Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Arra gondoltam, itt megbeszélhetnénk azt is, amikor valahol, vagy valakivel rossz emlékeink maradtak, beszélhetnénk azokról az orvosokról, akiket nem ajánlanánk senkinek sem. Tisztában kell legyünk közben azzal, hogy elvileg hitelrontás miatt emiatt beperelhetnek az érintettek minket, vagy a babanetet, bár vannak más internetes fórumok, ahol már sokminden elhangzott és nem lett belõle per. Kérlek benneteket ennek figyelembevételével fogalmazzatok! Meggondolandó, hogy esetleg az érintett nevét csak monogrammal avagy a helyszín megjelölésével írjuk körül.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Mivel már többször említettem, ide most leírom. Kende Péter: MIk vagytok ti, Istenek? címû könyvében (1, és 2. rész) sok ilyen esetet olvashattok. Olyat is, ahol az orvosok mind tudják, hogy kollégájukkal az átlagosnál több probléma történik, a kolléga viszont a könyv nyomdába kerülésekor még mindig praktizált. Ezért támaszkodva a könyvre óvok mindenkit Szegeden, Zalányi Sámuel nevû (szülész, nõgyógyász) embertõl. A könyv szerint több olyan eset történt amely a baba súlyos károsodásához, halálához, avagy a mama halálához vezetett, és amely esetekben az õ cselekedetei vitathatóak voltak. Ezekbõl több per született, és olyanok is, ahol a felperesnek már igazat adtak.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!

Ugy latom, meg nem igen fedeztek fel ezt a topicot.Mondhatlak teged "kerdesanyanak"?
Ugye neked van 4 gyereked? Remelem most nem tevesztettem el. Gratula!!!
Leirom a rossz elmenyemet, de lehet ami nekem negativ az masoknak eppen nagyon is jo. Visszaemlekezve lehet a pozitiv dolgokat mar elhomalyositja az ido.
Szoval en a SOTE II. szultem. Oda is jartam terhesgondozasra, ebben az volt a furcsa engem csak UH vizsgalt az orvos.Ez persze lehet jo is mert ki szereti ha turkalnak benne de nyolc honap alatt egyszer se vizsgalt hagyomanyosan. Elso 3-4 honapba 2 hetente rendelet vissza UH-ra! Mindig csak azt mondta lat valamit de azt nem, hogy konkretan mit!
A CTG-m a 9. honapba persze mindig rossz volt. Ugyhogy a kiirasom elotti heten be is fektetett a patologiara az asszisztensnoje!!!!
Termeszetesen egesz heten egyszer sem nezett meg. A hetvegen aztan megindult a szules.Egy szerencsem volt az en dokim volt az ugyeletes.Ott setelgatok a folyoson mikor talalkoztam vele, persze esze agaba nem volt megvizsgalni, vagy bermit tenni.Azt mondta ha rendszerezodnek a fajasok szoljak.Este mar 3 perces fajasoknal se jott be csak az ugyeletes orvos/patologaiai nem szulesz/ kuldott fol a szuloszobara.Na ott talalkoztam vele.Szulest nem reszletezem aranylag jol ment, szerintem barmelyik ugyeletes melett megszulhatttem volna. A gyerekagyon 1x latogatott meg.A gyereket 1x se!Na es persze a varrat szedenel mert akkor kapta a penzt. Diohejban ennyi. Ja es 6 hetes vizsaglaton szinten UH. Zarojalben megjegyzem egy nagyon csunya mehszajsebem volt,ezt ugye az UH nem mutatta.
Ha a dokim neve erdekel valakit e-mailban megirom ne legyen hitelrontas.Meg egyszer ez csak az en szubjektiv velemenyem lehet masnak pont O kellene.
Jutka
khjutka
 

 
 

Sziasztok,
úgy érzem, a topic indítása abszolút jogos, hiszen igenis jogunk van megtudni az orvosról, akit választottunk/választanánk, a negítv véleményeket is, nem csak a pozitívakat. Az az egyetlen baj ezzel, ahogy Jutka is írta, hogy nagyon szubjektív (természetesen z, hisz mi is lehetne más?). És ez az elõnye is.

Én a Sote I-en szültem tavaly szeptemberben. Végig egy dokinõhöz jártam, kb. a harmadik hónaptól (addig külföldön voltunk). A fél év alatt egyszer vizsgált meg manuálisan, de ahogy hallottam, ez ott valúószínûleg tendencia. Engem azért megnyugtatott volna, ha legalább minden trimeszterben megteszi, de hát végül is semmi bajom nem lett a nem-vizsgálatoktól Kép. De amin fennakadtam, hogy ott egyszer sem nézték a magzat szívhangját (csak a védõnõ, õ is vagy 2x), pocak-körfogatot meg ehhez hasonló nyalánságokat sem. Magával a klinikával végsõ soron elégedett vagyok (bár egy morgolódásomat megírtam a Kismamariogató topic nyitó írásában), de azt hiszem, az embernek a sarkára kell állnia adott esetben.

A dokinõmrõl (hisdz végül is ezért nyílt ez a topic, nem?) soha többé! Bár hallgattam volna a megérzésemre, és otthagytam volna! (Ill. az utolsó hónapban ott akartam hagyni, de ugyanott akartam szülni, és a kollégája nem vett át. Másik kótrházba meg nem akartam menni). A dologhoz hozzátartozik az, hogy a terhesgondozás alatt egy fillért nem adtam neki. Ennek hatását kb. a hetedik hónaptól érezni lehetett. Ugyan kedves volt, meg minden, de mindig nagyon emgvárakoztatott, mindig rengetegen vártak rá, de éredekes módon mindig én voltam az utolsó. Ez a dokinõ egy névtelen kis senki (értem ezalatt, hogy nem adjunktus, ov. orvos vagy ilyesmi, tulk. egy kezdõ), mégis nagyon a pénzre megy. Egyzser fültanúja voltam (CTG-t csináltak nekem), egy kismama szegény kitört sírva, hogy miondja meg, mennyit akar, hallotta, amit egy másik orvosnak mondott. A drnõ meg csitítgatta. Egyszer meg irtó jópofizott egy kismamával, aki a vizsgálat végén nagy heherészve adott neki (idézemKép egy kis elõleget a szüléshez.
Tervezett csszárom volt, elõtte befektettek négy nappal, egyzser sem jött oda hozzám, míg mindenki mást a dokija naponta legalább egyszer megnmézett.
Szülés után 1x rohant be hozzám (szülés napján, alig tudtam magamról), meg (természetesen) varratszedéskor. Az osztályos orvos csodálkozott is, ingatta a fejét nagyon, amikor megtudta, hogyx a drno egyszer sem nézett meg. Végül is adtam neki 10ezer ft-ot, amit a mai napig bánok...
A nevét talán inkáébb én sem írom ki, emilben szívesen.

'98-ban szültem a fiamat a Schöpf-Méreiben. Elõtte egy dr Juhász György nevû dokihoz jártam (az õ nevét ki merem írni, olyan volt, megérdemli). Szintén a 14. hjéttõl jártam hozzá végig. A fél év alatt 2x emelte a vizsgálati díjat!! (Akkor kért 3000-et.) A vizsgálati eredményeket (vérkép stb) sposem nézte meg, csak két-három háttel a lelet megkapása után (mi lett volna, ha baj van??) A végén, amikor CTG-re kellett járnom, a ctg eredmlényét sem nézte meg soha.
Túlhordtam a lurkót, befektettek, vasárnap megindult a szülés. Felhívták, de nem jött be- Állítólag kedden (!!!) kapta meg az üzenetet. (Ki az, aki ezt elhiszi??) Végül is a két ügyeletesnél szültem, életmentõ császárral (vagy hogy hívják, a gyerek szívhangjai leromlottak a vajúdás alatt, gyorsan ki kellett kapni). Érdekes módon szülés után mindennap !! bejött meglátogatni, majd a varratot is õ vette ki. Ezek után egy árva fillért nem kapott.
Utólag tudtam emg, hogy Jehova tanúja (gondolom ezért nem jött be vasárnap.) És ekkor jöttem rá, miért néztek rám a nõvérek meg a szülésznõ mint a véres rongyra, amikor megtudták, ki a dokim. A szülésznõ külön megkérdezte, mivel a dr úr betege vagyok, beleegyezem-e a vérátömlesztésbe. Mondtam, természetesen (kicsit csodálkozva).

Na ennyit
üdv
Zsóka

ui: sikerült magam még most is jól felhúzni... Rem,élem, a 3. gyereknél jobb dokit fogok ki. Bár végül is... a gyerekek egészségesek, én is, akkor meg minek morgok?? (Mert a lelkem sérült - mondaám, ha nem hangzana túl patetikusan).
zsóka (zsók
 


Kedves Zsóka!

Sajnálom amin keresztülmentél, eléggé elszomorító. A harmadik babánál mielött döntessz az orvost, kórházat illetöen, szerintem mindenképpen kérj javaslatokat, tanácsokat itt a Babaneten - vagy csak olvasd el az eddigieket, mindenképpen nagyon hasznos! Kívánom, hogy a továbbiakban elkerüljenek az ilyen orvosok és bosszúságok.
Jó egészséget kívánok a gyermekeidnek és az egész családnak!

Katus
Katus
 


Kedves Jutka!

Én is a SOTE II. Női Klinikán fogok szülni, júniusban. Az orvosom Dr. Bakos László, és Ö sem vizsgált eddig soha máshogy, csak ultrahanggal, de azt minden egyes alkalommal. És háromhetente rendel vissza (de én négyhetente szoktam menni).
A terhességem problémamentes (gyorsan lekopogom) de engem is zavar, hogy belsö vizsgálatot még egyszer sem végzett (már hallottam olyanról, hogy kinyílt elöbb a méhszáj, stb... ezt ultrahanggal nem lehet észrevenni!)
Eddig tökéletesen elégedett vagyok vele, minden kérdésemre türelmesen, részletesen válaszol, kedves és mindent elmagyaráz.
Legközelebb jövö héten megyek hozzá, és a hagyományos vizsgálatra rá fogok kérdezni.
Remélem nem Ö az, akiröl beszámoltál! Az e-mail címedet nem tudtam megnézni, légyszíves add meg, vagy írj nekem mert ha netán erröl az orvosrol beszéltél, tudni szeretném.
vaghy@freemail.hu

Köszönöm: Katus
Katus
 


Sziasztok!

Nem ide tartozik, de ha már szóba jött. Jutka: nekem "csak" 3 gyerekem van (lassan mindenki hozzáteszi a negyediket, pedig most épp tök tuti, hogy pocakban sincs).
Örülök, hogy talán beindul a topic.
HOgy ne legyünk egyoldalúak én a nem szülés körüli esetekrõl is szívesen olvasnék. Valakikkel már valahol beszélgettünk róla, hogy kruppal a László Kórházba menni egyenlõ azzal, hogy a gyerek valami további szövõdményt szed össze. Az én fiam 97-ben, 4 évesen volt ott, élete elsõ és eleddig egyetlen kruppos rohamával (aki nem tudná, ez egy köhögõs, nehézlégzéses állapot, a köhögés ugatásra emlékeztet, a gyerek gégéje duzzad, alig kap levegõt. Vírus, allergia és hajlam együtt kell hozzá.).
Ott történt velünk a következõ is: A kezelés alapvetõen hideg párásításból áll, gépben van víz, és tesznek hozzá gyógyszereket is, ezt elpárásítja és hûti a gép, a gyerekek elé meg kifújja és õk ebben a párában lélegeznek. A gyógyszerek között volt egy erõsebb is, szerencsére már nem emlékszem a nevére, a lényeg, hogy azoknak adták, akik jobban veszélyeztetve voltak egy rohamra. És a másik, hogy vizitnél az egyik elsõ kérdés az volt, mikor kellett utoljára adni neki, mert a hazamenetelben ez sokat számított.
Történt pedig, hogy mi szombat éjjel érkeztünk. Kedd, szerda körül már javulóban voltunk, nem is kapott ilyen gyógyszert. Viszont volt egy új kisfiú, akinek elõírták. Jött a nõvérke, kintrõl ,az üvegablakon át nézte meg, kinek mit kell adjon, félrenézte. Bejött, és az én fiam párásítójába tette. Utána én ellenõriztem a lapot, és tényleg nem neki volt felírva. Vizitkor persze jött a kérdés, és hogy kapott szerdán. Én persze rögtön szóltam. Természetesen rögtön védték egymást, hogy végülis nem ártott neki. (túl azon, hogy olyan köhögési rohama (immár hurutos) volt, hogy hányt is, más tényleg nem törént)
Szóval én meg elgondolkodtam, hogy oké, ez tényleg nem ártott, de egyrészt, aki nem kapott, annak lehetett volna baja belõle, másrészt mi van akkor, ha olyan gyógyszerrel teszik ezt, ami tényleg árt.
(utána még szépen kaptunk egy arcüreggyulladást, ami soha elõtte és soha azóta nem volt neki...)
Mindenkinek javaslom, ha kórházba kell menjen a gyerekével, nagyon legyen résen, ragaszkodjon hozzá, hogy ott lehessen és mindenrõl tudjon!
Sziasztok:
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Nemrégen fedeztem fel a Társalgót és most nagyon örülök az új topicnak is!
Olyan anyukákkal szeretném felvenni a kapcsolatot,akik tapasztalataik alapján véleményt tudnak mondani az Uzsoki Kórház szülészetéről.
Augusztusra várom 3. gyerekemet,ezért érdekel.Az első kettőt ott szültem, de még a régi épületben és az is 6 ill. 8 éve történt.Tehát minden információ érdekel!!
Az orvosommal alapjában elégedett vagyok,csak a kórházi szokások változhattak ennyi idő alatt,remélem pozitív irányban.Arra gondolok, hogy ezzel a picivel szeretnék éjjel is együtt lenni, gátvágás nélkül , kényelmesebb pózban szülni stb.
Várom a tapasztalataitokat: Saci
ksaci
 


Kedves Mindenki!

Én az elsõ 4 (!) dokimról szeretnék írni, bár nem vagyok válogatós fajta, de valahogy sikerült mindig a "legjobbat" kifogni. Nekem még szülési tapasztalataim nincsenek (sajna), de azért leírom, amit átéltem.
A Szt. István kórházban létezik egy (még monogramot sem tudok írni, mert már el is felejtettem hála Istennek a nevét) valami V. betûvel kezdõdõ vezetéknevû orvos, olyan 65 év körüli, alacsony, dagadék. Nos, ez a doki nekem kétszer csinált méhszájseb-eltávolítást, elõször is vágóhídi körülmények között, valamint a második mûtétnél végig éreztem az egészet!!! Valószinûleg nem jól voltam érzéstelenítve, végigüvöltöttem az egészet, és nagyon rondán beszélt velem ezért... A végén pedig elájultam, amin õ csodálkozott hogy milyen anyámasszony katonája vagyok!!!
Aztán elkerültem egy másik dokihoz, akibe a IX. kerületi sztk-ban botlottam bele, az ha adtam neki pénzt, rendes volt, ha nem, akkor meg flegma és bunkó (Dr. F., középkorú, szemüveges, kopasz). Ez a doki is a Szt. István kórházban vezetett szüléseket, már csak ezért sem tartottam meg, mert én oda még egyszer be nem teszem a lábam.
Aztán a IX. kerületi Dési Huber utcai rendelõben akadtam rá egy ugyancsak rendkívül bunkó dokira, akitõl sírva jöttem ki, annyira megalázó volt a helyzet. Sajna már ennek a nevére sem emlékszem.
Ezek után valaki ajánlotta Dr. M.M.-t, aki a Bartók B. úton magán-praktizál. Ez a fickó pedig fél év alatt (volt egy petefészek-gyulladásom, ezért kellett hozzá sokat járni) több, mint 50.000,-ot szedett el tõlem + drága gyógyszerek. A gyulladásomból kigyógyított, de a sok antibiotikum miatt akkora gombásodást kaptam, hogy csak na. Azóta ezzel küzdök, egy évben legalább 2X.
Hát...ennyi. Ezután kerültem el egy csodálatos dokihoz, akirõl itt most nem írok, de írtam már a Kórházak, orvosok topic-ban. Sokan mások is írtak róla, csupa-csupa jó véleményt.
Legyetek jók, cupp, Beja
Beja
 


Beja!

Ez iszonyú, amiket leírtál. Föleg a mütéted. Örülök, hogy végre találtál normális orvost is.

Vigyázz magadra!

Niki
Niki
 


Sziasztok!
Ildi!
Ertem en,hogy mit szeretnel: minden orvosrol irjunk ne csak a nogyogyaszokrol. De ugy latom azert a legtobbunket megiscsak ez foglalkoztat.
En ugy tudom nem is minden korhazba engedik meg, hogy a gyerekkel maradhasson az egyik szulo. Hallottam egy ket remtortenetet de szerencsere az en gyerekem meg nem volt korhazba.
Beja!
Herczeg doki valami szuper lehet. Tenyleg mar annyi jot olvastam rola ezen a forumon, hogy szerintem O nepszerusegi listan No. 1.!!!!
Katus!
Azert remelem nem keseritettelek el!
Sziasztok
Jutka
khjutka
 


Beja!
Nagyon meglepett amit az "Istvános" dokikról írtál! Én ott szültem és mindenki nagyon kedves és figyelmes volt velünk. Naponta kétszer volt vizit és minden alkalommal mindenkitől megkérdezték a vizitelő főorvosok , hogy rendben vannak e. Úgy gondolom , Te pont rossz dokikat választottál , de hidd el a kórház szülészete nagyon jó!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Nos én a dokimmal megvoltam elégedve azon kívül hogy a második szülésemre már pénzéhes lett, no nem is róla, hanem a kórházról szeretnék írni. A budai Honvédkórházban szültem mindkét babámat, mivel ott praktizált az orvosom. Az elsõ szülésnél is azt tapasztaltam ogy elég csóró a kórház, de nagyon kedvesek voltak, és ez enyhítette a dolgot. Most decemberben viszont kiakadtam. Annyira pénztelenek hogy a következõ szerintem elképesztõ állapotok uralkodtaK: A wc ülõke törött, a mindössze 2 zuhanyból 1 mûködik, eltakaró függöny semmi, ha kinyitják az ajtót akkor premier plánban puccoskodsz a cscsemõsök üvegajtaja elõtt. Az ágynemûk szakadtak, lukasak. A gyógyszerekkel takarékoskodnak, sokszor elképedtünk hogy ahány császáros annyi kezelés, nekem pl. abbahagyták az oxit , helyette valami ergam cseppet adtak hogy húzódjon össze a méhem, majd kiderült hogy én kaptam az utolsó üveget, és az utánam jövõknek azt mondták, ha kell nekik kérjenek tõlem!!! (Mikor hazajöttem otthagytam a üveget az osztálynak...)
A tavalyi kedvesség, figyelmesség,már nem mindenkinl volt tapasztalható. Programozott császárom volt, de elõtte való nap be kellett feküdnöm, és a reggeli ctg-n kiderült hogy már rendszeres fájásaim vannak, azt mondták délután csinálnak még egyet, és ha ilyen rendszeres lesz akkor is, akkor megindítják a szülést. 2-kor odamentem a szülésznõhöz, hogy bizony rendszeresebbek a fájások, nézzük meg, mire mondta hogy most nem lehet, majd késõbb szól. 3-kor újra mentem, ismét elküldött. 4-kor fel alá sétáltam a fájásaimmal a ctg szoba elõtt ahol MIKULÁS ÜNNEPSÉGET tartottak, ezért nem mehettem a gépre!! (Az ügyeletes megvizsgált, ésl ötkor már a mûtõben voltam...)
Na szóval errõl ennyit.. Még folytatom, csak most mennem kell

Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves Jutka!

Engem is érdekelne, hogy kiről meséltél. Én is egy SOTE II-s dokihoz járok. Bár nekem még nem jött össze a pocaklakó, de úgy terveztem, hogy továbbra is hozzá járok majd.

Szívesen venném, ha megírnád a tapasztalataidat.
Címem: szedit@mails.hu
Köszönöm, Edit
Edit
 


Sziasztok LÁnyok!

Tudom, hogy ez a topic a negatív dolgok összefogására jött létre, de úgy éreztem hozzá kell szólnom.
Én pár héten belül fogok szülni és szintén a SOTE II-re járok, az orvosom pedig dr. Sipos Miklós, akirõl csak nagyon-nagyon pozitívan tudok nyilatkozni. Csak azért írtam ide, mert ha sokszor látjuk egy kórház illetve klinika nevét és nem az orvosét akkor a klinikáról is teljes egészében rossz véleményünk lesz. Ezt az általánosítást szeretném megelõzni.

Köszönöm, hogy elolvastatok!

Enikõ
Enikõ
 


Sziasztok!

En tenyleg nem akartam eltanatoritani senkit a fent emlitett klinikatol. Csak az orvosomrol irtam.
Eniko!
Az orvosod bitztos egy jo fej, nem is akarom vitatni.Es felre ertes ne essek en nem az egesz orvosi kart akartam 'sarba rantani'!!!!!!
Sajnos nem emlekszem arra az orvosra aki a patologian volt abban az idoben, de O tenyleg erdek nelkul volt kedves hozzam./Tudta penzre nem szamithat./ VANNAK A SOTE II. IS JO ORVOSOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Megegyszer en nem altalanositani akarok!!!!!!!!!!

Azert a klinikarol tovabbra sincs jo velemenyem, bar szerintem csak reszben tehetnek az ott dolgozok rola. Ugyebar a magyar egeszsegugy. Azert vannak korhazak ahol probalnak felzarkozni. Olvastam ITT!
Kanga-Zsebibaba!
Az Istvan az tenyleg jo? A Te regen vagy mar annal a dokinal?
Sziasztok:
Jutka
khjutka
 


Szia Jutka!
A dokimmal nem voltam megelégedve , de ő nem Istvános csak szülni jár oda.
A szülésznők nagyon figyelmesek , kedvesek és hozzáértőek! A csecsemősökről is ezt tudom mondani!
Üdv
Kanga

Ui.: Gergely! Fogok ám válaszolni a leveledre , csak kicsit később!
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves KAnga és többiek!
Hallottam hogy az István egy bababarát kórház, te nem voltál meglégedve a dokiddal, remélem nem
Sipos Pál volt, mert én hozzá mennék és az Istvánt választanám. Esetleg ha időd engedi tudnál egyszer nekem részletes beszámolót irni a korházról és a szülészetről, nagyon megköszönném, e-mail cimemet megadom.
Előre is köszi
Es mindenkinek a legjobbakat!
Névtelen
 


Kösz Kanga, nem égetõ, csak jövõre tervezzük a másodikat (rendesen le vagyunk maradva a többiekhez képest, úgy olvasom).
Gergely
 


Kedves Névtelen!
Akinél én szültem az nem Istvános doki , csak szülni ját oda!
A Siklós a legjobb választás!!! És mindenkinek ez a véleménye!
Azt írtad , hogy adod a címed! Mikor?

Gergely!
Írtam ! Megkaptad?

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


KAnga!
Köszi a választ
Irtam az E-mail cimedre, remélem nem baj, és hogy megkaptad!
Üdv
Névtelen
 


Kedves anyukák és apukák( mert hogy ők vannak egy páran, csak ugy incognitoban is....) !

Nagy örömmel olvasom, hogy egy jo páran igy irják levelüket :

"mi már a harmadik gyermekünket tervezzük vagy éppen már uton van ..."

Ez nagyszerű és csodálatos !
Mindenkinek boldog és egészséges életet kivánok!
Üdvözlettel
Kné
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Nem kaptam meg az Emilkét!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kanga!
Ma is elküldtem, ezt sikerült?
Köszi
A.
Névtelen
 


Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Zorkanya!
Kinel szultel a Budai Honvéd Korhazban? En a Nemeskeri doktornal fogok szulni Julius elejen. Nehanyszor mar en is jartam a korhazban, eleg "szegenyes".A WC-re is beneztem (ultrahang utan mar nagyon kellett) es elegge szornyu volt a latvany. Lehet,hogy a Wc, mosdo allapota mashol sem sokkal jobb,de azert szeretnek tisztabb korulmenyek kozott szulni. Mar megfordult a fejemben,hogy talan korhazat kellene valtanom. Az orvosomat viszont szeretem es megbizok benne.Szerinted mi a fontosabb a korhaz vagy az orvos? Ha tudsz az istoksz@lighttech.hu cimre is irhatsz. Koszi, Szilvi
Istok Szilvia (szilvii)
 


Sziasztok,
Képzeljáétek, a múlt héten a baba tanácsadáson összefutottam egy anyukával, aki ugyanannál a dokinõnél szült, akinél én. ÉS még 3 baráétnõje.
Õ nagyon meg volt elégedve a dokival. Komolyan elgondolkodtam azon, hiogíy nem lehet, hogy bennem van a hiba? Hisz tulajdonképpen ellátott rendesen, azt sem mondhatom, hogy nem volt kedves. Mégis vhogy hiányérzetem volt. De arra is gondoltam, hogy lehet, hogy bennem van a hiba, mert eddig egy doki se volt (elég) jó...
Mit gondoltok?
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szerintem talán nem is csak az orvos választás a fontos nem csak ők tehetnek tönkre.Engem majdnem megölt az egyik nővér.Ma sem tudja senki , hogy mi történt velem.
Én az első szülésembe majdnem belehaltam , mindkét vesém megált.Egy hétig feküdtem a nőgyógyászaton napról napra rosszabb állapotban 35 hetes terhesen egyre nagyobb görcsökkel,lázzal--az 5. napon már üvölteni tudtam volna és könyörögtem a görcsoldókért(eleinte hisztinek vették)-6 napig semmi sem történt csak vér, vizelet vizsgálat,vérnyomásmérés ezenkívül semmi (nem találtak semmit). Amikor a nővér rájött , hogy 1 napja nem volt vizeletem meg nem is ittam, oda jött és májkrémmel kezdett tömni és vízzel itatott ami minduntalan vissza jött. Csak ekkor szólt az ügyeletesnek. Ezek után már vért is hánytam. Én már ekkor elköszöntem a férjemtől és már a halált vártam . Következő helyszín már a János kórház intenzíve ahol IGAZI ORVOSOKKAL találkoztam. Az ő mosolyaiknak ,figyelmességeiknek és nem utolsósorban a férjemnek köszönhetem , hogy élek.Egy hetet töltöttem itt. Közben az orvosom a timjével átjött ebbe akorházba és életmentő műtétként kivették a most4 éves egészséges fiamat. Azóta szültem még egy lányt, ugyan őt is császárral de ahhoz képest minden komplikáció nélkül.
Jó tanács leendő szülőknek:nagyon elfoglalt orvost ne válasszatok-nem lesz rátok ideje.
csen
 


Kanga!

Sajnos nem ért el hozzám a levél!
El tudnád küldeni mégegyszer?

Köszi!
Gergely
 


Szilvi

Mail ment

Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves Mindenki!

Az eredeti temahoz kapcsolodva:
Elolvastam a Mik vagytok ti, istenek? cimu konyvet.
Csak szeliden figyelmeztetni szeretnek mindenkit aki szinten erre keszul, hogy gondolja meg a dolgot.
Nalam tobb napi lehangoltsag volt az eredmeny, valamint egy szornyu tudat, mely szerint nincs orvos, akiben megbizhatna az ember. (borzasztoan kinos erzes tud lenni, mert hiszen elobb vagy utobb mindenki orvosok kezebe kerul)

Udv es fel a fejjel:
Janka
Janka
 


Szia Janka és mindenki,
Azért annyira nem rossz az... Én szülés elõtt olvastam el (az elsõ részt, állítólag van második is). Két nap alatt túltettem magam rajta én is. Tényleg borzasztó eswetek vannak benne, jobb nem is rágondolni
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

A topic indítása elõtt olvastam el két nap alatt mind a kettõt, meg átfutottam az uhu.hu-n is az ezzel kapcsolatos társalgást. A legszörnyûbb a dologban számomra az, hogy ez nem mese, tényleg van, és az orvosok, nõvérek (stb) tudják is az ilyen dolgokat, csak mindenki hallgat. De az lenne a lényeg, hogy tisztuljon a kép, hisz messze nem mindenki zûrös, pont az kéne, hogy a zûrösök kiessenek, és a maradékban meg lehessen bízni!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Katus!

Az elso terhességem alatt én is a Bakoshoz jártam. Sajnos az a terhesség a 8. héten vetéléssel végzodött és emiatt kb egy hetet töltöttem a Klinikán. Akkor dölt el bennem, hogy az biztos, hogy ide soha többet nem jövök. A nővérek iszonyatosak voltak. Három nap után észrevették, hogy ja tényleg nekem valamit gyógyszert ideírtak amit szedni kell. De ez csak egy volt a sok közül. Bakost az egy hét alatt nem igazán láttam csak amikor mehettem haza, akkor többször is megadta a lehetőséget, hogy a hálámat egy borítékban fejezzem ki.
A második terhességemmel új nogyógyászhoz jártam, így a Szabolcs utcában szültem. A szülészettel itt sem voltam túlzottan elégedett, de terhességem alatt 5 hetet kellett kórházban töltenem és a Klinikához képest ezerszer jobb volt. Pl a dokim az öt hét alatt mindennap bejött megkérdezni, hogy hogy vagyok, és a novérek is nagyon kedvesek voltak.

Remélem azért neked nem lesz rossz tapasztalatod!

Üdv Tikva
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is a Szabolcs utcában szültem Gáti profnál. Az orvosomon kívül mundenkivel elégedetlen voltam. Nekem is elfelejtettek odaadni egy gyógyszert, hagytak véres ágynemuben feküdni babával együtt, nem segítettek a szoptatásnál stb. Másodszor csak akkor megyek oda, ha az orvosom még praktizál, mert miatta érdemes.
A II-es noirol viwszont jókat hallottam (legalábbis az ott dolgozókról)
Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok!Szertném meg emliteni hogy ott sem fenékig tejfől minden,Ott szültem mind a 2gyerköcöt/II-es női/amennyi elönnye annyi hátránya van. üdv. Névtelen
Névtelen
 


Sziasztok!

Csatlakozom az elöttem szólükhoz, a II. nöivel kapcsolatosan. Föleg a dokival kapcsolatban..
Tikva!
Szóval nem csak velem volt ilyen ez a doki!?!
Szegény Katus!

Sziasztok Jutka
khjutka
 


Sziasztok!Jutka te kinél szültél?Mikor?Milyen rossz élményed van? üdv Névtelen
Névtelen
 


SZIASZTOK.ÉN A MÁV-BAN SZÜLTEM MINDKÉT GYEREKEMET,ÉS CSAK JÓT TUDOK MONDANI.AZ ORVOSOM:dr.HERCZEGH SZABOLCS,MINDENKINEK AJÁNLOM!!!
Névtelen
 


Sziasztok!

Én pl. semmi pénzért nem szülnék az Istvánban. MErt lehet, hogy bababarát kórház, de hogy nem mamabarát az tuti.

Persze jártam én egy dr. Iklódi nevű dokinál - a Rókusból - aki olyan fogamzásgátlót írt fel nekem anno - még 1995-ben, amit akkor már 3!!! éve kivontak a forgalomból.

A legfontosabb az orvosválasztásnál, hogy NEKED megfeleljen. És ha csöppnyi kételyed van, akkor villámgyorsan orvost kell váltani.

A.
Névtelen
 


Szia A.!

Szültél már az Istvánban?
Én ott szültem és ha lehetne még legalább tízszer szülnék ott!!! Nagyon kedvesek és figyelmesek voltak az elejétől a végéig. Mindent elmondtak és megmutattak! Egyedül csak az oszt
ályos nővérek voltak kicsit unottak.
De hát a vélemények különbözhetnek ,hiszen minden ember más. Bár megjegyzem Te vagy az első aki rosszat mond erről a kórházról.
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!

Igen, szültem. Az orvossal és a szülésznövel nem volt gondom. Így a szüléssel sem.
De utána: Csak azzal, hogy állandóan helyettem akarták eldönteni, hogy nekem mi a jó. A fö hivatkozási alap persze a baba volt. Tudod, jó a rooming in. De hogy nincs lehetöséged igazán pihenni az nem jó. Milyen jogon tiltják meg, hogy 2 óránál tovább a növérkéknél maradjon a TE gyereked? HA én - mily felháborító - legalább 3 órát szeretnék egyhuzamban aludni.
Miért kell nekem elviselni az összes apukát, rokont, jóbarátot és egyebeket a kórteremben, ahol éppen szoptatni szeretnék, vagy fejni vagy éppen csak aludni, vagy kínlódni?

Én azért mentem ide a második babámat megszülni, mert hogy ez hü meg ha. Hát nem volt se hü, se ha.

A.
Névtelen
 


Szia A.!
Ebből is látszik , hogy minden ember más! Szerencsére! Kép
Szóval én tudtam , hogy a kórház ezeket az elveket vallja , a felkészítésen elmondták. Én nagyon örültem , hogy a látogatóim bejöhettek , mert alíg tudtam menni. A többiek látogatóival nem igazán törődtem .mert elvoltam varázsolva a Kicsimmel.Kép Senki nem kukkerolta ,hogy én éppen szoptatok , hisz előfordult ,hogy akit éppen látogattak az is ezt tette. Meg tudtam ,hogy később is fogok "nyilvánosan" szoptatni.
Nekem később indult be a tejem és a babám is csak két nap elteltével kezdett igazán érdeklődni. Amikor egész éjjel a cickón lógott akkor a csecsemősök kérték , hogy hadd vigyék már el , hogy tudjak aludni . Fél óra elteltével , vánszorogtam a kicsimért ,mert nem bírtam nélküle aludni!
De azt is szupernek találtam ,hogy a babákat ott előttünk , kiskádban fürdették.
A csecsemősök legalább óránként benéztek hozzánk és ha kértük cicire tették a manókat. Így én nem tudom mi az a kisebesedés!

Szerintem ezért kéne minden párnak felkeresni a választott kórházat és megtudni , mennyire felel meg nekik.
Hát ez volt az én tapasztalatom!

Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!
Úgy látom a többség budapesti, de azért mesélnék a nagyhírű debreceni Klinikáról is.
Az orvossal nem volt baj, csak 6 hónaposan kerestem fel először. Furcsállottam, hogy kétszer vizsgált meg manuálisan (legelőször és amikor már túlhordtam és amniocentézist akart csinálni- ez nem sikerült, mert teljesen zárt voltam), de miért "turizzon", ha minden rendben volt.
Már 4 nappal túlhordtam, amikor reggel 5-kor jöttek a fájások. Még nem komolyak, de tudtam, hogy ez a mi napunk... 8-ra kellett menni NST-re, bevitt a férjem, cucc már a kocsiban, a férjem várt velem, merthogy talán szülünk. Nem volt már jó az NST, ezért véráramlás vizsgálatra küldött a fogadott orvosom. Reggel 8-tól délután 1-ig (!) járkáltam a váróteremben, mert az az orvos, aki ezt csinálta volna, egyetemistáknak tartott előadást, majd elment ebédelni és nem volt, aki helyettesítse. (Az orvosom elment "szülni".) A férjem ott ült velem a váróban, neki támaszkodtam, járkáltam, jöttek a fájások... Fél kettőkor megcsinálták a vizsgálatot, mág jó volt, mondta a dokim, hogy menjek haza, minden rendben. A férjemmel elmentünk ebédelni (elfelejtettem mondani, hogy már reggelizni sem tudtunk,), engem hazavitt, ő elment dolgozni. Du.4-kot telefonon hazahívtam, hogy menjünk be. 5-re beértünk és mivel már meconiumos volt a magzatvíz, valamint a szívhang sem volt jó, hívták az orvosomat, aki a császár mellett döntött. A gerincközelit 6-szor próbálták beadni, végül maga az orvos találta el a helyet... Este 7-kor megszületett a fiam, de a megpróbáltatások csak most kezdődtek...( Folyt. köv.)
juca (juca)
 


(Folyt.)Sajnos más problémák miatt "el kellett különülnöm", ezért a szülőszobán egy apás-szülőszobába raktak, egyedül. A többi kismamát egy emelettel lejjebb vitték. Rám a szülésznők néztek volna, de mivel nekik nem ez a feladatuk, könnyen elfelejtettek... Volt olyan, hogy délelőtt 11-kor szóltam, hogy én még nem kaptam enni. Minden reggel felszólított egy tőlem kb.8 évvel fiatalabb szülésznő, hogy hozta a tiszta ruhát, ZUHANYOZZAK! (Egyébként nem volt szándékomban:-))) A szülőágyon aludtunk a kisfiammal, amin én alig fértem el, amikor harmadik nap kapott egy külön "ketrecet". A gyerek ordított, mert nem volt elég tejem, és nem szóltak a csecsemős nővérnek, hogy hozzon pótlást, hiába kértem. Szoptassa-volt a felszólítás és szegény gyerek szinte egész nap a kisebesedett és üres mellemen lógott... Ilyenkor (nem tudom ki hogy van vele) de jó a szobatárs, mert vele legalább lehet beszélgetni... Hozzám csak a takarítónő nézett be néha. Éjszaka a sterilizálást úgy csinálták, mintha otthon a mosogatóba belevágnánk az összes evőeszközt- legyek nyugodt, pihent és jókedvű. (Ennek köszönhetően mondjuk a fiam légkalapács mellett is nyugodtan alszik:-))
Engem négy nap múlva hazaengedtek volna, de a kicsi még nem jöhetett. Ezután én már nem kaptam tiszta hálóinget. (hiába fürödtem...)
Az utolsó napon nem találták az én zárójelentésemet (mivel azt hamarabb megcsinálták), a férjem bejött a ruhákkal, ültünk és vártuk a papírt. Két óra hosszáig. A gyereket lassan szoptatni kellett volna, amikor megkérdeztem, hogy mikor készül már el az a papír. Kiderült, hogy másfél órája készen van, csak senki sem hozta be aláíratni... Akkor már szinte menekültem onnan.
Előre félek a következővel, mert az orvos jó lenne, de biztos, hogy ugyanez fog történni, mert az a probléma már mindörökre fennáll. Elnézést, ha untattam valakit, de friss az élmény és "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek." Juca
juca (juca)
 


[color=#ff0000][b]

Részletek a Társalgó/Ismerjük meg egymást/Nyári babanetes találkozó topicban. Figyeljétek a helyszín miatt!

Pussz, Dorka

Ui: adjátok tovább minden babanetesnek
Dorka
 


Hali Mindenkinek!

Nekem negatív élményem a Rókus kórház nőgyógyyászatáról van. Ott minden nap más doki rendel. Ritka tapló társaság. Nekem gyakran voltak különböző fertőzéseim / mint kiderült allergia miatt / és volt, hogy hetente kellett mennem a panaszok miatt. Volt olyan doki, aki közölte, hogy nem kellene olyan gyakran partnert váltogatnom, akkor nem lenne panaszom. Ez nem volt igaz, és milyen jogon mond ő ilyet? Volt egy ffőorvos, aki bűzlött az alkoholtól, úgy rendelt, tuti alkoholista. És volt olyan is aki amikor nem jött meg, váltig állította, hogy biztos terhes vagyok, minden vizsgálat nélékül, pedig csak cisztám volt / akkor még 16 évesen nemigen akartam gyereket a szivem majdnem megállt. /

Csak ennyit akartam leírni.
Sziasztok. A.
A.
 


Kedves Juca!

Itt tenyleg a legtobben budapestiek, sajnalom is, hogy nagyon ritkan vannak videki tapasztalatok.
En is a debreceni Klinikan szultem, igaz, 16 honappal ezelott.
Szomoruan olvastam hogy neked milyen rossz elmenyeid voltak, sokaig kellemetlenul tudja magat erezni az ember, ha ilyen fontos dolgot mint a gyereke szuletese meltatlan korulmenyek kozott kell megelnie.
Annyit biztataskeppen, hogy nekem meg eppen ellenkezoleg, csak jo elmenyeim vannak. Ha megegyszer odakerulsz, talan neked is tobb szerencsed lesz, mert ugy latom, szerencse kerdese, hogy hogyan jonnek ossze a dolgok. En peldaul mindig felek, hogy egy esetleges kovetkezo szulesnel meg nekem nem lesz szerencsem.
Ird meg kerlek, mert borzasztoan erdekelne, hogy ki volt az orvosod!
Irj kulon emilben is, ha jol esik beszelni az "elmenyeidrol" En is sokat gondoltam a szulesre utolag, aztan lassan elhomalyosítottak bennem a mindennapi teendok, mert a babaval otthon mar nagyon jo lenni, imadnivaloak. Remelem, te is nagyon jol erzed magad anyukakent es ez karpotol a rossz elmenyekert.

Udvozlettel:Janka
Janka
 


Kedves Juca es Janka!!
En is azok koze tartozom, akik Debrecenben szultek a klinikan. Valahol mar leirtam, hogy az elso szules annyira megahtarozo volt, annyira nagy es szepseges elmeny, hogy a masodiknal mar Tihanybol mentem Debrecenbe szulni, pedig nem kis megprobaltatast jelentett a 400 km tavolsag. En IMADTAM Debrecenben szulni, es nagyon elszomoritott, amiket Juca irt- egy illuzioval kevesebb. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy mindenki annyira kedves volt, hogy el sem hittem, hogy korhazban vagyok, en szerettem a babaszobas rendszert is, rengeteget segitettek a noverkek, ha kertem volna kapott volna a baba potlast is, ha kertem volna, elvittek volna a babat, hogy aludni tudjak. (Nem kertem, jol elvoltunk) Pont mostanaban beszelgettunk a parommal arrol, hogy valoszinuleg nem si=okara megyunk ki kulfoldre hosszabb idore, es en akkor is inkabb Debrecenben szulnek... Sajnalom, hogy neked ilyen nagyon vacak elmenyeid voltak a szulesrol, en annyira rozsaszinben latom azota is a szulesemmel kapcsolatso dolgokat, hogy szabalyos nosztalgiam van a szulessel kapcsolatban. Egyebkent en is kivancsi volnek a dokid nevere...
En csak annyit tudok mondani, hogy talan, ha maradsz a klinikanal, akkor a msaodik esetben jobb elmenyeid lesznek. Az nagyon vacak lehetett, hogy egyedul voltal( azt en is probaltam, a lanyommal az utolso ejszakat egyedul toltottuk egy haromagyas szobaban, reggelre sirtam a felelemtol...).
Ha nem indiszkret a kerdes: miert biztos, hogy a masodikat is csak csaszarral fogod tudni megszulni?
Most vegiggondoltam: en sem szivesen szulnek masodszor olyan intezmenyben, ahol elsore ennyire visszataszito elmenyeim voltak.
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Janka és Éva!

Örülök, hogy vannak akik a debreceni Klinikát is ismerik-belülröl. Szeretném hangsúlyozni mégegyszer, hogy nem az orvosommal volt a baj!
És nem biztos, hogy a második majd császár lesz (bár van egy topic, ahol azt olvastam, hogy 90%, hogy igen) az a biztos, hogy akkor is egyedül kell lennem egy szobában. És mivel nincs a Klinikán ilyen, ezért fent fogok maradni a szülőszobán egy apás-szobában és az én kedvemért akkor se szívesen fognak járkálni a nővérek...
Bennem a szülés utáni egy hét hagyott igazán kellemetlen emléket!
A fiam egyébként remek kis fickó, (lásd: Vilmos (Juca) fényképalbuma) és tényleg jó az anyukájának lenni...

Sziasztok: Juca
juca (juca)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron