Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
be kellett jönnöm a munkahelyemre egy kicsit, mert az otthoni rendszer valami miatt letiltott, így új jelszót kellett kérnem egy belső vonalon. Most erre várok. Itt legalább tudok írni, otthon a fiam miatt időm sincs igazán elővenni a gépet, meg rögtön ott terem.

Sapé: én nagyon szeretek tanulni, én is tanultam Gyes alatt és még szeretnék jelentkezni újabb sulikba, csak még nem tiszta elöttem, hogy most mihez lenne kedvem. Te mit tanulsz?

Amica: megy a név Neked is Kép

Moni: megmondom őszintén, hogy most nem is igazán tudom, hogy hányadik napon vagyok. Annyira eltereli a figyelmemet az ovi, hogy bár próbálkozunk, de nem számolgatok és mérek. Jó volt ez az otthon töltött egy hét, mert át tudtam magamban gondolni egy-két dolgot és rájöttem,hogy van már most is ezer dolog az életemben, amit lehet és kell is élveznem. Azt hogy mikor jön a második baba rábízom a sorsra, de valahol érzem, hogy nem kell sokáig várni. Olvastam én is más topicokat, de őszintén szólva éppen azért indítottam ezt, hogy a ma reggeli hőn és az esetleg képzelt hányingeren kívül, másról is lehessen beszélni. Én is nagyon vágyom a babára, de a mában kell élni, és megpróbálok annak örülni, ami már eddig is van. Ha még többet kapok az élettől az már ajándék.
A teszt egyébként lehet, hogy korai volt. Szokott késni?

Engi: én is úgy gondolom, hogy az ovi első heteiben nagyobb az idegi fáradtság fiamnál, mint a fizikai. De nagyon örülök, hogy sokat emlegeti, például ma is az mondta, mikor az apjától kapott egy baseball sapkát, hogy holnap ugye megmutattjuk az óvonéninek! Kép Na és ezért most lehet, hogy bolondnak néztek, de én régen agykontrolloztam és egy-két dolgot még ma is hasznosítok belőle. Az egyik ilyen dolog,hogy mikor fiamat elaltatom, elmondom neki, hogy Õ egy erős és okos fiú, aki feltalálja magát és meg tudja oldani a problémáit meg hasonló. Ártani nem ártok vele, ha meg tényleg igaz, hogy az agy ilyenkor is reagál az ingerekre, akkor talán még segít is neki.

Remélem holnap szebb idő lesz és lesz az oviban szabadprogram. Egyébként Ti hogy élitek/éltétek át az elszakadást a gyerektől? Én legszívesebben még otthon lennék fiammal és óvnám mindentől.

Szép maradék hétvégét Nektek és az ovikezdőknek kitartás!

Viki
viki30
 
 


Viki!
Nem szokott késni, mostanában inkább előbb jött meg. De eddig, amióta jobban figyelgetem magam, max. 1-2 napot késett, de többet sosem. Az is már rég volt. Szóval most várok. Előbb nem fogok tesztelni, mint amit megbeszéltünk az orvosommal, nem látom értelmét, mert tudom, ha neg. lenne tiszta ideg lennék a megbeszélt időpontig, mert előbb nem tudnék hozzá menni, mert szabin lesz.

Elszakadás.
Nekem nehéz volt, de teljesen más volt a második ygereknél. Martinnal már rég volt, de az a szerencse, hogy reggel a férjem vitte, ő mindig sírt, és így én nem tudtam volna otthagyni. Igaz, ez bölcsiben volt. Õ oviban is sírdogált még, ő nagyon érzékeny lelkű emberke, és ragaszkodó! Imádom! Ha nézitek a Szeress most!-ot, akkor az Olihoz tudnám hasonlítani.

moni
 
 


Vikinél meg simán ment minden, szeretett bölcsibe is, oviba is járni. De azért nehéz volt otthagyni! Szívesen lennék főállású anya! Csak de. vinném oviba, és akkor az egész du. a miénk lenne. Mondjuk Viki nagyon igényli a közösséget, Martin is, de nagyon jól elvoltunk itthon a nyáron!

moni
 
 

 
 

Szia Viki!
Én is mindíg bíztatom a Mártont és azt gondolom ezzel rengeteget segítünk neki. Ti már egy héttel előbbre jártok, mi holnap kezdjük a másodikat. Reggelente minden rendben, de ebéd körülre Márton nagyon elfárad és kicsit kesereg, de azért szívesen meséli, hogy mi új történt vele.
Õ már négy éves lesz októberben és örülök, hogy eddig vele lehettem.

Moni, köszi a meghívást a másik topikba, csak annyira pezseg ott az élet, hogy nem mindig tudnám követni a dolgokat. Meg talán stresszelne is, mert elkezdeném azonnal akarni a kistesót ami nem biztos, hogy jó lenne. Nekem is cisztám volt nemrég, nem akarok türelmetlenné válni hiszen itt a két még "kicsi" gyerekem.
Szép álmokat!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok,
egy gyors bejelentkezés:
hát ma reggel már egyáltalán nem tetszett fiamnak az ovi. Nem is akart elindulni és eljönni is csak úgy tudtam, hogy kivették a kezemből és nagyon sírt. Még az a "szerencse",hogy valószínüleg egy megfázás bujkál bennem és ezért kicsit kókadt vagyok a nagy elkeseredéshez is. Szóval otthagytam és fél 12 körül megyek érte.

Moni: fiam is nagyon érzékeny, és mélyen egyet értek Veled. Ha tehetném én is csak 4 órára adnám be és hazahoznám elalvás elött. Semmit nem vesztene. Hát már csak ezért is jó lenne, ha minél elöbb itthon maradhatnék újra babával.
Drukkolok a teszt miatt, szerintem amíg nem jön meg, addig van okod a reménykedésre. Nem érzel egyébként semmit?

Amica: nekünk is ez a második hetünk. Fiam is nagyon elfárad egy-két óra alatt, ráadásul ma korán kelt, így szerintem már most nagyon nyügi lehet. Na és náthás is, de mivel szorít az idő, így bevittem, hogy haladjunk. Kár hogy én nem tehetem meg most azt, hogy itthonmaradok vele és várok még egy kicsit.

A másik és a többi fogamzással kapcsolatos topiccal nekem is az volt a legnagyobb "problémám",hogy bár nem is írtam, de már az olvasásra is úgy rá lehet szokni, mint a narkóra. És tény, hogy gombóccal a gyomromban keltem akkor, mert már magamba beszéltem a többiek betegségét is. Nagyon összetartóak a lányok és sok erőt adnak egymásnak.

Na megyek, próbálok rájönni az egyik elfelejtett jelszavamra, mert anélkül nem tudok dolgozni...

Szép napot és a manóknak sírás mentes ovit kívánok!

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!
Nagyon kevés időm lett netezni,sajnos!
DE ahogy módom lesz rá jönni fogok!
Mindhárman náthásak lettünk Kép
Én a H.böszörményi Pedagógiai Főiskolán,Szociálpedagógus szakra járok,levelezőn.
Kicsit tömény volt a múlt hét,hiszen egész héten reggeltől-estig suliban voltam.Ágotát csak este láttam,kicsit nehéz volt,de most már együtt vagyunk ismét.
Most már csak vizsgázni kell mennem,igy neki kell ülnöm,olvasni,tanulni.Már neki is láttam az egyik tárgynak,e mellett 8 órás gyakorlatra megyek a héten,mert ez is kötelező.
Remélem ti jól vagytok,most megyek,mert fáradt vagyok!
Sziasztok,jó éjt mindenkinek!!!!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Végre visszatért ide az élet! Én is sikeresen összeszedtem egy náthát, viszont Csenge átaludta az éjszakát, így viszonylag elég kipihent vagyok.
Szomorúan olvastam, hogy nem igazán tetszik a gyerkőcöknek az ovi. Idővel mindegyikük megszokja, csak anyának nehéz elválni a síró gyermektől. Bár Emese nem különösebben ragaszkodó típus, azért nála is előfordult, hogy nem akart menni. Ilyenkor próbáltam rávenni, hogy rajzoljon az óvónéninek, és vigyük be a rajzot, mennyire fog majd neki örülni. Vagy vigyük be az éppen esedékes papírzsepiket a dadus néninek, vagy vigyünk új fogkefét. Vagy ha éppen kapott egy új játékot, akkor azt vigyük be megmutatni a többieknek, vagy az új rózsaszín pólóját. Szóval próbáltam valamivel felkelteni az érdeklődését. Persze ez sem mindig jött be, de végső megoldásnak ez is egy lehetőség.

Engi!
Az átalakítást tavaszra tervezzük. Mit csináltál a Gergővel? Szeretném a receptet!!! Nekem csak januárban telik le a 2 és fél év!!! Ha nem muszáj, akkor nem akarom addig húzni.

Én a 30. cn-on vagyok. Nekem annyira szokott csak pontos lenni, hogy a 28-35 cn között szokott megjönni. Ha a 35-ikig nem jön meg, akkor tesó lesz. Tehát még van pár napom. Most csak a Jónás nappal próbálkoztunk, kiderül majd, hogy milyen eredménnyel.

Már elhasználtam egy 100-as papírzsepit, úgyhogy inkább megyek szunyálni.
Jó éjszakát!
vica32
 
 


Sziasztok,
úgy látszik kezdődik a náthás időszak, mert minket is kerülget valami. Pontosabban fiamnak 2-3 napig elég erősen folyt az orra, még most is orrhangja van. Nekünk pedig inkább csak reggel folyik az orrunk.

Sapé: biztosan nagyon jó lesz a suli, én szerettem tanulni gyerek mellett, bár inkább addig, amíg pici volt. Késöbb egyre nehezebb volt, de kimondottan szerettem vizsgákra járni és készülni. Most kezdted a sulit? Hol lesz a 8 órás gyakorlat?

Vica: nagyon szorítok, hogy jöjjön a kistesó!!!! Mi az a Jónás nap?
Az oviba én is úgy csalogatom a fiamat, hogy felcsillantom elötte a lehetőségeket, amik az oviban várják. Autók, mese, játék az udvaron, na és a kutyusának mindig megigérjük, hogy aznap bevisszük, és ennél a komoly indoknál mindig feladja a tiltakozást. Ma reggel egyik pillanatban azt mondta nem akar menni, utána beszámolt róla, hogy mégis megy. Végülis nem akart elengedni, de ovónéni odajött és nem sírt mikor eljöttem. Fél 12 körül megyek érte megint. Még nem tudom ezzel az ottalvással mi lesz, ha ilyen ütemben haladunk, mert jövő héten meló Kép
Na és a másik dolog, hogy oviban ugye 3 körül felébresztik őket. Viszont fiam még mindig 1-től fél 5-ig alszik ovi után, így nem tudom hogy fogja kipihenni magát rendesen.

Itthonról még mindig nem tudok dolgozni, mert állandóan letilt a rendszer. Mire bemegyek dolgozni, meg is oldom a problémát Kép

Tegnap azon gondolkoztam, hogy nemsokára jön a tél, mikor korán sötétedik. Milyen kár, hogy akkor nem lehet majd játszótérre járni.

Nálatok a gyerkőcök esznek rendesen az oviban?

Most mennem kell, mert meg kell próbálnom belépnem ebbe a nyüves rendszerbe.

Sziasztok!
viki30
 
 


Sziasztok!

Mi is túl az első ovis náthán. Márton délben veszti el a türelmét és akkor sír ha meglát. De reggel azért rendben van minden.
Viki, egy gyors válasz a kérdésedre: még azt sem eszi meg amit itthon... remélem hamarosan befejezi ezt az éhségsztrájkot!

Rohanok!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk,és rohanok haza!
Gyakorlaton voltam,először egy gimibe mentünk,majd a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálathoz!Sokat irtunk,de jó volt.
Mind a hárman betegek vagyunk,én nagyon benne vagyok(minden ami a náthába belefér rajtam kijött)
REmélem ti jól vagytok!
Puszika mindenkinek!!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Mi újság kistesó ügyben?
Nekem megvolt a 3. napi vérvétel, jövő héten megyek HSG-re. Egyébként minden ok, még nem jelentkeztek az ovis bajok szerencsére.

moni
 
 


Sziasztok,
én is eltüntem egy kicsit, mert fiam szerda este belázasodott. Másnap már csak hőemelkédése volt, és mostanában múlik az orrfolyása. Ma megint ment oviba, anyukámék vitték, már nagyon kivácsi vagyok mit mesélnek ma. Mindenesetre fiam úgy kelt, hogy "anyu, ugye nem kell ma oviba menni" Kép

Amica: fiam is akkor pityereg, mikor megyünk érte. Úgy sajnálom, főleg hogy lassan ott is kell aludnia.

Sapé: jobbulást a családnak! Nálunk anyu volt nagyon beteg, utána pedig fiam lett náthás. Tetszik a suli? Tudsz tanulni?

Moni: mit mondtak a vérvételre? Mesélj majd, milyen volt a mai vizsgálat. Nálunk most várakozás van kistesó ügyben, csak az aggaszt, hogy mióta elkezdődött az ovi, nagyon rosszkedvű vagyok. Valahogy semmi nem tud felvidítani, rossz hogy nem találom a megoldást a problémánkra. Te hogy érzed magad a múlt hónap után?

Nézem majd az időjárás jelentést, mert hétvégén lemennénk Balatonra, de ilyen időben nem sok értelme van. Röhej, hogy ma anyukám már el kellett menjen sapkát vadászni a gyereknek. Bár végülis már majdnem október van...

Sziasztok és gyertek sürűbben!

Viki
viki30
 
 


Szia Viki!
Ma nem volt bőgés nálunk. Délben azért elkenődik, de majd csak jobb lesz. KIcsit hisztissé vált, inkább azt tapasztalom. Féltékeny lett piszkosul és párszor előfordult, hogy reggelre bepisilt, pedig már nagyon rés szobatiszta. Szóval dolgozik benne rendesen az ovi. Szerencsére nekem teljes a lelki nyugalmam ezügyben, mi lenne ha még én is paráznék???
Viszont a fogaimmal van rengeteg gondom, dokihoz járok röntgen ide-oda, jobb is, hogy még nincs kistesó a pocakban. Remélem hamarosan!!!!!!!!!

Ma mi is sapkát vettünk, de talán pár nap alatt megszokjuk, hogy ősz lett!Kép
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Viki!
Vérvételről majd 2 hét ill. 1 hónap múlva lesz eredmény, és nem ma voltam, hanem holnap megyek.

Az idő tényleg szörnyú, utálom ezt, és ez még csak rosszabb lesz...Kép

Amica!
Mi baj van a fogaiddal?

Sapé!
Jobban avgytok?

Vica!
Mi újság veled? Megjött?

Engi!
Rég jelentkeztél! Mizujs?

moni
 
 


Sziasztok!
Egy négy hónapos Natival babázok itthon, és NAGYON szeretnék neki testvért. Apuci gondolni sem akar rá. Én mág szoptatok, menszesz nulla. Valaki hasonló helyzetben?
Lorca

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca, nekem az első mensi helyett már a tesó jött, igaz akkor egy éves volt a nagyobb. Szoptattam még én is és másodszorra is egy év után jött meg, de akkor védekeztünk.

Viki!
Mizújs az oviban! Márton fiam nem eszik...KépKép és délben sír utánnam. Lehet, hogy ezért sem eszik, illetve egyszer igen, másszor nem, de tudja, hogy itthon meg úgyis főzök. Ördögi kör!!!!!!!!!!

Moni!
Ciszta gyanús az egyik fogam. (Már az isKépKép, a múlt hónapbann csak alapon volt egy a petefészkemben, de "vándorolnak"!!!)

Üdv!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok,
jajj, ez az ovi annyi munkát ad! Már vagy fél órája színezőket nyomtatok Kép) Hátha fiam kap ezért plusz pontot...

Két napja anyukámék viszik a fiamat, és azóta nem sírt, most anyukám sír Kép Ma akartuk ott altatni, de csak egy ovónéni van bent, így megkértek, hogy próbálkozzunk holnap. Na de ma mesélte anyu, hogy nem aludt semmit. Nem tudom mi van vele, de ezt múlt héten is eljátszotta 2x, pedig nem jellemző rá.

Amica: az evéssel fiam is így van, a levest még csak-csak megeszi, de utána tudja, hogy otthon várja a finom hami. Na de majd ha ottalszik, csak rájön, hogy nem jó üres hassal lefeküdni.
Jobban van a fogad? Mit fognak vele csinálni?

Moni: ne haragudj, de egészen biztos voltam benne, hogy hétfőn mész vérvételre. Túl vagy a múlt havi "megrázkódtatáson"? Érdekes, mert a múlt hónap engem is nagyon becsapott és emiatt sokat sírtam.

Hová tünt Engi? Hová tünt Engi???

Lorca: húú, 4 hónap után újra arra vágysz, hogy babás legyél? Ezek szerint jól alszik a manókád Kép Férjem eleinte nagyon akart még egyet, de másfél év után azt mondta, várjunk még. Akkor pontosan másfél éve nem aludtunk át egy éjszakát sem Kép De most már nagyon szeretnénk!

Ma még el kell mennem vásárolni és tankolni. Ilyenkor utálok még ilyen dolgokat is intézni, mert ez azt jelenti,hogy 6-nál elöbb nem érek haza. Mit főztök ma? Én csináltam tegnap este spenótot, de ma főzök májgombóc levest is a fiam kedvéért. Na meg egy kis túrós süti lesz vésztartalékként Kép

És képzeljétek, talán már meséltem, hogy van egy (meg még egy pár) őrült szomszédunk. Ez a pasi alattunk lakik és még be sem költöztünk, mikor feljött, hogy reméli jó vastag szőnyegünk van, mert nem bírja a gyerekricsajt. Azóta állandóan kopácsol és tiszteletét is teszi nálunk. Ezt tette tegnap este is. Már úgy nyitottam ajtót, hogy a fiam a bilin ül, úgyhogy meséljen mi a baj. Férjem mondta utána, hogy ha még egyszer feljön akkor elküldi már határozottabban melegebb éghajlatra. Már most is felhívta a figyelmét, hogy igazán kellemetlen, mikor vendégek vannak nálunk ő pedig kopácsol, ha a gyerekek játszanak. Elszólta magát az ürge, még a szomszéd házba is átjár rászólni valaki fiára, mert az a neveletlen kölök hangosan hallgatja a magnót. Hú, gyerekek csak mi ne legyünk ilyen unatkozó nyugdíjjasok!

Megyek lassan haza! Sziasztok!

Viki
viki30
 
 


Amica,
Nekem ez jól hangzik. Ha igy lenne, egész jól ellennék. Bár ha nem volt épp tervezett, jó kis sokk lehetett. Egyik kicsi másik pici...nem is tudom, hogy irigyeljelek, vagy megijedjek. Mindkettő.
Viki,
az utolsó átaludt éjszakám kb a terhességem 7. hónapjában volt. A kilenc hónapból kilencet émelyegtem, kb 7 rosszabb volt. Nekem nem jött be a 12.hét után majd elmúlik. Ha eszemnél lettem volna a szülőszobán akkor is akartam volna kistesót. Azóta Nati 2-3 óránként eszik, éjjel kb 3x kel. Ezenkívül mintababa. Csak most nem szereti a kiságyat.

Kép KépKép
lorca
 
 


Jaj,jaj!!!

Ezer bocs,szánom,bámom!!!!Igazából nagyszülőztünk egy hétig:Nagyon jó volt!!Tudjátok a távolság miatt ez nekünk ritkán adatik meg.

Szia Lorca!Üdv közöttünk!!


Viki!
Ne csodálkozz,hogy akkor nem sír akiskoma,ha a nagyi viszi oviba.Tőle nem olyan nehéz az elválás.

Kincső háha az égnek,jól eszik az oviban,gondolom ez a társaság varázsa:
Viszont Gergő "elromlott".Nyugtalanul alszik.Vajon mi lehet????Jöhet már a foga ennyi idősen???
Most is a karomban van talán így alszik legalább egy fél órát.

Vacsit is kéne készíteni,megpróbálom félkézzel.Kincsővel ment.

sziasztok!
engi
 
 


Szia Engi!
Mennyi idős Kincső? Ha ilyen fogas kérdéseitek vannak, nem lehet oly sokkal idősebb Natinál. Most lesz 4 hónapos.

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!

Kincső 5 éves?csak vele annak idején símán tudtam főzni félkézzel.Szükség is volt rá,mert elég sírós volt.
Gergő Nemsoká 4 hónapos, ő alpvetően jó baba.
Natinak nem viszket még az ínye?
engi
 
 


Sziasztok,
csak egy gyors levél, mert megint helyettesítek és sok a munka.

Képzeljétek, fiam tegnap már ott aludt az oviban. Nagyon megdicsérték, és ma újra próbálkozunk. Ma azzal csábítottuk be, hogy várják a barátai, hogy felköszönthessék, mert ma van a 3. szülinapja Kép Délután pedig otthon folytatódik a köszöntés, úgyhogy jó napja lesz Kép

Egyébként minden rendben van, bár kicsit náthás vagyok és úgy tünik ez a hónap nem sikerült.

Sziasztok és nagyon kellemes hétvégét!

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!

Viki!

Boldog szülinapot a Nagyfiadnak!!!KépKépKépKép

Sajnálom a nemsikerült hónapodat!KépKép:
Ez már tuti???

Most én is rohanok,rendbe kelll vágnom a lakást ,mert a hétvégére vendégeket várunk.Kép

sziasztok
engi
 
 


Engi,
Nem tudom, hogy viszket-e az ínye, a kezemet mindig is szivesen rágcsálta, sírni meg nem szokott, csak ha éhes. Ez gyakori, de azonnal abbamarad, ha kap. Fogai biztos még növőfélben sincsenek, azt azonnal érezném, vagy legalábbis kicsit nyálas lenne. Csak néha jön rá, hogy milyen jó is nyálbuborékokat fújni, szerencsére hamar ráun.
Nemsokára oltás. Brrrrrrrrrrr
Hogy álltok a kisággyal? Itt néha bojkott van. Most én vagyok nyerő, de néha megfordul.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

A Gergő nonstop nyálazik.Megállás nélkül.
Mi mástól lenne???
Azt ugye tudod,hogy 4 hónaposan 2 szurit kapnak?!?!Kép

A kisággyal még nincs baj,kop-kop-kop.Viszont mostmár határozottan igényli,hogy játszunk vele.Bár erre meg azt mondta a dédi( 92 Évesen),hogy ne csodálkozzak ezen,hiszen Õ is társas lény.El kell ismernem,igaza van.
Hány kiló Nati? mennyivel született?
Csinál már valamit amit a nagyköny és a védőnők elvárnak?
engi
 
 


Sziasztok,
hétvégén lent voltunk a Balcsinál, ami nagyon jól sikerül egy dolgot kivéve. Szombat éjjel iszonyúan belázasodott a fiam. Volt kúp, vizes borogatás stb. Sajnos Õ hajlamos erre: magas láz, amit nehezen lehet csillapítani. Szóval most itthonról dolgozom, mert még mindig vacakul van, nagyon erősen folyik az orra, a szemét is kamillázni kell és a fülét is fájlalja. Ez remélem csak azt jelenti, hogy a torka van begyulladva, de ma jön a doki, majd megmondja.

Engi: köszönjük a szülinapi köszöntést! Nagyon klassz volt az a nap, bent az oviban is volt köszöntés, büszke volt magára az én nagyfiam. Utána itthon folytatódott a buli. Na és most hétvégén lesz a nagycsaláddal az ünneplés, szóval nem panaszkodhat Kép Csak gyógyuljon meg addigra teljesen.
Másfél hete egy napra már belázasodott, de mivel másnap nem volt semmi baja, két napra rá bevittük újra oviba. Úgy látszik ez korai volt.

Nekünk nagyon szerencsénk volt a fogzással, onnan vettük észre,hogy fiamnak kinőtt az első foga, hogy mikor az ujjamat rágcsálta, éreztem valami recéset. De neki későn jött ki az első foga, már 11 hónapos volt.
Viszont ezt ellensúlyozta a rossz alvás, ami sokáig fennállt nálunk.

Meséltek arról, hogy nektek mi a foglalkozásotok és az hogy egyeztethető össze a gyerekneveléssel?

Most megyek, csinálom a munkám, hogy utána tudjunk menni sétálni egy kicsit. Már nagyon le akar menni a fiam, így teszünk egy kört.

Sziasztok és szép napot!

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!

Viki!
Hogy állsz a Jónás nappal????KépKép

Az én munkám semennyire nem egyeztethető össze a gyerekneveléssel.Sajnos én nem vagyok olyan jó helyzetben mint te hogy otthonról is tudsz dolgozni.
Nálam a 8 óra munkaidő sem működne,ha van sok meló előfordult,hogy akár éjjel 11-ig is dolgoztunk.
Na most ez 2 gyerek mellett nem műkszik.Sajnos,pedig nagyon szeretem a szakmám.
KépKép
Ide nem írnám le mit dolgozok,mert kicsi város ez a Vp.,és rögtön kitudódik ki vagyok a srácok nevéből is.
Szivesebben maradok titokban az ismerősök előtt,így olyan dolgokat is meg tudok veletek írni,amit egyébként nem kürtölnék világgá.
Ki tudja ki olvasgat bele az irományokba.
Nagyon hülye vagyok???KépKép

Egyébkent nálunk is Kincsőnek 10 hónaposan jött ki az első foga.Kép
Úgy tűnik,hogy a Gergő beelőz.KépKép

Te leírod mivel foglalkozol?

Képzeljétek,egy ismerősöm 16 hetesen tudta meg hogy terhes.Harmadik gyerek lesz.Semmi baja nem volt,Havonta volt mensije,nem is látszott rajta semmi mert kicsit molettebb.Azt érezt mikor megmozdolt.KépKép
Miután felszedte az állát a padlóról,elment dokihz.
Azt mondta nem hitte volna hogy egy baba ilyen észrevétlen tud maradni,az első kettővel 3 hónapig nonstop hányt.JÓ mi???

Sziasztok
engi
 
 


Engi: szóval lebuktam Kép Nem állok sehogy Jónás bácsival, a ciklus szerinti 28.napra teszi a termékeny napomat. Kép

Igazad van, az inkognitó nagy segítség abban, hogy az ember olyan dolgokat is kiadjon magából, amit ismerősök elött inkább titokban tartana. Úgyhogy hagyjuk az állás témát, de ha már én hoztam fel: én egy multinál dolgozom és ez sem egy gyerekbarát munkahely. Jó lenne valami olyasmit csinálni, ami mellett több idő jut a gyerekre, de még nem tudtam rájönni, hogy mi lenne az.

Írtam korábban, hogy a kolleganőm is 3 hónapos terhesen tudta meg, hogy terhes. Addig ő is menstruált. Ez olyan fura! Főleg,ha belegondolunk, hogy orvosilag mit jelent az, ha egy nő menstruál.

Na mennem kell.

Sziasztok.
viki30
 
 


Sziasztok!
Nati játszani szokott, akkor nyálas. Pl köpköd. szerencsére ritkán, ilyenkor az egész arca csorog. Szerintem babafüggő.
A doki meg volt elégedve, milyen szépen tartja magát. Fordulni nem szeret, kipróbálta, megy, azóta nem érdeklődik. Ülni viszont nagyon. Fogom a kezecskéit, akkor felhúzza magát, dülöngél majd ledől. Ilyenkor Moro reflex. Aztán kezdjük előröl. sokat kell vele játszani, igényli. Beszélek, brummogok, morgok, ugrálok stb. élvezi.
2 oltát???? Eddig se volt kedvem menni. Minek egyszerre?! A kombinált úgyis leterheli. Minek ezt még fokozni? Nem mindegy, hogy 5 vagy 6 hónapos koráig jár minden hónapban? A múlt havit még mindig érzem.
Nat egy XLes baba, kb 7.5kg, lehet, hgoy több.
Én tanítok, angolt, ami tökéletesen egyeztethető bébikkel. Ha akarok, mehetek vissza félállásba és az órarendembe is lehet beleszólásom. Ilyen nevekkel, hogy Flóra és Natasa, nem kell aggódnom az inkognitó miatt, aki akarja, tudja.
Irigylem azt, akinek a terhesség meglepetés. Én Natinál egy héttel azelőtt tudtam, hogy a teszt kimutatta volna.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!

Én is hamarabb tudtam mint ahogy a teszt mutatta,hogy lakik valaki a pocakban.
MOst egy kicsit megnyugtattál a súllyal kpcsolatban,mert én a kb. 6 és fél kilót baromi soknak gondoltam Gergőnél.
Kb Gergő is ilyesmit csinál,az ülés nálunk is a sláger,amit még imád az a zuhanás.Fogom a kezemben és mintha leejteném,zuhanás a szőnyegig.hangosan kacag neki.KépKépKép
A dédi meg agyvérzést kap mikor látja.
Dehát fiú gyerök ezt szereti.KépKép

Viki!

Csak be kéne azzal a 28-dik nappal próbálkozni,nemKépKépKép
Hátha!!!

Mennem kell elkészíteni az uraság ebédjét,mire felébred.
Mai menü: Õszibarack-krumplival.Ja és utána persze leöblíti egy kis tejjel.

Sziasztok
engi
 
 


Sziasztok,
Lorca: nyelv tanári végzettséged van? És hol tanítottál? Nekem is egy nagy álmom a nyelvoktatás, csak nekem nincs ilyen diplomám. De már gondoltam rá, hogy órákat kéne adni, csak így most nem lenne időm rá. Ez az itthoni munka is valahol egy lehetőség, de nagyon nehéz. Fiam már ki van készülve, hogy mindig lerázom, mert nem tudom annyi idő alatt megcsinálni a munkát, míg Õ alszik. És akkor még ott a háztartás.

Mi is rengeteget foglalkoztunk/unk fiammal és nagy öröm tud lenni, mikor már kapja a visszajelzést az ember, hogy nahát ez még tegnap nem ment, ma pedig már megy neki!

Engi: ne is mond ezt a 28. napot Kép Bár most késett 3 napot, és az utóbbi időben nem mondhatnám, hogy 28 napra jött meg. Ha igaz ez a holdnaptáras dolog, még az is lehet, hogy próbál visszaállni a menstruációm az eredeti idejére.
Én fiamat pár nappal a teszt elött éreztem, sok pisilés, hányinger. Vele nagyon hányingeres voltam.

Tegnap beszéltem a főnöknőmmel, még azt sem bírta kinyögni,hogy jobbulást a gyereknek. Imádom ezt a kapitalista életformát! Kép

De ma szép idő van és ennek kell örülni! Meg olyan jó itthon lenni a manókámmal!

Jók legyetek!

Még annyit a munkával kapcsolatban: szerintetek ahol nincs segítség, ott hogy oldja meg egy család, hogy mind a két fél (apuka, anyuka) napi 9-10 órát dolgozik? Úgy érzem a munkahelyemen, mintha csak én lennék valami földönkívüli, akinek ez gondot okoz Kép

Viki
viki30
 
 


Szerintem aki meg tudja oldani ennyi munka mellett a gyereket, annak nem kellet volna gyerek már az első lépésben. A tinikorra ez mind lecsapódik és visszaüt. Olyankor csodálkozik a kedves anyuka, hogy megy a gyerek a feje után. volt egy felmérésünk. Egyes szülők a kérdésre, hogy mennyiben az iskola, mennyiben a szülő nevel, az iskolára írtak 75/100 %ot. A gyerekeik pedig a kezelhetetlen típus. Szerintük. Sokkal nekem nem volt gondom. De nem nekem kell velük élnem.
Nyelvtanárim van, előtte 2 évig éltem Angliában, gyakran kijárok, sokat olvasok, írok angolul. Remek flexi munka. Segítség nélkül nem megy semmi, ez is apukafüggő.
Egyszer megkérdeztem gyerekeimet, mit szeretnének, a szülőt otthon, vagy egy autót a szülinapjukra. Miután megértették, hogy nem megy a kettő egyszerre, le tudtak mondani az autóról. Ezért én nem is fogok napi 9-10 órát dolgozni. Ha megtehetem. A párizsi is étel, nyaralni pedig lehet a nagyinál is.
Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!
Csak bekukkantottam. NAgyon sok a dolgom.
Viki, nálunk is volt egykis ovis nátha, egy napot tartottam itthon, de szerencsére elég volt.
Már kicsit jobban viseli Márton az új helyet, de még nem alszik ott.
Jó pihenést! Nekem még nem árultad el a tuti nevet!Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Hát erre régen jártam!Sajnos kevés időm jut netezni Ágota+a suli mellett.Jól vagyunk,meggyógyultunk.15 hós oltást megkapta,jól viselte.14kg 150 dkg 88 cm.
A suli jó,szerencsére 1 hetet jártunk,majd csak vizsgázni kell mennem.Az első már a hónap végén lesz,így tanulhatok gőzerővel.Ha segítségre szorulok gyerekelhelyezésileg anyukám jön el, vagy a párom marad itthon vele.
Remélem minden mama és baba jól van.
Amennyire olvasgattalak titeket,valaki jártas a jónás módszerbe?Tulajdon képpen mi ez?Mindenkinek lehet használni vagy csak annak akinek a ciklusa,mensije rendben van?

Majd még jövök!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok,
én is már nagyon rég voltam. Gyakorlatilag amióta elkezdődött az ovi, fiam azóta náthás. De a nagy baj,hogy múlt héten elkezdte fájlalni a fülét. 3x voltunk a Madarászban, de sajnos szombatra nagyon belázasodott, így fel kellett szúrni a fülecskéjét. Lassan egy hete alig alszunk, még mindig rosszak az éjszakái.

Remélem titeket elkerülnek a betegségek!

Sapé: Jónás módszerről és is csak annyit tudok, amit itt az egyik topicban olvastam. Le lehet tölteni egy grafikont, ami alapján látod, hogy mikor vannak a termékeny napjaid. Az alapja az a "módszernek", hogy akkor vagy termékeny mikor a hold állása ugyanolyan, mint a születésednél volt. Elvileg a baba nemét is lehet tervezni ezzel a módszerrel. Nekem egyébként rendszeresen a menstruáció idejére teszi a termékeny napokat.

Na most megyek, fiam már negyed 1 óta alszik és most már felkeltem. De legalább tudtam egy kicsit dolgozni.

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!
Rég írtam ide, bár rendszeresen olvasok. Mondjuk az utóbbi időben nem sokat írtatok?

Kinél Mi újság kistesó ügyben?

Nálunk egyenlőre még semmi.

Most táppénzen vagyok itthon vikivel, már egy hete, múlt pénteken belázasodott, 39 volt neki napig. Kedden már nem volt láza. AB-t kapott ma már jól van.

moni
 
 


Sziasztok!
Viki!
Én már hallottam olyanról,hogy mensi alatt javasolta az orvos,hogy legyenek együtt,mert így lehet terhes!Peteérése ilyen volt.Nekem szülés óta elég rendszertelenül jön meg, nem tudom,hogy ilyenkor alkalmazható-e!Sokaktól hallottam azt is,hogy nem is jó ez a módszer!Ezért volta kíváncsi a véleményetekre!
Jól vagyunk 10000-el tanulok,mindjárt mehetek vizsgázni!
Jó egészséget mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok,
3 hete tart a gyógyulási folyamat a füllszúrásból, de remélem hétfőn már mehet oviba a fiam. Általában otthonról dolgoztam, mert nem tudtam kire bízni a fiamat, persze a munkahelyemen ment az örjöngés.

Moni: mi most nem igazán tudtunk nagyokat alkotni kistesó ügyben, mert rengeteg ébren töltött éjszaka áll a hátunk mögött. Volt olyan nap, hogy férjem beszéd közben elaludt. Vizsgálataidnak mi lett az eredménye?

Sapé: nekem kicsit hosszabb a ciklusom szülés óta, de rendszeresnek mondható. Nem tudom mennyire megbízható a Jónás módszer, gondolom, akinek bejött azt monja jó, ellnekező esetben csak negatív lehet a vélemény. A lényeg, hogy ezzel ártani nem árthatunk magunknak és ez már nagy előnynek tudható be! Kép

Végre férjem nem dolgozik hétvégén, rég volt ilyen hétvége, amit együtt töltöttünk.

Húú, megettem a lencsefőzelékemet, de valami bűnrossz virslit hoztam hozzá. Kár volt kisérletezni.

Sziasztok!
viki30
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem járt erre senki! KépKépKép
Velem semmi új nincs, megvan a vérvétel eredmény, ami jó, most már csak a csodára várok. Elfogadtam magamban, hogy lesz valamikor, de nem most. Ennyi.

És veletek mizujs babaügyben?
Viki30?
Sapé?
Amica?
Lorca?
Engi?
remélem nem hagytam ki snekit! Csajok írjatok, legalább annyit, hogy megvagytok!

moni
 
 


Sziasztok!
Én is rég jöttem, kis türelmet kért tőlem a férjem. MAgyarul várunk míg nőnek a srácok és remélem hozzánk is jön a csoda.
Nagyon vacak napjaim voltak, az ovi sem megy zökkenőmentesen, na meg kicsit távoltartottam magam a témától ha már most nem is lehet.

Moni, miért menne csodaszámba a harmadik, mit állapított meg a vizsgálat, én teljesen lemaradtam...

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Amica!
Mert férjem eredménye nem lett jó.

moni
 
 


Moni, és menthetetlenül rossz, vagy idővel javulhat a helyzet?
Remélem az utóbbi és nemsokára jön a csoda!
Szép napot!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk,mert megyek tanulni!Vasárnap vizsgám lesz!
Baba ügy:Mérem az ébredési hőmet még mindig,és ha letelt a 3.ciklus is mehetek a dokimhoz vissza.Sajna elég rendszertelen a mensim.
Remélem ti jól vagytok!Ágota édi,szépen beszél,futkározik,élvezi a járkálás örömeit!
Puszika mindenkinek!

Kép
sapé
 
 


Amica!
Nem tudni még, mjad kiderül a köv. alkalommal, ha megnézik.

moni
 
 


Moni!
A megint megjöttben írtak régebben, hogy milyen készítményt lehet szedni, ha nem hallottál róla kérdezz rá.
Sajna én nem emlékszem pontosan...
Üdv!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Nehéz irogatni, ha nem jó a gép. Néha kedvem lenne kidobni az ablakon.
A rendszertelenül jön meg, még mindig nem olyan rossz. Én még a mindig nem jött megnél tartok. Ok, spórolok a betéten, de nem az igazi. Ráadásul némi dráma is volt itthon a nem akarok még egy gyereket és én meg igen jól összecsapott.
A Jónás módszerről csak golnolkodva annyi, hogy a holdon alapul, nekem pl 35 napos ciklusaim szoktak lenni. Melyik hold jár 35 naponként?
Lorca

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok Lányok!!

Hú,jó régen nem jöttem.Kép
Az utóbbi hetekben,vagy inkább hónapokban,igen nagy volt nálunk a forgalom.Valaki mindig jött,ami nem baj ,csak elég kevés magányos időm volt,így nem is tudtam leülni a gép elé.

Kincsőnek volt egy-szerencsére gyors lefolyású-mandulagyulladása.Most a szünetben pedig nyaral a nagyiéknál.Kép

Gergő sikeresen fordul hasra.KépKép
Nagyon tetszik neki,nem győzöm visszafordigatni mikor megunta,merthogy az nem megy neki.
Nem is értem nem könnyebb hasról visszagurulni???Kép
Na de sebaj! Szépen gömbölyödik,jó kis husi.
Kíváncsi vagyok a súlyára,a jövő héten mérik majd az oltáson.Kép

Moni!

Inszeminációval sem lenne jobb a helyzet?

Amica!
Mi a gond az oviban?

Viki!
Merre csavarogsz?

Sziasztok!
engi
 
 


Engi!
Megegyeztünk a férjemmel, hogy 2 évet várunk mindenféle ilyen dologgal. Addig meg nagyon szeretjük egymást!

Amica!
Garlic&Ginsenget szed most meg C vitamint. Előtte a Maca Vibet szedte, de pont az ellenkezőjét érte, elment az "étvágya", igy abbahagyta. Ezt a Megint megjöttben olvastam én is. Még lehet, hogy cinket szedünk, azt olvastam az mind2 félnek jó. Most nem vagyunk rajta ezerrel, és igy tök jó!

Lorca!
Nem értem, mi volt a dráma? Férjed nem akar?

moni
 
 


Moni,
Pontosan. Oly jó egyetértésben voltunn az egyenlőre még nemmel, hogy az utána mi lesz nem is foglalkoztatott. Igy egy kicsit későn derült ki, hogy homlokegyenese ellentétes az elgondolásunk. A jelenlegi egy majd 6 hónapos babó tökéletes és elegendő neki. Számomra is, annyira, hogy egy széria is jól jönne ebből a fajtából. De még addig se jutottam, hogy legalább menstruáljak. Pedig 30 felett nincs túl sok időm gondolkodni.
Engi, hogy ment Gergő oltása? Mi kutyául megszenvedtük. Naná pont akkor kellett két fogának jönnie, hogy ne legyen már olyan jó. Egy hete kapta, borogattam, de még mindig olyan a lába, mintha jól combonrúgták volna.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Az oltás.Ez érdekes volt.Másnap este lett hőemelkedése akkor kapott kúpot aztán nem is volt semmi baj.Viszont a bal combján még most is nagy kemény púp van.Nem fáj neki,de ott van.
Remélem el fog múlni.

Nekünk még nincs fogunk,viszont már kb. 2 hónapja szó szerint folyik a nyála.

Mekkorák voltatok a mérésen?
engi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: