Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Örülök, hogy írtok a lábdagadásról. Sajnos egyszer kétszer már nálam is előjött ez a probléma, pedig még csak a 24. héten vagyok. De igyekszem még több gyümlcsöt beiktatni. És azt halottam, hogy a körte, ill. a körtelé ilyenkor hasznos....vízhajtó hatása van.
A fűszeres és a sós kaja mellőzését én is halottam.
Kataflóra.....néztem az adataid.... Kép Úgy néz ki egy városból vagyunk.
Én most pénteken készülök Dr. Jurdihoz ultrahangra, de én Csabán fogok szülni.

Anikó! Remélem Geri jobban van. Gyógyuljon meg minnél hamarabb...nem jó korházban lenni. Kép

Voltam a barátnőmnél látogatóban...aki decemberben szült. Nagyon édes a kicsifia. De bizony mondta, hogy nagyon bánja, hogy nem volt választott orvosa.
Úgyhogy ez engem teljesen megerősített abban, hogy igenis válasszak magamnak orvost.
Remélem az én szülésem nem lesz olyan problémás, mint az övé volt.

Mindenkinek szép napot.
 
 


Sziasztok!

Zsu! Miután olvastam mit írtak a többiek, eszembe jutott, hogy nekem is mondták a só mérséklését. Szerintem jó, hogy választottál szülésznőt, mert sokkal jobb érzés úgy a szülőszobán lenni, hogy ismered aki segít Neked és a közvetlenebb kapcsolat jobban megnyugtat.

Anikó! Jobbulást kívánok Gergőnek! Remélem minél hamarabb hazajöttök!

Noémi! Igen, én is úgy néztem, hogy Te is szarvasi vagy. Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed Dr. Jurdiról és remélem minden jól fog alakulni Csabán a szülésnél! Az orvosválasztás szerintem is nagyon fontos, sőt én már másodszorra szülésznőt is fogok választani. Gondold meg azért ezt is, mert a szülésznő is nagyon sokat segít. Az is jól esik, ha már kedvesen szól, nem mogorva. Nekem rövid szülésem volt, de jó lett volna kedves hangot hallani gorombaság helyett.

Üdv. Mindenkinek!
 


Sziasztok!
Anikó! Remélem Geri már sokkal jobban van! Gyógyuljatok meg minél hamarabb!
Zsu! Gondolom már, nagy az izgalom nálatok! Szurkolok nektek!
Noémi! Majd írd meg légyszi, hogy te mit tapasztaltál a 4D-sen!
Lányok! A Csaba Tv-ben hallottam, hogy lesz Csabán is hamarosan 4D-s Uh. Vagyis, hogy tervezik a beszerzését.De jó lenne! Arról nem volt szó, hogy ki vizsgálna vele...
Pénteken megyek a 28. heti vizsgálatra. Jól vagyunk, Ákombákom időnként nagyon eleven, néha pedig álmoskás, de nem is csoda ebben az időben!
Vigyázzatok magatokra, én már összeszedtem egy jó kis megfázást.
Szép napot Mindenkinek!
 
 

 
 

Sziasztok!

A csabai 4D-s ultrahangról én is halottam, a dokim mondta, amikor voltunk nála, hogy tervezik a kórházban. De annak kell még egy kis idő, mire megtanulják kezeleni, stb. Úgyhogy lehet, hogy mi már nem nagyon tudjuk most hasznát venni. Kép No de sebaj....majd a következő babánál.
Tegnap voltunk tanácsadáson....a kicsi lányom már most egy kis rosszcsont. Kép Nem tetszett neki, ahogy a védőnéni meg akarta hallgatni a szívhangját...elkezdett rúgkapálni, a szívhangot alig lehetett hallani a nagy recseréstől. Kép
Sétálva járunk haza...nagyon jól esik a mozgás. És a felszedett kilókat illetően is kétségeim támadtak. Otthon a mérlegem reggel, ruha nélkül 75 kg-t mutatott, és délután a tanácsadáson ruhástól, cipőstől, ebéd után szintén 75 kg. Na most melyik a jó? A kiskönyvbe baírt adatok szerint eddig 7,5 kg plusz, az én számításaim szerint viszont 10. A doki azt mondta amíg a 12-t nem lépem túl, addig nincs túl nagy baj. A bokadagadás mostanában nem jelentkezett...és bízom benne, hogy még egy jó darabig megúszom.
Na megyek dolgozni...

Szép napot mindenkinek! Kép
 
 


Sziasztok!

Noémi! Én is nézegettem a súlyokat régen és annyi volt a különbség, hogy az otthoni mérlegen 50 kg-ról indultam a tanácsadáson pedig 52-ről. A szülés előtt 10 kg-val voltam több, de ezt is jól mérték, mert otthon 60, náluk pedig 62 lettem. Remélem ebből ki tudsz hámozni valami hasznosat a Te adataidra. Sétálj sokat!

Üdv. Mindenkinek
 


Sziasztok!

Noémi! Én is nézegettem a súlyokat régen és annyi volt a különbség, hogy az otthoni mérlegen 50 kg-ról indultam a tanácsadáson pedig 52-ről. A szülés előtt 10 kg-val voltam több, de ezt is jól mérték, mert otthon 60, náluk pedig 62 lettem. Remélem ebből ki tudsz hámozni valami hasznosat a Te adataidra. Sétálj sokat!

Üdv. Mindenkinek
 


Sziasztok!

Most olvastalak el benneteket, mert egy hétig nem volt net nálunk, ugyanis a férjem tapétázot és parkettázot. nekem semmit nem kellett csinálni, csak jó ebédeket főzni.
A kislányom is itthon volt velünk mert a dokotr néni kiírta ugyanis csúnyán köhögött.
Súly:Én mindíg reggel mérem magamat ruha nélkül reggeli előtt, a terhesség elejétől kezdve mert így pontos viszonyítási alapom van.
Ugyanis nem mindegy, hogy a gondozóba csizma, vastag pulóver, harisnya és farmer van rajtad vagy nyáron majd egy szál ruha és egy papucs.
Én is hallottam a 4D Uh-ról és én is kíváncsi vagyok, hogy ki fogja csinálni.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Öröm benneteket olvasni! Kép Időm igaz nagyon kevés, mert Geri még mindig beteg! Nagyon csúnyán köhög és nem is látom még a végét, hogy valaha meggyógyul. Már csak a jóidőt várom, hogy kimozdulhassunk egy kicsit, de addig is marad a sok sok szellőztetés.

Én is mindig reggeli előtt mértem magam, mert ha tanácsadásra kellett menni, akkor is általában vért vettek, így nem reggelizhettem. Az itthoni mérleg és a gonozóban levő mérleg nem volt egyforma. Így néha rosszul esett, amit bent mértek. Én 14 kg-t szedtem fel, ebből a legtöbb az utolsó 2 hónapban jött rám sajnos. 12 hetes terhesen kevesebb voltam, mint terhesség előtt, de ez a rosszulléteknek tudható be. Addig csak gyümölcsöt tudtam enni. Az utolsó 2 hónapban pedig megőrűltem apundingért, így amiatt jöttek rám a súlyos kilók. De egy kis odafigyeléssel és akaraterővel biztos ki lehetett volna küszöbölni. Szerintem egyetek sok gyümölcsöt, de csak annyit és csak azt, amit szerettek, megkívántok. Inkább többször egyetek kevesebbet és minden falatot jól rágjatok meg. Lassan egyetek.
A séta is nagyon jó. Én végig sétáltam a terhességet és jól esett. Az utolsó hónapban igaz nem mentem sehova, mert erős jóslófájásaim voltam, de addig jókat és nagyokat sétáltam.

Mivel most anyu vigyáz Gerire, így kitakarítok, mert eddig nem volt rá sok lehetőségem!

Szép hétvégét!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Megvolt a 4D!!! Nagyon örülök, hogy elmentünk megcsináltatni. Óriási élmény volt nekem is és a férjemnek is. És valószínűleg az orvosnak is, mert nagyon jókat kuncogot a lányom teljesítményén. Szegénykémet biztos felébreszthettük, mert akkorákat ásított, hogy majd kiesett a kicsi száján. Kép És közben illedelmes kislányhoz méltóan a szája elé rakta a kezét. Kép
Megnézte minden porcikáját, úgy tűnik minden rendbe van vele...mindene megvan. Végignézett rajta mindent. Megnyugtató volt látni őt, főleg azért mert a szarvasi ultrahangos készülék nem csinál túl jó minőségű képet. Azon nem ismertünk fel semmit, ezen viszont szinte mindent. Ez alapján a vizsgálat alapján is május 21.-én lesz belőle gyerkőc. (Eddig minden vizsgálat azt mutatta, hogy 20-26 közötti héten fog valamikor megszületni.) És ha továbbra is ebben a tempóban fog növekedni, akkor 3600 gr lesz. Na ezt majd meglátjuk. Kép
Most 690 gr, 28 cm a nagylányom. És tiszta anyja.Kép
Kép

Nem túl tökéletes a kép minősége, de azért látszik valami. Kép

Ma voltam a terheléses cukros vérvételen. Ki lehetett bírni.

Na szép napot mindenkinek!

Anikó, remélem Geri meggyógyul nemsokára. Jobbulást neki.
 
 


Szia Noémi!

Gratulálok a pici lányhoz! További jó egészséget kívánok Nektek!
 
 


Noémi!
Biztosan nagy élmény volt a 4d uh.

Zsu!
Ti még egyben vagytok?
Hogy tervezed hány perces fájásoknál indultok be a kórházba?

Kép

Kép
 
 


Szia Noémi!

Én is gratulálok. Olyan megnyugtató egy ilyen felvétel. Jó egészséget továbbra is és maradjon ilyen kis tündér a lánykátok!

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Szia Katus!

Mi még egyben vagyunk, egyenlőre semmi jele annak, hogy nemsokára szülök. Jóslófájásaim vannak, de ez állítólag már akár több héttel szülés előtt is előfordulhat. A hasam is még eléggé fennt van. Aztán gondolom jön ez majd gyorsan. Én úgy tervezem, hogy csak a legvégső stádiumban megyünk be a kórházba, de aztán lehet, hogy az első fájásnál azt mondom, hogy azonnal menjünk. Majd kiderül. Egyébként a szülésznőm azt mondta (és talán így is olvastam), hogy ha megreped a magzatburok, akkor azonnal be kell menni, még ha nincs is fájás akkor is. Szerintem ezt majd a helyzet eldönti, szívem szerint minél több időt szeretnék itthon lenni. Még sohasem voltam kórházban és eléggé viszolygok az egésztől, pedig a szülészeti osztály itt Békéscsabán szerintem egyáltalán nem is szörnyű. Egyébként félek attól, hogy esetleg be akarnak idő előtt fektetni. Attól meg végképp tartok, hogy nehogy be kelljen indítani a szülést.
Mindenesetre nagy lázban égünk már, de szerintem nemcsak mi, állandóan kapjuk az érdeklődő telefonokat is.
 
 


Zsu!
Végül is iszod a málnalevél teát?
Ja és egyben vagytok még?

Mi van többiek, hol vagytok?

Kép

Kép
 
 


Szia Katus!

Iszom a teát, a hatásáról majd beszámolok. Ma reggel be kellett mennem a kórházba kontrollra és CTG-re az orvosomhoz. Nagyon jó fej volt, nem kellett rá várnom, egyből jött, intézkedett, pedig féltem tőle, hogy egész délelőtt ott leszek. Egyenlőre nem kellett bennt maradnom, majd pénteken kell mennem legközelebb, hacsak nem történik valami változás. A szülésznő is aki ott volt roppant kedves volt.
 
 


Sziazstok!

Tegnap én is voltam az orvosomnál. Megnézte az eddigi labor eredményeket, ultrahangot, stb. Vasat kell szednem, meg kaptam gyomorsavcsökkentőt.
Egyébként úgy tűnik minden rendben.
Figyelni kell a szénhidrát mennyiségre, inkább fehérjét, zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket. És lehetőleg nem hízni sokat. Kép)
Szénsavas, cukros üdítők kerülendők, kávé, tea mérsékelt mennyiségben.
Séta, kismamatorna ajánlott.
Szóval nagy vonalakban ennyi. Kb. egy hónap múlva kell menni újra. Addigra lehet, hogy már a kórházban is lesz 4D-s ultrahang. Majd meglátjuk.
Egyébként rendes a doktorbácsi. Most is megerősített, hogy bármi gondom van, nyugodtan hívhatom.
Úgyhogy most már csak a jó időt várom, hogy a sétálást folytathassam.

Anikó! Hogy van Geri? Meggyógyult már?

Puuszantás mindenkinek.
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Már régen jártam itt, nálunk sajnos nagyon akadozik a babanet. Most csodák csodájára elsőre sikerült belépni.

Anykó, remélem, már jobban van a kisfiad!!! Olvastam, hogy beteg lett, csak írni nem tudtam, vagyis nem küldte el a gép az üzenetet.

Katus, a Te kislányod meggyógyult? Remélem, igen!

Noémi, nagyon jóóóó ez a 4D-s kép!!! A mi felvételünk szerintem nem lett ennyire éles a 31. héten. (De régen volt már! Kép )

Zsu, nagyon szorítok neked és kívánom, hogy olyan pozitív élmény legyen Neked is a szülés, mint amilyen nekem volt!!! Olyan érdekes, a fájdalomra már nem is emlékszem, jól kitalálta ezt a bölcs természet! Kép

Mi jól vagyunk, kedden megyek a 6 hetes kontrollra, remélem, minden rendben lesz. A gátmetszés helyét még éppen érzem, de már nem vészes, fájdalomnak pedig semmiképpen nem nevezném.

A kicsi fiam már nem is olyan kicsi, majdnem 5 kiló, pedig 3100 gr-mal jöttünk haza. Kép Rengeteget eszik, szerencsére tejem is van bőven, nem is gondoltam volna. Kép Az első mosolyát az apukája kapta 3 nappal ezelőtt, aki nagggyon büszke erre! (Jogosan! Kép ) Nagyon szerencsés vagyok, a drága párom rengeteget segít mindenben, imádja a kisfiát, jobb apukát elképzelni sem tudnék. És ÖRÜL, amiért ott volt a szülésnél, pedig előtte egyikünk sem akart hallani az apás szülésről. Kép

Már nagyon várjuk a tavaszt, naponta szemezek a babakocsival, hogy milyen jó is lesz majd nagyokat sétálni!! Nagyon várom!!! Kép

Puszi Mindenkinek, remélem, tudok jönni mielőbb.KépKépKép
 
 


Mirage!

Ez a kisfiú nagyon nagyon szép. Meg is mutattam a férjemnek! Kis formás, gyönyörű baba. és olyan kis nyugodtnak tűnik. Örülök, hogy van bőveb tejcsi. A sétákat megértem, hogy várod, én is imádtam nagyokat sétálni vele. Csodálatos élmény.
Jó egészséget!

Mi köszönöm mér jól vagyunk. Ha minden igaz, akkor holnap megyünk utoljára dokihoz. Ideje már, hisz ez a 7. hete. Vagy már 8? Számolni sem tudom. Ma már mi is felmegyünk a városba picit, hogy szokja a levegőt. Sok volt ez több hét bezártság!

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Mirage!
Álomszép ez a kisfiú! Látszik a képeken, hogy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba!
Noémi! Tündér lesz a pici lányka!
Zsu? Még 2in1?
Anikó! Remélem, mára a doki szerint is meggyógyultatok!
Mi ma kezdjük a 30. hetet. És türelmetlenül várjuk a 32. heti Uh-t, hogy újra lássuk a Picit!
Mindenkinek szép napot!
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Nagyon szépen köszönöm a sok bókot a kisfiam nevében is! Kép Anikó, azért Te sem panaszkodhatsz!! Kép Gyönyörű a kisfiad, csak ő már nagyobb! Olyan kis értelmes, komoly arcocskája van. (Jól olvastam valahol, hogy békési vagy? Az én párom is békési volt mielőtt összeköltöztünk! Kép )

Kilda, mi is mindig nagyon vártuk az UH-t, sokszor számoltam a napokat visszafelé! Már Neked sincs sok idő a szülésig... Kép Szerintem az a lényeg, hogy ne félj!! Amikor beindulnak az események, akkor már úgyis csak arra fogsz gondolni, hogy mindjárt láthatod a babádat. És így is lesz, elfeledtet minden fájdalmat! Kép

A mi kisfiunk alapjában tényleg nyugodt baba, persze azért neki is vannak hisztis, sírós, hangos pillanatai. Kép Még nem is írtam, hogy a kedvence a fürdés. Imádja! Rájöttünk, hogy neki hideg a 37 fokos víz, a 39-40 fokot szereti. (ebben rám hasonlít Kép) Tényleg nem sztárolni akarom a kis fütyist, de muszáj csatolnom Nektek egy fürdőzős képet. Kép (apa keze nem látszik rajta, de fogja végig!)

Kép
 
 


Sziasztok!

Mirage! Nagyon gyönyörű ez a kis lurkó! És milyen szerencse, hogy ennyire szereti a fürdőzést. Sok helyről halottam, hogy kezdetben nem tetszik a babáknak a pancsolás. De a tied olyan, mintha kis se akarna jönni a vízből.

Anikó, örülök, hogy Geri jobban van, legalább te is egy kicsit fellélegezhetsz.

Végre jön talán a jobb idő!!!! Kép
Sétálva járunk a munkából haza, de nagyon jól esik. Elkezdtem a nagylányomnak hímezni egy nagyon szép fejvédőt a kiságyba...van még 3 hónapom rá, hogy befejezzem. Kép
Már nagyon várom, hogy előbújjon.

Zsu! Hogy vagytok? Megszületett már a picuri? Kíváncsi vagyok nagyon, hogy milyen volt a kórház, a szülés, stb. Remélem, ha egy kicsit erőre kapsz, fogsz nekünk egy kis élménybeszámolót tartani. Kép

Ildi, te hol is fogsz szülni? Hogy érzed magad?

A hétvégén megszült megint egy ismerős kismama. Lánya lett, Luca.

Március végére beterveztünk egy kis lakás festést. Be vagyok sózva. Kép Úgy vagyok vele, hogy inkább most rakjuk még rendbe a lakást, mielőtt megjön a picuri, mert utána nem tudom mikor lesz újra lehetőség ilyesmire. Úgy tervezzük, hogy két babánk lesz egymás után, 1,5-2 év korkülönbséggel. Kép (Ez lehet, hogy már a fészekrakó ösztön megnyilvánulása?! Kép Kép Kép )

Nagyon szép napot mindenkinek!
 
 


Sziasztok!
Hát, elájultam ettől a gyönyörű babától!Remélem mi is így fogunk szeretni pancsikolni!
Noémi! Én is itt Csabán, elvileg május 1-jére vagyok kiírva. Most jól vagyunk, csak nagyon lent van a Picim, így néha úgy érzem leszakad a hasam! Még nem sokat híztam, most vagyok 57 körül. Imádom a kakaóscsigát, egyszerre kettőt! Más óhajom nincs, viszont a körömvágást már Apa végzi, mert az már nem megy egyedül! Amennyit nevettünk közben!Persze légszomj, meg lassan járás, kifulladás van...viszont nem vizesedem!Csak Elevitet és vasat szedek - remélem ez így is marad! Még dolgozom, kb 1 hónapot adok még magamnak, ha jól bírom majd. Kezdek már izgulni, gyűjtögetjük a holmikat, bár még sok minden hiányzik, egyik a babakocsi!
Hétfőn indul a szülésre felk. tanf. Jössz esetleg?Én mennék, csak akadt egy kis gond a mhelyen, így nem biztos odaérek-e 4-re.
Szép napot mindenkinek!
Zsu! Nagyon szurkolok értetek!
 
 


Sziasztok!

Ildi...de szerencsés vagy! Kép Én a lagzimon voltam utoljára 58 kg. Azóta már 76-nál tartok. Kép
Még az is előfordulhat, hogy esetleg összefutunk a kórházban. Igaz, hogy én május 23-ra vagyok kiírva, de azt mondogatják, hogy a lányok kíváncsiak, és hajlamosak kicsit hamarabb előbújni...Na, majd meglátjuk.
A mackós járás kezd nálam is előjönni, viszont a séták olyan tempóban, ahogy nekem jól esik...azok nagyon jól esnek. Kép Elevitet nem minden nap szedem, a vasat is kellene, de azt meg nem nagyon bírja a szervezetem, úgy bedugulok tőle, hogy 4-5 napon keresztül nem megyek wc-re. Neked nem okoz ilyen problémát?
A vizesedés úgy tűnik nálam sem jelentkezett még.
Lehet, hogy szívesen járnék ilyen tanfolyamra én is, csak egy kissé nehéz lenne kivitelezni. Kép Még dolgozok, és ráadásul szarvasi vagyok....úgyhogy azt hiszem nem valószínű, hogy meg tudnám oldani.
Nekünk is van már elég sok holmi, amit kaptam innen-onnan, de babakocsink még nekünk sincs. Van szarvason egy hölgy aki azzal foglalkozik, hogy németből behoznak használt babakocsikat, varr rá új huzatot, felújjítja, és úgy adja el. 20-25 ezer forintért lehet kapni nagyon jó kis babakocsikat.

Szép napot mindenkinek!
 
 


Kilda!
Többet is tudsz a tanfolyamról mert ha igen akkor írd meg légyszi!

Mirage, nagyon cuki a kisfiad!

Most léptem a 24. hétbe és már 7 kg +.-nál tartok most vagyok 63 kg.
Sajnos elég nagy lett az étvágyam, mondjuk a hasam is elég nagy.
Már ott tartok, hogy reggelire csak egy danone aktívia joghurtot eszem, ebédre persze jól bekajálok, de este 6 után már nem eszek semmit. Közben semmi nasi és mégis jönnek föl a kilók és szerintem gyorsabban mint kellene. Szerintem elég gáz.
Noémi!
Te meddig fogsz dolgozni?

Kép

Kép
 
 


Lányok, ne aggódjatok a kilók miatt, ilyenkor természetes a hízás. Persze, lehetőleg nem habostortán kell élni Kép, de a baba miatt muszáj eleget enni. Kipróbáltam a terhesség alatt azt, hogy 1 hónapig diétáztam, utána 1 hónapig nem. Alig hittem el, hogy pontosan ugyanannyit híztam mindkét esetben. Nekem 13 kg plusz lett a végéig, amiből már csak 5 van, a nagyja már a kórházban lement. Nem tudom, hogy ezzel az öttel mi lesz, mert én a szülés óta vagyok folyton éhes, gondolom, a szoptatás miatt. Rendszerint ennem kell valamit az egyik éjszakai felkelésnél is. Kép

Tanfolyamra én is jártam, szerintem jó volt. A védőnők aranyosak voltak és a meghívott vendégek (pszichológus, fogorvos, szülésznő, orvos, stb...) mindig mondtak valami újat, érdekeset. A babaápolós részek engem nem igazán érdekeltek, az a gyakorlatban úgyis más. Kép
 
 


Kadves kismamák! A szülésre felkészítő tényleg indul hétfőn, 16órakor kell gyülekezni a Védőnői Központban, de mivel ott átalakítások vannak, a kis tanácskozó teremben lesz megtartva, ami a régi főépületben, az első emeleten van, az ebédlővel szemben. Mindenkit szeretettel várunk!!!!!
 
 


Sziasztok!

Katus, én úgy terveztem, hogy ha nem lesz semmi problémám, akkor április végéig fogok dolgozni. Elvileg május 23.-ra vagyok kiírva. Most a 27. héten tartunk. Pocak növekszik, babika mocorog, anyuci meg indőnként egyre szuszogósabb. Kép

A tanfolyam tényleg nem lenne rossz, de így munka melett nem igazán tudnám megoldani. Ráadásul Szarvason nem is halottam ilyenről.

Natkó, tök jó, hogy te is csatlakoztál hozzánk. Remélem gyakran megnézel majd minket itt a neten. Ha van valami kérdésünk, akkor fordulhatunk hozzád? Esetleg tudnál néha tanácsot is adni?
Lenne rögtön egy kérdésem, ha nem baj. Az utóbbi pár napban úgy vettem észre, hogy a kislányom mintha lustább lenne, mint korábban. Kevesebbszer mocorog, és akkor se olyan intenzitással, mint pár hete. Ez normális?

Na szép napot mindenkinek!
 
 


Kedves Noémi, így a neten keresztül most annyi ötletem lenne, hogy vezesd a mocorgót, a kiskönyved közepe fele van, és minden nap a 10. mozgás után jelöld be, hogy mikor volt ez az időpont. Ahogy nő a magzat, viszonylag kisebb helye van mozogni, és lehet, hogy akkor van alvási periódusa, mikor te intenzív vagy. Persze ezek csak tanácsok, ha bármi komolyabb kérdésed van, azt személyesen az orvossal tudod pontosítani. Biztos nincs semmi gond, most hirtelen ennyi jutott eszembe...Nálunk hétfőn indul a tanfolyam, pár előadás a várandósságról, és meghívott vendégként gyógytornász jön. Ha gondolod, és ebben a témában van kérdésed, most ebben is tudnék naprakész tanácsokat adni. A mocorgást figyeld, remélem minden egyéb rendben van...Minden jót!
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon el van veszve mindenki! Mi van veletek?
Végre szép idő van. Ennek nagyon örülünk.
Holnap jön a védőnéni hozzánk látogatóba.
Nati, néztem a kiskönyvet. A 34. héttől van hely vezetni a mocorgót. De olyan nagyon nem ilyedtem meg, mert azóta újra aktívabb a nagylány odabent. Lehet, hogy a babákra is hatással van az időjárás? Amikor mi fáradékonyabbak, és álmoskásak vagyunk lehet, hogy ők is többet pihennek.
Az a lényeg, hogy úgy tűnik mind a ketten jól érezzük magunkat. Csak most már a pocakom nő rohamosan. Úgy tűnik, napról napra nagyobb. Kép
Jövő hétvégén még bálba is elvisz minket a papi. Kép

Sziasztok.
Szép napot mindenkinek!
 
 


Sziasztok! Szia Noémi!
De jó is lesz nektek abban a bálban! Szuper, hogy jól vagytok!
Nati! A hétfői tanfolyam nagyon jó és hasznos volt! (Csak hőség abban a kicsi teremben annyiónknak - szerintem.)Viszem Apát a következő utáni előadásokra én is!) Kicsi a világ! A kolléganőmhöz jársz franciát tanulni!

Megyek és újra megnézem a fent gyakran említett kislegényt, aki imád fürdeni!
Remélem mindenki jól van! Zsuról tudtok-e vmit? Csak kibújt már az a Picúr!

Legyen szép napotok! Mi: 30+3
 
 


Kedves kismamák, örülök, hogy mindenki jól van! Nem is tudom, mivel kezdjem...Talán Zsu megbocsájt, hogy helyette írom, de gyönyörű kislánya lett!!!a többit ő elmondja. Hát igen, már a magzatok is frontérzékenyek, és az újszülöttek még inkább (bíztató...),a légnyomás változását nagyon megérzik, hiszen más a hidegfront, ahol a levegő ék alakban nyomul be, és melegfront alatt viszont, mint egy búra jön a meleglevegő a légtérbe. Ez csak érdekesség... Kilda! A szülésre felkészítőre csináltunk az előző előadásból egy kis vázlatot, majd kiosztjuk.A franciás csoport nagyon szuper...!A következő utáni előadáson jön a szülésznő, szülész, és még egy szponzor, aki majd a végső ajándékcsomagot fogja gazdagítani...Noémi! Jó bálozást, remélem jó zene lesz, azt a babák is szeretik, lehet majd egy jót lassúzni is! Mindenkinek minden jót!
 
 


Sziasztok!
Voltam ma a gondozóba és igazán kellemes élményben volt részem az eddigi alkalmakkal ellentétben.
A védőnéni nagyon aranyos volt ( mondjuk itt mindíg aranyosak a védőnénik)a vérvételes is kitett magáért.
Nem csináltak semmi különös dolgot csak nagyon emberi volt a hozzáállásuk.
Az orvos aki ma rendelt hát szintén le a kalappal előtte. Nem beszéltünk sokat, Õ talán 3 mondatot mondott de azt olyan empátiával ahogy az elvárható lenne minden orvostól aki kismamákkal dolgozik.
Jó lenne ha mindegyik orvos ilyen kellemes élménnyekkel gazdagítana bennünket.
Köszönöm szépen!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy Zsuéknál minden rendben! Nati! Köszi a hírt, várjuk a friss anyuka beszámolóját! Innen is kívánok nekik nagyon sok boldogságot a babájukban és egymásban, egészséget, sok tejecskét!
Nati! Ott leszünk a szülés témájával kapcsolatos előadásokon, sajna a jövő hétfőit ki kell hagynom.
Mártinak átadom a dícséretet! Kép)
A vázlat pedig jó lesz!
Lányok! a 32. heti Uh-ra készülődve: ti mindig a betöltött hét után mentetek? Már úgy be vagyok sózva! Mindenki mást mond!
Mindenkinek szép napot!
 
 


Sziasztok!

Mirage!
Ezzel a tündéri kisfiúval nem lehet betelni! Kép

Zsunak is szívből gartulálok! Remélem jól vannak, szépen nőnek és boldogok a kis csöppséggel! Kép

Lányok!
Nem tudjátok véletlen, hogy ki az az orvos, aki békési és fiatal? Ma voltam egy szülinapi partin és ott említették, hogy van egy orvos, aki Csabán dolgozik, de békési.

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki jobban van, mint én. Kép Sajnos összeszedtem valami vacak infulenzát, és most tüsszögök, köhögök, és rettenetesen fáj már az orrom, annyit fújtam. Nagyon remélem, hogy hétvégére elmúlik és teljes pompámban jelenhetek meg a bálon, nem pedig kipirosodott orral. Kép
Volt pénteken a védőnénink is látogatóban.
A babakelengyénk újabb holmikkal gyarapodott...kaptunk pólyát, kiskádat, kiságyat pólyázóval, és egy nagyon bűbájos sárga bilit is. Kép Eddig még nem sok mindent vettem, de ha így folytatják a kedves barátok, rokonok, akkor lassan a sok babaholmitól nem fogunk már férni a lakásba. Kép Nagyon kedvesek és aranyosak, és nagyon jól esik ez a segítőkészség amit tapasztalok mindenhonnan.

Anikó! Hogy van Geri? Rendbe jött már?

Szép napot!
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy Békés megyéből is vannak levelező kismamák. Én még csak a 13. héten járok, ez az első terhességem, és örömmel olvastam a tapasztalataitokat. Én is Békéscsabán fogok szülni, pedig hozzánk közelebb lenne Gyula. Nálam személy szerint az az oka, hogy a terhességem előtt voltak cisztás problémáim, és mivel korábban Békéscsabán dolgoztam, ide jártam orvoshoz. Mivel vele nagyon meg voltam, vagyok elégedve, ezért a szükséges műtéteimet is Békéscsabán éltem túl. A nőgyógyászaton csak kellemes tapasztalataim voltak, mind az orvosok, mind a nővérek vonatkozásában. A rossz példákról és tapasztalatokról az a véleményem, hogy szülés terén sem lehet általánosítani. Mi, kismamák sem vagyunk egyformák, a problémáink sem egyformák, a körülmények sem egyformák, stb. Az én orvosomról is hallottam negatív kritikát, de nekem még kellemetlen tapasztalatom nem volt, pedig 12 éve járok hozzá. Azt gondolom, hogy az a legfontosabb, hogy meglegyen az orvos felé a bizalom, hiszen a szülés az életünk legszebb pillanata. Én jelenleg egyáltalán nem gondolok semmi rosszra, pedig az előzményeim alapján nem gondoltuk, hogy természetesen sikerülni fog. A terhességem eddigi időszaka problémamentes volt, legnagyobb bajom az álmosság. Bízom benne, hogy így is marad.
 
 


Sziasztok!!

Milyen jó hírekre érkeztem!! Kép Natkó, köszönjük szépen az infót, Zsúnak pedig szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok!!! Kép Zsú!! Várjuk a képeket és a beszámolót! Kép

Noémi, a mézes hársafatea csodákat művel ilyenkor és még finom is! A terhesség alatt annyira ízlett (gyógyszert ugye nem szedhettem), hogy azóta is ezt isszuk. Kép Mielőbbi gyógyulást!

Anykó, örülök, hogy visszatértél! Kép Kicsi fiad meggyógyult? Köszi a dicséretet, sokszor nem bírom ki, hogy ne töltsek fel egy-egy képet. Kép Rengeteg van, a párommal mindketten imádunk fényképezni és erre ugye a babócánk a legjobb alany! Kép Sajnos nem tudom, hogy melyik fiatal doki békési, talán valaki majd meg tudja mondani.
(Az én drága párom is békési eredetileg, mint Te. Most már viszont itt lakik Csabán. Kép Lehet, hogy már írtam.)

Erika, üdv itt nálunk! Örülök, hogy pozitív véleményed van a csabai kórházról, én is ugyanezt tapasztaltam. Mikorra vagy kiírva? (Terhesség előtt nekem is voltak cisztás problémáim, de szerencsére a műtétre már nem került sor, közbeszólt a kisfiam! Kép)

Mi jól vagyunk, a kisfiam már egyre több időt tölt ébren. Az egyetlen furcsa dolog, hogy nagyon komoly kis pasi, alig látjuk mosolyogni, tehetünk bármit, csak nagy, komoly szemekkel figyel minket és a világot maga körül. Úgy tudom, hogy más babák ilyenkor már nagyokat vigyorognak. Szépen fejlődik, már kezdi kinőni a 62-es rucikat. Kép

Puszi mindenkinek, ha sikerül, csatolok valami új képet. Kép


KépKépKépKép
 
 


Nem sikerült... Újabb próba.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Mirage!
Nagyon szép a kisfiad!

Erika!
Üdv közöttünk!
Egy kicsit többet is írhatnál magadról persze csak ha nem gond.

Noémi!
Szarvasra mentek bálba?

Kép

Kép
 
 


Csajok, bocs, hogy ilyen sokszor feltettem a képeket, de tegnap este nekem minden egyes feltöltés után hibát jelzett és nem jelent meg egyetlen kép sem. Jól megtréfált a technika, bocsi mégegyszer!
 
 


Sziasztok!
Erika , köszöntelek én is a csapatban!
Mirage!
Ez a tündéri pici fiú meg bárhányszor megjelenik, mindig jókedvet hoz nekem! (Megjegyzem a kolléganőim is nézték, hogy kié ez a kisfiú, gyönyörködtünk benne mindannyian!)
Noémi! Gyógyulj meg mielőbb!
 
 


Sziasztok!

Mirage! Szerintem is tündéri a minike, reméljük nekünk is hasonló élményekben lesz részünk!

Katus! Természetesen nem gond az írás, mivel én vállalkozó vagyok itthon dolgozok, bármikor tudok írni.

Mi szeptember 02-re vagyunk kiírva, éppen tegnap voltam Gyulán 4D ultrahangon. Az orvos normális volt, mindent elmondott, kb. fél óráig vizsgált minket, megmért mindent. Csak nagyon ficánkolt ez a kis 6,5 cm-es miniatűr emberke, ezért 3D-ben nem tudott még jó képet csinálni, viszont az egészet felvette dvd-re, és kaptunk egy fekete-fehér képet is, amint éppen szopizza az ujjacskáját. Azt az egyet nem tudom, hogy mit jelent az, hogy medence végű a fekvése? Ti már ezt biztosan tudjátok. Ez jót jelent vagy teljesen mindegy?

Egyébként mindenkinek jó egészséget, vigyázzatok az influenzával!
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is köszöntelek körünkben Erika. Remélem jól érzed majd magad köztünk. Szerintem nagyon kellemes kis topikot sikerült összehoznunk. Kép Mindig örömmel jövök elolvasni, hogy ki hogy van, hol tart a babavárás terén, milyen gondjaink, bajaink vannak, de még jobb, ha a jó dolgokról olvashatok. És Mirage, ez a pici babóca tényleg tüneményes.
Gyakran már én is nagyon várom, hogy előbújjon az én kislányom is. Annyira jó lenne már látni, hogy milyen, megfogni.....Szóval értitek.Kép

Én az infulenzából kezdek kilábalni. Szerencsére lázas nem voltam, csak egy kis hőemelkedés volt. A kellemetlenebbik része a bedugult orr, és az állandó orrfújás volt. De úgy tűnik múlóban van. Ha minden jól megy a szombati bálra már kutya bajom sem lesz. Kép (Katus...igen Szarvason lesz a Vendéglátósok bálja, oda visz el az én kicsi uram. Kép )
Az egyedüli ami aggaszt, hogy eléggé dagadozik a lábam, ami valószínűleg attól van, hogy megint elég sokat ülök a melóban. És hát az idő meg a nátha miatt most letettem a hazasétálásról. De csak javuljon a helyzet....fogok én még sétálgatni. Kép

Mindenkinek pusszantás!
 
 


Sziasztok kismamák és anyukák! Kép

Csak szeretném feltenni Geri szülinapi képét, hisz a lelkem ma 3 éves. Kép
Kép
Már 2 hete megint jár bölcsibe és jól van. Le is kopogom. Kép
Remélem hamarosan nem egy szülinapot ünnepelünk, bár még nem jött össze a kistesó. Azért igyekszünk. Kép

Sajnos, nem sajnos, esik a hó, pedig egy jó tavaszi séta jól esne mindenkinek. Babásoknak és kismamáknak egyaránt.

Jut eszembe. Járóka nem érdekelne valakit? Fából készült.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt mindenkinek a hétvégéje. A mi bálozós szombat esténk nagyon jól sikerült. A papi megtáncoltatott minket, igaz, hogy csak óvatosan a lassabb számokra, de nagyon jól esett. Tök büszke voltam rá, hogy nagy pocakkal is táncolt velem. Kép
Az infulenzát úgy néz ki, hogy sikerült leküzdeni. Most már csak a tavaszt várom, hogy végre jó idő legyen.

Anikó, örülök, hogy Geri meggyógyult. Aranyos a képen....és micsoda szülinapi tortája van!!!
A kistesó projekthez meg nagyon sok szerencsét....remélem hamar összehozzátok a picurit. Azt tudjátok már, hogy kislányt, vagy kisfiút szeretnétek-e inkább?

Szép napot mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Noémi, örülök, hogy jól sikerült a bálozás, hiszen a kismamiknak is kell egy kikapcsolódás. Mi szombaton Pesten voltunk a motorkiállításon, így mi is szórakoztunk egy kicsit. Ember itt is volt bőven.

Anikó, nagyon aranyos a kisfiad, és utólag is nagyon sok boldog szülinapot kívánok neki!

A többiekkel mi van???

Üdv mindenkinek!
 
 


halihó!

Anikó!
Gerinek boldog szülinapot kívánok.

Noémi!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a bálba.

Mit tudtok , tényleg van egy ágyas szoba a csabai szülészeten?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Kép

Anikó, nagyon édes a kisfiad!! Mit kicsi, már komoly 3 éves nagyfiú! Kép Nagyon szép a tortája is! Én is szorítok, hogy minél előbb összejöjjön a kistesó! Remélem, hogy a szülés is majd sokkal-sokkal jobb (ha lehet erre a "jó" szót használni! Kép) lesz Neked is, mint az előző volt...

Noémi, elhiszem, hogy nagy élmény volt a bálozás! Kép Nekem a terhesség vége felé már az is program volt, ha csak elsétáltam a boltig. Kép Most is majdnem ez a helyzet, nagyon várjuk már a tavaszt!

Katus, tudtommal nincs egyágyas szoba itt Bcsabán. Van egy 4 ágyas babás szoba, ezen kívül egy 2 és egy 3 ágyas nyílik egy külön "minifolyosóról", azokhoz külön van egy tusoló/WC. Ezen kívül csak sokszemélyes szobák vannak. Persze lehet, hogy csak én nem hallottam róla.

Erika, használd ki, hogy még nincs baba, utána tényleg kicsit nehezebb kimozdulni, vagy legalábbis sokkal nagyobb szervezést igényel.

Mi jól vagyunk, ma délután megyünk a 2 hónapos oltásra, már előre sajnálom szegény kisfiamat. Kép Remélem, nem fog nagyon fájni neki. Már előre felkészített a védőnő, hogy utána borogatni kell és be is lázasodhat ettől. Kép Bízom benne, hogy nem lesz semmi!

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron