Új privát üzeneted érkezett!

Én csak annyit,hogy nyaraláson kívül esetleg kétszer még elmegy síelni.Persze ha már kialakult egzisztenciája van.Persze hogy a hangnemen és stiluson van a hangsuly! Ezért cseréldle,ha nem vagy megelégedve vele.Az újat talán te is megtartod életed végéig.Sok sikert hozzá.
Névtelen
 


Na, igen. Már találtam szimpi dokit, a Margitos topicban írtam róla.
mikoo
 
 


"Sõt,lehet hogy a lányom elsõ fogamzásgátlóját is õ fogja felírni.Nem árt ha ismeri a kór elõzményeket."
Kedves Vica, a lanyod elso fogigatlojanak mi koze a te korelozmenyeidhez? Manapsag eleg gyakori a szamitogep a rendelokben. En meg attol a dokitol sem varnam el hogy fejbol emlekezzen a korelozmenyeimre (mert ugye felejthet o is, meg fontos reszleteket is) akihez mindig is jartam. Ha pedig a rendeloben ott a szamitogep, azon az en komplett tortenetem, akkor nekem igencsak mindegy melyik doki nezi meg a gepen ezeket az adatokat es utana esetleg engem. Felteve hogy a korhaz, ahol ez a rendelo talahato megfelel az elvarasaimnak.
 
 

 
 

Ildike!
Bocsi, hogy belekontárkodom!
Vannak örökölhetõ betegségek. Én nem szeretném, ha engem egy számítógép kezelne! A gép nem volt ott, amikor az orvos esetleg igen. Az én orvosomnál nincs gép, mégis tudja a nevem. (Kartont sem láttam még. Kép) A megbízhatóságról pedig ne is beszéljünk. Én sem szívesen adnám mindenkinek a kezébe a lányomat.

"Felteve hogy a korhaz, ahol ez a rendelo talahato megfelel az elvarasaimnak." - van, aki nem így gondolkodik. Nekem az elsõdleges szempont az ember és az orvos. A kórház és a rendelõ másodlagos.
Solya
 
 


Teljesen igaza van annak aki megállapítja, hogy az orvos is csak egy ember. Neki is jár kikapcsolódás és munka. Ha egy orvos felesége lennék én sem örülnék neki ha egy szülõ hölgy miatt nem tudnánk nyaralni, pihenni csak kettesben vagy a családdal. Elfogadom hogy ebbõl élünk de ti sem örülnétek ha a párotokat bármikor, bármilyen helyzetben elrángatnák mellõletek. Persze szülõ nõként én is fontosnak tartom, hogy a bizalmas orvosom legyen mellettem. Igy aztán kinek van igaza. Egyébként azt is utálom ha a nyaralás vagy az a kevés szabad idõ amit a mai világban egy férfi a kedvesével, családjával tud tölteni nem csak a mienk. Igenis tudni kell azt a 2 hetet csak egymásra szentelni mobiltelefon nélkül esetleg napi 1 telefonhívással amikor informálódik a céges ügyekrõl. Figyelmetekbe ajánlom azokat az országokat ahol nem mûködik szerencsére egyetlen magyar szolgáltató mobilja sem. :-)
Névtelen
 


Ildike!
Az én kórelõzményem egy dolog,és a lányom fogamzásgátlója egy másik dolog!Arra akartam utalni,hogy ha megvagyok elégedve az orvosommal,akkor a lányomat is oda viszem az elsõ problémájával,amíg nem talál felnöttként önnállóan magának másikat. vica
VICA
 


Aki bérbõl, fizetésbõl él, az megteheti, hogy eltûnjön 2 hétre, de akinek vállalkozása van vagy fogadott betegei, az nem. Sokszor ez a kellemetlenség viszont magasabb életszínvonallal jár. Ezek olyan kopmromiszumok, amiket vagy meghozol vagy nem. Ha elfogadod, hogy ilyen férfihoz mentél feleségül, akkor utólag kár morogni. Akinek saját cége van, az nem teheti meg, hogy hátrahagy mindent, mert mire visszajön, már kész a káosz. Aki vállal magánbeteget, az szintén ne legyen kényes erre, de az asszony se, mert nem a nettó kórházi fizetésbõl mennek nyaralni, az is biztos.
Amúgy szerintem nincs olyan orvos, aki egész életen át minden területen megfelelõ. Ha szülsz, más a jó, ha ne adj isten rákod van, megint más, ha klimaxolsz, megint más. Nem érthetnek minden szakterülethez egyformán jól. Meg elõbb-utóbb (ha tudod, hogy mire figyelj) úgyis csalódik az ember
a dokijában. Ez nem borúlátás, hanem tapasztalat.
Névtelen
 


Az orvos kiválasztása szerintem az egyik legfontosabb dolog, mindenkinek meg kell találnia a számára legmegfelelõbbet. A lényeg, hogy megbízz abban, akinél szülni szeretnél. Az én orvosom is kér pénzt a vizsgálatokért, de a fizetés soha nem a pironkodva zsebbe dugdosott borítékos formában történt. Már a az elsõ találkozáskor megmondta, hogy mennyi a vizsgálat díja, de amikor tudta, hogy férjemmel együtt mindketten egyetemre járunk, volt, hogy nem fogadott el pénzt. Szüléskor, soha nem adtam neki túl sokat, legalábbis ahhoz képest, amiket hallani lehet, hogy egy-egy orvos mennyit kér vagy mennyit adnak nekik a páciensek. Amit adtam, azt mindig megköszönte.Három nála szült gyerek,meg tíz év orvos-páciensi kapcsolat után biztos vagyok benne, hogy jól választottam. Õ az egyedüli, akihez nyugodtan megyek el, más orvosokról ez nem mondható el, volt már olyan is, hogy valamelyiket melegebb éghajlatra küldtem ,mert azt gondolom, senki nem köteles elviselni, ha bunkók vele. Az a baj, hogy a legtöbb ember fél megmondani a véleményét, ezért a sok udvariatlan, pöffeszkedõ doktor a rendelõkben.Zsebimama
Névtelen
 


Én úgy gondolom minden embernek van joga magánéletre akár vállalkozó, akár orvos. Joga és szüksége is. Valóban magasabb életszinvonallal jár ha az ember éjjel nappal hajszolja a munkát, de úgy gondolom meg lehet és meg kell találni a módot arra hogy azt a valóban kevés idõt amit pihenésre szánhat azt valóban zavartalanul töltse még ha ezért adott esetben áldozatot is kell hozni. Egy jó orvos is valószínüleg izgul a betegéért de ezért nem áldozhatje fel a családját. Legalábbis nem mindenek felett. Nekünk is saját cégünk van és mégis meg tudtuk oldani hogy 10 napra elmenjünk nyaralni úgy , hogy az valóban csak a miénk legyen. Nehéz, de nem lehetetlen.
gabi
 


GABI!
Csak eggyet tudok érteni veled. Akár vállalkozó akák orvos ,igenis jár neki a kikapcsolodás,feltöltõdés.Ugy fizikailag mint szellemileg.Ha teljesen lemerült,hogy várhatok el tõle,türelmes hozzá állást,vagy maximális agyi koncentrálást.Amire nem kis szükség van.Aki azt irta,hogy nem érthet mindenhez az orvos/szülés,rák klimax stb/cáfolnám.Részben ezt tanulják,szül-nõgyogyász ebben élik életüket nap mint nap ,nem szelektálják szét.Persze lehet hogy az egyik szakterülethez jobban értenek,akkor ezt helyezik elõtérbe.De ügyeletben nem válogathat,gondolom.Nekem jót sikerült választanom.Kongresszusokra jár/okosodni/elõadásokra kérik fel/laparoszkók/és még szülészetben is jó. TIMI
TIMI
 


Sziasztok!
Én még csak pár napja találtam rá a babanet oldalára,és innen szörfözgetve olvasom el a soraitokat.Én 3.kerületi vagyok,két fiam van,és mostanában tervezem,hogy vállalnék egy 3.babát is.
A Margit Kórházban szültem(császárral),már jó ideje nem voltam a kórházban,de mivel tervezem,hogy újra babát vállalok,ezért szeretném kérni a segítségeteket.
Olvastam egy Andi nevezetû hölgy kis összefoglalóját a Margit Kórházi orvosokról.
Nem találtam közöttük Dr.Raft Miklóst.
Ha vki tud róla vmit,hogy rendel-e még a Margitba,és egyáltalán van-e tapasztalata a doktor úrral kapcsolatban, kérem,hogy írjon nekem az e-mail címemre.
Érdekelne még az is,hogy van-e a doktorúrnak magánrendelése vhol?
Elõre is köszönöm a segítségeteket!
Az email címem:good01@freemail.hu
Névtelen
 


Van egy Margit Kórház Szülészet topic. Ott jártál már?
Érdemes lenne.
Névtelen
 


Szerintem hívd fel a Margit terhesgondozóját v. szülészeti osztályát és ott egybõl megmondják.

Juli
 
 


Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat,felhívom a kórházat,és ott érdeklõdöm majd a Dr.úrról.
Névtelen
 


Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat,majd felhívom a kórházat és ott érdeklõdöm a Dr.úrról.
Névtelen
 


Sziasztok!
Csak most leltem meg ezt az oldalt, érdekes dolgokat írtok.
Az Istvánban fogok szülni Dr Mészárosnál . Van valakinek vele kapcsolatban tapasztalata?
Érdekelne!
Névtelen
 


Sziasztok!
Csak most leltem meg ezt az oldalt, érdekes dolgokat írtok.
Az Istvánban fogok szülni Dr Mészárosnál . Van valakinek vele kapcsolatban tapasztalata?
Érdekelne!
Névtelen
 


Az Istvánnak van saját topicja, érdeklõdj ott isKép
Névtelen
 


Sziasztok.
Én a Schöpffméreiben fogok szülni,dr Kósa Zsoltnál
van valakinek tapasztalata a kórházzal vagy a dokival?köszi...
 


A Heim Pál Kórház gasztroenterológiai osztályát sem ajánlom senkinek! Tankönyv szerint, a beteg állapotát figyelmen kívül hagyva gyógyítanak - ehhez nem kell orvosi diploma. Engem becsaptak, mikor laktózérzékenységet feltételezve eltiltották a gyerekemet az anyatejtől és megkérdeztem: a feltételezésen túl van-e valamilyen módszer a laktózérzékenység kimutatására. A válasz az volt, hogy nincs. Ma már tudom, hogy a hidrogén kilégzési teszt erre szolgál. Szeretik indokolatlanul hosszan szondán táplálni a beteget (nálunk ez történt) és csak erőszakos fellépésemnek köszönhetően táplálhattam újra szájon át a gyerekemet. Ők a hosszútávú szondás táplálásban gondolkodtak anélkül, hogy meggyőződtek volna arról, hogy a gyerekem tud-e szájon át táplálkozni. Miután egy kanül nem megfelelő sterilen tartása szeptikus tüneteket okozott, az intenzív osztályt is megjártuk. Végül saját felelősségünkre hoztuk haza a gyerekünket, azóta viszonylag jól van - mindenesetre sokkal jobban, mintha a kórházban maradtunk volna. Az orvosok közül csak a nefrológus dr. Meichelbeck Krisztinát tudom dícsérni, a nővérek közül pedig Zöldné Kiss Ritának tartozunk köszönettel és örök hálával. A többiekről nem nyilatkozom, mert csak nyomdafestéket nem tűrően tudnám megtenni. Szóval: vigyázzatok, kerüljétek el messziről ezt az osztályt!
Névtelen
 


Na, Kedveseim, itt is egy orvosos topic. Ami nem csak pozitiv... Most nem irok sokat, megyek aludni!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bár látom, hogy vegyesen vannak itt panaszok, nem csupán a várandósságra és szülésre koncentrál a topic, de mert arról is volt szó, ide is írok.

Amellett, hogy masszív, de lassú módon is küzdenek szervezetek azért, hogy mi, nők, méltó módon szülhessünk kórházban is, úgy látom, szükség van radikálisabb fellépésre is. Írjatok nekem mélt, kérlek, ha nem csak a célommal, de a radikalizmusommal is egyetértetek.

Köszi,
Virág
virag78@axelero.hu
 


Voltam a Sote I. sz női klinika rendelésén, teljesen ledöbbentett, amit ott tapasztatam, a "prof" osztályvezető főorvos rendelésén... Nem értem, hogy hogyan bírja ezt más elviselni, én napokig lekibeteg voltam, ahogy velem bántak. Lehet, hogy a szakmai munka magas színvonalú -bár ezt a 30 másodperces vizsgálatom alatt nem tapasztalatam, de én még ennyire sosem érzetem magam munkadarabnak...iszonyú megalázó volt az egész. A cipődet már a folyosón kell megkötni, és a proft csak az izgatja, hogy siessél, ne foglald a helyet. Azt végig se hallgatta, hogy miért fordultam hozzá. Aki teheti kerülje el a helyet én nagyon bánom, hogy hallgattam a barátnőmre és elmentem!

Zafír

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Belekotnyeleskedek ebbe is Kép

Véleményem szerint minden orvosnak ugyanúgy jár kikapcsolódás, szabadság, mint bármilyen más foglalkozást űző, akár vállalkozó embernek.

A szülészek és egyéb orvosok tekintetében igen, ez egy nehéz kérdéskör, mert a szülést nem lehet beprogramozni, de egy korrekt orvos előre megmondja, hogy "elnézését kérem, én ekkor és ekkor szabadságon leszek két hétig", és ennek fénéyben te szabadon mérlegelsz, hogy hozzá mész-e, vagy sem. Az én dokim is megmondta ezt, a kiirt időpontom után egy héttel fog szabira menni, de mivel én császáros leszek engem ez nem aggaszt, mert túlhordani nem fogom Kép

De lányok, nekik ugyanúgy jár a kikapcsolódás, ők is emberek és nem tudnak megfelelően teljesíteni, ha nincs szabadidejük! Márpedig náluk aztán tényleg igazán fontos, hogy jól tudjanak teljesíteni, hiszen életek vannak a kezükben, többnyire nem is egy-egy.

Egyébként én úgy tudom, hogy a Munka Törvénykönyve nem teszi lehetővé, hogy a munkavállalók a fizetett szabadságuk alatt dolgozzanak. Vagyis a törvény ezt főszabályként tiltja. Más kérdés, hogy ezt mindenki betartja-e Kép

Viszont egy biztos: vállalkozásból is lehet szabadságra menni, sőt onnan a leginkább, mert sokkal rugalmasabb, mint az alkalmazotti munkakör Kép Tévhit, hogy ott aztán káosz lesz utána.. ha jól vezeted a cégedet, akkor nem lesz. Legfeljebb egy picit felgyűlik a munka.. de ezzel szemben pl., én akárhányszor szabira mentem a munkahelyemről, 2-3 nap után is olyan káosz fogadott, hogy nem győztem túlórával.. igy aztán értelme nem volt a szabadságomnak végül Kép Szóval ez sem, az sem jobb, ha így nézzük..

bocsi hogy beleszóltam Kép

hanee
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!
Az idén váratlanul estem be az Istvánba, mert a terhességem 11. hetében elkezdtem vérezni, a választott orvosom pedig egy másik városban, innen messze volt. Egy orvos ismerősöm az Istvánból, szólt gyorsan telefonon a dr. Horváth Attilának, hogy menne hozzá egy nagyon kedves ismerőse stb. stb.
Nos, a vizsgálat:
Megvizsgált, és amikor végzett, közölte velem, hogy "le lehet mászni!" mindeközben a műszer még a lábam közé volt fordítva. Föltápászkodtam, elfordítottam, lemásztam. "Hát asszonyom, maga vérzik". Igen, ezt eddig is tudtam, de inkább nem szóltam. Ultrahang: hüvelyi úton történt, és annyira de annyira durván csinálta, hogy iszonyúan fájt, pedig a vérzés ellenére egyáltalán nem görcsöltem. A monitoron még ott volt az előttem kijövő kismamának a nemsokára kibújni készülő babájának képe Kép Megvizsgált, a diagnózis: "hát asszonyom, ennek már nem ver a szíve, vérzik is maga eléggé!" Mindezt olyan lekezelő és undok hangnemben tette, hogy legszívesebben kirúgtam volna alóla a széket, pedig nem vagyok egy agresszív, ideges típus. Empatikus volt a pasas.
Vissza a vizsgálóba. Kérdeztem tőle, hogy akkor most mit csináljak. Erre azt felelte: "Felőlem elindulhat a 150 km-re levő orvosához, és félúton elvérezhet, nem érdekel. De itt is maradhat, és befejezzük a terhességet. Ahogy akarja." Szerencsére lehívta az egyik kollegáját, dr. Bikkál Attilát, aki egyből a kezébe vette a dolgokat, és befektetett. Azt mondta, hogy ne sírjak, lesz még egy rakás gyerekem, ez sajnos így alakult. Õ nagyon aranyos volt Kép
Az osztályon.... Kép
Kitöltettek velem a nővérkék egy csomó papírt, hogy miért nem vállalják a felelősséget stb. Köztük volt egy olyan is, amiben ez állt: "ön azért jelentkezett intézményünkben terhességmegszakításra, mert családi körülményei miatt nem tudja vállalni ezt a gyereket" Közöltem velük, hogy ezt én nem írom alá, mert én AKAROM a gyereket, erre az volt a válasz, hogy enélkül nem végzik el a műtétet. Mit tehettem, aláírtam. Az egyetlen normális fej az öreg betegtologató bácsi volt, és az anesztesek Kép))
Mindez este történt, tehát az éjszakát is bent kellett töltenem. A nővér az éjjel többször is bejött a kórterembe egy nagyműtétest ellenőrizgetni, és látta, hogy nem bírok aludni. Egész éjjel sírtam, éhes voltam, szomjas, és pisilni kellett. De nem kelhettem föl, nem ihattam, ágytálat sem kaptam. Egyszer szólt hozzám, és azt mondta: "mi van, bőgött?!" Kép Szerinted kisanyám?!?!? Empátia szintén felsőfokon Kép
Reggel elengedett az orvos, azt mondta, vetessem ki az infúziós csövet a kezemből és mehetek. Persze a csőnek a műtét után semmi feladata nem volt, mert folyadékpótlást sem kaptam. Akkorra már jól ki voltam száradva, megkértem a párom, szóljon a nővérnek, hogy jöjjön kivenni a csövet. Erre a csaj visszaüzent, hogy menjek ki én. Fogtam magam, és a fenekemnél véres hálóingben a férfi látogatók orra előtt végigslattyogtam a folyosón a nővérpulthoz. Ott kirángatta (nem túlzok!!!) a csövet a nővér, és kész. Mehettem haza. A pisilést is inkább még hazáig tartogattam (végülis akkor már vagy tizenakárhány órája nem voltam), mert amikor bementem a folyosón található wc-be, a következő fogadott: a wc ajtót nem lehetett még kilinccsel se becsukni, tele volt a kagyló mindennel, amit el lehet képzelni, és a kézmosófülkéhez, ahol a csap van, nem lehetett odaférni, mert a kakis és pisis ágytálakkal teli állvány oda volt betolva.
Röviden ennyi a történetem.
Azóta is Dr. Bikkál Attilához járok, nagyon kedves ember. Esetleg ha vki tud róla vmit, hogy milyen a szülés alatt, hogy viselkedik Kép megköszönném.
Sziasztok!

Kép
 
 


Hagy köszönjem meg vkinek, hogy leszedte a hozzászólásomat! He ez egy negatív oldalakról szóló vonal, akkor miért szelektálnak?
Az előző levelem egyetlen mondatra lerövidítve:
ISTVÁN KÓRHÁZ, DR. HORVÁTH ATTILA őt mindeki messzire kerülje el!!!!!!!

Kép
 
 


Ez érdekes, egyszer fent van a hozzászólásom, egyszer nincs....

Kép
 
 


szia mancs,

ez borzasztó amit itt leirsz, nagyon sajnálom ami veled történt.
az ilyen dokikat el kellene tiltani munkájuktol, rém undorito...
nem is tudom mit tehetne az ember ilyen kiszolgaltatot helyzetben. és hogy képzelik, hogy az undorito statisztikáik miatt ilyen hazugságot aláiratnak.

nem irtál anno a kutvölgyis oldalra, olyan ismerös a neved?

szépia
 
 


Szia Szépia,

hát, a dokit én is eltiltanám Kép Ez az, amikor az empátiát és az ún. kultúrát nem tanítják, hanem jönnie kell... És van, akinél nem jön.

A kútvölgyis oldalra nem írtam, a Boros drnős topikra szoktam írogatni.

Szia,

Mancs

Kép
 
 


Sziasztok!
Mancs!
Szintén sajnálom azt imi veled tőrtént,velem is előfórdultak már hasonló dolgok a nögyógyászaton.
Viszont Pesten választottam magamnak orvost, fizetek érte,mert ebben állapodtunk meg.Nem negédes a stílusa a dokinak, viszont rendkívül szimpatikus.Mondhatju úgy is, hogy jó a kisugárzása...Írj nekem privi ha van kedved.
Szia
Sziasztok


Helló Hölgyek!
Én véletlenül kavartam ide -mármint a babanetre-, mert véletlenül megláttam egy meddőségis doki nevét (Csepegő) a gúgliban és annyira fényezték a naivák, hogy némi valóságot is be kellett illesztenem. Nos SAJNOS a rosszsors minket is az Istvánba vezérelt a kislányom születésekor. Voltunk annyira hü.lyék a párommal, hogy onnan választottunk orvost magánrendelésenként 8500 huf.-ért + az ún. bababarát újszülöttosztály miatt. Az orvosról (Siklós..a dr. tán hagyjuk, sztem az csak az esküt betartóknak jár)mindössze annyit, hogy miután 3x hazaküldtek minket kb. 2-2,5 óránként mert még nem szülünk és anyuka alatt a nagy víztócsa nem magzatvíz csak pisi és miután lázasan 2 órát vártunk rá majd rájöttünk hirtelen a császárra mert a babának elkezdett összevissza verni a szíve a magzatvíz helyett meg ka.ka jött... A valósághoz hozzá tartozik, hogy második alkalommal az ügyeletes (a nevét nem tudom, de én még a prosecturára sem engedném be..) küldött minket haza, hogy vegyen be a párom no-spa-t és ha attól elmúlnak a fájások akkor csak beparáztunk a jóslófájásoktól mint a legtöbben. A bababarát kórház pontos jelentése lefordítva:
"1. Itt a kölköd, csinálj vele amit akarsz, mi csak fürdetjük, bár az is hatalmas kegy, amire amúgy nem vagy méltó!"
"2. Miiii? Nem megy a szoptatás elsőőőreeee?! Mert nem is akarja , kedves Anyuka!!!"
"3. Attól mert van egy 20 cm.-es vágás anyuka hasán, még nyugodtan lássa csak el magát is meg a kölkét is; kötözés +hintőpor+hasonló marhaságokkal ne zavarja a személyzetet, nem azért van itt!"
"Az a nővér aki segíteni próbál:renegát, kilóg a sorból akit majd kedves Anyuka miatt fogunk jól kiközösíteni!"
"Ja, hogy anyuka mégiscsak próbál szoptatni, de olyan béna, hogy kisebesedik a mellbimbója? Azért mert nem hallgat ránk és nem próbálja 501-ik alkalommal is úgy szoptatni a babát ami már 500 alalommal nem sikerült!"
"Mi hogy az infúzió melléfolyik, a babának meg olyan lett a keze tőle mint egy teniszlabda??..már két napja??..hmm, nem is látszott.."
"na nehogy már fáradt legyen, mert szült egyet a kölke meg 3 napja ordít?"
"..ha nem csúsztat valamit a személyzetnek is (értsd: mindenkinek külön-külön/alkalom) akkor miért várja, hogy egyáltalán szóba álljunk magával?"
Nagyon sokáig sorolhatnám még és feltehetőleg meg is teszem majd itt is és más fórumokon is, mert ezek akik az Istvánban dolgoznak tönkretették életünk egyik legfontosabb eseményét, ami esetleg pozitívabban "neadjisten" romantikusabban is történhetett volna, ahogy eredetileg elképzeltük. Miután több orvosi és egyéb hiba is kiderült az ellátással kapcsolatban, feljelentést fontolgattunk, de rajtunk ez nem segít, ők meg maradnak, mert a tőke megvan a védelemhez... Tán ezzel a hozzászólásommal megóvok néhány kismamát a rossz választástól...
Üdv és egészséges kis lurkókat kívánok mindannyiótoknak: H. Tamás
 
 


Upsz.. Azt elfelejtettem, hogy a Schöpf-Merei-be járunk azóta, eddig ott nem fizettünk senkinek-semmit, csak a magánrendelésért egy kellőképpen "lekáderezett" orvosnak, de ő is csak a felét kéri mint más és emberként kezeli a páromat, nem pedig húsként!..ja és minden vizsgálatot ők meg tudnak csinálni kórházon belül!! Ha valakit érdekel a névjegyemben szereplő mail-re jöhet levél, arra visszaírom az orvos nevét! Üdv: Tamás
 
 


Nopara!Kép

Én egy másik topik lakója vagyok, de mindenhova beleolvasok, főleg a vélemények érdekelnek, akár negatív, akár pozitív...
Szomorúan olvastam soraid, szomorú hogy ennyire nem figyelnek oda az emberre, ha nem fizetsz!
De miből is fizetnél??? Hisz mindenki fizetésből él, és azt hiszem egy gyerek születésénél van hova tenni a pénzt!
Már több véleményt olvastam a szóban forgó kórházról, persze negatívat,de ha kell is választanom, biztos nem oda mennék!!
Én dunaújvárosi vagyok, de egy percíg nem volt kétséges, hogy Bp-n szűlök, hisz a mi kórházunk nem a szaktudásáról híres....Értem ez alatt, hogy egyik kedves barátnőm pl. laparoscopiára ment, és 7 órás bypass műtét lett belőle az orvos f.szsága miatt. Inkább minden egyes alkalommal feljárunk pestre, a Jánosba.

Az Istvánban nagyon nincsenek megelégedve D. H.A.-val.....Sok "panasz" van rá...Talán meg kellene vizsgálni, hogy miért!

A Jánosban nagyon aranyosak a nővérek, a dokik is!Kívánom Nektek, hogy boldog egészséges életetek legyen, hisz a világrajövetel nem volt éppen zökkenőmentes!!!
Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!
Valóban sok igazság van abban, amit Tamás a bababarát rendszerről leírt, különösen a szoptatással kapcsolatosak nagyon is találóak. Mindenért a már amugy is megtépázott idegrendszerü anyukák a hibásak, a szoptatás tulontul valo erőltetése mellet pedig nem tudják kezelni az ezzel kapcsolatosan fellépö problémákat. Elnézik, hogy vannak babák, akik napok óta éhesen üvöltenek, mert olyan NINCS, hogy nem megy és szabályosan szekálják az embert, hogy " miért nem teszi mellre? Nem érti, hogy ha sír azonnal mellre kell tenni, anya? Igény szerint éjjel-nappal csak szoptasson!! Nem megy? Akkor is!! OLYAN NINCS!! ( van, de mindegy)
És hát igen...... mindenhol a fizetövendéget szeretik, ami még valahol rendben is van addig, amíg az ember ad annak, aki megérdemli. Tölem a hazamenetelünkig senki azt se kérdezte meg, hogy élünk-e még vagy meghaltunk már végre. Én meg ugy voltam vele, hogy megtehetik, hogy szemétkednek velem, az ö fizetésükért. De amig az enyémböl is akarnak, addig nem. A zsebpént ki szokták érdemelni és ezt ebben a kórházban IS elfelejtik.( tisztelet a kivételnek )
 


Sziasztok!

Én is az Istvánban szültem, lehet hogy piszok mázlim van, de ezekből a negatívumokból nem részesültem. Sarlai doktornőtől ugyan kivert a víz, de más gond nem volt.
Nopara, sajnálom, hogy így jártatok! :(

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kriszti, sztem az egyik legjobb helyet találtátok Bp.-en, eddig szinte csak jó hallottunk a Jánosról. A laparoscopia-s "story" nem gyenge :shock: , mit sikerült a hentereknek elmetélni?? A párom műtős szakasszisztens, azt mondja valami nagy ér lehetett tán...

csabaildi, akkor Te is belekóstoltál a jóba... :( nem kicsit bírnak belemocskolni az ember életének egyik legszebb időszakába... mi bizony fogtuk szépen a bimbóvédőt, majd amikor a kicsink 2 hónapos lett elhagyta... a szüléssel kapcsolatban pedig egész életemben hálás leszek Isten segítségéért, máséért úgysem lehetek :x

Szóval Gabuska, ennyit a Szoptatásért Magyar Egyesületről, ( http://www.c3.hu/~hab/ ) aminek Sarlai Katikánk az elnöke... ugyanis ő volt aki közölte a párommal, hogy azért nem tud szoptatni, mert nem is akar. Amúgy lehetséges, hogy simán szültél és csak három napig élvezted a St. Stephen vendégszeretetét? Ez ugyanis magyarázat lenne a "mázlidra"..

Jut eszembe a Csepegő-s topicba benyomtam két képet a kislányomról, Jankáról, ha gondoljátok :)

Üdv:H.Tamás
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásokat, és a következőket írnám.

Szerintem minden kórházban vannak pozitív és negatív vélemények. Nekem 2 szülésem volt a MÁV-ban. A 2. babám halva született orvosi figyelmetlenségből. Tehát én a MÁV Kórházat húzom le, viszont ha beleolvasol a MÁV-os topicba, akkor ott mindenki dicséri a kórházat. Sajnos a magyar egészségügy nem a legjobb. Ha valakinek problémamentes a terhessége, a szülése és a szoptatási időszaka (abban a 3 napba amíg bent van), akkor nincs panasz a kórházra, de ha bármi gond van, sok esetben kiderülnek a turpisságok, a szakmai hozzá nem értések, az embertelen bánásmód.

Hát csak ennyit akartam mondani.

Sziasztok
Ági
 
 


Ági megelözött, mert pont ezt akartam irni én is. Akinek a babája odabujik, szopik és kész, annak fel sem tünik, hogy a csapatnak lövése sincs a szoptatás körüli gondokról, mert neki személy szerint nincs gondja, örá mosolyognak, mert nem nagyon kell vele bajlódni. Vagy boldogan emlegeti a mamabarát szülészetet az, akinek simán meglett a babája, ö már arra nem figyel, hogy a liberális mamabarát kórházban nem engedik, hogy császár esetén is elkisérje az apuka az anyát, pedig ott is nagy szükség lenne rá ( ez pár nem baba-mama-barát khban megengedett dolog, pl. Péterfy vagy a SOTE1 )
Továbbá amikor valaki alárendelt, kiszolgáltatott vagy magatehetetlen, akkor mutatkozik meg a valóság igazán. Általában nincs baj, amig nincs baj.
A gyerekorvosról még annyit, hogy jobban tennék, ha a szoptatás folyamatos szajkózása helyett inkább azt oldanák meg, hogy legyen gyerekorvos a kórházban akkor is, ha esetleg, netalántán vagy véletlen este születne baba, ugyanis legjobb tudomásom szerint ilyenkor nincs benn senki, hanem beugrik valaki, ha valamelyik babával baj van. Továbbá egyszerü tények tudomásul vétele (úgymint: nem mindenkinek sikerül a szoptatás, nincs mindenkinek elég teje, és hogy a Kismama és sarlai drnö által unalomig fújt elmélet több ponton megbukik, mitöbb igaznak állít be dolgokat, amik nem igazak) jót tenne.

Gabuska, idönként el szoktam olvasni, miket írtok, remélem, nem baj!
 


Kedves Ági!
Mindenekelőtt nagyon sajnálom ami történt veletek. Gondolom ezt már soxor hallottad, mi annyiban különbözünk, hogy valóban ismerjük ezt a fájdalmat, mert sajnos velünk is megtörtént ami veled, bár nem orvos hibájából, esetünkben inkább Isten döntése volt.
Amit írtál ténymegállapítás, amivel mindenki tisztában van;viszont amiről én írtam sajnos nem egy konkrét dolgozóra vonatkozik,aki miatt esetleg általánosítanánk, hanem általában az egész osztályra. Nem arról írtam/írtunk, hogy a magyar egészségügy milyen problémákkal küzd, hanem egy általános morálról ami gyakorlatilag egy egész szülészeti osztályt érint az újszülött-osztállyal együtt. Ennek a mamához-babához való hozzállásnak a milyensége nem függ az osztály pénzügyi helyzetétől (megj.: az István amúgy sem áll rosszul ezen a téren.. amúgy meg alapítvány alapítványt ér itt is.)
sokkal inkább a személyzet "anyagi helyzetétől", bár mi abszurd módon azt tapasztaltuk: van, hogy még a para sem segít..
Ildi azt írta, nincs baj amíg nincs baj. Na igen... de mi is a kórház fő funkciója ezen a téren? Sztem az, hogy bármi történjen is, mind a baba, mind a mama egészségesen vészelje át a szülést esetlegesen olyan környezetet is biztosítva, ami valóban hozzá tud járulni a szülés POZITÍV emlékké tételéhez. Amúgy elég lenne otthonra egy dúla is, nemde? Ami miatt itt fórumozgatok az épp ennek a funkció-zavarnak a megtárgyalása, ha már érdemben tenni úgysem tudunk ellene....
Baba- & mamabarát kórház...pff,szánalmasan nevetséges és egyben dühítő... legalább annyira nonsense és szégyenteljes a mögöttes tartalom ismeretében, mint auschwitz kapuján a " A munka szabaddá tesz" ("Arbeit macht frei" ha így van , nem vagyok németes...) jelmondat.

Üdv:Tamás
 
 


Ha már a kórház fö funkciója a baba-mama egészségének garantálása, akkor ( már irtam ) nem ártana , ha lenne benn gyerekorvos mindig és az a gyerkorvos olyan lenne, akinek a szavak eljutnak a tudatáig, nem oktatja ki az embert, nem kritizálja, ha ugymond segítséget akar adni, akkor tegye azt toleránsan.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem kimondottan a gyerekorvossal gyült meg a bajom és ezzel a szoptatás-vallás dologgal. ( Én az elsö gyerekemnek 1 éves koráig fejtem a tejemet és cumis üvegböl etettem, ; ezt a döntést megelözö kálvária részletésétöl eltekintenék, leírtam egyszer a szoptatni szerettünk volna, de nem sikerült c. oldalra) Amugy én boldog voltam, hogy a császár ellenére végig velem lehetett a babám, de én nagyon jól viseltem a mütétet, és én az orvosommal is nagyon meg voltam elégedve. Ugyhogy azt mondanám, hogy nekem vegyesek a tapasztalataim, és ugy vettem észre más oldalakon, hogy másnak is, pl. a többséget a látogatók korlátlan beengedése zavarja ( engem meg pl. ez nem zavart)
A sógornömnek tegnapelött született meg a kislánya, egy nem pesti kh-ban és még nem láthatta!! A közelébe nem mehetett még az újszülött résznek sem és fogalma sincs, mivel etetik a kicsit. Ezen is kiakadtunk.
 


Csabaildi,
már miért lenne baj? :)

Nopara,
igen, teljesen zökkenőmentesen szültem, 4 napot voltam bent. Nagyon nem ment a szoptatás, a kislányom sem törte össze magát, hogy próbálkozzon, de a csecsemősök sokat segítettek. Még otthonról is bementem, ha gond volt, szó nélkül lefejte a nővér a begyulladt melleimből a tejet és elcsomagolta, hogy hazahozzam.
Egyedül a S. dr-nő akasztott ki, azzal paráztatott, hogy ha nem szopik a gyerek, akkor nem enged minket haza. Meg az egész jelleme olyan hogy is mondjam... Visszataszító. Mintha miatta kelne fel a Nap...
Végül csak annyit, hogy eszemben sincs azzal kérkedni, hogy nekem milyen jó volt bezzeg az Istvánban, épp ellenkezőleg! Mikor olvasom a negatív hozzászólásokat, akkor tudatosul, hogy egy szavam sem lehet a szerencsére.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Csabaildi,
már miért lenne baj? :)

Nopara,
igen, teljesen zökkenőmentesen szültem, 4 napot voltam bent. Nagyon nem ment a szoptatás, a kislányom sem törte össze magát, hogy próbálkozzon, de a csecsemősök sokat segítettek. Még otthonról is bementem, ha gond volt, szó nélkül lefejte a nővér a begyulladt melleimből a tejet és elcsomagolta, hogy hazahozzam.
Egyedül a S. dr-nő akasztott ki, azzal paráztatott, hogy ha nem szopik a gyerek, akkor nem enged minket haza. Meg az egész jelleme olyan hogy is mondjam... Visszataszító. Mintha miatta kelne fel a Nap...
Végül csak annyit, hogy eszemben sincs azzal kérkedni, hogy nekem milyen jó volt bezzeg az Istvánban, épp ellenkezőleg! Mikor olvasom a negatív hozzászólásokat, akkor tudatosul, hogy egy szavam sem lehet a szerencsére.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


:twisted: Én is megírom a történetünket, bár részletesen olvasható a "császárral szeretnék szülni topikban"
Előzmény: zavartaln terhesség, ficánkoló baba aki nem akart vagy tudott kibujni időben.
Egyhét kórházi fekvés egy hét otthoni túlhordás után

Kórház: Szent Imre (Bp. Tétényi út)
"válaszott orvos" ""Dr"" Cseke Gábor Budaörs
Vizsgált még Prof Rákóczi is
Eredmény: hosszú szülés után súlyos oxigénhiányos kislány
20 hónaposan, múlt héten ment el tőlünk.

Kérdés? Miért feküdtem bent a kórházban napokat? Mire vártak? Hívtam az orvost a telefont nem vette fel. Nem jött be mert lerobbant a kocsija. Ezt mondta legalábbis, nem tudom ellenőrizni. Amikor végre beindult a szülés 1/2 4 kor hívták hajnalban. 1/2 7 re ért be. A szülőszobán van óra. Rosszindulatú feltételezés hogy azért mert úgyis ügyeletes volt aznap? Úgy gondolta, majd a végén felveszi a borítékot? Szülésem alatt ami nem haladt viszont felvette a mobilját!!

Nem jutott eszébe hogy valami baj is történhet? Én naív azt hittem a pénzért majd jobban ellátnak, figyelnek stb?

Nem ezen múlik. Aki komolyan gondolja az esküjét teszi a dolgát. Tapasztaltam a Bethesda gyermekkórházban, akik minden tőlük telhetőt megtettek a ksilányunkért, de ő már minden esélyét elvesztette a szülésnél. Ja fogadott szülésznőm nem volt. Sokkal fontosabb mint az orvos. Ő velem maradt másnap délig. Mondta az orvosnak: "Nem hagyjuk el a süllyedő hajót". Ő és a neonatólógus már tudta mekkora a baj. Amiért haragszom rájuk, ők sem mondták. Lojalitásból, vagy hogy ne keseredjünk el? A szülésznő (Nyulas Jolán) este is felhívott, nyugtatott. Akkor még hittem neki. Az orvos is nyugatott. Hazudott. Akkor és utána is.

Én is megismertem olyan anyukát aki bejött, két óra már szoptatott. Ez 99% ban így van. De nem azért vannak orvosok hogy az 1%-on segítsenek? Erről a kórházról is áradoznak. Szép meg minden az igaz.

Rengeteg kérdést feltettem. Még keresem a választ.
Legrosszabb az egészben hogy nekem túl kell élni.
Anikó

"megnyerheted a játékot csak játssz..."
 


Sajnos nekem is pocsék 3 napom volt az István kórházban.2004-ben szültem.A dokim éppen hogy beért a végére mert,konferenciára kellett mennie. Szülésznőm nem volt ,azt mondták mindenki profi, felesleges fogadni. Letojtak végig. A kórteremben 5-en voltunk,köztünk egy 16éves roma kislány.Volt olyan óra,hogy 25-en voltunk a szobában.Szőrnyű volt.Most 11-hetes terhes
vagyok és a Söfibe járok.
 


Sütőtök,
amit írtál.... Nálam pont ez volt a szitu :( 5 ágyas kórterem, fiatal roma kiscsaj, 25-en bent... :( Én a végén már bőgtem, anniyra kivoltam. És ez nem terhességi depi volt, hanem a düh és a tehetetlenség, hogy nem tud az ember pihenni, annak ellenére, hogy a baba alszik mellette :( Sírva mentem a csecsemősökhöz, hogy hagy szoptassak nálunk, mert a kórteremben nem normális állapotok uralkodnak... Fasírt és rántotthússzag, 25 látogató stb. Megrázó volt az a 6 nap...

Poteczin,
iszonyú amit írtál, nagyon sajnálom....

Nopara,
teljesen egyetértek az általad leírt "bababarát" pontokkal! Maximálisan!!!! Bár nekem a szopival nem volt gondom, mással viszont annál inkább...
 
 


Poteczin,erre nem találok szavakat...mert nincs is és tán nincs is rá szükség. A párom itt ül mellettem, szeretnénk megölelni...
 
 


Kedves Sütőtök és Mancs!

Nekünk a szobatársakkal szerencsénk volt, amikor felkerültünk végre az újszülöttre megbeszéltük, hogy a szabály: egy ágy két látogató, csendben. A három hét alatt mindössze két szobatárs volt akik nagyon picivel (nagyon-nagyon picivel) hangosabbak voltak, de egy roma sem volt.

Nem bírok most többet írni... Anikó kislányát Fanninak hívták...

Üdv: Tamás
 
 


Sziasztok!

Az Isvtánban fogok szülni Gajdos doktornőnél és szülésznő választás előtt állok. A tapasztalataitokra és a véleményetekre vagyok kíváncsi mind a doktornővel, mind pedig az általa ajánlott szülésznőkkel kapcsolatban, név szerint: Diószegi Éva, Schlenker Éva, Hajdú Barbara. Próbáltam visszaolvasni a topikokat, de igazándiból csak Erzsikét favorizálják. Mostanában pro és kontra olvastam a kórházzal kapcsolatban is sokmindent, ami kicsit elbizonytalanított. Persze az anyagiak is érdekelnek, főleg a szülésznőknek adandó, a doktornő a saját tarifáját szemrebbenés nélkül közölte. (Ez az egy negatív tapasztalatom van vele kapcsolatban. Az ár pedig teljesen átlagos)
 


Szia Vad Virág!

Csak egyetlen kérdésem lenne, ha már itt vagy ebben a topicban:

M I É É É É É É É R T ?!?!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ha már ragaszkodsz az orvoshoz, legalább ne az Istvánba PLS!!! Mindenestre jó ha tudod, hogy a jelenlegi morált (mármint az ottanit) figyelembe véve ha csak nem valami hatalmasat virítasz, ugyanolyan elbánásban lesz részed mint akármelyik csövinek, maximum vigyorognak rád, de azt is úgy mint az Alien Ripley hadnagyra a Nyolcadik utas a halálból.... A hatalmas virítás alatt egyébként kb. olyan 200k. és attól felfele értem. ...az már talán hat... a dokira, ha ő mondjuk 60 vagy 80 k.-t jelölt meg... de akkor még a szülésznő is hátra van és persze az osztályosok... én javasolnám inkább a Söfit, onnan szinte alig hallottam rosszat, pedig már nagyon belemélyedtem ebbe a témába. Olcsóbb, az tuti... Onnan még orvost is tudok javasolni, aki megtiszteltetésnek veszi, ha más dokitól vándorolsz hozzá;viszont ezt csak mail-ben vagy priviben.
Téged mivel zsibbasztanak az Istvánból? Bababarát-mamabarát, veled "lehet" a pici, alternatív szülés, jujj de nagyon szép a szülőszobánk, hajaj még csak itt tanulsz meg szoptatni igazán, itt még akár egyedül is lehetsz egy szobában a babával??? :lol:
Kedves Wild Flower... tudnod kell, hogy David Copperfield kisdobos csak ehhez a lehúzáshoz képest... Nem akarnék több ilyen rossz hasonlatot írni, de már Caesar is tudta, hogy szórakoztatni kell a népet és mi már szerencsésen túléltük őket... de számunkra ez a megkönnyebbülés kacaja, számodra kevésbé... Szóval mindenképp értékeld át ezt az Istvános szülés dolgot szerintem :roll: , mert rájuk tényleg igaz, hogy inkább külcsíny mint belbecs...

Üdv: Nopara
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: