Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálunk minden változatlan, két hét múlva lesz a második sperma vizsgálat, majd az andrológiai vizsgálat.

Nyuszifül! Teljesen egyetértek Veled abban, hogy Ti is alig vártátok a vizsgálatok végét. Mi is így érezzük, bárcsak már lennénk túl mindenen. A kapcsolatunk is teljesen megegyezik a Tiétekkel, eddig is nagyon jól működött a házasságunk, de most még jobban összetartunk és támogatjuk egymást mindenben.

Azért nekem vannak elég rossz napjaim, mikor meglátok egy terhes kismamát v. babakocsit tologató anyukát, sőt a múltkor összefutottam egy régi évfolyamtársammal, aki nem túl lelkesen közölte, hogy nem tervezték, de már a harmadik babáját várja, mert ’becsúszott’. Hát, ilyenkor eléggé össze kell szednem magamat, hogy ne bőgjek. Nálunk senki nem tud a problémánkról, a szüleinknek sem mondtuk el, annyit tudnak, hogy csak lombikkal lehet babánk. A barátaink meg úgy tudják, hogy én még mindig a karrieremmel vagyok elfoglalva és nincs időm szülni. A párommal úgy egyeztünk meg, hogy ha donoros babánk lesz, az a kettőnk titka marad.
Olyan érdekes, de szinte teljesen beletörődtünk és elfogadtuk a donoros megoldást, pedig még hátra van a here biopszia, ahol akár találhatnak a hereszövetben vmit, habár a párom nagyon pesszimista ezzel kapcsolatban. Szerinte eddig már épp eleget reménykedtünk, az első spermavizsgálat óta folyton azzal bíztattak, hogy biztos hormonális probléma, majd elzáródás, végül genetikai. Aztán mikor sorra kaptuk a negatív leleteket, akkor már láttuk, hogy nagyon kicsi az esélye a közös babának. Hát, majd meglátjuk!

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Jó hétvégét mindenkinek

Princesss
Szerintem jó hogy azért kezditek elfogadni a donoros gondolatokat is. De szerintem nektek még jó esélyeitek vannak vagyis van még remény hogy biopsziával találnak, mert ha jól emlékszem akkor már az ondó folyadékban is voltak előalakok, nálunk semmi nem volt benne de reménykedtük, de persze azért már ott motoszkált a donor is, ügye már csak azért is mert nem volt semmi. De mint írtad nektek már ott is vannak előalakok, szerintem tutira fognak találni minimum annyit amennyi kell a biopsziánál. Úgyhogy fel a fejjel, és addig is csak pozítívan gondolkodni.
És két hét múlva hol csinálják a spermavizsgálatot?

Szia

Erika

Ui: csak pozítívan gondolkodni

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika! A Czeizelhez megyünk sperma vizsgálatra, mikor megkaptuk a genetikai leletet, már kértünk is rá időpontot. Igyekszünk pozitívan gondolkodni!

Üdv: Princess
princess
 
 

 
 

Sziasztok!

Princess!
Ha úgy érzed, hogy erősíti a kapcsolatotokat a dolog, akkor előbb utóbb minden rendben lesz. De talán most vagytok a legnehezebb időszakban, mikor az ember először szembesül a problémával és egyszerre rázúdul minden. Ezt senkinek sem könnyű feldolgozni és nem is megy egyik napról a másikra, különösen mikor még mindenféle vizsgálatokra is kell járni, köztük olyanra, mint a biopszia. Szóval nagyon megértem, amit most érzel. Nálunk az első spermavizsgálat előtt egy héttel derült ki, hogy a sógornőm babát vár. Náluk szintén csak úgy becsúszott, mi meg már másfél éve próbálkoztunk sikertelenül. A legrosszabb az volt, hogy igazából éreztem, hogy most nagyon kellene örülnöm a boldogságuknak, mert már ők is nagyon megérdemelték, de egyszerűen nem ment. Aztán kiderült a mi problémánk és úgy éreztem, hogy elértünk a gödör fenekére. Akkor nekem is nagyon nehéz volt minden találkozás kismamákkal és kisgyerekes családokkal. Nem is nagyon kerestük a társaságot, inkább csak magunkra figyeltünk.

Szóval ne aggódj, egyszer vége lesz ennek a szakasznak, addig pedig sok sok kitartás kívánok nektek! Sajnos rossz napjaid a vizsgálatok után is lesznek, de egyre ritkábban. :wink: Másrészt akkor is lennének rossz napjaid, ha nem lenne ez a problémátok, csak akkor más miatt. :( Mi azóta, ha párokat vitatkozni látunk számunkra teljesen értelmetlen dolgokról, mindig azt is látjuk, hogy mi a gyerekeinket valószínűleg meg fogjuk kímélni ezektől a buta vitáktól, mert egyszerűen az élet rákényszerített minket, hogy hogyan kell rangsorolni a dolgokat és sokkal elfogadóbbak lettünk egymással is.

A karrier téma nekem is ismerős, nekünk a tágabb család egy része szintén azt gondolja, hogy túl karrierista vagyok és biztosan azért nincs még gyerekünk. Egy része (akik folyton kérdezősködtek) csak annyit tud, hogy lombik lesz és a szűkebb család és a közeli barátok tudnak mindent. Nekünk azért segített, hogy a hozzánk legközelebb állókkal megbeszélhettük a dolgokat, de mi rögtön az elején megbeszéltük, hogy nem titkoljuk el majd a gyerek elől a dolgot. Ha a gyerekünknek nem mondanánk el, akkor mi sem mondtuk volna senkinek. De nálatk ráadásul még megvan az esélye, hogy közös gyereketek legyen.

Egyetértek Erikával, hogy jó ha úgy érzitek, hogy el tudjátok fogadni a donoros megoldást, mert az valahol megnyugvást is jelent. De abban is egyetértek vele, hogy egyelőre most koncentráljatok a biopsziára, mert tényleg úgy tűnik, hogy jobban álltok, mint annak idején mi álltunk.

Nálunk a héten valószínűleg meglesz az első inszem, persze ha a holnapi UH-n mindent rendben találnak...Hát mit mondjak, egy kicsit izgulok! :roll:

bocs, hogy hosszú voltam....
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Princess
én amíg a doki azt nem mondta, hogy terhesvagyok, ill. amíg én nem éreztem hogy igen ez már kézzel foghatóan tuti (de még néha most is hihetetlen hogy van) addig nagyon nehéz volt terhes nőkre, és babákot tológatókra néznem, még egybként most is (lehet hogy hülyének néztek akkor valószínű az is vagyok de még most is írigylem azokat akiknek van 2-3 gyerekük, főleg akkor amikor látom, hogy hogy beszélnek velük, ill. hogy tolja a párhónapos babát és közben ott lóg a cigi a szájából - hogy ilyeneknek megadatik az ami nekünk nem - számomra ez nagyon lehangoló)

Nyuszifül
hát akkor most nagyon izgulok értetek, remélem azért majd megírod, hogy mit mondtak az UH-on
és mennek a drukkok ezerrel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Köszönjük szépen! Természetesen leírom. Holnap még biztosan megfordulok itt, leírom, hogy mi volt, aztán ha a hét második felében eltűnök, az azért lesz, mert az inszem után otthon maradok pár napot és onnan nem tudok netezni. :? De ha így lesz (remélem, hogy igen :lol: ) a jövő héttől akkor is leszek, és a végeredményről is beszámolok majd.

Ha esetleg van valami jó tanácsotok, hogy hogyan ne gondoljak a két hét várakozás alatt minden pillanatban arra, hogy vajon sikerül-e, akkor azt nagyon szívesen veszem. Valszeg egyébként azért nem sikerül általában az első inszem, mert túlságosan izgatottak ilyenkor a páciensek (én legalábbis ezt érzem). De a lombiknál is biztos hasonló a helyzet. A másodiknál, mikor más tudni fogom, hogy mi fog történni, biztos jobb lesz, ugye???

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
ne izgulj, terhességi tüneteket ne keress magadon,
én beültetés délutánjától már rosszul voltam, olyan álltalánosan semmi nem volt jó, vagyis nem volt soha hányingerem, talán a melleim feszültek valamelyest, de az egész közérzetem nagyon rossz volt, (pl. a boltot normál esetben megjárom fél óra alatt, abban a kéthétben min. 1 óra kellett, és sokszor alig vártam hogy mikor kerültök ajtón kívűlre - pedig én imádok boltba járni előtte is és azóta is. Én a tesztet nem csináltam meg - mi bementünk vérvételre. Vannak akik már 10. naptól 2 naponta tesztelnek de szerintem ez még rosszabb mintha bemész vérvételre szerintem legalábbis.
Fogd úgy fel hogy ez az első vagy sikerül vagy nem, de azért a lelked mélyén reménykedj hogy igen, nálam legalábbis így volt. Mikor a vérvételi eredményre vártunk akkor is reménykedtem, az agyamban ott volt hogy valószínű hogy nem de inkább úgyéreztem, hogy igen és igen lett. Ja és én végig beszélgettem a petesejtekkel is és utána is - leszívás után - és beülti után is mindig mondtam nekik hogy mikor mit kell csinálniuk. És szofogadóak ill. szofogadó volt. Próbáld ki hátha segít neked is a velük való beszélgetés.

Bocs ha ez így hülyén hangzik - a beszélgetés - de én legközelebb is így fogom csinálni.

Szia

Erika

Ui: és majd írd meg hogy mikor röpüljenek felétek a gólya seregek!

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

hát pont a ne izgulj résszel van a problémám. lehet, hogy holnap az UH után jobb lesz, mert már többet fogok tudni. Terhességi tüneteket igyekszem nem keresni magamon, illetve e tekintetben azt hiszem kicsit már immunissá váltam, mert amíg spontán próbálkoztunk az első 3-4 hónapban gyakorlatilag az összes terhességi tünetet észleltem magamon (nyilván pszichésen), így ezeknek már nem hinnék. Tesztet sem szeretnék csinálni, mert elegem volt a sok negatív eredményből. Csak azt nem látom még, hogy hogy fog elmúlni az a két hét.

Nem érzem sem azt, hogy ez most biztosan sikerül, sem azt, hogy nem, egyszerűen csak izgatott vagyok, mert most akkor végre már élesben megy, és mint kiderült ez lesz életem valódi első éles próbálkozása. Ilyen tekintetben nem fogok elkenődni, ha nem sikerül. Ha már tudni fogom, hogy pontosan mikor mi is történik, túlleszek az elsőn, akkor már biztosan nyugodtabb leszek picit, legalábbis most ebben reménykedek.

Jó volna most egy kicsit előretekerni az időt, csak néhány órával....hogy tudjam végre, hogy mi van odabent.

szép estét neked! holnap jelentkezem a fejleményekkel.
nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Nagyon drukkolok Nektek, alig várom a holnapot, hogy megírd, mit mondtak az UH-n. Szerintem Erika beszélgetős ötlete nagyon jó, próbáld majd ki!

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Hát, kicsit korai volt az izgalom. 14*13 mm a tüsző és 6mm a nyálkahártya. Pénteken újra találkozunk, a doki szerint a hétvégén vagy legkésőbb jövő hét elején aktuális az inszem. De legalább tudom, hogy van mit növesztenem és még időben vagyunk. :) A beszélgetős módszer szerintem is jó ötlet!

Addig igyekszem az eddigi természetes "serkentőkkel" turbózni magam és rápihenni. Legalább hétvégén "orvosi rendelvényre" aludhatok. :wink:

Szép napot nektek!
nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
gratula, csak szépen növesztgesd. Pihenjél jó sokat, és nagyon várjuk a fejleményeket.

Mindenkinek nagyon szép napsütéses napot.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Pihenj sokat, várjuk a híreket!!!

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek!

Hogy vagytok?

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok, de sokmindenről nem tudok beszámolni. Igyekszem pihenni, bár a munkám miatt ez nem olyan egyszerű, viszont legalább eltereli a figyelmemet.

Jeni! Hol vagy? Miújság?

Princess! Nálatok jövő héten lesz az újabb vizsgálat, nem?

Honap ujra megyek UH-ra, utána majd jelentkezem.

Üdv: Nyuszifül
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak probléma volt az itthoni internettel, azért nem jelentkeztem.
Nálunk a következő vizsgálat 9-én lesz.
Holnap külföldre utazom 10 napra, ott nem lesz internet, nagyon fogtok hiányozni.
Nyuszifül! Drukkolok a holnapi UH miatt!!!!!!

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is néha, de mostanában semmire sincs időm.

Nyuszifül, drukkolok, hogy minden rendben legyen, holnap, és az elkövetkező 9 hónapban! :D :wink:

Princess, szorítok, hogy hamar túllegyetek ezen a nehéz időszakon!

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Üdv Mindenkinek

Nyuszifül már nagyon várom hogy mit mondott neked a doki

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a drukkokat! Sajnos nincsenek jó híreim. :( A tüszőm gyakorlatilag semmit nem nőtt, a nyálkahártya is épp, hogy. A doki szerint semmi gáz, mert eleve hosszabbak a ciklusaim, meg ráadásul olyan zűrös hetem volt (család+munkahely), hogy egyáltalán nem is csodálkoztam a dolgon.

Két megoldást javasolt: 1. vagy most injekciókkal még megpróbálják felturbózni és kedden visszamegyek újra UH-ra, aztán meglátjuk 2. vagy várunk egy hónapot, hátha az jobb lesz és eleve gyógyszerrel indulunk. A másodikat választottam, mert én is éreztem , hogy ez a hónap nem ideális, annyira meg még nem akarom erőltetni a dolgot (legalábbis egyelőre). Jövő hónapban megpróbálok egy kicsit rápihenni még előtte. Legalább rájöttem, hogy egy kicsit vissza kell vennem a tempóból.

Princess! Jó utat! Meglátod jót fog tenni egy kis elszakadás és biztos fel fogsz töltődni tőle.

Jó hétvégét mindenkinek!

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
hát nagyon sajnálom, de talán legközelebb már könyebb lesz, mert nem fogsz annyira izgulni, hogy mi vár rád, mert már tudni fogod hogy mi vár rád, kivétel a szurik, de majd azt is megszokod.

Princess
jó utat, és vigyázzatok magatokra nagyon

Jenni
ne dolgozz olyan sokat, nehogy megártson

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Köszi. Nem nagy gáz, mert leginkább azon aggódtam, hogy tudtam, hogy most a héten sokminden összejött és féltem, hogy ez így most nem fog menni, még akkor sem, ha meglett volna az inszem. Kicsit félvállról vettem a dolgot, az UH-kra meg úgy mentem, mintha vizsgára mennék. Bízom benne, hogy a következő hónap tényleg jobb lesz, ahhoz meg kicsit sokba kerül ez az egész, hogy csak úgy durr-bele próbálkozzunk.

Jövő hónapban is csak gyógyszer lesz, nem szurik. Serophent kaptam, ha jól tudom, az olyasmi, mint a closti.

Neked is jó hétvégét! A kisfiaddal mi a helyzet, már rég írtál róla?

Nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
hát az én drágám ma nagyon jó baba alvásban, de evésben a régi, nagyon szeret játszani, délelőtt el van egyedül is a járókában, de délután már kell neki játszópajtás is aki persze én vagyok. Hál istennek sokat mosolyog és nevet, keveset sír de néha nekem még így is soknak tűnik. most 26-án volt 8 hónapos és tegnap már 7580g-ot nyomott az orvosi rendelő mérlegén amiből persze le kell vonni 1 pelenka és 1 bady súlyát. nem vézna és nem is duci, szerintem pont tökéletes. Most egy kicsit szuszog de a dokinéni szerint az időjárástól van, hát nem tudom. Még nincs a drágámnak foga, nem tud 4kézláb mászni - de kúszni már igen és így már sok minden veszélyben van. Ugyhogy az időből sosem elég, mert mindig társaságra vágyik.

Hát akkor pihenj jó sokat, mert nagyon remélem hogy Mikulás olyan ajándékot rak a csizmádba (pociba) amilyet még soha és jövő ilyenkor már te is arról fogsz itt beszámolni hogy nincs túl sok időd a netre járkálni.

Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!

Nagyon jó helyem van ám, így legalább nem gondolkodok mindenféle hülyeségeken. :D A sok munkának is megvan az előnye, mostanában úgyérzem mindha kicseréltek volna.

Nyuszifül!

Sajnálom ami veled történt, de legközelebb biztosan nem így lesz! :(

Princess!

Érezd jól magad!


Sziasztok!

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Szia Jenni
az nagyon jó hogy ilyen helyed van, és a főnököd akkor nem nagyon mesél a babájáról.
Egyébként ez egy kicsike bolt, v. nagyobb ahol vagytok többen is. Milyen állatok vannak?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!

De mesél róla, és láttam is, nagyon édes a kislány.
Ma már vegyes érzelmeim vannak a gyerekek láttán, néha összeszorúl a szívem, néha csak egyszerűen szerencsétlennek érzem magam, néha semmit sem érzek, és van amikor csak keserüen mosolygok. :( :) :roll:

Ez egy pici bolt, és csak én dolgozom nekik, tehát nincs kivel összeveszni. :D Leginkább halak vannak, de akad, nyúl, höri, degú, egér, papagály, mókus is. Nagyon szép az üzlet, és tényleg imádom a munkám. :)

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Ja, a teknős kimaradt. :D :D :D

Jeni99
jeni99
 
 


Szia Jeni

Szerintem ne érezd magad szerencsétlennek, gondolj arra, hogy Téged - Titeket is vár valahol egy babóca akinek csak Ti kelletek, csak még váratja magát.
Nekem is ilyen érzéseim voltak és még vannak is, mivelhogy ugyebár nekünk még a bajban is baj van. Én már kezdek beletörődni. (Egyébként ha az inszemmel v. lombikkal kapcsolatban van kérdésed akkor a Kaális babavárók topikjában keresd meg Harcimókust, és tőle e-mailban bátran kérdezz - priviben és ő is abban válaszol neked. )
Akkor neked nagyon jó helyed van, főleg akkor amkor még a főnököd sincs bent. Hát gratula a munkádhoz, én szeretem az állatokat, de a legtöbbjét csak nézni. Nekünk is vannak itthon halak de őket is csak nézegetem, néha nekem kell enni adnom nekik, de kész, én már a legelején megmondtam, hogy nem nyúlok hozzájuk. Egyébként kígyók megmiegymás többi ilyen egzotikus állat nincs? Mert azokhoz még úgysem nyúlnék én legalábbis hozzájuk.

Mégegyszer kitartás, mert Titeket is vár az út végén legalább 1 babóca

Sziasztok

Nagyon nagyon szép hétvégét mindenkinek

Erika
[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Jeni! Örülök, hogy jól érzed magad, az meg természetes, hogy a baba láttán vegyes érzelmeid vannak. Nekem is. Egyébként milyen állat a degú??? Az állatokért kicsit irigyellek, néha szívesen lecserélném a kollégáimat mondjuk egy teknősre :) Én inkább a nagyobb állatokat szeretem, leginkább egy kutyát szeretnék, csak a mostani lakásunkban nem érezné nagyon jól magát. :?

A hétvégén egyébként jól kipihentem magam, megnyugodtam és már teljesen hülyeségnek érzem, hogy így rágörcsöltem a dologra. Még nem tudom,hogy ezt jövő hónapban hogyan fogom tudni elkerülni, de talán ez az alkalom jó tanulság volt. Viszont remélem jövő hónapban a jobboldali petefészkem kerül sorra (most a bal volt), az jobban működik és a petevezetőm is tágabb azon az oldalon, szóval optimistán tekintek a jövőbe. Az egyetlen bajom, hogy még nem sikerült kiváltanom a doki által felírt receptet (serophen). A Déli pu-nál elfelejtettem bemenni, máshol meg csak megrendelni tudják. Hát meglátjuk, még van két hetem beszerezni.

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Szia Nyuszifül
örülök hogy kipihented magad, 2 hét alatt remélhetőleg bármelyik gyógyszertárban beszerezhető a gyógyszered, persze gondolom én. Aztán majd kiderül.
Biztos minden jobban fog menni a jövő hónapban, már csak azért is mert tudod hogy mi történik veled, veletek.

Mindenkinek nagyon szép napot

Mindenki nagyon vigyázzon magára.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!

A degú egy mókus féle szőrös állat, de nagyon hasonlít a patkányra. :D

Igazad van, néha tényleg jobb állatokkal cimborálni, mint az emberekkel, olyannak szeretnek amilyen vagy, nem állságosak! :)

Erika!

Szerintem tök természetes, ha néha a "miért pont mi?" érzése kerül úrrá rajtam, de ez nem azt jelenti, hogy én mindig magam alatt vagyok. :) Azon már nagyjából túlvagyunk, hogy csak donorral lehet gyerekünk, minket az dühít, hogy jelenleg nem próbálkozhatunk. Nevetni fogtok, de még a kudarcot is sokkal könnyebben el tudtam viselni, mint a jelenlegi helyzetet. /Mondjuk ez is gyengült, amióta van egy nagyon jó állásom./
Köszike, de jelenleg nincs kérdésem az inszemmel kapcsolatban. Ha újra kezdjük a programot, akkor már nagyjából tudni fogom, hogy mire számítsak, de ettől függetlenűl még természetesen felmerülhetnek bennem kérdések.:) Egyébként kitartok, és minden rendben van. :D

Köszönöm a gratulációt az állásommal kapcsolatban.:) Szerencsére nincs nálunk, se kígyó, se pók, se memmilyen csúszó-mászó jószág.:)

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159859503.33.gif[/img] Ilyen szép napot kívánok mindenkinek

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nem nagy a pörgés errefelé. Nálunk minden OK, egyelőre várom piroskát, hogy kezdeni tudjak a gyógyszerrel. Megnyugodtam és átgondoltam mégegyszer a dolgokat, remélem most már jobban fog menni (legalábbis az inszemig eljutunk). A gyógyszert is sikerült beszereznem a Déli Pu-nál (előtte három másik helyen próbálkoztam, de még megrendelésre sem tudtak hozni, ott meg kapásból volt :?: :?: :?: ) nem gondoltam, hogy ez ennyire ritka, mert ez még nem lombikos gyógyszer.

Jeni! Van már elképzelésetek, hogy mikor vágtok újra bele?
Princess! Mi volt a spermavizsgálaton?
Erika! Neked is olyan szép hétvégét, mint a kép! Én nem tudok ilyen szép képeket felrakni, nem tudom, hogy kell :oops:

Mindenkinek nagyon szép hétvégét!

Üdv: Nyusziful[/img]
nyusziful76
 
 


Bocs Princess, most látom, hogy 9-én lesz a vizsgálat. Akkor viszont sok sikert! Majd írd meg, hogy mi volt!
nyusziful76
 
 


Szia nyuszifül

Örülök hogy sikerült a gyógyszert kiváltani, és nagyon drukkolok, hogy minnél hamarabb meglátogasson Mikulás bácsi.
Képet én úgy szoktam, hogy a forumokon szoktam szétnézni, ill. a képeslapküldőkből kimásolom balgombbal és elmentem kép mentése más néven, és onnan szoktam ide bemásolnik úgy hogy e felett a rész felett van hogy kép - rákattintasz utána ez a rész alatt a melléklet feltöltésére és ott már biztos tudni fogod hogy hogy kell. Nekem is időbe telt mire mások leírása alapján sikerült. De most már úgyahogy megy, most már csak kicsinyíteni kell megtanulnom, mert megvan szabva hogy mekkorát lehet.

Mégegyszer mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1160131541.19.jpg[/img] Mindenkinek ezt kívánom előbb mint utóbb

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!

Még biztosan nem folytatjuk mostanában. Utálom ezt mondani, de szerintem még néhány évet ki kell bírnom gyerek nélkül. :cry:

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Szia Jeni

Remélem, hogy jól vagy. Miért kell még éveket várni? Bocs hogy ezt kérdezem, de a Kaális forumon épp a múlthéten volt róla szó, hogy állam állítólag megakarja nyírbálni a lombikot. Hogy 5 helyett csak 4-et finanszírozna, és hogy ezt is csak 40éves korig, utána már nem támogatná egyáltalán. Állítólag ez még az idén kiderül, hogy mi lessz.
Úgyhogy ezért remélem, hogy azért nem kell nektek sem már évekig várakozni a babócára.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!

Az a helyzet, hogy a pénztelenség, és a sok ideig tartó munkanélküliség miatt írtam azt, hogy éveket kell még várni. De reményeim szerint ez az idő jóval rövidebb lesz, hiszen gyerek nélkül minden perc hosszú keserves évnek számít.
A lakást is úgy tatarozzuk, hogy fizetéskor veszünk egy-egy zsák vakolóanyagot, vagy gipszet, vagy amire ép szükségünk van. Ilyen körülmények között, én úgygondolom, hogy felelőtlenség belevágni a programba. Ennek ellenére köszönöm szépen soha jobban nem voltam, és pozitívan várom a jövőt! :D

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a nyaralásból, tényleg jót tett a pihenés, sokkal nyugodtabbnak érzem magam, végre nem a babára gondoltam minden percben.

Tegnap voltunk a sperma vizsgálaton, képzeljétek javult a helyzet! 15 - 20 előalakot találtak, (a múltkor csak 4 – 5 volt) és 1-2 közepesen mozgó sejtet is! A kezdeti nullához képest ez már hatalmas javulás. Kérdezték is, hogy pihent e a férjem v. gyógyszert szedett. Hát, ha a pihenés ilyen sokat számít, akkor majd megpróbálok nagyobb nyugalmat biztosítani neki és nem morgok, hogy pl. megint nem vitte le a szemetet és mindent nekem kell csinálnom.

Jeni! Én is irigyellek az állatok miatt, leginkább egy kutyát és egy nyuszit szeretnék, de a lakásunk nem akkora, hogy bármelyik jól érezné magát.

Nyuszifül! Már elkezdted szedni a gyógyszert? Légy optimista! Persze ezt mondani könnyű, nekem is ritkán sikerül. Most én is megpróbálok több munkát vállalni, eltereli a gondolataimat, és talán megszűnik a hónapok óta tartó szorító érzés a gyomromban.

Erika! Nagyon örültem a képeknek, különösen Micimackónak, aki Füles mellett a másik kedvencem.

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Princess! Ez igazán jól hangzik. Ha már így is találnak előalakot, akkor szerintem biztos, hogy a biopszia eredményes lesz. Most akkor hogyan tovább? Mikor mentek biopsziára? Én a férjed helyében kipróbálnék más, természetes módszereket (maca vibe, ginseng, stb) is, hátha az még jobb eredményeket produkál.

Jeni! Az a legfontosabb, hogy lelkileg rendben legyél, a többi meg majdcsak jön!

Erika! Köszi a képes leírást, majd kipróbálom.

Nálunk egyelőre változatlan a helyzet, a mikulást várom, elvileg hétvégére, de igazából teljesen elvesztettem a fonalat. :( Eddig mindig éreztem a p.é.-met, most semmi jelét nem tapasztaltam, így azt sem tudom,hogy időben meg fog-e jönni vagy késik :?: :?: , szóval csak várok és várok :roll: A gyógyszert a mensim 3. napjától kell elkezdenem és a 11-12. napon kell majd UH-ra mennem. Úgyhogy most minden piroskán múlik és persze biztos ilyenkor fog váratni magára. De azért olyan még nem volt, hogy kimaradt volna, úgyhogy türelmes vagyok. Jövő héten elutazok egy hétre, az majd biztosan eltereli a figyelmemet, aztán már jöhet is az UH. :P

nyuszifül
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Jenni
sajna mi is egyfolytában már 4 éve mióta megvettük ezt a házat a férjem állandóan ezt javítgatja. De szerencsénkre én nem voltam már rég munkanélküli, igazhogy 3 műszakban dolgoztam, amire azelőtt azt mondtam, hogy én soha. Dehát a pénz nagyúr.

Princess
Nagy nagy gratula a férjed eredményeihez, nagyon remélem, hogy sikerülni fog a baba minnél hamarabb.

Nyuszifül
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1160482171.35.gif[/img] küldöm neked a mikulást, hogy minnél hamarabb érkezzen meg és a puttonyában legyen az idén neketek 1 babóca

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Úgylátszik kihalóban van ez az oldal.

De azért megkérdezem, láttátok ma este a Frei dossziét?
Hát most megint eszembe juttattak egy nehéz helyzetet, hogy mikor is monduk el a gyereknek a dolgot. Hát én még most sem tudom, ill.etve nem lettem okosabb ez ügyben. Lehet hogy azért mert félek - nagyon félek hogy hogy fogja fogadni a dolgot.

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika! Én itt vagyok! Nem láttam a Frei dossziét. Miért akarjátok majd elmondani a gyereknek?

Nálunk minden változatlan, egyenlőre várunk. Azt mondták, próbáljunk meg először természetes szereket használni, hátha javul a helyzet. Így most a párom Selenort és Macát szed. Nem tudom mennyi javulás várható ezektől, eléggé ellentétes véleményeket olvastam. Novemberben megyünk ismét sperma vizsgálatra. Ha semmi változás nem lesz, akkor még megpróbálják nála a hormon gyógyszert is.

Üdv: Princess
princess
 
 


Szia Princess

Tudod van a családban néhány ember aki tudja a dolgot, és nem szeretném ha véletlenül, tényleg csak véletlenül, mert egyikről sem feltételezem, hogy valaha is elmondaná a gyereknek a dolgot, de ha mégis kicsúszik a száján akkor inkább tőlünk tudja meg. Meg ha véletlenül olyan baja lesz és az orvosnál tudja meg, hát az sem a legszerencsésebb. Mert már most is volt olyan hogy a dokinéni kérdezte, hogy volt e ilyen és ilyen dolog a családban, persze én mondtam hogy nem. De ha 1X véletlenül ez a dolog nagyon fontos lenne akkor úgyis kiderülne.

Nektek ki mondta, hogy próbálkozzatok különböző szerekkel?

Én szoktam írni a Kaális oldalon is, ott van egy Harcimókus nevezetű illető, aki a Kaáliban dolgozik és tőle lehet priviben is kérdezni. Én tőle megkérdeztem a mi problémánkat és ő utánakérdezett és utánanézett könyvben is, és ő is sajnos azt mondta, hogy nekünk sajna nincs remény, csak így. Úgyhogy már én is fogjuk rá hogy beletörődtem.
De remélem, hogy nektek azért sikerülni fog.

A Frei dossziéban hétfőn amerikai donoros babákat mutattak. A 3 bemutatott gyerekből csak 1 volt azért donoros mint a miénk, a másiknak az anyukája akkor épp a leszbikus hajlamai miatt lett donoros (jelenleg pasival él együtt az anyuka), a 3. gyereknél pedig apukának ez a második házassága és az első után ahol 3 gyereke is lett elkötette magát. Úgy hogy nem igazán arról szólt a dolog amire számítottam, így írtam a Frei-nek hogy miért nem inkább keresi meg amerikában azt a klinikát ahol már azon kisérleteznek hogy a mi párjainknak is lehessen saját vérszerinti gyermeke. Hogy hol tart a kutatás. De bővebben megnézheted a www. frei.hu-n

Bocs hogy ennyit írtam.

Mindenkinek nagyon szép hosszú hétvégét kívánok.

Képzeljétek az én kis bogaram bő 1 hét leforgása alatt feltérdelt, felállt és már kint van az 1-ső fogacskájának a teteje.

Na nem is zavarok senkit tovább

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika

A nőgyógyászom konzultált egy andrológus kollegájával, ők mondták, hogy legyünk egy kicsit még türelmesek és ne rohanjunk rögtön a meddőségi központba. Az elmúlt hónapban a párom nulla spermaszáma mindenféle beavatkozás nélkül kettőre nőtt (igaz, ez még nem sok mindenre elég), az előalakok száma pedig megnégyszereződött. Egyenlőre javasolták a Selenort, mivel a szelén kiürül az ondóval és a hiánya is okozhat terméketlenséget. Aztán Nyuszifül ajánlotta a Macat, azt is megvettem, már el is kezdte szedni. És még azt is mondták, hogy ne idegeskedjen, lazítson sokat, az is jó hatással van a spermatermelődésre. November közepén lesz ismét sperma vizsgálat, ha nincs javulás, akkor megpróbálnak neki hormon gyógyszert adni, ami segíti az előalakokat spermává érleli. Az első nullás eredménynél ez szóba sem jöhetett, de most talán van valami remény.

Hát, így már megértem, miért akarjátok elmondani a gyereknek. Tényleg jobb, ha tőletek tudja meg. Nem irigyellek! Ha most kezdenéd máshogy csinálnád? Titokban tartanád a család és a barátok előtt?

Princess
princess
 
 


Szia Princes

Hát akkor kitartást nektek, mert arra nagy szükségetek lessz most.
Valószínű hogy senkinek sem mondanám el, de ez már késő bánat, az ember első nagy bánatában néha meggondolatlanul cselekszik

Princes a férjednél ez a 2 spermaszám simán az ondó folyadékban van? Vagy ez műtétileg biopsziánál. Mertha rendesen ondóban akkor szerintem nektek is van sok sok remény arra hogy teljesen saját babátok legyen. Mert akkor biopsziával biztos hogy sokat találnának.
Úgyhogy mégegyszer nagy nagy kitartást kívánok nektek. És nagyon nagyon drukkolok hogy sikerüljön. De azért vigyázzatok hogy a kettőtök kapcsolata nehogy rámenjen apa bajára. Hát ezt jól meg fogalmaztam. Úgy gondoltam, hogy nehogy addig próbálkozzon szegény míg már annyira unnya ezt az egész macerát hogy az idegei rá mennek, mert az nem éri meg. Mert én is mondtam a páromnak hogy nézessük meg mégegyszer hát ha van valami változás de olyankor mindig azt mondja hogy hagyjam őt békén, ő már beletőrődött, és ő mégegyszer nem fekszik fel arra a műtő asztalra, őt mégegyszer nem fogják ott megbuherálni. Úgyhogy én ezen a téren már békénhagyom. Hát így gondoltam.

Bocs ha untattalak.

Szia

További nagyon szép hétvégét kívánok nektek, pihenjetek jó sokat.

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, de megint nem voltam internetközelben több, mint egy hete. Hát látom sok a pótolnivalóm...

Princess!

Ez az eredmény elég bíztatóan hangzik, még akkor is, hogy tudom, hogy tényleg nagyon nagy türelemre lesz szükségetek, hogy végigmenjetek az úton. Ha természetes módszerekkel próbálkoztok, akkor az akkupunkturat is tudom ajanlani. A parom is vegigcsinalt egy kurat, bar nem sok remenyt fűztünk hozzá, mert hát nála egyáltalán semmit nem találtak. De azt mondták, hogy "teljesítménynövelésre" használ, meghát ilyenkor minden alkalmat meg kell ragadni...

A Frei dossziét sajnos én nem láttam, csak a párom. Én csak az előzetesből tudtam, hogy erről lesz szó. Úgyhogy én csak a párom elmeséléséből tudom, hogy mi volt benne. Ő azért nem volt annyira csalódott. Egyrészt örült neki, hogy az elkötős- donoros (bocs) apuka azt mondta, hogy a donoros gyerekére is azt mondják, hogy gesztusaiban is hasonlít rá, még úgy is, hogy neki saját gyerekei is vannak. Ez a páromat megerősítette abban, hogy akkor mégiscsak fog rá hasonlítani a gyerek és ennek nagyon örült.

Az elmondjuk-e dologról pedig már leírtam a véleményemet. Mi úgy gondoltuk, hogy nem akarjuk eltitkolni ezt a dolgot a gyerek elől, ami azért alapvetően rá is tartozik (szerintünk). Persze nem szétkürtölésről lenne szó, és nem is három-öt évesen akarjuk neki megmondani, mert az oviban azért tényleg érdekes lenne, hogy erről mesél a többi gyereknek, de ezt majd annak idején megbeszéljük egy gyermekpszichológussal.

Kicsit egyébként azt gondolom, hogy a magyarok még nem annyira elfogadóak ilyen téren, mint az amerikaiak, de akár a nyugat-európaiak ahol gyerekes párok is simán fogadnak örökbe, amolyan jótékonykodásból (persze ott azért van miből jótékonykodi, de szerintem itthon sem ez a fő oka, hogy az örökbefogadás mindenkinél utolsó helyen szerepel). És persze ebből adódóan ott nem nyomasztja annyira a gyerekeket, hogy örökbefogadták őket, és gondolom a donoros gyerekeket sem. Mert ott nem ciki másnak lenni, nálunk viszont még mindig igen. Bocs, ez csak az én véleményem, lehet, hogy ti másképp látjátok.
nyusziful76
 
 


Erika!

Teljesen megértem, hogy első elkeseredésetekben sokmindenkinek elmondtátok. Mi is ezt tettük, mert egyszerűen úgy éreztük, hogy nem tudjuk magunkban tartani, annyira fáj. :( És így a család és a barátok előtt sem kellett lapítani, és próbálni mosolyogni, ha a gyerek felől érdeklődtek, mert ezután nem tették, sőt nagyon sok támogatást, segítséget kaptunk mindenkitől. Gondolom ti is sok támogató energiát kaptatok a környezettől, úgyhogy ne sajnáld, arra akkor szükségetek volt!

Sokan egyébként nem is figyelnek ilyenkor teljesen oda. Az pl mindenkinek átjött, hogy lombikozni fogunk, de hogy nem a párom lesz a "donor", arra már sokan nem is emlékeznek, pedig mondtuk nekik,hogy mik a lehetőségeink. Azt én is sajnálom, hogy talán egy kicsit több embernek mondtam el a dolgot, mint kellett volna, de hát most már mindegy.

Erika! Elhiszem, hogy félsz és nem tudod, hogy elmond-e a kisfiadnak vagy sem, de ezt szerintem nem kell most azonnal eldöntenetek, még van időtök. Majd az élet hozza magával, ahogy nő, ti is jobban fogjátok látni, hogy hogyan fejlődik a személyisége, mennyire rázná meg a dolog. Most inkább arra készülj, hogy rohangászol utána, hogy már megint hova mászik fel és merre szaladgál! :D :D Ha így halad még néhányat alszotok és már ott fog futkosni körülöttetek. :lol:

Szép napot nektek!
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
mindenben egyetértek veled, igen fog hasonlítani a gyerek apucira, nekünk ezt már annak idején a Papp prof is mondta, persze ő az öribabával kapcsolatban. Mert hogy mi neveljük, minket lát, a mi szokásainkat, a mi gesztusainkat és ezeket át veszi, ezért is hasonlítanak a babák gesztusaikban a szüleikre.

Képzeld, már most is rohangálni kell a kis drágám után, péntek reggel óta feláll. Ha beteszem a járókába első dolga felállni, és rázni a járókát és addig kiabál míg ki nem veszem onnan. És már mindent rámol amihez hozzá fér. Úgyhogy a lakás megint kezd "Hirosímához" hasonlítani, de nembaj jön a tél és a drága apucika rá fog érni a gyerekre vigyázzni, és majd akkor utolérem magam a házi munkában is. Ja és 4kézláb közlekedik mint hurrikán olyan gyors, ugyhogy most is többet nézek rá mint a gépre. De az bizti hogy ha így halad karácsonykor már rohangálni és motorozni fog. És már kibujt az első pici fogacskánk is.

De ti is nemsokára megint kezdtek nem?

Nagyon nagyon szorítok nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia!

Igen, azt elfelejtettem megírni, hogy hála a közbenjárásodnak :D Mikulás, bár némi késéssel, megérkezett hozzám és jövő héten megyek UH-ra. Remélem ezúttal szebbek lesznek az eredményeim, és legalább az inszemig eljutunk.

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Erika!
Még nem voltunk biopszián, simán az ondó folyadékban volt a 2 spermaszám. Persze rögtön mondták, hogy ez nem sok mindenre elég, de azért mi nagyon örültünk ennek is. Párom előtt próbálok optimista lenni, de nem könnyű. Mostanában alig járunk társaságba, főleg azért, mert a baráti körben mi vagyunk az egyetlen gyerektelen házaspár és folyton kérdezgetik, hogy mire várunk vagy egyáltalán akarunk e babát.
Elhiszem, hogy a párod már nem akar vizsgálatokra járni. Az enyémet is úgy kell rábeszélni. Azért is járunk a Czeizelhez sperma vizsgálatra, mert nem ott kell mintát adni, hanem itthonról is vihetünk, így könnyebb a férjemnek.

Nyuszifül!
De jó, hogy megint itt vagy! A párodnál próbáltak gyógyszeres kezelést is? Nekünk azt mondták, hogy még megpróbálnak neki hormon gyógyszert adni, Andriolt, két hónapos kúra. Persze örülnöm kellene, hogy mindent bevetnek, csak már olyan türelmetlen vagyok. A két hónap várakozás olyan hosszú idő és lehet, hogy semmi eredménye nem lesz a gyógyszeres kezelésnek.
Ti mikor kezdtek megint?

Üdv: Princess
princess
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: