Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kishumi! Kiváncsi lennék h mi a tapasztalatd a korházzal kapcsolatban, mivel nyujt mást mint egy állami korház,/mivel már sok áll.korhában is vannak jobb minöségü szobák/?  Én is talán ot fogok szülni, de még nem döntöttem el, az ár miatt.Előre is Köszi!
 
 


Szia Astor21!


 


 


En nagyon jo erzesekkel jottem el a korhazbol, csak ajanlani tudom...irok privit.

 
 


@kishumi:


Szia Kishumi, én is ott fogok szülni hamarosan, tudnál nekem is egy kis beszamolót írni, mik voltak a tapasztalatok, mire kell figyelni, stb. Előre is köszi.

Kitti
 

 
 

Hellokitty, irtam privit.
 
 


Kishumi, köszi  Válaszoltam! Köszi a segíítséget!
 


Sziasztok!

Tervezi valaki mostanában, hogy itt fog szülni ? Aki korábban itt szült , érdekelne, ajánlja-e a helyet :)

Köszönöm !

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia! Én tervezem, szeptember végére vagyok kiírva. 
Üdv
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Múlt héten voltunk látogatóban a Róbert Károlyban, minket is meggyőzött. :)
Dr. Nega az orvosom egyébként.
Te kihez jársz ? Van fogadott szülésznőd , orvosod?

Szeptember végére biztosan elkészül az új szülőszoba is :)
oorsy
Budapest
 
 


Sziasztok, én ott szültem, és tökéletesen elégedett voltam mindennel. Tényleg csak ajánlani tudom. Az én orvosom Dr. Herczeg Szabolcs volt, őt szintén.
 


Köszi @hellokitty.

Az érdekelne még, hogy milyenek voltak a két ágyas szobák ?
oorsy
Budapest
 
 


Én családi szobát szerettem volna, de foglalt volt. Megkértem az illetékest, hogy a kétágyas szobában, amíg van hely, ne tegyenek be mellém senkit, és ezt tiszteletben tartották, és végig egyedül voltam. Épp akkor nem volt tele a kórház.
 


Mennyire volt segítőkész a személyzet ? MÁrmint nálunk első baba, minden segítségre nyitott vagyok :)
oorsy
Budapest
 
 


Minden nagyon rendben volt. Mindent nagyon alaposan megmutattak, ahányszor csak kértem. Az összes baba körüli teendőt, a szoptatással kapcsolatban mindent. Mire hazamentünk minden flottul ment. Tényleg teljes volt a szolgáltatás, minden tekintetben. Szinte egész nap bent lehetett velem a család és segíthettek, illetve ők is tanulhatták a baba körüli teendőket. Még a kaja is rendben volt. Ha újra szülök, biztosan ott fogok megint.
 


@oorsy:


Szia Oorsy! 
Engem is meggyőzött a kórház, voltunk pár hete szülésfelkészítőn. Akkor láttuk az új szülészetet is, nekem tetszett. Sajnos mikor voltunk éppen front volt, így az összes szoba foglalt volt, azokat nem tudtuk megnézni. Nem láttam se az egy, se a kétágyasakat. 
Nekem az orvosom Dr. Herczegh Szabolcs, nála fogok szülni szeptember végén, én mindenkinek szívből ajánlom. Most már nagyon közeleg az időpont... 
Azt nem tudjátok véletlen, hogy a szoptatáshoz milyen kellékeket kell vinni magaddal? Megnéztem a weblapon szereplő kelengyelistát, de én kicsit kevesellem, de lehet ez csak a magánkórház előnye? Gondolok itt például mellszívóra, bimbóvédőre... ha esetleg nem lesz tej, akko cumisüvegre a tápszernek. Ilyenekre. 
Ti hogy vagytok, minden rendben veletek?
Ha van egy kis időtök írjatok, most már én is aktívabb tudok lenni, befejeztem a munkába járást 
Üdv
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti,

Pont tegnap voltunk szülésfelkészítőn, Herczegh Szabolcs volt az oktató, tündéri egy doki:))
Megnéztük az átadott új szobákat, nagyon szép lett .
Szoptatós párnát láttam már a látogatáson, a mellszívóra rákérdeztem, mondták, hogy aki nem vett- az ne vegyen - mert tudnak adni. Nekem anno azt mondta Major Ágnes, hogy ne hozzunk semmit a gyereknek, csak a gyereket magát :-)) Viccelődtünk is, hogy az praktikus is :D

Nekem még ez a hónap aktív, de szerencsére kellemesen bírom, főleg ha itt a lehűlés.
JÖvő heti oktatás tematikája Újszülött ellátás  lesz.
Kérdezzek rá, hogy bimbóvédő kell-e ? Mert nekem még ami kérdéses, hogy szülés utáni betétet, kell-e hogy mi vigyünk.

Szép napot :)

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia.
Jövő héten igyekszek én is ott lenni a szülésfelkészítőn, de egyelőre még semmi sem biztos. Sajnos jövő héten nem tud a párom jönni, egyedül meg nem tudom el merjek-e indulni... ( gyorsan elfáradok és most a Keleti, ahova érkezik a vonatom, sem túl biztonságos...)
Te hanyadik hétben jársz? Mikorra vagy kiírva? És kisfiút vagy kislányt vártok?
Nekünk kislányunk lesz, én szeptember 30 ra vagyok kiírva. 
Én most vettem mellszívót, akkor azt azért viszem magammal. A bimbóvédőre én kíváncsi vagyok, nekem az utóbbi időben kisebb fejfájást okozott ez a téma  Nem tudtam eldönteni, hogy kell "lemérni", hogy most S-es, M-es vagy L-es kell-e, vagy más méretezés szerint elég a small vagy large kell-e?!Ráfogtam egy MAM-osra, de kicsit még kétkedve fogadom, hogy fog ez nálunk funkcionálni, most úgy tűnik, ez nagy. Persze más lesz, ha már a babóca szívja. Ha nem tudok elmenni, majd megosztod velem a tapasztalataidat?  Én vettem Tenás betétet a gyógyszertárban, de lehet viszek magammal kicsit vékonyabbat is. Sose lehet tudni, olvastam olyan kommenteket másik oldalon, hogy aki császáros, annak nem mindig kell a brutál vastag betét. Egyelőre úgy néz ki, hogy természetes úton szülök, de azért mindenre fel kell készülni. 
Végül sikerült eldöntened hogy hány ágyas szobát fogsz kérni? 
Szép estét
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti! Betétet énis most rendeltem :)) Tenat, biztos ami biztos. November 15- re vagyok kiirva, kisfiúnk lesz.
Nézegettük tegnap a szobákat is, a 2 ágyasban is valószínüleg egyedül lesz az ember, kivéve, ha már feltöltötték az összes szobát. Családi szobát úgyis már a helyszínen lehet választani, a foglaltság függvényében, de lehet például olyat, hogy csak az első éjszakára kéred. Ezt a részét mèg nem tudom, a férjem is milyen állapotban lesz, illetve mennyire akar velünk aludni.
Tegnap is voltak egyedül anyukák a felkészitőn, nem tudom, mennyire komfortos még az utazás?:)
Nekem van egy Medela alap kézi mellszívóm, meglàtjuk, lesz e rá szükség. Viszel be a babának valamit? Textilpelusra gondolok pl.a büfihez. Tudom hogy mindent adnak, de ez mégis olyan..;)
oorsy
Budapest
 
 


Mellszívó nem kell. Nekik a Medela ipari mellszívójuk van, ami a tejbellövelléskor a legjobb. Bimbóvédőt nem használtam, de vittem magammal, bimbóvédő krémet vigyetek (lansinoh volt ami nekem bejöttt, azt nem kell kemosni)Textil pelust is vihettek. Cumisüveget is adnak a babának ha kell, meg tápszert is, de ha viszitek a sajátot, az is jó. Ruhát csak amiben hazaviszitek, pelust egyebet nem kell. Kicsi kesztyűt kérjetek a kezére, ha nem adnak rá, mert egy éjszaka alatt totál szétmarta az arcát, és alapból nem adtak rá, csak amikor kértem. Adnak betétet is, de én vittem. Császár után nem kellett a Tena, csak a sima. Tena rém kényelmetlen egyébként. Most ennyi jutott eszembe, remélem segítettem! Minden jót nektek és jó babázást!
 


@oorsy:


Szia Oorsy! 
Hogy vagytok? minden rendben? Voltál ma felkészítőn? Milyen volt? Sok hasznos infót tudtál meg?
Sajnos én nem tudtam elmenni, kicsit megfáztam. Gyorsan ki szeretném kúrálni magam ebből, szerintem a hirtelen jött lehülés miatt van az egész.
Hétfőn voltam az első NST-n, hiába ettem jó cukros croissant a vizsgálat előtt, a drága kislányomat ez nem izgatta fel. Egész végig aludt, az asszisztens nő többször bejött és mozgatta a pocakom, később én is próbáltam felébreszteni, de ez nem volt hatással a babára 
Jövő héten megyek CTG-re a kórházba, akkor lesz "randim" az aneszteziológussal és akkor fogom megkapni a szerződést aláírásra. 
Veled mizu? Ha lesz egy kis időd írj! 
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti!
Igen voltunk, az újszülött ellátás volt a téma. Nem maradtál le semmiről ;) jövő héten is lesz, az lesz az utolsó alkalom. Bár gondolom nem szívesen mászkálsz :)
Egyébként miért nem kora reggel vagy késő este van ez a vizsgàlat ?:))) nálunk akkor indul be az élet és a rugdosás.
Lesz főorvosi vizsgálat is, vagy csak az anesztezologussal? Én Medicoverbe jártam Negához, igy kvázi külső betegnek számitok, igy kell. Az NStre mennyivel hamarabb kell időpontot foglalni? Jah még az 1-3.emelet közt tart a felújitas, de a szülészet, újszülött osztály kész és csodaszép:) jó pihenést és jobbulást! Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia Orsi!
Már egy kicsit jobban vagyok, köszönöm! :)
Nekem úgy van, hogy magánrendelésre járok Herczegh doktorhoz, mikor augusztusban voltam nála, már akkor mondta, hogy legközelebb ha megyek már lesz NST is. Most a 36. héten kezdődött az NST vizsgálat, a magánrendelőben. Volt ultrahang vizsgálat, megcsinálta a Streptococcus szűrést és a végén az NST-t. De azt már az asszisztensnő felügyelte. 20 percet ültem ott, addig a műszer vizsgálata a szívverését a babának.
De mivel előző nap iszonyú mozgásban volt egész nap a kislányunk, szinte gondoltam,hogy másnapra elfárad, hát így is lett 
Jövő héten kell a kórházba mennem, akkor lesz CTG vizsgálat, illetve konzultáció az anesztessel, hogy ha vmi oknál fogva császárra lenne szükség, akkor ő is tudjon mindent rólam. Én nem tudok arról, hogy főorvosi vizsgálatra is menni kellene?! Azt tudom, hogy az anesztes dokinak nem elég a nagylaboros vérvizsgálat, ő kérni fog még speckó dolgokat, hogy nézzess majd meg a nagylabor mellett (milyen a véralvadásod, kér friss ellenanyag szűrést... ilyeneket).
Jövő héten szeretnék elmenni a felkészítőre, akkor a párom itthon lesz, remélem ott tudok lenni.
Akár találkozhatunk is 
És te jól vagy? Minden rendben a babóval?
Üdv
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti ! Nekem azért kell majd mennem főorvosi vizsgálatra, mert hivatalosan 'külsős " beteg vagyok, mert Negához a Medicoverbe járok :) Valamiért ez a protokoll, hogy kvázi ő hagyja jóvá a szüléseket :D
Holnap megyünk mi is a szülésfelkészítőre ,bejelentkeztetek ? Ott lesz fent az ötödiken, 4.ig lift, utána egy kis séta :D Van wc is fent szerencsére.

Ez lesz most a tematika.

2015.09.16. 15.30 Szülési fájdalomcsillapítás, anesztézia, Gyermekágy Dr.Tsehai Nega, Dr.Góga Ildikó

Szerintem érdemes egy picit hamarabb érkezni, mert eléggé begyűlnek fél 4 fele, és egyesével adják ki a kártyákat, személyi ellenében.

Nega előadása biztos jó lesz , remélem találkozunk :) Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia Oorsy!
Hogy vagytok? minden rendben van? 
Végül nem értem oda az utolsó előadásra sem... sajna  Nekem már több nem is lesz. Pénteken voltam a kórházban, beszéltem az aneszteziológussal. Megvizsgált,hogy altatható vagyok-e, ha a szülés közben úgy alakulna a szitu. Szerencsére mindent rendben talált, megkaptam a szerződést is. Majd a szülésre kell magammal vinnem aláírva. Voltunk még CTG vizsgálaton is, sajna a dokim nem volt bent, a CTG-t egy szülésznő csinálta. Szerencsére a babó is úgy gondolta hogy mocorogni van kedve, nem úgy mint előző alkalommal. Mivel a dokim nem volt ott, így egyelőre a kapott eredmény nincs kielemezve. Nega doktornő lepecsételte, ő ránézett, azt mondta minden ok. De én kíváncsi vagyok, hogy a méhösszehúzódások milyenek a dokim szerint. Én laikus, azt olvastam le, hogy nagyon enyhék még, akkor is mikor a baba mozog. Nem is érzek semmit, olvastam pár helyen, hogy a 30. héttől már lehetnek jósló fájások, hát nekem nincsennek. Pedig most hogy jött a hideg front, azt hittem hatással lesz ránk, de egyelőre semmi. 
Te hogy vagy? Voltál vizsgálaton mostanában?
Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti,

Hú, képzeld Nega sem tudott jönni :( Épp császár volt, illetve Ildikó is később ért be.
Ha van valami kérdésed, esetleg, akkor szívesen megnézem a jegyzeteimben.

A kis fehér könyved utolsó lapjára rápecsételte a dokid, hogy szülés esetén a Róbert Károly kórházba szállítsanak ? Talán ennyit mondtak még tippnek, mert amúgy elsőként a helyibe vinnének, vagyis a legközelebbibe. (Egyébként nem ajánlják a mentővel való beszállítást, inkább csak vész esetén, meg akkor ha farfekvéses a gyerek..)
Meg arról volt szó, mikor kell elindulni (ha elfolyt a magzatvíz, stb. ). A többi meg ott úgyis kiderül. Talán a legfontosabb, a gyereknek nem kell semmit sem vinni, mármint csak majd a hazaútra :)

Mi alapján nézik meg, hogy altatható vagy-e ?

Én kezdek mostmár fáradni, elkezdtük a 32.hetet, még két hét a munkában, utána kezdődik...a gyerek ruha mosás :)) Csütörtökön megyek ultrahangra, reggel 9-re , szerintem a kicsikénk végig fogja aludni az egészet.
Mit csináltál, hogy aktív lett most ? :D Kérek ötletet ! Csokit mondják, azt még talán embereségesnek tartom, mint a kólával való felpiszkálást, meg amikor még kicsi volt, akkor az ultrahang fejével kopogtatta a hasamat a doki...

Szép napot ! Orsi



oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


szia Orsi!

Mi volt az ultrahangon? Hogy reagált a picike? Izgett-mozgott?

Mi még egyben vagyunk, egyelőre Csenge baba nem szeretne megszületni. Pénteken voltunk dokinál, azt mondta, hogy a méhszáj kezd felpuhulni de nincs még tágulás. Nincsenek még jóslófájásaim se, azt mondta a doki, hogy egy héten belül  még biztos nem lesz baba. Most várakozunk... 

Egyébként mi is voltunk csütörtökön a kórházban, felhívtak az aneszteziológiáról, hogy az utolsó véreredményem ellenanyagszűrés eredményei nem jók, meg kellett ismételni. Szerencsére nem nagy gond, csak biztonsági okokból, ha véletlen vérre lenne szükségem, akkor nem lenne elég csak vércsoportazonos vért kapnom, hanem az ellenanyagnak is meg kell egyeznie. 

jó legyél, vigyázz magatokra

Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti,

Nega szerint első baba, nem is fog korán érkezni :)

KOrábban volt gond az ellenanyag szűrésnél ? Nekem azt hiszem már kétszer is nézték a terhesség alatt, de ugye hátra van még a 36. heti nagylabor.


CSütörtökön voltunk ultrahangon, az ifjú úr már 2 kg. Az ultrahangos szerint mérsékelten kevesebb a magzatvizem, mondta, hogy vegyek ilyen betétet, ami kimutatja, hogy nem-e szivárog a magzatvizem.
Vettem, nem szivárog, valószínűleg kevesebbet ittam, mert előtte nem volt ilyen gondunk, de majd 6-án megyek Negához, mondom neki is.

Még jövő héten dolgozom , utána megpihenek én is. Mindenkitől megkapom, hogy ugye kislányunk lesz, mert úgy áll a hasam..mert hogy lent van és nem csúcsosodik, mint a fiúknál. Mondom kész szerencse , hogy olyan korban élünk, hogy van ultrahang, különben most csak lány ruháink lennének, ha hiszek nekik :)))

Bírsz még aludni, pihenni, vagy mivel telnek ezek az "utolsó napok " ? :)

Várj, és hányszor kérdezik meg egy nap, hogy "na, még egyben vagytok ? " 

Kitartást !

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia Orsi! 
Az első trimeszterben készített ellenanyagszűrésnél volt az egyik csillagos, a másodikban készítettnél minden rendben volt és most a  harmadik trimeszterben jött ez elő megint. De szerencse, hogy a babára nézve ez nem veszélyes, inkább miattam fontos.
Én is sokáig dolgoztam, szept. 30 ra vagyok kiírva és az utolsó napom aug. 31 volt. De akkor már abszolút nem bántam hogy vége. Az már pont az az időszak volt, amikor fárasztó volt a beutazgatás (mert én ráadásul vonattal mentem minden nap) a nagy meleg se tett jót és bevallom féltettem a babát, mert ugye a vonat a keletibe érkezett én ráadásul a nyugatinál dolgoztam, mind a két helyen csak a migránsokkal találkoztam, kicsit aggódtam az egészségünkért. 
Kíváncsi leszek jövő hétig történni fog-e vmi előrelépés és mit fog mondani a doki?! Megkezdődött-e már a tágulás, hogy haladunk? (néha már erről álmodok... most már bennem van egy jó adag drukk)Mert azért bevallom, most már így az utolsó hetekben kicsit nehézkes a mozgás, a fekvés, ülés. Ha valamit csinálok könnyen elfáradok, de az egész napos pihenést se nekem találták ki. Lehet a lányunk is rám fog ebben hasonlítani, tegnap este akkora pörgéssel volt, azt hittem kirúgja a "ház" oldalát 
Azt nem tudom írtad-e már, de milyen nevet sikerült választanotok? És mit mond Nega befordult már a baba? Lehet természetes szülés? Vagy te mit szeretnél?
Vigyázz magatokra
Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti,

Én "csak " 50-50 percet utazok egy nap, de az is bőven elég , átérzem:(
Ráadásul mi a 3. emeleten lakunk, lift nélkül, úgy szuszogok mire felérek..

Sikerült nevet választanunk, Kolos lesz a kisfiúnk.

A múlt heti uh alapján még fejvégű fekvésben van, nem fordult be, de állítólag innen "megy " a legkönnyebben .
Természetes  szülésre készülünk, aztán meglátjuk mi lesz. Erről a szülés könnyítő gélről hallottál már ? (Dianatal talán a neve ), rá fogok kérdezni Negánál, hogy ők használják-e , meg hogy mit gondol róla.. Bár én jövő héten megyek, október 6-án hozzá a rendelésére, akkor Ti már minden bizonnyal túl lesztek ezen :)

Lassan nekiállok összepakolni a kórházi kis táskámat, bár a nagy könyvek szerint ezen már túl kellett volna esni :))

Jó pihenést , vigyázzatok magatokra !
Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia!
De szép ez a név, nekem is tetszik nagyon!
Én Gynotalt vettem, de szerintem ezek a gélek egy kaptafára készülnek. Mi is természetes szülésre készülünk, remélem minden rendben lesz és fel is tudjuk használni a gélt.
A táskát én se pakoltam össze csak egy-két hete :) De még most sem teljes, néhány dolgot használok minden nap. Remélem ha menni kell, nem fogom a fele cuccot itthon hagyni. Bár holnap megyünk újra a dokihoz, azt beszéltük, hogy visszük magunkkal a táskát, ha maradni kell, akkor ne kelljen még hazajönni.
Kicsit jó lenne már túl lenni ezen a szülésen, kezd a "teher" nehéz lenni. Most már érzem jócskán a súlyát a picinek. 
Azt nem tudod véletlen (tudom, nektek nem aktuális) hogy a kórházban a lányoknak kilyukasztják-e a fülét addig még bent vagyunk? Kaptunk a déditől egy nagyon szép fülbevalót, csak nem tudom, hogy mikortól szokták a babák fülét kilyukasztani 
Holnap ha többet tudok mi is a helyzet nálunk, majd jelentkezek. 
Vigyázz magatokra!
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti,

No erről nem volt szó a felkészítőn, de szerintem vidd magaddal, ugy hallottam hogy a fönövér máshol csinàl ilyet :)

Mit josolnak, mekkora lesz a kislányotok? Kiváncsi vagyok, hogy az ultrahang téved-e és ha igen, mennyit.. Mert sok ilyet is hallottam, hogy picinek mondták és végül 4 kg lett :)
Nekem mostanában 140 körülre is felcsúszik a vérnyomásom, azért is pihenek, meg hát már nem is birom:)

A szülészeti gélt megveszem akkor énis, ha nem kell meg max visszaviszem, mert sokaknak ugye nem is kell vagy otthonhagyjàk :D

Sikeres holnapot nektek és kivanom, hogy mielöbb ne a pocakod nyomja a pici, hanem a melllkasodon szuszogjon .:)

Szép estét és csak ügyesen :)

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia!
Még egyben vagyunk, de azt mondta a doki már nincs sok hátra. Egészen pontosan azt mondta, hogy holnap már babázni fogunk. A nyákdugó elment, és picivel több mint két ujjnyira nyitott a méhszáj. Ha ma éjjel nem lesz semmi, akkor holnap reggelre be kell menni a kórházba, újra megvizsgál és CTG-znek, de azt mondja hogy baba lesz holnapra. Sajnos már napok óta alig alszom, pedig mindenki azt javasolta, hogy pihenjek még tudok, de sajnos már nem nagyon megy. Meglátjuk hogy telik az éjszaka és jelentkezek! Drukkolj, már a zabszem se menne fel... 
kitke1982
Maglód
 
 


Hajrá lányok:) Drukkolunk Kolossal :) :wink: :D
oorsy
Budapest
 
 


@oorsy:


Szia Orsi!
Bemutatom Csenge Babát :) 3-án szombaton, úgy döntött a kislányunk, hogy egy nagyon gyors szülés után világra jön. Délután 2-kor elkezdett folyni a magzatvíz, rohanás a kórházba. Fél 3-ra beértünk és délután 5 előtt már megvolt a kislányunk, természetes szüléssel (neked is ilyet kívánok, mindenki csodájára járt, hogy ilyen gyorsan meglett).
Most ismerkedünk egymással, kezdődnek a hasfájós napok-esték egybefolyása  de nem mondhatok egyelőre semmi rosszat, nagyon kis angyalka. Sajnos a tejem most kezd csak beindulni, ezért tápszert kap a kicsi, ennek beállításával még küzdök. Mikor mennyit kellene ciciztetni, mikor mennyit tápszert kapjon?! Remélem hamarosan már csak tejcsit fog kapni és akkor kicsit könnyebb lesz eltalálni az adagot. Remélem ti jól vagytok?! Írj mi újság!
Jók legyetek
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982

Szia Kitti  !

Először is gratulálok a kislányotokhoz, csodaszép :)
A dokim is mindig ezzel nyugtat, hogy nem biztos, hogy első gyerek, és hosszú vajúdás lesz ..Én második gyerek vagyok a családban, én is ilyen villámsebesen érkeztem 
A tejcsire meg biztosan beáll a kereslet-kínálat az első pár napban.

A szülészeti gél akkor neked sem kellett , megoldotta a kisasszony magától.

Én hétfőn voltam dokinál, megbeszéltük az utolsó 36.heti vizsgálatokat, meg hogy jelentkezzek be NST-re (nekem az első az 2 hét múlva esedékes, érdemes hamarabb bejelentkezni ? ) illetve az aneszteziológushoz meg majd ő is ott lesz, hogy átnézzék a leleteimet. A Medicover továbbra is egy agyrém, a 36.heti hüvelykenet levételről megpróbáltak meggyőzni, hogy jó lesz az a 37.héten is, mivel nincs szabad időpontjuk arra a hétre ?! (Amikor már hivatalosan nem is lehetnék ott terhesgondozásban, valamiért ez a protokoll. )

Nálunk még hátra van a gyerekszobában az ágy felállítása, meg jövő héten ismét védőnő látogatás..Remélhetőleg az utolsó, és utána már nem kell mászkálnom. A kicsikénk jól van, jól érzi magát, nekem csak egy fura helyen nyom amitől fáj a csipőm, ami miatt kicsit darabos a járásom, de hát maximum 5 hét. 

Minden jót nektek és jó pihenést :) Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


Sziasztok!

Vali vagyok, remèlem nem zavarok :)
Ùgy tűnik nàlunk is bővül a csalàd, bàr mèg orvosnàl nem jàrtunk. Idèn kezdtem el a Ròbertbe jàrni nőgyógyászatra Nega Doktornőhöz, ès ő is műtött màrciusban.

Szeretnèm megkèrdezni, hogy Ti a terhesgondozàsra is idejàrtatok? Hogyan zajlott? A csomagokban pontosan mi van benne? Szàmomra nem teljesen egyèrtelmű a leìràs...pl a labor benne van? Ilyesmik...
A csomagot egyben kell kifizetni?

Valamint ha van nèmi jò tanàcsotok, azt megköszönöm :D

Előre is köszönöm szèpen a vàlaszokat, ès mindenkinek boldog babavàràst :wink:
kvali24
Pilisvörösvár
 
 


Szia Vali,

Talán Kitti pontosabb választ tud adni a Róbert Károlyos csomagokkal kapcsolatban.  Én a Medicoverbe járok Dr. Negához. Ő egy tünemény :) Sajnos a Medicoverbe csak céges szerződés lévén tudsz csatlakozni, és ott is a magasabb csomagban van benne a terhesgondozás.

Én vasárnap töltöttem be a 35. hetet, tehát még egy hét van a Medicoverben, utána Róbertbe járok NST vizsgálatokra.

Kellemes babavárást és ha nagyon az elején vagy, pihenj sokat !

Üdv, Orsi



oorsy
Budapest
 
 


Szia Orsi,

nagyon köszönöm a vàlaszt, nekem is ez a meglàtàsom a Doktornővel kapcsolatban :-)
Remèlem, hogy minden szuper lesz Veletek a Ròbertben is, ès majd megosztod velem/Velünk mit tapasztaltàl :-)

Sok sikert ès kitartàst!

Vali
kvali24
Pilisvörösvár
 
 


@oorsy:


Szia Orsi!

Köszönöm szépen! Tényleg egy tündér a kislányunk, igazán nincs vele semmi gond. A szokásos dolgokon kell túlesni, mint például a hasfájós éjszakák. Sajnos tejem még mindig nem sok van, felesben kapja. Amennyit ki tud szopizni annyi anyatejet kap, ez van tápszerrel kiegészítve.
Élvezd ki ezeket az utolsó heteket, nekem most szombaton lesz két hetes a kislány, de már úgy tűnik fényévekre vagyunk a terhességtől. Mintha legalább évek teltek volna el azóta  Kicsit néha elnosztalgiázom azokon az időkön amikor még bent volt ...
Nekem az NST vizsgálat úgy volt, hogy a dokimmal megbeszéltük, hogy melyik napon menjek be a kórházba, akkor ő is bent lesz és a 3. emeleten megcsinálták a vizsgálatot, majd a dokim leellenőrizte. Nekem nem kellett külön időpontot kérnem, mikor bementem a kórházba szóltam, hogy mikorra van időpontom a dokival megbeszélve és felengedtek. Vagyis egyszer kérnem kellett, talán a legelsőnél. Akkor mentem elsőnek oda és akkor voltam az anesztesnél is. Én úgy emlékszem, nagyon rugalmasak voltak az időponttal, talán egy héttel előtte telefonáltam, de akkor is csak azért mert én egy fix napon akartam menni. De nem csináltak belőle gondot, tudtak időpontot adni.
Vigyázz magadra, pihenj sokat. Most még van időd, szépítgesd a szobát, csinosítgasd ahogy tudod 
Ha van időd írj hogy álltok a vizsgálatokkal

Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


@kvali24:


Szia Vali!
Sajnos én ezekről a csomagokról nem tudok sokat mondani. Én ilyet nem kértem, a terhesgondozásra a dokim magánpraxisába jártam. Nekem minden vizsgálatot ott csinált, ultrahang, kenetvétel... stb. Az utolsó hetekben kezdtem el járni a kórházba NST-re illetve egyszer az aneszteziológiára kellett menni. Akkor kaptam meg a szerződést, amit a dokival is alá kellett íratatni és a szülésre magammal kellett vinni. 
Ha esetleg bármi kérdésetek lenne, nyugodtan írjatok, próbálok segíteni 
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@oorsy:


Szia Orsi!

Hogy vagytok? minden renden?

Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Szia Kitti !

Képzeld október 23-án megszültem :) Picikét hamarabb a vártnál  (3 héttel ), természetes úton megérkezett Kolos, 52 centivel és 3000 grammal. Kedden értünk haza a kórházból.
Tejcsi beeinditással vannak egy kis gondjaink, nincs elég tejem ,de ez még betudható annak, hogy picikét hamarabb érkezett a legény. Érdekes egyybeesés, hogy én is pont igy születtem.

A szülés előtti éjszaka borzasztó fájásaim voltak, de se magzatviz, se nyákdugó nem folyt el..Bementünk, hajnali 3-tól 10-ig voltaK fájásaim, utána elaludtam és este 6-kor kezdődött az egész újra. 19 és 22-ra közt kitágultam és 23 14re meg is született. Hahh, most olvasom vissza, milyen egyszerűnek tűnik igy. A fájásokat egyáltalán nem mutatta a ctg, még este 10-kor sem..valószínűleg vastag hasfalam miatt.

dr. Nega egy tündéri nő, és az egész csapat is. 4 gyerek volt összesen az osztályon, annyira de annyira meg voltunk elégedve.

A nappalaink nyugisabbak, vagyis kezdenek aktivabbak lenni, de az éjszakák..hát fesztivál van.  :)

Honnan tudod, hogy Csenge hasfájós? Nekünk nagyon gyanús ez az éjszakai fentlét, hiába eszik, iszik, peluscsere, simogatás..a lábaival próbál előre haladni, mikor a hasamon van..Szerinted ez az lehet?

Van elég tejcsitek, nyugtass meg ti sem alszotok :D

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


Szia Orsi!De jóóó! Gratulálok! Akkor nem volt egy egyszerű a szülés, de az a lényeg hogy jól vagytok és minden rendben zajlott. Mi jól vagyunk, növögetünk. Holnap már 7 hetes lesz  Csenge. Nagyon gyorsan telik az idő, max. azt tudom követni,hogy milyen nap van, de azt hogy hanyadika már nem....  Sajnos a tejem nem indult be, annyi van, hogy épp nem lehet azt mondani hogy nincs. Hiába csinálok én bármit, már a fejem tetejére is állhatok. Még mindig picit hasfájósak vagyunk, remélem ez a 3 hónap végére el fog múlni. Csenge sokat feszeng, húzogatja a lábát, néha még álmában is felsír vagy van hogy fel is ébred a fájdalomra. De ez is változó, néha egész jól elvan nappal, már egyre inább figyel, már néha kezd baba nyelven gügyögni, sikongatva próbálgatja a hangját, de néha pedig bármit csinálsz vele semmi se jó. Ezt az állapotot kicsit nehéz elviselni, múlt hét volt nálunk horror, szerintem volt egy növekedési ugrás is, mert akkor aztán tényleg bármit csinálhatott vele az ember, csak nyüszögött és sírdogált. Én jól vagyok, remélem a doki bácsi is egyet fog velem érteni, hétfőn megyek vissza hozzá a kontrollra.  És veletek mizu? hogy telnek a napok? Lett végül tejed? Remélem igen, mert  mi küzdünk még a tápszer kiválasztásával is. Remélem az amit most kap talán jó lesz. Egyébként nálatok milyen a védőnő-gyerek doki páros? Nálunk sajnos szörnyű, az a tapasztalatom hogy egymásnak ellent mondanak mindenben, mi meg törhetjük a fejünket, hogy kinek higgyünk?! Neked megcsinálták bent a kórházban a fej-hasi ultrahangot? Mentek majd csípőszűrésre?  Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok! Esetleg friss tapasztalata van valakinek? Szívesen olvasnám. Köszi!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron