Új privát üzeneted érkezett!

Jó, hogy jelentkeztél Reginand! Menj el Harkányba mindenképp! Levegőváltozásnak szuper, és még segíthet is!
 
 


Reginand: Igen, cetrotide szurit használok, és nem értem, hogy hova tűnt a sok tüszőm. Pénteken még vagy 6-7 volt, ebből 3-4 nagy, és volt még hétvége is,vagyis 3 nap alatt még a kicsik is behozhatták volna a lemaradást... És mégis hétfőn azzal fogadtak, hogy ne is szívjuk le, mert csak 1 nagy van... :/ Nah de mindegy, most már végigcsinálom, és bízom a csodában, hogy ebből az egyből lehet baba. Hiszen a kevés petesejtnek állítólag jobb a minősége, simán lehet, hogy megmarad és minden rendben lesz... Nem én lennék az első, és biztosan nem is az utolsó... :D 
Menj el mindenképp, én is úgy gondolom! :) Jót fog tenni... Ha már nem tudod megváltoztatni a rossz helyzetet, akkor törj ki belőle és lélegezz fel egy kicsit... Ha megváltozik egy kicsit a gondolkozásmódod és lemegy rólad a stressz, jönnek majd az áttörések, meglátod! :) Ezt kívánom neked! :D


Koszi Lanyok, a varolista eleg hosszu, kb 3-5 honap a bentlakasosra. Igy lehet h. inkabb elmegyunk egy apartmanba es jarobetegre fogok jarni..persze ehhez el kell menni egy dokihoz, maganuton szinten.. Szornyu mi folyik itt ebben az irszagban...ha beteg vagy mindent elvesztettel, raadasul nem is vagyok igazan beteg..

Semmigondja, csodalatramelto a hozzaallasod es jol lstod, meg abbol az egybol is lehetnek ikrek:) nem egy ilyet lattam ahol egy petebel lett baba!

 
 

Mi a helyzet Beus, Semmigondja? Hogy vagytok? Írjatok! Nagyon izgulok!

Reginand tök igazad van! Haldokolnod kell, hogy TB-re kaphass valamit, különben több hónapos várólisták vannak.  Addig kéne a segítség, amíg enyhe a baj, és megelőzhető egy rosszabb állapot. Én is saját pénzen voltam, persze nem kúrán, csak egy hetet nyaralni Erdélyben, a Medve-tónál. Nekem polypom volt méhen belül, és többször is visszatért a műtétek ellenére.
 
 


Sziasztok lányok:-)

Túl vagyok a punkción Annak ellenére, hogy kábítottak csak, nagyon pozitívan csalódtam:-) Mindenki végtelenül aranyos volt, és képzeljétek, az ég világon semmire nem emlékszem, pedig állítólag lábon jöttem ki:-))) Férjem is bent lehetett velem, nagyon megnyugtató volt. Amikor beadták a 'csodaszert' kb 3 másodpercen belül elkezdett velem forogni a műtő, aztán se kép se hang, pedig állítólag ébren voltam:-))) 
Semmi fájdalmat nem éreztem! 2 óra múlva haza is engedtek:-) Egy nagyon picit érzem a petefészkeimet, de még csak menstruációs fájdalomnak sem nevezném, úgyhogy fájdalomcsillapítót sem kellett bevennem:-) 
4 petét sikerült leszívni, vagyis ennyi használható. Az orvos ICSI-t javasolt, de választhattunk, hogy hogy szeretnénk a megtermékenyítést. 
Holnap délelőtt hívnak minket, hogy az éjszaka során elkezdtek-e osztódni, és ha igen, mikor lesz a beültetés. Jaj, annyira izgulok, és nagyon szorítok, hogy növekedjenek:-)

Semmigondja: Hogy vagy? Hogy sikerült a leszívás? Gondoltam rád sokat:-)

Igeeen: Köszönjük a drukkot, abból soha nem elég:-)) Amint tudsz valamit írj! Tudod már, hogy mikor tesztelhetsz?

Reginand: Én is Harkány mellett szavazok! Ilyenkor a környezetváltozás nagyon sokat tud segíteni!!! És sikerülni fog a baba, meglátod!!!

Holnap jelentkezem, remélem jó hírekkel:-)
beus1983
London
 
 


Sziasztok!


Mi idén szeretnénk belekezdeni vagyis mostanság. De nem tudom hogy hol milyen árakkal számoljak és van-e olyan korház ahova érdemes menni. Én a Forgács intézetben gondolkodom, de nem tudom hogy ott többe kerül-e egy lombik, mint egy Káliban vagy János korházban. Tudnátok nekem ebben tanácsokat adni. A héten szertném lezongorázni hogy a jövőhéten elkezdhessük. Előre is köszönöm 

 


Igeeen,

es sikerult visszaszoritani a polipokat? vagy eltuntek, vagy ugyanugy maradtak? Igazabol azt szeretnem tudni hogy  hasznalt e.

Beus, Pihenj, es vigyazz, ne emelgess , azert csak egy mutet volt, megpiszkaltak. Kertetek az ICSIt? sztem azzal nem artanak csak hasznalnak!
Hajra, Drukkolok hogy mind szepen fejlodjon. Mikor kapod vissza?

tudjatok mi a leggazabb? amikor felhivtam a harkanyi korhazat hogy erdeklodjek a folyamatrol, a dokino siman belemvagta h. szakrendelesre is hosszu hozza a varolista uh, menjek le a maganrendelesere.. Raadasul most nem akarok nagyon nacionalista lenni, de vmi orosz , ukran , szarmazasu, jobb helyre vagyott dokino.. pofatlan..

Nagykoru, Udv itt, sok sikert a tovabbiakban.  A Forgacsban tuti tobbe kerul a lombik vagy barmi mint pl a Janosban, ui. a Janos full TB s. Kaalit nem ismerem , de ott is tobbe kerul mint a Janosban ha jol tudom, ott is van egy csomo fizetos vizsgalat. Szakmai szempontbol nagyon dicserik a Janost ( en is odajarok, de nem tudok sajnos semmi pozitivumrol beszamolni eredmenyeket illetoen :( ) Sokan jottek ide mas intezmenybol, es igen vannak akik innen mennek mashova. de Sztem ez a ritkabb.
egy lombik, gyogyszer nelkul kb 600-1 milla, attol fugg hol csinaljak.  ( A janosben ez ingyenes kaailit nem tudom)
Gyogyszerek meg az allapottol, dokitol fuggenek. Alsohangon 120-150 ezer. ( Janosban)

Remelem tudtam segiteni.

Azt nem tudjatok veletlenul hoyg van e olyan intezmeny ahol stimulalas nelkul csinalnak lombikot?



Sziasztok!
Megmaradt két doboz Utrogestanom 2016/09 ig jó. 1500 Ft / db. Ha valakit érdekel jelezze.
 
 


Reginand, úgy néz ki elmúlt, bár nem biztos, hogy az a pár nap segített, de a lelkemnek nagyon jót tett:) Egy célzott kúra, tuti hatásos! Mindenkit szeretnek fizetős magánba terelni a dokik. Ha megtehetitek, menj oda, mert különben hónapok telnek el a nagy semmivel! Csak az is oyan fura, hogy ugyanaz a doki délelőtt a TB-s rendelésen fáradt, szűkszavú, akár még goromba is, délután meg a fizetős praxisban mosolyog, segítőkész, közlékenyHatározatlan

 
 


Szia Nagykorú! A BMC (János), ahogy írták előttem totál ingyenes (TB-s). Szeintem a Forgács is, de lehet, hogy tévedek.
A Kaálban az első konzi 10ezer, ide vihetsz már meglévő leleteket, és amit még kér a doki, azt megcsináltathatod ott is pénzért, vagy máshol TB-re (háziorvos, nőgyógyász ad beutalót). Ha minden megvan, rövid konzi (1 500,-F), és akkor már meg is beszélitek a protokolt. Attól a pillanattól fogva, mikor már gyógyszert szedsz ingyenesek a vérvételek, az UH-k, a punkció és az ebriók beültetése. Jár még a végén egy vérvétel, és HCG jelenlét esetén egy UH. A gyógyszerekért fizetni kell. Ennek ára kezelési módonként változó, de ja, kb. 100-150 ezer, esetleg több. A spermiogrammot viszont szeretik, ha ott csináltatjátok, az kb. 15 ezer.
Ha nem akarsz TB-s időpontra várni (3-4 hónap első konzitól), akkor fizetsz 200 ezret és rögtön lesz időpont. Ez spéci Kaáli akció.

A Dévai a Kaálihoz hasonló árakkal dolgozik, de mikor ott próbálkoztam egyből volt időpont, nem kellett várni.

Remélem hasznosak lesznek számodra az infóim!
 
 


Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.
Ma egész nap olvazsgattam az ninfókat, kerestem az intézeteket... szval lassan alaklulnak a fejemben a dolgok.
A János korházban voltun egy pár vizsgálatot pár évvel ezelőtt el is végezetk és azért nem kellett fizetni, ez előny, viszont arra is emlékszem hog sokat kellett várnom...
A jövőhéten elkezdek telefonálgatni körbekérdezősködök, és aztán majd én is leirom hogy mire jutottam és milyen infókat tudtam meg.
Remélem mihamarabb sikerül eldönteni hogy hava menjünk és hama elkezdhetjük a vizsgálatokat is. 


Legyen szép napotok. 
Üdvözlettel: zoli

 


Sziasztok lányok!

Üdvözlünk a csapatban titeket Nagykorú és Barnedi:-))) Én sajnos nem tudok az otthoni kórházas dolgokkal kapcsolatban infókat adni, de nagyon szorítok nektek, hogy sikerüljön a babaprojekt

Képzeljétek, ma hívott az embriológus, jóóó hííír: 1 petesejt megtermékenyült és szépen osztódik <3
4 petesejtet tudtak leszívni, abból 2 volt csak érett, és a kettőból 1-et sikerült megtermékenyíteni:-) Nagyon-nagyon boldogok vagyunk, és nagyon szorítunk, hogy beágyazódjon. Holnap kapjuk őt vissza, 3:20-ra megyünk délután, utána szigorú fekvés:-) 

Reginand: igen az ICSI-t választottuk, bár a doki elmondta, hogy ettől sérülhet a petesejt, viszont nagyobb az esély a megtermékenyülésre.

Szóval holnaptól szorítsatok, hogy jól érezze magát a kis embriónk úgy 9 hónapig odabent:-)
beus1983
London
 
 


Semmigondja: Mi újság veled? Hogy vagy? Hogy sikerült a punkció?
beus1983
London
 
 


Beus, gratulálok a szép sejtekhez! Kívánom, hogy nagyon jó híreket kapj holnap telefonon! Hogy tervezed, kettőt kérsz vissza, és 2 a fagyasztóba kerül? Milyen lehetőségek vannak Angliában?

Ma vagyok ET+7. napon és eléggé elbizonytalanodtam, már annyi csalódás ért, és most sincs jó előérzetem. Vasárnap vagy hétfőn tesztelek, bár szerdán lenne a "nemvárt" napja, lehet addig ki kéne bírni. ÁÁÁÁÁÁ!

Zoli! Te biztos gondos apa leszel
 
 


Igeeen: Köszi a bíztatást:-) A 4 petesejtből csak 2 volt érett, és a kettőből csak 1 termékenyült meg, de ennek is borzasztóan örülünk <3 Itt ha 36 év alatt vagy, akkor csak 1-et kaphatsz vissza, sajnos itt nem lehet választani, a többit lefagyasztják, de mivel csak 1 termékenyült meg, így ő a kiválasztott <3 Így nem kerül semmi lefagyasztásra. Itt az az elvük, hogy az ikerterhesség veszélyes az anyára és a magzatra, úgyhogy ki akarják zárni az ikerterhességet, ezért csak 1 jár vissza. De az én esetemben ez meg is oldódott:-)
Szóval ma 3:20-kor kapjuk őt vissza. Már nagyon izgulunk!
Szorítok érted a teszt miatt! Biztos sikerülni fog!!! Csak pozitívan! Én is így teszem:-) Mire jutottál, melyik nap tesztelsz?
beus1983
London
 
 


Semmigondja: aggódunk érted! Minden ok?
beus1983
London
 
 


De, jó Beus! Ez jó hír! Én is nagyon hálás voltam az Égieknek, hogy legalább egy kis embriónk lett! Vigyázzatok majd rá nagyon! Majd írd meg, mit javasoltak beülti utánra, mennyi fekvést, mit lehet, mit nem!

Ma vettem egy 10-es tesztet, mert a kaális 25-ös. Kedden lenne mensi, szóval, ha kibírom, akkor aznap, ET+12 . napon, ... vagy esetleg már hétfőn Tekintettel a tünetmentességemre, leszámítva, hogy "kinőttem" a melltartóm, (de ennyi progitól nem is csoda), az esélytelenek nyugalmával pisilek majd

Semmigondja, ugye nincs baj?! 

 
 


Beus,
Nagyon jol allszhozza, amikor nekem egy lett kicsit kiborultam :( de masnapra a 2. is beindult szoval vegul kettot kaptam vissza, de egy sem maradt meg :(

Igeeen, ha ram hallgatsz ne tesztelj. Elhiszem hogy kivancsi vagy en is az voltam de legyoztem. A sok hormontol lehet fals is az eredmeny.

Semmigondjaval biztos minden rendben van, csak pihen!




Igeeen: Ma van az ET+1 napja:-) Próbálok egész nap ágyban maradni, csak a fürdőbe megyek ki:-) Annyi magyar orvos véleményét olvastam, hogy mit javasolnak beültetés után, és nagyjából mindenki azt írja, hogy az első 3 nap szigorúan pihenéssel kell tölteni, aztán lassan vissza lehet térni a mindennapi életbe:-)
Az én dokim annyit mondott, hogy max 1 napot pihenjek és már mehetek is vissza dolgozni... Hááát ezzel annyira nem értek egyet, úgyhogy csak bólogattam Én azért a tesztelés napjáig szabin vagyok:-) Ráadásul egy nagyon forgalmas helyen dolgozom, ahol nincs megállás napi 10 órában, úgyhogy köszönöm, inkább nem kockáztatok. Szóval a tesztelés napja február 19 <3 Nagyon szeretném ha pozitív lenne az a teszt! Nagyon drukkolunk neked is!!!!

Reginand: mire jutottál Harkánnyal kapcsolatban? Elmész a magánrendelésre? Azért elég szemetek az biztos! 
Nem is értem miért ennyire bunkók... Bezzeg, ha velük történne valami... Mindegy, ne törődj velük! 

beus1983
London
 
 


Beus,
meg mindig kutakodom, de kivan a hocipom itt mindennel.
Ha bentlakasosra megyek az is min 3 honap varakozas mire bekerulok, gondoltam akkor majd en elmegyek ott egy apartmanba es akkor jarobetegkent
Felhivtam tegnap a szakrendelest hogy megy ez, es igen, itt is kiirhatja a doki , de altalaban elrontjak a beutalot. persze azt mar nem mondta meg hogy kell kitolteni :(
Mondom neki mi a panasz, hat megint azzal kezdte hogy bentlakas kene es van szoba 3000 / ej ketszobas es az 3 het kezeles, es a parom is mehet. Persze de o nem tudj jonni 3 hetre vazz! Tovabba mondom h oke de jarobetegkent mennyit kell varni a kezelesekre? hat 2 heten belul lehet menni-- akkor nem jobb nekem ha kiveszek ott egy szobat, apartmant 2000 / ej ert es egyedul vagyok nem vkivel ??
Mondja hogy jobb lenne nekem a 3 het, persze nekem meg az lenne jo ha nem vkivel lennek egy szobaban es nem 3 honap mulva mehetnek..
eszem megall, de tenyleg..


Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem, de sajnos elég rosszul alakultak a dolgok és megviselt... Most már túl vagyok rajta, de az elején nehéz volt... :( Szétdurrant punkció napjára a legjava a tüszőknek, maradt 3 db, abba volt 1 éretlen petesejt, ami nem is osztódott természetesen. A stimuláció nem sikerült, az volt a baj.. Az elején nem reagáltam a hormonokra, utána meg hirtelen mégis... :( Annyi talán az előnye, hogy kb. 1 hónap múlva kezdhetek, mert nem történt transzfer. Úgyhogy tavasszal nekifutunk megint, most már tapasztaltabban.
Beus: Remek az egy kis élet, megmarad, majd meglátod! A kevés jobb minőségű! :) Pihenj és babásodj! :)
Barnedi, Nagykorú, üdvözöllek Benneteket! Sok sikert a babához!!
Reginand:Nem semmi ez a sok nehezített tényező, de biztosan van megoldás, csak nagyon elbújt...Meg hát a zsebetekbe kell nyúlni változatlanul.. :(
Igeeen: Nagyon várjuk a zebra csíkot a teszten!! :)


Reginand: Minden intézetben lehet kérni stimu nélkűl lombikot... A Dévaiban tuti, de máshol is van rá lehetőség!


Semmigondja: De jó, hogy jelentkeztél! Nagyon sajnálom, ami történt veled.. Nem is tudom mit mondjak, de igazad van, ezekből a tapasztalatokból kiindulva a tavaszi nekifutással már sikerülni fog:-))) 

Reginand: Ez nagyon gáz! El sem hiszem, hogy inkább ráderőltetnének egy 3000 Ft-os szállást valakivel összezárva, plussz várj egy csomót, minthogy 2 hét múlva elkezd... Az ilyennek nem is tudom mi van az agya helyén. Persze gondolom ha magánúton oldod meg, nekik kevesebb pénz vándorol a zsebükbe... Nem normálisak. A páciensek érdekét kéne nézniük nem a sajátjukat!!!

Én a munkahelyemre buktam ki most. Kiderült, hogy jövő héttől dolgoznom kell(ene). Merthogy kevés az ember! Ráadásul egy olyan nő a főnököm, aki kb. 2 hónapja vetélt el... Pontosan neki kéne megértenie mit jelent ez nekem... Úgyhogy holnap felhívom őket és megmondom, hogy ha nélkülem nem élik túl ezt a két hetet, akkor már régen rossz!!! 3 éve várunk ezekre a pillanatokra, és ő képes beírni jövő héttől! Megáll az eszem...
beus1983
London
 
 


Beus,
ez nagyon gaz!! Mit dolgozol? bar azt mondjak hogy lehet menni melozni, en sem mentem nekem stresszes a melom.

Semmigondja, irtora sajnalom ami tortent, de az jo h. legalabb megmaradt egy probalkozas!
Pihenj amennyit csak tudsz es toltodj lelkileg!
koszi, megnezem ezt a devait. Nem tudod hogy igy mennyibe kerulne? meg mennyit kell varni?


Igeen, drukkolok tovabbra is!


Reginand: A CSOK miatt rengetegen jelentkeztek, azt mondta, de 3-4 hónap. Egyébként van olyan, aki előtt pont lemondtak egy időpontot és 1 hét múlva mehetett. :) Próba cseresznye! A gyógyszerek a húzósal. A konzultációs díj 14 ezer először, utána 12 ezer. Stimulálás nélkül nagyon olcsón megúszod!
Beus: Ha stresszes a munkahelyed, akkor ne menj, beszéld meg a főnököddel, hogy sok múlik ezen a héten is...Hátha megérti!!


Semmigondja. nagyon együttérzek veled! A Dévaiban én is így jártam. Két petesejtet szívtak le éretlenül, miközben a prof Istent jásztott. Majd én is mehettem a következő ciklusban újra, amikor a szerencsétlen eset megismétlődött. Nyilván a stimulácó nem volt megfelelő másodszor sem. Csak is az vigasztalt, hogy nem úszott el TB-s lehetőség. Bocs, nem a kedved akarom szegni, mert minden nő, minden stimu más, és Te biztos sokkal szerencsésebb leszel! Csak leírtam, mert amikor nem jelentkeztél, rögtön eszembe jutottak a saját keserű emlékeim.
Szívből kívánom, hogy a második próbálkozás sikeres legyen!
 
 


Beus, szerintem se menj melózni. Az első hét nagyon fontos, hogy nyugodtan teljen, de legalább 5 napot tölts, ha nem is fekve, de nagyon lájtosan mozogva.
Nekem ennyit mondot a dokim, de most így ET+10. napon, főleg ilyen szép időben, majd megőrülök. Sétáltunk egyet délelőtt, ebédet főztem, Utro miatt fekvés, de legszívesebben felrohannék valami hegy tetejére....ááá Dolgozni is volna kedvem, de már ledumáltam a szerdát, nem akarok kavarni.

Reginand: ha privát szálláson vagy, a kúra, akkor is TB-re megy?
 
 


Igeen, igen:) csak jarobetegkent. Csak a kezelest fizeted, sztem ezert van konnyebben hely, ez viszont nem hoz tobb penzt a kirhaznak.. nekem ugyanannyi lenne ha ketagyasba kerem magam csak nyilvan gyalogolni kell, kisse kenyelmetlenebb es nem kapok kajat nyilvanvaloan..


Köszi lányok:-) Tegnap felhívtam a munkahelyemet, és mondtam, hogy 19-ig nélkülözzenek... Meglepetésemre egészen jól fogadták:-) Úgyhogy a tesztelésig szabiiii:-) Nem szeretnék kockáztatni.
Minden nap nézem a neten, hogy hol tarthat már a kis embriónk fejlődése:-) Istenem, annyira szeretném ha sikerülni <3 
Reginand: egy irtó forgalmas étteremben dolgozom supervisorként, de ugyanúgy kell csinálni mindent, szóval tényleg nem szeretnék kockéztatni és a nem egyszerű vendégek miatt stresszelni...
Annyira gáz amit művelnek veled! Meg gondolom még sokan mással. Nemhogy arra törekednének, hogy segítsenek, még inkább gátolják az embert.

Igeeen: Köszi szépen a tanácsot:-) Az én dokim semmit se mondd Péntektől egészen mostanáig ágyban voltam, tényleg alig keltem fel. Most viszont elmegyünk kicsit sétálni. Férjem is vett ki szabadságot, úgyhogy velem van a punkció óta. Nem emelek, nem erőltetem meg magam. Néha beszélek is a kis embriónkhoz:-)))
Remélem már nagyobbacska 
Szerdán csinálod a tesztet? Nagyon szurkolok!!!
beus1983
London
 
 


Beus, de jó, hogy sikerült elintézni a szabit! Pihenj és nevess sokat (állítólag az segít), dédelgesd a babát! Tuti sikerül!

Reginand: akkor mégiscsak magánszálláson kéne megoldani, hogy ne kelljen várni.

Csináltam ma tesztet, mert ma lenne a mensi napja. és gondoltam 10-es teszt már mutatna valamit. Tünetem semmi, ami volt az is elmúlt, így picit sem lepődtem meg a negatív eredményen. Ember aranyosan tartotta bennem a lelket, hogy "ugyan, a nem lombikosok is csak a vérzés kimaradásakor kapkodnak a teszt után, addig nem nagyon sejtenek semmit". (Neki van több gyereke az előző kapcsolatából, gondolom innen a "tapasztalat".)
Persze még dugdosom a Crinone-t, Utrót, és a 14. napon is tesztelek egyet. Aztán hívom a Kaálit, mert még van EGY TB-s lehetőségünk....egy utolsó esélyünk!


 
 


Igeeen: Még azért ne add fel, Mindenképpen tesztelj a 14. napon is! Szorítok nagyon!!!
Volt egy barátnőm, akinek késett a mensije már 1 hete, és a teszt negatív volt. Aztán egy pár napjára rá, amikor végigaludt egy napot, érezte, hogy talán mégis baba lehet a dologban. Csinált egy tetsztet (este) és már pozitív lett:-) 


beus1983
London
 
 


Köszi Beus a drukkot! Ma hajnali 4-kor álmatlanul forgolódtam, hát csináltam egy tesztet: nem is  negatív volt, hanem mínusz. Egyáltalán semmilyen csík nem jelent meg Holnap ellövöm a Kaálist! Végül is a reményhal még él!
Te hogy vagy? Milyen progipótlót kaptál? Szorítok neked, hogy sikerüljön! Londonban tervezed a szülést, vagy hazajösz?
 
 


Kedves babákat tervezők és babákat várók! 
Az Ipsos Közvélemény- és Piackutató Intézet kutatást végez 
"Egészséges életmód- gyermekvállalás" témakörben. 

Várom azok jelentkezését, akik szívesen részt vennének jövő héten (17./18.-án, délután) egy 1,5 órás Fókusz-csoportos beszélgetésen. Akiket várunk: 
1. csoport: babát terveznek, 
2. csoport: már várják a babát. 



Kvóták: életkor 25-39 év, Budapesten vagy az agglomerációban élnek, legalább érettségivel rendelkeznek, a családi összjövedelmük min. 200.000 Ft. Életmódjukat a tudatosság jellemzi! A részvételt honoráljuk. 



Várom a jelentkezőket! A pontos részleteket meg tudjuk beszélni​:​
agnesdorkanagy@gmail.com vagy tel. 70-634 8713 
Köszönöm a figyelmet, szép napot!
Nagy Dorka

 
dorka14
Budapest XI. kerület
 
 


Drukkolok Lanyok, Kitartas!


Köszi Reginand neked is a drukkot:-)

Igeeen: Így van:-) A reményhal mindig él!!!! Nagyon szorítok.
Én Cyclogest-et használok (400 mg) napi 2-szer. Ugyanabban az időben kell használnom. Amikor a Kaáliba jártam otthon, ott Utrogestan-t (100 mg-ot) adtak napi 2-szer. Te Utro-t hasznélsz? Mennyit naponta?
Ha sikerül a mi kis picurkánk, akkor itt szeretnék szülni. Nagyon sok rossz történetet hallottam már londoni kórházakról, de ahova én járok, ott végtelenül aranyosak! Nagyon jól felszerelt a kórház és nagyon segítőkészek. Lehet választani, hogy kórházban szeretnél-e szülni vagy úgynevezett szülési központokban:-) Itt választhatsz, hogy vízben szeretnél szülni, vagy vannak ezek a labdák, szék stb. Gyertyák vannak, zene meg ilyesmik, tehát otthonosabb. A hátránya, hogy orvos nincs, csak ápolók, akik persze vezetnek le szüléseket, viszont ha valamilyen komplikáció lép fel, át kell szállítani szülés közben a kórházi részlegre. 
Viszont ami nem tetszik, hogy másnap hazaküldik az embert, mert kevés a hely, és a következő nap kijön a szülésznő, hogy megnézze minden rendben van-e. Abban az esetben, ha reggel szülsz és nincs semmi komplikáció, este hazaküldenekAz egyik munkatársam délután szült, és mivel tele volt a kórház (nem ahova én járok:-)), 3 órával a szülés után hazaküldték... Na, ez nagyon gáz szerintem. 
De biztosan Magyarországon is elmennék ultrahangra, meg vizsgálatokra, azért jobban bízom az otthoni orvosok szakértelmében:-)))
beus1983
London
 
 


Hűha, ez megint jó hosszúra sikeredett:-)
beus1983
London
 
 


Beus nagyon szurkolok!
Azért gondolom, ha valakit császároznak, csak nem küldik rögtön haza. Ahogy halottam, annyira fáj még utána a hasuk az anyáknak, hogy alig bírták magukhoz emelni a babájukat. Lehet Angilában nem annyira gyakori a császár, valamiért Mo-n (időzített szülés, komplikációktól való félelem, anyuka kora, stb.) sok van belőle.

Utrogestánt használok napi 2x2-őt (délben, este) és Crinone hüvelygélt reggel. Ez egy szintén fehér színű trutyi, amit egy kulturált kis műanyag aplikátor segítségével lehet a hüvelybe helyezni (pumpás a vége, és csak fel kell "lőni" a cuccotVigyor). Sokan panaszkodnak, hogy undormány, mikor ürül, de egy tisztasági betét sokat javít a konfortérzeten. Szúrnom kell még naponta 1 Clexán 0,4 vérhigítót is. (Leiden mutáns vagyok, heterozigóta)Határozatlan

Amúgy ma is negatív lett a teszt (ET+14 nap) Hívtam a Kaálit, ahol javasolátk, hogy hagyjam abba a progi pótlást, és jelentkezzek, ha megjött a menses. Megbeszéljük a továbbiakat. Ha nem jön meg, akkor hétfőn menjek vérvételre.
 
 


Igeeen: Nagyon sajnálom, komolyan! De biztos vagyok benne, hogy a következő sikerülni fog!!! Mikor szeretnéd elkezdeni a következő stimulációt? Gondolom kell várni egy-két hónapot, vagy lehet már a következő mensi után?
Jaa, igen, ha császároznak itt,akkor nem küldenek másnap haza Itt nem tudom milyen arányban vannak a természetes és császáros szülések... 

Hát még beültetés után is mennyi mindent kellett használnod... ez nem semmi. Én jövő hét pénteken tesztelek, kezdek izgatott lenni:-) Annyira szeretném, hogy sikerüljön! Bármit megtennék érte <3
Itt sajnos csak az első lombik ingyenes, utána fizetős, elég húzós. Egy lombik kb. 10.000 fontra jön ki, az 4 millió forint átszámítva. Úgyhogy nekem ez az első és egyetlen esélyem. Ha nem sikerül, otthon azért belevágunk ismét. De azt kb. 2 év múlva, mert akkor fogunk végleg hazaköltözni.
Na, de pozitívan állok hozzá, és remélhetőleg több lombikról nem lesz szó
beus1983
London
 
 


Igeeen, nagyonsajnalom :( tudom milyen nehez lehet, pihenj, jarj utana, kerdezz milyen vizsgalatot lenne meg esetlleg erdemes elvegeztetni.

Beus, drukkolok! Nem veletlen sztem h.kint nem tamogatnak annyi beultetest, gondolom a megelozo vizsgalatok jobbak, alaposabbak mint itthon. Itthon ez egy marha nagy business...legombolnak rolad minden egyes fillert :( es megteszik mert a ketsegbeesett embernel nem fizet tobbet senki..

nade, fel a fejjel, mikor is kell tesztelni?



Köszönöm Lányok az együttérzést!
Azért ma reggel bementem vérvételre egy magán laborba, ami útbaesett reggel munkába menet. Nem szeretném úgy abbahagyni a progikat, hogy nem tiszta a helyzet. Du. lesz eredmény.

Beus: Mo-on kb. 500-600 ezer plusz a gyógyszerek. Elvileg lehet következő ciklusban is indítani, de TB támogatottan csak 3 havonta lehet próbálkozni, ha van hely. Tavaly augusztusban kértem időpontot a Kaáliban és márciusra kaptam, de mivel minden vizsgálatom meglett, nekifutottunk már januárban. A Dévaiban 2 éve egyből mehettem, és a sikertelenség után (nem volt beültetés) rögtön a következő ciklusban is. Ott nem volt teltház ezek szerint.

Még egy TB-s lehetőségem van. Kérek majd persze időpontot, de ha túl távolit kapok, akkor inkább befizetek 200 ezer Ft-ot, mert akkor lehet hamarabb is kezdeni. Ez is TB-s, de van valami "akció" a Kaáliban az idősebb anyukajelölteknek, hogy ki ne fussanak az időből.

Reginand: ez már a 7. próbélkozásom volt. Szinte minden vizsgálaton részt vettem, (polyp miatt méhtükrözések, IR, macskakaki baci. Leiden mutáció, Embernél kromoszóma, stb.). Én genetikain nem voltam még, erről keveset tudok, csak annyit, hogy sok pénzért Istenhegyi klinika. Dokim nem javasolta eddig, majd rákérdezek azért nála.

Beus, sikerülni fog! Nagyon várjuk a pozitív fejleményeket!
 
 


Sziasztok!
Igeen sajnálom és nagyon is átérzem helyzeted. Várom a du eredményt.
Beus drukkolok.
Én úgy néz ki csütörtökön kezdem a szurikat. Ez lesz a második lombik, bár majdnem eltelt 1 év.
Örülök hogy rátok találtam.
kittikata
Vecsés
 
 


Köszönöm lányok a drukkot:-) Nagy szükségem van rá:-)

Reginand:  19-én kell tesztelnem, pont 1 hét múlva Csak ez jár a fejemben <3 
Itt sajnos nemsok elővizsgálatot csinálnak...nem is értem miért. Se átjárhatóságit, vagy endometriózisra utaló vizsgálatokat, összeférhetetlenségi vizsgálat...stb. semmi. Egyedül amit csináltak, az ultrahang és az elmúlt 3 hónapban 3-szor nézték meg hogy jók-e a májfunkcióim, AIDS teszt és HIV teszt, ja, és egyszer néztek prolaktin és progeszteron szintet. Csodálkoztam is, hogy nem kutakodnak tovább a lombik előtt. Egyszer csak jött a levél, hogy töltsük ki a jelentkezési lapot ha úgy gondoljuk, hogy részt szeretnénk venni a lombik programban. Kaptunk 6 hét gondolkodási időt. Miután jelentkeztünk, minden ment a maga útján, de a felsorolt vizsgálatokon kívül semmit nem tettek. Szerintem már megelégelték, hogy a nyakukra járok, hogy nem tudok teherbe esni

Igeeen: Jól teszed, hogy elmentél vérvételre, biztos ami biztos!!! Én is ezt tettem volna. 
Köszönöm az otthoni lombikos infokat, azért jó ha az ember tisztában van az otthoni helyzettel is.
Nagyon szorítok, hogy minél előbb el tudd kezdeni, és ez biztosan sikerül!!!!!

Kittikata: Üdvözlünk a csapatban:-) Neked is köszi a drukkolást:-) Te hol kezdted el a lombikot?
beus1983
London
 
 


KittiKata, udv itt! Sok sikert-!

Igeen, bocsi, el is felejtettem hogy mar nem az elejen vagy :( sajnalom  :(

Beus, erdekes, en azt hallottam de ez lehet nemeto. h. sokkal tobb vizsgalatot csinalnak mint itt lombik elott. Pl kell egy lapar is, anelkul nem csinaljak meg..

Hat meglassuk
Jovo heten megyek melo ugyben tesztirasra.. meg soha nem voltam ilyenen, meglatjuk mi lesz.


SOTE1 műtöttek ott a dokim. Így itt is maradtunk. Urbancsek volt az elsőnél a dokim most áttetek Murberhez. Van aki azt mondja hobb lesz így. Pcos IR es egy átjárható petevezetekkel kezdtem neki, túlsúllyal, apának keves katonája van. A 40-es szériához tatrozunk. Van egy 13 éves lányunk aki jött ahogy a nagykönyvben meg van írva. Bízok és bizakodok mint mindenki itt. Köszönöm hogy befogadtok! :-)
kittikata
Vecsés
 
 


SOTE1 műtöttek ott a dokim. Így itt is maradtunk. Urbancsek volt az elsőnél a dokim most áttetek Murberhez. Van aki azt mondja hobb lesz így. Pcos IR es egy átjárható petevezetekkel kezdtem neki, túlsúllyal, apának keves katonája van. A 40-es szériához tatrozunk. Van egy 13 éves lányunk aki jött ahogy a nagykönyvben meg van írva. Bízok és bizakodok mint mindenki itt. Köszönöm hogy befogadtok! :-)
kittikata
Vecsés
 
 


Kitti, mivel mutottek a Soten, es ki?
Engem is most mutottek ott, Endo, mioma,ciszta kombinacioval, bokor volt a dokim.
Ht egy kis endo bent maradt es remelem ebbol nem lesz gond :(

Es mi is a 40 esekhez tartozunk. sajnos meg nincs baba :( pedig mar 4 eve varjuk...
Van egy masik csoport a varandossag alatt: 40 folotti babavarok vagy vmi hasonlo :)

Sok sikert!


Hello Csajok! Üdv Kittikata!

2 alatti lett a HCg. Péntektől abbahagytam a progeszteron pótlást, most már csak piroskát várom.

Beus az átjárhatósági nem fontos lombiknál, mert ugye a vezetékeknek nincs szerepük. Csak arra jó, hogy megmutatja, ha van esetleg a méhben valami összetapadás, polyp, sövény, bármi, ami nehezíti a megtapadást. Hogy azt megszüntessék persze plusz beavatkozások kellenek, de legalább felhívja a figyelmet. Összeférhetetlenségire sincs szüksége, mert a spermiumok nem haladnak végig a hüvelyen. Ha egy nőgyógyász lelkiismeretes, akkor még a meddőségibe irányítás előtt elküld néhány vizsgálatra, ha kell endokrinológushoz, stb., de a "cifrább" vizsgálatok, viszont csak az első, második sikrtelen beültetés után jönnek.
40-eseknél az FSH a legfontosabb mutató az AMH mellett. Ha az FSH 12 felett van már nehezebb a dolog, nem lesznek jó minőségűek a petesejtek.

Egyébként, hogy érzed magad Beus? Nagyon drukkolok! Erőt adna nekem is a sikered!

Kittikata! Neked is szurkolok, biztosan sikerült!

Reginand: Milyen melót pályáztál meg? Nyugi, tuti jól fog sikerülni a teszt!
 
 


Sziasztok!
Hiába próbáltam telórol írni nem engedte elküldeni. Most benyomtam gyorsba a gépet.
Regi!
Engem Garamvölgyi doki műtött Ő az endokrinológus is. Nekem átjárhatóságit csinált ami csak a harmadikra sikerült neki bal oldalon. jobb oldalt nem ment. Vastag volt a méhnyálkahártyám így csináltak szövettant, és oldotta a letapadásokat. Sok vizsgálatra Ő küldött el, hogy azzal se menjen még az időnk.
Igeen! Sajnálom ez az amit mindegyikünk átél és már most félek tőle megint. Kellett nekem most egy pár jópár hónap az első után. Kezdem magam nyugtatni és nem stronfolni. Nagyon nehéz.
Köszönöm Neked a szorítást!

Lányok nekünk is eljön az idők!!!

Sziasztok!!!!
kittikata
Vecsés
 
 


Sziasztok,

Igeen, nagyon sajnalom :( Nekem is ennyi lett az elso lombik eredmenye, elkeseritett mert nagyon biztam benne hogy sikerul..
Most meg jobban felek hogy az endo miatt megsem fog sikerulni. 2 ev mulva mutet...

Vevoszolgalati munkatars, dolgoztam mar ebben es tetszett akkor is. De sztem nem fogom megkapni az allast, es ebben cssak egy okot latok: a csalad: ha van gyerek azert ha nincs azert, hat nekem nincs :( es lehet nem is lesz..
nagyon csalodott vagyok emiatt...

Kitti, Hajra ! :)


@reginand1pont0:
Hééé! Pozitívan! Ha szeretnéd ezt a munkát hajrá! Hová jársz lombikra?
kittikata
Vecsés
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron