Új privát üzeneted érkezett!

Kedevs Jutka!

Olvastam a negatív SOTE-II-es sztorit. Ki az a doki, akirõl írtál?
Én is oda készülök majd, ill. akihez járok az ott rendel. Nem szeretnék rossz élményeket így rögtön az elsõ babánál (persze késõbb sem), szóval érdekelne, hogy ki õ.
Légyszi, írj ha van idõd.
Köszi: Kriszta
címem: kubuka@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!
Én a híres Kútvölgyiben szültem. Jól elszúrt az akkori orvosom Hegedus, mert nem vette észre, hogy leállt a pajzsmirigyem és ezért híztam 30 kg-t. Csak engem bántott, hogy biztosan zabálok.
A toxémiát is alig vette észre nálam. Ellenben a Dr. Vida Gábor szuper orvos. Nagyon kedves, emberséges. Mindenkinek ajánlom.
Várom még a Kútvölgyis anyukák beszámolóját.
Ha van kedvetek írjatok!
szneandi@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok Anyukák és leendő Anyukák!

Én még csak 7 hetes terhes vagyok, de számomra fontos a jó szülész és a jó kórház. Nőgyógyászom Dr. Sárosi Zsuzsanna, akit mindenkinek szívből ajánlok. Én a magánrendelésére jártam (amíg terhes nem lette, ugyanis ő nőgyógyász-onkológus, így szülést nem vállal), tudom mennyi a tarifája, de azért csak velem foglalkozik, ha 50 kérdésem van akkor, mind az 50-re válaszol. Minden alkalommal vérképet kell vinni neki, amit természetesen meg is néz!!! Szóval szuper jó! Ő ajánlotta nekem a SOTE II. számú klinikáján Dr. Radványi Krisztinát. Szivesen veszem, ha valaki tud róla valamit, és leírja itt nekem. Egyébként nagyon tetszik az egész babanet.

Mennyire bababarát a SOTE, milyen szülési módok közül lehet választani?

Előre is köszönöm a felvilágosítást!!!

Üdv Mindenkinek: Pucur
Pucur
 

 
 

Sziasztok Anyukák és leendő Anyukák!

Én még csak 7 hetes terhes vagyok, de számomra fontos a jó szülész és a jó kórház. Nőgyógyászom Dr. Sárosi Zsuzsanna, akit mindenkinek szívből ajánlok. Én a magánrendelésére jártam (amíg terhes nem lette, ugyanis ő nőgyógyász-onkológus, így szülést nem vállal), tudom mennyi a tarifája, de azért csak velem foglalkozik, ha 50 kérdésem van akkor, mind az 50-re válaszol. Minden alkalommal vérképet kell vinni neki, amit természetesen meg is néz!!! Szóval szuper jó! Ő ajánlotta nekem a SOTE II. számú klinikáján Dr. Radványi Krisztinát. Szivesen veszem, ha valaki tud róla valamit, és leírja itt nekem. Egyébként nagyon tetszik az egész babanet.

Mennyire bababarát a SOTE, milyen szülési módok közül lehet választani?

Előre is köszönöm a felvilágosítást!!!

Üdv Mindenkinek: Pucur
Pucur
 


Szia Pucur!
Nézelődjél a Kórházak, szülések,orvosok topicot. Ott találsz választ a kérdéseidre.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is leszeretném írni a szülésem történeteit. Én a Bajcsi korházban szültem mind a két babámat. Az elsőt 1998- ban. Az orvosom Dr Kardos Gábor, akit mindenkinek tudok ajánlani aki még nem talált a számára megfelelő orvost. Sajnos az első babámat nem nála szültem mert otthon feküdt betegen de az egész terhesgodozáson nagyon rendesen és lelkiismeretesen elvégzett minden vizsgálatot. A szülésem nagyon fájt mivl a baba nagy volt hozzám képest, keskeny volt a csípőm, ezt az ügyeletes orvos nem vizsgálta meg és szószerint kinyomta belőlem a gyereket. Szerencsére nem lett semmi baja, de én kívül- belül repedtem, 17 varratom volt utána hónapokig nem tudtam rendesen ülni. A második terhességem is zavartalanul zajlott, de nagyon féltem hogy ismét úgy fogok járni mint az elsőnél. Most már ott volt a saját orvosom és biztonságban érezetem magam. A szülés nagyon gyorsan zajlott és fele annyira sem fájt mint az első. Felszívódó varratot kaptam így azt sem kellett kiszedni.
Ez az én történetem, ha valakinek valamilyen kérdése van a korházzal vagy az orvosokkal kapcsolatban szívesen válaszolok E- mailban.
liegl@matavnet.hu

sziasztok
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok Kedves,kismamak es leendo Anyukak!
Kicsit nehezen kezdek hozza....remelem tanulsagos tortenet lesz mindenki szamara!
22 honapja szultem,harmadik fiamat.Tervezett terhesseg volt.A terhesseg elott 1998.oktobereben felkerestem nogyogyaszomat, akinel mindket fiamat szultem, hogy szeretnenk egy harmadik gyereket.Kerdeztem tole, hogy milyen vizsgalatok kellenek a terhesseg elott,(gondoltam ,hogy elkuld UH.-ra a rutinvizsgalatokon kivul)Mondta,hogy a szokasos rutin vizsgalatok, rakszures, mellvizsgalat...(ezeket el is vegezte)mikor ratertem, hogy UH,vizsgalatot nem csinalnank-e azt mondta,hogy ne izguljak,fiatal vagyok (32eves voltam) nincs szukseg ultrahang vizsgalatra, mivel nincs semmilyen panaszom.Hat ez tenyleg igy is volt.Azzal valtunk el,hogy jelentkezem ha mar terhes vagyok.
Igy is tortent,4-5 hetes terhes voltam( Vegre!)mikor talalkoztunk.Orultem,boldog voltam, nagyon keszultunk ra! Probalom rovidre fogni a szot...
Semmi problemam nem volt,nem voltam rosszul, nem hanytam...remekul ereztem magam,keszultem a kilenc honapra!
A 12.heten, az elso UH vizsgalaton derult ki, hogy van egy myoma a mehem (akkor meg)elulso falan.Nagyon megilyedtem,de amint kiderult nem csak en hanem az orvosom is!
Nyugtatgatott,hogy ne izguljak nem lesz semmi problema, masnal is elofordult mar ilyen,es nem volt semmi problema,szepen kihordta a terhesseget.Megbeszeltuk,hogy kethetente megyek UH-ra, figyeljuk, hogy nem no-e, es ha valami gond lenne,azonnal kiveszik,beszeltunk arrol is,hogy amikor majd eljon az ido a myoma miatt csaszarral fogok szulni.Feltem,de viszont megnyugtato volt,hogy kethetente ellenorzik,nincs-e valami baj.Nem is volt,minden "normalisnak" tunt.Teltek a hetek...
A 37.heten,a CTG-m rossz lett,mondta az orvosom,hogy meg kell ismetelni,ha az is rossz lessz meginditjak a szulest.Rossz lett!Nagyon feltem! Azonnal felvittek a szuloszobara,epiduraltak es megkezdtek a csaszarmetszest.
De a baj meg csak ezutan kezdodott!
Szules utan egy oraval bejott az orvosom,es a gyermekorvos es soroltak...csak soroltak ,hogy kisfiamon,milyen fejlodesi rendellenessegek vannak, arra gyanakodtak,hogy valami kromoszomarendellenesseg!
Egy szot sem tudtunk szolni a ferjemmel,csak alltunk kovedermedve.
Olyan volt mint egy remalom!
Masnap kisbabankat atszallitottak a SOTE II.sz. Gyerekklinikara mivel,szivfejlodesi rendellenessege miatt nem tudtak ot a korhazban ellatni. Szamos vizsgalatot vegeztek rajta, tobbekkozott kromoszomavizsgalatot is, mely kimutatta,hogy Patau szindromas (sulyosabb mint a Down-kor,es amellett nagyon ritka). Ez egy veletlenszeru,nem oroklott kromoszoma rendellenesseg.Nagyon rossz a prognozisa...Felkellett mindenre keszulnunk! Nem tudtuk mi lesz,hogy lesz ezutan? Eggyet tudtunk,hogy a mi gyerekunk!
De nem adtuk fel,osszeszedtuk minden eronket es hol egymast,hol a gyerekeket vigasztaltuk,es mikor senki nem latta csak akkor sirtunk,igy telt el ket honap,mikorra vegre eljott a nagy nap,hazahozhattuk a kisbabankat!!!
Es mar eltelt 22honap,es itt van velunk...imadjuk es remeljuk meg sok 22honap telik meg el!
Csak egy kerdesre szeretnek meg azota is valaszt kapni,hogy fordulhatott ez elo???
anya (anya)
 


Nagyon egyetértek veled.
Szerencsére a mi babánk nem "annyira" beteg. Szuper terhesség után fejlődési rtendellenességgel - nyirokérdaganat - született lányunk. Bár azért voltak rossz előjelek. Vérezgettem, nem halotta meg a szívhangokat, mikor már kellett volna és tutti, hogy látta a daganatot aZ UH-on, de nem szólt.

Mindent megtettem, hogy egészséges babánk legyen. Neked is csak annyit tudok mondani, hogy Ő is a ti gyereketek, ugyaolyan gyerek, mint a másik kettő. Leljétek minél több örömötöket benne és ne hibáztasd magad. Vannak véletlenek.
Sajnps én attól rettegek, hogy a másik babánk -aki reméelm már útban van - szintén beteg lesz. Imádkozom mindenkiért, hogy ne legyen beteg gyereke, hiszen annál rosszabb nincs a világon
Száva
 


Sziasztok!

Azért az rémes, hogy nem veszik észre, avagy ha észre veszik, akkor nem szólnak a szülõnek! Gondolom, ahhoz nagyon sok idõ kell, hogy meg lehessen emészteni a mért éppen én? kérdést, elfogadni a helyzetet.
Ha gondoljátok, vállaljátok, meséljetek róla, hogy hol történtek a dolgok, melyik kórházban, esetleg milyen orvosnál, a topic ezen információk végett indult.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Szava!


Hat persze,hogy o is ugyanolyan gyerekem, mint a masik ketto! Imadjuk,egy kis Csoda!Hal'istennek ugy nez ki,hogy a kritikus helyzeteken tul vagyunk. Szepen fejlodik(a betegsegehez kepest).
Ne felj! Bar tudom, ez nem konnyu, bennem is ott bujkalna a kisordog.Kivanom neked, hogy ne legyen semmi problema a terhessegeddel es a kisbabaddal!
Szeretnem, ha tartanank a "kapcsolatot" .


anya
anya (anya)
 


Szia Ildi!


Ezt nem lehet megemeszteni, ezzel egyutt lehet elni, de ahogy telik az ido, ugy gyogyulnak a "sebek", es az ember egeszen maskepp kezdi nezni a vilagot, egeszen mas dolgok lesznek fontosak,mint azelott.

anya
anya (anya)
 


Sziasztok! Nemrég szültem,és a szülés nem éppen úgy alakult, ahogy terveztem.
Vagyis nem is a szülés, hanem ami utána következett. A szülés után két órával elkezdtem iszonyatosan vérezni, kiderült, hogy nem jó a varrás. Újra kellett varrni, érzéstelenítés nélkül, gondolhatjátok! Az orvos szerint azért, mert a varráskor nem tettem szét eléggé a lábam. A sebem nagyon fájt utána is. Az orvos nem szedte ki az összes külso varratot, és szörnyen húzódott. Egy ismeros szülésznot kellett elhívni, hogy szedje ki. Utána már jobb volt.
Ráadásul a szülés közben megrepedtek a hajszálerek a fejemben. A szemem vörös volt 1 hónapig, a boröm pedig kékes-feketés, pöttyös. Az orvosom még a szülésem napján egy tükröt hozott nekem, hogy nézzem meg mit csináltam magammal, ugyanis ez amitt történt, hogy nyomás közben kinyitottam a szemem, pedig o szólt.

Szóval ezek a negatív emlékek feldolgozatlanok bennem, nem tudom, mikor tudom rászánni magam a kistestvérre.

Másokkal is történt már ilyesmi?

Gyöngyvirág
gyöngyvirág
 


Kedves Gyöngyvirág

Hihetetlen az orvosod viselkedése. Ha nem tetted eléggé szét a lábad miért nem szólt rögtön az orvos. Utána meg hogy merészel tükröt eléd vinni.
Hát én biztos, hogy "ordítottam" volna vele. Mi veszteni valód van? Nem hiszem, hogy hozzá mész a következő szüléseddel. Egyébként nekem sem adtak érzéstelenítést, amikor a gátsebet varrták. Azóta sem értem miért. A nyomásoknál én becsuktam a szemem, annak ellenére, hogy senki nem mondta, hanem csak úgy olvastam róla szülés előtt.Az én arcomon és nyakamon is valószínüleg hajszálerek repedtek meg, és csupa piros foltos voltam, de szerencsére csak pár napig. Tudom, hogy ez semmi ahhoz képest ami veled történt, de szerintem semmi sem a te hibádból történt. Legalább itt írd meg ki volt az orvosod. Lehet, hogy már az is segítene. Vagy visszamenni hozzá, és jól letolni. Látod, én például már ettől is megkönnyebülnék. Vannak olyan helyek, ahol ezért már fel is jelentenék.
Fel a fejjel!! A kisbabáért legalább megérte!!
Névtelen
 


Kedves Gyöngyvirág!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ez felháborító. A saját hibáját rád akarja kenni. Azért kellene tudatnod, hogy ki volt, hogy más ne menjen hozzá.
Sokan lemerték már írni a rossz tapasztalataikat, névvel. Ez az szabad véleménynyilánitás!

Hátha kiadod a dühöd egyrészét!

Szia
Zsu
Zsu
 


Gyöngyvirág!
Én is csak arra kérnélek , hogy próbáld meg feledni és örülj a babádnak!!!
És igenis nyugodtan írd meg ennek a "dokinak" a nevét meg a kórházat ahol ezt meg meri tenni !

Kanga
kanga-zsebibaba
 


Sziasztok,

Tudom, hogy itt leginkább Pesti orvosokról van szó, de írnék egy kis negatív tapasztalatot Szolnokról is, hátha esetleg hasznos lehet valakinek:
Az én orvosom Dr. Losonczi Luca, aki előtt le a kalappal. Viszont pont a 18. heti részletes UH esedékes ideje alatt szabadságon van. Azt mondta menjek el UHra, mert mire ő visszajön késő lesz a genetikai UHhoz. Hát elmetnem. Gondoltam, féltem tőle, hogy ha az embernek nem a saját dokija csinálja az UHt, akkor tojnak a fejére, de hogy ennyire....
Dr Mosonyi ultrahangozott. A vizsgálatnak köze nem volt a részletes UHhoz, kb. 30 másodpercig tartott. Megmérte a fejét, megnézte ver-e a szive. És ezek után ráírta a leletre, hogy nincs fejlődési rendellenesség... Röhely. Meg se vizsgálta.
Szolnoki lányok - ha vagytok itt rajtam kívül - vigyázzatok! Ne csináltassátok mással a genetikai UHt, mert akinek nem fizettek, tojik az egészre! Én most el fogok menni egy olyan szülész magánrendelésére aki megcsinája ott a genetikai UHt, megnézi a gyerekem tüzetesen. De Dr Mosonyihoz remélem nem lesz többé szerencsém!

Sziasztok!

Mamacica
Mamacica
 


Szia Mamacica !
Én is szolnoki vagyok , és csupa "jo" emlékem van a Hetényiröl . Mind a két kisfiam ebben a korházban született , imádom öket , a szülés is viszonylag gyorsan lezajlott , bár semmiféle fájdalomcsillapito nem létezik ebben a korházban , ugy tudom , hogy az EDA is csak most 2001-ben került bevezetésre . A gátsebemet viszont ugy elcseszte a fogadott orvosom , hogy másfél honapig ülni sem tudtam , kinomban végigsirtam a fél napot . Nem hittem , hogy ilyen létezik , elcseszte az elsö heteimet . Szeretnénk harmadik babát vállalni , de még 3 év távlatábol is egy rémálom . Nem tudom , olvastad e a növéremnek a két kisfia is itt született. A kicsi 2001 julius 26-án bölcsöhalálban meghalt . Csak az életünket tették tönkre , mert megtudtuk , hogy szülés után ujraélesztették 5-6-8-as apgarral született . És nem szoltak , hogy te marha , vigyázzál , mert esetleg a babádnak nagyobb esélye van rá , hogy légzési problémái lehetnek . Azota persze hozzák-viszik a védönök a Széchenyin a légzésfigyelö gépet . A növérem ezek után közölte , hogy az életben többet nem fog Szolnokon szülni .
2 évvel ezelött egy ismerösöm Mosonyinál szült , nem vették észre hogy agyvérzést kapott a kicsi szülés után . 1 honaposan került fel Pestre ahol valami szelepet tettek a kis fejébe , amit majd idöközönként cserélnek . Az anyuka minden nap 200 km-t vonatozott , hogy anyatejet vigyen a babájának , ez tartott kb. 2 honapig . Kicsit kikészült az egész család , és mondanom se kell hogy a babára egész életében vigyázni kell , nehogy eltömödjön a szelep. Aki csak megteheti ne szüljön Szolnokon .Egyébként Mosonyi visszajött Szolnokra .
erika (erika)
 


Sziasztok!
Amirõl Erika itt irt,az a kis szelep -shunt a neve.Az agyviz elvezetésére szolgál.Tényleg oda kell figyelni,mert ha nem mûködik jól,eltömõdik akkor életveszélybe kerülhet a baba/gyermek.(sajnos ezeket a shuntokat idközönként hosszabbitani vagy cserélni kell)Különben jól meglehet tanulni élni vele.
Névtelen
 


Sziasztok!
A györi megyei kórházban szültem, harmadszor is. itt ugyan nem igazán lehet választani, vagy itt szülsz, amikor eljön az idö;, vagy elmész egy másik városba.Ami ugye elég macerás, ha pl. gyorsan jön a gyerek, egyedül vagy otthon, és alszik melletted még két pici.
Az orvosomat 13 éve ismerem, és megbízom benne. A kórház megyei, és minden problémás kismama is itt szül nyugatdunántúl ezen szegletében, plusz a Kaáli intézetisek is. A szülészeten van apás szülö;szoba, 2, és egy több "rekeszes" közös szülö szoba. Az elsö két gyermek apai fogadtatás mellett jött világra. A másodiknál többszörös köldökzsinór csavarodás miatti órás "liftezés"miatt igen fájdalmasra sikeredett a szülés. A gátam is nehezen gyógyult.Harmadszorra sajnos messze volt a párom, így testvérem kísért el szülni. A kiírt napon éjfélkor elfolyt a magzatvizem, (az elsö kettönél burkot repesztettek), és jöttek az ötperces fájások. A gyerekhez riasztottam barátnömet, a növérem pedig elvitt a kórházba. A szülészetre(3.emelet)felgyalogoltunk, mert fent ki volt akasztva a lift, az elzö kismama mentösei úgy felejtették.Az orvosom sajna nem volt benn, de nem aggódtam, mert megbeszéltük, hogy szólok, és behívják otthonról. 15 percet ígért. Egykor megvizsgált egy ismeretlen ügyeletes orvos, máig sem tudom a nevét(névkitüzöje sem volt). Megkérdezte hányadik szülés, és hogy milyen volt a magzatvíz, milyen idönként vannak fájásaim. Harmadik, Zöld, és négy perces,volt a válaszom. Erre megkaptam az oktatást : Tudhatná kismama, ha a harmadik gyereke, hogy ebböl még nem lesz szülés, és a magzatvíz pedig tiszta. A szülésznö nagyon rendes volt, az elökészítés után megnézte a fájások erösségét. A fájásaim már 3 percesek voltak, és a tü túl ugrált a papíron. Fél kettö volt. Nem voltak sokan, szerncsére. A WC a bejárat mellett van, ahol a várakozó rokonok néznek befelé, a szülö ágyak pedig jóval beljebb, egy másik folyosón. kettöre két perces fájásaim voltak, minden fájás között hánynom kellett, ezért a WC elött állva vajúdtam. Az állás sokat segített a tágulásban, nagy babát ígért az orvos,és normál úton szerttem volna szülni.Az ügyeletes orvos akkor vizsgált utoljára, mikor 3 ujjnyi volt a méhszáj.Ez 2-kor volt. Fél háromkor már egybefolyt minden. A szülésznö megmérte a fájásokat,és azt javasolta kérjek mihamarabb EDA-t, mert"nem fogom" kibírni. Hát ezt én is éreztem. Más volt mint az elözö gyerekeknél. Szokatlanul erös, és féltem.
Az orvosom csak nem jött. Háromkor nem bírtam tovább, felfeküdtem az ágyra, és majd eltörtem a növérem karját. Állandóan azt kérdezgettem, hol az orvosom, mért nics itt, miért nem kapok valamit ami enyhítené a kínjaimat, de nem volt konkrét válasz. A szülésznö azt mondogatta, nem tudja, és csak a saját orvosom utasítására adhatnak fájdalom csillapítót. Fél négykor ha arra jött szegény szülésznö,üvöltözve, könnyek között könyörögtem csináljon valamit, adjanak érézstelenítést, hívjon ide bármilyen orvost, nem érdekel hol az orvosom, csak segítsen mert meghalok.
Azt mondta :nincs altató orvos a kórházban,(különben sem adna, mert már késö)!!!!
Tíz perc múlva megláttam egy orvost, a melletem fekvö kismamához hívták. Ismertem, és kiabáltam neki, hogy segítsen. Odajött, és megnézte a fájásaimat mutató papírt, mikor megérkezett az orvosom. Amikor rám pillantott csak azt kérdezte, miért nem szóltak hamarabb.
Kiderült, hogy a kedves ügyeletes orvos nem szólt, csak fél négykor. Öt percen át csak beszélt hozzám, és nyugtatott, hogy meg tudjon vizsgálni. Ekkor négy óra volt már. Mikor végzett, csak annyit mondott, tegye fel a lábát, tolófájás jön. Gátvédelemmel szerettem volna szülni. Az orvosom azt mondogatta, nagy a baba. A szülésznö pedig : Gátvédelem.Furcsa hangot halottam, és ránéztem a monitorra. A babám szívhangja hatvan se volt. Azonnal vágott az orvos, és két tolásra megszületett a kisfiam. Kék volt, nyakán kétszer szorosan a köldökzsinór. Azonnal elvitték "ellátni". Az elsö két gyermekemet azonnal megkaptam. De boldog voltam, mert túl voltunk rajta.4 kg, 53 cm, 38 cm fejkörfogat, 38 cm mellkas, rengeteg haj. Ilyen volt. A szülés után, míg az un. örzési idö volt, karomon tarthattam, megszoptathattam a pici babámat.Ebben is sokat segített a növérem, mert annyire kimerült voltam, hogy egy órán át remegtem. Az osztályra kerülés napján nem végeztek gátkezelést, mert "friss"votam. Másnap volt, azután következö két nap nem volt, mert vasárnap, és ünnepnap következett. Ez nekem nagyon furcsa volt. Ami mindent felül múlt, az a leírhatalan több éves fekete penész a fürdöben, és az irdatlan kosz a WC-kben. Az osztályon legalább20-25 kórterem van. 2-3 ágyasak. Ezekre jut a folyosó két végén található két közös vizesblokk. Ezek állnak egyenként 3 db WC-böl, 3 db tusolóból. Ottlétemlor teltház volt, meleg, és ünnepnapok. Napi 2 "takarítás"volt. Ünnep napon csak egy. A zsúfoltság mellett nem mindenki használta "rendeltetés szerüen" a WC-ket. Szobatársnöm elsö babás volt, és neki is én magyaráztam el, miért lenne fontos minden WC használat után a tusolóban a gátseb és környékének tisztántartása. Minden alkalommal. Ugye azt azért azt a szülésznök is elmondják, hogy nem szabad várni, visszartani, sokat kell inni stb. Hát ehez hozzá tartozna az is, hogy legyn hol, és mivel. Sajnos nem volt nálam fényképezögép, mert azt a koszt ami ott volt elmesélmni nem lehet. Elhiszem, hogy szegény az egészésügy, nem jut szobánként egy WC, de az atöbb éves fekete vastag penész, és vízkö nem csak a pénzen múlik.Szerencsére nem szedtünk össze semmit, és hazamentünk. Mivel ünnep volt, zárójelentést is csak késöbb kaptunk. el sem olvastam. A gyerekorvos olvsata elöször, három hét múlva : A magzatvíz mekóniumos, szívhang elégtelenség, köldökzsinór probléma. Arra volt kíváncsi, milyen antibiotikumot kapott a gyerek. Semmilyet. És úgylátszik nem én voltam a színvak, a víz tényleg nem volt tiszta.
Szerencsére már csak rossz emlék.Sohasem éreztem magam ennyire kiszolgáltatottnak, és megalázottnak, mint ebben a három órában. Késöbb halottam, hogy van betegjogi képviselö is a kórházban.A nögyógyászom elnézést kért, a kollégája miatt. Nem ez volt az elsö esete. Talán rossz pályát választott. A csecsmösök, a szülésznök,az orvosok többsége mind remek szakember, csak néha ök is bemehetnének a Mosdókba... Egyet megtanultam. Mindig ki kell harcolnom mindent, ami eleve jár.
A testvérem két gyereket szült, de ez az élmény teljesen kiütötte, azt mondta ezek után soha nem szülne.
Névtelen
 


Szia Névtelen !
A györi korház egy az egyben a szolnoki . Már ami az ellátást és a koszt illeti . Minden alkalommal a hányinger kerülgetett , mikor a wc-re vagy a zuhanyzoba kellett kimenni . Ez gondolom nem finnyásság de az alapvatö tisztálkodást nem tudja az ember elvégezni . A wc tragédia , azon imádkoztam 5 napig nehogy valamilyen fertözést összeszedjek , mert igy is volt elég bajom . Kiváncsi lennék a KÖJÁL vajon ellenörzi e a korházakat , mert ez egyszerüen siralmas . A tisztaság nem a pénzen mulik , és mi nme ezért fizetünk 10-20-30000 Ft-ot . Terhességem alatt 2 hétig kényszerüségböl a korház terhespathologia osztályának vendégszeretetét élveztem . A wc-ben szo szerint térdig jártunk a pisiben , mert eldugult a wc , és a "kedves" takaritonö közölte , hogy ö bizony ezt fel nem takaritja . Szoval csak annyit , hogy aki kénytelen Szolnokon szülni , fertötlenitö szerekkel felpakolva érkezzen .
erika (erika)
 


Szia Erika!
Köszi az együtt érzést.
Azért vagyok névtelen, mert ha beírom a nevem, címem,nem tudom elküldeni. Valami hiba van.
Üdv
Zsomi mama
Névtelen
 


Kedves Névtelen aki a győriben szültél.Én is győri vagyok,ugyan még nem fogok szülni,de 2-3 éves terv.Az orvosok neveit kérlek...ird le!!!!hogy kinél ne szüljek...én egyébkén t ugy terv. ha eljön az IDŐ akkor a nőgyogyászomnál a mostaninál szeretnék szülni.Szoval semmi jóra ne számítsak?Apás szülés?Gátmetszés mindenképp?Borotválá,beöntés?mesélj kérlek.Jöhet mélben is
hajnal@hotmail.com Inkább ide irj .Előre is köszi,
Hajni
Névtelen
 


Szia Hajnal!
Azért ne aggódj, az orvosok nagyrésze normális.
Az egyetlen kivétel akiröl én tudok, egy iszonyatosan kövér,szemüveges, fiatal orvos.Kicsit pattanásos. A nevét a mai napig nem tudom, mert nem volt névkitüzöje. Ha megyek a saját orvosomhoz, akkor megkérdezem. Ez kb. 2hét.
A lényeg az, hogy mindig mindent nyíltan beszélj meg az orvossal, így nem érhet csalódás.
Van apás szülés, nekünk az elsö kettö az volt. Gátmetszés a másodiknál már nincs, szintén a szülésznövel, orvossal megbeszélhetö, aztán majd az éles helyzet dönt.Borotválás stb. van, de nem volt kellemetlen, a szülésznö csinálja. A beöntés ha szükséges akkor van. Gyorsítja a fájdalmak erösödését is, nekem sokkal könnyebb volt utána elviselni a fájásokat üres belekkel.Ha pl. hasmenéssel kezdödik a szülés, ez sokszor így van,szólj.Vigyél a fürdöbe gumipapucsot, a WC-re eldobhatö papír ülökét,és mindig kérdezd meg, mit miért csinálnak veletek.
üdv
Zsomimama
Névtelen
 


Sziasztok!

Ugyan nem nőgyógyászos történet, de ide kívánkozik: óvakodjatok a Madarász Kórház fülészetén dr. Sultész Mónikától!!! Kisfiamnak, aki teljesen panaszmentes volt, csak a fülzsírt szerettem volna eltávolíttatni a füléből, hipp-hopp felszúrta a fülét, és közölte, hogy az orrmanduláját is ki fogja venni, mert muszáj. Hangsúlyozom: még SOHA életében nem fájt a füle, most sem, és nem is köhögött, nem volt lázas, nem fájt semmije, nem folyt az orra.
Aztán más anyukáktól is hallottam (sajnos csak utólag), hogy ez a fülfelszúrás a mániája neki + a mandulakivétel.
Szóval jobb, ha távol tartjátok magatokat tőle!

Üdv: Pele
Pele
 


Kedves Pele!
Sajnos volt "szerencsém" több gyermekkórház fülészetéhez mivel nagyobbik fiam eléggé fülfájos volt.Mindenütt azzal indítottak,hogy "fel kell szúrni".Én soha nem engedtem/igaz ugy néztek rám ,mint a véres rongyra/ és érdekes módon a gyógyszeres kezelés mindig rendbehozta a gyerek fülét.A tanulságmindebből az ,hogy bizony néha a sarkuknra kell állni ha tudjuk,hogy igazunk van,még akkor is ha ez esetleg kellemetlen.
Ancsi
Ancsi71
 


A MÁV kórházról olvashattok negatívumokat a MÁV kórházban szültem c. topicban.

Üdv.: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!
Az Istvan korhaz egyik dokijaval kapcsolatban van egy igencsak negativ "elmenyem".
Ha valakit reszletesebben erdekel:
maya75@mailbox.hu

Ui: Bocs, de nem tudom ugy elkuldeni, ha kitoltom az "Azonosito" + egyeb mezoket.

Udv: Maya
Névtelen
 


Mi a véleményetek arról, mikor egy jó doki -kissé elbízván magát - elmegy az "állami" kórházából, és beáll rendelni egy magánklinikára ? És ezentúl már csak ott találhatod meg,s ha bármi komolyabb gondod van, vagy "csak simán" terhes vagy és szulni szeretnél ( nála)akkor nincs mogotte egyértelmu korházi háttér...?!? A mi esetunkben (novéremmel jár(t)unk egy eddig egyébként teljesen "bevált" orvoshoz ) pont ez tortént. Ti mit csinál(ná)tok ; maradtok nála vagy új doki után néztek? Ja, és persze a magánkl. teljesen fizetos, csak egy sima vizit a 10 ezret súrolja.... Soli.( persze csak álnév,eddig más néven írtam, de az "illetékesek" is neteznek...)
Névtelen
 


Sziasztok!
Az elözö hozzászólást olvasva én sem tudom magamban tartani már a következöket
XDoki rendel magánban és állami kórházban is. Kórházban is tömeg és zsebipénz, amit pofátlanul kér és ráadásul mindig más összeget annak ellenére, hogy uazt csinálja.
Magánban a fizetés ok de az is ok, hogy uakkorra hiv kb. 8 nöt és ezért minden alkalommal órákat kell várni? Na, ezt én 3X végigcsináltam, mondván, hogy ez nem lehet rendszeres. De sajnos az. Eddig nem igazán tudtam kideríteni, hogy hány ténylegesen visszajáró "betege" van de nekem reménytelennek és etikátlannak tünt az egész ember. Nem beszélve arról, hogy ha kérdeztem attól ö ideges lett (?) és nem egy olyan tényleg hiper-szuper orvos. Bocs, de ezt már ki kellett adni magamból mert ráadásul babát várok és ez még mélyebben érint. A fene egye meg! Sziasztok! Szasza
Szasza
 


SZiasztok!

ÉN is ismerek egy dokit, aki pár éve még fiatal kezdõként csúcs volt, mindenki imádta. Aztán kezdett befutni. Ismerõs jár(t?) hozzá, nemsokára szül. Viszont a doki menetközben eljött(jön?) a kórházból, elmegy magánba. És aki most x. hetében van, és eddig a kórházba járt hozzá, az ilyenkor mit lépjen/léphet? Keressen x. hetesen új dokit, amikor sok doki ilyenkor már nem vállalja el? Vagy menjen után a magánba, és fizessen?
Én is kedveltem anno ominõzus dokit, bár sosem volt az én dokim, de ismertem, dícsértem, ajánlgattam. Ezek után nem tudom megtenni.

Ildi
PIldi (pildi)
 


Ujra Soli vagyok. Hát, idõközben voltam - a héten -a fent emlegetett dokinknál a gyonyoru " kis" magánkl.-n. Mit mondjak, odon kis villa, tele gipszstukkokkal meg aranyozott tukrokkel... de valahogy nekem jobban tetszett a régi énje a régi kopottabb helyen. Egy rutin vizsgálatért meg 3 mondatért otthagytam 15(!) ezret!!! Mindezt ugy hogy elsugdosta hogy nekem,mint régi betegének persze sokkal olcsóbb.... mondjuk két gyerek után, meg hogy szinte az egész noi rokonaimat hozzákuldtem az évek során.. nem tudom. És kulonben is, mi az hogy a "régieknek" olcsóbb???? Ja, és mondjuk egy ujabb szulést nem tudni hol vezetne le, mert a régi helyén már nem látják szivesen, új meg még nincs !?! Uff, Soli.
soli
 


Kedves Soli! Nem az lenne a legegyszerûbb,ha rákérdeznél a helyszínre? Hiszen megindult szüléssel mégsem mehetsz a magánrendelõjébe...
ss
 


Kedves SS ! Persze hogy rákérdeztunk, ( pár hetes terhes még csak a nõvérem - tehát nem én! ) és erre elég kitérõ választ kapott, mint pl.: ó, hol van még a szulés, addig lesz helye, meg hogy addigra elkészul a magánkl.-a magánmutoje is...!? De ez tul.képp. lényegtelen is, én inkább azért írtam ide eloszor, hogy egyáltalán mit szóltok ehhez a "jelenséghez". Mármint hogy - pl.ebben az esetben -hiába fizetjuk a Tb-t, ha ragaszkodunk az orvosunkhoz akkor ugyis egy vagyont fizethetunk ki ilyen magánklinikáknak... És ez az egészs.ügy egyre több területén van már így. Szóval nem is a mi kis kálváriánk itt a lényeg, inkább az egész orvosi magatartás, etika , stb... Soli
soli
 


Ide az van kiírva, hogy "Szólj hozzá!" De ehhez nem lehet. És ha addig nem lesz helye, meg csillágászati kis magánmûtõje? Én otthagynám.
maminti
maminti (maminti)
 


Már nagyon régen nem írt a topikba de remélem azért hasznos lesz valaki számára.

Tesómról van szó, nem rólam. A MÁV kórházban, valami .... Lehel-nél szült. Ott kezdödött a dolog, hogy az orvos az utolsó 3 hétben a tesómat minden 2. nap berendelte UH-ra. Nem mondta el mi a gond, de én éreztem, hogy valami nincs rendben. Egyszerüen nem volt normális, hogy ilyen sürün kell vizsgálatra mennie. A szép az volt a dologban, hogy ezen felül minden 2. nap elvárta az 5 ezer forintos "díjat" amit ö állapított meg. 3 hét alatt elköltöttek cirka 60E forintot.

Eljött a szülés ideje. Viszonylag minden jól ment, úgy nézett ki, hogy sima szülés lesz. Aztán császáros lett. Mint kiderült a kisfiú feje oldalra fordult (nem elöre), és egy ilyen "kicsavart" állapotban volt a tesóm hasában. Jó 6 hónapba telt, hogy egyenesen tudjon nézni. Ezért kellett minden 2. nap vizsgálatra járni! De miért nem tudhatta ezt az anya, akinek a hasában volt a gyerek?

De ez még hagyján. Tesómnak ez volt az elsö gyereke és nem is tünt fel neki, hogy a gyerek nem sír, nem eszik rendesen. A 3. nap látogatáskor mondta el nekem, hogy mi az ábra. Ekkor rögtön szóltam neki, hogy ez nem normális, azonnal szóljon az orvosoknak. Kiderült agyvérzése van és vízfejü a gyerek. Mindezeken felül tesóm a császár után valami fertözést kapott el, és az orvosa egyszerüen csak azt közölte vele, ha nem megy le a láza holnapra akkor kipakoljuk. A hasán a sebet egy hét 4 napig meg sem nézték, kötést sem cseréltek, csak tömték bele az antibiotikumot. Aggódhattunk a gyerekért meg a tesóért is. Egyátalán nincsenek jó tapasztalataink ezzel az orvossal.
Persze szülés után egy fillért sem kapott.

Mára már mindketten jól vannak, a gyerek 2, 5 éves, és reméljük nem lesz semmi gond vele a továbbiakban.
kabóca
 


A vizfejûséget a gyerekdokiknak is észre kellett volna venni, nem?
(Amugy a történetem kisértetiesen hasonló, még a Lehel is stimmel, csak más gubanc volt a babával, és nem kellett kétnaponta uh-ra járni).
Keke
 


Sziasztok!

Már elég régen írtam, de most gondoltam hozza szólok én is.
az én orvosom az elsõ szülésemnél állami kórházban dolgozott (Bajcsi), mindig nagyon rendes volt velem is és mindenkivel aki hozzájárt. Nem egy pénzéhe orvos, rengeteg betege van. Idõ közben újra babát vártam és mint kiderült õ már csak magánorvos lett, de ugyan abban a kórházban vezeti le a szüléseket illetve a mûtéteket. Egy teljes nõgy. vizsg. rákszûréssel 4500Ft és egy szülés 35000 . A kedvessége semmit nem változott, rendkívûl figyelmes, nyugodt és türelmes. hozzám amikor megszültem másnap õ volt az ügyeletes és este 10 órakkor is bejött megnézni hogy hogy érezzük magunkat. Úgy hogy szerintem attól hogy valaki magán orvos lett nem feltétlenûl kell megváltoznia, aki pedig még is megváltozik az valószínûleg eredetileg is olyan természetû legfeljebb megpróbálja palástólni.

Én úgy döntöttem hogy párév múlva a harmadik babámat is nála szeretném megszülni. Ha valakit érdekel az orvos neve írjon nyugodtan a Liegl@matavnet.hu címre

sziasztok

Gabi
gabi1 (gabi1)
 


Kedves Lányok,
ez tényleg az az oldal, amihez jobb lenne nem tudni hozzászólni, de én sajnos tudnék.
Ha valakit érdekel, nekem szintén egy István kórházi dokival vannak nagyon negatív tapasztalataim.
Viszont fontosnak tartom elmondani, hogy mivel ezt a dokit a 37. héten otthagytam, a SOTE I.sz. nõin császároztak meg (az ügyeletes doki Dr. Rigó János) és egyáltalán nem éreztem úgy, hogy nincsen orvosom.
Komolyan vettek engem és az aggodalmaimat, megvizsgálták a magzatot és úgy döntöttek a császár mellett.
Nekik köszönhetem a gyönyörû egészséges babámat és jobb nem is belegondolni, hogy mi lett volna, ha nem vagyok olyan talpraesett és nem megyek azonnal másik orvoshoz.
Akármennyire szeretnék is úgy beállítani, õk sem Istenek...
Merci
 
 


Szia Merci!
Gratulálok a lánykádhoz!!!
Móniéknál láttam videón is az elsõ napokban!
Üdv
Kanga (Trixi)
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga (Trixi),
mailt sajnos nem tudok küldeni, legalábbis itt nem.
Én is gratula az újonchoz.
Tudjátok már, hogy mi lesz? Azon kívül hogy édi.
Remélem jobban vagy már!
Merci
 
 


Szia Merci!
Nem tudjuk , mert igen szemérmes a drága! Kép
Köszi már kicsit jobban vagyok!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kanga,
tudsz olyan mail címet adni, ahova tudok írni?
Akkor egyszerûbb lenne a levelezés.
Hányadik hétben vagy?
Merci
 
 


Merci!
Lassan átlépünk a 21.-be.
Cím:
kanga-zsebibaba@freemail.hu

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok! Én is az Istvánban szültem és amennyit törõdtek velünk, az a csoda, hogy mindketten egészségesen túléltük, bár azt hiszem, a lelkem örökre megsérült. Szerencsére azért a gyerekszüléstõl nem tudták elvenni a kedvem, de oda többé nem megyek szülni. Ugyanis nem szeretek 4 napig ugyanabban a véres ágynemûben feküdni (mert nincs elég az osztályon), hidegben zuhanyozni (mert a klíma csak itt mûködik), olyan újszülöttrészlegre leadni a babát akár pár percre is, ahol a takarítónõk egész nap dohányoznak, miután elvégezték a napi egyszeri(!) takarítást. És ezek csak apróságok, a vajúdásról, szülésrõl inkább nem is írok, talán elég csak annyi, hogy 27 órás vajúdás után született meg a lányom, az utolsó 3 óra(!) a kitolással telt, mert nem elég, hogy nem tágultam, a gyerek sem tudott kicsúszni a nyakára tekeredett köldökzsinórtól. Bár nem Siklós doktor volt az orvosom, már õt is odahívták és ez jó is volt, mert legalább volt valaki, aki kiabált velem, mert nem hangtalanul tolok és rossz helyen kapaszkodok az ágyba. Aki szült már, sejtheti mennyit tudhat magáról az ember lánya a harmadik ilyen órában...
Na, bõ lére eresztettem megint,bocs! Szerintem bártan nevesítsétek a dokikat, akik nem bántak veletek megfelelõen.
ld
 


Ld!
Meglepõ amiket írtál!
Én is itt szültem és pont az ellenkezõ volt a tapasztalatom!
Nekünk nagyon kellemesen telt a négy nap. Nagyon sokat törõdtek velünk a szülõszobán és az osztályon is. Volt , hogy naponta többször is áthúztam az ágyam. Ez volt az egyetlen ami nem tetszett , mármint , hogy nekem kellett áthúzni.
Remélem a következõ szülésed máshogy fogod megélni!
Sok sikert!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


AKI JÓT AKAR A GYEREKÉNEK MÉG A KÖRNYÉKÉT IS KERÜLJE EL A HEIM PÁL KÓRHÁZ FÜLÉSZETÉNEK!
Megpróbálom röviden leírni a történetünket. Az egész ott kezdõdött, hogy múlt héten már könnyebb felsõlégúti megbetegedése volt a kisfimnak (3 és fél hónapos), ami szépen ráhúzódott a kis fülére. Szombaton már úgy kelt hogy folyt az egyik füle, csúnya volt, fájt neki nagyon, így kénytelen kelletlen eljutottunk az éppen ügyeletes Heim Pál Kórház fülészeti ügyeletére. Bár ne tettük volna! Ugyanis odamentünk, nem volt sem elõttünk, sem utánunk senki,így végülis laza 10 perces várakozás után (nem tudom igazából miért is kellett várnunk, de mindegy)végülis bejuthattunk a doktornõ színe elé. És annyi volt az egész hogy belenézett mindkét kis fülébe, NEM TISZTOGATTA KI ELÕTTE (így igazából sokat nem is láthatott a fülész dokinénink szerint, és kötelessége lett volna kitisztítani és úgy nézni bele) és rögtön nekiállt receptet írni. Elõtte ugyan megkérdezte, hogy orvos vagyok-e (a Dr.-bõl következtette ki, mikor mondtam hogy nem, akkor már nem is foglalkozott olyan apróságokkal hogy netalántán tájékoztatnia kellene). Szóval mikor rákérdeztem, csak úgy félvállról odavetette hogy hát középfülgyulladása van. Mintha ez egy ekkora, csak szopós babánál mindennapi dolog volna. Nagynehezen sikerült belõle kihúznom, hogy a perforálódott dobhártyás fülénél van középfülgyulladás a másiknál pedig kezdõdõ. De azt sem tisztogatta ki és nem nézte meg. Úgyhogy felírta az antibiotikumot meg egy FÜLCSEPPET (ezt többször hangsúlyozta, hogy ez fülcsepp és majd csak hétfõn tudjuk megvenni és csak az õ patikájukban). Itthon el is kezdtük adni a picimnek az antibiotikumot, de azért biztos ami biztos ma már nem az ügyeletes nõhöz, hanem a nagyobb lányomnál már bevált doktornõhöz vittük el (I. GYerekklinika). És ekkor ért a döbbenet, hogy bizony a kisfiam kifakadt fülében pang a gennyes váladék (amit elmulasztott az ügyeletes kitisztítani)immár két napja, és a másik kis fülét is fel kellett szúrni mert telistele volt gennyel. És le is szívta mindkettõt, meg ki is tisztogatta. És az orrát is leszívta, és abból teljesen gennyes váladék ürült. És az ügyeletes egy szóval sem mondta, hogy a mellszívó orrszívó része nem ér egy kalap sz..t sem, hanem csak az orrszi-porszívó a jó, a mi fülészünk bizony mondta. Sajnos most már nem fogja szegénykém megúszni az orrszi-porrszit mivel nagyon hamar újrafertõzheti az orrváladék a fülét. Egyébként a dokinénink elmondta, hogy nagyon rossz tapasztalatok vannak a Heim Pál kórház fülészetének munkájával kapcsolatban, sokan jönnek hozzájuk a Heim Pálból miután ott nemjól kezelik õket. Ja, és aki az ügyeletes dokinõ volt, az még az egyik legjobb orvos abban a csapatban. Milyen lehet a többi!!!KépKépKépKépKép
Nagyjából ennyi történt velünk, és egy ilyen nõ miatt szenvedett az én kisfiam teljesen feleslegesen, ugyanis ha már két nappal ezelõtt megfelelõ módon megvizsgálja és ellátja, akkor ez nem romlott volna ilyen szintig, valószínûleg hogy a felszúrást is megúsztuk volna. A dokinõnk mondta, hogy sajnos maga a középfülgyulladás nagyon hirtelen, akár 1-2 óra alatt is kialakulhat, hát még két nap alatt!Kép
Ja, és mikor kérdeztem, hogy köteles vagyok-e a jövõben is hozzájuk menni amikor hétvége vagy ünnepnap van és õk az ügyeletesek, idézem a doktornõnket: "SAJNOS ANYUKA IGEN, ÉS NAGYON SAJNÁLOM, DE KI VANNAK SZOLGÁLTATVA".
Szegény kis babámat annyira megviselte ez a hercehurca, hogy percekig csak sírt és alig tudtam megvígasztalni, csak nagyon nehezen kezdett el szopizni, attól azért megnyugodott. És azóta is már rengeteget aludt, teljesen kikészült a mai naptól. És még nem vagyunk a végén.

Úgyhogy csak azért írtam le a történetünket, hogy mást megóvjak a hasonló szituációtól. Sajnos törvényes eszközökkel nem lehet eredményesen fellépni ellenük, úgyhogy a jövõben továbbra is folytatják a "munkájukat".

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Ja, még annyit, hogy a felírt fülcsepp csak mellékesen orrcsepp volt. De persze ma már ki sem váltottuk, ugyanis többet ártott, mint használt volna.Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi

ez remes Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Jobbulast Banknak.

Napocska
 


Szia Norcsi
Megdobbento...jobbulast a picinek.
Gyonyoru a kepeken.
Eszter
 
 


Napocska, Eszter köszi! KépKépKép
Off.
Talán már javulgatunk, mindenesetre hõemelkedése nem volt már két nap óta, és talán most már a kis füle is gyógyulgat. Használjuk az orrszi-porszit, hát az bizony kétemberes dolog, de ha muszáj, akkor muszáj.

Sziasztok: Norcsi és a kis Bánk.
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: