Új privát üzeneted érkezett!

2012-ben szülő kismamik. Beszélgessünk! :) Van e fogadott orvosod, mikorra vagy kiírva, terhességi dolgok, bababörzék, szóval minden!
cico24
Budapest X. kerület
 
 


Szia!

Sajnos ugy latom, hogy a Bajcsys topikok mostanaban nem nagyon mennek, pedig biztos sokan szulnek ott 2012-ben is. :)

Cico Te mikorra varod a babat?

Mi mikulas kornyekere varjuk, szoval meg elegge az elejen vagyunk.

Jo lenne, ha feleledne ez a topik, meg lehetne osztani a tapasztalatokat. En tavaly aprilisban szultem ott az elso babamat, es osszessegeben elegedett voltam a korhazzal.
 
 


Sziasztok!
Ha nem baj, én is írnék néha. Igaz, én jelenleg nem várok babát (vagyis nem tudok róla :P ), de tavaly márciusban a Bajcsyban szültem a Kisfiamat, jelenleg pedig nagyon várjuk, hogy a Kistestvér bejelentkezzen. Természetesen Őt is ott szeretném Világra hozni.
Ami engem illet, én nagyon meg voltam elégedve a kórházzal is, a dolgozókkal is.
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos az összes Bajcsy-s topic kihalt...

Zizien!

Nekem tavaly áprilisban született a Bajcsyban a kislányom, ha minden igaz januárban pedig érkezik a tesó! :) Még nem voltam a dokimnál, de tegnap pozitív lett a teszt! :)

Nekem is jó élményeim vannak a kórházzal kapcsolatban!
 
 
 
 


Sziasztok, szia Andi!
Hát igen, pedig szerintem olyan jó megosztani az élményeket, ami a mi esetünkben még nagyon friss, legalábbis én még így, 1 év után is annak érzem :)
Andi!
Mikor szültél? Én március 31-én, úgyhogy nem sok van küztünk. Én Szécsényi doktorhoz járok, illetve jelenleg csak várom, hogy újra járhassak :oops: Nagyon-nagyon szeretnék újra Babát, pedig a Fiam maximálisan kitölti minden percemet. Remélem, hamarosan én is pozitívat tesztelek, bár mensim még csak egy kósza volt ... De így nagyon izgalmas időszakban vagyok, bármikor bármi lehet :D A Fiam még nagyon cicifüggő!
Írjatok!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szia Zizien!

Április 12-én szültem, úgyhogy tényleg nincs sok különbség. Nekem is olyan, mintha tegnap történt volna. Még érzem, hogy milyen forró és nedves volt a kis bőre mikor a szülőszobán a kezembe adták :)

Nekem Gyopár Ernő az orvosom - közös magánrendelőjük van:)

Sajnos nálunk csak 3 hónapig tartott a cicizés, utána még másfél hónapig lefejt tejcsit kapott a kislányom. Remélem a tesóval sikeresebb lesz a dolog.
Szerencsés vagy! Nekem pont 8 héttel szülés után jött meg, és aztán múlt hónapig megint óramű pontossággal 30 naponként...

Az én kislányom mellett sem lehet unatkozni szerencsére! :) Ráadásul nem tudok többet halasztani az egyetemen sem, úgyhogy azt is most végzem. Remélem a tesó végig bent marad és a január elején levő vizsgákon még részt tudok venni :)

Remélem, hogy feléled a topic! Valahol azt olvastam, hogy felújítják a gyermekágyas részleget.
Valakinek van erről bővebb infója?
 
 
 
 


Hello!
Dejó, majdnem egyidősek a Babáink! Gratulálok a Kistesóhoz!
Ha megkérdezhetem, nálatok a kistesó direkt jött ilyen hamar, vagy így sikerült? :oops: (Ha nem túl indiszkrét a kérdés ...)
Melyik egyetemre jársz? Hú, én el sem tudom képzelni, hogy mostanában még a tanulással is foglalkozhatnék ... Le a kalappal előtted!
A Dokidat nem ismerem, de jókat hallottam Róla. Szécsényit nagyon szeretem, nagyon jó orvosnak tartom, bár igaz, a Bajcsyban rossz dokival még nemigen találkoztam.
Én azt hallottam, hogy a gyermekágyas részt már felújították! Állítólag nagyon szép lett!
Melyik szülőszobában szültél? Én a sárgában, Évi szülésznővel, akiről szintén a legjobbakat tudom mondani.
Olyan jó volt ... :)
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Köszönöm! :)
Nem vagy indriszkét! :) Kb. 2 évet szerettünk volna a gyerekek között. Ez volt az első próbálkozás.
Kicsit izgulok, hogy minden rendben legyen a kistesóval, mert elég sokszor kell emelgetnem a kislányomat, ráadásul épp most betegedett le szegényem...

Pécsre járok a jogi karra, a férjemmel egy szakra. A legnagyobb gondom, hogy messze van. Fárasztó nagyon, de néha úgy érzem, hogy direkt jó, ha edzésben tartom az agyamat (ha már a testemet mostanában nem sikerül). :)

A franciaágyas szobában kezdtem a vajúdást, aztán a zöldben folytattuk. Elég hosszú ideig tartott, úgyhogy több váltás szülésznőt is "elfogyasztottam". Mind nagyon rendesek voltak, de Anita volt velünk a legtöbbet. Igazi angyal volt, nagyon jól esett a törődése, bár a férjem is nagyon kitett magáért végig!

Én borzasztóan féltem a kórháztól, ezért az egyik egy ágyas alapítványi szobát kértük és a férjem végig velünk volt. Még szebbé tette ezt az élményt, hogy együtt lehettünk. :) Akkor elég sok pénz ment az egészségpénztárra mindkettőnknek, úgyhogy abból rendeztük. Most nem tudom,hogy bevállaljuk-e...
Ha a zuhanyzók és mosdók is rendbe lettek téve, akkor nem hiszem. :)
 
 
 
 


Andi, jobbulást a kislányodnak! Mi baja?
Szerintem az emelgetés miatt ne aggódj, azt mondják, a megszokott terhelés nem árt a terhességnek. Bár valószínűleg én is fogok aggódni ... Mondjuk nekem a Fiam előtt két vetélésem volt, és vele is vérezgettem az elején, úgyhogy én még parásabb vagyok az átlagnál. Szedtem Utrogestant is.
De persze álljunk úgy hozzá, hogy minden a legnagyobb rendben lesz!
Mikorra vagy kiírva? Te a magánrendelőbe jársz? Én a kórházba jártam végig. Szobában mi egyáltalán nem gondolkodtunk, én ettől a résztől egyáltalán nem féltem, de szerencsénk volt, és a nem fizetős egyágyasba kerültünk :D A Baba végig velem volt, látogatók is voltak többnyire, persze főleg Apuka ... Na jó, a fürdő nem elsőosztályú, de abban az eufórikus állapotomban nekem ez annyira mindegy volt :D Számomra csupa szép emlék az a 4 nap, amit bent töltöttünk. A férjed éjszakára is bent maradt? Mert utólag hallottam, hogy az egy ágyasban bent is "aludhat" az apuka. Mondjuk nem, mintha elvártam volna szegénytől, hogy éjjel is ott roskadozzon mellettem, de mindenesetre jó tudni, hogy van ilyen lehetőség.
Nem tudom, mi igaz abból, hogy fel van újítva a gyerekágyas rész, mert csak fél füllel hallottam én is, de reménykedjünk. A szülőszobák - mint tudjuk - nagyon szépek! És igen, a szülésznők is nagyon kedvesek, én leginkább csak Évával voltam, de amit megtapasztaltam a többiekből, az is maximálisan pozitív. Doki ugye minden viziten tömegestül áradtak a szobába, a legtöbbjüket egyáltalán nem ismertem, de nagyon kedves és barátságos volt mindenki. Érdekes, sok helyen olvasom, hogy a csecsemősök nem segítőkészek, én ezt sem tapasztaltam. Velem ők is kedvesek és segítőkészek voltak. (Sok bajom viszont nem is volt, ez igaz.)
Hát, nem semmi, ha Pécsre jársz egyetemre! Majd szorítok, hogy jól menjenek a ZH-k meg a vizsgák :) Nekem nem hiszem, hogy lenne erőm még tanulni is! Mennyire könnyű vagy nehéz eset a Kislányod? A Fiam eléggé többemberes volt csecsemőnek, de most se egy egyszerű eset. Viszont okos, értelmes, IMÁDNIVALÓ :lol:
Most megyek, vár a Kicsi Fiam :D
De írjatok Többiek is!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szerencsére csak náthás a kincsem, voltunk dokinál és azt mondta, hogy csak tisztítsam tovább a nóziját és inhaláljunk tovább.

Jövő héten megyek dokihoz, most 5 hetes vagyok kb. Én az első vizsgálatokra az sztk-ba mentem, de a 18.ker-be, mert hozzánk az esik közel. A 12. héttől jártam magánrendelésre és most is úgy tervezem. Mi a Dél-Pestibe tartozunk hivatalosan, de én a Bajcsyban szerettem volna szülni mindenképp, mert az olvasottak alapján az lett szimpatikus. Orvost csak később választottam.

A férjem bent is aludt velünk, mert nekem brutális kórházfóbiám volt anyukám halála óta. Szerencsére ez az élmény sokat javított ezen.
A csecsemősök velünk is nagyon rendesek voltak. Ha valamit nem tudtam kérdeztem, ők válaszoltak. Néha benéztek, hogy minden rendben van-e és ennyi.

Nekem se sok erőm van tanulni, de muszáj, mert nem tudok többet halasztani és nem akarom az eddig beleölt energiát és pénzt veszni hagyni.

Az én Nórim hihetetlenül jó baba volt. Hangja alig volt, csak akkor sírt, ha éhes volt. Evett, aludt, nézelődött.
Amióta viszont elkezdett mászni, majd járni azóta többen kellünk hozzá. Velünk él a húgom és apukám is és nagy segítség, hogy néha átveszik. Van kutyusunk és cicánk is, hihetetlen, hogy mennyit nyúzza őket is. Labdát dobál, kergetőznek. Szerencsére ők is imádják a csajt és bármit tehet velük. :D
A kertet berendeztük játszótérnek, órákig el tud hintázni és homokozni. :)

Egyébként nagyon mosolygós és kedves. Hihetetlenül jó megfigyelő és ő is nagyon okos. Ami viszont megdöbbentő, hogy milyen rendmániás. Mindent vissza kell tenni a helyére. Ha valaki nem teszi a cipőjét a szekrénybe, a kezébe nyomja és mutatja, hogy tegye el. Már a papucsomat sem hagyhatom az ajtó előtt,mert a kis diktátorom rám szól. :lol:

Vajon fog még rajtunk kívül valaki Bajcsyban szülni? Tényleg érdekelne mások tapasztalata is! :)
 
 
 
 


Hello!
Remélem, hogy írnak majd a többiek is, tuti, hogy nem csak mi készülünk a Bajcsyba :P
Én kórházfóbiás sosem voltam, de a "Bajcsys" élmény győzött meg véglegesen, hogy akarjak további gyermekáldást :P Az első terhességem ugyanis minden volt, csak felhőtlen nem ... Az első napokban a vérezgetés, rettegés, aztán a 6. héttől olyan iszonyatos hányinger és hányás, hogy azt hittem, nem élem túl :x Nem tudtam felkelni, folyamatosan azt éreztem, hogy MOST jön a hányás, aztán csak öklendeztem, mert hányni nem igazán volt mit. Kaptam infúziót, mindent, borzalmasan rosszul voltam. A 16. héttől (!) kezdett halványan javulgatni a helyzet, a 21. héten még hánytam, utána már nem, de a szülés napjáig folyamatosan hányingerem volt, és sokszor kerültem "hányásközeli" állapotba. A hasam a 13. héttől keményedett, volt olyan nap, hogy egész nap mint a beton, olyan volt. Emiatt persze szintén rettegtem, hogy baj lesz ... Szóval, én azt mondtam, hogy SOHA TÖBBET nem akarok terhes lenni, nem kell több gyerek! Aztán az utolsó harmadban, amikor már annyira mozgott, bukfencezett, amikor már simogattam, mert annyira ki lehetett venni a Fiam kis vonalait, akkor elkezdtem szomorkodni, hogy mennyire fog hiányozni az állandó jelenléte ... És a szülés után nálam ez komoly problémát okozott, szerintem a depresszió egy megnyilvánulási formája volt, hogy visszasírtam a terhességet, úgy éreztem, hogy elveszítettem valamit, valakit. Pedig ott volt Áronkám, kézzelfoghatóan, szoptattam, velem volt végig ... És az az igazság, a mai napig irigy vagyok, ha pocakos kismamit látok, hiányzik az áldott állapot :shock:
Persze a Fiamat nem adnám semmiért :)
Tehát, a szülés után (amikor végre a hányingerem is elmúlt :) ) már tudtam, hogy én ezt újra át akarom élni, számomra a szülés akkora élmény volt! Azóta sincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe.

Na, az én Fiam nem volt ilyen mintababa, mint a Te Lányod, Andi! Ő az a típus, aki addig volt csendben, amíg a cicimen lógott, illetve, amíg dajkálta valaki. Éjjelente 3-4 szoptatás, nappal pedig átlag másfél óránként, de volt, hogy gyakrabban. Nappal 2-3x 20 perceket aludt, a fennmaradó időben pedig nem volt el, nem lehetett letenni sehová, mert ordított. Nagyon nehéz volt, akkor kezdett javulni a helyzet, amikor mászni kezdett, de a mai napig is nagyon kell szervezkednem, hogy a háztartással tudjak haladni ... Ő még csak most kezd el önállóan lépegetni, de a járókában 15 percnél többet nem marad. Nehéz, de imádom, hihetetlen jópofa, igazi egyéniség. És sokat vártam Rá, sokáig csak álmodoztam, hogy Ő majd lesz nekem, úgyhogy minden nap csodaként tekintek Rá :)

Remélem, már jobban van Nórika! Ő már mindenevő? Áron még erősen szopik, de igazából bármit megeszik, amit adok neki, csak én vagyok egy kicsit talán túl óvatos.
De izgalmas, nemsokára mehetsz dokihoz! Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen! Neked simán zajlott/zajlik a terhességed?
Amúgy a magánrendelésre csak úgy oda kell menni, vagy be kell jelentkezni előtte? Milyen a rendelő? Én sosem voltam ott.
Most megyek, mert hulla vagyok ...
De írjatok :D
Jó éjt!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sajnos az én terhességem sem volt teljesen problémamentes.
Volt egy 14 éves kutyusom, aki kölyökkora óta családtagként élt velünk, és pont a terhességem félidejében halt meg, elég váratlanul. Ez normál esetben is megviselt volna, de terhesen sokkal érzékenyebb voltam.
Amikor megtudtam mi történt, elkezdett nagyon erősen görcsölni a hasam, éreztem, hogy baj lesz. Nagyon kellett koncentrálnom, hogy megnyugodjak, de sikerült Nóri miatt. Valószínűleg csak ez mentett meg minket a koraszüléstől. Viszont onnét kezdve szigorúan feküdnöm kellett,mert megrövidült a méhnyakam...

Az nagyon kemény volt, nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz pihenni. De végül jól alakult a dolog és bár a 36. héttől már nem kíméltem magam (sőt), Nóci mégis ráhúzott egy hetet a pocakban. :)

Én óvatosan kezdtem a hozzátáplálást, de most már nagyon sok mindent megeszik. A tejtermékekkel, meg ami allergiát, hasfájást okozhat, azokkal még várok. De nálunk a tápszer is megy még reggel-este.

Köszönöm egyébként már sokkal jobban van, most Apa lett náthás... Az éjszakát ezért hármasban kellett töltenünk,mert Nóri semmi pénzért nem szállt le az apjáról, simogatta, bújt hozzá. Nagyon nagy a szerelem! :D

Nagyon aranyos vagy, hogy drukkolsz nekünk! Remélem hamarosan te is látogathatod a dokit! :)

A magánrendelésre időpontot kell kérni, elég nehéz,mert mindegyikükhöz sokan járnak - ez is elárul valamit. :)
 
 
 
 


Azért nem semmi, amin keresztül mentél! Nálad kiderült, hogy mi volt az oka a vérzésnek?
De a lényeg, hogy van egy imádnivaló Áronod! :)

Én is furcsán éreztem magam szülés után. De aztán jött egy hét, amíg nagyon rosszul voltam, akkor már csak az foglalkoztatott, hogy ott volt az én csöppem és én ülni is alig tudtam, pedig folyton őt babusgattam volna. Szerencsére akkor még szabadságon volt Apa és így könnyebben átvészeltük a dolgot. :)
 
 
 
 


Sziasztok!

Na csak feleled ez a topik. :)
Nagyon egykoruak a babaink, a mi Eszterunk tavaly aprilis 21-en szuletett.

A hir igaz, hogy a baba mama szobakat ( a nem alapitvanyiakat) felujitjak, ket honapja szult ott egy baratnom, 6 agyra jutott egy furdo, wc, azt mondta, teljesen rendben volt. Ugy tudom, meg nincs az osszes szoba felujitva, de folyamatosan dolgoznak rajta. A dokim is ezt mondta.

Nalunk december elejere varhato a kisteso, es kis korkulonbseget szerettunk volna, max ket evet. Csak 19-20 honap lesz vegul, ha minden jol megy, biztos nem lesz konnyu, de mindent meger. :)

A heten voltam tarkoredo vizsgalaton, minden rendben van a babaval szerencsere.

Tavaly en is a zold szobaban szultem, ugyan azt hiszem, az a legkisebb, de nekem teljesen megfelelt. :) Voltam kadban is. Nem volt hosszu szules, 10 ora, szinte percre pontosan. Otthon elment valamennyi magzatviz hajnali 3/4 4kor, hivtam a dokim, o mondta, hogy nyugodtan keszulodjek ossze, menjunk be, az ugyeletes meg fog vizsgalni, es fel fogjak ot hivni, hogy mi a helyzet, de jon o is, fel het korul bent lesz. Fel hat korul ertunk be (feloraval valtas elott), nst-re tettek, az eppen ott levo szuleszno nagyon kedves volt, egy fiatal csajszi. Aztan az ugyeletes doki megvizsgalt, nagyon nem volt kedve hozza, nagyon kellemetlen is volt az egesz, ez volt a legrosszabb resze. Megkerdezte, hogy tuti magzatviz folyt-e el (eloszor szulo notol)... Mire vegeztunk, mar telefonalt is a dokim, hogy mi a helyzet, mondta, hogy mar uton van. Magdika lett a szuleszno, du 13. 48 kor szuletett a babank, vegig ott volt, pedig nem fogadott volt, es nagyon rendes volt, nagyon hozzaerto. A dokim is, o Dr Ferenczi. O is rengeteget jott, benezett.
Alapitvanyi szobaban voltam, de azt hiszem igazabol mindegy, hol van az ember, nem annyira volt szerencsem, mert a szobatarsam szegeny rettenetesen horkolt az utolso ejszaka, es semmit nem tudtam aludni, szoval nagyon kimerultem, amugy is a 4 kilos baba megszulese kivett fizikailag.
A csecsemosok kozul a fiatalok szerintem nagyon nagyon rendesek, sokat segitettek, sok hasznosat mondtak, az idosebbek kicsit mufurcabbak.

En azt az egyet nehezmenyezem, ha ejjelre be akarod adni, hogy tudjal kicsit pihenni, akkor tapszert adnak, pedig behozhatnak, amikor sir, anyuka megeteti, elaltatja, es visszatolja, es akkor tud pihenni. Hacsak a szomszede nem akkor sir. :)

Babara ugy ahogy vesszuk en is nagyon sokat vartam, szoval nagyon nagyon tudom ertekelni az en kis csodamat, csodaimat. 2004-ben derult ki, hogy PCO-s vagyok, akkor meg nem tudtak, hogy nalam ezt inzulin rezisztencia okozza. Az akkori ferjemmel eveken at probalkoztunk, stimuk, hormonok, de nem sikerult. Elvaltunk, ket evvel kesobb megtalaltam a mostani ferjemet, akit imadok, aki rendbetette a lelkemet, es ezaltal a testem is ugy tunik meggyogyult. Vele nagyon hamar sikerult Eszter is, es a mostani baba is. Eszternel en is kaptam Utrot, most csak Duphastont, biztonsagkepp, de eddig ugy tunik rendben van minden, nagyon pozitivan allok hozza, hogy tovabb is igy lesz.

Andi, remelem nalunk is ilyen nyugodt baba jon, mint a Te Norid, Eszter inkabb Zizien Aronjara hasonlit. 3 honapos koraig evett aludt, sirt, ha baja volt, azota viszont nagyon egyertelmuen fejezi ki az akaratat. :) Turelemmel, szeretettel probaljuk ot kicsit szelidebbre nevelni. :)

Jo hosszu lettem, el is dugulok gyorsan, lassan megyek is aludni.
Ti merre laktok? Mi 16. keruletiek vagyunk.

Ja, Zizien, en is drukkolok, hogy minel elobb te is pozitivat tesztelj! :)
 
 


Sziasztok!
Verus, jó, hogy írtál, már azt hittük, ketten maradunk :) És annak is örülök, hogy neked is pozitív Bajcsys élményeid vannak.
Hát igen, jó nektek, megint babát vártok! (Köszönöm a drukkokat, kicsit félek, hogy megint sokat kell várnom - Áron a 19. hónapban jött össze, az első baba első próbálkozásra sikerült, sajnos elment, aztán 17 hónapig semmi, majd egy újabb vetélés, viszont az utána következő abszolút esélytelen, reménytelen ciklusban megsajnált engem Áronka, és jött :) ) Nem, semmi nem derült ki, hogy mi okozta a vetéléseket és a vérzést Áronnál is, csak nekem gyanús, hogy alacsony a progeszteronom - egyszer nézték, 14 lett, a doki (még nem Szécsényihez jártam akkor) azt mondta rá, hogy jó az, normál tartományba esik. Persze én utánanéztem, és igaz, a 14 még a normálban van, de a legalsó határon ... És mikor Áronnál pozitív lett a teszt, az első dolgom az volt, hogy saját szakállamra elkezdtem szedni azonnal az Utrogestant. Talán segített, bár bizonyítani nyilván nem tudom ...

Akkor igaz, hogy újítják a gyermekágyat, ennek örülök! Bár ugye én a régivel is elégedett voltam ... De tény, ráfért.
Az én szülésem is "tökéletes" volt, leszámítva, hogy indítani kellett 40+3-nál,(hát mondjuk ennyi bajom legyen legközelebb is ...) , és, hogy masszív hányingerem volt vajúdás közben is, és szülés után is 3x hánytam ... Burokrepesztéstől számítva 5 óra alatt meglett a Kicsikém. Reggel fél 7-re kellett becuccolnunk, felvétel, beöntés, stb ..., majd jött a Doki, burokrepesztés, oxitocin, epidurál. 13.13-kor pedig már ordított is Áronka :D
Írtam, hogy én az egy ágyasban voltam, így utólag tudatosult bennem, hogy ezzel mekkora szerencsém volt, senkit nem zavartak a látogatóim, nyugodtan babázhattam, engem sem zavart senki ... Talán ezt az egy luxust igénybe veszem legközelebb is, ez így annyira jó volt!
Verus, Te hová jársz dokihoz? Ferenczi doktornak is van magánrendelése?
Hát, biztos bele kell majd rázódnotok a két pici gyerek nevelésébe, ellátásába, de tényleg úgy van, ahogy Verus írja, minden fáradságot megér! (Mert azért valljuk be, anyának lenni sokszor nagyon-nagyon fárasztó, de tényleg mindennél szebb dolog!)
Áronom alszik végre, ilyenkor van időm pilledni egy kicsit, persze még vár a mosógép, hogy kiszedjem a ruhákat, meg a mosatlan, hogy elmosogassak, meg a rendetlenség, hogy felszámoljam :D
Úgyhogy megyek is!
Andi, remélem, javulgat Nóri! Tündéri lehet a rendmániájával :D (Jöhet hozzám, én is rendmániás vagyok, Áron persze keresztbetesz nekem :D )
Ja, mi a 10. kerületben lakunk, jelenleg viszont külföldön. Ha összejön a baba, húzok haza dokihoz, persze amúgy is megyünk, legközelebb talán júliusban).
Jó éjszakát mindenkinek!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Verus, én meg azért drukkolok Neked, hogy a következő babád nyugodt, mosolygós, könnyen kezelhető legyen, azon túl persze, ami a legfontosabb, hogy egészséges legyen! (És ez persze mindenkire vonatkozik!)
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szia Verus!

Örülök, hogy te is írtál! :)

Meglepő, hogy milyen közeli időpontokban születtek a babáink! :)


Nekem 41. héten indították a szülést. Reggel 9-re mentünk be, de csak éjjel 1/2 3-kor született meg Nóri. Én hálát adok az EDA-ért! :)
Főleg, mert már napokkal korábban alig tudtam aludni és így vajúdás közben tudtam pár percet szundítani. Sajnos én is hánytam közben kétszer is. Amúgy is sokáig volt hányingerem terhesség alatt (20. hétig) és már most is van. :S

Verus! Én akkor örültem meg, hogy egyágyas alapítványiba mentünk, amikor a szomszéd szobában lévő csajnak megszületett a kisfia. Gyakorlatilag egész nap és egész éjjel üvöltött. A csecsemősök többször jöttek megnézni, hogy kinek sír ennyire a babája.
A tápszert én sem értem, mert eléggé pártolták a szoptatást, amikor ott voltam. Mondjuk volt egy kisbaba, akihez csak néha nézett be az anyukája - szegény mindig bent volt.

Én egyébként Felsőpakonyon élek, a 18. kertől kb. 6-8 km-re. Direkt a babázás miatt költöztünk ide.

Én nagyon izgulok, hogy hogyan bírom majd két babával. Amióta Nóci ilyen mozgékony, nincs megállás. Még náthás kicsit, de így is pörög. Az előbb a porszívós orrszívóval játszott, próbálta kiszívni saját magának a nóziját. Egyébként sírni szokott, de érdekes gyerek, megpróbálja saját maga leküzdeni a félelmeit...

Mostanában meg kell tapsolni, ha ügyes volt. Ő is megtapsolja magát minden esetben, így tanult meg egy csomó dolgot, hogy vágyott az elismerésre. :D
 
 
 
 


Sziasztok!

Jo kis lusta babak voltak a pocakban, Eszti 40 hetes 5 napos terhesseg utan bujt ki, nagycsutortokon. Husvet hetfoig volt haladekunk, mert jol volt a baba. Nalam fel 11kor delelott repesztettek burkot, egy ora mulva a szuleszno beadott egy mehszajlazito szurit, na az olyan egymast ero fajasokat hozott, hogy csak na, de el is tunt negyed kettore a mehszaj. Nalam nem volt EDA. Ti szerettetek volna, vagy muszaj volt?
Nalam sajnos nem volt utana ott a baba, mert nagyon lilan jott ki, bekakilt a vizbe, es bele is nyelt. Estig megfigyeltek, meg kapott egy kis oxigent, de csak orrpipan keresztul, par percig. Este hetkor betoltak, de 9kor visszatoltam, mert nagyon feltem az elozmenyek utan, jobbnak lattam, ha reggelig meg megfigyelik.

Ami erdekes meg, hogy a csecsemosok azt mondjak, hogy az elso 24 oraban ne szoptass, mas korhazakban viszont, ha sir, nyugodtan tedd cicire...

Nalam egy kicsit turelmetlenebbek voltak, egyik ejjel is a kezembe nyomtak tapszert, merthogy ehes ez a gyerek... De husvet volt, kevesen voltak, biztos amiatt volt egy kicsit nyugosebb a garda. Nem is adtam neki oda az osszes tapszert, amit adtak, csak egy kicsit, aztan megint ment cicire, ket ora mulva, amikor sirt.

mindenesetre sok mindent tanultam, tuti nem fogok a kistesonak engedni tapszert, es ha egy mod van ra, a kezembol sem adom ki. :) Na meg merni nem fogom, vicces, amikor kevesebbet mutat a merleg szopi utan. :)

Zizien!

A 14-es szint nagyon nagyon alacsony. Az elso terhessegemet meg nem Ferenczinel kezdtem, hanem egy idosebb dokinal, akit regrol ismertem, es hozza jartam korabban kezelesekre meg a Schopfibe. Amikor hivtam, hogy pozitiv a tesztem, rogton bekuldott egy helyre (mensmentis.hu - akkor mar a korhaz megszunese utan ott dolgozott nyugdijaskent), reggel levettek a vert, du 2-re volt HCG es progi eredmeny. A progi 54 volt, es azt mondta, hogy ugyan ez a tankonyvi erteknek megfelel, de a tapasztalata szerint ez nem mindig eleg, nyomassak 2*1 Utrot! 4 nap mulva kontroll vervetel, akkor mar 83 volt a szint, azt mondta, ezzel mar nagy valoszinuseggel nem lesz gond. Mondjuk o a total biztosra meno, de hat reprodukcion dolgozott evtizedekig.
O kuldott Ferenczihez, mert o mar nem szuleszt. Ferenczi externista a Bajcsyban, igy a maganrendelesere jarok. O most nem csinaltatott progi szintet, de ereztem, hogy a Duphaston is eleg lesz. ( altalaban a nem foglalkoznak igazan a progi szinttel sajnos, ezt latom sok helyen, pedig ha az alacsony, akkor nagy baj lehet)

Gondolom, hogy Nori mellett nincs megallas, Eszti is nagyon eleven, de meg nem jar, csak a butorok mellett, meg egyre tobbet all egyedul.
Mi 10 hosan voltunk egyszer betegek, eleg jol viselte, o is csopogtetett a macinak, meg szivta a maci orrat, csak akkor sirt meg hadakozott, amikor o kerult sorra. Azota is sokat csopogtet a mi orrunkba is, meg a macinak is.
Es Esztit is sokat kell megtapsolni, sot, minden kajalas utan megtapsolja sajat magat, hogy milyen ugyes volt.

Andi, kitartas a hanyingerhez, nekem a magne B6 valamennyire segit. En is felidoig voltam rosszul, most talan jobb a helyzet, ez a 12. het masodik fele, es most mar jobb a helyzet, persze meg kozel nem tokeletes.

Zizien jol emlekszem, szoptatsz meg?
Hidd el, jonni fog a kisteso, csak lazan allj a dologhoz! es ha van pozitiv teszted, irany a doki, es harcolj ki progi szintet, de akar sajat ktsg-re is megcsinaltathatod, a fenti honlap cimen utana tudsz olvasni.

Ti hogy boldogultok a hisztikkel? Nalatok is vannak mostanaban?
 
 


Lehet, hogy elkezdem szedni én is, de egyenlőre a tabletták gondolata is felkavar. :)

Majd elkezd járni Esztered, amikor ő úgy gondolja! :) Nekem egy csomó hülyeséget mondtak anyukák, hogy ültessem bébikompba, meg stb...
Én úgy gondolom, hogy nem szabad erőltetni náluk ezeket a mozgásfejlődéseket, minden baba más. A gyerekorvos és az ortopédorvos is ezt javasolta, inkább nekik hiszek. (egyébként 18 hónapos korig kell nekik elkezdeni járni)
Engem most a beszédfejlődés miatt kezdtek el ijesztgetni. Mesélte vki, hogy az ő Pistikéje már 9 hónaposan verset mondott... A védőnő megnyugtatott, hogy 2 évesen kell tudnia csak alapszavakat és tőmondatokat.

A hiszti izgalmas dolog, épp az előbb harapott meg Nóci,mert nem engedtem kipakolni az éjjeliszekrényt.
Nehéz okosnak lenni szerintem ebben a kérdésben. Én próbálok nem figyelni a hisztijére és van, hogy abbahagyja. Azért ők még kicsik ahhoz, hogy elmagyarázzuk mit szabad és mit nem, később könnyebb lesz.
Nálunk most az okozott gondot, hogy a porszívó zsinórját kezdte kirángatni a konnektorból, hiába szóltam rá, kénytelen voltam képletesen a kezére csapni. Nem vagyok híve az erőszaknak, de ez az életébe kerülhet, ha nem tanulja meg. A használaton kívül konnektorok le vannak dugózva, de ezt nem tudom kivédeni.
 
 
 
 


Sziasztok!
Alszik Áronom, gondolom, még 2 percig :P Addig is írok.
Szóval igen, én is úgy gondolom, hogy a 14-es progim mellett nem véletlenül pecsételtem, vetéltem. Kicsit nagy ára volt a dolognak, mire saját kezembe vettem a saját kezelésemet :cry: Durva, hogy az embernek ilyesmivel kell foglalkoznia, elvégre az orvosnak kéne tisztában lennie a dolgok mikéntjével. (De hangsúlyozom, akkor még nem a Bajcsyba jártam!)
Verus, akkor neked is szerencséd volt, hogy az orvosod komolyan vett és megnézette a progidat! Köszi a mensmentis címét, jó tudni, hogy magamnak is intézhetek labort, nem szeretnék úgy járni megint, mint már 2x ...
És igen, szoptatok még, nagy erőkkel! Kicsi Fiam nagy cici fan, naponta 6-8x simán szopik még. Az egyik szemem nevet, meg leginkább a másik is :) Végül is csak az az egy dolog szól a szoptatás ellen (a mi esetünkben), hogy csökkenti a Kistesó létrejöttének esélyét. De emiatt meg nincs szívem Áront megfosztani attól, ami jár Neki. És ez a szoptatás a kezemben akkora adu ász! Bármikor, bármi baja van, csak elő a cicit és már meg is oldottunk mindent :) Félek is, hogy mi lesz, ha már nem lesz, na meg bevallom, lelkileg sem nagyon tudom elképzelni, hogy mi lesz velünk a szoptatás befejeztével ... Ez egy amolyan második köldökzsinór közöttünk ...
Csodálkozom ezen az "első 24 órában ne szoptassunk" dolgon.
Nekem kifejezetten mondta a szülésznő, hogy minél előbb tegyem mellre. Én már ahogy kitettek minket a szobába (és ez kb. fél órával szülés után megtörtént teltház miatt) szoptattam, vagyis próbálkoztam. Másnap még nem tudták mérni a mennyiséget, vagy nem szopott semmit a Kicském, de cumisüvegből vizet adtam neki, és elvolt vele. 3. nap pedig már 30-akat szopott! Tápszer nálunk nem volt egy csepp se, viszont nem is zárkóztam el előle, de nem lett rá szükség.

Ajaj, én nagy EDA-párti vagyok!
Eleve úgy készültem, hogy nekem az KELL :D Nem csak azért, hogy nekem ne fájjon, hanem azért is, hogy a babám minél hamarabb, minél könnyebben megszülessen. Sokat olvastam utána, és elhiszem, hogy az EDA segíti a tágulást, gyorsítja a folyamatot. (Írtam, hogy 8-kor repesztett burkot a Doki, 12.45-kor kezdtük a kitolást és 13.13-kor már meg is volt Áron.) Szuper találmánynak tartom, áldom a nevét, aki kitalálta! Ráadásul nálam olyan jól sikerült, hogy a tolófájásokat se éreztem, a Doki nézett is nagyot, hogy semmi kakilási inger nincs ... Viszont éreztem, ahogy összehúzódik a méhem, a hasam, ezt a doki is alátámasztotta, ahogy a keze a hasamon volt. Tehát rendesen tudtam nyomni.

Verus, Áron is pár napja lépeget egyedül, Ő se siette el a dolgot, de én nem is bánom! Tulajdonképpen tegnap óta megyeget hosszabb távon. Mindennek eljön a maga ideje. Na, a hiszti ...
Majd arról is írok, de most mennem kell, mert azóta a Babukám már itt tekereg az ölemben, és "valami bűzlik" :D
Sziasztok!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

En sem vagyok a jarassegitok hive, majd elindul, amikor megerett ra.
Andi, beszeden ne aggodj, keresztfiam majdnem ket evesen kezdett el beszelni, most 3,5 es nagyon szepen beszel. Ebben is a sajat tempojukat kovetik, siettetni nem lehet, egyre kell figyelni, hogy biztosan jol hall-e.

Hisztinel amikor a konvektorhoz nyult, (gaz), akkor egyszer en is megpaskoltam a kezet, de csak nevetett rajta. Inkabb megprobalom elterelni onnan jatszani, mert azt mondjak, meg nem emlekeznek arra, hogy mit nem szabad.
Nalunk kaja keszites kozben tud nagyot hisztizni, amikor nem keszul olyan gyorsan, ahogy szeretne. Elofordult mar, hogy elszakadt a cerna, es megemeltem a hangom, persze hatasa nem volt, es a hiszti sem hagyott alabb. :) Azt hiszem egyebkent neha hagyni is kell oket, hogy kiduhongjek magukat, szerintem ugy, ahogy nekunk is szuksegunk van a feszultseg levezetesere, nekik ez egy megoldas.

Zizien! Olvass nagyon utana, meg kerdezz ra a dokidnal a szoptatas melletti teherbeesesrol. En ugy tudom, hogy az egyik eset, hogy megvaltozik a tej ize, es a kicsi leszokik, a masik rosszabbik, nem biztos, hogy megmarad a baba. Alacsony progi szintnel ez jol atgondolando, nem tudom, egyaltalan szabad-e ezek a gyogyik mellett szoptatni. Ha meg hirtelen kell abbahagyni a szopit, az Aronnak nagy trauma. De, van ismerosom, aki vegig szoptatott terhesseg alatt, es utana is mindkettot, a picit es a nagyot is. 16 ho a kulonbseg.

Mi cicit mindig csak kajara hasznaltuk, nekem lassan is indult be, Eszti sem volt turelmes, meg o csak addig szivta, amig volt benne, utana vigyem, ahova akarom, csak neki ne adjam. :) Mondjuk nekem 8 hetig nagyon fajt, pedig elvileg jol szopott, gyakorlatilag biztos volt valami kis hiba. De igy is 8 honapig szopizott, 4 hotol kapott tapi kiegeszitest.

A Bajcsy honlapjan van leiras az EDA-rol, es amikor elolvastam, akkor dontottem ugy, hogy inkabb nem. :) De nem bantam meg, igy sem volt lassu szules, fel 11-es repesztes utan 13,48-ra megvolt a lany, 4 nyomasra. :)
Mennyi ideig nem mozdulhattal az EDA utan?

Nagyon kivancsi vagyok, hogy a kovetkezo milyen lesz. Valahol izgalmas, hogy tudom mire szamitsak, de valoszinuleg teljesen mas lesz. :)

Zizien, ti hol vagytok kulfoldon?
Andi, nem tudom, irtam-e, de minden elismeresem, hogy tanulni tudsz a baba mellett! Ugyes vagy!
 
 


Nóri is hihetetlen hisztiket le tud csapni, ha éhes. :)

Örülök, hogy ti is így gondoljátok, hogy nem szabad erőltetni a babák fejlődését! :) Nagyon ki tudok akadni a versengő anyukáktól. Az egyik ismerősöm kapott is a fejére az ortopédián, mert rugós hintába ültették a gyereket, hogy erősödjön a lába. El is indult 10 hónaposan, de ki tudja később milyen következményei lesznek ennek...


EDA után lehet mozogni és közben is, az csak a has területén csillapítja a fájdalmat. De a kitolásnál semmit sem ér, azon a részen ugyanúgy érzel mindent. A spinális érzéstelenítés "bénít le", azt használják császárnál és az után ne szabad x ideig mozogni.

Mindenki azt mondja, hogy nincs két egyforma szülés. Én csak azt szeretném, hogy ilyen szép emlék maradjon, mint Nóci születése. Sosem fogom elfelejteni!

Ti nem szoktatok megdöbbeni néha, hogy már milyen nagy a babátok? Nekem olyan, mintha tegnap született volna, most meg már olyan igazi kisgyerek forma...

Köszönöm, de korántsem vagyok olyan ügyes, mint szeretném. A tanulás nagyon nehéz, muszájból is csinálom. Van némi segítségem, de persze amikor tanulnék Nóci senki mással nem marad meg. :) Nagyon bánom, hogy anno nem a nappali tagozatot választottam...

Tényleg.Ti hogy érzitek, lesz munkalehetőségetek babázás után?
 
 
 
 


Sziasztok!
Én is örülök, hogy itt senki nem a "szupergyerek" címre törekszik a babájával, én sem szeretem, sőt, kifejezetten sajnálom a gyereket, amikor anyuka erőltet nála ezt-azt. Nekem is van ismerősöm, aki azzal dicsekedett, hogy "megtanította" felállni a gyereket 6 hónaposan, aki így-szegény-naphosszat álldogált görcsösen kapaszkodva, viszont felülni még nem tudott 10 hónaposan ... Az én fiam se egy kapkodós típus, de nem bánom, egészséges és vidám legyen, ez a lényeg!
Nálunk a legnagyobb baj nem is a hisztivel van, hanem a hihetetlen ölbebabaságával, ami kb. 2 hetes kora óta tart, minden igyekezetem ellenére. Tényleg első perctől kiságyba szerettem volna szoktatni, de Ő az a típusú csecsemő volt, aki SEHOL nem maradt meg, csak ölben. Hiába tettem hordozóba, kiságyba, játszószőnyegre, még hiper-szuper elemes-zenélős hintáztató pihenőszéket is vettünk neki. Állítom, összesen 1 órát nem töltött benne! Úgyhogy az első kb. 7 hónap nálunk nagyon durva volt! Naponta átlagosan 2-3x 20 perceket aludt, éjjelente 3-4x szopott, és ha ébren volt, akkor folyamatosan hurcolni, rázni, ringatni kellett. Azt hittem, eljött a világvége, én, aki annyira akart babát, néha kétségbe estem, hogy mi lesz velem, ez már mindig így lesz????
Aztán, ahogy mászni kezdett, javult a helyzet, de a mai napig ölbebaba :D
Most kezdi azt is, hogy ha nem tetszik neki valami (lásd: túl sokáig melegítem a kajáját, mint Ti :D ), akkor hátradobja magát, hátracsapja a fejét, ordít, és ez ugye veszélyes, ha pl. falnál vagyunk, vagy bármibe be tudja csapni a fejét. De olyan is volt, hogy egy ilyen hátrecsapódásánál majdnem kiesett a kezemből :oops:
Nem könnyű eset az én Kicsikém, de annyira imádom, hogy azt elmondani sem lehet. Nyilván, tudjátok, miről beszélek :)
Ja, én a hozzátáplálást 3 hónaposan kezdtem, mert rengeteget szenvedtünk a kakilással. Ugye akkor volt friss meggy, azt turmixoltam-passzíroztam neki, Ő meg olyan boldogan és profin nyitogatta a kis száját, mintha mindig azt evett volna :D Utána őszibarack, stb, viszonylag lassan haladtunk, de nagyon jót tett neki a napi pár kanál gyümölcs. Persze, ha nem jól reagált volna rá, én sem erőltettem volna.

Az EDA nekem nagyon bejött, én biztos kérem legközelebb is. Nem kellett feküdni utána, sőt, vajúdás közben is sétálgathattam, mehettem a labdára, stb. Fura érzés, olyan, mint amikor zsibbad a lábad, nem éreztem az injekciót, sőt, a méhszáj-nézegetéseket sem, viszont tudtam rendesen mozogni.
De ahogy látom, Verus, a Te szüléseden nem sok felgyorsítani való lett volna! :)
Igen, tudom, hogy ezzel a szoptatás-teherbeesés dologgal foglalkozni kell, már gondolkodom is, hogy felhívom a Dokit, Ő mit mond, bár a legutóbbi beszélgetésünkkor csak bíztatott, hogy próbélkozzunk és majd jelentkezzek :D Dehát én sem vagyok nyugodt így. Végül is Áronnak már nem létszükséglet, sokkal inkább lelki táplálék az anyatej, én vagyok ilyen hülye lelkis, hogy nem szánom rá magam, hogy lassan leválasszam. De annyira szeretjük mindketten, amikor összebújunk, és Ő megnyugszik egy pillanat alatt ...

Mi most Angliában lakunk, de én nagyon nem szeretnék itt maradni, vágyom haza :( Hiányzik még az a lepusztult 10. kerület is :D
Munkalehetőség ... Én erre egyelőre nem is gondolok ... Hogy nővérként hogy tudok elhelyezkedni, és mennyi pénzért :(
Ti amúgy két babát terveztek, vagy többet is? Mert bevallom, én jelenleg azt érzem, hogy folyamatosan szülni és babázni szeretnék, annyira élvezem :D Tudom, majd adok én ebből lejjebb is :lol:
És igen,valóban döbbenetes, hogy milyen gyorsan nőnek, hogy elrohan az idő! Ha tehetném, időnként megállítanám egy kicsit, hogy jól kiélvezhessünk egy-egy időszakot, sőt, visszapörgetném!
Most született, és tessék, már a 2. évet tapossuk!
Most megyek, sziasztok!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Én örülök neki, ha néha kicsit megmarad az ölemben Nóci. Mostanában csak a nagy rohanás megy. Annyira hiányzik az amikor még rajtam aludt el. Erre nemrég jöttem rá, mikor a pár napos keresztlányom két órán keresztül aludt a karomban. Szerencsére azért sokszor hozzám bújik, kapok puszit is, de aztán már hozza is a könyvecskéit, vagy kéri, hogy nézzünk Frakkot (pontosabban a zenéjét hallgatjuk, ő meg táncol rá és rázza a buksiját).

Nócinak is szokása, hogy hátradobja magát. Volt már jó pár kopp ebből. Nagyon remélem, hogy leszokik róla.

Zizien, én irigyellek a szoptatás miatt! Nekem kevés volt az a 3 hónap. Hiába vigasztal mindenki, hogy 4,5 hónapig kapott anyatejet, de nekem is kellett volna lelkileg... :(

Én kettőt tervezek, a férjem azt se bánná, ha egy egész focicsapatot hoznánk össze. :D


Egyébként ma voltam az sztk-ban dokinál, gondoltam az első vizsgálatokért nem fizetek. Soha többet nem megyek oda! Annyira tapló volt a doki...
 
 
 
 


De, hihetetlen, hogy mar egy eves elmult a lany... Tenyleg most szuletett. :)

Korhazzal kapcsolatban ami nekem negativ volt, az, hogy en CH dietan vagyok, ezt jeleztem is, ennek ellenere egyik nap sem kaptam diabetikus menut... Ez durva, nem tudom, aki tenyleg cukros, ugy hogy szurnia kell magat, az mit csinal. Jo, hogy nekem par nap nem szamit, a nagyon edeset meg nem eszem meg.

Zizien! Akkor Te egeszsegugyis vagy? Szopival kapcsolatban: ezt csak Te tudod, neked kell erezni, hogy mi a jo Nektek, hallgass az osztoneidre.
Nem feltel ilyen pici babaval nekivagni kulfoldnek?

Elhiszem, hogy Aron ilyen kis olbebaba. :) Nalunk a lany nagyon eberen alvo, es mindenki azt mondja, hogy azert, mert csendhez szoktattam. Hat hosszu hetekig ment a radio nappal, mosogattam, stb, de mindig az volt az eredmeny, hogy felriadt, es nem aludt tovabb. En elfogadtam, hogy o ilyen eber baba, es alkalmazkodtam hozza. Na meg mikor x oraja ebren van, es vegre elalszik, nem fogok zajt csapni egy ido utan. :) Ha megerkezik a teso, nem tudom hogyan lesz, de gondolom majd megszokja.


Munkalehetoseg? Remelem visszavesznek a melohelyre, de nagyon messze van meg az, ha minden jol megy, meg majdnem 4 ev.
Nalunk egyelore ket baba a terv, aztan ha a kicsi 3 eves lesz, es ugy erezzuk, hogy lesz eronk meg egyhez, akkor meg lesz egy, ha osszejon, de 37 felett en nem szeretnek szulni.

Nektek ki volt a szulesznotok?

Szep estet, es nyugalmas ejszakat Nektek!. :)
 
 


Verus!

Pont a hétvégén akadtam ki azon, hogy férjem alkesz nagybátyja beszólt nekünk az altatás miatt. Férjem nagyijánál voltunk és Nóri imád nála aludni ebéd után. Elég könnyen el szokott aludni, de előtte kicsit nézelődik, hiszen mégsem otthon van.
A nagyi és én kávéztunk, a férjem meg lefektette Nórit a kellemesen hűvös szobában. Erre betoppant férjem nagybátyja és a maga szokásos nagy hangján elkezd beszélni. A nagyi rögtön mondta, hogy halkuljon, mert Nóri alszik. Erre kioktatott, hogy a gyerek mellett nem kell csendben maradni, mert az ő gyerekei is zajban is tudtak aludni. (az hozzátartozik a dologhoz, hogy a nagymama nevelte fel őket végül, mert ők tojtak rájuk)
Imádom amikor ilyen emberek osztják az észt! Ráadásul normál beszélgetés mellett simán alszik Nóri, de egy számára majdnem idegen kiabálása természetesen felriasztja. Itthon már megszokta a zajokat, még porszívózok is néha, amikor alszik. De ez nem egyenlő azzal, hogy bárhol, bármikor tudna hangzavarban aludni.

Bocsánat a kifakadásért, de ezzel (és sok mással) annyira felidegesített...

Én is úgy vagyok, hogy jó lenne akár több baba is, de idén 30 leszek és ha nem térek vissza időben a munkaerőpiacra, akkor nem nagyon lesz esélyem normális munkát találni. Sajnos a meglévő végzettségeim eléggé leszűkítik a kört...


Nálam több műszak szülésznő is volt: Nóra, Magdi és legtöbbet Anitával voltunk. Mind nagyon rendesek voltak! :)
 
 
 
 


Az altatásos témáról nekem is az a véleményem, hogy a jó és pihentető alváshoz relatíve csend és nyugalom kell. Nekem ne mondja senki, hogy bömbölő és villogó TV vagy ordibálás mellett jól lehet aludni!
És nem tudom, hogy van ez a szoktatás-dolog, mert én kezdettől úgy altattam (nappal) Áront, hogy beszélgettünk mellette, sokszor porszívóztam, epiláltam a lábamat :D , csináltam a dolgomat. Mégis valahogy úgy alakult nála, hogy most már zárt ajtók mögött, nyugiban tud aludni.
Andi, az alkesz nagybácsi nagyon okos lehet ám, biztos sokat ért a gyerekekhez ... Nem csodálom, hogy kiakadtál!

Verus, de igen, nagyon stresszeltem Áronnal kicuccolni ide, tudtam, hogy itt a nap legnagyobb részében tökegyedül leszek vele, de már megszoktam. És ugye, az is fontos, hogy Apuka ne csak fotókról ismerje a gyerekét ... Most ez van, várom, hogy egy kicsit hazamenjünk, ha pedig jön majd a Kistesó, mindenképpen otthon fogok terhesgondozásra járni, illetve szülni. (Bár Áronnal is csak a 25. héten tudtunk hazamenni a folyamatos hányás miatt :( )

Igen, csecsemő-és gyermekápoló szakon végeztem, majd elvégeztem az Eü. Főiskolát diplomás ápoló szakon. De legelőször is óvónői szakközépben érettségiztem ... Mindig is nagyon szerettem a gyerekeket.

Nálunk Keresztes Évi volt a szülésznő, imádom :) Tudom, hogy Ő most szonográfusként dolgozik, de nagyon bízom benne, hogy ha oda kerül a sor, fel tudjuk kérni, hogy ismét Ő legyen a segítőnk.

Andi, ki volt ez a tapló doki? Én anno az Egészségházba jártam, ott igazán bajom senkivel nem volt ...
Most megyek, mert rámol :D
Sziasztok!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien!

Biztos nem egyszerű az élet, ha egyedül vagytok sokszor, de ha nagyobb lesz Áron, akkor nagyon sok előnnyel is járhat majd ez a kétlakiság.
Én néha elkeseredek, hogy mennyire nem lehet Mo-n egyről a kettőre jutni. Már nem bánnám azt sem, ha külföldön kezdenénk új életet.
A férjem is nagyon sokat dolgozik, hajnalban megy, este jön haza. Mindannyiunknak rossz, de legalább én mindig Nórival lehetek.
Ma hajnalban Nóri felébredt mielőtt Apa elindult dolgozni. Nócika kapaszkodott belé és sírt, hogy ne menjen el. Szegény drágámnak így még nehezebb volt elindulnia. :(

Ez a doki a 18. ker. SZTK-ban rendel - hozzánk az van közel. Mivel rákérdezett, elmondtam, hogy az előző babával magánrendelésre jártam. Erre beszólt, hogy ha nincs ló jó a szamár is? Ezután elég flegmán megkérdezte, hogy mennyire merüljön bele a vizsgálatokba...

Nem értem, ha egyszer magánrendelésre járt az ember, utána már nem mehet az sztk-ba?
 
 
 
 


Andi, gondolom, Ő Nórika :)
Tündéri!


Fúj, ez a dokis reakció tényleg undorító.
Egyrészt, egyáltalán mi köze van hozzá, hogy a korábbi terhességednél kihez, hova jártál? Másrészt, ha már őszintén megmondod, hogy magánrendelésre, ugyanúgy kötelessége maximálisan ellátni és ahogy ő fogalmazott, "belemerülni" a vizsgálatokba. Ez lenne a dolga ...
Uh-ra mikor mész? Kiváncsi vagyok, hogy tényleg az Éva csinálja-e az Uh-kat.
Eddig milyen vizsgálatok történtek, és mi a következő? Légyszi, írjátok majd nekem, hogy hányadik héten mi történik, mert én ugye ezekről a kezdeti dolgokról lemaradtam :(

Biztos vannak/lesznek előnyei a kétlakiságnak, de azért hiányzik az otthon és az ismerősök, barátok. Dehát tényleg nem könnyű otthon az élet, bár hozzáteszem, annyira itt se, sajnos.
(Áronka mindeközben békésen szuszog a karomban, cicivel a szájában :lol: )
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Köszönöm! Igen, ő az én kislányom. Nem friss kép, de ez az egyik kedvencem! :)

Most kenetet vett a rákszűréshez, de szerintem majd csak simán kikérem az eredményt.
A dokimhoz 06.06-ra kaptam időpontot. Az asszisztens azt mondta, hogy az még nem késő, lehet, hogy most még nem is látszana semmi.
Ezt az uh-t biztosan a dokim csinálja a rendelőjében. A 12. hetit is lehet, hogy ott fogja, de Nórinál a kötelező uh-kat a kórházban csinálták. Mindig más orvos vagy szonográfus volt. Arra emlékszem, hogy min. 6 héttel korábban kellett időpontot kérni és még úgy is egy csomószor kellett ott várni.

A 12. hét előtti kötelező vizsgálatok nekem ezek voltak anno: labor (vércsoport meghatározás és terheléses cukor), ekg, fogászat és meg kellett jelenni a védőnőnél, aki kiadta a kiskönyvet.

Angliában milyen vizsgálatok voltak (mármint, amíg kint voltatok)?
 
 
 
 


Tényleg nagyon jó a kép a kislányodról! Úgy tűnik, Ő is kis kerek fejű, mint az én fiam :)
Itt, Angliában konkrétan semmilyen vizsgálat nem volt! Magán úton jártunk UH-ra, hogy tudjuk, minden rendben van, mivel itt, azt hiszem, a 20. héten csinálnak először uh-t, de lehet, hogy a 24.-en ... Kellett volna jelentkezni a "szülésznőnél" (amolyan védőnő- szerűség), de én ezt kihagytam. Nem láttam értelmét annak, hogy időnként beszélgessek egy szülésznővel, aki vizsgálatokat nem csinál, ellenben jött volna "látogatni" lakásra. Na, erre nekem semmi szükségem. Amikor hazamentünk, otthon ugye mentem egyből Szécsényi doktorhoz, illetve jelentkeztem a körzeti védőnéninél, akivel amúgy is jóban vagyunk, a családunk összes gyerekének Ő a védőnője, úgyhogy már várt. A kórházban a doki beindította a vizsgálatokat (vér, uh., terheléses cukor, kenet, stb...), az AFP és az egyéb genetikai dolgok természetesen elmaradtak.
Innentől rendesen jártam én is a dokihoz, uh-n soron kívül is többször voltam, mert a 28. héten kicsinek tapizta a babát, és ekkor az uh. is pont 2 héttel kisebbnek "mérte". Ezután pedig mindig 2 hetes elmaradásban voltunk ... Kicsit féltem, de a doki megnyugtatott, hogy annyira nem vészes a helyzet, én magam sem vagyok egy nagy darab. Végül Áron 3160 grammal született, és az 56 centijével valóban sovány, ráncos manó volt, de nekem a legszebb :)
Igen, arra emlékszem, hogy az uh-kra mindig jó előre kellett időpontot kérni, és mindig rengetegen voltak. De úgy szerettem járni ... :)
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Kis pufi-pofi, bár már azóta is sokat változott az arca. :)

Olyan fura nekem, hogy ott semmit nem néznek. Itthon sokan azért panaszkodnak, hogy milyen sok vizsgálatra kell járni, de engem ez inkább megnyugtat.

Nóci 53 cm és 3630 g volt, de még így is hosszúnak és vékonynak tűnt. Szerencsére elég jó alkata van, ami rólam mostanában nagyon nem mondható el. :(

Én is szerettem uh-ra járni, jó volt látni őt és mindig megnyugodtam, hogy minden rendben van a kisasszonnyal. :)
 
 
 
 


Sziasztok!
Végre itt is jó idő van már 3. napja, el sem hiszem! Az április és a május úgy telt, hogy nem volt olyan nap, hogy ne szakadt volna az eső, ne lett volna szélvihar, a napos percekre úgy kellett vadászni. Most meg süt a nap hétágra és MELEG VAN :D Szóval igyekszünk minél többet kint lenni, ki kell használni ezt az időt, mert lehet, hogy holnapra vége is.

Áronkám tényleg kis soványnak festett, soha nem is lett belőle pufi baba, mindig olyan kis csini, karcsú volt, de a feje az nagy, kerek és pihés :D Meg lehet zabálni!

Andi, nekem sem tetszik az itteni rendszer, nemhiába otthon szültünk. Az ember nem is gondolná, mennyire jó dolgunk van otthon, ami az egészségügyi ellátást illeti! És amikor jönnek, hogy így a nyugat meg úgy, meg hogy Magyarország mennyire el van maradva, hát nehogy elhiggyétek!
Gondolom, már nagyon várod az uh-t, én be lennék sózva, az tuti :) Kíváncsi leszek, mit láttok majd!
Verus, Te hogy állsz a vizsgálatokkal?
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Persze, nagyon várom már! Olyan nehéz most várni, még nagyon távolinak tűnik a hatodika.

Ma nálunk volt az 5 hetes keresztlányom és 1 órán keresztül aludt rajtam! :) Nóci annyira édes volt, olyan ügyesen simizte, vigyázott rá. Annyira nagynak tűnik ilyenkor. Aztán, amikor bújik, akkor persze nagyon picike újra. :)


Egyébként az itthoni egészségügyről az a véleményem, hogy nálunk nagyon jól képzettek az egészségügyi dolgozók. Sajnos vannak sokan, akik kiégtek, de én általában olyanokkal szoktam találkozni, akik szeretik a munkájukat. Kár, hogy ennyire ellehetetlenítik őket. :(
De pl. amikor februárban Nóci egy kisebb műtéten esett át, akkor jó volt látni, hogy milyen lelkes volt mindenki az osztályon. Volt pl. egy kisfiú, akinek csak délután jött be az anyukája, addig ott simogatták, szeretgették a nővérkék. Az orvosok ( egy kivételével férfiak voltak) olyan kedvesek voltak a gyerekekkel, a szülőket pedig annyira normálisan tájékoztatták, még a rutin műtéteknél is. Lehetett látni, hogy átérzik a szülők helyzetét. Nagyon pozitív csalódás volt!
 
 
 
 


Sziasztok!

Hidd el Andi, Nóci mellett elrepül az a pár nap 6-ig.:)

Mi már másfél hete voltunk a 11 hetes uh-n (uh akkor 11+1-nek mondta, mensi szerint 5 nappal idosebb, de tudom, hogy kesobb volt a pé, mert mióta szültem azóta pontosan érzem, hogy mikor van, es melyik oldalon). Minden rendben volt, a tarkoredo is, es 13-an megyunk megint. Komoly, akkor mar 15 hetes lesz.

Igen, egy egy eves egyben olyan nagy is, de olyan picike is meg. Amikor altat.om es a kezemben van, hihetetlen kis picike. :) De kozben meg mar fellat a konyhapult tetejere. :)

Egyebkent a Bajcsira is ez jellemzo, hogy elegge embersegesek. A multkor pl kiszoltak a beteghivobol, hogy a babaval menjek oda, nem kellett varni, mig hivjak a szamomat. Mondjuk szerencsere ott is van terhesgondozas gomb, amit elorebb hoz a gep. Es tavaly meg a mufurcabb csecsemosok is azert normalisak voltak. Emlekszem az egyik ezt mondta: "Anyuka, ez az elem sosem merul le." Ez szalloigeve valt itthon, Eszti egyebkent is egy duracell nyuszi. :)

De ahogy Andi is jart, azert SZTK-ban eleg bunkok tudnak lenni.

Zizien, merre laktok Angliaban? Ferjed is egeszsegugyis? Ott meddig tudsz a babaval otthon maradni?
Anno nekem is lett volna lehetosegem kikoltozni, de nem mertem nekiindulni. :)

Ja, nekem az AFP-vel egyben lesz a cukorterheles is, az inzulinrezisztencia miatt. Mondjuk az AFP eredmeny nem izgat kulonosebben, eleg megbizhatatlan allitolag.

Ti szedtetek vitamint Aronnal es Nocinal?
Ja, es valsztanatok szulesznot legkozelebb? Nekem ez nagy dilemma.

Na jo hetveget Nektek, en mara kidoltem. :)
 
 


Sziasztok!
Verus, neked ez a 13-ai uh soron kívüli lesz, vagy ez része az általános terhesgondozásnak? Tényleg annyira nem vagyok tisztában vele, hogy mikor, mi, miért van :( És 11 hetesen is van uh?? Vagy dokitól függ, mikor kell menni? Bocs a sok értetlenkedésért, de tényleg nem tudom, mit "várhatok el".
Azt tudom, hogy szeretnék majd a lehető legtöbb uh-ra menni, persze remélhetőleg semmi gond nem lesz, ami miatt gyakorivá kéne tenni, de Áronnál is "jól jött" az a 2 hetes lemaradás, ami miatt sűrűbben nézegették. Annyira szerettem látni, szívem szerint naponta mentem volna.
Én szedtem vitamint már jóval a teherbeesés előtt is, mivel sokat vártam Áronra, alaposan feltöltődtek a raktáraim. Minden hónapnak úgy mentem neki, hogy most fog sikerülni, úgyhogy szorgalmasan ettem a vitaminokat.
Itt Angliában a Pregnacare szinte az egyetlen terhesvitamin, illetve a Sanatogen Mother to be. Nekem ezek a székrekedés miatt okoztak sok gondot, gondolom, a vastartalmuk miatt, ezért inkább csak heti 3x vettem be belőlük. Amikor aztán végre terhes lettem, nagy boldogan naponta kezdtem szedni, igen ám, de jött a hányinger, hányás ... És örültem, ha hébe-hóba magamba tudtam erőltetni, és akkor még imádkozhattam, hogy bennem is maradjon. Volt is lelkiismeret furdalásom emiatt rendesen :( Enni sem tudtam meg vitamint szedni se :( De hála az Égnek, Áron, úgy tűnik, megkapta, ami kellett neki.
Szóval, szedtem a Pregnacare-t illetve omega 3 kapszulát. Most Femibiont szedek (ja, tényleg, egy ideje ez is van itt ...), de nem minden nap, és azokon a napokon, amikor nem veszem be, folsavat szedek.

Szülésznő-témában annyi a tervem, hogy felkeresem majd Évit, akinél Áront szültem, és aki nem választott volt, egyszerűen Őt osztották be hozzánk aznap. Annyira aranyos, segítőkész volt, hogy szeretném, ha legközelebb is Ő lenne velünk. Viszont tudom, hogy Ő mostanában már szonográfusként dolgozik, úgyhogy a Bajcsys uhukon találkozhattok majd Vele :) Remélem, a kedvünkért egy napra visszaáll szülésznőnek :oops:
Amúgy Áronnál eszembe sem jutott, hogy fogadjunk szülésznőt ...

Mi délnyugaton lakunk, a férjem orvos. Gondolom, semmi újat nem mondok azzal, hogy csakis a pénz miatt dolgozik itt :(
Mivel otthon szültem és otthon igényeltük a juttatásokat, mi itt nem is létezünk. Azaz addig maradok itthon, amíg akarok :) Amúgy úgy tudom, minimális ideig maradnak az anyukák a babákkal otthon, 6 kemény hétig :o Aztán mehetnek Isten hírével dolgozni ... Nesze neked szoptatás! Komolyan, ha bemegyünk a legszakadtabb kis boltba, kb. 5 féle tápszert lehet kapni, hogy a Tescoról és a többiekről ne is beszéjünk!
Kicsit más világ ez ...

Hogy vagytok, Kismamák, meséljetek, hogyan élitek meg a második babavárást? Ennek is akkora varázsa van, mint az elsőnek? Istenem, mennyire szerettem én terhesnek lenni, mennyire vágyom rá megint, pedig tudom, hogy gyerek mellett már nem lesz ugyanolyan, nem tudok majd annyira magamra és a babára koncentrálni ... vagy igen? :wink:
Azt hiszem, elhallgatok, mielőtt nagyon belemerülök a lelkizésbe :D
Jó éjszakát!
(Ja, és remélem, mindenkinek jól telt a Gyereknap, mi itthon voltunk, semmi extra nem volt.)
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok :) Nagyon hasonló az előéletem, mint Andi1982-nek, ugyanis tavaly júniusban született Kislányom, Gyopár doktor úr társaságában, én is az Ő magánrendelőjébe megyek, járok, úton van a kistesó, aki novemberben fog érkezni. :) Szóval a szülés élménye még nekem is friss, de mivel szuper nap volt a Kislányom világrajövetele, így hatalmas boldogság, hogy hamarosan újraélhetem. Imádom Gyopár dokit, nekem nagyon bejött a Bajcsy is, szülésznőt fogadtam és már most is "lestoppoltam" , Babika a becses beceneve :)

Szerencsés voltam a Kislányomnál, ugyanis egy szép keddi napon közölte a dokim, hogy már 2 ujjnyira nyitva vagyok, így ha szombatig nem indul be a szülés, akkor burokrepesztéssel indul a buli. Így is lett, mert bár 36+1 naposan volt egy kisebb autóbalesetem, de utána nem indult be a szülés, sőt, úgy kellett kirobbantani a gyereket :) Szombat reggel bementünk, előkészítés, és költöztünk a sárga szülőszobába. Burokrepesztéstől számított 6 óra múlva született meg a lányom. Mivel nem tágultam az igen erős fájások mellett, azaz csak nagyon lassan, így kaptam EDA-t és oxitocint. Nehezen éreztem rá a tolásra, de 3. pozitúra meghozta a sikert, onnantól már tudtam a dolgom. A lányom 57 centivel és 3560 grammal jött világra.

Régebben volt szintén Bajcsys fórum, jól ment, azóta az a kis csapat csacsog, csak már a lassan egy éves gyerekekről :)

Ha valakit érdekel, szívesen válaszolok Bajcsys kérdésre, mondom, frissek az élmények :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


A szülészet kapcsán a legfrissebb infom, hogy már készen van, a sima kórtermek is ágyasak saját fürdőkkel. A szülésznőm mondta, hogy jelenleg csak akkor van szerinte értelme fizetős kórterembe menni, ha az egy ágyasba mész. Nekem tavaly mázlim volt, pont pünkösdkor szültem, és senki nem volt, így választhattam az egy ágyas és két ágyas fizetős szobák közül. Végül a 2 ágyasban voltam, de végig egyedül :) Ja, és állítólag a császárosból is le fognak választani egy kis részt, ezzel lesz még egy szülőszoba.

A mi előéletünk kapcsán még annyit, hogy Dóri lányom lombik baba, tesó most pedig spontán :) Terveztük, mert szülés után 6 hóval jött meg, anyatejezni 7,5 hónapos koráig anyatejezett (persze ez is szívás volt, mert 3 hónaposan már nem cicizett, én meg fejtem ezerrel, így sikerült fenntartani), mensi nem nagyon állt be, de azt mondtuk, mivel tesót mindenképpen szeretnénk és van rá 0,00001 % esélyünk itthon, ágyban, párnák között, megadjuk. Na, ennek örömére a 3. mensim meg sem jött :) Mi kombinált teszten az Istenhegyiben voltunk, most jövő héten az AFP vár ránk. A Sejtbankos kombinálttal semmi bajom, de nagyon tetszett, hogy bár nem 2 fillér, de az Istenhegyiben hiper szuper az UH gép, így ez engem sokkal jobban megnyugtat. Persze Gyopár doki is megvizsgált, Ő is csak jókat látott, de több szem többet lát :) Dórinál 1:2000 hez lett a down, most 1: 23000hez, így sokkal nyugodtabb vagyok, mégha ezek csak arányszámok is.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Szia Nyuszika :)
Jó, hogy jöttél Te is, nekem tuti, hogy lesz egy rakás kérdésem, pedig én is szültem már a Bajcsyban :D De ha beleolvastál az előző írásokba, akkor tudod, hogy miért nem vagyok túl tájékozott.
Mondjuk én itt csak potyázom, remélem, hogy nem sokáig! Bár 2012-ben már tutira nem szülök ...
Az én Kisfiam nagyon anyatejes a mai napig (14 hónapos), pedig én (ne kövezzetek meg :oops: ) már 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást ...
Szóval cicizik naponta 6-7x még mindig ... Mensim egy, azaz 1 db. volt eddig, és most arra vagyok beindulva, hogy több ne is legyen egy jó darabig :D
Komolyan, csak én vagyok ilyen dinka??? Amióta megvan a Fiam, mindig terhes akarok lenni és szülni akarok :lol:
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


És persze gratulálok Neked is a Babákhoz!!!
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizi, nem vagy dinka.... :) Délben, baromi erős fájások között, nem akartam több gyereket, aztán 10 perccel szülés után már igen. És tényleg. Nagyon szép élmény volt minden, a 9 hónap, a szülés, utána meg meseszép. Annyira jól érzem magam itthon Anyaként, hogy alig vártam, hogy újrakezdhessem :) Szóval megértelek. A mensi nélküli babára meg van esély. Egy szintén 2011. nyarán szült anyuka most szüli hamarosan, a napokban a tesót.... Mensi nélkül esett teherbe, fáradt volt, de betudta a 3-4 hónapos gyerekével járó mindennapok miatt, Aztán kezdett nőni a hasa és mivel már daganatra gondoltak a férjével, elmentek kivizsgáltatni.... Akkor már majdnem 20 hetes volt.......... :)

HT kapcsán csak annyit, hogy mi is 3,5 hónaposan kezdtük, én is maradi vagyok. Persze, ha lett volna egy csomó tejem, nem biztos, hogy megkezdtem volna, de így sem bánom. Nekem nem lett a lányom cicifüggő, mert soha nem volt elég neki az elejétől fogva. Na meg lusta volt már a kórházban is. Szinte nem lehetett kelteni sem a cicin........... :roll: De végül csak sikerült napi 6 fejéssel szinten tartanom, így a napi kajájának 70-80 % anyatej volt :)

Olvasgatok vissza lelkesen, holnap délelőtt lesz időm, addigra mindenkinek megismerem az előéletét :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Udv Nyuszika. :) Nagyon orulok, hogy Neked is jon a masodik, megpedig spontan! Azt hiszem eddig olyanok gyultunk itt ossze, aki nagyon nagyon tudja ertekelni a spontan fogantatast, meg a babakat. :)
Persze, mindenki nagyon szereti a sajat gyereket, de ugy latom ismerosok, baratok kozott, hogy teljesen maskepp ertekeli az, akinek varni kellett ra, sokat, vagy problemas volt a terhesseg, de a baba igenis maradni akart. :)

Te hogy birod a pici mellett?

Zizien!

Itt kb 4 hetente kell jarni dokihoz, van aki csak vizsgal es csak a 3 kotelezo uh-t csinalja vagy csinaltatja, van aki mindig csinal uh-t. Altalaban 8 hetesen mennek a nok eloszor, aztan 12, 16, stb.
Azok, akik rizikosak, mar sokszor az 5. heten mennek, kethetente a 11-12. hetig, utana havonta.
Nekem a 11. hetre jott ki most az utolso a gyakorik kozul, akkor mar meg lehet nezni a tarkoredot.
Na es emellett a 8. het utan a vedonohoz is menni kell, oda is 4 hetente, de legalabb 3 vagy 4szer a terhesseg alatt.
Van aki nem szereti a vedonoket. A vedonoi gondozasrol le lehet mondani, de errol nyilatkozni kell.
Nekem Esztinel egy eppen akkor vegzett csajszi volt, sokan nem szeretik a fiatalt, merthogy tankonyvszagu. De szerintem attol, hogy kezdo, nem feltetlen bena... Vegulis 4 evig tanuljak ezt, sok mindenrol tobbet tudnak, mint aki az elso gyermeket varja. Mivel koltoztunk, igy masikhoz kerultem, o mar szuleink korabeli, aranyos o is, jol kijovunk.
Engem egyebkent megnyugtat, hogy dokinal uh, vedononel is van szivhang hallgatas, mert amig nem erzem rendszeresen a mozgast, igy van visszacsatolas, hogy minden ok. :)
milyen orvos a ferjed? A volt ferjem is orvos, fogorvos, igy kerultunk majdnem ki Angliaba, volt is ajanlata, de nem volt batorsagom menni.

Szuper hir, hogy minden szoba felujitva, igy mar tenyleg nem erdemes alapitvanyiba menni, csak ha egyedul szeretnek lenni, de hat annak eleg huzos az ara.

En nagyon dilemmazom a szuleszno valasztason, leginkabb azert, mert nincs szivem visszarangatni valakit egy hosszu muszak utan. Ha meg amugy is muszakban van, akkor ha szulnek meg 4-en, ugysem tud annyit velem lenni, mint ha csak en lennek.
de ugy latom, olvasom, a legtobb szuleszno nagyon normalis a Bajcsyban...

Zizien, senki nem kovez meg, mert koran kezdtel hozzataplalni. A Te gyereked, raadasul meg a szakmad is valamennyire. :) Senki nem tudja, mi a jo, koran, kozepidoben, keson kezdeni. Te ugy erezted jonak, biztos az is volt Nektek. :)
Esztim annyira ekcemes, hogy tejcsi, tejtermek nem mehet neki, mennyivel jobb lenne, ha meg szopizna! Lehet, hogy nem is lenne ennyire ekcemas. De igazabol nem tudjak megmondani, hogy majd mikor is kezdjem a tejtermeket, adjak neha, es nezzem hogy reagal... hat koszi. :)

Ja, igen, masodik babara mar nincs ido annyira figyelni, de valahogy sokkal nyugodtabb is vagyok, nem aggodom annyit, es mar nagyon varom a szulest, hogy meglassam a babat. :)

Szep estet!
 
 


Sziasztok! :)


Nyuszika!
Gratulálok mindkét babádhoz! :) Nagyon jó híreket hoztál! Így valóban nincs értelme az alapítványi szobának.
Lehet, hogy Gyopár doki személye teszi, de miután "magamhoz tértem" szülés után, már én is mondtam, hogy biztosan lesz második baba is. :)

Zizien! Ahogy már mondtam, szerintem irigylésre méltó, hogy még tudsz szoptatni!
A hozzátáplálás mi 4,5 hónaposan kezdtük, de Nóci még ekkor sem volt vevő a dologra. Úgyhogy mi lassabban haladtunk vele, de állítólag ez teljesen gyerekfüggő.

Verus!
Sajnálom, hogy Eszter ekcémás, remélem kinövi! Én nagyon aggódtam, hogy nehogy az rossz minőségű bőrömet örökölje Nóci. Elég érzékeny, de úgy néz ki, hogy ő képes lesz barnulni, tehát van remény. :)

Minden egyes nappal egyre biztosabb vagyok benne, hogy a világ legjobb dolga anyukának lenni. Eddig is jó volt, de mióta Nórikám ilyen direkt módon is ki tudja fejezni a szeretetét, azóta úgy érzem, hogy jól csinálom, mert ő is szeret engem. Imádom, ahogy odabújik hozzám és puszilgat. Most is, hogy leírom dagad a szívem tőle! :) Nem is értem, hogy külföldön hogyan képesek ilyen pici babákat "lepasszolni" és visszamenni dolgozni.

Szép estét Nektek is!
 
 
 
 


Sziasztok!

Na, kicsit lassan, de sikerült végigolvasnom mindent. :)

Ezek szerint mi kicsit kilógunk a sorból, mert Dóri lányom hihetetlen aktív. Elhihetitek, én is annak a híve vagyok, csináljon bármit, amit bír a teste, akkor , amikor neki jó, nem erőltetek semmit, de Dóri 2,5 hónaposan hátról hasra fordult, 6,5 hónaposan állt, járt kapaszkodva. Utána egy nagy szünet volt, persze közben megült, majd most, nem teljes 11 hónaposan elindult egyedül, de annyira stabilan.... Itt jött ki, hogy 6,5 - 11 hóig semmi extrát nem csinált, mint lépegetett kapaszkodva és az egyensúlya rendesen kialakult... Szinte nem esik, nem "részegeskedik", megy, megáll, megy tovább, "szinte" nem is kell menni utána. Persze, ha elvonul a szobájába, fülelek, de tényleg nem kell a fenekében lenni. Ő mindig is ilyen aktív baba volt, ennek következtében az alvása nehézkes volt mindig is. Nagyon nehezen aludt el, trillió altatási formát kitaláltunk, persze ez a mi hibánk, nem sikerült az elejétől rendre szoktatni. De mára már beállt, így az éjszakája durván hosszú (este fél 8-reggel 7, reggeli, majd alvás tovább fél 10-10-ig.) Viszont nappal már csak egyszer alszik így fél - 1 órát. Nem lett ölbe-baba, erre figyeltem, inkább a földre ülök és ott ölelgetem. Piciként mi is normálisan beszéltünk mellette, porszívó..., mára meg már lassan repkedni kell a lakásban, ha alszik. De nem baj, majd tesó mellett megedződik, mert a legkisebbnek nem mondhatom, hogy csendben követelje a kaját, nem ??? :lol:
Dóri is most beteg, egy hete már, egyre jobb, de most is a reggeli utáni alvása kudarcba fulladt, mert folyik taknya nyála össze... Segítettem neki, 2x orrszívtunk, meg kis simis elalvás, most alszik. Ilyenkor kell a segítség neki, amúgy nem. Az orrszívót utálja, kénytelen vagyok kicsit lefogni, mert rángatja el magát, de muszáj.
Hiszti megy nálunk is, próbálunk következetesek lenni, többnyire megy is. Akaratos kicsit, de most kell letörni a szarvát. Nagyon sok mindent tehet, szabadjára van engedve, de nem lehet mindig mindent.... Ha valamit nem szabad, időnként megérti, de többször nem, akkor mi is eltereljük a figyelmét. Dóri amilyen aktív, annyira "lassú" az értelmi fejlődése. Mindent tud, figyel, de csinálni nem akarja. Hónapokig pápáztunk, most kezdte el csak. Most, közel 1 évesen integet, tapsol, pacsit ad, ennyi. Felismeri a könyvben a kutyát, cicát, nyuszit, de pl. képtelen vagyok megtanítani, mi az, hogy mutatni. A szemén látod, hogy tudja, melyik az adott állat. Ha kérdezed, néz rád, majd le a könyvre, keres, keres, megvan, mosoly és felnéz rád. Aranyos amúgy :) Beszélni semmit nem beszél, egy vele egykorú másik gyerek meg pont a fordítottja, mozgásban lassabb, észben pörög.
Én imádom az Anyaságot, imádok Vele lenni, most meg, hogy ki is lehet már mozdulni vele, mert tudom, nem csecsemő, ismerem mikor miért hisztizik, szuper :)

Ha jól olvasom, jelenleg mi lettünk a legkorábban szülők? November 24-el?

Cukorterhelésen már én is voltam, most, jó lett. Kellett, mert a szülés után pajzsmirigy bajom lett, sajna erre bogyót is kell szednem, a doki meg IR mániás, így már most meg akarta nézetni a cukrom. De tervek szerint a protokoll szerinti 23-24. héten is megyek.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!
Én már megint Áronnal a cicimen jelentkezem :D Rendszeresen ez van, hogy elalszik (cicin, mindig), harmadik nekifutásra sikerül befektetni a kiságyba, én rohanok csinálni valami fontosat, Ő pedig 20-30 perc múlva ordít és cicin alszik tovább. Nem mondanám, hogy ez a legideálisabb altatási mód, de így alakult. Kicsit félek, hogy fog erről leszokni, de majd az Élet megoldja :)

Érdekes, Áronról is azt hittük,hogy korán el fog indulni, mert forogni Ő is hamar kezdett. Aztán meggondolta magát. Szavakat egyáltalán nem mond, csak annyit, ha mutat valamit, hogy "E", vagy "A" :D De annyira édes!

Nyuszika, köszönöm a bíztatást a teherbeeséssel kapcsolatban, reménykedem ... A Ti példátok is bizonyítja, hogy csodák mindig történhetnek!
A HT-t mi is inkább 3,5 hónaposan kezdtük, persze nagyon fokozatosan, de Áron hihetetlenül lelkes volt, imádott mindent, ami a szájába került. Amikor még csak "szakmailag osztottam az észt" és álmodoztam a saját babáról, mindig a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatást szajkóztam én is. Aztán Áronkám bebizonyította, hogy nincsenek minden babára egyaránt érvényes szabályok ... És nagyon örülök, hogy az Ő reakcióira hallgattam,nem arra, amit a könyvekből tanultam. Szerintem ez a legfontosabb, hogy a Babára figyeljünk ...
Láttad a felújított szobákat? Szépek? Babika nagyon aranyos, nekem Ő csinálta a laborjaimat meg a cukorterhelésemet, a Doki Rábízott akkor.

Verus, nagyon köszi a részletes tájékoztatót! Kíváncsi leszek, hogy a Dokinknak milyen szokásai vannak, ugye a múltkor a 25. héttől jártam Hozzá, és nem volt egy feleslegesen vizsgálgatós típus, ami nem is baj. Persze gondolom, az elején Ő is gyakrabban kukkol :D
És ahogy írtátok, az Ő személyének is nagy jelentősége van abban, hogy annyira csodálatos élmény számomra a terhesség és a szülés is!
Ja, kérdezted, a párom aneszteziológus.
Szerintem, ha megteheted és van olyan szülésznő, akihez egy picit is jobban húz a szíved, fogadd fel! Ha viszont anyagilag nem érintene jól, ne problémázz ezen, a Bajcsyban minden szülésznő nagyon aranyos! Ez persze az én véleményem.

Anyukának lenni a legjobb dolog a világon, nagyon fárasztó tud lenni és sokszor kétségbeejtő, de másra nem vágyom mégsem :) Csak nekem nincs sok időm,ha nagycsaládot akarok, nemsokára betöltöm a 35-öt :(
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Jaj, Verus, ez a tehéntej-dolog is olyan nehéz ...
Így, hogy Eszterkéd tápszeres, én nem szorgalmaznám, hogy próbálgasd a tehéntejet, elvégre a tászerrel is "szoktatva" van a tejfehérjéhez. A savanyított dolgokat talán érdemes lenne megkóstoltatni nagyon óvatosan. Semmit nem kapott még?
Amúgy Áron is ekcémás,nem durván, de határozottan. Ez nálunk inkább családi vonás, első perctől ilyen, és rajta az ételek nem rontanak semmit. (Én is figyelem, hogy mire hogy reagál.)
Én a legjobban az aprómagvasaktól félek, azt nem is kapott még, mert én nagyon allergiás voltam az eperre, málnára, egresre, ribizlire. Nem is tudom, mikor merek majd adni neki ...
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Ja, és Nyuszika, Áron még mindig nem pápázik, pedig 31-én már 14 hónapos :D Illetve pápázik, amikor olyan kedve van, pl. a járókában, amikor senki nincs a közelben :D
Imádnivalóak, mindegyikük egy nagy egyéniség :D
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Ezek a babakori kulonbsegek gyorsan eltunnek am. :) En annak a hive vagyok, hogy a maguk tempojaban kell oket hagyni fejlodni, akar fizikailag, akar szellemelig, akar erzelmileg. Esztit en is altatom, a kezemben, altalaban 5 percen belul alszik, es beteszem az agyaba. Sokan azt mondjak, hogy nem kene, tanuljon meg egyedul aludni, de majd megerik ra, csak figyelni kell nekem is, hogy eszrevegyem, mikor jott el ra az ido.

Eszter irto eros baba, doki azt josolta, hogy nagyon koran fog minden mozgast csinalni, csak azt az egyet hagytuk ki a szamitasbol, hogy az atmeneti oxigenzavar miatt valoszinuleg az izmai nagyon le lehettek tapadva. Nem tunt fel, mert ez altalaban egy olyan tunettel jar egyutt, amikor megfogod a babat, szinte osszecsuklik a kezedben, viszont o nagyon jol tartott magat. 5 honapos koraig orditott ha hason volt, 6 honaposan fordult meg o maga egyedul. (illetve 4 honaposan egyszer, tudatosan, mert arra gyurt mar vagy 3 hete, csak rajott, hogy ja, ez az, amit utalok, es 2 honapig szunetelt, de akkor mar a kivancsisag gyozott). Most mar latom, mit kell figyelni egy baban, es idoben vinni Deveny tornara. Vegul nalunk nem kellett, mert szepen kuszott is egy honapig, igaz az elejen feloldalasan, csak jobb kezzel huzta magat (ez is egy jel lehet), de mar 10 hos kora ota megy negykezlab, es most mar szepen butorba kapaszkodva lepdel, es fel is all. A vicces, hogy sem a vedono, sem a gyerekdoki nem szurta ki...

Nem kap meg semmit, ami tejes, par hete adtam neki sajtot, de erosodott az ekcema par nap mulva, illetve a Hipp babakekszben is sovany tejpor van. De mar vagy ket hete nem adom neki ezeket, es megis hol erosebb, hol epp csak latszik. Azt hiszem lassan fozelekbe megprobalok neki turot adni.
En adtam epret, igaz ugy, hogy lehamoztam. Szerintem ugy Aronnak is adhatod, mert a magja allergizal. Melos, de megeri, ahogy az aprora vagott darabokat eszegeti, es latszik, hogy mennyire izlik neki.

Kivancsi vagyok, mi lesz a vegso sorrend a szuleteseknel. :) Nyuszikaval kozel vagyunk egymashoz. :)

Ja, ma voltam vedononel, hat nem hiztam semmit, sot kevesebbet mutatott a merleg. A haskorfogat nott, szivhangot viszont nem talaltuk, picike meg szerintem, 12 + 6 - nal tartunk most. A koldokzsinor pulzalasat viszont megleltuk.

Nyuszika, Neked is gyorsabban no a hasad, mint az elsonel?
Andi hogy vagy? Hogy birod Noci tempoja mellett?

Zizien, csak pozitivan, azert van meg idod. :)

Jo ejt.
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek most beszéltem egy nagyon kedves barátnőmmel, aki szintén január végére várja a babáját (ezért keresett, mert velem osztotta meg először a hírt, a férje után).
Annyira örülök most ennek!

Együtt tanulunk a férjemmel, mert sok közös vizsgánk lesz. Rengeteget tanultunk már, de úgy érzem semmi sem marad meg a fejemben. :(
Hiába vigyáznak Nócira amíg tanulunk, rendszeresen bekukkant a kisasszony és már nem is tudunk koncentrálni. De egész egyszerűen nem tudok neki ellenállni, amikor becsücsül az ölembe és nyújtja a mesekönyvét, hogy meséljek!

Holnap utazunk, aztán minden hétköznap vizsgázunk keddig. Szorítsatok nekünk lányok!
 
 
 
 


Verus, igen, nekem is gyorsabban nő. Nekem eleve mindig is gyorsan nőtt, Dórinál is mindig 2-3 héttel előbb volt a méhem, mint a terhességi kor. De tény, hogy hamar megjelent a pocak, na de mondjuk nekem nem zsírszegény a hasam, így még mindig kövér kinézetű.
Ti mozogtok valamit? A gyerekek mellett van idő? Nálunk nem sok, ha meg van, akkor este. Mondjuk mostanában már nem halok meg este 8kor az álmosságtól, így ténykedhetnék....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: