Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy ez a MÁV dolog.
 


Sziasztok!

Engem azért meglepne a dolog, hogy átment a MÁV-ba. 1 éve amikor eljött elég negatívan nyilatkozott az ottani helyzetről és nem hiszem hogy ez annyira változott volna... De meglátjuk! Kiváncsi vagyok én is.

A gátvédelemnél csak megerősíteni tudom azt amit Panni írt. Nekem is próbálkoztak, pedig első gyerek volt, a végén ugyan egy picit kellett vágni, de valószínűleg már én sem bírtam volna a fájásoknál nem nyomni (ha jól tudom ha gátvédelem van akkor nem szabad minden fájásnál nyomni), szóval szerintem nekem nem ment volna, ezért sem eröltették. De valószínűleg a próbálkozásnak is köszönhető hogy egészen kicsit kellett csak vágni!

Nálatok hogy bírják a babák a havat? Nálunk Marci 1 hete megint borzasztó éjszakánként. Van, hogy 1/2 óránként ébred és az éjszaka folyamán valamikor lenyom egy másfél órás műsort, amikor semmivel sem hajlandó visszaaludni (tea, tej, ringatás, éneklés...) Gondoltam talán a front, de azért kicsit fura, hogy már 1 hete tart. Pedig előtte már olyan jók voltak az éjszakák, most ezt egy kicsit nehezen bírom...

Ezt leszámítva tök jól vagyunk, Marci kúszik-mászik, felül, feláll a bútorok mellett, pakol, gagyog, szóval nagyon jó fej, de egy életveszély... :-) 8 kg, szépen eszik mindent, még napi 3-szor tejcsizik is, és alul kibújt már 2 foga. :-)

Üdv mindenkinek! Bocsi, hogy csak ilyen ritkán, de eléggé leköt a kis huncut fickóm!

Rita

 
 


Sziasztok!

Én egy velem egyszerre szült ismerőstől hallottam csak a dolgot.
Nekem is fura lenne! De tényleg tökéletes szülésem volt elsőre. Jó lenne a megszokott környezet, de Dokihoz jobban ragaszkodom!

Gátvédelem: nekem nem volt elvárás, de mivel két nyomással kint volt a baba, nagyon örülök, hogy két öltéssel megúsztam első gyereknél. Éjjel szültem, másnap már terpeszülésben ültem az ágyon. Bajom egyedül a felszívódó varrattal volt, ami belenőtt a bőrbe és begyulladt picit. De lehet, hogy a varratszedés kellemetlenebb lett volna.

Üdv:

Nóri
Vendég
 

 
 

Szia Rita!

Jó felőletek is hallani végre :wink:

Olika is már mászik és felül,szépen megül biztosan de még nem áll fel.Eddig a térdelésig jutott :wink: Egy zabagép,ezért is már több mint 10 kg és 80 cm :shock: :wink: Amit anno ennyi idősen a srácaim hordtak semmi nem jó rá,másfél évesre való cuccokat hord :shock: :wink:
Sajna asztmatikus hörgőszűkülete van ami hol elmúlik-hol előjön(épp most is 3 napja kijött :( )de van profi inhaláló gépünk amivel azonnal porlasztva direktbe kapja maszkkal a gyógyszereket és szuperül hat neki.Éjjelre sem viseli meg már őt a köhögés mert ahogy látom h kezd kijönni a nyavaja már inhalálom is.Hát ez van...

Kivi vok h tényleg mi igaz a hírből mert anno egy éve nekem is csak rosszat mesélt a mai MÁV-ról és nehezen hinném el h pont oda vissza menne...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Panny!

Marci egyébként nagyon durván csinálta a dolgot, mert 3 nap alatt tanulta meg a kúszás-mászst, felülést és felállást. Jó persze előtte már tett "ráutaló" próbálkozásokat, de ténylegesen 3 nap alatt rájött, hogy hogyan lehet ezeket csinálni és azóta nem lehet leállítani. Engem ez baromira meglepett, mert nemgondoltam hogy minden így egyszerre fog jönni.
Anyu rá sem ismert, pénteken találkoztunk és utána szerdán és csak ámult bámult, hogy mennyit változott pár nap alatt! :-)

Sajnálom, hogy Olikánál még nem múlt el a hörgőszűkület, de ezeknél a csecsemőkori dolgoknál annyira mondják, hogy hamar kinövi, hogy szerintem nem kell sokat bajlódnotok majd vele.
Tényleg szép súlya van, Marci is jobban hízik amióta már megy a főzelék, gyümölcs. Egyre több dolgot adok neki, és baromira tetszik neki! :-)

Hogy álltok a Karácsonyi készülődéssel? Mi egyre többet járkálunk MArcival vásárolgatni, tök jó hogy most van időm napközben erre, kevesebben vannak a boltokban és nem munka után kell rohangálni. Majd jövőre már megint izgalmasabb lesz megoldani a dolgot! :-)

Rita

 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Ritát és Pannit is újra "látom" a fórumon.
Jó olvasni, hogy ti és a fiúk hogy vagytok, ki hol tart a fejlődésben. Olyan mintha régi ismerősök lennénk.
Gabcikát viszont hiányolom a fórumról. Velük mi lehet............?
Olvasgatok én is rendszeresen, de eddig nem volt mit írni.
De tegnap Marcipán egy fogacskával lepett meg minket, ma meg még eggyel :roll: :roll:
Ugy hogy alul kinövőben van mindkettő :P Olyan édes :lol:
Azt hiszem olcsón megúsztuk eddig. A múlt héten volt 1-2 rosszabb nap, több ébredés éjjel, több nyüszi délután, és a kanalazáshoz sem nagyon volt kedve, de semmi különös.
Viszont kúszás-mászás fronton nem vagyunk sehol :cry: Marci mindig is utált hason lenni, ugy hogy ezt a pozíciót most sem nagyon kedveli és ezért nem nagyon látom hogy próbálkozni hason csúszással, vagy bármi más haladási stratégiával. Mindegy, egyszer csak rátör a vágy hogy elérjen valamit :?
Viszont szépen üldögél már. Bár még nekünk kell ebbe a helyzetbe tenni. :)

Kérdeznék is:
ha már van gyümi és főzi, akkor mi lesz a következő lépés az etetésben és mikor?
Ha kijönnek a fogacskák, akkor mit illik változtatni az ennivalón?
Nekünk most nincs védőnőnk (kilépett és még nincs új), de szeretné tájékozódni időben. Írjatok ez ügyben, légyszi.
Köszi

Üdv Mindenkinek:
Andi

Kép
 
 


Szai Andi!

Rólad is jó hallani!! :wink:

Egyátalán ne aggódj h nem akar Marcika kúszni-mászni..simán időben vagytok.Olika is csak 2 hete mászik intenzíven és 2 hete ül fel szépen és ül egyátalán...kúszni is kb5-6 hós kor körül kezdett,de hátrafelé :wink:

Marcika ilyen hamar szépen ül?!Ebben viszont nagyon ügyes!!Amúgy Olika is utálta a hason levő poziciót de mindig egy kicsit úgy kell rakni hogy szokj.Úgy hamarabb akar majd mozogni.Szal csináld azt h minden nap többször tedd hasra de csak addig amíg nem nyüszög miatta.Nálunk is így volt.

Gratula a fogacskákhoz!!
Tul.képp nem nagyon van teendő..ugyanazokat adjad neki.Most még a fogak miatt nem kell darabosabb főziket adni neki,mert a gyomrocskája még nem bizti h bírná és lássuk be,a fogyacskákat se nagyon használják még ilyenkor rágásra :wink:
Szal Olikának is két foga van alul(kb.egy-másfél hónapja jött ki)és most kezdetm csak egfy kicsit darabosabb főziket adni neki.Először kiköpte..ma már úgy látom talán kicsit próbálja nyamnyogni a cuccost de kortántsem rág :wink:

A gyümi,főzi és a tejpép,meg persze a tejecske mellett sztem egyenlőre ne vezess be nála még semmi mást.
Én pl.most kezdetm el adni Olikának bio gyümis joghurtot.Ja babajoghurtot adhatsz neki(Humana van nagyon jó többféle ízben)

Néha ha nagyon kinézi a szádbó,l adhatsz neki kenyérhéjat de nagyon odafigyelve h nehogy fulladjon tőle.
Ja még ami finom lehet nekik ilyenkor az a Hipp túrókrémes gyümi,vagy joghurtos gyümi...gabonás gyümik,rizses gyümik..stb...

Húúúú....basszus regényt írtam
:oops:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Köszi Panny a regényt :D :D !

Lassan kipróbáljuk majd a túrót, meg a babjoghurtot. (Köszi a tanácsot) Majd ha úgy látom, hogy kicsit visszatalált a megszokott evéshez a fogacskák okozta kizökkenés után.
Megmondom őszintén több Anyukától hallom hogy adjak kekszet, kiflit neki, de úgy félek hogy félrenyeli :roll: :roll: Nem merem egyenlőre. :roll:
A védőnő meg különben is sokkal késöbbre ajánlotta a liszttartalmú dolgokat. Ezt sem értem igazán, mennyire kell ezzel vigyázni (gondolok itt a lisztérzékenységre)?

A hason lévő munkát gyakoroljuk nap, mint nap!! Küzd rendesen!!!
Nem aggódom, majd csak lesz valamikor kúszás-mászás!
:D :D

Gyere, írogass gyakrabban ha tudsz!!!

Andi

Kép
 
 


Jajjj de jó,hogy megint vagytok!!! :P

Én úgy tudom,hogy a MÁV rendelőben van 1 héten egyszer még,nem lépett onnan ki.(a barinőm a kartonozóban dolizik :wink: )
Szülést ott nem vezet le.Egyébként egy bizonyos bank privát EÜ-s intézményében is rendel.De az is olyan,mint a MÁV rendelő.
A szüléseket csak a SOTE-n vezeti.

Majd kivi leszek rá.

Most nem nagyon van időm írni,mert betegesek vagyunk!
Jók legyetek!!!

Kriszta

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Andi!

Szerintem nem kell kapkodni a kajákkal, csak akkor ha tényleg úgy látod, hogy nagyon érdeklődik valami iránt. Mi pl. csak 8 hónaposan kezdtük el a joghurtot/túrót, addig nem volt semmi tejtermék. Pár hete meg már adok neki babapiskótát. Előszor a gyümölcsébe kevertem összetörve, most már odaadom a kezébe és szépen elmajszolgatja. Szerintem ettől nem nagyon tud fulladni, mert hamar szétolvad a szájában.

A mozgásról meg annyit, hogy Marci nagyon sokáig nem csinált semmi, csak hasról-hátra forgással közlekedett a lakásban. Nem akart felülni, meg semmi ilyesmit. Aztán kb. 1 hónapja volt hogy hirtelen mindent elkezdett és azóta meg sem áll. Szóval szerintem tök profi Marci, hogy már tud ülni, türelem és a többi is majd menni fog. Nem kell ezeket siettetni, semmivel nem vagytok elkésve, szépen meg fog tanulni majd mindent, amikort Ő késznek érzi magát rá!

Képzeljétek tegnap Apával "kiszabadultunk" egy kicsit! Marcit rábíztuk a keresztszülőkre délelőtt és elmentünk KETTESBEN megnézni a Bodies kiállítást. Baromi érdekes volt és nagyon jó volt egy kicsit Marci nélkül kikapcsolódni. És Marci is nagyon jól bírta a keresztszülők teljesen odavoltak hogy milyen aranyos kölyök és milyen jól elvolt velük! :-)

Rita

 
 


Rita!

Én is el akarok menni a Bodies-ra..még van kb.5 hetem rá :wink: remélem sikerül összehoznom apával vagy egy barinőmmel.
Amúgy nem volt nagyon riasztó??

Andi!

Véleményem szerint pl.a babpiskóta vagy keksz tök fölösleges..én egyik srácomnak sem adtam.Tele van cukorral vagy hozzáadott-E-kkel meg aromákkal meg..stb...nem kell!!Inkább akkor köles golyó vagy köles rúd nasinak....de majd csak később, mert igazad van,nehogy fulladozzon!!!

Daniki!

Azt én is tudtam h maradt a Máv rendelőben mert az nem kimondottan a kórház, hanem rendelőintézet,szal az nem ugyanaz...
Melyik privát bankra gondolsz?Hajt a kiváncsiság :wink:

Többiek????

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát kicsit szégyellem magam, hogy így eltűntem, pláne, hogy Panni már priviben is keresett.... Nem is akarok magyarázkodni, tény, hogy elég kevés időm van a gép előtt ülni, de azért néha egy pár sor beleférne...na mindegy... :oops: :oops: :oops:

Mi jól vagyunk, Alíz egy tünemény, az első 2 hónap nehézségei után 360°-os fordulatot vett és teljesen megváltozott, végigalussza az éjszakákat, alig sír.

Most 7220 gramm és kb 68 cm (a védőnő már 3 hónapja 62 cm-t mér, nemtom hogy sikerül neki, mert látványosan több annál). 5 hós koráig csak szopizott, mostmár eszik mást is, délelőttt gyümit, délben főzelék (na ez nem nagyon megy) délután tejpép.
Én szoktam neki a gyümölcsbe keverni hipp babakekszet.
Hasról hátra forog, de vissza nem, pedig már illene.... Egyedül még nem ül meg, de szerintem nem is kell még (Andi Marci nagyon ügyi!!).
Négykézlábra áll és hintázik, hátrafelé kúszik, meg pörög körbe. De néha már sikerül előre is lökni magát kicsit. És egyfolytában állni akar, ha az ölemben ül, simán kinyomja magát!
Szombaton bújt ki az első fogacska :)
Lilim ugyanígy fejlődött, úgyhogy nem vagyok meglepve semmin.

Sajnos ő most beteg, már harmadszor, mióta oviba jár, de amúgy imádja az ovit, nincs vele semmi probléma, inkább itthon zűrös egy kicsit, valahogy nem barátkozik meg a hugival. Alíz meg úgy néz rá, mint az Istenre!

Bocsi, hogy most csak magunkról, de felébredtek a csajaim, majd visszaolvasgatok és reagálok másra is! MEg teszek fel képeket!!!!

Mindenkinek puszi!

KépKép

KépKép
 
 


Gabi,

Jó rólatok olvasni, köszi a beszámolót!

Panny,

A Bodeis szerintem nagyon jó, érdemes elmenni, csak nem túl olcsó (3900 Ft a felnőtt jegy). Nekem nem volt riasztó, én is féltem tőle de teljesen kultúrált, volt aki gyerekekkel együtt ment. Nekünk nagyon tetszett és tanulságos volt. Annyit tanácsolok, hogy ha tudtok vegyetek elővételben jegyet. Mikor mi mentünk (vasárnap délelőtt) kígyózó sor volt. Hihetetlen szerencsénk volt, mert amikor beálltunk a sorba odapattant hozzánk egy lány, hogy van két eladó jegye, mert megvette előre de a barátnői nem jöttek el végül! :shock: Így vele be tudtunk menni és így csak 5 percet kellett várakoznunk. Egyébként szerintem min. 1 órát csak sorbanállással töltötttünk volna... (Lehet hogy be sem jutaottunk volna, hisz Marci itthon várt minket).

A köles golyó/rúd tök jó ötlet, nem is gondoltam rá. Én azért adtam a babapiskótát, mert azt már ügyesen meg tudja fogni, és egyedül majszolgatni, nem csak én etetem. Egyébként nagyon élvezi is, ha adok neki a kezében. Amit én vettem az cukrot valóban tartalmaz, de E-ket nem (legalábbis a leírás alapján).

Rita

 
 


Sziasztok!

Köszi Csajok a válaszokat!!
Nem akarok ám én semmit siettetni, csak tájékozódom kaja ügyben és informálódom, hogy nálatok hogyan fejlődnek a srácok
:lol: :lol:
Különben is kár lenne hasonlítgatni, a ti fiaitok idősebbek Marcinál :wink:

Üdvözlet Gabcikának. Jó tudni rólatok!!!!
Az meg pláne jó, hogy ilyen jó irányba változott Alíz :lol: !

A Bodies-ra mi is kiváncsiak lennénk!! Csak nem tudom, h eljutunk-e oda???!!!! Apa a jövő héten megy újra kórházba :kivetetni a fémet a lábából, meg altatásban behajlítják a térdét, mert nem nagyon hajlik :? A műtét és a felépülés függvénye a dolog.
Meg Marcitól is függ. Mostanság kicsit szétestek a napjaink. Az eddig beállt alvási rendszer felborult. Van amikor délelőtt nem alszik csak 1/2 órát és délután kb2órát, van hogy csak délelőtt alszik 1 1/2- 2órát és délután már vagy csak nagy hiszti árán tudom letenni, vagy úgy sem :roll:
Nálatok hogy alakult ebben az időszakban az alvás? Mennyit aludtak a Fiúk?

Na, ez egy kicsit hosszúúúúúúúúúú lett.
Mára ennyi.


Üdv Nektek

Kép
 
 


Jaaaa, Rita.
Megnéztük az új fotókat Marciról!!
Nagyon szép kisfiú :D :D :D :D Olyan szép nagy szemei vannak!!
És a sörösüveges jelenet............. csúcs.
De szerintem inkább maradjatok a babapiskótánál :wink: :wink: :wink:

Üdv Andi

Kép
 
 


Szia Andi!

Köszi a dicséretet! :-) Én is úgy látom, hoyg egészen szép fiúcska kerekedik belőle, de persze én elfogult is vagyok! :-)

A sörösüveget egyébként nem mi adtuk neki, hanem sikeresen kipakolta az asztal alól... Egyébként a kedvenc játékai a palackok, üvegek, dvd-k, kazetták... Pedig van egy csomó játéka is, de az semmit sem ér! :-)

Töltsetek fel Ti is képeket, biztos minden gyerek már olyan nagyot nőtt!

Még egy kérdésem lenne, főként a több gyerekesekhez. Marci most ért abba a korba hogy nagyon anyás lett, szerintem ez a szeparációs szorángás nála. Állandóan jön utánam, kapaszkodik a nadrágomba, sehova nem lehet mozdulni, ha kimegyek a látóteréből nyűglődik. Ha nagyon lefoglalja vmi játék, akkor tudok eljönni mellőle. Nálatok ez hogy volt? Néha elég nehezen viselem most ezt... És meddig tart? Ti hogy csináltátok? Néha a nyűglődés, sírás ellenére is otthagytátok, vagy ilyenkor ezt teljesen ki kell szolgálni? Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata azt szívesen olvasnám! Köszi!

Rita

 
 


Sziasztok!

Na visszaolvasgattam...sajnos rossz hírekkel is találkoztam.

Rita ! Mi van anyukáddal? Drukkolok, hogy meggyógyuljon!

Panni! Remélem, hogy Olika is kinövi ezt a fránya asztmát! Nem semmi, hogy milyen jó súlyban van a kiskrapek! :wink:

Daniki! Jobbulást Nektek! Zsani is beteg?

Andi! Te párod hogy van? Felépült már? Ja, most olvasom, amit írtál.... Jobbulást neki!
Alvás ügyben nálunk is hasonló a helyzet, nappal van, hogy kb 3x fél órát alszik Alíz, de nem panaszkodom, mert az éjszakáink szuperek! El ne kiabáljam... :roll:

Üdv az újaknak!

KépKép

KépKép
 
 


Rita!

Teljesen normálisan fejlődik Marcikád:)...ugyanis először 8-9 hós körül szokott jelentkezni a szeparációs félelelm és után úgy 3-4 éves kor körül..Hát én most kettő fiammal benne vok :wink:

Olikánál is jelentkezik de nem olyan erősen(hisz 3.gyerek és nála ez már nem annyira kiéleződött mivel mindig van valaki akire csimpazkodhat)..de emlékszem Márkkal nagyon észrevehető volt..és most Krizsikémnél is eléggé előjött...

Szal sztem semmiképp ne hagyd olyankor magára mert ennek a szep.féwelemnek az a lényege h fél h elhagyják,otthagyják..stb...ezért mindig ott kell teremni h lásson h megnyugodjon h megbízzon..Figyld meg h szép lassan ez el fog múlni:

Kitartás addig is!!

Gabcika!

Örülök h jöttél!!:)

Kicsit gáz most mert rámjött ez a f@s@s vírus..lázam is van..egyenlőre csak én...ki tudja mi lesz pár nap múlva :shock:

Igyekszem jönni!

pusza

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni!
Jobbulást, remélem a család nem kapta el.

Rita!
Egyetértek Pannival, ne hagyd magára és sírni Marcit, elvesztheti a bizalmát!

Alíz is kezdi már, hogy bőg, ha kimegyek a szobából, állandóan cincálom magammal mindenhová :)

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy hosszút, de ha jól látom valamiért nem jelent meg! :evil: Most meg próbálom újra!

Szóval egyedül nem szoktam hagyni Marcit, mivel 1 szobás a lakásunk, így szinte a nap nagy részében látótávolságban vagyok. :D Csak az a fárasztó, amikor állandóan kézbe kéredzkedik. De próbálok ehhez is türelemmel hozzáállni, tudom hogy "javulni" fog. Ilyenkor felveszem, megölelgetem, beszélgetek vele egy picit, aztán visszaviszem a játékaihoz. Ez álatlában beválik. És azért látom rajta hogy napról napra változik, egyre ritkábban jön. (Persze nem arról van szó, hogy nem örülök hogy felvehetem, megölelhetem, csak az fáraszt, amikor egész nap a kezemben akar lenni.) Meg azért vannak aranyos helyzetek is: tegnap fogmosás közben utánam jött a füribe és leskelődött, hogy mit csinálok. Nagyon édes volt ahogy kukucskált az ajtóból! :D Tudom hogy egy idő után beáll majd egy normális állapot, szóval nem aggódom! Köszi a tanácsokat! Az elején kicsit fárasztó volt, de most már kezdek belejönni! :-)

Gabi,

Köszi a kérdésed anyuról, úgy tűnik javulgat az állapota. Pár hete volt egy MRI vizsgálat, és a sugárkezelés hatására az agyában lévő 3 daganatból már csak 1 látható és az is jelentősen zsugorodott. Szóval mindenképp jobb a helyzet. Kapja a kemót 3 hetente. Olyankor megyünk, mert 2 nap elég rázós, akkor ott vagyunk és segítünk. Dec. 1 óta megint dolgozik, ami szerintem szuper. Karácsonyig lesz még egy CT vizsgálat, akkor megint okosabbak leszünk. Addig meg csak reménykedni tudunk, hogy hatnak a kezelések!

Még egyet kérdeznék: (főként Pannytól, de biztos mások is tudnak tanácsot adni). Az étkezéssel kapcsolatban: egy 9 hónaposnak mivel lehet bővíteni az étkezését. Most úgy állunk, hogy reggeli: anyatej, tízórai: gyümölcsjoghurt, ebéd: főzelék+anyatej, uzsonna: gyümölcs, vacsora: tejpép+anyatej. Főzelékben igyekszem változatos lenni (répa, sütőtök, padlizsán, cukkini, krumpli, cékla, éppen mit kapok), teszek már bele neki husit, májat, rizst vagy sajtot. A gyümölcsökban is többfélét kap már. Szóval ez így OK, vagy jobban kellene neki variálni? Ha igen akkor mivel? Vagy csak túlparázom ezt a témát? :-)

Köszi mindent!

Rita

 
 


Rita!

Teljesen jól csinálsz mindent,nagyon változatos főziket adsz Marcikának!Sőt külön gratula h te főzöd..én pl.csak bébiételt adok Olikának...sajna nincs időm főzni a srácok mellett..vagyis csak estére szoktam,de akkor ő már tentézik általában..na a lényeg h bébikajákat adok neki ..én is próbálok változatos lenni..nagyon klasszak már a kész kajcsik is..
Esteleg azt tanácsolom h nézegesd meg a bébiételek fajtáit h a kor alapján ötletet kaphass h miket csinálj még neki...pl.tehetsz bele tésztát is...
Pl.adhatsz már neki túrókrémes gyümit is,meg van fini rizspép amit váltakoztathatsz a tejpéppel...hát kb.ennyi újat tudtam mondani :wink:

Én már 4. napja húzom ezt a fránya vírust(anyum és a férjem 3.napja) :( ..sajna Krizsi is elkapta tegnap estére..egész éjjel 39 fokos láza volt(semmitől nem ment le :shock: :( )hasmenés és hányás..annyira elesett a drágám :( Márk és Olika egyenlőre ellenállt hál'istennek.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Hello Lányok!
Látom nagyon nagy a csend....

Panni, remélem jobban vagytok. Az én csajaim is betegek már egy hete, de nem vészes, csak taknyolódnak.

Rita! Nagyon ügyi vagy kajcsi ügyben :) Nekem sajna Alíz nem fogadja el a főztömet, csak az üvegeset, és abból is csak a gyümölcsöt-husis gyümit, a zöldségek közül csak a paradicsomos burgonyát, a többitől öklendezik :(
És képzeljétek, már nem akar szopizni, sajna tápszert kell adjak neki.
Ha próbálkozom úgy harapja a cicim, hogy sikítani tudnék.

Remélem mindenki jól van!

Kívánok mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt!!!! Szép Ünnepet a Picurkákkal!!!

KépKép

KépKép
 
 


Kép Kép Kép

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Áldott, békés, boldog Karácsonyi Ünnepeket és sikeres, szép Új Esztendőt Kívánunk Mindenkinek!

Rita, Marci

Kép

 
 


ÁLDOTT KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!

Panni


Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a Karácsony!!!
Gyanítom pihenni nem nagyon lehetett időtök, így írogatni sem :roll:
De az ajándékok legalább jól sikerültek?
Nálunk Marci játékgyüjteménye újabb köbméternyivel bővült :wink: Ennek Ő nagyon örült (és ez a lényeg!!!!), mi viszont a karifával megtoldva már nem nagyon férünk be a nappaliba :roll: (lehet hogy kicsi a lakás :? )

Szilveszterre milyen tervek vannak babás szülőknek?

Lenne egy prózai kérdesem:
vettem csirkemájat amit elkészítenék Marcinak. De hogyan lesz az ehető? (még sosem csináltam :oops: )

Rita, loptam ötleteket a kajcsis felsorolásodból, de nem tudom hogy a céklát hogy készíted el főzinek? Honnan vannak a receptek? Saját gyártmány? Mert akkor nagy gratula!!
Szerintetek túrót és sajtot már én is adhatok Marcipánnak?
Panni, remélem már túl vagytok a hasmenésen!
Szép a családod :D :D :D
Gabi, azt szeretném kérdezni tőled, hogy ml-ben Alíz mennyi tápszert kap 1nap?
Ja, és nagyon szépek ám a kiscsajok!!!
Ez olyan furcsa, hogy egyik napról a másikra nem kell a babának az anyatej? Mi történhet velük?

Na, mára ennyi!!!!
Most ti jöttök!!!!!!!


Üdv: Andi

Kép
 
 


Hali!

Jól telt a karácsony :wink: nálunk is játékdömping triplán :wink:
Szent este anyuéknál voltunk aztán este itthon ötösben,aztán másnap megint anyuéknál a tágabb családdal,harmadnap meg a férjem rokonaival ünnepeltünk.

Szilveszterkor mi bulizni megyünk apával úgy néz ki...két helyre is van meghívásunk.Már vagy 5 éve nem voltunk sehol mert mindig melózott a férjem...
Ja és képzeljétek tegnap mindhárom srácom anyunál aludt és nem volt semmi gáz...szal mostmár Olika is aludhat ott simán.

Hoztam pár képet :wink:

Krizsike örül a konyhának :wink:


Kép

Márk bontogat :wink:


Kép

Na ez meg mi a szösz?? :wink:


Kép

Aha,most már értem :wink:

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Had "dicsekedjek" én is néhány képpel: Kép Kép mister DJ
Kép Kép Kép

Panny, jók a képek! A srácok örültek az ajándékoknak?

Andi

Kép
 
 


Hali!

Hajaj,gondolhatod.... :wink: :lol: :wink: ...játékdömping van ithhon :lol:

Nagyon jók a ti képeitek is,szuperek!!!!Édes Marcika nagyon!!! :wink: Az a vakond nagyon tuti!!Nagy kedvenc a srácaimnál :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


B.Ú.É.K MINDENKINEK!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!

Nagyon jók a képek, szépek a gyerkőcök!

Andi!
A neten nagyon sokféle receptet lehet találni, pl a babaszobán http://www.babaszoba.hu/services/recipe?BXID=C1492D4F-ED3F918E-ED8D69CA-1A25FFE3, ott biztos találsz variációkat a csirkemájra is.
Én már nem nagyon emlékszem rá, hogy anno Lilinél mit hogy csináltam, pedig minden nap főztem neki, mert nem ette meg az üveges kaját, na Alíz meg nem eszi a főztömet, csak a bébiételt.

Hogy a cici miért nem kell már neki, fogalmam sincs, nekem is baromi fura, miután Lilit 15 hós koráig szoptattam...

Napi kétszer eszik tápot, reggel-este, én a dobozra írt útmutatást követem, vagyis 180 ml-t kap egy kajára. Elég is neki, van hogy hagy is egy picit belőle.

Ja és azt hiszem tejtermékeket, sajtot, túrót 8-9 hós kortól lehet adni.

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de Alíz mindent kinéz a szánkból, néha úgy sajnálom, hogy nem adhatok neki...

Ja a kisvakond nagyon tetszik!!! Lili meglátta és közölte: Anya, ilyet szeretnék!!! :D

Kép Kép

KépKép

KépKép
 
 


Andi! gratula Marcikának, hogy már így áll!!!! :shock: :D

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

BUÉK innen is mindenkinek! Nagyon aranyosak a gyerkőcök, hihetetlen hogy minden gyerek már milyen nagy! :-)

Nekünk nagyon jól teltek az ünnepek, 24-én este itthon voltunk 3-asban, aztán 25-én és 26-án körbejártuk a családot. Természetesen Marci is kapott egy csomó új játékot!

Aztán a szilvesztert Siófokon töltöttük barátainkkal. Már 30-án lementünk, szóval egy kicsit sikerült kikapcsolódnunk! :-)

Andi én a legtöbb főzeléket úgy csináltam az elején, hogy megföztem a zöldséget, hozzá tettem sós vízben főt krumplit (kb. fele-fele arányban). Ezt összeturmixoltam és úgy adtam Marcinak. Sajtot, túrót, joghurtot mi 8 hónaposan kezdtük, aztán már rízst, tésztát is adok neki, ekkor ezt teszem a krumpli helyett. Ja és persze husi (csirke-pulykamell, kb. 7 hónapos kora óta). Marci szereti nagyon a céklát, csak jól összekeni magát vele! :-)
Szóval semmi extra recept! :-) Sok sikert a főzőcskéhez!

Rita

 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a tanácsokat kaja ügyben, igyekszem hasznosítani őket :)

Gabci, jók a képek!!! Ezen a képen hasonlítanak egymásra a lyányok! Életben is?

Rita, irigyellek a szilveszter miatt. Jól értem, Marci nélkül voltatok Siófokon? Vagy csak a megszokott közegből "kapcsolódtatok ki"?
Képek készültek?

Örülök, hogy tetszik a "kis"Vakond :lol:
Kell venni egy Skoda autót és szimpinek kell lenni az értékesítőnek és akkor ti is kaphattok ilyet :lol:

Marci élete első lázát viseli tegnap óta. Folyamatosan hőemelkedése van, és éjjel felment 38,7-ig. Az már gáz volt nagyon :( :(
Egyébként egész jól van, eszik, játszogatunk, csak kb 2óránként elálmosodik a gyógyszerektől. Holnap viszem doktornénihez, ma csak beszéltem vele telefonon. Jó lenne ha gyorsan elmúlna, mert aggódom :oops: :oops: :oops: :oops:

Utólag is: Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!!!

Üdv: Andi

Kép
 
 


Gabci, köszi a dícséretet, majd átadom Marcipánnak. Nagyon gyúr a kissrác az állásra. Felülni még nem tud magától és nem is mászik, de a felállást nagyon gyakorolja :lol: :lol: :lol:
Ma este nem tudtam hűtőfördőbe ültetni, mert mindenáron a kád szélébe kapaszkodva akart álldogálni :roll: én meg ugye nem a bokáját akartam hűteni :?

Kép
 
 


Andi!

Ne hari h beleszólok de 38,7 körüli lázat nem kell hűtőfürdőzni egyátalán..vagy azóta felment többre is???Hűtőfürdőzni akkor kell ha 39 fölé megy és nem megy le más módon,pl.Nurofennel sem...

Azt tudni kell a lázról h "jó" dolog hisz azt jelenti h a szervezet jól működik és "dolgozik"a betegség ellen,ellenanygot termel..szal önmagában a láztól nem kell megijedni(tudom könnyű mondani mert rossz látni őket elesetten,lázasan)de a hőemelkedést pl.nem is szabad letolni mert akkor nem tud a szervezet rendesen dolgozni,nem tudja termelni az ellenagyagot.39 felett kell a lázat csillapítani a lázgörcs miatt.És ezeket nem én találtam ki,szakemberek véleménye.Múltkor tartott itt Gödöllőn egy előadást a híres szívsebész(basszus most nem jut eszembe a neve :oops: )és többek közt ezt is említette a lázzal kapcsolatban.

És amúgy nem a fogacska miatt lázas??Más tünete is van?Meg van fázva?

Rita!

Jó lehette Siófokon :wink:

Én most korizni mennék le a Balcsira..azt még nagyon kipróbálnám.Itthon is most minden nap a helyi tóra járunk korizni,annyira jó..Márk már száguld(ő már 2 éve tud)Krizsikét idén tanítottuk meg.Ja és a férjem tavaly tanult meg és csak úgy suhan :wink:

Gabci!

Szépek a csajok!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Panny, nem hari hogy beleszólsz :wink:
Ezeket nagyjából én is tudom. Nem is a hűtőfürdő volt a lényeg, egyszerűen csak fürödtünk és Panadol Baby helyett akartam így csillapítani a hőmérsékletét. Tudom, hogy "hasznos"dolog is lehet a láz, de nem tudom hogy hajlamos-e lázgörcsre és nem is nagyon szeretném megtudni, hogy felmegy-e olyan magasra a láza hogy lázgörcs alakuljon ki. Ugyhogy én inkább csillapítok, főleg éjszakára, amikor nem tudom folyamatosan ellenőrizni, h hány foknál tartunk :oops:

Egyébként ma azt mondta a doktornéni, hogy tényleg a foga miatt van, mert egyszerre 4 van növőfélben :shock:

Erről jutott eszembe tegnap este, hogy ti hogy méritek vagy méritek-e éjszaka, amikor alszik a baba, hogy van-e láza?
Milyen hőmérőt használtok és hol (popsi, hónalj)?


Andi

Kép
 
 


Andi!

Értem amit írsz de azért ne félj nem alakul ki minden gyereknél lázgörcas..sőt.Én nem is ismerek olyat akinek volt...persze azért jobb félni mint legijedni...én csak azért írtam mert van aki eszelősen már az enyhe hőemelkedést is csillapítja és azt hiszi ezzel jót tesz.

Szal én nem nem szoktam éjjel mérni,kézrátéttel már profin meg tudom állapítani mindhárom srácomnál h nagyon magas-e vagy nem..Amúgy Krizsikém és Olika nagyon lázas típus..nekik hamar 39 fölé szalad a lázuk..Márk meg egyátalán nem az a fajta..szal ez is érdekes.Én se vok lázas fajta.Amúgy digitális mérőnk van és popsiban mérem Olikának,a nagyoknak már hónaljban.

Na látod,gondoltam h a foga lehet :wink:

Olika is annyira szenved a fönti kettőtől..már annyira nagy dudor van ott neki,épp h egy vékony átlátszó bőr van a fogak előtt de csak enm akar áttörni a fog :? Minden éjjel kel miatta 2 körül és nyűglődik..ha már felkel akkor persze eszik is(mert olyan átszakadt a szentem a 13 kg-val :wink: )Nálunk a Nurofen vált be,csak sajna azt sem szabad túl sűrűn adni..remélem hamar túljutunk...amúgy az alsókkal is így szenvedtünk sajna.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Andi, Siófokon Marcival együtt voltunk, de így is jó volt kiszakadni az itthoni környezetből. És olyan jó nagyokat aludt ott hogy bőven volt időnk nekünk is pihenni. :-)

Nekünk is digitális hőmérőnk van de olyan amivel a halántéknál lehet mérni, így akár éjszaka is meg tudjuk mérni. Bár eddig szerencsére csak 2x volt lázas, az első 2 oltás után. A többit azóta minden gond nélkül bírta és egyenlőre a betegségek is elkerültek. Most egy kicsit folyik az orra, de hát ez belefér.

Egyébként Marcinak is most jön az egyik felső foga, és úgy tűnik ez egy kicsit nehezebben akar áttörni mint az alsók. A 2 alsó egyik napról a másikra kibújt, de ez a fenti már több napja dudorodik, de nem akar áttörni! :-( Éjszakánként mi is többször kelünk emiatt, de azért nem olyan vészes, hamar visszaalszik. Azért remélem hogy nem kínozza már sokáig!

Kitartást mindannyiunknak! :-)

Rita

 
 


Panny, a párom is azt mondta kézzel nézegessem éjjel. De hát én már képzelődöm, és mindig nagyon meleg............ Szóval elment a józan eszem. :roll: Nem baj, majd évek alatt belejövök :P

Ezen felbuzdulva nézegettem a lázmérőket, mert nekünk van hagyományos higanyos és digitális is de most hogy mérni kellett, nekünk a digitális nem ugyanazt mérte mint a higanyos. Illetve popsiba 0,2 C volt csak az eltérés. Rita, nektek pontosan mér?

Az éjszakát ne is említsétek............
Miután lettem aludni Marcit, már tudtam hogy nehéz éjszakánk lesz, mert többször ébredt sírva, nyöszörgött álmában. Ez így is maradt miután lefeküdtünk (volna) mi is, ugyhogy én ugráltam hozzá a kiságyhoz, egészen nem tudom meddig, mikor meguntam és beraktam magunk közé, hogy legalább az ágyból ne kelljen kimászni :roll:
De 3:35-kor felébredt és kb 5-re tudtam visszaaltatni. Aztán aludt 8-ig. Szóval igazán kipihent vagyok. És marha gyorsan kibújhatnának azok a fogacskák, mert nagyon deficites vagyok alvásban, ugyanis nem ez volt az első ilyen éjjel mostanában :( :( És gyanítom nem is az utolsó :roll: :roll:

És a Panadol Baby egyáltalán nem vált be, sem fájdalomcsillapításra, sem lázcsillapításra. A Nurofent még nem próbáltuk, de most az jön. Hátha...............

Nagyon várom már a tavaszt. Addigra a párom is lábra áll és van egy baráti pár, addigra náluk is "megnő" a baba (még csak 2 hónapos) akikkel menni szoktunk 2-3 napra ide-oda és akkor mi is tudunk Rita féle pihenésre menni.
Itt jegyzem meg még egyszer: de jó neked Rita :!: :!: :!:


Na, megyek főzök valamit.
Mert ma eddig még csak takarítottunk a Karácsony után (faleszedés, dekoráció leszedés, elpakolni, le a tárolóba......)
Valahogy mindezt feltenni gyorsabban ment.

Sziasztok!
További jó napot mindenkinek!

Kép
 
 


Andi!

Nekünk se vált be a Panadol,viszont a Nurofen igen :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


HALLLLLLLLLLLLÓ!

Sehol senki?
:roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
 
 


Én is ezt kérdem!!!!

Mizu csajok???? :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Be szoktam nézni,. de nagyon nagy a csend....

Mi tegnap voltunk védőnőnél, Alíz 7800 gramm. Hát érzem is ha cipelni kell.
Nem tudom írtam-e, hogy már mászik, kb 2 hete. Idáig megelégedett a nappali területével, de tegnap fogta magát és kimászott az előszobába, és elindult a másik szobába, felfedező körútra :)

Már két foga van. Tegnap odaadtam neki egy kiflicsücsköt, hát alig tudtam elvenni tőle, de muszály volt, mert be akarta tömni egybe az egészet. :D

Ja és tegnap először feltérdelt a kiságyban, aztán rögtön fel is akart állni, de nem jött össze neki...

Andi, sikerült a csirkemájat megcsinálnod Marcinak, hogy ízlett neki?

Alíz pár napja nem akar enni. Remélem csak fogzik és amiatt.

Nekünk szerencsére nem nagyon volt még szükség Panadolra, de nme is tudnám neki beadni, mert nem hajlandó lenyelni :roll:

Alvás ügyben mi a helyzet a gyerkőkkel? Rita, Panni? Andi?

Nálunk szerencsére nincsenek éjszakai ébredések...lekopogom!!!

Többiek hol vagytok????

KépKép

KépKép
 
 


A kiflicsücsök :)
Kép

KépKép

KépKép
 
 


Hú, csajok, nekem nagyon kéne menni a Kisfalvihoz, novemberben kellett volna mennem rákszűrésre és azóta tologatom... :?

Tényleg, kiderült valami, hogy visszament-e a Mávba?

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk, csak hát nincs semmi extra körülöttünk.

Az éjszakák jók, ma is 8-ig aludt Marci, egyszer megébredt éjfélkor, de visszaaludt egy kis vízzel. Szóval valószínűleg a foga volt, mert vasárnapra ki is bújt az egyik felső. És már látom hogy rögtön jön is mellette a második, így hamarosan már 4 foga lesz Marcinak.

Egyébként nagyon kis huncut, állandóan szétpakolja az egész lakást amerre jár, de nagyon aranyosan játszik, imádom nézni. Ő is nagyon szereti ha a kezébe adom a kaját és magától ehet. A héten már az almát is csak vékony szeletekre vágom és magától eszi, nagyon tetszik neki. Szíve szerint a főzeléket is enné kézzel... :-)

Hú, ezt a rákszűrést én meg szeptember óta tolom! :oops: De most már elmegyek csak várom, hogy megjöjjön és majd utána... (Többek között ez is volt az újévi fogadalmam, hogy ezt is "elintézem" végre... )

Rita

 
 


Ja még egy kérdés. Elhatároztam, hogy itthonról szeretnék dolgozni valamit Marci mellett, de egyenlőre nem találtam semmi jót csak MLM-et vagy olyat, hogy fizessek be x ezer Ft-ot és akkor majd küldenek munkát.

Ha esetleg valakinek van ilyen téren tapasztalata vagy valami jó ötlete azt örömmel látom.

Számítógéphez elég jól értek, valami ilyen munkára gondoltam vagy szaktudást nem igénylő kézimunkára (egyszerű varrás, gyöngyfűzés vagy pl. borítékolás, adminsztratív munka)

Már az is segítség lenne ha valami jó oldalt ajánlanátok ahol érdemes keresgélni.

Előre is köszi: Rita

 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy újra itt vagytok Gabi, Rita!

Nálunk a helyzet: a fogzásos láz után néhány nappal száraz köhögésbe kezdett a kicsikém, majd 2 napra rá felszakadt a nemtommi. Most 5.napja orrszívózunk, köptetőt kap. Még néha kicsit hörög (mint "Dartvéder"), nem sok váladék jön a nóziból és az is átlátszó.
Hál' Istennek Marci bevesz mindent amit adunk neki :D :D
Igazán nem tudom, mi lenne ha nem lenne hajlandó lenyelni a gyógyszereket......... :roll: Az orrszívás sem nagy küzdelem, nem mondom, hogy hagyja magát, de nincs üvöltés és hiszti :)

Az éjszakák változóak mostanság (a betegség miatt, gondolom) van, hogy elaludni nehéz(pedig azzal sosem volt gond :roll: ) a "takonykór" miatt, van hogy éjjel többször ébred inni :roll:
Mindegy, remélem hamar elmúlik már :oops: :oops:

Gabi, a májat megfőztem, egy picit evett is belőle, de mostanság előnyben részesíti a tápszert és többször nem nagyon akart ebédelni, ugy hogy a végén a májat is kidobtam :cry: Majd ha elmúlt a takonykór, újra megpróbálom :wink:

Ja, rákszűrés. Csatlakozom én is a ti táborotokhoz: dec elején kellett volna menni
:oops: :oops: Majd!!!!! Nemsokára!!!!!!!!!!

Rita, nem tudok semmi távmunka lehetőséget, sajnos.
Pedig ránk is ránkférne (Apa még mindig táppénzen van :roll: )

Marci nagyon készül valamire mozgás terén, csak még ő sem tudja hogy mi lesz belőle!!! Ülésből állandóan állásba kéredszkedik, vagy hasra veti magát és a popsit tolj az ég felé. Ez elég kellemetlen pozíció, ugy hogy hamarosan nyafogni kezd és meg kell menteni. Olyan mint egy "keljfeljancsi"! Kicsit nehezen kezelem, hogy állandóan mellette kell lenni :oops: Egyébként még mindig nem kúszik-mászik. :cry:

Naaaa, jó sokat írtam!!!
Ne tünjetek el :!:
Sziasztok!

Kép
 
 


Hali!

alvás:Olika nagyon jó alvó volt 3 hetes korától egészen hat hós koráig...ugyanis akkor kezdett jönni az alsó foga és azóta nyűgösködik éjjel..aztán kijött alul és volt egy kis szusszanás..aztán egy hónapja megint kezdett nyafizni éjjelente és rá 2 hétre végre kijöttek felül is a fogak..szal most az van h megszokásból 1x kel éjjel és ha már felkelt eszik is a drága mert olyan sovány :lol: :wink: :lol: :wink: ...legurít 300ml tápit és szunya tovább...végülis nem panaszkodom,ezt már megszoktam és nem olyan fárasztó.

Amúgy ő is szeret egyedül majszolni bármit amit megkaparint tőlünk :wink: ..és ő is pakol ezerrel.A konyhaszekrény aljának egész tartalmát kiszedi :shock: :wink:

A bútorok mentén megy és járássegítő játékkal már lépked is.Nagyokat nevet ha csikizzük mert nagyon csikis :lol:

Produkciói: :wink: ha kérdem hol a lámpa akkor odanéz,kezdi a tapsit is elsajátítani,ha kérdem hol van apa,Márk vagy Krizsi akkor odanéz épp kit kérdezek :wink: Most tanítgatom neki h mutassa meg az okos kis fejét.

Rita!

Hát meló ügybe én ugyanott tartok mint te...én is akarok valamit itthonról de én is csak MLM-t vagy olyat találok ahol egyből fizessek ennyit meg ennyit :x ...
Kár h Magyarországon még nincs nagy keletje a távmunkának pedig Nyugaton már évtizedek óta sok anya így dolgozik a gyrek mellet.

rákszűrés:ne is mondjátok...csak kicsivel merem írni h még a Krizsi egy éves korában voltam utoljára..nagyon mennem kéne!!! :oops:

betegségek:orrfolyás folyamatos..sajna a srácok hurcolják haza az oviból..szal gyakorlatilag ősztől tavaszik náthásak
Olikának a Bronchitise is jön-megy..alig vannak tünetmentes napok..de hát ezt meg kell szokni egy pár évig.

Gabci!

A kiscsaj tündéri!Mekkora szemei vannak :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron