Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én 24 hetes terhes vagyok, és úgy néz ki az újpesti kórházban fogok szülni, mert az orvososm akihez évek óta járok a magánrendelõjébe ott dolgozik. Kutattam az interneten, egy csomó kórházról van egy csomó információ, de errõl a kórházról semmi. Azt nem hiszem hogy ott senki se szült.:-))))))) Úgyhogy kérem aki ott szült, vagy valami információja az írjon.

Manó
Névtelen
 


Szia MManó!

Én ott szültem kétszer. Mit szeretnél kérdeezni?
Ki az orvosod?
Lehet, hogy azért nem találtad a neten mert a Károlyi kórház alatt kell keresni, ahhoz tartozik.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia!

Minden érdekel. Fõleg gyakorlati dolgok pl van e baba-mama szoba, van e külön vajúdó szoba, ott milyen felszerelések vehetõk igénybe. Mit adnak szülés utám és mit nem, mi az amit nekem kell vinni. Látogatók bejöhetnek e, használhatod e a saját ruhád, mik a szokások. És bármi ami eszedbe jut. Úgy örülök neked, én már kerestem Károlyiként is, több fórumon is, de sehol semmi.:-))))))Más kórházak szokásairól már egy csomó dolgot tudok.:-) Amúgy az orvosom dr. Szunyoghy János. Õ a XV. kerületi szakrendelõben rendel.

Manó
Névtelen
 

 
 

Mano

Nagyon regen en is ott szultem 92-ben es 95-ben. De azt hiszem azota nagyon sokat valtozott ott a helyzet. Akkor meg nem vol csak egy 3 vagy 4 agyas vajudo es egy 3-4 agyas szuloszoba. Semmi extra. De en akkori orvosomba azota is annyira megbizok, hogy meg ilyen korlmenyek kozott is ott szulnek ha arra kerulne a sor. Nekem akkor baba-mama szobaba se lehet kerulnom mert tanfolyamot nem vegeztem. De ugy voltam vele az az 5 nap nem egy katasztrofa ha kulon vagyunk. Utana ugyis evekig egyutt leszunk. Visoznt azota nagyon sok minden valtozott ott.
Az ujpesti forumba Bigacsiga irt nekem a korhazrol 2001 Octóber 28 vasárnap - 00h 49
Ez a link ha minden igaz abba a ropicba fog vinni teged.
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/3185.html?1014328823" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/3185.html?1014328823[/url]
Ja meg tudommit akartam irni. Szunyoghy doktort nem igazan tudom ki. Nekem XV keruletbol Ruzsilla volt a doktorbacsim.
Jo kismamasagot neked es konnyu gyors szulest.
Napocska
 


Kedves Napocska!

Köszönöm szépen, megtaláltam a leírást. Ki is jegyzeteltem.:-)))) Hát remélem azért azóta még tovább fejlõdtek. Bár egyedül az nem volt igazán szimpatikus amit arról irtak hogy a babák a földszinten vannak, az anyukák a II.-on, és csak néhány óránként hozzák õket. Ez elég furcsa, azt hittem nappal baba--mama szobaként mûködnek azok az átalakított szobák. Úgy látom érdemes azért mindent vinni.:-)))))) A dr. Ruzsilla neve nekem is ismerõs, még mindíg ott rendel szerintem, bár már 2 éve nem lakom a XV. kerületben.
A jókívánságokat köszönöm, remélem így lesz. Kicsit aggaszt hogy át kell vonulnom a fél városon majd ha szülni indulok, és sokan nem is értik, hogy ezt épp a nem olyan jó hírû újpesti szülõotthonba teszem, de én az orvosomat nem szeertném lecserélni, és mit csináljak ha épp Újpesten dolgozik???

Manó
Névtelen
 


Szia Manó!

Újra átolvastam én is. Amit Kriszta írt én sem értem mert a babákat nem néhányóránként hozzák ott van veled egész nap egy "kosárban", csak látogatási idõre viszik el és éjszakára. Szóval napalos baba-mama szoba van.

Egy vajúdó van és három(négy) szülõágy. A külön szoba külön ágyba nem vagyok biztos az-e.

A saját pizsidbe kell vajudni, szülni adnak egy kórházit, utána visszaveszed a sajátot. Kép

A nagyvizit idõszakán (11) és a szoptatási idõn kívül (7,10,13,16,19,22) elvileg bármikor lemehetsz a földszintre vagy az elsõ emeletre és fogadhatsz látogatót. A másodikra nem jöhet fel látogató. Kérhetsz saját ebédet is. Van melegítési lehetõség.

Itt a betétnek a Libero pelenkabetét a divat, mert nem szeretik ha az anyukák bugyit hordanak. Szerintem praktikus és jó.


bigacsiga Kata

ui: ha még van valami kérdésed írj csak nyugodtan

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Manó!

Reginánk tavaly februárban született az Újpesti Szülõotthonban, úgyhogy eléggé friss infokkal szolgálhatok.
A babák már tényleg nincsenek egész nap az anyukákkal...

Nem tudom, mik érdekelnek, irj nyugodtan, még tisztán emlékszem mindenre!

puszi,
Kriszta

kriszta7@hotmail.com
Krisztocs
 


Szia Kriszta!

nagyon érdekelne az egész történet.:-)) Úgy értem hogy milyenek a dokik, hogy tetszett a kórház. Szülés után veled maradhatott e a baba, megfoghatta e az apuka. Utána nappal minden szobában kint vannak a babaák, vagy csak a speciális baba mama szobákban? Kellett e a babanak ruhát bevinni, pelenkát, meg ilyesmit. És hány nap után lehet hazamenni? Meg minden amit szerinted fontos tudni. te részt vettél valami szülés elõkészítõn, ahol esetleg ezeket megmutatják? Egyre jobban izgat a téma, pedig még sok idõm van, még csak 26 hetes vagyok.:-))
manó
Névtelen
 


Kriszta!

Ha nem gond lehetne, hogy itt beszélitek ki a témát, hogy más is olvashhassa?

Engem is érdekelne miért nincsenek a babák egész nap az anyukájukkal? Már nem baba-mama szoba van? Ha nem akkor mi van? Csak nem visszaálltak a háromórás szoptatásra. Remélem nem, mert meg is veszek rögtön.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Manó és bigacsiga Kata,

Szóval, ott kezdeném, hogy én császárral szültem, de elõtte a szülõszobán vajúdtam "röpke" hat órát (természetesen elõtte még otthon másik "röpke" négyet)Kép
Tehát mondhatni szinte mindenhol szereztem tapasztalatokat a kórházban Kép
Mikor beértünk a kórházba, felvették az adatokat, megvizsgált a doki, beöntést kaptam, és borotválás is lett volna, de én elõtte ezt otthon megtettem. Nálam burkot kellett repeszteni, és oxitocin injekciót is kaptam, hogy gyorsabban táguljak, igy nem sétálgathattam, ellenben lehetett inni és szõlõcukit is enni. Mi az apás szülõszobában voltunk, velem volt a párom. Van a szülõszobában nagy labda, bordásfal. Elég nagy a szoba, közben még a rádió is szólt, szóval egész barátságos az egész, bár a "normál" szülõszoba nem egy leányálom, bár oda csak bekuksiztam, ott három ágy van, ha jól emlékszem. Ja, a szüléshez adnak hálóinget, de utána a sajátodat kell hordani! A dokim édipofa, nem akarok ódákat zengeni róla, õ Hammersberg Elemér. Kb félóránként bejött vizsgálgatni, megnézte a CTG görbét és mindig voltak jó poénjai, amit akkor inkább csak Robi értékelt Kép
A szülésznõk is nagyon kedvesek, a legtöbb nagyon fiatal, még a huszas évek elején jár, de akármit kérdeztem, segitõkészek voltak, és folyton mosolyogtak! Mivel Regikénk szivhangja többször 100 alá süllyedt (130-140 a normális), ezért döntöttek a császár mellett. Megkérdezték, hogy altatásban vagy érzéstelenitõvel akarom, de én akkor már olyan fáradt voltam, hogy az egybefolyó fájások mellett is simán bealudtam, hogy inkább az altatás mellett döntöttem. Semmi perc alatt a mûtõben találtam magam, ott is kedves volt az egész csapat, a mûtõsfiú még a kezemet is simogatta Kép Sajnos apucik nem lehetnek jelen a császárnál, de Robi elbeszélése alapján, rögtön ahogy lefürdették, már a kezében volt...Részleteket tudnék irni a császárról, de nem tudom mennyire érdekel, ha igen, szólj, arról is irok majd. (sajnos soha nem lehet tudni...Kép
A lényeg, hogy mûtét után egybõl magamhoz tértem, és már hozták is Regikémet Kép
A babák úgy voltak velünk, hogy reggel hét körül hozták kb másfél órára, aztán 10 körül újra, akkor délután kettõig ott voltak, és végül a látogatás után fél hét körül hozták újra szintén kb másfél órára. Látogatni tulképp egész nap lehet, csak a szobába nem lehet bemenni, és a babákat csak öttõl hatig mutatják tv-n.
A csecsemõsök is nagyon segitõkészek! A babák a saját rucijukban vannak (nagyon ari kengurus ruháik vannak), pelenkát is adnak, amikor csak kérsz.
A szobák nagyon szépek, mert most lett az összes felújitva, minden szobában van tv, fürdõszoba, egy szobában négyen vannak.
Én nem voltam elõkészitõn, és a szülõszobát is akkor láttam elõször, amikor amnioszkópiára kellett járnom, mert azt ott csinálják bent.
A hazamenetel úgy mûködik, hogy a normál szülés esetén öt nap után, császár esetén nyolc nap után lehet elhagyni a kórházat, de ha még nem vagy biztos magadban, pl. szoptatás stb., nyugodtan maradhatsz, segitenek. Õk intézik a baba papirjait is, tb kártya, személyi, stb. A piciket minden reggel vizsgálja gyermekorvos, és a vizitnél elmondják, hogy van-e valami vele.

Elhiszem, hogy izgatott vagy, és az a 26. hét már nem is kevés!Kép
Lényegében szerettem nagyon ott lenni, mert a takaritónénitõl kezdve a fõorvosokon át mindenki nagyon rendes, segitõkész, aranyos volt! És tényleg igaz az egész intézményre, hogy szülõotthon, semmi kórházjelleg érzésem nem volt egyszer sem! Nagyon családias, barátságos az egész hely!Kép
Egy dolog ami sántit, az a kaja....Kép de az melyik kórházban nem?! Gondolom utánpótlás lesz bõven a látogatóktól!! További sok pihenést, és könnyû szülést kivánok neked!

Ha még lenne kérdésed, ami idõközben felmerül, irj bátran, szivesen segitek!

puszi,
Kriszta
Krisztocs
 


Most olvastam el, mit irtam, és elég félreérthetõre sikerült az a rész, ami a babák ruhájára vonatkozik. Szóval kórházi ruciban vannak, de tényleg nagyon aranyosak!!

Ja, takarót nem adnak a babucinak, azt mindenképp vigyél magaddal!
Krisztocs
 


Kriszta!

Köszi, hogy leírtad! Megnyugodtam, nem rosszabbodott a helyzet.

Nekem csak egy hozzáfûzni valom van:
Végül is ez nappalos baba-mama szoba volt.
Délelött azét viszik el a babákat, mert nagy vizit elött ami 11-kor van megvizsgál minden babát a gyerekorvos, hogy a viziten referálni tudjon ki hogy van, ki mehet haza ki nem.
Délután meg a látogatás idõ miatt viszik el.

szia

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!

A nagyvizitnél ott vannak a babák!!!! Mert pont tiz körül hozzák õket...
Krisztocs
 


Kedves Kriszta!

Köszönöm szépen a sok infot, olyan jó olvasni. Annyi mindent hall az ember ettõl -attól, persze fõleg olyanoktólakik soha nem szültek ott, csak hallottak valamit, hogy jó olyanokkal beszélni akiknél van valóság alap is.:-)))

manó
Névtelen
 


manó,

Amúgy te merre laksz Újpesten belül?

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

éppen ez az, én nem lakom Újpesten, hanem a metró másik végénél.:-))) Viszont 2 évvel ezelõttig Újpalotán laktam, és innen az orvosom. És hiába költöztünk el maradtam nála, mert közel dolgozom, így nem okozott gondot ha el kellett hozzá mennem. Amikor meg jött a baba eszembe se jutott új orvost keresni, csak mostanában gondolok bele, hogy az utolsó hónapokban, amikor már nem dolgozom nem biztos hogy ez így túl kényelmes lesz.

manó
Névtelen
 


manó,

Hát igen, fõleg ebben a melegben nagy öröm lehet Újpestre járni a város másik végérõl...De sebaj, majd kárpótol a babóca!!!

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Kriszta vagy Kata!

Egyre közelebb a nagy nap, és a kórházi csomagom pakolása közben jutott eszembe, hogy mi a szokás Újpesten, amikor beindul a szülés és rohanunk befelé akkor csak azt a holmit vigyemami a vajúdáshoz kell, vagy már az egész benntartózkodáshoz szüksége bõröndnyi csomagot? És ha az egész hetit be kell vinni, akkor van lehetõség azt valahol elhelyezni, mivel apás szülés esténa párom nem igazán tud rá figyelni?
Meg még az jutott eszembe, hogy engednek videókamerát, vagy fényképezõgépet bevinni? nem arra gondolok persze hogy a szülést felvenni, isten õrizz, hanem arra hogy amikor megszületika baba akkor felvenni a fürdetés után. A nõvéremék nagyon jó felvételeket készítettek a babájukról egy másik kórházban, de nem tudom Újpesten hogy tolerálják ezt.

Elõre is köszönöm:

manó (34hetes, hogy telik az idõ.:-))

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó!

Valóban, hogy szalad az idõ... Kép

Szerintem csinálj három csomagot, egy kisebbet amit csak a vajudáshoz szüléshez viszel be és egy nagyobbat ami az öt nap alatt lesz nálad, egyet amiben azt teszed amiben te és a baba hazajöttök.
Ha kocsival mentek szülni a nagyobb csomag maradhat is a kocsiba ráér a férjed beadni a szülés végén.
Sajnos nincs hely a cuccok tárolására, csak az a kicsi kórházi éjjeliszekrény van.

Én azt csináltam (mindennap látogattak) mindent hazaküldtem a párommal csak annyit tartottam bent amire szükség volt. pl. hazaküldtem azt a ruhát amibe bementem, három hálóingem volt, mindennap hoztak tisztát a használtakat hazaküldtem, a hazamenõs ruhát az utolsónap hozták be, a baba hazamenõ ruháját otthon összeraktam és azt is csak utolsó nap hozták be.
Elviekben lehet az ágy alatt sporttáska, de nem nagyon szeretik.

Persze vidd csak a videót, fényképezõgépet, mobilt is. Az én egyik szobatársamnak a dokija vette fel a szülését videóra, pedig igazgató helyetes doki volt.
Sõt a férjed is videózhat, fényképezhet közben.


Minden jót neked. Használd még ki az idõt amíg még õrizheted a kis "csomagodat", mert utána egy teljesen más, de gyönyörû korszak következik.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Manó!

Igen, engedik a kamerát, fényképezõt, mobilt mindent :o) Vigyél vizet is meg szõlõcukrot!

Mi az egész hetes cuccomat vittük, addig jó helyen volt a szülõszobán, aztán a párom utánam hozta. Persze, nap mint nap hazaküldtem valamit, és hát hoztak is új dolgokat!

Sok szerencsét, egészséget, és jó babázást kivánok nektek!

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor a bõrönd mindenképpen utazik velünk, bár azt hiszem én be fogom vinni a szülõszobába, mert a kocsiknak ha jól láttam nem ehet beállni az udvarba, kint a parkolóban meg nem szívesen hagynám a csomagot. Mi biztosan kocsival megyünk, hacsak a férjem nem lesz épp házon kívül mikor indulni kell, mert a város másik végén lakunk.
A kamerázási lehetõségnek nagyon örülök!!! Mi úgy gondoltuk hogy a férjem fog videózni, szigorúan a szülés után.:-)

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó!

Igen, jól láttad, sajnos a benti részbe nem lehet beállni, mert az a kertbe vezet, és ott jó idõ esetén lehet sétálgatni.
A bõröndöt tényleg nyugodtan beviheted, az én cuccom végig a szülõszobán volt, szerintem amúgy is kisebb gondod nagyobb lesz annál, hogy merre keresd :o))))

Kriszta
Krisztocs
 


Manó!

Mi újság? Hogy érzed magad?
Közeleg a nap! Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bigacsiga!

Köszi az érdeklõdést, elvileg a jövõ hét szombatra vagyok kiírva (okt.12). Egyre rosszabbul alszom (kb 2 óránként felkelek), úgyhogy egyre türelmetlenebb vagyok. nem szeretném túlhordani, de egyenlõre semmi jel. A heti frontokban bítom. Holnap CTG, aztán pénteken újra, arról még nem tájékoztattak hogy ha addig se történik semmi akkor mi lesz.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó!

Szorítok neked és a picinek! Kitartás csak pár nap még! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok, van még itt valaki?
Én is ott fogok szülni, az orvosom Dr Kovács Péter. Hali valaki segítsen még csak 10 hetes vagyok
Névtelen
 


Szia névtelen!

Gratula a babócához! Kovács Pétert én nem ismerem sajnos, de fentebb valahol sok mindent leirtam a kórházról. Ha érdekel valami, kérdezz bátran! e-mail-ben is megteheted: kriszta7@hotmail.com
Krisztocs
 


Sziasztok!

10.10-én nekem is megszületetta kislányom, Újpesten, köszönöm mindenkinek a drukkolást, a tanácsokat. Krisztocs, az élményeim mondhatom hogy nagyon frissek, úgyhogy ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Bocs, persze nem krisztocsnak szólt az elõzõ, hanem Névtelennek.:-))))))))))

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó!

Gratulálok! :o) És milyen volt a szülés? A körülmények? :o)
Van már lehetõség fájdalomcsillapitó kérésére? És még mindig tv-n mutatják a babókat?

Köszi, és jó egészséget!
Kriszta
Krisztocs
 


Manó!

Gratulálok a kislányod érkezéséhez! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves Kriszta és Biga Csiga!

Köszönöm szépen a gratulációkat. A szülés, nos így két hónap távlatából már nem tûnik olyan rossznak.:-))) Egy szerdai napon délben feküdtem be a kórházba, mivel 5 perces fájásaim voltak éjszaka óta, de nem igazi fájások, hanem csak jósló fájások. Ezzel elvoltam egész nap. Éjfélkor már úgy éreztem hogy nagyon görcsölök, szóltam az ügyelets orvosnak, sajna még ezek is csak jóslófájások voltak, de rendszeresek, csak nem sûrûsödtek. Így a kórházi folyosón elvoltam hajnal 6-ig, ez nem volt túl kellemes, de feküdni nem tudtam, a szülõszobán meg egy nem túl kedves szülésznõ volt, így ott sem akartam maradni. Valahogy eltelt az éjjel, 1/2 6-kor lementem a szülõszobára, jött a szülésznõ váltás és egy nagyon kedves szülésznõhöz kerültem!!! Innetõl már gyorsan menetek a dolgok, 10:40-re meglett a kislányom. Fájdalomcsillapítás sajnos még mindíg nincs.:-) A Tv készülék rossz, így a babákat a csecsemõosztály ajtajánál mutatják meg, üvegen keresztül. Amúgy a körülményekkel én meg voltam elégedve, sõt, azt az egy szülésznõt kivéve mindenki nagyon aranyos volt. Azért örültem mikor hazajöhettünk, nem tudtam hogy csak utána következik az igazi haddelhad.:-))))))

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó!

Hát akkor nem semmi ideig vajúdgattál! :o) Nem tudod véletlenül, hogy ki volt a jó és a rossz szülésznõ? Ha a nevüket nem is, de kinézetre?

Kriszta

Ui: Amúgy hogy telnek napjaitok? Tejci van?
Krisztocs
 


Kicsit megkésve de én is gratulálok. Még mindíg nem döntöttem hogy ott szülök e. Ma voltam ultrahangon és integetett nekem a minikém. Dr Kovács Péterrõl még mindíg szivesen várnám az infókat.
Egyébként mit vettél igénybe a vajudásnál? Olajat adnak vagy vittél?
Névtelen
 


Szia Kriszta!

A jót Anikónak hívják, õ volt velem végig. Nagyon magas, vékony. A rosszat nem tudom hogy hívják.Kép Õ kicsit zömökebb volt az biztos. Amúgy a napjaink telnek, Emma éjjel egy angyal újabban, remélem így is marad, nappal viszont egyfolytában vele kell foglalkozni, szinte semmit nem alszik, azt is részletekben. Ez változhatna.Kép Tejem sajnos nem nagyon van, ami van azt megkapja, egyébként tápszerezik. De nagyon szépen fejlõdik, már 5,5 kg 10 hetesen.

Névtelen!

Ez a kórház se rosszabb mint a többi, kivéve ha fájdalomcsillapítást akarsz.Kép Amúgy olyan szempontból jó, hogy nincs egyszerre sok baba (mikor mi voltunk kb 8 baba volt az átlag), így nincsenek úgy leterhelve a nõvérek. Mondjuk csak nappali rooming-in van, éjjelre elviszik a babákat, sõt nappal is elég sokat a csecsemõosztályon vannak, de megmondom õszintén én olyan fáradt voltam, hogy nem is bántam ezt a pár nap pihenõt. A vajúdásnál én egyedül az állítható szülõágyat vettem igénybe, mert infúziót kaptam és az elején feküdnöm kellett, mire meg mondták hogy felállhatok, képtelen voltam rá.KépKépKép Úgyhogy ebbõl a szempontból nem vagyok egy jó példa. amúgy van matrac, kötél, labda és bordásfal. Így az olajról se tudok mit mondani, azt se tudom mire kellett volna, bocs...de nem adtak az biztos. Amúgy szülés után rögtön a hasamra tették a babát és velem maradhatott a párommal együtt a szülés után 2 óra hosszát.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Szia
Köszi az infót, én annyit tudok mondani, hogy most azt gondolom, hogy nem szeretnék fájdalomcsillapítást, de mondjuk ha 10 óra kemény vajúdás után már nem lennék ennyire biztos benne. Jó lenne választani......... Nem tudom még mindíg nem döntöttem
De azért köszi. Te kinél szültél?
Névtelen
 


Szia!

Szívesen. Én Dr. Szunyoghy Jánosnál szültem.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Látom, hogy nagyon régen frissült a topic, de szívesen venném, ha kicsit felmelegítenénk! Október elején én is Újpesten fogok szülni, és mindenre kíváncsi lennékKép Manó írta például, hogy "ez a kórház se rosszabb mint a többi, kivéve ha fájdalomcsillapítást akarsz". Ezt például hogyan kell érteni? Minden segítséget köszi!Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szirom!

Az epidurálásra gondolt, mert itt eddig nem lehet kérni sõt a császár is altatásban ment, de lehet, hogy már azon is változtattak. Kérdezz rá az orvosodra, az csak biztos tudja. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Szirom!

Nekem már felajánlották a csaszinál, hogy altatásban akarom, vagy spinálisan!
Az még valóban nem változott, hogy a sima szülésnél télleg nem lehet eda-t kérni :o(((
Kinél fogsz szülni?

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok lehet minden korházba epidurális érzéstelenitést kérni. Az Újpestiben is.
kabala
 


Szia Szirom!

Kérdezz nyugodtan! Mindíg nézem, hogy van e kérdés ebbena topikban, de elég kevesen szülnek Újpesten. császárnál természetesen van spinál. De sima szülésnél nem lehet kérni epidurális érzéstelenítést.

kabala!

Te honnan veszed hogy lehet? vagy csak általánosságban beszélsz? Ugyanis én rákérdeztem mikor már elég sok órája vajúdtam, hogy lehet e valami fájdalomcsillapítást kérni, mire a válsz az volt hogy nem. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy én eredetileg nem is akartam kérni, csak a hosszú vajúdás hozta ki belõlem a kérdést.
Egyébként a születéskalauz szerint kéjgázt és injekciót lehet kérni, nekem nemajánlották fel, ezt tudom mondani. A könyv szerint az epidurálhoz való hozzááálás: Tartózkodó.

Szirom!

Szerintem kérdezz rá az orvosodnál, hogy õ válla e ilyen szülést, ha epidurált szeretnél.

Amúgy jó kórház, egyebekkel meg voltam elégedve. A szobákhoz külön fürdõszoba tartozik, ami szerintem nagyon jó dolog. Mondjuk éjszakára elviszika babákat, ami akkor ott jó dolognak tûnt, mert tudtam pihenni, de így utólag a szoptatás beindulásának nem tett jót. Nem tudom másnak errõl mi a véleménye.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


kabala, bár én két éve szültem ott, akkor még nem adtak eda-t, de egy ismerõsöm egy hónapja szült, és még mindig nem adnak....
Krisztocs
 


Sziasztok

Szerintem az ujpesti korhaz es a szulootthon osszekeveredik emberek fejebe. Egeszsegugyes ismeroseim engem is kerestek a korhazba pedig en is a szulo otthonba szultem. Lehet hogy a korhazakba lehet kerni, felteve ha egyaltalan van ott szules.

Mano valamennyi koze valoszinu van hozza hogy veled van e a baba vagy nincs , de szerintem nincs az egesz szoptatasra vegervenyesen kihato hatasa. En meg akkor szultem ott amikor csak 3 orankent kaptam meg lanyokat es utana kisebb gondokkal de eleg sokaig volt tejem. Szerintem szoptatas mileynsegebe nagyreszt a mama lelki alalpota es eltokeltsege szamit, mennyire hiszi el a karogasokat maga korul. Ha nem hiszi el akkor mar felig nyert ugye van.

Napocska
 


Napocska!

Az újpesti szülõotthon az újpesti Károlyi kórház Szülészeti és nõgyógyászati osztálya. Tehát egy intézmény, külön épületben. Tudomásom szerint több szülészet nincs Újpesten.
A szoptatásra végérvényesen kiható hatása nincs, de egy próblémásabb esteben jót nem tesz neki, én csak ennyit mondtam. Az én történetem: Mint kezdõ anyuka, sok mindennel nem voltam tisztában. a babákat nappal is többször hozták, vitték. Mikor hozták, akkor én szépen megszoptattam, majd az édesen szundító gyerkõcöt lerakatm magam mellé, vagy a kosárba, és jól elvoltunk. Sõt, este még feszített is a mellem, fejni is tudtam,nagyon lelkes voltam, mondták , éjjel azt eszi majd a baba. haza jöttünk, én meg voltam róla gyõzõdve nekem rengeteg tejem van.A baba éhes lett, megszoptatatm, egy óráig szoptt, és ahogy abbahygatm, ordított tovább. ez így ment 2 hétig. ekkor derült ki, hogy kevés a tejem, a kórházban lelkesen tápszerezték, de nem szóltak volna. Jó, én is lehettem volna ügyesebb, a második babánál nem fogom ugyanezeket a hibákat elkövetni, de az tény hogy nem a legszopibarátabb kórház. és elõrebocsájtom, hogy nem szopi vitát szeretnék nyitne ebbena topicban, mert azóta nagyon jól tudom, hogy én hol követtem el hibákat, és nem fogom a kórházra, csak leírtam a tapasztalataimat és a tényeket, hogy aki ott szül azért ilyen téren legyen résen.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok, köszi mindenkinek a segítséget!

Az az igazság, hogy én még egyáltalán nem tudom, hogy szeretnék-e fájdalomcsillapítást, de azt azért megnyugtató lehet tudni, hogy ha mégis szükségem lenne rá, akkor van ilyen lehetõség. Csak az elsõ babánk lesz, tehát még egy fikarcnyi tapasztalatom sincs, de hát mindenki kezdte valahogyKép

Krisztocs! Hammersberg Elemér az orvosom, és éppen azért megyek ebbe a kórházba, mert õ ott dolgozik. Az eda miatt semmiképpen sem keresnék másik kórházat, másik orvost pedig pláne nem, mert benne megbízom. A kórház még jó helyen is van nekünk, mert a Szentendrei-szigetrõl járok be a városba. Doki bácsitól pedig meg fogom kérdezni a részleteket, de eddig még egyikünk sem forszírozta különösebben. Ti mikor beszéltetek elõször az orvosotokkal a szülésrõl?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Mano

En ugy tudom ujpest teruleten tobb korhaz epulet van. Mikor meg en szuletm jo regen akkor meg foleg csak kismamak voltak itt ugy tudom.
Az teny hogy nem a leg szopi baratabb korhaz az ujpesti , de szerintem nagyon sok joorvos dolgozik ott. En is eskuszok az ottani orvosomra hogy a legjobb es nekem legtobbet az szmait orvsoba bizzak meg tudjam mire szamitok tole a korhaz par napjat meg ugyis ki lehet birni fellabon is akar.

Napocska
Napocska
 


Napocska!

éN IS AZ ORVOSOM MIATT SZÜLTEM OTT, PEDIG MI A VÁROS MÁSIK VÉGÉBEN LAKUNK.Kép))

Bocsánat, a caps lock véletlen volt, de már nem javítok.Kép

Szirom!

Hát én is így voltam mint te, hogy fogalmam sem volt hogy akarok e majd fájdalomcsillapítást, de az EDA is elég ijesztõnek tûnt, és különben is semmi kedvem nem volt épp terhesen másik nõgyógyászt keresni, és végülis nem bántam meg, hiszen a lényeg az orvos. És persze amikor már túl voltam rajta, egyáltalán nem bántam, hogy nem vagyok lezsibbasztva.Kép

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Szia Szirom!
Én tavaly júniusban szültem az Újpesti kórházban,és mégegyszer nem tenném...
Nem tudom Te hogy vagy vele,de én készpénznek veszem azt,amit ígérnek!Úgy értem ezt,hogy járunk szüléselõkészítõ-tanfolyamra,és az ott elhangzottak alapján én is úgy gondoltam,nem lehet rosszabb,mint bármelyik másik kórház!Csalódtam.Az még hagyján,hogy kaptunk beöntést,és borotválást,/egyébként ezt a tanfolyamon is mondták,hogy "kötelezõ"/,de a szülésznõktõl támogatást én egy fikarcnyit sem!2 szülésznõm volt,mert kissé hosszúra sikerült a szülésem,és ugye reggel válották egymást.Az éjszakás még mondhatni normális volt,de aki reggel volt /egyébként õ a szülõszoba vezetõje/ szinte hozzám sem szólt.Miután megszültem,a kétórás megfigyelés után elkezdtem nagyon vérezni,és nekem kellett kiabálnom utána.Utána letolt,hogy miért nem szóltam hangosabban...
Egyébként a választott dokim rendes volt,de hát õ is csak azt a nézetet képviseli,mint ott a fõorvos /Dr.Hintalan/,hiszen a beosztottja.Pl.Hintalan utasítására nem lehetnek ott a babák a vizit alatt,mert õt zavarja,hogy a babák közben esetleg szopnak vagy netán sírnak,és az anyukájuk nem rá figyel.Pegig a tanfolyamon azt mondták 12 órás rooming-in van.Ha összeadjuk azt az idõt,amit ott töltött velem a fiam kb.5-6 óra/nap lenne.A többi ellentmondást csak megemlítem:Azt mondták,hogy rögtön megszoptathatom a babát a szülõszobán,és hogy a kétórás megyfigyelés alatt velünk lehet,ehhez képes max.egy puszit adhattam neki,még alíg akarták azt is megengedni,hogy az apukája a vizsgálatok alatt vele legyen,és videózzon.Utána rögtön elvitték,és nemhogy ott nem szoptathattam meg,de de.fél 11-kor született,és csak este 7-kor hozták fel,mondván,hogy õ hadd pihenjen még.Aztán a csecsemõsöknek nekem kellett szólni,hogy ugyan nézzék már meg,hogy jól tettem-e cicire a babát,maguktól egyébként nem jöttek volna oda.Volt olyan nõvér,aki a száját húzta,ha kérdeztem valamit,vagy kértem,hogy mutassa meg a köldökét hogyan kell ellátni.Aztán a tanfolyamon azt mondták,hogy nem tápszerezik,teáztatják a gyerkõcöket,de legfõképp nem cumisüvegbõl,ehhez képest már másnap reggel egy hatalmas tápszerrel teli üveggel együtt hozták ki.Aztán amikor kínkeservesen beindult 3.nap estére a tejem vittem le kb.20 ml.lefejt tejet,mire a csecsemõs megjegyezte,hogy ez -szó szerint- "Ez elég karcsú anyuka".Azt hittem felrobbanok,mert kb.másfél órán keresztül gyömöszöltem magam.Szóval nem rajtuk múlt,hogy a mai napig szoptatom a fiamat /10 hónapos múlt/!!!!!!!!!!!!
A takarító néni egyébként kedves tényleg,a kaja pedig ehetõ,bár nekem nem nagyon volt étvágyam.Bocs,hogy ilyen hosszúra nyúlt a levelem,de ezeket a dolgokat még mindig nem emésztettem meg,pedig már lassan egy éve volt!
Köszi,hogy elolvastad,már ezálátal is megkönnyebbültem!!
S.Kata
Névtelen
 


Szia Szirom!
Én tavaly júniusban szültem az Újpesti kórházban,és mégegyszer nem tenném...
Nem tudom Te hogy vagy vele,de én készpénznek veszem azt,amit ígérnek!Úgy értem ezt,hogy járunk szüléselõkészítõ-tanfolyamra,és az ott elhangzottak alapján én is úgy gondoltam,nem lehet rosszabb,mint bármelyik másik kórház!Csalódtam.Az még hagyján,hogy kaptunk beöntést,és borotválást,/egyébként ezt a tanfolyamon is mondták,hogy "kötelezõ"/,de a szülésznõktõl támogatást én egy fikarcnyit sem!2 szülésznõm volt,mert kissé hosszúra sikerült a szülésem,és ugye reggel válották egymást.Az éjszakás még mondhatni normális volt,de aki reggel volt /egyébként õ a szülõszoba vezetõje/ szinte hozzám sem szólt.Miután megszültem,a kétórás megfigyelés után elkezdtem nagyon vérezni,és nekem kellett kiabálnom utána.Utána letolt,hogy miért nem szóltam hangosabban...
Egyébként a választott dokim rendes volt,de hát õ is csak azt a nézetet képviseli,mint ott a fõorvos /Dr.Hintalan/,hiszen a beosztottja.Pl.Hintalan utasítására nem lehetnek ott a babák a vizit alatt,mert õt zavarja,hogy a babák közben esetleg szopnak vagy netán sírnak,és az anyukájuk nem rá figyel.Pegig a tanfolyamon azt mondták 12 órás rooming-in van.Ha összeadjuk azt az idõt,amit ott töltött velem a fiam kb.5-6 óra/nap lenne.A többi ellentmondást csak megemlítem:Azt mondták,hogy rögtön megszoptathatom a babát a szülõszobán,és hogy a kétórás megyfigyelés alatt velünk lehet,ehhez képes max.egy puszit adhattam neki,még alíg akarták azt is megengedni,hogy az apukája a vizsgálatok alatt vele legyen,és videózzon.Utána rögtön elvitték,és nemhogy ott nem szoptathattam meg,de de.fél 11-kor született,és csak este 7-kor hozták fel,mondván,hogy õ hadd pihenjen még.Aztán a csecsemõsöknek nekem kellett szólni,hogy ugyan nézzék már meg,hogy jól tettem-e cicire a babát,maguktól egyébként nem jöttek volna oda.Volt olyan nõvér,aki a száját húzta,ha kérdeztem valamit,vagy kértem,hogy mutassa meg a köldökét hogyan kell ellátni.Aztán a tanfolyamon azt mondták,hogy nem tápszerezik,teáztatják a gyerkõcöket,de legfõképp nem cumisüvegbõl,ehhez képest már másnap reggel egy hatalmas tápszerrel teli üveggel együtt hozták ki.Aztán amikor kínkeservesen beindult 3.nap estére a tejem vittem le kb.20 ml.lefejt tejet,mire a csecsemõs megjegyezte,hogy ez -szó szerint- "Ez elég karcsú anyuka".Azt hittem felrobbanok,mert kb.másfél órán keresztül gyömöszöltem magam.Szóval nem rajtuk múlt,hogy a mai napig szoptatom a fiamat /10 hónapos múlt/!!!!!!!!!!!!
A takarító néni egyébként kedves tényleg,a kaja pedig ehetõ,bár nekem nem nagyon volt étvágyam.Bocs,hogy ilyen hosszúra nyúlt a levelem,de ezeket a dolgokat még mindig nem emésztettem meg,pedig már lassan egy éve volt!
Köszi,hogy elolvastad,már ezálátal is megkönnyebbültem!!
S.Kata
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron