Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Ha valaki tud nekem segíteni Csákány dr-úr elérhetőségével kapcsolatban meg,hogy hol rendel stb...az írjon nekem privibe legyen szíves!
Köszönöm szépen előre is!
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Finike!
Jobbulást Nektek!
Mit mondott a doki? Tényleg rátok jár a rúd rendesen. Párodat nem ütötte ki?

Már meg is vettem a lányoknak a farsangi ruhákat:
Tamika spanyol táncosnő lesz
Edina Minnie egér
nagyon cuki jelmezeket sikerült vennem, azt hiszem a teszveszen (vagy a vaterán). El is tettem gyorsan a szekrény mélyére mert beleszerettek és legalább farsangig kéne egybe maradnia a ruháknak :).

Viki mi(k :)) szeretne lenni?



SZiasztok!

Köszönjük a jókívánságokat!
Szofinak felírt antibiotikumot, mert a torka nagyon csúnya, meg antibiotikumos orrcseppet, meg köhögéscsillapítót. Ma már nem volt láza hál'isten.
Én is elmentem ma a dokihoz nekem is antibiotikumot kell szednem. A csajok kidőltek nálunk. Viki a füle miatt szed antibiotikumot. Már csak apa tartja magát, de már nem sokáig szerintem.

Szandra,
Viki egyik nap cica akar lenni, másnap boszorkány, aztán bohóc, majd királylány. Szóval széles a paletta, ő se tudja igazán, még nem volt farsangi bulin, mert mindig akkor volt beteg. A Lidl újágban láttam cica jelmezt, meg boszorkányt. Viki erős csontozatú így nem minden jön rá, meg kell nézzem azokat is, hogy milyen méretben vannak. Ha nem jó rá akkor vissza lehet vinni?

Na most mennem kell....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 

 
 

lányok akik betegek vagytok gyorsan gyógyuljatok meg!!!!!!!!!!
Máté még nem döntötte el mi akar lenni:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

A csajok most már jól vannak, gyorsan le is kopogom.....
Most a párom lett nagyon beteg.
Tegnap vettem a vaterán egy hercegnő ruhát (igazából Csipkerózsika jelmez). Pont jó Vikire és nagyon tetszik neki, nagyon szép benne. Már csak koronát kell szereznem és kész is. Ja meg ami még nem hiányozhat a kopogós cipő, amire már nagyon vágyik. :lol: 8) Most ez akar lenni, hercegnő. De mi más is lehetne, nem? :wink: Rajta kívűl még sokan lesznek hercegnők, de most akkor is az akar lenni. Rajtam ne múljon. Remélem jövőre valami másnak akar majd beöltözni.

Mazsuzs,
Mizu Veletek? Régen írtál! Hogy vagytok? Nándi mi lesz farsangkor?

Nitacska,
Máté kitalálta már mi szeretne lenni? Eldöntöttétek végül, hogy lesz-e harmadik gyerkőc?

Szandra,
Tamin már el is képzeltem a spanyol rucit, biztos nagyon jól áll neki a sötét hajához. Én is gondoltam erre, de Vikinek szőkés-barna haja van, valahogy nem tudom elképzelni rajta. Aztán majd egyszer lehet, hogy az lesz.

Most vasárnap megyünk a Budapesti Bábszínházba megnézzük a Csizmás Kandúrt. Remélem tetszeni fog Vikinek. Csajos napot tartunk. :lol:

Tegnap olyan jó idő volt, hogy egy szál pólóban gereblyéztem. Nagyon jó volt. Szofit is végre ki lehetett vinni, nagyon élvezte. Imádja a csúzdát, meg a hintát is, na meg a kutyusunkért odavan.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike még nem tudja Máté.....remélem eldönti még időben.......
3. baba....nem gyurunk rá de nem is teszünk ellene....szeretjük egymást amikor jólesik:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát ez az, valaki mindig beteg :(,

Finike!
Jobbulást a párodnak. Azért rendes tőle, hogy megvárta míg meggyógyultok és csak utána lett beteg. Mi is pont tegnap vettünk cipőt Tamikának a ruhához. Végül is úgy voltam vele, hogy egy fekete "balerina" cipő tök jó lesz neki az ovis ballagásra és a sulis évnyitóra is így megérte az új cipő. A fehérnemű meg a cipő az amit nem szeretek turiban venni egyébként onnan öltöztetem őket és olyan iszonyat jó cuccokat tudok venni. Esküszöm boltban nem kapok sokszor olyanokat mint ott. 17-én lesz a farsang még akkor reggel megsütöm a fánkokat, hogy már reggel tudjuk vinni az oviba...., szeretem a farsangot :wink:

Ovival volt a Tami bábszínházba és a Csipkerózsit nézték meg neki tetszett de az óvónő is azt mondta, hogy nagycsoportosoknak való inkább.

Mazsuzs!
Tényleg rég voltál, dorga-dorga!!! :)
Nándi tud már járni rendesen oviba, elmúlt a betegeskedős időszak?

Eszti!
Mi újság Bencus fülével? Jobban van?

Nitácska!
Jó dolog ez a természet, várom a pocakos vonalzódat :) :), olyan jó lenne szorítani érted :)

Múlthéten voltunk Zirc mellett Szarvaskúton egy wellnesezős szállodába 3 napot, olyan jól éreztük magunkat. Nagyon gyerekbarát szállod, ha valaki gondolkozik valami pihin ajánlom, szuper volt.

További szép napsütéses napot mindenkinek



Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Engem érdekelne a hely neve, pont most keresek ilyen pihis helyet, ahol tudunk pancsizni, pihenni 3 napot. Megírnád nekem, légyszi....
Nekem anyukám csinálja meg a fánkot ő is reggel megsüti és hozza. Én ásványvizet viszek meg édes fornettit. :wink: (ezt rendeltek az oviban...) Nálunk 14-én lesz az oviban. Nálunk az a baj, hogy kő van az oviban (padlófűtés van) és félő, hogy a kopogós cipő csúszi fog. Valószínű valami szandit veszek neki (a nyárit már kinőtte), de még gondolkozom rajta.
Melyik turiba jársz?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike!
Az utisugo.hu-n foglaltuk le a szállást és ott ha beírod, hogy Szarvaskút akkor kiadja azt a wellnes szállót. Szerintem nagyon de nagyon szuper hely. Ja és ha az utisugon keresztül foglalod akkor 50%os kedvezmény van azt hiszem márciusig (talán a végéig) csak úgy, hogy nem lehet péntek és szombat éjszaka.

Turiba ide járok Vecsésre, a Telepi útra.
Szuper anyukád van ha megsüti a fánkot, irigy irigy :)



Sziasztok!!!!!!!!!

Szandi köszi!!!!!!:):)

majd ha tudsz hozz képeket a farsangról!!!:):

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!
Most csak röviden, ha nem leszek ennyire elhavazva a melóval, akkor megpróbálok hosszabban is jönni.
A lényeg: Bencikém túl van a műtéten, minden jól ment, tényleg már most hihtetlen a változás. Sokszor szól, hogy ne olyan hangosan, mert túlságosan hall :D
Réka kicsit befulladt a múlt héten, szóval most mindketten itthon vannak, nekem meg hulla sok a melóm...
Ez van, inkább így legyen, mint hogy ne legyen munka!

Most megyek, vacsi készítés.
Pá: Eszti

Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk pulmonológusnál, mert Viki már megint csúnyán köhög. A házidoki nem hall semmit. Kifogtunk egy végtelenül kedves, lelkiismeretes doktornénit, aki csinált neki allergiavizsgálatot, ami negatív lett, és egyből átküldött a két ajtóval arrébb lévő fül-orr -gégészetre, hogy megnézzék, és ott mondták, hogy megnagyobbodott orrmandula, amit tavasszal valószínű, hogy ki kell vetetni, mivel ez a téli köhögés visszatérő. Tavaly is volt már ugyanez. Akkor visszamentünk ehhez a pulmonológushoz, ő azt mondta, nem kell ezt elsietni, még várjunk ezzel. Ha jövőre is ez lesz akkor kivetetem neki. Ezek vannak velünk.
Eszti, akkor volt értelme a műtétnek, örülök, hogy máris jobban van Bence.
Szegény Réka, mennyire megszenved ezzel az asthmával.

Akkor nektek most kimaradt a farsang?
Viki végül hercegnő lett. A vaterán találtam neki egy szép hercegnő rucit, de megbeszéltem vele, hogy jövőre varrok neki valami tuti jelmezt. :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Tényleg eltűntem de már napok óta gondoltam arra, hogy benézek mert nagyon régen voltam. Látom mindenhol - remélhetőleg - lezajlottak a betegségek, az aktuális influenza és egyéb járványok.
Nagyon kevés a szabadidőm munka mellett, sokat túlórázom - amit szerencsére le lehet csúsztatni - , de így is kevés időt tudok Nándival foglalkozni hétközben, a hétvége pedig olyan gyorsan elmegy, hogy mire pihenhetnék (tévézni, olvasni, sz.gépezni lehetne) addigra menni kell újra dolgozni. De nem panaszkodom, egyenlőre szeretek menni, bejárni Pestre, emberek között lenni.

Nándi is szeret oviba menni, csak azért sajnálom mert szinte non-stop beteg, jobban mondva náthás. Lázas csak egyszer volt szeptember óta, akkor is egy napon át, de egyfolytában náthás.
Egy hetet megy az oviba aztán két-három hetet itthon van, és néha elég nehéz megoldani, hogy ki vigyázzon rá. Nekem október óta új főnököm van aki már karácsonykor meg is jegyezte, hogy milyen sokat vagyok betegállományba (ebben az időszakban esett az orrmandula műtét is) így igyekszünk családon belül megoldani, hogy valaki legyen mindig Nándival ha itthon van (keresztanyám, apósom, vagy anyu aki még dolgozik) és én ritkábban, hogy ne szóljon a főnököm újra emiatt (Egyébként gyermektelen középkorú nő, és az utóbbi időben azért igyekszik megértő lenni...)
Éppen most volt az első két hetes periódus amikor Nándi folyamatosan volt két hetet az oviba és mától már nem ment mert nagyon náthás. A hétvégén voltunk vele fül-orr gégészeten is, folyadék van a fülében (kezdődő középfül gyulladás) és tele van az arcürege is.

Olvasgatni olvastalak benneteket néha, és mikor Eszti írta is Bence hallásgondjait, akkor elhatároztam, hogy mivel a gyerek folyamatosan beteg szinte szeptember óta, többször elviszem fül-orr gégészetre (természetesen magánrendelésre mert nálunk a szakrendelés nagyon gáz...) és megnézetem amikor csak lehet a fülét és a hallását, nehogy rámenjen a betegség. Emiatt voltunk most is vele a fül-orr gégészeten.


Finike! Lezajlott a farsang? Viki élvezte? Láttam az előző oldalon a fényképeket a lányokról. Nagyon tüneményesek, mind a kicsi mind a nagylányod!


Eszti! Örülök, hogy túl vagytok a műtéten, és hogy ilyen jól észlelhető a változás.
Ilyenkor azért megnyugtató, hogy túl van rajta az ember (mert ugye a szülőnek sem mindegy) és hogy nem volt hiábavaló.

Szandra, köszi hogy hiányoltál! Lesz a nyárra fényképes munkád?
Nem irigyellek a magas lázas beteg ápolása miatt... Én mindig ettől félek, hogy olyan magas lázzal találkozom amit nem tudok levinni de szerencsére nálunk ritka.


Ezt megpróbálom elküldeni, mert már régebben kezdtem el írni, nehogy elszálljon....

Kép
 
 


A kérdésekre válaszolva:

Szandra, a tiédre azt hiszem már bőven válaszoltam, sajnos nem múlt el a betegeskedés időszakra. Egyébként Nándi így éppen nem volt abban az időszakban sem amikor a bárányhimlő dúlt az oviba így nem tudtuk meg, hogy az oltás hatékony-e vagy sem.... :)
Gondolkoztam azon, hogy újra el kellene menni és megpróbálkozni a homeopátiás orvossal, mert jó lenne ha a következő tanévben nem lenne ennyire beteges és nem hiányozna ennyit. A végén még nem lesz barátja sem mert a többiek teljesen összeszoknak, kialakulnak a közösségek és félek, hogy kimarad ebből.

Finike, Nándi kalóz volt az ovi farsangon ami a múlt héten pénteken volt. Kaptunk kölcsön egy jelmezt de annyira nem törtem magam a dolgon mert az előzményeket tekintve azt hittem, hogy nem fog menni, lévén hogy lemaradt a mikulás buliról, a karácsonyi ünnepségről, a fényképezésről...
De mivel még nem volt annyira náthás csak egyet- kettőt tüsszögött és köhögött néha, el tudott menni és pénteken már ebéd után el szoktuk hozni (apósom hozza haza az oviból), és csak hétfő-csütörtökön van teljes napot.
Egyébként a fül-orr gégész doktornő javasolta neki is az allergia vizsgálatot, így lehet hogy majd én is elviszem a közeljövőben valamikor. Persze azt szintén nem csinálnak itt nálunk a szakrendelésen....

Vikinek mi mindent néztek meg ezen az allergia vizsgálaton? Penészgombára való allergiát is vagy csak ételre való allergiát?

Nitácska! Akkor úgy döntöttetek, hogy ha összejön akkor bővül a család? :-)
Nálunk is lehet, hogy Nándinak lesz egy kis unokatesója de egyenlőre még semmi sem biztos még pár hét, hogy az első három hónapon túl legyen a sógornőm.

Szóval ez van velünk! A hétvégén a születésnapi bulit is megtartottuk. Úgy megy az idő és ezt a gyereken látja az ember!

Szandra, ha lesz nálatok búcsú tavasszal vagy nyár elején, írjál róla előrel!!!!
Jó lenne elmenni Nándival. Bár ha jól emlékszem akkor Üllőn előbb van mint nálatok...ugye?

"Röviden" ennyit. Azért majd igyekszem jönni de nem ígérek semmit!
Ti azért írjatok, hogy tudjak olvasgatni.....

mazsuzs





:oops:

Kép
 
 


Mazsuzs!
De jó, hogy írtál :D :D :D :D
És nem is keveset!!! :shock: :D :D :D
Sajnálom, hogy Nándi megint beteg. Azért ez tök borzasztó, hogy az új főnök egyből megjegyzést tesz :(

Oké, majd szólok a Búcsúval kapcsolatban.

Nándit isten éltesse sokáig!!

Az oviban lévő barátok miatt ne aggódj, a gyerekek annyira aranyosak, hogy mikor valaki visszamegy sok hiányzásról akkor csak úgy körül rajongják és megy minden tovább mintha nem is hiányzott volna semmit.

Úgy néz ki egyre több a munkám, kopp-kopp-kopp :wink:

Finike!
Ha ki kell vetetni Viki orrmanduláját akkor egy percig se gondolkozzatok esküszöm, hogy azóta még nem is volt beteg az Edó mióta kivették neki. Előtte meg egyfolytában.
Csináltál a Vikiről fényképet jelmezben?

Én nem tudtam lefotózni Edinát mert (és pont emiatt nem is szerettem volna bemenni az oviba fotózni) mikor meglátta, hogy nem mentem haza hanem ott maradtam és épp fényképezném, egyből átfogta a lábam és elkezdett sírni, hogy ő velem szeretne maradni és haza akar jönni. Ez van.

Sikerült a szállást megnézni?

Eszti!
Akkor most nem túl könnyű nektek! Bence még emlékszik a műtétre? Különben engem is nagyon megnyugtatott mikor nagy változást észleltünk a műtét után. Most akkor tubus lett a vége vagy még "csak" leszívták? Orrmanduláját is kivették?
Húúú tényleg, adóbevallási időszak van. Éjt nappallá teszed?....

Nitácska!
Barninak előre is nagyon boldog szülinapot! Mielőtt még elről is lecsúszok :oops:
Mikor jön az új vonalzó? Kicsit azért ráfeküdtetek a témára? :wink:

jó éjt mindenkinek



szülinapi képek a blogban:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra,
A szállást megnéztem, meg beszéltem is az utisugóval, majd jövőhéten talán tudunk menni. Ma készültünk menni a budapesti aquaworldbe barátainkkal, de képzeljétek éjjel a barátunk apukája meghalt váratlanul. Egyszercsak leállt a szíve éjjel. Pedig előtte volt dokinál is ő meg elhajtotta aspirinnal. :?
Így mi sem mentünk. Mi akárhányszor készülünk pancsizni nem jön össze az istennek sem. A múltkor a gyerekek lettek betegek az indulás előtt.

Mazsuzs,
Allergiavizsgálaton Vikinek általános dolgokra csinálták igazából el sem mondták miket néznek, csak a legalapvetőbb dolgokat nézik.
Szegény Nándi mennyit betegeskedik, a Viki barátnője is ilyen, hogy eddig összesen egy hónapot járt oviba, a többit otthon töltötte, pedig 11 e Ft-os immunerősítőt adott neki, de állandóan elkap valamit. Viki egész jól viseli már az ovit, egyenlőre keveset betegeskedik, csak ez a köhögése van amit nem tudják, hogy mitől van.
Ti most nem próbálkoztok a kistesóval?

Felrakok néhány képet a csajokról:
Kép A szép Hercegnő
Kép
Kép
Így mutatjuk, hogy 1 évesek vagyunk :-)
Kép Mosolygunk és közben szétszedjük apa telefonját...
Kép Tesók

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike GYÖNYÖRŰEK A LÁNYAID!!!:)))))))))))))))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy kinek ki is volt a szülész -nőgyógyásza? (Szandra, neked már tudom, hogy a Csütörtöki.)
Válaszotokat előre is köszi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Máténál a doki:Szőczei Bea szülésznő Szőczei Ilona
Barninál csa szülésznő Juhacsek Ildikó

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nitacska, köszönöm, hogy válaszoltál. Úgy látszik a többiek nem olvassák a topicot mostanában. :(
Azért feltennék még egy kérdést, hátha arra több válasz jön.
Viszi-e valamelyikkőtök úszni a gyerkőcöt? Nekünk az ovi nem viszi, és én tavasszal szeretném vinni Vikit. Mi Kispestre jártunk babaúszásra, de azért megnéznék több helyet is, hogy milyen az oktatás. Ha van egy kis időtök írjatok már pár sort, légyszi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Csajok!
Rengeteg a dolgom, mire idetévedek... na mindegy.

Fini!
Nekem dr. Jávorkai Imre és Blahó Éva volt mindkét gyereknél a "közreműködő".

Nálunk viszik őket - tudod. De én nem járatom most egyik gyeremeket sem. Rékánál szeretném ha túl lennénk végre a asztmás időszakon, nála azért kell figyeljek, mert ha egy kicsit is megfázik, rögtön a tüdejére megy. Bencénél meg alapból kizárva most a füle miatt.
Kispesti uszi: nagyon-nagyon sokat jártam oda (férjem a mai napig ott úszik), ott edzettem anno.
Bencét is elvittem oda gyerekúszásra... hihetetlen sokan vannak!!! Az egyetlen bajom az a nagyon sok gyerek, meg a szüleik... 8) Majd meglátod, én le is tettem az úszás okításról. Ez a baj a délutáni úszással, ha nem tudja az ovi napközben vinni őket - bazi sokan vannak.

Rohannom is kell tovább, csak azért írtam, nehogy szó érje a ház elejét. :wink:
Annyit még, hogy velünk minden rendben, március végén viszem Bencit a kontrollra.

Pá: Eszti

Kép Kép
 
 


Finike!
Én is írtam :? .

Én hordom mind a két csajt úszni a Malévba. Nekem ez azért tetszik mert szülő nem mehet be csak egy ablaknál nézheted a gyerkőcödet, Edinát ismerve ez nem is baj mert ha bent lennék akkor tuti mindig oda jönne hozzám "orrot fújni" mert a régi helyen így volt. Ráadásul nagyon bírom azt a srácot aki tartja az órát, tök kedves a gyerekekkel de amellett valahol szigorú is. Csajok nagyon szeretik őt és ez sem mellékes mikor semmi kedvük úszni de ha meglátják az oktatót akkor fülig ér a szájuk. Nem ér le a lábuk a vízben, nem használnak semmi segédeszközt. Az oktató bent van velük a vízben és ő fogja vagy már nem fogja őket és segít a mozdulatokban.

Eszti!
Jó, hogy nincs most semmi bajotok :D

Mi most vagyunk túl egy Tami gennyes mandulán. Edó nem kapta el.

Közben szétrakták az ovijukat másik két ovinak a tornaszobájába járnak. Ez így is marad az év végéig és ennek nem nagyon örülök. Ráadásul Vecsés két teljesen ellentétes végébe kerültek úgyhogy így minden nap bejárjuk egész Vecsést :evil:

na megyek mert szépítkeznem kell, kimenőm van ma estére :D



Sziasztok!

Én is írtam Szandrával egy időben de aztán lefagyott a gépem és ki is kapcsolt, így most én leszek az utolsó hozzászóló pillanatnyilag.

Finike, nálunk szinte semmilyen program nincsen Nándi ovijában. Irigykedve hallgatom a pesti kolléganőm beszámolóit, hogy az ovival itt és itt voltak az ikerlányai. Hol bábszínházba mennek, hogy hangversenyre (még a hangszereket is megnézhették utána) hol a veresegyházi medveparkba és korcsolyázni is járnak. Nándiéknak néha kijön egy bábszínház egy-egy előadásra és ennyi. Nem mennek sehová. De elég jó a két óvónéni és egyenlőre szeret is járni.
A héten már ment oviba bár a múlt hét végén még nem volt teljesen jó a füle (voltunk kontrollvizsgálaton) és a jövő hét végén vissza is kell mennünk. Még antibiotikumot nem írt fel a doktornő de ha nem lesz jobb mire visszamegyünk akkor ki tudja...?
Mivel azért nálunk is megépült pár éve az uszoda, így a nagycsoportosokat már viszik úszni de se a középső és persze a kiscsoport sem megy még.

Ezt most elküldöm mert megint alig jönnek a betűk, mintha le akarna fagyni megint...

Kép
 
 


Foly.köv:

Nagyon helyesek a lányaid! Mekkora lett Vicus!! Ezzel a hajjal tiszta felnőtt csaj!
A picurban azért fel lehet fedezni Vicus arcvonásait amikor ő is ilyen idős volt...
Kérdésedre válaszolva, egyenlőre nem próbálkozunk babával. MÉg csak most lesz májusban egy éve, hogy visszamentem. Igaz annyira már nem húzhatom a dolgot mert egy hónap múlva betöltöm a 35. évet. Nem mondom, hogy nem szeretnék de az a baj hogy ott van az a "de". 8) Párom egyébként szeretne ezt már többször kifejtette és kicsit el is van "keseredve", hogy nem jutunk dűlőre ebben a témában. Az biztos, hogyha összejönne még amikor szeretném, jó lenne, ha esetleg itthon tudnék lenni GYES-en amikor Nándi megy első osztályba. Hiszen addig már nincsen három év! De persze ember tervez......

Eszti! Örülök, hogy veletek minden rendben. Munkámból kifolyólag teljesen megértem, hogy most el vagy "havazva". :wink:

Szandra! Mi ez a nagy változtatás nálatok az ovi terén? Miért módosítanak, választják szét? Külön helyen lesz a nagy és a kiscsoport?

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Finike én szerettem volna ha jár úszni Máté de szintén nem viszi az ovi és itt a közelben nincs uszoda........
így lovagolni jár.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, tudom mindenki nagyon elfoglalt.
(Szandra, tudom, hogy Te írtál, meg is köszöntem.)

Eszti,
Köszi, hogy szakítottál időt a válaszadásra.
Az uszival nekem is ez volt a bajom, ezért is nézelődök, hogy máshol is így van-e?

Szandra,
Szegény Tami, biztos nagyon fájhatott neki. Az ovi dolgot én sem értettem... Hányan vannak az úszáson? Egy héten hányszor jártok és mikor?

Mazsuzs,
A mi ovink amióta megnyílt (október óta), cirkuszban voltak és ennyi. Nálunk sem történik nagyon semmi. Nincs rá pénz. Holnap lesz bál, alapítványi, mi nem megyünk, de felajánlottunk tombola tárgyakat. Most kezdik gyűjteni a pénzeket, amikből talán jut arra is, hogy elvigyék őket erre-arra.
A tesók közötti korkülönbség az mindegy nektek? A te orvosodra nem emlékszem, leírnád légyszi?

Nitacska,
Hova jártok lovagolni?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Húúúú ez az ovis téma nagyon bonyolult de megpróbálom érthetően leírni.
A kezdetektől:

1. A körzetis oviba jelentkeztünk. Fel is vették oda Tamit de mivel bővíteni akarták az ovit és még az ő csoportjának nem volt helye így kb 4 kmre lévő "bezárt" oviba járt az a csoport. Akkor azt mondták max 1 év.

2. Edina is ovis lett és az új ovi még sehol így ő is oda került és még egy másik kis csoport. Így már 3 csoport járt abba az oviba a körzeti helyett. (Tag óvoda volt végül is)

3. Ez a negyedik év, hogy oda járunk. az új ovi még mindig nincs kész (de már épül!!!!!!!!!!!!!) de ebből az oviból ki kell költözni mert meg KELL!!!! építeni a helyére az új művelődési központot és emiatt el kell kezdeni bontani.

4. Így a 3 csoportból 2 megy az egyik ovi tornaszobáiba (két kisközépsős csoport) és 1 csoport megy Vecsés átellenes ovijába szintén egy tornaterembe. Az új ovi majd csak szeptemberben(?) lesz kész így Tamikámék majd a tornateremből ballagnak el mert ennek a tetű polgármesternek nem sikerült 4 év alatt felépíttetni a bővítményt az ovihoz.

Röviden és tömören ennyi, szívem szerint nem is járatnám már őket csak Tamit kötelező a suli kezdés miatt.
:(

És ha csak egy kicsit is ki merem nyitni a számat valami miatt akkor meg én vagyok a szar meg a szemét :evil:



Finike!
Általában 6-8 gyerekkel foglalkozik az oktató egyszerre.
Mi heti kétszer megyünk és általában 4-fél 5 körül kezdünk. 1 órás az úszás.




Finike a ahol a hugom dolgozik Soroksárra:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike!

A tesók közötti korkülönbséggel én nem foglalkozom. Egyébként is mi lenne ha csak két vagy három év lenne a korkülönbség és az egyik gyerek fiú a másik pedig lány. Lehet, hogy akkor sem játszanának együtt. Persze ez csak találgatás. Én és az öcsém között nincs egy év korkülönbség de soha nem játszottunk együtt csak már 10 éves korunk felett néha-néha. Ráadásul Nándinak itt az unokatestvére akivel egymás mellett lakunk és köztük egy év korkülönbség van. Mostanában már elég jól eljátszanak együtt.
Még régebben írtam - már biztos senki nem emlékszik rá -, hogy elég para anya vagyok és azt sem tett volna jót a lelkiismeretemnek ha van egy kicsi aki állandó foglalkozást igényel de közben Nándi is rángatja a ruhámat, hogy vele is foglalkozzam. Most már azért önállóbb és ahogy megy az idő egyre önállóbb lesz.

A dokim ugyanaz volt mint Szandrának.

A vonalzótok jól működik, vagy én vagyok teljesen gyagya? Megmondom őszintén, hogy olyan ritkán jöttem az utóbbi időben a topikra, hogy nem emlékszem, hogy Szofi melyik hónapban született. Azt tudom, hogy Vicus októberi. Most van Szofi szülinapja?

Szandra! Nem semmi amit az ovival műveltek. Azt meg már tudjuk, hogy az ilyen épületek lassan épülnek... :roll:

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Hú, Szandra, tényleg jó bonyolúlt nálatok ez az ovi dolog. Szegény gyerekek, meg gondolom az óvó néniknek sem egyszerű költözködni és emellett teljes foglalkozást tudjanak nyújtani a gyerekeknek. Azért megvárhatták volna legalább a nyarat ezzel.

Mazsuzs,
Szofika december 27 -én született. Ez a vonalzó nem akar frissíteni nem tudom miért. Mindjárt csinálok újjat.

Nitacska,
Soroksáron hova jártok, és megkérdezhetem, hogy ott mennyi a lovaglás? Viki nagyon szeretne lovagolni, csak én egy helyen kérdeztem és ott nagyon drágának találtam.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike megkérdezem a hugomat jó....én sajnos nem tudom........még most fogunk menni mi is....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 



Szandra!

Jobbulást a lányoknak!!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzet jelentés. Már egészen jól vannak bár tegnap előtt még hőemelkedéssel feküdt le Edóka. Most már csak a köhögés maradt meg mindkettőjüknél de azt hallottam az sokára fog csak elmúlni.

Ma hullafárasztó napunk volt játszóház, vendégek, bográcsozás, este 9 után lefekvés. Úgy alszanak mint a tej :D . Majd hozok képeket, bár nem én készítettem de legalább a lányaim vannak rajta.



Sziasztok!

Nemrég jöttünk haza a wellnessezésből. Móron voltunk egy wellness hotelben 4 napot és nagyon jól éreztük magunkat. Mondjuk kipihenni nem tudtuk magunkat az tény (két gyerek mellett), de jó volt. Vicus lovagolhatott is minden nap és szerintem egyáltalán nem volt drága sem. A személyzet is végtelenül kedves volt. Szóval jó volt, hogy nem nekem kellett főzni, takarítani stb., de már várom, hogy a saját ágyamban aludjak.

Szandra,
Örülök, hogy a lányok már jobban vannak. Nálunk már bezártak egy ovit igazából Vicus fő oviját (mi tagoviba járunk), mivel rengeteg hányás-hasmenéses megbetegedés volt. Előző héten én sem vittem Vikit nehogy elkapjon valamit mielőtt mennénk wellnessezni.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Finike de jó nektek.....wellnes....hmmmmmmm:)))))

mi takonykórosak lettünk api kivételével:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Most néztem, hogy lassan két hete jelentkeztem utoljára.
Nekem úgy tűnt, hogy most volt nem is olyan régen. Innen is látszik, hogy mennyire gyorsan megy az idő!

Szandra! Remélem jól vannak már a gyerekek!

Finike! Gondolom visszazökkentetek már a hétköznapokba! Hogy vannak a lányok?

Nitácska! Átment már rajtatok a takonykór?

Röviden csak ennyit, majd később jövök részletesebben....

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Velünk minden oké. Nagyon élvezzük, hogy ilyen jó idő van. Sokat vagyunk kinn, biciklizünk, Viki most görkorizni tanul. Szofi már hajtja a bébi taxit. Lassan neki állok a tavaszi nagytakarításnak, de nagyon nehezen veszem rá magam.... :?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 



Jaj Szandra!

Jobbulást a lányoknak!
Nem voltatok Ti már bárányhimlősek?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: