Új privát üzeneted érkezett!

Szia Amina - de jó, hogy ilyen sokat írtál. ;) Mindig félek, hogy csak én írok sokat.. ha írok.

Nem tudom pontosan, hogy honnan jön, hogy fiút szeretnénk. Ez egy összetettebb dolog. Egyrészt, amikor testvérekben gondolkodtunk, akkor egy kisfiút és egy kislányt képzeltünk el.. majd amikor az ügyintéző megkérdezte, hogy mi van, ha ilyen nem lesz / nem lenne éppen, akkor a férjem mondta, hogy inkább akkor két fiút.. és csak utána két lányt. Majd amikor kiderült, hogy csak egy gyermek ajánlatos számunkra, akkor valahogy a fiú lett logikusabb. Talán azért, mert a korom miatt már nem is biztos, hogy két gyereket örökbe tudunk fogadni (a két gyerek között a Tegyesz "szeret" legalább 2 év korkülönbséget).. és fogalmam sincs, hogy hol leszünk, kik leszünk cca. 5-6 év múlva (amikor én már 44-45 éves leszek).. szóval ha csak egy gyermeket tudnánk örökbefogadni, akkor már inkább fiúcskát.

Többek között részemről egy másik "pszichológiai helyzet", hogy Anyukámmal és a hugommal nem felhőtlen a kapcsolat - ez enyhe kifejezés. Ezért kvázi a lányok/hölgyek nekem "sikertelenséget" juttatnak az eszembe a családon belül. Ezért inkább a fiúcskát képzelek el magamnak.

Érdekes volt pl. egy álmom. Amikor még terhes voltam, azt álmodtam, hogy kórházban vagyok, szülnöm kell és törülközők voltak kikészítve, amiből el kellett venni egyet. Valahogy egy rózsaszín törülköző került a kezembe.. és - mintha így szabályozni lehetne bármit is - visszaraktam a rózsaszín törülközőt és egy világoskéket vettem a kezembe helyette. (Néha arra gondolok, hogy lehet, hogy a babócám kislány lett volna .. és ezek után meggondolta magát, hogy inkább akkor nem is jön hozzám a világra. :( )

Mi is egészséges vagy korrigálható eü-i állapotú gyermeket jelöltünk meg. A férjem mindig is félt, hogy beteg gyereke lesz/lenne és most már oly annyira fél a beteg gyerektől, hogy már nem is nagyon gondolkodik lombikban, mert a legutóbbi "genetikai rendellenességes helyzet" nagyon megijesztette. Szóval szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Nagyon-nagyon kevesen vállalnak be beteg gyermeket, mert nem tudjuk, hogy időben, anyagilag, kompetenciában ezt hogyan tudnánk felvállalni. A gyereknevelés amúgyis egy komplex dolog. Sikertelen örökbefogadás akkor (is) történik, ha túlvállaljuk magunkat.

A későbbi, vérszerinti testvér esetében, természetesen érdekes helyzetek állhatnak elő. A Gólyahír nyíltnapján is megemlítettek egy családot, akiknek így lett négy gyermekük. Az ilyen helyzeteknél viszont igazából féltestvérek is előfordulhatnak, mert a vérszerinti anya mellett, a vérszerinti apa személye más lehet.

Na.. hát ma reggel ilyesmik jutottak az eszembe. ;)
 
 


Sziasztok!

Igenis, értettem, részletes beszámoló lesz.

Kuglica
Köszi, hogy leírtad ez a tesó témát. Nálunk szerencsére 5-5 percre lakik anyukám és apósom. Plusz két barátnőm is, az egyik kisgyerekkel, a másik meg szingli = időmilliomos. Kezdetben tutira több a nehézség, ha egyszerre két gyereket kapsz, de egy idő után pont azért könnyebb, mert nincsenek egyedül.

A nyílt öf-tól azért tart a férjem, mert fél a visszaéléstől. Próbálom magyarázni neki, hogy nem fog a vér szerinti mama 1-2 év múlva a csengőnkre tenyerelni, de még győzködnöm kell. Azt beszéltük meg, hogy próbálunk olyanokat keresni, akik ezt már a saját bőrükön tapasztalták, hátha jó példát tudnak felhozni.
 


Pocinix: Hát itt vagyok én vagyis mi jó példával. :wink:
Nekem két öf gyerkőcöm van,mindkettő nyílt öf-sal került hozzánk.
Biztos volt már visszaélés a történelemben,de én személyesen nem ismerek olyat,akivel megtörtént.
Ha szervezeten keresztül fogadtok örökbe,ők segítenek ennek kezelésében is,rajtuk keresztül érdeklődhet a szülőanya,ha akar,hozzájuk fordulhattok,ha ilyen eset állna elő.
De a szülőanya amúgy óriási terhet tesz lesz,mikor kezetekbe adja a gyermeke sorsát,boldog,hogy jó helyre kerül a babája és minden erejével a saját életét akarja rendbe hozni.(és nem akar tovább jelen lenni az életetekben)
És attól a pillanattól,hogy aláírja a nyilatkozatot,hogy a ti javatokra lemond a babáról,nincs többé semmilyen joga. Vagyis a törvény is titeket véd,a babátok anyakönyvi kivonatában is ti szerepeltek ,mint vérszerinti szülők.
Szóval ne féljetek ettől, a szülőanya ugyanolyan hálás nektek,mint ti neki,hogy rátok bízza a csöppségét.

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!


Amina: írtam privit!

Pocinix: mi is egészséges csecsemőt jelöltünk be, neme mindegy, de inkább lány! :lol:

Kugli: köszi, hogy leírtad a gondolataidat, sokat tanultam belőle. Hogy vagy?


Meglett a papír végre! Elvileg a héten megkapjuk a határozatot, na de nyugtával dicsérd a napot ugye,... :?

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszi: örülök, hogy azért meglett a papír, reméljük most már rendben lesz minden! utána hova adjátok be?
megkaptam a privit! válaszolok ;)
ééééééééééééés lány!! :) jéééé, az első :) :) :)

Kuglica: hát ja, van amikor szófoXYZ-ásom van :oops: , aztán mindenfélét összehordok. Írj csak sokat, mert mindig elgondolkodtat az amit irsz... aztán egy csomó ideig töprengek rajta :).
Arra meg ne is gondolj, hogy miért ment el a baba! Mindennek megvan a maga oka, sajnos, és sokszor nem tudjuk :( .De az biztos, hogy hasonló dolokat mondott az én férjecském is (beteg gyerek), azok után a bizonyos események után. Persze, így sem biztos...

Én a féltestónak is örülnék :) :) :)

Pusszancs mindenkinek! :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Nem vagyok Kaális de most kértünk időpontot a TEGYESZ-nél.
Most találtam rá a fórumra és nagyon szimpatikus.
Két sikertelen lombikon vagyunk túl,sajnos nagyon megviselt minket.
Nem jók a petevezetőim,mert volt az egyik petefészkemnél egy férfi öklömnyi endometriózis ami roncsolta.Így maradt a lombikeljárás,hogy kisbabánk legyen.
Nem is gondoltuk volna,hogy így sem sikerül.
Mivel tudjuk,hogy sokat kell öf babára is várni,ezért gondoltuk,hogy mi is elindítjuk.Már a gondolat is,hogy elinditjuk megnyugtat és újra reményt ad,hogy egyszer mi is babás család leszünk. Persze izgulok,hogy milyen kérdések lesznek a pszichológusnál és,hogy ne szurjam majd el,hogy szépnek-jónak találja majd a lakásunkat.De remélem ez természetes.
Hát ennyi tudok most hirtelen magamról. :D
 
 


Szia Maja! Üdv itt! ;) Örülünk, hogy írtál.

Írj még egy kicsit magatokról. Pl.: mikorra van időpontotok a Tegyszenél? Milyen babát szeretnétek (fiú, lány, milyen idős), titkosan vagy nyílt öf-sal, stb. Szívesen olvassuk a terveiteket - és ha bármilyen kérdésed van, írd meg nyugodtan - hátha tudunk segíteni.
 
 


Csöpke
Megmutatom a férjemnek, amit írtál. Én is így gondolom. A szülőanyának az a legfontosabb, hogy a gyerekét biztonságban tudja. Ha már volt annyi ereje és esze, hogy bejelentkezett még a szülés előtt valamelyik szervezethez, nem hasznot akar húzni az egészből.
Nem szokott ilyen bizalmatlan lenni az én uram, szerintem egy kicsit meg van most kavarodva.

Maja
Üdv, végre nem én vagyok a legújabb tag. :)
Szerintem jól tettétek. Lesz nektek még vér szerinti gyereketek, csak lehet, hogy előtte "megnyugtatja a kedélyeket" egy öf baba.

Szerencsére gyorsan telik a hét, mindjárt szerda!
 


Június 15.-re van időpontunk a TEGYESZ-nél.
Teljesen mindegy,hogy fiú v. lány csak 0-3éves korig szertnénk kapni babát.
Nem zárkozunk el a nyílt öf.-tól sem. :D

Milyen kérdések lesznek a pszichológusnál?
Mire készüljek fel?

Már ez is jó érzés,hogy leírhatom nektek.

Köszönöm :!:
 
 


Maja: szia. Nálunk nem kérdések voltak, hanem önéletrajzszerűen el kellett mondani az életünket.



Megvan a határozatunk, jeeeeeeeeee! :lol:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszi, juppijéééé!!! Gratula!

Jó hétvégét mindenkinek!
 
 


Jó hétvégét kívánok én is!

Gratulálok Puszedli!
 
 


Puszi :végre! :) pezsgőbontás volt? :)))
/valaki csatoljon már egy szép pezsgős képet , nekünk is meg kell ünnepelni! ;) /

Maja: üdv köztünk :)
Nálunk első alkalommal egy elbeszélgetés volt, múlt, család, értékekre nevelés, lombik, motiváció. Igazából minden, ami kapcsolódhat az öf-hoz. Utána meg két teszt ("pacás" és Szondi-teszt). Nem kell nagyon felkészülni szerintem, mi is izgultunk, de úgy is szimpik lesztek és ezt nem lehet elszúrni :).

Kuglica, Csöpke, Lugi, Pocinix: nagy puszi,
és szép hétvégét kívánok mindenkinek! :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Amina: :D

Kép

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Szép estét mindenkinek!

Csajok, Ti hogy bírjátok ezt a non-stop esőt? Én egyre rosszabbul.

Amina
Érdekes, amit a pszichológusról írtál. Kíváncsi vagyok, ezek után nekünk elég lesz-e egyszer menni. A paca teszt után nem biztos, hogy engem alkalmasnak tart majd, amilyen élénk a fantáziám. :)))
A környezettanulmány kb. mennyivel a pszicho után szokott lenni? Ott mit néznek? Nekünk beázott az étkezőnk, érdemes előtte újra tapétázni?

Jó pihenést!
Napsütést akarok!!!
 


Sziasztok!

Már régen jelentkeztem, de mindig olvaslak Titeket.
Örülök, hogy vannak újak. Kívánom, hogy teljesüljön minnél hamarabb az álmotok és vágyaitok!

Puszi!
Gratulálok a határozatodhoz. Remélem hamarosan anyuka leszel és nem kell éveket várnotok.

Amina!
Mi újság van veletek? Jól vagytok?

Pocinix77!
Ne izgulj, minden rendben lesz a pszichológusnál. Mi is nagyon féltünk, de alaptalanul. Egyébként Nekem is nagyon élénk a fantáziám és mégis sikerült a paca teszten átmennünk. Ne izgulj! Légy természetes.

Kugli!
Olvastam a másik fórumon a kalváriádat. Nagyon sajnálom - bár ezzel már biztos tele a padlás. De érzem, hogy Te egy erős csajszi vagy.

Egyébként beszéltetek, hogy ki ilyen nemű babát szeretne. Hát jelentkezik egy lányos is. Igaz mi azt írtuk be a nemére hogy mindegy, de jobban örülnék egy kislánynak. Bár nem a neme a lényeg, hanem hogy egészséges legyen.

Majd holnap is jövök, és remélem jó hírekkel szolgálhatok Nektek. Ha igen akkor pezsgőbontás lesz.

További szép napot!
Pusza:
Ildi



Ildi: húúúúde izgiiiiiiiiiiiii! :D Várlak holnap!



Lányok! Melyik alapítványokhoz lehet beadni a jelentkezést? Leírnátok mind? Köszi.

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Puszedli
Gratulálok a határozathoz. Innen már csak idő kérdése. Remélem rövid az az idő. :wink:

Ildi
Várjuk a jó hírt!
Köszi a jó tanácsot. Pont természetesen viselkedni a legnehezebb, ha izgul az ember. Majd próbálok nem nagyon parázni.

Telefonált az ügyintéző hölgy és június közepén jön is környezettanulmányra. Mondta is a férjemnek, hogy hajrá tapétázás!

Ennek a szutyok időnek meg csak vége lesz egyszer.
 


Sziasztok!
Na itt is vagyok, nem csigázlak tovább Titeket.

Képzeljétek ha minden jól megy akkor július közepe-vége felé egy édes kicsi csomag érkezik hozzánk egy kislány személyében. Annyira boldogok vagyunk, hogy azt szavakban nem lehet elmondani sőt még leírni sem. Nyílt örökbefogadás lesz, ha minden igaz akkor Tegyeszen keresztül, mert mi még nem adtuk be a papírjainkat alapítványhoz, mondjuk így már fölöslegesnek is találtam.
Jaj hirtelen ennyi, ha van kérdésetek akkor írjatok és próbálok rá válaszolni.
Puszi:
Ildi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyoreneildi 2010.09.18 06:07-kor.



Szia Ildi!

Na milyen jó hírre jövök itt ezen az esős reggelen! :) Ez fantasztikus! Figyusz.. ezt a "nyílt örökbefogadást a Tegyeszen keresztül" dolgot nem értem. Már hallottam máshol is (másnál is). A Tegyesz ezek szerint most már nem csak titkos öf-t intéz? Hogy van ez? A vérszerinti anyukával hol találkoztál?
 
 


Sziasztok!


Ildi: ez fantasztikus!!! :D Mióta van határozatotok? Kuglica kérdéseit nem teszem fel újra, de engem is érdekelne! Melyik megye?


Mindenkinek pusssssssssz!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
 


Sziasztok!

Puszedli: Gólyahír Egyesület
Bölcső Alapítvány
Alfa Szövetség
Fészek Alapítvány
Együtt az Életért Alapítvány

Ők foglalkoznak örökbeadással,ha jól tudom.

Kuglica: Nem tudom pontosan mióta,de néhány éve a Tegyesz is foglalkozhat hivatalosan is nyílt örökbeadással,bár nem nagyon jellemző,az ő fő profiljuk a titkos örökbeadással kapcsolatos segítségnyújtás és az ő látóterükbe nagyon ritkán kerül várandós anya,aki nyílt öf-sal szeretné örökbeadni a babáját.
Nekünk volt egy ilyen sikertelen nyílt öf a Tegyeszen keresztül,az a fajta,ami mindenki rémálma,szóval biztosan számít,hogy a civileknek nagy rutinja van ebben és tudják kezelni az esetleges problémákat.

Ildi: Óriási drukk,és várjuk a jó híreket!!!!!!!!!!!! :lol:

Kép
 
 


Sziasztok,

Csatlakoznék hozzátok, ha lehet, igaz én BMC-és vagyok, de ki tudja mit hoz a jövő.

Mi is örökbefogadtunk egy kisfiút. Titkos örökbefogadás volt. Életünk egyik legjobb döntése volt. Imádjuk. Lassan elkészül a tesó örökbefogadására is az új határozatunk :wink: .

Ildi, ha nyilt örökbefogadás lesz akkor nem a tegyeszen keresztül fog történni a dolog, hanem területi gyámügyön keresztül. Ajánlom, ha civil szervezetet nem akartok bevonni a dologba (egy egyesületet ismerek, akik szívesen segítenek ilyen esetben is) keresetek fel egy ügyvédet. Dolog lényege annyi, hogy amikor a szülő anyukát kiengedik a kórházból, akkor el kell mennetek közösen a területileg illetékes gyámügyi szolgálathoz, ott irásban az anyának le kell mondania a babáról. Érdemes segítséget kérnetek témához értő személytől,mert ha akadékoskodik a gyámügy akkor tudjatok illetve ismerjetek kiskapukat. Pl. ismerek olyan házaspárt, hogy leendő apuka apasági nyilatkozatot tett .

Puszi örülök, hogy megvan a határozatod :D

Kép

csibe
 
 


Csöpke annó 2-3 éve megtörtént, az a bizonyos rémálom.Aláirás előtt megkérdezte az "anyuka",hogy mit ér meg nekünk a dolog. Mi így nem mertük vállalni az öf-ást, örökös rettegést vajon mikor jelenik meg még egyszer pénzt kérni. Rémálom lett volna az 6 hét,amig jogerős nem lesz az öf. határozat. Akkor döntöttünk arról, hogy csak titkosan fogadunk örökbe. Most viszont, hogy van már egy gyerekünk, már kezdek nyitni az alapitványos nyílt örökbefogadás felé is, ugyanis már tudok várni 2-3 évet a tesó babára.

Kép

csibe
 
 


csibe: Üdv. :D

A mi sikertelen nyílt öf ügyünk Tegyeszes volt,tehát nem magánutas és így is felmerült a törvénytelenség,ezért szálltunk ki azonnal.
De rengeteget számított,hogy volt mögöttünk hivatalos támogatás,én még két civil szervezettel is felvettem a kapcsolatot akkor és ők is segítettek.

Gratulálok a kisfiatokhoz és drukk a tesóbabához.
:D

A ti sikertelen ügyetek nem szervezeten keresztül történt,ugye? Mert ha civilek segítenek,azért ilyen gond nem szokott lenni,ők tartják a kapcsolatot a szülőanyával és elrendezik ezeket a dolgokat.A Gólyahírnél pl óva intenek mindenkit a telefonszám cserétől,ebből volt már gond nem egyszer.

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Csibe, régen találkoztunk egy fórumon....nagyon örülök a gyerkőcötöknek!

Gyoreneildi, írj le mindent, nagyon kiváncsi vagyok én is! Mióta vártok a babára?

Pocinix, nekünk is be van ázva a hálónk egy kicsit, de nem annyira látható helyen, és még nem volt kapacitásunk megcsinálni, nem is nagyon nézett körbe a hölgy, csak bekukkantott mindenhova.

Puszi, minden szervezetet felkeresel? A Bölcsőnél igaz, hogy ha oda leadod, akkor máshová már ne nagyon, mert nem szereti a hölgy?

Nagyon gáz ez a sz@r idő, olyan mintha átaludtuk volna a nyarat, és ősz van!:)
 
 


Sziasztok,

Pocinix nálunk többször is volt környezettanulmányozás. 1x amikor jelentkeztünk, 1x amikor öf-unk. Egyszer sem néztek körül. Megkérdezték a ház adait, megkérdezték a felszereltséget,öf-os környezettanulmánynál megnézték a gyerekszobát.
Pszicho vizsgálat : 3x kellett mennünk, és csak beszélgettünk a lombikozásról. Tök jó esett a lelkemnek, mert akkor pont egy lombikozás közepén voltunk. Nekünk nem kellett tesztet meg hasonló dolgokat kitöltenünk. Most amikor a hosszabbitást intéztük 1x voltunk, vittük a fiunkat, akiről azt hitte, hogy saját és nem értette, hogy miért vittük magunkkal, aztán elmondtuk miért van velünk, teljesen megváltozott, nagyon segítőkész lett, nevelési tanácsokat kértünk, kb. ez a találkozás nem tartott 20 percet sem.

Csöpke az a bizonyos dolog magánakció volt. Akkor még nagyon nem tudtunk semmit az egészről, a mai eszemmel tuti kérnék alapitványos segítséget, akkor még nem tudtuk, hogy van ilyen.

Lugi :D

Kép

csibe
 
 


Sziasztok!
Vagyok, de tegnap egy kicsit elhavazódtam a munkában.

Csibe!
Örülök, hogy leírtad, hogy mi hogy megy.. Az egyesületet amit írtál az eltudnád nekem küldeni akár priviben is, mert az ügyintézőnek nem igazán tetszett ez a dolog. De lesz@rom. Ez a mi életünk a mi döntésünk és egy hivatal se állítson elénk akadályt mikor finisben vagyunk.

A törénetünk röviden:
Tavaly augusztusban adtuk be a kérelmünket a Tegyeszhez és idén januárban lett meg a jogerős határozatunk. A férjemmel vártunk és vártuk a csodát, ami csak nem akart jönni. K
észítjük a babaszobát és vásárolgatunk a kicsikénknek, mert hamar eltelik az idő és mindjárt itt van július.
Szóval röviden ennyi. Ha valamire kíváncsiak vagytok még akkor kérdezzetek és ha olyan dolog akkor priviben válaszolok.
Szép napot!
Puszi:
Ildi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyoreneildi 2010.09.18 06:23-kor.



Ildi,

Fészek alapítvány illetve érdemes próbálkozni az együtt az életért -nél is. Fészek alapítvány több ismerősömnek is segített. Tudom, hogy most euforikus hangulatban vagytok, de fel kell készülnötök arra is, hogy "valami" közbejöhet.Addig amíg nincs a kezetekben a lemondó nyilatkozat én addig óvatosan rendezném be a szobácskát. Ki kell választanotok mindent, de az utolsó pillanatba kéne azt a szobát berendezni :wink: . Nemsemmi időszak elé néztek. Apropó nem tudom, hogy elfogadták-e a törvénymódosítást örökbefogadással kapcsolatban, ennek is utána kéne járnotok.

Kép

csibe
 
 


Sziasztok!

Ildi: Én is azt gondolom,feltétlenül keressetek egy szakembert,aki segíthet nektek,mert csodálatos,de rettentő nehéz időszak előtt vagytok és a szülőanyának is kellhet támogatás,segítség.
A Fészek Alapítvány vezetője,Budai Ágnes,hozzá bátran fordulhattok,nagyon kedves,segítőkész.
Nagyon drukkolok,hogy minden rendben menjen!!!


Csibe: Én úgy tudom,hogy még nem lépett érvénybe az új törvény,ami megtiltja a magánutas örökbefogadást (erre gondoltál,ugye?)

Kép
 
 


Szép jó napot!

Csibe - üdv! :) Én is kisfiút szeretnék. :wink:

Puszikám - jó a pezsgős kép! :) Örülök, hogy megvannak a papírok.

Nekünk holnapután kezdődik az angol nyelvű tanfolyam. Nagyon aranyosak voltak a Tegyesztől: tegnap felhívtak, hogy minden rendben van-e és hogy van-e valami adminisztrációval kapcsolatos kérdésünk, stb. Tényleg nagyon kedvesek itt Bp-en. Mondtam, hogy adminisztrációs-kérdésünk nincs.. kivéve, ha lehet menni most már egy babácskáért.. :lol: Mondták, hogy még sajnos nem nagyon.. :roll:

Az öf-os zűrzavarokkal kapcsolatban, én csak azt szeretném mondani, hogy sajnos mindenféle csatornán előfordulhatnak problémák. Pl. a Bölcsőnél is fordult már elő, hogy minden meg volt beszélve.. mégis a vérszerinti anyuka meggondolta magát és juttatás fejében valaki másnak adta a babáját. De olyat is hallottam már, hogy vérszerint anyuka Gólyánál kapott öf-szülőket, akik végül nem nyerték el a tetszését és a vérszerinti anyuka más úton oldotta meg a gyermeke elhelyezését. Bármit is hallunk, aggódhatunk, felhorkanunk.. de azért sajnos olyan is van, hogy az öf-szülő sem a megfelelő személy. Ismerek olyan sztorit, hogy testvéreket fogadtak egyszerre örökbe, majd az öf-apuka két hónap múlva bedobta a törülközőt, azóta válnak. Képzelhetitek a gyerekek idegállapotát. :roll:

Én mindenesetre, azt gondolom, hogy mi legyünk optimisták és bízzunk abban, hogy minden rendben lesz. Akárhogy is nézzük, azok az öf-i procedúrák vannak döntő többségben, amelyek sikeresen zajlottak le.
 
 


Hű, mekkora forgalom lett hirtelen :) :) :)

Puszi: köszke a képet ! ünnepelünk ünnepelünk!

Pocinix: nálunk nem volt vészes a KT, kedves hölgyek volta, bekukkantottak mindenhova, megdicsirtek, milyen szep es tiszta a lakasunk :oops: . Aztan meg egy jot beszelgettunk. Barmikor szivesen fogadnank oket egy kavera :)

Ildi: micsoda hirek! :) NAgyon drukkolok, hogy minden rendben menjen!

Csibe: udv köztunk! maradj velunk.
Meselnel kicsit a fiadról? :oops:
nem semmi, amin keresztulmentetek...es megint total ki vagyok akadva, hogy a penzrol szol egyeseknel az egesz :(. milyen szuloanya az ilyen... :roll: :evil:
A Fészekről és az "együtt.." alapitvanyrol en csak annyit hallottam, hogy keves baba van naluk :( Nem tudom mennyire igaz... :roll:

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Amina az a "bizonyos" dolog igen sokáig hatott ránk. Pl. elzárkóztunk újszülött örökbefogadásától. Több indokot is felsoroltunk pl. ha én nem szülhetek, akkor nem szeretnék újszülött babát illetve féltünk a krizis terhességből született baba őf-tól is. Szerintem ezek az indokok a nagy csalódás következménye. Most már "mosolygok" ezeken az indokokon, mert titkosan öf. gyerek is krizis helyzetben született babák. Nagyon megnyugtató érzés, hogy itt szuszog mellettem egy egészséges, boldog kisfiú :lol: :lol: . Sőt a mostani határozatunk max. 1 éves gyerek öf-ról kaptuk.

Kép

csibe
 
 


Sziasztok!

Ildi
Nagyon örülök és reménykedem, hogy rendben lesz minden veletek. Tutira kaptok majd egy pár támadást, hogy "balról előztök", de egyrészt szemesnek áll a világ, másrész úgyis az a baba kerül hozzátok, aki nektek van rendelve.

Csibe, Csöpke
Örülök, hogy a rossz dolgokat is leírjátok. Ez szerintem itt ugyanúgy megvan, mint a lombiknál a sikertelenség. Jobb előre tudni.

Maja
Ne izgulj, nagyon szimpi nő a pszichológus. Kb. 1,5 órát beszélgettünk vele. a legfőbb téma: Miért tesók?, Bőrszín ? és a Mennyire akarjuk eltitkolni? volt. Néha nekem más volt a véleményem, de ebből sem lett semmi. Ő is elmondta az álláspontját, én is oszt jónapot!
Kérdezgetett a saját gyerekkorunkról (mindketten elvált szülők gyereke) és a nevelési elképzelésünkről is. Megnézte a pár fotót, amit vittünk és már mehettünk is dolgozni. Tényleg semmi extra.

Na megyek Huost nézni, jó éjszakát!
 


Sziasztok!

Ti még lombikoztok?

Olyan rossz,hogy minden nap esik az eső,remélem hamarosan szebb idő lesz.Így a kutyaséta sem esik olyan jól :)

Úgy várom már a jún.15.-ét.(tegyesz)
Kíváncsi vagyok,hogy milyen ügyintézőt kapunk.
Ránkférne valaki kedves,aranyos. :)
 
 


Maja
Tudod már, kihez kerültök? ha jól hallottam, csak ketten vannak. Az egyik egy fiatal nő (Noémi), a másik férfi és Botondnak hívják. Persze feltéve, hogy Bp-i vagy :)

Mi 3 lombikon vagyunk túl. Szeptemberben megyünk a következőre.

Úgy látom, a június közepe forgalmas lesz, Ti mentek az első meghallgatásra, hozzánk jönnek környezettanulmányra. És persze a legfontosabb: Ildiék már vágják majd a centit a kisbabájuk érkezéséig!

Ildi
Van azóta valami fejlemény? Sikerült valami segítséget találni?
 


Sziasztok Csajok!

Ma lett vége az Ágacskás tanfolyamunknak, és nagyon jól éreztük magunkat. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Megerősített bennünket, hogy jó "úton" haladunk. Sok kérdésre választ kaptunk!

Jó hétvégét kívánok nektek, bár megint esős idő várható:(
 
 


Sziasztok!
Mi Dunakeszin élünk és sajna még nem tudom,hogy kihez fogunk tartozni.

Most azon tanakodunk a férjemmel,hogy hol folytassuk a lombikot.
Eddig a Róbert K.magánklinikára jártunk.


Biztos nyugtató lehet megtudni kérdéseinkre a választ,remélem mi is hamarosan mehetünk majd tanfolyamra.

Centivágás? Ez tetszik :)

Jó hétvégét!
 
 


Sziasztok!

A tanfolyamot már én is várom.

Lugi
Ez ugyanaz a kötelező tanfolyam, mint a Tegyesznél? Mi elvileg oda megyünk. de a nyári szabik miatt nem tudom mikor. Állítólag ilyenkor nem szerveznek annyit.

Szép napsütéses hétvégét mindenkinek!
 


Poci, igen az Ágacskás akkreditált. Nézd meg a honlapjukon!
 
 


Sziasztok lányok!

Mostanában kicsit sok a munkám és miegyéb, úgyhogy ritkán jövök, de gondolok rátok. Drukkolok, hogy a procedúra mindenkinél hamar meglegyen!

Mi most fejeztük be a férjemmel a Tegyeszes angol nyelvű tanfolyamot. Nagyon jó volt. Érdekes volt látni, hogy milyen nemzetközi csipet-csapat van itt Magyarországon. :)

Lugikám - mi az Ágacskába járunk (nem a kötelező tanfolyamra, hanem van nekik egy-egy zárt csoportjuk.. kiegészítő foglalkozás, nagyon jó.. ha majd érdekel, gyere arra is).

Na.. megyek is, mert álmos vagyok, aludnom kell.. majd jövök.

puszilok mindenkit
 
 


Még 13nap és TEGYESZ!!!! :)

A TEGYESZ után mi következik?
 
 


Szia Maja

Elvileg már a konzultáción kaptok időpontot a pszichológushoz. Aztán lesz egy kapcsolattartótok, aki egyszer csak telefonon bejelentkezik környezettanulmányra.
Ezután van a tanfolyam és a várakozás a határozatra.

Csajok!
Javítsatok ki, ha rossz infot adok! Mi még csak jövő hétre várjuk a körny. tanulmányos hölgyet.
 


Köszi,pocinix!!!
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy bírjátok a meleget?

A héten voltunk a Tegyeszbe aláírni a szakvéleményeket, remélem továbbítják gyorsan a Gyámhivatalba.

Hogy vagytok????
 
 


Sziasztok!

Holnap megyünk a Tegyeszhez de már azt sem tudom,hogy mit kell vinnünk.
Úgy izgulok,sajnos én ilyen vagyok.
 
 


Lugi,most már csak várnotok kell a csodára?
 
 


Maja, igen. Kiváncsi vagyok, hogy mikor hívnak fel...de lehet megkeresem őket én.
Mi volt a Tegyeszbe?

Pocinix, voltak nálatok már?

Amina, ezer éve írtam választ:), nem kaptad meg? vagy nem is jársz erre?

gyoreneildi, mizujs veletek??????????
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyos volt Gabika,mert Ő lett a kapcsolattartónk.
Mindent elmondott,kérdezni is lehetett.
Jövőhéten már megyünk tanfolyamra és csak utánna megyünk a pszichológushoz,mert befértünk egy csoportba.
Majd tesztet kell kitöltenünk azt mondta Gabika.

Hát ennyi volt :)

Jó élménnyel jöttünk el,bár minden ember ilyen kedves lenne.
 
 


Sziasztok!

Lug: nem kaptam választ :oops:
járok erre, csak nem olyan sűrűn... :oops:

Maja: örülök, hogy jó élmény volt :)

Ildi: tényleg, Te is nagyon eltűntél!

Kuglica, Puszi: különpuszit küldök ;)

Legyen szép napotok!

Lilypie First Birthday tickers
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron