Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!!!!!!.zajlik az élet látom:)))))

Szandi de jó olvasnom hogy ti is szeretnétek hármaskát:)))))))

Fini ahogy most Viki viselekedik ismerős....nálunk Máté kezd ilyen lenni.,de nem tudom meddig fogja ezt mert a türelmem is határos......

Szandi ezt a szuperdadát éni szoktam nézni.....innen volt mikor merítettünk ötletet.pl büntetősarok...csak már az a bibi hogy Máté nem marad ott akárhányszor raknám vissza........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

SZandra,
Szoktam nézni a Szuperdadát. Onnan már átvettünk egy két hasznos nevelési tippet, de Viki nem üt-vág minket (na azt nem élné túl), mint a sorozatban, hanem szájal, persze azért nem egész nap, de vannak órák amikor folyamatosan rákezd, akkor úgy bekattan, csak ilynekor nehéz mit mondani/tenni. Biztos mi rontottunk el valamit, csak nehéz rájönni, hogy hogy lehetne ezen javítani, hogy ne így beszéljen velünk a Viki. Tudom, hogy a tisztelet hiánya hiányzik csak nehéz rájönnöm, hogy hogyan lehet visszaszerezni. Bárcsak nálunk is lenne ilyen szuperdada, tudnék neki örülni. 8) :lol: A bünti nálunk abból áll, hogy sarokba kell állnia, kezével nem molyolhat, és így kell állnia 5 percig. Nálunk is egy darabig a lépcső volt a bünti, de ott nagyon kényelmes volt neki és hát ugye nem ez a bünti lényege.
Még arra gondoltam, amit egyszer már csináltunk, hogy bevezettem egy táblát és a jó viselkedésért napocskát kapott a nap végén,a rossz viselkedésért felhőt. A cél egy esküvő volt ahol ő koszorús lány volt. Ha több lesz a végére a felhő nem jöhet, és ez így is lett volna. Egész jól működött elég volt csak megemlítenem a felhőket és már egy kis angyal lett. Lehet, hogy ezt fogom megint bevetni. Járunk lovagolni amit nagyon imád, és az lesz a cél szerintem.
Na mindegy én optimista vagyok és bízom benne, hogy menni fog, majd ezt is megoldjuk lesz ennél nagyobb bajunk is ahogy nőnek a gyerekek. Persze most nem könnyű, de szerintem van a Vikinél még rosszabb gyerek.

Nitacska,
Azért ez valahol megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül.... Ti hogy álltok a harmadik babócával?
Bünti: Nálunk ha törik-ha szakad ott kell maradnia a büntiben. A szuperdadában is az van, ha kell 88-szor vidd vissza a gyereket a büntibe, amíg meg nem érti, hogy ott kell maradnia.

Szandra,
Te olyan jó tippeket szoktál adni, lehetnél Te a Babanet Szuperdadája :-))))

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!
Höhö, csak néha a saját dolgaimat nem tudom megoldani. Tudod, másnak könnyű tanácsot adni :lol: .
Egyébként jó ötlet lehet a "zsarolós" módszer. Teljesen logikus, ha nem viselkedik jól akkor annak az az eredménye, hogy valamit meg kell vonni amit szeret. Ha ezt megéli, akkor tuti nem fog sokáig próbálkozni mert tudja, hogy nem vicceltek. "szemét" módszer de hasznos :wink: :lol: . Nekünk is kell olyan fegyver amit bevethetünk ha kell. Majd mesélj, hogy bevált e a buli :wink: :D

Nitacska!
Szerintem is az a titok nyitja, hogy következetesnek kell lenni és ha kell akkor 88 :) -szor is vissza ülteted. Mert ha csak egyszer is van olyan, hogy "na jó elegem van nem ültetem vissza többet" akkor ezt tudni fogja, hogy nem is olyan komoly ez a büntibe rakosdi hiszen úgyis elmehet onnan.

Igen tervezünk hármaskát. Ősszel szeretném, hogy szülessen. Az eddig bejött :lol:


 
 

Sziasztok!!!!!

Finike fogjunk össze a gyereknél:)))
hármaska:most nem tudjuk mi van.....juli 21-én volt meg utoljára...27-én voltam uh-on nem látott babát:(((
de azóta se jött meg...ja doki után 2 teszt is negatív volt......
szóval elvileg 12-én megyek be a kórházba és megnézik mi van.....

Szandi Máténak most 2 hétig nincs mesenézés...az apja bekeményített kissé.......

nekem mindegy mikor jön hármaska.már mint melyik évszak......de örülnék egy tavaszinak.hisz téli és őszi babám már van:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziszatok!!!

Szerintem ez a zsarolós módszer jó, hogy áthidaljuk ezt a korszakot akkor talán le is szokik erről a viselkedésről és akkor már el lehet hagyni (talán). (majd jön más.. :roll: :wink: ). Tényleg, Szanra, Tami iskolába jár már, vagy még oviba? Már iskolás nem?

Nitacska
Nem sok az a két hét? Bocsi, hogy belekotyogok....
Azért szurkolunk, hogy mégiscsak lásson a dokid valakit odabenn, csak épp szégyenlős és elbújt. :wink:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 




Finike én is sokallom egy kicsit de szerintem csak 1 hét lesz belőle csak az apja fenyíti kissé...

Szandi GYÖNYÖRŰEK lányok!!!!!!!!!!!!!!:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra,
El vagyok olvadva a lányaidtól!!!! Gyönyörűek!!! Nagyon édesek együtt. Annyira látni, hogy szeretik egymást. És a hajuk..... Edónak göndör, Taminak meg egyenes a haja? De érdekes... Edó mekkorát nőtt. :shock: Amikor Tami egyedül ül a padban nagyon nagy lány, és jó fotogén alkat. Te sem unatkoztál most, volt mit bekötni, megvenni. Jó sokba kerül az iskola, igaz? Taminak hogy tetszik a suli? Már délután négyig marad, nem?

Amúgy néha muszáj a Szofit a nagyinál hagyni, ha pl. Vikivel moziba, vagy színházba szeretnénk menni, mert oda nem tudom vinni Szofit még túl kicsi hozzá, de Viki már elég nagy hozzá. Ezért mondom, hogy nem jó a három év, szerintem sok.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Köszi a dicséretet a lányok nevében!! Igen Edó göndör, Tami haja tök egyenes :).

A suli olyan 50e volt mindennel együtt. Nem kevés de már nyár eleje óta készültünk rá anyagilag így azért kibírtuk.

Szereti a sulit, már kapott 4 piros pontot a drágám.



már kapott 4 piros pontot a drágám.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ami máris 9 :)

Azt kell mondjam bejön nekünk ez a suli téma :)

Csak az idióta barom gyerekeket tolerálom kicsit rosszul. Az osztályukba (remélem nem sokáig) jár egy fiú aki eléggé kinézte magának a Tamit. valamelyik nap azzal a kérdéssel jött haza a drágám: -Anya, mit jelent az, hogy dagadék?
Kiderült, hogy ez az idióta kölök dagadéknak nevezi a Tamit. Tegnap meg azt mondta rá, hogy hülye gyerek így az idiótája 2 hét után az igazgatói irodában kötött ki. Mondanom sem kell, hogy órán is teljesen kezelhetetlen. Volt olyan, hogy a 4 órájukra úgy készült, hogy 1 db füzetet vitt összesen. Meg ehhez hasonló fincsiségek. Remélem hamar kicsapják az ilyet.



remélem Tami nem veszi a kis lelkére ezt a tapló gyereket????:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Szegény Tami, most találkozhatott az igazi élet első buktatójával.... Remélem mielőbb kirúgják azt a kisfiút. Ilyenkor mit mondasz Taminak amikor lehülyézik meg stb. mondanak rá? Ne is foglalkozzon vele? Bíztatod, hogy ennél ő sokkal értelmesebb, szebb, stb. Olyan rossz hogy ezektől már nem vétheted meg a gyerekeket. A barátnőmnek is a kis első osztályos lánya együtt ment az ovis barátnőjével egy osztályba így érthető hogy egymás mellé ültek. A negyedik napon máris ültetés volt és beültették a legutolsó padba, egy kisebbségi gyerek mellé, olyan mint ez a kisfiú, mert ő magas és az alacsonyak nem látnak tőle. Gondolhatjátok másnap már nem is akart menni iskolába már kitalálta, hogy fáj a füle stb. Miért kell így elvenni a kedvét a gyereknek már az első héten? Ilyenkor szembesülök, hogy milyen jó is az ovi........
Edó szereti az ovit? Ő még két évet jár oviba, ugye?

Felrakok néhány képet a csajokról, lehet csatlakozni.... :wink:
Kép Kép
Kép Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!

De cukik a csajok. És Vikinek milyen tök jó a haja az utolsó képen, Szofinak meg nagyon zsivány a tekintete :)!!

A suliba Tamiéknál is úgy volt, hogy kb 5 nap után volt ültetés. Az tuti, hogy ha egy idióta mellé ültették volna és emiatt nem szeretne suliba menni akkor beírnék az üzenő füzetbe, hogy legyen szíves és változtasson ezen a tancsi néni.
Persze úgy magyarázom meg neki, hogy ne foglalkozzon ezzel a gyerekkel. Példának azt hozom fel, hogy nézze meg mennyi barátot szerzett az a gyerek a suliba (mondanom sem kell az egész osztály utálja) és mennyit szerzett ő. Mondjuk azt tudni kell Tamiról, hogy nagyon de nagyon barátkozós típus. Kb 2 perc alatt világraszóló barátságokat képes kötni :).

Sikerült döntened?

Nitácska!
Veletek mi a helyzet? Fiúk? Pocak? Anyós?



Sziasztok!
Látom ti már nagyon ismeritek egymást, szeretnék 1-2 infót megtudni, ha segítetek.
22 hetes kismama vagyok, 1. gyermekemet várom, január végére vagyok kiírva és egy fogadott orvosom van, ill. magánrendelésre hozzá járok, gondolom nála is fogok szülni. Ő Mikó dr. Mi a véleményetek róla? Van tapasztalat avval kapcsolatban, h mennyit szokott kérni a szülésért? Eddig nem kérdeztem rá (és ő sem mondta), gondoltam, ha nem kerül szóba akkor a szülés után én magam eldönthetem, h mennyire kellett segítenie és mennyire volt segítőkész és ennek alapján adnék vmennyit. Lehet naív vagyok? Szülésznőt ajánljátok hogy fogadjak, kit? Vagy mivel úgyis csak jó szülésznők vannak, mindegy hogy fogadott-e uúgy komolyan ellát és utána neki is adhatok úgyis, köszönetképpen.
Hogyha úgyérzem eljön a pillanat, akkor csak hívom a dokit és beállítok a kórházba? Lent be kell jelentkezni? Hogy zajlik ez? Bár később biztos elmondaná a dokim, de kiváncsi vagyok, hogy mennyire körülményes a dolog.
A szülőszobákkal kapcsolatban tudtok vmit mondani. Vajúdni kinek, mivel volt könnyebb?

bocs a sok kérdésért, előre is köszi a segítséget

Eszti
sultgesztenye
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Szia Eszti!
Gratulálok a babátokhoz!
Mikó doktort nem ismerem, így sajnos ő róla nem tudok mit mondani. Általában azért rá szoktunk kérdezni, hogy mennyi a szülés, vagy megmondja, hogy mennyi vagy annyit mond, hogy döntsd el Te hogy mennyit szeretnél adni. Szerintem jó fogadni szülésznőt, én ajánlom neked. Ha bármi kérdésed van őt hívhatod, ő veszi le a vért, ő csinálja a CTG-t a végén, az egész vajúdás alatt ott van Veletek, szóval én ajánlom. Érdemes a dokit megkérdezni, hogy kivel szokott együtt dolgozni, vagyhogy ő tud-e ajánlani valakit. A szülésznő ezekre a kérdésekre is megadja a választ, de a dokid is azért van, hogy minden kérdésedre válaszoljon, rossz kérdés nincs!!!
Ha úgy érzed, hogy itt az idő felhívod a szülésznődet, és vele meg tudsz beszélni mindent, hogy tényleg itt -e az idő. Lenn mindenképp be kell jelentkezni. Ha éjjel jön rád akkor is, és felmentek a hetedikre először (ha éjjel van ) akkor mielőtt belépnél arra a folyósora amerre az uh van, akkor ott van csengő és kijön hozzád valaki, vagy szülésznő vagy nővér. Ha napközben vagy akkor is előbb a szülésznőt hívd fel utána ha ő azt mondja hogy hívd te a dokit akkor hívd, de ő szokta általában.
Van szülőszoba látogatás, ha még így van, akkor ha jól emlékszem minden hónap első keddjén van.... de erre ne vegyél mérget, lehet, hogy nem ekkor, de azt tudom, hogy van ilyen látogatás és érdemes oda elmenni, mert ott mindent elmondanak a szüléssel és a gyermekággyal kapcsolatban. (Hívd fel a szülőszobát és kérdezd meg, vagy ha mész a kórházba kérdezd meg a 9-en.) Ott felteheted a kérdéseidet. Mindenkinek más vajúdási forma jött be, neked is valószínű más lesz a "kényelmes". Nekem nem voltak nagy fájdalmaim így nekem ülve az ágyon, meg labdán volt jó.
Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz, megpróbálunk rá válaszolni.

Szandra,
A lányok nevében köszönjük a bókokat! :)

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Szia!
Nagyon köszönöm a válaszokat.
A szülésznőre azért kérdeztem rá, hogy szerintetek kell-e, mert azt hallottam, hogy mindenki nagyon kedves és ugyanolyan lelkiismeretesen segítene, ha felkérem, mintha csak "kirendelik'. De látom, azt mondod, ha szülünk úgyis a szülésznőt kéne hívni és nem a dokit (bár gondolom ez sem lenne gond). Átlagot tudsz mondani a pénzre-doki, szülésznő egyaránt?
Mennyivel a szülés előtt érdemes felkérni a szülésznőt?
Igen, szülőszoba látogatást szeretnék, de mindig napközben van és amíg melózok nem szeretnék menni, majd ha otthon leszek az utolsó hónapokban akkor. Köszi
Amúgy mi a véleményetek az osztályról, állapotokról pl. a csecsemős nővérekről? Mennyire segítőkészek a szoptatással, pelenkázással kapcsolatban?
Mennyire van lehetőség a szülés várható időpontját 2 nappal előbbre iratni? Január 29-re vagyok kiírva és a TGYÁS miatt jó lenne, ha még idén elkezdhetném a szülési szabit (csak 28 nappal előtte lehet), hogy a 2010-es fizumat vegyék alapul? (sajnos nekem sokat csökkent idénre) Meg szeretném kérdezni a dokit, de gondoltam előtt megkérdezlek titeket is, mi a véleményetek erről. Tudom két napot nem szoktak változtatni, de a dokinak erre lehetősége van és nekem nem lenne mindegy...gondolom őt hátrány meg nem érné...
Amúgy nem semmi, hogy a dokikat, szülésznőket éjjel-nappal hivogatják, bár ez természetes, de nekem fura lesz ha éjjel kell vkit hívnom (persze akkor nem fogok evvel törődni)

köszi a sok segítséget.

Eszti
sultgesztenye
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Eszti,
Írtam neked privit...
A csecsemősökkel kapcsolatban nem sok jót tudok elmondani. Az eslő gyerkőcnél nagyon katonásak és nem túl segítőkészek voltak, a másodiknál már egy kicsit erőszakosabban kértem segítséget és akkor kaptam is. Bátran kell kérdezni, ha kell menni utánuk amíg választ nem kapsz a kérdéseidre. A pelenkázást megmutatják, de olyan gyorsan, hogy alig van időd odaérni az ágyhoz. Ha lesz segítséged - gondolok itt anyukádra, vagy anyósra- akkor ezeket majd tőlük kérdezd hogy hogyan kell. Én a kórházban nem igazán raktam tisztába az első babámat, mert olyan idétlen pólyában, vagy rugiban vagy mibe is vannak, hogy nem mertem hozzányúlni, (kezdő anyaként) mert biztos rosszul kötöttem volna meg amiért letoltak volna. :? Ráérsz otthon megtanulni és gyakorolni. Én az első napokban csak ismerkedtem a babámmal, bár nekem folyton aludt. Nekem szoptatásban egy csecsemős nővér segített a második babámnál az elsőnél egyenesen rányomták a babám fejét a mellemre és ott hagytak...csak nekem utána jött a gond, hogy folyton elaluldt és nem szopott semmit, de azt egyik sem várta meg én meg nem mertem szólni sem... most már más azért a helyzet, már sokkal bátrabb vagyok, és addig nem engedem ki a szóbából vagy megyek utánuk amíg meg nem mutatják hogy hogyan vannak a dolgok... persze most már nem kell semmit sem megmutatniuk. :wink:

Szerintem ezt az előre hozást beszéld meg nyugodtan a dokiddal, hisz vele fogsz szülni tudnia kell ezekről , hisz ez nektek fontos. Én december 29 -re voltam kiírva, de a dokim elutazott 28-án így 27-én császározott meg. Végülis két nap nem a világ vége, de mindenképp beszéld meg a dokiddal.

Ha éjjel jön rád a szülés nekem a szülésznőm azt mondta, hogy előbb őt hívjam ha fájásaim vannak, mert lehet, hogy vaklárma és ő csinál ctg-t, meg megvizsgál és akkor ha már úgy néz ki nagyon közel a szülés hívja a dokit. Ha elfolyt a magzatvíz akkor mind a kettőnek kell szólni, mert az már biztos szülés, de ezért van fogadott orvosod, hogy bejöjjön bármikor amikor csak jön a baba, de ha fogadsz szülésznőt akkor ezt ő is elmondja, hogy mi a protokoll ebben az esetben.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!!:)))))

Finike gyönyörűek a lányaid:))))))))

Szia Eszti:)
gratula a babához:)
szülészbőt mindenképpen fogadj.......sokban segít..nekem mindegyiknél volt.....Barnikámnál csak szülésznőm volt:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike, válaszoltam a privire...

Hát azt sajnos nem tudom, hogy fogok állni a szoptatáshoz, pelenkázáshoz, remélem nem leszek félénk, bár ha teljesen le leszek gyengülve sok kedvem nem lesz erősködni...meglátjuk, köszi mindenesetre. Amúgy szülés után sztem pár napot ott lesz anyu...vagy csak nap közben (még nem beszéltük meg)

Ami a dátum előre hozást illeti, kérdeztük a dokit, nem tűnt úgy hogy ellenére lenne a dolog, de azt mondta, szerinte nem lehet úgy igényelni a TGYÁS-t ahogy én gondolom, bár ő annyira nem ért hozzá (állította, hogy csak a -megvalósult- szülés időpontjától visszafele kell számolni, úgy adják a tgyást utólag)...Hát igen, azóta megint utána néztünk és nekünk volt igazunk, ha előbbre hozza 2-3 nappal, lehet igényleni előre dec 30, 31-töl. Legközelebb újra rátérünk...
Kicsit azért zavart, hogy nincs képben az ilyen dolgokkal, még ha szülész is, de azért 30 éve ezt csinálja, vmi abból is ragadhatott volna rá. Mindegy, remélem megoldódik majd ez is. Remélem a szüléshez maximálisan ért:)

Finike, neked terveztt császárod volt?

A kórházban jól tudom, h nincs gátvédelem és beöntés, borotválás van (ha kell:))...
Nektek volt beöntés? Megnyugtató, ha van, mert akkor nem fél az ember, hogy az erőlködéstől be...? vagy nem így megy ez?

Vmi tudnivaló magával a szüléssel kapcsolatban, meg hogy ha apuka bejön neki kell-e vmi hacuka? Ja és én kapok vmi hálóinget, vagy a sajátomat vigyem (ami akkor ezesetben a leggagyibb)?
Eldobható bugyiról hallottam, kell az, meg szuper betét?

köszi mindenkinek még1x

Eszti
sultgesztenye
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Na látod Eszti,
ezekre a kérdésekre a szülésznő is tudna neked válaszolni, de persze mi (vagyis én is) szívesen válaszolok.... 8) :lol:
A dokik sokszor csak a terheséggel kapcsolatos, no meg a szüléssel kapcsolatos dolgokhoz értenek leginkább, az utána lévő részhez már nem igazán, vagyis úgy vannak vele, hogy ez a kismama dolga.

Nekem tervezett császár volt a második baba, mert farfekvéses volt.
Az eslő babánál volt beöntésem, a te érdeked is legfőképp, meg azoké akik ott vannak a kellemetlenségek elkerülése végett. Ha van rá idő akkor megcsinálják (ajánlom is), ezt is szülésznővel kell megbeszélni, borotválást Te is meg tudod csinálni otthon, az utolsó napokban szőrmentesen mászkálsz biztos ami biztos. :wink: :roll: 8) De a szülésznő megcsinálja ezt is, ha nincs már rá időd.
Nekem volt gátmetszés. Általában vágnak, de a ha nem muszáj nem vágnak, de eddig kevés embertől hallottam, hogy gátmetszés nélkül szült.

Apukának papucs kell, akár rövidnaci, hogyha izzadós típus, mert ott meleg van a babák miatt, kényelmes póló, meg esetleg hidegélelem, meg fényképezőgép töltővel együtt!!! :wink: 8) A táskád tetejére rakd be ezt a hálóinget meg papucsot, hogy könnyen elérd.
Szülés kezdetén a te hálóingedet veszed fel amíg vajúdsz, de valami kínai csodahálóinget vegyél, mert véres lehet, aztán mikor eljön a kitolás ideje akkor kapsz egy jó kis mini hálóinget. (legalábbis nálam még így volt.)
Szülés mindenkinél más.... neked is majd lesz ahogy lesz. Most hiába mondom el hogy nekem hogy volt neked úgyis másképp lesz.
Én vacak kínai bugyikat vettem, de amúgy mindent ki lehet mosni (ha van anyukád gyorsan hazaküldöd neki hogy mossa ki és akkor még talán később is tudod használni). De ha nincs kedvetek vacakolni akkor jó az eldobhatós bugyi is. Tena lady betétet vittem ami nagyon kellett nekem mert belőlem nagyon folyt a vér utána, nem győztem cserélni 1-2 napig erős aztán enyhül a vérzés. A gyógyszertárba bemész és mondod, hogy szülés utánra kell betét, tudni fogják melyik kell. Nem kell pelenka, de jó vastag és hosszú legyen (a pontos nevére most nem emlékszem,( de a védőnőtől is megkérdezheted ő is tud segíteni, amíg nincs szülésznőd), elég kényelmetlen, de muszáj.
A gyermekágyi napokra, én kínai hálóingeket vittem, mert azt is néha összevéreztem. Olyan kell ami jól kigombolható a szoptatás miatt. Elég meleg van a gyermekágyon én rövidujjút ajánlok. Evőeszközt kell vinned, meg poharat (legjobb a műanyag), konyharuhát, unaloműzőket, fürdős papucs, köntös sok-sok bugyi. Kispárnát én vittem,mert azon a párnán ami ott van én nem bírok aludni, no meg a hazai illat.... :oops: :roll: :lol:
A babának vinni: pici takarót és textil pelusokat, mert ez mindig hiánycikk nekik :roll: . Kapni fogsz majd egy csomagot amiben sok prospektus van, meg van benne újszülöttre való pelus, popsikrém, popsitörlő, meg ilyenek. Mindig más van benne, de ezek az alapdolgok mindig benne vannak általában. Ezért nem kell vinni pelust hiába mondják, ebből a csomagból használhatsz, meg ha kell mégis a párod be tud hozni néhány darabot. Én a fejőgépemet is vittem, aztán kézzel fejtem, mert megadta magát odabenn, de azt is érdemes bevinni, tudják benn sterilizálni.
Ha van még kérdésed írj!!! :)

Csajok,
Nektek még nem betegek a gyerkőcök????
Nálunk már Szofinak folyik az orra mint a víz. Megy az orrszívás ezerrel, meg orrspray, meg C -vitamin. Várom már Viki mivel jön majd haza. Sok vírusos beteg van már most az oviban.

Nitacska,
Gyerekprojekt hogy van?????

Többiek???? Mazsuzs, veled mizújs??? Régen írtál már.....

Most mennem kell ....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


köszi, szép napokat, gyógyulást a gyerkőcnek:)
sultgesztenye
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Eszti!
Nekem nem volt fogadott szülésznőm és szerintem nem is lesz a jövőben sem. Dokit hívtam éjszaka fél egykor aki 10 perccel később már bent is volt a kórházban ( mikor indultunk itthonról akkor hívtam). Ez nem is volt kérdéses, hogy felhívjam éjszaka mert a szülésig kell akkora bizalmi viszonynak kialakulnia ami nem tesz parássá vele szemben :).

Nekem nem adtak másik hálóinget a kitolásnál sem, a sajátomban szültem. Az elsőnél kaptam beöntést ami szerintem nagyon rossz érzés, hogy a görcsök közepette próbálj magadban tartani pár percig egy adag lötyit. A másodiknál nem kaptam mert nem volt rá idő :).

Csecsemősökről írtakkal egyet értek. Szerintem sem túl segítőkészek :(.

Finike!
Jobbulást kívánok a csajoknak. Edó is egy kicsit meg van fázva de nem vészes, remélem nem is lesz rosszabb.

Jó éjt



Sziasztok!

Nekem indított szülésem volt és amikor burkot repesztettek a Vikinél akkor utána kaptam a beöntést és akkor még nem volt egyetlen fájásom sem. Nekem utána kezdődtek. Ja és Szandra, Neked ha jól emlékszem az elsőnél nem volt nagyon idő átöltözésre sem, nem???? :wink:
Szofi kezd egy picit jobban lenni, de azért lekopogom. Azért még szívjuk az orrát.

Na most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


SZiasztok!!!!!!!!!

sültgesztenye én már nem írom le mi hogy van mert Finike gyönyörűen leírt mindent!!!!!

a csecsemősökhöz annyit hogy tényleg nem nagyon segítőkészek de erélyesen kell szólni nekik és akkor segítenek...egy van aki keméyn a kismamákkal de ha belegondolsz ez előnyödre válik ő Klárika...egy idősebb nőci........normális de kemény:)))

Finike nem figyelem magam.ezért is szedtem le az ovus vonalzót is....begörcsöltem nagyon.....de remélem összejön hamarosan:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Tami nem olyan gyorsan született, azért vele megszenvedtem de nem volt vészes. 10re mentünk be a kórházba és 4 óra 15kor született. Mint ha ma lett volna :).

Nitácska!
Szerintem tök hamar össze fog jönni hármaska így, hogy nem is figyeled :). Hogy vagytok? Fiúk? Anyóssal jobb lett már a szitu?

Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét



Sziasztok!

Szandra,
Taminak Nagyon Sok Boldog Születésnapot kívánunk!!!!
Kép
Mikor tartjátok, és mit kap?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 



Köszi a köszöntést, nagyon aranyos vagy :).

Négyesben már megünnepeltük, 24" biciklit kapott mert amit két éve vettünk neki azt már kinőtte (az 16"os volt). Lesz majd két felvonásban családi buli is ahol már Edinát is köszönti a család, majd Edó szülinapján szintén csak négyesben ünnepeljük őt. Neki pedig rollert veszünk a dechatlonból. Fém és csak 2 kerekű, bár ő 3 kerekűre pályázik de úgy gondolom ő sokkal ügyesebb annál mint gondolja :).

Vicusnak milyen volt/lesz a szülinapja?



Sziasztok!

Mi is köszönjük a köszöntést!
Vikinek ma lesz egy játszóházban ovis szülinapi bulija, a család holnap köszönti fel. Már nagyon izgul ez az első játszóházas bulija. :lol:

Járunk már úszni is a Park uszodába (a Bókay Kertbe). Vikinek nagyon tetszik, minden nap menne ha lehetne. Az oktatóért egyenesen odavan, ő közölte, hogy máshoz nem is akar járni. A kezdők óráján voltunk először, de az oktató mondta az óra végén, hogy nyugodtan mehetünk a haladók órájára, mert Viki annyira ügyes. Heti kétszer van. Az a baj, hogy a haladóknak este 6-7 -ig van és az nekem már nagyon későn van. A kezdőké 5-6-ig, akkor még van idő itthon vacsizni és időben mennek az ágyba. Egyenlőre maradunk a kezdő csoportban, bár Viki sokszor azért nem tudott menni, mert elődte ügyetlenkedtek, és ő már végig tudja úszni megállás nélkül a hosszát, azzal a szivaccsal, valaki még többször megáll pihenni. Meg járunk lovagolni is amit ugyancsak nagyon szeret Viki, és nagyon jól is csinálja. Még azt várom, hogy végre legyen néptánc az oviba, mert év elején volt róla szó, de még mindig semmi.
Szandra, Ti úszáson kívűl jártok még valahova? Edó jár valamire?

Na megyek mert még reggelizni is kéne valamit...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!
Akkor jó bulizást :)

Igen, nekem is gondot jelentett mikor fél6-fél7ig úszott Tami. Hajszárítással, mindennel együtt majd fél8 volt mire hazaértünk. Most fél4re járunk úszni így nagyon szuper. Elhozom 3kor őket a suliból/oviból, 10 perc alatt ott vagyunk. Mindketten úsznak (Tami "csak" azt, de bőven elég suli mellett ez is). Edó még jár az oviban néptáncra, zeneovira és angolra. Ez mind ovi időben van így nem vesz el a délutánjából. Néptáncot nem annyira szereti, szerintem neki ez túl nagy fegyelmet igényel és ő nem az a nagyon fullosan koncentrálni tudó gyerek. Ő mindenre csak fél füllel figyel de eddig ez mindenhol elég volt mert így is meg tudja csinálni a dolgokat, és ez most más.

Jó hétvégét



Sziasztok!

Ha nem haragszotok megint érdeklődnék :oops:
A szülészorvosom Blahó Évát ajánlotta szülésznőnek. Ismeri vki? Vagy válasszam inkább azt akit Ti ill. nitácska ajánlott?
köszi szépen, kellemes napot!
sultgesztenye
Budapest XX. kerület
 
 



Sziasztok!

Úgy látom ez a topik meghalt, de azért...

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT, ÉS SIKEREKBEN, EGÉSZSÉGBEN, BABÁKBAN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 



Szia Szandra! :lol:

Viki hajnali négytől kezdve hányt reggelig, aztán kezdődött a hasmenés délutánig negyed óránként. Most jól van, már jó volt a kedve is. Nem tudom mi volt ez,de remélem holnapra jobban lesz, és az éjjel is nyugodtan telik.
Szofika elmúlt kettő éves, nagy lány.... :wink: Beszélni most kezd már néhány új szóval bővült az igen szerény szókincse. Ezzel a résszel nagyon lasssan haladunk, de ami késik az nem múlik. Neki sem áll jól a szeme, úgy mint a nővérének. :lol: 8)
Viki egyre nagyobb. Olyan magas lány, annyit nőtt. Az ünnepek rohanással teltek , a Szilveszter itthon egy baráti társasággal.

Az én fogyókúrám is elég jól sikerült, bár most stagnálok, de három mérettel kisebb ruhákban járok, de még így is van mit leadni. :wink: Nagyon élvezem megváltoztatta az életem. Teljes ruhatár csere, de nem bánom mert sokkal egészségesebb vagyok így, meg fitebb is és a párom is, mivel együtt csináltuk, ő is sokat fogyott. Szóval próbálunk egészségesebben, sportosabban élni, és ez úgy tűnik bevállt.

Nektek hogy teltek az ünnepek? Csajok hogy vannak? Tami szeret még suliba járni? Harmadikkal hogy álltok?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!

Igen, sajnos van egy ilyen hányós-fosós járvány ami 1 napos de az utózöngéje jól elhúzódik. Csajok is (én is) átestek rajta, utána sokáig fájt még a hasuk és néha egy-egy napra még visszatér a hasmenésük.

Édesek lehetnek a lányok, fényképet is tehetnél fel róluk :). Viki milyen magas? Edót pont most mértem pár napja mert szemmel láthatóan ő is sokat nőtt, 120 cm és 22 kg. Tami 138 cm és 33 kg. Nagyon nagyok, tényleg.

Húúúú de szuper vagy, milyen fogyókúrát csinálsz? Nekem is le kell adnom még jó pár kilót de nagyon lassan megy. Most február 16-án lesz egy epeműtétem és azt úgyis jó kis diétával kell csinálni így már arra hangolódok rá. Mesélj a diétádról!!!!!!

Aztán lassan gyúrunk a harmadikra is, ti? Bevállaltok még egyet?

Isten éltesse Szofit!!

Köszi kérdésed, kari és szilveszter nagyon jól sikerült, nyugis volt minden.

Tami nem nagyon szeret suliba járni, velünk szeretne lenni egész nap :) . Nagyon szigorú a tanár, szigorúan is osztályoz. Olvasás, matek, írás, ének, technika, környezet csupa 5-ös, egyedül rajzból 4-es és a félévi témazárói is mind 5-ös lett és mégis összességében 4-re osztályozta. Kicsit anyaként szar érzés, hogy ilyen jó tanuló és mert nem kitűnő ezért csak 4-es lehet, de én látom, hogy amit Tami teljesít az messze 5-ös fölött van ez pedig egy ilyen tanár.

Na most aztán mindent elmeséltem, most te jössz :)
Párod sokat dolgozik még mindig? Viki jobban áll Szofihoz? Nincs már probléma vele?

Szép napot Nektek



Sziasztok!!
Teljesen új vagyok itt a fórumon, és segítséget szeretnék kérni. Crohn beteg vagyok, és kisbabát szeretnénk. Próbálkozunk egy ideje, kb 2 éve. Nekem 5 éve és 4 éve is volt bélcsonkító műtétem. Sajnos a dokik gyanúja szerint a műtétek miatt lehetnek összenövések, a gyulladásoktól szintén. A Kaáli intézetben voltunk már 2 x csináltattunk pár vizsgálatot, ami szerint hormonálisan velem, illetve a férjemmel minden ok. A következő állomás egy átjárhatósági lenne. Nincs jelenleg nőgyógyászom és olyan dokit szeretnék, aki lelkiismeretes és vállal nem éppen "könnyű" eseteket. A belgyógyászom a Dél-Pestiben van, és területileg is ide tartozom, úgyhogy érdekelne a véleményetek az ott dolgozó nőgyógyászokat illetően. (esetleg ha van magánjuk azt is megírnátok nekem?)Természetesen a belgyógyász véleményét is kikérem, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Ebben kérném a segítségeteket, tudtok nekem dokit ajánlani? Esetleg van köztetek olyan akinek volt ilyen vizsgálata? (Bocsi még nem tudtam visszaolvasni, de meg fogom tenni). Nagyon félek ettől az átjárhatósági vizsgálattó, de ha muszáj essünk túl rajta gyorsan. Minden jó tanácsot, ötletet szívesen várok. Köszönöm előre is a segítséget, és bocs ha hosszú lettem így elsőre Very Happy
poppi85
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv. Poppy85!
Sajnos én nem tudok neked segíteni, mivel én is épp orvost keresek, emellett nem igazán tudom mi az az átjárhatósági vizsgálat, így nem tudok ebben sem segíteni neked, de szerintem a dokik többsége azért ehhez is ért, hisz nekik minden ami nőgyógyászati téma érteni kell hozzá. Akit a belgyógyászod ajánl próbáld meg.

Szandra,
Viki méreteit csak nagyjából tudodm. kb. 124 cm, és 26,5 kg. Szofika 11,5 kg, és 86 cm.
Fogyókúra: Életmódváltás. Lemondtam a rossz szokásokról, mint pl. péksütik, a sok nasi. Rengeteg magvakat eszek ezek helyett (pl. dió, mandula, mogyoró). Sok zöldség, gyümi. Krumplit ritkán eszek. Este 6 után nem eszek már semmit. Fehér lisztet és cukrot nem eszek. Heti kétszer járok tornázni, és egyszer úszni. Sok-sok lemondással, és sok NEM-mel járt, de megérte. Még van azért felesleg, de a nagyja már legalább lement. Még kb. 6-7kg, de a legjobb lenne még 10kg-nak kell lemennie, de az már ráér, nem erőltetem. Ha ezt elértem akkor jöhet a harmadik. Előbb magammal szeretnék elégedett lenni és utána vágunk bele a harmadikba. Emellett még meg akarom várni ,hogy a csajok nagyobbak, önállóbbak legyenek. Szofit még annyit lehet dajkálni, babusgatni. Nagyon egy hízelgő kiscica.

Majd csinálok új vonalzókat, mert valamiért nem akar váltani, mert már rég voltak a szülinapok,de azért utólag is köszike! :lol:

Páromnak nincs most munkája ebben a hidegben, de nyáron csak akkor látjuk egymást, ha telefonjáról küld egy fotót magáról. :wink: :cry:

Javult sokat a helyzet a csajok között :lol: . Most már Szofi is megvédi magát, sőt néha már ő püföli a Vikit. Egyre többször van, hogy együtt játszanak. Szofi állandóan utánozza a nővérét, olyan édes ilyenkor, még Viki is nevet rajta. Viki ha otthon van, akkor Szofi mindig megvárja, amíg odaül ő is az asztalhoz, addig nem eszik. Elalváskor is mindig nyugtázza, hogy Viki az ágyában van akkor ő is megy a sajátjába. Nagyon szereti a nővérét. Sokszor ölelkeznek és ezt olyan jó látni. Viki sokszor viszi a hátán, amit persze Szofi imád.

Nálad a csajok jól elvannak? Fotózás hogy megy? Van felkérés? Miért műtneke az epéddel? (Bocsi, csak nem vagyok otthon ebben...)
Iskola: Amikor gyereke van az embernek és megy iskolába akkor jön rá, hogy mennyi igazságtalanság töténik vele, és még mennyi fog történni. Nehéz végignézni ezeket, olyan tehetetlen az ember.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!

Jó volt olvasni rólatok!!! És az még jobb, hogy a csajok ennyire kezdenek egymásra hangolódni :), tényleg az a jó mikor szeretik egymást és olyankor mindent meg lehet bocsátani nekik :). Nálunk nagyon szeretik egymást a csajok, tényleg csak kevés veszekedés van köztük, remélem így is marad (ha nem is örökre de nagyon sokáig).

És gratulálok a fogyókúrádhoz, vagyis az életmód váltásotokhoz. Le a kalappal. Kívánom, hogy érd el a kívánt súlyodat!!

A fotózás egész jól megy de még mindig többnyire csak szezonális (ovi, suli, anyák napja és karácsony). Mikor nincs munka akkor nagyon hiányzik még valami de mikor van akkor meg a nyelvünk lóg, de nagyon élvezem.

Az epémmel azért műtenek mert van benne 3 kő ami ha vándorol akkor nagyon erős fájdalommal jár és ezt sikerült megélnem. Mivel ezek a kövek maguktól nem tudnak távozni így ki kell szedni amit laparoszkóposan csinálnak úgy, hogy eltávolítják az egész epehólyagot. Állítólag az epekő nagy valószínűséggel alakul ki szülések után (azoknál akik hajlamosak rá). Ezek a kövek folyamatosan növögetnek és egy idő után ki kell szedetni. Nálam most jött el ennek a műtétnek az ideje.

Húúúú, akkor Viki szép magasság méretekkel rendelkezik. Nem ő a legmagasabb az ovi csoportban?

Tervezed még, hogy visszamész dolgozni hármaska előtt? Vagy egyáltalán még vissza tudsz menni?



Szia Szandra!

Amikor Vikivel terhes lettem akkor épp államvizsgáztam, így nem is helyezkedtem el, a páromnál voltam bejelentve. A főiskola alatt dolgoztam, de oda semmiképp nem akarok visszamenni. Nem unatkozom itthon sem...

Az oviban van még egy ikerpár akik ugyanilyen magasak és súlyúak mint Viki. Nagyon nagy lány.

Jaj, most mennem kell....
Vajon mi lehet a többiekkel???? Nem tudsz senkiről semmit?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Szia Finike!

Sajnos senkiről semmi infóm.... :(

Sokáig nem voltam. Megvolt a kórházas buli, túl vagyok rajta, minden oké.

Sokat beszélgetünk a harmadik projektról és egyre többször oda lyukadunk ki (főleg én), hogy nem kéne. Nagyon élvezem, hogy ilyen nagyok már a csajok és nincs semmi kötött dolog az életünkben. Lehet jönni, menni és főleg az, hogy ilyen okosak. Teljesen más egyéniség mind a kettő és valahogy olyan kerek egésznek érzem egyre többször az életünket.

Ti még terveztek vele?



Szia Szandra!

Hogy vagy? Milyen volt a műtét? Fáj a helye? Milyen diétát kell betartanod? Csajok segítenek neked? Tudtál mozogni utána? Meddig voltál kórházban?

3. baba:
Mi még tervezünk, mivel először is egy megbízható orvost kell találnom, mert még mindig nincs. Én is így érzem, mint Te, meg nekem még Szofi olyan kicsi, még lehet dédelgetni, sokszor odabújik hozzám. A férjem szeretne igazából egy kisfiút még, de én most egyenlőre még nem szeretnék, majd ha nagyobbak lesznek a csajok és önállóbbak. Fiatal vagyok még ráérek. Pár évet még szeretnék várni ezzel, meg még fogyni is szeretnék, emellett élvezem a tornát.

Valahogy attól is félek, hogy nincs sok segítségem és három gyerek mellé azért kell segítség. Nyáron uramat nem nagyon látom, csak télen van itthon, ezért tartok attól, hogy mi lesz hárommal, de közben meg még az is motoszkál bennem, hogy amíg anyukám velünk van, lehet hogy addig kellene bevállalni a harmadikat, mert akkor ő tudna még segíteni. Sajnos az egészségi állapota miatt már nem valószínű hogy velünk marad sokáig, és jó lenne ha láthatná a harmadik unokáját is.
Nagyon nehéz ez a helyzet, még hezitálok.

Tervezgettek már nyaralást?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!

Köszi, minden oké most már a műtéttel. Már nem is fáj a helye sem, nem is kell már diétázni sem. Mindent lehet úgy enni mint régen. Csütörtökön feküdtem be, pénteken műtöttek. Elvileg vasárnap jöhettem volna haza de, vasárnap nem volt elbocsájtás így hétfőn jöhettem haza. Kb 1 hétig volt érzékeny de ennyi.

Nyaralás idén "csak" Balcsi lesz mert a kertet rakjuk rendbe és arra megy el a pénzünk. Tavaly kielégítettünk a tengeres nyaralási igényünket :) így most maradunk itthon.

Jelenleg még nyitott dolog nálunk is a 3.
Szerintem sokkal nehezebb ha már nagyobbak lesznek mert egyre könnyebb és könnyebb velük.

Mit szólsz ehhez a tök jó időhöz?
Kint vagytok egész nap? Hosszú hétvége :). Mondjuk annak nem örülök, hogy cserébe 24-én szombaton lesz suli :(, ennek nem örülök.



SZia Szandra!

Már nagyon örülök ennek a szép időnek itt volt már az ideje. Ha tehetjük kint vagyunk.
Ti mit terveztek a hosszúhétvégére? Nekem a párom talán csak csütörtökön meg vasárnap nem dolgozik, de a többi napon sajna igen, így arra a két napra próbálok valami programot kitalálni. Nem akarok sokat költeni, inkább ki a természetbe. Szerintem valami olyasmi lesz, hogy fogaskerekűvel fel a hegyre és ott régen volt egy játszótér és oda kimenni, labdázni játszani, de ez még csak egy halvány terv, az uram még nem tud róla, még meg kell beszéljem vele. A többi nap szerintem itthon leszünk és kimegyünk sétálni, biciklizni, meg ilyenek....sütögetünk a kertben.... stb....

Na most megyek, mert végre hazaért a párom! :D
Jó éjszakát nektek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen voltam már itt, egyszerűen nem fér bele az időmbe!
Már értem, hogy a többiek is miért maradtak el szép lassan...és kihalt a topik is, jobban mondva csak majdnem, hiszen még ketten itt vagytok!

Finike! Szombathoz lesz két hete, hogy voltunk a ferihegyi market centralban a Tescóban. Te nem voltál ott akkor? Láttam egy csajt, aki ismerősnek tünt, de csak kb. egy órával utána jutott az eszembe, hogy honnan ismerhetem - ha egyáltalán te voltál. Talán egy kislány is volt vele, de csak egy "futó" pillanat volt és nem figyeltem jobban és tényleg csak jóval később ugrott be, hogy miért volt/lehetett ismerős az arc.....

Hogy elment az idő...Már Szandra nagylánya is 7 és fél éves. Tényleg repül az idő ha gyereke van az embernek.

Magunkról: Mi megvagyunk, én dolgozom Nándi oviban. Nagyon szeret ott lenni, szerencsére jók az óvónők és a csoport is. A szülői értekezleten is mindig azt halljuk, hogy milyen jó csoport, nincsenek klikkek, a gyerekek szeretik egymást, mindenki játszik mindenkivel, nincsen kiközösítés.
Január óta elég sokat náthás most - pedig azt hittem középső csoportba már ez elmarad - és sajnos már kétszer volt kruppos az idén. Volt egy időszak - fél év - amikor ez nem jött elő de az idén sajnos megszakadt ez a hosszú folyamat. Még egy év az oviból, aztán itt a suli.
Nándi jár logopédushoz (magánba), mert sajnos muszáj, de szerencsére nagyon sok mindent tanít neki a néni. Azt mondta, hogy nem lesz gond az iskolakezdés, mert korán kezdtük a gyakorlást/a hozzá való járást.
Kb. fél év múlva belevágunk a babaprojekte. Akkor szeretnék itthon lenni GYED-en, mikor Nándi iskolás lesz, hogy ne legyen gond a suli kezdéssel és azzal, hogy ugye az első osztályosok csak délig vannak suliban. Nem szeretném ha mindjárt napközivel kezdene első osztályban.
Remélem összejön a tesó, már csak ez miatt is, meg persze azért mert én is szeretnék még egy babát. Az idő sajnos megy, és én is öregebb leszek.

Röviden ennyit. Azért írjatok ha tudtok.

mazsuzs

Kép
 
 


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: