Új privát üzeneted érkezett!

én még mindig aszondom ne oltass. hála a mi dokinénink is egyet ért velem. s újra idelinkelném:

http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... c0f22c6962

s a barátnőm koraszült, aki beadatta...hmmm...

Lindi! nem tudom megnyitni. érdekelne

Boldogságos napokat!
B :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Ez nagyon érdekes, mert tesómnak is elküldtem a linket és neki sem jelent meg, így neki is bemásoltam, akkor még ezt:


*Van alternatíva, és ez jobb az eredeti javaslatnál, ugyanis elkészült a H1N1 elleni vakcina, a Fluval-P homeopátiás változata, amit ha valaki beszed, védve van az influenzától az oltás káros hatásaitól mentesen.*

A Fluval-P homeopátiás formája 3 téren is segítségre lehet:

*
1). Beveheti oltás gyanánt,* összesen EGYSZER kell bevenni 5 db golyócskát a szer C200 változatából.Gyerekeknek, felnőtteknek egyformán, 1 éves kor alatt nincs rá szükség.

A homeopátiás szereket mindig úgy kell bevenni, hogy a szájnyálkahártyáról szívódjon fel, vagyis legjobb nyelv alá betenni és hagyni ott elolvadni. Fontos a maximális hatás érdekében, hogy a szer bevétele előtt és után ne együnk ne igyunk, min. 30 percig, mivel tiszta nyálkahártyáról szívódnak fel. Aznap ne igyunk kávét, ne rágjunk mentolos rágót, és ne használjunk mentolos fogkrémet.

Nem szükséges nyakra-főre szedegetni.

*2) Az oltások mellékhatásának enyhítésére *- ha már beoltatta magát és nem vagy jól - , javaslom a C200 egyszeri adagját, 5 db-t bevenni, utána kb. 7-10 napot várni kell, hogy mi történik. Ha javul, de nem eléggé, meg kell ismételni a szert, ha ez sem elegendő jobb, ha személyesen kér tanácsot egy homeopatás orvostól. Ha bármilyen okból kénytelen beoltatni magát(sohase lehet tudni) előtte 2 nappal 5 db, az oltás napján 5 db golyócska, de oltás után még néhány napig ezt megteheti. Tehát 2 napi napi 5 golyócska.

*3) Ha beleesett a betegségbe* Fluval-P C30 ból kéne szedni 5 db-ot.

*Megvásárolható:* Gazdagréti téri patikában, a Lajos utcai Arany Sárkányban és az újpesti Ave Mariában is., Solymári Templom-téri patikában. Megrendelhető a Remedia webáruházban is : www.remedia.at




Most meg már ez szerepel a cikkben, azaz kitörölték pont azt a rész, ami miatt bemásoltam, szóval hogy elvileg az oltást is helyettesíti ...

Van alternatíva, ugyanis elkészült a H1N1 elleni vakcina, a Fluval-P homeopátiás változata. Amit, ha már beoltatta magát és beszedi akkor az oltások mellékhatását enyhíti

A Fluval-P homeopátiás formája az alábbi formában lehet segítségre:

1) Az oltások mellékhatásának enyhítésére( un. oltás kivezető funkció) - ha már beoltatta magát és nem vagy jól - , javaslom a C200 egyszeri adagját, 5 db-t bevenni, utána kb. 7-10 napot várni kell, hogy mi történik. Ha javul, de nem eléggé, meg kell ismételni a szert, ha ez sem elegendő jobb, ha személyesen kér tanácsot egy homeopatás orvostól. Ha bármilyen okból kénytelen beoltatni magát(sohase lehet tudni) előtte 2 nappal 5 db, az oltás napján 5 db golyócska, de oltás után még néhány napig ezt megteheti. Tehát 2 napi napi 5 golyócska.

2) Ha beleesett a betegségbe Fluval-P C30 ból kéne szedni 5 db-ot.

Szerkesztő megjegyzése: Az, hogy az oltás szükséges vagy nem, azt nem a mi tisztünk eldönteni. Azért hoztuk le ezt az információt, mert kevesek ismerhetik ezt a lehetőséget, hiszen nagyon kevés embernek van homeopátiás orvosa. De, és ez a legfontosabb: Mindenki döntsön szíve és lelke szerint, ha az nyugtatja meg, hogy beoltatja magát, akkor oltassa, ha az, hogy nem, akkor ne oltassa. Ez a homeopátiás szer abban segít, ha már valaki az oltás mellett döntött, hogy legyen még egy ráerősítő lehetősége a teljes biztonságra, ha pedig már megbetegedett, akkor legyen egy plusz lehetősége az antivirális szerek mellett.
Bármelyik döntést hozza, azután már azt ne bánja meg.

KépKép
KépKép
 


Barbi! Mi 100%, hogy nem oltatunk (hogy miért azt nem részletezném), de ez a homeós megoldás nem tűnt rossznak, ez ártani nem árthat.
A cikk első verziójáról megkérdeznéd a dokinénidet?
Az eredeti cikk hozzászólásában valaki említette az ÁNTSZ-t meg a fogyasztóvédelmet, valószínűleg emiatt (is) módosították a cikket, de gondolom volt valami alapja az eredeti gondolatnak is :roll:
 

 
 

Egyelőre én sem oltatok.
Bár nagyon megijesztett a barátnőm, akik kórházban voltak ezzel a vacakkal és hasonló korúak a lányaik, mint nekünk. A nagy az viszonylag hamar (1 hét - magas láz) átvészelte, de a kicsit eléggé megviselte...álomkórja lett, amitől persze jól betojtak a szülők. És mondta a bariném, hogy ők egyáltalán nem voltak olyan veszélyben, mint akiket az osztályon láttak :( szal ez kissé elbizonytalanított...

Nálunk Kamilla csoportjában 1 gyerek kapott oltást, senki más.

Takony elmúlt hellyel-közzel, Mikuval nem találkoztunk. Kamilla megint ovizik! Kb úgy érzem magam, minta szerzetesek, mikor Ace Ventura elhagyta őket, hogy megkeresse shikakát :D

Rylie
 
 


Lindi! dokinénink felhívásáig még nem jutottam el, de addig is további nyugatatásként mindenkinek :wink: :

http://hvg.hu/egeszseg/20091208_h1n1_in ... lozas.aspx

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Lindi! Beszéltem dokinéninkkel. Ez "csak" kivezető.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok,
Én is kivezetőnek tudom a szert, és kaptam is belőle egy barinőmtől (Zuzi) :-)

Én beoltattam magam, de nagyon nagyon nagyon nagyon elenne voltam.. bementem a dokimhoz akartam róla valamit kérdezni, és már bennem is volt... na jó nem egészen igy történt, de tényleg amire feleszméltem, hogy még választ sem kaptam a kérdésekre, már szúrtak is. Nem bánom, mert Dani minden nap jár oviba, igy hátha a tejcsin keresztül kap egy kis védettséget. Fannit még nem oltattam, de nagyon a határán vagyok. Bááááááár én is úgy érzem, ahogy a cikkekből is kiderül, hogy van más megoldás és ezeket alkalmazzuk is. Nevezetesen homeo és immunerősítés más módon. Azért kicsi para vagyok, ahogy mindenki más is szerintem. Danit féltem, mert ő semmit nem hajlandó bevenni és ő még annyira kicsi... Fanni könynebb eset sokkal, igy hát bizonytalan vagyok, inkább őt is a kicsi miatt... :-) Jaj de nehéz ez a kérdés. Én tök oltásellenes vagyok és abszolút homeos, de ez most megingatott.

Mi a Vörösmarty téren taliztunk egy Mikuval, kedves volt, beszélgetett Fannival... :-)

Kép
Kép


Barbi!

Köszi az infót, én is így tudtam, ezért is lepett meg a cikk.
De mindegy is már, akár erre,akár arra jó, mert tegnap az ÁNTSZ kivonta a forgalomból, míg be nem vizsgálják :roll: , így átmenetileg se nem kapható, se nem rendelhető.
 


Lindi: én ezt az infót kaptam erről a szerről:
"A cikk, amit átküldtél, elég nagy hullámokat vert fel.

Sokan reagáltak rá, és azóta sokan keresik.

Ez a szer törvénytelenül van benn a gyógyszertári forgalomban, nincs törzskönyvezve.

Amire jó: oltáskivezetés. Megelőzésre nem jó.

Csak, ha valaki H1N1 vakcinát kap, annak ajánlott, hogy ne az oltástól betegedjen le. Sokakkal ez történik, mivel eleve egy legyengített H1N1 vírust nyomnak bele, és ha az immunrendszere nincs a topon, akkor tuti ledönti a lábáról.

Na, ennyit erről."

Rylie
 
 


Rylie,
persze nem veled kell erről vitáznom, mert látom idézet, és ne is érts félre, de úgy gondolom, ebben az idézetben két hülyeség is van:
1. törvénytelenül van forgalomban a nozóda (kizártnak tartom, hogy gyógyszertárak törvénytelenül forgalmazhatnának bármit is)
2. legyengített vírus van az oltásban (amit a többség kap, abban elölt vírusok vannak).

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
 


Zsan: meglehet...én olyantól kaptam ezt az infót aki gyógyszergyártó cégnél dolgozik. Szal simán lehetnek rosszak is az értesülései, de gondoltam közelebb van a tűzhöz mint pl én, ezért kérdeztem meg ;)

R
 
 


Köszi Mindenkinek oltás ügyben a véleményt!!! Olvastalak benneteket, csak időm nem maradt írni. Egyenlőre maradunk a nem oltatni állásponton.

Egyébként ez érdekes tényleg, h két féle oltóanyag van. Az egyikben gyengített a másikban meg leölt. Ezt mégis kidönti el, h ki melyiket kapja? Vagy hogy megy ez? Azért ez érdekelne...

Kép Kép
 
 


Az OGYI oldalán egyébként ezt találtam, igazából nem ezt kerestem, de mivel szóbakerült:
http://www.ogyi.hu/felhivas_a_forgalomb ... csolatban/

Kép Kép
 
 


Tud valaki diétás ünnepi menüt? Hányós vírus tombol nálunk...
 
 


Fibi,
attól függ,h milyen vírus: nekünk a tavaszi enterovírus-kor dokinéni azt mondta,h zsíros kajákon kívül BÁRMIT ehetnek, úgyis keveset esznek belőle, és nem a kajától hánynak...

És mindazon túl, hogy MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK,
kérdezem,h
futott-e már valaki olyan meccset,hogy szülés után nem vették vissza a melóhelyre??? Nálunk ez jön, ma tudtam meg, h nem várnak vissza. Annyit közöltek,hogy az összegyűlt 3hónapnyi szabim töltésekor "gőzerővel" keressek magam munkahelyet és lesznek olyan rendesek,hogy még ők is segítenek majd ebben !!! :twisted:
Ma szépen csöndben kibőgtem már a lelkem is. Apjuknak nem is merem elrontani ezzel az ünnepeket, annyira megérdemelnénk már egy kis pihit az évvégén.
No, ennyit a panaszáradatból. :oops:

Kép
Kép
 


BOLDOG ÜNNEPEKET! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Békés,áldott ünnepeket kívánok!
Kép

 


Fibi: Remélem jobban vagytok már!!
Szellő: amig a legkisebb gyereked 3 éves korát be nem tölti, addig nem rúghatnak ki! Ha foglalt a pozicíód akkor elvileg kötelesek hasonló (azaz pl takarítónői állást nem kínálhatnak fel irodavezetői helyett) poz.ba berakni. Ha jól tudom van ilyen törvény. :roll: Vagy volt..bár ezt is inkább multik tartják be, a kicsik meg hát..ugye tudjuk..de ha kirúgnak, akkor (ha van még ez a törvény) akkor felnyomhatod őket munkaügyi bíróságon. Hát az meg ki tudja megéri-e?
Elviekben kötelesek visszavenni, (ha mindkét gyerek idősebb, mint 3 éves) akkor az első munkanapodon ki is rúghatnak. Persze ez se túl szabályos, de...
Mikor akartál volna visszamenni dolgozni? Szeretted?
Ha más nincs, akkor irány és írj egy szuper önéletrajzot és sorozd meg vele akit érsz! Drukkolok!

Amúgy meg:
Kép
 
 


Rylie, Szellő,
köszi szépen! hányás elmúlt, most hasmenés van.
igen, valszeg nem a kajától van, hanem a vírus miatt...

Szellő, barinőm is járt így, csak neki a szabi letelte után mondták meg, hogy bocs, de nem tudunk visszavenni... szegény, jól kiborult. Neked is sok +++, addig biztos találsz még valamit!!
(mi jövőre nyelvstúdiót indítunk, mert nekem sincs nagyon más esélyem rugalmas munkaidőre...)

Mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt kívánunk!
Zöld család
 
 


Kép
Boldog karácsonyt!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
Mi is szeretnénk boldog, békés karácsonyt kívánni!
Kép

Fibi,
Jobbulást és kitartást!!! Mi is hasonlóval küzdünk, egy nappal szenteste előtt kezdődött :roll:

Szellőke,
:( Hr-esként az tudom mondani, h az Mt. azokat az anyukákat védik, akik fizetés nélküli szabin vannak gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozási segély miatt (illetve a szülési szabi, de ez már nem vonatkozik rád). Tehát, ha nem vagy gyeden, gyesen, akkor sajnos kirúghatnak függeltenül attól, h 3 év alatti a kőc vagy sem. Ha már a kőc, aki miatt még otthon voltál/vagy, elmúlt 3 éves, akkor jobbik esetben a szabi kiadása után válnak meg az embertől. Mondjuk az pozitívum, h a cég már előre szól, nem pedig akkor, amikor már kivetted a szabidat és utána :roll: Mindenesetre ha gyeden/gyesen vagy, akkor nem rúghatnak ki csak közös megállapodás keretében (ott meg lehet diktálni :wink: ) és ha gyes alatt akarsz visszamenni (gyed alatt ugye nem lehet, mert gyed alatt nem lehet jövedelmed, viszont a gyest a kőc 1 éves korától lehet igényelni, tehát megint csak megvan a védelem), akkor ahogy Rylie is írta, kutyakötelessége visszavenni hasonló pozicíóba (ha esetleg a régi foglalt lenne) vagy állóbért fizetnie :wink: Mindenesetre sok++++++++++++++!!!

Tinu,
Nagyon jó!! :D

Kép Kép
 
 


Csajok,
köszi, erőt merítettem magamnak abból, amit írtatok, merthogy gyesen vagyok még októberig és én már januártól kezdeni akartam, tehát addig kötelesek lesznek kezdeni velem vmit, és marad időm melót kajtatni (hurrá :twisted: ).
És mellesleg nem is kis cégről van szó, hanem országos naaagy hálózat központjáról...Co-op Hungary...
Jah és azt javasolták,h "húzzam ki"otthon 3éves koráig a gyereknek, naná, mert nem akarnak fizetni!!! :evil: Mintha azért akarnék visszamenni, mert annyira unom itthon magam...


Na, szóval köszi a biztatást,
további szép karácsonyozós napokat!!!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam, remélem tudtok nekem egy kis infóval szolgálni. Első sorban olyanok segítségét szeretném kérni, akik a közelmúltban szültek.

Február 20-ra vagyok kiírva második babámmal és most a Szent Imrében fogok szülni, ahol még életemben nem jártam.
Elméletileg csinálnak szülésfelkészítést is, csak most az influ miatt teljes zárlat van és lehet be sem tudok menni szétnézni, érdeklődni már szülés előtt :(

Olyasmiket szeretnék tudni, hogy milyenek a kórtermek, hány ágyasok, tisztaságuk, felszereltségük milyen, van-e saját fürdőjük, tv, mikró, ilyesmi? Azt olvastam a kh honlapján, hogy egyágyas is van napi 7ezerért. Érdemes ilyet kérni?
A baba egész nap velem van-e vagy elviszik időnként? Esetleg be lehet adni a csecsemősökhöz, ha pihenni szeretnék (mert van ahol nem feltétlenül veszik ezt jónéven).
Császár után odaadják-e rögtön a babát (én tuti az leszek)?
Érdemes-e szerintetek császárhoz szülésznőt fogadni? Mennyit kérnek általában a szülésznők? Hány napot tartanak bent szülés után?
Kell-e pelenkát, ruhát, babaápolási szereket, takarót, sapkát vinni a gyerkőcnek?

Mire érdemes még odafigyelni, készülni, ilyesmi? Bármilyen tapasztalatot, tanácsot örömmel fogadok!

Köszönöm szépen!

Vera
 
 


Szia Kapcsa,
Olyasmiket szeretnék tudni, hogy milyenek a kórtermek, hány ágyasok, tisztaságuk, felszereltségük milyen, van-e saját fürdőjük, tv, mikró, ilyesmi?

általában két ágyasok a szobák és 2db kétágyashoz tartozik egy közös fürdőszoba. Teljesen tiszták, nem lelakottak. Hűtő, mikró van, egy kis folyosói konyhaféleségben. Tv-t nem tudom, én nem láttam, de nem is volt soha ilyen igényem. Az ágyakról azt mesélték a császárosok, hogy kissé magasak.

Azt olvastam a kh honlapján, hogy egyágyas is van napi 7ezerért. Érdemes ilyet kérni?

Érdemes akkor, ha magányra vágysz és kifejezetten zavar az esetleges szobatárs és a babája.

A baba egész nap velem van-e vagy elviszik időnként?

Rooming-in van a H.-ban. Ha jól vagy , a baba veled van non-stop, fürdetni kell átvinni a csecsemősökhöz, meg a legelső pelenkacserére.

Esetleg be lehet adni a csecsemősökhöz, ha pihenni szeretnék (mert van ahol nem feltétlenül veszik ezt jónéven).

beadhatod a csecsemősökhöz. Nem tudom mennyire veszik jó néven, én 3 gyerekből egyszer éltem ezzel, mikor nem volt szobatársam és fürdeni szerettem volna. Egyedül meg nem akartam a szobában hagyni.

Császár után odaadják-e rögtön a babát (én tuti az leszek)?

Ha jól vagy és kéred, akkor megkaphatod szerintem.

Érdemes-e szerintetek császárhoz szülésznőt fogadni?

erről nincs tapasztalatom


Mennyit kérnek általában a szülésznők?

szülésznője válogatja. Van, akinek tarifája van, van akinek nincs. Kérdezz rá, avagy a doki tarifájának a cca. fele, negyede.

Hány napot tartanak bent szülés után?

császárral ált. 8 napot.

Kell-e pelenkát, ruhát, babaápolási szereket, takarót, sapkát vinni a gyerkőcnek?

pelust igen
babaápolásit nem
sapit vihetsz
babaruhát csak hazamenőset, vagyis amiben majd hazaviszed a Dedet.



szép pocakosságot!

üdv

macsek
 


Macsek
Nagyon szépen köszönöm, állati rendes tőled, hogy ilyen részletesen válaszoltál!!

8 nap?????? Na, ezt tuti le kell alkudnom valahogy! :lol: :wink:

Boldog Új Évet és minden jót a családodnak!
 
 


Kapcsa: én amikor 2008-ban szültem, 3 nap után hazaküldték a császárost is akivel egy nap szültünk, szal azért a 8 nap csak az első babásoknál meg extrém esetekben van csak. Ne aggódj!
A kórház nagyon jó választás! Én kifejezetten a kórházat választottam és csak utána orvost, nem véletlenül ;)
Kérdezz-kérdezz az orvosodtól, itt vagy ha lesz januárban fórum a Hban akkor ott! Ha mindenre kapsz választ ami benned felmerül, akkor nem érhet csalódás! ;)

Szellő: :x HAJRÁ!!!!

Fibi, Curse: h&f remélem már jobban vagytok??!!

Fibi: nyelvstúdió! Drukkolok, hogy beinduljon! ;)
( a szomszédunk oridzsi englishman órákat is ad, meg jár ide-oda órákat adni - ha kell anyanyelvi tanár a stúdiódba ;)

Tinu: azta a bátor Tüci!! :)

BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!

Rylie
 
 


Köszi Rylie! Persze, kérdezek én az orvostól, csak pl ár és szoba kérdésekben inkább a már megélt tapasztalatokra szeretek hagyatkozni. :lol:
Én is bízom benne, hogy jól választottam, eddig is már sok jót hallottam róla, remélem majd hasonló jó élményekkel jövünk mi is haza.
3-4 nap már jobban hangzik. Főleg h nem első gyerekem lesz, szóval gondolom akkor nem fognak ezen fennakadni.

Nagyon szép, boldog új évet mindannyiótoknak!
 
 


BUÉK innen is Mindenkinek! :D

Rylie,
köszi, és köszi a tippet :lol:
h&f össz. 1 hétig tartott, pont karácsonyra meggyógyultak :)
(akkor meg nekem lett mellgyuszim, mert Ábelt elválasztottam, de 2 nap homeos segítség, és az is megoldódott :))
 
 


csajok, ez a 3éves korig szóló védelem csak a közszférára vonatkozik... :-(((

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Fibi Bálintjának nagyon boldog 5. születésnapot!
zsini
 
 


Szellőke,
Ki mond ekkorra hülyeséget???? Munka törvénykönyve vonatkozik mindenkire, aki nem közalkalmazott vagy köztisztviselő. Maximum közös megegyezéssel küldhetnek el, de azt te meg nem vagy köteles aláírni. Illetve, ha határozott idejű szerződésed volt, akkor meg ha lejárt a szerződésed, nem kötelesek meghosszabbítani/visszavenni.
Szerintem ez elég egyértelmű:
Munka törvénykönyve:
90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,

b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,

c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának,

f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított,

g) a külön törvény szerinti rehabilitációs járadékban részesülő személy esetén a keresőképtelenség teljes

időtartama.

(2) A felmondási idő, ha az (1) bekezdésben meghatározott felmondási védelem időtartama

a) a tizenöt napot meghaladja, ezt követően csak tizenöt nap,

b) a harminc napot meghaladja, ezt követően csak harminc nap

elteltével kezdődhet el.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott védelem nem vonatkozik a munkavállaló munkaviszonyának felmondására, ha a munkavállaló nyugdíjasnak minősül [87/A. § (1) bekezdés].

(4) Az (1) bekezdésben meghatározott védelem fennállása szempontjából a felmondás közlésének időpontja az irányadó.

(5) A (2) és (4) bekezdés rendelkezései a csoportos létszámcsökkentés végrehajtása során nem alkalmazhatóak.

És amire hivatkozik az e pont, imhol:
138. § (1) A terhes, illetőleg a szülő nőt huszonnégy hét szülési szabadság illeti meg. Ezt úgy kell kiadni, hogy négy hét lehetőleg a szülés várható időpontja elé essen.

(2) A szülési szabadság megszűnik:

a) a gyermek halva születése esetén az ettől számított hat hét elteltével;

b) ha a gyermek meghal, a halált követő tizenötödik napon;

c) ha a gyermeket - a külön jogszabályban foglaltak szerint - ideiglenes hatállyal elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, továbbá harminc napot meghaladóan bentlakásos szociális intézményben helyezték el, a gyermek elhelyezését követő napon.

(3) A (2) bekezdés b)-c) pontjában megjelölt esetben a szülési szabadság időtartama - a szülést követően - hat hétnél rövidebb nem lehet.

(4) Ha a gyermeket a koraszülöttek ápolására fenntartott intézetben gondozzák, a szülési szabadság igénybe nem vett részét - a szülést követő egy év elteltéig - a gyermeknek az intézetből történt elbocsátása után is igénybe lehet venni.

(5) A munkavállalót fizetés nélküli szabadság illeti meg

a) a gyermek harmadik életéve betöltéséig, a gyermek otthoni gondozása céljából;

b) a gyermek tizedik életéve betöltéséig a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy a munkavállaló a gyermeket otthonában gondozza;

c) a gyermek tizenkettedik életéve betöltéséig a gyermek betegsége esetén, az otthoni ápolás érdekében.

(6) A nőnek a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy óra ezt követően a kilencedik hónap végéig egy óra munkaidő-kedvezmény jár. Ikrek esetében a munkaidő-kedvezmény az ikrek számának megfelelő mértékben jár.

Nehogy aláírj bármit is, mert utána már csak bíróságra mehetsz és az nagyon macera. Vagy csak akkor, ha közös és minimum kifizetnek Neked még egyévet vagy akár többet. Ha nagyon meg akarnak tőled szabadulni, akkor kénytelenek elfogadni azt az összeget, amit te kérsz. Közös megegyezés esetében a felek bármiben megállapodhatnak.

És egyébként az MT hatálya, szerintem ez is elég egyértelmű:
1. § (1) E törvény hatálya - ha a nemzetközi magánjog szabályai eltérően nem rendelkeznek - kiterjed minden olyan munkaviszonyra, amelynek alapján a munkát a Magyar Köztársaság területén végzik, továbbá, amelynél a magyar munkáltató munkavállalója a munkát ideiglenes jelleggel külföldön végzi.

(2)-(4)

(5) E törvény 72/A. §-ának, valamint Harmadik része XI. fejezetének hatálya - az ott meghatározottak szerint - kiterjed azon, a Polgári Törvénykönyv szabályain alapuló jogviszonyra is, amely a tizennyolcadik életévét még be nem töltött személy munkavégzésére vonatkozik, vagy munkaerő-kölcsönzés céljából a kölcsönbeadó és a kölcsönvevő között jön létre.

2. § (1) A közszolgálati jogviszonyt külön törvény szabályozza.

(2) A költségvetési szervekkel (intézményekkel), valamint - a közhasznú munkavégzés vagy közmunkaprogram keretében történő foglalkoztatás kivételével - a helyi önkormányzattal fennálló, az (1) bekezdés szerint közszolgálati jogviszonynak nem minősülő munkavégzésre irányuló jogviszony e törvénytől eltérő szabályait külön törvény állapítja meg.

Kép Kép
 
 


Egyébként pedig BUÉK Mindenkinek!!!

Rylie,
Köszi, most már mi is jól :) Apjuknál tartott el legtovább, de biztos azért, mert minket lehitványozott :lol: Először én és a két kőc lett beteg, aztán pedig ő. Azt hitte naivan, h ő majd megússza :lol: Közben neki tartott el 4 napig, míg nálunk csak 2-2 nap 8)

Fibi,
Isten éltesse Bálintodat!! :)

Kép Kép
 
 


Curse,
köszi :) durva, hogy már ÖT éves lett... és öt éve itthon vagyok...
 
 


Sziasztok!

Most kezdtem el nézegetni a fórumokat, olvastam a válaszokat, amit Kapcsának írtatok, nagyon hasznosak voltak. Én is februárban fogok szülni a Szt. Imrében, 26-ra vagyok kiírva. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy van-e olyan közületek, akinek nem volt fogadott szülésznője, hanem az ügyeletesnél szült?

Anno négy éve az Istvánban szültem, és akkor még 80e alatt megúsztam a doki+szülésznő díját, de most látom a többi fórumon, hogy már a szülésznők is 40e körül kérnek. Kicsit kibuktam ezen, és most ott tartok, hogy csak az orvosom lesz fogadott, szülésznő pedig az ügyeletes. Ha van ilyen térű tapasztalatotok, örülnék, ha megírnátok.

Illetve szült valaki Urbán doktornőnél? Ő nem mondott tarifát, azt mondta, majd meglátom, hogy voltam megelégedve...

Még egy: a honlapon az van, hogy nincs borotválás, beöntés, de a fórumokon azt olvastam, h azért van, akinek volt. Nálatok volt? bele lehet szólni, h legyen, ne legyen?

Előre is köszönöm!
 


Sziasztok!

bullock :)
2008-ban szültem ügyeletes szülésznőnél, és teljesen meg voltam vele elégedve, igaz, nekem ott volt apája is, aki fogta a kezem. Nem tartott sokáig maga a szülés, és nem is pátyolgatott a szülésznő, utána nem nézett meg a gyerekágyon, ahogy a fogadott szülésznők ált. szokták, de erre nem is nagyon volt igényem.
UM-ről nincs infóm, beöntés volt, borotválás nem (de én nem is viszolygok ezektől) :)

minyu

Kép
Kép
Kép
 
 


ÉLJEN BÁLINT!! BOLDOG 5.-et!! :)

Curse: te aztán alapos vagy ;) és szuper, hogy már jobban vagytok!

Szellő: HAJRÁ! Valszeg nem sok kedved van ezek után már ott dolgozni, úgyhogy javaslom amit Curse is írt, hogy legyenek kemény igényeid cserébe a lelépésedért!

Bullock: ööö én mind a két szülésemet megúsztam 80alatt :oops: bőven 80alatt 8) és nem azért mert nem voltam megelégedve, hanem nem volt rá több pénzünk, és ez egyedül a II. számú szülésznőnek nem tetszett annyira. De pl UM nem tette szóvá, hogy mennyit és hogyan..mind a kétszer vele szültem és szerintem igy anyagiak terén a legkorrektebb dokik közé tartozik szerintem. Én spec hányok az olyanoktól akik előre mondanak egy tarifát..de ez másik ügy.
Borotválás volt először és beöntés is volt az elsőnél. Mind a kettő túlélhető :) Sokkal rosszabbra számítottam, de nem volt vészes.

Rylie
 
 


Sziasztok !

Van esetleg, aki mostanság szült (télen) a kórházban?
Konkrétan az érdekelne - két nyári szülés után - hogy ilyentájt mennyire van meleg.
Hálóing vagy pizsama ?
 
 


Szia Schmo,

én kétszer szültem télen, a H-ban szerintem borzasztó meleg van! Alváshoz én egy sort-atléta kombót viseltem, nappalra pedig vékony tréningnaci és rövidujjú.


Szellőke,
ne hagyd magad!! hajrá :))

Fibi,
Bálintnak boldog 5.-et :)

Bullock,
én 3 szülésből egyszer sem kaptam beöntést,( borotválásra nem volt szükség), A szülésznővel beszéld meg, ha nem szeretnéd!

csók mindenkiek és boldog újabbat

macs
 


Köszi a válaszokat mindenkinek!

rylie, UM milyen volt szülésnél? csak a végére jött be, vagy már korábban? anno a másik orvos épphogy a kitolási szakaszra odaért, nem is volt ideje átöltözni, de végülis nem volt baj, pont ott volt, amikor kellett.
nekem kicsit katonás a drnő, de korrektnek, jó szakembernek tűnik, én sem vagyok az a fajta, akit pátyolgatni kell. viszont szimpi volt, hogy nem mondott tarifát, amikor rákérdeztem.

ezek szerint mindkét szülésnél fogadott szülésznőd volt? én pont azt a helyzetet szeretném elkerülni, h valaki húzza a száját, h keveset adok. ha az ügyeletes néha rámnéz, illetve ott van, amikor kell, az nekem bőven elég. mondjuk jó lenne, ha gátvédelmet is csinálna. még hezitálok, czakker juditot ajánlották, de lehet, h már rég lekéstem róla.

beöntést biztos kibirom, ha kell, csak kiváncsi voltam.

MÁS: ha valamelyikőtök errefelé (vagyis a kórház környékén) lakik, tudtok kismama + baba-mamajógát a közelben? most elég messzire járok, babával már a közelben keresnék valamit.

bocs, ha hosszú voltam...

köszi,
bullock
 


Szia Bullock,

én is UM-nál szültem, lassan már 5 éve. Amikor felkértem, hogy vezesse le a szülést nem mondott Nekem sem árat, így az akkori terhessgondozás díjának(5.000.-Ft) tízszeresét kapta. Nekem egy szerdai hajnalon folyt el a magzatvíz otthon, a szülésnőmmel megbeszélve(aki Czakker J. volt)1 óra múlva találkoztunk a kórházban. A doktornő akkoriban szerdánként rendelt a Bártfai utcában(most nem tudom, hogy van), így rendelés előtt megnézett, majd amikor a szüléssznő szükségesnek látta újra felhívta és onnantól már ott volt a szülőszobán. Nekem összvissz 6,5 óra alatt meglett a lányom. A doktornő szerencsére előző nap kipihente magát(Ő mondta), így semmi fáradtságot nem okoztam Neki.
A szülésznő 25EFt-ot kapott. Szerintem a pénzt illetően Ő pont ellentéte a doktornőnek. Tervezzük, hogy lesz tesó a lányunknak, de akkor szerintem nem Juditot fogom választani.

folyt.köv.


Nekem is kicsit "katonásnak" tűnik a doktornő, de Nekem ez jobban bejön, mint ha valaki csöpög...
Decemberben voltam Nála az esedékes rákszűrésen, s mivel csodával határos módon alig volt Nála valaki, ráért és minden kérdésemre választ kaptam.

Ja azt még elfelejtettem, hogy szülés előtt Nálam volt beöntés és borotválás is, s egyikkel sem volt semmi problémám.

Én a kórház környékén lakok, de jóga ügyben nem tudok segíteni.

Üdv.

Prünytyi


UM valóban nem az a bratyizós fajta, de nekem se volt erre igényem. És mindkét gyerekkel mákom volt, mert nem kellett értünk külön bejönnie. Mondjuk UM alapvetően a 7 napból szerintem kb 7-et bent van a Hban 8) Vagy szemben a Hval a rendelőjében onnan meg hamar átér. Első szülés kb 6 óra alatt volt meg, második 2 óra alatt. Mind a kettőnél volt oxi, UM szereti adni, nem szereti fárasztani a kismamáit. Talán Tinu az egyetlen aki oxi nélkül szült nála... :roll:

Schmo: a kórházban télen-nyáron dögvész meleg van :)

Rylie
 
 


Curse,
azt hiszem mondhatom, hogy SZERETLEK :-D

Írok privit is!
Kirángattál a gödörből :-D

off vége...

Kép
Kép
 


Bullock,
Nekem az első kőcnél a szülésznőm még ügyeletes volt, a másodiknál már felkért. Meg kell, h mondjam, sok különbséget nem éreztem. Mindkét esetben kellő figyelmet kaptam. MÁsodiknál egy picit annyival több volt, h fogadott, amikor befeküdtem (mert a fiam nem akart kijönni időben) illetve szülés után is többször benézett. MOndjuk ezek szerintem simán hanyagolható dolgok :wink:
A borotválást én még itthon oldottam meg, beöntés viszont mindkét kőcnél volt. Nekem nem volt vele gondom, mert inkább wc-n, mint szülés közben jöjjön ki a feles cucc. Viszont az nagyon nem volt jó, amikor a második kőcnél a 3 perces fájások alatt kaptam. Na, akkor azt gondoltam, h micsoda b@romság ez a beöntéses dolog :wink:
És én is mindkét szülést megúsztam 80 alatt, ahogy Rylie is írta, bőven alatta 8)

Rylie,
:lol: Kicsit bepipultam a dolgon :oops:

Schmo,
Ahogy a többiek is írták, dög meleg van a kórtermekben.

Szellőke,
Örülök :D és privi ment :wink:

Kép Kép
 
 


Köszi szépen a válaszokat. Azt hiszem nem fogadok most szülésznőt, és reménykedem, hogy jófej lesz, akihez kerülök.

További kellemes babázást!
 


szasztok!

idén felrakom én a kérdést: valaki érti, hogy ki igényelhet üdülési csekket? nézegettem a honlapot, de nem lettem okosabb :? .

puszik
B

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Bullock: mi is 80 alatt voltunk mindkét szülésemnél (UM volt a dokim). Szerintem UM nem az a pénzéhes típus. Nálam nem volt borotválás egyszer sem, igaz, itthon elintéztük, de sose kérdeztek erre rá ott, hogy volt-e vagy sem. Beöntést én kértem, mondhatni kierőszakoltam hogy legyen az elsőnél, a másodiknál senki nem erőltette a dolgot, úgyhogy nem volt. Ahogy Rylie írta, mindkét szülésem UM-nél beavatkozásmentes volt. De gyorsak is. A másodiknál konkrétan UM a baba születése után ért be. Na én ezért örültem, hogy volt fogadott szülésznőm, mert így ő vezette le a szülést, az ügyeletes doki csak messziről nézett, hozzám sem ért. UM rám-rám nézett az elsőnél, de csak a kitolásnál jött tevékenyen, de a fogadott szülésznő el is intézett mindent, amit kellett, meg hát röviden vajúdtam, nem volt komplikáció.

Boldog szülit Bálintnak így utólag is!

(Nekem olyan furi, hogy mikor ide bejelentkeztem, ez volt az egyik legpörgősebb topik, most meg totál kihalt... Szomorú ez.)

Kép
Kép
 
 


Macs: bevallom fogalmam sincs, hogy mikor is van pontosan Füles szülije, csak azt tudom, hogy valahogy elöttünk :oops:
Úgyhogy BOLDOG 4.-et FÜLESNEK!!!

Tinu: igen ezzel én is így vagyok - zárójeles mondatodra értem.
Sajnálom..és azt is, hogy béna vagyok és sosincs elég időm, hogy mindenkinek külön-külön írogassak emailt, hogy kivel, mi van. Pedig érdekelne, és sok mindenkire gondolok is sokszor :(
Pl ma láttam Ancsi szuper képeit a wiwen, hogy mennyire jól néz ki, gondoltam írok is neki, de szerintem ez ma megint nem fog összejönni.. :? Úgyhogy ANCSI HA OLVASOD: Nagyon csúcs amilyen formában vagy! LE a kalappal!!

Rylie
 
 


Rylie,

5.-én van :)) és köszönjük utólag is a köszöntést :))

Kamillának majd csak 18.-án kívánok boldog 4.-et ;) :-)
 


Mi is köszönjük, Bálint nevében is (utólagosan) a szülinapi köszöntéseket :)

Kamillának pedig Boldog negyedik születésnapot :D :D

Topik kihalásról: sztem a "törzstagok" tűntek el nagyon, ill. sokan inkább blogot írnak, és nem marad idő nagyon másra.
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: