Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Én Filep doktorhoz járok, július 4-re vagyok kiírva. Az első és a második babámat is túlhordtam, betöltött 41. héten indították meg a szülést; normál úton kibújtak. :D Lehet, hogy a harmadik is lustizni fog...
Viszont "hármaska" óriásbébi; ha végig bent marad, 5 kiló körüli lesz... :lol: (Bár az első is 4 kilós volt :D )

Vérnyomásoddal minden rendben van? Nehogy gond legyen a szédülésből meg szívdobogásból!

Szülésznőt választottál vagy szeretnél választani? Most hallottam, hogy erre a 35. hétig van lehetőség. Szigorodtak a szabályok: előre le kell adják, hogy hány kismamájuk lesz, és csak akkor vállalhatnak el valakit, ha a terminus hónapjában a szülőszobára vannak beosztva.
Az én szuper szülésznőm, akivel három éve szültem, sajnos csak augusztusban lesz szülőszobás, úgyhogy most másvalakit kell keresnem...

További szép napot kívánok!

Cupicica
 


Nem tudom,hogy legyen-e szülésznőm...
Én augusztusra vagyok kiírva,Te meg a 30. szülinapomra! :D

A vérnyomásommal van gond,mondták most a terhesgondozáson, úgyhogy kóláznom kell tovább,így is csak 100-ig bírom feltornászni nagy nehezen!

Melyik szülésznőt szeretted volna?

szóval az Uzsokiban nem várnak 2 hetes túlhordásig ezek szerint,ugye?

Remélem inkább pár nappal előbb bújik ki,mint később :)
Vendég
 


Szia!

Az alacsony vérnyomás még mindig jobb, mint a magas. Azért kérdeztem, hogy nehogy toxémia legyen a vége... :D
Nekem is mindig alacsony volt a vérnyomásom (90/60, kávéval!), de most 1-2 hónapja "felment" 105-110/70-re... :lol: , sőt egyszer mértek 120/75-öt is!

Salgai Éva volt a szülésznőm három éve, az orvosom ajánlotta őt, nagyon-nagyon szuper volt! Annak ellenére, hogy az orvosom családi barát, tehát 120%-osan odafigyelt rám, nagyon jó döntés volt a választott szülésznő. (Igazából szerintem még fontosabb, mint az orvos, ha normál szülés várható). A 36. héttől ő csinálta a ctg-ket és az egyéb kötelező vizsgálatokat; a vajúdás alatt ő volt végig velem (no meg a férjem :lol: ); két brutál fájás után, amit Évi tanácsára guggolva csináltunk végig, már mehettem is tolni. (Két évvel korábban 1,5 óráig voltak ilyen erős fájásaim...) És Évinek köszönhetem azt is, hogy gátvédelemmel született a kislányom, mert az orvosom azonnal vágni akart... :lol:

Hogy melyik orvos meddig vár, az függ attól is, hogy milyen a méhlepény állapota, illetve ilyenkor már naponta nézik a magzatvizet - feltéve, hogy nyitva van a méhszáj -, hogy tiszta-e. Meg függ a baba súlyától is. :D
 

 
 

Cupicica: nekem is elég alacsony a vérnyomásom,az elején nagyon sokat szédelegtem miatta (most meg újra,csak durvábban),akkor 84/54 volt...

Annyit kért a dokim (háziorvos),hogy ne menjen 80 alá,úgyhogy kólázzak nyugodtan,nekem szabad :D
Vendég
 


Sziasztok!

Kisbeeka: Nekem friss tapasztalataim vannak Mecsér dokiról, ugyanis április 23-án nála szültem meg a kislányomat. Ha van kérdésed nyugodtan írj :D
 


Adrika: húú de klassz,akkor mesélhetnél picit,milyen volt!!

Ha gondolod jöhet nyugodtan egy szüléstörténet (csak ha szeretnéd),és úgyis belekérdezünk majd :) :D
Vendég
 


sziasztok

ide írok, mert nem terhelem a mostani állapotaimmal a másik fórumot. :)

kisbeeka: megvan a cukoreredményem, de fogalmam sincs, hogy ez most jó-e vagy sem.
szal az éhgyomri az 5 volt, a zsömlés-kefíres 1 órás (mert utálom a tejet, bár a kefírtől is majdnem hánytam) az 7,1.

ez milyennek számít? nem sok egy kicsit? :S

amúgy én elvileg dec. elejére vagyok kiírva, és szintén az Uzsokiban szültem, de még a régi részlegen. na az kemény volt, főleg a klotyós sztorik.

és másod-harmad babások: nálatok is volt puffadás, vagy hamarabbi pocakosodás? nekem már most akkora a pocakom, mintha min. 4 hónapos lennék, de én tudom, hogy a gyerek még alul van, de már meg sem próbálom takargatni, mert nem vagyok egy nagydarab. tudom, hogy ilyenkor hamarabb lazulnak a dolgok ott bent, de ennyire?
de nem pukipuffadás, mert azzal nincs gond. :)

ja és kisbeeka: én még sosem voltam az Uzsokiban uh-n, leírod merre van ott? mert én az elsőnél magánba jártam még a Fábiánhoz, nem a kórházban ultrahangoztak, és a ctg-k is az sztk-ban voltak nekem. köszi:)

Kép

Kép
 
 


Plömi: én tejjel és zsemlével játszottam el,0 és 60 perces vérvétellel,így volt a 60 perces 7,9,de a felső ref. érték 8,8 ennél a tipusú vizsgálatnál,így a dokim közölte,hogy tökéletes!!! ;) :D

Az UH a szülészet emeletén (1. em.?) van,ha lifttel mész,akkor ahogy kiszállsz belőle,balra kell fordulni,és azon a csöpp folyosón van 2 ajtó,Neked az ablak mellettihez kell menni,de ki is lesz írva!

Ott kell várakozni.

Én is megyek 3-án oda újra,megtudom,mekkora a bébink :D
Vendég
 


Sziasztok!

Plömi!

Igen, második-harmadik gyereknél jóval hamarabb látszik a pocak! :lol:

A 7,1-es terheléses cukor nem tűnik soknak, de igazán nem vagyok szakértő a dologban, nekem terheléssel is 4,9 volt... De ha Kisbeekának a 7,9-re is azt mondta az orvos, hogy jó, akkor nincs miért izgulnod!
 


kisbeeka: köszi! mármint az uh-os útmutatást. :) meg a bátorítást cukor-ügyben. sajna nálam lehet, hogy ez sem lesz jó, mert Ábellel is terhes cukros lettem, és lehet emiatt nem lesz jó ez. bár akkor az 1 órás 8,1 lett. elvileg az is belefért (volna) a referencia tartományba, de a fene tudja, engem egyből diabetológushoz küldtek, ő meg 160 g-os diétára fogott.
a végén annyira untam már a diétát, hogy jólesett meginni a cukros löttyöt másfél hónap múlva. :)

cupicica: pocakkérdést köszi, én már tisztára meg voltam illetődve, hogy hogy lehet ekkora. anno kb 20-21 hetes koromban volt ekkora pocakom. :shock: durva mindenesetre.

én most pénteken megyek a 12. heti uh-ra, picit izgulok, hogy ne legyen semmi gond.

Kép

Kép
 
 


Plömi: azért drukkolok,hogy elfogadják!! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én a 2010-es topikból csatlakoznék hozzátok.
Bár ez a 2011-es topik és én 2012 január 4-ére vagyok kiírva, azért remélem még beférek.
Második babámat várom. Az elsőt is itt az Uzsokiban szültem, csak még a régi szülészeti részen.
Jövő héten kedden kell mennem az első vérvételre, kíváncsi leszek az új részre. Biztosan nagyon szépre sikeredett.
Lenne is egy kérdésem a vérvétellel kapcsolatosan.
Csak a kórházban lehet vérvételt csináltatni vagy esetleg egy hozzánk közelebb eső sztk-ban levett vérvétel eredménye is megfelelő?
Amiatt kérdezem, mert én nagyon messze lakom a kórháztól. Autóval 45 perc a min. ami alatt odaérek. Első babánál még nem volt gond, de most egy 16 hós babával hajnal 6-kor elindulni nem egyszerű dolog. Pláne ott várakozni. A felügyeletet meg nem nagyon tudom megoldani ez idő alatt. Így kis puttonyként kell magammal vinnem.
Szóval emiatt érdekelne, hogy csak a kórházban levett vérvétel eredményét fogadja el az orvos?

Egyébként én Dr. Gyarmati Bélánál szültem a lányomat és a kis tesót is nála tervezem szülni. Nagyon lelkiismeretes doki, emiatt ragaszkodom hozzá és a kórházhoz.

Huuu, kicsit hosszúra sikeredett a levelem. Bocsánat érte.

Előre is köszi a válaszokat.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én 2008-ban szültem az Uzsokiban.
Ott volt egy gyerekápoló, Putzné Nagy Erika. Nem tudja valaki véletlenül a mobilszámát? Ő lyukasztotta ki a kislányom fülét anno és most kéne másnak is ez a segítség.
Köszi,
további jó babázást, babavárást mindenkinek!
Ildi

Kép

Kép
 
 
 
 


Sziasztok!

Buba!

Bármilyen vérvétel jó, úgyhogy menj csak a közeli SZTK-ba! :D
Én az Örsön csináltattam az összes laboromat, de ismerek olyat is, aki magánlaborba jár...

Remélem, mindenki jól van ebben a nagy melegben! 8)

Cupicica
 


Cupicica: hát én bent a hűvös házban érzem csak jól magam,nem erőltetem ma a szabadba mászkálást,a kertben is majd' megfőttem...!! :D

teljesen el van fáradva minden porcikám,még a karomat megemelni is nehezemre esik...


Viszont pénteken megyek a 30. heti kötelező UH-ra.

Aki volt már,megírja,hogy ott mit is néznek? Az előzőeknél tudtam,de ennél fogalmam sincs... :D
Vendég
 


kisbeeka: én sajna már elfelejtettem. O.o de gondolom, méreteket, áramlást, súlyt, ilyesmiket.

én is pénteken voltam uh-n, mire megtaláltam... vagyis azzal nem volt gond, hanem a lifttel, először levitt, majd fel, majd harmadjára találta meg a helyes utat, majdnem kidobtam már a taccsot, mindig megfájdul a fejem a liftekben.

na mindegy, a lényeg, hogy a babával minden okés, kb 10 percig nézegetett a szonográfus nő, nagyon aranyos volt, a végén közölte, hogy nem azért nézett ilyen sokáig,mert baj lenne, hanem mert olyan jól lehetett látni a babát. :)
a baba nagyon cuki volt amúgy, iszonyat mozgolódós volt (bele is írták a leletbe, hogy élénken mozgó magzat), tekergett ide-oda. és ha minden igaz ugyanolyan pisze fitos orra van, mint a bátyjának. :)
egy olyan képet nyomtatott ki nekem a vizsgáló nő, amin épp nyújtózkodik, úgyhogy amikor elküldtem mélben a képet használati utasítást mellékeltem hozzá, vagyis, hogy melyik része micsoda.

buba: én sajna nem tudom, hogy ott hogy megy a vérvétel, mert én az Örs-ös sztk-ba járok. (egyelőre, mert anno a terhelésest nekem is a kórházban csinálták, bár még a régi részen)

most mennem kell, elég élénk a gyerkőc.

Kép

Kép
 
 


kisbeeka most látom, hogy neked is a szerda a fordulós napod. :)

Kép

Kép
 
 


Plömi: igen,én is szerdánként töltöm be a heteket :D

sajnos az "élénken mozgó magzat" szöveg kerül minden leletre,mint később megtudtam,én is úgy örültem,hogy ezt írták a 12-13. heti UH-os papírra...

tehát hacsak nincs para,ezt írják rá automatikusan...

várom már a pénteket,mert már 7 hete nem láttam a babácskát :D
Vendég
 


az Ábellel én még másik kórházban csináltattam a 12 hetes uh-t, ott nyoma sem volt semmi hasonló szövegnek, csak hogy eltérés nincs, oszt viszlát. :( kb másfél-két percet foglalkozott a nőci az ultrahangozással, majd közölték, hogy 500 Ft lesz a kép a babáról. :-/
sote 1-esen volt ez amúgy. na ott aztán tényleg futószalagon mennek a népek. na mindegy, ez másik történet, soha be nem teszem a lábam oda többet az tuti.

úgyhogy én nagyon örültem, hogy ilyen alaposan megvizsgálta a dokinő a babát, meg tényleg annyira kis élénk volt, néha odabújt a méhlepényhez, meg kellett lötyögtetni, hogy visszaforduljon, tök cuki volt. :) (mármint a baba, nem a dokinő, bár ő is ari volt) :D

Kép

Kép
 
 


Köszönöm a válaszokat!
Plömi: örülök, hogy minden rendben van. Érthető, hogy örülsz amiért ezt írták a papírodra, pláne azok után, hogy korábban futószalagon vizsgáltak.

Én tegnap voltam az első vérvételen és most először láttam a felújított részt.
Hát klasszisokkal szebb és modernebb, mint ahol anno Dorinát szültem.
Lenne még egy kérdésem:
Én anno az első terhességem alatt a 16.héten csináltattam egy 4-es tesztet (Down-kór szűrést/genetikai vizsgálatot) az Istenhegyi Genetikai központban (valami horror áron 30.000Ft körül)
Most néztem volna az oldalukat, de kb 1 hete még el lehetett érni őket, most meg mintha törölték volna őket a hálóról.
Van esetleg köztetek, aki csináltat ilyen vizsgálatot?
Ha igen, akkor tud esetleg javasolni valahol ilyet?
Előre is köszönöm!
Most megyek, mert nemsokára ébred a lányom.

Kép

Kép
 
 


Plömi: én is megjártam a SOTE 1-et,SOHA TÖBBET!!!!!!

Mikor a lombik miatt elküldtek genetikai tanácsadásra,választhattam a SOTE és egy másik között.... gondolhatod,melyiket választottam inkább....!

A szövegre véletlenül jöttem rá,hogy itt a gép automatikusan ezt nyomja rá,a neten találtam felrakott leleteket,és akkor láttam meg a hasonlóságokat...
A másik a magzatvízre vonatkozó,stb.

Meg az a szöveg a végén a kóros eltérésre vonatkozólag...

SOTÉ-ra én Down-szűrésre mentem,de bár ne tettem volna....
Vendég
 


én anno a nővérem miatt kavarodtam oda, neki akkor a szülésig bent kellett feküdni (2 és fél hónapot), arra emlékszem, hogy a genetikát ő is említette, hogy a nővérek milyen bunkók voltak (tisztelet a kivételnek)

aztán akkor még nem volt pesti lakcímem, így én is oda mentem, meg 6 hetesen elkezdtem vérezni, így az első doki, aki szembejött, vizsgált meg, majd hetente behívatott (persze mindig adtam neki pénzt), aztán, amikor eljött a 12 hetes uh, mintha nem is léteztem volna, berendelt 9-re, de ott sem volt, a másik dokinő úgy beszélt velem, mint a sz..ral, majd mindenféle csekkeket emlegettek, hogy azt azonnal fizessem be, nem is kellett.

az volt a jó, hogy az öcsém velem volt, így is 3 órát várattak, már a sírógörcs kerülgetett, mire véletlen megláttuk (egy tök másik helyen) kiírva a számomat, na akkor fogadtam meg, hogy ide soha többet. közben egyszer elmászott előttünk a doki, a tesómat úgy fogtam le, hogy ne verjen be neki egyet.

de szerencsére azóta már jó helyre kerültem. :)

buba: én sajna nem tudok semmit.

Kép

Kép
 
 


Plömi: én konkrétan 5 (!!!!) ott dolgozó embert kérdeztem meg nagyon kedvesen,hogy hova kell menni emiatt,és mind mást mondott,vagy nem is tudta,hogy merre van az épületben,úgyhogy 12 hetesen ott kóvályogtam (éhgyomorra),míg párom betelefonált oda,és az illetékesek elmondták,hogy pontosan merre.....


én is csak lestem a számokat,kerestem az automatát,5X mellétájékoztattak,és leültettek,hogy várjak,miközben számom se volt....

aztán persze én voltam a hülye....

ja igen,és el kellett mennem befizetni a csekket,utána vissza (gyalog),és újabb várakozások.....

pár órát eltöltöttem ott,hiába volt "időpontom"....,még jó,hogy előbb mentem oda....
Vendég
 


na tökéletesen ismerős, iszonyú, hogy mi megy ott, tényleg nagyjából vágóállatnak érzi magát ott az ember.

tesómnak is tök szar volt (sok volt a magzatvize, meg a köldökzsinórnál volt valami, emiatt került be), majd kihozták, hogy biztos Down-kór, amniocentézist csináltak neki, majd minden vizitnék jó hangosan bejelentették, hogy "Ő a Down-gyanús?" persze nem mindenki volt ott ilyen, de durva volt azért.
aztán az egyik uh-n a nő nem látta a gyerek popólukát, ezt jól be is jelentette, szülés után az első kérdése az volt anyunak, hogy ugye van neki? :S szerencsére van neki. :)

na mindegy. mi volt az uh-n? :)

Kép

Kép
 
 


Hát baba méretei jók,egyedül a pocakja "kicsi",azaz 1 héttel kisebbnek felel meg,de az összes többi mérete miatt viszont 1-2 héttel idősebbnek mondható.

Így végül annyit írtak a papíromra,hogy megfelelő növekedés és nagyság...

A pocakja miatt a súly-becslés 1413 g,így a nő szerint kicsi Maja,mert már 1500 g-nak "kéne" lennie....

na ja,mintha minden baba ugyanakkora lenne....

én 2750-tel,párom 2300 grammal született.... mindketten vékonyak vagyunk,én még alacsony is,úgyhogy hova várjak debella babát????

ez picit felhúzott ma...

amúgy okés volt minden,a képet mondtam a nőnek,hogy ne erőltessük,mert elég gáz volt a minősége a kütyüjüknek,és 1 hét múlva úgyis megyek 4D-sre... :)

azért csak nyomtatott egyet,de alig kivehető,totál felesleges volt!
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs a belekotyogásért, de a Down tesztet az Uzsokiban csináltattam itt. És hamarosan a következőt is itt fogom :)

2. Választható Down-kór szűrővizsgálati módszerek

2/a Kombinált teszt ( csak 12 hetes korban )

2/b Négyes teszt ( csak 15 hetes korban)

2/c Integrált teszt ( 12 és 15 hetes korban )

A fenti vizsgálatok is anyai vérből történnek. Kórházunk a Fetal Medicin Laboratory-val szerződött intézet. Vérvétel a központi laboratóriumban történik,

14-es épület a kórház udvarában. A vizsgálati anyag további elemzését a FML-ban végzik.

http://www.fetalmedicine.hu/szolgaltatasok.php

Az árra nem emlékszem, de kedvezőbb volt mint a "Czeizel" központban.

Móni

Kép

Kép
 
 


Momo: én is ott akartam,hisz oda járok,de a 2 nőnek,akikkel ott beszéltem,fogalma nem volt az egészről,nem tudtak róla semmi infót,ezért voltam kénytelen máshova menni...... :roll:

Ja,és emellé közölték velem,hogy minek kellene nekem ez a teszt,mikor a korom nem indokolja........

Na itt sarkon fordultam,és megcsináltattam a SOTÉ-n....
Ott az UH-os részen parasztok voltak,de a vv-nél nagyon rendes a nő,és pontosan akkor küldte el email-ben az eredményt,amikorra ígérte! :)

Szóval kényszerből mentem át,mert az Uzsokiban elutasítóak voltak,nem is értettem a dolgot....
Vendég
 


Ja,és a kombinált ára 9000 az Uzsokiban is,meg SOTÉ-n is,ugyanoda küldik el a vért.

tájékoztatóm van róla,csak nem csinálták meg,és nem adtak infót,hogy hol intézhetem....
A többi árát is be tudnám írni,de felesleges,mert utána lehet nézni/kérdezni az aktuálisnak :)
Vendég
 


Sziasztok!

Új vagyok még itt. Én jövő januárra várom első babámat. Mivel Zuglóban lakom, ezért azon gondolkodtam, hogy az Uzsokiban kellene szülnöm. Tudtok ajánlani megbízható, kedves nőgyógyász-szülészt?
Előre is köszönöm!

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Kisbeeka: Nekem a dokim mondta, hogy helyben, az Uzsokiban is megcsinálják. Ki volt függesztve a régi UH előtt egy hirdetés is. Tök gyorsan ment és E-mail-en is megkaptam az eredményt.
Most az Uzsoki Szülészetről másoltam be az infót.

Móni

Kép

Kép
 
 


Momo: az a baj,hogy én az Örsre járok rendelésre,tehát ez volt (akkor) az első alkalom,hogy az Uzsokiba betettem a lábamat,és a terhesgondozáson nem a dokim mondja a dolgokat,hanem az asszisztensek,a doki csak utána megvizsgál egy másik helyiségben.

Ott az UH után megemlítettem,hogy akkor most ennek hol a "kombinált" része,mert hogy én azt szeretnék,és közölték velem,hogy minek,mikor a korom nem indokolja........ :?

Szóval alapjáraton itt nem a terhesgondozás része a teljes Down-kór szűrés,csak az UH része.
Emiatt (majdnem betöltve a 13. hetet adták az időpontot) gyorsan kellett szereznem másik helyet,így ajánlották ismerősök a SOTÉ-t.

Persze van máshol is 29.000-ért.... :roll:

Mivel azt éreztették itt,hogy ez totál felesleges,és magánakciózom,ha szeretném,ezért el se mondtam a dokimnak utána...
Vendég
 


kisbeeka: örülök, hogy minden okés volt az uh-n. :)

nálunk ma volt egy rohanás (má' bocs, hogy most ide írom) a bőrgyógyászatra az Ábel kukija nem volt valami szép. vagyis már hétfőn elmentünk (az Örsre) ott közölték, hogy csak előjegyzésre tudunk bemenni. jó, hazamentünk, felhívom, mondja a nő, hogy júli...blabla, mondom neki, július? de hát most lett pötyis a fiam kukija, várjak egy hónapot? vagy másfelet, mert tulképp nem is tudom mikorra adott volna időpontot. O.o

na mindegy, elvileg ha valaki korán odamegy, akkor bár várni kell, de bejut. végül is nem vártunk sokat - kb. 1 órát -, de baromi eleven volt a gyerkőc. :?
volt ott egy nő, aki két hónappal ezelőtt jelentkezett be.
basszus hogy lehet várni ennyit egy bőrgyógyra? hát ez nagyon durva. tudom, hogy ez megy az eü-ben, de mindig arról papolnak, hogy a bőrgyógyos dolgokkal azonnal rögvest doki. hát nesze...
és az a kemény, hogy csak egy dokinő van.

anno a sotén nekem sem lett volna kötelező az a vérvizsgálat, amit erőltettek, nem is csináltattam meg. azt tartottam pofátlan dolognak, hogy mindezt tényként közölték, nem, mint egy lehetőséget.

dobibea: szia! ott nagyon sok doki van, nemtom jársz-e az Örsre, vagy magándokinál intézed majd a dolgokat? mert az örsön van 4 doki, akik az uzsokiban is vannak. a többi dokiról nem nagyon tudok, ha van időd olvass vissza régi 2009-es 2010-es fórumokat, ott írnak a dokikról. én most a Mecsérhez járok, róla jókat mondanak (az elsőt nem nála szültem), bár még csak kétszer voltam nála.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Kedves Kismamák és Anyukák!

Első babás kismama vagyok és az Uzsokiban szeretnék szülni és mivel e téren semmi tapasztalatom nincs, kérnélek Titeket, osszátok meg velem milyen az Uzsoki kórház szülészete!
Se orvost, se szülésznőt nem fogadtam (gondolom, így is lehet ott szülni).
Tudomásotok szerint normális esetben hogy zajlik a szülés? Mert hallottam kórházakról, ahol a várandós eldöntheti, hogy pl. guggolva oldaná meg, de van, ahol ragaszkodnak a hagyományos hanyatt fekvős megoldáshoz...
Illetve szerintetek, van-e arra lehetőség, hogy a köldökzsinórt ne vágják el addig, míg lüktet és a baba rögtön mellre kerülhessen? Meg bármilyen egyéb ötlet - tapasztalat jól jönne!!!

Köszönöm előre is!
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Szia Kismama!

Persze, szülhetsz választott orvos és szülésznő nélkül is. De azt azért érdemes megkérdezni, hogy csak akkor, ha odatartozol, vagy akkor is, ha nem?
Én még 2008-ban a régi épületben szültem a második babámat; a vajúdás alatt bármit lehetett csinálni (a végén én is guggoltam), a tolófájásoknál fel kellett mászni az ágyra, de az olyan hiper-szuper volt, hogy gyakorlatilag ülő pozícióban voltam. :lol:
A szülésznők szeretik a természetes megoldásokat, tehát ha választasz szülésznőt, szerintem meg lehet vele beszélni, hogy egyáltalán ne kelljen hanyatt fekve lenned... Az új részlegen egyébként kádban is lehet vajúdni.
Persze ezek a dolgok csak akkor érvényesek, ha a szülés rendben megy, azaz Te is és a baba is jól vagytok.

A babát rögtön mellre teszik, és nem vágják el rögtön a köldökzsinórt (bátor apukák maguk végezhetik a műveletet :lol: ). Ha minden rendben van, egy darabig rajtad hagyják a magzatmázas újszülöttet, majd amíg megszülöd a lepényt, illetve "rendbe tesznek", a babát elviszik fürödni (apuka mehet vele), majd 10-15 perc múlva visszahozzák és akkor 1-2 óráig együtt lehet a szülőszobán a család, amíg Téged megfigyelnek.

Ha bármilyen kérdésed van még, írj nyugodtan!

Cupicica
 


Köszönöm a segítségedet, Cupicica! :-)

Ez most jól jött, mert lemaradtam az ottani szülésfelkészítőről, máshova jártam, és akitől telefonon akartam érdeklődni, sokat nem tudott mondani, mert hogy miért nem járt a tanfolyamra ... és már elég a várandósság végén vagyok, kicsit beparáztam ...
Hát hogy hova tartozom ... én a XV. kerületben lakom, igazából azért gondoltam erre a kórházra, mert közel van, első szülésnél ez nekem fontos, ha rohanni kell ... :-) meg a védőnő is ezt javasolta. Elég jókat hallottam, remélem, nálam is minden rendben lesz, bár szerintem már szülésznőt se nagyon tudnék választani, mert úgy tudom, 35. hétig lehet ezt megtenni!? Én pedig már 38. héten vagyok.
De a köldökzsinóros megoldás nagyon tetszik! :-)
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Szia!

Én is a 38. héten járok... :D

Hova jártál terhesgondozásra? CTG-t meg az utolsó hetek vizsgálatait hol csinálják neked? Egyébként szerintem nem fognak elzavarni az Uzsokiból, ha elfolyt magzatvízzel vagy 5 perces fájásokkal jelentkezel szülni... :lol: Túlhordás esetén viszont fontos, hogy naponta-kétnaponta lásson orvos; meg ilyenkor mindig nézik a magzatvíz tisztaságát is.
Bár a honlapon csak annyi szerepel, hogy lehet szülésznőt választani és nincs mellette semmilyen feltétel, én is azt hallottam, hogy a 35. hétig van erre lehetőség. De azért kérdezz rá!

További szép napot kívánok!

Cupicica
 


Szia!

Most néztem meg, hogy szülészet-nőgyógyászat szempontjából a XV. kerületi lakosok az Uzsokihoz tartoznak, úgyhogy minden további nélkül szülhetsz ott, oda tartozol! :D

http://appserver.antsz.hu/tek/lista1.php

Cupicica
 


Szia! De jò, még az is lehet, hogy együtt szülünk! :-) Te mikorra vagy kiírva? Én június 26ra. Amùgy én se gondolnám, hogy ha megindul a szülés, elhajtanának, de azért köszi, hogy megnézted, ari vagy! :-) Egyébként a Rákos úti rendelőbe járok terhesgondozásra, minden vizsgálatot - a CTG-t is - ott csinálják. A védőnő is ott van. Bàr akit ő javasolt nőgyógyászként, nem annyira szimpi (meg a rendelőben hallottam ròla, hogy eléggé pénzéhes), de szülésznőt se nagyon tudnék mi alapján választani, hiszen ha 1 valaki jót mond ròla, attól még nem biztos, hogy nekem is 'megfelel'. Bàr a védőnő is azt mondta, nem szükséges előre választani bárkit is, mert az ő kismamáinak is jók a tapasztalatai az 'ügyeletes szüléssel' kapcsolatban. Szóval így állok most. :-) Ja, és tényleg 24 órás együttlét van a babával? Mert ahogy néztem a kórtermi képeket a neten, nem ùgy tűnt ... Szép estét! Üdvözlet
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Szia!

Hivatalosan július 4-re vagyok kiírva, de óriásbébim van, a méretei alapján már 40 hetes és 4 kilóra +/- 10% becsülte a tegnapi UH... :lol: Bár az első kettőt túlhordtam, úgy kellett őket indítani a 41. héten. :D
Egyébként nekem is jók a tapasztalataim azokkal az orvosokkal és szülésznőkkel, akikkel 2008-ban meg most összefutottam, úgyhogy valószínűleg az ügyeletes gárdával is meg leszel elégedve!
Igen, 24 órás együttlét van; reggel/délelőtt viszik el a babákat egy időre a gyerekorvosi vizitre, illetve este van fürdetés (ez 2008-ban 1-1,5 óra volt, ezalatt az anyukák is kényelmesen meg tudtak fürdeni). Persze, ha akarod, éjszakára beadhatod, az első éjszakán a legtöbb csecsemős javasolja is, főleg első babánál.

Szép napot kívánok!

Cupicica
 


Szia! Akkor jò nagy babád lesz! Nekem egy szót nem ejtett még a doki a méretekről, pedig mostanság volt nekem is uh. :-( Tegnap voltunk bent a kórházban érdeklődni, meg megnéztük a helyet, hogy milyen, sose jártam még itt. De legalább most màr odatalálok a szülészetre, ha futni kell. :-) Remélem is, hogy elégedett leszek a dokikkal, 1re jò lenne a pozitív tapasztalat! És miért szokták ajánlani, hogy az 1. éjszakára 'adják le' a csöppségeket? Amùgy kicsit én is tartok a túlhordástól, bàr nem tudom, melyik a jobb. Igaz, sokkal hamarabb màr úgyse jöhetne. :-) Mondjuk a frontoknak szülésindító hatásuk van, hát néha megijedek, ha az idöjàràs jelentésben frontról beszélnek ... Te hogy bírod ezt a hőséget? Engem teljesen kiborít! :-) Na, jò éjszakát mára!
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT UZSOKI UTCAI KÓRHÁZÁBAN

„Szülésre felkészítő várandós találkozások”

ELŐADÁSOK HELYSZÍNE:
Új tömb, C épület Konferenciatermében szerdánként 17:30-18:30 óráig

TANFOLYAMRÓL INFORMÁCIÓ:
előzetes bejelentkezés NEM szükséges - ingyenes (pároknak is)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI 2011. nyarán:

Július 06. A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Július 13. Az újszülött első napjai – beszélgetés a csecsemőápolásról - vendég a csecsemős nővér

Július 20. "Álmomban már láttalak" - anya és magzata közötti láthatatlan kötelékről a kapcsolatanalízis tükrében – vendég a kapcsolatanalitikus

Július 27. Amikor már hazavitted a babát… - vendég a védőnő

A következő szülésfelkészítő program várhatóan 2011.szeptember közepén indul.

Szervező: Marosi Mónika, pszichológus
e-mail: marosimonika@hotmail.com

info: http://www.uzsoki.hu/node/292

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály


Sziasztok!

Kicsit elveszve, de itt vagyok én is.
Pár hete voltam a kórházban, én még anno a régi részen szültem, de ez az új rész csodaszép lett. Sokkal kulturáltabb és beláttam a kórtermekbe, ami összehasonlíthatatlan azzal ahol még én voltam a kislányommal.
Voltunk ultrahangon 2 hete most ezen a hétvégén megyek genetikai szűrővizsgálatra, ott is lesz a vérvételen kívül ultrahang. Kíváncsi leszek mekkora méretekkel bír a kicsikém.

Plömi Ti jól vagytok?

Kismama28:
azért nem adják oda első éjszakára a babát, mert a szülés így is kellőképp kifáraszt. Ha meg császáros az ember lánya, akkor meg pláne kímélik az első éjszaka.
De hidd el szükséged is lesz az első éjszaka a pihenésre, már ha nem lesz bent más kisbabája, aki épp hasfájós....szóval jó lesz az első éjszaka a pihenésre.

Kép

Kép
 
 


Köszi Buba az infót! Így belegondolva valóban jò dolognak tűnik a pihi miatt. :-) Amùgy mikorra vagy kiírva?
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Köszi Buba az infót! Így belegondolva valóban jò dolognak tűnik a pihi miatt. :-) Amùgy mikorra vagy kiírva?
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Én mindenképp oda is adom a babát éjszakára,míg bent vagyunk,egyedül a mosdatást,pelenkázást fogom ellesni a csecsemősöktől,de ki kell használni azt a kis időt,míg még van segítség,és úgyis hulla fáradtak leszünk....

Lányok,az Uzsokis EDA melyik fajta? A sétálós,vagy ami az ágyhoz láncol,és lezsibbaszt deréktól lefelé?
Vendég
 


buba: köszi jól. bár néha nagyon húz a jobb oldalam a hasamnál, akkor is, ha megyek, mondjuk ez akkor gáz, amikor egyedül vagyok a gyerkőccel, mert akkor elég fárasztó.
és mostanság megint álomkóros vagyok, de lehet, hogy csak ez a sok ilyen-olyan idő teszi. :)

ma pl. nincs itthon a gyerkőc (nagyizik) kitakarítottam az egész kecót, plusz ablakpucolás, és még boltban nem is voltam, de most nem fáj a hasam. mondjuk reggel vettem be magnebét, lehet amiatt.

most pénteken megyek afp-s vérvételre, és lassan bejelentkezem a félidős uh-ra is. tök jó lenne, ha kiderülne, hogy fiú vagy lány. :)

nekem is tetszik az új rész, bár még sokat nem láttam belőle.


anno én Ábelt már az első éjjel elvittem, bár ő hajnali fél 3-kor született, de amikor érte mentem csak ő volt már egyedüli kintlevős baba, és maradhatott volna, de annyira sajnáltam, hogy elvittem.
a vicces az volt, hogy előző éjjel (vagyis még aznap) az egyik lány az üvöltő babája mellett aludt, mire én gondoltam, hogy húdekemény, hogy lehet aludni a saját üvöltő gyerkőcöd mellett?
aztán egyik nap ébresztett a szobatársam, hogy figyu, keljek fel, mert a gyerek itt üvölt mellettem. :D mondjuk azóta nem volt ilyen, a legkisebb nyikkanásra is megébredek.

Kép

Kép
 
 


ez hülye ez a vonalzó, ma vagyok 16 hetes. :)

Ábel meg másfél éves.

Kép

Kép
 
 


Plömi: nekem a 16. héten a Genesis-ben már megmondták,hogy lányom lesz :D

Az üvöltő gyerekes sztori érdekes,de totál el tudom képzelni,abban a kimerült állapotban... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is a 2010-es fórumhoz tartozom. Szeretnék majd én is második babát.

kisbeeka: az EDA-ról nem tudok neked írni, viszont azt írtad, hogy beadod a babát éjszakára.
Csak az első éjszakára lehet bent hagyni, utána már kiadják, ha szeretnéd, ha nem. Csak, ha császáros voltál, és még nem vagy abban az állapotban, hogy ellásd, akkor tesznek kivételt!

Vigyázzatok magatokra ebben az őrült időben!

Kriszta

Kép
 


kisbeeka:
Ahogy Kriszta írja, tényleg nem "nyaralhatsz" minden éjszaka. De ez szerintem fontos is a szoptatás miatt: ha beadod, hogyan szoptatsz éjjel? Tejbelövelléskor nagyon be tudnak csomósodni a cicik, ha a baba ügyesen rákap, ő tud rajta a legjobban segíteni! És ez kell ahhoz, hogy jól beinduljon a szoptatás. Aludni meg tudsz napközben is (ha nincs állandóan látogató), meg egy kicsit az esti fürdetés (8 és 10 között) alatt is.
Én a második gyereknél császárosként is kértem, hogy velem legyen már a második éjszaka, talán ez is segített abban, hogy most van elég tejem (az elsőnél felesben tápszereznem kellett).

Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron