Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Bocsi én is h nem jöttem de elkezdtük Krizsikémmel az ovit...hát sír reggelente :( pedig még ott sem alszik...anyu azt mondja én is ilyen voltam szinte minden reggel sírtam 4 éven át :shock: Érdekes mert a nagyfaim meg a kezdetektől imádja az ovit...az a jó h az udvaron taliznak :wink:
Most vasárnao lesz dupla keresztelő nálunk(Olika meg Krizsi)szal nagy a szervezkedés :wink: 30 vendég lesz,kisebb lagzi :shock: :roll: :wink: Hidegtálat rendletünk és állófogadás lesz a templom után.

Szurkolok akik a babásodás előtt állnak(Csige -bige és Kiscica),a babás képek gyönyörűek,mind!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Hát megjöttem a dokitól. Minden rendben van velem szerencsére. Többszöri megkérdezés után is csak azt mondta, hogy ezt a hónapot még hagyjuk ki és a második menzi után próbálkozzunk ezerrel. Szerinte nem ér kockáztatni, nehogy megismétlődjön a vetélés. Azt mondta, hogy ha nem jön meg a menzi, akkor azonnal teszteljek és ha pozitív, akkor azonnal telcsi és kapok gyógyszert. Ha már kimutatja a teszt, akkor már nem késő a gyógyszer??!!
Hormonvizsgálatra szerinte még nincs értelme menni, mert még csak hat hét telt el a vetélés óta és a hormonok még dolgoznak. Majd ha próbálkozunk és nem sikerül, akkor megyek. Röviden ennyi. Kicsit csalódott vagyok, mert már annyira szerettem volna, ha ebben a hónapban próbálkozhatunk. Szóval nem kicsit, hanem nagyon elkenődtem. De igaza van, nem érdemes kockáztatni. Az a baj, hogy már fogy a türelmem és úgy érzem, hogy soha nem jön el az idő, hogy babás legyek. Holnapra azért már hátha színesebben látom a világot.
Ja és semmit nem kell szednem. Remélem minden rendben van odabent és nem csak hiába dolgozunk az ügyön.
Jó éjt mindenkinek.
 


Zsanett Zoé születése


2008.augusztus 23.-a, 0.16 perc: Anya arra ébred,hogy fájása van,de ekkor még nem gondol arra,hogy ez esetleg már AZ a fájás. Talán jósló? Elmúlt.
20 perccel később megint egy fájás. Még ekkor sem gyanakodik Anya. Csak beszél hozzád, hogy hamarosan itt leszel köztünk, és ez már annak az előjele.
Kimegy pisilni, majd lefekszik,és olvasni kezd,mert aludni nem bír.
Eltelik megint 20 perc, és akkor már kezd a gyanú feléledni,mert hiába mozog Anya,a fájás nem múlik.
És újabb negyed óra elteltével megint jelzel. Ez így folytatódik egészen ½ 3-ig,amikor is egy hatalmas pukkanást hall Anya,és elfolyt a téged körülölelő magzatvíz.
Hirtelen azt sem tudta,mit csináljon. A doktor bácsi, akinél születned kellene,szabadságon van. Azért egy próbát megér,de sajna kikapcsolva a telefonja.
Anya felkel,megnézi,van –e kávé Apának,mert anélkül nem ébred,de főzni nincs idő. A fájások közben már 9-10 percenként jönnek. Felkelti Apát,aki azt hiszi,Anya csak szórakoztatni akarja,mivel még 24 nap van hátra a kiírt időpontig. Majd elrobog zuhanyozni,mert tudja,hamarosan találkozunk Veled.
Izgulunk, de közben Anyában vegyes érzelmek kavarognak. Egyrészt nagyon várja a percet,amikor megpillant Téged,másrészt viszont nagyon fél,és sírva fakad,mert nem tudja,milyen lesz az ügyeletes orvos,akinél meg kell majd születned. Idegen orvosok, ismeretlen környezet, a műtéttől való félelem,ez mind benne van Anya gondolataiban.
Apa közben ideges,hogy most hajnalok hajnalán kire hagyjuk itthon a testvéreidet,mert ő is jönni akar. Anya felhívatja a szomszédban lakó bácsit,aki dolgozik,de megígéri 20 perc múlva itt van,és bevisz a kórházba. Közben Anya gyorsan összeírja apának a teendőket,meg hogy mit hogyan kell csinálni,beindítja a mosógépet az átáztatott szennyessel,és addigra itt is van a bácsi. Felkelti a feleségét,aki átjön a tesókhoz,így ez a probléma is megoldódni látszik.
Indulunk.
Kórház.
Anya becsenget,majd a nem túl kedves szülésznővel közli,minek is jöttünk. Pont fájása van Anyának,és a szülésznő rámordul,mit liheg itt össze-vissza,tán elfáradt. Nem is reagál rá Anya. Majd megérkezik a még annyira sem szimpatikus doktornő,és megvizsgálja Anyát,ezután bambán ránéz és megkérdezi: - Biztos benne,hogy a magzatvize folyt el?
Akkor Anya már nagyon dühös az egész világra,és közli a doktornővel:- Nem,lehet,hogy bepisiltem!
Ezután egy ágyra fektetik Anyát,majd két béna próbálkozással szétlőnek a kézfején és a karján 1-1 vénát,ami még 2 hét elteltével is lilás színben játszik.
Apa közben a szülőszoba előtt izgul,mert be nem engedik.
Aztán jó idővel később mégis bejöhet,de közlik vele,felesleges maradnia,mert semmi nem indokolja az azonnali császárt,így reggel 8-nál előbb nem lesz műtét.
Apa maradni akar velünk,a szülésznő megrántja a vállát,és elrobog. De Anya lelkére köti,hogy csak oldalt fekhet,mozogni nem mozoghat,mert a CTG rajta van a hasán,és az infúzió is csepeg egyfolytában.
Szóval nagy élmény. Minden szülő álma így túl lenni a fájásokon. Vele kellene kipróbáltatni.
Ez van.
Közben mégis a csodában bízva, egyfolytában hívogatja Apa a doktor bácsit. Ami persze sikertelen.
Anya ½ 6-kor hazaküldi Apát,hogy a Tesókat a mamához vigye el,és siessen vissza. Úgysem csinálnak itt semmit. Apa fájó szívvel,sok rábeszélés után végül is elindul,de 10 percenként telefonál,hogy minden rendben van-e.
Lassan telnek a percek,de végre ¾ 8 lesz,és Anya végső megoldásként felhívja Csillát,aki a doktor bácsi asszisztense .De Ő sem veszi fel a telefont.
Eközben Apa felhívja Anyát,és odaadja a Tesóknak a telefont,akik nem igazán értik a dolgot .Hiszen az iskola meg az ovi még nem kezdődött el,és Zsani mégis ki akar bújni!?
Hitetlenkednek,majd közlik,vigyázzunk magunkra. Nővéred azt is a lelkére köti Anyának, hogy vigyázzon Rád,össze ne törjön.:-)
Csilla 8 óra után visszahívja Anyát,és megkérdezi miért is kereste,majd megígéri,megpróbálja a dokival felvenni a kapcsolatot.
Sajnos eredménytelenül.
Közben a fájások már 5-6 percesek,de még mindig hagyják anyát szenvedni.
Az ügyeletvezető orvos bejön,megvizsgálja anyát,majd közli,hogy meg fognak műteni,de
10 óránál előbb biztosan nem. Addig is próbálják utolérni a dokit. Anya már tudja,hogy reménytelenül,de próba szerencse.
10 óra. Nagyon nehéz 2 óra van anya mögött. Az ügyeletes doktornő bejön,hogy nem sikerült utolérni a doki bácsit,és lassan előkészítenek a műtétre. Anya kéri,hogy várjunk egy kicsit,mert Apa még nem ért vissza. Beleegyeznek,és apa 10 perc múlva befut.
Félelem, izgalom, düh,és sok más érzés járja át szüleidet.
De eljön a nagy pillanat, Anyáért megérkezik a műtős bácsi. Átfekteti anyát egy másik ágyra,és indulunk. Hamarosan megpillantunk Téged, kicsi szívem!!!
10,50 perc. Betolják Anyát a műtőbe. Érzéstelenítés,pulzusellenőrzés, stb. És már kezdődik is a műtét.
Minden nagyon gyorsan zajlik. Anya fél,de egyszer csak meghall egy kis nyekergést,és aztán megpillant Téged.11.07 perc:Zsanett Zoé megérkezett!
Anyának potyognak a könnyei, és az altató asszisztens közli anyával,hogy sírjon csak nyugodtan,mert sírni csak a győzteseknek szabad,és MI ma azok vagyunk.
Becsomagolnak Téged,egy puszira visszahoznak,majd repülsz Apához a másik szobába.
A műtét lassan a végéhez közeledik. Bejön a nővérke,és közli a paramétereidet.3400 gr,és 54 cm,és nagy szőke haj.
Anya megnyugszik, hogy Veled minden rendben, és alig várja,hogy Apával is találkozzon a műtő előtt.
Végre!
Kitolják az ágyat a műtőből,és Apa közli Anyával,hogy gyönyörű a kislányunk! Azaz Te,kicsim!
Itt elköszönünk egymástól,és egy ideig nem találkozhatunk. Téged visznek megfigyelésre,Anyát pedig az őrzőbe.
És innen már egy másik történet.
A születésed története ezzel véget ért.

Anya




Bocsi,hogy egy kicsit hosszúra sikeredett,de nem volt kedvem részeket kiragadni belőle.Ez a változat megy a babanaplónkba.

Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Kriszta, nagyon szépen írtad le a történteket, megkönnyeztem :oops: Minden esetre, nagyon bátor voltál hogy a fogadott doki nélkül szültél. Én teljesen bepánikoltam volna. Bár ebben a helyzetben sok választási lehetőséged nem volt :lol: Azért látom veled sem voltak túl kedvesek a szülészeten :shock: Pedig pár kedves szó milyen jól esik ilyen helyzetekben. A nővérkék velem nagyon rendik voltak amikor bent voltam és olyan jól esett, mert meg voltam rémülve (hozzáteszem most előszőr voltam kórházban) és össze voltam törve lelkileg. De most már lassan ismét próbálkozhatunk. Már annyira várom :lol: Remélem gond nélkül megjön ismét és akkor miénk a pálya. Kicsit tartományos vagyok, mivel nem csinál hormonvizsgálatot, de remélem minden rendben van. Ő a doki, csak tudja?!
 


Köszi csige-bige.
Hát igen,pár jó szó sokat segíthetne.Hiába hiper-modern a szülőszoba,ha az ember nem jól érzi magát a közegben.
Én sem éreztem magam olyan biztonságban,mintha ott lett volna a dokink.
Az osztály teljesen más.Én meg voltam elégedve a nővérekkel.Mindegyik segítőkész volt.

Szurkolok Nektek,hogy a baba minél előbb úton legyen hozzátok!

Kép
Kép
Kép
 
 


Köszi Daniki. Egyébként mint szólt hozzá a dokink, hogy ennyire sietett a kiscsaj kifelé?
Lányok aki szült már a dokinknál, milyen "vele szülni"? Rám valahogy annyira pozitív hatással van. Amikor a műtétet csinálta, teljesen be voltam parázva, még soha életemben nem voltam kórházban, nem hogy műtéten. Marhára féltem, de valahogy amikor beért a kórházba akkor megnyugodtam és éreztem hogy nem lesz gond. Mindent elmagyarázott, hogy mikor mi fog történni. Eddig én nagyon paráztam a szüléstől, de valahogy amikor kijöttem a kórházból, akkor ez teljesen megváltozott. Tudom hogy nem lesz egy lányálom, de már egyáltalán nem félek tőle. Sőt valamelyik este már szültem álmomba :D remélem mihamarabb sor kerül rá
 


Daniki!

Szépen leírtad :wink: Mást most nem tudok tenni hozzá mert nekem is potyognak a könnyeim :wink: :oops: :wink: :wink:

Csige-bige!

Én már 2x szültem a dokinkkal és volt egy műtétem is vele....bizton álíthatom hogy nagyon szuper a szülések alatt,nem siettet,kedves,poénos,megértő,szal nagyon pozitívan hat az emberre...és a műtétem előtt én is nagyon meg voltam rémülve és sírtam,el voltam keseredve és ő nyugtatott,bíztatott és simogatta a fejem.Amikor a pozitív teszttel felhívtam,hallottam a hangján h tényleg velem örül és a terhesség alatt is bármikor(!!!)felhívhattam és segített(akár csak egy bíztatással is :wink: )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Hát Panny eddig én is ezt tapasztalta. Nekem is sikerült egy enyhe mosolyt csalni az arcomra amikor bejelentkeztem a kórházba. Kísért mindenhova még a betegfelvételre is és ott mondta a nővérke, hogy milyen szobát szeretnék, melyikben hányan vannak, de én elkeseredve csak annyit mondtam, hogy mindegy. Erre a doki azt mondta, hogy panorámásat szertnék, közvetlen az ablak mellett. Utána még a szobába is bekísért és elmondta ismét mi fog történni. Szóval tényleg rendi volt. Ezért teljesen jó érzéssel adtam neki oda a borítékot amikor kontrolra mentem.
Jaj már annyira várom, hogy legalább próbálkozhassunk. Remélem mihamarabb csatlakozom majd hozzátok babásként is :lol:
 


Sziasztok Lányok!

Mit szóltok ehhez a szörnyű időhöz?! :twisted:
Múlthéten 30 fok, most meg fűteni kéne,ha beindítanák a távhőt! :cry:
Megfagyok itthon! :-((

Ki hogy van?

Panni!
Van még sírás az ovi miatt?

Csige-bige!
Mikorra várod a TÉLAPÓT?Csak hogy utánna tudjunk szurkolni ezerrel! :P

Andi!
Hogy vagytok?Apa javul már?

Gabi!
Majd mesélj,hogy tetszett az 1. nap az oviban! :lol:

Rita!
Merre vagy?

És remélem mindenkinél ok minden.
Már én is kezdek alakulni,csak most már aludni is kellene néha,mert lassan zombi leszek. :P

Szép napot kívánok mindenkinek!!!

Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 


Daniki: Szept. 25-re várom a télapót, most volt pé-m hét vége fele, így már készülök a menzire. Remélem nem lesz maratoni ciklusom, mert már kezdődik az éles bevetés.

KépKép
 


Daniki!

Már nincs sírás az oviban :lol: :lol: :lol:
Egyik délután már haza se akart jönni :wink: Beszokott a drágám...azt mondja az óvónő h ez a kis sírás teljesen normális volt annál aki otthonról jön és nem volt bölcsis.Vannak gyerkőcök akik hetekig sírnak :(

Szal kicsit ki vagy az alvatlanságtól??Szegény..de az vígasztaljon h hamarosan átalussza az éjjeleket a kicsikéd és alhatsz :wink:

Csige-bige!

Akkor hamarosan adjatok bele apait -anyait!! :lol: :oops: :wink:

Hol vannak a többiek???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem kicsit... nem sok időm volt mostanság a fórumra, mindig van valami, meg ha le is ülök a gép elé, gőzerővel babakocsit keresek, le akarom cserélni a régi nagy "dögünket".

Hát mi is elkezdtük az ovit. Tegnap minden simán ment, reggel bevittem, puszi és ott is hagytam. Délben mikor mentem érte nem is akart eljönni. Ma reggel megint simán otthagytam, de mikor mentem érte aludt :shock: Ovónéni mondja, hogy délelőtt egyszercsak elkezdett sírni, hogy anyuhoz akarok menni haza, és az ölében álomba sírta magát :( De mikor felkeltettem már minden rendben volt és azt mondta, holnap is akar menni... nem mintha volna választása... :lol:

Panni, tökjó, hogy Krizsi már megszokta! Hogy sikerült a keresztelő? Képek???

ALíz egyébként már tök rendi kislány, szinte sosem sír, egész megváltozott, az éjszakákat továbbra is átalussza, szóval szavam sem lehet. Az egyetlen gond, hogy senki nem foghatja meg rajtam kívül :shock: Tiszta anyámasszonykatonája! :) De majd kinövi, remélem.

Daniki, Zsani jó baba?

Andi, hogy vagytok? Párod?

Csige-Bige hajrá!!!!! Drukkolok!!!

KépKép

KépKép
 
 


Rita? Bánszkiné Andi? Tóth Kriszta (tényleg őt még nem is láttuk, mióta megszült)? Kiscica? M ivan Veletek?

Ja, képzeljétek, ALíz rászokott az ujjszopira! Olyan édes!
(Nah, valószínű pár év múlva nem ezt fogom mondani :))

Majd teszek fel képeket!

Puszi mindenkinek!

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de eléggé rázósak lettek itt a napjaink. "Szerencsére" nem Marcival van gond, hanem anyukámmal! Nála 4 éve találtak mellrákot, amit akkor meggyógyítottak, de 2 hete derült ki, hogy az agyában van 3 db 1 cm-es áttét. Ödémásak (víz veszi körül őket) és pont olyan helyen vannak, olyan területet nyomnak, hogy a bal oldalát (kezét és a lábát) nagyon nehezen tudja mozgatni. Így amennyit csak tudunk (kb. 2 naponta) ott vagyunk Marcival és segítünk a házmunkában, bevásárlásban, főzésben. Mivel a család többi része tanul/dolgozik, csak én tudom megoldani hogy napközben minél többet ott legyünk és segítsünk. És persze ez lelkileg is fontos, látom, hogy ha Marci ott van akkor anyu mindig felvidul, kikapcsol, nem a betegségre gondol és szerintem ez tök jó. Csak egy picit fárasztó nekem ez az állandó rohangálás, de ez most nem érdekes. Egyébként bizakodóak vagyunk, mert egy speciális sugrásebészeti eljárással úgy néz ki, hogy teljesen el lehet tünteni ezeket a daganatokat. A kezelés Debrecenben van! Most pénteken mennek anyuék konzultálni a dokival akkor kiderül minden!

Mi csütörtökön utazunk Alsópáhokra gondolhatjátok hogy most mennyire várom, duplán ránkfér a pihenés és a kikapcsolódás! :D

Azért igyekszem jönni, majd a nyaralásról mindenképp beszámolok, de most sajnos nincs időm sokat fórumozni!

De azért nagyon jól esett hogy hiányoltatok! Köszönöm!

Rita

 
 


Sziasztok!

A hírek elég hervasztóak.
Múlthéten voltunk a dokiknál. Apa rendben, de azért a doki ajánlott neki egy kis gyorsítót(Fer14).
Én már sokkal gázosabb vagyok. A rákszűrésem rendben, viszon bakteriális fertőzést mutattak ki. Ugyhogy 10 napig semmi sex csak kezelés.
Ami még jobban aggaszt, hogy HPV vírus fertőzésem van. Hogy mennyire komoly? Holnap kell hívnom a dokinkat, egyeztetni.
A hormonvizsgálat még rosszabb. Az értékem 102, a normál tartomány 0-35 között lenne.

Mindig olvasom a fórumot, de nem igazán van kedvem ilyen hervasztó dolgokkal fárasztani titeket.

Kicsit vidámabb. A keresztlányom most 2 és fél éves. Eddig nem igazán akart beszélni, de most már mondja, hogy kenyu (keresztanyu). Annyira drága.

Kitartás és sok öröm mindenkinek.

Üdv
Mónika
 


Gabcika!

Örülök h azért nálatok is bejön Lilikének az ovi.Sztem ez a sírósság telejsen normális azoknál akik oothonról mennek oviba és nem voltak bölcsisek.Pl.ma Krizsi szája megint görbült egy kicsit..de aztán szépen bement.

Rita!

Sajnálom anyukádat!!Jobbulást neki!!
Biztos nagyon örül h sokat ott vagytok,Marcika sztem felér egy fél gyógyulással neki!!!
Mi is megyünk Alsópáhokra ,csak mi 22.-én hétfőn :wink:

Kiscica!

Nekem is volt anno HPV-m 20 éves koromban.Gondolhatod mennyire megijedtem én is mert rémísztggettek h meddőséget is okozhat...szal ne parázz mert nézz meg itt a 3 kispasim akik első próbálkozásra jöttek össze:).Ha szépen beszeded a gyogyikat,ki lehet kezelni a dolgot.Persze attól is függ h melyik fajtája(nekem annyira nem volt veszélyes) :wink:Drukk neked h minél hamarabb rendbe jöjjél!!!+++++++++++++++++++++++++++


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is Rita, sok-sok kitartást kívánok neked és a családnak, Anyukádnak meg jobbulást :!:

Rita, örülök hogy rendeződött Alíz sírása. Biztos nem lehetett könnyű időszak! De már csak múltidő!!!

Kiscica, neked/nektek sok türelmet és kitartást kívánok! Remélem csak idő kérdése és nálatok is úton lesz a baba.

Nálunk javulnak a dolgok. Apához jár a gyógytornász, ugyhogy bizakodunk hogy lesz még működőképes lába valaha!!!! Járokerettel már jól közlekedik, voltunk lent levegőzni, csak mi lift nélküli házban lakunk és a 3 emelet nagy akadály még :cry:
Marcival minden tök jól alakul :lol: :lol: Kezdi felfedezni a játékait, a kezecskéit, a hangját....... Imádom!!!
Én rendszerint fáradt vagyok ezért nem nagyon írogatok, többnyire csak olvasom, ha valaki jelentkezik.
Most is már kiabál az ágyam, hogy üres nélkülem. Megyek is!!

Üdv mindenkinek!

Kép
 
 


SZiasztok!

Rövid bejelentkezés: szerencsésen megérkeztünk, nagyon szuper itt minden, Marci iszonyúan szereti a vizet, már gondolkodom is hogy otthon kéne vinni babaúszásra! :-)

Sajnos képet nem sikerült csatolnom, majd otthonról!

Rita

 
 


Rita!

Meddig maradtok??
Mi hétfőn megyünk és csütörtökig leszünk.Pont akkor lesz a bébi-Thai masszázs....már annyira várom! :wink:

Jó időtöltést!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Panny,

Mi ma jöttünk haza, tele energiával és feltöltődéssel és persze csomó sok élménnyel. Sajnos pont elkerültük egymást. Nektek nagyon jó pihenést!

Rita

 
 


Sziasztok!

Ki hogy van?
Mi jól,csak Zsani éjszaka aludhatna.Kezdek kipurcanni tőle.
Tegnap benne volt a dokink a Fókuszban.

Rita!
Biztos tök jó volt a pihenés.Remélem a télen egy hét végére mi is eljutunk.

Gabi!
Ovi OK? És Alízzal?

Csige-bige!
Hajrá!!! Mindent bele!
:P

Kiscica13!
Remélem megnyugtatott a doki!Biztos rendeződnek a dolgok.

Andi!
Apa jobban van?

Panni!
Holnapután várom az élménybeszámolót! :lol:


Most lépek.Zsani nyüszizik.

Sziasztok

Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Én is láttam a dokinkat.

Ma mentem hozzá mintavételre, de éppen szülése volt. Úgyhogy másik dokit kért meg Csilla, hogy ne kelljen újra mennem.

Most nem igazán érek rá szomorkodni. Fősulira járok 16 tárggyal erre a félévre. Plussz a cég fizeti az angolomat, ezt sem lehetett kihagyni.
Nem unatkozom.

A változatosság kedvéért a lányomnak kiveszik a manduláját.

Mindenkinek jó éjszakát és minnél több pihenést.

Üdv
Mónika
 


Sziasztok!

Megjöttünk csütörtökön de sajna csak most jutottam a géphez...bocs :oops: ..mosok mint egy mosómaci :wink: ,pakolok..stb...

Alsópáhok Megaszuper volt mint mindig!!! :wink: :wink:
Nem nagyon akartunk hazajönni :( ...de muszáj volt...
Anyukám is nagyon élvezte,végre kicsit ő is pihenhetett meg unokázhatott ezerrel :wink:
Jártam minden nap aerobicra,szaunáztunk ezerrel,úsztunk,nagyokat ettünk,sétáltunk,apa falat mászott,anyukám a gyönyörű kertet tanulmányozta a kertésszel,áztatta magát a termál vízben,Márk fiam kötélpályázott,Krizsike trambulinozott nagyokat,Bobó-országoztak :wink: ,játszóházaztak ezerrel,kézműveztek is,Olika hempergőzött a bölcsi részben,pancsizott sokat,volt állatsimogatás,pónilovagolás,rengereg go-kartozás...szal iszonyat jó volt!! :wink:
Átugrottunk Hévízre meg Keszthelyre is szétnézni.

Képeket majd nemsokára mellékelek(még nincs lekicsinyítve)

Mindenkinek pusza!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Pár friss kép.

Kép lányok

Kép fiam+kislányom

Kép édes a pihenés

Kép sztriptíz

Kép
Kép
Kép
 
 


Hali-hó!

Hol van mindenki?
Mi megvagyunk.Olyan gyorsan telnek a napok.Holnap már 6 hetesek leszünk. :P
De bezzeg,míg belül hancúrozott!!! :twisted:

Na lépek.Várnak az ablakok. :cry:
Idén a pocak miatt még nem voltak takarítva. :oops:

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
 
 


Üdv Mindenkinek,

Azt hittem nem győzök visszaolvasni, de tévedtem.

A lányomnak hétfőn vették ki a garat manduláját, most itthon vagyunk. Az első nap nehéz volt, de talán most már minden nap könnyebb lesz.

Daniki gyönyörű a picur, hogy telik az idő. Én a keresztlányomon veszem észre, most született és már két és fél éves. Haláli kiscsaj.

Sziasztok
 


Köszi kiscica!
Jobbulást a lányodnak.Nem kellemes ez a műtét!
A fiamnak az orrmaciját kellett kivenni,pont a 4.szülinapjára volt előjegyezve a műtét. :(

Mindenki el van veszve! :? :roll: :twisted:

Kép
Kép
Kép
 
 


Üdv mindenkinek

Úgy látszik mindenki kiélvezi ezeket a gyönyörű, napsütéses napokat. Mi is. Rengeteget pakolunk, rendezkedünk, tanulunk. Még a füvet kéne lenyírni délután. Remélem másnak is jól telnek a napjai.

Babócák is biztos élvezik.

Sziasztok
 


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért de mindig van valami..elég sok a dolgom,folyton intéznem kell valamit..ja meg heti 2x aerobicon vok dlelőtt és heti 2x úszni járok mert iszonyat fáj a derekam a srácok emelgetésétől.Szal mivel gyogyit nem akarok szedni így irattam ki magamnak fürdőjegyet és a barinőmmel hetente 2x megyünk a Széchényibe úszni meg masszíroztatni.

Amúgy Olika már majdnem 10kg és 78 cm.Eszik mint a gép
:wink:

Sajna már nem szopizik mert nekem megjött és teljesen leszokott akkor róla.Helyette tápizik mert még a fagyasztott sem kell neki :(
Amúgy tízóraira gyümizik,aztán ebédre főzelék husival,desszertnek babajoghurt,uzsira tejpép és vacsira tápi.Kibújt már két fogacska alul nagy-nagy nyügizések árán,főleg éjjel.Kúszik hátrafelé és négykézlábra állva hintáztatja a popót előre -hátra.Nagyon édes!!

Többiek is írjatok!!!

pusza,Panni




Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám, csak sosincs időm írni! :-( Csak úgy repülnek a napok!

Marci is nő mint a gomba, 72 cm, és 7740gr. Ebédre főzelék, uzsonnára gyümölcs a menü a többi egyenlőre tej (vacsi előtt van tejpép is). Épp tervezem, hogy elkezdjük mi is a joghurtot, túrót, azt kapna tízóraira, így ezt a szopizást is kiváltanánk. Így maradna reggel és este a szopi+ ebéd után! Na meg persze éjszaka. Na az éjszakák eléggé változzóak. Az utóbbi pár egészen jó volt, 1-2x felébredt és visszaaludt teával és olyan 5-1/2 6 körül szopizott egyet, utána meg 8-1/2 9-ig aludt! :D Na ez így király volt és elég szülő-barát! :D Előtte azért nem volt ilyen szép minden és picit izgulok is, hogy ez így marad vagy megint visszeesik és jön a 2-3 szopizás éjszaka! Meglátjuk de ezzel a mostani helyzettel meg tudnék békélni, ha már nem hajlandó átaludni az éjszakát!

Egyébként nagyon kis ügyes, pörög-forog a hátáról a hasára, meg vissza, így közlekedik az egész lakásban! Mondjuk mivel így eljut bárhova kisebb a motivációja hogy kússzon, de szerintem annak is eljön az ideje. Már négykézlábra áll és lóbálja a fenekét előre-hátra! Nagyon cuki! :-) Fog még nincsen, de ami késik nem múlik.

Szóval nagyjából így állunk!

Panni, nagyon sajnálom hogy már nem kell Olikának a tej, de azért így is egész szépen sokáig kihúzta! :-)

Üdv mindenkinek!

Rita

 
 


Sziasztok!

Hát pénteken a kórházban kötöttünk ki:(

Az a helyzet h Olikának Obstruktív Bronchitise van..magyarul asztmás hörgőszűkület...ezért nem múlt neki ez a nyavalya már vagy másfél hónapja...orrfolyás ezerrel és ugató szerű köhögés és fuldoklás...kicsit a Kruppra hajaz sajna..vagyis bármikor áteshet abba.Szal kapunk majd olyan befúvókát amin a gyógyszert kell adagolni porlasztva a torkába ha épp megint nagy a baj,meg szteroidos kúpot is..Szedni kell hörgőtágítót és párásítani ezerrel a szobájában éjjel-nappal.Fűteni egyátalán nem szabad éjjel neki.
Az a gáz h a dokink nem vette észre más másfél hónapja..pedig azóta produkálja a tüneteket és én vittem hetente meghallgatattni a tüdejét...szal végül az ügyeletben derült ki mert már nagyon fulladt és köhögött.

A sors fintora h a tesóm kisfiának is pont ez van...valszeg ez öröklődött valamelyik közös őstől...leglább a nővérem már ismerte ezt az egészet és sokat segít tanácsokkal.Hétfőn mennünk kell a Beteshdába a Pulmonológiára kivizsgálásra és h felírják azt a porlasztót kütyüt meg inhaláló gépet.
A jó hír h valakinek soha többet nem jön elő(persze ennek kicsi az esélye),és h kinőhető.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Jobbulást Olikának.
 


Panny,

Sajnálom hogy így jártatok! A barátnőm kisebbik lányának is ugyanez van, őt is ezzel bíztatták, hogy ezt a kiskorit általában kinövik! Reméljük Olikának is csak rövid ideig lesz problémája!

Kitartás!

Többiek hogy vagytok?

Rita

 
 


Panny,

Mi volt tegnap? Megjártátok a Bethesdát?

Rita

 
 


Rita!

Végülis nem a Beteshdába hanem a Kistarcsai kórházba mentünk mert a híres Sváb hegyiGyerek tüdőintézet(ami megszűnt)neves orvosa jött a kistarcsaiba...
szal kaptunk itthonra egy inhalátor gyógyszerporlasztó gépet(tök rendes a doki mert általában 10 évente ír fel ilyen gépet otthonra mert nagyon drága)....persze bennt akartak tartani de nem maradtunk,én majd szépen itthon kezelgetem a drágám.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Mindenkinek!

Bocsi, hogy nem írtam :oops: de sodort az élet, történtek az események..... De olvastam rendszeresen a fórumot, ahol sokszor napokig nem történt semmi :shock:

Sajnálva olvasom, hogy Olikának mi baja van. Egy barátnőm mesélte, hogy az egyik kisfia is valami hasonlóval küzd, de már megtanulták kordában tartani a betegséget. Panni, neked is menni fog bizti, és akkor nem lesz gond. Meg reméljük tényleg kinövi.

Marcipán nagyon jól van. Hétfőn mértem 7040 gr és 68 cm körül van.
Már egy ideje eszünk főzit, tejpépet és gyümölcsöt is. Jó étvágya van. Teszek fel 1-2 októberi képet róla. Az éjszakák is egész jók, este 8kor fürdés, aztán vacsi és alvás. Hajnal 4-5ig pihi van akkor eszik újra (kicsit korai reggeli) majd újra alvás 1/2 7 - 1/2 8ig. Forgolódik hasról hátra és vissza, szeretne mindenárom üldögélni (ami persze egyedül nem megy még). Este jókat fürcsizünk, pancsolunk.

Gabi, nálatok mi újsi, rég jelentkeztél?

Daniki Kriszta, ti hogy vagytok?

És a babát várók?

A képek: Kép Kép Kép A barátom: Lázár Kép

Kép
 
 


Andi!

Aztaaa, jól megnőttetek ti is :wink:
Nagy kópé Marcika is!!:)

[color=red]És a TÖBBIEK?????[/color]

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Zabálni való ezek a babócák.
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is,csak mostanában mindenki el van veszve,és nincs kivel beszélgetni.Olyan rossz volt,hogy eltűnt mindenki. :oops:
Marci és Olika is hogy megnőttek!Gyönyörű kisfiúk. :P
Zsani is nő,mint a bolond gomba! :lol: :lol: :lol:
Nagyon jó kislány.Alig van nyűgös napja.Sokat mosolyog,olykor már hangosan nevet,meg rengeteget gagyog.
Panni:Sajnálom ami történt.Mostanában nem köhög úgy?
Mi meg a kengyel ellen futunk köröket.Már 2 doki nézte.Egyik szerint kell,másik szerint nem.21.-én viszem a 3.-hoz.Majd kiderül mi lesz.
Szopizunk sokat,éjjel 2-3 -szor kelünk.
Most hirtelen ennyi.
Képek:

Kép pancsi

Kép apával



Kép álmodom

Kép kék a szeme,arca csupa derű...


Kép csini baba

Kép
Kép
Kép
 
 


Daniki!

Zsani baba szépséges és aranyos!!

Olika is így szokott aludni hogy az arca mellé kell tenni a pelust...már úgy megszokta h ha megérzi a pelust már durmol is!(Pavlovi reflex :wink: )

Olika egyenlőre kigyógyult az asztmából,de sajna bármikor kiújjulhat ha beteg lesz megint,akár egy náthától is.2-3 éva amíg általában kinövik a gyerkőcök.De ez az inhaláló,gyógyszerporlasztó gép nagyon jó...ha elkezd köhögni,fulladozni egyből rárakom az inhalálót és azonnal jobban van tőle.

Hagy dicsekedjek nektek :oops: :oops: :oops:

Márk fiam bronzérmes lett Taekwon-do versenyen.

 

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni gratula Márknak! Nagyon ügyes!!! :lol:
Zsani van amikor teljesen az arcába húzza a pelust. :P Ha elalszik,nem győzöm levenni a nózijáról.
Átestünk egy csúnya víruson.Hányás,hasmenés,láz.3-4 nap nagyon húzós volt,de már meggyógyultunk.
Niki is ilyen köhögős.Állandóan kell itthon lenni Ventolinnak.Volt olyan,hogy összeestek a légzőhörgői. :(
Úgyhogy kitartást.Nagyon rossz,hogy minden kis nátha után beteg lehet.
Ja és köszi Zsani nevében a dícséretet! :oops: Bezsebeltem! :lol:

Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kisfalvi doki még a II. Női-n van? Ott lehet nála szülni?
Én már kétszer szültem vele az egyiket a MÁV-ban, a másikat a II. Női-n.
Köszi
Kata

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Kata!
Igen,ott vezeti le a szüléseit.

Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Kata!

Én is szintén úgy mint te,egyet a Máv-ban szültem vele,egyet meg a SOTE II-n.Én is úgy tudom,h továbbra is a SOTE-n van és ott lehet vele szülni.
Csak nem jön a 4.??
:wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Most találtam rá erre a fórumra, és úgy döntöttem, csatlakozom hozzátok. A doktor úr magánrendelésére járok, 11 hetes és három napos a kölyök :-)

Hétvége óta tervezgetem, hogy írok egy szülési tervet, de nem tudom, ő mennyire viszonyul pozitívan az ilyesmihez. Ami számomra fontos lenne, az a természetes szülés, csak végső esetben fájdalomcsillapítással, viszont gátvédelemmel (azt nagyon szeretném, gyúrok is majd rá :-) ), valamint apával bent (ha rászánja magát), ilyesmi.

Van esetleg valakinek tapasztalata ebben?
 


Szia jaeliethe!

A dokink nagyon pozitívan áll hozzá mindenhez.Bár én mind a 3-mat császárral szültem,de aki simán az mind dícsérte.Nem híve a háborgatásnak,sürgetésnek.A császárt meg csak a legvégsőbb esetekben kezdi meg.Régen a MÁV-ban az övé volt a statisztikában a legkevesebb,bár szülésszámokban meg vezető helyen állt.
Az,hogy gátvédelemmel akarsz szülni,nagyban múlik egy jól választott szülésznőn.Igazából nagyon sok minden rajta múlik! A doki nincs folyamatosan ott, de egy választott szülésznő végig veled van.Maszíroz,beszélget veled,fogja a kezed stb. Kérdezd itt a lányokat kivel szültek.Én sajna ebben nem tudok segíteni.Panni bizti,csak ritkán jut ide.

Üdv!
Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Azt hallottam, hogy doki "visszament" a MÁV-ba!
Tud erről vki vmit? Úgy örülnék neki! Nyárra tervezzük a következő baby-startot.

N.
Vendég
 


Hát, hétfőn megyek hozzá, utána meg tudom mondani, hogy tényleg visszament-e :-)
 


Hát, hétfőn megyek hozzá, utána meg tudom mondani, hogy tényleg visszament-e :-)
 


Hali!

Jaeliethe!

Ha már így megszólított Daniki is :wink: ez ügyben....szal igen.A doki abszolút a természetesség híve!!!Nem avatkozik vele a szülés menetébe ha nem muszáj..és mindent csakis a szülő nővel megbeszélve tesz ha tennie kell is valamit.Csendes,humoros a szülések alatt...abszolút nem agresszív,nem siettet semmit.A férjem is jól kijött vele a szülések alatt is :wink: jókat dumáltak :wink:
A gátvédelemmel kapcsolatban is nagyon iagaz van Danikinek..nekem a második és harmadik szülésemnél volt...és tényleg abszolút a szülésznőn múlik.A doki nem is nyúl szinte az emberhez ha minden OK,csak a szülésznő tud a gátvédelemben a masszírozásokkal,olajozásokkal,instrukciókkal segíteni...a doki cak a szülés után végzi az utómunkálatokat ha kell(betapintásos vizsgálat ha a méhlepény sérült vagy ilyenek)Első szülésnél ritka a gátvédelem mert nagyon meg tudja hosszítani a szülést és ezt egy első szülő nem mindig bírja,meg a szövetek is sokkal kötöttebbek,de hallottam már olyat akinek elsőre is sikerült.

Tényleg visszament volna a MÁV-ba???Erre nagyon kivi vok!!
Léccci írja meg aki tud biztos infót!Köszi!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron