Új privát üzeneted érkezett!

Kir!

Szerintem valamennyire biztos örökletesek ezek a dolgok! Anyukám szintén nagyon gyorsan tágult velem is már (első gyerek), tesómmal meg extra gyorsan...

És én is nagyon gyorsan tágultam (merthogy a szülés megindult magától), Hajnal 1/4 kettőkor mentünk be a kórházba, akkor még semmi fájdalmam nem volt (csak véreztem, ezért kellett bemenni), befektettek a vajúdóba, hogy majd reggel műtenek, aztán 3.10-kor hívni kellett a dokinőt, már annyira ki voltam tágulva, nehogy elinduljon a gyerek. Persze akkor már fájt is... :lol: Dokinő szerint egy órán belül természetes úton is meg lett volna a gyerkőc...

Szóval szerintem ezt én anyukámtól örököltem...
almodo
 
 


Almodó dejó hogy itt vagy!

nem merted bevállalni a faros babát? Én úgy születtem elsőre...ha ilyen gyorsan tágultál...majd a következőt!

Képzeljétek, ma megvolt a hasról hátra fordulás is!

Ettünk ma is sokat, jó nagyokat sz@rik tőle, halleluja! :lol: Hát nem tudom, nekem Johannával mikor kell valamivel kínlódnom... :oops: ritka problémamentes baba.(mondjuk meg is érdemlem Domi után :wink: )

Lányok, viszont kezd fogyni nálam a buttery, már nem nagyon bírom a 4-5 óra alvásokkal, eddig semmi gondom nem volt, lekopogom, de most szeretném, ha már 6-8-órát megaludna egészben. Szerintetek adjak neki tejpépet estére?

Kép

Kép
rejo
 
 


hmm, almodó már előbb kellett volna ez a topik...

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Rejo,

az az igazság, hogy én úgy gondolom, hogy ezt Márk miatt nem vállalhattam be. A faros szülésnek nagyobb kockázata van, mint a síma szülésnek, és ez elsősorban a gyerekre nézve nagyobb kockázat. Nem tudják megmondani, hogy mi az oka, hogy nem fordult meg, van rá esély, hogy szüléskor viszont kiderül :cry: , beszorul, és elszorítja a köldökzsinórt, oxigénhiány, stb... :cry:

Én úgy gondoltam, és most is úgy gondolom, hogy nekem nincs jogom olyan döntést hozni amivel esetlegesen a gyerekem egészségét veszélyeztetem, ami miatt esetleg (még ha kicsi valószínűséggel is) neki maradandó (vagy akár csak nem maradandó) károsodása lehet, csak az én önös érdekemből, hogy nem akarok császárral szülni.

Egyes orvosok nem mondják el az anyukának a lehetséges kockázatot, sőt még biztatják is, hogy meg lehet szülni faros babát is. persze, ez igaz, sőt nagy százalékban nincs is vele probléma, de ha mégis, az az adott gyereknek ez nem lesz vígasz. Hogy egészséges lehetett volna, de anyukája rosszul döntött....

persze tudom, sokaknak más erről a véleménye... :lol:
almodo
 
 


Sziasztok!

Almodo!

De jó, h. idetaláltál! :D :D :D
Nálunk is megy a küzdelem. Én, aki soha semmilyen gyógyteát nem ittam meg, most ezért a csirkefogóért képes vagyok Lactoherb teát inni, pedig mindennél jobban utálom az ánizst! :twisted:
De a fiatalúr nem igazán töri magát a tejtermelés fokozásáért, csak szórakozik a cicin, utána meg kinézi a gyümölcslevet a számból! :twisted: Komolyan, majd kiverte a poharat a kezemből, annyira nyúlt érte.

Mi baracklével kezdtük a kiegészítést, meg talán körtelével. 2 hétig csak ezt kapott.
Utána jött a körtepüré (sk), majd az alma-körte (sk) 1-1 hétig.
Utána ugyanezzel a lendülettel felbontottunk neki egy sütőtökpürét, de legnagyobb meglepetésünkre azt nem szereti. :evil: Most szoktatom hozzá mással keverve.

Neki sem könnyű betölteni a fejébe a pépest, de kitartó lapátolással több marad benn, mint kinn! :lol:
Kép
A leveket viszont imádja, állandóan le akarja nyúlni a saját félliteres pillepalackomat, mert még nem képes megkülönböztetni a cumisüvegétől! :lol:
A cumisüvegen viszont fuldoklik, mert a 3 állású cumi leggyengébb fokozata is sok neki, a varázsitató csőréből meg egyenesen dől a nyakába a lé. Nem tanult meg cumiból inni. Jobban szív, mint nyel, a légzéssel meg egyáltalán nem tudja összehangolni. :twisted:
De ez azt hiszem nem nagy baj! Most hétvégén lesz lehetőségem négykezesezni, úgyhogy megpróbálom átnevelni pohárra.

Kir!

Nyugodtan mosd 60 fokon. Semmi bajuk nem lesz!
Én börzén veszem ill. öröklöm a ruhákat, de a gyerek gyorsabban nő, minthogy tönkremennének!
Kakifoltra nálunk bevált a Vanish por a mosószerhez adagolva+ 60 fok.
Viszont mivel utálok vasalni, a babaruhákat sem vasalom. :oops:
A cumit, rágókákat, cumisüveget is csak eleinte fertőtlenítettem, amíg szájpenészünk volt. Amióta megszűnt, csak elmosom mosogatószerrel és egy külön tálcán tiszta peluson szárítom. Na jó időnként beáztatom fertőtlenítőbe v. kiforralom, de nem napi rendszerességgel! :wink:

Rejo!

Hát nálunk úgy tűnik bevált az, h. egy darabig a párom kelt vele éjjel és hiába cirkuszolt, nem kapott enni. Utána meg pár napig (talán 3-4) lapítottunk, mint sz.r fűben, amikor megébredt. Nem könnyű! :!: A paplan alatt mobiltelefonon nézte a párom az időt, 10 percnél tovább sosem sírt. Megtanulta megtalálni a saját hüvelykujját. Ez azért is jó, mert azóta ezzel tudja jelezni, h. nagyon fáradt, és így többnyire azelőtt le tudom fektetni, h. túlpörögne! :wink:
Meg megtanult oldaltfekve elaludni. :D

De ehhez az kellett, h. ő saját maga ne igényelje az éjszakai szopit. Értem ez alatt, h. amikor a párom kivitte a nappaliba, akkor nem a ciciért ordított, hanem csak a pocija fájt v. unatkozott. Hidd el, ha éhes volt, azt a földszinten is hallották, olyankor mindig megetettük! Persze ennek kiderítésére szükség lenne a párod segítségére, mert ha te veszed fel, akkor tudja, h. szopira van kilátás és akkor már nehéz róla lebeszélni! :twisted:

Most már azt csináljuk, h. kap fél hatkor tejcsit+ 60 ml gyümölcslevet, utána játék apával, fél 8-tól 8-ig fürdés, utána szopi, majd alvás, este lefekvés előtt (kb. 10.30-11) még egy utolsó szopi, majd megegyezünk a reggel 6.30-as szopiban. :wink:
Már 3 napja nem kelünk éjjel egyáltalán. Persze tuti lesz visszaesés, de olyan jó végre végigaludni az éjszakát. :D :D :D
Viszont azóta nem tudok 9-ig, 10-ig aludni, mert a gyerek rendkívül kipihenten ébred és a szopit követően játszani akar! :twisted: Aztán fél 9-kor visszaalszik, de addigra már kiverte az álmot a szememből! :twisted:



(Nézzétek! Aramis az M1-en! :lol: :lol: :lol: Mi munkája volt a PR tanácsadónak! Hogyan hozzuk vissza Tomikát a köztudatba! :twisted:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rejo :)
Köszi a bíztatást! Akkor tovább próbálkozom. Most tartok pár nap szünetet, aztán majd hétvégén újra megpróbálom. A prímőröket tudom, hogy nem lehet adni, sok bennük a nitrát – védőnő felvilágosított. :) De én sózni sem akarok. Elvileg nekik még a sima alma, krumpli stb. is új íz az anyatej után. Nekem van saját termesztésű sárgarépám, azt lehet adni, nem? Nem használtam semmi vegyszert.
gtünde
 
 


Hm almodó nem vitázok, mert én nem voltam ilyen helyzetben, nem gondoltam végig mélyen, a saját gyerekemmel a testemben, mert az más. Így azt gondolom, sokkal sűrűbben császároznak faros babát, mint indokolt lenne -értsd - ma már mindig, és szerintem ez sem jó. Azért acsászárnak még mindig nagyobb kockázatai vannak, mint egy faros szülésnek. de azért nem tudok erről vitatkozni, és igazat adok neked, mondom, mert nem voltam ilyen helyzetben. valszeg én sem vállaltam volna semmilyen plusz kockázatot. Sőt biztos.

Tündi persze saját répát adj nyugodtan. Azt én is adtam anyóstól kaptuk. levekkel próbálkozol, vagy péppel, A leveket könnyebben elfogadják elsőre, mert legalább folyékony, és azt már ismeri.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka gergő nagyon édes. és okos! nekünk is ilyen kanalunk van! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

A császárnak nincsen nagyobb kockázata, mint a faros szülésnek, sőt! Határozottan kisebb a kockázata! Én nem tudom, hogy miért gondolják sokan, hogy a császár kockázatosabb, ez nem igaz. Persze, annak is van kockázata (bár nagyobb az anyára nézve), de alapvetően még a síma szülés kockázatánál is kisebb. (Persze lehetséges olyan eset, ami kivétel, de általánosságban ez igaz...) De tényleg nem vitatkozni akarok, csak infoként írtam le... :lol:

Egyébként velem nagyon korrekt volt a doki, elmondta tárgyilagosan a kockázatokat, de rám bízta a döntést. Mivel nem volt nagy baba Márk, ha én vállalom, akkor ő is vállalta volna a faros szülést. :lol:

Rambóka, Rejo!

Ti milyen gyümölcslevet adtok a gyerkőcnek? Babáknak való boltit, vagy ti préselitek?
Én is próbálkoztam az almalével, és tényleg az ízlett neki a legjobban, de az a pancs, amíg kipréseltem az alma levét, az szörnyű volt, egy hét után feladtam...

Rambóka!
Milyen cumit használtok, Avent? (csak a 3 fokozatból gondolom). Ha igen, akkor szerintem az egy nagy sz@r, én legalábbis nem tudom használni, mert csak ömlik belőle. Viszont az Avent 2, és a 3 lukú (cseppes), azok nálunk működnek, elég ügyesen szopizik belőle Márk (már ha akar... :lol: ).
almodo
 
 


Almodo!

Én Hippes alma-szőlőt és alma-ananász-banánt adok neki, meg bioboltos alma-barackot és alma-körtét. Nálam az a lényeg, h. ne tartalmazzon hozzáadott cukrot, mert vmi okból attól nagyon felpuffad a gyerek és rettentő büdiket púzik!

Szerintem kezdd egyfélével, aminek édes-semleges az íze (mondjuk barack v. körte), és ehhez add hozzá fokozatosan a másfajtákat. Én úgy csinálom, h. ha felbontok egy üveget, akkor ami kimarad, azt jégkockatartóba töltve lefagyasztom és így később keverhetők egymással az ízek (1 kocka ebből, 2 kocka abból). Most ez megy a sütőtökpürével, 2 kocka alma-körtéhez 1 kis kocka sütőtök. Már egész jól nyeli, holnaptól felesben megy! :D
Vettem kicsi fagyasztós dobozokat, amikbe most csak pár kocka fér bele, de később egész adagok fagyasztására is jók lesznek.

Igen Aventes tanulószett. Arra figyelj, h. az 1 csík legyen az orra felé, akkor nem ömlik annyira, de nálunk az a fő baj, h. nagyon nagy iramban szívja, de közben nem vesz levegőt, aztán meg tele szájjal kapdos levegő után és letüdőzi!


Ma megint tele van a hócipőm!
Megint megjött! Szép szabályos 28 napos ciklus. Örülnöm kéne neki, tudom! :cry:
De az a baj, h. nekem ilyenkor szinte a nullára esik a tejtermelésem és hiába csinálok bármit!
Az lett gyanús, h. hajnal négykor éhesen ébredt a gyerek. Aztán reggel kiderült az oka is! :cry: Elegem van!
Lehet, h. mégis kiváltom azt a tápit! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Almodo, császár gyerekre nézve tényleg nem kockázatos, (esetleg nem előnyös a vajúdás hiánya, de nálad ez nem volt)de anyánál lehetnek letapadások, összenövések, sérülhet húgyhólyag ez-az ott belül, meg mégiscsak egy nagyműtét, altatás stb... ezt régen olvastam.

az a baj, lassan nem lesz orvos, aki le tud vezetni egy faros szülést, már manapság is kuriózumszámba megy. nem tudsz valahol egy statisztikát oxigénhiányos babák százalékáról, mondjuk 20 éve és napjainkban, faros szülés %-os adataival összehasonlítva? engem csak az győzne meg... :wink: :lol:

Almodó te egy hős vagy, ha magad préseled! :lol: én ilyen heroikus dolgokra már nem vagyok képes! :lol: én is boltit adok, babaitalt, és nézem ne legyen benne cukor.

tényleg Almodó neked megjött már? te szedsz már metformint?

tündi neked már megjött?

Ma éjjel éjfélkor, 3-kor, 5-kor és fél hétkor kelt a gyerek. ilyet még soha nem csinált. 3-kor csak cumit adtam neki, be is durrant reggelre a mellem. sztem a foga jön.

Rambóka sztem nem hagyom éjszaka sírni, egyrészt mert akkor a fiúk is felébrednek, és azt nem akarom, másrészt akkor Johanna is felébred, mert ha cumit vagy cicit kap pár perc alatt visszaalszik megint, szinte meg se ébred. ha nem kap, akkor ő is megébred.

azért gondoltam ha este betápolom vagy tejpépezem jobban alszik. Szerintetek? (mondjuk tápot nem tudom írna-e a dokim. Azt recept nélkül is lehet venni, akkor nem nagyon drága?)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak ám Benneteket szorgalmasan! :lol:

Rambóka, az ötleted a jégkockatartóval nagyon tetszik, a másodiknál emlékezni fogok rá! :wink: (én visszatettem a hűtőbe a bontott üveget és másnap is azt kapta - 2 napig bontva hűtőben tárolva ég fogyasztható.

A cumi-kérdéshez szerettem volna pár szót hozzátenni, mivel Dorka tápszeres baba volt sajnos és abban aztán bőven van tapasztalatunk.
Az Aventes variábilis cumi a gyümilékhez, teához nem jó, főleg olyan pici korban mert tényleg nagyon ömlik belőle. Én az 1-4 lyukúakat használtam - mondjuk Dorka a gyömilét soha nem kapta üvegből, csak kanállal vagy pohárból. Az állítható cumi a tápszerhez való, abból is a 2-es, sűrűbbhöz. Az viszont csak abból jön ki.

Rambóka, az tök jó hogy ilyen szépen, pontosan megjött! De sajnos Dorka ilyenkor szokott le a ciciről... :cry: Nem tudom mit csinálj a tápszerrel - én magamat ismerve tuti kiváltanám... :oops:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Én egy időben az utolsó etetésre tápit adtam a gyerkőcnek, mert nem volt elég mamatejcsi sajnos.
Most van, úgyhogy szopi után még kap jó sok lefejt tejet (100milit) cumisüvegből (MAM 1-es, szerintem tök jó!), és akkor 5-6 óra alvás van. Tápival sem aludt tovább. Akkor már jobb, ha a te tejedet issza.

Mensinek mikor kellen jönni? Nekem nagyjából egy hete múlt el a szülés utáni vérzés - barnázás. Ha nem jön meg, szopi alatt ugye nem gyógyszerelnek? A doki nem javasolta a metformint, csak teherbeesés céljára, 1 évvel szülés után, mást meg nem akarok szedni.

Rejóka, éjféltől 5-ig bedurrant a melled?
Érdekelne, hogy rez a tejcsi dolog nálatok hogy alakult.
Nekem most éppen elég van. Napközben pont annyit fejek, amennyi estére elég. Félek, hogy nem tudom tartani a lépést a kissráccal.
Ma kétszer is 1 óráig szopott, amíg jól lakott, gondolom közben is termelődött valami tejcsi.

Ha szopi után lefejem a tejet, utána kevés lesz a következő szopira, mellgyuszi még egy kicsit van, dokinéni szerint amíg be nem indul rendesen minden, ha nem fejemle, akkor sincs túl sok, de feszül, és éget.

Nálunk ma nyugis nap volt, 3 napja már sétálgatunk, így a baba is nyugodtabb. Az esték, éjszakák még kritikusak.
Jó éjt mindenkinek!
csillagfény
 
 


Köszi csillagfény.

Hát még eyg tapasztalat. barátnőm is ezt mondta, neki egy hónappal bagyobb fia van, mint johanna, ha tápit adott, sem aludt jobban.

Én nem pótoltam soha az esti szopit, viszont este kb. 7-től 11-ig akár háromszor-négyszer is szopitt a lányka, gondlom így tankolt fel éjszakára, és aludt ő is 6 órát. Eddig. Gondolom ő nem tudta kiszívni, vagy én nem tudtam neki egyben a 250-et leadni mint Almodó.

mensi változó, állítólag amíg legalább egy éjszakai szopi van, vagy minimum napi 5 szopi, addig nem jön. van akinek csak egy év múlva, ha olyan intenzíven szoptat. Majd csinálok körkérdést egészséges barátnőimnél. mondjuk dominál nekem akkor jött meg, mikor abbahagytam a fejést. (és az nála egyet jelentett az elválasztással, mert nem tudott szopni)

ha a szopi teljes abbahagyása után egy-két hónappal sem jön meg, én akkor gyógyszerelnék, de ezt egy nőgyógyi jobban tudja, meg kék kérdezni.

de miért is fejsz? ha nem pótolod ki estére, majd kiszíjja a gyerek maga, csak max nem egy alkalomra, mint Almodoé.
biztos hogy fogod tudni tartani a lépést.
Én is csodálkoztam hogy kihagyok egy éjszakai ébredést, és bedurran a cicim? Aztán rájöttem, valszeg az lehetett, hogy a gyereket magam mellé vettem, éreztem az illatát, hallottam a hangját, és éreztem hogy beindult a tejleadó reflex ezekre az ingerekre, de ugye nem tettem mellre a gyereket, ezért durranhatott be.

Mi érdekel pontosan a tejcsi hogy alakult nálunk?

Kép

Kép
rejo
 
 


rambóka eszembe jutott valami, nem azért lehetett nyűgös Gergő az elmúlt hetekben, mert éhes volt?? :shock: (ha tényleg ez jön ki, hogy nem hízott, a másik mérlegen is)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo, Rambóka :)
Igen, megjött. Már 3szor is. Először jan. 7., majd jan. 31. és márc. 6. Nekem rendesen szopott akkor is, és a tejem is elég volt. Én most vettem Nestlé alma+c vitamint, ebben sincs cukor. Holnap kipróbálom, mert a mai saját készítésű lé annyira nem jött be. Főleg, mert alig ivott belőle. Kanállal is adtam, úgy valamennyi lecsúszott. Csak nehéz etetni, mert kiveszi a kezemből a kanalat, meg belenyúl a szájába. Én Nuby-s csőrös itatóból adtam neki. Ezt is szívni kell, nem folyik magától belőle a cucc. Ja, én már próbáltam vizet is adni neki, de arra is fintorgott. :) Arany bogaram! Nem is válogatós!
gtünde
 
 


Rejo!

Hát igen, rám nézve lehet, hogy valamivel kockázatosabb volt a császár, bár ezt nem tudom, ez annyira nem is foglalkoztatott. Én a gyereket féltettem, hogy őszinte legyek ez meg sem fordult a fejemben, hogy nekem milyen bajom lehet...
Statisztikát nem tudok, de amit a dokim elmondott, az elég meggyőző szerintem.
Általában nem tudni, hgoy mi az oka annak, hgoy egy baba nem fordul meg, de lehet pl, hogy azért, mert az anya csípője nem alkalmas a szülésre, vagy az is, hogy a köldökzsinór tartja vissza a fordulástól. Ezekben az esetekben hüvelyi szülésnél előfordulhat, hogy a baba teste már kint van, a feje viszont megszorul, és a köldökzsinórt így elszorítja - oxigénhiányos állapotot idézve elő. A megakadás nem lenne akkora probléma, ha a baba nem faros lenne, mert akkor kapna oxigént, de farfekvés esetén csak néhány perc van a cselekvésre, ami esetleg nem elég...
Aztán olyanból is adódhat gigszer, hogy a gyerek feje mellé felcsapódik a keze, amikor bújik ki, és azért akad meg, mert a kettő együtt már nem fér ki - persze ez az orvos hibájából történhet, dehát ugye ez sem kizárt sajnos :-(, mindannyian emberek vagyunk. Szóval nekem nem volt szükségem statisztikára, ezek elég hihető és érzékelhető plusz kockázatok... Számomra ha csak 100-ból 1 ilyen eset van, már az is sok, mert ha az én gyerekem sérül emiatt, akkor nem vígasz, hogy csak 1% volt az esélye, mert el lehetett volna kerülni...

Nahát hős igazán nem vagyok az almalé préseléssel, egy hétig bírtam :-), aztán feladtam... Most megint a reszelt almát gyűrjük, és nem akarom elkiabálni, de talán van egy kis fejlődés :lol: , már kb. 1/4 alma lecsúszik...
Sőt, a hétfőn kezdett főzelékevés határozottan jobban megy, talán már kezd is tetszeni a kis szarosnak :-). Krumplit összefőztem egy kis almával (az íz miatt), és anyatejjel higítom, turmixolom, és ma már vagy 1/3 bébiételes üvegnyit megevett. Ez azért már haladás, ugye? :lol:

Viszont sajnos az esti 250-280-as szopik kezdenek a múlté lenni :-(. Annyira szarul evett az elmúlt 2 hétben, hogy a tejem kezd elapadni, úgy érzem. Már napok óta nem tudott (vagy nem akart :?: ) 200-nál többet enni este (nappal már a 100-nak is örülünk... :twisted: ). Viszont - nem akarom elkiabálni - de az éjszakákkal ennek ellenére sincsen gond. Eszik este 8-kor, aztán kb. fél 12-kor bemegyek hozzá és félálomban megetetem, és reggel jókedvűen ébred, felöltözünk, apának reggelit csinálunk, és csak utána szopizik kb. 8-kor. És akkor is örülünk, ha 100g lecsúszik :twisted: .

Nem, nekem még nem jött meg, de van egy érzésem, hogy jövő héten meg fog :twisted: . Múlt hétvégén olyan erős tojásfehérje folyásom volt, hogy ilyen még a babagyártós időkben sem volt. Már attól féltem, hogy összeszedtem valamit, aztán 3 nap után nyomtalanul elmúlt. szóval nagyon gyanús... nem szedek metformint, és nem is fogom elkezdeni. Igazából nálam még nem is állapították meg az inzulin rezisztenciát, csak a nyilvánvaló PCOS tüneteim és hormon eredményeim miatt szedette velem a doki. De majd szoptatás után szerintem kivizsgáltatom magam ezirányban is, aztán eldöntöm, hogy akarom-e szedni.

Na, jó éjszakát mindenkinek! Megyek zuhanyozni, és szoptatni :lol:
almodo
 
 


Rejo!

Arra nem gondoltál, hgoy esetleg megeteted még egyszer közvetlen mielőtt fekszel le?

Nálam ez nagyon bejött! igazából fel sem ébred, csak ösztönösen szopizik, amikor a szájához ér a cici, aztán kb. 10 perc alatt abbahagyja, akkor visszateszem a kiságyba, és moccanás nélkül alszik tovább.

Mondjuk az tény, hogy egyelőre lövésem sincs, hogy majd hogyan fogom erről leszoktatni. Suttógónak van rá tanácsa, de hogy működik-e, nem tudom... Dehát ez majd még későbbi probléma, egyelőre nem izgulok rajta... :lol:

Jó éjt!
almodo
 
 


Sziasztok!

Na nálunk megint minden összejön!
A felső két 1-es már majd átböki az ínyét, ott fehérlik a 3 kis csipke. Tuti, h. nagyon zavarhatja! Rengeteget nyüglődik miatta, rágja a kezét, és napközben is alig alszik. :cry:

Ráadásul a tejcsi is tuti kevés lehet, mert hajnal 5-kor akkora visítást rendezett, h. szerintem még a szemközti házban is hallották. Aztán teletankolta a csigabendőt és közölte, h. de jó, akkor most játszunk! :twisted:
Az alvászavaros mindenségit!
Apa, mint mentesítő járat, kivitte a nappaliba, h. én tudjak aludni, tejcsitermelés céljából, de 7-kor megint olyan sikításra ébredtem, h. visszhangzott a ház!
Semmivel nem lehetett megnyugtatni, úgyhogy megint megetettem.
Remélem lesz holnap nyitva gyógyszertár, mert a tápit nem váltottam ki, de úgy tűnik nincs más választásom! :cry:
Miért van az, h. mire felturbózom a tejtermelésemet, jön ez a rohadék piri és borít mindent! :cry: Mások a gyerek 8 hónapos koráig nem menstruálnak, én miért? Annyira utálom!
Mindig utáltam, tinikoromban az iszonyatos görcsök miatt, a babaprojekt alatt a sikertelenség miatt, erre most a szoptatásomat is tönkreteszi! Gyűlölöm! :evil:
Pedig legalább 1 éves koráig szerettem volna szoptatni, de úgy tűnik nem fog menni, hiába is szeretném! :cry: :cry: :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Ha vigasztal egy kicsit: én irigyellek..., no nem a menstruáció miatt, hanem hogy több mint 5 hónapig csak szoptattad és még cumija sincs. Ez óriási teljesítmény, és Normáé is, aki azt mondja, hogy sikertelen volt szoptatás szempontjából, pedig 4 hónapig szoptatott.
(Egyébként a fiam imádta a sütőtököt, de csak a kecskemétit.)

Még ha most hozzátáplálod is tápszerrel, azt vissza lehet venni, ha elmúlnak a nehéz napok. És aztán tovább szoptatod 1 éves koráig. Pont.

Vili a második hónapban 580-nal gyarapodott (az első hónapban 800-at), ez egy kissé letört... De próbálok nem az anyósom és a férjem tekintetére gondolni, hogy kevés a tejem, a gyerek meg megint ordít... Hanem arra hogy lll-ég szerint még éppen megfelelő ez is. De majd a doktornővel megbeszélem, ha megyünk a védőoltásra. Most nem akarok sajnálkozni magamon, amikor végre elmúlt a mellgyulladás és a mellbimbókon is gyógyul a seb.

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Norma=Norka
vöcsök
 
 


Vöcsök!
anyós és férj tekintete??!!! :twisted: :twisted: Csak kaparintanám őket a kezem közé... :wink: :lol:

LLL-ék szerint hati 10 deka, azaz havi 40-45-50 deka is TELJESEN jó!!!!

Az én dokinénim szerint a havi 600 gramm lenne az ideális, minket első hónapban letolt az 1,2 kilo miatt, hogy pont a felét kellene...

barátnőm kislánya ahavi 400-450 grammot is laig hízta meg minden hónapban, és gyönyörű, fejlett kiscsaj, már mádfél éves...

Kép

Kép
rejo
 
 


Almodo engem olyan statisztika érdekelne, hogy a megnövekedett császár és lecsökkent faros szülések mellett észlelhető-e az oxigénhiányos babák számának csökkenése is. (és vajon egyenes arányban? :lol: ) én azt hiszem nem. (de nem kötekedni akarok, remélem nem értesz félre, csak kiváncsi természetem van! :lol: )

gratula Márknak a kajáláshoz! :lol:

de jó, hogy van még egy ember, aki így tervezi a gyógyszerelését. merthogy én is ilyen cipőben járok, nálam sem volt még vizsgálva az IR, sőt ugye én még metet sem szedtem. Én sem akarom szopi alatt elkezdeni szedni. meddig tervezed szoptatni márkot? ha egy évig, akkor egy évig nem is szedsz semmit, és nem is vizsgáltatod ki magad? Mert én ettől az egytől félek, egy év hosszú idő, nehogy ezidő latt megint becisztásodjak, bár ha nem jön meg, remélem ciszták sem képződnek. Én asszem éppen ezért egy petefészek UH-val fogom majd kezdeni.

eszik mielőtt lefekszem! :lol: Jobban mondva fél 10 és fél 11 között eszik még egyet, alszán aludt kb. 6 órát, kb reggel 4-ig. Én ált. éjfélkor fekszem, próbáltam még, hogy megszoptatom még éjfékor is, nem is egyszer, ő sem ébredt fel, de soha nem aludt ezért tovább 4-nél, 4-kor ilyenkor is mindig megébredt, ezért aztán felhagytam ezzel. (ez kéthetes kora óta működött így)Viszont pár napja kér éjfélor is, 3 (!) -kor, 5 -kor és nyolckor. De valszeg nem éhes, 3 -kor nem adok neki cicit, csak cumi, de nem alszik vissza csak cumira, nyög, rúgkapál (de nem sír), még ha felveszem ölbe akkor sem alszik el, csak ha magam mellé veszem vízszintbe, kiskifli pozícióba, na akkor rögtön bealszik. nem tudom mi lehet ez.

Suttogó mit ír, hogyan kell leszoktatni az éjszakai ciciről?

Norka módszerét nem tudom alkalmazni, nem ismeri a cumisüveget, és nem éjszaka sötétben szeretnék próbálkozni, hogy félrenyeljen álmában.

nem tudom mit csináljak.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka, de jó neked! az enyém már 3 naposan ismerte az üveget.
Most 1 hete nem kapot semmi tápit, viszont 1 szopi 1 óra, és mindez 3 óránként, utána tejfejés. A melleim már nem birják a strapát, marcikám meg 2x annyit is megenne. Mit csináljak?

Én is számolom a szopis heteket, Vöcsök.
csillagfény
 
 


Rejo!

Suttogó azt mondja, hogy este jól meg kell tömni, hogy tuti ne legyen éhes, és akkor éjszaka ha fel is kel, nem kell etetni. Vannak módszerek, hogy hogyan kell leszoktatni az ébredésről, de az az igazság, hogy nem nagyon tudom, mert Márk annyira jó baba, hogy nincs rá szükség :lol: ... (remélem nem kiabálom el, és ez már mindig így marad... :wink: ) Előfordul, hogy ő is felébred éjjel, de 2-3 perc alatt mindig vissza tudom altatni, még az ágyból sem kell kivenni, csak bedugom neki a cumit, és kicsit megsímogatom.

Szerintem érdemes megvenni a könyvet, vannak benne hasznos tanácsok. Legalábbis nekem sokat segített, igaz, sok tudásom nem volt a csecsemők gondozásáról, de egy ésszerű megközelítést képvisel, és én elég sok mindent tudtam belőle hasznosítani.

Johanna hányszor eszik egy nap? ha sír, mindig megszoptatod, vagy megvannak az evési idők, és azon kívül nem kap?

Mindenesetre én akkor álltam rá a fél 12-es etetésre, amikor eldöntöttem, hogy éjjel nem kap többet. És azt azért is döntöttem el, mert tudtam, hogy nagyon keveset eszik olyankor, csak éppen felébred, és a cici lenyugtatja. De annyira gyorsan hozzászokott, hogy nincs cici, hogy már nem is emlékszem, hogy volt-e egyáltalán probléma belőle.

Azt te kb. tudod, hogy mennyit ehet este Johanna?

Mert Márk tényleg elég sokat eszik a két esti szopi alkalmával (kivétel az elmúlt 1-2 hét), 8-kor kb. 250-et, és utána fél 12-kor még vagy 100-150-et biztos megeszik (azt sosem mértem, de érzésre ennyi lehet).

Ha estére nincs elég tejcsi, akkor meg lehet azt csinálni, hogy reggel/délelőtt fejsz, és azt adod neki oda pótlásnak este. És a fejés növelni is fogja a tej mennyiséget.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy azért is tud még este annyi tejem lenni, mert nem etetem Márkot 4 óránál gyakraban, így van ideje képződni. Persze lehet, hogy ez hülyeség, és egyszerűen csak szerencsés vagyok.

nekem a metformin mellett is cisztásak voltak a petefészkeim, csakvolt pé-m is...

Én addig fogok szoptatni, amíg Márk is úgy akarja, de most úgy néz ki, hogy már nem soká, annyira nem érdekli őt a cici. Mindenesetre csak szoptatás után fogom kivizsgáltatni magam, és addig tuti nem fogok semmit szedni.

na, megyünk fürcsizni :lol:
almodo
 
 


Rejó!

Beszéltem a férjjel, azt mondja, ne is halljam meg, amit az anyós mond. És megegyeztünk, hogy nappal nem hagyjuk bealudni, ahogy az megtörtént párszor az elmúlt héten. (Vagyis, hogy nappal 5 órára szopott...) Éjjel aludjon, amennyit akar, de nappal 3 órára felveszem.
Ma hosszú idő után megint lemértem, mennyit szopik, és változatlan: 80-90 mili...

Csillagfény!
Drukkolok nektek nagyon, mert sok mindenben hasonlók vagyunk (lapos mell, mellgyulladás, cumizavar stb.) Vilit rászoktattam a fél órás szopira, igaz, ő is felgyorsult, így lehet, hogy ő szoktatott rá :) Mert már nem bírták a cicik a strapát... Én nem akarlak a hosszú szopiról lebeszélni, mert tudom, hogy az is inger, de azt is tudom, mennyire kikészítheti a mellet... Most már ott tartunk, hogy 5-5 perc alatt kiszippantja a két mellből a 40-40 milit. Mindenféle komfortszopival megvagyunk fél óra alatt. Sőt, "üresben" mostanában nem is akar rajta lenni...

Vöcsök
vöcsök
 
 


Rejó!

Még valamit: kimásoltam, amit írtál, és naponta többször is elolvasom, hogy megnyugodjak... :D

Köszönöm... :oops:

Vöcsök
vöcsök
 
 


Asszem az én gyerekem nem cumizavaros, ezért simán merek neki adni cumisüveget is.
Viszont a melleim már tényleg nem bírják a strapát. 80at kiszippant? Háát az enyém is 80-100-at szippantgat, és egész nap éhes.
Tegnap este csináltam 50 mili tápit, de aztán nem kellett.
A 20-20 percre én is próbálom ráállítgatni. csak megmérem, és mindig elkeseredek, milyen keveset evett, és azt gondolom, nincs tejem, vagy nem tudja kiszívni valami rendellenesség miatt. Egyébként tényleg nem sok fejnivaló marad szopik utén 10-20 mili, reggel 30

Csajok, lehet valahol anyatejet kapni kipótlásnak? Hol???????????
Gondolom, akik leadják a tejet valahol, azt meg lehet venni, nem?

Azért fejek, mert estére már szinte semmi tejem nincsen, egyrészt, másrészt azt gondolom, hogyha teljesen kiürül a mell, akkor több jön a helyére.

Almondo, szerintem is szerencsés vagy, én el sem tudom képzelni, hogy nekem lenne egyben 150 mili tejem, sajnos.

LLLék erre mit mondanak, ha egyszerűen nincs? Én egész nap szoptatok, meg fejek, ha van időm sörözök, laktoherbezek, és alszom. Mégsincs több.
Elkeserítő. A gyerek meg örökké éhes, szerintem jövő héten jön a tápi is. :cry:
csillagfény
 
 


Csillag ne idegesíts, honnan tudod hogy a gyerek egész nap éhes???? mert szopizni akar??? Az nem azt jelenti!!!!

ha hízik és van pisis pelusa akkor NEM éhes!! ja éhes, és nem kell neki a tápi :wink: ...ne viccelj! :lol:

nem értem, ha
azt írod 80-100 -at kiszippant, és elkeseredsz milyen keveset eszik??? dehát almodo is leírta, Márk is ennyit eszik napközben, és Johanna is.

nem értelek miért írod hogy egyszerűen nincs tejed. nekem úgy tűnik van...

Almodó!
nem tudom hogy Johanna hányszor eszik egy nap. (kb. 5 és 8 szopi között)nincsenek fix evési idők, de van egy rendszer az evésében és az alvásában amit ő alakított ki. nem sír... :wink: :lol: , akkor etetem meg, akkor kap cicit, ha azt mondja HŰŰŰŰ...(ilyenkor éhes) ha unatkozik vagy valamije fáj, álmos, máshogy dünnyög.

Egyébként mikor ráálltam a négyórás etetésekre jobban aludt éjszaka, de nekem lecsökkent a tejem, és újra megsűrítette magának a kiscsaj.

Viszont tegnap este lemértem, lányok fürcsi után 50 (!!!) grammot evett!!! :shock: :shock: hát hiába evett utána még háromszor az este,az se lehetett egyenként több, ennyitől tényleg nem lehet aludni...

most mit csináljak? Fejni nem szeretnék...nincs erőm, meg nem bírnám pszichésen se (domival napi 7X fejtem, egy életre elegem lett...)meg ilyen későn már nem tudom van-e értelme elkezdeni fejni...

azon gondolkodom adjak neki vacsira tejpépet? De az tejből van, és azt mondják 1 éves korig nem jó a tejből készült cucc...

Segítsetek csajok!!

Hát a sarlai dokinéni azt mondja (meg LLL-k is), hogy a tej szopi ALATT képződik a mellben, nem két szopi KÖZÖTT.
ez inkább a gyereken múlik, Johanna soha nem szívott ki 130 grammnál többet, akkor sem, ha mindkét mellem térdig lógott a tejtől... :lol:

vagy kezdjek el fejni ahogy mondod, Almodo...nem tudom...(ma éjjel éjfélkor, 2-kor , 5-kor és nyolckor kelt :? )

nekem Diane szedése alatt eltűnt az összes ciszta...

Vöcsök örülök hogy segíthettem!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejóka,

a tej szopi alatt IS képződik szerintem. de nem csak az alatt, az tuti, mert ha alszom éjjel, vagy délután, mire felébredek mindig több van. ha agyonhajtod magad, akkor akkor sincs, ha 3 óráig szoptatsz. legalábbis nekem nem.
Nem tudom, hogy fejsz. LLLék a kézi fejést ajánlják, nekem az nagyon de nem jön be. Még a kórházban kölcsönöztem egy gépet, medela electric, az egész jó, és asszem, ha visszaadom, a huzogatós részhez veszek egy kis motort. nem tudom, terveztek-e még babát, ha igen, biztos megérné. Ezze3l egy kiadós szopi után 10-15 perc a fejés. Közben szoktam masszirozgatni, ütögetni, rázogatni, 2-3x is. Így összejön napi 100 mili kb, amit este szopi után oda tudok adni neki.

Johanna is ennyit eszik kb? Méred???????????
Nem tudom, a védőnő szerint kilonként 150 mili kell neki. Most 4 kilo, azaz 600 mili kéne neki ez alig jön össze, illetve inkább nem. És naponta 1-2x kakil, inkább 1x, a pisit nem számolom.

Éhes??????? Igen, ha üvölt, tátog, és csuklóig bekapja a kezét, én azt gondolom éhes. És nem is hízik nagyon. A heti 10 deka épphogy megvan, de inkább 8.

Tejpép? Tudod én azt gondolom, tutkó az anyatej a legjobb,ha mehet. DE:édasanyáinknak higított tehéntejet, híg tejbegrízt adtak, ha nem volt tejcsi, és mégis egészségesebb generáció, nincs annyi allergia, stb....
Sok stressz, növényvédőszerek,stb....
Vagy miért nem adsz egy kis tápit este? 5 hónaposan már nem egy tragédia szerintem.
csillagfény
 
 


Rejo!

Hát az az 50 este azért tényleg nagyon kevés. És előtte mikor szopizott utoljára? ez 3-4 óra alatt képződött? Nekem azért 3-4 óra alatt még akkor is képződik vagy 100-150 a kettőben, ha előtte teljesen le volt szívva. és tényleg, te is két mellből szoptatsz?

Mindenesetre én biztosan nem csinálnám azt, hogy óránként etetem, főleg, hogy még így sem elég, mert szerintem csak rászokik, ráadásul így is felkel éjjel, mert éhes. Én azt hiszem, hogy nem problémáznék azon, hogy egy kis tápit adjak neki. Vagy pedig az a megoldás lehetséges még szerintem, hgoy délelőtt fejsz a szopik után, és azt adod oda pótlásnak este. Én úgy tudom, hogy a tápik mind tehéntej alapúak, de azokat nyugodtan lehet adni a babának, hisz direkt nekik készült. Csak kifejezetten tehéntejet nem ajánlott, mert gondolom az is allergizálhat...

Egyébként most, hogy gondolkodom, én régebben (amikor még Márk is nagyevő volt :lol: ) azt csináltam, hogy az első 3 szopinál fejtem a szopi után (mindig 2 mellből szoptattam, de csak azt fejtem, amelyikkel kezdte a szopit) és ami összegyűlt, azt a lefekvés előtti utolsó szopinál megkapta, akkor nme szopott, vagy csak utána még egy kicsit. És így lefekvéskor mindig volt annyi, hogy jóllakott. Aztán Márk elkezdett egyre szarabbul enni, nekem meg egyre több tejcsim lett - mert én persze csak fejtem szorgalmasan nehogy estére ne legyen... :lol:

Én egyébként még talán azt javasolnám, hogy álljatok vissza a 4 óránkénti evésre, esetleg próbáld kicsit pótolni neki, ha kevés. Te pedig ha fejsz szopi után, akkor biztos nőni fog a mennyiség. Johannának nincsen szüksége már gyakoribb evésre (bármit is mond az lll), csak az evések alkalmával kell eleget ennie.

Mindenesetre én tényleg nem problémáznék azon sem, ha kicsi tápit kellene adnom Márknak, ha nincs tejcsi - nekem sokkal fontosabb lenne, hgoy nyugodtan aludjak, hogy pihenni tudjak, és ő is nyugodtan aludjon. Én sosem éreztem azt, hogy ha nem csak anyatejet kap, akkor az olyan nagy probléma lenne - a keresztfiam - 14 hónapos - egy csepp anyatejet sem kapott, mégis egy tündéri és jókedélyű baba, és majd kicsattan az egészségtől.

Én is olvastam sok helyen, hgoy a tejcsi szopi közben képződik. Hát szerintem ez hülyeség, nálam legalábbis tuti nem. Én tapintásra meg tudom mondani, hogy mennyi tej van benne. Amikor a 280-at eszi (ezt természetesen 2 mellből összesen), akkor majd szét durrannak. És amikor leszívja, akkor kb. 2-3 melltartó mérettel kisebbek lesznek, láthatóan hiányzik belőle az a 280, amit épp megevett. Na persze lehet, hogy csak 250 hiányzik, mert 30 közben termelődött, de az tuti, hogy a túlnyomó része benne volt. És azt is érzem, hogy mikor nincs túl sok benne, és olyankor - csodák csodája, tényleg nem tud sokat enni belőle.

Csillagfény!

Mennyi idős a babád? (bocs, hogy nem követtem... :oops: )
Korábban nekem sem volt ennyi tejem egy alkalomra, igaz, akkor még sűrűbben is evett Márk, így gondolom nem is tudott annyi képződni. De azért az a heti 8-10 deka tényleg kevés, amikor Márk a nagyzabás korszakában volt, előfordult a heti 25 deka is (most bezzeg 2 hét alatt -1 dkg :twisted: ) Mindjárt előkeresem, hogy mennyiket evett 4 kilós korában (mert én 3 hós koráig minden evést mértem, és írtam... :wink: )

úgy kb. 5,5 hetesen volt 4 kiló, akkor 6x evett egy nap, és 100-140 közötti mennyiségeket (mindig 2 mellből), és még fejtem 5-35 közötti mennyiségeket. És akkor még éjjel is fejtem, elég megszállott voltam... :twisted: Ja, és még közvetlen lefekvés előtt is fejtem - elég későn fekvő vagyok - mindig üres cicivel feküdtem le. Azóta már rájöttem, hogy jobb, ha azt rögtön kieszi, így lefekvés előtt még megetetem... :wink:
almodo
 
 


Csillagfény!

Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Szerintem sem lehet éhes 3 óránként 80-100 g szopik mellett!
Az, h. utána nem tudsz "csak" 10-30 ml-t lefejni? Hát mert jól műxik a kis morzsaporszívó!!! :lol:
Tényleg, miből gondolod, h. éhes?
Mert sír szopi után, v. mert szeret a ciciden cummogni?
Az elsőnek lehet pocifájás v. reflux is az oka, a második meg teljesen természetes dolog, de egy cumi sokat segíthet!


Vöcsök!

Örülök, h. kezdesz rendbejönni!
Kicsi álmos manóka! :D

Tünde!

A vizet Gergő sem issza meg! A gyümölcslevek bezzeg lecsúsznak! :twisted:
Ma kapott először kispohárból. Hát nem volt nagy sikere a dolognak!
A variábilis cumival kapcsolatban valszeg igazatok van, és tényleg nem levekhez, hanem pépekhez van, de a doboz tüzetes átnézését követően sem találtam erre utaló egyetlen mondatot sem! :evil:
Mindegy, talán a varázsitató feltét jó lesz később.

Almodo!

Gergő nappal nagyon rosszul szopizik, tekereg jobbra-balra, este fekveszopinál kissé jobb a helyzet.
Végül nem váltottam ki a tápit. Iszom a Lactoherbet (talán mintha valami javulást is tapasztalnék) és betankoltam bébikajákból. A Nestlének és a Mildinek is vannak hozzáadott cukrot nem tartalmazó kajái.
Ma betévedtem egy bioboltba és láttam bio babakajákat aranyárban! :evil:
Asszem maradok a Hipp minőségű bionál! :twisted:
Bár amit Rejo írt, az elgondolkodtatott és ma próbáltam összehasonlítani a Hippes kajákat a Kecskemétis kajákkal, de színre sem azonosak, meg az utóbbiban van hozzáadott cukor, és emiatt nekem nem szimpatikus.
Nekem ez a vesszőparipám v. sznobizmusom, nevezzétek, ahogy akarjátok! Szakmai ártalom, meg saját probléma is. Máig 2,5 kanál cukorral iszom a 2,5 dl teát. Ha csak fél kanállal kevesebbet tesz bele a párom, már megérzem. Nem szeretném, ha a gyerek is cukorfüggő lenne! :(

Rejo!

Nyugodj meg, mostanában mi is újra kelünk éjjel! :cry:
Gergő is 4 óra körül ébred és mostanában muszáj megszoptatni, mert nem alszik vissza, hiába lapulunk! :(
Majd, ha kinőtt a két felső 1-ese, nekilátunk újra a leszoktatásnak.

Szerintem nálatok is ez lesz a probléma valódi oka, nem az éhezés!
Domi mikor állt neki fogat növeszteni?
Nálunk is ez volt a fognövesztés első jele, a 2 óránkénti éjszakai ébredés.

Tejpépen ne gondolkodj, ha mindenáron hozzá akarsz táplálni inkább irass hipoallergén tápit!

DE, ha neked bedurran a melled, ha kihagyod az éjszakai etetést, akkor tutira van ott tejcsi!
Fürdés után 50 g és utána még 3 szopi????
Könyörgöm, mit vársz a melleidtől??? Nem vagy te fejőstehén! :lol:
Én Almodo véleményével értek egyet, h. ha túl sűrűn szoptat vki, akkor ne gondolja, h. óránként fog tudni 100 g-ot termelni!
Mikor fürdetsz? 6 körül? És onnantól éjfélig még 3X szoptatsz? :shock:
Szerintem bőven elég, ha 6-kor, 8.30-kor és 11-kor szoptatsz. Nézd meg, h. ekkor mi történik!
Aztán nézd meg, h. javul-e a helyzet, ha az utolsót előrehozod fél 11-re.
Érdekes módon nálunk egy időben jobb volt, ha 11 előtt volt az utolsó szopi. Simán elaludt reggel 7-ig!
De lehet, h. nálatok más fog bejönni!
Ha úgy érzed, h. Johannának szüksége van még az éjszakai szopira, v. neked van rá szükséged a tejtermelés fenntartásához, akkor inkább szoptasd meg éjjel is!
De a plussz ébredések lerendezésére szükség lesz a párodra is!
Ha pedig fognövesztés miatt ébred, vegyél Dentinoxot és kendd be vele az ínyét, hátha jobb lesz a helyzet!

Diane:
Érdekes, nekem nem tűntek el tőle a rohadékok! Viszont a terhességtől teljesen! :D
De mostanra tuti megint ott ülnek, mert a fákkal együtt én is kirügyeztem! :evil:
Utálom ezt a rohadt betegséget! :evil: :evil: :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Ma, azaz tegnap éjjel és ma nappal nekünk is elég rázós volt... Éjjel 3 óránként kelt, nappal meg 2-3 órára szopizott és közben ordított, láthatóan éhes volt, mert szörnyen megharagudott, amikor már több tej nem jött... Aztán estére a pocakja is megfájdult... Most a 7-es szopi után aludt el végre, szinte egész nap ébren volt. Ennek ellenére most felveszem, mert szerintem nálunk azt még nem szabad megengedni, hogy csak 6x egyen egy nap, ő pedig éppen ezt csinálgatja. Szóval most 10-kor megszoptatom álmában, és akkor meglesz a 7 szopi, elvégre még csak 2 hónapos múlt... És akkor remélhetőleg éjjel én is birok aludni...

Csillag: ahogy olvastalak, felrémlett, hogy még pár hete is Vili is éppen azt csinálta, mint Marci, végignyammogta a szopit, és néha az utolsó 5-10 percben szopta ki a lényeges mennyiséget... Miközben már 50 perce ott csöngött. Hát nekem most azért nagy könnyebbség, hogy rövidebb ideig szopik. Biztosan Marci is megügyesedik pár hét alatt, csak valahogy ki kell bírni addig...

Nem tudom, mi lesz, ha 3 hónaposan megugrik az étvágya Vilinek? Vagy lehet, hogy ez már annak az előszele? Csak azt hiányolom, hogy a könyvekben olyan szépen, egyszerűen leírják, hogy akkor szoptassunk gyakrabban, és majd megnövekszik a tejmennyiség, miközben a valóságban pár napot végigordít a ded - amiről egy szó sem esik-, te meg közben próbálj meg nyudogt és kipihent maradni, hogy termelődjön az a tej...

Amúgy szépen fejlődik, úgy látom. Ma egész nagy csapkodást "kevert le" fürdés közben, láthatóan nagy élvezettel. A kezét is egyre ügyesebben, egyre több mindenre használja: dörgöli a szemét vele :) Az 56-os rucikat, ingeket végképp kinőtte, és előveszek pár 68-asat is, abba könnyebb felöltöztetni, még ha fel is kell hajtani az ujját.

A 250 miliket ámulva olvasom (mint valami Kánaán, olyan lehet), nekem a maximum eddig 120 volt két mellből éjszaka, 5 órával a szopi után...
Almodó: írd már le, mi volt nálatok a helyzet 9 hetesen, érdekel, hogy másoknál milyen a fejlődés, habár tudom: minden gyerek más...

Rambóka: nálatok jobb már?

Megyek, indulok nekikészülődni a szoptatásnak. Már mindenki alszik a családból, és még fogat is fogok mosni, de tusolni már nincs erőm...

Jó éjszakát nektek is.

Vöcsök
vöcsök
 
 


Rejo :)
Réka 8szor szopizik még mindig egy nap. Éjjel is eszünk 2-3szor. Én egész jól bírom. :) Én nem akarok neki tápit adni csak azért, hogy ne egyen ennyiszer. Nekem inkább most azzal van gondom, hogy kb. 3 napja nem lehet napközben letenni. Ahogy lerakom az ágyra, vagy be a hordozóba, ordít. :evil: Egyszerűen nem tudom mitől. Lehet, hogy utankozik?? Mert, ha felveszem és sétálok vele, érdekes módon nem sír. De reggeltől estig nem bírok sétálni. :( Különben ő is olyan volt pár hónaposan, hogy állandóan kézben kellett vinni. A védőnő mondta, hogy majd visszakapom - jó értelemben. Hát, eddig még nem jött be a jóslat. Az a poén, hogy 1-2 hete már tök jól elvolt magában, játszott stb. Erre most megint visszaesett. Egyszerűen nem értem. :(
Ja, és úgy irigyellek, hogy mindenfélét tudsz Johanna mellett csinálni. Én - mióta megszületett - kb. 3szor tudtam főzni. Kb. ugyanennyiszer vasalni. (Ez arra az időszakra értendő, amikor Apa nincs itthon és nem tud rá vigyázni.) És ennyi! Szerintem ez nem normális. De nem bírom hallgatni, hogy sír. Meg nem is akarom hagyni.

Rambóka :)
Almalével már tegnap óta én is próbálkozom. Nem mondom, hogy rajong érte, de lecsúszik. Főleg azért, mert rágcsálja a pohara csőrét és akkor jön belőle a szaft. Ilyenkor ált. lenyeli. :)
Cukrot a védőnőm sem javasolt. Azt mondta, ha nagyon savanyú az alma, akkor szőlő- vagy gyümölcscukrot használjak.
gtünde
 
 


Szia Vöcsök!

Hát igen, erről nem írnak a könyvek! :(

Csajok!

Brutál hidegfront lesz! Készüljetek a legrosszabbra! :( A hiba nem a ti készüléketekben (akarom mondani dedetekben :lol: ) lesz, hanem a légnyomásváltozásban!!!!!

Ja és egy kérés:
Megtennétek, h. csináltok tickert, h. tudjuk, h. mennyi idősek a dedek? Mert nehéz úgy tanácsot adni, h. az ember Kandika táblicskuját keresgéli a másik topikon, h. megtudja, h. melyik ded mikor született és pillanatnyilag mennyi idős is lehet!
Köszi!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csillag már Dominál megvettem a gépi fejőt, már kéthetes korában, mert vele napi 7X fejtem, nem ment volna máshogy! :wink: gyorsan meglenne a fejés, de írtam miért nem akarok.

Csak most mértem meg egyszer, mert kiváncsi voltam, de nem volt hiteles mérés, mert előtte kb. másfél-két órája evett. Szóval lehet nem is volt éhes, csak megszokta, hogy fürcsi után cicit kap, ezért evett csak ötvenet. Ez igaz, hogy egymérés nem mérés, fals eredményt adhat, egy napot kéne végigmérni.
Mondjuk agyerek szépen hízik, már 7,8 kg, szóval azért tudom hogy nem éhezik, de Tündi én kezdem érezni, hogy kimerülőben a raktáraim, és nem akarom megvárni a végleges kimerülést. itt van domi, a házimunka, apa elég vészes mostanában, sokat dolgozik, most nem lehet rá számítani.

Egyetértek almodóval abban, hogy van egy határ, és én is pihenni szeretnék már éjszaka, tényleg becsülettel, vidáman végigéjszakáztam ezt a majdnem fél évet, de itt van Domi is meg zsolti is, most már rájuk is több időt kéne szánnom.

Almodo én is két mellből szoptatok, nekem is megvan a 100-150 a kettőből mindig, sztem Johannán múlik ha kevesebbet eszik, nem rajtam. Mondjuk este ha már nagyon fáradt vagyok azért érzem nem jön annyira.

Csillagfény az a heti 8 deka tényleg az alsó határ...drukkolok hogy feltornázzátok!

rambóka érdekes én meg a hippes kajákból csak olyat találtam, amiben hozzáadott cukor, kecslemétiben viszont amiben alma van, abban nincs hozzáadott cukor! Ez most pszichés nálunk? :wink: :lol: Az összes olyat levadásztam a polcról, amiben nincs hozzáadott cukor! Nézdd meg jobban azokat a kecskeméti kajákat! :wink:

rambóka nem érzem úgy, hogy szükségem van az éjszakai szopira! :lol: :lol: Asszem mostanában már egy kis alvásra lenne szükségem éjszaka... :lol: onnan érzem hogy fáradok, hogy már az sem érdekel ha lecsökken a tejcsim, és "csak" napi 3 szopi marad, csak aludhassak éjszaka!Páromra mostanában nem tudok számítani, egyedül kell lerendeznem.

Viszont többen mondták már, hogy tápit adtak ilyen okból mint én a gyereknek, és nem aludt jobban éjszaka.

Almodó azt akartam még kérdezni, ti egy szobában alusztok Márkkal? Azt vettem észre még ott alszanak jól a babák, akik külön szobában altatják.

kiváncsi vagyok a ma éjszakára, fürcsi után végül is alma-krumplit kapott, gondoltam az laktatóbb a krumpli miatt, mint a sima gyümölcs, tejpéppel még szkeptikus vagyok, tápim nincs itthon. Aztán még szopizott azóta egyszer-vagy kétszer, nem mértem, de jól jött a tej, biztos több mint 50. kiváncsi vagyok számít-e.

Holnap grillezünk, remélem még jó idő lesz.

Kép

Kép
rejo
 
 


Hát Rejo, akkor legyél kemény, mint a fagyott kutya lába és készülj fel 2-3 kemény éjszakára! :cry: Mindenképpen nézd az órádon, h. meddig sír, mert különben a percek is óráknak tűnnek! Nálunk kb. 7-10 perc szokott lenni. Közben lapulj, mint sz.r a fűben! Ne vedd fel és ne is szólj hozzá! És mindenképpen egyeztesd apával, h. mit miért csinálsz! Kitartás!

Én csak és kizárólag a tejtermelésem helyreállítása miatt szoptatom meg hajnalban Gergőt.
Ma este már újra hallottam csobogni amikor nyelt, ez kicsit megnyugtatott! :D

Jajj, látnotok kellett volna ma! :lol: Az öcsém szivatta a gyereket "Kérsz túrós sütit? felkiáltással. Gergőnek meg csorgott a nyála, cuppogott a szájával és nyúlt érte. :lol: :lol: :lol:
Persze nem kapott, de az az érzésem, h. az egyik oka annak, h. nem érdekli a szopi, az lehet, h. egyre jobban érdekli az, h. mi mit eszünk. Ugyanis amikor anyuéknál kajálunk, őt is az asztalhoz szoktuk ültetni a babahordozóban (persze ő szopizik előtte), és egyre érdeklődőbben nézi, ahogy eszünk. Néha szinte kinézi a szánkból a falatot! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Ez a ticker dolog tényleg jó ötlet, ígérem, hogy a következő hozzászólásra kész lesz :lol:

Csajok, én egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy a Suttogó tanácsai tényleg bejönnek!!!
Én első pillanattól kezdve arra törekedtem, hogy rendszert csináljak Márk életében, próbáltam szabályos időközönként etetni, altatni - és már tényleg nagyon jól közreműködik a kissrác. Nappal tudom mikor kell letenni, és alszik, mint a kisangyal, látom rajta, hogy mennyire jól esik neki amikor ágyba kerül, éjszaka szintén alszik, és ráadásul a tejem sem apadt el attól, hogy nem szoptatok 8-10x naponta (igaz, szopi után fejtem...). Nem mondom, az elején azért nekünk sem volt minden tökéletes, de kb. 12 hetes korától mintha kicserélték volna Márkot, annyira jó baba lett. Napközben hihetetlen jókedvű, sikongat a járókájában a játékainak, forgolódik (mostmár) és akár egy-másfél órát is elvan úgy, hogy én teszem a dolgomat körülötte, néha beszélgetek vele, megsímogatom, kap új játékot, de nem kell kivenni őt. Éjszaka pedig alszik, vagy ha fel is ébred (hetente kb. 2x), 2-3 perc alatt visszaalszik, csak a cumiját kéri és egy kis símogatást. Egy dologra nem tudom egyelőre még rávenni - hogy aludjon legalább fél 8-ig. Rendszeresen felkel fél 7 és 7 között, persze nem sír, csak dumálgat és szórakozik a kiságyában, de én már erre is felébredek. Pedig annyira szeretnék legalább fél 8-ig aludni, ezt minden este megbeszéljük, de sajnos csak ritkán fogad szót :cry: :lol: .

Rejo, igen, külön szobában alszik Márk az első pillanattól kezdve, ahogy hazajöttünk a kórházból. Bár egymás mellett van a szobánk, és én szinte 2 lépéssel ott vagyok nála, az ajtókat behajtom teljesen éjszakára, hogy lehetőleg ne zavarjuk egymást :lol:. Szerintem egyébként az nem jó, hogy Johannát megeteted fürcsi előtt nem sokkal, és fürcsi után is, mert akkor mindig szokott. Így persze, hogy nem eszik sokat, aztán meg éhes hamar. Ráadásul a gyakori evéshez szokik hozzá, ez is szerintem az éjszakai alvás ellen szól. Én tényleg mindenkinek azt javaslom, hogy próbálja rendszerhez szoktatni a babát, nagyon megéri :lol: . A mi rendszerünk nem azt jelenti, hogy ha éhes, akkor sem kap hamarabb, de kap, de ilyen csak nagyon ritkán fordul elő, akkor is csak kevéssel a szokásos idő előtt jut eszébe, hogy ő már éhes, így a következő evésnél visszaáll a rend. Eszünk reggel 8. 12, 16, 19.45 és 23.30-kor, ezektől max +/- fél óra eltérés szokott lenni, az is inkább csúszás, mint hogy hamarabb.

Vöcsök!
9 hetesen Márk 6x evett egy nap (2 hetes kora óta 6x eszik), és ez még pont a jó időszak volt az éjszakát tekintve. ekkor még nem etettem őt az én lefekvésem előtt, így ált 8-9 között evett este utoljára, és hajnal 3-6 között kelt egyszer szopizni. Ekkor 4,8 kg volt, a heti súlygyarapodása kb. 20dkg, és alkalmanként átlagban 110-130-at szopizott. De aztán 10 hetesen jött a visszaesés :lol: elkezdett éjjel 2-3x kelni, én szopiztattam, de nem akart visszaállni a korábbi idilli állapot alvás terén. Viszont érzetem, hgoy nem eszik sokat, csak elaltatja magát rajta, ezért döntöttem el, hogy éjjel nem eszünk, csak cumit kap, viszont áttértünk a késő esti evésre 23.30 körül, mielőtt én fekszem. Ezt a szabályt 11,5 hetesen vezettük be, azóta 1 alkalommal oldottuk fel :lol:, és az sem miatta volt, hanem miattam . De láthatóan első pillanattól kezdve nem zavarta őt, nem akart éhen halni reggel, nem hízott kevesebbet, és nagy ordítások sem voltak éjjel. Egyszerűen ha felébredt, akkor cici helyett cumit kapott és simogatást. A kiságyból sem vettem ki, csak ha nagyon sírt, és simogatással nem tudtam megnyugtatni. Az éjszakai ébredések változatlanul megvoltak, de nekem sokkal könnyebb volt így, mert max. 5 perc alatt mindig vissza tudtam altatni, és én sem ébredtem annyira fel, hogy ne tudjak azonnal visszaaludni. az éjszakai szopiknál én rendszeresen annyira felébredtem, hogy utána még 1 órát nem tudtam elaludni. Az éjszakákban a jelentős változás akkor következett be, amikor 15,5 hetesen áttértünk a napi 5x-i szopira. Innentől kezdve egyik pillanatról a másikra elkezdte tényleg átaludni az éjszakát. Persze lehet, hogy nincs köze az 5x-i evéshez, de nagyon látványosan akkor következett be, ráadásul a doki előre mondta, hogy az éjszakai alvását is javíthatja, ha lecsökkentjük a 6x evést 5x-re.

Na, megint jó hosszú lettem. :lol:
almodo
 
 


Ja, és tegnap nekem is megjött :twisted: .

Igaz, elég gyengusz, nem úgy tűnik, mint egy pé-s ciklus, és a múlt hétvégi tojásfehérjét sem tudom így mire vélni...

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!

helyzetjelentés: este fürcsi után alma-krumplit kapott, este 11-kor szopit. Fél négykor arra ébredtem, hogy a gyerek fúj, köpköd, berreg az ágyban, (nagyon jól elvolt) és nagyokat sikongat! :lol: lebukott a kis drága, mert ebből arra következtettem, hogy nem éhes...lapultunk mint szar a fűben, ahogy Rambóka mondaná, nehezen megálltam hogy ne röhögjek fel hangosan, de eyg idő után átment a boldog sikongatás elégedetlenkedésbe.

cumi be, nem volt elég. kivettem, ölben visszaaludt, visszatettem, 6-kor szopi. Ezt előrelépésnek könyveltem el ezt az éjszakát, az elmúlt héthez képest.

rambóka odáig biztos nem hagyon bent a kiságyban hogy sírjon, ehhez még nem vagyok eléggé kibukva! :wink: Azt szeretném, ha szép lassan magától kitolná vagy elhagyná a szopit éjszaka, sztem menni fog. legalábbis még remélem.

Almodo nekem ezzel a rendszer dologgal az a bajom, hogy én nem bírnám csinálni, mert én sem vagyok rendszeres. nagyon laza vagyok mindenben, ez sokszor jó, sokszor rossz. :? egy csomószor megyünk spontán sétálni, ha jó idő van, vásárolni ha éppen akkor van nyitva a bolt, vagy akkor kell valami, szóval korlátnak érezném, hogy nekem x időpontban gyereket kell altatnom, vagy etetnem. Ennek ellenére nálunk is kialakult egy spontán rendszer, amit a gyerek alakított ki. De ez olyan törékeny, egy fogzás, hasfájás miatti nem alvás stb. fel tudta rúgni.

A másik gondom a fix etetésekkel, és ráadásul a 4 órással, hogy én sem 4 óránként eszek, hanem sűrűbben, és ráadásul ha az ivásokat is beleszámolom, mert uyge ciciből csak inni is lehet, akkor még sűrűbbre jön ki. A másik, cici nem csak etetőkulacs, hanem nyugtató, melengető, biztonságot nyújtó dolog is, csak erre is lehet adni.
ennek ellenére Johanna egy héttel ezelőttig aludt 6 órát éjszaka, és ő is nagyon jól elvan a járókában...

azt hiszem ezek az anyuka habitusától, természetétől is függnek már. Az anyukák is különböznek, ami az egyiknek áldás (pl. tervezhetőség a fix etetésekkel, altatásokkal) az a másiknak korlát.

Viszont azt érzem, hogy külön szobába kéne tenni ( :roll: :shock: tényleg? ) de fáj a szívem...ezt is olyan elszakadásnak élem meg...szeretem, hogy mellettem van a kiságya, hogy ott szuszog, hallom éjszaka ahogy lélegzik, meg az édes kis hangjait...a francba hogy mikor lettem én ilyen érzelgős...? :oops: :lol: 8)

értem én, hogy jobb a rendszer, meg a keretek, de nem tudom megcsinálni... talán a harmadik gyereknél, ott már muszáj lesz, nem lesz energiám úgyse semmire.... :lol:

ebben most bízom, hogy az esti főzelék elég lesz. Almodó nem is az volt a problémám hogy mellé kell táplálni a tej mellé este, mint inkább az, hogy mivel. Fejni tuti már nem kezdek el, tejpéppel is várok, főzelék az kéznél van. Még a tápit átgondolom.

Kép

Kép
rejo
 
 



Kandika!!!!! :lol: :lol:

el vagyok tőled ájulva!!!!! ha-ha és mond hogy nemmbíííírod már a táblát vezetni....valld be nem szabadulhatsz a tábláktól, és nem tudsz élni nélkülük! meg persze nélkülünk! :lol: :lol:

nagyon szépen köszönjük! :P

Kívánhatok?
nem lehetne lányokat pirossal vagy lilával vagy rózsaszínnel, fiúkat kékkel? Mindig is kiváncsi voltam az arányokra, bár ezt a másik táblán kéne kérnem, ott mindegyik PCO-s baba rajta van. De itt is jó lesz sztem...

Direkt csak a PCOs babákat írtad bele? vagyis a frrisseket? vagy hogy szortíroztál, nem látom Natit! Meg a nagyokat!

Kép

Kép
rejo
 
 


Kép
Rejoka!
A táblázatot csak úgy csináltam Nektek,azt tettem bele aki eddig írt ide..és akikről szó esett.Na és ezt a táblázatot nem kell frissíteni minden nap....csak ha új csatlakozó van,ill.ha születik egy baba.
Ezt könnyen el tudja valaki menteni és minden nap feldobni emlékeztetőül....ha változtatás kell azt vállalom!Legalábbis remélem,nem a táblázat miatt fognak hiányolni innen!
Magamat nem írtam be,mert Nati nagy lópaci.... :wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika, szupcsi vagy!!!!!!!!!!!

Rejoka, a rendszer dologgal igazad van. Én pl nem tudnék rendszer nélkül élni, más meg azzal nem tud. De ha szereted a gyereket, akkor szerintem mindegy, azt úgy is érzi, és ez a lényeg.

Almondo, én is fejek éjjel. :) Viszont nappal már kevesebbet. Most ma óta azt csinálom, hogy amelyik cicivel kezdtem, azt fejem le.
Most 6 hetes, 4,25-35 ruhával, pelenkával együtt.
A heti 8 deka azért nem így van, visszanéztem. Amikor antibiotikumot szedtem, akkor semmit nem hízott, viszont március 11-én 4,05 volt.

A cicieim ki vannak készülve. Remélem lesz gyorsabb is a szopi.
csillagfény
 
 


Rejo!

Hát van igazság abban, amit írsz, tényleg igaz, hogy azzal, hogy ragaszkodom a rendszerességhez Márk körül sok esetben rugalmatlanabbak vagyunk. Tény, hogy én mindig végig gondolom, hogy mikor menjek boltba, sétálni, stb., mi a legalkalmasabb időpont, hogy a napi rutinba beleférjen. Pedig én sem vagyok egy túlzottan rendszerető valaki, de valahogy itt úgy érzem, hogy erre van szükségünk. Eredetileg nem igazán voltak elképzeléseim a gyereknevelésről, ez csak úgy jött, és nekem nagyon bevált. Én azt érzem, hogy a gyereknek van szüksége erre a rendszerességre, ettől is olyan nyugodt, kiegyensúlyozott. De természetesen elfogadom, és megértem, hogy van, aki mást tart fontosnak mint én, és ez így is van jól. :lol:

Az nagyon szuper, hogy sikeres volt az első éjszakátok! :lol: Szerintem teljesen jó ötlet a főzelék este, én csak azért javasoltam a tápit, mert nem jutott eszembe a főzelék. De ha ez működik, akkor én sem térnék szerintem vissza a tápira...

Kandika!
Nagyon szuper a tábla. Márk szülinapja szeptember 18. :lol:

Csillagfény!
Érdemes heti 1x állandó időben mérni, az talán a legmérvadóbb. Mi pl minden vasárnap fürdés előtt mérjük meztelenül Márkot, és ezt írom. Még azért itt is lehet egy kis diffi, pl. hogy mennyit kakilt épp aznap, de legalább a kaják nem kavarnak nagyon be.
Én amikor még ilyen pici volt Márk úgy szoptattam, hogy 15-15 perc mindkét ciciből (szigorúan, nem több) és utána fejtem az elsőt. Ilyen korában még nagy éhenkórász volt a kissrác, de azért törekedtem arra, hogy 3 óránál gyakrabban ne egyen, ez azért nem mindig sikerült :lol: .

Kép
almodo
 
 



Almondo, az enyém nem tud 15 perc alatt szopni.
Mit csináltál, ha fél óra alatt nem lakott jól?
Most azt csinálom, hogy 2x 10 perc mind a két cici. De ha nagyon álmos ez nem működik, utána meg nem alszik, mert éhes.
3 óránál gyakrabban az enyém se eszik, ha teleette magát. De van, hogy fáradt, és alig eszik vcalamit, és 10 perc múlva ordít, hogy éhes, mert akkor jut eszébe, aztán ez folytatódik, amíg másfél óra alatt valahogy magába nem töm egy mennyiséget.

Az enyém is éhenkórász. És meg se lehet nagyon mérni, mert úgy rugdalózik a mérlegen, ha éhes, hogy 10 deka eltéréseket mutat mérés közben is. Én azért mérem minden kajánál valahogy, mert érdekel, menyit eszik. Általában 80-90-et napi 4x, este mondjuk 70-et, utolsó szopinak, amennyit tud + a napi fejést (kb 100), éjjel is felkel akkor egy cici elég, de akkor nem mérem. :D

Egyébként én sem 3 vagy 4 órára etetek, hanem egyszerűen 3 óránként lesz éhes. Előbb csak akkor, ha keveset tudott enni, de akkor szopi után éhes.
Az enyémmel nem lehetne megcsinálni, amit egyes könyvek írnak, hogy felezd meg az etetési adagot, és később add oda a másik felét.

Rambóka, én se nagyon vennék cukros kaját. Senki nem sovány a családban, úgygogy szerintem Marcikát is álladóan diétáztatni kell majd. :)
Én asszem bioboltban vennék valami zöldséget, gyümit, nem ilyen előregyártottat, nem tudom. Az első gyereknél tuti. A többinél szerintem nincs ideje az embernek ilyesmire.
csillagfény
 
 


Csillagfény, azt olvastam valahol, hogy este kevesebb a tej, viszont az sokkal zsírdúsabb és táplálóbb, mint ami napközben van. Próbáltad esetleg mindkét mellből megetetni este? Úgy is kevés volt Marcinak?
És biztos vagy benne, hogy éhes marad? Nem lehet, hogy más miatt sír olyankor? Sára pl. akkor is tömködi az öklét a szájába, amikor böfizni szeretne, de nem megy neki.

Leírnád nekem, hogy miképp szoktattak le benneteket a bimbóvédőről? Legkorábban jövő héten tudok elmenni az LLL-hez, de ha nem olyan bonyolult, akkor lehet, hogy megpróbálkozom vele itthon. Bár eddig minden kísérlet ordításba fulladt. Gyönyörűen beveszi a szájába, szivornyázik is, érzem hogy jól csinálja, de aztán kb. 10 másodperc után üvöltve lecsatlakozik az objektumról......

Én már rég abbahagytam a szopizás előtti-utáni méregetést, napi egyszer fürdés előtt pucéran lemérjük és kész. Fogalmam sincs mennyiket eszik, de gyarapszik szépen.
Nekem is azt mondta a doki, hogy havonta 600 gramm a penzum, mi ezt napra pontosan teljesítettük (persze ehhez hozzátartozik hogy a sérvműtét utáni pár napban nagyon nem evett a kiscsaj)
Nálunk az esti-éjszakai szoptatási menetrend úgy néz ki, hogy 8, 12,3,6 (6 után viszont már nincs alvás). Egyszerűen nem tudok több tejet belediktálni, ha nem éhes, nem eszik, így aztán nem is bírja 3-4 óránál tovább. Szerencsére az éjszakai etetések között alszik, mint a bunda.. Szerintem Sára baba azt olvasta valamelyik wellness magazinban, hogy többször kell keveset enni és ehhez tartja magát. Éjszaka szívesebben szoptatnék fekve, de már többször is fuldokolni kezdett a manó, ami elég ijesztő látvány, így aztán nem merek.
espero
 
 


Csillagfény, most olvastam az uccsó hozzászólásodat. Ha mindkét ciciből etetsz, akkor várd meg, míg az elsőből "kifogy", addig ne tedd át a másikra. Lehet, hogy azért marad éhes, mert mindkét ciciből csak az előtejet kapja, a laktatóbbhoz meg nem jut hozzá.
espero
 
 


Tudja esetleg valaki, hogy Bp-en hol van fizetős csipőszűrés? Olyan sokára kaptunk időpontot, én meg a lágyéksérv óta nagyon aggódós lettem. :D (A refluxot is ezért kérdeztem, mert akkoriban sokat bukott, de amióta újra csak egy mellből szoptatok, azóta nagyon ritkán van csak buki)
espero
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: