Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Bizony úgy néz ki, hogy 2009 után, 2011-ben is igénybe fogjuk venni az Uzsoki szülészeti osztályát. Vannak rajtam kívül más anyukák is, akik ott szeretnének szülni? Szívesen beszélgetnék velük.
 
 


Hát szomorú vagyok. Azt hittem más is beszélgetne, megosztaná a tapasztalatait. Például nekem nincs még orvososom. Szívesen meghallgattam volna, hogy ki melyik orvost választotta, milyen hozzá járni, stb... Nem jön senki?
 
 


Szia Lettiw.

Én idén áprilisban élveztem az Uzsoki vendégszeretetét, ráadásul már az új épületben, nagyon jó, 4 ágyas kortermek, mindegyikben külön wc+zuhanyzó.

Én Gál dokinál szültem, fiatal, kedves, odafigyel mindenre, szóval csupa jó dolgot tudok elmondani róla. :D

Mellesleg én is Palotai vagyok, lehet ismerjük is egymást. :wink:

Kép
Kép

 
 

2009-ben kinél szültél?

Kép
Kép


Szia Szilvancska!

2008-ban a MÁV-ban szültem, Dr. Demjén Lászlónál.
2009-ben az Uzsokiban Dr. Halász Domonkosnál. Nagyon meg voltam vele elégedve, tényleg nagyon jó doki, csak hát elég drága. És most nincs annyi, hogy erre költsem. Igazság szerint nem is volt nőgyógyászra szülés közben szükség, a jó szülésznőimnek hála mind kétszer gátvédelemmel szültem. Most is ugyanazt a szülésznőt fogom megkérni, hogy legyen velem. A harmadik babám is áprilisi lesz, mint a Tiéd. Ha jól számolgatom olyan 9-e körül kell majd születnie. Sajnos csak 24-re kaptam időpontot a Halász dokihoz, úgyhogy még semmi pontosat nem tudok. Neked első babád Barni, hogy telnek a napjaitok?

üdv:
lettiw
 
 


Szia Lettiw!

Igen, nekem első babám Barni.
Köszönjünk jól vagyunk :)
Most már egyre jobban igényli a társaságot, nem szeret egyedül lenni. :lol:

Én szoktam írni egy másik topikba, ha gondolod gyere át nyugodtan, mindenkit szívesen fogadunk, jó kis társaság. :wink:
Nemrég csatlakozott hozzánk két újabb kismama is. :D

Gyermekek, magzatok kor szerint------2010-es babák

Az ottani kismamák szinte egy időben szültek, pár hét különbséggel. :D

Kép
Kép


sziasztok!
nem tudom benéztek e még ide...
én 2009. nov.ben szültem az Uzsokiban Halász dokinál. éppen az átalaítás idején... ennek ellenére mindennel elégedett voltam, kivéve az a hőség és zsúfoltság, ami a kórteremben volt.
2011. január végére várom a második babám, és szintén Halász dokinál tervezek szülni. magán rendelésre járok hozzá, mert nincs időm kivárna sz sztk-t.
drágának drága, de nem a legdrágább. tudok nem egy orvost, aki már 2-3 évvel ezelőtt is ennyit kért.
nekem jó tapasztalatom van vele.

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Én szintén 2009-ben szültem az Uzsokiban és nálunk is úgy néz ki, hogy 2011-ben érkezik a kistesó. Legutóbb az ügyeletesnél szültem, de most szeretnék saját dokit, úgyhogy várom a tippeket, hogy kit ajánlotok.
 


Szia Adrika011!

Tényleg nagyon jó orvos a Halász. Én csak őt ismerem, ezért mást nem ajánlanék. Viszont szeretném megkérdezni, hogy milyen volt ügyeletben szülnöd? Milyenek voltak Veled?

Válaszodat előre is köszönöm
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy irok nektek!

Roziante: nem hittem a szemeimnek, hogy itt látlak, hiszen tényleg most szültél, kívánom hogy a kistesó is egészségben érkezzen!

Bár én személyesen csak Mecsér dokit ismerem és ajánlottam már másnak (nagyon elégedettek voltak vele). Most egy másik hölgy egy másik fórumról Lajis drnőt dicséri, és ahogy látom már mások is tették. Ugy hallottam egyik sem a "pénzért" csinálja és még magánjuk sincs.

További jó babavárást
kispatak
Vendég
 


Szia Lettiw!

Nagyon kedvesek voltak velem. Egyáltalán nem bántam meg, hogy akkor úgy döntöttem, hogy az ügyeletesnél szülök. Végig maximálisan odafigyeltek rám.

Kispatak!
Mecsér dokiról már én is sok jót hallottam, és személyesen is találkoztam már vele az Örsön. Köszönöm a tippet :D
 


Sziasztok!

Én 2011.február elejére vagyok kiírva, s az Uzsokiba tervezem a szülést.
Lukács György doktor úrhoz járok.
Ha valaki tud valamit róla légyszí irjon.
Idáig meg vagyok elégedve vele. :)
Valaki esetleg tudja, hogy mennyi nála a szülés??

Előre is köszi: nzsuzsi02
 


Sziasztok!

Látom, nem túl aktív a csapat, de azért próbálkozom :)
2011 január végén én is az Uzsokiban szeretnék szülni, de még nincs dokim :cry:
2008-ban a MÁV-ban szültem egy nagyon kedves, aranyos dokinál, de nem éppen úgy alakultak a dolgok, ahogy én igazán szerettem volna, meg aztán a csecsemős osztállyal sem voltam megelégedve, így oda nem szívesen mennék vissza... Gondoltam, megpróbáljuk a területileg illetékes kórházat, hátha bejön!

Korábban egy ismerősöm Járányi doktornőt ajánlotta, őt esetleg ismeri valamelyikőtök?
A szülésfelkészítőről tud valamelyikőtök aktuális infót?
A kórház honlapján láttam, hogy szeptemberben volt már két alkalommal, de újabb időpontok nem voltak feltöltve :(

Előre is köszi!

Kép
Kép
 
 


Szia Sheep11!

Milyen kicsi a világ! Én 2008.07.24-n szültem a MÁV-ban dr. Demjén Lászlóval a kislányomat. Nem kívánkoztam oda vissza a második szülésemmel, rengeteg minden volt, amivel nem voltam elégedett. Másodszorra 2009.09.25-n az Uszokiban szültem dr. Halász Domonkossal és Szabó Róbertnéval. I. osztályú volt minden, annak ellenére, hogy nem kérhettem EDA-t, és kétágyas volt a szülőszoba (hál' Istennek nem szült éppen más a másik ágyon). Éppen felújítás alatt állt a kórház, a folyóson munkások rohangáltak, 4 ágyas kórtermek voltak, a mosdó a folyosón végén volt található. De ezek annyira nem érdekeltek, amikor végre úgy lehetett velem a gyerekem, ahogy én szerettem volna, amikor végre normális emberi hangon beszéltek velem, amikor végre nyugodtan merhettem kérdezni. Úgy tudom a felújításoknak vége, EDA ügyben nem tudom most mi újság, lehet már az is elérhetőbb. 2011 április 9-re vagyok kiírva a harmadik gyerekemmel. Biztos, hogy az Uzsokiban fogom megszülni, az is biztos, hogy a Szabó Róbertnét mindenféleképpen megkérem, hogy legyen velem, a Halász doki már nem valószínű, mert sajnos nincs pénzem megfizetni most. Egyenlőre hozzá járok az SZTK-ba, semmibe nem kerül, ellenben figyelmes, kedves, alapos orvos. Én nem ajánlgatnék más orvost, mert nem tudom milyenek, de úgy hallottam mindegyik normális (legalábbis reménykedek benne, mert ki tudja épp melyik lesz ügyeleten).
 
 


Szia Lettiw!

Ezek szerint akár még egyszerre is szülhettünk volna, én ugyanis Milánnal júl. 25-re voltam kiírva, de nem igazán akart kibújni a fiatalúr :wink: A CTG-n viszont lehet, hogy láttuk is egymást??? Tényleg kicsi a világ!
Hidd el, nekem is voltak negatív tapasztalataim a MÁV-ban, ezért is nem szeretnék most oda visszamenni :?
Az Uzsokit meg egyelőre egyáltalán nem ismerem, de reménykedem! :)
Te melyik részén laksz a 15. kerületnek?
Mi Rákospalotán, így a Rákos úti SZTK-ba járok egyelőre, de attól sem vagyok feldobódva.
Érdekelne, hogy Halász dokit hol lehet megtalálni :wink:
A 2010-es Uzsokis fórumon Lajis doktornőt dícsérik nagyon, én meg egyelőre még mindig elég bizonytalan vagyok, pedig az óra ketyeg...
További szép napot!

Kép
Kép
 
 


Szia!

Újpalotán a Páskomliget utcában lakom. Elvileg én is a Rákos úti SZTK-ba tartoznék, de mások, akik jártak ide nagyon lebeszéltek róla. Ezért döntöttem úgy, hogy inkább maradok a jól bevált Halász Dokinál (ő az újpesti SZTK-ban található sztk alapon, különben a XIII. kerület Fáy utcánál van a magánrendelése), de nem fogadott dokiként. Ott csinálja az ultrahangot is, és oda járok laborba is, egy hátul ütője van, sokszor bizony eléggé elhúzódik a rendelése. Elég népszerű orvos. Én a magánjában az előző terhességem alatt kétszer voltam, már elmúltam 6 hónapos terhes mikor felkértem. Ott nem kellett várni rá. CTG-re és az utolsó hónapban a méhszáj ellenőrzése pedig a kórházba mentem, ilyenkor a szülésznő (fogadott) csinálta a CTG-t és utána bejött megnézni engem az orvos.

Remélem segítettem
 
 


Szia Lettiw!

Persze, hogy segítettél :D
Döntés még mindig nincs, de a héten mindenképp kellett mennem dokihoz, így ismét "beugrottam" a Rákos úti SZTK-ba, ahol minimális megszakítással majdnem 5 órát töltöttem el :cry: (ebből 2 óra a nőgyógyászat... gondolom, ennyi várakozás Halász dokinál is előfordul...)

Egy picit szédülgettem az utóbbi egy héten a délelőtti órákban +éjszakánként néha zsibbadnak a kézfejeim, és miután ezt megemlítettem a dokinak, azonnal elküldött szemészetre, neurológiára meg kardiológiára :o Az utóbbi kivételével mindenhol voltam, ezért húzódott el a látogatás, de most legalább mindenhol nagyon rendes volt mindenki, és úgy tűnik, egyszerűen nem iszom néha eleget, +általában alacsony a vérnyomásom :(

A nőgyógyász egyébként is megemberelte magát, és csinált egy UH-ot is, de a baba neme most sem derült ki :( Borzasztóan bújkál!
Te kisfiút vagy kislányt vársz most?

Hogy viseled a terhességet a két másik lurkó mellett? Én csak egy gyerek után lótok-futok, de ma délelőtt is azt hittem, sose érünk már haza a játszótérről :cry:
Van a közelben segítséged? Esetleg egy jó babysittered?

Kellemes 7végét!

Kép
Kép
 
 


Szia!

Sajnálom, hogy rosszul voltál, remélem azért már jobb egy picit. Azért jó alapos volt az orvosod, le a kalappal előtte, meg előtted is hogy végig vártad. Én alkatilag alkalmatlan vagyok az ilyenre, biztos, hogy felrobbantam volna az idegtől. Mióta megvannak a gyerekek, egyszerűen képtelen vagyok várni, idegbeteg vagyok már fél óra várakozástól is. Teljesen hozzászoktam, hogy egész nap pörgök, ilyenkor úgy érzem, mintha az egész nap a feje tetejére fordulna.
Na hallod, milyen titkolózós babátok van! 4 D-s ultrahangon nem voltatok? Lehet, ott látnák. Amúgy mire vágysz (tudom, hogy az első, hogy egészséges legyen, na de mégis?)?
Mi még nem tudjuk a babánk nemét, gondolom majd a 18 hetes ultrahangon megmondják (a másik kettőt is ott tudtuk meg). Igazság szerint mindegy lenne tényleg, hogy milyen nemű, hiszen már van ilyen is, olyan is. De azért titkon kislányt szeretnénk, nem tudom megmondani miért, csak most ilyen érzésünk van a férjemmel. Ennek ellenére boldogok leszünk, ha fiú lesz, csak a megérzésünk lányt sugall.
Most jobban bírom a terhességet, mint az első harmadban. Akkor nagyon fáradt voltam, igaz még itthon volt délelőttönként a kislányom is. Viszont a múlthéten beszokott a bölcsibe, így csak kettesben vagyok délelőtt a kisfiammal. Most rohanunk reggel a bölcsibe, utána gyors vásárlás, főzés és mehetünk is a nagylányért. Rohanás haza, gyors második ebéd (mindig kér, pedig a bölcsiben is megetetik és állítólag nagyon jól eszik, ja és jó kis vékonyka gyerek) és alvás, mind a kettőnek. Aztán 3 óra pihi. Utána már várjuk haza Apát, általában már csak játszunk, játszóterezünk, stb. Nem unatkozom, az biztos, este sem kell altató, de ki lehet bírni. Nagyon üres lenne az életünk Nélkülük.

Nektek, hogy telik a nap? Meséltél a babáról Milánnak?

Írj, ha van időd!

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia!

Szerencsére nem voltak azért olyan vészesek ezek a szédülések, és remélem, hogyha tényleg odafigyelek az ivásra, nem is jönnek elő többet! A doki viszont anno Milánnal is már az első lábdagadásomnál a toxémiát vizionálta... Persze jobb félni, mint megijedni!

A várakozást egyébként én is nagyon rosszul bírom, de ezen a napon az anyukám vigyázott Milánra, így nem kellett "sietnem", meg volt nálam egy jó Wass Albert könyv :wink:

Holnap viszont a gyerkőccel együtt kell mennem a kontrollra, eléggé félek, hogy mi lesz, mert eddig mindig korán reggel mentem, a férjem pedig később indult dolgozni, így őrködött, de holnap ő sem tud maradni, meg anya sem tud jönni :( Attól tartok, Milán felforgatja a váróterem életét... Borzasztó mozgékony gyerek, nagyon nehéz leültetni akár egy pár percre is.

De jó, hogy Flórát felvették a bölcsibe! Nálunk azt mondta a vezető, hogy amennyiben jön a tesó, Milán nem mehet :o Persze nem is erőszakoskodtam, de most azért jól jönne, ha ott "kitombolhatná" magát, és nem a 48 nm-en kellene eltöltenünk a nap nagy részét ilyen ramaty időben...

Voltunk egyébként már Ketteskével 4D-n is a 23. héten, de akkor is úgy felhúzta a térdeit, hogy épp nem lehetett látni semmit, és nem volt hajlandó fordulni egyet sem :cry: Ennek ellenére a szonográfus hölgy azt mondta, hogy szerinte inkább kislány, meg korábban a 18 hetes UH-on is azt tippelte az ÁEK-es doki, de mindenki hozzátette, hogy azért ne éljem bele magam teljesen. :wink: Előbb-utóbb úgyis kiderül...

Most mennem kell!
Üdv!

Kép
Kép
 
 


Ránéztem még gyorsan az Uzsoki honlapjára, és láttam, hogy a héten lesz szülésfelkészítő!

Október 20. (Szerda): A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Nem hiszem, hogy én el tudnék menni, bár szívesen megnézném végre a kórházat!

Kép
Kép
 
 


Szia!

De érdekes, hogy még a 4D-n sem látszott. Nagyon szégyenlős. Kíváncsi vagyok mikor fogjátok megtudni.
Igen a bölcsiben hajlamosak ezt rávágni. Nálunk is ez volt az első válasz a mellettünk lévő bölcsiben. Aztán kiderült, hogy van egy ismerősünk a Kontyfa utcaiban. Ő intézte a beíratását a gyereknek, így mi csak nyáron mentünk a szülőire. Ott viszont kaptuk a fekete levest, miszerint így nem veszik be a gyereket. Én direkt utána olvastam, hogy mit mond a törvény, közöltem a bölcsőde vezetővel, hogy semmi nem tiltja a gyerek felvételét. Mire ő azt mondta, hogy nem etikus a többi anyukával szemben. Én meg közöltem vele, hogy sajnálom a többi anyukát, de én a gyerekem érdekeit nézem először, és ő iszonyatosan vágyik más vele egykorú gyerek társaságára, azt pedig télen elég nehezen oldom meg (nincs játszótér). Na erre már köpni nyelni sem tudott, úgyhogy maradtunk abban, hogy viszek egy papírt a védőnőtől, hogy ő külön javasolja a gyerek felvételét. A védőnő simán megírta, így végül is minden simán ment. Különben csak zárójelben jegyzem meg, most, hogy október második hetében vittem szoktatásra a gyereket, mondták a gondozónők, hogy a mi csoportunkban két üres hely is van, mert meggondolták magukat az anyukák.
Legalább a XV-be belehet vinni a gyereket a nőgyógyászatra, a IV. kerületi SZTK nőgyógyászati rendelőjében nagy betűkkel ki írták, hogy 14 éven aluli nem tartózkodhat. Hátha így hamarabb behívnak, és nem kell annyit várakoznod.

Minden jót!

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, most vagyok majdnem 7 hetes terhes, igy lassan nőgyógyászt kellene találnom(az enyém sajnos már csak terhesgondozást vállalna, szülni nem lehet már nála Smile
Uzsokiban szeretnék szülni....tudtok nekem orvost ajánlani és hogy hol van a rendelése és kb. mennyi a terhesgondozás???

Köszi, köszi előre is SmileSmileSmile
 
 


Sziasztok!

Régen jártam már erre... Hogy vagytok Kismamik?

Mi a 27. hetet kezdtük el, eddigi eredményeink alapján minden OK, csak kicsit nagyobb a bébi, mint a kora. Egyébként kisfiú lesz ő is.
No, meg én is sokat híztam, de sajnos ez így volt az előző terhességem alatt is.

Még dolgozom, és muszáj is húzni az igát egészen szülésig, hogy meg legyen megint a ledolgozott 180 napom. Közben Ágostonom nem sokára egy éves lesz, s mivel bölcsis betegeskedik szegénykém. Így aztán arra is vigyázni kell, nehogy a táppénzes anpok miatt kicsússzak a 180-ból, amiért az egész cirkusz megy.

Ancsyka: az én dokim Halász Domonkos, 10000 Ft/hó nála a magánban a terhesgondozás (benne van a vizsgálat minden alkalommal, receptek, rákszűrés, beutalók, UH). Újpesti SzTK-ban rendel, de ott is időpontra kell hozzá menni, mert sok a betege. Ott nyilván ingyenes az ellátás. Magánrendelő:
http://www.gerkomed.hu/
Itt mindent megtalálsz. Én meg voltam vele elégedve, most is nála fogok szülni. Rajta kívül még Fábián dokit szintén dicsértek sokan. Mindketten az Uzsokiban vezetnek szüléseket, de Fábiánnak nem tudom hol van magánrendelése.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Eléggé el voltam havazva a múlt héten, meg ezen a héten is, így fórumozni sem volt időm :cry:
Túléltük Milánnal a közös dokilátogatásokat, de annak ellenére is baromi fárasztó volt, hogy a fiam igazán együttműködő volt, és minden aszissztenssel összebarátkozott.
A kardiológián kaptam egy cardiotens gépet, ami egy napon keresztül negyedóránként mérte a vérnyomásomat :wink: Az eredmény nem volt túl meglepő: hihetetlenül alacsony tud lenni néha a vérnyomásom, így nem csoda, hogy szédelgek, de ezen kívül úgy tűnik, nincs semmi komoly probléma a háttérben.

Most be is kell fejeznem, folyt. köv.
:wink:

Kép
Kép
 
 


Kedves kismamák!szeretettel várunk mindenkit kismamajógára aki betöltötte a 14. hetet!Szugló u.83 alatt. Ugyanitt baba-mama jóga 8 hetes kortól.érdeklődni lehet:06203107928 "éld át a csodát ami benned rejlik"[/b]

nerif
nerif
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sheep: ha "csak ennyi" a gond, akkor zaon talán lehet segíteni... Elhiszem hogy egy kisgyerekkel, terhesen nem könnyű a dokilátogatás! Részvétem! Remélem mostanra jobban vagy már!

Nekem is egyre nehezebb munkába járni, Ágostonom is beteges a bölcsi miatt. Ráadásul neki a vírusok asztmatikus tüneteket aktiválnak, és elég komolyakat. Most azonban kapott gyógyszert a szakorvosnál, ami úgy tűnik használ is - jó órában legyen mondva! Szóval vagyunk, éldegélünk, nincs komoly gond, csak az erőm kevés néha.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kérdéssel fordulok Hozzátok!
Jelenleg 9 hetes (9+2) kismama vagyok, Örsre, SZTK-s rendelésre járok, ugyanis korábban idejártam, mikor Zuglóban laktunk!

Most viszont elköltöztünk vidékre, és ilyenkor nem tudom mi a helyzet...a lakcímkártyámon még érvényes a 14.kerületi cím is, ami az albérlet volt.
Mivel a dokimnak nincs magánpraxisa már, nem tudom mi tévő legyek....járhatok egyáltalán oda, és szülhetek az Uzsokiban? Vagy most új orvost kell keresnem??Vagy maradhatok itt, csak védőnőt kell az új lakóhelyemen keresni?

Most kellene védőnőt is felkeresnem, természetesen a lakcímem szerintit adták meg, ami ugye már nem annyira esik útba nekem...
Még nem mertem szólni, hogyy már nem itt lakom, félek, hogy kiraknak és nincs új dokim:(

Köszönöm a hozzászólásokat!
maszatka821123
Gyömrő
 
 


Szia!

Ne aggódj, szabad orvos választás van, nyugodtan járhatnál akkor is ahhoz az orvoshoz, ha nem XIV. kerületi cím lenne a lakcímkártyádon. Mondjuk lehet, hogy laborba majd vidékre kellene menned, Nekem is szóltak, hogy mivel a XV. kerületben lakom, nem igazán a IV. kerületi SZTK-ba kéne laborba járnom (ide járok nőgyógyászhoz TB alapon, nem fogadott nőgyógyász). A védőnő már más kérdés, nála mindenféle képen a tényleges lakcímedhez tartozó a nyerő. Ebben tudnak segíteni a XIV. kerületi védőnők is. Egész egyszerűen felhívod őket, hogy már nem a XIV. kerületben laksz, de a lakcímkártyádon ez a cím van, ezért az ő elérhetőségüket adták meg. Megkéred őket, hogy segítsenek megtalálni azt a védőnőt, akihez Te igazából tartozol. Ez nekik munkaköri kötelességük. Ha van még kérdésed, írj, hátha tudok segíteni:

lettiw

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Lettiw!

Köszönöm a hozzászólást!
Igazából nekem a lakcímkártyámon az állandó címem már a vidéki, de tartózkodási helynek meghagyták a zuglóit....

SZTK-s rendelésnél is van szabad választás?Azt gondoltam, hogy az lakcím szerint van.
Tőlem, mivel megváltozott a nevem is, elkérték a lakcímkártyát tavaly...bár akkor ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget.
De gondolom megnézték, hogy van a 14.kerületi címem, nem?
Tényleg nem tudom.

Köszi!

Esetleg hányingerre, hányásra (napi többször is előfordul) van vmi tippetek??
maszatka821123
Gyömrő
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden kismaminak! Én is az Uzsokiban szültem 2009-ben, és jövő áprilisban is ott fogok!

Maszatka!
Ha tartózkodási helynek be van írva a zuglói cím, akkor nem hinném, hogy elhajtanak az Örsről. Én amúgy magánba járok, és a vv-eket az Uzsokiban szokták csinálni. Én is elköltöztem másik kerületbe, és a lakcímkártyámon már csak a XVI.ker. van. Az elején volt egy durvább görcsölésem, a dokim pont külföldön, szóval felhívtam az Örs SZTK-t, hogy mehetek-e oda. Azt mondták, ha megmondom, hogy most költöztünk és a házidokim még a XIV. ker-i, akkor fogadnak. (Végül mégse oda, hanem a XVI. ker-be mentem.)
Védőnő mindenképp aszerint van, "ahol alszotok". Nekem így mondták, függetlenül attól, mi a hivatalos címed. Én neten, illetve a helyi Kisokosban találtam meg a számot.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Maszatka gondjához nem tudok sajnos hozzászólni, de pl. én a XIV kerületben lakom és az Újpesti SzTKba járok vérvételre, az Uzsokiba megyek madj CTGre - hamarosan. Szóval gondolom az orvoson múlik, kit és hogyan fogad, hová ad neki beutalót.

Sheep, hová lettél? Minden rendben veletek?

Én mindjárt a 29. hét végére érek, és alig várom, hogy a hátralévő 11 hét leteljen! De leginkábbis azt, hogy elérjem a január közepét és ne kelljen jönnöm többet melózni, mert már nagyon nehezen bírom ezzel a bálna testtel. Kicsi Ágostonom most nem olyan beteges, remélem így is marad, mert akkor az azt jelentené, yhog megerősödött az immunrendszere... Ez az álmom... Ezt kértem neki az első szülinapjára.

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Még egy kérdésem volna:)

Engem a terhesgondozóban beutaltak 12.heti UH-ra, ráírták a papíromra, hogy dec. 1, vagy 2-re kérjek időpontot.

Utolsó menstruáció: aug.24, de a terhesség az eddigi két uh alapján egy héttel kisebb....ok, de még így is betöltöm már a 13.hetet december 1-re...nem késő az a 12.heti uh-ra???
maszatka821123
Gyömrő
 
 


Maszatka,
hát, nemtom, szerintem hívd fel az UH-osokat, és mondd el nekik mindezt, ők lehet, h. korábbi időpontot mondanak. Pont a 12. heti UH-nál nem mindegy sztem, hogy mikor nézik.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jár még erre valaki?

Július elejére várom a harmadik babámat. Az első még az Újpesti Szülőotthonban született, a második már az Uzsokiban.
Nem tudjátok, hogy a felújított részlegen van egyágyas szoba is, vagy csak kétágyasok? A két előző babával egyágyasban voltam...

Cupicica
 


Szia!

Örülök, hogy valaki még erre jár. Nem igazán indul be ez a fórum. Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, de azért engedd meg, hogy gratuláljak. Neked mennyi idő lesz a gyerekek között?

Üdv:

Lettiw

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia!

Nálam a nagyobbik jövőre lesz 5 éves, a kisebbik meg 3.
Látom, nálatok kevesebb a korkülönbség. Nem lehetett könnyű egy alig egy évessel meg egy picivel...
Bár nálunk is az akkor két éves "nagy" nehezen viselte, hogy szoptatom a testvérét. Viszont a testvér babakocsit nagyon szerették, még idén tavasszal is használtuk, így könnyebb volt velük a városban közlekedni. :D
 


Szia!

Na azért akkor Ti is belehúztatok! Nálatok sem lesznek túlkorosak a nagyok. Legalább nem csak én vagyok ilyen elvetemült... Abszolút nem volt nehéz velük anno, sőt, talán sokkal egyszerűbb volt, mint most. Nekem nem volt féltékeny a nagy, valami csoda folytán természetesnek vette a kicsi születését, sajnos most már gyakoribbak a játékokért menő csaták, dulakodások. Tesókocsink nem volt, egy évesen már ment a kislányom (a kisfiam egy héttel korábban indult el), így mire megszületett a kisfiam szépen közlekedett a babakocsit fogva. Most egy kicsit bizonytalanabb vagyok a kisfiammal kapcsolatban, ő szeleburdibb, még mindig használjuk a sportkocsit, mert ha abban bíznék, hogy ő jön mellettünk, akkor szerintem sosem érnénk a célunkhoz. Izgalmas lesz hármukkal közlekedni, meg egyáltalán elleni, de ez van, Nekem így alakult.

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia!

Nálunk a nagyobbik a fiú, ő is elég izgága... :D Pedig anno szépen elképzeltem, hogy majd jön a babakocsi mellett, vagy elég lesz egy testvérfellépőt szerelni a babakocsira, de erről le kellett mondani. A tesókocsi nálunk nagyon bevált, használtan vettük a Vaterán, méretét tekintve még kisebb is volt, mint az eredeti mélykocsi. A liftbe, csomagtartóba simán befért és a buszon sem okozott gondot. A hátsó ülés támláját vízszintesig le lehetett hajtani, úgyhogy a kislányomnak az első pillanattól jó volt.
Őt még sportkocsiban szoktam tolni, ha gyorsan kell menni valahova, a nagy már jön szépen a babakocsi mellett. Remélem, nyáron elég lesz egy babakocsi és két sétáló gyerek... :lol:
Én a hordozókendőt is használtam mindkettőnél, valószínűleg most gyakrabban fog előkerülni, mert így szabad lesz mindkét kezem. :D
Szerintem érdemes a kendővel vagy kenguruval próbálkoznod, ha a két nagyobb már "rendesen" megy.

Cupicica
 


Sziasztok!

Én 2009- ben szültem az első babámat az Uzsokiban, most 2011-ben augusztusban fogom szülni a másodikat.
Tudtok valami jó dokit? ki, hogy volt megelégedve a sajátjával.
Én Lukács dokinál szültem az elsőt, de sajnos a másodiknál szabadságon lesz így nála nem tudok szülni:(
 


Sziasztok!

Én is csak most találtam ezt a fórumot.
2011 április 28. várom a harmadik babámat.
Még nem szültem az Uzsokiban,ez lesz az első,és az orvosomat is most válaszottam 3x voltam nála,de nagyon elégedett vagyok.

A szülészet képek alapján nagyon szép,és felszereltségét is nagyon dícsérik.

Most nézem hogy vuki124 egy napra vagyunk kiírva :lol:

Jó volna beszélgetni,jár még erre valaki?
 
 


Minden Kedves Kismamánknak nagyon Boldog, Áldott Babavárást, Sikereket és Egészséget kívánunk az Új Esztendőben!

Szülésfelkészítő tanfolyam info: www.uzsoki.hu, 251-7333/1069m Marosi Mónika pszichológus

Szeretettel várunk minden Várandós Kismamát!

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály


Nagyon szépen köszönjük!!
 
 


Szia Fitti62!

Örülök, hogy Te is írtál. Ráadásul, ahogy olvasom Te is az elvetemült, bátor, harmadikat szülő anyukák sorába tartozol.

Hogy most milyen az Uzsoki nem tudom, de ha nem változtak az emberek 2009 óta, akkor szerintem most is jó élmény lesz a szülésünk. A képeket nézegetve tényleg nagyon szép lett, igaz erre én sokat nem adok. Az elsőt a MÁV-ban szültem, minden volt ott, mi a a szemnek, szájnak ingere, de engem sem a bordásfal, sem a kád, sem semmi "extra" felszerelés nem érdekelt, csak az, hogy végre, valahogy kijöjjön a kislányom. A másodiknál is csak poénból ültem rá a labdára, a szülésznő dumált rá, mondván, hogy legalább legyen valami, amit mesélhetek a játszótéren. Nekem nem igazán jött be az sem. Számomra sokkal fontosabb az orvosok és a szülésznők, a nővérkék és a csecsemősök hozzáállása, velük pedig maximálisan meg voltam az Uzsokiban elégedve. Remélem most is így lesz.

Írj magadról valamit, ha van kedved. Hány évesek a gyerekeid, milyen neműek?

üdv:

lettiw

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Lettiw!

Én is örülök hogy írtál!
Igen harmadik babucit várjuk,és nagyon boldogok vagyunk!
Van egy 14 éves nagyfiam Zsombor,és egy 6 éves kislányom Petra.
Mindkettőjük császármetszés volt,mert erős rövidlátó voltam(2007-ben megoperálták a szemem)
Igy most is császár lesz.
Most kisfiúcskát várunk,már papírom is van róla,mert voltam kromoszóma vizsgálaton a korom(35) miatt :)

Igazából azért választottam az Uzsokit,mert dícsérik az ott dolgozók hozzáállását,modern,jól felszerelt,szép környezetben tölthetjük az első fontos napokat,24 órás rooming inre van lehetőség,és úgy hallottam,hogy császár után hamar mellre tehetem és amint felkelek megkaphatom a babámat.
A férjem szülei a XIV.kerületben laknak,ők oda is tartoznak,és a párom is ott született anno :)

A dokim akit többen ajánlottak,szimpatikus,kedves,csupa jót meséltek róla,úgyhogy teljes nyugalom van bennem,és most ez a legfontosabb!

Látom nálatok is van már kislány és kisfiú is,most tényleg meglepi lesz a baba neme?Nem szeretnétek tudni?
12-én megyek majd cukorterhelésre,te már túlvagy rajta?
Megkérdezhetem te kinél fogsz szülni?

Most ismerkedek ezzel az oldallal,még nem igazán látom át remélem majd belejövök.Egy másik oldalon szoktam áprilisi babázókkal dumcsizni :lol:

Szép estét:fitti62
 
 


Szia!

Hát én most nem fogadott orvossal fogok szülni, de a szülésznőm az lesz. A kisfiamnál a Halász doktor volt a segítségemre, nagyon meg voltam elégedve vele, igaz sokat nem kellett tennie a dolgokhoz. Most úgy gondoljuk, hogy azt a rengeteg pénzt, amit neki kellene kifizetni, inkább a gyerekekre áldozzuk. Amúgy én nem találkoztam olyan kismamával 2009-ben a kórházban, aki ne lett volna megelégedve a nőgyógyászával, sőt volt olyan, akinek nem volt fogadottja, de ő is teljesen elégedett volt.
Mondjuk, ha én is császárra készülnék, biztos nem mernék belevágni fogadott orvos nélkül. 2008-ban a nővérem a Filep doktorral szült császárral (ugyan azon okok miatt, mint Te) ebben a kórházban és nagyon meg volt elégedve.

Már tudjuk a harmadik baba nemét, ha minden igaz kislányunk lesz. Nagyon örülünk neki, mert a kisfiam igazi rosszcsont, talán megint egy nyugis természettel áld meg a sors.

A dokim két hetet adott a cukorterheléses vizsgálatra, úgyhogy nekem is időszerű, csak bizony kell hozzá a férjem is, hiszen a gyerekeket addig másnak kell intézni. Ha minden igaz ma megbeszéli a főnökével, hogy melyik napra kap szabit.

Írj, ha van időd:

lettiw

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia!

Éjjel olvasgattam,és láttam igen hogy volt fogadott szülésznőd és dokid is. :)
Nagyon igazad van,és harmadik gyerkőcnél meggondolandó hová tesszük a pénzt!
A császár miatt nekem valóban muszi egy biztos orvosi pont a kórházban főleg hogy programozott császárra készülünk.
Mivel én vidékről 60 km-ről jövök nekem az utolsó hetekben az Nst vizsgálatokat is megkell szerveznem.
Mondjuk nem gond addigra talán az utak is jobbak lesznek,és autópályán 20 perc alatt fennvagyok Budapesten és még a városon sem kell átbumliznom. :D

Az én dokim Dr Habermajer László,magánba járok hozzá.
Csak egyszer voltam az Uzsokiban ultrahangon,és majd cukoterhelésre kell mennem 12-én.
Gondolkodom a szülésfelkészítő tanfolyamon,na nem mintha nem tudnám mire számíthatok,csak a hely,a környezet új.Jó volna megkukkantani.
Na majd 12-én úgyis lesz rá időm megérdeklődöm.
Te voltál amikor a kisfiadat vártad?
Esetleg most szándékozol menni,bár kicsik még a gyerekek neked tényleg nehezebb megoldani.
Azt elfelejtettem megkérdezni a dokit hogy a 75 gr cukrot ott adják,vagy nekem kell vinnema patikából?Tudod esetleg?
Azt említette hogy vigyek itthonról facsart citrom levét és vizet azt engedik,és úgy nem olyan szörnyű émelygős az íze :lol:

Később még visszanézek,most olyan álmosság jött rám :wink:
 
 


Bocsánat!GRATULÁLOK A KISLÁNYHOZ! :lol:
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam ide (sem...), de néhány héten belül én is megismerem közelebbről az Uzsokit :wink: Majd igyekszem tudósítani... Programozott császárra készülünk Halász dokival, remélem, a leányzó is így gondolja majd, és nem szeretne hamarabb kibújni!

Egy lassan két és fél éves elevenséggel próbálom túlélni ezeket az utolsó heteket. de úgy besűrűsödtek a dolgok, hogy elkelne némi segítő kéz... Nem ismertek véletlenül olyan megbízható lányt-hölgyet, aki gyerekfelügyeletet vállalna alkalmanként? (Mi Rákospalotán lakunk, tömegközlekedéssel egészen jól megközelíthető helyen)

Próbáltam keresgetni csak úgy, találomra a gúglival, de amikor az imént az egyik valamelyest szimpatikusnak tűnő hölgyről próbáltam infókat keresni, és belebotlottam az olyan blogbejegyzéseibe, hogy alkoholista a fia, elment minden kedvem attól, hogy bárkit is felhívjak ismeretlenül, és rábízzam a legféltettebb kincsemet...

Előre is köszi minden infót!
További szép babavárást!
Üdv

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A cukor teszthez az uzsokiban vizet meg citromot kell vinni, a cukrot ők adják. (Én mondjuk a citromot otthon felejtettem, de megsajnáltak és adtak azt is :D )

Három hete volt szerencsém a második babámat is az uzsokiban szülni, kérdezzetek nyugodtan. :)

Szerintem nagyon szép lett a felújított szülészet, a régivel össze sem lehet hasonlítani.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én májusban fogok szülni az Uzsokiban, a dokim dr Habermajer László. A magánrendelése az Erzsébet körúton van. Most a 19.hétben járok, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve!!! Kedves, alapos, figyelmes.

Szülésznőt mit gondoltok, érdemes választani? Kit ajánlotok?

A kórház nagyon szép lett, bár én nem láttam a felújítás előtt, csak hallottam róla. Azt tudja esetleg valaki, hogy van-e egyágyas/fizetős szoba?

Minden kismamának B.U.É.K!!!
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: