Új privát üzeneted érkezett!

eszter: igen én csütörtökön megyek miát nemtudom
magnolia77
Gyöngyös
 
 


Eszter: nekem sznap. július 4., fogantatás nov. közepe.,azaz az 5. hónapban :)

készülök a holnapra,de túl sok reményt nem fűzök hozzá :D
Vendég
 


Magnólia
Én aug 2.-án megyek petezsákmustrára!

Mia
kecsmary
Budapest II. kerület
 
 

 
 

az jövő kedd... :shock: :shock: :shock: :shock: hűűű de soká lesz az még :?
de sebaj, kivárjuk:D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Sziasztok!

Bejelentkeztem Budakalászra a vizsgálatokra…
Ultrahang augusztus 24., fejlődésneurológia 30.-a. Akkor mi lehet államiban???
Fejlődésneurológiára kétféle vizsgálat van, neurológiai diagnosztika, ez beutalóval ingyenes, erre kértem időpontot. Van egy kiegészítés is, amikor beleteszik valami Huple-gömbbe és talán jelen van egy gyógytornász is.
Gondoltam, ez úgysem kell, elég lesz a két másik is. Vagy ha ott rosszat mondanak, még mindig kérhetek időpontot erre a Huple-re.
Viszont az van a beutalón, hogy járási reflex nem kiváltható. Ezt kétszer próbálta a doktornő, 2. és 4. héten és nem nagyon csinálta. Igaz, a 2. héten akkor ébresztettük fel…
Anyósom bőgve hívott fel este 10-kor, azt hittem, meghalt valaki, és közölte, hogy ő felhívta valami ismerősét, és ha nincs meg ez a reflex, az mekkora baj és a gyerek fogyatékos vagy béna lesz… Na csak ez hiányzott az estémhez.
Még próbálom hívni a kórházat, hogy az első 3 napban megnézik-e az újszülötteknél, szóltak volna-e, ha baj van, illetve az ottani fejlődésneurológiára lenne-e előbb időpont. A dokimat majd csak délután tudom hívni, a kórházi meg pont ebédelt :(
Hallottatok már ilyenről? :(

Kép Kép
 


Segítsetek légyszi Ti mit mertetek csinálni már mint fizikailag amikor megtudtátok a terhességet?
Mosás, főzés, takarítás mehet? A doki igaz azt mondta ne vonatozzak napi 3 és fél órát, de ezek mellett másra nem tértünk ki.

Magnólia Te mit csinálhatsz? Mit mondott a doki?

Mia
kecsmary
Budapest II. kerület
 
 


Mia,
én a takarítást, legalábbis a porszívózást és a felmosást a páromra hagytam, illetve a mosásnál is a teregetnivalót ő szedte ki a gépből és cipelte el a szárítóig. A többit ugyanúgy csináltam mint előtte.
Sőt, nekem a 15. héttől engedélyezte S hogy napi 3 órát vezessek! (előtte azért nem, mert ikerterhességből az egyik baba nem maradt meg és egy hematóma lett a helyén aminek fel kellett szívódnia)
Szóval óvatosan, de azért nem kell egész nap feküdni :wink:

Estrella,
ne engedd hogy anyós parája rádragadjon!!!
Mindent megteszel amit csak lehet, szerintem ezek a vizsgálatok tuti kiderítik ha van valami baj!
Egyébként én még nem is hallottam ilyenről :shock: De abban biztos vagyok, hogy a kórházban szóltak volna!
Én is most akarok ip-ot kérni uh-ra, meg kézi vizsgálatra (ez utóbbira van csak beutalónk, de biztos ami biztos alapon inkább kifizetem az uh-t is).

Kép
 


estrella: Én a helyedben Szikorához mentem volna, ott időpont nélkül is bejutsz max. 1 órán belül. De Budakalászon biztos több időt fordítanak a babákra, ha már egyszer fizetős. Ezt a gömböt ha jól tudom agyvérzéses és fejlődésben lemaradt gyerekeknek szokták javasolni, nektek erre nincs szerintem szükségetek. De azt mondjuk tudd, hogy a hintáztatás sokat fejleszt a mozgásukon, mert a változó egyensúlyi helyzet állítólag stimulálja az agyat. De szerintem Zsombinak nincs semmi baja, szóval ez csak pluszt nyújt majd. A Margitos fejlődés neurológia Macséknak nagyon nem jött be. Szerintem várd meg mit mondanak Budakalászon, ne parázz anyósod dilijein előre. Én tudom hogy nehéz, de bízd a szakemberekre. Zsombi még olyan pici, nehéz bármit is megállapítani náluk. Én még nem hallottam egyébként ilyenről, nem tudom mit is jelent ez. Viszont tuti hogy vizsgálták, a záróján rajta kéne lennie, ha észleltek valamit és akkor biztosan mondták volna, ha ez gondot okozna később.

mia: Szerintem én ezeket csináltam, talán csak a porszívózást nem, mert ahhoz hajolgatni kell. De fog be erre apát nyugodtan.



 
 


judit: Nekünk egyik doki mondta az uh-t, a másik meg nem. És nincs is Barbusnak semmi gond a csípőjével. Szerintem azt csak akkor szokták javasolni, ha a kötött csípője nem javul tornáztatásra sem.



 
 


Mia: én a megerőltető házimunkáktól voltam megkímélve,mint porszívózás (úgy tudom azt kifejezetten tilos,ha vigyázni kell),kád sikálás (ezt főleg mostanában nem tartottam be),teregetés,ilyesmi.

Ja,és a felmosást megcsináltam,de párommal hozattam vizet a vödörben,mert azt is emelni kellett volna,de utána azért én mostam fel :)


Mivel a 16. hét körülig nagyon émelyegtem,párom a mosogatás egy részét is átvállalta,illetve főzésnél a nyers hús előkészítést,és a hagymapucolást (ez utóbbitól felfordult a gyomrom).

Persze azt tudni kell,hogy engem nagyon nehéz bármitől is eltiltani,mert ha úgy látom,hogy nem haladnak kellőképpen a dolgok,akkor nem bírok a fenekemen ülni,de most azért a baba érdekében és saját miatt visszafogtam magam! :)

Nekünk mióta ide költöztünk a kinyitható kanapé az ágyunk,ezért a beágyazáshoz is segítség kell,mert a "párnái" elég nehezek...

Szóval a lényeg,hogy nem csináltam olyat,amivel emelni kellett,vagy ahhoz hasonló erőkifejtés szükséges+hajolgatás nuku!!!


Estrella: Zsombornak semmi baja nem lesz,azt ne hagyd,hogy megijesszen bárki is!
Az orvos megnézi,és ha kell tornáztatni,abban is segítenek,de semmiképp nem lesz béna.......!!!!

A szülés után az Apgar teszttel az izontónusokat is nézik, szerintem azért az feltűnt volna,ha nem tudná mozgatni valamijét....!
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Eszter:
Kérdésedre,hogy mikor kezdünk a válaszom még egyelőre,hogy pontosan mi sem tudjuk.
Elméletileg aug. 10-körül várható Mary érkezése (de nem fog) és ha minden rendben lesz akkor szeretnénk menni a fagyi babáinkért,ami azt jelenti,hogy kb. aug. vége,szept. eleje!!! Addig még meg kell csináltassak egy pár laborvizsgálatot (inzulin,D-vitamin stb.) és ha minden rendben lesz csak akkor vágunk bele. Ja, és még addig még van a Sella Mr,amitől nagyon parázok!!! Ha minden eredmény bíztató akkor indul a mandulaaaaa!!!!

Ja,a vonalzó semmi babás infót nem mutat!!! Nem értem mi van vele,hogy nem látod!!! Más sem lássa?????

Most csak ennyi,mert rohanásba vagyok,majd még jövök!!!!!

Üdv.
Zsuzska!!!

Kép

Kép


Zsuzska: nem nagyon értem a vonalzós kérdést...,asszem lemaradtam valamiről :)

A Te aláírásodban van egy vonalzó,ami a 10 éves kapcsolatotokat mutatja,más vonalzód nincs,ahogy nézem :)
Vendég
 


Ancsikám,jelentkezz!!!! :D :D :D
Vendég
 


Breki:
Igen,csak az az egy vonalzóm van!!! Röviden tömören csak annyi,hogy Eszter nem lássa a vonalzomat és nem tudja,hogy hol tartunk. Arra írtam,hogy a vonalzón semmi babás infó nincs!!!!!

Üdv.
Zsuzska!!!

Kép

Kép


vonalzó próba

Mia
kecsmary
Budapest II. kerület
 
 


újabb próba

Mia
kecsmary
Budapest II. kerület
 
 


Zsuzska: így már értem :)
én látom továbbra is :)
Vendég
 


Lányok,
ha tud valaki magánban fejlődésneurológiai vizsgálatot, írja meg légyszi... :(
Köszönöm

Kép Kép
 


Estrella, nyugi!!!
Minden ok Zsombival, nem kell az ilyen hülyeségeket meghallani....

Én azt csinálnám, hogy felhívnám a körzetedbe tartozó gyerek kórházat és megkérdezném mikor van legközelebb időpontjuk.
Tuti barom távol lesz és akkor megkérdezném, hogy melyik dokinak van magánrendelése. (hiszen a dokik 90%-nak van)
Oda elmennék, pénzbe kerül viszont kb. 1,5 héten belül van időpont.
(nálunk én így csináltam a gasztros dokinál, 2 hónap várakozás volt a kórházba, magánnál 1 hét) :wink:
Ha nincs, ami fura lenne, akkor neten keresnék.

A másik, hogy elmennék Dévényeshez is, ha kell magánba (mond el a konduktornak a szülés történetet is, nálam fontos volt, hogy nem sírt fel azonnal és, hogy lila volt ja a neurológusnak is). Hiszen Zsuzsó, mondta hogy októberben van csak időpont az alapítványnál. Viszont az alapítvány azért jobb, mivel ott a felmérés után is van egy neurológiai vizsgálat is (ja és van, hogy a vizsgálatot Dévény Anna csinálja, mint nálunk).

Az hogy születéskor mi volt a kórházban vizsgálatkor már nem lényeges, az a fontos, hogy most hogy tudod a legjobbat biztosítani Zsombinak. És úgy ha elviszed 2 különböző helyre.
Én biztos ezt csinálnám és csináltam is!!!
És látod minden ok Lilivel, de nekem megnyugvás volt, hogy látták szakemberek és nem is egy (nem kevés pénzt hagytam ott dokiknál és a kezelésekre, de lesz@rom hiszen ő az életem értelme). Ja és nálunk a gyerekorvos nem is akart adni beutalót dévényhez, mert szerinte felesleges. De elmagyaráztam neki, hogy ez az én gyerekem és nekem nagyon is fontos és kérek!

És ha már telefonálgatás, akkor már most kérj időpontot csípőszűrésre is, Ultrahang és kézi vizsgálatra is! :wink:

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
 
 


mia:
vv utáni napokban még semmit nem mertem csinálni a mosogatógépbe bepakolni, hétfőn voltam a vv -en és azon a héten semmit, azóta már óvatosan porszívóztam, teregetni való ruhákat kis adagokban viszem teríteni, pl ha farmer darabonként sétálgatok vele, úgy óvatosan, szurira már átjárok a szomszédban van a körzeti orvos, átsétálok, vásárolni a párom jár délelőtt lemegyek ha kimaradt valami, de próbálom úgy,hogy egyáltalán ne legyen nehéz.Majd azokat megveszi apa.Főzni főzök, de nem emelek nagy fazék vizet apránként töltöm bele.

Sz azt mondta,hogy érezzem jól magamat, amikor szédülök,lefekszek egy kicsit, ebéd után alszok a kicsivel. Mindent csinálgatok de óvatosan. Kisvonatozni akartunk a napokban,de mondtam a családnak,hogy ne rázkódjunk rajta,majd később talán.Így csinálgatok,a kádra már nagyon ráfért kisúrolni apa megcsinálta.

estrella:
Mi anno a sote gyermeklinikán voltunk fejlődésneurológián a koraszülés miatt vizsgálták fél éves koráig. Minden rendben lesz vele, ne hallgass anyósodra!! Másokra sem, veletek minden rendben lesz.
magnolia77
Gyöngyös
 
 


úgy értem a másokra sem,hogy aki rossz dolgokat mond
magnolia77
Gyöngyös
 
 


Olvasgatok. Nekem is BMC-s babám van. Zita, Zeke baba.

Olvasgatok vissza, és nem tudok rájönni Kisbéka hova ez a sietség??? Nem értem miért nem érsz rá szülni, miért nincs jó helyen a kislány a pocakban??????? Van még egy csomó ideje.

Estrella a fejlődésneurológiai vizsgálatok célja mindig az, hogy van-e idegrendszeri károsodás. Ha van, sok minden kiválthatja, oxigénhiányos állapot a babánál, egyszerűen a koraszülés, vagy lehet egy nyakra tekeredett köldökzsinór, vagy mint ahogy Wody írja, hogy nem sír fel, gépi lélegeztetés, inkubátorban eltöltött idő, vagy még akár a vérszegénység is.
A fejlődésneurológián ilyen pici babánál az elemi reflexeket nézik. Pl. a gyerekklinikán is van fejlődésneurológia, vagy például a Margitban (János kórház), de az befekvős, egy-két hét, de nagyon alaposak és világhírűek. Ott a Katona módszerrel kezelnek, de azt sokat lehúzzák és a Dévényre esküsznek. Magánrendelést nem tudok. Nézesd meg a picit Dévény gyógytornásszal és szépen ki fog derülni, hogy nincs is semmi baja. Ha meg esetleg idegrendszeri sérülés van, ezekkel a torna módszerekkel szuperül lehet korrigálni, átirányítják a feladatokat az agy másik részére, 4 hónapos korig ha elkezdik, teljesen rendbe lehet hozni mindent. Lehet, hogy csak kötöttek az izmai és tornásztatni kell majd.

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Galorsi: ki mondta,hogy nem érek rá? :)
mondd kérlek a szervezetemnek,hogy nem kéne ilyen erős fájásokat érezni a 34. héttől!!
Vendég
 


ha igazán sürgetném a dolgokat,megtalálnám a módját,hogy beindítsam,miután jó ideje tartanak a fájások,ennek csak egy kicsi kellene..........
addig meg élek tovább vesegörccsel,mert így szép az élet.... :roll:
Vendég
 


Köszi lányok!
Hívtam a Margitot, jövő péntekre van időpont, az már korábban van, mint Budakalászon, mert az augusztus vége a gyerekorvos szerint is késő.
Hívtam magánrendelőket is, kb mindenki szabin van, úgyhogy szintén augusztus végére lett volna időpont, végül találtam egyet csütörtök estére. Szeretnék már valami biztosat tudni, így szerintem arra elmegyünk. Aznap este fél9-re megyek úgyis 6 hetes kontrollra.

Zsuzsó
6 hetes csípőszűrésre nem is küldött a doki, gondolom az UH miatt.
Auchanban is van gripe water??? Köszi, nem jutott volna eszembe megnézni.
Ma csak úgy volt hajlandó aludni szegény, hogy fogtam a hasát…

Béku
Én is lábzsákkal viszem ki ilyen időben…
Vesegörcsöt sajnálom, nem is tudom, milyen lehet… A szülést már meg sem érzed majd :)
Hány gr most Maja?
Zsombor Apgarja 8/9 volt, szóval nem olyan rossz…

Andi
Nálunk is kemény napok vannak, remélem csak az idő miatt sír szegény ennyit :(

Kubu
Köszi, akkor veszek még meggypárnát is. Hogy működik, mikroban melegíted és kész?
Szélvédő sajnos nem javítható, így az is csere, k.rva sok pénzt elvisz mostanában a kocsi…
Lelked hogy van? nem volt időm fb-ot olvasni :(

Woody
Jó lehetett a koncert, kicsit legalább ki tudtál kapcsolni…
Jövő hétre van is időpont a Margitba, de ez sem rossz ötlet, hogy az ott rendelő dokik magánrendelését megkérdezni, elraktározom!
Dévényesbe is megyünk majd szerintem, csak előbb nézzék meg…
Nálam nem engedték, hogy felsírjon a mekónium miatt…
Jó, hogy így kiálltál az igazad mellett!
Csípőszűrésre kértem (UH-osra) időpontot, az is fizetős, de ez már csak ilyen :(

Eszter
Hajrá szurizás! :)
Anyukádat sajnálom, remélem nem nagy a baj! Jobbulást neki!
Hévízre én sem mennék most.
Én novemberi vagyok, szeptemberben lettem terhes és júniusban született, így nálam nem működik az elmélet… Ha koraszülött lett volna, akkor igen…

Rita
Jó, hogy Sz. rendes volt, Hilda meg mindig ilyen, lehetne egy kicsit empatikusabb, senki nem szórakozásból megy oda!
Sperma baci leletet sajnálom!

Vicky
Hurrá reálhozam! Melyiknél voltál?
Szikora nem csinál fejlődésneurológiát, nem? Most az a kritikus sajnos, nem a csípője… (a járási reflex hiánya)
Igen, arra emlékszem, hogy a Margitos fejlődés neurológia Macséknak nagyon nem jött be, de ők befeküdtek, én meg csak egy vizsgálatra mennék be… Eddig nagyon jó tapasztalataim vannak a Margitos dokikkal, az újszülöttes gyerekorvos is egy tündér volt.
Kérdeztem ma a gyerekorvost, hogy mennyire gáz ez a reflex hiány, azt mondta, hogy hátha csak lusta volt épp Zsombi, ha nem, akkor elég nagy baj…

Judit
Jó lehetett az átaludt éjszaka :)
Nehéz nyugodtnak maradni, ha anyós sír negyed órát a telefonba… Tényleg azt hittem, hogy meghalt valaki…
Fura, hogy kézi vizsgálatra mi egyáltalán nem kaptunk beutalót…

galorsi
Zsombor inkubátorban is volt, meg vérszegény is volt + komplikációk a szülésnél, így nem nyugtattál meg…
Remélem csütörtökön mindent rendben talál a doki!



Ma próbáltam ügyet intézni, nagy élvezet babakocsival!
Férjemet hétfőn elhajtották az okmányirodából, hogy már nincs idő rá (5-ből 4-en kint cigiztek), így ma mehettem én. Van ugyan rámpa, de oda nem vezet út, csak füves dzsindzsás. A bejárati ajtón befért a kocsi, a bentin már nem, nyitni kellett a duplaszárnyú ajtót. Szegény mozgássérültek! Bent 50 fok, gyerek persze beöltöztetve. Elkezdi csinálni az ügyemet a nő, közben jön egy 5 perces telefon, jó, nem ő tehet róla. Aztán beesett egy pasi, aki már volt ott korábban, na akkor azt végigcsinálta, az enyémet meg félbehagyta. Gyerek persze elkezdett üvölteni, én meg jól felhúztam magam. Nem lehetett volna 3 perc alatt befejezni az enyémet, ha már elkezdte, meg látta a pici babát és utána megcsinálni a másikat??? Bár lehet velem van a baj, de úgy felhúztam magam!

Kép Kép
 


Estrella: húúú,akkor azért bunkó,hogy Téged félbehagyott... :(
sajnos nem nagyon vannak a kisgyerekesekre sem tekintettel.

Képzeld,itt nálunk olyan keskeny a járda (majd fotózok szemléltetéshez),hogy ha jön szemből is ember,akkor már óvatos vagyok,és hátranézek,nem jön-e autó....

No és ehhez jön hozzá,hogy sokan felállnak a járda "szélére",ami ez esetben kb. a járda felét jelenti,és én már zacskóstul se fértem el az autó és a kerítés között,no ezt a jelenetet elképzeltem babakocsival....

Azzal majd minden autónál le kell mennem az úttestre (rengeteg itt a baleset,nagyon száguldoznak,az egyik ház kerítését kb. évente újra kell csinálni,mindig abba rohannak bele....)...

Arról nem is beszélve,hogy eszembe jutott Klárikám,hogy Ő hogy fog tudni az ikres babakocsival ilyen helyeken közlekedni.....


Maja a tegnapi mérésen már 2900 gramm volt (2895 "pontosan"),és a magzatvíz már nagyon elfogyott körülötte (papíromra is ráírta a nő,hogy elég kevés a magzatvíz),a feje is beékelődött, úgyhogy azért várható már esemény,nagyon érzi bent,hogy már nincs maradása,én is érzem rajta és a mozgásán... (már nem nagyon tud mozogni,csak feszegeti szegénykém a hasfalamat).

Ami jó,hogy a méhlepény klassz állapotban van! :D
Vendég
 


Ja,és az apgarja szerintem jó!!! Ne aggódj (tudom könnyű mondani....),de tényleg nem lesz baja a pici tündérnek!

Remélem tudsz hamarosan beszélni valakivel,aki megnyugtat az alaposabb vizsgálatig is!
Vendég
 


estrella: Kíváncsi leszek mit mondanak majd. Szikora ő nem neurológus, csak ortopéd szakorvos.



 
 


Kisbéka ne haragudj, nem akartalak felhúzni. :shock: Nekem ez jött át, ahogy olvastalak, hogy mindenáron sürgeted már a szülést. Biztos elmentem a szavaid mellett, felületes voltam. :oops:

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjártam Zolit, nagyon szépen regenerálódtam azt mondta minden okes odabent :) Miómám mérete visszacsökkent 1,5 centis.. majd rákszűrésnél kíváncsi leszek mekkora lesz, csökken-e még, vagy ekkora marad... végülis terhes is ekkorával lettem kb. Jó lenne, ha nem kellene miatta cifráznunk nagyon a dolgot. Rákszűrés októberben. Szoptatás után nézünk inzulint. Rákérdezett a fogamzásgátlásra (én meg majdnem visszakérdeztem, hogy viccel-e??? :lol: :lol: :lol: :lol: ) de csak annyit mondtam, hogy nem kívánunk élni a lehetőséggel (kérdi: szoptatás időszakban se?.. .mondtam: nem), a természetre bíznánk magunkat egyelőre... :wink: :wink: :wink: Vigyorgott.. .amúgy nagyon jó kedve volt, már nagyon a nyaralás lebeg előtte szerintem .. viccelődtünk megint egyet a tuti számolós programján, hogy Izut sikerült alulkalibrálnia, meg meséltem neki az érintetlen 56-os ruháinkról, meg hogy még jó, hogy az egyikbe haza tudtuk vinni a gyereket a kórházból .. Na ott nagyon nevetett... :lol: :lol: :lol: :lol: ... Vittem képet Izukánkról, tetszett Nekik, Hilda is megnézte.
Nekem már egész hiányoznak a találkozásaink..... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Estrella: Már akartam írni, Zsombi olyan édes!!! Az az imádkozós kép!! Megzabálom.... :wink:
Ügyintézést sajnálom....én ma a cipőboltban (!!!!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: ) jártam úgy, hogy Iza megúnta 5 perc után a banánt és mennünk kellett mert behisztizett... pedig ecseteltem Neki szépen, hogy egy nő életében a cipővásárlás nagyon fontos dolog, erre nem szabad sajnálni se időt, se pénzt.... (egy nő mellettem meghallotta, úgy röhögött, hogy ne tudd meg...)
Ez amit írsz ez a járási reflex hiánya, ezt hogy nézték?? Nálunk én ilyenre nem emlékszem hogy lett is volna egyáltalán szó :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Amúgy is itt Ti időnként olyan dolgokról írtok, hogy Izával kapcsolatban én olyanokról nem is hallottam..... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: CSak kapkodom a fejem.... :shock: :shock:
Mindenesetre nagyon drukkolok hogy mindent rendben találjanak!!!! :wink:

Juditkám: Hajrá éjszakai alvás... (ZOli ma rákérdezett hogy tellnek az éjszakáink... meg Hilda is külön megkérdezte)... Jó is az, reméljük minél többet így gondolja majd Móci is!!! :wink: :wink: :wink:

Béku: Végefele már Iza se tudott "úgy" mozogni... de fájdalmakat tudott csinálni...emlékszel én is mit össze fájdogáltam Vele.... :wink: :wink:
Édes Csillagocska Maja akkor már jó 3 kilós... :wink: Jajj már úgy várom.... meg persze Dorkát is, csak Őt nem is tudom mikor és hogy fogjuk tudni látni.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

És végül..... Galorsi: Amúgy Te ki vagy?? És mire föl szólsz be Békunak??? :shock: :shock: :shock:
Ha olvasgatsz, akkor pontosan láthatod, hogy mi itt egy összeszokott társaság vagyunk, én nem szokásunk a másikat piszkálni... beszólogatni ....... :shock: :shock: :shock: :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
 


Judit,
gratula az átaludt éjszakához! milyen vicces hogy 5 óra alvást már átaludt éjszakának számítunk. :-) :wink:

Woody,
hajrá őrjöngés apával.

Eszter,
mi van a D vitaminos kérdéssel?

Sajtikám,
drukk a kezdéshez!

Andikám,
mesélj itt vagy ott :-) hogy milyen volt a babakocsizós program! doktorunknál ugye minden oké volt?

Breki,
járdákkal vigyázni kell, mi utcánkban nincs is, hát sok autós úgy száguldott el mellettem ma... :evil: mostanában néha már szándékosan csak későn húzódok az út szélére, hogy kénytelen legyen lassítani a sok majom... :evil:

Estrella,
meggyőződésem hogy ha bármi lenne Zsombival, akkor a kórházi gyerekdokker felhívta volna a figyelmet! ha egy olyan dologra felhívják a figyelmet mint a kötöttebb izomzat, akkor kizárt hogy bármilyen neurológiai problémát ne említenének!
jó hogy kaptál margitban időpontot, de NEM LESZ semmi gond!!!
csipőszűrés úgy működik, hogy kötelező a kézi, de ha te elmész a fizetős UH-ra, és ott minden ok, akkor nem kell kézire menni. szerintem azért nem adnak beutalót, mert az UH általában magán. mi mondjuk kaptunk a gyerekdokitól.
ortopédiára akkor kell menni, ha az UH alapján javasolják, tehát az már a második kör.
mi kedden megyünk a dévényes konduktorhoz. ha tudok segíteni, vagy kérdezzek tőle valamit, akkor írj itt vagy akár priv-ben.

üdv.,
ZsuzsÓ


Kép

Kép
 


Andikám,
cipőbolt!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

üdv.,
ZsuzsÓ


Kép

Kép
 


Eszter, nagyon köszi az infot... ezek szerint a hír igaz :shock: :D
Én egyik számolós tervbe sem esem bele, hiszen én is júniusi vagyok és februárban fogant Zorka... az 8 hónap :roll: :D De akkor ez most így pont a ti időtök Sajtival!!! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


39.hét....!! :shock:
Vendég
 


béku, centit vagdosod már? :P Remélem, éjszaka nyugis lesz és tudsz aludni!

ancsi, te hogy vagy?

estrella, menj el persze minden dokihoz, amit fontosnak érzel és megnyugtat, de minden rendben lesz tünemény picurkáddal!!! 8)

andi, cipőbolt... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mia, látszik a vonalzód, aranyos nagyon :)
 


Drágáim !

Béku,
jeee 6 óra alvás :-)
remélem rövidesen jelentkezik mnyp.
tippem még mindig jövő hét :-) kivi vagyok dokker mit mond ma :-)))
vesegörcs nélkül már nem is lenne kerek a világ :-( :-)
járda :-(
még nem tippelek, kivárok :-)

Eszter,
szurizással ügyi ügyi !
"ha beerek irok bovebben de most kocsibol telorol vagyok" - vezetés közben ?????? lányom ! tessék vigyázni :-)
D vitamin: szerintem ma is a te napod lesz :-)
Anyud hogy van ?

Június 5. születtem, Marci fogantatás március 23.
Liza fogantatás október 20-30 között.

Vicky,
jeee reálhozam :-)

Judit,
jeee 1. átaludt éjszaka, alakul a mandula !
Ti Vácra mentek szűrésre ?

Woody,
bizony mindjárt szülinap :-)
hát nem tudom hogy lesz, szerintem hugiméknál ülünk egy hepi börzdéjt, csinálok fini tortát meg mini muffinokat miniterrorisztoknak (Marci, Liza, Barni) persze Fifi lesz mindegyiken..... anyámékra nem is gondoltam hogy érdekelné őket, mármint anyut.... aput megkérdezem majd, de passz.
anyós most elég ramatyul van háta miatt, sógiék épp nyaralnak folyamatosan szept közepéig úgyhogy szerintem .... nem tudom :-)
Ti készültök már ?

Rita,
hát sajnálom H. hozzáállását, szomorú tényleg hogy az ember ott van és valaki kegyességén múlik hogy bejut e vagy sem ha nincs időpontja. elhiszem hogy terhelt a doki és az asszisztencia az első ütközőpont, de vannak vis major helyzetek.
húúú nagyon drukkolok, nehéz ügy, tényleg ahol tudsz érdeklődj utána a dolgoknak.

Mia,
nadon szupi a vonalzód !
könnyítve szerintem csinálnék dolgokat, persze 3,5 óra vonatozás alapjáraton se kellemes :-) mondjuk én elég dinka voltam mert sok minden nehezet is emeltem annak ellenére hogy tudtam hogy Marci beköltözött......

Estrella,
az összes ismerős, barát, anyós, após, rokon, szülő és még az is amit mi mondunk csakis feltételekkel kezelni. anyósodnak gratula a performanszért ! (megsúgom nálunk is Liza nagyon beteg lesz, deformálódnak a belső szervei és húúúú milyen következményei lesznek annak hogy tápszert eszik normál kaja helyett monológ van mindig by anyós....)
nagyon drukkolok Nektek hogy minden rendben legyen, hallgass az orvosokra.
Woody nagyon jól leírta, ja és ha lehet akkor két különböző helyre vidd el !
ügyi vagy időpontkéréssel ! nagyon drukkolok a megnyugtató hírekért csütörtökre !
hasfájás hessss !
meggymagpárna: yes, mikróban, és sokáig tartja a meleget és nekünk tényleg jó volt hisztipankánál, részben azért, mert súly volt a "pocakján", tényleg érezte a párna fizikai jelenlétét :-)
szélvédő: tuti nem lehet kifúrni a likat vagy már továbbment a repedés ? nagyon sajnálom :-(
lelkem jóóóóóóóóóóóóó :-)
ügyintézés :-( seggfejek, legközelebb (bár ne legyen) ha maguktól nem jönnek rá, kérd meg őket szépen hogy gyerekkel vagy és tegyék meg hogy ezt figyelembe veszik.
leszarják az embert, és majd jön az az időszak, ha a gyerek sír az üzletben és úgy néznek az anyára mint a véres rongyra, hogy jáj hát hogy neveli ez a gyerekét......
ja és még annyi ha gond lett volna hidd el a kórházban mondják !

Zsuzska,
csak 1 vonalzót látok....

Magnolia,
kisvonatozás jó hogy kimarad. melyik vonalon mentetek volna ?

Andi,
örülök hogy Sz-nél minden rendben volt !
"Nekem már egész hiányoznak a találkozásaink....." - ugye ?????????? végre hogy más is ír már ilyet.
cipőbolt, de dinka vagy :-)
járási reflex: baba áll, és a doki ösztönzi hogy lépegessen.
minden rendben volt közlekedésileg ?

Zsuzsó,
"milyen vicces hogy 5 óra alvást már átaludt éjszakának számítunk." - ugye ?
azért óvatosan az önkéntes autófékező technikáddal :-)

csajok, friss babások,
azt tudjátok hogy BMC minden évben szervez babatalálkozót, szóval hajrá hajrá hajrá hajrá mindenkinek hogy minél hamarabb, minél nagyobb számban találkozhassunk ott is !!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Kubu,de jó hogy írod a BMC-s találkát!
Az valamikor ősszel van?

De jó lenne elmenni rá... :)
Vendég
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Csináltam hétfőn és ma is egy tesztet reggeli első vizeletből, hát a mai egyértelműen sokkal erősebb. :lol: :lol:

Nekem és apának is nagyon szimpatikus a Szücs doki, szerintetek lehet Őt választani? Tudja valaki a tarifáit? Privibe örülnék a tapasztalatokról is! Ha már egyszer Ő csinálta a gyerekeinket! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szép napot!

Mia
kecsmary
Budapest II. kerület
 
 


Mia
nagyon édi a vonalzód!
"ha már egyszer ő csinálta a gyerekeinket" :lol: :lol: :lol: Ezen én is mindig röhögök magamban, hogy nekem egy NŐ csinált kisbabát :lol: :lol: :lol:
Sz-ről Zsuzsó és Andi tud bővebbet, mindketten úgy gondolták mint ti, így Sz. segítette világra Balázst és Izát :D

Kubu,
kézi szűrés Vác, uhu Dunakeszi. De erősen gondolkodom kell-e a kézi, ha az uhu sokkal pontosabb és azért már kicsengetem a zsét...merthogy ugye ismerjük a tb-s időpontok betartását...és nincs kedvem Mócival órákat ülni a váci kórhiban. A Dkeszi uhuról meg van ref. mindkét sóginőtől.
Lelkecskédnek még mindig örülök :D :D :D
És igen, igen, én is ugy tudom, hogy szeptemberben szoktak lenni a lombikbébi találkák, és én már előre készülök, hogy milyen jóóó lesz ott feszíteni a sok-sok fórumbabával :D :D :D

Zsuzsó,
hát igen, 5 óra már mennyei! Ma fél 11-től nyomta 3-ig...háááát én bírtam volna még egy kicsit :roll: de azért már alakulgat a dolog.
Autókkal vigyázni, sajna tojnak a babakocsis anyákra :twisted:

Andikám,
behalok a cipőboltos storyn :lol: :lol: :lol:
Szóval Sz úgy gondolja, hogy szoptatás alatt védekeznünk kellene??? Hááát, mi sem így terveztük! Sőőőt! Nekem igazából az lenne a legjobb ha a fél év vége felé befigyelne a hugi :oops: :oops: :oops: ugyanis eggggyáltalán nincs kedvem visszahúzni a popómat dógozni :roll: :roll: :roll: és terhesen ugyebár itthon maradnék tápin :)

Breki,
gratula a 39-hez! Húúúú csajszi, nagyon izgi az a 14 nap a vonalzódon!!! Alig várom már hogy testületileg bevonuljunk az Uzsokiba Maja-nézőbe :D :D :D

Estrella,
ügyes vagy ip.okkal! És milyen jó lesz, hogy hamarosan megnyugtató híreket kapsz :D :D :D
Én azért anyóst jól beparáztatnám mielőtt elmondom neki hogy nincs semmi baj :wink:
Járási reflex: így, hogy Kubu leírta mi az, én már tuti biztos vagyok benne, hogy egyik gyerekemnél se vizsgálták! :shock: :shock: :shock:

Ritám,
nem mondom, jó kusza a helyzet :shock: De szeptemberig majd szépen kibogozod a szálakat, és tuti megtalálod a megfelelő utat Babácskátok felé :wink:

Csajok,
meggymagpárna hol kapható???

Lukácsné
?????
Ugye azért nem jössz mert már a ház ügyeit intézitek?????

Kép
 


Köszi lányok! igyekszem!
Judit! dm!

Kép
Kép
 
 


Képzeljétek van nálunk vendégségben egy 12 éves fiú,Tamás.Egy táborba járnak Somával,viszont messze laknak,így nálunk alszik.
Amióta itt van a fiam ugyan olyan nagyfiúsan viselkedik,egy szobában aludtak,nem kellett még simi sem,kiküldtek.Reggel egyedül készült,nagyon vagány.Édesek.Büszke vagyok rá! :wink:
Azt hiszem már nem " baba" :cry: :cry:
Ma ha nem esik,sátraznak a gyerekek,a kertben.
Ma 5 gyerekem lesz, 2 barátnőmék 3 gyereke is itt alszik 8)
Jó kis muri lesz nekik!Pizzát sütök ,jól megtömöm őket ,aztán alvás! :wink:

Kép
Kép
 
 


Én márciusi vagyok és Zita szeptemberben fogant.

Andrea, örülök, hogy minden rendben van, én is ma megyek kontrollra. Köszi az infókat :lol: , pont a másikban ezt kérdeztem a csajoktól. Köszi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Amúgy én kivagyok, nem sokat aludtam az éjjel. :lol: Tetszik a stílusod :wink: csak így tovább :arrow: :arrow: :arrow:

Orsi

Kép
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Én is szeretem Andi stílusát!! :D
Vendég
 


Na örülök, hogy így szerettek, de részemről - meg másoknál is - most jött el az ideje asszem hogy zártba folytassuk..... :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
 


Andikám,ez már hónapok óta érett :(
Nélküled meg nincs fórum,még jó hogy szeretünk!!!!! :D :D :D :D :D
Vendég
 


Jó jó csak engem nehogy itt felejtsetek ám :D :D :D :D

Kép
 


Hát csajok pár havonta úgylátszik már menetrendszerűen betéved ide egy-két szabadon csellengő csodabogár, amióta bezárták a Lipótot... :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
 


Klárikám, isten őrizz, dehogy felejtünk !!! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
 


szóval örülök hogy végre zártak leszünk már ezt is arra terveztük páran szerintem....
a házról annyi hogy megalkudtuk minden oké vele,
befőzés is kész, tegnap délután családilag aludtunk este meg kimentünk játszótérre és végre időben lefeküdtünk aludni azért nem jöttem tegnap.
zártba folyt köv és mesélek majd a fejleményekért.

Kép


Kép

Kép
 
 
 
 


Mi is volt ezekkel a hónapokkal? Én novemberi vagyok és Barbus májusban fogant. Akkor most hány éves a kapitány?



 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: