Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Niki!

Fel a fejjel. Nekem egyszer azt mondta egy orvos hogy semmi hókuszpókuszt nem kell nézni, hõmérsékletet meg ilyeneket. Hanem minél többet kell akciózni, egész hónapban. Biztos vagyok benne hogy nagyon gyorsan össze fog nektek is jönni a baba.

Kedves Imola!

Én is ugyanígy vagyok. Nekem már csak egy hetet kell várni a szívhangra és én is alig bírom kivárni.

Kedves Fran!

Nekem már a várt menses elõtt több nappal hányingerem volt, fõleg akkor ha mozogtam, mentem az utcán. Emellett sokkal idegesebb voltam a szokotnál. Mostmár reggel is van hányingerem és ételundorom is.

Sziasztok:RÁGI
RÁGI
 


Niki!

Egyetértek Rágival. Ne akard annyira azt a babát, és meglátod egybõl össze fog jönni. Nem tudom hány éves vagy, de ne izgulj annyira. Élvezd az életed a pároddal, pihenjetek sokat. Ne csak akkor és azért szeretkezzetek, hogy baba legyen. Szeressétek egymást, önmagatokért, ne a babáért. Nem kell mindenegyes akció után tesztet venned, és én hõmérõzni sem szoktam ennyit mint te. Ha a baba úgy gondoja, hogy itt az ideje megfoganni, akkor meg is fog foganni. Fel a fejjel, és lazíts egy kicsi. Én nagyon megértem a bánatodat, de meglásd, legközelebb biztos sikerülni fog.

Netti
Netti
 


Kedves Niki!

Ne bánkódj! Ha megjött, akkor biztosan nem volt ott baba. Én is hasonlóan voltam, mielõtt a fiammal teherbe estem. Bár akkor véletlen volt, hogy nem védekeztünk egyszer, de minden terhestünetem megvolt, tuti biztos voltam benne, hogy jön a baba, és nagyon örültem. Erre mégis megjött 38 napra, és nem akartam elhinni, menzesz alatt is megcsináltam a tesztet, sõt, még orvoshoz is elmentem, de õ is azt mondta, nincs ott baba. Aztán a következõ hónapban (már tudatosan) viszont tényleg összejött.

Ne félj, neked is eljön az idõd, amikor beköltözik oda a pocakodba egy kismanó.

Mindannyian drukkolunk neked!

Szeretettel: Krisztina
krisztina (krisztina)
 

 
 

Kedves Niki!

Ne keseredj el, majd legközelebb összejön. Tulajdonképpen (elméletben) egyetértek Rágival és Nettivel, hogy ne akard olyan nagyon, nem kell ennyire görcsölni, de hát hogy lehet ezt betartani? Én megértem az izgalmadat. Én még csak jövõre tervezem a babát (február vagy március lenne az ideális - már ha ez ilyen kívánságmûsor lenne), de már most teljesen be vagyok zsongva. Mérem a hõmérsékletem, vettem fagyöngy teát, elolvastam a barátnõm összes babavárásról szóló könyvét, szóval tiszta dili. Ha az ember gyereket szeretne minden hónap egy örökkévalóságnak tûnik. De azért tényleg próbálj meg lazítani! Továbbra is szorítok Neked.

Kedves Imola, kedves RÁGI!

Nektek én is nagyon gratula! Továbbra is számoljatok be a fejleményekrõl. Nekem is gyorsabban telik az idõ, ha követem a Ti eseményeiteket. Egy-egy UH, egy-egy orvosi vizsgálat, mindig van mit várni. Külön köszönet érte, hogy megosztjátok velünk minden élményeteket.

Kedves Fran!

Neked is szorítok!

Sziasztok,
Edit
Edit
 


Kedves Niki!

Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, fel a fejjel, ha ez megnyugtat (bár biztos, hogy nem), ma reggelre nekem is leesett a hõm, és a hasam is fájdogál már elég rendesen. Szóval holnaora tuti megjön. Gondoljunk csak bele abba, hogy a következõ tüszõérésünk kb. a karácsonyi ünnepek idejére esik. Micsoda boldogság lesz, ha a szeretet ünnepe alatt fogan meg, és hidd el, akkor nem leszel stresszes, gondolom szabin leszel, az is sokat jelent, biztosan akkor fog sikerülni. Fel a fejjel. Ne szomorkodj.

Sziszi
Sziszi
 


sziasztok lanyok
eloszor is nagyon gratulalok imolanak es raginak na es persze minden babat varo kismamana. szeretnem, ha leirnatok, hogy hanyadik hetben jartok, persze csak ha nem tolakodo a kerdes.
niki neked pedig csak annyit, hogy ne legy elkeseredve, jovo honap-ujabb remeny. el sem fogod hinni, olyan hamar itt lesz es akkor majd milyen boldog leszel. es persze a tobbiek is akit babat terveznek, eljon mindennek a maga ideje.

sajnos en meg mindig nem tudok nektek biztosat mondani, ugyanis mult het csutortoken az eredmeny nem jott meg, mivel valami hiba csuszott a dologba, szoval ujra csak csutortokon tudom meg. a mensesem mar 15 napja "kesik" ugyhogy remelem azert mert baba van a dologban. egyre jobban emelygek na es az a mellfeszules... hat mit mondjak nem a legkellemesebb. de eddig eleg jol viselem a dolgokat igaz en meg csak az otodik het elejen jarhatok. hat roviden ennyit, majd meg irok addig is mindenkinek szep napot kivanok

sziasztok
ildiko
ildiko
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Niki! Ne szomorkodj, hamarosan itt van az újabb lehetõség, de letörten, kedvetlenül hozzáfogni sem lehet.Csatlakozva a többiekhez, én is azt mondom, hogy ne akard annyira. Én nagyon szurkolok Neked, meglásd hamarosan beköltözik Hozzád is egy pocaklakó!

Rági!Ételundorom nekem is van, sõt mindig attól félek, hogy pont attól leszek rosszul, amit éppen eszek. Már a kedvenc kajáim sem ízlenek :-(Csak magam elé képzelek valamilyen ételt, és máris felfordul a gyomrom....

Ildikó! Szorítunk Neked! De ha már feszülnek a melleid, az jó jel szerintem. Nekem legelõször az volt a legfeltûnõbb a menses késés után.... és én is az ötödik hét elején tartok.

Imola
Imola
 


Kedves Niki! Nagyon meg tudlak érteni.A férjem Pesten dolgozik, éppen évvégi hajtásban van, nem mindig tud naponta hazajönni ide vidékre. Egész hónapban mértem a hõm, figyeltem testem minden jelére,ami a peteérést mutatja. Sikerült is kiszámolni, melyik a kulcsfontosságú nap. A párom - igaz, csak este 11-kor - haza is jött, de egyszerûen nem jött össze a dolog! Kép Ilyen még soha nem volt...Kép Szóval, már fel is ment a hõm, vagyis nincs esély a teherbe esésre. Én is nagyon kiborultam,most már jobban vagyok. Majd csak sikerül! S ha már hõmérõzünk: Te hogy értékeled ki a görbédet? Már annyi ellentmondó választ kaptam ezzel kapcsolatban...
Puszi: Viráganya
Viráganya
 


Kedves Viráganya!
Hogy-hogy nem sikerült? Mi nem jött össze?
És hogy érted azt, hogy fel is ment a hõd? Én úgy tudom, ha felmegy és mielõtt meg jönne, nem esik le, akkor megfogant a baba.
Netti
Netti
 


Kedves Niki, Viráganya és az összes szomorkodó!

Ezt a rovatot én indítottam egy hozzátok hasonló kiborulás alkalmával.
Nagyon szeretnék már én is egy kis pocaklakót, párommal mindent meg is teszünk ennek érdekében, de semmi. Kép) ill. Kép(
Hiszek a fagyöngy teában, és ha ez nem így lenne nem is írtam volna meg.Viszont kezdek valamire rájönni: nem szabad görcsösen akarni.És nemcsak ezt, hanem az élet bármely területén legyen ez így.
Amikor csak idõm engedi bekukkantok ide, örülök azoknak akiknek jó hírük van. És bizony sokszor látom leírva azt a bizonyos véletlent.
Lányok!- ugyan már leírtam, de ha kell leírom még százszor:
"a vonuló felhõk felett örökké kék az ég"
Niki, Viráganya, hozzám hasonlóak!- gyerünk, mosolyogjunk és bízzunk:SIKERÜLNIE KELL!

Cili
Cili
 


Kedves Kismamák, és leendõ Kismamák!

Már régóta érdeklõdve figyelem az eseményeket, de még nem igazán mertem hozzászólni. Most rögtön kérdeznék is valamit tõletek: Szeretném ha ajánlanátok nekem magzatvédõ-vitamin. Kérlek aki tud róluk valamit írja le. Fajta, márka, típus... Kérdésem pedig az lenne, hogy tényleg nagyobb súlyú babák születnek ezektõl a vitaminoktól? És mik a tapasztalatok a már megszületett babáknál? (Akik szedték a vitamint)A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mi most már nem védekezünk, tehát bármikor teherbe eshetek. Szerintetek abba kellene hagynom a szoláriumozást, mert lehet az is hogy terhesen szoliznék, amirõl nem is tudok, vagy csak elég akkor abbahagyni amikor már késik a mensim, és a doki megállapítja a terhességet. Mert ugye akár hónapokig is eltarthat amíg összejön. Viszont ha a megtermékenyítés utáni napokban (mert amíg késik az ugye 2-3 hét) is szolizom, amikor már beágyazódik és osztódik a pete, tehát megfogant a magzat, akkor mi van? Elõre is köszönöm a válaszokat.

Erika
Névtelen
 


Sziasztok!

Gratulálok minden kismamának, a leendõ kismamáknak pedig üzenem, hogy soha ne adjátok fel, mert elõbb vagy utóbb összejön a várva várt apróság. Régóta olvasgatlak benneteket, valamikor régen már írtam is, de azóta sajnos nem történt semmi, most megint várakoznom kell, mert kb. 8 nap múlva kéne megjönnie.
Már nagyon izgulok, hátha most sikerült. Megkérdezhetném, hogy mik voltak a terhesség elsõ tünetei, és mikor jelentkeztek nálatok elõször?
Elõre is köszönöm a válaszokat
Éva
Eva
 


Kedves Mindenki!

Zsolt, köszi. Mindíg tudod, mit kell mondani. Igyekszem összekapni magam.

RÁgi! Akcióztunk eddig is, nem igazán tétlenkedünk. Szegény kicsi párom eléggé ki van "használva". És nem hordhat szûk farmert, a meleg vízbõl meg kiparancsolom a kritikus idõszakokban. Szóval igyekszünk, csak még nem sikeredett eddig.

Netti! 27 lettem nemrég, már ez is elég aggasztó számomra. Amúgy meg persze, hogy egymásért élünk, ez az egész lényege. Szerencsére imádjuk egymást, sosem volt problémánk, amit nem tudtunk volna megbeszélni. Pihenés? Az nem nagyon van mifelénk. Dolgosak a hétköznapok, az esték és hétvégék sajnos a tanulás körül forognak. Mindketten munka mellett járunk suliba, nekem a második, páromnak a negyedik diplomája lesz, ha végzünk. Szóval elég strapás a dolog.

Krisztina! Pont ugyanezt éreztem, mint Te. Százezer százalékig biztos voltam a dolgomban.

Edit! Olyan aranyos vagy! Én is teljesen bezsongtam már a még meg sem fogant babámtól. Gondolom, Te is könyvtárat nyithatnál már a szakanyagokból. ...

Sziszi!Remélem, nem jött meg Neked, legalább neked sikerüljön! A karácsonyi fogantatás szerintem is szép lenne, bearanyozná az ünnepeinket.

Ildikó! Mi a helyzet?

Imola, neked is köszi a folyamatos biztatást.

Viráganya! Ilyen nálunk is volt már, ne keseredj el, és NE HIBÁZTASD a párod, és magadat se. Ha ennyit dolgozik, nagyon fáradt lehet szegény, és lehet, hogy már csak aludni vágyott. Ez szerintem nem mindíg meg programozva, csak ha mindkét félnek kedve van hozzá.
Görbe: a mensesz elsõ napjától számított 14. nap körül esik le a hõd. Nekem álltalában 36,2-36,4 körülire. Ezek a jó napok, illetve a legjobb ezen napok legutolsó alacsony hõmérsékletes napja. Nekem ez 2-3 napig szokott tartani, tehát tudom, mikor kell akrobatikáznunk méginkább. Utána felmegy a hõm 36,8-37 körülire (a mostani hónapban végig 37-37,1 volt), és amíg meg nem jön a havi, ott is marad. Nekem a megjövetel napján esett le 36,4-re.


Cili, köszi neked is. Összefogunk, kitartunk, amig baba nem lesz.

Erika! Én Maternát szedek, jó, ha már a fogantatás pillanatában a szervezeted tartalmazza a megfelelõ vitaminokat. Nem mindenki szedi végig, mert valóban nagyobb babák születnek általa. De jó azért, mert kimutatták, hogy bizonyos fejlõdési rendellenességeket megelõzhetünk vele. Szoli: Én abbahagynám a helyedben, ha babát akarsz, de kérdezd meg a babanet orvosát.


MINDANNYIÓTOKNAK NAGYON KÖSZI MINDENT, és örülök, hogy ennyien válaszoltatok, biztattatok. Tényleg köszi!

Niki
Niki
 


sziasztok lanyok
van egy nagyon-nagyon jo hirem. ma reggel elvittem a vizeletem a laborba es a laborans holgy azt mondta, hogy delutan elmehetek az eredmenyert, pedig en azt hittem, hogy leghamarabb csak csutortokon fogom megtudni. na es az eredmeny
p o z i t i v
lett. hat mit mondjak most velem madarat lehetne fogatni, olyan boldog vagyok. ugy kivanom minden babat tervezo kismamanak ezt az erzest, de en biztos vagyok benne, hogy nemsokara ti is eldicsekedhettek vele. sokkal hamarabb mint gondoljatok. hat most orulgetek egyutt a ferjecskemmel. remelem nem lesznek semifele komplikaciok es egeszseges gyermeket fogok szulni, ugy 8 honap utan.majd folyamatosan fogok irni tovabbra is.kedves babat tervezoknek fel a fejjel.
mindenkinek szep napot kivanok

ildko
ildiko
 


Ildikó!

GRATULÁLOK!
Meg a párom is!!!

Ne aggódj, egészséges lesz, nem lesz semmi baj. Annyira irigyellek !!!

Niki
Niki
 


SZia lányok!

Elõször is gratulálok a pozitiv eredménnyel büszkélkedõknek! Tök jó érzés lehet...

Nekem számításaim szerint a mai nap környékén lehet a peteérésem, úgyhogy az esti programunk adott Kép
Aztán karácsonyra, pontosabban dec. 27.-ére kiderül, hogy eredményesek lettünk-e.
Hát én ezért várom nagyon a karácsonyt. Azért jó a decemberi hónap, mert sokkal gyorsabban telik, mint a többi...ünnepek, ajándék vásárlás...jobban el van foglalva ilyenkor az ember és nem agyal annyira...legalábbis én igy vagyok ezzel. Tényleg nem szabad csak a babára koncentrálni, mert csak rosszabb lesz, meg hosszabb is. Én tudatosan elhessegetem magam körül az ilyen gondolatokat, miközben persze én is csak erre gondolok lexivesebben...persze nem megy mindig.
A hõmérsékletem eddig össze vissza volt, de tegnap és ma reggel 36,1-et ill. 36,2-t mértem. (14., 15. nap) ennek igy kell lennie? Akkor van peteérés? Remélem holnap reggelre felmegy a hõm...
Szorítok mindenkinek!

Szijasztok, Lara
Lara
 


Szia Mindenki!

Én már egy 14 hónapja gyakorló anyuka vagyok és szeretném megosztani veletek, hogyan estem teherbe, hátha segíteni tudok vele a gyermeket kívánóknak!
1. Kb. a teherbeesés elõtt 3 hónappal elkezdtem szedni az Elevit terhességi vitamint,mert állandóan felfáztam és abban reménykedtem, hogy ily módon helyre pofozhatom immunrendszeremet.
2. Min. heti 2x jártam tornázni.
3. Mivel hagyományos gyógyszerekkel nem tudták elmúlasztani a felfázásomat (már elég volt, ha kinéztem az ablakon a hidegre!), homeopátiás kezelésre jártam. December elején kezdtem és egy hónap alatt rendbe jöttem, valamint január végén megfogant a baba! (Egyébként soha nem védekeztem különösebben, ugyhogy vagy szerencsém volt eddig, vagy nem vagyok egy könnyen teherbe esõ típus.)
4. Nem nagyon gondoltam arra, hogy teherbe essek, de valahogy bennem volt, hogy most már nem gond, ha jön, szóval nem görcsöltem miatta.

Ennyi, nem valami csodamódszer, de ha valakinek így bejön, akkor már megérte leírni.

Detti
Névtelen
 


Kedves Ildikó!

Eggyáltalán nem tolakodó a kérdésed. Nagyon örülök hogy érdeklõdsz. Én nyolc hetes terhes vagyok és most sajna elég nehezen viselem: hányinger, ételundor, haspuffadás, hasmenés. idegesség. A mellfeszülés volt szinte nekem is az elsõ tünet, amibõl tudtam hogy valami történik bennem. Tudod még mi volt? Most hogy így gondolkozom az elsõ tünet az volt hogy a mellbimbóm erõteljesen elõreugrott ha hozzáértem vagy hideg hatására. Nézd meg a tiéd hogy reagál, annyira más mint amit eddig tapasztaltam hogy szarintem nyugodtan lehet a terhesség 99,9% os jelének venni.

Lányok: ezt a mellbimbó dolgot nektek is javaslom megnézni, ha gyanakodtok hogy terhesek vagytok.

Kedves Imola!

Az ételundorral teljesen így vagyok én is. Eddig minden nap én fõztem az ebédet a férjemnek. Most ez nem megy, mert már a gondolatától is undorodom hogy alapanyagokat vegyek és fõzzek. A múltkor majdnem elhánytam magam az utcán a boltba menet. Elképzeltem mit fogok venni a kajához. Estére hálistennek ez elmúlik és bepótolom az ebédet is.

Kedves Erika!

Én Elevit-et szedek, plussz magnéziumot. A dokim azt mondta hogy a vitamin nélkül is elveszi a baba ami neki kell, de neked viszont rosszabb lessz, mert a mamának is szükséga van a vitaminokra, az erõre. Szerintem szükség van rá, persze nem szabad tulzásba esni és csak azt szabad amit az orvos ad. A szolizással kapcsolatban megértelek. én ugyanígy voltam a szaunával. Végül úgy döntöttem hogy abbahagyom.
RÁGI
 


Kedves Niki!

Az én párom is teljesen ki volt használva, még mindig böjtöl miatta. ( sajnos) Annyira humánus velem hogy azóta sem vesz fürdõt mert tudja mennyira imádok fürdõzni és nem akar csábítani.

Kedves Imola!

Csak most olvastam a jó hírt:GRATULÁLOK

Kedves Lara!

Szorítok neked karácsonyra, és minden baba várónak.

Sziasztok:RÁGI
RÁGI
 


Kedves Mindenki! Szuper aranyosak vagytok! Drága Ildikó, nagyon-nagyon gratulálok!

Kedves Lara! Most már végképp nem értem ezt a hõmérõzés-dolgot Kép , pedig több könyvet is elolvastam már ezzel kapcsolatban. Szóval: én úgy tudom, a hõemelkedés már egy másik hormon aktivizálódását jelenti, vagyis a hõ megemelkedése elõtti 4 nap valamelyikén lehetséges a fogamzás. Vagyis: ha ma akcióztok, és holnap még nem megy fel a hõd, az csak azt jelezheti, hogy tényleg kifogtad a peteérés napját. Ha holnapután vagy azután reggel magasabb értéket mérsz, tuti, hogy jó idõben áldoztatok a szerelem oltárán. Szerintem a hõemelkedés elõtti este már kevésbé alkalmas a fogamzásra. De lehet, hogy nem mindig van így...Sok sikert! Puszi: Viráganya
Viráganya
 


Sziazstok!

Kedves Ildikó! GRATULÁLOK! Nagyon irigy vagyok ám rád. Kép

Kedves Erika! Én Pregnavitot szedtem. És nem lett nagy babám (csak 3 kiló) de nagyon egészséges. És most már nagyon nagy (sokan 3 évesnek nézik, pedig csak 2) Kép
Hajni
 


Kedves Lányok!

Most már én sem értem a hõmérõzést, azt hittem, aznap kell, amikor felmegy 37 körülire. Az írásaitokból azt olvasom ki, hogy a peteérés 36.5 körül van. De hát honnan tudja akkor az ember hogy mikor van a peteérése? Azt nem tudhatja hogy másnap fel fog-e menni vagy nem??

Netti
Netti
 


Niki!

Ezek szerint a menzesz megjövetelére leesik a hõ. Ezt még tapasztaltam én is. Utána a mensi elsõ napjától ismét fel kell mennie a hõnek, hogy a 14. nap körül, a peteérés idejére leessen??

Netti
Netti
 


Sziasztok!
Gratulalok minden friss kismamanak! En az Elevitet szedem, 5 eve amikor a Martinnal voltam kismama akkor is ezt szedtem, de csak amig be nem toltottem a 3. honapot. Most is ezt ajanlotta a vedoneni az OCSK-ban. Tovabb nem is szedem most sem. Martin nem volt nagy baba 48 kg es 3200g.
Moni
Moni
 


SZiasztok!

Ma megmértem megint a hõm...36,0 ...egyre kevesebb...lassan kihûlök :-DDD
Viráganya, ha hiszed, ha nem, a te szavaid tartják benne most az erõt! komolyan!

Netti én a hõmérõs dolgot úgy tudom, hogy:
A hõmérséklet emelkedése csak utólagos információt nyújt a peteérésrõl. Szóval ha felmegy a hõmérséklet, akkor a peteérés már megtörtént.
Tehát a fogamzásra a hõmérséklet megemelkedése elõtt van a legnagyobb esély, de a hõmérsékelet emelkedés napja sem elhanyagolható azért.
Szóval úgy van, hogy a ciklus elsõ felében, vagyis a menstruáció elsõ napjától számított két hétig a hömérséklet 36,2-36,4 körül van aztán félidõben a 14.nap körül lemegy 36,0-36,2 környékére..pár napig ott marad és utána egybõl felugrik 36,7-37,0 körülre, és fenn is marad a hõmérséklet a következõ menst.napjáig...akkor ismét leesik. HA nem esik le a hõmérséklet akkor sem, akkor terhesség gyanúja áll fenn Kép
Tehát a fogamzóképes napok a hõm. felugrása elõttiek, és az a nap amikor a hõm. felugrik.
Na. remélem nem irtam túl bonyolultan...

Nekem meg az a gondom, hogy már 3 napja 36,0-36,2 körül van a hõm. és nem akar felugrani, pedig ma már a 17.napján tartok a ciklusnak.
Remélem holnap már "melegebb" leszek :-))))

SZijasztok, Lara
Lara
 


Szia, Lara! Elmondásod alapján nagyon nagy esélyed van arra, hogy már valami történik Benned...Kép! Kedves Többiek! Van-e valaki, aki próbálta a pg 53 ovulációs tesztet? Kíváncsi lennék a tapasztalataira...Mindenkinek puszi: Viráganya
Viráganya
 


Viraganya, Netti!
Van errõl két jó kis diagrammom, ha adsz-tok emilt, beszkennelem, és átzavarom.
üdv Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt! Nagyon köszi!!!
perl@coder.hu
Puszi: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok Lányok!

Ildikó tiszta szívbõl gratulálok! :-)))))

Rági! Az ételundorom napról-napra fokozódik, és már nem igazán tudok a konyhában tartozkódni. A fõzést a párom intézi. Hétfõn este késõn jött haza, és fõztem neki vacsit, de megkóstolni nem mertem. :-))
Rengeteg ásványvízet iszom, és persze rengeteg a vizeletem, ami nem olyan rossz, legalább nem vizesedek el.
A másik, hogy rengeteget alszom, állandóan álmos vagyok.Félek, hogy ez már kóros.Volt régebben is aluszékonyságom, akkor vashiányra gyanakodtak. Szerinted nézessem meg a vérképemet? Egyszerûen este 6 után érzem, hogy összeesek a fáradtságtól, miközben napi 10 órát alszom...eddig a 7 óra is bõven elég volt....mit tegyek????

Imola
Imola
 


Zsolt!

Nekem is küld el légyszives a diaggrammot! Köszi!
Sziszi
Sziszi.
 


Sziasztok!

Ma reggeli hõm. 36,3...hihetetlen, ez már a ciklus 18. napja és még mindig ilyen alacsony :-((
Úgy tûnik nekem nem félidõben van az ovulációm..

Zsolt! lécci küldd el nekem is a diagrammot!
kiss_lara@yahoo.com

Voltam tegnap dokinál. Megkérdeztem a hõmérsékletes dolgot. Õ is úgy mondta, ahogy én eddig tudtam, hogy a hõmérséklet megemelkedés csak egy utólagos információt nyújt a peteérésrõl. Tehát a hõm. megemelkedése elõtti napok a termékenyek.
A hõm. emelkedését a sárgatesthormon megjelenése okozza a szervezetben, ha pedig már a sárgatest jelen van, az azt jelzi, hogy a pete már kiszabadult a tüszõbõl, vagyis, hogy megtörtént az ovuláció.
A lényeg tehát az, hogy a hõmérõs móccerrel csak utólag fogjuk megtudni, hogy jó idõben voltunk-e jó helyen.

Imola! Az, hogy most fáradékonyabb vagy, az teljesen normális. Most magaddal foglalkozz és pihenj minél többet, a fáradékonyság a könyvek szerint a 12. hét után csökken. Én a helyedben nem a házimunkával foglalkoznék, hanem a lehetõ legtöbbet pihennék, most senki nem fog csúnyán nézni rád, ha nem csillog-villog a lakás.

SZiasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!!!
A fáradtsággal én is uyanígy vagyok és persze a fõzéssel is. Nincs gusztusom hozzányúlni a husikhoz, sõt, még a zöldségekhez se, úgyhogy vagy félkész kajákat fõzök vagy a párom aprítja a belevalókat. Pedig régen annyira szerettem fõzni!!!
Zsolt, légysz nekem is küld el a diagrammot!!! Köszi elõre is!!!
maiori@drotposta.hu
Kata
Kata
 


Lányok!

Hogy szúrjátok be az e-maileket? Nekem nem sikerült. Azért remélem Zsolt küldesz nekem is diagrammot. Puszi

Sziszi
Sziszi.
 


Sziszi!
Hogy szúrjuk be az e-mail cimeinket?
Hát eccerûen begépeled és kész, vagy a hozzászólás után amikor beirod az azonosítódat, töltsd ki az e-mail cim mezõt is. Zsolt vagy aki akarja majd a nevedre klikkelve meg fogja látni a cimed.
Szia, Lara
Lara
 


Szia, Lara!
A hõd alakulásával kapcsolatban az a tanácsom, hogy ma is lépjetek akcióba. Valószínûleg tolódik a petesejted kiszabadulása (ez lehet pszichológiai okok miatt is, lásd babavárás miatti izgalom). A kérfi sejtjei ugyanis 24-36 órát élnek. Vagyis azért legyen "tartalék"!Minden jót, nagyon szurkolok!!!
Viráganya
Viráganya
 


Kedves Imola!

Szerintem minél hamarabb nézesd meg a vérképedet. Lehet hogy vashiányod van.


Puszi:RÁGI
RÁGI
 


Jó reggelt lányok!
Ahogy a cím is szól, ami alatt levelezünk, ma megint megjött, holott számításaim szerint csak 2 nap múlva kellett volna. Teljesen magam alatt vagyok, annyira reménykedtem, hogy esetleg most sikerült. A hõmérsékletmérés a hétvégén kimaradt, így nem volt semmi intõ jel, ezért elég rosszul érintett ma hajnalban a látvány. Legszívesebben bõgni lett volna kedvem, és most is még sirhatnékom van, azért mert megint csalódnom kellett. Nagyon örültem volna, ha végre én is jó hírekkel szolgálhatok, de úgy látszik nekem még küzdeni kell a piciért egy kicsit.
Ne haragudjatok a siránkozásomért, de csak nektek és a férjemnek tudom ezeket a dolgokat elmondani.
A többieknek nagyon szurkolok! Sok sikert!

Éva
éva
 


Sziasztok!
Zsolt legyszi nekem is kuld el a diagrammot!
kom@savaria.hu
A PG53 nekem mindig azt mutatta, hogy nem, es megis itt lapul a pocakomban a baboca. Ez akkor ciki, ha pont az ellenkezo miatt hasznaltam volna, tehat azert, hogy ne legyen. Kép
Eva, fel a fejjel, nekem sem az elso honapban jott ossze, most mar aprilis ota nem szedtem gyogyszert, igaz, csak augusztus ota akcioztunk celiranyosan, de csak nemreg jot ossze.
Moni
Moni
 


Lányok!
Teljes elkeseredésben vagyok. Már a ciklus 22.napján tartok és a hõmérsékletem még mindig 36,0 és 36,3 között van. Miért nem akar felmenni? Lehet hogy MÉG MINDIG nem volt tüszõrepedés???
Nekem mindig rendszeres szokott lenni, ezért vagyok most kiakadva.
Ha nem lesz tüszõrepedés, akkor nem is fog megjönni??? Csak azért kérdem, mert nekem még sosem volt olyan, hogy nem jött volna meg...
Lehet, hogy ebben a hónapban nem érett meg petesejt?
Kép((((
Sziasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Lara! Szinte biztos, hogy ebben a honapban nem volt eddig peteeresed. Kép Nekem is volt ilyen. A peteeresnek es a menstruacionak nincs koze egymashoz. Attol meg van menstruacio, hogy nincs peteeres.
Moni
Moni
 


Kedves Lara! Nem lehet, hogy rosszul méred? Komolyan, nekem volt már ilyen (a homéro adta fel a szolgálatot, mindig ugyanannyit mért). Szerezz be hitelesíto homérot!
Ám ha mégis ennyi, akkor biztos, hogy még nem volt peteérésed. Azzal biztatnálak, hogy amikor a kislányomat terveztük, nekem csak a 24 (!) napon volt hoemelkedésem, vagyis kb. a 22-23. napon foganhatott, és egészséges, gyönyöru 4 éves most. Szóval: a petesejt kiszabadulását bármilyen megterhelés, idegmunka meggátolhatja, tehát próbálkozzatok!
Sok sikert, puszi: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok!

Moni! Mostmár kezdem magam beleélni,hogy nem volt peteérés és abba, hogy talán majd a következõ hónaptól, újra beáll ismét a renceresség.
Viráganya! A hõmérõm szerintem lyól mûxik, mivel esténként(kínomba már este is mérek) a hõm 36,6-36,8 körül van.
Amit irtál, hogy neked is csak a 24. napon történt a hõmérséklet emelkedésed, ez az egyetlen vigaszom...komolyan... ma reggel is, mikor tapasztaltam a 36,4 fokot, rád gondoltam, hogy talán majd holnap, hiszen neked is késõbb emelkedett meg.
A petesejt kiszabadulásának késését szerintem a 23 nappal ezelõtt elkezdõdött spontán vetélésem okozhatta, ami szerintem felborította az eddig rendszeres ciklusomat.
De a te példádból(bár veled elõzõleg nem történt ilyen szörnyûség) merítek most erõt, és ez az egyetlen biztatómKép

Sziasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Lara, hogy tovabb vigasztaljalak, a mostani pocalkalom nekem is a 20-21 nap korul fogant, es addig nekem is lent volt a hom, panaszkodtam is miatta, es mar bele is torodtem, hogy megint nem lesz semmi. Errol olvashatsz a november kozepe koruli irasoknal az Ami a terhesseg elott van c. topicban. Es tessek, mar 8-9 hetes vaygok. Fel a fejjel, es meglasd nemsokara ismet lesz alberlod!
Moni
Moni
 


Sziaszok!

Szerintetek a 36.6 az le van esve? Ugyanis 6 napja kellett volna megjönnie.

Erika
Erika
 


Lara, írtam az Ami a szülés előtt van topicba neked.
Erika, előtte mennyi volt? Ahhoz képest lehet tudni, hogy leesett-e.
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!
Moni! tényleg? neked sem a 14.nap körül volt a hõemelkedésed? 20-21. nap körül? tök jó!
Esküszöm, most úgy örülök az ilyen hireknekKép
Most mindjárt át is nézek abba a topicba és elolvaslak!
Erika! 36,6 elõtti napokban mennyi volt a hõmérsékleted?
Köszi, szia, sziasztok, LAra
Lara
 


Erika! Szerintem baba van a dologban! Csinalj egy tesztet, es akkor biztosan fogod tudni. De ha a lenti hod 36.2 korul volt, akkor szerintem szinte biztos a kismamasag!
Moni
Moni
 


Sziasztok!
Moni!
Ha jól olvastalak, neked egész novemberben a hõmérsékleti görbéd meg sem mozdult? Végig lenn volt, csak az utolsó pár napban ugrott fel?
Mert irtad november vége felé, hogy úgy érzed, hogy most összejött. Akkor már a hõmérsékleted is fenn volt?
Asszem kezd visszatérni az életkedvem, hála nektek!
Sziasztok, Lara
Lara
 


November 14.-e korul ment fel 36.8-ra, es ott maradt akorul. Nov. 22-en csinaltam az elso tezstet a varhato menstruacio elott egy nappal, es pozitiv lett! Kép Tehat a ciklusom vegen ment csak fel, addig lent volt, es ossze-vissza ugralt. Most mennem kell, mald csutortokon leszek legkozelebb netkozelben, mert holnap anyanapon leszek, a Martineknal az oviban lesz karacsonyi unnepely. Lara a cimem par sorral fentebb van, ha gondolod irhatsz mailt, es megprobalok lelki tamaszod lenni es segiteni, valaszolni a kerdeseidre. Otthonrol inkabb csak levelezni szoktam, de azt rendszeresen, a netezes eleg draga! Varom leveled!
Moni
Moni
 


Kata!

Volt 36.2 is az elején, de volt 37.1 is. Bár akkor kicsit meg voltam fázva. A 36.2-hez képest nem esett le.

A 2-3 hetes tünetek kinél milyenek voltak?

Era
Erika
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: