Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!

Megköszönném ha leírnátok tapasztalaitokat a Jánosban hogy éltétek meg a császárt, kinél szültetek, mikor kaphattátok meg először a babát a műtét után, milyen volt maga a műtét stb...mert nemsokára rám is ez vár és izgulok...köszönöm!
 


Szia Csézjang!

Én októberben szültem császárral a Jánosban Dömötöri dokinál. Én már több, mint 10 éve hozzá járok, de a legtöbb doki nagyon aranyos és a nővérkék is. Én is féltem, de szerintem fele annyira fájdalmas, mint egy rendes szülés, bármikor újra nekimennék. A műtét előtt előkészítenek, kapsz infúziót, meg ctg-re raknak, beöntést nem kapsz, leborotválnak, de ezt előre meg tudod oldani otthon is, és annak csak örülnek. Aztán felülsz a műtőasztalra, előrehajolsz, megkapod a spinális érzéstelenítőt ( na nekem ez volt a legszarabb, kb. 6.-jára sikertült is betalálni, már azt hittem leugrok az asztalról. Nagyon kötöttek voltak a csigolyáim, viszont egy kezdő anesztes próbálgatta, aztán gyorsan átvették tőle. Ettől a mai napig kiráz a hieg, más meg se érzi. Aztán elzsibbadt a lábam, már neméreztem semmit. Ekkor kötötték be a katétert, ezzel sem kínoztak előtte. 10 perc múlva kinn volt a baba, elvitték és kb. 10 perc múlva visszahozták egy puszira, utána megkapta apukája egy pár percre, közben engem varrtak mér egy 25 percig. Az egészből nem éreztem semmit, max, hogy valamit dolgoznak rajtam, meg pici rángatásokat.Utána visszavittek a szobába, és kb. 1,5 óra múlva kihozták a babát. Addig lehetett kinn ameddig akartuk, de mivel te mozdulni se fogsz tudni, és mert elég friss a baba érdemes a férjednek visszavinni az újszülöttosztályra, mert fáznak még ilyenkor nagyon. Aznap nemlehet kinn veled, de másnap, ha már el tudsz érte menni igen. Kapsz majd méhösszehúzókat fájdalomcsillapítóval, ez olyan lesz, mint a szülési fájások, de közel sem annyira rossz. Ne ijedj meg de műtét után kábé 2 órát remegni fogsz, ez normális. Az első felkelések nehezek, az fáj, de utána már könnyebb.
Remélem tudtam segíteni.
 
 


Vic!

Nagyon köszi, sokat segítettél, annak külön örülök hogy a Jánosban nem spinál előtt adják a katétert mint sok más helyen hanem utána így nem érzed hogy tök rossz érzés amikor feldugják.
A spináltól fosok hogy mennyire fáj meg attól hogy érezni fogom -e azt hogy tényleg jól hat, hogy tényleg ne fájjon semmi a műtét közben. 3 éjszakát kell bent maradni? Ugye éjjelre betolhatom a babát???annak külön örülök hogy első nap nem hagyják nálam amikor mozdulni sem bírok...!
 

 
 

Szia Csézjang!

Remélem még nem késtem el a válasszal. Szóvla spináltól én is féltem, nekem 7.jére sikerült beadni és konkrétan le akartam ugrani a műtőasztalról, állítólag kötöttek a csigolyáim amiatt, na meg amiatt, hogy a rezidens akkor gyakorolta hogy kell beadni. Utána átvette az anesztes, de addigra már szétszúrkálták a gerincemet. Aminek azóta is iszoma levét, mert a szülés után 1 hónappal elkezdett fájni a helye és azóta is fáj a gerincem, főleg, ha front van, de amúgy ez természetes. A beadása nem fáj, de kellemetlen, előtte kapsz érzéstelenítőt oda is. Olyan furcsa, nem olyan mikor vért vesznek, vagy oltást kapsz, hanem olyan fezsítős, levegős érzés, mintha folyadékot nyomnának a gerincbe. Neked biztos sikerül elsőre eltalálni. Én is nagyon fostam, hogy nem hat, persze kell egy kis idő, de addig várnak. Nyugi fog hatni. A műtét alatt rángatást érezhetsz, mást nem. Én nem éreztem semmit, sőt műtét után se 4 órán át, csak a remegés volt, de az természetes kb. 2 órán keresztül. Arra figyelj, hogy ne emeld meg a fejed a műtét után 12 órán át legalább, de ezt majd elmondják. A babát nyugodtan betolhatod éjszakára, tedd is meg, mert nem fogsz tudni pihenni máskor, ha napközben kinn van veled, lesznek szobatársaid is, akiknek szintén kinn a babája, én nem tudtam aludni a kórházban egyáltalán. Arra figyelj, hogy minél többet tedd mellrre a babát. de mindent el fognak mondani a műtéttel kapcsolatban. a nővérek kedvesek, viszont a csecsemősök nyakára kell járni mert maguktól nem mondanak semmit, nem túl segítőkészek. a védőnő el fog mondani mindent, majd figyelj oda nagyon. Az első felkelés gáz lesz, meg oldalra fordulni, de 2 nap múlva már jobb. hajrá hajrá drukkolok.
 
 


Vic

Nagyon köszi az infót, ma tudtam meg hogy holnapután lesz a császárom, már nagyon parázok, amúgy sajna nekem is nagyon kötöttek a csigolyáim mert az első szülésemnél az EDÁ-t is 6 szor kellett szúrni hogy eltalálják...Úgyhogy lehet hogy most is így járok majd.....Ha túlleszek rajta majd megírom, hogy mások se parázzanak ha előtte vannak! :wink:
 


Szia Csézjang!

majd ha lesz egy kis szusszanatnyi időd a baba mellett, írd meg légyszi milyen volt, nekem 5 hétmúlvavan programozva a császárom, János kórházban Szuromi dokinál. Mesélj milyenek tapasztalataid, hogy vagytok a babával?
előre is köszi
Viki
 
 


Kviki!

Megszületett 2010.03.10.-én 3450 grammal 54 cm-vel csodaszép kisfiunk Balázs Szuromi dokinál !!!!


Megírok mindent ha lesz pár percem, előre is annyit hogy gyönyörűséges és fantasztikus volt az egész, engem is -Szuromi doki császározott és fantasztikus élmény volt, megírom majd csak most sír a baba, ne izgulj életed legszebb élménye lesz!!!! Egyenlőre szia!!!
Majd még jövök! :D
 


Szia!

Gratulálok a pici Balázshoz!!!
gyönyörűséges és fantasztikus a császár? :)))na erre kiváncsi vagyok, mert már előre parázok. de most kicsit megnyugodtam.
minden részlet érdekel, mi hogy zajlott,milyen volt doki, mire kell készülni stb.
Számolom vissza a napokat, ahogy közeledik egyre idegesebb vagyok, de már alig várom, hogy én is a kezemben tarthassam a kisfiunkat.
De jó Neked, te túl vagy rajta, sok boldogságot a babához!
Várom az élménybeszámolót!
 
 


Kviki!


NE FÉLJ! TELJESEN MEGÉRTELEK!

Hidd el nálam jobban senki nem félt a császártól, nagyon nagyon nagyon féltem de mindenki kedvessége és profizmusa megoldott minden problémát!!!! Majd mesélek, ne félj, gyönyörű élmény, a műtétből semmit nem érzel, bár utána nagyon fáj az első 2 nap de megéri mert túl lehet élni !!!!!! :D
Most mennem kell, NO PARA!!!!
 


Kviki!

Ha gondolod írd meg az email címedet és elküldöm neked is amit a barátnőmnek küldtem teljesen részletes élménybeszámoló a szülésről, ha elolvasod megnyugszol!!! Mert ide leírva nagyon hosszú lenne!
A lényeg hogy ne félj mert én is nagyon féltem, de ott mindenki nagyon kedves, mindent százszor elmondanak hogy megnyugodj, és amikor kiemelik a babát az valami csoda, el is eredtek a könnyeim, Szuromi doki és az anesztes tündéri doki el is mosolyodtak rajtam/ de szerintem abban a pillanatban minden nő elsírja magát.... :D /úgyhogy megszokták már szerintem, az a pillanat valami csoda, megható élmény, majd ha odakerülsz írd meg nekem hogy élted meg, biztos vagyok benne hogy életed legszebb élménye lesz!
A János kórházról meg csupa jókat tudok csak mondani, a műtős team és a nővérek is extra kedvesek voltak, szuromi dokiról nem is beszélve!!! Ha még szülnék, akkor csak is újra a János kórházban!!!! :)
 


csézjang!
Szia!

fúúú, már nagyon vártam, hogy írj, megadom az e-mailcímemet és várom a részletes beszámolót:) kviki23@gmail.com
ha vannak a kis Balázsról már sztárfotók, azokat is küldj, bizti tündéri szép baba. Örülök, hogy neked ilyen jó élmény volt, emélem velem is hasonlóképpen lesz, Szuromit én csak terhességem alatt ismertem meg, így nem tudom, hogy milyen lesz, de sok jót olvastam róla.
előre is köszi a beszámolót, minden érdekel, milyen szobában voltál, hogy ment szopizás stb..
köszi, puszi
 
 


Szia Kviki!

Emailt elküldtem neked / a kolléganőmnek írt élménybeszámolóm de minden benne van/ a szoptatás tök jól ment, elsőre simán bekapta a cicit, nem volt gond, de a csecsemősök is kedvesen segítettek ha valamit nem tudott valaki. Én fizetős szobát kértem de éppen nem volt így simába kerültem, de utólag ezt egyáltalán nem bántam mert egy 2 ágyasba kerültem egy tök aranyos lánnyal akivel jó volt hogy megbeszélhettünk mindent mert ő is császáros volt, így jókat röhögtünk egymás kínjain, így utólag belegondolva nem érte volna meg ha kiadok egy rakás pénzt csak azért hogy bent legyen a fürdőszoba, mert így is közel volt a szobánkhoz kb: pár méterre a folyosón a fürdő és wc, és sosem volt bent senki amikor én bent voltam éppen így nyugodtan tudtam mindig zuhanyozni vagy wc-re menni. Bármi kérdésed van még ami eszedbe jut írd meg szívesen válaszolok!! :wink:
 


Sziasztok!

Végig olvastam amit fentebb írtatok. Nagyon szimpatikus. 20hetes vagyok. Császár lesz, de még nem tudom hol. A szt.imrébe tartozom, ami nagyon jó kis kórház, a soten szerettem volna szülni, de ott egyszerűen teltház miatt nem fogadnak, viszont akihez most járok margitos doktor a jánost ajánlotta, mert nagy valószínűséggel a koraszülött osztályra is szükségem lesz az előzmények miatt, bár remélem elkerülhetjük ebben az esetben. Szóval ő segítet, hogy sotét felejtsen el, mert nehéz bejutni, a gyermekkórházban van még koramentés, és ahol szülhetek is az a jános. Ha nem lenne szükség koraszülésre nála szülnék a margitba, de ő csak a 36héttől tud vállalni technikai okok miatt, ill. a szt.imre szintén csak időre születetteket tud ellátni, s ha mégis kora szeretném ha egy helyen lennénk a babával.
Ezért remélem a doktor jól mondta, hogy a jánosban van pic, nic?
Illetve szeretnék kérdezni még a kórházról, hogy tényleg mostanában újították fel? Illetve orvosokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Akiknek programozott császárja van, mindenkinek egyben magándokija? Vagy hogy működik ez ilyenkor? Mert azt el kell mondjam, hogy sajnos jelenleg nem tehetem meg, hogy több tíz, akár százezret szülésre, meg magándokikra költsek. Természetesen fizetek, de csak normális határokon belül, mert nem is akarok nagyon fizetni, de most legfőképp a nem tudokkal van a gond. Tehát szeretnék olyan orvost, aki nem 10e/alk. és kb.150e szülés, hanem amennyit gondolok, vagy bármi korrekt, emberbaráti összeget mond. Vagy egyáltalán tőletek bármilyen jótanácsot szívesen fogadok!
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Szép napot.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Nszoke!


A legjobb helyen leszel a Jánosban, nem is dönthettél jobban! :D
Én vagyok a legfrissebb élmény, szóval hiteles, eléggé ismerem a kórházat, nyáron voltam is bent 6 hetes terhesen vészes hányással 3 napot, most meg 4 hete szültem ott, szuper volt!

Az orvosok mind szuperek ott, bárkiről kérdezel, ott csak jó és kedves orvosok vannak szerintem.
Én is a barátnőm ajánlására mentem oda, először azt hittem tök rossz hely mert régen sok rosszat lehetett róla hallani, de egyáltalán nem, sőt !!!
Fel van újítva szülészet, az ápolók nagyon kedvesek, a csecsemősökkel se volt gondom, az anesztes a műtétnél édes volt és hát a dokim maga a csúcs, én imádom.
Amúgy nekem sem volt sok pénzem de magánorvost fogadtam, a magánjába jártam és a Jánosba is ha kellett pl: vérvételre.
Nem volt pénzéhes a dokim, mert én is kevesebbet tudtam adni neki mint amiket ott bent hallottam a lányoktól hogy mások mennyiket adtak, hát nekünk nem volt annyi pénzünk de így is nagyon kedves volt a doki, úgy éreztem nem várta el a nagy lóvét, aranyos és emberséges volt!
iAzt hiszem a műtétet magát már leírtam itt, hát csodás volt, csak itt szülnék még egyszer ha még vállalnék egy harmadik babát!!!!
Az elsőt az Istvánban szültem/ mivel jó a híre/ de nagyon megbántam, borzalmas volt ott minden, ég és föld a János kórház és az István, én a Jánosra szavazok!!!

És igen, van PIC a Jánosban, a barátnőm szült 9 hónapja ott császárral ikreket a 34.héten, / az én dokimnál, ő ajánlotta nekem és én is nagyon meg voltam elégedve vele!!!!/ onnan tudom, ők 1 hónapot voltak a PIC-en, de minden rendben velük,már nagy kópék a babák.
Ha bármi konkrét egyéb kérdésed van, még szívesen válaszolok, mert tudom hogy nekem is tök jó volt ha kérdezhettem bárkitől aki már képben volt!!!!

:D
 


Csézjang,
Írd meg légyszi priviben, hogy milyen árakat hallottál bent a lányoktól és hogy Te mennyit adtál a dokidnak. Én várhatóan nyáron fogok a Jánosban szülni, nekem is nagy esélyem van császárra, azért kérdezem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára matchi 2010.04.10 11:03-kor.
 
 


Bocsánat, kétszer ment el.
 
 


Csézjang,
Köszönöm, válaszoltam.
 
 


Szia nszoke!

Szerintem is a legjobb választás a János kórház, nekem már csak 1 hetem van hátra a programozott császárig, és ugyanaz a dokim mint Csézjangnak. A pénz dologgal mi sem állunk fényesen, én is hallottam sokfélét, ki mennyit fizetett, csak annyit tudok mondani, hogy én a 38 héten vagyok, összesen 5 alkalommal voltam a dokimnál fizetős rendelésen, ami nála 7000 Ft (egészségpénztárral elszámolható), és sokkal színvonalasabb mint egy-két 10-13ezres doki rendelése. Sokszor a kórházba hívott, ott is ugyanolyan alapos volt, mint a fizetős rendelésen, csinált ultrahangot minden alkalommal, sosem kellett rá várnom, ő vette le a vért, ezért nem kell máshol várakoznod nagy pocakkal, tényleg nagyon korrekt, ha gondolod kérdezz priviben, szívesen válaszolok!
 
 


hallottam már olyanokat, hogy 3 hetente fizetős rendelésre hívják a kismamát időpontra, és még várnak 1 másfél órát a rendelőben, kifizetik a 10-13 ezret, nem beszélve arról, hogy ultrahangra és vérvételre mehetsz a kórházba és ott is várhatsz, hogy idegenek megnézzék a babát és levegyék a vért... szóval a 9 hónap alatt 5 alkalom szerintem nem sok; és mondom a kórházban éppenolyan lelkiismeretesen megvizsgál.
 
 


Kviki, Nszoke, Matchi!


Hát én azóta tudom értékelni a János Kórházat amióta szültem az Istvánban is, ott is egy nagyon jó nevű idős magánorvoshoz jártam de amikor a terhesség utolsó heteiben már 2 naponta hívott be ctg-re a magánjába alkalmanként 10.000.-ft-ért !!!!!!/ akkor egy kicsit kiakadtam! 2 naponta!!!!!!

A férjemmel már azon izgultunk hogy szüljek már meg hamar különben csődbe megyünk... :?

Na ez kicsit durva szerintem. A mostani dokim nem csinál iylenekt ezért tudom értékelni. Meg amikor az Istvánban 1 órát vártam ultrahangra meg vérvételre úgy hogy vészes hányással kellett sorba állnom, azt hittem mindenkit lehányok de ki kellette várnom a soromat....Na köszönöm ebből még egyszer nem kérek. A többit már KVikinek elmeséltem emailben hogy mi mindenért nem szülök még az Istvánban. Na ezért tudom értékelni a János Kórházat és a dokimat AZÓTA!!!!!
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt, szerencsére én nem a császárral kapcsolatosan szeretnék kérdezni Tőletek. Szeptemberben fogom első babánkat szülni a Jánosba, ajánlásra Dr Balogh Imréhez járok terhesgondozásra, aki eddig nagyon szimpatikus. Ha esetleg valaki hallott Róla valami infót, szívesen venném, és természetesen az örök talány nálam is fennáll, hogy mennyi az annnyi:) :?: Tehát ez ügyben is jó lenne valami támpont.

Előre is köszi: Évi
 
 


Szia popek!
Sajna Balogh Imrét nem ismerem, én Szuromi dokinál szültem, de remélem tud vki segteni! szép pocakos hónapokat kívánok Neked! Élvezd ki minden percét:)
 
 


Szia nszoke!

Emlékszel még rám?
Gratulálok a második babóhoz. Én is most várom a második babát, 23 hetes vagyok most. Jól vagy? Minden rendben? Málna már nagy lány, biztos nagyon szép.
Én most éppen azon nyomorgok, hogy ugyan találtam egy dokit az Uzsokiban, de a napokban tudtam meg, hogy a Maritot újra megnyitották, ahol még anno Bazsi született, és ráadásul a dokim is ott van. Mert amikor Bazsi jött, ő már csak külsősként vállalt a Margitba, mert ő magánklinikán volt. És most nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak. Szerintetek? Ráadásul toxémiás császáros voltam, nagyon necces. Hívjam fel a dokit?

Kép
 
 


Szia zsutita!

nem ismerem egyik kórház szülészetét sem, vagyis azt tudom margitról nagyon jókat mondanak, és sztem ha jobban megbízol a régi dokidban aki margitban van, én lehet visszamennék hozzá. Az a lényeg te érezd jól magad, és azt neked kell eldönteni, h kire bízod rá magatokat szívesebben. sztem 23-24 hetesen nem gáz váltani dokit.
kisfiú lesz v kislány? és mi lesz a neve?
 
 


Szia Zsutita!!!!!!!!!!!!!

Hogyne emlékeznék...azért mert nem írtam ide, nemrég bukkantam fel évek óta újra a babaneten, de néztelek titeket iwiwen úgyhogy képben vagyok. Gratulálok a babához. Milyen jó hogy majdnem egyidősek vagyunk. Mintha csak a régi idők lennének :lol:

Szóval mostanában itt a CSászárra készülők topicjába írok, meg a Várandósság, terhes toxémiába... örülnék neked valamelyikben, akár mindekttőben is :wink:

Majd visszaolvasgatok, ha írogattál az utóbbi időben, de lassan megyek alukálni.
Amit leírtál az alapján Margit kórház. Ki a dokid ott? Mert én is ott szültem volna, csak nem vállalt a koraszülés miatt, mert 36.hét előtt nem fogadnak sem anyát, sem babát. S végül ajánlotta a Jánost, tehát neki is köszönhetem, hogy jó kezekbe kerültem.

Na de húzok aludni. Többiekkel beszéltél azóta? Bárány, Mammy, Klauszka, Erika? Vele is váltottunk pár szót, mert én kereskedtem a sotén is, így találkoztam vele is újra.

Örülök nagyon.
Puszi, és jó éjt.

Ház Zsebi nagy már, de gondolom Bazsi is kacsingat a csajok után lassan :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia kviki!

Azóta már voltam is a dokinál, minden oké, bevállalt :D
A nemét még nem tudjuk a babának, mert nem volt hajlandó megmutatni magát az ultrahangon. De úgy érzem, lány lesz. Majd kiderül.
Írok Neked a másikba. Egyébként évek óta én is most néztem vissza ide a babanetre, nem sok beírásomat fogod megtalálni.

Szép napot mindenkinek:

Zsuzsi

Kép
 
 


Helló Lányok!

A Kútvölgyiben szültem császárral, de az sajna fizetős lett és a dokim is messzire igazolt át. Tervezzük a másodikat és sanszos megint a császár, bár jó lenne simán szülni.
A János jön szóba de nem ismerek senkit, kéne egy doki aki érti a szabás-varrást és persze emberséges.
Nekem elég gáz lett a hegem és persze volt utánna kompl. is amit a következőnél szívesen kihagynák.

Előre is köszi!

M.
 
 


Szia Mima!

Teljes szívvel ajánlom Szuromi Andrást, a legjobb kezekben leszel nála. én már sokaktól kaptam, visszajelzést mikor őt választottam, a legjobb doki, nekem is volt egy negatív élményem első babámmal,őt győrben szültem, de most minden rendben volt! azóta másnak is ajánlottuk, és mindenki 100%ig meg van vele elégedve. ha kell még infó írj nyugodtan. momban rendel, emberséges, szépen dolgozik, gyönyörű a sebem, pedig most 3 hónapos, nem a pénzre hajt, nyugodt és jófej, bármit kérdezhetsz tőle!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is a János Kórházban fogok szülni, augusztus 17-re van betervezve a programozott császármetszés.
Van esetleg valaki, aki szintén császárra készül és résztvett a tegnapi szülésfelkészítő előadáson, ami a császármetszésről szólt? Sajnos nem tudtam elmenni rá.
Ha van valaki, aki ott volt tegnap, írja meg priviben, hogy milyen fontos dolgokat hallott.

Köszönöm.
 
 


Szia Kviki!

Köszi a választ, örülök, hogy jókat írtál mert nem merek csak úgy vaktába beválasztani dokit. Nekem sajna elég sok gond volt a császival és a babóval is 1 éves koráig rengeteg kórházba voltunk, ezért egy kicsit jobban szeretnék most választani.
Nagyon szimpatikusnak tünik a leírtak alapján a dokid, fiatal idős nem találtam róla képet?
Irtad hogy normális a magánja nem a csillagos ég és nem húz le felesleges vizsgálatokkal, remélem ezt a jó szokása még megvan. Nála is a magánrendelés kb10%-a a szülés?
Nekem az előző dokim nem mondott számokat, csak azt hogy beszéljek a többi szülő anyukájával és a legmagasabb és legalacsonyabb alapján felső közepet vonjak,de ha nem kérdezek rá nem vállalt volna.
Te rákérdeztél, vagy ő mondta mennyi, vagy csak adtál amennyit gondoltál? Bocsi, hogy az anyagi részét kérdezem, csak amikor én szültem a Kútvölgyiben volt egy anyuka aki az elején megkérdezte a dokit, az államiba járt hozzá vizsgálatokra és a doki annyit mondott meg fognak egyezni ráér, szülés előtt két héttel újra rákérdezett a nő, hogy mégis mennyi amire a doki közölte 170 mire a nő nem tud ennyit fizetni, a doki akkor keressen másik orvost nála nem szülhet, utánna már a telefont se vette fel neki, másnál kellet szülnie.
Így nem szeretnék járni, ahány orvos annyi szokás.

Neked első sima szülés vagy császi volt? Mert olvastam valaki új heget vág van olyan doki aki kimetszi az előzőt és újra ott vág?
A szülészettel mennyire voltál elégedett, nálad lehetett a gyerek egész nap? Szülés után megkaptad, vagy csak később?
Altattak, vagy gerincbe kaptad az érzéstelenítőt?
Ha az utóbbi az igaz, hogy nem tudják beadni össze vissza szurkálnak?
Az apukákkal mi a helyzet bemehetnek, nem? Császi után megkapják a babót mozsdatás, stb. ?
Tápszereznek a csecsemősök, vagy hagyják hogy a gyerek próbálkozzon és indítsa a tejcsit?

A sebet lezárják és csak varratszedés, vagy kivezetik a folyadékot kis csővel és pár nap után zárják csak le?


Ne haragudj biztos kiakasztottalak ezzel a rengeteg kérdéssel, de csak az anyukákra lehet számítani az osztályon sose mondják meg a frankót!

Előre is köszi!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron