Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon köszönöm a gratulációkat és a kedves szavakat ... Jól esik

Igen, minden szépen alakult, igazán nem panaszkodhatok, gyönyörű emlék a kislányunk születése is. Azóta is a hatása alatt állok, és persze, kezdeném elölről az egészet bármikor

Kata végül is nyugis kislány, a tejcsit persze kiköveteli magának, de így is van rendjén. Nem akarom elkiabálni, de most úgy tűnik, talán könnyebb eset lesz, mint Áronom volt picinek. Persze csak nagyon óvatosan írom, hiszen még csak két hetes lesz csütörtökön ... Éjjel átlagosan 2x ébred és eddig szopi után szépen alszik tovább, tehát ha ezt így tartani fogja, valóban nem panaszkodhatok. 
Nappal változó, van, hogy alszik egyhuzamban 3 órát is (ilyet Áron soha életében nem csinált), van, hogy óránként ciciztetni kell, de ilyenkor már inkább fáradt és a megnyugtatását szolgálja. Érdekes, mert bár nagyon hasonlít Áronra, mégis olyan kislányos

Nyuszika, most tervezem bevetni a kendőt, mert vannak intéznivalóim, ami babakocsival nem igazán kivitelezhető, ha nem megy, jelentkezem Alig várom, hogy kipróbáljam, annyira imádom magamhoz fogni, babusgatni, érdekes, hogy ezt nem unja meg az ember, olyan jó babázni

Andi, Flóra már átaludja az éjszakát?

Ja, Áron aranyos, időnként odaszalad, megfogja a baba kezét, megsimogatja, meg is puszilja, de leginkább nem foglalkozik vele, nem érdekli ... Nem erőltetem, talán ahogy nőnek, majd egymásra találnak ... Kata viszont kerekre nyílt szemekkel figyeli, ha hallja Áron hangját, gondolom, a pocakban is sokszor hallotta

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Hahó! Kivel mi újság????


Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben. Jövő héten ünnepeljük Flóra szülinapját (bár a napján épp 3 tárgyból vizsgázom az egyetemen ). Nagyon cukik a lányok együtt, sokat ölelkeznek, puszilgatják egymást, bár néha egy-egy játékon még összekapnak. De Nóri jól kezeli a helyzetet, ad neki valami más játékot. :)
Nórim igazi nagylány már. Iszonyúan nagy lett a szókincse és imádom, hogy választékosan beszél. De amire a legbüszkébb vagyok, hogy rendszeresen, spontán mondja nekem, hogy szeret, megölel és megpuszilgat. És még így alulról súrolva a 3-at is gyönyörűen használja kérem, köszönöm, szívesen, bocsánat szavakat - ami sajnos sok felnőttnek nem megy mostanában...
Flóra oldalazva lépeget a bútorok mentén, és már most látszik, hogy van műszaki érzéke.
9 hónapos koráig szopizott, azóta csak a rendes kaja érdekli. Ezzel párhuzamosan feljött rám jópár kiló. :( Úgyhogy most újévkor a férjemmel együtt elkezdtünk diétázni. Visszatértem diab. diétához, mert valószínűleg annak az elhagyása is szerepet játszik a dologban.

Na belőlem ennyi bőven elég, meséljetek, veletek mi újság?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 

 
 

Nálunk Lacus 10 hónapos korában elindult, azóta csak szalad és csatázunk mert a babakocsi már "csak kicsiknek való". Beszél, de nem sokat. A "nem" tökéletes, főleg egymás után 5x. Minden állat "szisza", érteni szinte mindent ért. Lépcsőn is állva megy, ha siet, mászva. Most állt át a napi egy alvásra, szuper, mert egyszerre alszik a két gyerek, és így délelőtt és délután is lehet programozni.
Most kezdenek együtt játszani.
Dórim is nagyon nagy szókincsű, szinte már bántóan sokat használja a bocsánatot. Kérem, köszönöm, régóta megy, amióta el kezdett vbeszélni (2 éves kora eleje). Vele már nem sok van, csupa szív, szeretet, rengeteget beszélgetünk, lassan kötelező program beszélgetni is az élet nagy dolgairól még alvás előtt is. Nappal meg reménytelen alvás időn kívül egy telefont lebonyolítani, mert be nem áll a szája :) Erről anyum tanuskodhat :) Ő már nagylány, tele érzelemmel.
Cukik együtt, de most nagyon nem tervezem a 3. babát, főleg, így 1-2 év között, amikor Lacus annyit változik. Tényleg, hónapról hónapra más. Fogakban nincs sok, 6, most fogzik rendesen, meglátjuk. Meg is küzdünk.

Én jól vagyok, Apával élvezzük a gyerekeket, helyenként nehezebb, de összességében nagyon élvezzük a két gyermekes létet.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Az tényleg nagyon jó lehet, ha egyszerre alszanak. Nóri mostanában lázad az alvás ellen, de én ragaszkodom hozzá, hogy amíg csak lehet aludjon délután. Ne legyen ezzel gond majd az oviban se.

Én is imádom, hogy Nórával már olyan jókat lehet beszélgetni! :)Flóra ilyenkor olyan okosan figyel, szerintem ő is szinte mindent megért. Ugyanazt csinálja, mint anno a nővére. Mutogatással tökéletesen kommunikál.

Amin sokat nevetek az az, hogy most kezdődött nálunk a királylányos szerepjáték, Nóra várja a herceget. A kisfiúk általában eléggé csípik, ezt apja nehezen viseli. :D

Nálunk is felmerült a harmadik gyerek kérdés, de mindenképpen nagyobb korkülönbséggel jöhet csak szóba. Főleg, hogy Fló eléggé érzékeny típus.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de annyira be van osztva minden percem, hogy idáig már nem jutok el ...
Jól vagyunk, Kata is már 5 hónapos volt tegnap, rohan az idő. Szép kerek baba, pont ellenkezője Áronnak, 7500 gramm Viszonylag nyugis, de azért Ő is szeret kézben lenni, szereti a társaságot. Leginkább szopik, pár napja kap almát és répát, imádja mindkettőt
Áron is szereti Katát, de nagyon kell figyelni, mert szereti megemelni a fejét pl és aztán elengedni Koppant már szegénykém agy párat ...
Én továbbra is vágyom egy következő babára, álmodozom ...

Írjatok, ki hogy van!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


@zizien1111:


Szia!


Jaj, de jó hallani rólatok! :)


Mi nagyon jól vagyunk, annyira édesek a csajok együtt, hogy meg kell őket zabálni. Persze nagy a nyüzsi, de nem bánom! Vannak súrlódások egy-egy játék kapcsán, de Nóri már nagyon ügyesen kezeli a helyzetet, Flóra kis akarnok néha, de amúgy a legbájosabb kölyök a világon. Állandóan puszit osztogat, táncol, babázik, minden érdekli, szerel, elmolyol. Nóri nagylány már, olyan komoly dolgokról is lehet vele beszélgetni, hogy megdöbbenek. Januárban jártam vizsgázni Pécsre és volt, amikor kettesben mentünk vonattal Nócival. Annyira okosan viselkedett végig. Most épp a hercegnő-boszorkány-balerina vonalon mozog. El kellett vinnünk egy kastélyba, mert minden templomról azt hitte, hogy kastély. :)


Megértelek a harmadik babás dolog miatt, mi 90%-ban eldöntöttük, hogy szeretnénk még egy babát. Ha fiú lesz, ha lány, vágyunk rá. Az időpont még kérdéses. :)


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok, van itt még valaki?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Szia Nyuszika!

Mi újság veletek?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Szia! Alapvetően semmi extra. Mindkét gyerek nő, mint a gomba, Lacusom határozott és kemény jellegén lazított a másfél éves kor, Dórim szeptemberben kezdi az ovit. Lacus meg októberben a heti 2-3 délelőtt bölcsit, így nekem is egyre több szabadidőm lesz. Aranyosak együtt, igen sokat játszanak már közösen, babakocsit már nem is visszük sehova, szófogadóak útközben. Lacusnak kibújt már a 16 foga, így egyre kevesebb az eset, hogy éjszaka a fogacskák miatt ébredne. Amúgy nagy alvó még mindig és sok szempontból ügyesebb, mint Dórim (pohárból ivás, egyedül evés). Tényleg úgy másfél éves kora óta érzek egy nagy fejlődést, ami nekem könnyedséget hozott.
Nálatok?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nálunk is hasonló a helyzet, Nóri szeptembertől ovis lesz. Flórával nagyon imádják egymást, gyönyörűen eljátszanak, jó kis banda ők együtt. Flóra is ügyesen eszik, iszik egyedül. Bár még korainak tartom, de sokat ücsörög  a bilin. Annyira cukin babázik, és nagyon jó megfigyelő, sok mindent leutánoz. Elég sok szót/szóezdeményt használ már, és nagyon jól kommunikál. Ő mondjuk érzékenyebb tipus, mint Nóci, és mindent élénkebben él meg. Ha jókedvű akkor nagyon mosolygós, ha valami nem tetszik neki, akkor az látványos hisztivel jár. Ő majd jövő szeptemberben kezdi az ovit, addig kihasználjuk, hogy kettesben lehetünk. Úgy érzem neki szüksége is van erre, nagyon bújós még mindig. De nem  bánom. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Én meg pont abból látom, mennyire igénye van Lacusnak a gyerekekre már most, hogy amikor Dóri elmegy itthonról, akkor nem találja a helyét :) Ovit meg majd jövő novembertől, 3 éves kora után.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Érdekes, hogy milyen különbségek vannak ebben a korban még a gyerekek között. :) Flóra egyenlőre csak azokkal szeret játszani, akiket ismer, ő ilyen kis óvatos fajta miden területen.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok! Bekukkantottam, és lám :-) Örülök nektek! Látom, jól vagytok, hihetetlen, mennyire rohan az idő. Mi megvagyunk,Áron 3 éves múlt, Kata 26-án lesz 10 hónapos ... Még leírni is sok :-D Ő is nagylány már, mindenhol feláll, lépeget, nagy ciciimádó Ő is, mint a bátyja volt. Amennyire rettegtem a kétgyerekes léttől, most annyira készülök a háromgyerekesre :-) Már nyíltan beszélünk róla, de szeretnék mindenképpen várni Kata 2 éves koráig, sokág nem halogathatom, mert betöltöttem a 37-et ... Áron mostanában hisztis előadásokat tart, próbára teszi a türelmünket. Imádják egymást, Kata csodálattal néz Áronra, Áron viszont sokszor macerálja a húgát, féltékenykedik.

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok! Bekukkantottam, és lám :-) Örülök nektek! Látom, jól vagytok, hihetetlen, mennyire rohan az idő. Mi megvagyunk,Áron 3 éves múlt, Kata 26-án lesz 10 hónapos ... Még leírni is sok :-D Ő is nagylány már, mindenhol feláll, lépeget, nagy ciciimádó Ő is, mint a bátyja volt. Amennyire rettegtem a kétgyerekes léttől, most annyira készülök a háromgyerekesre :-) Már nyíltan beszélünk róla, de szeretnék mindenképpen várni Kata 2 éves koráig, sokág nem halogathatom, mert betöltöttem a 37-et ... Áron mostanában hisztis előadásokat tart, próbára teszi a türelmünket. Imádják egymást, Kata csodálattal néz Áronra, Áron viszont sokszor macerálja a húgát, féltékenykedik.

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien!


De jó, hogy jelentkeztél! :) Harmadik? Hmmm... nos, nálunk is szóba került.
Nálunk a hiszti és féltékenység inkább a kisebbre jellemző mostanában. Nórám lassan kinövi a nagy drámákat, féltékeny nem nagyon volt.


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Andi!
Ti mikorra tervezitek? :-) Gondolom, a kórház és a doki marad :-D

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Nagyobb korkülönbséggel tervezzük, de még Fló 3 éves kora előtt. Aztán persze meglátjuk, hogyan alakul. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


A kórház és a doki marad terveim szerint. De még nem egyeztettünk a dokival. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Jesszus, Andi, megint babát vársz??????????????? Mesélj!!!!!!! Hogy vagy? Hogy jött? Váratlan, vagy belecsaptatok??? Mikorra vagy kiírva? Neme?????

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


@nyuszika85:


Szia!

Igen, jön a harmadik baba március végén- április elején.
Az úgy történt, hogy végre eldöntöttük, hogy egy kicsit visszamegyek dolgozni, majd kicsit nagyobb korkülöbséggel jöhet a tesó. Egyeztettem is a munkahelyemmel, hogy jövő szeptemberben Flóra ovis lesz, én meg visszamegyek. Majd egy kis idő múlva kiderült, hogy a legkisebbünk másképp tervez.
Eléggé meglepődtünk, főleg, mert olyan időpontban fogant, amikor minimális volt ennek az esélye, és egyébként sem adtunk igazán esélyt neki.
A neme még kérdéses, bár mi lányra tippelünk. Szombaton megyünk 4d-s uh-ra, remélem ott megmutatja magát.
Sajnos elég nehéz ez a terhesség, főleg így a két "nagy" mellett, de reméljük minden oké lesz, és megfelelő ideig bentmarad.

Nálatok mi újság?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Szia, szívből gratulálok, és hogy jött?! Jól tette, végtére szerettétek volna :) Örülök, jó hallani, hogy megint jön egy baba :) Irigylem mindig a babavárást, de tény, én nagyon nem vágyok újabb picire. Én most vagyok kiegyensúlyozott. Nálunk a nagy ovis, mostanra talán kimondhatom, beszokott, élvezi, szereti. Lacusomnak kivették a veséjét, azóta megszűnt a sok gyógyszer, így én úgy értékelem, ez a baj is megoldódott. Most betegek, elég sokszor, de még itthon vagyok, megoldjuk a gondot. A 2 éves kor sok fejlődést hozott, és könnyebb lett az élet itthon, megint. Én élvezem velük a mindennapokat és bár a férjem igencsak szeretne 3. babát, én zsigerből mindent eladok és nem elrakok.....
Ha 3. baba lenne, akkor lányt szeretnék. Te mit szeretnél? (Az alapon kívül, hogy az egészség a fontos, a nem mindegy). Gyopizol megint? Amúgy ideális időben szülsz, tavasz, tök jó lesz. A munkahelyed mit szólt? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


@nyuszika85:


Jézusom! Ki kellett venni a veséjét? Szegénykém, azt hittem, hogy megszűnt neki a probléma.
Azért nem csodálom, hogy ilyen megpróbáltatások után nem vágysz most babázni.

Én aggódom azért, hogy fogjuk bírni a dolgot. Újra kell szervezni, tervezni mindent.
Ott tartunk mi is éppen a lányokkal, hogy teljesen összecsiszolódtunk, egyszerű már velük az élet, tök jól elvannak egymással stb...
Nálunk az ovi nagyon bejött Nórának, nagyon szereti első perctől fogva. Flóra pedig élvezi, hogy a nap nagy részében vele vagyok, de délután már alig várja a nővérét. Egyébként Flóra 1,5 éves kora óta több szavas mondatokban beszél, és olyan dolgokat tanul Nórától, hogy csak lesünk. pl. 6-ig számol, egy csomó dalt tud, hihetetlenül önálló
Viszont van egy kis gond az egyensúlyérzékével még mindig. Nemsokára visszaviszem fejlődésneurológiára emiatt.

Maradtam Gyopinál. :) A munkahely gratulált, de hogy mit gondolnak valójában, azt nem tudom...
Igazából talán kicsit jobban vágyom lányra, mert imádom a lányaimat, de egy kisfiúnak ugyanúgy örülnék. Az egészsége az alap, ahogy mondod. :) Nóri egyébként biztos benne, hogy lány és Zsófi a neve. Fogalmam sincs ez hogyan jött nála.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


És valóban Zsófi lesz, ha lány? Nem tudom, kevés olyat hallottam, hogy a 22. héten nem tudják a nemét és fiú. Azaz én is lányra tippelek. Tudom, nem mérvadó, de két lány után sok szempontból jobb egy lány. Pl. Ruha. De én már csak tudom, az egészség az első. Igen, Lacusomat ambulánsan egyet műtötték, de sikertelen lett, és annyira nem nőtt a vese, hogy már itt lebegett a fejünk felett a kivétel.... Mivel mi meg benne voltunk teljesen, ennek láttuk értelmét, emelett kampányoltunk, mert összességében nem úszta volna meg a dolgot, csak éppen még két évet antibiotikumon él. Akkor meg minek?! Essen túl rajta most és nem is emlékszik az egészre. Amióta nem szed antibigyót, a foga is szebb (a zománc sárgult a gyógyszertől). Az egész életét tekintve pedig figyelni kell a folyadékra mindig és nem szabad olyan sportot választania, ahol könnyen lerúghatjáka  vesét. Amúgy élhet, mint Marci hevesen. Más korlát nincs. Ja, amúgy közölték, hogy október14én műtét. Előtte karantén volt majd 2,5 hétig, Dórim sem ment oviba. A karantén elején kiderült, hogy Dórimnak meg ki kell venni az orrmanduláját, annyit betegeskedik. Ok, akkor kitaláltam, hogy szedjék ki a manduláját most, ha már karantén van. Ez volt hétfőn. Pénteken már műtötték. Mire Ő újra mehetett oviba, aznap mentünk LAcussal. És a durva, hogy oda 4 napra készültünk, erre másnap haza is jöhettünk, 3 lyukon műtötték, varrat sem volt. Semmi nyoma nem lesz a beavatkozásnak..... Így 2,5 hét alatt meggyógyult a két gyerek :)
Én nem emiatt nem szeretnék 3. babát, hanem most dolgozni vágyok, új életritmusra, és nem újabb pelenkázásra. Én élvezem azt a több kevesebb szabadsáogt, amit kapok és a mindennapokat is jobban élvezem így a gyerekekkel. Ha most elölről kellene kezdeni, nem lennék maradéktalanul boldog. De a kérdés még nincs elvetve továbbra sem. Addig meg teszünk az ellen, hogy a gólya véletlen kopogtasson :)
És mire gondolsz, mint szervezés? El fogtok férni ennyien, ahol most laktok, vagy költözni is kell? Férjed mit szólt a 2 csíkhoz? És a nagyszülők? Most nem lettél cukros? Gondolom nézték korábban, nem?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


@nyuszika85:


Értem, hát így tényleg jobb neki, hogy már túl van rajta.

A férjem nagyon örült, ő előtte is támogatta a kis korkülönbséget. Inkább én féltem tőle. Szervezés alatt azt érte, hogy most már meg van a kialakított életritmusunk. Ez 3 gyerekkel, azaz két naggyal és egy picivel nehezebb lesz. A lányokkal már könnyen mentünk mindenfelé, most újra jön, hogy az altatást, szoptatást is be kell tervezni, olyan programokat kell szerveznünk, ahova a picivel is mehetünk.
Szerencsére helyünk van, csak bukunk egy dolgozó/vendégszobát. Az autót viszont le kell cserélnünk. Bár az már korábban is szóba került már.
A terheléses cukorra jövő héten megyek, de addig is próbálok diétázni. Ez néha könnyebb, néha nehezebb.
Névvel kapcsolatban nekem még nincs elképzelésem, a Zsófit Nóri egyedül találta ki.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Na, tudjátok már a nemet? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


@nyuszika85:


Igen, kislány. :)
Viszont sok minden más is kiderült. A méhlepény teljesen fedi a méhszájat, a méhszáj ráadásul tovább nyílt, a baba pedig harántfekvésben van. Egyenlőre itthon fekszem, és csak reménykedünk, hogy nem lesz koraszülött és semmilyen komplikáció nem lesz a tehesség és a szülés alatt...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Ó, hát akkor kitartást, minden nappal közelebb vagytok a biztos időponthoz......... A kislányhoz is gratulálok.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Andi, mizu?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok! 
A 18-20. heti ultrahang- szűrővizsgálatra az Egészségházba, vagy a Bajcsy kórházba kell menni? (Nincsen fogadott orvosom, amikor telefonon kértem időpontot, akkor nem mondták, hova kell menni)

Köszi a segítséget
luba
Budapest X. kerület
 
 


Szia! A kórhba kell menni. Ott csinálják a 18-20. hetit, a 30. hetit és a 36. hetit, ha nem indokolt több! :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni.
Tudnátok ajánlani szülésznőt a Bajcsy kórházban?
Nem ismerek ott senkit igy sokat számítana egy megbizható ajánlás...

Köszönöm előre is:)
 
 


Babi (mindenki így hívja bent). Én kétszer is szültem vele, két barátnőmnek is ajánlottam, Ők is vele szültek, mindenki elégedett volt. Elérhető, kedves, szimpatikus, segítőkész. A dokim javasolta hajdanán. Amúgy Magdikáról (sok sok sok kismamája van; kérdés ez jó-e), Móniról hallottam (nem régen szült nála egy ismerősöm, Ő elégedett volt).

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok! A Baycsiban szülök július végén, Dr. Varga-Horgosy Ágnesnél! Van köztetek aki júliusban szül? Jó lenne ismerkedni! ;)
 
 


Andi, mi lett veletek? Mesélj a szülésről, babavárásról. Látom, a legkisebb családtag is már megszületett. Hogy bírod?
Nanacska, Nektek pedig gratulálok. Július hamarosan itt van. Bár én nem szülök, de mesélhetsz magatokról :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Hahóóóó!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!
Az első babámat várom.most 8 hetesek vagyunk. a 10.kerületben lakunk,így a Bajcsyban fogok szülni.voltam már dokinál de a 19. kerben,mert ott jó dokik vannak,de sajna nem járhatok oda a lakcím miatt. :-( Most készülök a x. kerbe menni rendelésre.Kihez kérjek időpontot?Próbáltam utána járni,de nagyon eltérőek a vélemények... Tapasztalatok?
A másik kérdésem az lenne,hogy "kell" -e fogadni orvost?Anélkül retteghetek,hogy milyen barbárok és parasztok lesznek velünk?
Előre is köszi a válaszokat!
Niki
niky87
Budapest X. kerület
 
 


Szia, gratula a babóhoz :) Nekem az a tapasztalatom, ha van orvosod, akkor nagyobb szülés közben a nyugalom. Mert ha pl. vajúdsz 12 órát, közben lehet váltás, jön más orvos, szülésznő stb. De ha fogadsz orvost, Ő csak a Tied, amíg kell. Kelleni, amúgy nem kell, pénztárca függő. Volt ismerősöm, akinek nem volt dokija és ugyanannál szült, akinél én, de én meg fogadtam.
A Bajcsyt, amúgy szerettem, mint szülészet :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


@nyuszika85:


Húha, most látom, hogy nem is válaszoltam ide... Bocsi! Mi jól vagyunk, azóta már 8 hónapos lett Zoé. A szülés az eddigi legkönnyebb volt, Gyopi nagyon jól hozta a formáját és tündéri szülésznőt fogtunk ki Tünde személyében. A csajszim egyébként a legnagyobb nővére klónja. Imádja a tesóit, 3-4 hónapos kora óta folyton a közelükben akar lenni. Mivel 6 hónapos kora óta mászik, ül és áll is, már vissza sem tudnánk tartani. Csattog négykézláb a nagyok után, és számomra megdöbbentő módon utánozza a nővéreit pl. legózásban. Egyetlen gond van vele csak, hogy nem akar aludni... Éjjel még 2-3 alkalommal kel legalább, és akkor csak én vagyok jó neki, és a tejcsi. Egyébként nappal már nem szopizik.

Veletek mi újság?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Egyébként van egy Bajcsy-s FB csoport, ahol nagyon sok infó van a dokikról, a szülészetről. Ajánlom mindenkinek: https://www.facebook.com/groups/3199796 ... 0/?fref=ts :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Köszi, mi is remekül vagyunk. Mindketten már oviznak, én pedig munkakereséssel töltöm mindennapjaimat. Így, ha egészség van, akkor egyedül vagyok napközben, csendben, nyugalomban. Eleinte féltem ettől, de bevallom, élvezem :) A gyerekek aranyosak, folyamatosan változnak és nagy culák már. Gondoltam, hogy a 3. baba már nem lesz akkora kihívás a testednek :) Csak van tapasztalata és nem is nagy a korkülönbség hozzá :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok Lányok! :)

Tegnap teszteltem pozitívat, most járok az ötödik hétben :)
Döntenem kell két doki között. Az egyik Dr. Szécsényi István, hozzá húzok jobban. A Medicardban magánrendel és a Bajcsyban vezet szülést. Nagyon megköszönném ha írnának nekem olyan anyukák vagy kismamák a vele kapcsolatos tapasztalataikról, akiknek ő az orvosa, esetleg vele szültek.
Előre is köszönöm! :)
 


 
 


@zizien1111:


 Szia :)
Bár látom, hogy még 2012-ben írtad, hogy Szécsényi doktornál szülétél, de gondoltam érdeklődöm a vele kapcsolatos tapasztalataidról. Meg voltál vele elégedve? :) Én arra godoltam vele szülnék, de azért még érdeklődöm.
Köszi!
 
 


Szia! Nem tudom, hogy aktuális-e még... Ha érdekel, privátban írok inkább ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: