Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Januárban költöztem ide családommal, van egy 14 hónapos kisfiam!
Gyertek beszélgetni!

Tudtok ajánlani kedves gyerekszerető gyermekorvost?
Melyik orvos a legnépszerűbb?

Kép
 


Szia,

nekünk Bedi Csilla a doktorunk, immár 13 hónapja, mert akkor született a kislányom. Rendes, kedves, gyógyszert feleslegesen nem ír fel, lehet hozzá fordulni, ha gond van. A Lenkey utcában rendel. Nekünk úgy ajánlották, nem hozzá tartoznánk igazából. honnan költöztetek Sopronba? Mi Budapestről jöttünk ide már lassan 3 éve, munka miatt (márhogy a férjem munkája miatt, naná). :)

Üdv,
Sündi
 
 


Szia Sündi!

Már azt hittem senki sem ír! A másik két topik is "néma"...

Gratulálok a kislányodhoz! Első baba? Hasonló korú akkor mint a fiam:-)

Mi Szigetmonostorról, Szentendre mellől költöztünk ide, szintén a férjem munkája miatt.

Dr. Dollmayer Ilse az orvosunk egyenlőre, nekünk őt ajánlották, de körzetileg is oda tartoznánk, meglátom milyen orvos (szerencsére mióta itt vagyunk, szükség még nem volt rá...) aztán döntünk:-) Remélem nem lesz gond!

Egyébként én sem szeretem gyógyszerezni a fiam, a ti orvosotoknak kell fizetni vagy tb-re megy a dolog?

Üdv:
Tatyi1983
 

 
 

Szia!

igen, Szilvike az első gyermekünk, de én már szeretnék nekilátni a másodiknak is. :)

A te kisfiadnak mi a neve? milyen típusú baba? az enyém örökmozgó, nagy akarattal. :)

Az orvosnál mi sokszor előfordulunk, viszonylag, de inkább a tanácsadáson. Szerencsére még mindig szopik a kisasszony, nem tudom, emiatt-e, de nem egy beteges fajta. Amikor foga jön, akkor szokott néha vírust elkapni, de az is csak egy kis lázzal vagy hőemelkedéssel jár, vagy kicsit folyik az orra. Komoylabb baja hálistennek még nem volt.

TB-s az orvosunk. Rendes volt, mert amúgy nem hozzá tartoznánk körzetileg, de simán odavett. Az elején kapott egy kis "adományt", de azóta semmit. Igazából nem is tudom, hogy megy ez olyan nagyon. Én sose voltam kórházban, kivéve a szülést, meg a férjem se, szóval nemigen vagyunk otthon ebben a hálapénzes témában. De nem is lennék amúgy se a pártján.
Valahogy nekem ezek a dolgok kicsit idegenek. Pl. orvost sem fogadtam a szüléshez, és nem volt gond belőle. szülés után ő meg a szülésznő kaptak ajándékot, de semmi extrát nem kell elképzelni, amolyan jelképes dolog. Bár teszem hozzá, itt Sopronban szerintem majd' az összes nőgyógász normális és szakmailag is jó, szóval nem volt különösebb rizikó. Bár vannak, akik ezt-azt szidnak, de szerintem igazán egyik sem szolgál rá.

Te már tudod, kihez fogsz menni, ha arra kerül a sor, vagy még nem néztél körül? Tudok ajánlani ;)

Üdv,
Sündi
 
 


Szia!

Igazából szivesen venném, ha ajánlanál valakit, mert néha szokott mostanában fájdogálni a petefészkem, bár lehet hogy ez normális dolog... És valószinű, mi még várunk a második babával, így lehet, hogy szeretnék magamnak gyógyszert feliratni! (még nem tudom! Te is a kis korkülönbségnek vagy a híve? Mert én valójában igen, de mi egyenlőre még az anyósoméknál lakunk, így helyünk nem nagyon van mégegy babához...)

A kisfiamat Milánnak hívják, és szintén egy örökmozgó skorpió horoszkópú eleven kisfiú :-) Ő is jó adag akaraterővel meg van áldva ;-)

Én sem fogadtam Pesten sem orvost, sem szülésznőt, mert a János kh-ban tényleg nagyon jó szakemberek vannak. Én egy fiatal, de nagyon ügyes ügyeletes dokihoz, és szülésznőhöz kerültem szülni. Jókat nevettünk néha szülés alatt. Szép élmény volt, jó vissza gondolni rá :-)

Én sem támogatom egyébként a hálapénzezést! Ugyan valóban kevés pénzért dolgoznak hazánkban az orvosok, de nem gondolom, hogy pémztől függően kellene foglalkozni a beteggel. Én sem kaptam sosem az óvodában borravalót a műszakom végén... :-)
(óvónő vagyok... illetve remélem leszek is, bár itt még nem néztem munka után)

Mégegy kérdésem lenne! Mit tudsz a soproni bölcsikről? Melyik a jó? Annyit már kiderítettem, hogy beíratás ápr. 28-ától lesz! (sajnos valószinű, hogy én egészen Milán három éves koráig nem tudok itthon maradni! :-( )
Akkor várom a nőgyógyi ajánlást!

Üdv,
Kati
 


Szia,

én terhesgondozásra Karazma Farshidhoz jártam. Nagyon jó szakember, és nagyon lelkiismeretes. És, ami egy nőgyógyásznál nem hátrány, nagyon "gyengéd kezű". Utálom az olyanokat, akik jól megnyomkodnak, és jól beletúrnak az emberbe, hogy utána még órákig fáj. :( Na ő nem ilyen. :)) Nyugodtan mehetsz a rendes sztk-rendelésre is, akkor sem lesz kevésbé alapos, mintha a magánra mennél. Én egyszer voltam csak a magánrendelésén, és mondjuk annyian voltak, hogy hiába volt időpontom, csúszott az egész vagy egy órát. A 99/326-955-ön lehet elvileg időpontot kérni. :)
A másik, akit ajánlani tudok, Peitl Szilárd. Ő egy fiatal pacák (olyan 35 körül lehet), és sokan azt mondják, hogy "lekezelő", meg "nemtörődöm", de szerintem nem, egyszerűen csak ilyen a stílusa, nem akar ő megbántani senkit. Nekem nagyon jó volt, hogy nála szültem. Jó pszichológus volt, a megfelelő időben a megfelelő dolgokat mondta. :) 20 órát vajúdtam, a végén oxitocint kaptam fájáserősítőnek, mert nem tágultam rendesen, meg burokrepesztés volt, kézzel tágított, brr. Borzasztó volt. De a végén, amikor már hulla voltam, akkor még két fájás között, amikbe bele szerettem volna halni, még meg is tudott kicsit nevettetni. Ez utólag fura, de tényleg így volt. És valahogy rávett, hogy amikor már semmi erőm nem volt, akkor ki tudjam nyomni Szilvikét. Szóval én a mai napig nagyon hálás vagyok neki ezért. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam. :)

Én abszolút a kis korkülönbség híve vagyok. az elején talán nehezebb (sőt biztos), de utána majd jól ellesznek egymással, és nem a szüleiket nyaggatják egy kis játékért. :) Ez egy szempont. Másik szempont, hogy kevesebb az idő, amit otthon kell tölteni a négy fal között. Nagyon szeretem a kislányomat, de néha azért nem egyszerű. Főleg, hogy semmi felnőtt társaságom nincs. :(
Jó, a férjem, de ő reggel megy, este jön. Ez is szempont. Na és a rutin, amit megszerez az ember, még frissiben ott van, bár lassan kezdem már elfelejteni, hogy is kell egy újszülöttet pelenkázni. :D

Ebből kifolyólag én leghamarabb jövő ilyenkor terveztem a bölcsi után nézni, szóval ebben abszolút nem vagyok otthon. Bár a férjem szerint be kéne adni Szilvit, mert itthon "unatkozik". Ebben van valami, most hogy olyan keveset tudunk kimenni, de nemigen hiszem, hogy a bölcsi megoldaná a problémákat. Ráadásul most van Szilvi abban a korszakban, hogy irtózik az ismeretlenektől. Akkor vajon hogyan tudnám beszoktatni? :) Na persze remélem ez őszre azért megváltozik, de azért, ha otthon lehet maradni, akkor inkább jobb, ha tovább vannak az anyuka mellett. ilyen korban még úgysem tudják értékelni a gyerektársaságot, nem?

Már nagyon várom a jó időt, hogy kinn lehessünk, itthon néha tényleg kicsit nyögvenyelősen telik a nap. Nem tudjuk levezetni az energiáinkat. :)

Amúgy mi is albiban vagyunk jelenleg, de egy elég nagyban, mert sikerült úgy intézni, hogy a lakbért a férjem munkahelye fizeti nagyrészt (ha már ideköltöztünk miattuk) :), és a tulaj is jófej.

Azért az az igazság, hogy kicsit félek ettől a 2. baba -projekttől, nem tudom, hogy lesz, mint lesz, ráadásul ezzel a kis ördögöcskével, aki a lányom, pont a hisztikorszak fog tombolni...na majd meglátjuk , nem igaz? Még nincs is a hasamban senki egyelőre. :) Bár őszintén szólva a türelmem úgy megedződött az emúlt egy évben, hogy már semmi nem tud kihozni a béketűrésemből... :D

Na most mennem kell, mert felébredt a kisördög. :)

Üdv,
Zsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

(én porontyom is alszik, gyorsan írok!)
Jajj! Őrület ez a bezártság! Ilyen hidegben az orromat sincs kedvem kidugni... Pedig ma muszály lesz. A Vigantol olajunk elfogyott... fel kell íratnom! Meg kíváncsiságból leméretem Milánt!

Te már adsz Szilvinek mindent enni? (Kérdezem itt a tejet, tojást, meg az ilyen kétséges dolgokat?) Külön főzöl neki?

Én már adom Milánnak egy ideje a tejet (természetesen nem az ütős tehéntejet, hanem csak a "vizezett boltit", mert a tápszerre a gatyánk ráment volna, igazából tejet is csak reggel és este eszik.
De néha úgy félek, hogy nem elég tápláló, amit adok neki! Ráfanyalodtunk az üveges bébiételekre, hátha abban több a tápérték, mint a mindennapi kosztunkban :-) /ezt azért gondolom, mert tegnap pl. krumplistészta volt itthon a kajci, és egész nap azt rágcsálta... nem tudom valójában jól lakott-e vele... /
Ha főzeléket csinálok, természetesen kap belőle, de egyszerűen képtelen vagyok olyan kajákat főzni neki, mint a bébiételek... maga az összeállítás elborzaszt néha (pl. alma sertésmájjal...). Hogyan tudnám akkor egyátalán relatív finomra főzni?? :D :D :D

Este van hogy tejbe áztatott babapiskótát szoktam adni neki, nincs is gond, az éjszakákat simán átalussza...

Nálatok hogy telnek az éjszakák? Remélem jól! Nincs rosszabb, mint hulla fáradtnak lenni nappal...

Köszi az orvos-tippeket, az arab dokiról már én is hallottam, hogy tök jó szakember... Lehet hogy meglátogatom! Otthon volt egy doki, akihez jártam rendszeresen, de ott sem magánrendelésre mentem. A telefonszám, amit adtál, a magánrendelőjének a száma?
És egyébként itt is ezren szoktak lenni a rendeléseken? Mire számítsak? ;-) Egy egész napot rá kell szánni?

Meg még egy dolgot szeretnék kérdezni!
Írtad a bölcsiről a dolgokat... Nekünk is majd csak év végén lesz aktuális, de azt szeretném kérdezni, nem tudsz olyan foglalkozásról, ami itt tartanak Sopronban babucik számára? Esetleg zenebölcsi, vagy hasonlók...Én még úszásra gondoltam, de majd csak ha jobb idő lesz. Mert Milánt is elég nehéz lefoglalni egész nap!


Jujj de jó sokat írtam!

Szép napot!

Kati
 


szia,

Szilvike már mindent eszik (már amit hajlandó persze). :)
Nem főzök neki külön. Tojást önmagában még nem kapott, csak mindig valamiben feldolgozva, értem rajta a rántott dolgokat, sütit stb. Tejtermékekkel egyelőre csínján bánok, mert szegénykémnek ekcémája van. Nekem is volt, amíg kicsi voltam, tőlem jön a hajlam sajnos. de azért kap sajtot, joghurtot, tejet csak nagy ritkán. Amit most nem adok neki, az a narancs, mert úgy vettem észre, attól nagyon bepirosodik a kis arca.
amúgy sokáig nem evett meg szinte semmit, csak a kenyeret meg a gyümit, főleg banánt. Kb. egy hónapja hajlandó jelentősebb mennyiségeket fogyasztani főtt kajából. az üvegesért ő sose rajongott, az egyetlen, amit szeret, az a szilva (biztos a neve miatt). :D
Most már szerencsére nem nagyon válogatós, ha éhes, sok mindent megeszik,.az egyetlen kritérium nála, hogy ne legyen túl "száraz" az állaga. most jó sok foga jött egyszerre, 8. 3 már előjött, 2 félig kinn van, másik 3 meg dudorodik ezerrel. Ha mind kijön, lesz 12. aztán várhatjuk a köv. nyolcat.... :D

irigyellek az éjszakáitok miatt. Nálunk még nem volt egy átaludt sem.... kb. 6 hós korától kb. 1 éves koráig borzadály volt az alvása, rosszul aludt, forgolódott, felébredt, nem aludt vissza. na képzelheted. előtte is kelt mindig, de utána visszaaludt. Most kb. 3 hete megint jobban alszik. (most hogy jön 1000 foga...a fene se érti). amúgy ő még szopik.

A tel. szám, amit adtam, a soproni kórház száma, ahol időpontot lehet kérni. előfordulhat, hogy a nőgyógyászatra nem itt kell (mert van pár rendelés, ami nem tudom miért, fenntartja magának az időpontadás kiváltságát), na ha ez is ilyen, akkor viszont a kórház központi számát kell hívni, ami a 99/312-120, és ott tudják kapcsolni a melléket. Szerintem közepes napon, amikor se túl sokan, se túl kevesen nincsenek , alaphangon 1 órát kell számolni a várakozásra. És akkor ebben nincs benne, hogy mondjuk 1 beteggel előtted a doki lelép, mert császárral kell hirtelen műtenie valakit, és ő van műszakban. :) Velem előfordult már, de az azért szerintem extrém eset.

Ami a foglalkozásokat illeti, volt Ringató, de a Védőnőm azt mondta, hogy vsz. megszűnik, valami magánéleti gondja volt annak, aki tartotta vagy ilyesmi. Ezt pont akkor mondta, amikor én szerettem volna elkezdeni járni Szilvivel, 1-2 hónapja. De majd most úgyis rá akarok megint kérdezni, hogy akkor van-e vagy nincs, mert jó lenne mégis járni valahová. Majd megírom az infót. :)
Babaúszást azt hiszem áprilistól tartanak a Lövér uszodában, majd azt is pontosan megkérdem. Ahhoz kell valami papírt kérni a háziorvostól elvileg, hogy egészségesek vagytok, és járhattok. :)

Másról nem tudok, nincsenek baba-mama klubok, meg semmi. Érdekes amúgy, mert elég sok kismama van, igény lenne rá. Nyáron még hagyján, elvan az ember, na de ilyenkor télen. Brrrr. Na de mindjárt itt a február. Január, február, itt a nyár... :)))

Ti hogy álltok a hisztitémával? Nálunk most kezdett aktuális lenni... :)

Na mennem kell... :)

Üdv,
Zsuzsi
 
 


Szia Kati!

Most találtam ezt:

http://sopronitornaclub.site90.com/1_7_ ... torna.html

Igaz, hogy nem ingyenes, de csak 500 forint egy alkalom. Mi lehet, hogy megnézzük majd. :) Van képgaléria is, az alapján érdekesnek tűnik (bár a Kurucdomb nincs hozzánk annyira közel).

Üdv,
Zsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Köszi a linket, felkeltette az érdeklődésemet, lehet hogy ma fel is hívom őket. Kérdés: hogyan lehet parkolni ott a közelben? Nem tudod?(én még nem ismerem annyira azt a részt) Hozzánk sincs annyira közel. Mindenképp autózunk addig. Mi a Jerevánon lakunk. Ti merre?

Egyébként elkiabáltam magam az átaludt éjszakákat illetően... Már két napja eléggé felületesen alszik szegényem... Lehet hogy a foga miatt nem tudom... Nektek mennyi fogatok van?

Hisztérian naggyon durva a napokban nálunk is, a "tele torokból ordítok, ha nem kapok meg valamit" és a "földhöz verem a fenekem" nagyon megy... Már a babakocsiban sem nagyon akar megmaradni, mióta jár... Szilvi jár már? Ti is használtok még babakocsit? Mit tegyek, ha nem akar beleülni... Hagyhatom szerinted hosszabb ideig sétálni? (van néhány dolog, amit még nem tudom hogyan is legyen, látod? :-)
A hisztit illetően egyébként én biztos vagyok benne, hogy az váltotta ki nálunk, hogy az anyósomék mindent megengedtek Milánnak, mikor ideköltöztünk, gondolok itt a konyhaszekrény kipakolására, a székre felmászásra, a kerámiakütyük lepakolására a polcról, mostmár persze nem tetszik az ősöknek, hogy ezt csinálná Milán, szegény meg nem érti, ha eddig szabad volt, most miért nem? :shock:


Szép napot nektek!
Kati
 


Szia!

Nem tudom időben elolvasol-e, de felhívtam a kuruc dombi Szilvit, holnap fél 10 től lesz foglalkozás, és megbeszélés is. Egy alkalom 600 ft, de az első ingyenes. Nem jöttök?

Kati
 


Szia Kati,

hát csak most olvastam, de amúgy sem tudtunk volna menni, mert Szilvi összeszedett valami náthát szombaton, aztán ránkragasztotta...ő már nagyjából jól van, csak mi nem. De jövő héten szeretnék menni. Elmondod, milyen volt, ha ti voltatok?

Nálunk az alvástéma úgy alakul mostanában, hogy a hülye telihold nagyon bekavart.... kb. alig aludtunk az éjjel. Aztán most jobb lett valamivel (érdekes módon a nátha nem zavarta, bár adtam neki 2 este is Germicidet, mert nyűgi volt), és jól aludt. Slzóval nálunk a telihold mindig bekavar egy 2-3 napra. A fogai úgy vettem észre mostanában kevésbé zavarják, pedig januárban megindult ám a növekedés! Addig volt 4, meg egy csomó helyen be volt duzzadva az ínye már jó ideje, csak előjönni nem akart semmi. Na most azóta előjött 4 teljesen, kicsit fura sorrendben, mert pl. előjött alul egy őrlő, de a jobb felső másodiknak még híre hamva nincs, miközben a bal felső második már rég kinn figyel.... nem értem. Azonkívül van még két félig kinn lévő őrlőfog felül és alul egy jól beduzzadt. Szóval így összesen most 12 lesz, ha ez mind előjön teljesen. Aztán majd várhatjuk a következő 12-t..... :)))
Így leírva durván hangzik, de nem igazán zavarja. Nem is értem, eddig nagyon nyűglődött a fogaival. De mondjuk örülök neki nagyon. :)

Ami a hisztit illeti, nálunk kb. 2 hete kezdte, hogy elkezdte a fejét mindenhova beverdesni, ha nem tetszett neki, épp ahol állt, vagy a földbe....rövidtávon, 2 nap alatt rájött, hogy 1.: senki sem figyel rá ilyenkor, 2.: ezzel fájdalmat okoz magának, teljesen feleslegesen. Azóta ez megszűnt. Na még azért vannak kisebb "esetek", de semmi kezelhetetlen. Amúgy érdekes, mert nagyon kis akarnok amúgy, de eddig (lekopogom) jól kordában lehetett tartani. sokat szeretgetem amúgy, ha jól viselkedik, akkor ő a sztár, ha rosszul, akkor meg megszűnik. :)))
amikor fáradt, akkor szokta csinálni, ha pl. mosogatok, hogy odajön, fúrja magát a lábamba, meg csimpaszkodik, és közben nyöszörög, aztán bömböl. De néha már azt is abbahagyja magától, mert erre se szoktam reagálni, csak szóban, hogy mindjárt végzek, addig csináld ezt meg ezt.
Szerintem meg kéne beszélnetek a nagyiékkal, hogy mi a tabu, és bekeményíteni. ha nem lehet, nem lehet. :)
Én anyósom is ilyen kis üngyürbüngyür mindent szabad a kisunokának típus. De én már leépítettem. :)


Szilvi már gyakorolja egy ideje a járást (már több mint 2 hónapja), itthon néha már fut is), de az utcán nem akart jönni gyalog jódarabig, pedig a babakocsit, mondanom sem kell, hogy ő is utálja már. Úgyhogy úgy mentünk, hogy ha intéznivaló volt, akkor sajnos babakocsi volt, ha tetszik ha nem, a boltba meg elvittem kézbe, és ott beültettem a tologatós bevásárlókocsiba. Na bánja is a gerincem azóta is. Hálistennek viszont most péntek óta hajlandó gyalogolni az utcán is. Úgyhogy ha nem sietünk, akkor megyünk gyalog. Illetve egyzser már olyat is csináltam, hogy babakocsit is vittünk, és ő kézenfogva jött mellettem, másik kézzel meg toltam a kocsit. Na ha valamit sose hittem volna az az, hogy ő kézenfogva fog jönni mellettem... :) Néha mondjuk kiszabadítja magát, de aztán mindig jön vissza. Bár így nem túl gyors a haladás, mert ugye minden lépcsőre fel kell mászni (nem egyszer, hatszor), meg mindenhol meg kell állni, mert minden olyan érdekes. :)) De nem bánom, addig sem itthon nyűglődünk, és jobban el is fárad estére. szóval szerintem ha ő akar menni, akkor nyugodtan hagyd (persze csak ha nem sietős) :))))

Amúgy mi a Ferenczy János utcában lakunk, a buszpályaudvarhoz közel eső részén. Jó hely, minden elég közel van, csak a forgalmat nem szeretem. Most nem annyira rossz, de nyáron amikor nyitva vannak az ablakok, és az autósok száguldoznak néha, nem érdekli őket, hogy 30-cal lehetne menni csak, meg amúgy is lakóövezet, és van 3 iskola az utcában.....Ti a Jerevánon hol?
Oda járunk védőnénihez, meg sétálni is szoktunk arra (újabban csak ha alszik a kisasszony)......

Várom a beszámolót (ha van miről)! :)

Üdv,
Zsuzsi
 
 


Izé, természetesen nem következő 12 fogat várunk, csak nyolcat....elvégre nem krokodilt nevelek!!! :DD
 
 


Szia Zsuzsi!

Voltunk ma tornán. Eleinte csak úgy nézelődött Milán, amint meglátta a labdád, amit ő baaabda-nak mond, :-) nyert ügyünk volt. Van egy menete a tornának, de ha porontyod nem nagyon szeretné csinálni, akkor az sem baj. Tök jó a tornaterem, az egész padlózat puha. Olyan gyakszikat csináltunk Milánnal, amit még el sem tudtam volna képzelni, hogy csinálni fogja. Először is megtanultunk futni. Kézen kellett fogni, és húzni magam után. Egy idő után magától futkározott :-)
Aztán pókjárásban a hasamon kellett vinni őt egy tornateremhossznyit, hát érzem is a derekam ne félj!
Meg ugrált abba a szivacsos gödörbe is. Ugrált... relatív. Szilvi néni fentről fogta az ugródeszkáról, én meg leemeltem magamhoz a gödörbe. Jó volt végülis. Első óra ingyenes, a többi alkalmanként 600 ft. Minden héten hétfőn és szerdán vannak az órák fél 10-től fél 11ig.

Mi a Jerevánon a Teleki Pál u-ban lakunk, mint már említettem anyósékkal. Addig míg nem találunk egy jó kis albit. Mert lakásvásárláson egy darabig még nem gondolkozhatunk.
Szerintem nagyon szép utca a Ferenczy. Szeretem, hogy olyan sok a gesztenyefa. Oda jártam fősulira. 2005ben végeztem :-)
Babakocsi: mostanában megy a cirkusz, mert ugye a ház előtt, miután a lépcsőkön lecipelem őt, felöltöztetve, hát alig várom, hogy letehessem, és onnantól, hogy megérzi, hogy milyen is világgámenni, vége a babakocsinak ;-)
Ha gondolod, és kedved van hozzá, esetleg meg is gyógyultatok, sétálhatunk egyet...

És egyébként végleg ideköltöztetek, vagy csak határozott időre? Azt említetted, hogy a férjed munkája miatt jöttetek.

Te adatsz be kullancs elleni oltást? Én még nem tudom... Állítólag tavasztól elég sok még a parkokban is a kullancsok.
Most feb. 17 környékén megyünk oltásra, kettőt is kap, prevenárt, meg a kötelezőt. Jajj lesz ott nekünk, azt hiszem :-)

Milán szerencsére jól van, elkerül minket a nátha, de két napja nem olyan az étvágya, mint eddig volt. Nem tudom mi lehet az oka... Lehet, hogy újabb fog? Dehát ebben az időszakban az anyukák mindent a fránya fogra fognak :-)
Rozihoz jártok védőnénihez? Vagy nem? (ha jól tudom, van ott több védőnéni is...) Mi Rozihoz járunk.

Majd még írok, de most megyek, mert meghalok éhen ;-)

Puszi
Kati
 


Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj

Az Országos Bábaszövetség minden évben a kismamák és a szakma javaslatai alapján odaítéli egy szülésznőnek az Év Bábája díjat.
Kérjük, ha van szülésznő, akire szívesen emlékeztek, aki megkönnyítette a vajúdás-szülés folyamatát, írjátok meg e-mailben vagy levélben nekünk, hogy Szövetségünk vezetősége a javaslatok alapján a legjobb szülésznőnek átadhassa a díjat.
A levélben írjátok meg akár nekem privátban, akár az endomed@t-online.hu címre:
- a neveteket (bizalmasan kezeljük, senkinek tovább nem adjuk),
- hogy mikor szültetek – az sem baj, ha évekkel ezelőtt szültetek, de most jutott eszetekbe, hogy szavazzatok rá –
- a szülésznő nevét és a kórházat, ahol dolgozik
- és az is jó volna, ha írnátok róla néhány sort, miért őt választottátok, miben segített…
A Nemzetközi Bábanapon, vagyis a Szülésznők Napján, május 5-én adjuk át a díjat, mely ünnepségre szeretettel várunk minden kismamát.
A Bábanapról, a helyszínről és a díjról olvashattok még a Kismama újságban is.


Szia Kati,

bocs, hogy úgy eltűntem.
Hellyel-közzel meggyógyultunk, Szilvinek még folyik kicsit az orra. A férjem még dögrováson van, köhécsel.

Jövő héten, ha a hóhelyzet engedi, szerintem mi is ellátogatunk a tornára. Nekünk a szerda nem jó, úgyhogy hétfőn mennénk. Mentünk volna most hétvégén Pestre is, de most úgy tűnik, ennek lőttek. Hülye hó... :)
Amúgy hogy van ez a torna? Valami váltóruhát kell vinni, vagy nem oylan komoly, hogy leizzadjon az ember? :)

Mostanában elég komoyl napjaink vannak....én is elkiabáltam, hogy nem zavarják a fogai. Hát most van olyan cirkusz az egyikkel, hogy nocsak. Alvás, nappali viselkedés, evés.... katasztrófa mind.

Most állt össze bennem a kép, hogy akkor ti mindketten soproniak vagytok alapvetően, csak elfújt a szél máshová? Gondolom, a férjed tutira az, ha ittvannak a szülei, te meg idejártál fősulira... :) Tényleg szép utca ez, bár a gesztenyefákra szoktam ősszel haragudni, amikor hullatják a termét meg a leveleket...azt gereblyézni, söprögetni... :)

Én is 2005-ben végeztem ám, csak Pesten, az ELTE olasz szakán, meg tanárszakon. Egy másodpercet sem dolgoztam tanárként, és nem is fogok, ha a jóisten megsegít. :)

A másik, amit elkiabáltam, az a gyalog való sétálás.... mostanában a z én édes kislányom azt csinálja, hogy 1. eljön az utca végéig kb., és utána ölbe kéredzkedik. 2. hajlandó jönni, de minden lépcsőre felmszik, le akar menni az úttestre, minden kapualjba bemegy....szóval nem lehet vele eljutni semerre. Úgyhogy a boltba menést újból babakocsival oldjuk meg. Mindig mondom neki, na láátod, ha jöttél volna amerre én... majd egyszer csak felfogja ezt is. :)
Cipelni már nem tudom.... annyit cipletem már eddig, hogy most voltam a körzeti orvosnál, mert megfájdult a gernicem is. Remélem, csak valami izombecsípődés vagy ilyesmi. :( Majd megyek a napokban röntgenre.

Mi nagy kirándulósak vagyunk, úgyhogy szerintem meg fogja kapni a kullancs ellenit. Meg mondjuk, most már hogy jön a jóidő, megyünk reményeim szerint játszótérre, ( már tavaly megszerettük kissé a zt, ami az Erzsébet-parkban van), ott is tudom, hogy sok a kullancs...ezt még megbeszélem a kedves apukával, mert ő nem nagy oltásrajongó amúgy de én szeretném.
Nekünk is lassan esedékes a 15 hós oltás meg a Prevenar, majd március vége felé. Én se számítok ott egy nuygodt, mosolygós kisdedre... :D

Mi is Rozihoz járunk, tiszta vicc, hogy lassan 2 éve lesz már, hogy először fel kellett őt hívnom...repül az idő. :)

Hát ami az ideköltözést illeti, már 3 éve itt vagyunk (illetve a férjem, én csak 2008 aug. óta). Egyelőre nem úgy tűnik, hogy nagyon költöznénk vissza Pestre. De nem is baj, mert olyan kis jó hely ez a Sopron, mióta csak néha-néha vagyunk 1-2 napot Pesten, mindig elszörnyülködöm, hogy úristen, micsoda egy füstös, zajos kaptár, és ott éltem 28 évig!!! :)))
De mondjuk a férjemnél semmi sincs kizárva, ő egy ilyen nyüzsgő típus. Mióta megismertem, dolgozott ő már Kazincbarcikán is 2 évet, akkor csak hétvégenként láttuk egymást, mert én meg egyetemre jártam Pesten... (ő amúgy miskolci, abban a 2 évben az anyukájánál lakott, és csak 20 km-re volt a munkahely - Borsodchem).

Láttad ezt a felhívást szavazásra? Én nem tudom a szülésznőm vezetéknevét, csak hogy Erika. :) Pedig szavaznék ám rá, majd valahogy kiderítem.

Na mennem kell, mert mindjárt vége jó világnak. :)

Puszka
Zsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Ne hari hogy csk most írok... Sok volt a tennivalóm. Gondolom nálatok is így van ez. Voltatok tornán?

Kati
 


Szia Kati,

nem voltunk... apuci mint írtam, köhécselt, nem múlt el neki, úgyhogy az orvos 3 nap ágynyugalmat rendelt neki. Itthon volt hétfőn-kedden, és őt pátyolgattuk. Fééérfiak! :) Én is mondtam neki előtte, ha nem fekszik kicsit, nem fog elmúlni vagy javulni, de hát hiába.

Most hétfőn meg nem tudom, mi legyen...biztos tudod (vagy nem ,akkor most megtudod), hogy a védőnéniknél minden hónap utolsó hétfőjén van valami esemény (valami szakember, vagy valami foglalkozás), délelőtt 10-től vagy akörül...és ez ugye most hétfőn lesz. De még nem tudom, mert meg kell tudnom, milyen esemény lesz most, ha érdekes, akkor inkább oda megyünk, jöhetnétek ti is. ;)
Remélem, most már a havazás elfelejti magát decemberig. Tegnap olyan jó volt, hogy minden csöpögött az olvadástól.

A hétvégén jön anyósom, repesve várom. :D
Na viccen kívül, jól megvagyunk ám, néha bele akar szólni, de nem tud szegény. :)
Ti jól megvagytok anyósodékkal?

Mennme kell, ébredezik Szilvike.

Pussz
Zsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Anyós? Háááát ne túlozzunk! Nálunk is mindenbe bele akar szólni, bár neki könnyebb dolga van, mert velük lakunk remélem már nem sokáig! Igazából nem egyszerű velük. Mióta ideköltöztünk, előjött nálam egy szülés utáni pánikbetegség, és kiderült ez akkor jön elő nálam, mikor Milánt a soproni nagyszüleire hagyjuk egy kicsit... Úgyhogy inkább azt mondanám, szemtől szembe nem bántjuk egymást, de valójában nem vagyunk oda egymásért :-(

Érdekelne ez a hétfői dolog! Még sosem voltam de Rozi már említette, hogy lesz valami, lehet hogy felhívom. Bár mi hétfőn oltásra megyünk... Nem hinném hogy két szuri után lesz kedve Milánnak "kikapcsolódni"... :-)

De az eheti tornát mi is kihagytuk. Ha a lustaság fájna nekem, ordítanék egész héten :-)
A havat már én is utálom! Úgy mennék már játszótérre, vagy valahova friss (nem hideg!!) levegőre.

Apának és Szilvinek is jobbulást kívánunk, remélük nem lesz komolyabb!!!

(írsz ha esetleg te előbb tudnál meg valamit a hétfőről?)

Képzeld! Tegnap elhasalt Milán a szőnyegen, felszakadt a felső ajka... csak úgy dőlt a szájából a vér... hirtelen azt sem tudtam, ha komolyabb a baj, kihez futhatok! De szerencsére a fogainak semmi baja!

Puszi
Kati

Kép
 


Zsuzsi!


ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!

:-)

Kati

Kép
 


Szia Kati!

Köszönöm a jókívánságot! :)

Elsétáltunk ma arra, és hétfőn 10-től a csecsemők és kisdedek egészséges táplálásáról lesz szó. szerintem gyertek, oltás ide vagy oda. :)

nálunk még szerencsre nem volt komylabb baleset, bár a múltkor kb. 1 cm-n múlt, hogy nem fejelte telibe az asztal sarkát. meghűlt bennem a vér. jó, hogy nem történ nálatok se nagyobb baj.
,
Na most nem tudok többet írni, mert Szilvike nem alszik ám. itt rodeózik mellettem. :)

Pussz
Zsuzsi
 
 


Szia!

Oké megpróbálunk elmenni, remélem lesz hangulata hozzá.
Miről ismerhetlek meg Titeket?


Puszi

Kép
 


Szia,

hát mi leszünk ott a legszebbek (titeket kivéve persze)! :D
Viccet félretéve, szerintem úgy a legegyszerűbb, ha küldök képet a mailcímedre. :)

Pussz
 
 


Szia Zsuzsi!

Azt szeretném kérdezni, melyik boltot említetted a baba-mama klubban, ahol jó áron lehet babarucit vásárolni? Nem figyeltem eléggé... :oops:
Milán pedig kezd mindent kinőni rohamosan...

Pusz

Kati

Kép
 


szia Kati!

A Fűzfa soron van, az a neve, hogy Pepita Ló.
Itt a linken meg tudod nézni, hogy pontosan hol is van.

http://www.cylex-tudakozo.hu/ceg-info/p ... 86460.html

Amúgy kettőt fizet-hármat vihet akció van náluk folyamatosan, érdemes kihasználni. :)

Jöttök hétfőn tornára, vagy maradtok a szerdánál?
Mi, ha nem jön közbe semmi (betegségre gondolok), akkor megyünk. Elsétáltunk arra csütörtök délután, hát kicsit kifogytam a szuszból, mire felértünk, már az maga felér egy tornával. De nem is baj, ráfér a löttyedt valagamra. :D

Kedden meg megyünk vérvételre a tejallergia vizsgálatra. Parázok előre, hogy sikerül-e könnyen levenni a vért, nagyon félek hogy agyon-vissza szurkálják majd szegényt. :(((
Remélem, ügyesek az orvosok.

Pussz
Zsuzsi
 
 


Szia!

Nem tudom, hogy hétfőn tudunk-e menni a tornára, szerdán biztos nem, mert fodrászhoz jelentkeztem be. Emberi külsőt szeretnék ölteni magamra... Rámfér! Csütörtökön meg megyünk haza hétvégére. Már alig várom! :D

Úgyhogy nem tudom, összefutunk-e... Remélem igen!

Puszi

Kati

Kép
 


Szia Kati!

Most találtam rá erre a topicra. Végigolvastam, írok, hátha benézel még.
2005-ben végeztél ovpeden? :-) Csak mert én is. Akkor lehetséges hogy ismerjük is egymást? :lol: :wink: Még átgondolom, de volt jópár Kati...
Azóta sikerült gyerekorvost választanotok? Nekünk dr Szász Árpád a gyerekorvosunk. Mellette szól, hogy előnyben részesíti a természetes és a szelíd gyógymódokat, homeopátiát. Nálam ez most már döntő szempont.
Gyöngyi

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron