Új privát üzeneted érkezett!

A régiónkban nem találtam idevonatkozó információkat,ezért gondoltam,hogy indítok egy új oldalt.Fontos,hogy tájékozott legyél,vagy másokkal is megoszthasd a tapasztalaidat.Remélem minden látogató számára hasznos lesz,és sokat tanulhatunk egymástól!Nekem már a második /teljesen egészséges /babámat mentették meg császárral az utolsó pillanatban.Írjatok!!
Judit
FanniFlóra
 


Judit!
Van egy topik az "Anyaság"-on belül Győr a folyók városa címen.
Névtelen
 


próba

 
 

Köszönöm,úgy látszik felületesen néztem körül a topikok között!Örülök a fórumnak,mert tervezem,hogy leszek még a páciensük!

Üdv:Judit


Sziasztok,

Nekem most nagyon aktuális ez a Győr téma mert, most fog ott szülni az unokahúgom és ,mindent felforgattam, különösen a szülőszoba film után, hogy megtaláljam a megfelelő szülésznőt és orvost, úgyhogy bátran írjatok e-mailt még időben ha lehet még orvosválasztás előtt, mert tudok sok mindenben segíteni.

sziasztok,

Rita


Szia Rita!

Én kétszer is /2000,2002/ Dr.Nagy Zoltánnál szültem.Privát rendel,de a kórházban vezeti a szüléseket.Korrekt,partnernek tekint még a hirtelen nehéz döntéseket sem a "fejed fölött" hozza.Elvárja,hogy te szülj,nem babusgatós fajta. Mindkét esetben a baba miatt végül császár lett,de éjjel 2-kor sem tűnt fáradtnak.
Ajánlom még Dr,Kreko Imrét ,Őt is nagyon dicsérik.
A szülésznők közül én Nagyné Szűcs Piroskát kértem meg,de itt csak kedves,korrekt szülésznőkkel találkoztam!
Nézz még be az anyaság topic alatt a "Győr a folyók városa " részbe,ott is olvashatsz dicséreteket.
Sikeres szülést és szép babákat!:

Judit


Szia Judit!

Győrben keresek nőgyógyászt. "Elvárásaim":-) lehetőleg nőnemű legyen és EMBERséges, tapasztalt szakember.
Tudnál segíteni?
Előre is köszi a választ!
Tacsifül

Kép
Kép
 


Szia Tacsifül Kép
Jó nevet találtál magadnak.
Remélem tudtam privátban segíteni Kép


KépKép

KépKép
 


Szia Farkasbogi!

Nagyon szépen köszi a segítséget!
Üdv: Tacsifül

Kép
Kép
 


Szia Tacsifül!
Nagyon klassz a neved,jól kitaláltad! sajnos nőnemű nőgyógyászt nem ismerek itt,de látod mindig van aki tud segíteni.Nekem is most lett újra aktuális a győri szülészet,úgy hogy ha van kedved beszélgessünk.
Szia :Judit
A felhn nevet meg kellett változtatnom,mert vki ezen a néven írt! Így lettem:Fanniflóra/


Sziasztok!

Tul vagyok az elso CTG-n is, minden ok. De amiert irok: a mellettem fekvo kismamanak epp nem mozgott a babaja, igy "segitettek" neki. Hat en még ilyen brutalis pocakrazast nem lattam, amit a nover csinalt, nezni is rossz voltKép Nem allitom, hogy karos vagy egeszsegtelen, de semmikepp sem volt kimeletes, bababarat vagy ilyesmi... Szoval inkabb simogassatok vagy noszogassatok Ti olyankor a babat, vagy egyetek elotte valamit, de ne varjatok meg, mig "segitenek".

-Afonya
 
 


sziasztok!
tényleg horror ahogy néha felrázzák a babákat, de nincs sok választásunk.Külföldön létezik egy kis sípoló műszer amivel felkeltik az éppen alvó magzatot,de itthon úgy látszik ez nem fontos!Figyeld Áfonya a magzati szívfrekvenciát is,mert a nővérkék hajlamosak elintézni az eséseket egy:biztos elmozdult!-felkiálltással. az orvos alaposabban figyel erre,de ő nincs ott a vizsgálat alatt.SOK SIKERT!
Judit


Áfonya!
Itt is gratulálok!
És milyen élményed volt a kórházról magáról?
Nekem csak pozitív.
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Még a kovetkezo CTG-rol: ott mar egy ilyen kis sipolo micsodaval ebresztgettek a babat. Ugy latszik, noverfuggo a dolog.

A korhazrol, a szemelyzetrol:
Nem volt fogadott szulesznom, de az a ketto holgy, akivel kapcsolatba kerultem, tunemeny volt. Kedvesek, "szolgalatkeszek".

Az elokeszito szepen felujitott, kar, hogy az ember itt tolti a legkevesebb idotKép Igazi elokeszites nalam nem volt, mert a beontesrol lemondtam /nem is eroltettek, teljesen rugalmasan kezelték/, borotvalast kesobbre halasztottuk, igy csak a tusolas maradt. Na, az volt az elso probatetel, ugyanis nem volt melegvizKép Langyosnak is csak joindulattal mondhato vala. Ez még hagyjan, de ez azzal is jart, hogy a vajudokadat sem lehetett hasznalni, ugyanezen okbol. Mert ki szeret jeghideg vizben ucsorogni vajudas alatt?! A szuleszno ugyan megmutatta, mint lehetoseget, de rogton mondta is, hogy nem igazan ajanlja.

Szuloszoba: amikor en voltam, pangas volt, igy egy hiper-szuper agy jutott, feltamaszthato, leveheto vegu, matracos ill. anelkuli, stb...
Nekem nagyon bejott még az a felfujt henger alaku "labda", jolesett ulni rajta, jot tett a gatamnak.
Burokrepesztes utan /ami a dokimmal valo kozos megegyezes utan tortent/ nekem a CTG-m nem igazan volt jo, fajasokkor leesett a baba szivhangja, igy innentol majdnem "allando felugyelet" alatt voltam, addig azonban beken hagytak minket a ferjemmel. /Itt megjegyzem, kozben jott egy szulo no, na az ugy orditozott, hogy hallgatni is szornyu volt.... kar, hogy ezt nem tudjak megoldani, hogy elszeparalt helyisegekben menjen a szules/.
Aztan ahogy nem haladt a dolog, jott a konzilium, majd a dontes, csaszar. Pillanatok alatt osszerantottak a csapatot, attoltak a mutobe, mindenki tette a dolgat. Az anesztes egy fiatal, vidam srac volt, szovaltartott a mutet alattKép
Utana a megfigyeles alatt is sokszor ramneztek, bar nehezmenyezem, hogy a remegesemre nem ajanlottak fel egybol a gyogyszert /talan fajdalomcsillapitot?/, ha egyszer tudtak, hogy attol elmulik.

Csecsemos reszleg: minden valtasban volt kedves es kevesbe kedves egyed, de keresre mindent megcsinaltak, max. egy kicsit nyomulni kellett es nem torodni az utalatos nezesukkel.
A hajnali 1/2 5-os mehosszehuzo injekcio idopontjat kitalalot sokat emlegettukKép Aztan lazmeres, takaritas, reggeli, vizit, furdetes, szoval aludni nagyon nem hagytak reggel.
Ja, es egyik ejszakai elmenyunk az volt, hogy eloben vegighallgattunk egy szulest, pedig mi a folyoso elejen, az elso, csaszaros szobaban voltunk!!

Potlas:
Ha potlast kersz, azert morognak es irjak is, igy erdemes fejni es sajat tejjel potolni, ha nagyon muszaj. Egyebkent van, aki a potlast kortyonkent lottyinti a baba szajaba, lattam olyan sarga vegu cumit is... sot, lattam megorzesre beadott gyerek szajaban cumit is!!, pedig a gyerekorvos igencsak harap, ha ilyet lat a szobaban. A fejot nem mutatjak meg alapbol, elso szulesemnel en nem is tudtam, hogy vanKép
Mellretetelnel segitenek ugyan, de inkabb csak latszolag, mert sokat nem vacakolnak vele, hamar feladjak. Legalabbis a szobatarsamnal ezt lattam.

A csaszarosoknal a draint 12 ora mulva veszik ki es ekkor fel is kell kelni, a katetert elvileg 24 ora mulva /en ebbol lealkudtam 3 orat, mert mar nagyon nyuglodtem tole/. Az infuzio kanuljet /vagymianeve/ elvileg csak akkor, ha van mar szeklet. Hogy milyen osszefugges van ekozott, azt nem tudom, mert elso lepesben az ember lanya kapja a Tissassent, majd kap egy pohar ricinust, ugyhogy elobb-utobb produkalKép
Szoval en azt is hamar kivetettem, mondvan, nagyon feszit es faj /es nem tudok tole aludniKép/.

Hazamenetel: ha delelott szultel, akkor az elso napnak szamit, ha delutan, akkor csak a kov. naptol szamoljak a hazamenetelhez szukseges napokat. Igenám: engem hetfon a nodokim mar elengedhetonek irt be, a gyerekorvos is annak minositette Matet es azt mondta, hogy akkor kedden sipirc haza. En hulye -a sargasag elmulta feletti oromomben- meg elfelejtettem megkerdezni, ugyanmar miert kell akkor még egy napot ittbenn lennunk?! Es mikor delutan rakerdeztem egy csecsemostol, kiderult, hogy minden papirunk kesz, vizsgalat nem var rank, ugyhogy asztalra csaptam es hazajottem.
Ha reggel szol az ember lanya, mar delben, veszekedes nelkul lelephet, csak ezt persze nem mondjak.
Hat nagyjabol ennyi, ha kerdes van, ne kimeljetekKép

-Afonya

ui: Bogi, itt is kosziKép
 
 


Sziasztok!

Áfonya, remélem, egyre jobban!

A hazamenetelről nekem is van egy sztorim! A babám besárgult, ezért az 5. nap reggelén még nem engedtek haza, azt mondták, majd délután. Délelőtt 11-kor azonban megjött Benjamin eredménye: minden rendben, papírok is rendben voltak, megkaptam a kiskönyvet is stb. Vártam az orvosomat, aki megígérte, hogy dél körül benéz. Keresni kezdtem, de mivel valamelyik osztályra lement és nem volt kedvem a beödémásodott gátammal megkeresni, gondoltam, lelépek. Hozzátartozik, hogy azt mondta már akkor reggel, hogy minden rendben, mehetek, de mivel tudta, hogy várok még a baba eredményére, kedvesen felajánlotta, hogy még búcsúzóul benéz. Villámgyors baba-öltöztetés, az behajtási engedély elintézése (na ehhez meg mit szóltok?), szóval: irány az irodába, ahol ez volt az első kérdés: "neve?", válaszoltam, megmondtam a nevemet, mire indokolatlan hangnemben: "nem a magáét kérdeztem, hanem a gyerekét!". Ezután megnézte a kedves adminisztrátor hölgy a listát, és közölte, hogy nem vagyok rajta, feküdjek vissza (!) az ágyba. Vagy menjek reklamálni, ahová akarok: orvoshoz, nővérhez. Irány a szülőszobai adminisztráció, ahol szintén nem volt a zárójelentés, mígnem a számítógépben megtalálták, amit az orvosom már egy nappal előtte megírt.
Akkor eldöntöttem, hogy legközelebb a saját felelősségemre ha úgy gondolom, hazajövök.

Szóval, jól tetted, Áfonya, hogy "leléptetek".

A reggeli takarítás még mindig olyan borzasztóan zajos?????? Azóta is hallom a partvisokat, ahogyan hangosan koppannak a falnak.

Puszi, jó pihenést, Dirtha
 
 


Dirtha,
ugyanez volt nalam is, valami sajtpapiron keresgeltek a nevem, majd mondvan, hogy nem vagyok rajta, azt mondtak, nem mehetunk haza. Aztan finomitottak rajta /erelyes fellepesem utanKép/, hogy mehetek, de a zaroert menjek vissza masnap. Aztan egy joindulatu csecsemos mondta, hogy mar a zaronk is kesz van am, csak nem publikus. Es mindjart megkeresi es ideadja. Csak masnapra volt datumozva, igy megsem tudtam elhozni.

Takaritas: hajaj, még olyanabbKép Es nyitva hagyjak az ajtot, ki-be kiabalnak egymasnak, hagyjak a huzattol becsapni, a mocskos partvissal végignyaljaka taskadat, papucsodat jol odebbrugjak , aztan gyozd a sebeddel az ágy alol elobanyaszni... sot, nalam felfedezte az egyik takaritono, hogy mocskos az ablakparkany kivul, ezert gyorsan letorolte a tobbeves kulteri koszt, majd ugyanazzal a ronggyal /gondolhatod!!/ letorolte az ejjeliszekrenyem!.

Amit még irni akartam: a reklamcsomagot csak 3-dik napon kaptuk meg, igy semmi "repianyagunk" nem volt. Ezert javaslom mindenkinek, hogy papirpelust, popsitorlot, textilpelenkat mindenki vigyen, mert nem adnak! Ill. pelust igen, napi 3-mat, ami semmire sem eleg.

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Elkészült a honlapom.
http://web.different.hu/partners/gyacse/jaksy/

Írtam a kórházi élményeimről is, és a diabéteszes tapasztalataimról is.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Fanniflóra!

Bocsi, de csak most néztem be ide és láttam, hogy írtál. Ha van még kedved levelezni, írj a valtech@vnet.hu címre. Biztos tudsz tanácsokat,tippeket adni egy leendő kismamának. Várom leveled!
Köszi!

Kép
Kép
 


Tacsifül!
Szorítok Neked itt is!

Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok,

győri terhesgondozáshoz és szüléshez keresek orvost.
Tudtok valamit Parányi János doktorról? Egy vizit alapján kifejezetten megnyugtató.
Köszi, D.
 
 


Szia Doro,
ha még jarsz erre:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/69090/9948.html?1105650572#POST439011 - itt beszelgetunk mi, gyori anyukak es leendo anyukak
 
 


Sziasztok.

Doró!
Éppen most szült nála a barátnőm. Neki eddig nem volt férfi dokija, és nagyon meg volt vele elégedve!
Úgyhogy jószívvel ajánlom.

Lányok!
Tervezem, hogy a honlapomon készítek egy olyan rovatot, hogy "Kórházi körkép"
Ebben véleményeket, élményeket tennék közzé, amelyeket mostanában szereztetek a szülészetről és a gyermekágyas részről.
Természetesen ez csak az egyik része lesz, mert a kórházzal is fogok konzultálni, és néhány érdekes, vagy kevésbé érdekes újítás, tény is szerepelni fog az oldalon.
Kérdezem, hogy ki járul hozzá, hogy leírja nekem, és meg is jelenhet az oldalon az írása, vagy egy részlete.
Természetesen csak keresztnév és lakhely (pl.: Bogi, Győrújbarát) megjelölés lesz fenn, egyéb adat nem.

Köszi, sziasztok: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Ismeri közületek valaki Nagy Sándor dokit Győrben?
Ha igen írjatok egy pár sort róla, hogy milyen.
Előre is köszi!


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a diplomam dolgozatom megírásához aminek a fő témája a feleség és az anyaszerep összehangolása. Csak annyit kéne tennetek, hogy kitöltötök egy kérdőívet, és visszakülditek nekem az email címemre.

Akit érdekel, és már van legalább egy gyermeke, az küldjön egy emailt az erikacsizmadia@beltav.hu címre és csatolt file.-ként elküldöm.

Segítségeteket előre is köszönöm

Erika


Sziasztok!
bár már 5 hónapja szültem, és mostanra egy viccként fogom fel a kórházi tartózkodást, akkor egy rémálomnak tűnt. Mocsok a vizesblokkban, az a szag.... a csecsemősnővérek zöme szabályosan bunkó.. első szülésnél mindent tudnom kellene?? a fiam nem akart szopni, erre közölte velem édesen az egyikük, hogy lehet, hogy nem is fog.. de hogy segítsen??? Nem gondolom, hogy majd ő fogja kimasszírozni a bedurrant mellemet???Ja, császáros voltam, és szerintem ez hátrány!
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.


Sziasztok!

Zsu vagyok, új felhasználó.
Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e vki vmit Dr. Kelemen Szilárd nődokiról. Milyen orvos? Mennyire megbízható?

Zsu
 
 


Szia Zsu!

Javaslom, hogy gyere át a "Győr a folyók városa" topicba. Itt nagyon sok kisgyerekes beszélget, van várandós is, biztosan akad olyan aki részletesen tud valamit Kelemen dokiról.

Én dúla vagyok és bába, kiváncsi vagyok mit értesz az alatt, hogy megbízható?

Bea
 
 


Remélem az enyémmel ellenkező tapasztalatok is vannak, de engem a győri kórházban szabályosan úgy megkínoztak, hogy lassan egy évvel a szülés után is rémálmaim vannak.

1. Majdnem elfertőződtem.
2. Nevetséges, hogy századunkban a fájdalomcsillapító luxus. Más kórházban be sem kötnek fájáserősítőt amíg nem kötnek be érzéstelenítést. Itt ilyen nincs. Sőt, örülhetnek az anyukák ha nem túl vastag tűvel varrják őket össze.
A szülésznőt aki bent volt nálam legszívesebben megölném!!!! Akkora trauma volt a szülés nagyrészt miatta, hogy azóta szexuális életem sincs.

Ja igen, hát a csecsemősnővérek sem túl segítőkészek. Volt egy szobatársam (császárosok voltunk) aki már magának engedte le a katétert és bekopogott a nővérekhez bediktálni, hány mililiter volt....
Ami abban a kórházban van az nevetséges.

Kép
 
 


Sziasztok!!
Dr. Nagy Zoltánról szeretnék többet megtudni,nagyon fontos lenne.Régóta hozzá járok, nagyon rendes,de szülésnél is ilyen?????????
 


hali!gondoltam leirom énis a tapasztalataimat a mi szülészetünkről!

jan 19.én befektettek és mivel még ugye babó nem volt egy 7 ágyasban kaptam helyet ahol egész nap rohangáltak a kismamák .jöttek feküdtek ott 1 órát aztán mentek szülni.mi meg akik még nem szültünk végighalgattuk a nyögésüket meg láttuk hogy mit szenvednek.nagyon kellemetlen volt.még aludni se lehetett mert akkor is folyamatosan mászkáltak.nagyon jó volt holt kómásan reggel aszt hallanom hogy készítsenek elő asztán kössék be az oxitocint.gondoltam igy hogy nem aludtam már egy napja marha sok erőm lessz nyomni.

szóval bekötöték!a szölőszoba az nem szoba hanem egy kis részekre elválasztott helység aminek az elején csak egy függöny van amit renszerint nem huznak el és az nem lát csak belém aki nem akar!!!de legelább párom bent lehetett meg labdán is ültem még sétálhattam is.szóval csak a hely nem a legkellemesebb.mert a szülésznő aki nálam volt aranyos volt,a dokim meg egy tündér.ha nekem nem volt kedvem feküdni mikor jött inkább visszanézet 5-10 perc múlva és akkor nézett meg.csak a babóm nem akart kibújni és végül csáazi lett.13:25-kor lett meg a kisfiam.de doki bácsi szerint 14-kor amúgy is meglett volna csak már látta rajtam hogy fáradt vagyok,meg a picúr elfáradt.a császi hamar megvolt apa még akkor bekukantahott amikor még nemvágták el a köldök zsinótrt aztán pedig végig ott volt mikor megfürdették meg rendbe rakták és utána mig engem össze stoppoltak ő kivihette megmutatni asztán pedig behozhatta hozám még a műtőbe és ő mutatta meg.utána még ott voltam az őrzőbe 3 órát és ott anyu volt velem meg a picivel rögtön cicire is tehettem.a szülésznő végig ott volt és addott inni a kértem meg még egy plussz takarót is adott mert marhán fáztam.

aztán 3 ágyasba kerültem de egyedül voltam a törpét elvitték mert ugye még nem tudtam felálni de reggel hozták szoptatni.és egész nap ott volt.az a szülésznő is aranyos volt aki reggel segített felkelni nem sietetett meg nem is bukózott hogy egy kicsit nyavajogtam hogy ennyire meg annyira fájt.dokibácsim egynap töbször is benézet hogy minden ok e!hát én aszt hittam de a lázam nem ment le és igy antibiotikumot kaptam vénásan.kedden reggel kiderült hogy annyira szar a vérképem hogy vért kell kapnom.na ekkor volt egy idegösszeroppanásom de ekkor sem bunkózott velem senki hogy bőgök mint állat.csak este volt a csecsmős nővér egy kicsit bunkó és alig akarta kivinni a töpit éjjelre de csak megtette.(mint később kiderült a szülésznő baszta le merthogy a dokim szólt nekeik hogy legyenek rendesek velem mert igy is elég a bajomnemkell hogy még miattuk is idegeskedjek,és esetleg azért ne legyek jobban.ekkor úgy volt hogy pénteken jöhetek de csütörtökön kiderült hogy 300 volt a vérsüllyedésem igy folytatták az antibiotikumot és maradtam.mivel ekkor megint kaptam egy idegösszeropanást és közben még egy szobatársat is ezért áttkérettem magam egyágyasba amit szintén a dokim intézett el!!ott agésznap ott lehetett velem valaki mert akkor már nagyon kivoltam meg a kezeim is mert az már a harmadik vénám volt amibe nyomatták az anyagot.asztán másnapra az is felmondta a szolgálatot igy már máshol nemtudtak megbökni csak a hajlatban ami megint egy kisseb sokk volt mert nem hajlíthattam be a kezem igy még enni is alig tudtam mert jobb kezes vok és abba kaptam.a dokimnak meg elkellet mennie hétvégére de ari volt mert szombaton 4 szer vasárnap meg reggel hivott aztán 11 kor bejött öltönyben ugy hogy még haza sem ment,rögtön jött hozzám,aztán még este is felhivott mikor megjött a az eredményem hogy már csak 70 a vérsüllyedésem.hozzáteszem az 5 a normál!!!aztán hétfőn megint elindult a lázam felfele mert ideges voltam hogy haza jöhetek e.erre mikor szoltam neki hogy nyugtasson meg már ment ment is hogy kapjak egy algópirint meg nyugtatót.hát a déli antibiotkumnak a fele máe már mellé ment mert addigra az a vénám sem bírta.megkaptam fenékbe a szurimat de annyira ideges voltam hogy nem is aludtam el tőle csak megnyugodtam.mikor egy óra múlva bejött a doki csak leset hogy hogyhogy én nem alszom mert akkora adag nyugtatót kaptam hogy ettől egy tök normális ember fél perc múlva már kába és órákat alszik tőle.nekem meg elmúlt a gyomoridegem aszt annyi.de akkor kijelentette hogy akármi is lessz fél 3 kor mehetek.na asszem ettől nyugodtam meg igazán.

sőtt még aznap este is felhívott hogy jól vagyok e!!!

ugyhogy szerintem egy kicsit azon is múlik hogy hogy viselkednek veled hogy ki az orvosod!!!!!
 


Szia Kismama18!!Megírnád nekem,hogy ki volt ez a rendes doki?Én ép orvosválasztás előtt állok,bár még nem vagyok kismama és most keresem a tippeket....
előre is köszönöm.
 


siveron24:

szia!!én a Vajda Attilához jártam.ott van a maszek rendelése ahol a genetikai tanácsadás van.6000 Ft/vizsgálat.de nagyon megéri.azt még hozzáteszem hogy ha estleg őt választod és császárral kéne szülnöd akkor ő nemtesz be csövet a vágásba és felszivodó varratot használ.nagyon aranyos doki minden kérdésedre válaszol és bármikor hivhatod ha van valami.


mielőbbi 2 csikos tesztet kivánok!!!!!!
 


Sziasztok!
Nekem is jó tapasztalatom van a győri szülészetről. Nekem éjfélkor kezdődtek a fájások, másnap délben mentünk be, akkor még csak egy ujjnyit tágult, majd a következő 2 órában még egyet. Ott volt a szülőszobán a férjem a dokim, meg egy szülésznő, aki nagyon aranyos és kedves volt, ott guggolt mellettem, fogta a kezem, nyugtatott, amikor lement fájáskor a bébim szívhangja. még két szívhang lassulást megvártak, aztán döntött a doki, hogy császár, nem szórakoznak, kiveszik a babát mielőtt baj lehetne. A műtőben mindenki aranyos volt, az altatóorvossal besz élgettünk, közben nyugtattak, hogy nincs semmi baj, szépen zajlik a műtét. Aztán a következő napokban is minden jó volt. Szóval hiába volt császár, nagyon jól emlékszem vissza ezekre a napokra, és várom majd a következő szülést (ami szintén császár lesz majd) így a fájdalmaktól sem kell tartanom :)
A szülésznő Anasztázia volt, a doki pedig a Parányi János

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Kismama18!Két csíkos tesztet még nem szeretnék,csak majd esküvő után,de ki tudja....
Vajda attiláról már sok jót hallottam én is,sógornő jrlöltem is nála szült 2-szer természetes úton. Én most dr.Nagy Zoltánhoz járok a szűrésekre nagyon aranyos velem,egyenes ember csak a szüléseknél nem tudom milyen.Ha valamelyikőtök hallott róla,szívesen elolvasnám a tapasztalatait.
Előre is köszönöm és mindenkinek jó babázást kívánok.
 


Sziasztok!
Dr.Stummer Jánosról mi a véleményetek,milyen doki? Szeretnék egy jó orvost találni..
 
 


Szia Miacska!

Stummer nagyon jó, kedves doki! CSak jó tudok mondani róla, nyugodtan válaszd őt! Habár nem ő volt az orvosom, nekem csak szülésznőm volt, de viziteken mindig ott volt és érdeklődött a hogylétemről, kismamája is csak dícsérik. Üdv, Zselyke anyukája :P


kedves kismama8
csakmost olvastam a leírásod a Győri szülészetröl.Szeretnék egy-két dolgot helyre tenni .Az újszülöttes nem bunkó csak túlhajszolt!
Közülük lett a legtöbb nővér elküldve ill. elbocsájtva.Erejükön fellül próbálják ellátni a feladatukat.Ők látják el a babáitokat a szülőszobán,az osztályon segítenek nektek,közben vizitek,ami nem fél órás!Közben koraszülöttek is vannak sokszor az osztályon,infúzió......stb.Minderre vannak 3-4-en.Csak egy kicsit figyelni kell,és meg lehet látni ki mennyit dolgozik,és utánna leszólni valakit.Egyébként örülök ,hogy rendbe jöttél,sok egészséget a kibabádnak is.


( Egy Újszülöttes ismerőse)
 
 


kedves kismama18
csakmost olvastam a leírásod a Győri szülészetröl.Szeretnék egy-két dolgot helyre tenni .Az újszülöttes nem bunkó csak túlhajszolt!
Közülük lett a legtöbb nővér elküldve ill. elbocsájtva.Erejükön fellül próbálják ellátni a feladatukat.Ők látják el a babáitokat a szülőszobán,az osztályon segítenek nektek,közben vizitek,ami nem fél órás!Közben koraszülöttek is vannak sokszor az osztályon,infúzió......stb.Minderre vannak 3-4-en.Csak egy kicsit figyelni kell,és meg lehet látni ki mennyit dolgozik,és utánna leszólni valakit.Egyébként örülök ,hogy rendbe jöttél,sok egészséget a kibabádnak is.


( Egy Újszülöttes ismerőse)
 
 


Kedvas Juci23!
Most olvasom a hozzászólásodat éa azt kell mondanom, illetve írnom, hogy nincs igazad. jómagam is a győri PAMOK-ban szültem császárral és az ujszülöttesek velem igenis nagyon bunkók voltak, persze tisztelet a kivételnek, mert azóta is szeretettel gondolok vissza arra a csecsemős nővérre, aki megmutatta és segített a mellrehelyezésben, azóta se volt vele gondom. De nagyon kedvtelenek, ugy beszélnek az emberrel, mintha magasabb brendűek lennének. Egyik este a férjem szeme láttára és füle hallatára beszélt velem ugy egy nővér, hogy sírógörcsöt kaptam és be kellett nyugtatózni. ez a normális bánásmód??? Mert szerintem nem. Csupán annyit kértem tőle hogy adjon pótlást a babámnak, ugyanis nagyon sírt és mielőtt ezt kértem volna 3/4 órát próbáltam tejet kicsikarni a mellemből, de nem ment. Ezután azzal gyanusitott minősithetelen hangon, hoigy én nem akarok szoptatani és hogy az ilyen ember nem anya és még hasonlok. Szerencsémre azota nem találkoztam vele, bár azota sem merek sehol véleményt nyilvánitani ill segitséget kérni, mert olyan rossz emlékként maradt meg bennem az ő "kedvessége". Sokat járok ortopédiára, mert csipőficamos a lányom, ott sem merek megszolalni bármit mond az orvos, mert félek, hogy mégegyszer ugy beszél majd valaki velem, ha mesgzolalok. Nem tudom leküzdeni ezt. Azota is rettegek, hogy vissza kell mennem a korházba. Pedig szülésznőnek tanulok, már csak egy évem lenne hátra, de ezek után nem biztos hogy tudom folytatni, mert a csecsemőosztályra is kell mennem gyakorlatra. Én elhiszem, hogy az ott dologzok lelekiismeretesek és tulhajszoltakl, de tudhatnák hogy az anyukáknak az első élményeik a korházban vannak és azokat nem könnyű elfelejteni. Én sem, fogom soha. Lenne még mit mesélnem, de majd legközelebb, kicsi lányom épp felébrdet! Üdv mindenkinek! REAGÁLJATOK!


Zselyke2006
köszönöm hozzászólásod,email-ban fogok válaszolni neked,és elmesélek pár dolgot,ami persze nem mentség a leírtakra.Egyébként pedig biztosra veszem,hogy találkoztunk már.Majd megmagyarázom.
 
 


Szia Juci23!

Várom e-mail-edet!! Lehet hogy már találkoztunk, nem lehet tudni! Üdv


juci23:

engem a korom miatt néztek le(18).lehet hogy túl vannak hajszolva de mi arról nem tehetünk.amúgy velem a szülésznők is bunkók voltak amig a doki nem szólt nekeik.

én az ablaknál feküdtem és megkértem párom hogy tegye fel egy székre a táskám hogy ne keljen lehajolnom.erre másnap az egyik szülésznő jött és kijelentette hogy a táskámat beteszi a szekrénybe mert annak ott a helye mert ott zavarja a dOkikat meg a szobatársam látogatóit.és a szekrény ugyebár 10 centi széles és egy picsapöcs polc van benne ami holt retek.kérdem én császi után 2 nappal hogy gondolta hogy mindig elmászok a szekrényig meg vissza plussz még le is hajolgatok ha kell a táskából valami,és ugyebár egy ujjszültt mellett mindig kell valami.meg amikor betette a szobatársam megkérdezte(ő az ajtónál feküdt és neki is egy széken volt a táskája)hogy ő is betegye e.erre nemkell mert maga frissen császározott kisnmama meg hogy ott nincs utba senkinek.szóval erről ennyit.tényleg vannak nagyon aranyosak de ők vannak kevessebben.és szerintem az hogy valakit a kora vagy a kinézete miatt itélnek el és ott szivatják ahol tudják kicsit pofátlanság.szerintem!

nemtudom te szültél e már de ha igen lehet hogy veled azért voltak normálisak mert egy ismerősöd ott dolgozik.ha meg még nem szültél honnan tudod hogy milyenek a csecsemősök meg a szülésznők??????????azért mert az ismerősöd "fényezi vagy sajnáltatja "magukat nembiztos hogy az a helyzet amit mond.
(mellesleg a csecsemősök nem rohangálnak infúzióval mert arra ott vannak aszülésznők.meg viziten egyszer nem láttam csecsemőst,szintén csak szülésznőt.azt meg én nem nevezném tulhajtottségnak hogy mikor éjjel vittem ki a töpit pótlásért akkor volt hogy percekig ott áltam az ajtajuk előtt az ordító gyerekkel és kopogtattam mire kijött valamelyik és még ő volt megsértődve mert felkeltettem.holott nem azért van ott hogy aludjon.mások is dolgoznak éjszaka és kibírják.

DE MONDOM TISZTELET A KIVÉTELNEK.

EZ AZ ÉN SAJÁT VÉLEMÉNYEM ÉS HA UTHENGERREL PRÓBÁLNÁNAK BELÉMPRÉSELNI MÁST AKKOR IS EZ MARADNA.

(JA ÉS NEM BÁNTÁSKÉNT MEG NEMIS KÖTEKEDÉSKÉNT REAGÁLTAM)
 


Szia Kismam18!

Teljesen egyetértek Veled, én négyhónapja szültem és ponotosan tudom, hogy milyen állapotpk uralkodnak a kórházban. A korom miatt talán néha rám is furcsán néztek és biztosra vette mindenki hogy véletlenül csúszott be a babánk s ennek hangot is adtak. Pedig Zselyke baba tervezett volt és már akkor teszteket csinálétam mikor még nem is mutatta ki a terhességet. Szóval egyetértek, de ezt írtam is a fentiekben. [url][/url]


Sziasztok!

Csak szeretném kipróbálni a babavonalzót remélem sikerűl. :)


Kép
http://babafalva.hu/tickers/a8f.png
http://babafalva.hu/tickers/a8f.png[/img][/url]


Köszönöm azthiszem sikerűlt! :D

Kép


Sziasztok!

2006.December 26-án szültem Györben.Az éjszakás nővér aki felvett majdnem hazaküldött,mert 10 perces fájásokkal mentem be.
Már tudtam,hogy mindenhol nyitva voltam három újnyira csak a fájások hiányoztak.40km-re lakom győrtől.Mire a vizsgáló asztalra invitátlak már 4perces fájásokat mért az orvos.Mindjárt előkészítettek és bevittek a szülőszobába ahol választhattam melyiket szeretném.Szülésznő nagyon aranyos volt és sokat segített igaz egyszer rámszólt,hogy ne kiabáljak.Az volt az első és az utolsó hang a szülés alatt.Felhívta a doktoromat aki negyedóra mulva már ott is volt és burkot repesztett.Onnantól kezdve ott volt mellettem mind a kettő.Hozzám is bejárt minden nap reggel és este pedig csak vért kaptam,mert rossz volt a vérképem a terhesség alatt.Nagyon rendes volt az orvosom az tuti.Hajnali 4óra 25-kor megszületett a kislányom Gréta.Utánna 3 napig nem aludtam egy szemhunyásnyit,mert nem tudták megmondani miért sír egyfolytában a kislány.Vittem pótlásra is meg szoptattam is és mégis sírt.Egyik este egy idősebb hölgy volt éjszakás és ő elvette tőlem a kicsit had tudjak aludni és etetésre vissza hozta egész éjjel vigyázott rá csak szopni hozta hozzám.Mire hazajöhettünk volna felment a láza a sok sírástól így mindjárt elvitték tőlem.A fárdtságtól és az ijdtségtől elsírtam magam,de egy fiatal nővérke volt ott és minjárt tájékoztatott mindenről és vígasztalt.A lényeg nekem jó tapasztalataim vannak a győri korházról :) Nagyon megkedveltem Dr Dúcz Renét nagyon rendes,aranyos és lehet számítani rá akit már terhesen ismertem meg.Sajnos nem abba a megyében lakom és nem tudom mi lesz ha megint valami probléma felmerülne,mert szeretném ha továbbra is ő kezelne.Persze megbeszéljük majd közössen.



[/b][/i][/u][/quote]
 
 


Sziasztok!!

Üdv mindenkinek! Jó olvasni, hogy jó tapasztalatok is vannak agyőri kórházról! Habár én is ott szültem és nem volt a legszebb élmény bent lenni, lásd fentiek, de mégis szép volt, hiszen életet adtam a lányomnak. Csak ennyit akartam mondani.

Kép


Sziasztok!
2. babámat várom, Győrben szültem, ahol 1 biztos: a szülésznők mind egytől-egyig kiválóságok, és maximálisan segítőkészek.Az orvosokról már ne tudom sajnos ugyanezt elmondani. Már a 4. orvost gyűröm, habár mielőtt a mostani terhességemnél választottam, erősen gondolkodtam, h csak szülésznőm lesz.
Az a baj, h nem mertem megtenni, h ne legyen privát orvosom, féltem a diszkriminációtól.Valahogy másként néznek az emberre ,ha nincs választott dokija. Pedighát mindannyian tudjuk, hogy elvileg UNIÓS törvény szerint jan. 01-től nem hívható be hivatalosan a választott orvos, ha éppen nincs ügyeletben. Megoldják.Ezt is tudom. Gusztustalannak tartom, h a dokik többsége annyira remeg a pénzért. hogy nem is titkolja. Egyre feljebb és feljebb kapaszkodnak, és belőlünk gazdagodnak meg úgy, hogy igazából -tiszetlet a kivételnek- nem törődnek velünk.
Tapasztalat, h az én dokim is kedves bájos aranyos volt mindaddig, míg igazán szükségem lett volna rá. Akkor aztán úgy lerázott, hogy csak álltam ott tehetetlenül könnybe lábadt szemekkel, és ordítani tudtam volna.
EGY NAGYON FONTOS TAPASZTALAT! MINDENKINEK AJÁNLOM: NE HAGYJUK MAGUNKAT SENKIVEL SZEMBEN SEM, NYISSUK KI A SZÁNKAT ÉS SZÓLJUNK VISSZA HA VALAMI NEM TETSZIK.EGYENLŐRE MINDENKI ÉRTÜNK VAN, ORVOS, NŐVÉR, CSECSEMŐS NŐVÉR, ÉS NE A NYÚL VIGYE A VADÁSZPUSKÁT!!!!!!
Én mindig is nagyszájú voltam, ezért sose szerettek, de kiálltam magamért, és a takarítónőnek is nyugodt szívvel meg mertem mondani a véleményem.
Úgy gondolom ma is még nagy probléma, hogy a betegek, páciensek többsége magasabb rendűnek képzeli az egészségügyben dolgozó személyzetet, pedig ők is csak emberek, akár a fodrászok, kozmetikusok, pékek vagy bárki.
Csak hagyjuk hogy uralkodjanak felettünk, mert a fehér köpeny már úgy érzik feljogosítja őket erre.
És a lényeg: én is áploónőnek tanultam, mégse tudnék sose ilyen lenni.Ahol tudok segítek, és a megoldásokat keresem mindenféle panaszleveleken és kérelmeken keresztül. Eddig hasztalan. Csak kicsit álljunk ki magunk miatt, néha hihetetlen sokat jelent !VÉLEMÉNYEK :?:
Szép napot nektek!
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron