Új privát üzeneted érkezett!

Nõdoki:
Nekem a problémám a hozzáállással volt. Mivel még pénzt is kapott érte, ezért háborodtam fel pár dolgon. Dióhéjban:
- mûtét után 4 órával hazaengedtek. De mielõtt hazamentem volna, a doki mondta, hogy ugorjak be a magánrendelésére rendezni az anyagiakat... (persze a mûtõben közölte mindezt, miközben más széttárt lábbal feküdtem ott... így tiltakozni nem nagyon tudtam.) Ezt követõen a rendelõje elõtt 1 órát vártam frissen mûûûtve, mire kegyeskedett behívni.
- szövettannak nem járt utána. (pedig igenis fontos!!!) Ha többynire nem derül ki semmi kóros, az még jobban megerõsít mindenkit. De speciel én nem tudom az eredményem!!! nehogymár ennyire futószalagon és rutinszerûen menjen minden!! tudom, hogy egy vagyok a sok közül, de akkor is! legalább valamennyi figyelmet én is kérnék!
- a két hetes kontrollnál is idõpontra mentem, de 1 órát váratott... Utána meg sürgetett, hogy akkor van még kérdés? stb. megvizsgált ugyan, de kb 5 perc alatt végzett velem, és már mehettem is. (mindezt 10 ezerért) Szó nem volt róla, hogy ha nem jön meg a mensi mit tegyek... Mennyi fér bele a türelembe. Csak annyival búcsúzott, hogy a jó hírekkel vár újra 3 hónap múlva.

UH:
Elviekben, ha nincs panasz, akkor minden rendben van. Nekem voltak erõs alhasi görcseim (petefészkemben éreztem éles fájdalmat stb.) és a mensim is elmaradt hosszabb ideig, ezért mentem el egy másik dokihoz. Az ultrahang nagyon alapos volt. Engem még így nem vizsgált meg senki. Mérte a méhnyálkahártya vastagságát, a tüszõk nayságát, és próbálta megsaccolni, hogy a ciklus melyik rszében lehetek. Minden kérdésemre normálisan válaszolt. Szóval, ha lehet, akkor a jövõben hozzá fogok járni. (pedig szakrendelésre mentem, tehát nem fizettem a vizsgálatért!!!)

Futás:
Bocsi, Bozza, nem emlékeztem jól, hogy te is futsz... pedig rémlett valami ilyesmi :) Ha kiderülne, hogy újra megtörént a csoda, akkor azonnal abbahagynám a futást. Nem akarnék ezzel kockáztatni... (3 hónapig nem ajánlanak nagyon semmit) és 3 hónap után pedig elkezdenék valami más, kíméletesebb mozgásformát. Bárcsak ott tartanánk!!! :lol:

Növekedés:
A növekedési dologban lehet valami... Nálunk is szerintem ez már jelzés értékû volt akkor... 7 hetesen voltam UH-n elõször, akkor már 11 mm-nek kellett volna lennie, ezzel szemben 4 mm volt. 9 hétre pedig kiürült a petezsák... Valóban nehéz megmondani, hogy mennyi idõs a terhesség, és ennek alapján az "elfogadott" méret. Az én ex-dokim azt mondta, amikor a méretre rákérdeztem, hogy 1 vizsgálatból nem lehet megállapítani, hogy mikor fogant és ennek alapján rendesen fejlõdött-e. Lehetséges, hogy a méret árulkodó volt... (De valljuk be õszintén nem is biztos, hogy pontos volt a mérés. egy 4 mm-es csöppségnél megmondani, hogy hol kezdõdik, és hol van a vége... hát :) biztosan nehéz.)

De a méretbõl nem szabad rögtön negatív következtetéseket levonni! Barátnõm nemsokára szül. Nála is elég pici volt az elején, de a ciklusa is 35 napos... szóval, nála sem tudták rendesen megsaccolni, mikor eshetett teherbe. És mégis, rendesen kifejlõdött a picur :)

Drukkolok, hogy mindenkinél minden rendben legyen!!!

Kiránduljatok, napozzatok, élvezzétek az életet!!! :):):) :D :lol:
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!!!!!

Bozza annyi volt a gond a nődokimmal hogy majd nem ott maradtam én is mert a baba már majd 1 hete halott volt és ő még várni akart a műtéttel.pénteki napon derűlt ki hogy a baba már jó idelye nem él...és hétfőre írta ki a műtétet....de a szervezetem szombat éjjel másképp gondolta.rohammentő vitt be hajnalba a kórházba erős vérzéssel.:(((((((

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sajnálom, hogy így megszenvedted nitacska! Úgy tûnik, a missed ab sajnos nem számít sürgõsségi mûtétnek. Végül is, ha addig sem történt semmi, egy-két nap nem számít. Nekem is volt három nap a diagnózis és a mûtét között, sajnos nem idnult meg spontán, pedig én reméltem, hogy mûtét nélkül is megoldható, nem vagyok az invazív terápia híve. Azóta persze utánaolvastam, hogy ritka a teljes vetélés és majdnem mindenhol be kell avatkozni, a biztonság kedvéért. :?

Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy 100 évvel ezelõõt, amikor nem volt ultrahang és nem itt tartott az orvosi diagnosztika, ahol ma, vajon meghaltunk-e volna? Vérmérgezés vagy egyéb szövõdmény miatt? Vagy elõbb-utóbb csak kiürülne a méh magától is?

Remélem minden baj nélkül megúsztad azért!!

Wigyorka, én is így álltam a méretekhez, hogy szegény kis bogyónak minek már az elején is hoznia az elvárást, hogy 5mm meg 7 mm. Viszont azt írják, hogy az elején nincs mese, ha egy sejtcsomó fejlõdik, az ennyi és ennyi mm, nem befolyásolja az örökölt testalkat, nincs kövér zigóta vagy sovány zigóta. Én mindig szóltam neki, hogy most x hetes és y naposnak kellene lenni, ne a menzeszt nézze, mert "én jobban tudom". :D

A mérésben viszont igazad van, biztos nem egyszerû... De attól félek, legközelebb már nem tudom azzal nyugtatni magam, hogy biztos elmérte a doki. Az elején én tök mérges voltam a dokira, hogy mit akkar azzal a régi szar géppel, de õ ezer és ezer 4mm-es kis bogyót látott már, szóval tudnia kell, mi a dörgés. Nem hiába hívott vissza hetente... :(

Mindegy, ez történt, el kell fogani, nem utólag agyalni rajta. Nekem még nagyon nehezemre esik, ezért is van ilyen sok kérdésem. Remélem egyszer csak megnyugszom! :lol:

Futás téma: régen nagy futó voltam, aztán egy költözés miatt egy ideig nem volt alkalmam, minek következtében jól belustultam. Most megint belevágtam, tegnap pl. az esõ ellenére is kimentem és nagyon jól esett! Bár a nacim még reggel is vizes volt! :shock: Szóval hajrá lányok, ha nincs orvosi ellenjavallat, akkor szerintem lehet folytatni a finom kocogást az elsõ trimeszterben is.
bozza
 
 

 
 

Ja még az orvosokkal kapcsolatban megdöbbentett, amit írtatok, azt hittem az én orvosom nem elég alapos, de akkor úgy látszik, még a jobbak közé tartozik (kivéve, hogy most nem csinált UH-t, bár elõtte engem gyakran és alaposan viszgált). Jövõ hétre redelt vissza a TORCH eredmény miatt, majd beszámolok, mire jutottunk.
bozza
 
 


Bozza nekem voltak tünetek folyamatosan hogy baj van.barnás rózsaszines folyás ás hasi fájdalom....de azt mondta nincs baj.:(((

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát az tényleg más, sajnálom, hogy így megjártad vele! :(
bozza
 
 


Sziasztok megint, megkaptam a TORCH eredményét: minden vizsgált vírushoz két eredmény van rajta, az egyik az IgM - ami internetes források szerint a fertõzés után néhány hétig mutatható ki, a másik az IgG - ez a késõbb termelõdõ antitestet jelöli és nagyon alacsonyan, de jelen marad a szervezetben.

A papír szerint tényleg volt gyerekkori rubeolám (nem is tudtam róla), de friss fertõzésnek nincs nyoma. Vagyis ha egyszer érkezik egy baba hozzánk, akkor kerülnöm kell a macskákat, a nyers hússal való foglalatosságot és a tömeget. :D Egyik sem fog gondot okozni...
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma voltam kontrollon a dokimnál, aki (alig hiszem el) zöld utat adott nekünk. Persze lehet, hogy a korom miatt, de azt mondta mostantól próbálkozhatunk :lol: .
Szóval, ha most túl leszek a piroskámon, ami pár nap múlva esedékes szerinte, neki fogunk :lol:
Magzatvédő vitaminnak femibion 800-at javasolt, én eddig a gravidát szedtem, valakinek van tapasztalata ezzel a tablettával kapcsolatban?
vavyen72
Debrecen
 
 


Szia Vavyen, na ez aztán a jó hír, legyen ilyen még több is. Mennyi idõ után adott zöld utat? A korábbi hozzászólások alapján nem kellett kivárnia három hónapot, ha jól értettem?

Én is Femibiont szedtem, állítólag nagyon jó az összetétele (jobban felszívódik a benne található folsav?). A 800-at az elsõ trimeszter végéig kell szedni, utána más összetételût, nekem ezért is volt szimpatikus. Kicsit ugyan drágább, mint a többi terhesvitamin. Én mellékhatást nem tapasztaltam, bár hatást sem... :lol:

Wigyorka hogy van? Kívánom, hogy legközelebb már kétcsíkos teszteredményekrõl adj hírt! :D Addig is mindenkinek szép nyári hétvégét!
bozza
 
 


Sziasztok!

Wigyorka jelenti jól van :) Várom a ciklust végét, hogy tesztelhessek hamarosan :)

Én eddig Elevit-et szedtem. Még a múltkori adagomból van vagy 10 szem. Azt most beszedem, de tuti váltani fogok másra. Legfőképp azért mert ez nálam székrekedést okoz.

Szerintetek milyet vegyek??
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Bozza: 7 hét. Bár ahogy mondtam, lehet a korom miatt.
Én megvettem a femit, a dokim szerint csak a pénztárca szab határt. De most ha azt mondja, hogy a babáért meg kell tanuljak siklóernyőzni, még azt is bevállalom :lol:
Én előzőleg a gravidát szedtem, nekem nem volt székrekedésem tőle, de azt megtanultam, hogy éhgyomorra soha ne vegyem be :cry:
vavyen72
Debrecen
 
 


Vavyen nekem gravidám van.a femibion se rossz de annak horror ára van:(

elevit...tavaly dobtam ki 100 db-ot...nekem kegyetlen székrekedést okoz és hízok is tőle.....kalap car:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Vavyen72 :) és a többiek!

Remélem mindenki jól van, és a hosszú hétvége is jól telt :)

Vavyen csak pozitív gondolatokat Neked mostantól!!! ne agyalj azon, hogy mit miért mondhatott! minden rendben lesz, mert rendben kell lennie!!! Sokszor orvosi szempontból is túlbiztosítanak mindent, van aki pl missed ab után 2-3-6-12 hónap szünetet javasol... közben pedig "csak" elméletben léteznek ezek a határok. Vannak a sikersztorik, amikor valaki a műtét után közvetlenül teherbe esik, és egészséges babát szül. Hiszem, hogy a babák tudják mikor kell jönniük :) Köztem és a bátyám között pl 13 hónap kölünbség van. Pedig a szülésnél is javasolnak 2 évet, hogy a méh regenerálódjon, és lám mágis itt vagyok :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Új vagyok köztetek,de sajnos úgy érzem Én is ide tartozom. 5.hétben járok bár a dokik szerint a 7.ben.Első babám lenne így 30 évesen,de szerintem ma "elment" a picikém. Tegnap még minden "rendeben" volt 8 napja vérzek állítólag egy uszodai baci miatt. Szedem az antibiotikumot és a vérzésem csak erősödött. Ma már darabossá vált és nagyon sötétté,egyedül vagyok és kétségbe vagyok esve mivel a dokim nyaral majd csak hétfőn lesz. A délpestiben már 8 nappal ezelőtt azt mondták elhalt terhesség ahhoz képest hétfőre szívhangot jósoltak,3 nap alatt 2,2mm nőtt.
Nem tudom minek írok ide talán mert Ti itt mindanyian túl vagytok ezen és erőt vagy reményt találhatok nálatok.
Delfinke!

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok Hölgyek, de irigyellek benneteket, hogy már elkezdõdhetett a próbálkozás! Remélem, hogy mielõbb jó példával jártok elõl!! :)

Nitacska, neked vegül vizsgálják, hogy miért történt ez harmadszor is? Bár ha jól értem, közben két babátok is született!! Ez viszont szuper! :D
bozza
 
 


Sziasztok!


Sajnos elvesztettem a picikémet :cry: ,nem mondtak semmit,csak része voltam egy rendszernek és megtapasztaltam ez a borzalmas 10 bizonytalan nap alatt,hogy az emberi kegyetlenség az határtalan. Nagyon üresnek érzem magam,még nincs 24-órája,hogy elvették a picikém,de mért várják el töllem,hogy tegyek úgy mintha egy rosszúl sikerült süti lenne? Dobjam ki ,mosogassak el és kezdjem újra,de nekem ez még nem megy(:

Úgy küldtek haza a korházból,hogy doki nem is látott és semmit nem mondtak el mi a továbbiakban a teendő.Ez a magyar egészségügy,a doki közli,hogy elhalt terhesség, kaparják ki és küldjék haza,de a legszebb,hogy két tanuló kis picsi néz és elkezdtek hangosan röhögni. 10 napba tellett mire "kiderült",hogy elhalt a terhességem amit cáfol,hogy az ab. napján is nőtt a kis harcosom. A tehetetlenség és a félelemnél már csak a fájdalom volt elviselhetettlenebb.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Drága delfinke..te is a délpestibe jársz?
engem ott emberszámba vettek annó mikor baj volt.nagyon kedvesek voltak.....
nagyon nagyon sajnálom hogy elment a baba de hidd elsokal jobb most mint később.bár ekkor is nagyon fájdalmas:((((

Bozza úgy volt hogy 2006-ban megszületett Máté majd 2008-ban januárban volt az első vetélés majd 2008 áprilba a második vetélés ezután 2009-ben jött Barnika....és most 2012-ben ismét vetélés....
szervi bajom nincs....nem tudják mért volt az utsó két vetélésem.......
de bízom hogy MOST sikerülni fog!!!!!!!!!!!

a műtét után általában sehol nem mondanak semmit....pihenj az most a fontos...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia ,nitacska007

Köszönöm szavaid és olvastam a kitartásod,remélem most sikerülni fog és nem jön közbe semmi. Voltam délpestiben is ,a lőrinci sztk-ban és a vecsési sztk-ban és még elmentem egy magán dokihoz is,de a végén az 1.sz nögy.klinikán kötöttem ki. Itt 9 hetesnek számolták a picit. Tudatalatt tudom,hogy jobb volt még most ,mint később,de én annyira szerettem volna a kis "harcosom".

Remélem vissza -vissza jársz majd közénk, és elmeséled mi történik veled.



Sok-sok erőt és kitartást kívánok neked.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok, szia Delfinke! Nagyon sajnálom, hogy olyan hülyén jött ki az elõzõ hozzászólásom, amikor elkezdtem írni, még nem láttam a bejegyzésed... :(

Sajnálom, hogy neked is át kellett ezt élned, fõleg, hogy ilyen kegyetlen körülmények között... :(

A medikusok nevetése nagyon szíven ütött... Ez gonosz! Nekem is volt egy hasonló, bár nem összehasonlítható momentumom: pár nappal a mûtét után az irodában küzdöttem a könnyeimmel és egy excel táblával, egyszer csak hangosan felnevet valamin (az egyébként nagypocakos) kolléganõm. Nem rosszindulatból tette, de nekem öszeszorult a gyomrom, ki kellett szaladnom a mosdóba sírni. Az nem lehet, hogy bennem ekkora a fájdalom, egy világ omlott össze, másoknak pedig ez csak egy újabb, gömbölyödõ pocakokkal tûzdelt vidám munkanap.

Koncentrálj most azokra, akiknek elmondhatod, mennyire fáj minden és akiktõl együttérzést várhatsz. Akár otthon, akár egy fórumon... Sokáig tart még, amíg úgy érzed majd, újra normális kerékvágásban halad az élet, de hidd el, minden rendbe fog jönni és érkezni fog majd egy baba, aki minket választ majd anyukájának!
bozza
 
 


Nitácska ez rémes, hogy nem találnak okokat! Azért három eset az hogyan lehet véletlen? :shock: Ma annyira magam alatt vagyok, jelenleg 7 barátnõm várja az elsõ babáját / szült meg éppen, és SENKIVEL nem történt ez! Igyekszem pozitív lenni, de ma valahogy nehezen megy.

Lányok, szorítok tényleg, hogy a május sikeres hónap legyen, jobb kedvre derítene!
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!


Bozza semmi baj,hisz nem vettem magamra a bejegyzésed.
Nem vagyok jó vigasztalásban,de próbálj meg önző lenni egy kicsit, és nem azzal törődni,hogy nekik már úton van, vagy már meg is születet a babájuk. Így nagyon nehéz lehet neked,hogy ennyi kismama van a környezetedben,de vigasztaljon a tudat,hogy Ti nemsoká újra próbálkozhattok.

Különösen kegyetlen ha sok gyerek van körülötted, akaratlanúl is csak az elvesztett picikéjére gondol az ember,vagy csak én vagyok ennyire lelkis?,de nekem nem megy,hogy más gyerekeit babusgassam. Bár imádom őket,csak most az én "kis harcosom"-ra tudok gondolni ,aki nagyon nagy ürt hagyott bennem.
Próbálom megfogadni Bozza a tanácsod,hogy beszélek a dologról,de csak itt tudok róla beszélni,mivel a párom összesen havi 4 napot tölt itthon anyagi okok miatt.



Olvasom egy ideje a beszélgetéseteket,de nekem ezek a vizsgálatok még nagyon semmit nem mondanak. Van egy magándokinő akihez holnap szeretnék vissza menni, hogy adjon tanácsot a továbiakkal kapcsolatban.
Szerintetek mire kellene rákérdeznem,amit nagyon nem szeretnek elmondani,vagy esetleg elvégezni vizsgálatot.?
Ő azt mondta mikor elsőnek voltam nála,"""""""akkor már 3 napja véreztem, egy uszodai bacit szedtem össze ,és reméli,hogy nem lesz késő a babára nézve,ami sajnos késő lett(:""""""",hogy ne várjak a próbálkozással.

Sajnos nálunk a trombózis,a cukor , a magasvérnyomás is családi betegség,két éve volt viszérműtétem.


Sok sikert kívánok nektek, remélem termékeny május lesz :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok(:

Még egy kis szomorúság,sajnos velem már nincs az Édesanyám,de ezt az emlékezést,az ő, és még azoknank az Édesanyák emlékére szeretném küldeni ,akiket annyira szeretnek,mint én a Drága Édesanyámat. http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 80#4556880[/url]

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 



Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok!

Delfinke!! fel a fejjel. Tudom, hogy ez most nehéz, én is voltam ebben a cipőben februárban.

Nekem is az volt az érzésem, mintha futószalagon lettem volna. hétfőn a kórházba be, kedden onnan ki, és közben meg senki nem foglalkozik azzal, hogy mi is van a Te ki lelkeddel. Én annó a műtőasztalon 20 percet vártam a dokimra. Szerencsére ott kedvesek voltak velem. Volt egy műtősnő, aki csak bíztatott, és mondta, hogy ne keseredjek el egészséges vagyok stb.

A legfontosabb, hogy Te magaddal egyenesbe gyere. Elfelejteni úgysem fogjuk a kis picúrt egyikünk sem, de ha egyszer is egészséges babát szeretnél szülni, akkor mindent meg kell tenned ezért. A fejedből minden negatív gondolatot elűűűzni.

Drukkolok mindenkinek! :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Delfinkének nagyon köszönöm a vigasztalást, szerencsére már csak nagyon ritkán szorulok rá - ezt biztatásként mondom! :lol: Inkább a félsz van bennem, hogy nem tudni miért történt a vetélés és hogyan lesz legközelebb. De igyekszem wigyorkára hallgatni: csak pozitívan és nem érdemes az okokon rágódni. :)

Amit talán érdemes megkérdezni az orvostól:
- mire kell figyelned az elkövetkezõ hetekben (házasélet, uszoda, vitaminok, kell-e antibiotikum, utána valami a hüvelyflórára, stb)
- mikortól javasolja, hogy újra próbálkozzatok (általában 3 hónapot mondanak, de lehet több vagy kevesebb - attól is függ, mi és miért történt. Érdemes az orvosra hallgatni, õ ismeri a körülményeket, mi pedig nem)
- én úgy tudom, hogy szövettant általában mindenhol csinálnak, ennek lesz valamikor eredménye (néhány hét?), amit az orvossal kell majd megebszélni (bár soha nem derül ki semmi).
- kérdezz rá nyugodtan, hogy õ milyen vizsgálatokat javasol, mert te szeretnél mindent megtenni annak érdekében, hogy ez ne következhessen be.
(ha fertõzésre gyanakszol, akkor tenyésztéses vizsgálat, esetleg hormontükör, TORCH... ?) Az is lehet, hogy nem tartják indokoltnak, akkor úgyis mondani fogja.
- Ha úgy érzed, nem veszik elég komolyan az esetedet, vagy nincs jó érzésed az orvossal kapcsolatban, magad megnyugtatására talán látogass meg egy másik dokit is.

És ami a legfontosabb: foglald le magad, valami széppel, valami újjal! Én például vettem egy használt varrógépet (régi vágyam volt) és azóta díszpárnákat varrok. :) Meg kifestettem a konyhát, jó móka volt! És újra elkezdtem futni, gyógyteázok (hátha használ), kirándulunk, jókat fõzök... (illetve nekem jó, másnak nem biztos :lol: )

Nekem ennyi jutott eszembe, hátha másoknak vannak jobb ötletei is! Gyógyulgass ügyesen!
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!


Wigyorka,Én a világon mindent megteszek a pozitív gondolatokért,de nehéz,ha egyedül vagy. Velem akkor kezdtek el másképp bánni mikor az altatás alatt is végig sírtam, és mikor felébresztettek akkor sem szóltam semmit csak folytak a könnyeim. "talán akkor fogták fel,hogy nem műhiszti volt a sok könny".



Kedves Bozza!

Nagyon köszönöm a sok tanácsot ki is jegyzetelem őket,mert ha izgúlok úgysem jut semmi az eszembe. :oops:


Még lehetne pár kérdesem?
Ti hány napig véreztetek? A görcsök mennyire voltak erősek? Mennyi idő után kezdtél újra futni?

Ma beszéltem telefonon a dokinővel,és mondta,hogy ha van lehetőségem akkor ne is várjak egy percet sem és próbáljuk meg újra. De miután mondtam,h még mindig vérzek ,közölte,hogy szerdán jelenjek meg nála és csinál egy teljes tenyésztést.
Tehát parázok rendesen,hogy a szösszenet van:(

Köszönöm a válaszaitokat és a megértéseteket.

Vigyázzatok magatokra és így tovább (pozitívan)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia, én szerencsés voltam, mert nem görcsöltem, gyakorlatilag sem a mütét elött, sem utána. A laminária nyilván rossz volt, utána pedig mint egy sima mensinál... Aznap még véreztem, de másnapra gyakorlatilag elmúlt, barnázás volt sokáig (két-három hét). Pénteken volt a mütét, vasárnap már elmentünk sétálni és hétfön visszamentem dolgozni, 1-2 nap kímélet után mindent úgy csináltam, mint elötte. Tényleg nem fájt semmim fizikailag, úgyhogy nekem jól esett, hogy nem itthon kellett rágódnom. De lehet, hogy téged fizikailag jobban megvisel és jobb, ha kipihened magad - tedd nyugodt szívvel.

A vérzés azért eltarthat néhány napig, de csökkenö tendenciával. Nem jó, ha szövetek is jönnek, alvadt vér vagy túl erös - ha kétségeid lennének, mint mindig, jobb ha az orvost kérdezed. Kedvesnek tünik a dokinöd, ez jó!
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!


Köszönöm Bozza a válaszod. Ma azt hiszem elkezdek tornázni és kocogni.
Pénteken megyek a dokinőhöz, és remélem megnyugtat egy kicsit majd a továbbiakkal kapcsolatban.

Tegnap este nagyon magamalá zuhantam ,rossz volt olyan embernek mesélni a történtekről ,akit tudom,hogy nem érdekel ,és talán még a roszindullata miatt még örül is neki. Sajnos a párom huga és egyben a munkáltatóm is volt,egész mostanáig ,mivel betegácsi alatt kirúgott.
Na nem panaszkodok ,mert mindenkinek megvan a maga bánata.

Veletek mi történik? Bozza? Wigyorka? Nitácska?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztoook :)

Én kb 7 napig véreztem (csökkenő intenzitással) a műtét után, és görcseim is voltak sajnos. A vérzés nálam is élénk piros színű volt. A dokim felírt a műtét után egy antibigyót is, hogy ha lenne is gyulladás azt előzzük meg. Tehát sem lázam semmilyen más tünetem nem volt.

A futással illetve a mozgással szerintem várj kb 2 hetet. Nekünk a szex is erre az időtartamra volt korlátozva. Meg minden olyan dolog (ülőfürdő, uszoda stb.) tiltott, ami kapcsán fertőzés juthat a hüvelybe. A doki szerint ennyi idő kellett, amíg a méh falán lévő seb behegged. Szerintem addig várjatok. A kapkodásból sok jó nem sülhet ki...

Megoszlanak a vélemények, hogy mennyi idő az, amit a beavatkozás után az újabb babára várni kell. Mi vártunk a műtét után 3 hónapot... Egyébként is a műtét után 9 hétre jött meg a mensim, most hétfőn kellett volna a kövekezőnek... de késik. Érzem, hogy valami nincs rendben. Nagyon erősen görcsöltem a hétvégén, és a petefészkemben is éles, szúrós fájdalom volt... Pénteken megyek nődokihoz, remélem többet tud mondani...

Táppénz alatt szerintem nem lehet senkit kirúgni... Ezt hogy tehette?

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!!!!

Delfinke én folyamatosan vagyok itt is:)segítek akinek csak tudok ha csak lelkileg is...

Bozza ez sajnos így van ha az ember babát szeretne tuti hogy a körülötte levőknek sikerül nekünk nem....

Delfinke velem most nem történik semmi.márem a hőmet.lassan vissza megyek a dokihoz a rákszűrésem eredményéért.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát sziasztok!!

Nem gondoltam volna, hogy az ex dokim még tud meglepetést okozni... Képzeljétek megtudtam végre tőle telefonon a szövettan eredményét... eddig nem járt utána hiába zaklattam 3 hete folyamatosan. Most kiderült: Molaterhesség... ez is a papíromra van írva. Most olvasgatok utána a neten... Bozza segíts!!!

Nem tudom hol áll a fejem...

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka én ezt találtam most a mola terhességről:

http://www.csaladivilag.hu/cikkek/terhesseg/mola-terhesseg/988/

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jaj Wigyorka, nem is tudom, mit mondjak, alig tudok errõl a dolgoról valamit. Nekem épp csak megemlítették azon a bizonyos UH-n, amikor kimondták az "ítéletet" és az orvos rögtön mondta is, hogy nem hiszi, hogy arról lenne szó. Aztán nem is olvastam utána.

De én úgy értelmezem, hogy ez az a bizonyos genetikai rossz lap, a méhedet rendbe rakták, a vetélésen túl vagy. Ha jól értem, a mola terhesség nagyon félelmetes diagnózis, ha épp állapotos valaki. De ez (sajnos!) a múlt. Neked talán nem vették észre és sima missed ab-ként diagnosztizálták? Bár ha korábban volt szívhang akkor meg hogy? Hát én sem értem, mit mondd az orvos??

De ne keseredj el, mert ez innentõl tényleg genetika ok volt, tehát legközelebb minden rendben lesz!!! :!:
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!


Nagyon sajnálom Wigyorka.

Nem is hallottam még soha mola terhességről,de utánna olvasgattam és ezt találtam ,http://www.webbeteg.hu/cikkek/nogyogyaszat/12459/uszogterhesseg/mola-terhesseg ,de gondolom Te is túl vagy ezen az oldalon is,de ha mégsem akkor remélem találsz benne új dolgot ami segíthet neked.


Reménykedjünk,hogy az ab, után minden rendben van, és a "kifertőtlenítés"
Dokinőm így nevezi,után semmi káros dolog már nem maradt és tiszta lappal tudsz neki indulni az újabb babavárásnak.


Bozza úgy örülök,hogy itt még nálatok van emberség és segítőkézség a másik ember iránt.


nitacska007
Mit jelent,hogy méred a hődet? Bocsánat ,ha nagyon butának tűnök,de nekem még doki nem mondott semmi és nem csináltak semmit. Mikor vették le a kenetet a rákszüréshez?


Wigyorka nagyon szorítok neked,remélem nem lesz semmi baj.

Vigyázzatok magatokra.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztoook!

Mostanában el vagyok havazva... Most is még bentről írok :( mert várok... Na mindegy :)

Szóval nálam elviekben a szövettanon az volt, hogy részleges mola fennálhatott, és erre ma vettek vért... Képzeljétek bementem a MÁV-ba, ott egy asszisztens nagyon kedvesen segített az ambulancián. Kérdezte, hogy ismerem-e a szövettan eredményemet, mert szerinte még kellene egy kontroll labor. Közben még egy dokinak is megmutatta... szóval annyira jó érzés volt, mert simán is csak odaadhatta volna, de mondta, hogy mindkettőnknek a lelke így megnyugszik.. Holnapra meg is lesz a vérvétel eredménye, este pedig felkeresem a dokit...

Mensi még sehol... 32. nap... Tesztet hétfő óta nem csináltam. Ja és elkezdtem mérni a hőmet én is :) (na ilyet se csináltam még... tegnap reggel 36,8 volt, ma 36,6. Mit jelent ez a 0,2 esés?? vagy ez normális??

Delfinke a cikluson találsz leírást a hőmérőzésről. elviekben arra jó, hogy a ciklusodat még inkább kontroll alatt tartsd, és ez a módszer segít meghatározni, hogy mikor van ovud:
http://www.ciklus.hu/index.php?kID=34&p=9

Holnap reggel azért tesztelek egyet...

Egyébként kivel mi történt ma? hogy vagytok??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok lányok!!

Wigyorka nagyon örülök, hogy már jobban érzed magad. Majd meséld el, végül mi derült ki, mert én sem tudok errõl a dologról semmit. Viszont akkor ez végülis jó hír, merthogy egyszeri genetikai félrelépés volt??

Delfin, nekem nagyon bejött a hõmérõzés, reklámozom is nyakra fõre. Vannak szabályai, de egy pár hónap után már megismered annyira a "rendszert", hogy ne okozzon nyûgöt. Ha beszéltek angolul, nézzétek meg a fertilityfriend.com-ot, eszméletlen mennyiségû információ van fenn a hõmérõzésrõl, korai terhességi jelekrõl, háttérfolyamatokról, van tesztgaléria, chart galéria (lehet hasonlítgatni, míg meg nem õrül az ember lánya :lol: ). Én a görbézõ programját is szeretem, bár a ciklus.hu-t nem ismerem.

Wigyorka, nekem a mensi elõtt szokott hasonló esés lenni, ilyenkor kb. másnapra megjön. Persze nem kizárólag, mert néha egyszerûen csak rosszul mérek! :roll: Mivel te most kezdted, még ki kell tapasztalnod, nálad hogy mûködik. Ráadásul a szervezet azért nem óramû, nagyon sok minden befolyásolhatja a hõt (keveset alszol, késõbb, vagy korábban méred, elõzõ nap ittál-e egy sört vagy bort, és így tovább...) Így megnyugtatásul: bármit jelenthet! :D

Ma voltam kontrollon, volt végre egy UH is (kikönyörögtem), de minden ok, sehol semmi. A doki úgy fogalmazott, fogjuk fel ezt az elsõt egy PRÓBATERHESSÉGNEK. :? Remélem ez már a fõpróba volt és a premier jobban sikerül... :lol: Vigasztalásul ma elmentem futni, nagyon jól esett! És a jó hír: ma este barnázás, holnap végre talán nekem is megjön...
bozza
 
 


Na sziasztok!

Voltam az ambulancián, ahol ideadták a leletet... A doki megviszgálni nem tudott, mivel menstruálok, de az eredményt kielemeztük.

A leletemen az állt, hogy "parciális mola lehetősége felmerül", ezért kellett egy béta HCG vérvétel. Itt ha magas lett volna a hormon szintem, akkor biztosan fennáll a diagnózis. de hál isten nem, így megnyugodhatok.

Az elhalásra továbbra sem adtak semmiféle magyarázatot.

Meglátogattam a Bozza által javasolt oldalt, valószínűleg ezt fogom használni, jobban tetszik, mint a másik... :)

Mi az, hogy az UH-ért kellett könyörögni?? ez érdekes... Én is a premierre hajtok, bár most annyira görcsölök, hogy a derekam is szétszakad :( De a cél érdekében bármit!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Ez jó hír, örülök neked!! Hogy mikkel riogatják az embert?? Õrület. :shock:

Az UH-t csak azért kellett kikunyerálni, mert az orvosom elrohant "szülni" és úgy hívtak oda egy másikat, hogy megcsinálják. De nem panaszkodom, mert rendesek voltak, mégha nem is túl proaktívak. :D

Ma én is csak kuksolok az íróasztalomnál és fájlalom a pocim... de értékelem, hogy legalább olyan, mint régen. :lol:

Delfin, Nita mi újság veletek? Ha addig nem találkozunk, mindenkinek szép hétvégét és jó pihenést!
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!

Bozza,Wigyorka, Örülök a pozitív dolgaitoknak,Nita köszönet neked is ,hogy itt vagy köztünk és vannak jó tanácsaid.


Ma voltam a dokinőmnél,mert mivel vérezgetek és puffadok mint egy lufi.
Sajnos a picikém szövettanja nem jött meg,de nagyon várom.
A Dokinőm szerint,fertőzés indíthatta be a vetélést. Sajna nem sikerűlt teljesen az ab,mivel folyadék van odabent,amit nem nagyon tudtak,hogy mi lehet,de majd kivérzem a dokiszerint.
Tanácsa az volt,hogy usziba ne menjek,de kezdjek el újra talpra állni és sportóljak amit szeretek.
Lelkileg megviselt a látvány,uh ugyanúgy nézett ki a folyadék,mint a picurka és majdnem ugyan ott is helyezkedett el :(

Most töltöm magam egy kis borocskával és holnap elmegyek spinningelni.


Lányok,nagyonszép hétvégét és sok-sok pozitív erőt kívánok nektek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Definke azt jelenti hogy mérem a hőmet hogy minden reggel még az ágyból kikelés előtt hőmérővel megméem az ébredési hőmérsékletemet és a ciklus.hu-n jegyzetelem ebből kiderül van e peteérésem....
nekem a rákszűréshez a kenetet márciusba vették le csak még nem volt "kedvem" elmenni az eredényért.....

Wigyorka ha esni kezd a hőd akkor az pirit jelent(het)...
ha tartósan magasan marad akkor lehet esély babára........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!


Remélem nektek jobban telik a hétvégétek,mint nekem.
Olyan üresnek érzem magam,tényleg én lihegem túl ezt a dolgot? Vagy el kellene felejtenem? Nem tudom elfelejteni és az örületbe kergetnek azzal,hogy "ilyenek vannak,majd lessz másik" Inkább ne mondanának semmit,mint sem úgy kezelik a helyzetett ,mintha nem is egy kis életről lett volna szó. Rossz egyedül,ebben a helyzetben.

Ne haragudjatok,ha lehangoló voltam :(

Több erőt és energiát kívánok Nektek :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Delfinke!
Abszolút jól csinálod! :-) Nem lihegsz túl semmit, és azért fogalmaztam így, mert teljesen természetes, ahogy reagálsz.

Az lenne a természetellenes, ha megráznád magad és továbbmennél. Az ember nem így működik. Egyáltalán nem mindegy, hogy elveszett egy picike élet; ez egy veszteség, bárhonnan nézzük. Ezt fel kell dolgozni, ami annyit tesz, hogy átgondolni, tisztázni az ezzel kapcsolatos belső érzéseket. Te most éppen ezt teszed! Egyetlen módja van, beszélni kell róla, azokkal, akiket szeretsz, akikben megbízol.
Ez egy folyamat. Nem egyenletes, van, amikor rosszabb, van, amikor intenzívebben foglalkoztat. Ez így megy, és jó, hogy így reagálsz, mert fáj, rohadtul, de ez pont hogy a feldolgozás egészséges módja...

Amit írtál, hogy rossz egyedül: máris megfogalmaztál egy fontos igényt. Nem egyedül kell megharcolnod a veszteséggel. Nézz körül, kitől tudnál segítséget kérni érzelmileg (párod, szülők, gyerekkori barátnő...? Vagy akár ide is jöhetsz beszélgetni!) Akik szeretnek Téged, azok pont most bízvást segíthetnek is érzelmi támogatással, szeretettel.

A mai világban (munka, társadalom...) elvárás, hogy teljesíts, légy erős, hatékony - de a szeretteidtől nyugodtan kérj segítséget :-)
Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Szia Manguszta!


Örülök,ha Te is így látod,ez megnyugtató számomra. :)
Sajnos sem a vérszerinti családomra,sem a párom családjára nem számíthítok. :( Mivel a párom sokat van külföldön a munkája miatt így ,rá sem tudok számítani,barát? :shock: a mai világban csak vetélytárs.
Nagyon negatív vagyok,de az élet formált ilyenné. :cry:

Talpra állok és megmutatom a "családnak",hogy nélkülük is boldogulok. :D

A pozitív hatás reményében, szép estét és hétvégét kívánok :D

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Delfinke!

fel a fejjel! természetes, hogy egy ekkora tragédia után mindig vannak hullámvlölgyek. Hidd el, nekem több, mint 3hónap eltelt már, és még mindig fájdalommal gondolok a történtekre, és az is eszembe jut néha, hogy ugye a követlekző terhsségnél minden rendben lesz?!

Ide bármikor jöhetsz, meghallgatunk, és megvígasztalunk, ha kell...

Remélem ma már jobban vagy!

Kitartást!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Delfinke, te nem liheged túl egyáltalán. Inkább az a baj, hogy mások nem élték meg a veszteséget, amit te átéltél, így máshogy látják a dolgokat. Nem tehetnek róla, nem gonoszságból teszik. Õk nem érezték a testi változásokat, hogy pár hét alatt is mennyire anya lesz az emberbõl, hogy a baba gondolata minden pillanatot kitölt, minden falat, amit megeszel, a babáé, minden, amit teszel, a baba érdekében történik. Ezt senki sem tudja, mert senki sem látja.

És aztán az anyából és babából hirtelen megint csak a nõ marad. Teljesen egyedül. A férjem imád engem, együtt örültünk a babának, késõbb mindenben mellettem állt és a történtek közelebb hoztak minket. De láttam, hogy nála röviddel azután véget ért a dolgog, hogy hazahozott a kórházból. Nem fájt semmim, újra mosolyogtam, úgy éltünk, mint korábban: "meggyógyultam". De attól, hogy az élet látszólag továbbmegy, a normalitás máza még nagyon vékony és törvényszerû, hogy elõbb gyakrabban, majd egyre ritkábban elõtör a bánat és a sírás. De ez a gyógyulási folyamat része, éld meg úgy, ahogy azt a lelked kívánja!

Én kötöttem magammal egy egyezséget. Beszereztem egy gyertyát, rajzoltam rá és azt mondtam, amikorra ez a gyertya leég, addigra el tudom engedni a babát. Hogy õszinte legyek, még nem fogyott el a gyertya...

Én talán nem is azt mondom, hogy fel a fejjel. Sõt, le a fejjel! Gyújts gyertyát, bocsáss meg magadnak, búcsúzz el, és... vegyél egy mély levegõt, vedd észre a szépet, a vidámat az életedben, légy türelmes és gyógyulgass szépen lassan.
bozza
 
 


Sziasztok!!!!!

Delfinke az első időkbe nagyon nehéz nem liheged túl egyáltalán a dolgot.....
nehezen tettem túl énis magamat az els vetélésen.......
kitartás!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!


Nagyon köszönöm nektek a sok kedves és vigasztaló szavakat.
Nagyon jó érzés,hogy így ismeretlenül is ennyire kedvesek vagytok.
Tegnap elhatároztam magam,hogy nem foglalkozok a környezetem véleményével,meghallgatom őket,de nem törődök velük.
Újra neki álltam a tanulásnak,lassan jön az utolsó negyedéves vizsgám és lelkileg össze kell szednem magam,ha mégegy picibabát beszeretnék válalni. :D
Itt köztetek nem érzem magam elveszettnek,mert sajnos ti is tudjátok mit érzek. :(


Remélem jól vagytok és szépen készülödtök az újabb baba projektre :D :oops:

Szép estét kívánok nektek :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok! Remélem azóta a szomorkodóknak is jobb a kedvük, akiknek pedig tanulni kell, azoknak jól megy. :)

Most épp Lux Elvira: Anyának születtem? c. könyvét olvasom, hát vannak benne érdekes dolgok... Szerinte sok vetélésnek lelki okai vannak, merthogy nem ugyanaz "akarni" a babát és "szeretni" egy babát.

Az biztos, hogy én nagyon akartam, sõt türelmetlenül és görcsösen, de sokat gondolkozom azon, hogy miért alakult a baba utáni vágy ilyen hirtelen, egyik hónapról a másikra, ilyen görcsös akarássá. Lehet hogy a lelkem nem is tudta lekövetni ezt az akarást? Rémesen frusztrál(t), hogy mindenki babát vár a környezetemben. Azóta ezek a babák lassan megszületnek és úgy érzem, a rajtam lévõ nyomás is csökken ezzel. Ez mindenképp pozitív hozadéka a "próbaterhességnek"...

Ti hogy voltatok/vagytok a családtervezéssel? Váratlan esemény volt a terhesség vagy már régóta terveztétek? Hogy élitek meg ezt az egész baba témát?
bozza
 
 


Sziasztok lányok!

Látom, azért írogattok rendesen :(
Sajna jó hírrel én se szolgálhatok, múlt hét csütörtökön újra a műtőasztalra kerültem (szerencsére, mert a doki szerint ki is vérezhettem volna). Vigasz a bajban, hogy ez nem vetélés volt, tehát nem egy újabb picikét veszítettünk el. Most újra kezdődik a várakozás.
Bozza, nagyon tetszik a gyertyás megoldásod, én is meg fogom próbálni, mert most folyton az jár a fejemben, hogy mostanra már mozgolódna a pocimban....
Nagyon rossz érzés ez, ráadásul a környezetemben azzal riogatnak, hogy akár már a menopauza is közeledhet.
Túl sokat vártunk a második babával, megpróbáltuk megteremteni azt a stabil anyagi hátteret, amit az elsőnél még nem tudtunk biztosítani. Lányok, akárki akármit mond egy gyereknek sokkal fontosabb az, hogy megszülessen és szeressék, minthogy hányadik Barbie-t vagy GJ Joe-t tudod megvenni neki.
Bocsánat, ha ez kissé hosszúra sikeredett, de ezt ki kellett írnom magamból.
vavyen72
Debrecen
 
 


Sziasztok Lányok!


Bozza olvastam az utolsó bejegyzésedben a "lelkiokok" miatt mik történhetnek. Lehet nem érdekel,de én tudnék erről mesélni:(,csak röviden és tömören. :shock: Édesanyám halála után tüdőgyulladásom lett és lelki okokra hívatkoztak,vagy egy spontán fejfájásom volt, ami pontosan 7hónapig tartott szüntelenül,hát mi más lehet mint Anyu halála ami kiváltotta a dokik szerint,de nem éledt fel és mégis elmúlt,úgyanúgy mint ahogy jött. ezt csak azért írtam mert a lelki okokat említetted,már várom mikor fognak a picikém elvesztésére is hivatkozni. :cry:


Nem tagadom,sok mindent kivált az emberből,ha nincs rendben a lelke,de nem lehet mindent arra fogni. Én gyáva vagyok és nem merek babás könyveket olvasni,közel járok így is ahhoz,hogy beleroppanjak az egész helyzetbe.
Mi több mint 8hónapot próbálkoztunk mire végre sikerült,nagyon boldogok voltunk mikor kiderült,hogy babát várok,pont a párom szülinapján csináltam meg az első pozitív tesztem.(na jó,még csináltam plussz kettőt,hogy jól látok-e) :oops:
Már várom,hogy ismét haza jöjjön(havi4-6 napot van itthon) és a dokinő azt javasolt,hogy húzzunk bele :) Én szófogadó leszek. :oops:

Remélem nem untattalak nagyon. :P



Milyen napotok volt? Valakinél valami változás?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: