Új privát üzeneted érkezett!

andaV: árakról annyit. hogy a vizsgálatok jóval drágábbak, mint a Kaáliban, a lombik közel annyi, amit írsz. (300-400eFt). A PGD-hez nem tudott a doki árat mondani, megkérdezte az Istenhegyin mennyirt szoktunk fizteni, na azt keveselte:) szóval valszeg itt több lesz, de azt mondta, hogy még annyira az elején járnak, hogy nem tud árat mondani... Petesejtfagyasztásról nem volt szó, én a petesejt donort kérdeztem, arra mondta, hogy a törvényes kereteken belül náluk is elérhető.

Nekünk hipp-hopp összeírtak 150 eFt-nyi vizsgálatot. (hormonsor, méhefeltöltés, átjárahtósági-na erről le akarom beszélni, már 2-szer volt nekem és a lombiknál meg úgyis mindegy), spermavizsgálat, rákszűrés)

Ezek szerint Fülöp után Ti is ide mennétek az új klinikára?

Engedélyre 1-1,5 hónapot mondtak, de szerintem azért ez több idő lesz. Meglátjuk, majd referálok mizu:)

Zsiri
 


Zsiri!
Ez gáz, hogy ennyi vizsgálatot előírtak!!!! És csak a saját leleteiket fogadják el, vagy máshonnan is viheteted őket, mert azért nem mindegy.

Még nem tudom, hogy oda megyünk-e, egyenlőre gondolkozom rajta, na meg az anyagi része sem mindegy. Szóba került még a győri Kaáli is (mivel Jázmin azt mondta, hogy ott van petesejtfagyasztás, bár nem értem, akkor a budapesti Kaáliban miért nincs)

adnaV
 
 


Jázmin!
Rég nem olvastam a fórumot, úgyhogy én még csak most döbbentem meg a híreden. Borzasztóan sajnálom!!! Annyira bíztam benne, h végre célegyenesbe juttok!
Teljesen megértelek, h minél előbb szeretnél újra próbálkozni, a legtöbbször én is így éreztem, ilyenkor az idő szorítása még nyomasztóbbnak tűnik. Azért, ha mégis úgy érzed, h jót tenne egy kis pihenő, nyugodtan engedd meg magadnak!
A Leiden mutáció, ahogy a többiek is írják, véralvadási zavar, genetikailag meghatározott, valóban okozhat vetélést, mert a terhesség amúgy is fokozza a trombózis kockázatát, akinek ilyenje van, annál még inkább van esély rá, h mikro-trombusok keletkeznek a méh ereiben (ha jól értem) és egyszerűen nem lesz megfelelő a magzat vérellátása, emiatt hal el. Nekem se nézték a Kaáliban, a sokadik lombik után kérdezett rá a doki, h volt-e ilyen vizsgálatom, de más miatt korábban megnézték, úgyhogy tudtam. Nálam Leiden nincs, én az MHTFR faktor tekintetében vagyok heterozigóta, ami normál esetben nem okoz semmi problémát, de a magunkfajta esetben ez is lehet tényező. A legutóbbi beülti előtt-után szúrtam magam Clexane injekcióval (vérhigító), nálam sajnos ez se segített, de hátha legközelebb fog.
Még a cisztás fibrózist szokták megnézni, az is egy genetikailag hordozott probléma, aminek van vmi köze a teherbeesési problémákhoz, már nem tudom mi, de gyakran nézik, szóval, ha mész, érdemes azt is megnézetni, persze külön kell fizetni érte. Ezt állítólag a pasiknál is érdemes megnézni, m okozhat problémát a spermiumoknál is.
Hívj fel több magánlabort, mert nagy árkülönbségek lehetnek, asszem ezeket tb alapon sehol nem nézik. Viszont legalább csak egyszer kell megcsináltatni, mivel genetikai dolog:-)
Nálad inzulinrezisztenciát néztek már? Bocs, ha volt róla szó, csak elfelejetettem, még ez is állhat állítólag a korai vetélések mögött.
Kitartás, sok erőt kívánok!!

Kockásfülű

 
 

Sziasztok, lányok!
Sajnos már jó ideje olvasgatom ezt a fórumot, én is közétek tartozom :(
Bizonyos szempontok szerint rosszabb a helyzetem, mert én már 40 éves vagyok. De más szempontból meg nagyon szerencsés vagyok: nekem már van egy 20 éves nagylányom, és nagy boldogság, hogy anno mertem vállalni a korosztályomban szokatlan döntést, és megtartottam Őt!(az ember gyakran ösztönösen jól dönt, tudatosan meg rosszul..).
Életemben 2 terhességem volt, pontosabban 2x "nem figyeltem oda teljesen" a tökéletes fogamzásgátlásra, és 2x lett belőle terhesség. ebből 1 a lányom, a másiknál a tudatos döntés győzött, ő nem maradhatott sajnos.. :(
Most 3 éve próbálkozunk második férjemmel, (életem párjával :o ), és mivel 1/2 év után még nem jött össze a baba, elkezdtem vizsgáltatni magam. Alulműködő pajzsmirigy, gyógyszerek, majd 1 év után magánmeddőségiben kötöttem ki("így gyorsabb"alapon). Kivizsgálás 2 hónap alatt, (utólag tudom, hogy messze nem teljeskörű), 3 inszem, 1 fizetős lombik, sikertelenül. 9 tüszőből 7 leszívás, 5 spontán termékeny, 1 kidob, 4-ből 2 fejlődött, de nem maradtak meg :cry:
Ezután, mivel szöget ütött a fejembe anyósom története(nagyon sokat vetélt anno), Fülöp Vilmosnál kötöttem ki, na ne aggódjatok, nem küldtek oda, csak úgy ismeretségen keresztül, önszorgalomból :? Nála derültek ki dolgok: férjemnél 2 helyen kiegyensúlyozott transzlokáció, nálam meg Leiden-mutáció.
Idén Kaáli-intézet (nem megy minden önerőből, és a PGD-t csak itt és a Budaiban csinálják), 1 sikertelen lombik, oszt úgy elhajtottak, mint a..., hogy mi már ne gondolkozzunk gyerekben, mert úgyse jön össze... nem vagyunk más nekik, csak egy rossz statisztikai adat :cry:
Most a Leiden-mutáció miatt gondoltam , hogy én is írok nektek.
Jártam vele hematológusnál (a Kaáliban kérték), aki bután nézett rám, hogy minek megyek ezzel oda? volt trombózisom? van panaszom? Mivel anno a terhességem teljesen problémamentes volt, abszolút az a véleménye hogy némi 0,6-os Clexane-os védelmen kívül semmiben nem befolyásol semmit, a teherbeesést végképp nem, Amúgy minden 5-ik, 10-ik ember ezzel szaladgál, csak nem tud róla. Egyébként már megfogant és megtapadt baba esetén fokozott óvatosságot igényelne, de teherbeesésnél nem oszt, nem szoroz. A lányomnál sem volt gondom.
Egyébként nem vagyunk selejtek, lányok. Sem mi, mert nem jön össze, sem azok, akiknél a férfiak hordozzák! ha belegondolok, hogy az én igazi rendes pasi férjem kapta ezt a plusz "csomagot", akkor két dolog jut eszembe: 1. nehogy már teljesen tökéletes pasi legyen! :D 2. azért mi kaptuk, mert mi tudunk megbirkózni vele! És nem vagyok hajlandó engedni, hogy lehúzzanak a lefolyón, mert én vagyok a rossz statisztika! Ha kidobnak az ajtón, bemegyek az ablakon. Lehet hogy a sokadik lombik után jön csak össze, de azt gondolom, hogy nincs joguk a fejünk fölött ilyet kimondani, hogy esélytelenek vagyunk :oops:
Egyébként Kónya Márton azt mondta a férjem "problémájára", hogy valahogy a férjem is itt van, és a férjemnek van egy öccse is. Valahogy ők is megszülettek!!
Tehát nem könnyű a helyzetünk, mint ahogy egyikünknek sem ebben a topic-ban, de nincs lehetetlen, csak gyengébb esélyekkel indulunk. És miért ne lehetne előbb-utóbb mindannyiunknak csodacsibéje, hál'istennek a pozitív történetekért!
bzsuzsi7
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bzsuzsi7:

Üdv itt közöttünk! Bár ez elég morbid így. Nem semmi dolgokat jártál meg te is. De nagyon jól fogalmaztál azt hiszem igazad lehet. Más család tagom már mondta ő ezt nem tudta volna végig csinálni, amit mi.
Komolyan elküldtek , hogy minek akarsz gyereket? Ez a Kaáli volt? Mond, hogy nem .... de akár ki s mond ilyet az ......... na nem írok semmit erre.
Sokáig én sem ugrálhatok akkor a lassan 37 évemmel..
Csütörtökön megyünk konzultációra a Kaáliba, visszük a mi kis csodánkat is.

 


Szia Zsuzsi!

Örülök én is, hogy jöttél és meséltél! Remélem jössz is sokat még!

Kérdésem lehet? Melyik kromoszómák transzlokálódtak a párodnál?
Jól értem, hogy a férjednek akkor nincs is gyeremeke még, ugye?

Én is az aputól örököltem és nekem is mindig ezt mondja Kónya M., hogy én is és a nővérem is megszülettünk, szóval ne adjuk fel. Utoljára tegnap beszéltem vele, és akkor is ebben erősített, hogy ne adjuk fel a spontán lehetőséget sem.

Kitartás, és tényleg nem vagyunk selejtesek és még semmiről nem vagytok lekésve!

Zsiri
 


Sziasztok!

Most találtam rátok.
Rólunk: 2005-ben kezdtünk a tudatos gyerekprojektbe, én vérzékenységhordozó vagyok,ezért lett volna szükségem a pgd-re.
Elmentünk a nagy géniuszhoz,aki azt tanácsolta öblögessem a hüvelyem vagy szódabikarbónás vagy ecetsavas folyadékkal....
mi konkrétan a pgd-ről ,vagy bármiféle más megoldásról kérdeztük,és ŐŐŐŐ,EZT TUDTA TANÁCSOLNI NEKÜNK!!!éRTITEK?!már minden cikk a kezemben volt a pgd-ről,arról is,hogy születtett már Mo.-n is pgd-s baba,és ő ezt tudta mondani.....2005-ben....

sajnos ,mivel úgy tudtuk neki köszönhetően mi is,hogy ez a módszer nem létezik Mo.-n,természetes úton teherbe estem,-12, hét biopszia- beteg baba :((((((( :oops: :x
Megjártuk a Sote 1-et is,ahol,háát nem minősíteném,hogy elítéltek és megbántottak,és nem segítettek....

Aztán orvos,net,fórum ismeretség által megtudtuk,hogy segítenek nekünk a Kaáliban pgd-vel,és így a 3. lombikból egészséges kislányunk született 2007-ben :)

AKkor olyan sok véleményt,tapasztalatot kerestem,embereket,akikkel megtörtént ugyanez,hiába...még itt is indítottam pedig topiko.
Örülök,hogy most rátok találtam :)

Remélem mostantól egyre többen tudni fognak a PGD-ről,akiknek szükségük van rá.
rasmi
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok :)
Csibe: igen, sajnos tényleg azt mondták, szó szerint: 1-2% esélyt jósolnak arra, hogy szerintük terhesség legyen a dologból :oops:
Tehát, nem csinálnak több lombikot. Náluk biztos nem. Örüljek, hogy már van egy...
Örülök én, de mi köze a mostani esethez? És szinte csak olyan dolgokra hivatkoztak, amik ki sem derültek volna, ha én nem járom meg a Fülöp-féle szakrendelést (translokáció, Leiden).Ja, meg a koromra,a 40-et úgy mondják, mintha 62 lennék... :x
Hivatkoztak még a magas FSH-mra, hogy nem jó, látszik hogy merülőben a petefészkem. Ez volt júliusban, szted megkontrollálták? Ők nem, én más segítséggel igen, a júliusi rossz értékem(17) szeptemberben 5,2, októberben 2,8. Ez már nem érv...
Megkérdeztem, hogy mire hivatkozna, ha Mi önszorgalomból nem megyünk tovább, és nem derülnek ki ezek a genetikai problémák?
Ott mellébeszélt, mert igaz, hogy ezek nem rutinvizsgálatok, és igaz, hogy a náluk leszívott 3 petesejt jól termékenyült, és mind fejlődött (sajna itt most augusztusban csak 5 tüszőm lett, abból 3-at tudtak leszívni, de az mind a 3 megindult, de sajna mind a 3 hordozta a kiegyensúlyozatlan transzlokációt :cry: ), de csak 3 volt...
A fenti, biológiailag kedvezőbb fizetős lombikunk a Nyírőben volt, az tavaly ősszel, ez a kaális sztori most,nyár végén. A nyírőben nagyon rendesek, de annyit nem tudsz kiadni rendszeresen, fizetésből élünk mi is. és ott nincs PGD, bár akkor még nem is tudtam, hogy kéne. :roll:
Az első megbeszélésen a Kaáliban azzal kezdték, hogy spermadonort javasolnak. Én mondtam, hogy a férjem gyerekét szeretném, nem egy tenyészbikáét. Ez nyilván nem volt jó pont náluk... Az uram ráadásul ingázik 3 és 18 milla között, hát ez van.
Az utolsón, amikor bedobott minket a selejt dobozba, és a fentieket elmondta, megkérdezte, hogy elfogadjuk-e; azt mondtam, hogy NEM fogadom el. És megkérdeztem, hogy Ő elfogadná-e a helyemben. Na, lehet h ekkor vágtam el magam..
Utána még tartottak egy konzultációt, h megkérdezi a főnökét, másnap visszahív h mi az intézet döntése. Ez a másnap 3 hét múlva jött el. A nézőpontjuk maradt, ők nem lombikoznak velünk.
Csibe, Te még teljesen jó vagy a 37 éveddel, ez nem lehet probléma! És ti már bizonyítottatok, van egy szuper referenciamunkátok! :D :P
Fülöp Vilmos egyébként azt mondta( 1 éve voltam nála), h mindegy h mennyi vagyok ha türhetőek a hormonok, a nagy vízválasztó 42 évesen lesz, akkor van egy jelentős szakadék a női hormonok terén, tehát neked még van 5 jó éved :D Nekem már csak 1,5 :?
Egyébként a Kaáli nagyon profi, tehát nem mész rossz helyre, és Kónya Márton abszolút reális figura, és nagyon ügyes. A legjobban az fáj, hogy pont ezt a fantasztikus biológus-háttért és technikát vették el tőlünk, mint lehetőséget :roll:
Zsiri, jól értetted, a férjemnek még nincs gyermeke. Ha jól emlékszem, 8-as és 20-as kiegyensúlyozott transzlokáció, a férjem 9-es, 20-asra emlékszik :wink: otthon majd megnézem, fejből nem vok benne biztos. Nem tudom kitől örökölte, apukája már meghalt, anyukája meg nehezen mozog tehát ha nincs értelme nem rángatjuk, és igazából mindegy. Az öccsét meg úgy egyeztünk meg, hogy nem terheljük vele egyenlőre, majd ha lesz számára aktualitása, és még az is lehet h ő nem örökölte.
Hogy jó dolgokat is regéljek nektek: két orvos kolléganő is van, akik küzdöttek meddőségi problémákkal. az elsőnél számtalan lombik, vetélés, a férjénél rossz spermakép stb. Belefáradtak, abbahagyták, feladták. És láss csodát, két egészséges,spontán termékenyült kisfiuk van :D A másodiknál, 40-hez közel, nem tudom hányadik lombikjánál visszaültettek 3 porontyot. Vérvétel, negatív hcg, megjön neki, 1 hónap múlva megint megjön. A harmadik hónapban kezdte rosszul érezni magát, émelygett stb.kiderült, hogy 3 hónapos terhes, megtapadt a 3-ból 1 baba :D , a többi meg apránként kiürült.
Szóval, nem csak a statisztika győzhet, már csak ezért sem hajtom a nyakam a kés alá :?
Az, hogy orvosok esetei, egy dologért fontos: nem hulladék emberek, tehát ők sem selejtek :D A "karón a varjú" tipikus esetei..
Na, grafomán lettem :)
Csibe, majd írj h mi volt a Kaáliban, rem jobb tapasztalatokkal és babásan távozol tőlük :P
Búcsuzóul egy örök igazság: egészséges ember nincs, csak rosszul kivizsgált :shock:
Írjatok, h hogy álltok!
bzsuzsi7
Budapest
 
 


rasmi: üdv itt köztünk, örülök, hogy ránk találtál! Neked sem kell bemutatnunk a nehézségeinket, a gyermekedhez pedig gratulálok!

Csibe is megnyugszik, hogy nem ő az egyetlen, akinek sikerült:) bennünk pedig tartjátok a lelket!

Zsuzsi: De jó, hogy ilyen hosszan írtál! :D

Zsiri
 


próbálok visszaolvasni mindenkiről,hogy ki hol tart,illetve mi a probléma.
Hát nem kell sajnos bemutatni,mivel jár ez.De ha megvan az eredménye,akkor mindent megér!
:lol:

Remélem,hogy mindannyiotoknak,akik még küzdenek, babájuk lesz hamarosan!
Nagyon elszomorító,hogy egyes orvosok a statisztikát akarják mindenképpen javítani,és nem abban segédkeznek,amire felesküdtek... :(
rasmi
Budapest IX. kerület
 
 


Bzsuzsi, Rasmi,
üdv köztünk, köszönjük, hogy megosztottátok a történeteiteket!
Bzsuzsi,
hát tényleg, elég fura a Kaáli hozzáállása, biztos van valami szakmai magyarázata, én mindig szeretnék hinni benne, h az orvosok nem csak a statisztikát meg a pénzt látják bennünk...kis idealista...
Van ez a Versys nevű új intézet, ahol dr. Verczkey Attilát érdemes felkeresni, ő inkább a másik véglet, még 50 évesnek is csinál lombikot, ami szerintem már tényleg túlzás, de ő mindenesetre biztos nem fog a korod miatt elküldeni. Amúgy nagyon alapos, jó orvos. Zsiri járt már ezen az új klinikán, ő tud róla neked többet mondani, azt hiszem, náluk a PGD még szervezés alatt áll.
Rasmi,
tényleg jó újabb sikersztorikat hallani! Terveztek további gyerekeket?
Csodacsibe,
vidd csak Csibét a nyomaték kedvéért, hátha ösztönzöd vele egy kicsit a dokikat, hogy minél több ilyenhez hozzásegítsenek bennünket!
Jázmin,
hogy vagy? Hülye kérdés, tudom, de mégis felteszem...

Kockásfülű


Kockásfülű:Köszi, megvagyok, elvagyok, most lekattantam a témáról, ezért nem is írok, de olvasok, jövök mindennap és követem mindenki dolgait.Nem úgy kattantam le, hogy nem érdekel, csak nem akarom, hogy minden percem erről szóljon, a sikertelenség átvette a hatalmat a lelkemben.Nem sírok, nem látszik rajtam, csak a lelkem van gyerek ügyben oda...De januárban (illetve ahogy időpontot kapunk decemberben) kezdjük újra, ott Győrben, ha ez sem sikerül, akkor megyünk Pestre, az lényegesebben közelebb van.Majd látjuk.
Üdv az újaknak, kár, hogy itt gyűlünk és nem egy jó koktélbárban. :wink:

Kép
 


Kép

Kép
 


Igen,jó lenne nem ilyen módon ismerkedni...

Szeretném,ha mindenki bízna abban,hogy hamarosan sikerülni fog neki!

Nagyon jól tudom,milyen érzés ez, főleg,mikor első gyermekért küzd az ember....
én nagyon erősen tartottam magam,fizikailag,és amennyire lehet lelkileg is,de ez csak kívülről látszott így...romokban hevertem,és azt éreztem,hogy nem tudok gyerek nélkül élni, és képzeljétek, útáltam mindenkit,akinek gyereke van,persze lépten-nyomon terhes nők meg kisgyermekes anyukák jöttek velem szembe...odáig fajultak a dolgok ,hogy még a saját barátnőmmel sem érintkeztem,mikor ő terhes lett....összeesküdött ellenem a világ is....
becsülöm azokat a nőket,akik ilyen helyzetben nem irigykednek,nem éreznek fájdalmat mások boldogságán....lehet,hogy szégyenletes,de én nem akartam senkivel találkozni,hiába voltunk barátok,ha volt gyereke vagy kismama lett.. :(

És hálás vagyok nekik,hogy ők ezt jól viselték,megértettek, hagytak,és ezzel segítettek,hogy akkor hagytak,utána pedig nem haragudtak rám,hanem "visszafogadtak" zokszó nélkül :)

Hiába mondták orvosok,barátok, szülők,akárki,hogy hamarosan lesz babánk nekünk is,én már nem tudtam várni,nem akartam várni,nekem azonnal kellett,és minden ciklus vagy sikertelen lombik után végem volt.Kilátástalanság, szomorúság,fájdalom.
Hiába volt nekem minden vígasztaló szó....rajtam csak a gyerek segített.

És eljött. :)
És nektek is el fog jönni!
Higgyétek el, és most ugyanazt teszem,amit velem tettek,csak bíztatni tudlak,és azt tanácsolni,ha nem sikerül,sírjátok ki,és álljatok fel,és egyszer eljön a ti időtök.

Végtelenül nehéz,tudom,és ne higgyétek,hogy én már könnyen beszélek!

Még visszajövök, vannak bennem gondolatok.Csak lehet,hogy nagyon összevissza...

Kicsit részletesebben:
1. lombikból két kislányt kaptunk vissza,eggyel terhes i maradtam,de elhalt a 7. héten :(
2. lombikból nem volt kit beültetni,mind fiú volt :(
3. lombikból a 6 fiú mellett volt 1 kislány blasztocskánk,aki meg is született :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rasmi 2010.11.15 13:08-kor.
rasmi
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok, csajok :)
Zsiri, megnéztem a papírjainkat, és tényleg 9-es és 20-as transzlokáció, az uran tudta jól :roll:
Annyit mondott Kónya Márton, hogy ezek a babák nem születnének meg, tehát nem megszülető beteg babát jelentene, hanem ugyanazt mint anyósomnál, vetélést/vetéléseket.
Rasmi, megnéztem a videót. a benne szereplő hölgy a babával hasonlót mesél mint te, csak nem te vagy?? :wink:
Ha igen, akkor tudjuk hogy téged láthattunk, ha nem, akkor van még egy sikertörténet ebben a témakörben! Olyan jó ilyet látni! :P
Végignézve Jázmin táblázatán, és végigolvasva a történeteket, mennyire tarka a paletta, mennyi spontán dolog is van benne!
Rasmi nagyon jó, hogy ilyen őszintén le tudod írni, min mentél keresztül. Második gyereknél sem mindig egyszerű ez,(most magamról beszélek nyilván, hiszen neked kicsi gyereked van, nekem már nagy), mert hosszú éveken keresztül, mikor azon gondolkozik az ember, hogy NEM TEHETI meg, hogy bevállaljon mégegyet kvázi egyedül, ugyanolyan igazságtalannak érzem, hogy nem adatik meg most hogy újra anya lehessek. Most, hogy már megtehetném. És legalább ennyire fáj, hogy nem tudom a mostani férjemnek ezt megadni :cry: Annyira megérdemelné...
bzsuzsi7
Budapest
 
 


Sziasztok!

megjártuk a Kaálit, minden okés volt de nagyon nagy dilemába vagyunk. Miért érzem úgy hogy akarjuk újra kezdeni majd a másik pillanatban nem akarom. Szeretnénk, hogy legyen tesó Grétinek de félek...... a kudarctól és biztos bután hangzik de valjuk be vannak veszélyei a lombiknak és a terhességnek és a szülésnek is. Így , hogy már van Gréti sokkal nehezebb és ne értsetek félre nem panaszkodom és megértem ha lükének gondoltok mert ti alig várjátok, hogy legyen babátok én meg itt agyalok. Tiszta zizi vagyok ez miatt és nem tudom mivel hozok jó döntést.
Még az is aggaszt, hogy Gréti nem lehet még túl kicsi??? Azért mire eljutunk a sikeres terhességig sokat kell menni a Kaáliba és egyebek.
Nem akarom és nem is dönthet senki helyettem de ha van jó tanács meghallgatom.
Bocs lányok de ennyire futotta csak nagyon rossz hangulatba vagyok, Gréti nagyon elkezdte a hisztis korszakát mindenért sír, tombol és nem tudom mivel teszek jót. Türelmetlen vagyok vele én is de ma megfogadtam nem mehet az ő rovására a lombik a türelmetlenségem ebből fakad az biztos.

 


Sziasztok!

Jázmin: örülök, hogy adtál magadról életjelet:) Kitartás, mindjárt január:)

Rasmi: vidó nagyon jó, tényleg, Ti szerepeltek benne? Édi nagyon az a kislány:) Meg nagyon jó látni, hogy van akinek már sikerült. Ugyanígy szoktam Csibe kislányát is csodálni.
Még egy kérdés, bár lehet butaságot kérdezek, de a Te kislányod is ugyanilyen helyzetben van/lesz, mint Te, tehát ő is hordozó?

Zsuzsi: köszi a pontosítást, az első leveledben félreértettem, mert úgy írtad, hogy 2 transzlokációja van a férjednek. Azt hittem, akkor ő is ugyanúgy járt, mint én, de ezek szerint továbbra is maradok egyedül a duplikációmmal. :(
Egyébként nálam is valahogy így van, ahogy írod, hogy annyira csúnya betegségeket tudna produkálni ez a genetikai elváltozás, hogy nem életképesek ezek a babák.
Azért én hiszek a csodákban! :D

Zsiri
 


Sziasztok!
Zsiri, most aztán tényleg jól elbizonytalanítottál. :) Valóban két helyen van neki, a 9-es és 20-as kromoszómán. Én meg a 8-as, 20-asra emlékeztem. Ha 9-es és 20-as, erre érted a kettőst?
Nem baj, biztos létezik olyan variáció, ahol kiegyegyensúlyozott, vagy esetleg nincs transzlokáció. Nyilván azon múlik, hogyan kombinálódnak a gének.
Ne haragudj, neked írtak olyat a leletben, hogy "a vizsgált sejtek 100 %-ában" látható ez? Már bánom, hogy anno ezt nem kérdeztük meg, de annyi más kérdés volt... Te tudod esetleg hogy mit jelent ez pontosan?
Csibe, te meg majd jól megálmodod a helyes döntést. És bármit döntesz, az a tied lesz, és nem kell rajta agyalni, Ti akarjátok úgy!
A Te/Ti döntésetek lesz, és úgy lesz jó, ahogy van! :wink:
Jázminnak igaza van, tényleg jó lett volna nem itt ismerkedni :?
Nem baj lányok, még korrigálhatjuk, mikor mindannyian pozitív mérlegbe kerülünk ebben a topikban, még lekoktélozhatjuk a végén!! :D
bzsuzsi7
Budapest
 
 


Zsuzsi: nem erre értettem a kettős-t, hanem arra, hogy nekem 2 transzlokációm is van, vagyis nekem 4 kromoszómát érint a baj, nem csak 2-t. :)
Igen, nekem is a vizsgált sejtek 100%-ában, ami annyit jelent, hogy sajnos a fejünk tetejétől a kislábujjunk legvégéig minden egyes sejtünkben így van. De a férjednek is és nekünk itt mindannyiunknak kiegyensúlyozott a transzlokáció, különben nem lennénk itt, mert ha nem kiegyensúlyozott akkor vagy több vagy kevesebb. Kevesebb kromoszóma nem lehet, az az élettel összeegyeztethetetlen, ha több akkor pedig betegek lennénk. Szóval számszerűen jók vagyunk (23 pár), csak nem a helyén vannak a szóbanforgó kromoszóma lábacskák.
Nem egyszerű ez :(

Zsiri
 


Sziasztok!

Igen,a videón mi szerepeltünk :)

Remélem erőt ad mindenkinek!

Kiszsiráf,egyáltalán nem kérdeztél hülyeséget....
Nem tudjuk még,hoyg jordozó -e a kislányom, meg kellene nézetni.....sajnos a születése körül nagyon nagy baj volt (semmi köze a lombikhoz és a pgd. hez) ,így nem foglalkoztunk ezzel,hoyg akkor megnézessük.
És most meg vhogy nem akarok vele foglalkozni, ráérünk megtudni,nagyon szeretném,ha nem lenne az....nem akarom őt kínozni feleslgese szurkálásokkal,majd ha egyszer valamiért laborba küldik úgyis,akkor megnézetjük.
Csodacsibe, még azért azt gondolom,hogy ha már van egy gyermeked,akkor valamivel könnyebb lehet végigcsinálni.Én most ezt gondolom,de persze lehet,hogy csak a szám nagy,majd ha véletlenül még egyszer odakerülünk,akkor meglátjuk....
Én a helyedben belefognék, ha akarsz még egy babát :)

Kattusról tudtok valamit?
Érdekelne ez a vérből meghatározzuk a gyermek nemét című dolog ....
rasmi
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
Látom benne maradtam a táblában.
Így a táblához jelezném, hogy 5 lombik első PGD- s sikertelen.
Nem tudom mi lesz a továbbiakban, valószínű semmi.

Kiszsiráf, Jázmin!
Mélyen átéreztem a veletek történteket. Pont akkor volt az enyém is.
ET + 5-ön kis túlstimu miatt engem megnézett a doki. Azt mondta gyönyörű odabent minden, bár mindenkinek ilyen lenne. Azt is mondta ebből baba lesz....hittem.
Szombaton elöntött a vér (ET + 7-en!!!) és vége volt. Szval kicsit nálam is ott volt a remény, aztán a nagy arcra esés. Megint nem jutottam el a tesztig sem....és hiába mondom mindenkinek, hogy a 2 missed ab óta 21. ciklusnaptól vérezgetek...és sztem ez nem normális.


Mindenkinek egyenként sok sikert lányok!

Junko
 
 


Junko: Egyszerűen felfoghatatlan, ami velünk történik. Nagyon sajnálom, hogy Neked sem sikerült... Azért gyere többet, ha tudsz, mi tökre megértjük, egy hajóban ülünk :oops:

Rasmi: én sem bánnám, ha hordozó lenne majd a babánk, 25-30 év múlva már remélhetőleg erre a problémára is sokkal okosabbak lesznek a világban. Szóval ráértek még megnézetni:)

Többieknek pusszantás!

Zsiri
 


Junko, sajnálom ami veled történt. Anno nekem is az első kb eddig tartott. Te egyébként fővárosi intézménybe jársz? Bocsánat, ha már írtad, de nem emlékszem rá.
Üdv az újaknak.
Rasmi! A videót már levetted? Ha nem lenne nagy gond elküldenéd privátban? Szívesen megnézném.
Jázmin: ti pedig kezdeni fogtok januárban? Az már mindjárt itt van.
Más valaki, akciózik a közeljövőben? Zsiri, Kockásfülű esetleg az új intézményben?
Nálunk jelenleg nem aktuális a dolog. Van ugyan amikor az idő múlásán kesergek, máskor meg jól vagyok. Gondolom nem én vagyok így egyedül.
Időközben megcsináltattam az IR vizsgálatot(mondhatni kétszer egy baki miatt), nincs semmi, illetve a cukros víz gondolatától is hányingerem lesz még mindig. Így már csak a műtét van hátra. Háát. Azt azért még tologatom. Egy kicsit legalább. :roll:
Szóval jó így dokit sem látni, injekciók nélkül lenni.
A legjobb lenne, ha eredménye is lenne.
 
 


Mindenkinek drukkolok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rasmi 2010.12.05 08:05-kor.
rasmi
Budapest IX. kerület
 
 


3 naposan 1-1 sejt kivétele, beültetés, egészséges gyermek megszületik.
Ha ez tényleg ilyen egyszerű lenne, mint ahogy leírják itt... :cry:

Zsiri
 


Pedig tényleg így volt :)
rasmi
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!


Junko:

Sajnálom ami veletek történik , bár ez sajnos nem segít rajtatok. nem tudom miért kell ennyi szenvedés ahhoz, hogy boldog anyák lehessünk.

Jázmin:

Remélem a januári kezdés meghozza a gyümölcsét.


Zsiri:

Jól vagytok?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csodacsibe 2011.01.18 21:41-kor.

 


Lulu, Csibe:nem hívtam őket egyenlőre, úgyhogy nincs januári kezdés semmiképp...

Kép
 


Sziasztok! Nálunk sincs semmi különös. Egyelőre mi is a csodában bízunk, beteltünk a sikertelen lombikokkal és sok injekcióval. :?

Csibe: nagyon édi Grétike! Tök jó kép! :D

Karácsonyi készülődéssel hogy álltok lányok?

Nálunk az ajándékok nagy része már meg van, meg a fenyőnk idén ezüst díszekkel lesz feldíszitve, ahhoz kaptam szép díszeket, meg fehér tollboát. Már alig várom, hogy a fán is lássam őket. Na meg persze azért is, mert szabin leszünk az ünnepek közt, na az ami már nagyon ránk fér :)

Zsiri
 


Régen jártam erre, de azért olvastam az előzőeket is.
Igazándiból elég nagy falattal küzdök. Mi lesz a kapcsolatunkkal? Nem én dobtam be a törölközőt arról, hogy hogyan tovább. Nekem nagy csapás volt, mivel végig közös gyereken gondolkodtam. Bonyolult, hosszú nem akarok senkit fárasztani. Mondják, amibe az ember nem hal bele attól erősödik. Valki odafent meghallgathatna, hogy nem akarok erő-ember lenni.
Lehet, hogy az ember észre sem veszi és a dolgok meg megváltoznak? Sikertelenségek, egyéni kudarcok. Ki hogy éli meg.
Most jobban vagyok. Ebben a percben.
Valaki hasonló cipőben a múltban/jelenben?
Lehet, hogy új topicot kellene nyitnom?
 
 


Lulu:a párod "menekül" a sikertelenségek miatt?
Ölellek.

Kép
 


Nem hiszem, hogy csak erről lenne szó. Hullámvölgy. Csak most igazándiból mély. Mondjuk a Mariana-árok. Tudod amikor semmi nem jön össze. Csak valaki küzd, valaki azt mondja nincs értelme.
 
 


Volt már ilyen, csak egész piciben.Szar.
Mióta vagytok együtt?

Kép
 


Jázi! P. üzenet ment.
 
 


Lulu, szerintem itt nem fárasztasz senkit, örömben bánatban osztozunk. Sajnálom, hogy a kudarc most ilyen helyzetet teremtett a kapcsolatotokban, nagyon nem irigyellek! Ha segít, hogy kiírod magadból, akár itt, akár priviben, én is szívesen meghallgatlak, és a magam módján segítek is szívesen... Kitartás.
Ölellek én is!

Zsiri
 


Köszönöm a segítségeteket.
Mondhatnám "nyugaton a hyelyzet változatlan"Kb. olyan érzés, mint amikor beülti után telik a két hét és a verdiktre vársz.
Kb.elkönyvelhetem a helyzetet mint a" negyedik lombik." Fizikailag és érzelmileg is úgy megvisel.
 
 


Sziasztok!

Zsiri:

Alakul az ünnepi készülődés de nagyon lassan elég nehéz összehozni de meg lesz azért.

 


Sziaztok!

Évente egyszer egy téli éjjel,
bűvös, titkos álmok suhannak a szélben.
Mindenki házába boldogság költözik,
szívünk örömmel csordultig megtelik.
Boldog karácsonyt kívánok!

Kép

 


Sziasztok Lányok!

Elköszönni jöttem mert nekem már nincs miért PGD-znem. Sajnos rámentünk. Kívánom, hogy ezt senki ne élje meg mert soha nem fog rá magyarázatot találni. A miértekre nincsenek válaszok.
Mindenkinek Boldog, Sikeres Új Évet kívánok!
Puszillak benneteket:
Lulu
 
 


Sziasztok Lányok!

Most találtam rá erre a fórumra. Sajnos hasonló problémával küzdök mint Ti! Nekem 13-14-es kromoszóma problémám van és majd most kezdem a lombikot január végén a pesti Kaáliban. Sajnos fogalmam sincs hogyan zajlik ez az egész, csak annyit tudok, hogy a fogamzásgátlót el kell kezdenem szedni és a 14.napon jelentkeznem kell ultrahangra. Akkor írják fel az injekciót és kell elkezdeni vagy hogy van ez? Megmutatják ott hogyan kell beszúrni? Én ettől félek nagyon.
 
 


Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Lulu: nagyon sajnálom, hogy nem sikerült megmenteni a dolgokat :( Fel a fejjel, higgy a csodákban, el fog jönni a boldogság még az életedben!

Jennko: üdv itt, sajnálom, hogy Te is evvel a problémával küzdesz, mint mi. Mi már jó pár szurin túl vagyunk, ne aggódj miatta, nagyon hamar bele lehe jönni. Alapvetően nem mutatják meg, hogy hogyan kell beadni, de ha kéred, a nővérek segítenek, de tényleg nem nagy ördöngősség.
A dokidtól (ki a dokid egyébként a kaáliban?) meg fogod kapni a részletes útmutatót, táblázatot, hogy melyik napon miből mennyit kell beadnod és milyen gyógyszert kell szended és meddig.
Hogyan derült ki nálad a probléma?

Zsiri
 


Szia Zsiri!

Nekem Szmatona Gábor az orvosom.
Volt 3 vetélésem a 10-12.héten és utána mentem vizsgálatokra. Rögtön kiderült ez a probléma meg sajnos még egy genetikai is társul hozzá, folsavhiány.
Már októberben elkezdtük, voltam is a dokinál a 16.napon és ott mondta hogy nem kezdjük el mert decemberben nincs genetikai vizsgálat. Nagyon csalódott voltam mert a telefonban nem mondta, sőt ő adta az időpontot, én meg feladtam a munkám és az életem ez miatt, ugyanis külföldről jöttem haza. :cry:
Most csak abban bízom, hogy elsőre összejön és akkor minden rendben lesz.
 
 


Nagyon szorítok, hogy sikerüljön elsőre :) A tapasztalatainkat gondolom elolvastad a fórumot, azért sajnos nem ez a jellemző :?

A folsavhiányt lehet bogyókkal pótolni? Gondolom jó adagot kapsz belőle.

Zsiri
 


Olvastam a tapasztalatokat, de megpróbálok pozitívan hozzáállni aztán majd meglátjuk. :)

Most folsavat szedek napi 2 tabletta + ami az elevitben van. Így most jó az eredményem, de majd lehet emelni kell ha összejön a baba.
 
 


Sziasztok!

Lulu:

Borzasztóan sajnálom ami veletek történt. Remélem hamarosan megtalál téged megint a boldogság és megértő szerető társra találsz. azért néha adj hírt magadról ha van kedved. sok erőt kívánok a következő időszakhoz.

Jennko:

szia! Zsiri elmondott már mindent úgy látom ami fontos lehet. Nálam ugyan ez a probléma , nekünk már van egy csodacsibénk.

 


Sziasztok!

Kezdi valaki mostanában a lombikot?
Ma kértem időpontot a Kaáliba. Február 8-án megyek. Remélem most nem küldenek el valami ok miatt. :?
A héten csináltattam vérvizsgálatot és kiderült,hogy magas a TSH-m. Benne van a határértékben de az endokrinológus mondta, hogy lombikhoz magas. (3,16) Úgy jutottam el oda,hogy találtak göböt és citológiai vizsgálatot javasoltak. A mintát levették, de kaptam gyógyszert rá. Remélem ez nem fog semmit sem befolyásolni. :(

jennko
 
 


Jennko: én is szedek a pajzsmirigyemre Letroxot minden nap, hogy 1-2 között tartsuk a TSH-mat, különben nekem is 4 közelében van, ami a normál határon belül van, de a babához sok...

Mennek a drukkok februárra, hogy tudjatok kezdeni:)

Jázmin veled mizújs??? :)

Többiek???

Zsiri
 


Zsiri: Én is Letroxot kaptam. Remélem addigra lentebb megy mire oda jutok hogy megnézik megint. :)
Köszi a drukkot.
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jázmin20 2011.01.27 18:50-kor.

Kép
 


Kiskavics:Te aztán érted a dolgod...berakni ide egy ilyen hirdetést, már ne is haragudj...ha elolvanád a topik címét, talán kiderülne, hogy itt nemigen a boldogan babázó anyukák csacsognak...No komment.

Zsirikém:inkább Te mesélj.Mikor mentek, hol tartotok...???
Puszi

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: