Új privát üzeneted érkezett!

Ezzel a kajálással én is tiszta ideg voltam az első hónapban, hogy most akkor neki ennyit meg kellene enni, de nem eszi, de miért nem eszi, de most akkor mi van stb.
Aztán egyszer csak már nem mértem. Nem is mérem. Szopizik , a tápit mindig elkészítem és ha végzett, megkínálom még vele, van, hogy kell egy kevés neki, van hogy nem, estére általában beszívja az üveget még szopi után, de alszik is tőle.
A növekedése is lelassult, nem szedi annyira a dekákat már fel, és szerintem nem látszik rajta hogy felfújná a táp. Sajnos nem tudunk tőle eltekinteni.

A hozzátátpiról én nem nagyon olvastam még el semmit, eldöntöttem, hogy hogy szépen-lassan elkezdem a 4. hónapban és ennyi. Aztán majd látjuk, tetszik-e neki, nekünk egy kis hintánk van, abba fog félig feküdve kajcsizni, etetőszék ugye még nem jó, nem tud ülni.
Én sem ültetem, nem is erőltetem az állást sem, miért is. Pici ő még ahhoz.

Szintus a megismerkedés külön történet, de mondhatnám, hogy pályázaton nyertem. :D

Betti
Kép
 


Lányok lenne egy kérdésem!!!!
Aki akar válaszoljon.Mondja meg,hogy szerinte gonosz
voltam/vagyok/-e..... :roll:
Arról lenne szó,mint írtam már após összejött egy nővel,odaköltözött...blá,blá,blá...ez eddig oké!
De szombaton misét tartunk anyósomért,egy éve,hogy meghalt!
Persze mi rendezzük az egészet kifliket sütünk a párommal,mi
fogadjuk a vendégeket!EzT igazábol a férjnek kelleme csinálni
ő nincs itt sebaj.Megcsináljuk..
De akarta hozni az új nőt is!Én pedig mondtam neki ne tegye!
Hisz egy évben ez a nap van ennek szentelve!
Szerintetek nem volt fér tőlem??????????
:roll: :( TANÁCSTALAN VAGYOK
Én vagyok az a hülye aki nem szeret átgázolni az embereken és bánt ha ilyesmit teszek...bár ez nem is volt az nem tom....
 
 


Sziasztok!

Betti mostmár engem is érdekel a megismerkedés... meg szerintem nagyon jó, hogy nem görcsölsz az etetésen, hízáson.

Szintus én is többre saccoltam Jázmint, Zsebi is 1270volt a 28.héten. Kb.1400lett volna a 29.en, de mindegy végülis a végére (2héttel a kiírás előtt)egy 3-3500körülre tippelek, de az jó szerintem. Lényeg, hogy jól legyen.
Mitől félek? Most azt kívánom bárcsak mihamarabb lenne, mert annyira fáj alulról, és mostanában ez a rosszullét(hányásos-szédüléses, ájulásos, már 5ször volt) És felül nyom, nagyon gáz. Viszont maradjon minél tovább, kibírom bármilyen rossz is. Viszont utána meg jön a csoszogás, a hasfájás(hegfájás). Félek attól, hogy nem altatnak s mit fogok érezni, hogyan? Meg rettegek a katétertől, utálom, meg az infúziótól, meg hogy a nagylányomat itthon kell hagyjam...mi lesz vele 3éj vagy 4éj? Meg hogy milyen kegyetlen lesz utána felkelni...pedig tudom minél hamarabb kelek fel, minél jobban "erőlködöm" annál hamarabb gyógyulok. Félek, hogy egészséges lesz e kisbabám?! Tudom ettől már lassan depressziós leszek, de tudni és látni akarom, hogy él és egészségben, nem hiányzik semmilye..stb. Most annyira bent van a feje, hogy nem lehet látni, az arcát szinte nem is láttuk sosem... :shock: félek, hogy rejteget valami "meglepit'" s azért nem mutatja...na befejezem, mert ettől bególyózok. Nem lehet vele baj...
Szintus ez az apósos dolog...én nem vagyok vallásos, meg a lábamat templomba sem teszem be...de tisztelem a hívő embereket. Meg vagyok keresztelve (nyilván nem saját akaratomból, hanem csecsemőként) nem ismerem a szokásokat, a vallások szoásait, a temetési szokásokat, a megemlékezésit, az esküvőit...stb. De én ezzel a józan paraszti eszemmel azt mondom, hogy ok,hogy anyósnak ez az egy napja van, de apósod új életet kezdett amihez már az új nő hozzátartozik, jóban rosszban együtt kell legyenek, s ha apósnak a megemlékező napja van akkor a nő szerintem ott lehet após támaszaként, és nyilván nagy tiszteletben tartva anyósod emlékét...
De ha te úgy gondolod, hogy nem kell hozza, akkor viszont azért mert ezt megmondtad neki szerintem nem kell elítélni téged.
Továbbá, ha beleképzeled magad az új nő helyébe, azért neked sem esne jól, ha a család kiutálna vagy kitúrna egy amúgy "családi eseményről", hiszen ha a tiszteletet megtudja adni akkor miért ne lehetne ott...?! Legalábbis nekem rosszul esne, ha férj ilyenkor levegőnek nézne, hiába 1nap egy évből...de lehet rosszul gondolom és ne haragudj érte.

No megyek lassan alukálni, mert hulla vagyok.

Jó éjt és puszi nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 

 
 

Tünci Papusod miatt részvétemet küldöm neked és kívánok sok sok erőt, kitartást, hogy ezen "túltedd" magad. De mindenképp napról napra kevésbé fájóan gondolj Papusodra. Hiszen az ő útja végetért sajnos...most boldogabb valahol, s vigyáz a szeretteire, együtt vannak... békében nyugodjon.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk... Nszőke, szorítok értetek! Nem érdemes parázni, rendben van az a gyerek... A katéter, az semmi komoly, csak kényelmetlen egy picit, mármint úgy, hogy szokatlan (ha normális a doki és jól teszi fel, nem rosszabb, mint egy nőgyógy vizsgálat...). Az infúzió is semmi komoly.
A hasi seb, na az rohadtul fáj. Az első felülés az maga a pokol, dehát ez már csak ilyen... lassacskán elmúlik...

Szintus, teljesen megértelek, ez a gyászreakciód érthető és normális része. Belegondoltam, én mit csinálnék... apósnak is joga van a boldogsághoz, de nem mindegy, hogyan viselkedik a nő. Támogatnia kellene apósodat, és ha neki szüksége van erre a támogatásra, akkor lehet, hogy ott a helye mellette. Csak legyen tényleg a háttérben... nehéz az eset, tényleg...

Jó éjszakát!

Kép
 


szintus, sztem egyáltalán nem viselkedtél helytelenül, h mondtad neki, h ne hozza az új nőcit. ez a nap az elhunyt anyósé. és ez így normális, sztem sincs akkor helye ott az újnak.. abszolút nem vagy gonosz, ne érezd így!
én is hintában/pihenőszékben etetem, kényelmesen, félig fekvő pozícióban eszeget belőle.
nszoke: amiket leírtál, én ugyanezek miatt paráztam ha visszaolvasod az április elejei írásaimat!! a katétert nem érzed mikor felteszi, mert azt már érzéstelenítésben teszi fel. ébren vagy műét alatt, és az csodálatos pillanat amikor megláthatod a pici lányodat! szuromi gyors, nem lesz gond, ő a császár rekorder, 20 perc lesz az egész, meglátod majd azt kérdezed, már kész is?! felállás/felülés valóban borzasztó, ahogy manguszta is írta,de próbáld minél előbb, küzdj, és akkor később sokkal könnyebb lesz! majd priviben várom a címedet, és küldöm dvdt, rucikat! kisrucik győrben vannak, szombaton megyünk le, hétfőn feladom őket, ha jó úgy neked. most már kibírod ezt a néhány hetet simán, és ha szuromi azt mondta császár, akkor tuti nem gondolja meg magát, ettől se tarts, minden úgy lesz ahogy megbeszéltétek. kinek ad át, ha akkor indul meg szülés, mikor szabin lesz? azt nem mondta?
 
 


Rohanok csajok csak fél perc: Kérdés: gondolom általános probléma hogy a gyereket kikapkodják a nagyszülők a kezetekből amitől HÁNYOK !!!!!

ti ezt hogy oldjátok meg? Nekem anyósomék mivel 2-3 havonta látják nincs pofám kivenni a kezükből viszont utálom hogyha jönnek 2-3 napra, mert nem lehet kirobbantani a kezükből és akkor már szólok hogy légyszi add már vissza!!!!...Emlékszem nagyobbik fiamnál is ez volt .Kérdés nélkül ők akarták etetni meg fürdetni, szinte lesnem kell mindent hogy nehogy kicsússszon a kezemből az irányítás...Tököm kivan....
Ráadásul most készülünk 3 napra hozzájuk vidékre és már előre rosszul vagyok hogy azt hiszik majd hogy az ő házukban ők diktálnak, pedig attól még hogy ott vagyunk még én vagyok az anyja a gyerekeknek!!!! Férjem egyetért velem, de én utálok mindig ezen veszekedni a szüleivel...De úgy látom ez örök probléma mert tesóm is ugyanezt éli át...... :evil:

A legjobb meg az lesz ha 6 hónapos kortól kezdődik majd a szeparációs szorongás amikor mindenkinek sír a kezében a baba és akárhogy kérem nem adják vissza nekem, tuti ti is tapasztaltatok ilyet. Na ettől megőrülök hogy nyúl felém a baba és nem adja oda hogy majd ő megnyugtatja de a gyerek csak üvölt, de mit vár, a babának az idegen aki 2 havonta látja!!!!!!

Ti egyébként mennyi idős korában hagynátok / hagytátok/ 2-3 órára egyedül anyósékkal ????? Gondoltam majd lemegyünk a nagyobb fiammal meg férjemmel strandra vidéken és addig odaadom anyóséknak 2-3 órára, de ezek után fosok az egésztől hiszen nem is ismerik a bébit mivel tök ritkán látják, mi a jó neki, mit szeret, hogy lehet elaltatni stb....folyton csak kísérletezgetnek vele....Anyukám viszont tökre érti a nyelvét, alapból is jobb érzéke van a babákhoz és általában a gyerekekhez.....
De nem tilthatom el a férjem szüleitől, bunkó meg nem akarok lenni....

Erről ti mit gondoltok? Rábízhatok anyósékra egy 4 hónapos babát? És ti mennyire engedtek beleszólást a baba dolgokba? Mert én nem nagyon, pláne hogy tudom hogy onnantól ha engedném sose látnám a karomban a gyereket mert rohadtul rátapadnának..és bebeugatnának az életünkbe. Amúgy normálisak de utálom az erőszakosságot, a tapadást...Ti hogy vagytok ezzel????szerintem ennek határokat kell szabni. Amúgy a nagyobb fiamnál is eljátszották ezeket de mára felfogták hogy én vagyok a főnök, talán most hamarabb rádöbbennek a másodiknál hisz egyszer már rádöbbentettem őket!!!!
 


szia Csézjang!
fúú nehéz kérdés, hál isten én épp fordítottját élem meg anyósékkal. Ők is nagyon ritkán látják Ricsit, de képzeld szinte meg se merik fogni, folyton engem lesnek, hogy mivel csinálnak jót, csak akkor fogta meg anyósom mikor a kezébe nyomtam, mert már engem idegesített, hogy meg se meri fogni unokáját, és ez nekik első unoka ugye a mi esetünkben. Ráadásul nálunk após orvos, na ő pl most hétvégén fogta meg először kb 2 percre egy fénykép erejéig, szóval nálunk nincs ilyen, de el tudom képzelni hogy szörnyű lehet, ha nem vigasztalhatod meg Te a saját gyerekedet, Te tudod mi a jó neki, és ilyenkor még igencsak az anya jó egy személyben, senki más!!
Anyukám sokszor látja Ricsit, ő egész másképp nyúl hozzá, akkor nyugodt vagyok, mikor vele van, és rá már hagytam Ricsit 1-1 órára, mikor épp aludt, vagy tudtam hogy nem lesz éhes, de nem is volt semmi baj, mert olyan nyugodt vagyok, ha ő fogja, mintha én kezemben lenne. ez akkor nálatok is így van.
Sztem anyósékkal szépen meg lehet értetni, hogy kicsi még az a gyerek ahhoz, hogy húzkodva legyen, és Rád van szüksége még, akármennyire is akarja, ő nem fogja tudni megnyutatni, mert más a rezgése, hiába a nagyanyja,és ebben férjednek kell hogy partner legyen, és elmaygarázza ezt szüleinek. Ők fürdetik?? fúú, ezt el sem tudom képzelni, megszoptatni nem akarja? :)
 
 


KVIKI!

Nem fürdetik, meg is ölném őket, csak akarják de én nem engedem. Nekem eszembe se jutna a helyükben menyem kezéből kivenni a csecsemőt, eszem megáll !

Azt hittem csak én vagyok ilyen hülye hogy nem adom ki a kezemből. Jól van , pár percre megfoghatja, de ennyi. Nem tudom miért nem lehet ezt beemelni.
Szted ha szólok nekik amikor soknak érzem az nem gáz? Tutira besértődnek de leszarom, nehogy már én égjek,égjenek ők, nem???? Nekem eszembe se jutna anyja helyett anyja lenni a helyükben....F..sz ki van!!!!!
:evil:

Férjem egyetért velem, de látom hogy amikor nagy ritkán itt vannak a szülei nem nagyon szól bele hogy mit csinálnak, gondolja hogy
1-2 napot két havonta túlélünk, de amikor mondtam neki hogy gáz ahogy rátapad az apja a gyerekre és ki se adja a kezéből , akkor mondta hogy nyugodtan szóljak a szüleinek. Na jó de ha ő szólna az jobban jönne ki mintha én a menyük.....Nem? Na mindegy, párszor azért ő is szólt nekik már , szinte nem is értették hogy most mi a f...sz bajom van amikor ők annyira szeretik az unokát.....Na mindegy régen már egy idő után leálltak ezzel, most az új babánál úgy látszik újra el kell játszani ezt pedig azt hittem hogy diplomás emberek lévén már egyszer az első babánál beemelték. Hiába, az intelligencia nem a diplomák számától függ...... :x

Na lassan lehiggadok....sorry az idegességért, de asszem megint a kezembe kell vennem a dolgokat. Nincs amit jobban utálok a nyomulásnál és az erőszakosságnál!!!!!!!
 


Köszi a válaszokat, akkor beveszem a letojom tablettát hozzátápi ügyben és nem táplálok hozzá, amíg csak tejci van, akkor se ha 8 kilo lesz.:)

Nszoke,elhiszem ,h mostmár izgi, emrt azért csak a végefelé jársz.sajnos én már így két szülés után azt gondolom ,h előre nem elhet minden letisztázni, mertm indig lehet váratlan körülmény.Egyébként, h h neked 100% a császár?Mert talán neked telt el itt a topikban a leghosszabb idő az első óta..hú, itt Fehérváron ,tutti meg kellene próbálnod a simát, nem engedné az osztályvezető.(itt minden császárost "be kell mutatni")

Szintikém,én ne hari ,de nem értek egyet veled,inkább, ahogy nszoke is írja..persze minden körülményt meg kell vizsgálni.Mennyire illeszkedett be a családba az újasszony, mennyire van köztük megértő szeretet, mennyire szerette anyóst após,stb.(fura ,h nem ő rendezi a megemlékezést..)ha értelmes,érző emberek, szerető társak, akkor ott a helye a megemlékezésen, ha nem, akkor nem..De tudom azt is, h nem könnyű egy új társat elfogadni a szülő mellett.Anyunak is elég hamar lett vkije apu után.

Csézjang, jól felidegesítetted magad!:)
Hát nálunk egyáltalán nincs ilyen, azért ne csapj le.:)
Nagyszülők:mindkettőnk apja elhúnyt.
Anyu BÁtort két hónapos korában fogta meg először, addig nem engedtem.Anyós még nem is látta.Papusomnak kezébe adtam volna rögtön,de ő nem merte megfogni, mert már nem erős a karja.Barátnőmék közül senki se fogta meg.Sógornőmnek elsőre mondtam ,h majd szólok mikor felveheti,ez tegnap történt meg először.Másik sógornőm kb két hónapja volt nálunk Ő szó nélkül kivette a kiságyból és meg szó(és vita) nélkül kivettem az Ő kezéből.
Fürdés:még soha senki nem is segített nemhogy megcsinálná helyettem.Etetés:szopizik,ez még nem gond.
De én könnyen vagyok, mert nem is mennék vele éjjelre sehová, szerintem az ismerős szagok és helyek még kellenek neki.én így gondolom.Azért mert én akarok menni(de még mennyire szeretnék néha) attól még nem megyek ,emrt neki így a legjobb.
Meg a mi családunk amúgy sem az a vendéglátós fajta.Aki meg igen, az 10 km-re laik, ott nem kell aludni.
Szóval nálunk egyáltalán nincs ebből gond, senki se szól bele az életünkbe, soha senkivel nem kell vitázni a dolgainkról, nekem ez nagyon furcsa.Férjem is nagyon határozott a rokonaival ilyesmiben,én meg le is nyelném a családom keresztben, ha próbálkoznának.(itt megint tény, h nincs kiterjedt család)

Igazából szerintem ne vitázz, v ne adj ég veszekedj.TEDD VAGY NE TEDD,ez a lényeg.a második olyannál, amikor a felvett gyereket kiveszed a kezéből le fog esni neki.Az meg értelmezhetetlen számomra, h KÉRNI kell a saját gyerekem.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

KépKépKép
 
 


Csézjang, én már egy hónapja hagyogatom a mamákra, 3-4 órás időkre. Nem volt semmi baj eddig, jól megvoltak, nekem meg jó volt kicsit kikapcsolni a fejem.

Betti
Kép
 


De ahogy olvasom, nekem szerencsém van. Ha jönnek a jótanácsok, finoman, de hárítom és megmondom, hogy kell csinálni, hogy szoktuk, hogy akarom.
Ugye most jött az etetés, mindenki nagyon érti, hogy ők már felneveltek ám gyereket, tisztelet is érte, de babapiskótát, tejet, túró rudit 4 hónaposan még nem fog kapni......aki ezt nem fogja, az ritkábban látja.
De meg is érti mind anyósom, mind anyukám. Nem jellemző, hogy kikapkodnák is a kezemből, de jó ha rázogatják néha, elvan velük, fürdetni nem akarják, nem is jut eszükbe, etetés nálam van, séta, szomszédlátogatás jöhet szóba. Öltöztetésnél volt, hogy szoros a zokni, aztán miután 3-szor is szoros a zokni, lezártam azzal, hogy nem szoros, zokni meg kell. Ennyi.
Azt is előre megmondta, etetés ügyben, hogy a jelenlegi gyermekorvosi javaslat, szabályok vannak nálam érvénybe, nem érdekel, ki hány gyereket nevelt fel, ez egynek én vagyok az anyja, az megy be a száján, amit én hagyok jóvá. Pont.
Tegnap előtt egész délelőtt anyósommal volt, hagytam kaját, elmentünk férjemmel kicsit messzibbre, és meg is csúsztunk kicsit. de nem volt baj, csak a pelus volt fordítva...... :D de áááá, kislányom nem tudom én már hogy működnek ezek a modern vackok....csak legyintettem.

Betti
Kép
 


Csézjang, kitartás, mert nálatok tényleg más a helyzet. Erőlködés nálunk is van, de zárom egyenlőre rövidre, de nem mondanám még vészesnek, vagy hogy valaki nem fogta volna fel. Tartok tőle, hogy majd a kajáltatásnál lesznek bajok, mert nem attól szereti a mama jobban, hogy arányosan mennyi csokit képes a gyerek torkán lenyomni.

Betti
Kép
 


Csézjang, lehet, hogy nagyon szemét vagyok (és pláne hogy még nincs is gyerekem...), de kapásból azt mondtam magamban, hogy én biza legkorábban 10 éves korában...
A gyerek nem egy új játék, egy kütyü, amivel szórakozni lehet. Nem tudom, mennyire tapintatlanok és mennyire játszanak közre a hormonok, de a lényeg az, hogy Te hogyan éled meg ezt a helyzetet, Neked mit jelent a helyzet, mennyi stresszt okoz, vagy kényelmetlenséget, gondot, rosszérzést... Őszintén, a helyedben egyáltalán nem is mennék hozzájuk. Nemá'... összepakolni a gyerekholmit, az utolsó popsitörlőig, kiságyig, takaróig, szokatlan ágy (Neked is!), csupa stresszforrás. Ha olyan helyre mennétek, ahol jól érzed magad, az más tészta lenne, de ahogy kiveszem, ez csak egy púp a hátatokra.

Jól mondod, határokat kell szabni. Kedvesen, de határozottan: "mi azt szeretnénk, hogy...", "sokat segítenétek nekem azzal, ha így vagy úgy csinálnátok...". Ez egy trükk, mivel sokkal könnyebb azt mondani, ami jó és szabad és szereted, mint a tiltás :-) Viszont ha nem megy, minden jogod megvan arra, hogy határozott légy!
Én ezt az esküvő szervezésénél játszottam el, működött, az összes hülye ötletet szépen megköszöntem és kijelentettem, hogy értem, miről van szó, de ilyesmi nálunk nem lesz, mert nem akarjuk. Slussz. Szerintem :-)

Kép
 


képzeljétek mi meg úgy jártunk ,h amikor a temtés idejére férjemre hagytam Mucit, hazaértem, mondta férjem ,h nemrég evett, alszik.de gyorsan ébredt, nagyon sírt.hiába vettem fel, nem nyugodott,ez nem jellemző rá.letettem az ágyra, h megnézem nincs -e tele pisivel a pelus(kaki nem jellemző).nézem tök szoros a pelus, meglazítottam, visszaöltöztettem.egy percen át megállás nélkül pukizott.a következő egy percben pedig megállás nélkül kaksizott.:) szóval a pelus sarkalltaos pontja a gyerekfelvigyázásnak!:)
Anyu egyébként a múltkor mikor nálunk volt nem is volt hajlandó levenni róla a pelenkát, hívott, h betojt a gyerek, ő ugyan nem nyúl hozzá.

KépKépKép
 
 


Jáj lányok azthiszem apósom überelhetetlen..
Ne haragudjatok,hogy titeket untatlak ezzel.De valakinek le kell írnom...
Szóval elég nagy port kavartam azzal,hogy ítam ne jöjjön a nő :?
Már az is írt,hogy nem is akart jönni blá blá blá...
No és akkor jön a mai nap!Elkéstünk az újságba betevéssel !
Kb.fél napot késtünk már nem tették bele sem az újságba sem a miserendbe.
De!Mi akire gondoltuk,hogy fontos értesítettük telefonon!
És akkor ír ma após,hogy mi milyen tehetetlenek vagyunk,h így
rendeztük az egészet és h mennyire csalódott bennünk..
:shock: :shock:
MI RENDEZTÜNK MINDENT!Mint anyagilag,mint érzelmileg!
A férjemmel éjjel 2-ig kifliket csináltunk én takarítok ma egész nap!
Most akkor gyerekek tényleg hülyék vagyunk?Ő meg az okos aki messziről játsza az eszét?
 
 


Tünci nem igazán értem azt amit az Sos topicba írtál!
De annak nagyon örülök,hogy Bátorkával minden oké!!!! :D

Csézjang én is azt írom kitartás!

Anyósommal bármikor(még nem esett le lábról)ott mertem hagyni Fruzsit!Anyummal is!Egy biztos!Jobban figyelnek(tek)az onokára,mint a saját gyerekeikre!

Jaj és jó hír!Fruzsókám abszolút a bilibe pisil és kakil!
Csak éjjelre és hosszabb útra megy a pelus! Kép

És elkezdődött nála,hogy ha valami csintalanságot akar csinálni,akkor azt mondja nekem hogy menyjek be a konyhába!
:lol:
Vagy ha hangosabban rászólok,akkor mondaj nekem,hogy:-Anya ne kiabálj!Meg kikapcsolja a sz.gépet,hogy ne kompiteozzak mán!
Nem semmi a kiscsaj.. :D :lol:

Kép
Kép
 
 


Jaj Szintus, kis tündérkéid vannak, nagyon ügyes Fruzsó!! és milyen csintalanságot csinál?:)
Após téma: hát nem semmi, hogy így áll hozzá. Sajnállak nagyon, de ilyenkor nem tudsz mit tenni, mint ne vedd magadra, mert előfordulnak helyzetek mikor az "öregeknek" semmi sem jó, nem tudsz semmivel sem jót csinálni nekik. Ti megtettetek mindent, sőt többet is mint kellene, ezért ne érezd rosszul magad. az meg hogy elkésett az újságba tevés, hát istenem, akinek tudni kellett gondolom az tudott róla és ott volt.
csézjang kitartás! túlélitek azt a pár napot anyóspajtásékkal:)

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt!

Mostanában azon gondolkozom hogy lehet hogy már nem volna idegem egy harmadik babához, kezdve a hányásos 9 hónappal, majd az éjszakázások, nagyszülői szarakodások, örök időhiány, hát nem tudom.

Lehet hogy örülök ha kettőt felnevelek.

- Ti hogy vagytok ezzel ????-

Néha nagyon vágyom egy harmadikra, de momentán a legjobban egy tengerparti nyaralásra vágynék kettesben a férjemmel, ami persze nem lesz egy darabig. :D


Na mennem kell, sír a baba, nehezen viseli a meleget, igyekszem gyakrabban jönni de mostanában nehéz mert már nincs ovi és így 2 gyerere kell figyelnem itthon nem nagyon van időm írni ide sajna. sziasztok!
A héten lett 4 hónapos Balázs úgyhogy almáztunk már tegnap.
 


Nekem holnap lesz 4 hónapos, a jövő héten kezdjük a kaját, de épp kiakadtam, 4 hónaposnak néztem almapürét, megfordítom, citromsav, keményítő, cukor.....az miért is kerül bele, meg a többi is? :D
Szóval csinálom inkább.

Csézjang, anyum mikor megszületett a 3. testvérem azt mondta, hogy nem 1-el lettünk többen, hanem 21-el. Imádni valóak voltak, de a 3. az már tényleg komoly meló, mindamellett, hogy az anyaság a legcsodálatosabb érdemes annyi bébit vállalni, amennyi türelmet gondol az ember magában. Van, akinél ez egy, van, akinél meg 10 is akár. Ebben sem lehet megmondani mi a normál.

Betti
Kép
 


Sziasztok!

Szintus Apóstól azért ez nem volt kedves!!! Inkább köszönte volna meg, ha ez már elvileg az ő dolga lenne...

Csézjang téged nem irigyellek ez a nagyszülős kínlódás miatt. Ez irtó bosszantó lehet. NEm tudom hogy bírnám, mert elég heves vérmérsékletű vagyok, főleg a gyerekem miatt.

A 4hónaposoknak Boldogságos hófordulót!!! Kezdődik az "új"(hozzátápi) élet!!!

Betti én még nem is nagyon olvastam, hogy mi van a bébikajába, mert igyekszem mindent mindig magam készíteni és azt adni neki, Zsebinek is fél kezem megszámolom hány üvegest adtam. Valahogy nem volt nehéz megcsinálni, kicsi adag, másképp, gyorsan kész van...amit adtam neki talán hipp-nek a desszertek közül alma-őszibarack, ezt szerette is. A többit nem ette meg, pedig néha viszont jó lett volna nekem is.

Csézjang 3om gyerek nem lehet egyszerű én sose vállalnám be, eü és anyagi okok miatt sem, illetve most a második várása közben is azon agyalok, hogy fogok kétfelé szakadni??? Vigyázni mindkettőre, figyelni rájuk, játszani velük, türelmet adni nekik, szeretetet, biztonságot...stb. ?!
Beszéltem barátnőmmel telefonon 2van neki, elvileg májusban kezdék volna gyártani a 3-at, mert ők akarnak 3.at, de a suli miatt őszre tette a babacsinálást. Viszont mondta, hogy gondolkodott ő is a sterilizáláson, mert ez lesz a 3.császárja...stb. De nem, mert negyediket is akarnak :shock: :shock: :shock: Tyűha...

Manguszta amit írtál az nagyon jó, "hogy mi azt szeretnénk" stb. de ez pl. az én nagyanyámnál nem műkődik s ma rájöttem, hogy komolyan az én bosszantásomra csinálja... tegnap Zsebi nem reggelizett, vergődött, hisztizett, ilyenkor nem gond, de nincs semmi csak víz...majd ebéd, ha akkor sem kell kaja, akkor, víz...majd vacsi...de mindig reggelizett csak később...stb. tegnap víz, de reggeli helyett bement nagymuter szobájába, ahol ropi, mogyoró..stb.fogadta, milliószor elpofáztam ne adjon neki. Majd anyukám vette ki a kezéből és kérte meg billiomodszor nagymutert, hogy ne legyen ilyen. Mikor direkt kértem ne tömje sunyiba a gyereket. Aztán ma! Gyerek bent ül 100kg újságon, amiket cafatokra vágott az óriás meg kicsi ollóval, végül már egyedül ült bent, mert nagymuter elment kajálni :shock: na gyerekkel közöltem nem szeretném többé ott meglátni. Mert a vénnek hiába mondom, kétlem, hogy nem fogná fel, mert nincs baja agyilag, azonkívűl, hogy egy alattomos dög!

Amúgy mi jól vagyunk minden rendben, csak a szokásos "gondok".

Puszi, jók legyetek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Én is ettől tartok kicsit, hogy majd sunyiban tömik meg, ha nem vagyok ott, akkor szegény gyerek, nem adnak kisfiam csokit neked.....gyere majd a mama..... :?

Ollóval egyedül hagyni? És ha történik valami, nagymuter szalad az ügyeletre, vagy csak tördeli a kezét, hogy hűha....

Betti
Kép
 


Sziasztok!

Asszem nagymuter ezzel magára szeretné felhívni a figyelmet. Bocs, hogy belepofázok, meg persze baromi könnyű nekem innen a pálya széléről beszélnem. Gondom nagyon öreg már, és hát ilyenkor már velük is kicsit gyerekként kell bánni...

Harmadik gyerek: hát, én örülök, ha ez az egy összejön majd... Nem is akarok másodikat (Ember persze igen, dehát szülje meg ő :lol: ), de egyszerűen nem érzem magamban az erőt hozzá. Őszinte tiszteletem Nektek, akik bevállaljátok a másodikat! Nagy meló lehet.

Szintus, ez tényleg kellemetlen! De hát a Ti fejetek se káptalan! Csomó mindent megtettetek, ennyit bírtatok, hát örüljön... Akinek fontos, hogy ott legyen, azt értesítettétek, ne izéljen a hülye külsőségekkel. Amúgy láttam már olyan hirdetéseket is, ami nem meghívóként funkcionált a gyászmisére, "csak" olyan volt, hogy "évfordulójára emlékezünk: gyerekei, unokái... stb"...

Kép
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok ,de elköszönni jöttem.A régi topikkal elmentünk zártba, mostanában már alig mertem írni vmit magunkról ,mert volt ,aki visszaélt vele és otromba privátokkal zaklatott.

Mindenkinek minden jót kívánok, Nszoke, TE különössen vigyázz magadra!

Puszi:T
 
 


Sziasztok!

Tünci neee mááááááá, én nagyon kedvellek!!! Basszus, nem akarom. Melyikkel? A sossal? Gondolom nem, hanem a fehérvárival (nem vagyok benne biztos hogy mi a neve...de azt hiszem ez) na szóval mindig zártba mennek ahol tök jó csapat van. Vegyetek fel minket is innen :wink: :D Haragszom a zaklató pöcsökre. Miért kell ezt csinálni, miért kell tapintatlan bunkónak lenni, vagy olyannak belepofázni akiről semmit nem tudunk, sem előzményeket, sem semmit? Azért hogy ezt érjék el? Hát remélem örülnek most az ilyen unatkozó firkászok!!!

Betti, Manguszta azt hiszem teljesen igazatok van, a nagyi csak rácsodálkozott volna, hogy jééé elvágtad, és valószínűleg igen nehezen viseli amikor nem körülötte forog a világ, de már lassan komolyan kezdem utálni, szinte a jelenléte is bosszant, ha meg megmondod neki a frankót, te vagy a szarcsimbók... szerintem nem olyan öreg, sőt, ilyenkor még jó fejnek kéne legyen. 63lesz októberben. Barátaimnak a 80és afölötti nagyijai kezdenek úgy viselkedni mint ahogy ő már kb.8éve elkezdte. Azóta amortizálódik lefelé...s egyre lejebb csúszik. Elég gázos vele élni...de muszáj.

Már számolom a napokat elvileg 46nap van hátra, vagy attól előbb is lehetséges a dolog. Nagy izgalom van a fejemben. Annyira jó érzés újra babázni, de egyúttal kihívás is lesz. Már mindent összekészítettem, még hálóruhát kell berakjak, meg szopi melltartót nem vettem még. A régi kicsi sajna. Most meg nem találok méretben :oops: :cry: de keresem aktívan. Amúgy minden megvan. Ja az ágyneműt varratom a héten egy lánnyal. Teljes garnitúracsere lesz Zsebinél is. Így egyforma lesz nekik, ha nagyobb lesz Jázmin neki is és nem lesz vita :lol: Zenélő forgó, baldachin vas, már csak ennyi ami kell azt hiszem, meg az utánpótlás cumiból, etetőből, játszóból, popsitörlő..stb. De az alap megvan még tán több is, kórházi csomag megvan, hazajövös cucc megvan... Apának minden kikészítve, elmagyarázva :lol: Remélem hamar haza jöhetünk a kórházból.

Tényleg aki Jánosban jártas, fület lyukasztanak? Bár fiúsok vagytok, de hátha tudjátok...

Na húzok, puszi, jó éjt.

Csézjang, Zsutita...többiek, hogy s mint?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Nszoke, akkor már nem is olyan sok van hátra..... :D

Betti
Kép
 


sziasztok!

Tünci! ne hagyj itt minket!ki az az idióta aki bántott?? nekünk nagyon fogsz hiányozni, de komolyan! remélem azért benézel még!

nszoke: lyukasztanak fület, épp egyik szobatársam mikor ment haza, akkor lyukasztatta ki kislánya fülét.
betti: nagyon meg kell nézni mi van a bébiételekben. én vagy fél órát ott álltam előttük férjemmel. és találtunk olyat ami 100% gyümi. pl nestlének vannak ilyenek, ill nagyon jók azok a 4es kiszerelésű gyümi desszertek 4 hóanpos kortól, pl milupának is van, alma körte, na ebben semmi más nincs a gyümölcsön kívül. én azon lepődtem meg, h Hippben van rizsliszt, keményítő meg ilyen baromságok, nem merném adni neki.aztán ami még jó, az a babylove DM-es márka, ebből is a bio cuccok, van ilyen bio karotta, nagyon fini, répát azt mondják ne vegyünk boltba., se piacon, mert magas a nitrát tartalma.
szóval én ezeket próbálgatom majd. de én is főzni akarok majd neki, ill piacon veszem almát barackot, csak néha ha épp úton vagyunk, jól jönne ha megenné üvegeset, ezért kísérletezgetek majd azzal is.
 
 


csak próba, mert kreáltam egy aláírást :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Répát állítólag tényleg nem szabad adni, és ajánlják helyette a sütőtököt, ugyanolyan tápanyagok vannak benne, de kicsit kevesebb nitrát, mert ugye a répa az gyökér, amit felszippant, rögtön be is tárolja, míg a töknél picit jobban eloszlik a nitrát a szárba, levelekbe, meg persze a tökbe is.

Kviki, cuuuuuukiiii az aláírásod!

Tünci, megértelek! De azért gyere időnként zugolvasni!!!!

Nszőke, szorítok!!!!
Puszi!

Kép
 


Viki, a kezdeteknél csak egy gyümi egyszerre, láttam én is a 4-es csomagokat, de abban több gyümi van, ha valamitől pöttyös lesz, nem tudom mitől.
De az alma 3. napja igen jól megy, a hígított almaléért egyenesen meg van őrülve, alig lehet lecuppantani róla.
Az almapürét ma szétkente a fején.....kezdődik, :D

Betti
Kép
 


Kviki de tök jó a vonalzód!!! Én is akarok fényképeset, megrendeltem a picibaba.hu-n vagy hol, több mint 1hónapja, de még semmi. Jázminhoz uh-os képet raktam, meg terhes vonalzót kértem, mire ideér igényelhetek újra. NA mindegy.

Jó olvasni ahogy írtok a hozzátáplálásról, de a szétkente a fején... :twisted: tudom édesek-aranyosak és ez hozzá tartozik, de én hülyét tudok kapni tőle... :oops: :lol:

Képzeljétek, amint látszik is nem igazán tudok aludni mostanában, hajnalok hajnalán ledőlök egy kicsit aztán annyi. PEdig jó lene pihenni még a baba születése előtt. Csak talán azért nem tudok aludni, mert annyit pörög az agyam... :?:
Ez már a 3. ilyen éjszakám. Tehát nem csupán véletlen. Vagy lehet, hogy a meleg miatt van?!

Zsutita, szinti, csézjang hogy vagytok, mi van veletek?

Sajnos Tünci amúgy én is megértelek, de nem akarooom!!!!!!!!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


nszoke ezen a connectedmoms.com-on azonnal megvan a vonalzód! kb 1 perc alatt csináltam meg ezt a 2 vonalzót! itt nem kell megrendelni, azonnal megcsinálja. próbáld ki!
szétkeni a fején, ismerős:) csináltam róla csomó képet, mikor csupa répa a feje.
én is eleinte csak almát adtam , majd csak barackot, most már vegyesen kapja, imádja, mert barack nekem nagyon folyik, úgy a fele az előke alá megy, de így almával tök jó pépes lesz. volt mikor meggyet is kapott. nekem dokinő mondta hogy vegyíthetek kettőt.. mondjuk több nap után. szerencsére még semmitől nem lett pöttyös, úgy láttam ezekből az üvegesekből van sima alma is. de majd ha megyek megnézem még egyszer. több vegyes gyümis van, de az alma-körte nekünk bevált(milupa asszem, vagy nestlé), megkóstoltam, tényleg fini:)

Kép
Kép
 
 


hajnal 1kor írtál, te jó ég nszoke!!!
amúgy bizti a melegtől van, én sem alszom valami jól, sőt Ricsi is lényegsen többször van most fent.
 
 


HELLO CSAJOK!
vÁRUNK BENNETEKET ODAÁT!!!!(mármint a tanyán)
gyertek,gyertek!!!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
 
 


Sziasztok!

Csézjang, ZSutita mi van veletek, nem írtok, minden rendben? Gyertek át, ahogy a többiek is mondták... puszi nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én a János Kórházban fogok szülni, augusztus 17-re van betervezve a programozott császármetszés.
Van esetleg valaki, aki szintén császárra készül és résztvett a János Kórház tegnapi szülésfelkészítő előadásán, ami a császármetszésről szólt? Sajnos nem tudtam elmenni rá.
Ha van valaki, aki ott volt tegnap, írja meg priviben, hogy milyen fontos dolgokat hallott.

Köszönöm.
 
 


Lányok hogy vagytok?A tanya nem műkszik..:(((
Mi zujs?

Kép
Kép
 
 


Szia Szintus!

Hű egy éve nem írtam ide!!!!! Bali már 18 hónapos lesz, rengeteget beszél és rohangál, nagyon elszállt az idő!
Remélem nszöke és Viki is jelentkezik ide néha, igaz én sem voltam itt már 1 éve! Amikor nagy ritkán benézek a babanetre mindig olyan megható érzés, mert akkor jártam errefelé nap mint nap amikor még Balit vártam és az olyan izgi volt, most meg már olyan nagy lett szinte hihetetlen! Mi van veletek, írj, írjatok!
:roll:
 


Sziasztok!

Csak szeretnélek tájékoztatni Benneteket, hogy már a Babaneten is van lehetőség ZÁRT TOPIK NYITÁSÁRA.

Ehhez nem kell mást tennetek, mint írni egy levelet nekem a szerkeszto@babanet.hu címre - vagy privit -, és megadni, mi legyen az új topik neve, illetve ki lesz a moderátora (felhasználónév, emailcím), aki majd fel tudja venni a többieket is.

Jó Titeket látni!

Üdv:

Dia
a felelős szerkesztő

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: