Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kaális párok!:Beszélgessünk...
Cicvarek
Névtelen
 


Azok meg kik????
Névtelen
 


ha nem tudod, nem vagy az.
Névtelen
 

 
 

de azért megmondhatod mi is az!
X
Névtelen
 


Ne csináljátok már. Kép
Én sem tudom mi az. Kedves topiknyitó a többieknek azért adhatnál némi felhomályositást. Hadd tanuljunk valamit.
Köszi

 
 


Gondolom, akiknek a Kaáli intézet segít a baba megfogantatásában
Névtelen
 


Sziasztok!
Edit megfogalmazta a választ.Szerintem van bõven mirõl beszélgetnünk!Kezelések, orvosok, nõvérkék stb.
Névtelen
 


Edit?
Köszi. Én nem ismerem ezt az intézetet.
Szia

 
 


Van egy topic, a "... ma megint megjött..." címû, ott nagyon sok leendõ anyuka van, akik inszemre járnak, meg lombikoznak /nem értek hozzá, csak ezek maradtak meg, bocsi/, stb., próbálj ott keresgélni.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/408.html?1043745931
Névtelen
 


szia Cicvarek! Kép

Beszélgessünk!


Én azt hittem,hogy akik babaneteznek,ennél egy fokkal értelmesebbek.A minimális értelmi szinthez tartozik,hogy valaki tudja,mi az a Kaáli intézet,még akkor is ,ha szerencséjére még sosem járt ott."Azok meg kik?" -ez egy picit primitív kérdés volt...
Névtelen
 


Édes szivem.
Bár lennék ilyen tájékozott és okos mint te.
Van viszont egy úgynevezett érzelmi inteligencia, ami azt teszi lehetõvé, hogy tudatlanságért ne barmolj le senki.
Mindenkinek vannak hiányosságai, ezek szerint neked is. Kép Kép

 
 


Kedves drágám!
Igazad van,valóban vannak még tudatlanok a világban,olyanok mint te.Pontosan ezen butuskáknak szántam a stílusukra vonatkozó megjegyzésemet,okító szándékkal,ahogy kérted.
Csókoltatlak
Névtelen
 


Hol volt banto/kioktato/serto amit irtam? Idezem magam:
Ne csináljátok már.
Én sem tudom mi az. Kedves topiknyitó a többieknek azért adhatnál némi felhomályositást. Hadd tanuljunk valamit.
Köszi

Edit?
Köszi. Én nem ismerem ezt az intézetet.
Szia

Szoval hatrabb az agarakkal.

 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy valaki csinált Kaális oldalt mi oda jártunk gyerek ügyben és nagyon szerencsések voltunk,hogy sikerült a baba.Nem mindenki tudja,hogy mi aza Kaáli ök bisztosan nincsenek olyan helyzetbe mint mi.

babuci
Névtelen
 


Szia Babuci!
én nyitottam az oldalt (és vmikor régen a "...ma megint megjött..." oldalt is!!!!), de nem gondoltam, hogy ilyen vihar alakul itt ki.
Sajnos nekem azóta sem sikerült a gyermekáldás, viszont megismertem a Kaáli Intézetet és ezért indítottam útjára ezt a beszélgetést. Te melyikbe jártál és kihez?
Várok minden hozzászólót!és ne veszekedjetek...
Üdvözlettel: Cicvarek
Névtelen
 


Cicvarek!

Mi a Pesti Kaáliba jártunk Tatabányárol nagyon megvoltunk elégedve velük,de sok idö volt mire eljutotunk odda.Az orvosunk Krizsa Ferenc volt nagyon szinpatikus orvos és tényleg arra törekiszk,hogy akin csak tud segitsen.A növérekkel is nagyon megvoltunk elégedve.Szerintem egy remek hely.

Babuci
Névtelen
 


Kedves Cicvarek!

A kaáli intézetet természetesen ismerem hallomásból, én azt hittem csak simán Kálinak írják, de mindegy ez bizti mûveletlenségnek számít, ami viszont fontosabb, hogy a topic címe volt egy kicsit furcsa.
És nem értelmi szint kérdése, mint ahogy Te azt írtad, hanem a pontos megfogalmazás a lényeg. Kaális párok. Mondjuk ha az értelmi szint, hogy ebbõl rögtön tudni lehet ... akkor Te nyilván Nobel djjas vagy és most ne sértõdj meg.
Butuskának nevezed a stílust aki megkérdezte hogy az micsoda, holott egy Kaális intézetes párok már érthetõbb cím lett volna.

Ja és hogy a félreértéseket is tisztázzam még egyszer: én pl. tudom mi a Káli intézet, de így hogy kaális párok, valami olyan szex-szel kapcsolatos témára gondoltam amit én nem ismerek, erre utalt a névtelenség is mellesleg, illetve a "cicvarek" név.

És mondom nem sértegetni akarlak, de ne kritizálj úgy másokat, hogy Te sem vagy a helyzet magaslatán a topiccímed és leveled alapján.


Momo
Momo
 


Kedves Momo!
Te nem csak egyszerûen buta vagy,hanem nagyon figyelmetlen és ostoba is!Szegény Cicvareknek semmi köze nem volt ama bizonyos hozzászóláshoz.Vagy láttad ott az aláírását?A másik a szex-szel kapcsolatos hülye megjegyzésed.Az talán az anális kategória!Ti valóban rászorultok egy kis (vagy nagy?)felvilágosításra!!!!!!!!!!!!!!És a Momo név jobb volna talán?Engem speciel egy buta majomra emlékeztet.Na ennyit rólatok,sajnálom szegény Cicvareket,hogy nem tud érdemben információhoz jutni,csak ostoba szörfözgetõk butaságait olvasni.
Névtelen
 


Igazad van névtelen, ha nem cicvarek írta, akkor valóban hozzád kellett volna intéznem soraimat. Az hogy nincs ott a cicvarek, még ugyebár nem jelenti azt hogy nem õ írta. De OK. nem õ írta. Akkor nyilván Te voltál.

Tehát vedd úgy hogy neked szól és nem Cicvareknak. Ha megnézed a babanetet, velem mint MOmo gyakran találkozhatsz, igaz névtelenekkel is gyakran találkozhatunk, de az abból adódik, hogy nem merik felválallni hogy milyen alpári stílusuk van néha. Ki ez ki az.

ha nem tudod, nem vagy az.

Ha ezt pl. Te írtad , akkor pár kérdésem lenne.
Szerinted ez a válasz így mire utal?
ha tudtad mi az akkor miért nem írtad le? mi ez a nagy titokzatosság? ugyis kiderült volna nyilván hogy mirõl is van szó.

Szóval kedves névtelen ne sértegess senkit sem, azzal hogy így buta meg úgy.
Ha Te különbnek tartanád magad, akkor pl. egy kultúráltabb levelet írhattál volna.
így viszont a leveled alapján minõsítenek ... nemcsak én szerintem ...


Több leveledre ha netán írnál nem fogok válaszolni, (azt is írhatnám hogy azért, mert aki hülye azokkal kár veszõdni.)
és akkor már tényleg jöjjenek inkább azok akik ebbe az intézetbe járnak.

Momo
Momo
 


Névtelen!
Te nem olvastad a Momot?!
Ez is mûveletlenség...

Aki a topicot nyitotta, valószínûleg evidensnek tartotta címet. Nem hiszem, hogy értelmes dolog emiatt bárkit is lehülyézni. Aki viszont tényleg idevaló lenne, hol van?

Akinek ma reggel nincs neve
Névtelen
 


És ki az az Edit? Mert valaki névtelen fentebb szerintem elszólta magát.
tehát vagy ugyanaz az ember írogat hol ocsmányul névtelenül, vagy ismetitek egymást ..?? akkor meg miért maradtok névtelenek?

Lévai Niki
Névtelen
 


dehogy, valószínûleg egyszerûen új itt a babaneten és a feladó sorban lévõ szerkesztés/edit gombról gondolta, hogy Edit írta.
Névtelen
 


Szirsztok!

Aki idevalo az itt van de nem bánsuk egymást itt komoly dolgokrol kellene beszélgetnünk.Nem egymást szidni hát ennyi

Babuci
Névtelen
 


Sziasztok!
Végtelenül sajnálom ezt az értelmetlen vitát, de nem maradhatok válasz nélkül én sem:
- Kedves Momo!valóban sokat láttam a nevedet és a hozzászólásaidat is, de nagyon sajnálom, hogy ennyire figyelmetlen vagy és ezzel megalapoztad azt, hogy egy egy kicsit buusnak, egy kicsit "nagyszájúnak" tartsunk itt többen is. Azokat bizonyos NÉVTELEN hozzászólásokat nem én írtam. A másik: azt, hogy Te a Kaálit, Kálinak ismered csak...örülj, hiszen akkor Te nem ebbe a Topicba való vagy és a stílusod után nem is a babanetre.
-Lévai Nikinek üzenem:valószínûleg igazad van.

A topic lényegen: én azoknak a jelentkezésére számítottam -ld.Babuci hozzászólását is- akiknek az országban mûködõ Kaáli Intézetek segítettek a gyermekáldásban.
Mert Kedves Momo, és névtelenek, tudjátok mi meddõséggel kûzdûnk...
Cicvarek
Névtelen
 


Tudod, kedves Névtelen, ha benned ennyi megértés, türelem és empátia nincs egy embertársad iránt (ki vagy Te, hogy pár neten keresztül olvasott hozzászólás alapján eldöntöd, hogy valaki nem való a babanetre?!), akkor jobb, ha még vársz a gyermekáldással. Vagy majd az elsõ átbõgõtt éjszaka után a gyerekednek is azt mondod, hát ennyi eszed van, nem vagy jó semmire?! Ugyanis az többszörösen nagyobb feladat lesz. Lehet, hogy a Természet nem is olyan buta, nem véletlenül csinálja így a dolgokat?

Névtelen, akit elõször Editnek hittek.
Névtelen
 


Mostmár tényleg komoly dolginkrol kellene beszélgetnük és nem vitázni.
Névtelen
 


Lemarat Babuci voltam!
Névtelen
 


Egy utolsó megjegyzés:Kedves Névtelen!Talán ha álírnád a gondolataidat...
Egyébként örülj neki, ha már szülõ vagy. Azt már NEM írom és gondolom, hogy a VISZONTLÁTÁSIG.
Cicvarek
Névtelen
 


GYEREKEEEEEEEEEK!
Itt tényleg nagyon másról kellene beszélni.

Solya
Névtelen
 


Cicvarek!
Ti hol tartotok? Én nem vagyok idevaló - szerencsémre- de gondoltam beszélgethetnénk valami értelmesrõl is, míg archiválódik ez a fentebbi förtelem.
Solya
 
 


Szia Solya!
Több év küzdelem-sírás-fájdalom és gyötrelem után sajnos vagy szerencsére? a második lombiknál. Nem adjuk fel, bár sokszor nagyon nehéz. Neked van már gyermeked?
Cicvarek
Névtelen
 


Cicaverk!

Most,hogy befejesztük a vitákatt beszjünk arrol amirt létre jött ezaz oldal.Én nagyon szerencsésnek mondhatom magamatt mert elsöre összejött a lombik.
Babuci
Névtelen
 


Sziasztok!

Én még az indexen nagyon sokat olvastam a meddõség-lombik dolgokról. Nagyon drukkolok mindenkinek, aki lombikkal próbálkozik!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cicvarek!

Nem irigyellek. Viszont kérdeznék: mit jelent, hogy a második lombiknál? Már beültették, vagy még csak most fogják? Egyáltalán, hogy is mûködik?
Igen, van két gyönyörû kölkünk. Ugyan sokat kellett halasztanom, feladnom, de nagyon szerencsésnek mondhatom magam miattuk!

Meddõség: Rokonok között fordult elõ, hogy nagyon sok év veszõdség, idegeskedés, egyet nemértés után, az utolsó lombik sikerült. Született egy gyönyörû kislányuk! Aztán még egy, mert közben kiderült, hogy "csak" a két petevezetõ van teljesen elzáródva, és miután megnyitották az utat, a második kislány saját erõbõl fogant meg!


Babuci!

Gratulálok!
Már meg is született, vagy még csak pocakban?

Sziasztok!
Solya
 
 


Solya!

Igen már megszületet és már 9.hó-napos és gyönyörükislány.Nagyon imádni való.


Babuci
Névtelen
 


Akik nem tudtak róla és esetleg érdeklõdõek:
www.kaali.hu
Solya
Solya
 


Sziasztok, bár én nem tartozom ide, de nagyon átérzem a problémátokat részint azért mert míg terhes nem lettem, egészen addig a frászban voltam valahol hogy mi lesz ha nem leszek terhes, másrészt 2 nagyon nagyon jó barátnõm is jár a Kaáli intézetbe. Az egyiknél már egy baba van, és most a másodikkal próbálkoztak többször is sikertelenül, a másiknál abszolút semmi reagálás. Már 2-3 éve talán.

Pont múltkor hallottam a tv-ben hogy a K.intézet 90%-os sikerrel mûködik, már nem tudom hogy pontosan hogy melyik ... de ez tényleg így van?

És az a szomorú, hogy a barátnõméknél akirõl fentebb írtam, ahol már egy baba van, és most szeretnének másikat, ott a lány kórházba került, mert a pajzsmirigye felmondta a szolgálatot és rengeteget fogyott rövid idõn belül (elõtte meg rengeteget hízott). Majdnem az életébe került. Az adott gyógyszerek hormontartalma miatt történt meg mindez, és most még 1 év mire teljesen felépülhet és még legalább még 1 mire próbálkozhatnak újra a kezeléssel.

LÁttátok a Sejtjeink c. filmet? A Duna tv-n ment azt hiszem.
Volt rész amikor én is elbõgtem magam.
Míra
 


Csak a tisztánlátás kedvéért: az edit nem egy nõi név, hanem editor vagyis szerkesztõ, oda kell klikkelni, ha módosítani akarod a hozzászólásodat 10 percen belül.
Nem akarom újragerjeszteni a vitát, de azt gondolom, hogy semmi félrevezetõ nem volt a címben, aki hallott már errõl az intézményrõl, az úgyis tudja, aki meg nem, az nyilván nem érintett. Akkor meg nem mindegy, hogy milyen a cím megfogalmazása?
Én is a drukkerekhez szeretnék csatlakozni!
 
 


Szia Cicvarek!
Nem tudom, hogy él-e még a topic, de mi a Kaáliba jártunk és hétfõn töltöttem be a babásság 30. hetét. Másodszorra sikerült a lombik, Krizsa dokinál, aki szerintem szuper.
Nagyon szorítok, hogy Nektek is sikerüljön a 2.!
Üdv
Ányez
Anyez
 


LányokKép

Nagyon örülök, hogy végre eljutott ez a topik odáig, hogy arról szól amirõl a címben írtatok. Én még nem vagyok lombikos, "csak" 2 inszemináción vagyok túl, de nekem a címrõl az jutott eszembe, ami kell, és egyáltalán nem volt félrevezetõ. Szerintem akit érint az meg fogja találni.
Remélem nem jutok el a lombikig, de mindenkinek sok sikert kívánok, mert Õk azok akik nagyon megérdemlik az anyaságot, és rettentõen megküzdenek érte.

CatEye

Cat
Kép
 
 


Sziasztok! Én kezdõ Kaális vagyok.
Anyez gratulálok a babádhoz. Nagy jó hír ez nekem ugyanis én is Krizsa dokihoz járok. Szerintem fantasztikusan jó orvos sehol nem foglalkoztak még a problémámmal ennyire percízen és alaposan mint nála. Ja és mindezt nagyon kedvesen és türelmesen.
Üdv: Nina
Nina
 


Bocsánat a tudatlanságomért, de leírná v.ki pár szóban, hogy mi a kül. az inszemináció és a lombik-program között?
Köszi
 
 


rjuli!

Inszemináció:

Technikai kivitelezése: a maszturbációval nyert spermát a méhnyakba vagy a méhûrbe juttatják vékony szonda segítségével a tüszõrepedés idején. A spermiumok származhatnak férjtõl vagy ismeretlen donortól.

In Vitro Fertilizáció
(IVF, "lombikbébi" módszer)

A név onnan ered, hogy a petesejt és a spermium találkozása nem a petevezetékben jön létre, hanem laboratóriumi körülmények közt, "lombikban". Az itt kialakult megtermékenyített petesejtet, a préembriót néhány nap ( 2-5 nap ) múlva a méhbe juttatják.
www.kaali.org

Solya
Solya
 


Solya!

Köszi.
 
 


Anyez és Nina!

Üdv. a csapatban én is a Krizsa dr.-hoz jártam szerintem nagyszerü orvos nekünk, már van egy 9 hó.napos kislányunk és tavaszra tervezük az ujjabb bejelentkezést mert szeretnék testvért a kislánynak.Mivel van rá lehetöség és a tb. támogatja a testvért is.

Babuci
Névtelen
 


Sziasztok!!!
Mi is kaálisok vagyunk...mi Szegedre jártunk,és 5 év után
elsö beültetés sikerült,és 19 hónaposak a fiúk!!!
Mindenkinek szorítok!!!Nem szabad feladni!!!
Pikka
Névtelen
 


Sziasztok! Én a 3. lombikra készülök, éppen ma megyek újra a szegedi Kaáliba, ma kiderül mikor kezdik a köv.-t. Én is nagyon elégedett vagyok az intézménnyel, a dokihoz járok, öt merem is nagyon ajánlani annak, aki ide akar jönni.

Babuci,Pikka! Gratulálok nektek a sikerhez!

Pikka hányan vannak az ikrek? Hány embriót kaptál vissza? Nekem sajna az elsö alkalommal csak 1et, a másodiknál 2-t tudtak visszahelyezni. Most erösebb kezelést kapok, mert a doki 3at szeretne. Én is Kép

De jó nektek, hogy sikerrel jártatok, kicsit félek néha, hogy mi van ha nem sikerül. Nekünk spontán nincs esély.
DE bizok, mert jó kezekben vagyok.

Karmen
karmen
 


Szia Karmen!!!
Én is Zádori Doktorhoz jártam,szerintem nagyon lelkiismere-
tes orvos!!!
Nekünk egyet ültettek vissza,és ketten lettek!!!Van egy be-
tegségem,PCO szindróma,ami miatt nehéz peteérést "varázsol-
ni"...
Mit mondtak ma??Mikor kezditek???
Nagyon szorítok!!!
Nálunk a férjem sokkal jobban bízott benne,mint én...de Ö
az optimista!!!
sziasztok:Pikka
Névtelen
 


Szia Karmen!


Nagyon szoritok neked,hogy sikerüljön a következö lombik,sajnos nagyon szomoru,hogy nagyon kevesüknek addatik meg,hogy elsöre v. másodjára jönn össze.Nagy kitartás kell hozzá,sok sikert.


Babuci
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: