Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
6 hetes kismama vagyok. Már volt ultrahangom a szakrendelőben, szerencsére minden rendben a manóval :D. Nemrég költöztünk a XII. kerületbe a Jánoshoz közel. Egy ismerősöm ajánlotta dr. Bollobás Mátét.
Milyen tapasztalatotok van vele?

Nagyon várom a válaszokat,
didke
didke
Budapest XII. kerület
 
 


Szia!
A legjobb helyen vagy Bollobás dokinál! Nagyon alapos, végtelenül korrekt, mindenre odafigyel (vizsgálatok, eredmények, benned felmerülő kérdések, a bébike és a kismama egészsége...) és még jó fej is;-).
A szülés meg óriási élmény nála (igaz, másnál nem próbáltam, mert olyan kiváló orvos és Ember, hogy mindkét babánk nála született:-) ).
Nagyon élveztem a babavárást, a szülést (és a babázást is!), és azt gondolom, hogy ebben neki is nagy szerepe volt, mert mindig pontosan elmondta, hogy mi vár rám és sohasem keltett félelmét bennem és nem kellett feleslegesen aggódnom sem a várandósság sem a szülés közben. Végig a természetes utat követte, nagyon figyelt a babákra és rám is és csak akkor avatkozott be, amikor elkerülhetetlen volt (gátmetszés).

Szerintem ő a legjobb választás és remélem neked is olyan boldog lesz a várandósság és a szülés, mint az enyém volt!
linusnyul
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Most találtam a fórumra. Én 20 hetes kismama voltam, amikor dr. Bollobáshoz kezdtem el járni, sok helyről hallottam róla pozitív dolgokat. Következő hónapra vagyok kiírva.
Linusnyul tudnál nekem mesélni egy picit a szülésről, hogy milyen volt a doki, mennyi időt volt bent stb...

Köszönöm előre is!

Kép
savariaa
Érd
 
 

 
 

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a fórumhoz :)
Én is a Jánosban fogok szülni, ahogy a kislányom is ott született 4 éve.
Most 13 hetes terhes vagyok és most szeretném megválasztani a Bollobás dokit. Nagyon örülök, hogy csupa jó vélemény van itt róla, mert eddig én még nem ismertem õt, csak egyszer találkoztam vele, mielõtt a kislányom megszületett, õ volt az ügyeletes.orvos, aki megvizsgált.

Ditke, te hozzá jársz azóta?
Savariaa, te egyben vagy még? Mikorra várod a baba érkezését? Hozzá jársz?
Hol fogadja a doki a kismamákat? Anyagiakról szabad érdeklõdnöm?

Várom a válaszokat!

Üdv:
Era
 
 


Szia Era!

Én Bollobás Máténál fogok szülni, még egyben vagyok. :D Most már hetente járok nst-re, fogadtam szülésznőt is, eddig maximálisan meg vagyok elégedve.
Anyagiakra nyugodtan kérdezz rá, elmondja mennyit kér a szülésért. A kismamákat a kórház vizsgálójában nézi meg, ott van ultrahang is. Nekem ez is fontos volt, mert az előző dokimnál nem volt ultrahang a magánrendelőjében, ezért állandóan jönnöm-mennem kell a kórházba, majd vissza az eredménnyel. Itt mindent ő csinál.
Nagyon kedves és türelmes, mi két hete voltunk egy vasárnapon a kórházban a férjemmel, és leültünk hármasban az egyik szülőszobában, és elmondott mindent a szülésről. Nekem ez fontos, mert első babámat várom, minden ismeretlen, és jó, hogy minden kérdésemet feltehettem.
A szülésznő is nagyon szimpatikus, nst-t ő csinálja, sőt az utolsó vért is ő vette le, így nem kellett lemennem a laborba.

Te már Bollobás doktor úrhoz jársz?

Szép babavárást kívánok!

Kép
savariaa
Érd
 
 


Szia!

Nagyon szépen köszönöm, hogy megírtad a tapasztalatokat! Ma szeretnék tőle időpontot kérni, nagyon kíváncsi vagyok rá!
Akkor ti már nagyon a finisben vagytok! :)
Könnyű szülést kívánok neked és ha bármi kérdésed felmerülne még a kórházzal kapcsolatban, csak írj!

Nagyon jó egészséget és hamarosan jó babázást kívánok Nektek!
Era
 
 


Szia!

Igen, már a finishben vagyunk, ma is voltam reggel nst-n.
Remélem neked is beválik Bollobás doktor úr, most már azért kezdek izgulni a nagy nap miatt, de közben várom is. Megbízom benne maximálisan és a szülésznőmben is, na és persze a férjem is mellettem lesz.

Szülésznőt is fogsz fogadni?
Majd mesélj, milyen volt a benyomásod a dokiról.

Szép babavárást kívánok!

Kép
savariaa
Érd
 
 


Sziasztok,

én épp most kértem időpontot, nagyon kíváncsi vagyok már Rá, annyi jót hallottam róla. Nekem az előző dokim ajánlotta Őt.
Savariaa: végül kit fogadtál szülésznőnek?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia!

Gombos Katalin volt a szülésznőm, nagyon ajánlom.

Kép
savariaa
Érd
 
 


sikerült rendesen megszülni a babát? Mi volt a menet? Mit csinált a doki, mit a szülésznő? Milyen volt a kórház?
Nekem az előző császár volt, mert mindkét baba faros volt, és ha belemegy a doki, megpróbálnám a sima szülést.
köszi, ha válaszolsz,

üdv.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


sziasztok,

savariaa, nagyon gratulálok a babához!!!! Ha lesz időd egy pici, mesélj!

nekem is szimpi nagyon a doki, annyira szerény és emberi.
Jövő héten megyünk hozzá vizsgálatra!
Abbey: te hányadik hétben jársz? második babátok lesz?

Era
 
 


Szia era,

Csak a 7. hétben járok, az előzőt elvetéltem pont ilyentájt (annyi idős lennék, mint most te). Ő lenne a 3. baba, ikreim vannak.
Ma délután megyek, már nagyon izgulok, hogy lesz-e most szívhang. Illetve, ha lesz, hány... :)

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


szorítok nagyon!!!!!

Era

Era
 
 


Hali,

megvolt az első vizit. Bevallom őszintén, csalódtam... vagyis csalódtunk a férjemmel. Egyikünknek sem lopta magát a szívébe a doki. Az volt az érzésünk, hogy jobban izgul, mint mi. Hebegett, habogott, egyáltalán nem volt topon.
Ti tapasztaltatok ilyet?
Amúgy a vizsgálat rendben zajlott. A magzat 5 hetesnek tűnik, volt szívműködése.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


abbey: de jó, hogy rendben volt a vizsgálat!!!
sajnos a dokit illetően nem tudok mit mondani, én majd most megyek hozzá másodjára. Az első benyomásom nekem teljesen pozitív volt. De hát ez ugye nagyon szubjektív.
Remélem legközelebb, ha mentek már jobb lesz a véleményetek, illetve, hogy nekünk nem változik rossz irányba ezután se!!

Írd majd meg!
Addig is jó egészséget a babának is neked is!
Era

Era
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam, de eléggé elfoglalt vagyok. :lol:

Sajnos a szülés nem úgy sikerült, mint terveztük... 11 órás vajúdás után sürgősségi császár volt. A dokival maximálisan meg voltunk elégedve és a szülésznővel is. Engem a lelki része viselt/visel meg, félelmetes volt... Bátornak többször esett a szívhangja, kétszer volt rátekeredve anyakára a köldökzsinor, ami munden fájásnál megfeszült. ezért kellett sajnos műteni. A testi felépülés gyors volt hál 'Istennek, a sebem szépen gyógyul. A 6 hetes kontrollon minden rendben volt, már most mondta, hogy a következőt szülhetem természetes úton, ha minden jól megy. Én biztos legközelebb is őt választom. Halk szavú, de amikor kell határozott. Mindent megbeszélt velünk, minket is beavatott a döntésbe, kérek-e oxitocint és hasonlók, a császárba persze nem volt beleszólásom, hisz ez nem kívánság műsor volt.
Bátor pici súllyal született, 2350 grammal, de azóta megduplázta a súlyát, szépen eszik, gyarapszik.
A szülésznővel is maximálisan meg voltam elégedve, sokat segített, és míg a kórházban voltam, többször meglátogatott, sőt a sebemet is ő kötözte át fürdés után, jó volt, hogy számíthatok rá.
És a külön szobát csak ajánlani tudom.
Bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok!

Szép babavárást kívánok!
savariaa
Érd
 
 


Hát képzeld, elmegy külfödlre, uh átadott egy másik dokinak. Vmilyen Zoltán, szintén nagyon fiatal, szimpi doki. Jövõ héten találkozom majd vele. Kiváncsi vagyok milyen lesz. állítólag hasonló elveket vall, mint õ. Meglátjuk.
Már azon is elgondolkodtam, hogy érdemes-e orvost fogadni... bár nekem az elõzetes ikercsászár azért némi komplikációt jelent, bizonytalan vagyok.



Abbey
 
 


Jajjjj, tényleg????? Nem is tudtam, pedig 1 hete voltam nála, és akkor még nem mondott ilyet. És kinek adott át? Hát most kicsit összetörtem, mert így is nagyon nehezen találtam rá...És nem lehet, hogy akkor megy, el, amikorra ki vagy írva?
savariaa
Érd
 
 


Engem megnyugtatott, hogy van fogadott orvosom és szülésznőm. Császárnál szülésznőre nincs szükség, de szerinte jó ha van saját orvosod. Én mikor vártam nst-n és jöttek-mentek az orvosok, hát azért nem kerültem volna 1-2 kezei közé szívesen.
savariaa
Érd
 
 


Nem, most fog elmenni augusztus végén. Egy fiatal dokinak adott át, Szentiványi Zoltán asszem. Feltûnõen jóképû :) Biztos láttad már, én is többször láttam a folyosón császkálni. Jövõ héten találkozom vele, majd beszámolok, h milyen volt.
 
 


Abbey most lassú a felfogásom, akkor ezek szerint külföldön fog dolgozni? :shock:
Szerintem ha tényleg elmegy, akkor a szülésznőmet fogom megkérdezni, kit ajánl a kórházban, neki adok a véleményére. De hát nagyon sajnálnám...
savariaa
Érd
 
 


Sziasztok,

jól értem, hogy a Bollobás doktorról írjátok, hogy aug.végén elmegy külföldre dolgozni??? Múlt héten jártam nála, és egy szóval sem mondott ilyet. Kicsit fura, hogy nemrég indította a magánrendelését, és már el is megy! Ha tényleg így van, nem örülök... A 31. hétben járok, és nem terveztem orvost váltani. :(
 
 


Sziasztok!

Megtudtam, hogy augusztusban csak nyaralni megy, nem dolgozni. Szóval minden oké. :lol: :lol: :lol: Én os csak most láttam, hogy megnyitotta a magánrendelését, szerintem oda fogok járni majd.
De a lényeg, hogy ő marad!!! Így is nehezen találtam rá, és végre olyan orvosom van, akire mindig is vágytam.
És a szülésznő és a kórház is jó volt, a csecsemősök nagy része is kedves volt. A külön szoba pedig tényleg jó.
savariaa
Érd
 
 


Köszi a friss hírt, nagyon megkönnyebbültem!
Most már csak azon izgulhatok, hogy ne akkor induljon be a szülés nálam, amikor épp nyaral. :)
 
 


Leana drukkolok, hogy megvárja a baba a dokit! Első babádat várod? Én akkor találtam rá a dokira, amikor 18 hetes kismama voltam, csalódtam az addigi dokimban, és a kórházat sem szerettem. A Szent Jánosról csak jókat hallottam, eljártunk a szülésfelkészítőre is, sok mindent tanultunk a férjemmel.
A következő babát is ott fogom szülni. (ha lesz :D )
savariaa
Érd
 
 


tuti elmegy. nem gondolom, hogy viccbõl találta ki, és csak úgy átad másnak. Azt mondta aug vagy szeptemberben indul, még nem tudja. bár ki tudja, lehet nem vagyok neki szimpi... úgyis kiderül hamarosan.
 
 


Hát ez egyre érdekesebb... kíváncsi vagyok, mit fog mondani, ha majd megyek vizsgálatra. Még kicsit odébb van, aug. elején lesz a következõ.
Február vége óta járok hozzá, akkor voltam 12 hetes, úgyhogy már nagyon megszoktam, és egyelõre nem tudom elképzelni, hogy a finisben átvegyen egy vadidegen orvos. Nekem tetszett, amit eddig tapasztaltam vele kapcsolatban, fõleg az, hogy nem paráztat feleslegesen semmi miatt. A leleteim, szerencsére, mindig jók, így teljes lelki nyugalomban töltöm ezeket a hónapokat, ennél többet nem is kívánhatnék!

Elsõ baba lesz! A külön szoba hogy mûködik a János kórházban, mennyibe került, stb?
 
 


Sziasztok!

Az egyik ismerősöm is hozzá jár, neki sem mondta a doki. Kíváncsi leszek, mi az igazság akkor.
A külön szobát akkor kell kérni, amikor mész szülni. Az legyen az első, hogy szólsz a szülésznőnek, hogy majd külön szobát szeretnék, ilyenkor rögtön leszólnak a gyerekágyas osztályra és ezáltal te lestoppolod, persze ha van üres.
Külön wc és zuhanyzó van benne és tévé is (bár az szerintem nem fontos), külön hűtő és mikró is. A hűtőbe mindent be tudtam tenni, amit a család hozott, a mikróba pedig tudtam használnia sterilizálót, bent próbáltam bimbővédővel szoptatni, mert nagyon fájt és azt ott ki tudtam fertőtleníteni. Egy éjszaka 9000 Ft. Én császárral szültem, így 4 éjszakát voltam bent. Természetesen indult a szülésem, de aztán sajnos sürgősségi császár lett a vége. A szobáról még annyit,hogy ide bármikor bejöhetnek a látogatók, ami nekem nagy segítség volt, mert férjem segített megfürdeni, mert a műtét után nem igazán ment egyedül, illetve hétvégén végig velem volt és a babával. A többi szobába látogató nem mehet be, csak a folyosóig. Van kétágyas alapítványi szoba is, ha jól tudom 7000 Ft. Te jársz szülésfelkészítőre? AZ nagyon szuper és bármikor be lehet csatlakozni. A doki tényleg nem paráztat feleslegesen, nekünk is mindent elmagyarázott, nekem az ő személyisége megnyugtató volt.

Szép vasárnapot!
savariaa
Érd
 
 


leana: akkor lehet, hogy Te még fogsz tudni nála szülni. Én még az elején vagyok, majd csak februárban fogok szülni, és azt mondta azért szólt most, hogy így legyen idõ összeszokni az új orvossal. Végül nem azt fogom választani, akit õ ajánlott.
Azért a 9000 Ft/éj elég sok :S mondjuk császár után én nem mernék egyedül lenni egy szobában, de a 2ágyas az nem rossz.
 
 


Köszönöm, Savariaa, a részletes beszámolót! Még gondolkodom a külön szobán, össze kell vetni a többi költségekkel, és majd kiderül, hogy belefér-e.

Örülök, hogy a császár ellenére végül pozitívan élted meg az ottlétet!

A születésfelkészítõn eddig csak egyszer voltam, épp a vajúdás volt a téma, és õszintén szólva, kicsit berezeltem a hallottaktól, meg az a rengeteg ember is zavart, valahogy ez egy olyan téma, amit kisebb csoportban, családias körülmények között jobban tudnék kezelni.
Tavasszal voltam egy egynapos születéskurzuson, ami egy kicsit más, alternatív vonalat képviselt, ott is nagyon sok infó hangzott el, és könyveket is olvasok a témában. Arra jöttem rá, hogy csak egy alapszintig lehet erre felkészülni, és rengeteg a bizonytalansági tényezõ.

Abbey: megkérdezhetem, hogy végül melyik orvos mellett döntesz? Hátha rám is ez a sors fog várni, és jó lenne, ha lenne 1-2 tipp. Emlékszem, februárban 2 két hétig törtem a fejem, hogy kit válasszak, elég nehéz volt a döntés. Sajnos egyik ismerõsöm sem szült a Jánosban, így teljes volt a homály. Nem akartam sem túl idõs orvost, de kezdõt sem, baromira elfoglalt sztárszülészt meg végképp nem. Mindenkirõl elolvastam minden fellelhetõ infót, aztán végül 3 név maradt a listán, abból az egyiknek több, mint 1 hónapos várólistája volt, 2. helyen pedig B. doki állt, akit felhívtam, és másnap már tudott is fogadni. Így dõlt el a dolog.
 
 


leana: ha minden igaz, Balog Imre fõorvost szeretném választani. Még nem vettem fel vele a kapcsolatot. Ismerõsöm 4 gyereket szült nála, nagyon ajánlja. Elbeszélései alapján pont olyan orvos, akit én keresek. Középkorú, tapasztalt. Azért az ikrek után nem merek egy kezdõ orvoshoz menni. Nekem a Bollobással is az volt a bajom, h kicsit úgy éreztem elbagatellizál bizonyos dolgokat. Kik állnak még a listádon? Hátha ismerek néhányat, fordultam már meg néhány Jánosos nõdokinál.
Mikorra vagy pontosan kiírva? Nekem azt mondta aug. végén, szeptember elején fog elmenni.
 
 


Szia Abbey,

Balog Imre :) és Szuromi András voltak még a listámon, az utóbbinál volt az, hogy nagyon sokat kellett volna várni a bekerülésre.

Hogy érted, hogy elbagatellizált dolgokat? Én inkább azt vettem észre, hogy nem aggódott bizonyos laboreredmények miatt, pl. a terheléses vércukorszintem ugyan még hatérértéken belül volt a 3. kör után, de hallottam, hogy vannak orvosok, akik erre már elküldik a kismamát dietetikushoz, meg egyéb tortúrára. Én örülök, hogy ezeket megspórolta nekem. És annak is, hogy nem keltett bennem félelmet az életkorom miatt sem- nem számítok fiatal kismamának, bár én annak érzem magam.

A 12 hetes down-szûrést egyébként nem a Jánosban csináltattam meg, hanem egy magánkilinikán, ahol egy nagyon komoly, kiterjesztett szûrést végeztek, és mivel ott minden rendben volt, utána már nem aggódtam semmi miatt. A vizsgálatot végzõ orvos egy ex-kollegája volt dr. B-nek, és azt mondta, hogy jó kezekben leszek nála, mert lelkiismeretes.

Szept. 4-re vagyok kiírva!
 
 


Sziasztok!


Én több orvosnál jártam már, de mindegyiknél azt éreztem, hogy nem figyel rám, és elutasítja a modern dolgokat. Bollobás pedig támogatta az EDA-t is, ami nekem fontos volt.
Nekem fontos volt, hogy fiatal legyen, előtte csak idős dokiknál voltam, elegem lett belőlük, mert mindegyik el volt szállva magától, és úgy beszéltek férfi létükre, mintha baromira tudnák, milyen kismamának lenni.
A szülés nekem rossz élmény volt, nem is szívesen beszélek róla, de utána a kórházban töltött napok tényleg kibírhatóak voltak, de ehhez az kellett, hogy a külön szobában lehessek és a férjem velem lehessen. Mert sajnos elég nehezen keltem fel, és Bátort is ő kérte ki a csecsemősöktől, segített mindenben. A nővérek között is voltak nagyon rendesek,szerencsém volt, mert a császármetszésem napján pont egy tündéri dolgozott, ő vette ki a katéteremet és ő végezte el a műtéti utáni teendőket és egy szavam sem lehet, mert nagyon kedves és türelmes volt. Persze akadt flegma is, na de hát nem lehet mindenki tökéletes.
A csecsemősöknél is volt olyan nővér, aki úgy fogta a kezébe a babákat, mintha a sajátja lett volna, és bármikor lehetett tőle kérdezni és volt olyan is, akit inkább elkerültem. De a rendesek voltak többségben.
A szülésfelkészítő azért is volt jó nekünk, mert a kórházi szokásokat is elmondta az előadó szülésznő, és az első napok teendőit, a gyakori betegségeket és sok-sok mindent elmondtak. De ha gondoljátok, nekem van egy anyagom, amit kaptunk, abban minden le van írva, ha szeretnétek, átküldöm nektek e-mailen.

Szép estét!
savariaa
Érd
 
 


Leana: na, akkor azért nem különbözik nagyon az ízlésünk :) alapvetően nekem is fontos, hogy fiatal legyen az orvos, de mostanában többet csalódtam fiatalabb orvosokban is :( Eddig én is egy magánhoz jártam, de ő olyan horribilis összeget kért a terhesgondozásért és a szülésért, amit nem tudunk kifizetni (és nem is akarunk).
Hol, kinél voltál down szűrésen?
Én csütörtökön megyek a Jánosba. Megcsináltatom a kombinált tesztet is, 9000 Ft. Nincs most sajnos 40-50e Ft-om magán helyre. Ha találnak valamit, max akkor megyek el egy profibbhoz.
Úgy értem, hogy nekem van egy autoimmun betegségem, amit pl látszólag figyelmen kívül hagyott. De aztán az is lehet, hogy én fektetek rá túl nagy hangsúlyt, és valójában eddig voltam szerencsés helyzetben, hogy a nőgyógyászom azzal is foglalkozott érintőlegesen.

Savariaa: még így is több jót mondtál el a Jánosról, mint amit én tapasztaltam a Szt.Istvánban anno. Mindenki leszarta, hogy nem tudok felkelni, hogy pisilni sem tudok egyedül kimenni (folyton elájultam). Hozták az ikreket, odaadták, h akkor csináljak velük vmt... mondnom sem kell, h totál kiborultam. Ráadásul ott nem jutott privát szoba, uh este amikor a férjem elment, betolta a lányokat a csecsemősökhöz (azt legalább engedték), és hajnalban hozták ki őket először, de pokol volt az a néhány óra reggelig, amíg nem jött vissza.
Engem érdekelne majd az anyag, amit kaptál, nem hiszem, h el fogok tudni menni a felkészítőre.

Abbey.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Nekem nincs sok tapasztalatom az orvosokkal, max. annyi, hogy a terhesgondozás elindulása előtt 3x voltam a János kórház földszintjén a sima nőgyógyászaton, ahol két orvost is kipróbáltam... hát... rémesek voltak. Az örömhírt, hogy babát várok, egy őskövület közölte velem, aki épp rendkívül morcos hangulatban volt, egy emberi megnyilvánulást sem sikerült kipréselnie magából. Pár héttel később, a másik orvos meg a rideg, karótnyelt stílusával borított ki, gondoltam is magamban, hogy bajban leszek, ha ebben a kórházban ez az alaphangulat.
Utána kezdtem el jobban körülnézni, hogy kihez is járjak terhesgondozásra.

A 12 hetes szűrést a Rózsakertben végezte el Elekes Tibor, akit maximálisan ajánlok mindenkinek, mert egy rendkívül szimpatikus, bizalomgerjesztő személyiség. A vizsgálat több mint 1 órán át tartott, és tüzetesen átnézte az alig 5 cm-es kis magzatomat, és ha valamit nem látott, inkább várt egy kicsit, minthogy úgy hagyta volna. Számomra ő az etalon-orvos, de sajnos már nem vállal terhesgondozást, csak ezzel a speciális szűréssel foglalkozik. Februárban 35 ezerbe került a vizsgálat, ami elég húzós, de úgy érzem, hogy jól tettük, hogy elmentünk rá.

Érdekes, hogy mostanában többen is meséltek hasonló szülésélményeket, mármint, hogy 10-12 óra vajúdás után császármetszésbe torkollott az egész, amit testileg-lelkileg egyaránt nagyon nehezen éltek meg a kismamák. :(

El sem tudom képzelni, mi lesz velem, hogy fogom megélni a szülést, és az utána következő napokat! Gyerekkorom óta nem voltam kórházban, sőt, 10 éve (a fogorvoson) kívül csak természetgyógyászok láttak, az idei évre meg annyi vizsgálat jutott már, mint még életemben soha. Szóval... izgalmas napok vannak még előttem!

Köszi, azokat az felkészítő anyagokat megkaptam én is a szülésznőtől!

Abbey: mit okozhatta az ájulásaidat?
 
 


Elekest ismerem, és egyáltalán nem kedvelem. Az ikrekkel fordultam meg nála néhányszor, és bizony igen gorombán leoltott nem egyszer... Ő volt a helyettese az akkori dokimnak. Anno a teljes terhesgondozást fent csináltattam a rózsakertben, akkor pont fele ennyibe került. Dögöljenek meg, h ennyit kérnek érte. A régi dokim is már csak ott rendel, ezért is váltam meg tőle.
Viszont amit itt tapasztaltam a Jánosban, az egészen botrányos volt. Nem viccelek, de maga a vizsgálat nem tartott 5 PERCIG!!!!! ennyi idő alatt megállapította, h a nyaki redő normális, és kész, ennyi. Nagyon ki vagyok bukva. Ráadásul az időpontra mindenki szarik. Közfelkiáltással (mint vm nyomorult kis forradalom) az ott várakozó nők közölték, h akkor érkezési sorrend. Komolyan, még mindig őrjöngök. Ráadásul nem volt nálam kp, így azt a nyomorult kombinált tesztet sem tudtam megcsináltatni.
8:40es időponttal 9:35kor mentem be, és 45-kor már lelettel együtt az ajtón kívül voltam. Most először láttam a babánkat, és annyira felbosszantottak, h még örülni sem tudtam neki :(

Nem tom mitől ájultam el folyton, sztem a fájdalomtól vagy a vérveszteségtől (pedig állítólag nem véreztem nagyon a műtét alatt, utána is alig).

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Én az integrált tesztet csináltattam meg a Czeizel féle központban, ott elég alapos volt az UH.
A Jánosban lévő ultrahangról nem tudok semmit sem mondani, mert 18. héten kerültem át Bollobáshoz és ő mindig a másik szobába csinálta az ultrahangot, nem a nagyban, így én ott nem is voltam. De bevallom, nem szerettem az ultrahangokat, mert Bátor mindig nyugtalan volt olyankor és úgy éreztem, neki ez nagyon nem jó. Úgyhogy úgy voltam vele, gyorsan nézze meg amit kell, aztán ennyi. De nekem az szimpi volt, hogy mindig csinált ultrahangot, a vége felé nem, de előtte minden alkalommal, ami az előző dokimnál nem volt, mert magánrendelésre jártam és nem volt készülék, így mindig kétszer kellett mennem hozzá, dupla pénzért...

Abbey holnap már 12.hetes leszel, juhééé!!!! Az a bűvös 12 hét! De majd csak holnap gratulálok! 8) :D

Leana én sosem voltam kórházban a szülésem előtt, és én is nagyon tartottam a szüléstől és az utána bent töltött napoktól.De ott csak a babára fogsz koncentrálni és hogy minél hamarabb hazamehessetek. Nekem ezért is volt jó a külön szoba mert az nem olyan kórházi hangulatú mint a kórtermek. És mivel a férjem és édesanyám is gyakran bent volt így szebbé és jobbá tették a légkört. A külön zuhany és a wc pedig egyszerűen csodás, a császáros sebemmel csak a wc-n volt kényelmes ülni, bevallom volt hogy éjjel órákat ültem ott és csak bámultam...jó volt hogy akkor nem fájt.
Mikor mész legközelebb a dokihoz? Kiváncsi vagyok milyen íreket hozol, hogy tényleg elmegy-e.

Kép
savariaa
Érd
 
 


Szia Abbey,
sajnálom a történteket, és megértem, hogy őrjöngsz! Fel sem tudom fogni, hogy csaphatnak össze 5 perc alatt egy ilyen fontos vizsgálatot. Én a 20. heti szűrést csináltattam ott, és szintén rengeteget kellett várnom a fix időpontom ellenére, kb. másfél órát. Maga az ultrahangos vizsgálat 20 percig tartott.

A Rózsakertes terhesgondozás valóban felháborítóan drága, ezért nem mentünk többé mi sem vissza. Nekem az az egy alkalom viszont nagyon jó élmény volt.
De hát.. mindannyian mások vagyunk, és ugyanazt a helyzetet és embert millióféleképpen élünk meg.
 
 


Savariaa: köszi így előre is :) a kiírás amúgy nem teljesen pontos, ma töltöttem a 12. hetet :) de már nincs kedvem javítgatni 1 nap miatt.

Leana: a mai kudarc után megpróbáltam szerezni egy időpontot bárkihez az RMC-ben egy rendes vizsgálatra, de minden kapcsolatomat latba vetve sem sikerült. De megbarátkoztam vele. Nyilván ennek így kellett lennie, bízok Istenben, hogy vigyáz a babánkra. Amúgy valóban nagyon szubjektív, h ki hogyan lát egy orvost. elsőre nekem is szimpi és kedves volt, aztán 2 esetben meg nagyon durva. Már 36 hetes voltam a lányokkal, iszonyú fájdalmaim voltak. Nem bírtam ülni, feküdni, aludni, semmit. Olyan görcseim voltak, h sírva köröztem a lakásban, felhívtam a dokit, h nézzen meg, h most szülök vagy mi van. Nem volt, átirányítottak az elekeshez... megvizsgált, majd bunkón közölte, h ne hisztizzek, ezen semmi nem segít, és egyébként is mi a fenét várok ikerterhesen... hát mondanom sem kell elbőgtem magam. Majd közölte, bírjak még ki 1 hetet utána megműt, ha akarom. Na, ettől úgy befostam, h megvártam míg visszajön a saját dokim, még 3 hetet :D
Visszatérve a témához, végül azt beszéltem meg, hogy a 18. hetit megcsináltatom fent, és még akkor is lehet lépni, ha vm nagy gond van.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


sziasztok! van valami friss infótok arról, hogy marad-e a doki itthon????

Köszi szépen!

Era
 
 


Savariaa: köszönöm a biztatást, remélem, hamar el fog repülni az a néhány nap a kórházban!

Abbey: nem csodálom, hogy ezek után nem akarod a 18. hetit a János kórházban megcsináltatni... drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Era: 3 hét múlva esedékes, hogy újra találkozzak az orvosunkkal, de két hét múlva be kell mennem a Jánosba az első CTG-re, úgyhogy lehet, hogy utána felsétálok az emeletre, és megkeresem, hátha épp ráér, és akkor rákérdezek, hogy mi van.



 
 


Sziasztok!

Most már én is nagyon kíváncsi vagyok, mi az igazság. 

Leana gyorsan elmegy az a pár nap, el leszel foglalva a babával és magaddal is. Aztán egyszer csak már indultok is haza. 

Szép napot mindenkinek!

Kép
savariaa
Érd
 
 


Sziasztok! Én úgy tudom,hogy felmondtott a Jánosba... (a moderátor által szerkesztve)
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Remek hír!
Már csak az a kérdés, hogy napra pontosan mikor tervezi elhagyni kis hazánkat.
 
 


En is így tudom. Szept elejét mondott. De lehet, h még épp beleférsz.
Lányok, ti hogy emlékeztek, a második trim.-ben nektek is megszűnt a mellfeszülés és egyéb tünetek? Van egy rossz érzés bennem, pont így kezdődött tavasszal a vételesem :( és most kicsit aggódom, hogy minden oké-e. Nem emlékszem, hogy a lányokkal hogy volt, bár a melleim folyton nőttek, és most totál összecsoffadt megint. Dokihoz meg csak aug. 8-án megyek csak legközelebb
 
 


Abbey: nekem a 2. trimeszter elején még feszültek a melleim egy darabig, aztán abbahagyta. A 2. trimeszterben egészen más tüneteket tapasztaltam, mint ez első hetekben, és többnyire nagyon jó volt a közérzetem, mint ahogy az lenni szokott. Az émelygés és egyéb kellemetlenségek a 13. héttől úgy múltak el, mintha elfújták volna őket. Viszont jött helyettük más, pl. nekem iszonyúan beállt a derekam a 14. hét körül, nem tudtam se ülni, se járni, se feküdni... mintha lebénultam volna, borzalmas volt.

Szerintem nincs okod az aggodalomra, a tünetek jönnek-mennek, és minden terhesség másképp zajlik!
 
 


Sziasztok!

Abbey nekem nem volt második trimeszterben mellfeszülésem, az elsőben fájtak a melleim de aztán elmúltak és igazából semmilyen tünetem sem volt. Szerintem ne aggódj, de ha bizonytalan vagy, inkább menj el dokihoz, abból baj nem lehet.  
Leanak igaza van, minden terhesség más.

Hát nem örülök a hírnek, hogy elmegy, és bevallom, kicsit rosszul is esik, mert mondtatta volta a 6 hetes kontrollon, mikor úgy váltunk el, hogy fél év múlva találkozunk. Akkor most így mi lesz? Kereshetek másik orvost... őt is nehezen találtam meg a terhességem felénél. AZt hiszem a szülésznőm segítségét fogom kérni, hogy ajánljon valaki mást majd. 

Szép napot!

Kép
savariaa
Érd
 
 


Mi legutóbb (3 hete) beszéltünk a szülés várható időpontjáról (szept.4), és nem tette hozzá csak úgy zárójelesen, hogy "ja, én akkor már nem leszek elérhető". Szóval kész rejtély ez az egész. Felhívjam, és kérdezzek rá? Nem vagyok egy nagy telefonálgatós típus...

 
 


Én felhívnám, mert ha mégis kiderül, hogy nem lesz, akkor tudsz már most keresni helyette. Ha pedig mégis marad, akkor megnyugodhatsz, illetve megnyugodhatunk.

Kép
savariaa
Érd
 
 


Megtudtam, szeptermberben megy el, ez már biztos. 

Kép
savariaa
Érd
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: