Új privát üzeneted érkezett!

28 hetes vagy, nagy-nagy gratu!!!!!!
 
 


Én szívtam a cigit majdnem 6 évig, napi egy dobozzal, míg egy nap azt mondtam, hogy most elég és azóta sem, ennek megint 5 éve.
És ha megérzem a szagát, rosszul esik, mert büdösnek érzem.

Betti
Kép
 


KVIKI!

Csak gyorsan mert ordít a pindur, szóval anyósomék voltak pár éve Zakhintoson és csalódás volt nekik is mert a képeslapon szép, de igazából semmi nincs ott, csak a kopár sziklák és kész.

Én Rodoszon voltam pár éve, na hát az ezerszer szebb sztem Zakhintosnál és sokkal zöldebb is. Nem csak szerintem de az idegenvezető szerint is.
Erről ennyit, a takarításról meg annyit hogy nálunk is borzalom a káosz a házban,ég a pofám amikor hazajön a férjem és magyarázkodom hogy miért nem tudtam elmosogatni meg rendet rakni.....de 2 gyerek mellett megnézem ki az akinél múzeumi rend van. :evil:

A fogról: Gergőnek hálisten gyönyörű gyöngy fogai vannak, pedig utál fogat mosni úgy kell ráerőszakolnom, szerintem ez adottság a fogak minősége , a fogorvos is mindig megdicséri neki.
Pedig esténként rendszerint elfelejtgeti a fogmosást amit utálok, tudja hogy harapok érte!


A másik: Te hogy tudod lefoglalni Jázmint nyáron a pici mellett? Mert ma én egész nap veszekedtem Gergővel mert én nem érek rá vele játszani a pici miatt, na akkor hülye vagyok meg hasonlók,bedurcázik és az őrületbe kerget, csapkod, ordibál, és mondja hogy unatkozik. Én megértem de nem tudok szétszakadni, a pindur teljes embert kíván, ja és tök jó mert ha itthon van Gergő altattni is alig lehet mert Gergő játszik és a pici meg nem tud a zajoktól aludni, csak ha már végleg kimerült, persze nem várhatom el Gergőtől se azt hogy kussoljon egész nap a pici miatt szóval néha megőrülök.Nálatok ez hogy van???Az oviban tök jól elvan mert ott vannak a barátai, de itthon még picike neki a tesó és egyedül halálra unja magát amit meg is értek.Viszont minden nap meg nem vihetem el a haverjaihoz hiszen itthon is kell lennie velem amíg apa dolgozik.Estére persze teljesen kitikkadok a 2 gyerektől.... :?
Ja és persze se főzni se takarítani se vasalni így nem tudok, csak pörgök a 2 gyerek között mint egy hüly egész nap. az egyik: - Anya éhes vagyok, anya pisilni kell, anya játsszál velem,....a másik meg közben: Oáááááááááááááááááááá

Persze imádom őket de estére már kész vagyok mint a lecke....
:roll:
Akinek van még ilyen tapasztalata akkor írjon, pl: NSZOKE!
 

 
 

A cigiről: Én 10 évig cigiztem, aztán amikor Gergővel terhes lettem egyik napról a másikra letettem és ennek már 6 éve, azóta egyszer sem gyújtottam rá és nem is hiányzik!
 


Sziasztok!!!

Döglünk meg a melegtől, de tök jó, mert csak 129/81volt a vérnyomim a déli gyógyszerbevétel előtt :) Nagyon jó. Remélem így haladunk tovább. Úgy érzem magam a plusz napok miatt mintha először lennék terhes, számomra ez újdonság szakasz lesz, figyelem hogy milyen változások, történések vannak a testemen kívűl-belül, meg milyen (lehet) a baba... :oops: :D
Unokanővérem a Rókusba valami főnővér vagy mi a szösz. Jóba van egy emelettel odébb lévő gasztroen...rológussal. Nem tudom pontosan mi a közepe a szónak :oops: pont most akartuk ezt a vizsgálatot is elkezdeni a meddőségivel együtt. Utóbbira már nincs szükség, az előzőt meg kb.1év múlva kezdem, ha természetesen nem fogyok. Csak hozzá kell kérjek beutalót, állítólag nagyon pöpec, nem évente hív vissza meg küld laborba, hanem 2-6hó alatt kideríti mi a gond, s célirányosan kezel..stb. Sok ismerősnek segített már. Remélem nekem is fog, ha kell. De le kell fogynom. Bomba nő már nem leszek, meg elfogadtam magamnak ilyennek is, de pl. nem tudok teljesen a stílusomban öltözni, mert nem áll jól illetve nincsenek a méretemben ruhák. 44-nél ált.megáll a számozás, nekem inkább 48-52-54ig kell anyagtól függően, de ilyen Ulla popken meg egyéb nagyméretűseknél drága is és már nem úgy áll, hanem mint tehénen a bőgatya. Szóval jól akarom érezni magam és nőnek. Na értitek hogy miről beszélek. Azt szeretném ha uram jóízűen legeltetné rajtam a szemét, s nem azért mert ez van... :oops: :lol:

Tünci kutyákat imádom, a macskát valahogy nem...ezek kóbor, vagy ilyen kevert kutyák, tehát befogadók vagytok?
Hát ez a mit szólna a hajlakkomhoz... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon tetszik, nekem még eszembe sem jutott ilyesmi... de használni fogom. Én cigiztem, 2005.júniusban szoktam le a terhesség miatt. Aztán nem is szoktam vissza, de tavaly márciustól cigiztem egy kis házassági válság miatt nyúltam érte, szilveszterkor abbahagytam, aznap teszteltem "+"at. De többet nem is szokok rá. Hülye voltam akkor is, na mindegy.
Anyukáddal kemény vagy! :) Nem sértődött meg amikor ezt először közölted vele??? Mert már gondolom hozzászokott lassan. :wink:

Bölcsesség fog nekem 1 még ki se nőtt. :shock: De nem is hiányzik. Szerintem a gyerekeknek a tejfog hamar tönkremegy az édesség, meg lötyiktől, csodálkozom, hogy zsebi is amennyit megkajált nasst, meg szirupot ivott még nem rohadt ki a foga, bár nálunk minimum napi 2szer fogmosás van. Ebéd, és este mindenképp, és az esti után csak víz van, se kaja, se más inni. S ezt szépen meg is tanulta, már 3éve kb. Az apjának hibátlan szép fogai vannak, nekem hézagosabb a felső elől egy kicsit, a rágók közt meg több tömve van :oops: de ez van. Nekem szarabbak a fogaim sajna, s a dokitól meg rettegek.

Na örülök amúgy, hogy megfordulhat, csak ahogy írtad, úgy értelmeztem, hogy nem fordulhat. Aranyos, főleg a nyelvcsattogás, az olyan cuki... :)

A barátnőd helyébe kidobnám a tejpépet. Nekem is anno egy csomó izét adtak amit vagy meg sem vettem, vagy ajándékoztam.
Állandóan azt hallom hogy szoptass, szoptass, most meg aki tehetné hozzákajáltatnák, tényleg nem százasok a védőnyanyák...???!!! Vagy mi van? Ekkorát fordult a világ? Jobb a sok mesterséges kulimász mint az anyja teje??? ÁÁÁÁ Kizárt. Meg a védőnő elmondhatja mit hogy, de a mi döntésünk hogy ebből mit s hogy mennyit valósítunk meg.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


eszembe jutott:

gasztroenterológus :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


De jó, mennyien vagyunk itt!!!

Már én is utálom a cigit, és nem is gondoltam, hogy ismét ilyen könnyű lesz leszokni, de végig utáltam tavaly magam a bűz miatt, meg tök guszustalan amikor egy nő szívja pl.buszmegállóban meg még utána a földre dobja rátapos...hát valahogy nem túl nőies. Pedig régen én is ezt csináltam, csak most másik oldalról látom :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Na annyira megörültem a sokaságnak hogy egyedül maradtam?

Rodosz, Korfu, Kréta..stb. nekem ezek a helyek olyan felkapottak, hogy mindenki odamegy, szinte csak turisták vannak, meg tömeg... lehet nem így van, mert még nem voltam, csak így gondolom.

Csézjang gyerektéma: kettőről nem tudok nyilatkozni, de hogy ez az egy bedilizik egyedül az biztos. Ezerszer hallgatom végig egy nap, hogy hiányzik az ovi, a barátai...stb. Mi 4-étől nem visszük, meg előtte a betegségek miatt, más 15-étől nem viszi, de így is sokan járnak még és szemben van velünk az ovi, egy parkon át, kb. 200m, nem több. Ha játszóra, vagy sétálni, vagy reálba megyünk egyből ovihiány törik rá, mert mellette megyünk el. Nos kérdeztem amikor eljöttünk, hogy gond lenne, ha néha benéznénk amikor udvaron vannak? Hát rá volt írva a ovónéni arcára, hogy mi van??????????? :shock: Egyből mondtam, hogy hagyjuk nem fontos. Nyilván nem minden nap ültem volna ott, hanem pl.2hetente...vagymit tudom is én.
Egész nap a kertben bolyong, de látom,hogy egyedül van, percenként jön mond valamit, kínlódik csak. De csavarogni meg nem mehetek vele, mert ő is meg én is elájulunk, meg magamat nem akarom kitenni a koraszülésnek ha nem muszáj. Apa vasárnap itthon lesz, gondoltam elkéne menni mégis valami strandra, én meg majd csak túl élem, de hova...??? Azt beszéltük, hogy mindenhol annyian lesznek mint a szemét, Velencét mondta anyu, mert hogy az nagy...ott többen elférünk mint a szomszéd uszodában :shock: :D Végülis igaza van... De oda meg hajnalba menni kell hogy árnyékot is találjunk. És a hazafele útról ne is beszéljünk, vasárnap délután???!!! kb.30perc az út nekünk, de tavaly kb.4óra alatt értünk haza, Baracskától állta a pálya,meg a főút is :twisted: Ennyit nem ér az egész. Ötlet?
Az auchanban van medence kb.1,5*2m,meg 2*3m kb.3 és 4000ftért az akciós újságban van, 457l meg a másik több liter vízzel, kiraknám az udvarra és letojom mit szól a szomszéd, de van kint macska, éjjel ha kikarmolja mit csinálok??? Mert gondoltam hogy legalább a nyarat kibírná milyen jó lenne, na meg van a kertben közös csap, ami a közösből van fizetve (nem jut ez sem eszembe) de biztos menne a pofázás, hogy 400l vízet veszek, de az nem 1000ft, hanem kevesebb, akkor kétszázezerért tölthetném meg vagy most én vagyok a hülye???!!!
Kviki ti is vízórásak vagytok, nem? És hogy töltöd a nagy medencét? egyszer egy nyáron és kész, és mennyi megy bele, mennyiért? Vagy hogy van ez? Apósomnál könnyű mert ott furtkút van :wink: :lol: csak 300km...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Na elhúzok, mert velem lesz megint teli az oldal :oops:

Pusszancs.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Azóta sem senki???? Mindenkit kiütött a meleg??? :wink:

Közben rájöttem ám a víz árra... :lol: nem 455.000ft egy 455literes medence feltöltése. Csak én köbméter helyett valahogy literben számoltam a víz 1000forintos árát. :oops: :oops: :oops:
Na még akkor nézne szépen ki a magyar nép mi??? :lol: :lol: :lol:

Mentem, jó éjt mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


NSZOKE!


Férjem lement Gergővel Velencére pár napja, hát még semmi feeling, semmi nincs nyitva csak a hőség van és hideg még a víz, nem hitte el hiába mondtam neki hogy még nem érdemes lemenni, nincs szezon. Szerintem pár nap múlva felmelegszik majd a víz is akkor majd jó lesz bár dugó az lesz biztos.
Én Martonvásáron lakom ami szerencsés mert 10 percre van Velencétől :D Szinte minden héten ott vagyunk nyáron Gergővel, most viszont tök szar mert a picivel nem indulok útnak a hatalmas dugóban ami Baracskánál állni szokott, két gyereknél már olyan rossz mert az egyik még pici a kánikulához a másik meg egyfolytában menne fürdeni...tök nehéz egyeztetni a dolgokat így az szokott lenni hogy a férjem elmegy Gergővel én meg a hűvös szobában itthon ülök Balázskával, én még este 5-kor se merek vele tömegbe strandra elindulni, meg szerintem még pici is hozzá.Olvastam is hogy 7-8 hónaposnál korábban nem érdemes strandra vinni babát, vízbe tenni meg kb: 1 éves koráig nem jó a fertőzésveszély miatt. Ahhoz meg még szintén kicsi hogy a fűbe letegyek egy plédet és ott legyen mert még ugye ülni se tud, szerintem jobb lesz majd 3-4 hónap múlva vele.Szóval szerintem nehéz kettővel egy programot szervezni főleg így nyáron.

Esetleg azt tudom elképzelni mint KVIKI is írta hogy nagyszülőkkel elmenni nyaralni és amíg ők foglalkoznak az egyik gyerekkel, a szülők elvannak a másikkal, vagy amíg a nagyszülők gyerekeznek addig a szülők kettesben romantikáznak kicsit. Na az úgy tök jó lehet bár én még nem próbáltam de majd lehet hogy kipróbáljuk.

Tegnap vettünk kis pancsi medencét Gergőnek és abban pancsikolt délután a kertben a napernyő alatt a szomszéd kisfiúval, tök jól elvoltak, én meg irigyeltem őket hogy pacsálnak meztelenül nyakig a hőségben/persze csak 4 óra után árnyékban/én meg közben etettem a fűbe Balázskát a plédre, elvolt fél órát, levettem a pelusát hogy napozzon a kuki meg a popsi, nagyon tetszett neki, de aztán behoztam mert ő még pici a hosszas kint léthez nyáron.

Ja amúgy Rodosz gyönyörű, én sem voltam még sok helyen külföldön de Rodosz nagyon megragadott, nincs tömeg egyáltalán mert nem olyan felkapott mint Kréta vagy Korfu, viszont van pálmafa, azúrkék tenger és extra kedves görög emberek. Csak nászúton jutottam el oda és tartok tőle hogy már soha nem fogok ahogy az anyagi helyzetünket elnézem amióta megvettük ezt a lakást és fizetjük a törlesztőket.....ezen kívül még egyszer voltam Ausztriában meg egyszer Romániában meg még egyszer régen Görögországban, szóval én sem vagyok egy nagy világpolgár, de meg tudnám szokni!!!!! :wink:
Tegnap elnézegettem a neten a nyaralásokat külföldre hogy mik azok a helyek ahova elmennék, jó mazochista vagyok nem???? :lol: Férjem jót röhögött rajtam hogy jól elvagyok.
 


nszoke, :) azért csak kiszálmoltad!:)Én azért vagyok pipa, gondolom nálatok is úgy van, h ha a kertben öntözök arra is fizetni kell a csatorna díjat.így marha drága.De azért vmi pancsizót én is veszek neki ,de csak jövőre, még az esti fürdést is utálja.Csajok a babák mikortól ülnek egyedül?

Csézjang, de jó ,h olyan közel laksz Velencéhez.mondjuk mi meg a Balatonhoz,de autó nélkül messze van.Vonattal fél óra se lenne, de az itteni peron annyira alacsony, h nem tudok felszállni a vonatra, emrt nem érem el a kilincst.Hallottatok már ilyet? :shock:

képzeld a Papusom lakik Martonvásáron, sajnos az otthonban ,de már 8 éve, pedig akkor aztm ondták ,h alig van neki vissza.De nem adja ám fel!:)

én ma reggel már annyi mindent csináltam ,tök büszke vagyok magamra.:).Már kétszer etettem, fejtem, fürdőt sikáltam, mosogattam, tükröket pucoltam, levelezést intéztem, voltam boltba és voltam Violánál a temetőben is.

ma is dög meleg lesz.

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Nszoke!

Neked is gondod van a vérnyomásoddal? Nekem a tököm kivan, hogy magas, pedig nem dolgozom, így nem is idegesítem magam. Mégis gyógyszer nélkül 140 a minimum. Te milyen gyógyszert szedsz? Én Dopegytet kapta, egyenlőre 2*1/2 az adag, de azt mondta a doki, hogy később majd emelni kell a szintet :(
A meleget rettenetesen viselem, éjszaka is 29 fok van a lakásban, alig tudok aludni, naponta 3-4-szer zuhanyozok, de nem sokat segít. Sajna panelban lakunk, nem tudok kimenni a kertbe. Délutántól késő estig lenn vagyunk a játszótéren, de ott meg rengeteg a szúnyog. Bár még mindig jobb, mint a lakásban. Alig várom a holnapot, állítólag hidegebb lesz, meg esni is fog. Nagyon szeretnék már aludni egy jót!!! 8)
Miért nem jártok oviba? Miért vetted ki? Bazsi nagyon nem bírja, ha nem mehet, egymás agyára megyünk. Ő unatkozik, állandóan menne valahova, én meg képtelen vagyok rá. Nekünk még egy hét van a nyári zárásig, aztán 5 hét szünet lesz. Anyósom 1 hétre, anyukám másfél hétre viszi el a gyereket, így is félek a többitől. Kell neki a társaság. Az óvónő meg kapja be, ha nem érti meg, hogy a gyereknek kell a társaság. Én biztos beszóltam volna neki.

Most megyek valami kaját kell főznöm ebédre.

Kép
 
 


Aztakutayafáját!Az este írtam egy hosszút,
mára eltünt... :roll: :( :cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csézjang
Én is elbírnám viselni az utazgatást. Képzeld mi még nászúton sem voltunk. Zsebi 10hónapos volt az esküvőn így nehéz lett volna, de majd a 10éves házasságin bepótoljuk addigra a gyerekek is nagyobbak lesznek...szóval van időnk. A pénzt is gyűjteni. Meg férj templomba is el akar venni, már megkérte a kezem 1éve konkrétan templomi esküvőre. Én meg mondtam inkébb menjünk nászútra azt a tengerparton vegyen el. :lol: De szép álom ... na azért álmdozni csak lehet.
De tényeleg fakír vagy, hogy nézegeted az ajánlatokat :twisted: Én nem is pazarolom erre az időt, mert csak a szívem fájdul meg.

Gyerekek élvezhették nagyon a pancsit, Zsebinek akarok valami kismedencét, de sehol nem találok, pusztulaton van minden. Így kiskádba fürdik kint. :oops: De ez is több mint a semmi.

Tünci
Nekünk mivel társasház vana kinek van vízórája van akinek nincs és közösköltséggel együtt fizeti. Nekünk van vízóránk, de állítólag többet fizetnénk ha nem lenne... Viszont van a kertben kerti csap, ami olcsóbb ugyan, de spórolni kell akkor is vele, mert a közösköltségből fizeti a ház. Szóval én ha megtöltenék vele egy 3,6os átmérőjű medencét ami 90cm akkor biztos lenne pofázás, de a szomszéd néni télen nyáron, szakadó esőben is minden este slagol egy órát az nem gond :shock: nem tudok eligazodni ezen. Utálom a közös házakat, társasokat, panelokat, bár az egész életemet ilyenbe élem, de ha lenne egy kis lehetőségem tuti kertest vennék, saját kertest!!! :evil: :evil: :evil:
A babák, ha jól emlékszem 4-8hóig is akár ülnek ülhetnek, aztán másznak, majd járnak, elvileg, de Zsebi sosem mászott. kimaradt nálunk. Tény viszont hogy elmúlt egy éves mire ment. De a gyerekeink fejlődése szerintem nem lóverseny, mindenkinek van egy saját üteme aztán kész.
Tünci ügyes vagy a takarítás, rendezgetés meg mindennel. :lol: Megy a dicséret!

Én is csináltam egy csomó mindent. Előszoba, fürdőszoba (végre csak kitakarítottam) spejz, előttünk folyósó, udvar, ezt mindet kitakarítottam. Pókháló, porszívó, söprés, csempe mosás, stb. minden. Porszívó meg felmosás mondjuk az egész ház. A fürdőt meg tegnap kezdtem :oops: de ma már kész. Viszont mostanra a keresztcsontom vagy mi van ott hátul majd szét szakad, pedig sokat pihiztem közben.

Zsutita
Örülök neked nagyon, meg a babócádnak is. Mesélj fiú lány, neve? Mit szól Bazsi hozzá? Terveztétek? Melyik dokinál döntesz végül? Vagyis kórháznál? És kérdeztem hogy Margitba ki lenne?!
Dopegytet szedek én is kb.15.héttől. Most 4szemnél tartok egy nap. Egész tűrhetően viselem a meleget, nem csinálok semmit, semmi megerőltetőt, csak amit akarok, bírok és jól esik. Büdös és izzadt vagyok mindegy mennyit tusolok :oops: ezt utálom. Már gondolkodtam is hogy mi lesz császár után, mert ugye nyár van, hogy fürdők, zuhanyzok áztatás nélkül? Mármint hogy a seb ne ázzon? Mert én ahogy felállok megyek fürdeni az biztos...nehogymá ne. Ott rothadjak meg a melegbe különben? :wink: :)
Amiért kivettem Zsebit csak annyi az oka, hogy nem kötelező kivenni azoknak akiknek lehetőség van rá, de megjegyzik, céloznak rá...stb. nekünk júli közepétől aug 20ig lenne szünet. Viszont én úgy voltam vele, ha itthon vagyok akkor elfér ő is, meg ne foglalja a helyezt a dolgozó nép gyerekei elől, de hát nem számoltam azzal hogy itthon meg megvész az unalomtól. Én is meg ő is olyan nekem itthon mint egy kis kolonc. :lol: Csak feltartjuk egymást egész nap.

Na azt hiszem mindent megírtam, ismét egy kisebb könyvet szerkesztettem. De mostmár megyek lassan aludni. Puszi.

Jó éjt nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Te jó ég elvittek mindenkit az ufok??? :wink: :lol:

Voltunk ma strandon nagyon jó volt. Legalábbis nekem tetszett. Olcsó, nem voltak annyian mint az állat, egész jól nézett ki, szóval ha összességében kell osztályozni akkor 5. Én kint ültem fürdőruhában meg rajta egy tök pamut halászgatya feltűrve. Még így is néha majd megfeledkeztem magamról s beugrottam volna :oops: Locsoltam a fejem meg mindenem és a vérnyomásom is rendben volt egész nap. Nagyon örülök, de nyilván nem fogok nap mint nap strandon ülni. Amúgy egy ismerős ajánlására mentünk ide, a gyömrői strandra. Zsebi nagyon élvezte, bár sajna nyelt is egy kicsit a vízből. Nem tud úszni (nem is akar járni, pedig jövőre kötelezővé teszem neki, az biztos) meg csetlik-botlik, de végülis megvan, és jól elfáradt.

Tünci a másikban olvastam (remélem nem gond hogy ide írogatok a másik fórummal kapcsolatban, de ott nem ismerek senkit, meg nem is akarok pofátlan lenni, függetlenül attól, hogy nagyon sokat olvastam vissza, s szinte már ismerem a történeteket, vagyis a mostaniakét) azt a dokumentumfilmet, szeretném megkérdezni, hogy hol nézted, s mi volt a címe, vagy mikor, időben, szeretném visszanézni vagy rákeresni. Illetve a búcsúzásaitokkal kapcsolatosan, valóban szarul műkődik nálunk ez a rendszer és akár élne a babám akár nem én is el akarnék búcsúzni tőle, látni szeretném. Tehát megértem azokat akiknek ez nem adatott meg most a lelkükkel vívódnak miközben ugye nem feltétlenül a szülő nőn, édesanyán múlt, hogy elköszönhet e vagy sem. Veled kapcsolatban konkrétan egy férgek, meg mindenkivel akinek nem engedélyezték, DE!!! Hogy lehet ilyet mondani, hogy zavarná az élőket, ilyenkor nagyon ideges tudok lenni, rohadjon meg az a szívtelen aki így beszél más gyermekéről, mikozben te meg szétszakadsz a fájdalomtól...nem is ragozom tovább.
Viszont én is néztem egy dokumentumsorozatot, anno Zsebi születése után nem sokkal ment talán a spektrumon, azt hiszem Amerikában készült, hogy ott hogy működik, mik a szabályok, esélyek, lehetőségek stb. És a búcsúzásra volt egy külön szoba, mint egy gyerekszoba, kiságy, bölcső, fotel anyának,baldachin, minden ami kell,s a babát felöltöztették szépen, betették az ágyba és a szülők, akár a testvérei is,nagyszülőkig, bemehettek elbúcsúzni, talán 4óráig is bent lehettek, nem emlékszem pontosan, de tuti, hogy nem nagyon volt korlátozva, zene, csend, nyugalom, amit akartak azt kaptak, ott ültek a kamerák előtt s mosolyogtak mintha élő igazi kisbabájukat dajkálnák. Szívbemarkoló és megható volt, de egy gyönyörű, kedves gesztus...így írom le, de az ami abban a kórházban, országban rendszer az leírhatatlan szerintem. És jó példa lehetne, sok más helyen is. Pl. nálunk. Mint ahogy anno én hiányoltam a szociális munkást, vagy pszichológust, vagy bárkit aki segítene. Zsebit egyedül a családommal küzdőttem végig, senki nem segített, nem biztos hogy elfogadtam volna a segítséget, de bizony mikor egyedül zokogtam a szülőszoba ajtaja előtt (ott kellett bemenni a pic,nicre is) amikor megszületett könnyen, egészségesen egy baba, a család bent vigyorgott mindenki, fotóztak stb. néha csúnyákat gondoltam ezekről a nőkről, hogy nekik miért sikerült, miért ilyen könnyű. A kórházban elvileg volt egy pszichológus,meg védőnő, mindkettőre azt mondták, hogy majd keresni fognak, hát azóta is keresnek :shock: :D
Ez az ország emberségből fejlődhetne még bőven, s talán utána kéne az összes többin elgondolkodni, amíg sárba típorjuk olykor a másikat, talán felesleges is mással foglalkozni.

Na mára ismát kipofáztam magamat. :) Megyek alukálni.

Jó éjt. S remélem mindenki rendben van, egyben van, nem beteg, s nem történt semmi, csak meleg van, fáradtság van, meg ilyesmi.
Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Jól elbeszélgetek magammal lassan napok óta szinte.
Viszont igaz hogy én eltűntem egy két hétre, de ti írtatok egy csomó hozzászólást, mostmeg mindenki eltűnt csak én vagyok, viszont a hsz-ok száma sem nagyon csökkent. :oops: :wink: :D
Végképp jó éjt. Puszi a babáknak, gyerkeknek is. Álmodjon mindenki szépet.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

megérkeztünk mi is, 3 napig debrecenben voltunk, ngyon jó volt, Ricsi tök jól bírta a meleg ellenére is. szóval nem tűntem el, csak nem voltunk gépközelben..
csézjang: 2 gyerek problémától én is féltem nagyon, bár JÁzmin nekem még csak 1-2 napot volt itthon oviból, nagyon jó volt, azt hittem majd megeszi az unalom, de nagyonkat sétáltunk mikor Ricsinek aludnia kellett, ő jött bicóval vagy rollerrel (akkor nem volt ilyen meleg), ill vettem neki pancsizót, abban üldögél kint szomszéd kislánnyal, vagy a nyuszit vitte ki a kertbe szaladni, ill ő nagyon szeret számítüógépen játszani ilyen memória meg öltöztetős játékokat, ezt nem engedem egyszerre sokat, nehoigy behülyüljön a géptől, de egy fél órát ülhet előtte.. aztán mikor Ticsi alszik, akkor játszom vele, társas, káryta, boltos, amit szeretne. ill vettem neki foglalkoztatófüzeteket sulira felkészítőset, na azokat is imádja órákig leköti, és okosodik.
Fogak klérdése: sztem is hülyeség h ha a tejfog rossz olyan lesz a maradandó is. öcsémnek szabályosan kirohadtak, most gyönyörű fogai vannak, ill JÁzminnak is kirohadtak elöl felsők, pedig elhihetitek mossa napi 3szor..alig várom h kiessenek, és jöjjenek a szépek.
mdencét kerti csapból töltjük, de nem olyan nagy, ha virágos kertet lehet locsolni abból, na meg autót mosni, akkor a kismedencért is feltöltöm.. amúgy 50 centi magas és 2m hosszú. szüleimnél van nagyobb, ők egyszer töltik nyárelején , de az olyan tisztítható, keverős bigyó is van benne..nem értek hozzá:)
most belegondoltam mi elég sok helyen voltunk mióta megvan JÁzmin, de én olyan világjáró típus vagyok, és komolyan el sem hinnétek hogy sokszor fillérekből mentünk, de úgy ahogy mondom.
Mindig lestem a neten a repcsijegyárakat, pl 3 éve úgy mentünk Párizsba meg barcelonába, hogy 1 jegyet kellet csak mevenni, 100 euróból megvolt hármunk repjegye párizsba, aztán barcelona még olcsóbb volt, hát nem hagyhattuk ki. szállást is mindig magánszállást nézek, nem utazási iroda, Portugáliába voltunk tavaly, tuti kis lakást béreltünk 4 napra 50 euróért.. mindegyik óriási élmény volt, és azt számoltam enni itthon is eszünk, csak szállás és utazás, az meg mondom nagyon kevés volt.. ill sokszor ott olcsóbban megkajálsz mint itthon, pl lisszabonban olcsóbb volt supermarket. még öcsémhez tervezünk kimenni július aug körül, ő ausztriában dolgozik, csodazép helyen, családi házat bérelnek neki, jó levegő, nincs nagy meleg, Ricsi majd jókat alszik a hegyekközött.
dohányzást én nagyon utálom, szüleim öcsém szívják, mikor győrben vagyunk minden ruhát ki kell mosnom ha hazaérünkm, mlég azt is emi nem volt rajtunk, mert olyan szaga lesz, pedig elvileg csak a teraszon szívják, de sztem már a falak i sbevettéák a szagot. én sose dohányoztam, minden szál cigi öl, azt tudtátok h egy szál cigit több kiló citrom antioxidáns tartalma tudja csak közömbösíteni??? na ez a nem mindegy, mennyivel rövidíted meg az életedet. anyukámnak ráadásul tüdőrákja is volt 3 éve, 100 %osan gyógyult műtéttel, és még mindg szívja..nem bírom megérteni.
csajok, akkora viharvolt most itt, rendesen féltem a dörgéstől. demost jó a levegő, Ricardo kint szundít (ez az új neve:)))

na megyek, kicsit utolérem magam a házimunkában, még jövök!
puszi
 
 


Viki, tök jól csináljátok, unokatesómék is így voltak kinnt Balin.Aztm ondja, h a repülőjegy volt drága, mniden más pont annyiba került, mnitha itt vették volna, iletve a hajótúrán a coca-cola 20 ft?? :shock:

cigi, egyetértek.Néha átmegyek a szomszédhoz ,ahol cigiznek a lakásban.A jelenlétemben nem, de majd elhányom magam a flaktól.Aztán fél óra után hazajövök és levetközök, be a mosógépbe, még a melltartó is dohányszagú.Szerintem a dohányosok sosem érzik ,h mennyire büdik.Anyunak is mindig mondom, de nem sértődik meg.Bejön és meg azzal fogyadom, h "büdi vagy, menjél fürdeni":)

Nszoke:
ne haragudj meg ,de ezt a dolgot nem szívesen beszélem meg ebben a topikban ,nem akarom ,h a többiek ezért ne írjanak.
inkább küldök privátot.

holnap megyünk majd a neurológia kontrollra, azért tök ideg vagyok.Pedig tudom ,h nagyon szépen fejlődik Bátor, de mi van ,ha pont akkor abban az öt percben nem produkálja a tudományát???Tegnap örömöben még sírtam is , olyan ügyes volt, a kanapén hasra tettem és úgy felelmelte magát, h a könyöke se ért le és nagyon sokáig megtartotta, nem is dülöngélt, nézte a plüssöket a kanapé háttámláján.

Ti is stresszeltek ennyit a fejlődésén???

ÉN kérdeztem anyut ,azt mondta, h annak idején nem volt semmi fejlődésvizsgálat a védőben!

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megjöttetek Kviki és hogy jól telt ez a 3nap. Amúgy meg jó, hogy viszitek Ricsit is meg hogy Jázmin is ehhez a csavargáshoz van szokva, mert így sokkal könnyebb nektek, elég mobilisak vagytok.
Az utazással kapcsolatban nagyon jó, hogy kifigyeled az olcsó akciós utakat, meg szállásokat magánba. Még a jeggyel nekem sem lenne gondom, de a szállásnál az a probléma, hogy én nem beszélek csak magyarul, angolul megtudnám értetni magam, de neki sem állok fesérelni az időt ilyesmire. Viszont te talán könnyebb helyzetben vagy a nyelvtudományoddal is, pikk pakk lerendezel egy érdeklődést. Telefonon, emailben...tudom is én, ja meg személyesen. Nekem lehet benne buktató ha nem értem meg mit mondanak. :oops:
De jövőre mindenképp megoldom én is és szintén magánban,tehát nem irodával, csak addig fejlesztenem kéne a nemlétező tudásomat. :lol:
Anyukád valóban nagyon "bátor", azért én ezt valahogy megértetném vele...nem akarja látni felnőni az unokákat például?!
Nem olyan nehéz letenni a cigit. Bár tény ő valószínűleg régebb óta szívja mint én szívtam valaha de akkor is. Ha meg sikerült utána sokkal jobb. De ő tudja.

Tünci
Cola 20ft... :shock: :shock: :shock:
Tényleg nem volt régen ennyi vizsgálat állítólag, sok esetben nem tudom miért de halálra paráztatják a szülőket. De már a másodiknál nem hagyom magam, az elsőnél gyakran stresszeltem, de akkor sem estem túlzásokba. Ha Bátor esetleg nem tudja pontosan az otthoni képességeit produkálni, akkor is látni fogják, hogy mennyit fejlődött, mert ők elvileg értenek hozzá és szakszemmel nézik, a legapróbb változást is biztos észreveszik. De drukkolok a vizsgálathoz, s szerintem tuti felkeltitek majd az érdeklődését és megmutatja mit tud. :)
A másik témával kapcsolatban, mint írtam nem akartam a másikba írni több okból sem. Itt meg úgy gondoltam, hogy elvileg érdekelheti is a többieket, ha meg nem átugorják, de ez a történet mindenképp érinti az egyik "fórumtagunkat", így azt gondoltam írhatok róla, hiszen hozzád tartozik, ez te vagy. De természetesen nem bántottál meg, illetve utólag is elnézést a többiektől, ha gond, hogy írtam Tünci másik "oldaláról" is.

Az időjárásnak kicsit örülök, mert a meleg miatt úgy is hamarosan felszárad a talaj, de legalább a levegő jobb lett egy kicsit. Tárva minden ablak...
Tényleg használ valaki klímát, vagy ventillátort vagy egyéb hűsítő ötletet a lakásban?

Rólunk: Ma 4.hete, hogy Zsebit vérvételre kell vinnem, tehát a héten lejárt volna a beutaló. Eleinte az ovi miatt nem vittem a 2.héten beteg volt, azért nem, mára terveztem. Sikerült is felkelnünk, nem enni, inni, pisit is megszereztem és annyira büszke vagyok rá a vérvételen az ölemben ült, egy néni vette a vért, egy meg lefogta azt a karját, s amikor beszúrták a tűt sírt, de halkan, csak magába szinte, és mondogatta: "miért fáj ennyire, miért fáj?" közben beszéltek hozzá, hogy van e kistesód, milyen szép neved van, s mondta igen van kistesó anya pocakjában. Olyan édes, hogy én is elkezdtem sírni egy picit. Nem tudtam nem sírni. Utálom ezt az "anyaságot, gyerekem szomorúságát, bántását", olyan nehéz elviselni ezekben a pillanatokban. Főleg gondolom, most hogy terhes is vagyok a hormonok még érzékenyebbek. Szóval mindig nyafizok, anyáknapján, karácsonykor, szülinapon...miért? Közbe ott meg néztek rám a többi sorbanálló kint gondolom kérdezték maguktól, hogy ez hülye amiért itt bőg, miközben a gyerek tök jól viseli.
Na mindegy, ennyi történt velünk ma, elvileg már más nem is fog. :)

Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Tünci sztem se izgulj a vizsgálat miatt. ezt olyan hülyeségnek tartom hogy nézni kell mikor mit csinál..és a pár hetes/hónapos gyereknek át kell mennie a vizsgán??.. könyörgöm, felnőttként sem vagyunk egyformák, sem gyerekként, vki 4 évesen tanul meg biciklizni valaki 7 évesen, valaki 3 évesen úszik, valaki 30 évesen sem tud.. én lányom sem mászott, azt kihagyta, és 14 hónaposan indult el, ez van, nekem is már kiselőadást tartott a védőbanya, hogy ez így nem lesz jó, ---de nem én mondtam neki h ne másszon. na mindegy

a 20 Ftos cola igaz, Balin brutál durva árak vannak, 1000 Ftból 4 fogásos kaja extra luxus étteremben amit magyarországon csak 300 méterről merek kintről csodálni, hozzá kóuszdióban frissen facsart tórpusi gyümölcsturmix , tenger gyümölcsei főételnek stb, mindez 1000 Ftból, nem hazudok!! ja és mindenből lehet alkudnui, mondanak egy árat, és 70 %ot kapásból lealkudzs, ha úgyis vagy kib 10 %os áron viszed el:) ez ám a business, én nagyon élveztem

nszoke: gratula a 28 héthez!!!!!!!!!!
és Málnának meg külön ezer puszi, micsoda bátor kislány, nem semmi! JÁzmin amennyire fiús beállítottságú nem bírnám elcibálni vérvételre, akkora hiszti lenne. bele se merek gondolni. pedig a szúnyogcsipésmizéria miatt már mondta doktornő h kéne mennünk.
én mátol kezdem fogyókúrát, drukkoljatok, most elmegyek piacra gyümölcsért, ma reggel ettem egy toastot, ebédre husi ubival paradicsommal, köret kenyér nélkül..
du gyümit akarok, este csirkemell salival..
8 kilót kéne ledobjak, ebből 4 kiló jövőhétre kéne mert esküvőre megyünk és nem jön rám semmi!!!!!!! nem akarok drágán ruhát venni, mertmost nagyobb kell..áááá
 
 


Voltunk ma a 3. hós két oltáson, jaj, nagy sírás volt, alig tudtam megnyugtatni. Most rosszabban viselte, mint két hónaposan.
Adtam neki egy fél kúpot, ahogy hazaértünk, remélem nem lesz lázas később.

Betti
Kép
 


Remélem nem lázasodott be Betti, és mára már el is felejtette az oltás emlékeit.
én is parázok mi lesz a 2 hós oltásnál, lvileg akkro is kettőt kap, mondtam férjemnek ő viszi be, mert én tuti nem fogom le..
mi si voltunk doktornőnél, és azt mondta zárva a sérvkapu!!!!!!!!!!!!! de folyamatosan nézni kell
 
 


Viki, nem volt láza, kicsit nyűgösebb volt délután.
Jó hír, hogy záródott a sérv!
Tegnap én fogtam a kezét, meg a lábát a védőnő, meg figyeltem hogy szúrják meg, nehogy már elbénázzák.
Pillanatok alatt megvan, nálunk a doki nem húzza az időt vele szerencsére, és szerintem menj be vele, mert vigasztalni téged fog keresni majd. Ez egy nem épp kellemes szülői feladat.

Betti
Kép
 


sziasztok!
már megint eltűnt mindenki???
Betti, én az a baj sírok a gyerekemmel együtt az oltáskor, JÁzminnál is ez volt, úgy utálom ha fájdalmat okoznak neki, de tudom ezt nem lehet elkerülni. Ti oltattatok Rota vírus ellen?
csézjang már régnem hallottunk felőled, mi újság veletek?
 
 


Viki, igen, szájon át kapta a Rotát, második alkalommal most, majd 5. hónapban ismétlik újra.

Betti
Kép
 


Sziasztok,most regisztráltam ide és sztem nagyon soáig ide fogok ezentúl járni :) Kiderült,hogy babát várok,a 4.babát. Mind 3 gyermekem császárral jöttek világra, legkissebbik lányom 6 éves,2 éve volt egy kaparásom ami után olyan lelkiismeret fulldalásom volt,hogy hónapokig magamalatt voltam,most hogy kiderült,újra baba lesz,elhatároztam Ő meg fog maradni. Kicsit félek már előre,pedig még korai,de 3 császár után,és egy kaparás után,és a kaparás után mondta az orvos,hogy vékony a méhfalam,,( ha jól emlékszem így mondta ) szóval,szetetek mi lesz velem ? Még dokinál nem voltam, pénteken megyek csak,addig a ti véleményetekre lennék kíváncsi. Üdvözletem mindenkinek!

Angi.lina
 


Nálunk sajnos mindenki beteg!
Majd késöbb jövök részletesebben... :(

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Még nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány, de én a lányra szavazok. A 20 hetes ultrahangon nem mutatta meg magát, legutóbb pedig, amikor a dokinál voltam, bekrepált az UH, nem tudta megnézni. De július elején megyek hozzá, akkor biztos ki fog derülni.
Bazsi nagyon várja a tesót, naponta puszilgatja a hasamat, hallgatózik be, és mindenkinek előadja, hogy anya pocijában ott a baba. Szerinte fiú lesz, és azt mondta, hogy ha lány lesz, nem fogja szeretni. Ezen még van mit dolgoznunk :P
A strandon már én is gondolkoztam a nagy melegekben, de mertem bevállalni. Én nem biztos, hogy kibírnám a parton. Bár azt mondják sokan, hogy ha félsz a fertőzéstől, tampont rakj fel, és semmi gond nem lesz. Nem tudom, majd a dokival megbeszélem.
A dokit végül eldöntöttem, hogy megyek a Margitba a régi dokihoz. Nagyon megnyugtatott, hogy elvállalt, minden rendben van. Sajna rá kellett jönnöm, hogy ha nem fizetsz a dokinak, abszolút nem foglalkozik veled. Mert eddig sima SZTK-s rendelésre jártam a másikhoz, nem sokat foglalkozott a vérnyomásommal. De most a dokim (terhesgondozás nála 8000, Bazsival 7000 volt, szóval négy és fél év alatt nem is drágult nagyon ) :wink: beállította a Dopegytet, azóta 135 felé nem ment :D .
Nálunk is furcsán néztek az óvónők, amikor mondtam, hogy augusztusban járni fog a gyerek az oviba, de lepattant rólam, és közöltem, hogy 8 hónapos terhesen nem biztos, hogy napi 24 órában én leszek a gyerek legjobb játszótársa. Erre nagyban bólogattak. Pont a múlt héten mondták, hogy "Anyuka úgyis otthon vabn, ne jöjjön holnap a Bazsi, mert...". Elhatároztam, hogy ezt egyszer eljátszhatják, többször nem. Miért üljön itthon a panelban? 31 fok volt éjszaka is a lakásban. Hű de jó. Mert Anyuka úgyis itthon van. Bekaphatják.

Angi.lina!
Én a helyedben nem idegeskednék a dolgon, az a baba megfogant, akkor szeretne világra jönni. Szerintem ha eléggé vigyázol magadra, semmi gond nem lesz. Ne dolgozz, ne stresszelj, pihenj sokat, hallgass sok zenét, és csináld azt, ami neked a legjobban szükséges. És beszélj a babával már most minél többet, hogy minden rendben lesz.
Én azon csodálkozom, hogy 3 császár után nem kötöttek el. Ez nem automatikus?Vagy rosszul tudom?
Mindenesetre nagyon jó egészséget nektek!

És mindenkinek szép napot:

Zsuzsi

Kép
 
 


sziasztok!

angi.lina üdv közöttünk!
sztem se idegeskedj, nem lesz semmi baj. nekem a 2. császár volt most, és a műtőben mikor doki elkezdte vágni a régi császár helyét mondta, h borzasztó vékony a méhfal, áttetszik a magzatvíz, és tuti nem lehetett volna normál szülés emiatt sem, szóval attól még h vékony a méhfal nem hiszem h baj lenne ha doki érti a dolgát!
hol fogsz szülni?
zsutita örülök h Te is itt vagy! dokikkal kapcsolatban osztoma véleményed,sajnos a pénz beszél.. de hál isten én maximálisan meg voltam elégedve dokimmal.
ez az óvónős dolog basszus.. mintha fájna dolgozni nekik, de amúgy nálunk is ez volt. utolsó héten már nem is vittem.. de amíg dolgoztam megszakadt a szvem minden alkalommal mikor nyári ügyeletbe kellett vinnem. és az egyik dadus közölte, h nyáron csak a selejtes gyerekek jönnek.. na ezt meghallottam úgy beolvastam neki...és amikor babysitter ment a kislányomért, és ugyanez a dadus ott mogyogta h "nem tudja elképzelni mit dolgozhat az anyuka, mindig kiöltözve full csinosan jön reggel, de délután meg baby sittert küld a gyerekért." ez azt hiszi ribi vagyok??? aztán tájékoztattam a foglalkozásomról, diplomáimról.. szóval nekem is megvan a véleményem ezekről az óvónőkről, dadusokról
 
 


Zsutika és Kviki !
Köszi a választ,örülök a megnyugtató válasznak,és tan
ácsnak. Így van ha már megfogant megis tartom. Vigyázok,és majd a jövőhéten megyek dokihoz. Vácon fogok szülni, előző kislányom is ott született,és megvolt beszélve,hogy a császárután el fog kötni,én kértem persze. Ha jól emlékszem még egy papírt is aláírtam,,,de a császárkor a doki elfelejtette :( mert amikor már varrt össze akkor kiabállt fel, hogy- ÚÚÚristennn !! El felejtettük el kötni!! nah így vagyok most újra babát váró kismama :) De végülis,örülök neki :):) Köszönöm a válaszokat, majd ha jártm dokinál,sietek ide pötyögni,hogy miújság:) Mindenkinek szép napokat sziasztok!

Angi.lina
 


Kép Kép

Nem tudom sikerült e ide tölteni a lányaimat :) De gy próba :)

Angi.lina
 


Hihi sikerült :) Jólvan akkor szép napot mindenkinek Ők az én lányaim a 3. lányomról majd délután üdv :)

Angi.lina
 


Sziasztok!

Jó az időjárás nagyon!!! :evil:

Angi!
Üdvözöllek közöttünk. Örülök, hogy itt vagy. S nagyon "bátor" a 4.császárt is bevállalva, viszont jól értem nem altattak amikor elfelejtettek elkötni? Tehát elvileg szólhattál volna?! Csak mert most nálunk is így lesz, és nekem eszembe sem jutott, hogy elfelejtheti a doki :oops: :shock: , pedig tényleg. Mondta, hogy emlékeztessem rá közvetlenül a műtét előtt, aláírok, meg ő sem felejti el, de nem gondoltam eddig hogy ez meg is történhet. Jujj, nekem gázos lenne...
Na de veled kapcsolatban várom a doki véleményét, hogy mit mond. Amit a csajok mondtak annyit tudnék javasolni én is. Nyilván nem könnyű család mellett de soksok pihenés, nyugalom, nem cipekedni!!!!
Lánykáid igen szépek. Várom a 3.képet is. Illetve gondolom most örülnétek egy kukisnak!? :lol:

Szintus nektek jobbulást, remélem rendbe vagytok már. Mindkét babóca beteg? Te is? Bár sajna ebben az időjárásban nem nehéz megfázni, vagy valamit összeszedni.

Zsutita
Nagyon kiváncsi vagyok fiú vagy lány? Nevek vannak már? És amúgy mit szeretnél? A strandon csak kint ültem, én tamponnal sem mennék be, mégha az orvos mondaná sem, ááá dehogy kockáztatok...ha teljesen egészséges, tipp-topp kismama lennék s sose lett volna semmi gondom akkor talán, de így kizárt. Egy esetben mentem volna bele, gondolkodtam is rajta, hogy Zsebi bent "úszkált" s ha bajba kerülne akkor azonnal nyomtam volna a fejest, de nem volt rá szükség szerencsére.
Ovit én már lényegébe leírtam. Egy dolog miatt kár érte, hogy Zsebi unatkozik amit már taglaltunk fentebb többen is. De én nem bánom ezenkívűl, hogy nem jár nyáron, meg nem érdekel ez az egész harc ami folyik szünetekben meg egyéb ilyen alkalmakkor. Viszont, ha majd valóban szükségem lesz az ovira később akár Jázminnal akkor remélem számíthatunk ovira, bölcsire, mikor mi is valóban dolgozunk, vagy nem tudjuk megoldani a felvigyázást.

Kviki
Mondjuk azt a dadust biztos én is kiosztottam volna, de rólam sosem fognak ribiséget feltételezni-testi adottságaim miatt!!! :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Amúgy meg pusztuljon az ilyen, szerintem te szép vagy és az alakod mögött a rengeteg munka áll, nem ajándékba kaptad, hiszen a formád és a szépségedért nap mint nap dolgozni kell.
Nem mellesleg meg úgy vagyok az ilyesmivel, hogy mégha ribi lennék sincs hozzá köze az ovónőnek, vagy a dadusnak, sőt senkinek.
Mindenesetre megnéztem volna amikor osztod a dadát.

Betti remélem az oltásnak szomorúságának már nyoma sincs. Viszont akkor úgy néz ki nem csak én szontyolodom el ha orvos, vérvétel, egyéb "tragédia" történik, hanem más anyukák is, ti például. A vérvételen tuti elmebajosnak néztek. De lesz@rom.

Körkérdés: Ti hogy méritek a lázat, kicsik nagyok? Popsi? Fül, homlok? Higanyos, digitális?
Nekem van egy nagyon kezdetleges homlok, meg sima higanyos, sima digiális, meg egy hőmérőcumi, de szerintem ezek sokáig mérnek, kivéve a homlokost, a popsisat nem szeretem, mert Zsebi szenvedett tőle 2-3alkalom és nem is mérem többé neki ott. Viszont mindenki leakar beszélni a másodperces fül-homlokról?! Ennyire rossz lenne tényleg? Nektek tapasztalat?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Csézjang, Tünci? Hol vagytok, hogy vagytok?

Tünci mi volt a vizsgálaton? Bátor hogy produktált??? :)

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Ma voltunk először babaúszáson, nagyon jó volt, nagyon élveztük. Heti egy alkalommal el is viszem, ha továbbra is szereti majd. Megzabáltam abban az úszópelusban..... :D

Betti
Kép
 


Betti hova jártok babaúszásra?

Többiek merre vagytok?

Illetve még egy körkérdés: hova menjek 3D vagy 4D re van e ötletetetek, illetve érdemes e? Engem konkrétan csak szűréssel érdekel, s legfőképp amiatt. Anyum azt mondta, minek hiszen ha bármi baja van már úgyis itt van, a mienk... Szerintetek?

Puszi aztán gyertek, vagy a jóidő most mindenkit kicsalogat?!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


A megyeszékhely melletti nagyközségbe járunk babaúszásra, kicsi, de új uszoda, nagyon tiszta, jól felszerelt és nem klóros vízben van az oktatás, az oktató egy idősebb férfi, türelmes, kedves, de határozott. ha nem úgy fogod a gyereket, azonnal szól.

nszoke, szerintem menj el nyugodt szívvel 4d-re, az már a legújabb technika, ha eddig egészséges volt, biztosan nem lesz semmi baj sem.
Nekem sajnos még 2008-ban a 20. héten 4d-n vették észre a súlyos fejlődési rendellenességét a kislányomnak, aki azóta már nincs velünk.
Mi Kecskeméten voltunk a Nemes dokinál, morcos, de alapos ember.

Betti
Kép
 


Sziasztok!
angi.lina csodaszépek ezek az angyal kislányok! hogy hívják őket?

nszoke: menj el mindenképp 4Dre, én már bánom hogy a végén nem mentem, akkor látszódott volna hogy 3szor van a nyakán a köldökzsinór, de hál isten így sem lett baj, mert dokink kivette előbb, minthogy megindult volna.
Betti a babaúszás csudijó lehet!! én is tervezem most Ricsivel, Jázminnal is jártunk, majd ha megkapja 3 hós oltását mi is elkezdünk sztem, már ki is néztem h hol.
lázmérés:
én régen popsi, most már hónalj, após orvos-ő homloklázmérővel.. hát nemtom, nekem kórházba fülhőérővel mérték, én most azt tervezek beszerezni.
 
 


Betti de jó,hogy tetszett Atinak a babaúszás! :D
Hány fokos vízben fürödtetek?
A múltkor írtál arról,hogy szeretnél aerobikot oktatni!
Gondolom ezt még az állásod mellett igaz?

Én sajna nem voltam 4D-n.Nálunk itt annyira nem favorizálják.
Vagy telán egyszer voltam Fruzsival,de nem olyan narancsSárgás volt a kép,hanem fekete-fehér.Bár szépen látszott Fruzsi pofija(épp ásított közben),teljesen
elvarázsolata a férjemet!(ő is bent volt)Onnantól kezdve mégjobban
várta a kisleányzót! :D

Nszoke igen,sajna mindkét gyerkőcön átment valami baktérium!
Hanna még taknyos,köhög!Fruzsi már sokkal jobban van!
Férjecske és én is gyógyulóban!

Egy másik fórumon volt téma egy kérdés!Azon beszélgettek,hogy vajon sorrenben egy nőnél ki a fontosabb?A gyerek/ek/vagy a párjuk!
Nálam mindenki egyformán mégis másképpen fontos!
Nektek mi a véleményetek erről?

A lázat Fruzsinak hónajban mérem,Hannának még posiban,síma
higganyossal!Én abban bízok!
Volt digitálisom is,de Fruzsi lepisilte és annyi neki!Azóta higganyosat is vettem már 3mat!
Nálunk fogyóeszköz!A párom pedig most hozta el az ő gyerekkori lázmérőjét,még műkszik!
:shock:
Mire az én gyerekeim 30 évesek lesznek,minimun 60 lázmérő
elfogy..nem egy... :lol: 8)

Angi üdv éd bátor vagy,hogy bevállalsz még egy csaszit!
Bár a barátnőm,aki a szülészeten dolgozik mondta,h volt már olyan nő is a praxisában,akinek 6 császárja volt!
Gyönyörű lánykáid vannak! :D

Viki nem írígylem a dadus inteligigenciáját!
Azért ez övön aluli volt!Hülye beszólás!Már az is baj ha valaki csinosan öltözködik?

Akiről még nem láttem képet az adjon valami elérhetőséget vagy tegyen ide képet, légyszi légyszi!
Pl.Nszoke ,Viki.....

Kérdeztétek tőlem,hogy hoz-e a párom péksütit!
Ritkán,még jó! :D Mert én nagyon szeretem ám,az merénylet ha hoz frissen! :evil: De ha nincs,akkor nem eszek és kész.. 8)

Kép
Kép
 
 


Szinti, nem tudom hány fokos volt a víz, biztos ki volt írva, de nem néztem, olyan jó kis meleg, babáknak való. Maga az oktatás 50 perc, de ugye a kicsik még nem bírnak annyit, mi 30 percet maradtunk, ez már nagyon jó volt. Egy családi program, férjemmel felváltva úsztattuk, add már ide, én is akarom...... :D :D megbeszéltük, hogy szombat délelőttjeinket erre fordítjuk majd együtt. Van hétközben is, de neki még elég heti egyszer is.
Tegnap elmentem vele sétálni, és egy órán keresztül szövegelt a fáknak, meg a lelógó játékainak, nem aludt, csak dumált. Mikor hazaértünk már tök fáradt volt, és itthon aludt el a kiságyában.
Nagyon sokat változnak a 3. hónaptól, szinte napról-napra nyílik az értelmük, a türelmük.

Betti
Kép
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma voltam a terhesgondozóban, a terheléses cukrom magas lett, 8,5. Nagyon kétségbe estem, több órát zokogtam.
Van valakinek valami tapasztalata, hogy milyen a terhességi cukor? Légyszi írjatok.

Köszi:

Zsuzsi

Kép
 
 


Nekem nincs tapasztalatom róla, de olvastam, hogy szigorú diétát kell tartani, meghatározva mit és hány óránként kell enni, és szépen rendben lehet tartani a cukorszintet. De nagyon fontos, hogy odafigyelj rá.

Betti
Kép
 


Sziasztok!

Zsutita sajnálom a cukrot. De segíteni nem tudok benne, csak hallomásból tudom, hogy nagyon brutál dolog, és nagyon be kell tartani a szigorú diétát, mert komoly következményei lehetnek. De ettől többet egy szót sem tudok. S mit mondott az orvos? Mi a teendő most?! Szorítok értetek!

Szintus iwiwen fent vagy?
6császár :shock: :shock: :shock: azt nem csak a méhnek, meg a szerveknek, de magának a nőnek, szülő anyának sem lehet könnyű "elviselni" én itt a másodikkal szenvedek, terhességgel, majd tuti a szüléskor is kínlódok...áááá többször nem vállalnám azt hiszem. Bárki megkövezhet érte, de ... ez van.

Babaúszást azért kérdeztem, hogy hol van, mert a kicsit szeretném vinni, amennyiben nincs gond és lehet, viszont én úgy szerettem volna hogy 4-en együtt, s egyikünk Zsebivel, másik Jázminnal és heti váltásban, hol a férjem van az egyikkel, hol én, de egyidőben... csak ilyet nem találtam egyenlőre. Most úgy néz ki akkor olyat kerítek ami délelőtt van, hogy amíg Zsebi oviban van addig a kicsivel úszunk, s Zsebit meg viszem később vagy máskor, addig meg valaki vigyázna a picire.
Szeretnék én is úszni járni, mert a fogyival együtt futni, úszni szeretnék. A futás ingyen van, az úszás meg szerintem több okból is jó, ezért eleinte akár a gyerekekkel is elég, majd meglátom.

Szintus írtál még a ki a fontosabb kérdésről: nekem 3-am a legfontosabbak, lassan 4-en, Gyerek, anyu, kistesó, férj, hajszál vékony különbség van anyu és a két gyerek között, de nyilván a gyerekeim a legfontosabbak ketten. Másfél éve a férjem és gyerekem egy vonalon álltak, de a férjem sajnos hátrébb került-magának köszönheti- érte már nem tenném tűzbe a kezem. Sok mindent megteszek érte, neki, de már van határa, régebben nem volt, mindért az életemet adtam volna. Mostmár "csak" a két kölökért, meg anyumért, tehát így 4-en a legfontosabbak, két gyerek, anyu, és férj, meg az öcsém is persze, aki bizonyos esetekben, helyzetekben megelőzi a férjemet... :oops: :? :(
Nálunk nagyjából ez a helyzet.

Kviki azt hiszem elmegyek jövőhéten vagy azután 4dre, izgatott vagyok, hogy van e valami gond. Após gyerekorvos?

Betty sajnálom ami veletek történt, mi volt a gond a kislányoddal?

Megyek, mert Zsebi nem hagy!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Ja kicsit elkeserítő dolog történt velem-szerintem.
Amikor Zsebi született, utána szült a sógornőm, barátnőim...stb. Kitalált(uk)am, hogy milyen jó ötlet lenne, ha kb.5-6 an összeállnánk s a kinőtt cuccokat körbeadnánk egymásnak. Ez mindenkinek tetszett akkor, hogy legalább nem otthon áll a holmi, hanem használatban van, nyilván 1-2darab kihullik ami szakad, hipós vagy már elhasználódott, de mivel mindenki rak még hozzá így kifogyhatatlan lesz a cókmók és a legvégén amikor már nem kell mindenki visszakapja a sajátját és azt csinál vele amit akar.
Na én kiszedtem a garnitúrát amibe hazahoztam a gyereket, kivéve az overálját és eltettem, ezenkívűl mindent odaadtam, a ruhától az etetőszéken át, a csúszdáig...mindent. S tegnap válogattuk át a ruhákat, holmikat, kezdenék mosni, stb. Légzésfigyelő, mérleg, mellszívó, fürdető, műszaki meg ilyesmi dolgok, egyebek megvannak nincs gond, viszont a ruháimon ledöbbentem. Sok hiányzik. Iszonyat foltos, kaja, toll, filc, ragasztó hipó, sárga, szétvágva (ollóval szó szerint) ja, címke mindenből kivágva, és úgy, hogy vele együtt az anyag is. Én sosem vágtam ki a címkét, de ha kivágtam volna az anyagot nem vágom el. Továbbá semmi nem került pluszba bele a csomagba. Visszakaptam a saját holmimat,mintha egy hadsereg használta volna és érjem be vele. Zsebi ruháit már nem adom tovább a körbe, részemről befejeződött, s a férjem azt mondta tök igazam van, mert ő védte mindig sógórnőmet,hogy hiába igénytelen egy kicsit, de a tesója pénztárcájával is kicseszünk ha nem adjuk oda a holmikat, s miért a mienkkel nem??? 3db hosszúujjú bodym van :shock: Összesen, nem egy méretből, egyszínű fehér vagy rózsaszín szarrá nyúzott, mosott. A mintásak eltűntek. Lehet hogy véletlenül, de tegnapeste felhívtam sógornőt s megkérdeztem, nem maradt-e ott véletlenül még kicsi ruha...nem.
Végülis lesz@rom, mert itthonra elmegy, de utcait meg orvoshoz vennem kell minden méretben majd 2-3 garnitúrát...
Engem ebben az háborít fel, hogy én általában más cuccára még jobban vigyázok mint a sajátomra...nemhogy szétcseszem. Mert az hogy minden második brendonos, meg kenguru goldos rugdalozó hipós, szét van vágva, azt kétlem hogy egy 56-68as méretű bébi tette volna...
Bocs lányok a kitörésemért csak idegesít hogy nincs olyan ruhája a gyereknek amire azt mondom ez milyen szép, milyen jó...én meg még elakartam majd adni, ha Jázmin kinövi...hát ezeket még 100forintért sem... kivéve a 44-es méretűek, mert azt ugye senki nem használta :wink: :lol: csak ebből meg nincs olyan sok.
Tényleg eldugultam. Csak nem tudom, nem akarok ebből vitát, hogy meggyanúsítok bárkit, vagy megkérdőjelezem, hogy hol van a cuccom... ez van. Csak miért fizetem én mindig meg a tanulópénzt????

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok az önsajnálaton, bár elég sz@r ez a cukordolog. Azt mondta a védőnő (a terhesgondozós), hogy egyenlőre tartsam be a 150g szénhidrát/nap adagot. Kaptam hozzá táblázatot, hát elég gáz. Egy szelet kenyér a 150g-ból 40-50g. Király! Majd éhen halok!!! :cry: Ráadásul elvittem ma Bazsit a moziba a Toy Storyra, ott ette a gyerek mellettem a kukoricát, meg itta az üditőt, én meg rágcsáltam az almámat ásványvízzel. Biztos hozzá lehet szokni, csak az eleje nehéz. Csütörtökön megyek egy újabb laborra, most cukrot kell innom (mert az első 1 zsemle és 2 dl tej volt), és annak várjuk az eredményét. A doki azt mondta, hogy ne kenődjek el, dietetikushoz kell mennem, aki beállítja a kaját. Hát nem irigylem magam érte!!! De állítólag a terhesség végével elmúlik ez a nyavaja is, szóval "CSAK 3 HÓNAP". Remélem is, hogy tovább nem lesz gond.

Nszoke!
Sajnálom a cuccaidat, én megértem, hogy mérges vagy. Én szerencsére sok mindenemet visszakaptam, egész jó állapotban, bár én csak egy helyre adtam oda. Néhány cucc nem jött vissza, de nem vészes. Viszont bunkó dolog, hogy ilyen állapotban kaptad vissza. Én beszólnék a sógornőnek simán. Nálunk fordított volt a helyzet a sógornőmmel, mert ott két évvel idősebb a gyerek, és nekem nem kellettek a cuccai. Olyan iszonyatos állapotban, ahogy a tied is, igénytelenül bántak a ruhákkal, hogy nagyon ritkán csak egy-egy darabot kértem el tőle. Azok rendszerint olyanok voltak, amit valami miatt nem használtak. Most viszont egy hónap különbség lesz a gyerekek között, így nem fogom tudni nagyon adogatni, bár neki nem is biztos, hogy akarom. Nekünk se maradt sok cuccunk, mert én nem akartam sokáig második babát, ahogy Bazsi kinőtte a dolgait, megpróbáltam bizományiban eladni, amit nem sikerült, azt adtam a szomszéd csajnak. Szóval szinte nuku cucc. Ja! És szeptemberben adtuk a babakocsit, a pelenkázót, és a kiságyat, évekig nem tudtuk. Erre januárban úgy döntöttünk, hogy legyen második baba. Na ez jó! Újra lehet beszerezni mindent. Tegnap voltam az Ikeában, 8000-ért lehet sima kiságyat venni, az szerintem nagyon baráti ár. A cuccot bele Bazsinak is anyukám varrta, csak az anyagot kell hozzá beszereznem, a pelenkázót asztalos csinálja. Babakocsit meg veszünk használtan ismerőstől. Sajna anyagilag más nem jöhet szóba. Az az egy szerencsém van, hogy az etetőt megtartotam Bazsinak, az a szédszedhető fa kisszék plusz asztal fajta, amit sokáig használtunk rajzolásra, meg mindenre. azt legalább nem kell újra venni :P

Viszont, tudtok olcsó bababoltot? Azt hallottam, hogy a Soroksári úton van egy viszonylag jó árú, oda elmegyünk a hétvégén körbenézni. A babaszafariról azt hallottam, hogy az Brendon árkategória. Hát azt Bazsinál sem engedhettük meg magunknak, két gyereknél meg pláne. Valami ötlet? Jó bizományit nem tudtok? Mert nekem csak debreceni bolt van, amit találtam. Itt Pesten van valami? Szívesen megnézném.

Valaki segít nekem vonalzót csinálni? A régi eltűnt, és akkor sem én csináltam meg :oops: LÉGYSZILÉGYSZI!!!

Legyetek jók:

Zsuzsi

Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi sajnálom ezt a cukor dolgot, nem lehet könnyű, de ilyenkor sok a gyümölcs, azért tudsz finomságokat enni. én is próbálom visszafogni a szénhidrátot, le kéne fogyni, de most nem megy könnyen. még táncolni nem voltam, viszont kimentem futni a margit szigetre... na meg is lett az eredménye, iszonyat izomláz.. aztán nem tudtam a gyerek miért köpi ki a cicit, hát állítólag izomlázkor más ízű a tej.. na jól megcsináltam..
még jövök, Ricsi sír, puszi mindenkinek
 
 


Sziasztok!

bocs, h nem írtak, car napok..car dolgok..


Angi, üdv!

Huh, 4. sectio, bátor csaj vagy..de biztos odafigyelnek majd ,ez már önmagában veszélyeztetett terhességnek számít.
lánykáid nagyon szépek!!!Harmadik???

Zsutita
ijj, a 150 azért durva lesz..remélem a diabetológián felnyomják azt 300-ra.Majd ott mnodják meg, h hogyan kel lelosztani.valószínű adott időben és időnként kel lenni, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi ,vacs. és pótvacsora.Sajna az idénygyümölcsök felejtősek lesznek, minimális citrusféle lehet, emg az alma..igazából majd mindenből ehetsz majd ,csak nagyon keveset..pl ehetsz tízóraira szőlőt, mondjuk 10 szemt, oszt annyi..:(
ezt úgy kell elképzelni(150grammos), h ettél egy nap 5 db sima zsmlét és a világon semmi mást, csak vizet.az pont annyi szénhidrát.Viszont húst szinte korlátlanu lehetsz(zsiradék nélkül), abban minimális van.
Na ,de hátha csak rosszul nézték, azért egy kontroll nem ártana.

Szintus

sorrend: abszolút a gyerek.Szerintem ez így normális.Az első 10 helyen.és nem csak Ő, Viola is megelőzia férjem, csak másképp,mint BÁtor.Aztán a férjem, aztán Anyu,meg Papus egymás mellett.

nszoke
Ne izélj már, mért ne lehetne ezt megbeszélni normálisan a sógorbanyával?Hello-szia,ne hari ,de tök leamortizáltad a rucikat, vegyél légyszi pár öltözet "kimenőst", vmelyik nap áturgok érte...ENNYI!Nem kell veszekedni..csak ennyi.

Amúgy mi rokontól semmit se kaptunk, vagyis a férjem nővére varrt ágyneműt, de pl a párna nem használható, emrt épp akkora huzatot varrt, mnit amekkora a párna, tehát nem fér rá..anyu vett pár zoknit, meg 1 évesre való pár ruhácskát..a másik sógornőm, amikor hazahoztuk BÁtort, hozzt 62-es body, mikor mondtam ,h húú ez nagy, akkor rá egy hónapra hozott 44-est..:)
Hihetetlen ,de babanetes lánytól kaptam egy komplett kezdő csomagot!!Másik babanetes lánytól kölcsön sportbabakocsit, h tudjam buszon cipelni Mucit!!!A műszaki dolgokból pl légzésf, bébiőr, mérleg meg a FÉRFI munkatársam adta kölcsön!!!
Hát ez már ilyen világ.

Viki:jaja, a tejsav...

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Ahogy Zsutita írta, én is túl vagyok az önsajnálaton a holmimmal kapcsolatban. Ez van. Tanulságos volt.
Zsutita mi Zsebinek a nagyobb értékesebb dolgait eladtuk még akkoriban, babakocsit, légzésfigyelőt, mellszívót...stb még szinte mindent garanciával s pár ezerrel olcsóbban, szépek, normális cuccok voltak. Most mindenem megvan újra csak egy pár dolog kell, de végülis mindent venni kellett, kell kivéve légzésfigyelőt, mérleget. Babakocsit vettünk, gyerekágy megvolt, sima rácsos fa mint az ikeás meg van egy ami vidéken volt fehér pelenkázós, csak az felújításra szorul, mert sogórnő használta, s fekete bizonyos oldala mintha megégett volna, meg sárga... :shock: illetve egy sima fehér(masszív) rácsos is van egy barátnőmnél. Most utánakérdezek mennyiért vasalják újra a fehér pelenkázósat, s ha megéri felhozzuk, ha nem marad a fa rácsos. Amúgy nem csak sogórnő, hanem unokatesóm is eltűntetett mindent, fejvédő, ágynemű, szép s nagyon drága volt, brendonos, haskötő, 1babakocsi, kókuszmatrac...szóval szivacsot kell vegyek még, vagy az is van a pelenkázós ágyba, legfeljebb kiveszem abból. Mindegy de igyekszem én is olcsó cuccokat keresni, diszkontokban, nagykerekben, meg vaterán sok mindent veszek. Budaörs meg a kamaraerdő határánál van egy bababolt, ami nem a legolcsóbb de jobb mint brendon pl. és találtam sok mindent aminek tetszik az ára. Pl. szoptatós melltartót, meg bugyit, fenekest, tangát, szépek s párszáz forint. Magamra csak ilyen Anita, Dorina, Aranypókban kapnék jóval 5000ft felett, na azért azt már nem. Azt hiszem kész van a végleges lista, hogy mi kell még.
Viszont CSézjang, Kviki örülnék ha segítenétek hogy a kórházba mit kell vinni, mert én készítettem textilpelust a babának, pelenkát, meg a köldökápoló cuccot is nekem kell vinni ugye???

Bocs csajok hogy mindig magamról pofázok, de annyira égek a "lázban", a babavárással kapcsolatos teendőkkel.

Zsutita ez a cukor kemény nagyon, viszont ami még eszembe jutott, hogyha komoly lenne a cukrod, inzulinuzni kéne azt is lehet, tehát hogy jól lehet kezelni a terhességi cukrot, csak türelem, erő és kitartás kell hozzá, de remélem nálad elegendő lesz azért a diéta. Viszont írtad, hogy szerencsére a terhesség idejére kell csak kibírnod, ez igaz egyenlőre, de én úgy tudom,hogy aki terhesen cukros, annak előbb és nagyobb esetben alakul ki majd a cukorbetegség az élete során.
Még a bababolthoz: ha a soroksári úton lévő az amelyik a régi megatoys helyén van, nekem mindig drágának tűnt, kb.3szor voltam ott, de kb.brendon árban van. Ma voltam dm-ben sokmindent még ott veszek meg majd, ami inkább nekem kell. Elég olcsó a dm-es márka.
Etetőszék nekünk is ugyanolyan, de sogornő gyereke a széken lévő viaszosvászonszerű anyagot levágta róla :shock: erre ő meg anyja varrtak rá valami textilt, meg mintha megreszelték volna a fa asztalkát, illetve firkás(ez kisebb gond) ezt odaadtuk nekik viszont vettünk ikeában külön szék(3lábú műanyag) meg kisasztalt rajzolni meg ilyesmi. Illetve most ott veszek majd etetőszéket 3-4ezer körül van, műanyag s nekem nagyon bejön. Valami antilop vagy mi a neve...

Kviki le a kalappal előtted a futás már megy??? Nem semmi. Viszont én is hallottam hogy a mozgás miatt más lesz az anyatej.

Tünci rokonoktól én is mindig ilyen "marhára használható" dolgot kapok. Keresztszülőkre jellemző ez... pl. fél éves sem volt zsebi melegítő alsó felsővel kb.8-10évesre, majd most novemberben 4.szülinapra tescos mellény 6hónaposra :shock: :shock: :shock: gondolhatod a hónaalá sem volt jó. Végülis elraktam a kicsibe, mert már nem volt meg a blokk hogy kicseréljük vagy levásároljuk. Akkor kb.1éves volt mikor vettek neki egy 16!!!!!-os méretű biciklit!!!Szerintem kb.14-16éves gyereknek való lehetett, neki adtuk a szomszédnak. Férjem el is felejtette, azt pont most volt itt sógor(keresztapa) na mostmár elő lehet venni a biciklit, (mondja uram már elől van, mi vettünk neki egyet akkor, lassan cserélni kell, mert az még a legkisebb, ) együtt akarták felhozni a pincéből, de nem találta uram a kulcsot,majd este mondtam neki, cikis lett volna, mert a szomszédnál van a bringa :oops: :lol:
Elvileg megbeszéltük a család, rokonok, barátokkal, hogy sosem vásárolgatunk feleslegesen meg főleg nem, hanem ha már venni akarunk vmit akkor megbeszéljük. De van akinek hiába mondod mit ne vegyen, direkt azt hoz...szintén keresztszülők bébihordozót vettek, miközben bébihordozós babakocsink volt :shock: ők vették kb.15ezerért mi eladtuk zsír újonnan 8ezerért...

Tünci! Nos car napok, car dolgok...követtem az elmúlt napok eseményeit, de nem tudok hozzászólni, mert olyat mondanék, hogy kitiltanak a fórumról. Most megint elgondolkozva az jutott eszembe hogy lehet néha nekem sem kéne annyira kitárulkoznom...bár még nem igen ért negatív dolog fórumokon az írásaim,vagy sorsom miatt.
Szeretném tudni, hogy vagytok, mi van Bátorkával, engem mindenképp érdekelne, de ha valóban nem akarsz róla írni tiszteletben tartom, (priviben szívesen fogadom) illetve nem tudom hogyan de ahogy lehetőségem, erőm engedi és ha tudok valamiben szívesen segítek. Zsebivel én a Pethő intézetbe jártam, meg a schöpf-méreibe korafejlesztésre ott betanítottak s nekem kellett tornáztatni majd ők meg kontrollra hívtak. Ettől sokkal többet nem tudok ajánlani olvastam hogy szinte minden követ megmozgatsz amit csak lehet, meg ajánlanak mindent, azokon túl újabb ötletem nincs. Viszont kíváncsi lennék más orvos mit mond??? Valóban már bent is meg kint is oxigénhiány volt??? Valaki csak megtudja mondani mennyire maradandó, súlyos, káros...stb?! Meg te látod picikédet, hogy fejlődik, azt viszont ne hagyd, hogy belédbeszélje bárki is hogy beteg, hanem hajtsd magad, a gyereket, mert kettőtőkön nagyon sok múlik!!!! A hozzáállásotokon, a reményeteken. Az hogy akár pár hónappal később ül, áll fel, tanul járni, beszélni nem gond, csak csinálja!!! Ne hagyd magad elkeseríteni azért mert valaki lefikáz amiért 1évesen nem megy, másfél évesen nem beszél...stb. Az enyém sem tette, s biztosan több olyan gyerek sem naptárra pontosan hajtja végre a feladatokat ahogy a nagykönyvben megvan írva még ha egészséges akkor sem!!! Azért ezeket írtam mert engem mindig ezzel csesztettek, hogy mert nem ment 1évesen már nem is fog!!! :shock: Stb.stb. játszótéri harcok, hogy kinek mikor mit csinál(t) a gyereke...agybajt tudok tőle kapni!!! Nem az olimpiai éremért küzdenek, hanem hogy normális emberi, teljes és egészséges életet éljenek, mint a legtöbb felnőtt ember.
Bízom benned, Bátorban, hogy ha valóban komoly dologgal álltok szemben akkor is erősek legyetek, kitartóak, és harcoljatok, nem lehet hogy "rányomja bélyegét" az életetekre. Biztos meggyógyul, rendbe jöttök. És hiszek benne, s reménykedem!!!
Ja és még valami! Már a múltkor is beszéltünk az emelt családi, bkv ingyen, vonat volán 90%...stb. Tartósbetegség intézd a magasabb összegűt ha még nem tetted volna meg. Jól jön az a pár ezer, meg egy kis kedvezmény, illetve a helyi önkormányzat is lehet ad valamit amiért tartósbeteg, érdeklődd meg!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Nahát milyen keveset írtam :oops: :shock: :lol:
Hoztam a formám szokás szerint. Bocsi lányok. Nyugodtan szóljatok,ha elég belőlem pár napig. :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: