Új privát üzeneted érkezett!

Akinek PGD-kell a lombikhoz:
 


Szia Csodacsibe!

Örülök, hogy létrehoztad ezt a fórumot, remélem sok hasznos információt tudunk egymással megosztani mi, sorstársak...
3 vetélésen (8hetes babák) és 2 sikertelen PGD-s lombikon vagyok túl. A kromoszóma rendellenességeken (kiegyensúlyozott transzlokáció) kívül más bajom nincs.

Zsiri
 


Sziasztok!

Holnap jövök, ma sajnos nem sikerült ideérnem.

 

 
 

Sziasztok,

nagyon örülök, hogy van egy ilyen topik is, ahol a pgd a téma.
Tavaly áprilisban a 21. héten szakították meg a terhességemet, a kislányunk turner szindrómás volt, majd a későbbi vizsgálatok során kiderült, hogy kiegyensúlyozott translocatiom van, emiatt van szükség a pgd-re.Most az első lombinál járunk.

Kép
 


Sziasztok!

3 a 8. héten elhalt terhességem volt. A 3. lombik eredménye gyermekünk. Nálam is kiegyensúlyozott transzlokáció van. 13-14-es kromoszóma.
Kaálba jártunk Budapestre valamint a Géndiagnosztikára az Istenhegyi úton. A baba is hordozza sajnos ezt a hibás kromoszóma párt.
Nálatok melyik kromoszóma párosodott rosszul? Mennyi egészséges és beültethető embrió lett?
Nálunk minden alkalommal 2-ő volt beültethető és 4-6 egészséges. De visszafejlődtek és összeesett a szerkezetük.

 


Csibe:nálam a 7 és 9 kromoszóma van átrendeződve, de a sors fintora, hogy a kislányom mindezt nem örökölte, a turner szindróma ettől teljesen független.
Mi a punkción pár hete vagyunk túl, egyenlőre vitrifikálva vannak a sejtjeim és majd a következő ciklusban lesz pgd és transzfer.Nagyon kíváncsian várjuk, hogy hányan indulnak el és hányan egészségesek a 13-ból.
Mi Győrbe járunk jelenleg, előtte Czeizelhez jártunk Pestre.

Kép
 


Jázmin:

Nálatok a családba más is hordozza ezt a hibás kromoszómát?
Miért nem most lett a PGD?
Nálunk ha nem kiegyensúlyozott a transzlokáció akkor Patu szindrómás a baba.

 


Csibe:nincs családom, ezért nem tudom kitől kaptam ezt az "útravalót".
A légtérzárlat miatt nem jött meg a pgd-hez szükséges kitt amerikából (valami orvosi cucc), emiatt nem volt transzfer illetve az orvosom jobbnak látta, ha kimarad 1-2 ciklus mert túlstimuláltak és nagyon be vannak vérezve a petefészkeim.

Nektek az istenhegyin diagnosztizálták a translocatiot?A vetélések után derült ki minden nálatok is?Én mikor megtudtam, teljesen kiborultam, úgy éreztem magam, mint egy selejt. :roll:

Kép
 


Szia!

A vetélések után az akkori orvosom azt mondta ez hormon probléma, hogy mindíg elvetélek. Mi nem törődtünk bele és elmentünk a Bolgárkerék utcai meddőségi központba Pesten. Ott . Timmerman Dr.-nak elmondtam mikor vetéltem el. Ő azt mondta ez genetika menjünk az Istemhegyi Géndiagnosztikár. Ott lett meg az eredmény. Arcul csapott engem is , de miután kiderült van megoldás már nem láttam sötéten a dolgokat.

Nem vagy selejt!!!!!!!!!!!!!!!!! Soha ne gondol ezt magadról, nagyon sokat számít, sajnos nekünk ezt hozta a sors. Szerencs, hogy van már megoldás ! Tudom én könnyen beszélek mert már van gyermekünk de akkor se okold magadat!

 


Mi is elsőkörben a Bolgárkerék utcába mentünk, Czeizelhez, ott megerősítették a translocatiomat, de nagy csalódás volt nekem az a hely, minket szó szerint lebeszéltek a lombikról és azt mondták, hogy magyarországon nem létezik (!!!) PGD.Kaptunk jótanácsot, próbálkozzunk spontán babával, vagy megint beteg lesz vagy nem.Hát, nagyon haragudtam, mert ez nem egészen így működik, főleg, hogy egy 21 hetes babát vesztettem már el.
Aztán az itthoni orvosom küldött Győrbe, de mint ott megtudtuk, Pesten is lett volna lehetőségünk.Mindegy, a lényeg, hogy tudnak nekünk segíteni.
Ti hány évet vártatok-próbálkoztatok?
Mi 2007 óta.

Kép
 


Sziasztok!

Mi is Bp.-re járunk a Kaáli intézetbe. Nem is tudtam, hogy Győrben is csinálnak PGD-t. :shock: Vagy vajon felküldik a sejteket majd ide az Istenhegyi Génklinikára? Erről tudsz valamit, Jázmin?

Czeizelnél én is jártam, nekem nem tudott mit mondani. Még júni elején visszamegyünk hozzá, de nem várok tőle csodát:)

Egyébként ezt én is több(!!) genetikustól megkaptam, hogy hááát, próbálkozni kell... Aha, persze, próbálkozzunk, utána meg jönnek a műszeres befejezések, meg a lelki sokk, hogy megint nem sikerült. Egyáltalán nem érzik át a problémánkat, sajnos.

Zsiri
 


Sziasztok!

Jázmin:

Babát 2003 óta szeretnénk , rá 2 évre kezdtük el a lombikot. Sok idő ment el mire kiderült a valódi ok.

Kiszsiráf:

Igen én is megkaptam van olyan nő aki 8-10 alkalommal elvetél. Hát ha átélnék az orvosok amit mi akkor nem ezt mondanák.

Szívesen megmutátnem gyerkőcünket Czeizel dr.-nak, hogy lám néha működik és létezik a pgd.

 


Tartja is bennem a lelket, hogy Nektek sikerült :D

Zsiri
 


Kiszsiráf:az orvosunk pontosan nem mondta, hogy hova, de igen, majd ha felkeltik a petesejtjeimet és megtermékenyítik őket, "mellényzsebben" irány pest, onnan pedig vissza.Abba az intézetbe megy, ahol valamilyen Márton a biológus.Lehet, hogy az Istenhegyin.
Én is nagyon bízok a sikerben, csak olyan sok akadályunk volt már, hogy néha feladom kicsit, januárban kezdtük a lombikot és legjobb esetben júniusban, de inkább júliusban lesz a transzfer.És nem a mi hibánkból úszott el 2 hónap...Nehéz ez nagyon.
Czeizel nekem nagy csalódás volt.

Kép
 


Igen, akkor a Kónya Márton a biológus, nekünk is ő szokta a PGD-t csinálni. Ő itt pesten az Istenhegyi klinikán dolgozik.

Tudod, amikor kiderült, hogy nálunk mi is a probléma, akkor olyan szépen felvázolták, hogy ne keseredjünk el, van megoldás. "Kiválogatják" az egészséges embriókat, és mivel természetesen úton simán teherbe esek nem lesz gond, kihordom az egészséges babát és kész. Olyan egyszerűnek tűnt az egész. Aztán persze nem sikerült, mert nem tapadnak meg a babák valamiért. Mindkét alkalommal 2 egészséges bébit találtak, azokat ültették vissza.
Az első alkalommal nagyon bíztunk benne, mert tényleg nagyon egyszerűnek tűnt a képlet, nem is jutott eszünkbe, hogy majd a megtapadásnál lesz gond (mivel egyébként simán teherbe esek természetes úton)! Én azon aggódtam inkább, hogy legyen egészséges, amit vissza tudnak ültetni... Érdekes, a Kaáliben ezen valamiért nem aggódtak:)
A másodiknál érdekes volt, úgy éreztem magam, hogy sikerült, simán terhes tüneteket produkáltam - képzeltem be magamnak vagy a minden nap a fenekembe kapott progeszteron injekció mellékhatásaként- úgy mentem a vérvételre, hogy tuti több száz lesz a HCG szintem és minden OK:) Aztán 1 óra múlva hívtak telefonon az eredménnyel, hogy sajnáljuk, ez bizony NULLA. Kérdeztem, hogy NULLA????? Az meg hogy lehet???? Na hát erre nincs magyarázat...

Zsiri
 


Kiszsiráf:sajnálom...
Én mindentől félek, elsőnek attól, hogy sikerül e mindet "felébreszteni", aztán, hogy megtermékenyülnek e, egészségesek e...stb.A kislányommal spontán estem teherbe 2008 év végén, pedig akkor olyan eredményeink voltak, hogy az itthoni dokim azt mondta, hogy csak lombik jöhet szóba, persze akkor még mit sem sejtettünk az egész betegségemről, mindez csak a lányom születése után derült ki.
Olyan nagyon "egyszerű", banálisan hétköznapi dologra vágyunk, egy kisbabára...körülöttem csak úgy potyognak a babák, néha nem értem az egészet, hogy miért, miért, miért nem adatik meg nekünk egy ilyen hétköznapi álom?Sosem fogom megtudni és megérteni.

Kép
 


Sziasztok!

Jázmin, megértem a félelmedet. Én végig izgultam a 9 hónapot. Legyen beültethet, majd tapadjon + és így tovább. Már megnyugodhattam volna amikor az AFP eredményem rossz lett. Az akkori orvosom telefonon nagy lazán közölte vagy egyhiányos a baba vagy nyitott a gerince. rohanás Hajdú Dr.-nőhöz csinált UH-t szerencsére minden rendben, a 34. héten egy UH-os doki közölte ciszta van a baba veséjébe. Szóval mindig volt valami ami félelemre és rettegésre adott okot. Minél tovább velem volt Csibusz annál jobban féltem és rettegtem. Szóval nem az a rózsaszín felhős babavárás volt.

Szeretnénk tesót de már most félek mi hogyan fog alakulni. Első sorban kell egy lelkiismeretes orvos. Sajnos akinél szültem nem volt az. 12 óra vajúdás után nagy kegyesen megcsászározott. Holott elejétől látta nem tágulok rendesen és más orvos mondta nem is lett volna szabad még megpróbálni sem a szülést normál úton. Annyira vékony vagyok. Keskeny a csípőm nagyon a baba meg nagy volt.

Te hova jársz nőgyógyászhoz és kihez megkérdezhetem ?

 


Én is megértem a félelemedet, főleg az előzmények miatt, azért a 21 hetes babát elveszíteni nagy tragédia. Másik oldalon pedig, ha beteg gyermekkel áld meg az ég, az sem könnyű életút...

Egyébként a mi környezetünkben is mindenkinek van gyereke, még olyanoknak is, akik nem is akartak, "csak jött". Én is sokszor úgy vagyok vele, hogy annyira nagy kérés, hogy legyen egy egészséges gyermekünk? Vagy azt kérdezem sokszor, hogy min kellene változtatni az életemben, hogy sikerüljön?

Csibéék sikere és élő példája tartja bennem a lelket, hogy van értelme próbálkozni. :P

Másik gondom, hogy nem tudom hosszú távon mennyire ártalmasak a stimulációs hormon injekciók. Minden alkalommal brutál stimulációt kaptam, hogy minél több petesejt legyen ebből persze minél több embrike, akit meg tudnak vizsgálni. Persze a terhességek műszeres befejezése sem biztos, hogy használ odabent a méhemnek. Szóval szép kihívásban van részünk, lányok :?

Jázmin: te milyen injekciókat kaptál a stimu alatt?

Zsiri
 


Csibe:én Kőrösi doktorúrhoz járok Győrben, ő az intézmény vezetője és egy nagyon elismert szakember.Az itthoni orvosom javasolta.
Elhiszem, hogy végigrettegted...mi is ettől félünk, hogy mindig lesz mitől tartani.Nekünk az első 12 hétben a szokásos félelem jutott, majd örömkönnyek és a nagy bejelentés, mire pár nap múlva visszahívtak minket és kiderült, hogy a tarkóredőnk vastag.Itt kezdődött minden, 13 hetesen méhlepény biopszia, majd ismétlés, mert nem "látták" egyértelműen az eredményt, 19 hetesen magzatvíz mintavétel, de annak az eredménye már csak a lányom születése után pár hétre volt meg.Rémálom volt az egész, sosem hittem, hogy egyszer ennyire mélyre kerülök.Sok időmbe telt kimászni a gödörből, de a lelkem már sosem lesz a régi.

Kiszsiráf:Suprefact orrsray-vel kezdtük, először napi 5x2, majd 3x2, utána jött a Pergoveris injekció, majd azt követte a Gonal és Luveris koktél.A punkció után pedig, mivel nem volt transzfer, kaptam doxiciclint és Provera-t, attól megjött.
Az adagokat nem írtam, de túlstimuláltak, a punkció után azt mondta a műtős, hogy a petefészkeim összeértek középen, annyira meg voltak dagadva.Fáj még most is.

Kép
 


Annyira megdöbbentő, hogy nem tudnak elsőre felállítani diagnózist. Hogy lehet, hogy "nem látják". Jó, persze, kell kontroll, de ha jól számolom 6 hétig frászban tartottak Benneteket, hogy mi lehet a babátokkal. Vajon külföldön is ígykínozzák az anyákat?

Jó sok féle stimulációs gyógyszert kaptál, én "csak" 3 félét szoktam kapni. Suprefact , Gonal és Merional injekciók. A doxyciclint én is kaptam a punkció után mindkétszer.

Szerintem mi, akik ezt a "poklot" megjárjuk, egész másként tekintünk a világra, és a lelkünk nem lesz a régi, ahogy írod.

Zsiri
 


Zsiri:

Ezen én is sokat gondolkodtam , hogy vajon mikor jelentkeznek majd a stimu káros hatásai. Bár én szerencsére sose kaptam annyi hormont mint te.
Nagyon remélem a következő lombik meghozza a várt eredményt. Nálunk is a 3. sikerült.

Jázmin:
Olvasni is fáj amin keresztül mentél. Én hálát adok az égnek, hogy 8 hetesen veszítettem el a babákat. Bár sokszor eszembe jutnak és mindenszentekkor gyújtok gyertyát értük is, de koránt sem olyan fájó ez mint 21 hetesen. Az valami borzalom lehetett.
Sajnos van egy ismerősöm aki hasonló kép veszítette el babáját és azóta van egy kisfia de benne is meghalt valami amikor elveszítette kislányát.

Csak azt nem értem, miért vártak ilyen sokat? miért nem volt egyértelmű a magzatvíz vizsgálat eredménye? Addig az UH-on nem láttak semmit?Ha fáj erről írni akkor ne válaszolj, nem akarom feltépni a sebeket. Csak nekünk is volt és a következő babánál is lesz lepény biopszia. Előre is bocs , hogy megkérdeztem ha ....... :(

 


Szegeden vették mindkét mintát és ott nem igazán foglalkoznak a testi fájdalommal, a lelkivel meg főleg nem.Nekik ez egy darab munka, mint a péknek egy kenyér, darab-darab, jöhet a következő.Futószalag.Az elsőnél turner szindróma gyanú merült fel, de nem tudták (vagy nem merték) biztosra mondani, fogalmam sincs miért.Már arra is gondoltam, hogy a több beavatkozás több pénzt hoz az OEP től...A lepénybiopszia megvolt 2-3 hét múlva, a magzatvízre kell 6 hetet várni.
Én bíztam a legvégsőkig, mert hasonló magas nyakiredővel van személyes ismerős kamaszlány, de a magzatvízvétel után elkezdett csökkenni a vízem, a kicsim kényszertartásba került pár nap alatt és akkor már vagy 4-5 orvos mondta ki ugyanazt az ítéletet.Pedig mindene megvolt, hosszú ujjai, izgő mozgó lábai és helyes kis pofija.De azért kaptam a sorstól egy pici kegyelmet, 4d-n nem láthattam az arcát, mert nem volt már magzatvíz és kényszertartásban is volt, emiatt hálás vagyok, mert így nem égett az arca a lelkembe.Bár így sem könnyű.
Szóval a vastagabb nyakiredőnkön kívül minden eredményünk teljesen rendben volt, uh-n és a vérvételeken is.(afp, kombinált teszt)
Igazad van és én is úgy gondolom, hogy "jobb" (nagyon szar kifejezés) még 12 hétig elveszíteni egy babát, mint mikor már nagy pocakod van és ott nő benned...
Nyugodtan kérdezz, már tudok róla írni és beszélni.

Kép
 


Zsiri:és Ti most hogy álltok?Mikor kezdtek újra?

Kép
 


Mi szeptemberben megyünk az újabb lombik+PGD-re a Kaáli Intézetbe. Várólista van, úgyhogy most előjegyeztek. Addig pár vérvétel, UH, spermiogram, mert ezek a leletek már elmúltak egy évesek, meg kell ismételni.

Tényleg nagyon fájdalmas, amin átmentél, még így olvasva is. De jó, hogy itt egymásra találtunk, legalább mi sorstársak tartsunk össze:)

Tudsz még olyan lányt vagy fiút, akinek a mienkhez hasonló kromoszóma eltérése van? Egy amerikai fórumot olvastam, ők ott "rengetegen" beszélgetnek. Ehhez képest itt nálunk nem sok ilyenről tudok. Valahol régebben még olvastam egy olyan párról , ahol a fiúnak van a transzlokációja.

Zsiri
 


Zsiri:nem ismerek magamon kívül mást, csak Titeket mostmár.Szerencsére, mert már néha néha kezdtem azt hinni, hogy kishazánkban egyedül vagyok csak ilyen genetikai hulladék. :roll:
Azt mondták a dokik, (Czeizel), hogy translocatioja nagyon sok embernek van, csak nem derül ki, mert a jó párt kapja a baba, így fel sem merül a kromoszóma vizsgálat.Nyilván csak azoknál, akiknél már van/volt beteg baba vagy sok vetélés volt.
Pl az én kislányom a "jó párt" örökölte tőlem, a férjemnek meg csak jó van, a kicsim betegsége ettől teljesen más, spontán kialakult volt.
Szeptember...fenébe, az még valljuk be elég soká van.Nekem a transzferem június vagy júliusba lesz, de nekem már az is egy örökkévalóság. :)

Ti hány évesek vagytok?

Kép
 


Örülök, hogy így támogathatjuk egymást a magunk módján:) A június más a jövő héten itt van, ne aggódj hamar eljön a transzfer ideje. Mi is szurkolunk majd innen:)

31 éves leszek éppen holnap:) Te?

Elkésve nem vagyok, de már 2,5 éve, hogy eldöntöttük, mehet a családalapítás. A 2. vetélés után azt mondtam, ennek a fele sem tréfa, vizsgáljanak ki. 1,5 év teljeskörű kivizsgálás után (Dr. Fülöp Vilmos féle vizsgálatok, tényleg nagyon alapos) kiderült, hogy a genetikán kívül nincs más baj. Én az apukámtól örököltem a bajomat, ez kiderült, miután a genetikusok ilyen páros rendellenességet még nem láttak, ezért megvizsgálták a családot. A nővérem nem örökölte, vagyis neki a jó kromoszómák mentek tovább, nálam meg épp ugyanúgy, mint apunál, a rosszak.

Csibe, hogy vagytok?

Zsiri
 


Sziasztok!


Zsiri:

Köszi jól vagyunk, jön a foga csibusznak így elég nyafika. De amúgy minden okés, szépen körbejárj az ágyat. Ha fogom a kezét nagyon ügyesen lépked és már megáll pár másodpercre egyedül.

Zsiri , Jázmin:

Sokat gondolok rátok és nem igazán szeretnék áradozni csibénkről, mert sajnos tudom milyen az amikor a másiknak van nekem meg nincs.
Szeretnénk menni tesóért de görcsbe a gyomrom ha rá gondolok , így az idén nem megyünk vissza. Majd jövőre , amúgy is annyira anyás lett csibe, hogy folyton keres. Még ha fürdeni megyek is egyszer legalább meg kell mutatnia apának, hogy itt vagyok.

Jó éjt !

 


Zsiri:Boldog szülinapot Neked!!! :D

Én nemrég múltam 32...sajnos.Nagyon jó lenne, ha most lennék még csak 28-29, néha úgy érzem, hogy kifutok az időből.

Aki toborozta a topikot, Nikó, ő nem jön ide?Annyira megörültem, mikor láttam a hozzászólását pár hete.

Kép
 


Sziasztok!


Zsiri:

Nagyon boldog szülinapot kívánunk: Csibe család. :D


Jázmin:

ment pü.

Akkor én vagyok itt a legvénebb a 36 évemmel. :( :( :(

 


Köszönöm a köszöntést mindenkinek! :)

Zsiri
 


Jázmin Kép

Kép
Kép
 
 


Csibe:nem kaptam semmit, küld újra légyszi!
Nem vagy vén, de ha annak érzed magad, akkor tessék "tyúk"-ra cserélni a csibét. :-)
Így legalább tudom, hogy nekem is van még esélyem, bár megértelek a korral kapcsolatban, az ember lánya 31-32 évesen már parázik a baba szempontjából.Amúgymeg mindenki annyi, amennyinek érzi magát.

Zsiri:hogy ünnepeltetek?


Szintus:hát megtaláltál! Itt sorstársakra leltem és ennek nagyon örülök, látod, nem tűnök én el végleg!Puszillak! :wink:

Kép
 



Semmi extra nagy buli, nővéremék voltak nálunk szerdán, vasárnap meg anyuék jönnek. Anyósék meg majd a jövő hét végén köszöntenek, mert ott még összekötjük több szülinappal:)

Elszaladt hamar ez a hét... Jövő hét is sűrű lesz.

Jövő héten szerda Czeizel. Meg egy új ciklus kezdete... Valszeg felmegyek a Kaáliba is a hormon vv-re szombaton délelőtt, ha megjön szerdán. Azt mondta a doki 2-4. nap között menjek.

Veletek mizu?

Zsiri
 


Zsiri:hogyhogy Cz-hez mentek?Mi lesz ott?Mármint milyen vizsgálat?Ő nagyon lombik ellenes...
Én is várom, hogy megjöjjön, mert első nap kell hívnom a dokimat és akkor dől el, hogy beleférek e neki a júniusban beültetésileg.Remélhetőleg megjön 28-30-ra, ahogy szokott, mert akkor jó esélyünk van.

Ez a hét egy kalap szar volt nekem és az időjárás is kikészít, ez a fülledt idő a halálom.

Kép
 


Meg csináltatta újra a genetikai vv-t, hogy legyen egy "független" vélemény. Most lett kész a lelet, azért megyünk vissza. Azt mondta, annak függvényében mond majd valamit, hogy mit ajánl.

Az első alkalommal nemigen tudott mondani semmit, eléggé megleptük a diagnózissal. Az enyémhez hasonló rendellenességet nem látott még.

Zsiri
 


Még akartam írni, véletlen elküldtem az előbb...

Az időjárás tényleg kritikán aluli. Ráadásul a hétvégére meg hideget mondanak meg esőt megint. :(

Remélem neked is megjön, ahogy számítod, és hamarosan indulhat az újabb izgalom. Nagyon fogok ám drukkolni!!! :)

Zsiri
 


Sziasztok kedves lányok!

Zsiri!
Köszönöm a meghívást.

Kicsit belenéztem most reggel az eddig írtakba, de még nem olvastam át részleteiben az írásokat. De egy picit el is szontyolodtam, mert nekem most lesz az első és utolsó PGD-s lombikom, és ahogy látom ez elsőre nem szokott sikerülni.
nagyon röviden írok magamról,
Pár éve tudom hogy 13-as 14-es kromoszóma baj van. Ennek ellenére nem vállaltam a PGD-t és a 3 és 4 lombikom sikerült is, de elvetéltem én is a 8-9 hét fordulóján....:(
Hogy miért nem vállaltam...testvérem is megcsináltatta ezt a vizsgálatot nála is ugyanez a helyzet.
Ő ezután hogy megtudta ezt szinte próbálkozás nélkül azonnal terhes lett. Aztán megint.
Az egyenlegünk mindkettőnknek ugyanazzal a bajjal, nekem 2 terhességből (lombikkal) két elhalt magzat, neki kettő spontán azonnali terhességből két egészséges gyerek....

Szval azért nem egyszerű a kérdés....mit szóltok ehhez?
Ja és 7 éve próbálkozunk.

Elnézést mennem kell dolgozni, de amint lesz időm elolvasok mindent és reagálok személy szerint is.
Sziasztok, és örülök ennek a fórumnak!

Junko
 
 


Szia Junko!

Üdv itt, köszi, hogy jöttél és meséltél! Sok kérdés merült fel bennem, érdekes nagyon a Ti történetetek is.

Nekem 2 vetélésem volt, azután kezdtük a kivizsgálást. A genetikai vv után a családot is megvizsgálták, hogy honnan hozom a transzlokációkat. Kiderült, hogy az apukámtól örököltem, egy az egyben. Anyunak semmi baja és a nővéremnek sem. Tehát én ugyanúgy hoztam tovább aputól, a tesóm pedig a jó kromoszómákat vitte tovább! Neki is 2 egészséges gyermeke van.

Szóval a Te tesódéknál ugyanúgy, mint az én szüleimnél, a rendellenesség ellenére simán jöttek a gyerekek. Valahol ebben bízom én is, hiszen a nővérem és én is megszülettünk, egészségesek vagyunk. Nekem meg nem sikerül a bébi. Spontán terhességek vetéléssel végződnek, a lombiknál meg nem tapadnak meg a babák. Megmagyarázhatatlan helyzet.

Miért gondolod, hogy ez lesz az utolsó lombikod? A Kaáliba jársz lombikra? Ott sikerült mindkétszer? Azért ez nagy dolog, hogy 2 lombikból 2 sikerült, ez is ritka, mint a fehér holló! Persze a vége szomorú. Spontán terhességed nem is volt?

Jó sok kérdést neked szegeztem, elnézést :oops:

szép hétvégét Nektek!

Zsiri
 


Sziasztok!

Junko:

Üdv itt a fórumon!

Hát elég érdekes amit írtál és elgondolkodtató. Erre mit mond a biológus? Nem mondta neki? Mi erre a magyarázat?

Nekem is 13-14 kromoszóma a rossz, tesómnak 3 terhességből 2 egészséges gyermek. A 2 között volt egy vetélése de nála nem volt magzat csak üres petezsák.
Ő nem volt orvosnál így nem tudjuk örökölt-e vagy sem. De el fog menni mert érdekli.
Egyre jobban hajlok a spontán próbálkozás felé tesó ügyileg. :oops:

 


Csibe: mi is megszülettünk, sikerülnie kellene spontán is :) csak a tapasztalat más mutat nekünk...
De szerintem mi sem adjunk fel a spontán vonalat sem :roll:

Zsiri
 


Zsiri:tegnap kérdezgettelek ám, kérem szépen választ!:-)

Üdv a klubban Junko.Akkor én leszek az ellenvélemény.Én biztos, hogy nem próbálkoznék spontán, még akkor sem, ha a tesód ugyanilyen kr.rendellenességgel egészséges babákat szült.Persze ez csak a privát véleményem, de én semmi esetre sem próbálkoznék és most sem teszem, ha sikerül az első lombik, ha nem.Csak a PGD jöhet szóba nálunk, és még arra sincs garancia.
Annyi, de annyi fejlődési rendellenesség és egyéb spontán kialakult hiba lehet, mi értelme van kockáztatni, amikor van lehetőség PGD-re?
Miért gondolod, hogy ez lesz az utolsó lombikod?Hány éves vagy?

Kép
 


Jázmin: aranyos vagy:) Válszoltam ám, csak nem írtam oda a neved:)
Meg csináltatta újra a genetikai vv-t, hogy legyen egy "független" vélemény.
Az Istenhegyin csinálták meg kétszer, ráadásul az apunak is ugyanaz lett az eredmény, nagyon csodálkoznék, ha Cz. mást hozna ki:) Majd szerdán kiderül.
Szóval most lett kész a lelet, azért megyünk vissza. Azt mondta Cz., annak függvényében mond majd valamit, hogy mit ajánl. Nekem nem mondott semmit a lombikról konkrétan, se mellette, se ellene.

Junko: ahogy elolvastam mégegyszer az üzeneted, akkor érettem meg, hogy harmadik és a negyedik lombik sikerült nektek. Nem kettőből kettő, hanem négyből kettő. Azért ez is bíztató, hátha a PGD-s meg elsőre fog:)

Egyébként a spontán-lombik kérdésben én mindig azt a kérdést teszem fel az orvosoknak mindig, hogy mivel ártok kevesebbet magamnak. Nálam eddig a spontán terhességnek vetélés, majd műszeres befejezés lesz a vége.
A lombiknál pedig azért, hogy sok sok babát meg tudjanak vizsgálni, brutál stimut kapok. Általában 20 felett vannak a petesejtek, amit leszednek.
Na ez a másik kérdés, amire senki nem ad nekem normális választ. Van aki azt mondja, a műtét kevesebbet árt, van aki szerint a hormonok kevesebb bajt okozhatnak. nektek mi a véleményetek?

Zsiri
 


Zsiri:én vaksi...tényleg írtál egyből, ne haragudj.:-)
Na kíváncsi leszek mit fog mondani Cz.Nekünk a hőmérőzést és a spontán próbálkozást javasolta.Akkor váltottunk irányt.
Én úgy gondolom, hogy egy genetikai betegséggel nem lehet játszani.Nem lehet testileg, mert a műszeres befejezés mind mind veszélyezteti a méhet.És nem utolsósorban nem lehet lelkileg sem.Próbálkozni spontán, aztán vagy beteg a baba vagy elmegy...és ha nincs szerencsém éppen, akkor mindez akár 2-3-4 alkalommal is így alakulhat.Én ebből nem kérek.Aztán ott a másik oldal, a sok hormon, a stimuláció.Tapasztalom a túlstimu hatását, valóban nem jó ez a sok szer, megviseli a petefészket keményen, de így legalább a kromoszómarendellenességet kizárhatom.És aggódhatok a többi fejlődési dologért.:-)
20 az átlag?Ilyen magas számról még nem olvastam, Győrben 9 körüli az átlag.Nekem 13 petesejtem lett a túlstimutól, az már soknak számít.

Kép
 


Nem tudom mennyi az átlag petesejt, nálam 20 körül volt mindkétszer a petesejtek száma. Első alkalommal 16, másodjára 18 embrió termékenyelült meg ennyiből.

Mindkétszer 2 egészségeset találtak köztük, akiket vissza is kaptam, de nem tapadtak meg.

Zsiri
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, nekem nagyon kemény ez a téma. Sokat-sokat gondolkozom-gondolkoztam rajta már. Én még azt is nehezen vettem be , hogy természetesen nem sikerül csak lombikkal, nemhogy PGD...(és lassan hét éve hitetlenkedve rázom a fejem hogy ez tényleg velem történik???)

Csibe!
Kónya Mártonnal már beszéltünk erről. Kb azt mondja így jöttek ki a lapok én belehúztam, tesóm nem. De sztem több ez véletlen egybeesésnél. Én arra gyanakszom a férjemnél is lehet olyan apró genetikai dolog, ami mondjuk még nem kimutatható...bár ez is butaság. Az utolsó terhességnél kiharcoltam, hogy a magzatot vigyék föl és vizsgálják meg. Egyértelműen ki tudták mutatni a kromoszóma bajt a 13-14-est. Úgyhogy férj mégsem lehet hibás.
Nem bátorítalak, mindenki maga érzi spontánt vállalja-e vagy sem.
Az én tapasztalatom szerint, vállalható. Úgyhogy hajrá.

Kiszsiráf!
Sztem nálunk is apukám a hordozó. A húgának jött 7 évre a gyerek. Ezért gyanakszom rá. Ahogy látom szerencsésebb ha a férfi a hordozó, kisebb az esély a tovább öröklésre. Igen sajnos már az 5. lombikom jön. Sem pénzünk nem lesz több és a józan eszem is azt súgja elég. Sajnos nálunk apabaj is van és eleve ICSI-sek vagyunk. Úgyhogy 3-7 ha termékenyül lombiknál. Hát ahogy olvasom hogy nálatok 16-18-ból 2 egészséges akkor nagyon-nagyon elszontyolodom...bár ezek az összehasonlítgatások nem visznek előre persze...

Jázmin!
Van abban sok minden amit írsz. És ha jól emlékszem nálad sajnos volt baj is. Sokkal jogosabb ha így gondolod, mint én. Én azonban azt hiszem ebbe belepusztulnék, ha még ezt is elvennék tőlem, hogy spontán próbálkozzunk. Olyan nagyon nehéz így is. A kockázatot pedig vállalom, kibírom. Ez talán felelőtlenség de nem vagyok abban biztos, hogy a lombik nem az. De vállalom ezt is, mert vagyok annyira önző hogy anya akarok lenni mert enélkül nincs értelme az életnek.


Huhh, nagyon komornak tűnnek a hozzászólásaim. De vidám ember vagyok ám, remélem majd ezt az oldalam is megismeritek. :)

Junko
 
 


junko írta:Jázmin! És ha jól emlékszem nálad sajnos volt baj is.


Ezt hogy érted?Hogy a lányomat félidőn túl vesztettem el?

Na én pont ezért nem próbálkozok spontán.Én nem tudom végigcsinálni mégegyszer ugyanazt, két biopsziát és az egész folyamatot, maga a rémálom volt és nem akarom soha többet átélni.Ilyen háttérrel így sem tudom hogy fogom épésszel végigcsinálni...
Én úgy gondolom, hogy a véletlenre nem lehet alapozni meg a szerencsére, itt annál sokkal nagyobb a tét.

Kép
 


Sziasztok.

Petesejt:
Elsőre: 21 azt indig kevesebb egy pár darabbal. 4-6 egészséges majd 2-ő beültethető.

Spontán:

Ahogy leírtam, már el is gondolkodtam rajta de nagyon. Műszeres bef. na abból többet nem kérek. Szóval nem tudom de az idei évre tesó projekt elfelejtve.

Van még egy lány akinek ugyan ez a baja, emil-t már írtam neki és remélem jön ő is.

 


A célunk minegyikőnket egy és ugyanaz, és úgy érzem rajtatok is, ahogy magamon is, hogy mindenre képes lennék, hogy egészséges babánk lehessen.

Kitartás Lányok, türelem játék. De meddig???? Ezt sokszor kérdezem az égiektől, legalább valami jelet küldenének, hogy meddig kell még várni. Lehet jobban bírnám, mint így, hogy nincs semmi kapaszkodó... Következő lombik szeptemberben :roll:

Zsiri
 


Junko: hol csinálták neked a műsz.befejezést? Lehet én nem voltam elég agresszív, de nekem a SOTE 1-en nem csinálták meg, hiába kértem:( Azt mondták túl pici (8 hetes) terhesség volt.

Zsiri
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: