Új privát üzeneted érkezett!

ha valaki esett át ilyen műtéten az segítsen.
micimaci123
Helvécia
 
 


Nekem volt. Mit szeretnél tudni?

Csilla

KépKép

KépKép
 


Sziasztok! Bocs hogy beleírok a topikba, de engem érdekelne a refertilizációs műtéttel kapcsolatban, hogy hol és mennyiért végzik el a műtétet. Sajnos nem látunk más lehetőséget férjemmel, már túl vagyunk egy sikertelen lombikpróbálkozáson, ezért lenne fontos a válasz a kérdésre. engem sajnos lekötöttek szülés után, saját kérésre, a babánk viszont meghalt 10 hetesen, amibe én képtelen vagyok beletörődni. Szeretném a segítséget kérni ebben. Próbáltam utánanézni a neten, de erre a kérdésre nem találok választ
 
 

 
 

...

Csilla

KépKép

KépKép
 


@ananova:


SZIA AZÉRT IROK NEKED DE MAJD NEM UGYAN ABBA A CIPŐBE JÁRUNK SZERETNÉM KÉRDEZNI TŐLED HOGY MEG CSINÁLTATAD A MŰTÉTET AZOTTA??
eszti2910
Kaposvár
 
 


@csuppancs: "Nekem volt. Mit szeretnél tudni?"


sZIA SIKERES VOLT A MUTÉTED? ÉS MENNYIBE KERÜL?? VÁLASZOD ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
eszti2910
Kaposvár
 
 


@eszti2910:


Szia! Bocs hogy csak  most válaszolok, de mostanában kevesebbet vagyok gép elött Nekem jelenleg folyamatban van a helyreállítás, már túl vagyunk néhány vizsgálaton, Sára doki valóban egy kiemelkedő tudású doki. jövő héten megyünk az altatóorvosi vizsgálatra, utána ad műtéti idöpontot a doki. Elvileg nincs költsége a műtétnek, mert tb-re csinálják, csak amit a dokinak adsz majd
 
 


Ananova, örülök a fejleményeknek nagyon! Drukkolok a műtét sikeréhez! És igen, Sára doki egy tündér!

Eszti, nézd meg a vonalzómat. TB-re megy hivatalosan, a doki magánrendelésén kellett fizetni.

Csilla

KépKép

KépKép
 


köszönöm szépen hogy irtatok nekem sokat gondolkodom mit tegyek meg probáljam e a lombikot vagy a mutétet a második császár után sajnos el kötetem magam de meg halt a babám 1 hónaposan és nagyon szeretnénk még babát!! ha a mutétet is választom ami nagyon kis esélyvan hogy sikerül nem tudom utána lehet e lombikal még babám??
eszti2910
Kaposvár
 
 


Eszti, lehet utána lombikkal babád. Mi is voltunk, de az nem sikerült, az utána következő spontán ciklusban viszont beköltözött a Babóca. Viszont ha megcsinálják a műtétet és mégsem sikerül a baba, akkor vagy jogosult TB támogatott lombikra.

Csilla

KépKép

KépKép
 


Köszönöm szépen hogy irtál fell keresem az orvosom remélem itt kapováron is meg tudják csinálni ezzel az uj modszerrel és sikerül nekünk is!! örülök hogy találtam valakit akinek sikerült még egyszer köszönöm!!
eszti2910
Kaposvár
 
 


Sok sikert hozzá! Én is úgy indultam ennek az egésznek, hogy teljesen el voltam keseredve. Mi már túl vagyunk 2 sikertelen lombikon, ami így támogatás nélkül elég húzós volt anyagilag, ráadásul nekünk azt mondták lombikon, hogy már senki nem vállal helyreállító műtétet, gondolom azért, hogy ne is járjunk utána. Ezért örülök, hogy meg találtuk ezt a fórumot és a segítségével fel vettük a kapcsolatot Sára doktorral, aki szó nélkül elvállalta a műtétet, így adva egy kis reményt a veszteség pótlására.  Az én kicsi Gergőm 2 hónapot élt, a védőoltás áldozata volt. A háziorvos nem vette észre hogy tüdőgyulladása van és beadta neki. A karjaimban halt meg éjjel két nap múlva. Egy ilyen veszteséget nem könnyű feldolgozni, a helyreállítás sikerében bízunk csak mi is.
 
 


Szia ananova nagyon sajnálom ami veletek történt az én kisfiam bölcsö halálba halt meg 1-hónaposan hát nem könyű én is tudom sajnos nagyon kivánom nektek hogy sikerüljön én is bizok benne hogy sekerül nekünk is!! meg kérdeszhetem töled ki a SÁRAR doktor mi kaposváriak vagyunk nem tudom még hogy itt az én orvosom meg tudja e csinálni ezzel az uj eljárással válaszod előre is köszönöm és sziből szoritok nektek!!

eszti2910
Kaposvár
 
 


Eszti, Sára doktor a SOTE II-n dolgozik, magánrendelése a Várfok utcában van Budapesten.
Nem akarlak elkeseríteni, de ez egy elég speckó műtét, nem sokan csinálják. Nekem majd' egy évembe került, mire megtaláltam a megfelelő embert. Annyi volt a szerencsém, hogy a műtét-lombik-TB támogatásról előre megvolt az információm.
Amúgy nekem is mindenki azt mondta, nem csinálnak ilyet, vagy ha mégis, nem biztos, hogy sikerül. Csak én olyan vagyok, hogy ha valamit a fejembe veszek, azért tűzön-vízen keresztül megyek.
Mondjuk akkor nyílt meg igazán az információk világa, amikor rátaláltam magára a refertilizàciò szóra. Addig inkább csak vakon tapogatóztam.

Csilla

KépKép

KépKép
 


Szia nekem az orvosom meg csinálja csak nem tudom még hogy ezzel e a teknikával amit olvastam beszéltunk márvele róla de nem sok esély van hogy sikerül de én bele vágnék hátha én ikábattól féltem ha mégse sikerül akor lombikkal se lehet már!
eszti2910
Kaposvár
 
 


Sziasztok!Örülök,hogy itt végre találok hasonló "problémával"kűzdő Anyukákat.Én is egy ilyen műtét elött állok,és remélem a holnapi orvosommal való konultáció után jó hírekkel térek haza.Nekem hét éve a harmadik gyermekem születése közben végeztek sterilizációt.Azóta elváltam,tavaly újra férjhez mentem,és most bármit megtennék egy közös Baby-ért,amiről eddig csak álmodtam,de látva a Ti írásotokat,most szárnyra kaptam,és nem állok meg...mert látom,hogy van értelme a kűzdelemnek...Vigyor
 


Szia vargadorka nagyon szoritok neked hogy sikerüljön én is még az orvosomhoz megyek meg beszélni remélem nekünk is sikerül!! te hol csináltatod meg?
eszti2910
Kaposvár
 
 


Szia Eszti!Mivel én Veszprém megyei vagyok,jó volna a közelben,már,ha van erre lehetőségem.Első körben ma Celldömölk az úticél.Van ott egy nagyon bíztató véleményekkel rendelkező Főorvos.Úgy ajánlotta az egyik ismerősöm.Felkerestem,és a mai nap tud fogadni.Abban reménykedem,hogy ha Ő nem is vállal ilyen műtétet a segítségemre lesz,hová érdemes fordulni.A történetemhez hozzá tartozik az is,hogy annak idején nem önszántamból kértem a sterilizációt,mégis az áll a zárómon.Nem akarom megnevezni a várost,de szörnyű,ami történt a kisfiam születésekor.Akkor valahogy megpróbáltam elfogadni a helyzetet,mert az orvos hosszú magyarákzodásba kezdett,hogy miért volt erre szükség,gondoltam biztosan több szakértelme van,mint nekem,de viszont nekem lett volna jogom eldönteni,mit is szeretnék.Nem utólag,miután felébredtem közölni,hogy Anyuka....kétoldalú tubasterilizációt véltem Önnél csinálni,kérem itt írja alá....de akkor a gyermekeim Apukája mellett úgy éreztem,nézzük a "jó oldalát" van három közös gyermekünk,és én akkor úgy gondoltam egy jó házasságom...akkor" minek csináljam a "fesztivált."Valahogy túltettem magam a dolgon.Igen ám,de a házasságom tönkre ment,egy kis idő múlva kaptam egy Angyalt,aki most a Férjem,minden nagyon jól működik imádják a gyemekeimmel egymást,...de annyira szeretnék egy kis angyalt,aki a miénk....és most úgy érzem ordítani tudnék,amiért akkor nem tettem semmit,bár már akkor is késő volt,úgyhogy marad a rám váró műtét.Nagyon szorítok én is Neked!Te mikor mész az orvosodhoz?Ha jól tudom Kaposváron szeretnéd megcsináltatni.Szívből remélem sikerrel jársz,és hamarosan már a műtéti időpontodat tudhatjuk Vigyor!
 


Szia vargadorka nagyon sajnálom ami veled történt remélem szivből hogy neked is sikerül én csütörtökön megyek az orvosomhoz mert edig szabin volt remélem hogy ezzel az uj teknikával meg tudja csinálni ha nem akor marad pécs mert ott tudom hogy csinálják vele meg pesten igen én kaposvári vagyok minden képpen irok hogy mit mondot majd , szoritok neked  is ha segithetek valamiben szólj nyugotan és irjál majd hogy neked hogy sikerül!!
eszti2910
Kaposvár
 
 


@eszti2910: "Szia vargadorka nagyon sajnálom ami veled történt remélem szivből hogy neked is sikerül én csütörtökön megyek az orvosomhoz mert edig szabin volt remélem hogy ezzel az uj teknikával meg tudja csinálni ha nem akor marad pécs mert ott tudom hogy csinálják vele meg pesten igen én kaposvári vagyok minden képpen irok hogy mit mondot majd , szoritok neked  is ha segithetek valamiben szólj nyugotan és irjál majd hogy neked hogy sikerül!!"



Szia!Köszönöm mégegyszer,már nagyon izgulok,és ideges is vagyok a délután miatt...rendben,mindenképpen írni fogok,mit sikerült megtudnom,remélem ha mást nem hasznos információkat szerzek.De titkon abban bízok,hogy vállalja a műtétet is,ha esetleg nem akkor én is tovább megyek úgy,ahogy írtad Te is,akár Pécsig,vagy Budapestig.Bár a költségét nem tudom,de ahogy olvastam elvileg tb támogatott...?Köszönöm,de Te is nyugodtan fordulhatsz hozzám bizalommal !
 


Szia vargadorka igen tb támogatot ez bisztos az is ha még se sikerül a mütét és nem leszbaba akor már a lombik is tb támogatot lesz remélem jo hireket kaptál nagyon szoritok én is neked én is irok mit mond majd csütörtökön az orvosom!!
eszti2910
Kaposvár
 
 


 


vargadorka szia mi ujság mit mondtak neked?
eszti2910
Kaposvár
 
 


@eszti2910: "vargadorka szia mi ujság mit mondtak neked?"


Szia!Írtam Neked privát üzit!!!! Vigyor
 


Sziasztok! Látom jöttek még "sorstársak" a topikba. Nekem megvan a műtét időpontja, szept 17, ha valakinek nem sikerülne saját dokival végeztetni a műtétet akkor javaslom Sára Levente dokit, nekem Ő vállalta a beavatkozást. Találkoztam Tömösvári dokival is állítólag ketten fogják elvégezni a műtétet. Bár nekem mindegy ki, a lényeg hogy sikerüljön. Egyébként Tömösvári doki is ugyanolyan szimpatikus mint Sára doki, valóban együttérzéssel fogadták a helyzetemet, nem megvetéssel mint a lombikpróbálkozásainknál
 
 


Nekem is ketten együtt csinálták, ők a team asszem. Örülök, hogy már itt tartotok és drukkolok, hogy sikerrel járjatok.


Csilla

KépKép

KépKép
 


Szia vargadorka irtam vissza én is neked!! Ananova neked nagyon örülök szoritok hogy sikerüljön a mutét!!
eszti2910
Kaposvár
 
 


Sziasztok aszt meg kérdeszhetném hogy mennyibe került nektek a lombik!!
eszti2910
Kaposvár
 
 


Eszti, nekem majd' 200 ezerbe.

Csilla

KépKép

KépKép
 


tb támogatás nélkül nekem 95000+ 250000 volt injekciókkal együtt, végülis az injekciók kerülnek sokba volt olyan aminek darabja 10000 volt és minden nap be kellett adni
 
 


Sziasztok! Túl vagyok a mütéten, doki szerint mindkét oldalon sikerült a helyreállítás, most már csak rajtunk múlik mikor jön össze a babóca, reméljük minél elöbb. Hasonló jó híreket kívánok minden sorstársnak
 
 


Szia ananova nagyon örülök hogy sikerült és szoritok mi márciuzsba megyünk lombikra annál döntötünk mert itt sehol nem válalták volna közelbe pest meg sajnos messze van remélem sikerül nekünk is
eszti2910
Kaposvár
 
 


Hát nekünk sem volt közel Pest, de a lombikban már nem bízunk. Két sikertelen próbálkozás elég volt, állítólag nem kapott elég vért a petefészek a lekötés miatt azért nem tudtak petesejtet leszívni. Na meg anyagilag is elég megterhelő volt. Így már férjem is azt mondta vagy sikerül természetes úton, vagy feladjuk a próbálkozást, végülis a müllerteszt szerint jók az esélyeim, az 4.9 lett, úgyhogy elméletben a termékenységgel nincs gond. Sok sikert kívánok a lombikhoz
 
 


Szia ananova tehát ha jól értem akor a be ültetésig se sikerült el jutnotok? mert nem tudtak egyátalán   le szivni petesejtet? erre rá kérdezek majd a dokimnál
eszti2910
Kaposvár
 
 


Sajnos nem tudtak leszívni, állítólag nem kapott elég vért a petefészek, legalábbis ezt mondták. Úgyhogy ez elég elkeserítő volt, ezért is adtuk fel, de így már van egy kis remény
 
 


sziasztok érdeklődni szeretnék a refertilizációs műtétről
icuangyalka
Kisújszállás
 
 


@ananova:


Szia Kérdezni szeretném hogy sikerült e műtét és hogy mit kell tudni róla
icuangyalka
Kisújszállás
 
 


Szia pesten kell keresni vagy a Tömösvári vagy a Sára leventét a neten fennt ugyis.Elöször magánrendelésre kell menni Várfok utcába Pesten, a műtétet az üllői uton csinálják én négy napot voltam bennt a kórházba sikeresen helyreállították mindkét oldalon ezt a műtétet tb alapon csinálják.csak a magánrendelésen kell fizetni 11000ft-ot.Sok sikert !
 
 


Sziasztok!
Új vagyok még ezen az oldalon, és meglepődve olvastam, hogy nagyon sokan vagyunk ugyan azzal a problémával.
2014.02.11.-én Debrecenben csinálták nekem a refertilizációs műtétet. Azt mondták, hogy minden rendben volt, mindkét petevezetéket helyreállították. Remélem, hogy most már baba is lesz.
Tudtok-e nekem abban segíteni, hogy mennyi lehet az esélye, hogy természetes úton lehet baba.
Köszönöm.
anyuka1976
Hajdűnánás
 
 


Sziasztok!

Én is hasonló problémával küzdöm már egy ideje. Jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Már van egy egészséges kisfiunk. Kistesót szerettünk volna, de nem jött. Akkor derült ki, hogy mind két oldalon teljesen el van záródva. Érthetelen, hogy miért (az orvosok szerint is). Semmi fertőzésem, műtétem vagy bármi ilyenem nem volt. Nekiindultunk egyszer a lombiknak, de nem lett belőle semmi. Hosszú lenne elmesélni. Valaki le tudná írni nekem ennek az egész menetét? Hogy hova kell először menni és utána? Milyen papírok kellenek, mennyibe kerül stb. Én Fehérvártól nem messze lakom, de erre fele nem tudok senkiről sem, aki ilyet elvállalna. Legalább is nem találtam senkit sem. Mindig csak azt hallom, hogy lomik. Azt többek között anyagilag sem tudnánk vállalni.
Előre is nagyon szépen megköszönöm mindnekinek a segítségét!!!!!!!

Üdv:Heni


Sziasztok
Anyuka 1976 kit kell keresni Debrecenbe hogyan fogtal neki es van e eredmenye a mutetnek. Hany oras mutet volt??


Sziasztok arra lennék kiváncsi hogy a tb kinek támogatja a petevezeték helyre állító műtétet? Nekem már van 3 császárral szült gyermekem és az akkori párommal arra döntöttünk meg csináltatom a petevezeték elkötést de később az akkori párommal rosszba lettünk és nem tutdtuk megmenteni a kapcsolatunkat azóta van egy férjem aki bár elfogadta hogy nem biztos hogy lehet közös gyerekünk de mivel igazán jó ember így nem szeretném megfosztani a saját gyermektől így szeretném megcsináltatni ezt a műtétet de sajnos nem tudom az árakat és mivel saját döntéssel köttettem el magam így nem tudom hogy a tb támogatja nekem-e ezt a műtétet válaszokat előre is köszönöm szia.
icuangyalka
Kisújszállás
 
 


Sziasztok! Jövő hét csütörtökön megyek Sára dokihoz,de már tiszta ideg vagyok,hogy mire lehet számítani,milyen vizsgálatok lesznek,kb mennyi idő múlva lehet a műtét stb stb.Jó lenne tudni,hogy ti akik már átestetek a műtéten hol tartotok most?Köszönöm
ancsyka1
Győr
 
 


Sziasztok! Bocsánat, rég jártam erre, most láttam csak a priviket is.
Holnap válaszolok a kérdésekre, ígérem.

Csilla

KépKép

KépKép
 


Ancsyka, ne idegeskedj! Sára doktor egy tünemény! Attól függ, éppen hol jársz a ciklusodban, de a jövő csütörtöki vizsgálat után megbeszéltek egy időpontot -mensi utáni napokban, de még peteérés előtt- HSG vizsgálatra, hogy megnézze pontosan a lekötés helyét. Ezután pedig megbeszélitek a műtét időpontját. Lehet hogy fog kérni vérvételt hormonvizsgálatok miatt, illetve a párodnak egy spermavizsgálatot. De ez utóbbit is megcsinálják ott a SOTE-n. Nekem az első találkozás után néhány nappal már meg is csinálta a HSG-t (szeptember 13-án) és október 24-én műtött. Ja, persze, műtét előtt kellett még egy altatóorvosi és egy főorvosi konzultáció. Decemberben csinált egy kontroll HSG-t, aztán ránk volt bízva a történet folytatása. Sajnos más okokból mi nem kezdhettük egyből a projektet, de azért a 2. hónap már sikeres volt, baba viszont nem született belőle, 6 hetesen elment. Aztán eltelt egy év, közben a műtét után egy évvel volt még egy kontroll HSG, ahol Sára doktor a jobb oldalamat újra megnyitotta a vizsgálathoz használt folyadékkal (a bal elzáródott, de nem a műtét helyén). Mivel ezután sem koronázta siker a próbálkozásainkat, -37 éves voltam a műtétkor-, a jelenlegi nőgyógyászom "elzavart" meddőségibe. Ott gyorsan végigcsináltattunk minden vizsgálatot és már kezdhettünk is, sajnos ismét eredménytelenül. És aztán a következő hónapban, másfél évvel a műtét után teljesen spontán beköltözött egy csodabébi, aki már 14 hónapos és a 2 fiú után ráadásnak még kislány is. 

Remélem segítettem, ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

Csilla

KépKép

KépKép
 


Aki privit írt, és még aktuális a kérdése -bocs, régen jártam erre-, az írjon e-mailt inkább, mert a babanet nem küldi el a válaszaimat.

Csilla

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!
Par napja talaltam ra erre a tropikra,es nagyon megorultem:-)
Helyzetem hasoló mint a fentebb leirtak.
3.gyermekem szuletesekor kertem muvi meddove tetelem. Hazassagom azota felbomlott,jelenleg uj parom van es igencsak vagyunk egy kozos babocara.
Orommel olvasom a sikertorteneteteket!!!!! Na,talan akkor nekunk is van remenyunk,hurra!
Mivel betoltottem a 40.evemet,engem azert szorit az ido.
Kerdesem lenne,hogy kb.mennyi ido kell az elso konzultacio utan a mutetig????

Elnezest,hogy ekezetek nelkul irok,Remelem igy is olvashato.
 
 
 
 
 


Dr Bacskót ajánlották nekem is én most vezsem fel vele a kapcsolatott ha sikerel jártam írok :D Ja ő Debrecenbe van:D


Sziasztok,ugylatom azert van akinek van sikerelmenye,aprilisra kaptam idopontot az elso konzultra dr tomosvarynal.31 eves vagyok, egy inditott es egy csaszarom volt kulfoldon ahol lekotottek 25 evesen:( akkori sajat keresre.most valtoztatnek de jo lenne ha vki tapasztaltabb es akinek azota babaja lett irna par sort mire szamithat az ember es kb mikor kovetkezett be a baboca mutet utan.kosziiiii masok neveben is
eszti83
Pincehelt
 
 


Junius 2-án Dr Bacskó elvégzi a vissza állitó mütétet :D Szoritsatok csajok hogy a babócám minnél hamarabb rám találjon :D

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: