Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Remélem, mindenki jól van :)
Andi, alig várom a beszámolót!
Leírni is csak halványan merem, de van már 3 db. pozitív tesztem ...
No comment ... :shock:

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, először is gratulálok! :) Persze csak, ha már hivatalos lesz...

Beszámoló: nagyon durva volt... Le a kalappal a dokim, a szülésznők és a férjem előtt. Nehezen haladt a dolog, úgyhogy kaptam EDA-t és oxitocint, de az EDA valamiért nem hatott (szegény dokim mondta, hogy ez nagyon ritka és nem is érti mitől lehet, mert Nórinál tökéletes volt) - az oxi viszont nagyon is...
Az utolsó 4 órában tolófájásaim voltak, de a méhszáj nem akart elsimulni. A vége viszont nagyon gyors volt, amikor már nyomhattam a 3. vagy 4. nyomásra kint volt. Azt még kicsit elcsesztem, hogy mondta a doki, hogy próbáljuk meg gátvédelemmel és csak akkor nyomjak, ha jön a fájás, de annyira összefolyt, hogy nem éreztem különbséget, ezért korábban nyomtam. Ennek ellenére csak 3 egy öltéses repedés lett, nem is tudom, hogy hol. Flórát látva persze megérte. :)
Tegnap hazajöhettünk, kicsit zűrös volt az éjszaka, mert sajnos még nem elég a tej a kisasszonynak. Mondták, hogy amíg nem lövell be rendesen, addig 2 óránál gyakrabban ne tegyem mellre, mert ellenkezőleg hat, mint később. Úgyhogy most éjszakára kiegészítem tápszerrel, kíváncsi leszek, hogy így alszunk-e egy óránál többet. Remélem beindul már rendesen a tejem, mert egyébként nagyon ügyesen szopizik.
Nóri nagyon cuki vele, olyan figyelmes vele és gyengéd. Most is épp szoptattam Flórát, mikor Nóci aludni indult és odajött, odadugta a buksiját Flórához, megpuszilta, megsimizte. :) Olyan boldogság őket így látni!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Ziziiiiiii, csendes öröm és halk gratulációóóóóó!!!!!
Andi, hajrá tejecske, Lacusom is szépen szopott, de a fránya üveg....... Tönkre tette, már csak fejek....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm, aranyosak vagytok :) Majd meglátjuk ...

Andi, most hosszabb volt a szülésed, mint Nórinál? Meg úgy összességében, könnyebb vagy nehezebb volt? Sajnálom, hogy nem hatott az EDA ... Ez hogy lehet???
Hogy éled meg az első napokat, hogy most már két picikéd van??
Számomra ez most félelmetes ... Rendesen furdal a lelkiismeret Áron miatt, úgy érzem, megcsaltam :(
Egy cseppet ki vagyok akadva, remélhetőleg elmúlik ...

Nyuszika, beosztom én is a tennivalókat, nálam inkább az a gond, hogy maximalista vagyok. (Minden nap legyen porszívózva, mindig legyen süti a háznál, persze saját sütésű, mindig rend legyen ... Lejjebb kéne adnom, de egyelőre inkább megszakadok ...)
Gondolom, két gyerek mellett nem lesz más választásom, mint hogy lejjebb adjak :D
Lacika mennyire igényli a dajkálást?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, kb. két órával volt rövidebb... A felépülés viszont sokkal gyorsabb. Az EDA dolog rejtély...
Nekem is volt és van is még lelkiismeretfurdalásom, de az vigasztal, hogy Nóci nagyon szereti Flórát. Teljesen kiakadt reggel is, hogy nem az ő ölébe fektettük Flórát (szopizott éppen) . Bár nem egyszerű egy dackorszakossal és egy mini zabagéppel (most kb. 1-2 óránként szopizik), de imádom őket. :) Lassan kialakul remélhetőleg a napirendünk is és akkor könnyebb lesz. Most még nehéz kicsit, hogy fáradtak vagyunk (férjem is kel velünk általában), de majd mi is ismét hozzászokunk a picibabás élethez.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Zizien, ezer drukk, hogy minden rendben legyen!!

Hu csajok,akkor nem csak nekem van lelkiismeret furdalasom, en is ugyanigy erzem, hogy lehet, hogy koran jott a teso a nagy lany (ugye o is 21 hos) szempontjabol, stb, stb...
Mi most csutortokon leszunk hat hetesek, napirend alakuloban, de az eleje nekunk is 2 orankent szopi volt. Egyelore en meg csak a gyerekekkel foglalkozom, meg mosas, mosogatas, vasalas, a tobbi a ferjeme, illetve en fozok a nagynak. Anyukam meg ram.

Andi, nekem is a masodik szules nehezebb volt, de rovidebb is.

Nem tudok surun jelentkezni, amikor lehet, akkor alszom, mert nappal bizony itt a dackorszakos nagy. :)

Ugyesen csajok! :)
 
 


Sziasztok!

Először is bocsi,hogy egy összeszokott társaság köreit zavarom :)!
Másodszor is mindenkinek boldog, egészséges babázást, babavárást kívánok :)!
Olvastam,hogy többen jártatok a Medikardba, Gyopár doktorhoz,és mindenki elégedett vele.
Én 13.hetes kismama vagyok,van már egy két és féléves kisfiam, a 17.kerületben lakom,és valószínű hozzá fogok elmenni a Medikardba.
Az előző orvosom maradandó szülési sérüléseket okozott, ezért keresek más orvost.
Tudnátok abban segíteni, hogy a az AFP-re ,Dr.Gyopár tud beutalót adni, és hol veszik le a vért,a Bajcsy SZTK-ban vagy a kórházban?
A végén,amikor már gyakran kell járni NST-re akkor a magánrendelésére hív be hetente, majd két naponta,és minden egyes alkalommal kell fizetni? Vagy lehet menni hozzá a kórházba is?
Segítségeteket előre is köszönöm:)!
 
 


Szia Vatael!
Én 17 éves korom óta Gyopihoz járok, immáron több, mint 10 éve..... Szívből ajánlom Őt. Kérdéseidre válaszolva:
- AFPre ad beutalót és a Bajcsy kórházban, 3. emeleten veszik le a vért.
- az NST-s időszak a magánrendelésén megy. Úgy néz ki, hogy a terhesgondozás alkalmanként 10 ezer, de a végén, az utolsó hetekben, amikor már 2 hetente vagy hetente megy az ember, akkor NST és vizsgálat is van, de ezért már csak 3 ezret kér (ha jól emlékszem, pedig nem is régen volt :) ). A lényeg, hogy jóval kevesebbet. Ettől függetlenül lehet menni a kórházba is NST-re, megcsinálják, helyi ügyeletes orvos nézi meg, na meg Gyopi is a megbeszélt találkozón (mármint a magánrendelésen). De a magánrendelésen nem kell külön fizetni az NST-ért, így szerintem nem érdemes ezért a kórházba elmenni. Ha választasz szülésznőt, a kórházban Ő is megcsinálhatja.

Ha kérdés van, csak nyugodtan.
És persze gratulálok a legkisebbhez :) Genetikai UH-n voltatok? Mit lehet tudni a kicsiről? És a kisfiad? Várja a tesót? Tudja már?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Szia Nyuszika85!

Nagyon szépen köszönöm válaszodat a kérdéseimre :)!

Gratulálok a legkisebb szerelmedhez,Lacikához :)!
Milyen szülésed volt?Jól vagytok?

Megnyugtattál,hogy szívből ajánlod Gyopár doktort!
Hétfőn voltunk a Bajcsy kórházban a kombinált teszten, ott csináltak UH-t.
Csak ezzel az orvos választással kapcsoltban vacilláltam,hogy kihez,hová menjek,itt a kerületben,mert még dolgozom,és a közelben keresek orvost, amiatt,hogy ne kelljen még pluszba utazni máshová , meg hogy a kisfiam is tudjon velünk jönni.
Szóval felkeresem mindenképp a Gyopár dokit.
Neked volt fogadott szülésznőd?

A kisfiam,egyenlőre még várja a tesót ;).
Simogatja a pocakomat, köszön neki.
Sokat beszélek neki a tesóról, sok ilyen jellegű könyvet olvasunk,bár úgy látom,hogy nem nagyon tudja, hogy miről is van szó.
Nálatok milyen volt a fogadtatás?
 
 


Sziasztok!

Vatael, én is Gyopár dokihoz járok, múlt héten vele szültem a második kislányomat is. Csak ajánlani tudom! Más dokival nem biztos, hogy ilyen jól végződött volna egy ilyen nehéz szülés. Orvosilag és emberileg is maximálisan elégedett vagyok vele!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Vatael, most teljesen problémamentes szülésem volt, az első alkalommal kaptam EDA-t, de nehéz volt beszúrni a tűt, mert le voltak tapadva a csigolyáim.... Ő viszont tökéletesen adta be, mert bár többször szúrt, de nem is éreztem semmit.... Bíztat, vicceskedik szülés közben, kíméletes...
Igen, nekem volt szülésznőm, mindkét alkalommal Babit kértem fel. Gyopi is olyan, ha szeretnél, javasol szülésznőt, és Te választasz. Én Babival maximálisan elégedett voltam. Jól dolgoztak együtt, s mint szülésznő, a következő 3 napban is bejárt, érdeklődött... Mint maga a doki is. Gyopi is bejött minden nap, nem csak vizsgálni, megkérdezi, hogy vagyunk, van-e gond, mi van a tejjel.... Érdeklődik. És nem csak a pénzt teszi zsebre. Emberséges, ami a mai világban nagy kincs.....
Nálunk kicsi a korkülönbség, kerek 17 hónap, de a fogadtatás szuper!!!! Állandóan büjik, simizi, puszikat ad, na meg finoman megfogja a kezét... :) Nagyon jól sikerült a bevezetés!!!!! Nálatok már nagyobb a Fiad, de ha bevonod a tesó várásba, na meg a növekedő pocak, sokat fog segíteni!!!! Mi nálunk a pelusozást is már lassan nem én csinálom :) Dórim vetkőztet, pelust nyit, huhog, ha van valami benne :) És adja a krémet. Csupa szeretet!!!!!

Andi, hogy vagytok? Tejecske alakul? Alvásigény? Hogy éled meg a két gyerekes létet? Segítséged van?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nyuszika, köszönöm nagyon jól vagyok! :) Sokkal könnyebben regenerálódtam most, mint Nóri után.
Tejcsi nagyon szépen beindult, igaz a mellbimbómat kicsit szétcincálta a csajszi, de nem vészes. Az első napokban sajnos hasfájós volt, de talán megtaláltuk a megoldást. Most már csak azt kell megtanulnia, hogy nappal vagyunk ébren és éjjel alszunk. :)
Nóri is nagyon jó nagytesó. Puszilgatja, simogatja, takargatja, mondogatja, hogy szereti Flórát. :) Komolyan mondom ilyen szép pillanatokról álmodni sem mertem! Na majd, ha nagyobbak lesznek és civakodnak legalább lesz mire emlékeznem.
Eddig szabin volt apa, jövő héten meg majd kiderül, hogy mi lesz...

Mi újság veletek? Lacika jól van?

Hova tűntek a többiek?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden babához! Jó egészséget kívánok nekik :)

Én a hetekben szülök a Bajcsyban, és lenne egy indiszkrét kérdésem, akár priviben is jöhetnek a válaszok, ha nem zavar titeket nagyon. Szóval ti mennyit szántatok a választott szülésznőnek és a dokinak? A végén adtátok oda, hogy zajlik ez? Első gyerekesként elég tudatlan vagyok a témában.
nagyon szépen köszönöm!

Nóri

Kép
 
 


Sziasztok!

Andi Neked is gratulálok a kislányodhoz :)!

Jó olvasni,hogy rendben zajlott le minden veletek a szülés során, és hogy a tesók jól fogadták a kicsik érkezését.
Lehet,hogy előny a kisebb korkülönbség, mert talán könnyebben fogadják a testvérkét.
Nagyon remélem, hogy azért jól fogja fogadni ;)!

Nyuszika,szülésznőt meddig kell fogadni,hány héttel a szülés előtt?
Mi a pontos neve a szülésznőnek?


Az EDA-ért külön kell még jóval a szülés előtt szólni, vagy lehet a szülésnél kérni? Külön kell fizetni érte, annak aki beadja?
Csak azért kérdem, mert ahol Én szültem, ott az egész kórházban csak egy doki adta be, és őt külön meg kellett fogadni a szüléshez,hogy bejöjjön és beadja :(!

Jó babázást Nektek :)!
 
 


Mindenkinek ment a privi :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!
De jó, mindenkinél jól alakulnak a dolgok a Kistestvérrel is!
Ha tudnátok, hogy én mennyire be vagyok sz.rva :( Komolyan, szinte depresszióközeli állapotban vagyok, félek, hogy mi lesz, hogy lesz erőm két gyerekhez, hogy fogom kivitelezni a mindennapokat ...
Ne utáljatok ezért, én magam sem értem saját magamat, hát erre vágyom mióta ...
Ti vettetek testvérbabakocsit? Vagy hogy oldjátok meg a sétát, vásárlást egyedül? Vagy mit csináltok, ha egyedül vagytok, és mindkét gyerek sír?
Ilyen és számtalan ehhez hasonló kérdés nyomaszt ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Ziziiiii, én rosszabbra gondoltam, mint valójában a helyzet!!!! El kell fogadni, hogy nem tudsz ketté szakadni... Szóval valaki szív. De nem törvényszerű. Nálam pl. a gyerekek maguk alakították ki, hogy mindent felváltva csinálnak. Azaz nem esik egy időre kaja, alvás már igen, de remekül lehet mesét mesélni kezedben a pöttömmel. :) Elmenni sétálni... Az első egy rémálom volt, leizzadtam mint a lovak.... Mire mindenki elkészült. De! 2. alkalommal sitty és sutty ment :) Először a kicsi, aki elkészül, megy ki a kertbe, ott sír kicsit, mert álmos, de mire kiérünk, el is alszik. Addig a nagyobb öltözik, majd kimegy a tesóra vigyázni :) és végül én is elkészülök. Na, nem kisestélyit veszek fel, felkapom, amit találok és meleg, de elkészülünk. Én nem vettem testvérkocsit. A vásárlást megpróbáljuk gyerekmentesen megoldani, ha kell, a gyerekek lefektetése után. Vagy Apa vásárol. Vagy Apa hazajön, én meg csapot papot magam mögött hagyva megyek vásárolni. Ultra jóóóóó dolog, kikapcsol kicsit :) És feltöltődök :) Testvérkocsit nem vettem, nem tetszik.... Amúgy Dórimnak van két lába, Ő közlekedjen azon. :) DE! Vészhelyzetre azt találtam ki, hogy a kicsit felkötöm magamra, a nagyobbat berakom a babakocsijába. Ha kell. De a 2,5 hónap alatt egyszer nem kellett.
Van, amikor mindkettő egyszerre akar valamit. Hol a hasa fáj, hol hisztizik. Ilyenkor én hátat fordítok és mosolygok egyet. :) Zeng a ház, de bocs, nem tudok ketté szakadni, így muszáj valakinek várni. Akit hamarabb letudhatok, vagy akinek alapból nincs is baja, Ő úgy marad, vagy közös logisztika lesz: lóg rajtam a kicsi, mert tekeri a hasát a büfi, közben simizem a nagyot, mert sír valami miatt. Egyszer csend lesz. A lényeg, hogy lazán kell venni, mert ha rágörcsölsz, nem leszel előrébb. Gondolj az ikresekre. Nem írják sokat, de mi a fenét tehetne, ha az egyiket eteti, a másik meg tombol, mert éhes.... Vár... És szépen felnő, egészséges, okos gyerek lesz így is :)

Ne izgulj, Áron már nagyfiú lesz, mire a tesó megszületik, annyi mindent meg fog érteni!!!! Én most egy 19,5 hónapossal csinálom ezt, de tünemény. Ha mondom, megyek öcsit altatni, válaszolja, hogy jó és játszik tovább. Vagy feljön és játszik fent. Nagyon okos. Az tény, hogy annyi időm már nincs leülni vele játszani, mint előtte, de próbálkozok.... Mondjuk fejés közben is le tudok ülni a földre hozzá. De sajna nem állhat meg az élet, így háztartást is kell vezetni, és sokkal kevesebb a játék idő együtt. Viszont pótolja este az Apjával. Na, emiatt most nagy Apa szerelem is van.... Fáj a szívem rendesen..... De Őt tudja akkor rángatni, szóval... Minden megoldható, csak kell egy kis áldozat.
Nem mondom, estére kifulladok, de reggel olyan jó újra látni a gyerekeket :) És minden kezdődik elölről.

Ja, háztartás kapcsán. Én nem vagyok híve az elhanyagolt háztartásnak (heti takarítás, mosások, vasalás). Férjem szerint csinálhatnánk ezt este, ha leraktuk a gyerekeket... Na neeeem.... Ezt megcsinálom én napközben a két gyerekekkel (ok, egy 2 órás sima takarítás van, hogy egy nap, mert mondjuk fent felváltva alszanak a gyerekek és így nem tudok porszívózni), közben Dórim is segít, törölget, a játék porszívóval porszív... Kell az az egy esti szabad óra a férjemmel is....

Megint ismétlem magam, nem állhat meg az élet :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nyuszika, köszönöm a megnyugtató szavakat, aranyos vagy, hogy írtál :)
Egyfolytában azon agyalok, hogy jól döntöttem-e, hogy ilyen gyorsan akartam Kistesót, hullámzik a hangulatom ...
Egyik pillanatban megmagyarázom magamnak, hogy milyen jó lesz Áronnak, hogy nem lesz egyedül a Nagyvilágban, lesz testvére ... De a következőben bőgök a lelkiismeretfurdalástól és csak arra gondolok, hogy sokkal jobban járt volna, ha egyke marad, mert akkor csak Rá tudnám az összes figyelmemet összpontosítani :(
Jaj, remélem, a helyükre kerülnek a dolgok, mert most nagyon rossz ... Pedig élveznem kéne a kismamaságot, amit annyira, de annyira vártam ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, szerintem a hormonok játszanak veled! Bennem is nagyon sok kétség volt végig, de amint először láttam együtt a két lányomat tudtam, hogy ez volt a legjobb döntésünk. Még csak két hetes lesz Flóra, de olyan, mintha mindig velünk lett volna. Nóra az elmúlt hónapokban iszonyúan anyás volt, le se tudtam vakarni magamról, mégis első pillanattól kezdve imádja a húgát. Szerencsére nem őt hibáztatja azért, hogy kevesebb időm marad rá.
Ma elég zűrös volt az éjszakánk, Flóra nem tudott aludni - valószínűleg a pocakja miatt. 1/4 5-kor feküdtem le végül. Pár perc múlva megjelent Nóci, mellém feküdt és 1/4 9-ig aludtunk (akkor ébredt Flóra) összebújva. Egyébként a szoptatási időket leszámítva Flóra nem igényel még külön figyelmet, a háztartási munkák ugyanúgy zajlanak még, mint egy gyerekkel. Vannak olyan dolgok, amit csak akkor csinálok, amikor van velünk valaki, aki figyel Nócira - pl. hétvégén vasalok, addig apával játszanak.
Ma azt tervezem, hogy délután egy órára húgomra hagyom Flórát és addig elmegyünk Nócival sétálni kettesben.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!
Andi, neked is köszönöm a lelki támogatást :) , már kezdek megnyugodni.
Ez a Pici nagyon akart most jönni hozzám, semmit nem tettem az érdekében úgy, mint Áronnál (nem tudtam pihizni, nem tudom kímélni magam ...), és mégis úgy tűnik, nagyon kitartó ... A napokban meg akarjuk kukkolni Uh-n, majd utána írok, hogy mit láttunk.

Hogy vagytok, Anyukák? Hogy telnek a kétbabás hétköznapok?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizi, nálunk minden szuper. Ma Dórimmal sütit sütöttünk, Lacusom meg hétalvó még mindig, jó, ha a 24 órából 5 órát fent van. De hogy álmában dolgozik és tanul, vagy sem... Passz... Mert azokban a kis fent lévő időkben mindig mutat újat: tegnap hangosan nevetett, ma nyúl a tárgyakért és el kezdett forogni a tengelye körül..... Imádom Mindkettőt. Kezdjük visszakapni az estéinket, tegnap is este 1/2 9-kor már síri csend volt a házban, az első gyerekkukorékolás reggel 1/2 5-kor volt, de ez korainak minősül, általában 6 körül kel a kicsi. Mindegy, mert 10 perc alatt megkajált és aludt reggel 10-ig.... :)
Nagyon kíváncsi vagyok az UH-ra, mikor mész pontosan? Kihez? Ilyen netes kalkulátorok szerint mikorra vagy kiírva? Nemek iránti vágy?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok, nálunk az éjszakák még nem zökkenőmentesek a hasfájás miatt, de nappal semmi gond. :)
Szerencsére tejcsi van dögivel, bár ennek az a következménye, hogy a kisasszony néha túleszi magát és bukik...
De ennek ellenére is nagyon jó ezzel a két cukorfalattal. Nóci nagyon imádja a húgát és nagyon anyáskodó vele. :)
Flóra is ügyes nagyon. Gügyög a zenélő forgón lévő állatoknak, 1 napos kora óta gyönyörűen forgatja a buksiját, most már simán kinyomja magát és megtartja elég sokáig, és már napok óta az ágynak teljesen más részben találom meg, mint ahova letettem. :)
Nóci pedig énekel is mostmár a tánc mellé, meg kell zabálni. :)
Elég vígan telnek napjaink itt Aprajafalván. :)
Várjuk a további híreket Zizien! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!
De jó nektek, már alakultok ...
Nyuszika, és este hogy alszik el Lacika? Evés közben, vagy beteszed az ágyba és magától? Simán elalszik? Irigyellek :oops: A napirendet tudtad alakítani, vagy egyszerűen Lacika ilyen jó gyerek? :)
Bocs a sok kérdésért, de készülök :D

Andi, reméljük, nálatok is hamar elmúlik a hasfájás és akkor az éjszakáitok is nyugisak lesznek. Kicsi még Flóra ...

Úgy néz ki, hétfőn kukkolunk, mindenképpen írok, ha megtudok valamit.

Nemek iránti vágy ... Mindenki meg van győződve, hogy most lányt szeretnék, pedig Nektek elárulom, hogy a szívem mélyén fiúcskára vágyom megint ... (Persze, amúgy meg oly mindegy.) :)

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Ja, kalkulátor szerint szeptember 24. a dátum. Haza szeretnénk menni március-áprilisban, nyilván a Bajcsyba, Szécsényihez :) , aztán meglátjuk, mi lesz belőle. Addig itt szemlélődünk ultrahangokon.

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Húúú, izgi!!!!

Lacus tény, nagyon nyugodt baba. Rengeteget alszik, kiszámítható, a közel 3 hónap alatt jól kiismertem. DE! Dórimnál eltoltam az altatást, havonta változott a módszer, rosszul csináltuk, irigyeltem, aki csak lerakja a gyereket és kész. Most tudatosan figyeltem, hogyha sajog is a szívem, de tartsak ki, mert ilyen pici korban gyorsan megtanulják a rendet és hiszem, hogy ezek a gyerekek 0 tudással jönnek ki, mi neveljük rá a rossz szokásokat is. Na, Lacus is az elején el-el kezdett rákapni a pesztrálós elalvásra. Ő nyitásra kapott játszócumit, ami segítette az elalvásban, de olyan volt, mint Dórim, csak kiesett a cumi és felsírt.... Már ismertük a szitut, így elvettük a cumit, 1 nap nehezebb volt, utána semmi gond nem volt. Az elalváskor paskoltam a popóját, de feküdt az ágyban. Elaludt. Aztán felébredt, és elvárta, hogy újra paskoljam... Éreztem, hogy ez most olyan, mint a cumi... Kellék, egyedül nem tud elaludni. Na, erőt vettem magamon és kitartottam, leraktam, nem tetszett neki, bementem, puszi, simi, de nem vettem ki, vagy ha igen, vissza is raktam, amint lenyugodott. 1 nap alatt megtanulta. Nincsen kellék, lerakom és még ha el is kezd sírni, 10 másodperc és alszik. Az a sírás nem szenvedés, hanem a "Fáradt vagyoooook" sírás. Este meg tudja, 1/2 8-8 körül fürdés, kaja és alvás. Ha evett, minden büfi kijött, elsuttogom neki a karomban fogva az Altató c. verset, puszi és lerakom. Csendben elalszik. Vagy már kóma, mire lerakom. Nincsen ringatás, fenékverés, semmi.... Ha felsír, annak oka van, pl. büfi. Megyek, kezelem és lerakom újra. Ha minden ok, alszik. Ehhez persze mentalitás is kell, de ez most jól sikerült, eddig :)

És lám lám, megtörtént a csoda, már napok óta átszunyálja az éjszakát, tartósabban, este 1/2 9-től reggel 6-ig, de most pl. 11,5 órát aludt egy huzamban..... Este fél 9-től reggel 8-ig... Egyszer kelt 1-kor, de nem mentem be, mert csak arra keltem, hogy mozog és cuppog. Vissza is aludt, nem sírt, csak felébredt valamire. Ha meg cuppog, akkor az ujjszopival küzd, azt most kezdi próbálgatni, de nem mindig... Nem is használja minden elalváskor. :) Azt is már megtapasztaltam, hogy a bélmozgására ébred. Nem is kel fel igazán, csak nyög, hallom, hogy hangosan morog a hasa, ha megetetem, nem is eszik sokat, sőt... Szerintem most 1-kor is ez volt .

Ziziiiii, szuper lesz a két gyerek, nekem nagy ajándék eddig :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Na, milyen szuperul alakulnak a dolgok itten. :)

Zizien, nagyon szoritok en is, ahogy Nyuszika irja, szuper dolog a ketgyerekes let, imadom, persze neha irto nehez, de mindent meger, es a kis korkulonbseget sem bantam meg. :) Bennem is hasonlo kerdesek voltak, mint nalad.
Nagyon soktenyezos a dolog, fugg a gyerekektol, a szuloktol, a lakastol, stb. Mi panelban lakunk, masodikon. Igy nem tudom csak a kertbe kitenni, mig indulunk, raadasul az ido eddig nem is kedvezett, vagy hideg volt, vagy kodos, de voltam mar kint egyedul a ket gyerekkel (nincs lift), es flottul megoldhato, csak at kell gondolni elore a sorrendet. :)
Esztinel mi is elrontottuk az alvast, en is nagyon figyelek most Noeminel. Nalam van ringatas, de csak addig, amig megnyugszik, es kepes egyedul elaludni az agyaban. Alomorszagba egyedul kell eljutnia. :) (Suttogo titkai egyes kotet, nagyon jo). Amig kicsi en egy szobaban alszom vele, azert is, mert Eszti nagyon eber alvo, es ejszaka azert igyekszem gyorsan orvosolni a sirast, ha van, de szerencsere nagyon nyugodt, felebred, de nem is sir, csak nyikkan egyet, gyors peluscsere, es mar cici jon, aztan bufi, es megy vissza aludni. Persze neha vannak varatlan esemenyek. :)
Haztartas? Nalunk meg a ferjem porszivoz, terhesseg alatt igy volt, egyelore meg igy marad, en meg addig pesztralom a ket gyereket. (Noinal nem mindig jon a bufi, illetve van, hogy marad bent, es neha kohog tole, ezert egyelore nem csinalok olyat, amitol nem hallom) Fozni meg anyukam foz ram, Esztinek persze en, ezt, meg mosas, teregetes, vasalas, rendrakas meg ilyenek mind meg lehet csinalni mellettuk.
Inkabb kevesebbet tervezek be, es akkor a vegere jutok. Na meg nincs olyan, ami ne varna meg, egy ket nap csuszas nem a vilag vege.
A nagy nalunk az elejen feltekeny volt, de nagyon hamar nagyon nagyon megszerette. Allandoan simogatni, olelgetni, puszilgatni akarja. Es amennyire nem volt o bujos, most annal inkabb az lett. :)

Szoval szuper lesz. :)

Nagyon jo hetveget!
Verus
 
 


Verus, kisegítesz, hogy a gyerekek most pontosan mennyi idősök?
Amúgy így van, egy napra egy programot szabad tervezni, és ha nem sikerül, na bumm :) Kicsit lazulni kell. Én pl. eléggé rendmániás vagyok, na de két gyerek mellett???? Így is elég nagy a rend, sőt, Dórim kissé rendmániás, mindenkivel pakoltatja a dolgokat a helyére :) De ez így jó :)
Érdekes, bennem egyáltalán nem a terhesség alatt volt kétség, mi lesz a két gyerekkel. Hanem akkor, amikor a férjem visszament dolgozni a szülés után. Ketten hamar belejöttünk a gyerekek ellátásában és még szabadidő is maradt, de féltem, mi lesz, ha egyedül leszek. Pár nap alatt túlestünk a nehezén és azóta fel sem tűnik, sőt, majd minden nap jut 1 óra szabadidő, amikor mindkét gyerek egyszerre alszik :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Nyuszika, Verus, nagyon köszönöm Nektek a megnyugtató szavakat!
Nem tagadom, belőletek, a pozitív beszámolóitokból merítek most erőt, mert nagy bizonytalanság van bennem :(
Egy részről persze imádom a tényt, hogy megint picim lesz, ugyanakkor nem tudok nem arra gondolni, hogy ez mekkora kicseszés lesz Áronnal szemben. Szóval örülök nagyon, hogy ilyen jókat írtok :) Remélem, én is bele fogok rázódni ... Áronnak meg mégiscsak lesz testvérkéje, akivel remélhetőleg imádni fogják egymást.

A Suttogó ezek szerint nálatok bejött?

Noémi hányszor ébred éjjelente?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Nyuszika, Eszter 21 hós, Noemi pedig 7,5 hetes, szoval 19,5 ho van koztuk. Eszter nagy egyineseg, eleg eroteljes, nagyon anyas volt a szules elott, es hiaba keszitgettuk, azert megviselte, hogy eltuntem. Pedig meg elore a korhazba is bevittuk, megmutattuk hol lesz anya, ismerte a szulesznot es a doktor bacsit, akik segitenek majd a kistesonak kibujni. De a valosagban azert neheztelt. Ketszer is bejott latogatni, szerintem jot tett neki, es megnyugodott, hogy megvan anya. En is aggodtam, mi lesz, amikor egyedul leszek a ket kicsivel, de tenyleg hamar bele lehet jonni. Meg konnyebb lesz, amikor mar ketszer mehetunk setalni, amikor az idojaras is engedi majd.

Zizien, igen, Suttogo egesz jo, persze egyenre szabva. :) Mi arra nagyon figyeltunk, hogy a nagy napirendje megmaradjon, mert az neki biztonsagot jelent. A kicsit meg nem sikerult teljesen beleilleszteni, 3-4 orankent szopik, ejjel ketszer kel, egyszer ejfel es ketto kozott, utana ra 3,5-4 orara megint, nappal inkabb 3 - 3,5 kozott keri a kajat. A gond jelen pillanatban az, hogy ha a delutani szopi 5 utan van, akkor neki utana indul egy nagy alvas. Jobb lenne ez este 9 utan. Mar probaltuk, hogy ebresztjuk, de azzal megzavartuk a ritmusat. Egyelore nem eroltetem, szerintem hamarosan igazodik majd o is.
A hazimunkakat en ugy csinalom, hogy igyekszem este rendben hagyni a konyhat, amikor megyek furdeni, akkor keszitem be a masnapi mosast, a gyerkek ruhait es az enyemet is meg este osszekeszitem, igy reggel nincs kapkodas, mert valahogy reggel meg nagyon egyszerre kelnek.
Persze a nagyot probaltam minel onallobbra nevelni a kicsi szuletese idejere, de o meg csak most kezdett egyedul kanallal enni, eddig nem erdekelte, na meg ugy nem volt eleg gyors. Es az ebedet meg mindig durvan pepesitve eszi, nincs turelme annyit ragcsalni. De ezzel is ugy vagyok, hogy majd megerik ra. Ami sarkallatos pont, az az alvas, mi ugye altattuk ot jo sokaig kezben, ebredt is emiatt ejjel sokszor. Olyan felidos terhes lehettem, amikor a pocakomtol mar nem birtam betenni, akkor kapott kiveheto racsos agyat, megbeszeltuk, hogy az most az ove, a masik a hugicae lesz, es mostantol ugy fog elaludni, hogy bemaszik, anya meg ott ul az agy mellett, amig elalszik. Eloszor azt mondta, hogy nem, de tenyleg, ha erzi, hogy eltantorithatatlan vagy, akkor nem csinal belole problemat. Azota nincs gond az ejjeli alvassal, egy huzamban alussza vegig. Leginkabb nekem hianyzott a kezben valo altatas, de csak neki tettunk jot az atallassal. :)
Amikor csak egyedul vagyok veluk, ha a kicsi alszik, akkor csak a naggyal foglalkozom, ha a kicsi ebren van (egyre tobbet), akkor egyutt jatszunk vele, amig a kicsi szopik, addig vagy hoz egy mesekonyvet, vagy tornazik, vagy hoz egy kirakost, vagy a rajzolotablat, de van, hogy csak var.

Szerintem amikor a kicsi megszuletik, ok annyira rank szorulnak, hogy egy percig nem lesz lelkiismeretfurdalasod a naggyal szemben. Es nala mar nem kell megtanulni anyanak lenni, ha ertitek mire gondolok. :)
Ne aggodj Zizien, jo lesz ez nagyon, teljesen termeszetes erzesek ezek, amiken most keresztul mesz.
Ja, es ha nem oromkodve fogadja a tesot, akkor sem kell ketsegbe esni, hagyni kell, hadd dolgozza fel, az ido fogja megoldani. :)

Most megyek, picur ebredezik. :)
Verus
 
 


Aranyos vagy, Verus, köszönöm, hogy ilyen részletesen írsz a mindennapokról, jól esik olvasni, hogy meg lehet oldani ...

Meg mindannyiótoknak nagyon köszönöm, írjatok, ha van időtök, nekem nagyon jólesik!

Andi, alakultok már Ti is? Múlik a hasfájás?

Kvinna nagyon régen volt ... Vajon mi van Náluk?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien,köszi alakulgatunk. Az a gond a védőnő szerint, hogy túl sokat eszik a kisasszony, emiatt rendszeresen bukik is. A hazajövetelnünk óta eltelt 2 és fél hét alatt több, mint 600 grammot hízott. :shock:
Pedig csak szoptatom. Szerencsére már éjszaka is csak 3-4 óránként ébred, de volt már 5 órás alvása is. Igaz csak reggel :)
Nagyon édesek együtt a csajok, Nóri állandóan babusgatja, Flóra meg mosolyog rá. :)
Egyedül az esték problémásak, mert a férjem nagyon későn ér haza, és Nóri nagyon felpörög, nehezen alszik el, emiatt Flóra is. Szóval későn kerülünk ágyba, de azt nem akarom, hogy csak hétvégén lássák az apjukat.

Én is gondoltam Kvinnára. Remélem rendben vannak!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Andi, ez az 5 órás alvás már nagyon jól hangzik! De a 3-4 óra sem rossz, ha evés után szépen alszik is tovább ... A legnehezebb szerintem az, ha órákon át nyűglödik és semmi nem használ. Neked Nóri mikor kezdte átaludni az éjszakát?

Nyuszika, Verus, Többiek, hogy vagytok?

Mi egyik napról a másikra "tengődünk", a hányingerem most már nem hagy nyugodni :( Örülnék, ha ezen a részén túl lennék már!
(Tudom, aztán majd jön a többi kín :) )

Vigyázzatok magatokra!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, vannak azért sajnos napok, amikor 10 óra után el kezd nyűglődni és 1-ig szórakozunk. De nem tudom, hogy ez mitől van. Azért is nehéz, mert Nóri 2 hetesen már 5 órát aludt éjjel, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Nem szoktuk meg a sírós babákat...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!
Csajok, kivel mi újság?
Andi, milyen az élet a gyerekekkel? Szopi megyeget?
Zizi, mi újság a pocaklakóval? Helyreállt a kis lelked?
Verus, Nálatok mi a helyzet?

Nálunk semmi extra, még mindig szuper nyugis Lacus, eszik, elvan, alszik. Egyik napról a másikra produkál új dolgokat, így most kezd oldalra fordulni, na meg mindent masszívan markolni, ma éppen a csörgőt nem lehetett a kezéből kirobbantani.. :) Nagyon kis édes. A másik gyönyörűségem, Dóri, fogzik, nyűgösebb, de tündérke. Apja levágta a frufruját, kissé rövid lett, de édes a kis mini hajával :) Még mindig NAGYON élvezem a létet velük, persze este felüdülés egy postajárat/gyógyszertár, de jobban nem is lehetnénk. Mondjuk én igen, hetek óta minden nap fáj a fejem, hulla vagyok... Ma voltam vérvételen is....

Írjatok :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nyuszika, köszi nagyon jól megy a szopizás, már van egy csomó tej a fagasztóban is. :) A hasfájással még küzdünk néha, de már tudjuk kezelni. Éjjel mondjuk csak köztünk alszik rendesen, de úgy akár 4 órát is simán. Arra gyanakszom, hogy nem szereti a kemény kókuszmatracot, úgyhogy fogunk egy szivacsmatracot venni neki.

Most viszont egyszerre lettek náthásak a lányok, éjjelre jött ki rajtuk. Elég vacak dolog, de remélem hamar rendbe jönnek...

Remélem mindenki jól van!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kérdést, megvagyok ... Mondjuk a hányinger borzalmas, egész napos és nagyon kicsinál :( Emellé jön a gyengeség, fáradtság, és ugye Áron mellett pihenni nem igazán lehet. Nagyon várom, hogy jobban legyek, mert egyelőre nem tudom élvezni a babavárást, bármennyire is szeretném :( A Picur úgy tűnik, rendben van, megnéztük uh-val, nagyon szép :)
A lelkem ... Hát, az sem az igazi. Persze, most fizikailag szarul vagyok, nehéz így felszabadultnak lenni. De az az igazság, még mindig sokat aggódom azon, hogy mi lesz ... Mi lesz Áronnal, hogy fogok helytállni, lesz-e energiám, türelmem. Tényleg más kisgyerekes Anyukákból merítek erőt, így Belőletek is :) Végül is nálatok sokkal kisebb a korkülönbség is.

Örülök, hogy ilyen jól vagytok, gondolom, a kezdeti nehézségek után (már ha voltak egyáltalán) beállt a rend, összerázódtatok.

Nyuszika, Laci baba éjjel is végig alszik? Más, mint amilyen Dóri volt picinek?

Andi, kiváncsi leszek, hogy beválik-e a szivacsmatrac. Ha csak ezen múlik, én sem gondolkoznék, hogy lecseréljem-e a kókuszt!
Jobbulást a Piciknek, remélem, gyorsan túl lesztek a náthán!

Verus, Veletek mi újság?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Ja, Nyuszika, a kórházban voltál vérvételen? Gondolom, vashiányra gyanakszanak?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, a hányinger borzalmas, nekem is elrontotta a boldog babavárást. De legalább visszajelez a szervezeted, hogy nyugi, a baba fejlődik szépen. :)
A csajok épp egymás mellett alszanak az ágyunkban. Annyira cukik! :) És bár nagyon durván takonyosak, Flóra 6 órát aludt éjjel egyhuzamban és Nóri is csak reggel 7 kor ébredt.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Andi, édesek lehetnek :)
Neked meddig tartott ez a borzalmas hányingeres időszak? Nincs valami tipped, hogyan lehet enyhíteni esetleg :oops:

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizi, nem csinálsz vonalzót?? Nem tudom mi a baj, vashiányom nem volt januárban sem, szülés óta szedek vasat, mert eleve nekem is aránylag kevés, Lacus meg a tejjel elszívja. De majd kiderül.... De megértem, hogy nehéz ellátni Áront, én most kettőt látok el kómásan.

Andi, szuper, hogy így alakul a tej, lehet, hogy most tápi nélkül menni fog :) Hajrá, drukkolok!!!!!

Zizi, Lacusom tök más, SOKKAL nyugisabb, kiszámíthatóbb, éjjel 12 órázik..... Napi 4x eszik csak, egyszerűen nem jön ki több és nincs igénye sem. Nyugis, vidám, imádnivaló. Most ujjszopis lett, amitől tartok is, de baromi jó, mert ha éjjel felkel, simán visszaaltatja magát. Már egy hónapja be sem mentünk hozzá éjjel. Este lerakjuk, reggel kel. Dórim durván aktív, nem egy nagy alvó, Lacusom mindig alszik, ha nem, nyugisban fent van. Fejlődik szépen, napról napra újat mutat, egy élmény. Vigyorog, igazi mosolyalbum :) Még mindig azt mondom, SZUPER két gyerek!!!!!!!! De tuti Téged kikészít a rosszullét. Majd ha érzed és nő a pocakodban, izgibb lesz. Hidd el, bennem is voltak aggodalmak, de pl. Anyum is mondta, Ő is rosszabbra számolt, azt hitte nehezebb dolgom lesz. Persze a kórházi dolgok mindig szervezést igényelnek, de ez a legkevesebb.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Zizien, nekem 20. hétig tartott mindkétszer, de ez hajlam kérdése is szerintem. Nekem a citromos víz segített, a gyömbér is kicsit (pl. én szárított gyömbért tettem a teámhoz és gyömbéres sütit ettem)

Nyuszika, érdekes, hogy csak annyi a különbség, hogy Flórának időben fel lett vágva a nyelve, bár nekem kellett szólnom miatta a dokiknak.
Örülök, hogy Lacika ilyen ügyes fiú! :) Adhatna tippeket Flórámnak, a saját maga visszaaltatását illetően! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Andi, ettől tartok :D Mármint, hogy hajlam kérdése ... Áronnal én a 21. héten hánytam egy utolsót sugárban, de a hányinger csak a szülés után múlt el :cry: :cry: :cry: Pontosabban szülés után, a gyerekágyon még 4x hánytam ... Szóval, felköthetem a gatyát, bár tény, hogy ahogy most vagyok, az Áronnál már az "enyhe" időszakot jelentette, tehát reménykedem, hogy ezúttal az enyhülés az valóban enyhülést fog hozni. A másik meg, hogy most később kezdődött, és tényleg nem olyan durva, mint Áronnál volt, mert nála ugye felkelni sem tudtam és infúzión voltam ... Isten mentsen, hogy most idáig fajuljon a helyzet, így is sajnálom a Kicsikémet, hogy ennyire kripli anyja van :(

Megpróbálom a citromos vizet, hátha ...

Nyuszika, neked nem volt hányingered? Tényleg, neked különböző nemű babáid vannak, volt különbség a terhességi tüneteid között?
Nagyon irigyellek, hogy Lacusod ilyen jó baba! Ugyanakkor megint csak reményt adsz, hogy talán nekem is lehet a második babám egy álombébi :) És hogy állsz a várandósság iránti sóvárgással?
Én azt tudom mondani, hogy jelenleg alig várom, hogy túl legyek ezen a rohadt hányingeren, és SOHA TÖBBET nem akarok terhes lenni!!!
(Hozzáteszem, Áronnál ugyanezt mondtam :D )

Ja, vonalzót készülök csinálni, csak nem jutok el, nincs lelki erőm ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Nekem mindkét alkalommal semmi bajom nem volt,mégis ellentetés nemű gyerekeim lettek. Nem jelent semmit.... Most is és Dórival is szuperul voltam, se hányinger, se hányás, semmi.....
És a sóvárgás.... Nagyon szerettem várandós lenni, most is lennék, de a gyermek nem csak a szülésről szól és a 9 hónapról, hanem egy életről. Nyugiban és biztonságban a két gyermeket felneveljük, elvileg anyagilag belefér a 3. is, kedvünk is lenne, de azért az már feladat.... Így abban maradtunk, hogy a ruhácskák mennek a padlásra, és ha lesz 3. gyerek, akkor is csak úgy 4-5 év múlva. Tehát most szünetelünk. Ha meg nem lesz, akkor viszem majd a gyerekklinikára a ruhákat. De mivel nekem soha semmi bajom nem volt, áldásos várandósságaim voltak, így persze bármikor kezdeném elölről. Ha végig szenvednék, mint Te, akkor nem tudom hogy vélekednék, de szerintem ez olyan, mint a szülés. Fáj, többet nem akarsz, majd szülés után elfeleded a nehézségeket,...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nyuszika, maximálisan egyetértek! A terhességet és a szülést a legkönnyebb bevállalni, még ebben a rozoga, hányingeres állapotomban is ezt mondom. Viszont a gyerekeket tisztességesen nevelni, na az nem könnyű ... És nekem ne mondja senki, hogy "ahol elfér kettő, ott elfér a 3. is, stb ..." És ugye, most még a babakornál tartunk, minden nehézségével együtt ez még mindig a legkönnyebb! Majd ha jön az ovi, meg aztán az iskola, a serdülőkor ... Belegondolni sem merek!
Úgyhogy nem hiszem, hogy nálunk lesz 3. baba, én jelenleg a kettőtől is tartok, hogy nem ugyanazt tudjuk majd biztosítani nekik, mint ha egykénk lenne. Ugye, az anyagi része csak egy dolog, itt sokkal többről van szó.
Majd meglátjuk ...
De az is igaz, hogy nekem ezt a rosszullétet egy gyerek mellett is elég elviselnem, nem hiszem, hogy be merem majd vállalni, ha már kettő lesz ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, bírom én is ezt az ahol n gyerek elfér ott elfér n+1 is. :)
Meg azt amikor a magasabb családi pótlékra és a több juttatásra hivatkozva búzdítanak több gyerek vállalására. Persze 3 gyerek már nem halna éhen a segélyből, de nekem kicsit magasabb "szint" a célom. Emellett meg mondjuk egy bizonyos gyereklétszám felett az ember fizikailag sem képes mindent megadni, és nem képes szétszakadni sem.
A két gyerek viszont egymásnak is társaság. Pl. Flóra már most is nézi a nővérét és mosolyog rá. Nóra pedig babusgatja Flórát egyfolytában. :) Remélem felnőtt korukban is ott lesznek egymásnak!És persze szeretném, ha az apájukkal láthatnánk is, ahogy tovább adják ezt a gyerekeik felé.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Igen, Andi, ugyanezt gondolom én is. Persze, biztos nem halna éhen a harmadik gyerek sem, de ez csak egy dolog ... Én szeretnék odafigyelni rájuk, ÉN nevelni Őket, és nem idegroncsként, hogy már megint nem tudok szétszakadni. Persze nem akarok általánosítani, biztos van, aki tisztességesen tud nevelni, gondozni 6 gyereket is, de magamról tudom, hogy én képtelen lennék rá ...
Bízom benne, hogy majd belerázódunk mi is, és valóban egymás támaszai lesznek az életben ... Mert sajnos gyakran eszembe jut az is, hogy sem én, sem az Apjuk nem élünk örökké, és akkor mégsem egyedül maradnak a Nagyvilágban :oops:

És igen, bízom azokban a pillanatokban, amikor a Nagy majd pátyolgatja a Kicsit, a Kicsi pedig mosolyog a Nagyra :) Édesek lehetnek!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, ma éjjel tesztként Flóra ágyába beletettük a puha takaróját és azon aludt egész éjjel, mint a kisangyal! 1/2 12- 1/2 6-ig hangja nem volt, aztán szopi után tovább 9-ig. Szóval biztosan lecseréljük a kókuszmatracot szivacsmatracra!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

De eltűntünk ... :shock:

Andi, megvan már a szivacsmatrac? Hogy alakulnak az éjjelek-nappalok?
Most nézem, hogy Flóra is már lassan 2 hónapos ... iszonyú, hogy megy az idő!

Nyuszika, Verus, Többiek, jól vagytok?

Mi megvagyunk, én még mindig szenvedek a hányingertől, főleg ilyenkor este ... Délután 5 körül kezd beerősíteni, és aztán egyre rosszabb, ilyenkor már nagyon nehezen bírom :( Alig várom, hogy vége legyen, élvezni szeretném a babavárást! Egyre inkább azt mondom, nem lesz több bébi, ezt éljem túl :) Viccet félretéve, tényleg nem hiszem, hogy bevállalnék egy harmadikat, elkeserít ez a bizonytalanság, ami körülvesz ... Így Áronnak lesz testvére, remélhetőleg szeretni fogják egymást és éldegélünk boldogan, ahogy kell.
Érzem magamon, hogy már most idegesebb vagyok (nyilván a hormonok is közrejátszanak), néha robbanni tudnék. Áron még mindig cicizik, ez is aggaszt, hogy mi lesz, ha meglesz a kicsi, hogy fogja megérteni, hogy a cici már nem kizárólag az Övé ...
Szóval, vannak kételyeim, remélem, elmúlnak majd. Viszont egyre többször gondolok arra, hogy milyen határtalan boldogság lesz majd a picivel való első találkozás, újra babázni ...
Tehát jönnek a pozitív gondolatok is végre!

Remélem, mindenki jól van!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szia Zizien!

Már nincs sok hátra ebből a rosszullétből,kitartás! A szoptatással kapcsolatban pedig találsz tandem szoptatós fórumokat, talán tudnak ezzel kapcsolatban tanácsot adni neked!
Egyébként minden ismerősömnél örömmel fogadta a nagyobbik gyerkőc a kistesót, nem volt igazából probléma sehol.


Megvettük a matracot, de a szőrös takarót bele kell tennünk az ágyba, azon alszik - persze a feje alatt textilpelussal. Szüksége van a puhaságra :)
Nagyon nagy lány már, sokszor gügyög hangosan nevet, imádja Nórit és Nóri is őt! Imádom nézni őket! Nóri minden pelenkázásnál jön, segít, kidobja a koszos pelust, adja a tisztát, simogatja a hugit. Fló nagy szemekkel néz Nórira, nevet rá, dumál neki, jár a keze-lába. Ha Nóri meghallja, hogy sír Flóra rohan hozzám kiabálva, hogy sír. Máskor meg pisszeg nekünk, hogy pszt, alszik. :D
Este alig várják a lányok, hogy apa hazaérjen. Mostanában én fürdök a nagy kádban Nórival, közben a kiskádban Flórát fürdeti apa. Hihetetlen módon imádja ő is a vizet, a fél fürdő csurom víz, ahogy rugdossa ki. Csak akkor van hiszti, ha kivesszük a kádból. :)
Szóval szép az élet két babával! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
 
 
 
 


Andi, örülök, hogy szépen kialakult a két babás rend nálatok is!
Az, hogy kell Flóra alá a szőrös pléd, szerintem normális, legalábbis Áronnak is volt egy időszaka pár hónapos korában, amikor kis "fészket" csináltam neki az ágyában, Őt is "alá kellett bélelni", mert szeretett megbújni benne. Mondjuk Ő a nagyon jó időszakában is minimum 2x-3x szopott éjjelente, egészen 10 hónapos koráig (ekkor lépett életbe a Ferber-módszer ...) Szóval én sokáig csak álmodoztam az átaludt éjszakákról és most is félek ettől.

Nálatok mindkét gyerek egyedül alszik el, tehát beteszitek az ágyikóba és alszanak, vagy van altatás? Ha egyedül vagy, ezt hogy oldod meg?
Meg a nappali alvásnál, Nóri elalszik egyedül? Nekem Áront altatni kell délben (babakocsiban), emiatt is rinyálok, hogy mi lesz majd a pici mellett ... Mondjuk feltett szándékom, hogy a kicsit kezdettől fogva az önálló alvásra fogom nevelni, csak az a baj, hogy ez Áronnál is feltett szándékom volt, és nem ment ...
Mondjuk általában azt látom, hogy második babánál valahogy jobban mennek a dolgok :D Ebben bízom!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: