Új privát üzeneted érkezett!

Tünci, az elején pár kanál megy csak le, szépen fokozatosan fog kiváltódni majd az étkezés rendes kajára. Nem fog szopi maradni örökre, meg tápszer sem. Mikor elkezded, nem is szabad csak egy-két kanállal adni neki, szereti -e, bírja-e, ha minden rendben, lehet többet is, akár egy étkezés is kiváltani.
Testvéreimnél legalább is ez volt a módszer, de lehet azóta már változott. Én legalább is így akarom csinálni, és már alig várom hogy még egy hónap elteljen. :D

Betti
Kép
 


Szinti, milyen nagy Hannus! Tegnap mi is csak csodálkoztunk, hogy a férjem mellkasát teljesen hosszba átéri Atilla és milyen fura, hogy mikor hazahoztuk elfért a mérlegen, most meg már a lába szára is lelóg neki!
Szinti két éjjelt nálatok aludtunk ám a hétvégén! Jól bírta az utat, az idegen kiságyat is, anyósommal meg madarat lehetett fogatni, hogy végre ott az unoka. Ha nagyobb lesz, meglátogatunk!
Ma meg anyuékhoz autózok, ebben az időben úgysem lehet mit csinálni.

Néhány szót csak magunkról, Szegeden élünk, kisfiam 2010.03.11-én született itt a klinikán, 39. hétre, 4 óra alatt. 31 éves vagyok, házas asszonyka. :D

Betti
Kép
 


én azt hiszem ebben tényleg értetlen vagyok.Akkor ez ígyvan,h :

Reggeli:szopi v táp
tízorai:ugynaez, csak előtte pár kanál gyümi
ebéd:szopi v táp
uzsi:uez, meg előtte pár kanál vmi
vacsi:szopi, v táp
éjjel:szopi v táp

aztán a tízórai és az uzsonna váltható ki csak gyümire, v vmire, az éjjeli meg elmarad idővel.
Aztán gondolom az ebéd is rendes kaja.

és akkor kb egy éves korig a reggeli és a vacsi, az marad szopi v táp.

Így jól értem?

A változatosság kedvérét gyerekem sír és sír..esküszöm, h az első 8 hét alatt összesen nem sírt annyit, amennyit az elmúlt két hétben.

KépKépKép
 
 

 
 

áááááááááá írtam egy csomót és eltűnt!!!!!!!!
 
 


na kezdem újra..
Tünci sztem teljesen jól értelmezed, ahogy Betti is mondja, eleinte pár kanál, én így csináltam Jámminál, majd kiváltott egy-egy étkezést a gyümi, vagy a tejpép, de eleinte ugyanúgy szoptattam a pár kanál gyümi után.
Szintus hatalmas Hanna, kis zabálnivaló, nagyon édes. Fruzsinak boldog szülinapot!!! :lol:
Hol veszel neki almát, ill ti hogy fogjátok, csak bio gyümölcsök, bioboltban v biopiac (hallottam van ilyen is)? én most ezen gondolkodom. mert ugye manapság semmi vitamintartalma nincs a gyümölcsöknek.. érlelőgáz, növényvédőszerek..
Sérv miatt még mindi aggódom, sajna úgy néz ki nem ússzuk meg a műtétet, csak kérdés h mikor.
Ma mértük megin t Ricsit, azt hittem kicsit csökken a gyarapodása, de megint sikerült 1 hét alatt 320 grammot magára kapnia, most 5420gr. a nagyfiú. nekem is sírós mostanában, sztem időjárás miatt., és ugye nem szabad sírni hagynom a sérve miatt, áá nem egyszerű.
Csézjang nem voltam még kontrollon, jövőhét kedden megyek.
Manguszta hogy vagy? mi volt a baj múlt héten, lehet lemaradtam róla, csak alig bírlak Titeket visszaolvasni.örülök h már jobban vagy.
Hibernia, hízik akkor rendesen a nagyfiú neked is ugye? ha ilyen kis falánk:)
megpróbálok képet küldeni
puszi mindenkinek
 
 


Kép nagyfiú 1 hónapos
 
 


Kviki, nagyon szép a kisfiad! Micsoda tekintet! És ez a cucc rajta!

Én az első pár kanálnál valószínű bébiételt veszek, azon megfontolás miatt, mert ismerem a minőség rendszerüket, az alapanyagtól kísérik figyelemmel, szigorúan ellenőrizve. Később ha már többet eszik persze elkészítem majd neki, az épp aktuálist, egy idő után pedig sok mindent a saját főztünkből is kaphat majd.
Nem hiszem, hogy bio gyümölcsöt veszek majd, inkább kimegyek a piacra ott válogatok. Szerintem már az anyatejjel is kapja az adalékanyagokat, tartósítókat, 'mérgeket', én a bio-ban sem bízom annyira.
De van még egy hónapom ezen gondolkodni. :D Addig majdcsak kitalálom.

Betti
Kép
 


Viki, de vagány a scamp cuccaiban!:) Nem lehet elég korán kezdeni a "cool" cuccokat!:) Nagyon széparacú!:)

Naa,Betti ,már aggódtam érted!

Szerintem én meg a helyi árusoktól veszek.Falusi termék, tlán még ez a legmegbízhatóbb..ha kukacos,akkor bio,ki kell vágni belőle..:)

képzeljétek kiszámoltam, ha minden kaját tápszerrel csinálnék, akkor épp 7.5 napra lenne elég és 2500 pénz(a mostani adagjával, ami 130 körül van).Azért ez rablás.Úgyh remélem kitart a tej.

KépKépKép
 
 


Voltunk védőben.Mucikám nyílván le akarja nyűgözni a dokit, mert:

Bementünk, rámosolygött, majd azt monda:őőőááá.
Aztán nem volt hajlandó sírni, hiába vetkőztettük, mértük..és azután sem ,pedig a dokinéni széjjel dögönyözte a vizsgálatokkal.
Aztán megkaptuk, a nagyon szépen fejlődő, gyönyörűen táplált baba címet.
elhagyta a moro-reflexet,én észre se vettem ,mikor.Remegés alig kiváltható, hiába pöckölgették.:))) (hurrá-hurrá)
Kutacs rendben, reflexek rendben.És a fő attrakció:hasonfekve se ordított, hanem szépen kinyomta, megtartotta magát, majd kuszott kicsit, aztán lazán átfordult egy nagy hőőőőő kíséretében.

(egyébként azt mondták ,h napi 15* pár perc hasonfektetés(nem altatás) kell.)

Szóval fel se írta már a gyógyszereket a remegésre, a bukásra se, azt mondta, h kérdezzek rá telefonon, de ha már annyira rendeződött ,h az orrán nem jön, akkor ne gyógyszereljük, ha nem muszáj.

Szerinte minden rendben vele, ne aggódjak, szépen figyelget,meg minden.És ma(eddig-kopp-kopp-kopp) alig sírt.

pussz, rohanok Fehérvárra

KépKépKép
 
 


Azt nem értem, mi a francnak paráztattak ennyire eddig? Azért mert koraszülött már rá kell fogni mindent, még ha nem is produkálja?
Az alapján, amit írsz, nemhogy koraszülött, de csodababa! Meglásd fél éves korában szaladhatsz utána! :D

Betti
Kép
 


hát Bátor baba nem semmi!! nagyon kis ügyes, már most tudja hogy vegye le a lábáról a nőket/doktornéniket:))

gyümölcsök: helyi árus,piac az rendben, de itt pesten ááá. majd lehet hozok anyutól Győrből, ott még a bácsikákat is ismerem a piacon, ill ez a bébiétel dolog sem rossz, csak nem tesznek bele mérgeket. Tényleg Betti nektek már csak 1 hónap és elkezdheted adni neki, fú én is nagyon várom az augusztus végét..
 
 


SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne haragudjatok amiért így eltűntem!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
A rossz idő miatt apa itthon volt, így egy csomó időt együtt töltöttünk, meg szervezgettünk pár dolgot, meg mit kell vegyünk majd...stb meg menni kell még szülés előtt apóshoz (szülinapja van 22-én) meg közben ők is voltak itt...stb.
Meg ugye Zsebi mandulagyulladás, majd bárányhimlő s ismét mandula, ugyhogy 4hét alatt 4napot ment oviba. S megmondom őszintén, vele, meg házimunka, és egyebekkel kellőképpen letompulok mire ideülhetnék és írhatnék.

Viszont jól megszívattam magam, mert olvashattam ám visszafelé!!!
Szoptatás, sérv, tápárak meg egy-két ilyen dolgohoz nem tudok hozzászólni, csak mert nem aktuális nálam, nem naprakész az infom. Viszont nekem gyerekkoromban minden sérvemet meg is műtőttek, 2-3évesen lágyéksérv. minden oldalit úgy akartam írni. De nem tudok róla semmit.
A tápok tuti drágák, a mi időnkben is az volt. A kajálást olvastam, hogy szinte Kvikin kívűl mindenki megszenvedi...hát nem irigyellek titeket, mert Zsebivel nálunk sem volt sok gond a bukáson kívűl. Viszont Csézjang jól írtad éjszaka nem hogy nem kell (elvileg) hanem tilos pelenkázni, kivéve átázás, vagy kaki esetén. Meg a leggyengébb fény kell, ha kell, legkevesebb mozgás, hang...stb. Hogy megtanulják, hogy csend, sötét, éjjel van, aludni kell. Nálunk bevált. Hamar aludtunk éjszaka (bár sokat hármasban :oops: )
Olvastam a fejlődési mizériát...szerintem ne sokkoljátok magatokat ezen, manapság valóban annyira paráztatják az embert. Barátnőm (ápr.23-án szült) írta mennie kell hasi, koponya uh-ra, ortopédszűrésre, pedig semmi bajuk nem volt szüléskor sem, meg azóta sem... :shock: mondom akkor minek? ő sem tudja, de menni kell. Viszont pl. az 1hós gyereknek beadták a 2hós oltást, mert annyira figyelt a gyerekorvos...szóval van káosz. Illetve hogy 6hetes korára, most péntekre, meg kellene fogja a tárgyakat, figyelmét le kell kösse. Vicclődtünk (ő is jó fej persze és veszi a lapot) mondom neki mára jelentést kérek, hogy megtartja e a rekesz ásványvízet. :lol: :lol: :lol: Mert ugye azt nem írták, hogy milyen tárgyakat kell megtartson, csak hogy igenis tartania kell!!! Szóval jót kuncogtunk, de nemcsak az ásványvizes rekeszt, de még a csörgőt sem tartja...szóval valóban ez a fejlődés is egyéni, mint ahogy, nem minden nő 40.hétre szül, hanem jó esetben 37-42 hétig folyamatosan.
Lehet hogy nem teljesen jó hasonlat, de pl.ez jutott eszembe, vagy minthogy két 25 éves nő sem pont ugyanannyi centi, kilo és fizikai tudású, pl. Kvikivel majd egyidősek vagyunk, de vagy 50kilo legalább van köztünk, meg tuti pár centivel alacsonyabb is vagyok ő tud spárgázni (de mindenképp hajlékonyabb) valószínűleg én meg sosem fogok... ilyesmi.

Képek csudaszépek: Fruzsó, Hanna, Ricsi, remélem nem hagytam ki senkit. Nagyon aranyosak, szépek, gömbölyűek!!! Zabálnivalók!

BETTI ÜDVÖZÖLLEK én is! Örülök, hogy köztünk vagy! S ne csak olvasgatni tessék, hanem írni, ezt amúgy üzenem azoknak akik eddig még egyáltalán nem írtak, nyugodtan lehet csatlakozni. A többiek is örülnének gondolom. Több szem többet lát, több vélemény, info, egy csomó mindent meg lehet osztani és okosodni. Vagy okosítani :wink: :D
Szintvel ismeritek egymást vagy csak én értettem valamit félre?

Szinti te hol laksz pontosan?
És hibernia te is "csak" szülni jöttél haza? Mert részedről ez nekem újdonság, én azt hittem valamiért, hogy itt laksz. És megérte? Vagy miért? Mitől jobb, másabb? És hol éltek amúgy?

Ja Tünci! Bátor mennyi időre született? És a barátnőd babájáról emlékszem kérdeztem mi történt? Ha nem gond hogy írnál róluk pár sort?!

Amúgy valamelyik nap voltam egy régebbi munkahelyemen és ott egy volt kollegina mondta, hogy a volt főnökünk (imádtuk) most szült megint kisfia lett, 8-9hetes körül van (van egy 3-4éves lánya) de nem vették észre, hogy down kóros és otthagyja a kórházban. Nem tudom, hogy miért, vagy hogy s mint történtek a dolgok én meg azért zavarni nem akartam. Főleg nem most és nem ilyenekkel. Hogy ugyan mi volt hogy volt... Sajnálom nagyon.

BAbaetetés: én piaci cuccokat adtam mindig, az az egy-két szem valami mindig szép és jó legyen, amit babának adok, de a bébiétel nyilván nem mérgezett viszont én fél kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor adtam a gyereknek. Mindig frissen főztem, készítettem mindent.

Hasonfekvés: szinte kötelező volt hason fektetnem a gyereket, pedig utálta mint az állat. Nem is ment nagyon. Babakocsiban a levegőn, alvás közben. S akkor legalább ha arconhányta volna magát azt is észreveszem így nem fullad meg. Jó esetben. :oops:

Ti vezettek babanaplót? Vagy blogot vagy bármit a babáitokról?
Illetve lehet hülye kérdés, de készülök írni egy babakelengyelistát magamnak meg mi kell a kórházba listát... szívesen fogadok ötletet, hogy mi az ami tuti kellhet és mi az amit nem vennétek meg semmiképp?! Vagy ki miért milyet vesz bizonyos dolgokból. Természetesen ami már megvan azon nem fogok valószínűleg változtatni. De nem kizárt, hogy valami újabbra nyitott vagyok. Pl. a kórházba wcülöke papírt a barátnőmtől szedtem... én anno friss császárral kitakarítottam a budit és még így is tartottam magam rajta, félig guggoló pózban... bár elvileg nem az ülökétől leszünk bacisak, de jól hangzik ez a wcülöke papír, egy kis biztonságot nyújt. :oops: :wink:

Ja és hát doki: 840gramm volt Jázikám 1-jén. Tünde napon!!! BOLDOG NÉVNAPOT utólag is!!!! Semmi bajom azon kívűl, hogy majd szét szakadok ott lent a szeméremdomb,meg a kb.hvelynél, de felülről, belülről (remélem érthető voltam :? ) szóval miközben doki nézett mondtam ezt neki, majd ő közölte, hogy vagy nyitva a méhszáj, de nincs, vagy hát uh-on láttuk a gondot: a baba feje (a hátam felé néz) fent a kb. bal mellem alatt a popója a bal oldalam felé csücsös és az alsó lábszára rajta a méhszájamon, azaz térdel ott lent nekem, s rudgos a térdével és a lábaival, lábfejével is, valószínűleg ezért fáj, főleg üléskor, mert én nyomom őt, ő meg tiltakozik. :D Azt el kell mondjam imádom ezt a dokit, tényleg jó humoros, és annyira lehet olvasni az arcáról (szerintem), meg nekem tökre őszintének,szókimondónak tűnik. Vérnyomit is mért: 169/133 :oops: :cry: mondja ne tegyem ezt, méri a másikon is és ott mutassak valami szimpit, mondtam ok csak izgulok és nevetett majd mondta: DE ENNYIRE?! tök jó fej. Ott már csak 140/103 volt.
Felírt gyógyszert. Meg tuti császár, mert szájába adtam a szavakat. Tehát a sima szülés arányát 0%ra redukáltuk 15%ról ötösével haladtunk lefelé. Kérdeztem a spinálról. Mondta, hogy mindent fogok érezni csak fájni nem fog :shock: :evil: :evil: :evil: :evil: na hogy én ezt hogy élem majd túl?????????????????????????????????????
Meg a sterilizációt is kérdeztem, mondta szóljak majd. Mondom mikor? Hát műtét előtt!!! :D :shock: A műtéti beleegyező aljára kell odabigyesztenem hogy kérem a sterilizálást, ő meg megcsinálja, ha már nyitva vagyok, s így nem kell fizetnem sem a tb-nek a műtétért. Nagyon jó. Mostmár csak azt kell kiötölnöm mennyit adjak neki, akár erre is várok ötleteket, de lehet ezt priviben kéne, csak a számot, nem akarom hogy neki kellemetlensége legyen ebből. Mert viszont 2műtétet intéz nekem egy füst alatt.

Ja és kérdés, hogy minden spirál hormont bocsájt ki vagy nem mind? Barátnőm szerint a 10éves hormonos, az 5éves nem!!! Mert ő azt akar. Ezen vitáztunk most hogy így van vagy úgy...!

Na most azt hiszem behoztam a lemaradásomat :wink: :lol:

Puszi nektek és a kicsi óriásoknak is!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Ja a 27hét 3nap stimmel. Viszont szept.8 helyett mostmár szept 6 és a császár a 38.hét után bármikor amikor időben megfelel.
És még egy, hogy jövőhét csütörtökön, azaz 10-én lesz Málnaforduló, leszek annyi idős terhes mint amikor Zsebi született!
Onnantól minden nap ajándék!
Annyira örülök, hogy már itt tartunk!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


sziasztok!

Na végre nszoke!!!! jó, h visszatértél, már hiányoztál, de komolyan:) Itt kérdezgettük egymást, mi lehet veled.
én is épp azt néztem hányadik héten vagy, örülök, h jól vagytok, nagyon sokat gondoltam RÁtok!!!
Már azon voltam odamegyek a dokihoz (mert tudtam ugye h mikor mész) hogy megkérdezzem mi van Veletek.
Tök jófej a doki, hogy megcsinálja a sterilizlást is, én mondtam h szuper doki! azt hiszem én anno megírtam mennyit adtam neki, és hogy többieket is kérdeztem, akik nála szültek..
Kórházi cumó: összeírom neekd, ha szeretnéd én miket vittem, de amúgy én jártam JÁnosba szülésfelkészítőre, vagyis kettőre elmentem, mert érdekelt hogy van ott a császár, és nagyon hasznos volt, mert a kórházi szokásokat ott ismertem meg, na én ott kaptam egy listát, elég széles listát, és az alapján pakoltam össze. De egyébként ha van kedved/időd és nem vagytok annyira messze tőlünk bármikor talizhatunk is, Jázminnak nemsokára szünet lesz oviban, mi itthon vagyunk, kertben csúszda hinta, trambulin medence, szóval Málna is tuti élvezné.
hormonális spirál: amiről én beszéltem mirena, az 5 évig lehet fent, és az is hormonokat bocsát ki magából, ami méhen belül marad.(legalábbis nekem ezt mondták)
na megyek rendezni nagylányomat! jó éjt nektek!
 
 


Kviki!

Köszönjük a meghívást, élni fogunk a lehetőséggel szerintem, egy alkalommal legalábbis tuti. Már csak azért is hogy megismerjelek titeket.
Jó hogy mondod a szülésfelkészítőt, arra én is akartam menni, vagyis 1-2re, amennyiben megtudom mikor miről van szó, mert nem nagyképűség de nem pazarolnám az időm a vajúdás, vagy gátmetszés témára... amikor sosem volt, s valószínűsíthető, hogy nem is lesz szükségem.
A mennyit adtál, valóban írtad, csak én gondoltam, hogy most a steril miatt többet kéne, nem? Vagy mindegy, mert csak egy ollócsípés?
De aranyos vagy! "odamegyek a dokihoz" :D
Most hogy szünet van, Zsebinek sem 8kor van alvás, hanem max 10ig,de már 8kor ágyban van, most is csak az ATV-n megy Fletly (lehet nem jól írtam) úgy szereti a táncot, hogy csak úgy bámulja, nem akar aludni.

Tünci: a másik topicban is olvastam. Először is megköszönöm a fókuszos riportot, mert én egy újságban olvastam a történetet, de nem láttam aznap este, azóta pedig nem találtam, mert én nem nagyon tvzek és nem tudom melyik adón megy a fókusz, aktív, mokka, reggeli...stb. ismerem a címeket, de hogy melyik rtl klub, melyik tv2 az már nem megy. Így az újságcikkből nem emlékeztem hogy melyiken volt, és hiába keresgettem az videótárakban, nem találtam. NAgyon érdekelt engem is. Hát csoda!!! Viszont a nők lapjás nőről sem hallottam, úgyhogy azt is egkeresm és megnézem majd mit írnak róla neten. 28.hét a határ. Akkor anno Zsebi? 28hét 1nappal? Akkor túllépte a határt. Pusztuljon amúgy mert nekem is több ismerettség alakult az életemben akiknek 24-25 hetes babája él és egészséges. Szóval lehet hülyén hangzik, de én ezt sem értem hogy a 24.hét miért határ? Mert ugye az a határ elvileg. 24hét előtt abortusznak számít, és ha azelőtt szülünk nem nyúlnak hozzá sem. Azután pedig kötelező az életmentést megkezdeni, mégha reménytelen is. Bár kegyetlenül hangzik, de gondolom, hogy ha egy adott orvoscsoport áll a 25hétre született baba felett és megkonzultálják, hogy mik az esélyei, s ha szinte 0 gondolom nem fektetnek bele annyi energiát. Tudom ez így durván hangzik, de annyi mindenről nem tudunk ami a paraván mögött zajlik. :cry: :cry: :cry: s viszont néha talán jobb is. :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Ja és Tünci még valami. Hallgas a párodra!!! Tudom nehéz, neked még nehezebb mint nekem...de menni fog, s mi itt leszünk neked plusz erőnek és támasznak, vagy amire csak szükséged lesz.

Bátorkának pedig nagy drukk a fejlődéshez és a remegés csillapodásához, helyre kell jöjjön!!! Teljesen rendben lesz! Szorítok értetek!

Még valami! Hogy írtad a lányokkal a másikon, hogy nektek nem volt szerecsétek, vagyis babáitoknak. Szerintem sajnos nem szerencse, hanem sors! Ebben az egy dologban hiszek a sorsunkban, és az eleve elrendelés elvében. Hogy sajnos nekik ez volt elrendelve.
Tudom talán hülyén hangzik, de én úgy képzelem el, hogy 1életünk van, sok-sok elágazással, az elágazások számunkra a kérdéses helyzetek, minden egyes elágazásnál döntést vagy döntéseket kell hozzunk, mi magunk a saját életünkről, s ha 1-es lehetőséget választjuk, lehet a sorsunk teljesen más mederbe terelődik, mint addig volt, ha 2-es lehetőséget választjuk megint egy újabb meder. Valahogy úgy nézhet ki mint egy fa gyökere. Elindulunk 1ponttól, majd a fa törzséhez érve vége az életünknek, de addig ha megnézzük egy fa gyökerét számtalan típusú életet élhettünk volna ha bizonyos helyzetekben másképp döntünk.
Illetve a halálban hiszek, hogy az akkor következik be amikor lejárt az időnk. Ha nekem 2050. 06. 05-én kell meghalnom, akkor tök mindegy, hogy az autópályán megyek 200km-rel, vagy itthon ülök. Tuti végem. Tehát abban nem hiszek, ha gyorsan megyek az autóval meghalok, ha nem mentem volna gyorsan nem haltam volna meg. Nem tudom ezzel mennyire értetek egyet, vagy nagyjából egyet, de én ezekről így gondolkodom, amúgy meg nem hiszek semmiben :oops: csak magamban. Meg ebben a 2elvemben.

Pl. Jázmint is tökre így várom, ezen elveim alapján. Meg a frjemet is megbabonáztam ezzel. Mert ugye mi mindig is min.2 gyereket akartunk. De Zsebi után nem így gondoltuk. Ő hamarabb akart 2.at mint én. Aztán én is. kb.2-3éve. Na de akkor bele is kezdtünk aktívan és nem jött össze. Én rábeszéltem, hogy hagyjuk nem védekezünk s ha akar jön ha nem akar ne jöjjön, de ez amolyan jel volt számomra. Ahogy a baba akarja. Viszont már korábban írtam, hogy idén akartunk pont ilyen meddőségi vizsgálatra menni, hogy kivel és mi lehet a gond. Hát úgy látszik semelyikünkkel nincs gond. Csak Jázi most akart jönni. Ezért bízom abban hogy a terhesség is ilyen lesz. Nem erőltetem, hogy húzzuk ki a 40.hétig, meg egyáltalán semmit. Úgy is úgy lesz ahogy meg van írva. S remélem jó a forgatókönyv. :wink: :D

Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Jó reggelt!

NSZOKE!


Hát mi is így voltunk a második babával, hogy az első azonnal az első hónapban megfogant legnagyobb döbbenetünkre, mert nem gondoltuk hogy ez ilyen gyorsan megy:), aztán a következő rácáfolt erre mert másfél évet vártunk rá....Azért sem értettük mert az első azonnal sikerült., hogy most mi lehet a baj.....
1 év sikertelenség után elmentünk a János BMC-be/ meddőségibe/ és 2 hónapnyi kivizsgálás után kiderült hogy mindketten teljesen egészségesek vagyunk csak egyszerűen nem jön.
Aztán már nem is foglalkoztunk ezzel a témával, úgy volt hogy augusztusban lesz az 1. inszeminációnk a BMC-ben és mit tesz Isten júliusban pozitív lett a tesztem!
Azóta hiszek én is abban hogy a babák akkor jönnek amikor ők akarnak. Csak a megfelelő testi-lelki összhangban jönnek el, lehet hogy tök egészséges pároknak is 2-3 év után jön csak össze. Például sógornőmék is 1 évet vártak rá, mire sikerült, ők se értették miért ilyen soká, de szerintem a baba mindig megvárja a megfelelő időt. :)

KVIKI!

Mikor mész kontrollra? sztem is tök jó fej a doki , hogy két műtétet lezavar egyszerre. Én nem mernék sterilizáltatni mert még vágyom egy harmadikra.... :oops: De azt csak 38 éves korom körül, bár lehet hogy akkor meg már nem is lesz kedvem újra babázni ha a fiúk felnőttek és lesz már kis lélegzetnyi időnk a férjemmel egymásra is végre... :roll:
Én nem voltam felkészítőn a Jánosban pedig gondolkoztam rajta de egyszerűen nem volt időnk elmenni mindig közbejött valami, de még jó hogy a kolléganőm ott szült nem sokkal előttem így mindenről felhomályosított. :D
 


Sziasztok!

Aztaaa ,most aztán olvashatok vissza, ha Kismucim hagyja.

Nszoke, nagyon örülök ,h jól vagy, ne izgulj a dokinál, emrt szívrohamot kap!!:)
Bátor 36 hétre született és sorvadtnak modják ugye, a súlya miatt.
ITT jegyzem meg, h megnéztem a májusi ,júniusi topikokat, hasonló súllyal többen születtek ilyen terhességi héten, de 41 hétre is volt 2800 gr.akkor engem mért riogattak azzal ,h mennyire sorvadt, meg ,h oxigénhiányos??ÁÁÁ:
A barátnőm babája:múltkor direkt nem írtam ,emrt nem akartalak idegesíteni, annak ellenére h a nagylányod sikertörténet ebből a szempontból.Szóval neki a 28.héten született lepényleválás miatt.(előző évben pont eze na terhességi héten, ugyanez történt, akkor mire beért vele a mentő, már ne mvolt szívhagnja a kislánynak.Most aztm ondták neki ,h ne aggódjon ,mert statisztikailg § az esélye, h megtörténik egy ilyen nagyon ritka kóros állapot kétszer ugyanannál a nőnél)
Azt h a mozgása, idegrendszere hogy fejlődik majd, azt nem tudni még.Ami biztos, h sajnos vakon éli majd az életét.:(

Egyébknét Őtőle hallottam ,h erőltetni kell a hasonfekvést, mert neki mondták a koragondozáson.Nekünk nem kell járni.

hálapénz:szerintem a nagyvárosokban kicsit elszálltak a dokik, itt vidéken azért nem így van, itt nem szokás a terh.gondozás 10*-ét adni ,ahhoz már nagyon oda kell ,h tegye magát a doki,(de nem sozkták odatenni magukat ennyire).Itt 7-8 *.Én nem adnék azért többet, merthogy két műtét.Tudod ,h csinálják a sterilizálást?Egszerűen megégeti a vezetéket és a heg majd olyan lesz, h nem jut át a pete.Azért a két mozdulatért nehogymár két árat fizess.

Babanapló, blog:hát az itt van a babaneten, lassan két éve a mindennapjaink a hsz-ekben.

Kórházi cucc:
amit nem vittem ,de kellett:mellszívó,sok-sok hálóing(rohadt meleg van és amúgy is izzad az ember mnit a ló, nem is a vér miatt...),sok-sok kiegészítő kaja ,a kórházi koszt mellé,fényképezőgép-h tudjam fotózni az első napjait-a telefon nem jó erre.

otthonra sokmindent feleslegesnek tartottam ,aztán kiderült ,h nagyon kell, így az első hét rohangálással telt.

Spirál:
a hagyományos, az gyulladást csinál, mechanikusan a mozgásával, leszakítja a nyálkahártyát, magyarul abortál mniden hónapban.(ált 10 évre tették fel, korszerűtlen ,elavult)
A MIRENA, az hormonális, az az öt éves.

Később folyt, most Mucizok.:)

KépKépKép
 
 


no, folyt.

Nszoke, gratulálok Jázika súlyához, meg a hetekhez is ám!!!

SAjnálom az ismerősöd DS babáját..szerintem azonban nagy hibát követnek el ,h otthagyják.Ds és Ds baba között is lehet olyan különbség, mnit köztem és Einstein között.Érted?
Érdemes megnézni néhány DS babát nevelő család milyen hatalmas dolgokat ér el velük!Nagyon nem mnidegy hogyan élnek, milyen környezetben nőnek fel.
(blogajánló:Szirka, egy nem mindennapi kislány mindennapjai-csak ,h egy meghökkentő adatot mondjak róla 11 hósan már szobatiszta volt!!)

koraszülöttségi határ:ha jól tudom a 90-es évek közepén hozták le a 28-ról, 24 hétre.De az nem pont úgy van az eü.törvényben ,h előtte semmit se tesznek.Hanem:HA van életjelenség és /vagy 500 gramm felett van és /vagy elérte a 24 hetet.pl.23 hetes magzat, 580 gr, nincs életjelenség-ebben az esetben is el kell kezdeni az újraélesztést.vagy bizonytalan terhességi hét, 480 gr, életjelenség, akkor is kell.
Én aztán tudom, h vannak erre "szokások" a kórházban, pl nekem azt mondták h csak akkor tesznek Violáért bármit ,ha betöltjük a 25 hetet.Kérdeztem ,h akkor mi is van a fennti mondattal???Azt mondták, h akkor jó, akkor megtesznek mindent.
Aztán amikor elfolyt a magzatvíz 25 h 4 naposan, akkor megint megkérdezték akarom -e a műtétet, v megszülöm és közben valószínű h meghal ,v sokkal rosszabb eséllyel indul.Pedig nem dönthettem volna, életmenteni kellett volna a babát!!!Szintén az eü törvény szerint 24 hét után már egyáltalán nem dönthetek a babáról.Persze nem volt kérdés, h az életet választom.

Csézjang, szerintem pont az a jó korkülönbség a gyerekek között, aikor a nagy már közel távol önálló, s aztán megint lehet babázni.Két gyereket pelenkázni, kettőt etetni, ölltöztetni, ringatni, szerintem nem lehet úgy, h mindkét gyerek elégedett legyen.Ha nekünk még lesz, az legkorábban 3-4 év múlva.

Csajszik,kérdés:Amilyen idő ma van, TI mit adtok a babára ,ha kiviszitek???Egy felnőtt már simán lehet bikiniben, akkor Őnekik kell még body, rugi? és hosszú, v rövidujjú?És mikortól lehet napozóba öltöztetni.Én most a lakásban hosszú ujjú rugiban hagytam ,de nem takartam be, mert tök izzadt akkor a háta.kb 24 fok van a házban.

KépKépKép
 
 


Sziasztok!
csak gyoes válaszolok erre az öltöztetős kérdésre, mert ez nekem is parám mindig, és majd holnap jövök megint.
szóval én eddig hosszú ujjú bodyba öltöztettem, és vékonyabb rugi vagy kisnaci, de ma rövidujjút adtam rá, nálunk lakásba 22 fok van, kint is árnyékban volt. napozót akkor adnék rá, ha huzamosabb ideig lenne meleg helyen, pl hoszú séta napon kint meg van 30 fok, de sajnos van mikor árnyékban 30 fok van, szóval én így gondolom, de lehet nem jó, engem is érdkel ki mit ad rá.

most megyek, de holnap írok, puszi
 
 


Sziasztok!

Tünci: azért kérdeztem, hogy mikor született Bátor, mert én úgy tudom, hogy 37.hét előtt és 2500gramm alatt koraszülöttnek számít, azaz jár 3éves koráig a magasabb családi. A kórházban kellett volna kiállítani a papírt. Illetve ha "sorvadtnak" született, akkor azzal kapcsolatban jártok rendszeresen orvoshoz, vagy a reflux vagy a lábremegés vagy bármi ok miatt rendszeresen mentek orvoshoz? Ugyanis akkor tartósbetegnek számít, még ha időre, rendben született volna akkor is és így jár a magasabb családi, meg majd gyed után tovább is a Gyes. Sokan nem tudják hogy mennyi esetben jár egy csomó minden. Illetve közgyógyigazolvány, mozgáskorlátozott kártya...stb. Csak a megfelelő orvosotokkal kell beszélni, hogy hova mit kell írjon. A mozgáskorlátozott kártya nekünk sem megy, mert az csak, értelmi fogyaték, mozgásszervi, vagy vakoknak jár. Van 4 szám (valami orvosi kód) ha azt írják rá az orvosi papírra csak akkor kapnak. Zsebinek nem hajtottuk, mert anyunak meg nagyimnak is van és én azt sokszor használom, ha nincsenek ott akkor is. :oops: :oops: :oops:
A közgyógyót használtuk az első 3évben, most is lehetne, de évi 6000ft lenne, mert amúgy orvossal kell papírt íratni a rendszeresen szedett gyógyszerekről s azok ára adná a keretet, de nekünk ilyen nincs...így nem kértem az orvost, hogy most kamuzzunk valamit... De gyest, meg magasabb családit kapok, eleinte ugye a koraszülés miatt. 3éves koráig. S aztán meg a lábán lévő érdaganat vagy hemangióma miatt. Nem is tudtam hogy erre is jár, s láss csodát... havi +50000ft durván...
Tényleg valakivel itt beszéltem, hogy szintén van nekik is, ti kapjátok az emelt pénzt... nem emlékszem ki volt :oops: ...talán Szintus??? Nem-Nem

Visszaolvastam! És TÜNCI pont nálatok van az orrjáratnál a pici hemangióma. Na ugye nekünk jobb belső comb és mi erre kapjuk a pénzt. Tessék csak gyorsan elintézni! Voltatok vele heim pálba vagy valahol? Vagy jártok vele? Mert annak a dokinak kell a papírt kitölteni.
Illetve jut eszembe Anyukád esete!!! Nagyon Sajnálom és tudom hogy nem vígasz, de ebben a rohadt, tetű országban mindenhol ez van.
És te mit fogsz csinálni? Mit akarsz tanulni, mert én is hasonló cipőben vagyok de ezt a múltkor is írtam.

Lassan már alig tudunk megélni, tök csóróság van nálunk, mindig mikor azt hiszem, hogy most megoldódik minden, minden helyrejön. Beüt a krach és valami nagyobb kiadás közbejön. De lassan kezdem megszokni. Viszont azt a luxust nem engedhetjük meg magunknak hogy ne dolgozzak Jázmin után.

Kviki, te hogy tanultál meg ennyi nyelvet??? Én valahogy tiszta sikertelen vagyok, pedig többféleképpen próbáltam már!!! :cry:

Mi gondoltunk külföldre is, családostul...spórolt pénzzel, de hova járjanak a gyerekek iskola, oviba...stb.? Hogy oldanám ezt meg?!

Nem tudom, hogy lesz a jövő de én komolyan félek tőle!

Hibernia: jól emlékszem, hogy még jössz egy szüléstörténettel? Vagy már olvastam? :oops: :shock: :D
Amúgy jól vagy, jól vagytok? Olvastam, hogy kicsit magad alatt voltál! Remélem minden rendben.

Mellesleg ne haragudjatok, de mostanában részleges amnéziában szenvedek. Szóval ha keverek valamit bocsánat nem azért van mert nem érdekel, de lassan jegyzetelnem kell magam mellé! :oops: :P

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Csajok!

Én is úgy öltöztetem a bébit mint KVIKI.

Lehet hogy hülye kérdés de mentek nyaralni idén? És a babával vagy kettesben???
Én amióta megszületett Gergő/ aki 5 éves/ azóta nem voltam nyaralni a férjemmel, se kettesben se Gergővel mert kisfiam egyszerűen hallani sem akart a nyaralásról...nem egy egyszerű eset, inkább otthon ülő a drágám...de nélküle meg nem akartunk mert még nem tartottam elég nagynak és egyébként is olyan ragaszkodó, anyás, nélkülünk nem nagyon szeret lenni.
Természetesen most idén sem megyünk mivel Balázska megszületett és 3-4 hónapos babával plusz egy 5 évessel nem indulunk útnak, de lehet hogy csak mi vagyunk ilyen hülye paragépek, tudom sokan már 1-2 hónaposan viszik a gyereket pl: Bochkor Gáborék Dubaiba pár hónaposan.... :roll:
Na ez tőlem távol áll....

Már nagyon fáradt vagyok mivel 6 éve nem nyaraltam és ez nagyon sok, nagyon ránk férne a pihenés...kolléganőim hülyének néztek hogy Gergőt nem adtam le anyuéknak soha 1 hétre és nem mentünk férjemmel kettesben sehova de én ilyen hülye vagyok hogy 1 hét az nagyon sok, Gergő se bírná és mi se nélküle férjemmel...Most meg még itt van Balázska is, akit 1-2 évig szerintem megint nem viszünk sehova, főleg hogy egy pici gyerek szerintem tök nem élvezi, és a szülőknek pedig ez nem nyaralás hanem szenvedés, ugyanúgy pörögsz a gyerekek körül a nyaraláskor is mint otthon. Ha nagyobbak a gyerekek, na akkor már jó.
A tesóm mondta hogy tavaly elmentek családostul nyaralni a Balatonra 1 hétre és tökre megbánta mert a 4 éves és egy 1 éves gyereket vitték, akik végigszenvedték az egészet, tesómék pedig nem pihentek 1 percet sem csak a gyerekek körül ugráltak, meg hisztijét hallgatták úgyhogy idén azt mondta köszöni, de nem kell nyaralás neki így.
Egyébként egyik nap láttam hogy Bárdos András és Máté Kriszta is úgy nyilatkozott a tévében hogy kisgyerekkel a nyaralás minden csak nem szórakoztató és pihentető, soha többet nem mennek így nyaralni amíg kicsik a gyerekei, mert mindenki csak szenvedett, inkább kettesben, és én teljesen egyetértek velük.

Ne értsétek félre imádom a gyerekeimet de velük max.2-3 napra mennék el amit még bírnának, vagy csak a férjemmel ketten , de az egy darabig nem aktuális hiszen a pindurt még nem lehet itthon hagyni...Ja, sógornőmék minden évben gyerekkel mennek nyaralni, de nekik is minden évben rémálom lesz belőle, mert a kicsik elfáradnak, a felnőttek meg nem tudnak este pl.kikapcsolódni, romantikázni....szóval senkinek se jó.

Gergő Debrecenben anyósoméknál is maximum 3 napot bír ki de már a második napon mondja hogy megunta és menjünk haza....
Na ezért nem megyek gyerekkel nyaralni....Nem neheztelek rá, megértem hogy neki az otthoni szoba a játékaival tökéletesen megfelel egész nyáron meg az ovis társai, és ő nem fárad el mint mi a szülei akik egész évben dolgoznak meg pörögnek.

Ti ezt hogy csináltátok, csináljátok??? Vagy azt hiszem ez is gyerekfüggő, vannak gyerekek akik nyugodtabb típusok és azokkal mindenhova el lehet menni és mindent lehet csinálni, hát az én gyerekeim nem ilyenek és én tekintettel vagyok rájuk, tehát egy darabig nincs nyaralás....Pedig nem mondom hogy nem hiányzik.... :D
 


El is felejtettem, hogy akkor nagyjából a többség úgy gondolja, hogy nem kell plussz a dokinak a duplázásért?

Ahhoz képest, hogy 2hétig nem jöttem, most azért pótolom rendesen, szinte lassan magammal beszélgetek!!! :D :lol: :roll:

Tünci a bartnődet nagyon nagyon sajnálom, miért lett világtalan a baba? Lélegeztetés?? Vagy a lepényleválásnak van hozzá köze?
Ő nem netezik, fórumozik? Nem jön ide? Kicsit könnyebb lenne, nem? Bár ő tudja! Akarnak másik babát? Mennyi idős a pici? NA azt hiszem több kérdéssel most nem zaklatlatk ebben a témában főleg, hogy nem is biztos publikus, nem akarok senki magánéletébe belegyalogolni.

És jut eszembe a jövő meg ilyesmivel kapcsolatan: mindig segítenék az embereken a lehetőségeimhez mérten(sajna nem sok van) de pl.hogy csinálhatnék egy alapítványt? Mi kell hozzá?
pl. állandóan meg akarom nyerni a lottót, mert (több) szerintem jó dolgot csinálnék belőle: 1. fiatal (kb.40évesig) gyermekeseknek lakás segítség, mint pl. a fészekházak, de kedvezőbben. 2. valamilyen lelki, pszichés törést szenvedőknek segítségnyújtás( akár drogos, halállal kapcsolatban, gyermekkel kapcsolatban...stb, de valamelyik csak, mind nem menne szerintem) 3. amihez a legnagyobb kedvem lenne az pedig újszülött kortól 18éves korig fogyatékosokkal foglalkozni, segíteni őket, inkább a minél kisebbekkel, főleg az elhagyotakkal, de a családosokkal. 4. SZEGÉNYEK kórháza, ne legyen megkülönböztetés cigány, meg csóró között, meg a felső tízezer között, mindenkit ugyanolyan színvonalon, és normalitással lássanak el.
Ezek a fenti dolgok nem finomított tervek, csak nagyvonalakban, természetesen a finanszírozási részét igyekeznék megoldani (ha lottón nyernék) saját pénzből, eu-támogatásból, állami pályázatokból...stb. magánemberek támogatásai, vállalkozók, vállalatok segítségével...stb. kulcsolnék mindenhol, segítenék gyerekeken hogy megtudják venni azt a rohadt tolószéket amire szükségük van, de a tb nem támogatja, vagy bármilyen eszközt, gyógyszert.
Jázmin után is foglalkoznék ilyesmivel, akár több érintettel összeállva és pályázni vagy nem is tudom, csak jelenleg nekem ehhez semmi pénzem.
Ötlet? :lol:
Bár lehet ez csak egy örök álom marad nekem! :cry:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Vagyis tavaly nyáron 3 napra elmentünk férjemmel kettesben és pár barátunkkal Balatonra pihizni meg bulizni, na az király volt, Gergő addig anyukámnál volt mert őt imádja de már harmadik napon nagyon hiányoztunk neki, szóval ez volt eddig a maximum.Olyan király volt éjjel ökörködni a Balcsi parton, koktélozni, karaoke-zni, bográcsolni, na nekem ez a pihenés.
Nem magam miatt nem akarok gyerekkel nyaralni menni hanem miattuk, mert nem akarom kínozni őket. Ha látnám hogy nagy fiam is odáig lenne érte biztos elvinném, de ha nem akar nem rángathatom be a kocsiba....A picivel meg délelőtt 10 és délután 5 között nem megyek ki a kánikulába, az meg akkor milyen nyaralás ha bent ülünk a hotelszobában egész nap...Na szóval ez van, nem baj, majd talán 1-2 év múlva. :roll:
 


Nyaralás: ÓÓóóóóóó, de rég hallottam, s milyen rég voltam...
Mi férjjel nem is voltunk, cska 1-1 napot Velencén, Balatonon, Mindig készültünk Görögbe(az én helyen) vagy Törökbe(ő helye) de sosem jött össze.
Apóshoz jártunk 2-3napra, arról már meséltem, meg tavaly voltunk 2hetet. Takarítottunk, festettünk, ház külső falát vakolta férj...stb. tehát csak pörgés volt. Kicsinek tartottunk Zsebit mindig is, mostmeg jön a kistesó, így újabb pár év lesz. Kettesben kizárt. Sosem hagytuk 1éjszakát sem "egyedül", mindig mi fürdettük, fektettük. Vagy én vagy apja, tehát, ha külön akkor is azért mert a másik melózott, melózik, nem buliba jártunk. Rég nem voltunk 2esben nemhogy nyaralni...
Idén tervezi uram legalább a Balatont hosszúhétvégére. Amíg terhes vagyok, de ugye mondtam, hogy nagyon fogom élvezni, napra nem célszerű magas vérnyomival kiülni, a vízbe meg nem megyek be teljesen mert bár zárt méhszáj,de ha minden ok, nem szeretnék valami balatoni fertő miatt megszülni...meg hát hol, a Balatonon??????????? :shock: :lol:
Abba sem vagyok bizti, hogy nekünk most el kellene menni több napra(2-3ra) 2-300km-ert?! Ha eddig kibírtuk, már az a 2-3év mit nekünk. :roll: :twisted:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Nszoke!

Tök szép tervek, nekem is eszembe jutott ilyesmi már párszor. :P
 


De ezt mi csesztük el,hogy csecsemő kra óta nem passzoltuk le, de kinek? Csak anyu lenne mint lehetőség, meg akire tuti itt hagynám, de anyu a saját korlátai miatt nem tudna vele 100%ig meglenni. Ha nagyon akarná megoldaná, de anyámat sem "fárasztanám" ilyennel 3napig, 1hétig. Neki sem lenne pihentető, meg túl jó. A család többi tagjától (pl.nagyi) meg állandóan azt kapom, kapjuk meg, hogy az ember azért vállal gyereket!!! Játszani, foglalkozni kell vele napi 24órát szerinte :shock:
pl. zsebi egyedül nincs el 10percet sem. Általában a felnőttek körül a felnőttek dolgában kontárkodik. A sokgenerációs együttakásnak köszönhetően, igyekezve a viták elkerülésére, inkább pesztráltuk 24-ből 24órán át. Ennek már szépen isszuk a levét, de ez van.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Na azt hiszem befejezem, ha nem is mára de estig,mert annyit pofázok...lassan kitiltattok a babanetről!!! :wink: :lol:

Pedig ma is itthon férj :oops: :?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Nszoke


Ja meg pénz is kellene a nyaraláshoz :D
Amúgy nekem is az az elutazás ha anyósomékhoz megyünk...Király! :? :evil:

Tavaly én is úgy voltam hogy a hőségben voltam terhes és bár dögledeztem a melegben de nem mentem be a vízbe, nem éri meg kockáztatni az egészséges terhességedet ha eddig minden rednben ment, én sem kísértettem a sorsot pedig férjem kisfiammal jókat fürdött. :? én meg jól meggyulladtam a hőségben, ráadásul hánytam is végig egész nyáron, gondolhatod hogy a hőségtől még nagyobb hányingerem lett hiába ültem árnyékban.....brrrrrrr......
De megérte mert egészséges babám született időre.
 


Csézjang nekem az is eszembejutott, hogy szép tervek ám, de miért magánembernek kell a fejét ilyesmin törnie. Miért nem a k.rva állam agyal azon, hogy mit hogy kéne csinálni hogy a szegény, csóró,meg betegeknek, gyerekeknek legyen jobb. Mert ezeknek minél jobb az államunknak is annál jobb, nem?
Ha a szegény, csórónak, munkát, lehetőséget, talpraállást adunk,tudnak adózni...stb.
Ha a gyerekeinket neveljük, tanítattjuk, még ha fogyatékos is (mert igenis az ő munkájuk is sokat ér, és nagyon sok mindent megtudnának csinálni) az szintén az állam haszna lenne, kevesebb segély, juttatás, ismét több adó...blabla
Ha a betegeinknek lehetőséget adunk az egészségre (megfelelő, térben, időben ellátásra gondolok) szintén jó tőke vállik belőlük, ezeket mindet vissza is forgathatjuk... mindez csak primítiv gondolkodásommal és az alapokat tekintve.
Sokan azért nem mennek orvoshoz, mert cigányok, meg csorók, s félnek...sok-sok mindentől.
Na mindegy, de szerintem nem ilyen kis piti embernek (mint n) kéne azon gondolkozni, hogy hogy nyerjem meg a lottót, hogy az olyan nyomoroncoknak mint én, hogy segítsen utána...lásd fiatalság 2gyerek, beteg anyuka, csóró nyugdíjas...
Na nem sajnáltatni akarom magam, tehát nem ezt akartam belőle kihozni, mert tudom sokan, mások rajtam kívűl, sincsenek sokkal jobb helyzetben, csak ez a tény háborít fel, és attól tartok egyre rosszabb helyzetbe kerülünk...

Tényleg bezárom a netet, vagy kihúzom a modemből!!! De a szám befogom. :oops: :D

Puszi-puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Hőség, strandolás nélkül, hányás pia nélkül!!! :wink: :shock: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


nszoke

Mi is csak anyukámnak adjuk le néha 1 éjjelre a kisfiamat, anyóséknak nem merem pedig már folyton kéregetik amitől rosszul vagyok, de mivel 3 havonta látják nem is ismerik ezért olyan embernek nem adom aki semmit nem tud róla, azt se tudja mit szeret enni, hogy alszik el, meg ilyenek, meg persze nyilván Gergő sem ragaszkodik nagyon hozzájuk mert ritkán látja őket. Nekem elég kellemetlen nekik nemet mondani de a gyerekem érdekében megteszem mert én se szeretném a kisfiam helyébe ha odadobnának ismeretlen embereknek több napra..... :roll: Szerintem ez egyértelmű.Múltkor is mondták hogy elvinnék 1 hétre Debrecenbe... Nemet mondtam.Majd ha elég nagy lesz és ő is akarja, csak akkor.
 


fürdőruhában voltál, vagy kisnadrág felső vagy mi? Mert én ezen is gondolkodtam. Mert ugye nincs rám írva, hogy toxémiaveszély, koraszülésveszély, ...stb. csak az látszik hogy terhes, márhacsak nem egy dagadt bálnának néznek.
Na most fürdőruciban hülyén feszítenék nem??? Ha vízbe úgysem megyek.
De rövidgatya... az meg ugyanaz. Mindek strand nadrágban?!
Vagy csak én vagyok ilyen hülye?
Mert ugye láttunk már terhest Balatonba, Velencébe, akárhol...
már előre hallom, hogy "ez is azt hiszi beteg, pedig csak terhes" "miért nem megy be"...stb.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Na én is megyek, jót pofáztunk nszoke!szia! :lol: :lol: :lol:
 


nem fürdőruci, rövidgatya, póló
 


pontosabban 3/4-es gatya pólóval, mindenki hülyének nézett mert körülöttem mindenki fürdőruciban volt, rajtam mge még nem látszott a terhesség csak azt látták hogy térdig megyek be a vízbe ruhában.Gondolták-mekkora hülye! :D
 


csak nem tudjuk abbahagyni a szövegelést. :D
 


vagy mégis? Na akkor szia, este jövök! :wink: [/quote][/url]
 


Teljesen megértelek Gergő üggyel kapcsolatban. Tudod én mindig azon gondolkodom, ha odaadnám bárkinek és akkor történik valami. Sosem bocsájtom meg magamnak hogy nem voltam ott... hátha értem volna valamit, meg sok olyan dolog van amit én nem engedek neki a baleset elkerülése végett, másnak meg lényegtelen.
Ettől kivagyok. Én is csak anyuban bízom, még így is, hogy kerekesszékes rá merem bizni, de nem terhelném éjjel, vagy több nappal. De vele, amúgy akár több napra is itt hagynám. Anyja helyett anyja lenne...tudom.

Ezzel a kinél hagyjuk a gyereket én is úgy vagyok vele, majd ha ő kéri akkor igen, addig meg nem kell erőltetni, másnak (pl.nagybácsi)sem.

Nálunk keresztapja erőszakos (férj bátyja, Miskolc) állandóan mikor viheti el (náluk nincs gyerek, nem is lesz valószínűleg már) :shock:
meg férj ikrét cseszteti, hogy ott vidéken van valami traktor, amihez jófej sógornak kéne csinálni valami utánfutószerűt, amire ő (keresztapa) majd felülteti a gyereket azt ott vidéken húzza jobbra balra... ehhez előbb nekem meg kéne halnom...háháháháh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock: meg majd viszi bobozni... :shock: már voltunk 1-2éve de velem ült a gyerek és nyílván én mentem utolsónak, a fiúk után...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Akkor így mennék én is, halászgatya vagy ilyesmi...meg van tunika felsőm, de kétrészes szóba sem jöhet, mert olyan csíkos a hasam :oops: 8)
Mondjuk engem nem szokott érdekelni, hogy hülyének néznek, úgy vagyok vele ilyen esetben, többet úgysem találkozunk... :)

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Na tényleg mentem!!! Jó volt eszmétcserélni,köszi Csézi!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


NSZOKE!


Veled is jó volt dumcsizni !!!
A két szófosó...ha-ha!!!!!! :lol: :lol: :lol:
:wink: puszi!
 


Csézjang szerintem ez a nyaralás dolog tényleg
gyerekfüggő,ahogyan szoktatod(ha anyagilag birod)
Mert az én férjecskémet 2 éves korátol 12-ig minden évben
vitték nyaralni,imádta,gyerekkora legszebb emlékei oda kötődnek.
Kempingeztek,sátorba aludtak,hegyet másztak....a tengerre jártak
Horvátországba.
Engem sajnos nem vittek,hijányolom is az életemből ezt a dolgot.
24 évesen jutottam el elösször tengerpartra,az valami csodás,valami leirharatlan feeling volt.Imádtam ott lenni,fürödni...
Anyukán fél a víztől ezért nem mentünk :?
Pedig amikor még én gyerek voltam(mondjuk 10 éves koromig)azért
még volt lehetőség menni!Csak azután ütött be az igazi krakk Szerbiába. :(

Jövőre ha tehetjük(anyagilag) és megengedi az egészségünk mi bizti menni fogunk!
A Fruzsi már igazán élvezni fogja,a Hanna lehet kevésbé(de az sem biztos ha szereti majd nagyobbnak is a vizet)
Egyszerűen csak lóti-futi van ebben a szaros életben...

A gyerkőcöt,Fruzsit mi apóshoz szoktuk lepasszolni
de mivel ő elköltözött másik városba,így nincs nagyon kinek!
Anyum és tesóm jönnek még számitásba,de ők dolgoznak(sokat)így nem nagyon lehet!

Én pocakosan fürödtem a saját medencénkben!(felállitható,1 m mély)de persze abba csak mi mentünk bele és rendszeresen
fertőtlenítettem a vizet!

Mi gumival és néha megszakításosan(tudom,kövek)védekezünk,
de eddig még csak akkor lett gyerek,amikor akartuk! :D

Spirál,tabletta kilőve!

Tünci úgy örülök,hogy minden rendben van Bátorral!

Betti de jó lenne,ha meglátogatnál minket!!!!!!
Nagyon,nagyon örülnék neki :!: :!: :!: :!:
Jó lenne megismerni titeket! :D :D :D

Kép
Kép
 
 


Szintus!

Szoktattam én a gyereket már kicsiként de bárhova mentünk mindig sírt és ordított már egészen piciként, szóval nem rajtunk múlt....Csak otthon nyugodott meg mindig a megszokott kis helyén amikor hazavittük. Szerintem többféle kisgyerek van, az enyém nehezen alkalmazkodik más helyekhez, csak itthon tud nyugodtan lenni meg nyugodtan aludni este....Hát ez van.

Ezt biztos apámtól örökölte akit két lábbal se lehet kirúgni a házából úgy szeret otthon ülni, amitől anyukám mindig kivan bukva mert ő meg menős típus:)
Mi a férjemmel szintén szeretünk menni, de amióta megszületett Gergő és nem nagyon bírta az utazásokat, pl:végigordította még a fél órás TESCO-s bevásárlásokat is, így nem nagyon mentünk sehova csak néha.
Úgy látom hogy talán most kezd változni a helyzet, mostanában már szeret menni velünk többfelé, de most meg Balázska megszületett márciusban így most meg azért nem megyünk megint sehova.... :?
Illetve most az van hogy férjem viszi Gergőt mindenhova/most nagyon összenőttek amióta én nem nagyon tudok vele foglalkozni a picur miatt/én meg otthon ülök a pindurral mert őt még nem szívesen rángatom sehova, illetve már vittük pár helyre de azért nem akarom rángatni mindenhova amíg pici, ráadásul kánikula van... :?

KVIKI! NSZOKE!

Ti hogy bírjátok hogy egyszerre foglalkozzatok a két gyerekkel?
Nekem olyan lelkifurkám van hogy alig jut időm Gergőre, mostanában nagyon apás is lett emiatt, és olyan rossz hogy látom hogy hiányzom neki.
Édesen tűri de látom hogy hiányzom neki és ő is nekem, de egyszerűen nem tudok szétszakadni....Férjem sokat segít de anyát nem tudja pótolni, így sokszor fáj a szívem hogy csak az esti mesére van időm Gergőnek holott régebben rengeteget játszottunk....ti is így éreztek?Tesóm mondta hogy ő is dettó így volt a gyerekeivel.....Örökös lelkifurka és hiányérzet pedig egész nap pörgött de kettővel már nem ugyanaz mint eggyel.....Kétfelé figyelni nehéz holott tudom hogy a nagyobbnak is nagy szüksége van még rám. Úgy imádom őt és félek hogy olyan gyorsan felnő hogy észre sem veszem...

Innen jut eszembe hogy :cry: :cry:
 


mennem kell bocsi....
 


Mi tervezünk nyaralást, szeptemberben. A hétvégén viszont motorozás lesz, mondtam, ha elmúlik 3 hónapos, anyunál hagyom pár órára, és a férjemmel elmegyünk kicsit motorozni, anyu 4 gyermeket nevelt fel, elboldogul majd vele kicsit.

Betti
Kép
 


Betti!

Gyerekestül vagy kettesben? mennyi időre és hova?Én ebben olyan para gép vagyok, nincs benne gyakorlatom hiába van két gyerekem....
Valahogy fosnék velük menni olyan bonyolultnak tűnik, meg hát fent leírtam hogy miért is nem szoktunk. De szívesen hallgatom mások hogyan szokták illetve hogyan tervezik, mindig tanul az ember. :roll:
 


hát én is le szoktam adni anyunak pár órára de akkor is folyton csak a babára gondolok,nem tudok kikapcsolni.... :roll:
 


Hú, annyi mindent írtatok ,h azt se tudom ,h mire írjak én is..nincs is sok időm, mert Mucikám ébredezik.

Az biztos ,h mi nem megyünk nyaralni.Az egyik oka, h a férjem tnt-vel se lehet itthonról kirobbantani, de tényleg..néha úgy kell küldenem ,h menjen már vhová el.
No, meg a pénz se vet fel minket.Pár éve vettünk egy nagyon -nagyon-nagyon(nem is hinnétek) romos házat, amit sokáig két kezünkkel javítgattunk(először inkább bontottunk) ,aztán vettünk fel hitelt és majdnem befejeztük,aztán azóta is minden pénzünk elmegy rá és még a kertnek most fogunk nekiállni..pl kerítésanyag 100 ezer minimum, épp megrendeltük.És akkor még mindent a férjem csinál/csinált.(burkolás, gelttelés ,festés,betonozás, lambéria,álmennyezet, villanyszerelés, kerítés, stb..)


Megvan még mit akartam.
Nszoke, senki semmit nem mondott a hemangiómával kapcs, nem nagy, nem nő, de figyelgetem.A koraszülöttség határait jól tudod, de mivel semmi extra kezelés, utógondozás neki nem kellett ,ezért szóba se jött az emelt pótlék.De mondjuk most visszük vissza neurológiára, ha netán elküldik gyógytornára, akkor fogom kérni.

barátnőmnek már nem lehet több gyereke, három sürgősségi császára volt ,ennyiszer vágták hosszában a méhét, hasát, többet nem eshet teherbe, de már egy vak baba mellé nem is hiszem ,h szeretne,v tudna.van egy nagylánya, meg a kislány ugye tavalyelőtt halva született.
A vakság egyrészt a szem érhálózatának fejletlensége, másrészt a lélegeztetés következménye.(levállt az ideghártya és ne mtudták műtéttel sem visszatapsztani)

fórumozik Ő is, a hasonló sorsú anyukákkal.



Én még nemigen bíznám másra Bátort,már csak azért sem ,mert nem ismeri senki.Nerm arról van szó, h x-nek nincs tehetsége a babához, hanem ,h semmit se tud senki róla, mert senki se jön úgy hozzánk, h Bátor megszokhatná.Csak mi vagyunk neki.


És épp kérdeztem a féjem ,h megyünk -e a tesójához nyáron(oda szoktunk mindig-120km kb) és szerinte még kicsi Bátor ehhez és ne menjünk.Szóval Bátor még csak Fehérváron járt és úgy néz ki nem is nagyon fog máshol.

De ez családi vonás, életem legnagyobb útja Aggtelek volt, meg tavaly Bettinél. :lol: És a Bettihz való út volt életem első, egyedüli, hosszú útja.Úgy izgultam ,mnit egy óvodás.:)

Nszoke, nagyon szép gondolat, amit írtál ,h mit csinálnál, ha sok pénzed lenne.Egyetértek veled!!

Szerintem ma már olyan meleg volt ,h a rövid ujjú body, meg egy kisnadrág elég a babának.ha ennél emlegebb lesz, megpróbálkozok a napozóval.esetleg ha árnyékba megyek ,akkor meg betakarom egy textilpelussal.Így jónak tűnik,nem?

Szintikém, végre már ,h írtál Te is!Mért kell téged nyaggatni ,tE lány???:)


Balatonos fürdés:
én terhesen semmi pénzért nem mennék bele,a dokim is a szívéhez kapott amikor az első terhességem alatt megkérdeztem ,h milyen vízbe lehet menni.Semmilyenbe.És szerintem nem néznek ki, ha trikóban ,meg kényelmes pamut rövidnadrágban üldögélsz az árnyékban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tünci28 2010.06.07 19:31-kor.

KépKépKép
 
 


tiszta hülye ez a babanet, én egyáltalán nem ilyen sorrendben írtam a bekezdéseket!!!Remélem érthető lesz, meg az ezer elütéssel is, majd mindjárt kijavítom.

KépKépKép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: