. A vegen kellett par papirt kitolteni, es nem art addigra atgondolni hogy milyenek az elkepezelesek:kor, nem, eü allapot stb. Mert konkretan ra fog kerdezni, es nekunk be kellett irni, de ez meg nem szentiras! A gyamhivatalig van idotok gondolkodni meg ezen.
Nekunk nem kellett kervenyt irni elore, ott helyben kellett kitolteni. Mit mondtak a telefonban?
Kuglica asszem pont hozzatok tartozik, igy o tud legtobb infoval szolgalni, mert megyenkent mas a szokas :)

pussz mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Emlekszem milyen furcsa erzes volt, amikor rakerdezett az ugyintezo milyen babat szeretnenk. Mintha kicsit szivenszurnak az embert, hogy ilyen dontest kell hozni, de muszaj ra valaszt adni, es hiaba azt gondolnam, hogy mindegyiket... :oops: . Tehat beszelgessetek errol egy kicsit!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Amina: köszi! Remélem jön Kugli mostanában! :wink:
Persze, ezeket a kérdéseket már átbeszéltük, hisz már évek óta gondolkodunk az öribabán! :D Köszönöm még 1x! :oops:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ritkábban jövök mostanában, de munkahelyen is olyan sok teendő van.

Puszi - szuper, hogy ilyen hamar már időpontot is kaptatok. :) Az első beszélgetésen velünk is kb. 1,5 (de inkább 2) órát töltött el az ügyintéző és a beszélgetés után töltöttük ki a nyomtatványokat ott helyben. Ott tudjuk megadni az adatokat, hogy "milyen gyerkőcöt szeretnénk".. ami - ahogy Amina is írta - elég furi érzés, de hát ki kell tölteni a számítógépben valahogy az adatokat. Nekem volt egy pillanat, amikor meg is jegyeztem, hogy "jaj.. bocsánat, tudom, hogy nem kívánságműsor.." és az ügyintéző odafordult hozzám és mondta, hogy "de az.." .. mert nem érdeke senkinek, hogy tukmáljon valamit/valakit egymásra.

Velünk nagyon kedves és megértő ügyintéző foglalkozott. Remélem, hogy nálatok is ez lesz a helyzet - bár a lényegen nem változtat.

Feb. 2-a után valamikor lesz majd egy-két pszichológiai konzultáció, környezettanulmány (körzeti orvostól nyilatkozatot kérnek majd - de neked azon nem kell ott lenni, csak a doki nevét és címét kell megadni). És majd ezután valamikor lesz a hivatalos tanfolyam. Tudnod kell, hogy ezek bármikor is lesznek majd meg, az már lényegtelen olyan szempontból, hogy a Tegyesznél úgyis feb. 2-val lesztek regisztrálva.
 
 


Ja.. én pedig jan. 16-án befejeztem a tanfolyamot.. úgyhogy most a határozatra várok. Hát ez bele fog telni kb. 2 hónapba.. ahogy így elnézem a dolgokat.
 
 


Kugli: köszi az infót Neked is! :P

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszedli: akkor nemsoká itt az elso tegyeszes talalkozo, mar csak harmat kell aludni :)
hajra!

Puszi mindenkinek!!!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Puszi: drukk holnapra.
Többieknek pusszantás.

babaimádó
Kép
 


Sziasztok!

Ma megyek (most rohanok) a gyámhivatalba.. átért az anyagom a Tegyeszből. Felveszünk valami jegyzőkönyvet. :)

Majd még jövök.
 
 


Na.. meg is jártam a gyámhivatalt, aranyos volt a hölgy, felvettük a jegyzőkönyvet, minden okés. Holnap ki is jön hozzánk délelőtt környezettanulmányra. Majd még egy keresetigazolást kell beszereznem egy-kéten belül és akkor hamarosan meg is lesz a határozat. :roll:
 
 


Kuglica: jeeeeeee! :D


Mi holnap 10-re megyünk, majd este jövök beszámolni! :wink:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszikám!
Kíváncsi leszek a holnapodra, tudom, hogy ide nem kell drukk, de azért.... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Na megvolt ma a gyámügyes környezettanulmány is. Minden rendben volt, kedves volt a hölgy.

Puszikám - gondolok ám rád. Kíváncsian várom a beszámolót. :wink:
 
 


Sziasztok!



Nos, csak pozitív dolgokat tudok írni Nektek: nagyon szimpatikus volt a nő (30 körüli lehetett), kedves, aranyos. Mindent elmagyarázott, a "menetét" a dolgoknak, mi miután következik majd, stb. Oldott volt a hangulat, pedig előtte nagyon izgultam ám! :oops: (éjjel sem bírtam aludni) De 1 perc múlva már úgy beszélgettünk, mintha ismernénk egymást. Szóval elindultunk az úton! :D

Köszi a ránk gondolást! :D

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Szia Puszi!

Na ugye megmondtuk.. tök jófejek. Hol is vagy? Pest megyében? ne haragudj, elfelejtettem..

Na és milyen adatokat adtatok meg a gyerkőcre? neme? kora? Azért írj valamit még.. :)
 
 


Kugli: igen, Pest megye. A Fogarasi úton voltunk (Tescoval szemben)
Újszülöttet jelöltünk be, neme mindegy, lehetnek ikrek is! :D Ott a lista 250 körül van most. :(

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Ti a TEGYESZes tanfolyamokra jártatok?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Szia Puszi,

Igen.. én úgy hallottam, hogy Pest megyében igen sok a jelentkező és kevés az örökbefogadható baba - úgyhogy érdemes majd országosra kiterjeszteni.. illetve érdemes majd alapítványokkal felvenni a kapcsolatot - ha tényleg aktuális lesz a téma.

Én a Tegyeszhez mentem a hivatalos tanfolyamra, de tart ilyen hivatalos tanfolyamot az Ágacska Alapítvány is. (Az Ágacskához én külön járok egy csoportba, külön foglalkozásra.) Az Ágacska nem intéz örökbefogadást, hanem szuper kis csoportokban külön felkészítő foglalkozások vannak a hivatalos tanfolyam mellett.

Mindkét hivatalos tanfolyam jó. Az Ágacska lezavarja 3 nap alatt, a weboldalukon úgy látom, hogy a következő márc. 1-2-3.. a Tegyesz négy nap alatt adja le, de abból két nap szombati nap. Ez utóbbi miatt választottam a Tegyeszt, mert hétköznap nem értem volna pont akkor rá az Ágacskához menni.

Mindenesetre, ide bepasszintom az Ágacskás linket:
http://www.agacska.hu/tanfolyamok-kepze ... tanfolyam/

Kérdezz nyugodtan.
 
 


Kugli: gratu a kornyezettanulmanyhoz :)
/hogy vagy? :oops: , olvasom a masikban, hogy lombik folyamatban. Nagyon drukkolok!/

Puszi: :D szuper, hogy ilyen jol alakult az elso beszelgetes. En is nagyon izgatott voltam az elso alkalomkor :oops: .
Mi az Agacskas tanfolyamon voltunk, az tenyleg nagyon jo.

Tobbiek?

puszka mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Helló!!!


Minket ma hívtak az öribabások, jövő 7 szombaton és az azt követő szombaton megyünk a tanfolyamra!!!! :D

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszi - jeeee. :) Ez gyors volt. Két nap alatt lezavarják nálatok?
 
 


Puszi: wow! nalatok ilyen gyorsan mennek a dolgok? szuper! :)
Majd a vegen tenyleg nagycsaladosok lesztek rovid idon belul ;).

Kugli: drukkdrukkdrukk hegyek a Minikuglidnak!

Mniki, Lidi ?

Hova tunt mindenki!


jaaaa, nekem is van jo hirem, megkatptuk az alapitvanyos megallapodast, most mar komolyodik a dolog :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Heeeejjj.. Amina, mesélj lécci! Melyik alapítvány? és mi a megállapodás? :wink:
 
 


És ebben a pillanatban hozta ki a postás az örökbefogadási alkalmassági határozatomat. Alkalmas vagyok! 8)
 
 


Fantasztikus hireket hoztunk ossze csajszikaim! :))))

Kugli: unnepelyesen gratulalok!!!!

pezsgobontas lesz? :), most beszurnek valami jo kis kepet, de no time. Talan Puszinak van keznel unneplos kep :oops: :lol: .

/Kuglica, tudod melyik alapitvan ;), es az ev eleji tv-i valtozasok miatt, az alapitvanyoknak kotelezo kotni egy megallapodast a of szulokkel. Utana mar elesbe mehetnek a dolgok/

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Ja.. jó.. tudom már, bocsánat. Csak a mai hírek még összekavarták a fejemet. :wink:

Mi van egy ilyen megállapodásban? azt szabad tudni?
 
 


Amina: ez igen! Ez akkor "az" az alapítvány?
Írsz majd máshova részletesebben is remélem!


Kugli: itt is jeeeeeeeeeeeeee!!!! Kép :wink:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


És Puszinak van kéznél ünneplős kép.. :wink:
 
 


Naná! :lol:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszi: tudtam, hogy keznel lesz unneplos kep. allati jo kepeid vannak :) , honnan vadaszod oket ossze?

Kugli: nyilvanosan nem szeretnek irni a reszletekrol, inkabb a blogomban, ott elolvashatod.

Hogy van a kis Minikuglica? Drukkhegyek es osztodjon szepen ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Meg kerdezni akartam, hogy akkor mi lesz majd nalatok a kov. lepes? Hova fogtok jelentkezni? Hogy all az angol nyelvu tanfolyas, amit parodnak kell elvegezni?
/no egyelore csak ennyi kerdes :oops: /

TÖBBIEK???? :lol:

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Micsoda csodás híreket olvasok itt lányok :lol: :lol: :lol:

Kuglica gratulálok a határozathoz :lol: :lol:

Amina :lol: :lol: :lol: alig várom, hogy a részleteket olvassam :lol: :lol: :lol:

Puszi szuper, hogy már a tanfolyamra mentek :lol: :lol: :lol:

Nagyon drukkolok nektek lányok :lol:

KépKép
Kép Kép
 
 


Tadadadaaaammmm: és az orvosi papírjaink, alkalmasságunk is úton van már a dokinktól a TEGYESZnek! :D :D :D

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


L.Móni: gyönyörű Gréta! :)

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszikám - megy ez, mint a karikacsapás! Ügyesek vagytok! :wink:

Móni - Gréta tényleg nagyon gyönyörű! :wink:
 
 


Puszi, Kuglica köszönöm szépen :lol: :lol: :lol:
én is annak látom, de én elfogult vagyok egy kicsit, na jó, nagyon 8) :lol:

KépKép
Kép Kép
 
 


Sziasztok,
szeretném felhívni a figyelmeteket egy programra, valamint szeretném ajánlani az Esőcseppek Egyesület honlapjának "Könyvismertetők" menüpontját, amely egy új, az örökbefogadással általánosságban foglalkozó, sok hasznos információt tartalmazó összefoglalóval bővült: http://www.esocseppek.hu/menu/irodalom.html

Kata

Szeretettel várunk minden érdeklődőt (örökbefogadókat és örökbefogadásra készülőket egyaránt) az Esőcseppek Egyesület családi találkozójára.

Program:
9.30-9.45 Érkezés
9.45-10.00 Rövid bemutatkozás
10.00-10.30 Előadás: "A roma gyerekek örökbefogadása Magyarországon nevezhető-e vegyes etnikumú örökbefogadásnak (transracial adoption-nak)?"
10.30-12.00 Beszélgetés a témáról
12.00-13.30 Közös ebéd (amelyhez, ha van rá lehetőségetek, kérjük, hogy hozzatok egy kis enni- vagy innivalót) és társasági élet

Helyszín: Budapest, VII. kerület
Időpont: 2010. március 20. (szombat)

A program alatt a szomszédos teremben a gyerekek számára felügyeletet és külön tevékenységet szervezünk.

További részletekről az info@esocseppek.hu e-mail címen érdeklődhettek és kérjük, ugyanitt jelezzétek részvételi szándékotokat is.
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár én nem Kaális vagyok, hanem BMC-s, de szeretnék csatlakozni hozzátok.

Röviden: 7 éve szeretnénk már babát, közben kiderült, hogy a férjem azoospermiás. Donorinszeminációink voltak. Tavaly óta pedig tudom, hogy IR-es vagyok. A férjem már mondja egy ideje az örökbefogadást, de én mindig húztam a dolgot....idáig.
Most próbálok időpontot kérni a bp-i TEGYESZ-hez, hát már ez sem egyszerű...reggel óta hívogatom őket.
 
 


Sziasztok!

Kuglica!
Örülök, hogy meg van a határozatod. Nagyon örülök Neki! Angol tanfolyam indul mostanában?

Amina!
Örülök az alapítványos megállapodásotoknak! Kívánom Nektek, hogy minél hamarabb mehessetek babáért!

Puszedli!
Látom Nálatok és szépen haladnak a dolgok! Észre sem veszed és máris meglesz a határozat!

Jaj annyira örülök, hogy mindenkinél jól haladnak a dolgok!

Lugi!
Sajnos Én nem tudok Neked segíteni, de biztos lesz itt olyan csajszi aki tud neked infót adni!

Ja, és egy kicsit Rólam is beszéljek: meg van nekünk is már a jogerős határozat, már csak várni kell!!!!

Puszi:
Ildi



Szia Lugi! Üdv a csapatban! :wink: Én is a bp-i Tegyeszhez tartozom. Igen.. kicsit nehéz őket elérni. :roll: Írj egy kicsit még magadról. (Próbálkoztok még azért saját babával? Hány évesek vagytok? Örökbefogadás témában milyen gyerkőcben gondolkodtok?)

Szia Ildi! Jó téged újralátni. Angol nyelvű tanfolyam valamikor majd ez évben lesz.. senki nem tudja megmondani, hogy mikor. De addig is, teljesen rendben van a Tegyesznél és a Gyámhivatalnál is, hogy csak nekem van határozatom. És te? Hogy vagy? :wink:
 
 


Ildi - egyébként mennyi ideig kellett várnotok, hogy a határozat jogerőre emelkedjen? és azóta valamelyik alapítvánnyal felvettétek a kapcsolatot?
 
 


Lugi: üdv.! Mesélj magatokról!

Ildi: szuper hírek!!!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


A férjem 34 éves, én 29 vagyok, lassan 8 éve házasok vagyunk.
Sokáig próbálkoztunk spontán, aztán az első nőgyógyászom felírt gyógyszert meg szurit, és akkor mondta a férjem, hogy ő azért előtte elmegy vizsgálatra, mert volt régen műtéte is. Kiderült az azoospermia, sajnos genetikai a gond, nem orvosolható:(
1-2 évig "nyalogattuk a sebeinket", és elmentünk a BMC-be.
A donorinszemeket már írtam.....nem tudom, hogy visszamegyünk-e...most nem tervezem. Úgy érzem, hogy baromi feleslegesen nyomtam tele magamat hormonokkal, kidobtuk az ablakon a pénzt, mert itt a fórumon olvastam az IR-ről,...és bosszant, hogy a dokik nem küldtek el vizsgálatra.

Babában újszülöttet szeretnénk, mindegy, hogy fiú vagy lány, csak egészségeset.

Megpróbálok visszaolvasni, hogy képben legyek rólatok is:)))
 
 


Lugi: köszi, hogy leírtad a történetedet. IR-ed mennyire durva?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


puszedli, eléggé durva! a 120 perces majdnem 200 volt:((((
eléggé nem megy a számolgatós diéta sajnos, a sporttal próbálom kompenzálni:), meg gyogyit szedek
 
 


Lugi: húúúú, az tényleg sok. :( Mit szedsz rá?
(Nekem is IRem van, de nem ilyen magas, Avandametet szedek.)
Hova jársz nézettetni?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: