Új privát üzeneted érkezett!

ha valaki Békéscsabán szült irjon
Névtelen
 


Szia!

Én ott szültem tavaly tavasszal. Aktuális még a dolog? vagy már megszületett a picid?

Anyko

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 

 
 

sehol senki...
 


http://gportal.hu/portal/kismamalap/

most találtam itt a babaneten

Kép
 


bocsi ezt egy másik topikba akartamKép hisz itt találtam

Kép
 


Sziasztok!
Én is a békéscsabai kórházban szeretnék szülni májusban. Ez az első babám, és miden információ érdekel amit a kórház szülészetéről tudnátok mondani. Orvosok, szülésznők stb., stb. Az is hogy mi a gyakorlat a babák elhelyezésével, gondozásával, a szülés menetelével kapcsolatosan. Szóval minden. :-)))
 
 


Szia Noémi!

Én 2003 tavaszán szültem ott. Az akkori dolgokat nagyon szívesen leírom neked. Bár lehet azóta változtott egy két dolog, de gyökeresen biztos nem.
Anikó

Kinél fogsz zsülni? Én Borosnál szültem.

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok4
Én 2002. október 23.-án szültem a békéscsabai kórházban a dokim Dr. Orosz István volt , most várom a második babát előreláthatólag 2005.06.15.-re.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok. Katus gondolom a második babádat is csabán fogod szülni. Akkor lehet, hogy még össze is futunk majd ott....én május 23-ra vagyok kiírva.
Nagyon érdekel minden amit csak el tudsz mondani az ott tapasztaltakról. e-mail címem: hmnoemi@freemail.hu
Szóval várom az élménybeszámolódat.
Egyébként nagyon örülök annak, hogy itt a neten ilyen témákban is lehet információt beszerezni. Sokszor előfordul, hogy az ember nem tudja kitől kérjen tanácsot, nincs az ismerősei között olyan akitől megkérdezhetné, vagy egyszerűen nincs arra ideje, hogy felkutassa azokat akik tudnának véleményt mondani. Itt viszont könnyebben egymásra találunk! :-))
Ja egyébként még nem ismerek csabán egy orvost sem, így nem tudom kihez érdemes menni.
 
 


Bocsi, hogy csak most írok de itt nincs túl nagy mozgás. Nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre.
Egyébként én császárral szültem és most is azzal fogok 2006. június 15.-ére vagyok kiírva.
Neked nem lenne közelebb Mezőtúr?
Nem tudok levelet küldeni inkább itt válaszolnék ha nem gond! Kérdezz bátran!

Kép

Kép
 
 


Szia Katus!
Békéscsaba melett döntöttem, mert úgy hallottam, hogy ott rendesek az orvosok, meg a kórház is aránylag jól fel van szerelve.
Meg Mezőtúr csak akkor lenne közelebb, ha a komp üzemel, és egyenesen át lehet menni. De ha Gyoma felé kell menni, akkor nincs közelebb.
És csabát én is jobban ismerem...ott tanultam 8 évig. :-)))
Egy barátnőm pont most feküdt be, most vasárnap kellett volna megszülnie.
Azt írtad, hogy Dr. Orosz Istvánnál szültél. Milyen volt a doki? Milyen idős? Kedves? Jó szakember?
És a szülésznőd ki volt?
Kedvesek voltak hozzád?
A babád ott volt melletted, vagy csak szopizni hozták hozzád?
 
 


Orosz doki kb.38 éves nagyon magas, jóképű és ami a legfontosabb, hogy én teljes mértékig meg vagyok elégedve vele.Minden problémámat meghallgatja, lelkiismeretes egyetlen negytív jelzőt sem tudok rá mondani.Szülésznőt akkor még nem lehetett fogadni (azt nem tudom, hogy most lehet-e)én 3 szülésznőt fogyasztottam el, az elsővel nem sokat töltöttem, a másodikkal egy műszakot húztam le ő nagyon kedves volt ( hosszú barna hajú ősz tinccsel, középkorú) a harmadik egy rövid vörösesszőke undormány volt velem.
Ha választani kellenne akkor tuti a hosszúhajú.
A babával együtt lehettem volna mert volt hely a babás szobába de sajnos a kicsit átvitték a második nap a gyerekosztályra mert beszürkült ( aztán nem volt semmi baja csak már nem lehet olyankor visszahozni a szülészetre mert áthozhat valami betegséget )
Ezért a csecsemősökről semmit nem tudok mondani, a nővérekkel maximálisan meg voltam elégedve.
Az orvosokról annyit, hogy mindenki csak a saját betegével foglalkozik leszámítva a viziteket.
Az én orovosom naponta 5X jött be megnézni, hogy hogy vagyok.Az osztályvezető főorvos Úr pedig sokszor azt sem tudta a saját betegéről, hogy hány napja szült és mikor kell kivenni a varratokat pedig ha jól tudom elég magas ááron dolgozik akkoriban az egyik ismerősöm 50.000.-Ft-ot fizetett a szüléséért.
Én 20.000.-t

Kép

Kép
 
 


Noémi!

Írtam neked egy nagyon hosszú levelet. Nem tudom, h ogy odaért vagy sem.

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Katus!

Most olvastam hozzászólásodat. Kép
Én igaz 2003-ban szültem, de nem tudom ki az osztályvezető főorvos. Nem emlékszemmár a nevére. Nem egy őszes hajú idősebb úr?
Én ha minden igaz, akkor kb 2 év múlva újra anyuka szeretnék lenni. Mivel nem nagyon válogathat az ember, szintén csabán fogok szülni. Még mindig szimpatikusabb, mint Gyula.
Én annó Borosnak 30 ezret adtam. Vagyis a férjem. Mai ésszel nem adtam volna ennyit, csak 20-at. De érdemes ezt a dokival letisztázni mégszülés előtt, hogy mennyit is " várna " el. A férjem ezt megbeszélte Borossal. Õ 20-at kért, de aférjem 30-at adott sajnos. Szerintem nem kellett volna többett adni,mint amennyit mondott, deen már nem változtat semmi. De a legtisztább megkérdezni, mégha nagyon kínos is a helyzet.

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Én Borosnak egy fillért sem adtam volna. ennyi véleményem róla, de te biztosan nagyon meg voltál vele elégedve. Én egyszer-kétszer futottam vele össze de nagyon csúnyán viselkedett.

Kép

Kép
 
 


Anyko!
Ez felháborító, nagyon elszaladt a ló ezzel a Boros doktorral!
Ha van egy kis eszed akkor választasz egy másik orvost én Oroszt vagy Baukót javasolnám nekem ez a két doki rokonszenves. nekem Orosz az orvosom és meg vagyok elégedve vele.
de lehet, hogy inkább gyulára menj szülni mert ott is nagyon korrektek.
Kár, hogy Borost nem tudod beperelni,mert ugye ezt bizonyítani is kellene a bíróságon amit leírtál.
Ez a szülésznő egy idősebb 40-es volt, mert ha az akkor szerintem is nagyon flegma. Nekem fájás közben akarta berakni a katétert és ideges lett, hogy nem megy. ( császárral szültem)

Kép

Kép
 
 


Katus!
Nem foglalkozom Borossal, beperelni sem fogon még ha tudnám sem. Nem érne annyit az egész.
A gyerekem él és amúgy egészséges, csak vannak vele gondok. Pl nem tud beszélni és néha dühkitörései vannak.
Baukónak van magánrendelése?
Amúgy azon is agyaltam, hogyha megyek szülni és csabát választom egy másik dokival, akkor nem fognak velem "máshogy" bánni? Pl. Boros. ha pont ő lesz bent?
Ettől félek csak.
Szerintem egy szülésznőről beszélünk. Kép
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Õ az én tündérem:
Kép
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anyko!
Nem biztos, hogy emlékszik rád mert ha ilyen nemtörődöm volt veled akkor az is lehet, hogy már rég elfelejtette az arcodat a nevedre biztosan nem emlékszik.
Baukónak van magánrendelése, ha jól emlékszem a Bajza utcán az OTP-s ház oldalán ( strand)az első ha jól emlékszem 3 emeletes ház első lépcsőházában, de ki van írva.

Kép

Kép
 
 


Katus!

Boros nagyon is emlékszik rám. nem tudom, hogy miért.
Nemrég voltam kórházban a sebészeten és elküldtek a nőgyógyászatra vizsgálatra. Boros jött be éppen ő vizsgált meg. Tudta ki vagyok, tudta mikor szültem, és hogy kisfiam van.
Meg fogom keresni Baukót. Köszi!

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sok szerencsét baukóhoz nekünk a felesége a házi gyermekorvosunk nagyon szeretjük.
Na és ha emlékszik rád akkor mi lesz, azt választasz akit akarsz.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit elmaradtam, de most itt vagyok. Az a baj, hogy én egy orvost sem ismerek csabán. Egy barátnőm júliusban szült Maczó Norbertnél. Nem panaszkodott rá. Róla nem tudtok valamit? És ha szülésznőt akarnék választani nem tudtok valakit, aki rendes?
Most szül egy másik barátnőm, most van bent a kórházban, de valahogy a babijának jobban tetszik odabent, és nem akar kibújni. Már nyolc nappal hordja tovább, mint amikorra ki lett írva.
Azt se igazán tudom, hogy most kik dolgoznak ott a kórházban.
De érdeklődök, ahol tudok. Kép
Szerintetek mikor menjek először át az orvoshoz, ha választok valakit? Holnap leszek 18 hetes.
Egyébként Anyko a te tapasztalataidat figyelembe véve talán tényleg jobb ha az ember választ valakit, csak jól meg kell nézni, hogy kit. Mert ha ügyeletesként egy boros kaliberű dokit fogok ki....hát nem biztos, hogy jól sül el a dolog. Pláne ha a szülésznő is ilyen.
Remélem a következő babáddal jobb élmények lesznek.
Katus, te a másik babádat is Orosznál akarod szülni?
 
 


Noémi!
Igen a második babámat is Orosznál szülöm én nagyon bízom benne és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Szerintem itt lenne az ideje, hogy felkeresd a számodra szimpatikus orvost.
Amikor én szültem 2002.-ben maczó még csak kezdő orvos volt én különösebben se jót se rosszat nem tudok rá mondani.
Az nem volt szinpatikus, hogy még a többi orvos fehér nadrágba volt ő meg farmerba.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tegnap megszületett a barátnőm kisfia. 8 nappal később a kiírt időpontnál, de úgy tűnik minden rendben mindkettőjükkel.
Még nem beszéltem vele, csak sms-t küldött. Kép
Katus megkérhetlek arra, hogy leírd nekem Orosz doki elérhetőségét.
Még nem döntöttem , de jobb tudni kit hol lehet elérni.
Köszike
 
 


Noémi !
nem hiszem, hogy jó ötlet ide írni a doki telefonszámát, de ha még aktuális akkor megpróbálom emailbe elküldeni, ha férjem megmutatja, hogy hogyan kell.
Légyszíves írd le a barátnőd tapasztalatait jó részletesen ha lehet.

Kép

Kép
 
 


Köszönöm Katus. Az e-mail címemet már írtam, oda küldheted a számot.
A barátnőmmel még csak egyszer sikerült telefonon beszélni, úgyhogy túl sok részletről még nem tudok. Még a kórházban vannak.
Annyit azért elmesélt, hogy elég nehéz szülés volt. Nem akart rendesen tágulni és elég sokáig elhúzódott a vajúdás, ami mind a kettejüket megviselte. A baba tüdejébe víz jutott, így a gyerekosztályra került. Infúziót, antibiotikumot kap és figyelik a légzését.
Azt mesélte, hogy a szülésznő nagyon aranyos volt vele, és nagyon sokat segített neki, de az orvosról nem volt túl jó véleménnyel. Nem nagyon részletezte, valószínűleg nem volt egyedül amikor telefonon beszéltünk. Azt sem tudom ki volt az orvos. Tegnap beszéltem az apukával telefonon, ő azt mondta már egy kicsit jobban van a baba, de hogy az ünnepekre haza jöhetnek-e, azt még nem tudják.
Majd még írok, ha sikerült a barátnőmmel többet beszélni.
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom barátnődet, hogy így jártak, de reméljük hamar jobban lesz a pici és hazajöhetnek! legalább 2 ünnep közt, ha hamarbb nem is. A gyerekosztályon a minimum az 5 nap. Annál hamarabb senkit nem engednek ki, vagy csak nagyon kivételes esetben!
Erősödjenek és legyen egészségesek!
Arra viszont kíváncsi vagyok , hogy kinél szült.

Egyet viszont nem fogok sosem megérteni.
Az pedig az, hogyha valaki nehez szül, nem szívesen segítenek, mondván jobb a természetre bízni. Legalább amikor én szültem ez volt. De olyanokért meg megcsászároznak, hogy a doki szabira megy és akkor mielőtt elmegy, beindítják a szülést és pik pak császároznak is. Holott nem lenne "életbevágó". A barátnőm szült úgy, hogy 2 hete volt még a kíírt időpontig és a doki közölte, hogy ő nem lesz akkor, mert elutazik. Felvetette a doki a lehetőséget, hgy az utazás előtt beindítja neki a szülést, hogy nála szüljön. Barátnőm kért egy kis gondolkodási időt és belement a dologba. Beindították nála a szülést, nehezen szülte meg a kislányát és bizony gondok is vannak a gyermekkel. Mint kiderült több lett volna még hátra mint 2 hét és koraszülött lett. nem fejlődött rendesen, még most is látszik rajta, pedig sokat vannak kórházban.
Én nem ragaszkodom ennyire a dokimhoz, sőt..... Boros is pont szabira ment és én épp az utolsó napokban szültem nála. Ott is felvetődött a dolog, hogy mi legyen és én közöltem, hogy akkor szülök, amikor itt a z ideje és nem a munkabeosztást figyeljük.
Erről ennyit!

Megyek, mert lassan altatás! Kép
Kellemes Ünnepeket, ha nem találkoznánk addig!

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Noémi, Anikó !
Boldog karácsonyt kívánok mindkettőtöknek és hozzátartozóitoknak!
Kata

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én is nagyon boldog karácsonyt kívánok mindkettőtöknek!
 
 


Sziasztok!
Katus, Noémi ( Márta )

Kívánok én is nagyon boldog karácsonyi ünnepeket, mely teljen békében, szeretetben és boldogságban!
Kép
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Most találtam erre az oldalra, nálunk sajnos elég ritkán és lassan jön be a babanet. Elolvastam végig, hát Anikó, ami veletek történt, az nem semmi! Kép Boros a fogadott orvosod volt, vagy ügyeletes? Bár a lényegen nem változtat sajnos semmit. Kép A kisfiad viszont nagyon tündér, remélem, hogy semmi komoly problémát nem találnak nála! Kép

A véleményemmel Katushoz csatlakozom, Orosz doki a legrendesebb, legprofibb, legemberségesebb doki, akivel valaha találkoztam! Mindenkinek csak ajánlani tudom, egyetlen negatívumot sem tudnék írni róla! Õ az egyetlen érvem a békéscsabai kórház mellett. Nekem még maximum 2-3 hetem van a szülésig és nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz.

A Maczó dokiról is jó véleménnyel vannak, csak ha jól tudom, ő még rezidens, ami azt is jelenti, hogy még nem rendelkezik önálló döntési joggal, ha a szülés alatt bármi probléma akad. Õ például nem dönthet abban, hogy legyen császár, vagy ne.

Röviden ennyi, remélem, nem hal ki a topic! ha bárkinek bármilyen tapasztalata van Békéscsabán a szülészettel kapcsolatosan, akkor írja le legyen szíves, mert kicsit félek az ismeretlentől...
 
 


Üdvözöllek Gyöngyi!
Ezek szerint neked is Orosz az orvosod!
Één 3 éve szültem jelenleg semmit nem tudok az esetleges változásokról!
Akkor 1 babás szoba volt most mennyi van?
Mmegkérdezted, hogy mennyit szoktak adni Orosznak a szülésért?

Kép

Kép
 
 


Szia Katus!

Igen, nekem ő az orvosom és nem is szeretnék másikat! Már előre megkérdeztem tőle, hogy ugye nem megy szabira sem decemberben (ha hamarabb jönne a baba), sem januárban, mert nem akarok másnál szülni. Szerencsére nem megy. Kép Egyébként több olyan ismerősöm van, aki a szülése óta jár hozzá, mert a saját dokijuk nem volt ott, vagy nem tudta elvállalni valami miatt és Oroszhoz kerültek véletlenül. Mindegyikük maximálisan elégedett vele, pedig olyan is van közöttük, ahol a "baba" azóta már 12-13 éves! Kép

A kórházzal kapcsolatosan nincs túl sok infóm, egyszer voltunk szülőszoba látogatáson, akkor láttuk, hogy egy babás szoba van, ha jól emlékszem, 4 személyes. Nem is a szüléstől félek, inkább attól, hogy normálisak legyenek a szülésznők/csecsemősök, mert erről eléggé megoszlanak a vélemények és sajnos nem vagyok egy asztalborítós típus akkor sem, ha nem tetszik valami...

Nem kérdeztem szülési tarifát, pedig jó lenne tudni, de majd inkább informálódom addig. Nagyon béna vagyok ezekhez a dolgokhoz. Kép Egyébként úgy tudom, hogy Orosz egyébként sem mond soha semmit, legalábbis több ismerősöm ezt tapasztalta. Te 3 éve megkérdezted?
 
 


Sziasztok!
Szia Gyöngyi!

nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk itt, mert jól jönnek az információk a frissen szült anyukáktól! Kép
Én tegnap megkaptam Baukó telefonszámát és úgy döntöttem, hogy hozzá fogok most menni. Még terhes sem vagyok, így van időmmég válogatni a dokik közt. Első lépésben Baukóhoz megyek. Igaz Baukó váltótársa pont Boros. De bízunk benne, hogy nem lesz gond és beválik Baukó!
Januárban megyek hozzá.

Gyöngyi!
barátnőm is Orosznál szült pont akkor, amikor én Borosnál. Sőt, egy korteremben feküdtünk egymás mellett! Kép Orosz nagyonnagyon rendes volt barátnőmmel, le a kalappal. Viszont valamiért én nem akarok hozzá menni! nem tudom megmagyarázni, hogy miért.
Most indulunk Csabára, de majd benézek többször is!

Boldog új esztendőt!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Szia Anikó!

Remélem, szerencséd lesz az új dokiddal, róla nem sokat tudok. Az egyik barátnőm járt hozzá a terhessége alatt 4 éve, ő teljesen elégedett volt vele, de végül Orosznál szült, mert Baukó valamiért nem volt ott. Azóta ő is Oroszhoz jár, tőle kaptam anno a tel.számát is. Kép Egyébként ismerek olyan nőket (nem is keveset!), akik azért nem akarnak Oroszhoz járni, mert nekik túl helyes! Kép Engem ez a legkevésbé sem érdekelt soha, csak az, hogy profi szakember és maximálisan bízom benne. Nem értem, sokan miért a férfit látják egy fehérköpenyesben, sosem értettem... Kép Persze, ez nem rád vonatkozik, csak arról jutott eszembe, amit írtál, hogy valamiért nem akarsz hozzá járni. Ilyen is van. Kép Amikor egy kisebb problémával pár napra kórházba kerültem, még a civilben is bejött megnézni a betegeit a szabadnapján, úgyhogy le a kalappal előtte.

Remélem, 2-3 hét múlva már többet tudok mesélni a benti körülményekről!

BÚÉK Nektek is!
Gy.
 
 


Szia Gyöngyi!

Õszintén szólva Orosz dokival nem az a bajom, hogy helyes vagy nem. Ha ez számítana, akkor tuti nem Boroshoz jártam volna! Kép
Valami van, ami engem visszatart. Voltam már Orosznál, rosszat nem tudok mondani róla, Anyum is odajár, de valahogy nekem mégsem jön be. Igaz halottam róla 2x rosszat ( nagyon rosszat), lehet ez van bennem tudat alatt. Bár sok orvosról hallani rosszat. Baukóról még nem hallottam, ami ugye nem azt jelenti, hogy nem hibázott soha. Ki tudja. De sógornőm nála szült 2x is és nagyon meg volt elégedve vele. Egy próbát megér. Bízom benne, hogy beválik és jó orvost ismerek meg benne.
kb 1 év múlva már lehet belevetjük magunkat a babaprojektbe. Ez attól függ, mikor tudunk költözni. És Geri sem érett meg arra, hogy tesókája legyen.

Gyöngyi!
Neked ő lesz az első kisbabád?
Egy tanácsot ha megfogadsz! A takarítónők tragédiák! Szeretnek mindenbe beleszólni, lehordani a kismamákat. Ne foglalkozz velük!!!!! Engedd el a füled mellett, amit mondanak! A nővérek is változóak. Legtöbbjük elég fura. Velük se foglalkozz!
A lényeg, hogy ne tudják elvenni kedved, örömöd!
Ha valami gondod adódik pl. szoptatásnál, nyugodtan kérdezz a nővérektől, de ha van valaki, aki már nem egy gyereket szült, tőlük is kérdezz bátran. Biztos segítenek! nagyon összefognak a kismamák odabent!!!
Nekem szuper szerencsém volt, mert egy olyan kórterembe kerültem, ahol mindenki aranyos volt és nagyon jó volt a hangulat végig! Együtt sírtünk együtt nevettünk. Boldogan emlékszem vissza rájuk!
Vigyél majd valami apróságot, amire ha ránézel, boldogság önt el. Sokat segít!

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Gyöngyi!
A taki néni tényleg nagyon gáz, viszont velem 3 éve a nővére nagyon rendesek és jó fejek voltak bár lehet, hogy ez inkább a munkakörömnek szólt.
A csecsemősökről nem tudok sokat mondani mert a lányomat a második nap átvitték a gyerekosztályra mert beszürkült ( semmi baja nem volt aztán).
3 éve 20.000.-Ft adtunk, ( én sem kérdeztem meg) nyáron szerintem 30.000.- fogok adni.
Van egy nagyon aranyos szülésznő hosszú barna haja van ősz tincsekkel ha azt kifogod nagy szerencséd lesz, van egy rövidhajú vöröses szőke az velem nagyon türelmetlen volt ( szerencsére csak egy órát volt velünk) mondjuk 22 órát vajúdtam aztán császár lett.
Ja és nekem a férjem adta oda a pénzt a dokinak egyből a császár után. Én nem akartam mert szerintem olyan ciki ez az egész hálapénz, dehát megérdemli úgyhogy kapott.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Nemrég vetődtem én is ide, de örülök neki, mert sok hasznos és döbbenetes! infót írtatok már le! Mi május 1-jei babát várunk. És az orvosom egyelőre a fent emlegetett dr. Boros. Hát mit mondjak, elgondolkoztató a helyzet! Anikó! Én ezt el sem tudtam volna képzelni róla!Eddig velem nagyon korrekt, körültekintő, figyelmes volt. Több régebben és az idén nála szült ismerősöm van, mind elégedettek voltak vele, ezért is jelentkeztem hozzá. Mondjuk én meg másról hallottam rémes híreket. (Biztos mindegyikről lehet jót és rosszat is.)
Noémi! Kinél szült a barátnőd?
Tudtok valamit az alternatív vajúdóról? Állítólag kiraknak, ha jön egy másik anyuka, vagy be kell osztani fél órákra az időt, ha sokan vannak.
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy nem nagyon van lehetőség szülésznőválasztásra, mert 3 műszakosak, és nem jönnének be utána, ha úgy alakul. Nekem eddig 3 szülésznőt dicsértek: csak a vezetéknevüket tudták - Anna, Mónika, Ágnes.
Egyelőre ennyi. Örülök, hogy rátok találtam! Mindannyiótoknak nagyon boldog 2006-ot kívánok így ismeretlenül is.
 
 


Vezetéknévet nem tudtak, siettem én balga! Tudom én, hogy ezek keresztnevek!

Sehol senki? Inkább a másik topikban keresselek benneteket?
 
 


Kilda!
Biztosan minden orvosról keringenek rémhírek. Ez olyan mint a fogorvos van akinek az egyik jön be van akinek a másik.
Ha nem akarod akkor nem kell meghallgatnod a rossz híreket az orvosodról engedd el a füled mellett ne törődj vele az a lényeg, hogy te megbízol benne.
Minden embernek más stílusú orvos jön be.
Één is csak azért fikázom B. dokit mert volt vele kellemetlen élményem de nem írom le mert az lehet, hogy becsületsértésnek számítana.
Én kb 10 órán keresztül voltam az alternatív vajúdóba a férjemmel 2002.-ben és egyszer kellett kijönni amikor egy csaj befeküdt egy órára a kádba, ha jól emlékszem annak van elsőbbsége akinek apás szülése van.
Van benne egy franciaágy, bordásfal, kád ( nekem kényelmetlen volt),labda meg lehet, hogy azóta más is.Amikor szültem akkor csak én voltam meg ez a csaj.
Itt vagyunk mindannyian de nem egyfolytába, hanem szerintem naponta 2-3-szor benézünk, én egyébként még a 2006. nyári babákba szoktam írni.

Kép

Kép
 
 


Kilda!

Ki a védőnőd?
Te meg vagy elégedve a terhesgondozóban lévő orvossal?
Én éppen ma voltam vérvételen és nagyon kiakadtam, mondjuk mindíg kiakadok.

Kép

Kép
 
 


Anikó!
Olvastam a másik topicba, hogy kaptál kenyérsütőt, a kenyér azért szárad meg mert nincs benne tartósítószer ez ellen sajnos nem tudsz mit tenni csak azt, hogy gyorsan megeszitek a kenyeret.

Kép

Kép
 
 


Katus! A védőnőm egy tündér! Vágvölgyiné Katalin. Szerencsére ő nagyon szimpatikus volt már elsőre! Megyek is hozzá január elején. Tőle biztos kapok segítséget, ha hazamegyünk, mert vidékiek a nagyik. Hát eddig a tgondozóban 3 dokival találkoztam. Sok dolguk nem volt velem, csak ideadták a könyvemet. A vérvétel meg nekem is dühítő, mert a sorszám az egy nagy nulla! Először meg jól le is toltak, hogy nekem nincs vénám, meg vékony...és hogy jó lila lesz. Mondtam, hogy véradó is voltam. Ott sose mondták. A múltkor meg reggelizés, kávézás, ismerős fogadás után végre folytatták a "vérszívást". Éhgyomorra isteni volt várakozni, holott alig voltunk. Én úgy találtam, hogy ha hét vége felé megyek kevesebben vannak, és igyekszem a védőnőm napján menni, vagy ha nem, akkor meg csütörtökön, mert olyankor nem biztos, hogy Gda van. Na annál tuti nem szülnék!
 
 


Kilda!
Lehet, hogy mi közel lakunk egymáshoz mert nekem is ő a védőnőm.Előtte Medgyesiné Erzsike volt őt nagyon szerettem Katival még nem találkoztam sokszor bár régről ismerem azt hiszem egy suliba jártunk.
Járt már a lakásotokon a védőnő mert nálunk még nem , pedig az előző már 11 hetesen meglátogatott az első babámnál.
Egyébként 2006. június 15-re vagyok kiírva de lehet, hogy hamarabb lesz meg a baba.
Az a rémálmom, hogy amikor megindul a szülés grd az ügyeletes orvos.

Kép

Kép
 
 


Kicsi a világ! Szabó P. tér. Még nem volt nálunk Kati, eddig a Védőnői Centrumba mentem 2x. Meg a tgondozóban találkoztunk, ott is kedves volt velem, figyelte mikor jutok már be a "vámpírhoz". Jan. 2. hetében megyek újra vérvételre. Legutóbb azzal váltunk el, hogy a kelengyét megbeszéljük a köv. alkalommal. Otthonra beszélem meg vele a találkozót, ott nyugodtabban beszélgethetünk. Annyi kérdésem lenne... Mi a véleményed a szülésre felkészítő tanf-ról? Talán februártól indul újra.És tervezed-e a kismamatornára járást?
 
 


Az első babával jártam szülés felkészítő tanfolyamra nagyon hasznos ha teheted menjél el.Tornára nem jártam és nem is fogok mert táppénzen vagyok (persze semmi bajom nincs)és csak azok mehetnek akik visznek orvosi igazolást arról, hogy nincs semmi bajuk.
Egyébként sem hiányzik a torna.
Te mennyit híztál eddig?
Én 56-ról indultam és most vagyok 58. ma vagyok 16+3
Én is 2X voltam a centrumba nála.Neked ez az első baba? Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Kép

Kép
 
 


Én kb 160 cm, 52-ről indultam, persze azt pulcsihegyekben, "bakancsban" mérték. Az eleje nekem elég nehéz volt, így a 3 hó végére kb 1kg-t híztam. 54 körül mértek legutóbb, hasonlóan. Otthon a múlt héten voltam 52. Szóval hagyom, hogy méregessenek, de az nem túl pontos szerintem.
Hétfőn töltöttem be a 22. hetet. A korom már annyi, hogy lassan a veszélyes kategóriába tartozom a szülés szempontjából, de remélem csak papíron! Kép) Első baba lesz! Kisfiú! Ti tudjátok már a nemét? Orosz volt a 16. hetes Uh-n, aranyos volt, kérdezte, tudjuk-e már, és akarjuk-e egyáltalán tudni?
 
 


Sziasztok!

Szia Ildikó!
Ne vedd szabálynak, hogyha valakivel rossz volt az egyik doki, az mindenkivel az.
Bár Borosról van egy nagyon rossz hírem. Kép Ráadásul ismerőssel történt. De nincs olyan doki, akiről ne szólna valami "rémhír". Ha veled nagyon rendes, körültekintő, ne hagyd ott!
Velem a rendeléseken nagyon rendes volt, mindent meg tudtam vele beszélni, nem volt durva....csak épp a szülés alatt vártam volna el ugyanezt!
Az is biztos, hogy ki mennyire érzékeny bizonyos dolgokra lelkileg! Én érzékeny vagyok, főleg ha fáj valamim, mert a fájdalomküszöböm a béke feneke alatt van sajnos!
Ha nem terveznék második babát, akkor nem váltanék orvost! Mert tényleg a rendeléseken meg voltam elégedve vele.
Szülés után, akikor ugye megszülöd a méhlepényt, mosdatnak, varrnak..stb... akkor már olyan volt, mintha kicserélték volna. Viccet is mesélt. Lehet rájött, hogy valóban durva volt és próbálta ellensúlyozni a dolgokat. Szülés után pedig már nem sokat láttam, illetve beszéltem vele.
De vele meg tudod beszélni, hogy mennyit is kér egy szülésért. A férjem rákérdezett ( én nem mertem ) és nyiltan közölte az összeget. Amikor nekem kiszedték a varratot, akkor adta oda a férjem a pénzt. Én nem mertem a korteremben tartani nagyobb összeget. De amúgy akkor adják oda a pénzt, amikor varratszedés van.

Az alternatív szülőszobába nem tudom hogyan osztják be az anyukákat, ha sokan vannak éppen. Én pont egyedül voltam végig, így bent lehettem egész sokáig. Nekem nagyon jó volt, mert nem voltam szem előtt, magunk tudtunk lenni. Én sajnos a kádba nem ülhettem bele, szerettem volna. Így arról nem tudok sokat mondani. Sőt....semmit. Nekem csak az volt jó, ha ültem, feküdtem, néha sétáltam...stb... Ez adja magát.

Itt Békésen a terhesgondozó nagyon tragédia. Rengetegen voltak és nem volt ülőhely. Emlékeszem alig vártam, hogy valaki felálljon és leüljek. Főleg apukák ültek! Kép De mostmár nincs annyi kismama, így javult a helyzet. A békési doki tragédia. Kép Sosem engedtem , hogy megvizsgáljon, csak ultrahangot csinálhatott.

Jut eszmebe!
Érdekel benneteket egy olyan lista, hogy mi kell egy kisbabának születésre és mit kell a korházba vinni? Mert én megírtam ezt a listát és Csorváson a védőnéni ezt osztogatja! Kép A tapasztalat segített a lista elkészítésében, mert én sok felesleges dolgot megvettem. De mostmár tudom, hogy mi az ami feltétlen kell. Persze megvesz az ember olyat is, ami nem létszükséglet, csak tetszik! Kép

Én 56 kg-ról indultam. 12 hetesen már 54kg voltam. Szülni pedig 71kg-val mentem. Geri 4 hónapos volt, amikor már 57kg-s lettem, pedig nem ettem keveset és nem fogyóztam. Lement magától.

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Szia Anikó!
Naná, hogy érdekel! persze már van ilyen listám újságokból, stb, de a tapasztalat az más ugye!
Egyébként a kisfiad nagyon aranyos!
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: