Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még nem jártam ebben a topikban és nem is szültem Kisfalvi doktornál. Viszont az RTL klubbos szereplései miatt felkeltette az érdeklődésemet, szeretnék pár dolgot kérdezni róla. Gondolom ti hozzá jártok, illetve nála szültetek.

Hol van a magánrendelője és mennyibe kerül egy vizsgálat?
Mennyit kért a szülésért?

Legjobban ezek érdekelnek! Priviben valaki megírná nekem? Köszönöm!

KépKép
 
 


Szia Becka!

Üdv itt!
Nem tudom valaki írt-e már privit, bár szerintem ebben nincs semmi olyan ami ne lenne publikus.

A válaszok a kérdéseidre:
Oxivit Kft, 1027 Budapest, Bem J. u. 7.

ezen a linken találsz tel.számot és rendelési időt is:
http://www.oxivit.hu/index.php?task=scr ... endeles=36
tavalyi árat tudok a rendelésre: 8000ft

Amit pedig neki:????? nem mond összeget (dicséretére váljon)

Szerintem az ide írogatók nevében is mondhatom, hogy ha Őt választod orvosodnak, megbánni nem fogod :wink:
Írtunk róla sok jót már, ha visszaolvasgatsz akkor még egy csomó dolgot megtudhatsz róla.

Andi

Kép
 
 


Panny,

Igen engem is kiakaszt ez a dolog, hogy nem lehet semmi munkát találni. :evil: Pedig úgy számolom, hogy 2-4 órát simán tudnék Marci mellett dolgozni. Ez nem csak anyagi szempontból lenne jó, hanem lekötném magam és egy kicsit karbantartanám az agyamat is. De egyenlőre semmi ilyen nincsen.

Egyébként nem is értem hogy miért nincs ez jobban kiépítve MO-on. Pedig szerintem tök sok előnye lenne a munkáltatóknak és a munkavállalóknak is. Ja és a másik, hogy igazából hivatalosan GYED mellett nem is lehet munkát vállalni. No comment... Mintha a GYED olyan sok lenne... A kismamabérlet sem jár. Egyszerűen nem is értem, hogy miért gondolják azt hogy aki GYED-en van, az egyszerűen milliomos...

Na bocsánat itt a mérgelődésért, de állandóan belefutok ilyenekbe és csak felhúzom magam rajta.

Rita

 
 

 
 

Köszi Andi a választ! Valószínűleg megpróbálom.

KépKép
 
 


Becka!

Először is nagyon szép neve van a kisfiadnak:)Olivérnek is ez a második neve.

Én is csak dícsérni tudom a dokinkat :wink:

Én már 2x szültem nála,1x a MÁV-ban 1x pedig a SOTE II-n.Mindkétszer nagyon rendes volt,türelmes,segítőkész,humoros,figyelmes..stb..szal csakis jókat tudok írni hál'istennek!

Az is nagyon számít sztem h a szülésznővel is jól együtt tudjon dolgozni,én mindkétszer ezt is megtapasztaltam pozitívan...

Andi már leírta a címet..én is csak tavalyi árat tudok ami 8.000ft-ot volt alkalmanként...

És h mennyit kért a szülésért?Ahogy Andi írta nem kér konkrét összeget,mindenkire rábízza h mennyit ad..attól függően h ki mennyire volt megelégedve.Ez nagyon szimpatikus h nem mond árat,szuetm benne még él a hivatástudat is :wink:

2005-ben 30.000ft-ot adtam a Kisfalvinak +20.000ft-ot a szülésznőnek,most 2008-ban pedig 40.000ft-ot a dokinak és 30.000ft-ot a szülésznőnek.

Ha még van kérdésed szívesen válaszolunk :wink:

Rita!

Teljesen igazad van!!!!

Panni :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: gyerekülés a kocsiba :roll: :?:

Marcipán 8500gr körül van, ugyan a hordozó 13kg-ig van hitelesítve, de 9kg-tól már biztonsági gyerekülések vannak, lassan beszereznénk egyet, de vacillálunk a márkák között. Ti mit használtok/használtatok és kb mikortól érdemes abba átültetni a bébit?

Rita!
Egyet tudok érteni veled!!
Olyan sok a Gyes, Gyed hogy mellette teljesen felesleges dolgozni :roll:
Majd Apuci dolgozik 2 ember helyett :twisted: hogy valahogy megéljen a kis család :twisted:
De azt hiszem, kár ezen mérgelődni, ez Magyarország, nincs pénz a változtatásra (mint ahogy annyi sok fontos dologra nincs) és csak felhúzza magát az emberlánya :?


Andi

Kép
 
 


Szia Andi!

Mi kb. 1 hónapja ültettük át Marcit a következő méretű gyerekülésba. Ez olyan hogy tényleg már ülni kell benne és előre fele néz. Ő nagyon élvezi mert jobban kilát belőle.

Mi ezt kaptuk és nincs semmi extra márkája. Én egyébként sem vagyok valami nagy "márka"-rajongó, sokszor többre megyek egy "márkátlan" dologgal ami ugyanazt tudja csak olcsóbban megkapom. Pl. ilyen a babakocsink is, nincs semmi extra márkája, de ennek ellenére nagyon szuper és mindent tud amit a márkások, de töredékébe került.

Szóval túl sokat nem tudok segíteni, szerintem akkor ültesd át ilyen nagyobb gyerekülésbe, ha már sokáig ügyesen tud ücsörögni.

Rita

 
 


Hú egy kicsit megint panaszkodok!

Tegnap annyira elegem volt már estére. Nem tudom mi volt Marcival, de a nap nagy részében nyűglődött vagy visított. Ebéd után aranyosan eljátszott egyedül, de ezt leszámítva egész nap rajtam lógott, cibálta a nadrágomat, és nyavalygott. Ha felvettem az sem volt jó, ha játszottam vele az sem, szóval semmi. Aludni nem volt hajlandó csak séta közben a babakocsiban. Így délután is elvittem sétálni hogy aludjon, aludt is kb. 1,5 órát, gondoltam, utána majd jobb lesz és megint aranyosan kipihenten játszani fog. De nem: 1 órán keresztül megint csak szenvedett!!! Ja és persze a férjem meg nem volt itthon, úgyhogy én már teljesen kész voltam... Egyszerűen nem bírtam türelemmel, teljesen kiakadtam.

Egyébként is mostanában kezdi felvenni Marci ama "jó" szokását, hogy ha valamit akar vagy valami nem tetszik neki akkor visít, hisztizik! Egyszerűen nem tudom mit lehet vele csinálni ilyenkor, de én ezt nem igazán bírom idegekkel, hogy egész nap rajtam lóg. Tudom nem vagyok az az "ősanya" típus aki egész nap eljátszik a gyerekével, és mindenben örömét leli ami a gyerekkel történik. Szeretnék egy kis időt magamnak is, de Marci ezt nemviseli el! Ha már leülök a gép elé akkor jön ide és nyavalyog! (Most is itt van már természetesen!) Egyszerűen nem látom hogy mit lehetne csinálni, de most ez iszonyúan fárasztó...

Na elnézést a kiakadásért de tegnap már aludtam mikor a férjem hazajött (10-kor), reggel még aludtam amikor elment (5-kor), így valakivel meg kellett osztanom.

Bizakodom hogy majd jobb lesz! Minden nap egy új remény!

Rita

 
 


Rita!

Hát ez kortünet sajna..vagy az is lehet h valamija fájt(pl,fog)..szal csakis türelmet kívánok neked és kiratást!!Teljesen átérzem a szitut,bár nekem egy fokkal jobb mert délutántól a nagyok eljátszanak Olikával,meg egy héten két délelőttöt anyuval van míg én tornázom meg intézem amiket kell.

Nem tudod anyukádnak néha "lepasszolni" h neked is legyen egy kis szusszanásnyi időd magadra??

autósülés:osztom Rita véleményét.Mindhárom srácomnál márkátlan ülésünk volt/van és tökéletesen megfelel a célnak.A lényeg h Januártól csak E/3-4-stb.....és ettől felfelé jelzésűek a jók az EU szabvány szerint..mert az a tutira biztonságos.Azon belül tök mindengy a márka.Én már 6 hós korától ilyenbe hordom Olikát mert egyszerűen nem fért már a hordozóba.És mivel ő akkor már 9 kg volt így nem volt gond és simán elült az ülésben.Amúgy ez nem teljesen ülő pozíció,félig fekvő-félig ülő..a miénket lehet állítani több pózba..én pl.a a legfekvőbbet használom mert sokszor hazafelé elalszik ebbe és tök kénylemesen tud aludni benne.(most is a garázsban alszik a kocsiban) :wink:


Asszem olyan 18-20 ezer körül volt a miénk anno 3 éve.A márkásak ebből a méretből olyan 50-60-70 ezer körül vannak.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny,

Köszi a bíztatást. A "gond" az, hogy az összes nagyszülő dolgozik, így max hétvégén érnének rá, de akkor egyébként is (minden vasárnap) valamelyik nagyszülőnél vagyunk. Férjem meg néha nagyon sokat dolgozik, ha úgy jönnek össze a munkák, akkor reggel 9-től este 10-ig. Éljen a vállalkozás!

De egyébként a mai nap már jobb volt, aranyos volt Marci, most is épp szórakoztatja magát, így egy kicsit regenerálódtam! :-) Tegnap épp csak én is mélyponton voltam és még Marci is "rátett egy lapáttal" valószínűleg ezért is készültem ki jobban mint máskor. Csak egyszerűen utálom az ilyen napokat... De hát ez a gyerekkel együtt jár! :-)

Rita

 
 


Sziasztok!

Rita, Panni köszönöm a válaszokat.
Megmondom őszintén mi sem akarunk túlzásba esni a gyerekülés árát illetőleg, de hát a biztonsága mindennél fontosabb :!:
Tudom, hogy sokszor a márkát kell megfizetni, de azért gondolom csak kell lennie egyéb különbségnek is egy olcsó és pl egy Römer között :? (na, nem mintha a Römer-t meg tudnánk/akarnánk fizetni) :roll:

Mi a Chicco Key1 x-Plus-t nézegettük. Nincs esetleg valakinek akár hallomásból, akár saját tapasztalatból infója erről a típusról?

Tudod, Rita vannak napok ami nálunk is olyan, mint az általad emitett!! Amikor nekem sincs jó napon és Marcinak sincs és akkor is nekem kell hozzá alkalmazkodni. Ez nehéz tud lenni :oops:
De másnap mindig jobb :) :) És ez a lényeg :D
(csak így lehet átvészelni a nehéz napokat)


Jó éjszakát mindenkinek!

Andi

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom megint nagy a pangás.
Nekem sem sok időm van jönni, sajna Alízom nagyon carul van. Pár napja elkezdett köhögni, folyt az orra nagyon, gondoltam elkapta Lilitől, mert ő már egy hete náthás, nem is jár oviba.
Pénteken gondoltam csak elviszem a dokihoz, nehogy hétvégére valami gond legyen, hát még jó, hogy elvittem. Azt mondta a doki, hogy valami asztmatikus hörgőszűkülete vagy mi van, sípol a tüdeje, felírt egy hörgőtágító kúpot, aminek hányás lehet a mellékhatása (amellett, hogy szegény már amúgy is annyira köhögött, hogy majdnem hányt).
Hát a kúp megtette hatását, 2 napig mindent kihányt amit megevett (hozzáteszem alig eszik valamit, reggel-este fél adag tápi, már ha egyáltalán elfogadja). Mostmár nem adom a kúpot, mert ez nem állapot.
Szerencsére teát iszik, de így is aggódom. Viszont ami jó, hogy elég jó a kedve, virgonckodik, képzeljétek már feláll.
Holnap megyünk vissza a dokihoz.

Rita! Én is sokszor nehezen viselem, hogy Alíz egyfolytában rajtam csüng, plusz Lili mostanában rettentő anyás lett, csak velem akar játszani, egész nap mesét kell olvasni és puzzle-t kirakni :roll:
Nem egyszerű...
Sokszor úgy érzem megőrülök, ez a bezártság, a tél, hideg, sötét...szinte sehova nem járunk, a pénz is kevés mostanában...jöhetne már a tavasz.

Távmunkalehetőségről sajnos én sem tudok, pedig nagyon okos dolog, mondjuk nekem speckó a két gyerek mellett nem nagyon lenne időm, de amúgy nagyon jó dolognak tartom, kár, hogy nincs lehetőség.

Én azt tervezem, ha Alíz 2 éves lesz és lejár a gyed, akkor elmegyek takarítani , vasalni, heti 1-2 alkalommal, mert a gyes egy kalap sz@r.
Andi! Nekünk is egy no name gyerekülésünk van, Lilinek meg egy Pierre Carden, plusz a hordozónk is az. Állítólag ennek elég rossz a töréstesztje, ezt mostanában hallottam :( :roll:
De sajnos egy Römert mis em tudunk megfizetni.
A chicco-ról nekem nincs infóm.

Becka! Üdv itt! Ostom a lányok véleményét a dokival kapcsolatban!
Most várjátok a második babát? Vagy még csak tervben van?

Írjatok Csajok!!!

KépKép

KépKép
 
 


Sehol senki?????

Remélem mindenki jól van!!!

Mi már szerencsére meggyógyultunk.

Alíz nagy virgonc mostanában, be nem áll a szája: bababababa, tetetetete és sikongat, nagyon cuki, ha kimegyek a szobából meg bőgve mászik utánam.

Úgy néz ki ráfanyalodik a főztömre,a múlt heti kajákból, amit lefagyasztottam, mert nem akarta megenni, a héten mindet benyalta... :shock:

Na nem szórakoztatom itt magamat tovább, megyek aludni! :? :lol:

KépKép

KépKép
 
 


Marci eltüntette amit írtam az előbb... :twisted:

Megpróbálom újra:

Gabi, örülök hogy meggyógyultatok és Alíz szépen eszeget! :-)

Mi megvagyunk, nincs semmi különös. Csütörtökön voltunk zenebölcsiben, ami nagyon tetszett Marcinak. Először egy kicsit megijedt a sok idegen felnőttöl, sírt is picit, de utána megnyugodott és nagyon élvezte az alkalmat. Hazafelé pedig elaludt és 2.5 órát szundított! :-) Szóval valószínűleg megyünk máskor is.

Lenne viszont egy kérdésem is. (Talán Panny tud válaszolni de lehet hogy más is). Marci reggelente tejpépet kap, eddig HA-pépet adtam neki amit a doktornéni írt fel. Viszont most elfogyott és őszíntén szólva nincs kedvem receptért elmenni (főként ebben az influenzás időszakban), és arra gondoltam, hogy adnék neki sima boltit. Szerintetek már lehet neki ilyet adni vagy HA-pépet kellene 1 éves koráig. 2 nap múlva 11 hónapos lesz. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszi előre is a segítséget!

Rita

 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, csak nem történt eddig semmi különös.
Na, de most.......
Megindult a kicsifiunk!!!!!! :)
Kombinálja a hasoncsúszást a mászással és a technikája sem tökéletes még, de elindult előrre :D Én nagyon boldog vagyok, bár tudom ez nálatok már rég nem hír. Az utóbbi néhány héten erre gyúrt nagyon, meg a felállást tökéletesítte. Úgy látom, élvezi hogy tud helyet változtatni saját maga is :) :) De mostmár semmi nincs biztonságban, szekrény, fiók, asztal, távirányító.... Lehet mindent zárni, pakolni, dugdosni.... Ma megyünk is venni gyerekzárat a szekrényajtókra.

Rita, mi az a zenebölcsi?
Tudom, hogy nem feltétlenül tőlem várod a választ a kérdésedre, de amikor én hasonlót tettem fel a doktornéninknek, akkor megkérdezte, hogy volt-e valamilyen ételallergia a családban, ha nem, akkor akár adhatnék már én is "bolti" tápszert vagy tejpépet. Mondjuk, Marci eszik is nem HA tejpépet :? Nálunk nincs semmi gond vele!

Gabi, az tök jó hogy változik Alíz izlése :lol: Jobb így neked, vagy egyszerübb volt az üveges kajcsi?
Nálunk felváltva mennek a dolgok, hol üveges, hol saját gyártmány. Néha válogat a kicsike, egyik nap nem eszi meg, másnap meg szó nélkül beveri ugyanazt a kajcsit :roll:

Nekem is lenne egy kérdésem: szerintetek az gáz, hogy én a reggelin és a vacsin kívül a tízórai és az uzsi mellé is adok tápszert (120ml-t alkalmanként) Marcinak? :roll: Ő szivesen fogadja, sőt ha fáradt mást nem is hajlandó enni (ez főként uzsinál fordul elő)!!!

Andi

Kép
 
 


Andi!

Tök szuper hogy elindult Marci. Az én Marcipánom is kb. ennyi idősen indult el! :-) Örülök neki, ügyesek vagytok! És azért mert mi már túl vagyunk ezen örülünk az örömötöknek!

Köszi a tanácsot is. A férjem családjában van tejallergia, de gondoltam, hogy így 11 hónapos koráig vigyáztunk, talán most már nem lesz gond. Természetesen sima tehéntejet még nem akarok neki adni, csak ez a tejpépes receptezés már egy kicsit unalmas. Joghurtot, túrót már kap rendszeresen, attól sem lett semmi baja, így bízom benne hogy nem lesz gond. Megkérdezhetem, hogy Te melyik fajtát veszed?

Rita

 
 


Rita!

Köszi, hogy örülsz :) Aranyos tőled :)

Tejpépből evett már Marci Milupát, Mildipépet, Hipp-et is, tápszerből pedig a Milupa Jó éjt vált be nagyon.
Ugy láttam a képeken, hogy a gluténmentességen már túl vagytok(palancsinta), tejterméket eszik Marcitok rendszeresen, meg nem is hiszem hogy azon az 1 hónapon bármi is múlna :roll: Bízzunk benne, hogy nem lesz gond :wink:
Egyébként én is csak azért receptezek tejpép és tápszer fronton, mert így sokkal olcsóbb mint a boltiak! És sajna nem mindegy!!!

Viszont, Te nem írtál semmit az én kérdésemre!! Neked mi a véleményed róla?

További szép napot!!!
Andi

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsesz,hogy úgy eltűntem,de zajlik az élet nálunk is.
Látom,olvasgatom,hogy milyen szépen nőnek a babák.Gratulálok az elinduláshoz,mászáshoz.
Mi is növögetünk.Csak annyira nyűgi mostanában,mert a nagyok állandóan elkapatják,és ha egyedül vagyunk,nem lehet vele bírni.
Elkezdtünk hozzátápizni,mert kevés volt a tejcsi.A gyümik nagyon bejönnek,és a sütőtököt imádja.A tejpép is nagyon bejön neki.
Amúgy cicizik még.
Én kicsit ki vagyok,mert éjjel még mindig 2 óránként,van hogy óránként ébred.Napközben meg a háztartás,nagyok,apa stb.Szóval majdcsak túl leszek ezen is.Kicsit most nehéz.

Van egy két kép.

Már fel is kelt.Fél órát aludt most is csak. :evil:

Kép mászunk

Kép hamizunk

Kép

Mindenkinek sok puszi.

Kép
Kép
Kép
 
 


Andi!

Bocsi, hogy nem írtam a tápszerhez semmit, de nem tudok hozzászólni. Én ugyanis nem tápszereztem, csak szoptattam. De mérni nem mértem, hogy mennyit, így lehet hogy evés után már csak pár kortyok ivott. Kb. 8 hós koráig 4-szer szopizott (reggel, tízórai, ebédnél a főzelék után és este a vacsora után). 10,5 hós koráig már a tízórait kiváltottuk a joghurttal, és most már a délit is kezdjük elhagyni. Alapvetően ha szívesen eszi akkor nem hiszem hogy gond lenne hogy adsz neki. Ha majd ő úgyérzi hogy jóllakott a tízóraival/uzsonnával biztos nem fogja megenni. Esetleg az nem lehet, hogy szomjoltásra kell neki? Ha vizet adsz mondjuk helyette akkor mit szól? Marci legalábbis mindig sokat iszik az étkezések után!

Köszi a tanácsokat!

Daniki, jó volt rólatok újra olvasni épp a napokban gondoltam rátok! Nagyon aranyosak a képek! :-) Az éjszakázást én is nagyon nehezen bírtam, de szerencsére karácsony óta Marci átalussza az éjszakát, max. 1x ébred de akkor is csak egy kis víz kell neki és visszaalszik! :-) Annyira vártam már ezt és nagyon örülök neki. Remélem nektek is mihamarabb rendeződnek az éjszakák!

Rita

 
 


Csajok!!! De jó, hogy jöttetek!!!

Andi!

Gratula Marcinak, hogy mászik! Persze, hogy örülünk neki!!! :D :wink:

Én tápszert csak reggel és este adok Alíznak, mert a dokink azt mondta, így adjam, de nem hiszem, hogy baj lenne, hogy Marci többször kap. De igaza lehet Ritának, hogy szomjoltásra kell neki.... Amúgy vizet, teát iszik?

Én jobban örülök neki, hogy Alíz az én főztömet eszi, bár néha macerás pepecselni, meg az üveges kaják között sok olyan is van, amit én nem tudok megfőzni. De szerintem nem finomak, nagyon ízetlenek, én azért jobban beízesítem az ételeit.
És persze anyagilag sem mindegy, mert nagyon drágák, és mostmár egy üvegnyi mennyiség nem is elég egy étkezésre.


Rita!

Én a tejpép kérdéshez nem tudok hozzászólni, de ha volt allergiás a családban, akkor jobb az óvatosság. Ha most nem is lesz baja tőle, később még lehet.


Daniki, jó, hogy jelentkeztél! Nagyon szép Zsani!

Sajnálom a nehéz éjszakákat, mi is szerencsések vagyunk Alízzal, mert éjjel jól alszik, igaz nappal alig-alig.... Én nem is tudom, mit csinálnék, ha lenne még egy gyerekem. A kettő mellett is néha besokallok, nem hagynak nekem egy szusszanásnyi időt sem. A lakás mostanság egy oltári nagy kupleráj, nincs időm semmire, szóval megértelek.

Le a kalappal a 3 és több gyerekes anyukák előtt!!! Tőlem, ha valaki megkérdezi, hogy mikor jön a harmadik....hát nagyon csúnyán nézek!!!! :evil: :lol:

KépKép

KépKép
 
 


Panni!!! Merre vagy???

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Itt vok :wink:

Gabcika!

Egyátalán nem sokkal nagyobb gond még egy gyerek hidd el!!Úgyhogy Hajrá!! :wink: Na jó,csak vicc volt :lol: :lol:
De most komolyan..a nagyok nekem napközben oviban,egész nap csak Olika van(persze ő is pakol mindent ezerrel :wink: )

tejpép:Rota sztem egy éves korig azért ajánlott a HA tejpép hogy később se leygen esetleg allergiáa a gyerek...azt gondlom amúgy h már 11 hósan adhatsz sima tejpépet Marcinak,főleg h nálatok nincs bronchitis vagy ilyenek.Nálunk Olika 2 éves jkoráig nem ihat tejet,táppból is csak a HA és a tejpépből is csak az.Mondjuk ahogy írtad hogy a férjedéknél van tejallergiás..hát meggondolandó :shock: :?

Rita!

Irathatsz Marcikának rizspépet is..kis változatosság h ne mindig ugyanaz legyen.Olika az isszereti nagyon.

Daniki!

Nagyon édes a kiscsaj!!Jó h te is jelentkeztél....

Én össze tehetem a kezem mert Ilka 12 órákat alszik éjjel egyhuzamba :wink:

Olika már egyedül áll,pár nap sztem és elindul..teper mindenhova,náluink sincs semmi biztonságban :wink: a járássegítőt csak úgy tolja mint a meszes :wink:
Anyu elnevezte kis Toldi Miklósnak :wink: mert olyan erős..alig lehet pelenkázni-őltöztetni,össze vissza tekeredik nagy erővel :wink:

Oli bébiételekt eszik..sztem meg olcsóbbra jön ki mintha én pepecselnék,mosogatnék stb...és nem igaz h neki iztelen..ők még nem ismerik az ízeket,nekik ez a természetes..és olyanok is vanna a bébiételekből amit amúgy nem tudnánk venni,főleg nem ilyen kicsi mennyiségben...pl.lazac,bárány,hal..ami amúgy meg nagyon egészséges nekik.
Én mindig figyelem az akciókat és ott veszem ahol olcsóbb :wink:

Andi!

Sztem nem gáz ha máskor is iszik Marci tápot nem csak reggel..de nem lehet h olyankor szomjas??Vizet nem próbáltad helyette?
Olika imádja a vizet hál istennek..ő már csak este issza a tápot(de akkor 300ml)reggel biojoghurtot eszik,este meg tejpépet..szal így kivan a tejellátása :wink:

Na mennem kell a nagyokért az oviba,utána taekwon-do és utána jövünk csak haza.

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni! Háááát...én nem tudom elképzelni, hogy nem nehezebb 3 kölökkel...kétfelé szakadni sem bírok, és az a probléma, hogy ha egyikkel játszom, foglalkozom, akkor tuti jön a másik, hogy vele foglalkozzak, viszont a kettő egyszerre nem megy, mert Lili féltékeny, és lökdösi félre Alízt, Alíz meg folyton belekotnyeleskedik Lili dolgaiba, és ez folyamatos ellenkezést szül... :roll:
Persze az ember megoldja, akárhogy is van, de én nem akarom tovább bonyolítani :oops: :lol: meghát, biztos önző is vagyok, de magamra is gondolok, szeretnék még "élni", mostanában úgyis nagyon úgy érzem, hogy kezd sok lenni az itthonlétből, a bezártságból....aztán ki tudja, lehet, hogy pár év múlva majd újra vágyom kisbabára, mikor ezek már nagy culák lesznek :lol: (de mondtam apának, akkor üssön agyon :oops: :lol: )

Kaja ügyben: igen, én is tudom, hogy még nincsenek tisztában az ízekkel, de ha néha kapja az én főztömet is, ami akárhogy is nézzük, csak ízesebb mint egy bébiétel, akkor azért gondolom tud különbséget tenni. Na mindegy, végülis mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, hiszen mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Meg persze ahogy a gyerek akarja...

KépKép

KépKép
 
 


Lili fürdeti Alízt :)

Kép

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Gabcika, édesek a lyánykáid!! :D Milyen jó húsban van Alíz, de nem kövérke! Pont jó!

Kaja ügyben: azt hiszem szerencsém van Marcival. Ő nem válogat, eszi az én főztömet, meg az üvegest is. És igazából olyannal még nem találkoztam amit nem evett volna meg :lol:
A kis mindenevő haspók!!

A több gyerekkel kapcsolatban: én jelenleg azt sem tudom elképzelni, hogy tesót szeretnék Marcipánnak :roll: Lehet, hogy majd idővel.... de nem hiszem :roll:

A kicsifiam úgy beindult a mászással, hogy már bejárta az egész lakást, mindenhol pakol, felkapaszkodik, tologatja a szemetest, szóval rosszalkodik......... De imádjuk!!
Képzeljétek, először leszokott az uzsi mellé ivott tápszerről, most meg 2-3 napja nem kap a 10órai mellé sem. Nincs hiszti sem. Minden ok. Viszont rengeteg vizet iszik (ami nem baj!!!!) napi 2-2,5dl-t legalább.

Daniki, jó hogy olvastunk rólatok!! Jöhetnél sürübben, ha lesz rá időd!!

Rita, merre?????????

Üdv mindenkinek!!!
Andi

Kép
 
 


Andi!

Ezek a Marcik már csak ilyenek. Az én fiam is mindenevő. Már néha azon viccelődünk hogy tudnánk-e neki annyi kaját adni amennyit nem eszik meg, illetve hogy vannak-e egyáltalán izlelőbimbói! :-)

Szóval én is nagyon örülök hogy kaja terén nincsen semmi gond!

Marci már nagyon próbálkozik a járással, már pár lépést megtesz kapaszkodás nélkül és nagyon büszke rá! :-)

Szóval jól megvagyunk szerencsére!

Rita

 
 


Rita!

A név (Marci) kötelez!!! :lol: :lol:

És hogy döntöttél a "bolti" tejpéppel kapcsolatban?
Egy kicsit utána olvasgattam a dolognak, mert mi is érintettek vagyunk, ugyanis sajtot és túrót szeretnék illetve már adok is Marcinak, és találtam ezt az oldalt:
www.etelallergia.hu/tejfeherje.htm
Ezt elolvasva, úgy gondolom, hogy biztos nem tejallergiás a Marcid, "maximum" laktózintoleranciája lehet (bár, ne legyen).
A mi Marcink is eszik már túrót mindenféle gyümivel keverve és nagyon szereti.

Panny, amit emlegetsz "biojoghurtot", az pontosan mi, milyen márka?

Ki hogy áll az influenzával?
Nekünk egyenlőre sikerült elkerülni, remélem így is marad!!! :roll:
És remélem nektek is!!!!!

Minden jót mindenkinek!!
Üdv: Andi

Kép
 
 


Szia Andi!


Múltkor végülis vettem 1 doboz sima tejpépet, de jövő héten megyünk a doktornénihez és akkor majd iratok fel HA-t, főként mert úgy olcsóbb. De most igy kihúztuk ezt a hetet.

A linket majd megnézem, köszi hogy küldted.

Szerencsére az influenza minket is elkerült, pdeig azért sokat járunk ide-oda. Örülök neki, hogy Marci már lassan 1 éves de egyenlőre 1-2 pár napos náthát eltekintve semmi baja nem volt addig. Remélem nem lesz egy betegeskedős fajta. (Mondjuk mi sem vagyunk azok szerencsre!)

Rita

 
 


Sziasztok!

Hát az influenza eddig minket is elkerűlt csodával határos módon..mert ugyebár a srácok járnak oviba ahol nagy a bacitömeg :x ..pl.Krizsiéknél a 30 gyerekből egyik nap 5-en voltak...hát remélem továbbra is megússzuk.A barátnőmék egész családdal beleesetek és ráadásul még szövődményként tüdőgyulladást is kapott a kislányuk(2 éves).

Andi!

Én csak baíztatni tudlak h legyen tesója Marcinak,legalább egy!! :wink:
Tudod egy testvér egy nagyon erős kapocs és lelki többlet ami nagyon kell a gyerekeknek.Főleg felnőtt korban amikor esetleg a szülők már maghalnak..szal akkor a tesó aki igazán lelki támasz lehet a embernek.
De gyerekkorban is nagyon jó érzés egy tesó sztem..sok mindenre megtanítja a lurkókat(alkalmazkodás,osztozkodás,mások segítése,másokra odafigyelni stb..)ami csak előnyére szolgál a gyerekenek.Gondoljátok meg:)

Spar-os(Natur pur) biojoghurtot veszek Olikának..kisebb darabok vannak benne,de Olika szereti a darabost..aki nem annak át lehet turmixolni.Én általában citromosat,epreset,müzliset,almás-krtéset,barackosat veszek neki.

Gabci!

Csajszik nagyon szépek és édik!!:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny!

Tesó............ Tudom, hogy jó dolog. Nekem is van, páromnak is van. De ez nem ennyire egyszerű :cry:

Szerintetek, én is adhatok már Marcinak ilyen joghurtot? :?:

Most tök jó, hogy esik a hó!!! Van rá némi esély, hogy a Mikulás által hozott szánkót végre használni is tudjuk :D :D

De egyébként k...ra unom már a telet. Hideg is van, meg még ez a nyomorult influenza járvány is.......
Gyakorlatilag szobafogságban vagyunk Marcival. :x :cry: :roll:
Sétálni nem nagyon tudunk lemenni, mert Marci belefagy a babakocsiba, vagy kifújja az orkán; emberek közé meg nem megyünk a bacik miatt!!!
Tavaszt akarok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Azt kérdezném tőletek, hogy nálatok hogy alakul a lefekvés?
Nálunk ketrecharc van! :? (a kiságyban)
Nem tudom, hogy testi kényszert alkalmazva igyekezzek a földön tartani Marcit, vagy hagyjam hogy felálljon, járkáljon a kiságyban (ez kb 30perc!!) és amikor már térdre esik, akkor próbáljam elaltatni.
Megmondom öszintén, engem mind a két verzió kikészít :roll: :oops:
Adjatok tanácsot!!!!!!!!!!!!!

Várom válaszotokat!

Andi

Kép
 
 


Szia Andi!

Bocs hogy csak most írok de Marci nem nagyon kedveli ha számítógépezek. Konkrétabban idejön és beleharap (!) a kezembe, ha a gép előtt ülök. :twisted: Most épp elvan valami játékkal úgyhogy gyorsan próbálok írni!

Szóval altatás. Na mi ezt eléggé elszúrtuk. (Bár nem tudom hogy ha újrakezdhetném hogy csinálnám másképp.) Marci kezdettől fogva ahoz szokott hozzá, hogy cicin alszik el. Ez egy ideig nem is volt gond, viszont ahogy kezdtük elhagyni a szopizásokat egyre inkább aggódtam, hogy hogyan fog ez menni. Emiatt is tartottam meg egészen sokáig az ebéd utáni szopizást mert ez lényegében az altatás is volt.

Jelenleg ott tartunk, hogy a cici helyett a cumisüveggel is hajlandó már napközben elaludni. Ez délelőtt úgy történik hogy leteszem az ágyába és a cumisüvegben megkapja a joghurtját és mire az elfogyasztja már alszik is. (Tudom hogy ez sok szempontból nem egészséges, de most ez működik és örülök hogy már sikerült megválni a cicitől.) Délután pedig amikor már látom rajta hogy nagyon fáradt akkor az ölembe veszem és cumiüvegből vizet adok neki, és így hajlandó elaludni. Na ezt már egy egészen jó dolgonak tartaom, remélem megmarad később is. Este meg úgy van, hogy szopizik abba egy picit belealszik. Ekkor leteszem az ágyába amire általában egy kicsit megébred, de ismét cumisüveg víz és azzal elalszik.
Tudom kicsit cumisüveg-függő a gyerekem, de talán amig csak vizet kap benne (a joghurtot leszámítva) és nem mindenféle cukros cuccokat addig nem olyan vészes!
Nem mondom hogy ez a legjobb megoldás, de nálunk ez működik.

Szóval sajnos túl sok sikertörténettel nálunk nem tudok beszámolni így tanácsot sem tudok adni. :(

Rita

 
 


Rita!
Köszönöm szépen hogy válaszoltál, bár valóban én ebből nem nagyon tudok hasznosítani semmit :cry:
De azért tényleg köszönöm!!!! :wink:
Marci nem cumisüveggel alszik el és karban sem :cry:
Muszáj őt letenni a kiságyába (ami egyébként nem baj, örülök hogy így van). Ha marha álmos, akkor nem tornázik az ágyában amikor leteszem, de sajnos amikor aludnia kellene és amikor ő álmos, az nem esik mindig egy időbe :?

Hátha valaki másnak van valami tapasztalata/ötlete :roll:
Andi

Kép
 
 


Andi!

Akkor az lenne a megoldás h akkor kelljen aludni amikor álmos,nem??Miért kényszeríted ha nem álmos??Gondold el h egy felnőttnek sem lenne komfortos ha akkor kényszerítenék ha ő még nem álmos???!!! :?

Úgy alakítsd a napjaitokat h az esti alvás előtt ne legyen közel az előző alvás..próbáld minél inkább lefárasztani h szinte beájuljon az alvásba,,hogy megváltás legyen neki h aludhta mert fáradt..ha mindig úgy próbálod őt letenni h nem álmos akkor eleve egy nagyon rossz tapasztalat és beidegződés lesz a gyerekeben és utál majd aludni a rossz élmények miatt...

És egyébként Rita..miért lenne baj ha így alszik el a kisfiad??Ebben semmi rossz nincs..az persze gáz lenne ha cukros kakaóval vagy valami üditővel cumisüvegezne este Marci..de így??Semmi de semmi gond nincs ezzel sztem!!

Nekem mindhárom srácom így aludt/alszik el h cumisüvegben isszák a tápit és azon elalszanak.Van h az ölemben issza Olika és úgy rakom be a kiságyba alva,de van h eleve beteszem őt a kiságyba,már szinte kívánja,követeli a tápit...már tudatosult benne h a tápi után ő alaszik....van h kitámasztom neki a cumisüveget egy plüssálattal és addig ott figyelem míg issza...és így tutira nem ébred fel ha beteszem a kiságyba..ez nálunk már Krizsikénél is bevált,és most Olinál is.Mindig figyelek rá h a délutáni alvásból soha ne 4 után kelljen mert akkor nagyon sokára tudom csak letenni...és próbálom őt jól lefárasztani...bár ez nálunk nem nehéz mert a nagyok ebbe segítenek :wink:

És hiába írják a szakemberek h nem szabad cumisüvegen hagyni elaludni mert h a foga így meg úgy...először is a srácaimnak gyönyőrű fogaik vanna és egy romlott sincs(pedig az oviban a csoportban sokaknak van a sok teáztatástól)szal ahogy már nagyobbak lettek természetesen le lettek szoktatva a cumisüvegről és este megitták pohárból a tejcsit és utána fogmosás és alvás..ezt kb másfél -2 éves korban lehetett végre hajtani..de addig én nem kísérleteztem mással..nekünk ez nagyon bevált és tényleg nem okozott károkat a fogakban.Kakakót én sem adnék cumisüvegből soha.

Ja és Andi!

Simán adhatsz már Marcinak ilyen biojoghurtot!!!Sztem fog neki ízleni :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny,

Köszi amiket írtál, megnyugtatott.

Két dolog miatt féltem, hogy ez nem biztos hogy jó szokás: az egyik a fogak, mert erről egy csomó helyen olvastam hogy árthat a sok cumisüveg. A másik pedig a későbbi leszokás kérdése, de megnyugtat hogy nálatok is működött a nagyobbaknál.

Szóval köszi a megerősítést!

Rita

 
 


Rita!

Igen minden gond nélkül leszoktak a cumisüvegről...pl.az utcára soha nem vittük..a vízet mindig kulcsból ítták vagy Aventes varázs itatóból..szal csak estére maradt a cumisüveg..de tényleg minden lelki probléma nélkül elhagyták és bizton állíthatom h a foguk se lett rossz,sőt szép ,egészséges foga van mindkettőnek :wink:

Nem tudom emlékeztek-e még Csige-bige-re..igaz h már nem a Kisfalvihoz jár de megírom nektek(remélem nem szúr majd le érte :wink: )hogy pozitívat tesztelt!!Nagyon aggódik még de reméljük minden OK lesz!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Panny, az mind szép és jó amit leírtál, sok igazság is van benne, sőt én is azért aggódom, h nem lesz ez így jó! De el sem tudom képzelni, hogyan alakulna egy nap ha rajta múlna az alvása.
Amit leírtál, az nálunk nem müködne.
A reggel 8órás ébredés után a térdreeséses alvás úgy fél1-kor jön el és kb 1-1 1/2óra alvást jelent. ha 1/2 2-2 körül ébred, akkor kizárt dolog h este 1/2 8-8ig (ez a fürcsi ideje hónapok óta) kibírja. Ha meg hagyom h ugy legyenek a dolgok ahogy ő akarja, akkor talán6 körül elaludna, na de akkor este mikor tudnám letenni.... éjfélkor?
Na, mindegy. Majd lesz valahogy.

Vettem neki biojoghurtot(almás-körtést). Ez marha híg!!! Te mivel adod neki?

Miért pártolt máshoz Csige-bige? Történt valami?
Remélem, minden rendben lesz nála!!

Panny, te hány fórumon vagy jelen???? :shock: Ennyi időd van? :wink:

Andi

Kép
 
 


Andi!

És ha még 2x alszik Marci akkor esetleg nem lehetne arra szoktatni h délelőtt előbb elaludjon..ezáltal a 2.alvása is előbb lenne és akkor este simábban elaludni...sajna semmi más megoldás nincs erre,és hidd el h ezt nem kis tapasztalatból írom! :wink: Az erőltetett alvásnak semmi értelme.....ha elfogadod ha nem...ez van...tőlem igazából azt csinálsz amit jónak látsz, de ha erőlteted akkor csak kínlódás lesz...én ezért akartam neked segíteni...

És még az jutott eszembe ha ilyen későn alszik el Marci először akkor lehet h elég lenne neki már csak napi 1x alvás...és sztem du.2.től simán kibírná pl.este 7-ig,nem?!De te tudod...

Én általában a citrormos meg az epres joghurtot adom neki,azok talán nem annyira hígak..amúgy azért is ilyen hígak mert abszolút bio,semmivel nincs feltúrbózattava...sajna ilyen...néha szoktam bele keverni puffasztott kölest meg puffasztott rizst..sztem azt te is kipróbálhatod,nyugodtan adhatsz Marcikának és attól sűrűbb lesz.

A babaneten már csak 3
topicon vagyok jelen és még van egy zárt a 2008 márciusiakkal..és még egy zárt skype is velük :wink:

Az a titka h jól be tudom osztani az időm :wink: ..mivel a nagyok nappal oviban így csak Olikával vok itthon...heti 2x-3x anyunál van Olika délutánig,addig tornázom meg takarítok,háztartást intézek, meg ügyintézek....a többi napon itthon vagyunk általában Olikával(kívéve amikor baba-mama klubba megyünk vagy barátnőzni,játszani más babákhoz,babatáncházba) és amíg alszik addig tudok netezni simán....meg este is.Nem olyan ördöngősség :wink: ..persze nagy előnyöm h anyu tud segíteni :wink:
Ja és hétvégén meg a nagyok sokat játszanak Olikával..ekkor is van egy kis időm(pl.most is:))

Csige -bigének nem volt gondja a dokinkkal csak mivel elvetélt így elment a SOTE II-re egy meddőségi specialistához.Elég kínos lesz ha összefutnak a Kisfalvival a kórházban....de ez van.

Tegnap volt az óvodai Farsang!


Kép

Kép

Kép

Kép

Olika a ruháskosárban :lol:

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny,

Nagyon édesek a gyerkőcök.

Képzeljétek tegnap este Marci belázasodott! :-( Ez az első ilyen alkalom és rossz látni. Más tünete nincsen és reggel most már csak hőemelkedése van. Remélem nem is megy vissza napközben, de majd meglátjuk. Csak olyan rossz látni, hogy csak ül az ágyban és játszik. Olyan bágyadt szegénykém. :-(

A másik rossz hogy tegnap este óta nem hajlandó szopizni. Nem tudom hogy most a betegség miatt vagy egyszerűen úgy döntött hogy ennyi elég volt neki. :-( Pedig most fontosnak tartanám, mert ha nem is sok a tej, de azért egy csomó fontos anyag van benne.

Hát így állunk, remélem hamar túl leszünk ezen...

 
 


Rita!

Remélem azóta már jobban van Marci!

Igazad van, ilyenkor főleg jó lenne a szopi a láz miatt...próbálgasd azért.De ha nem kéri próbáld vízzel is iatatni.
Lehet csak egy enhye megfázás.

És ne feledd,a láz tul.képp jó jel,mert dolgozik a kis szerevezete valamilyen kórokozó,baci vagy vírus ellen!!

És csillapítottad valamivel?És mennyitől?38,5 alatt nem kell, mert akkor nem tud védekezni a szervezete,nem tud ellenanyagot termelni.

Juobbulást!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Na úgy tűnik könnyen megúsztuk valószínűleg csak valami futó dolog volt!

Tudom hogy a láz jó, tegnap este 38,2 volt, nekünk azt mondta a doktornéni (még korábban), hogy 38 felett kell csillapítani. Ezért kapott tegnap este egy 1/2 kúpot, de azóta szerencsére nem volt semmire szükség. Délelőtt még 37,4 volt de azóta lement 37 alá és most délután sem ment vissza szerencsére. Remélem most már így is marad! :-)

 
 


Boldog Születésnapot Olikának!! :D

 
 


Rita!

Köszi így utólag is!!! :wink: Marcikának is!!!

Na mizu csajok...pangás van?! :?

Mi ezerrel dolgozunk a kistesó projecten :oops: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Húúúúú, Panny! Ez komoly? Neked aztán van energiád :wink: :D

Akkor kívánom, hogy minél előbb sikerüljön! Kislányra gyúrtok???

Remélem mindenki jól van, nagyon megállt itt az élet... :?

Mi jól vagyunk, lánykáim szépen nőnek, jövő hétvégén lesz a keresztelő Alíznak.

Puszi mindenkinek!

KépKép

KépKép
 
 


Gabcika!

Igen,kiscsajszira gyúrunk(pont ma vok a 11.napon szal ezek a napok izgisek :oops: :wink: )de ha fiúcska lesz akkor őt is hazahozzuk :lol: :lol: :lol:

És nagy buli lesz a keresztelő alkalmából?Sok vendés?

És nemsoká 1 éves is lesz!! :wink:

Panni

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Hali!

Úgy látom nem nagyon jár már erre senki :cry: de azért megírom a mi kis nagy hírünket hogy úgy néz ki kopogtat négyeske :wink: :lol: :wink: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Na jó, én gratulálok itt is!
Mikor mész doki(nk)hoz?

Nóri
Vendég
 


Hali!

Épp ma jelentkeztem be hozzá,aug.24-én megyek 13 órára.Mindig csak a 12.hét után szoktam hozzá járni(az már a tuti :wink: )addig az itteni Gödöllői SZTK-s dokihoz járok aki nagyon aranyos,rendes és profi .

Tök jól esett hogy a Csilla egyből vágta hogy ki vagyok :wink: pedig azért jó pár emberrel beszél és találkozik...rákérdeztem hogy emlékszik-e rám..erre:"Hát persze...3 fiú,igaz?!".....mondom:"stimmmm" :lol: :lol: :lol:

Gondolom a dokink is fog vigyorogni teli szájjal hogy próbálkozunk a kiscsajra :lol: :lol:

Te mikor mész?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia!

Igen, Csilla nagyon jól emlékszik. Nekem is egyből mondta, amikor majd 2 év után bejelentkeztem, hogy igen, aki a Szalóczytól jött át. Pedig nem kevesen mennek tőle.
Én júli27-én megyek 12. hetesre. Utána elvileg pont 4 héttel kell menni az AFP miatt, ugye? Na az pont 24. én meg a 13:30-as időpont "szoktam" lenni. :lol:
Majd hétfőn megtudom pontosan, mert akkor még csak 11+6 napos leszek, viszont az AFP-hez betöltött 16 hét kell (Uhh de rég volt :roll: )

Nóri
Vendég
 


Na,a végén még talizunk ott :lol: :lol: :lol:

Végülis az UH dönti majd el hogy mikorra kéri a doki az AFP-t.

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


NA ha minden igaz, ott találkozunk. 24. 13.45 de úgyis sokkal előbb ott vagyok mindig, mert nem lehet kiszámolni a forgalmat! :-)
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: