Új privát üzeneted érkezett!

Hát sziasztok!

Vavyen,
Hiányoltalak már, hogy Veled mi lehet, mert nem jelentkeztél rég óta. Jó, hogy újra jöttél... Mi történt pontosan? mi volt a baj? és milyen műtéten estél át megint? A babavárást ez befolyásolja valahogyan? Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Maximálisan egyetértek veled, hogy sokan szeretnének mindent megadni a gyereküknek, és sokszor túlzásokba is esnek. Az is igaz, hogy évekig fogamzásgátlót szedünk, és utána pedig pikk pakk szeretnénk, ha jönne a babó... De a tesünk nem egy gépezet...

Delfinke,
Sokszor kaptál már itt a fórumon bátorító szavakat, amik biztosan sokat segítenek. Én továbbra is arra biztatlak, hogy fel a fejjel. A végső megoldás azonban a Te kezedben van. Neked kell a lelkedet meggyógyítani. Ha ez egyedül nem megy, akkor kérj segítséget, akár a párod, akár szakember (pszichológus) segítségét.
Próbálj meg minden negatív gondoltot száműzni a fejedből, mert ez az, ami igenis befolyásolja a kis jövevény érkezését... Legyél vidám, mosolgós... stb.

Bozza el fogom olvasni azt a könyvet!!! :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok lányok!

Én is örülök Vavyennek, mármint annak, hogy benéztél ide hozzánk, annak nem, hogy megint mûtét vol. :( És nagyjából ugyanazok a kérdéseim, mint Wigyorkának... Remélem, hogy gyorsan túl leszel ezen és próbálkozhattok újra! Ha jól emlékszem, írtad a korodat valahol - és ha megintcsak jól emlékszem, azért nem olyan vészes, szerintem (remélem) a környezeted tényleg csak riogat a menopauzával!! Jól értem, hogy akkor te már anyuka vagy, nem is az elsõ baba lenne. A környezetemben van néhány példa a késõi második babára, szvsz ez még teljesen normális kor a család bõvítésére!! Persze, ilyenkor oda kell figyelni gondolom, genetikai szûrés, stb, de azért ne hagyd, hogy elrettentsenek!

Delfinke, szerintem pedig nagyon sok minden múlik a lelkünkön, vagyis a psziché teljes egészén. Persze nem minden testi tünet, amire nem találnak szervi magyarázatot, intézhetõ el "lelki okokkal", de tény, hogy az ember pszichoszomatikus lény. Gondolj arra, hogy elpirulsz, amikor zavarba jössz. Vagy beindulsz, ha a szerelmedre gondolsz. Az elméden átfut valami és hopp, máris ott a testi tünet. Részvétem anyukád miatt így ismeretlenül is, elképzelni is nehezen tudom, micsoda megrázkódtatás elveszíteni egy anyát. Ilyenkor a tudat és a tudatalatti egyaránt azzal van elfoglalva, hogy feldolgozza a gyászt (óriási stresszfaktor!), persze, hogy egy sejt sem törõdik például az immunrendszer irányatásával - és jé, máris ott a tüdõgyulladás.

Nehogy félreértsd, nem akarlak meggyõzni, de a psziché (tudati vagy tudatalatti "akaratunk", vagy nevezzük bárhogy) szerintem nagyon sokra képes! :)

Ennek jegyében nyissátok ki a szíveteket és foganjatok meg ügyesen! :lol: De legalábbis legyen szép napotok! Puszi
bozza
 
 


Sziasztok lányok.
Tulajdonképpen csak én nevezet műtétnek :oops: , de az tény, hogy egy újabb "kaparáson" vagyok túl. Először nem jött meg a mensim, amikorra vártuk, csak több, mint egy hét késéssel (kezdtem reménykedni) aztán viszont olyan szinten ömlött belőlem, hogy éjjel már mentőt akart hívni a párom. reggel amint lehetett téptünk a dokihoz, na ő már ki se engedett a klinikáról. Babateszt (negatív-szerencsére), és irány a műtő. Másnap már itthon is voltam. Örülök, hogy most nem egy picikét vesztettem el ( azt már nem tudom, hogyan dolgoznám fel).
Úgy gondolom, a szervezetem most "zárta le " az előző terhességet és innen már felfelé visz az út. :)

Bozza, a gyertyát én is meggyújtottam tegnap este az előző babámért, jócskán a frászt hozva ezzel a páromra. Ő nem érti teljesen, hogy miért is csináltam, de én tudom, hogy ez segíthet elengedni a kicsikénket.
vavyen72
Debrecen
 
 

 
 

Sziasztok!!!!!!

Delofinke nagyon helyes ...ne is foglalkozz a környezeted "beszólásaival".......

Bozza nálunk a családtervezés úgy volt hogy Máté véletlen baba.de nagyon örültünk neki.....Barnika tervezett baba és a mostnai babát is tervezzük csak nehezen akar jönni.......

Vavyen hála égnek hogy időben orvoshoz kerültél.msot már minden rendbne lesz.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska,
olyan szép lehet egy meglepetés baba, aminek már azért örülni tudnak a szülõk. :) Kár, hogy én errõl már úgymond lemaradtam, a tervezés miatt elveszik a varázs. Majd talán a negyediknél... :shock: :lol:
De tényleg, remélem, hogy nekünk is nagy családunk lesz, pont mint nektek. Kívánom, hogy lassan bekopogjon a harmadik bébi nálatok is.

Vavyen,
remélem, hogy most már tényleg rendbe jöttél! Sajnálom, hogy még egy köröd volt... :( De igazad van, innentõl nincs más hátra, mint elõre!
A gyertya nálunk is kiváltott némi ellenérzést! Mármint a férjemnél. :)Szerintem azért, mert valahogy a halálhoz kötõdik és õ nem így élte meg a vetélést. Mérnöklogika: aki meg sem születik, az nem halhat meg. Igaza van, de valahol mégsem, egy majdnem anya máshogy éli meg. Szóval nem temetés, de búcsú, nekem ezt jelenti a gyertya.

És végül egy cikk, épp belefutottam (remélem lehet linkelni...?)
http://hvg.hu/egeszseg/20120515_uj_baby_boom_meddoseg

Sziasztok, szép álmokat!
bozza
 
 


KEDVES FÓRUMOZÓK!

Ne haragudjatok de ha van 1percetek kérünk segítsetek szavazataitokkal!!!!

"PCOS. Nem nem valami új termék vagy ilyesmi...
a PCOS egy Ezerarcú betegség, amely minden tizedik nőt érint, de csak minden ezredik hallott róla.
Okos döntésekkel, helyes életmóddal azonban kezelhető, eléhetővé válik a gyermekáldás és elkerülhetővé válik a cukorbetegség kialakulás.
Fontos lenne, hogy minél több érintetthez eljusson az információ. Ezért támogatom én is önkéntes munkámmal a PCOS Szívügy Alapítványt, és támogatom most szavazatommal Kulics Márti Főállású Angyal-jelöltet és Szívügyem a PCOS projektét.

Márti most a 4. helyen áll, már a 3. helyen bejutna a döntőbe. Mivel segíthetsz ? SZAVAZZ Kulics Márti Szívügyem a PCOS porjektjére (a linken találod)!

https://apps.facebook.com/foallasuangya ... t=3&ref=nf "
kiscsiga123
csiga
 
 


Sziasztok Lányok!


vavyen72 akár honnan is nézzük sajnálatos módon igazad van,mert ismét egy "műtéted volt"
Mit mondot a doki,mitől lehetett ez az erős vérzésed? Minden rendben van odabent? Mennyit kell várnotok?

wigyorka,igen sok vigasztaló szót kaptam tölletek és sokat segített,hogy befogadtatok.Itt mindanyian "túl" vagyunk a picikénk elvesztésén és megértjük,hogy a másik mit érez és nem csak beszélünk a fellegekbe.

Bozza,köszönöm a részvéted. Nem tudsz meggyőzni a pszihés dolgokról és sok igazság van abban amit írtál,de a hócipőm van tele a lelki nyavajákkal.
Nem szeretek ellenkezni,de nem hagyom magam beskatujázni :)


nitacska007,te már boldog lehetsz a boldogtalanságban,hogy van két csodálatos gyermeked. A picike jönni fog,mikor már nem görcsölsz rá nagyon.
(bár mikor nekem ezt mondták,legszivesebben felrobbantam volna)


Lányok fel a fejjel és csak nézzünk előre mert hátra hiába lépkedünk,nem leszünk vele előrébb.
A napi egy gyertyámat én is meg gyújtom,attól a naptól fogva mikor törtét a dolog,hogy könnyebb-e? ki tudja,de hinni kell valamiben ami,"könnyebbé" teszi az elengedést.

Szép estét kívánok :D

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Bozza,


olvastam a cikket ismételten jól kifogtál vele rajtam,pláne az utolsó résszel,de azért érdekes volt.
Köszönöm :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Azt szoktuk elfelejteni, megintcsak a modern kor átka, hogy gyorsan akarunk eredményt... Ebben nőttünk fel. Túl akarunk lenni rajta. Pedig a gyász, az egy rohadt lassú dolog. És nem egyenletes. Nekem ezt volt a legnehezebb megtanulni, előtte meg elfogadni, hogy ezt bizony az akaratunkkal, a személyiségünkkel, ugyan nem vagyunk képesek befolyásolni; se felgyorsítani.

Ki kell mondani, hogy igen, gyászolok. Igen, pocsékul érzem magam. Igen, jó nagy jogom van kutyául éreznem magam. Ez tud segíteni.
Amúgy nem véletlenül van meg minden kultúrában, hogy x-napig pl. a legegyszerűbb ruhában járt az illető, nem ment társaságba stb, tehát adjunk időt magunknak, vissza-visszagondolni, tisztázni az érzelmeinket, magunkkal lenni magunkban...

Bocs, ha sok voltam, de nekem sok időbe-erőbe tellett rájönni minderre, gondoltam megosztom :-)

Kép
manguszta
 
 


A cikkel kapcsolatban meg felment a pumpám... PCOS-om van, nem-tipikus fajta, próbálgatjuk a gyógyszereket, egyiket a másik után. Úgy néz ki, pont egy nemolcsó-fajta talán segít, no problem, nyilván erre muszáj futnia. De ráadásul alapban nem is szoktak adni valami ostoba, ezeréves túlhaladott szabály miatt. Még az orvosomnak kell esetenként magyarázkodnia...!
Szóval, kell a több gyerek? Akkor legyenek szívesek megfelelő támogatást adni ezekre a gyógyszerekre! És legyenek szívesek legalább nem hajtogatni az ósdi, túlhaladott sztereotípiákat, hanem tessék hinni a megfelelő szakorvosok megfelelő tapasztalatainak.
Bocsánat, de tényleg felhergeltem magam ezen.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok! Elnézést, nem akartam itt a cikkel a kedélyeket borzolni... :D Amúgy egyet értek azzal, hogy talán szegény fiatal pároknak is több kedvük lenne babázni, ha a) nem azon kellene stresszelni, hogy ugyan épp milyen adót vetnek ki/törvényt hoznak holnap, ami azon túl, hogy megrövidíti a családi kasszát, általában további munkahelyekbe kerül, vagy végleg eliminálja a jövõbe vetett hitünket és megtakarításainkat; valamint b) az egészségügy olyan amilyen, lassan már be sem mehetünk egy kórház ajtaján hálapénz nélkül, nem beszélve arról, hogy kezeltetni már csak magánban lehet, nem beszélve a gyógyszerekrõl és arról, hogy milyen jól tolerálják a munkáltatók, amikor két órára eltûnsz, mert épp harmadik napi vérvételre kellene menned vagy AKÁRMI... Szerintem a felsorolást sokáig lehetne folytatni.

De abban Vavyennek van igaza, hogy a babának csak anya melege, szeretete és a teje kell, késõbb meg csak lesz valahogy. Szóval ne hagyjuk magunkat eltántorítani ugye? :lol:

Manguszta, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztaltakat, így leírva sokkal érthetõbb, min megyek át - mentem át - én magam is...
bozza
 
 


Sziasztok!

Bozza köszi a cikket, máskor is oszd meg velünk, legalább van beszédtéma :)

A helyzet sajnos súlyos mind az egészségügyben mind a gazdaságban... A munkahelyen is azt hangoztatják, hogy örüljünk, hogy dolgozhatunk (mindegy hogy 2 emberre való munkát kell elvégezni, mondjuk napi 10-12-14 órában.) Közben pedig a magánéletre nem jut idő. Néha azért lekiismeret furdallás nélkül hazamegyek, mégha a meló is sok.

A múlt heti szövettanom után megfogadtam, hogy magamra nagyon kell vigyáznom, mert egészségem csak egy van, munkahelyem pedig még nagyon sok... Most nem jó idők járnak felénk... változások vannak... De lesz**om :)

Megpróbálom nem hergelni magam... meg koncentrálni magunkra :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Igen izgalmasnak tünt a téma,de igazság az sok van benne.

Wigyorka,tökéletesen igazad van,egészségből csak egy van és nincs vissza út ha nem vigyázól rá. Pont sza___d le az egész nagy világot és hajrá a baba projekttel.

Lányok vigyázzatok magatokra és írjatok mi történik veletek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok! Sekivel nem történt semmi? :wink:
bozza
 
 


Sziasztok!!

Bozza de aranyos vagy:)köszönöm:)
kívánom hogy mihamarabb neked is nagy családod legyen:)

Manguszta

"Szóval, kell a több gyerek? Akkor legyenek szívesek megfelelő támogatást adni ezekre a gyógyszerekre! És legyenek szívesek legalább nem hajtogatni az ósdi, túlhaladott sztereotípiákat, hanem tessék hinni a megfelelő szakorvosok megfelelő tapasztalatainak. "

ezzel én is nagyon egyetértek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



csajok valaki ért a hő-höz?

én nem .de hát ha ti igen......

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/a291e82791e06b2157df5e3187e07e47_120502_120521_1337558400_.png

úgy érzem hogy itt valami nagyon nem jó..... :roll: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia nitácska, alapvetõen nem biztos hogy gond van ezzel a görbével. Látszik, hogy a 36,6 körüli értékrõl mensi alatt visszament 36,2-35,9 környékére, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Egyelõre nem mutat ovulációt, mert nem ment fel újra, de lehet hogy csak csúszik a pé (nem tudom, mennyire szabályosak a ciklusaid, hüvelykujj szabályként általában ciklus hossza -14 nap az ovuláció). Vagy vannak olyan ciklusok, amik ovu nélkül futnak ki, ilyen elõfordul!!

Opcionális hibák: merül az elem (ha digitális), túl rövid ideig mérsz, korábban/késõbb mérsz a szokottnál...
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!

Én csak kapkodom a fejem,hogy mik vannak itt ezen az oldalon.
"Naívan azt hittem,hogy nincs "nagyobb" fájdalom annál amin mi mentünk át,de sajnos még vannak ennél is nagyobb fájdalmak.
Olvasgattam a forumokat,de nem hiszem,hogy a közel jövőben el akarok csatangolni.
Nem szeretnék negatív dolgokat bevonzani,mert hajlamos vagyok rá.

Nem mertem még elkezdeni a hőmet mérni :( ,nyuszi tablettát vettem be :)

Szép estét kívánok Nektek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem voltam, szabadsáááág, de jó is az :)

Lányok, csak pozitívan :)

Wigyorka :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Ó te jó ég, de örülnék én is egy nap szabadságnak... ha meg ott a szabadságnap, akkor meg alig tudok mit kezdeni a sok szabadidõvel, miközben tele vagyok jobbnál jobb ötletekkel, mit kellene csinálni :) De ez a mostani hétvége valahogy olyan szép volt - kettesben a férjemmel, semmi különös, csak otthon voltunk, de mégis... Feltöltött!

Delfinke, ne félj hõt mérni, mert az elsõ terhesség a bizonyíték rá, hogy alapvetõen termékeny vagy és alapvetõen minden rendben nálad! Csak porszem került a gépezetbe. Szóval én azt mondom, a hõgörbe nem fog semmi csúnyaságot mutatni! :) Én is inkább azért görbézek mostanában, hogy a) ne stresszeljek, ha késik és b) jól tudjunk idõzíteni, ha már idõzíteni kell... :wink:

És ami itt mindannyiunkkal történt: nagyon fáj, de a tízes skálán... hjjja... szerintem épp csak 5 körül járunk... én inkább hálát adok, ha már valami rossznak kellett történnie, akkor az így és ebben a formában történt. Nincs más hátra, mint "Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál!"
bozza
 
 


Bozza, ezek mennyire jóóó gondolatok :)

Jön a hosszú hétvége, és nekünk pont akkoriban lesznek jóó napjaink.. lemondtunk minden máshol alvós programot :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!!!!!!

Bozza köszi az infókat:)
a hőmérőmmel biztos nincs baj.:)

Delfinke nagyon jól teszed hogy nem olvasgatsz össze vissza a neten,.ne is tedd később se!!!!!!!!!
a hődet szerintem kezd el mérni..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Éééééés Delfinke, laptetőd van! :lol: :lol: :lol:
Tudod, hogy az fórumos körökben nagyon jót jelent?

Úgy várom már én is a hétvégét :-) Remélem, szép idő is lesz!

Kép
manguszta
 
 


azt én is nagyon remélem hogy hétvégére esőmentes napokat mondanak:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


esõmentes, ámde termékeny napok... :)
bozza
 
 


Nálunk is termékenyek... :lol: :lol:

Kivel mi a helyzet? :)

A neten olvasgatás tényleg nem jó... lásd a múltkori szövettani leletemet minden latin szavára rákerestem... Hát nem kellett volna. Mert mint kiderült negatív lett a leletem, közben meg 1 éjszaka erejéig azt hittem, hogy nemsokára annyi nekem. (pedig nem vgyok hipohonder :roll:

Élvezzétek a jó időt, és majd a hosszú hétvégét is!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok, nálunk semmi újdonság: várom a pét (utolsó kivárós ciklus, utána meglátjuk), iszom a cickafarkat, örülök a barátnõim babáinak... :)

Végeztem Lux Elvira könyvével - lányok, ne olvassátok el, mert csak elbizonytalanít :roll: Ellenben a netet imádom, engem általában megnyugtatnak az olvasottak... Általában! :D Ha pedig nem, itt a fórumon megkérdezlek benneteket. :oops:

Szép estét!
bozza
 
 


Bozza, tavaly kaptam 5 könyvet az egyik ismerősömtől, már a címektől is borsózott a hátam, azok a tipikus önsegítő könyvek. Szépen tárolgattam őket egy darabig, aztán jajdejóköszi-visszavittem. Ő jót akart velük, és én is jót akartam magamnak :lol: úgyhogy nem olvastam el :-)

Kép
manguszta
 
 


igazad van manguszta, segítséget nem ismeretlen könyvektõl kell várni, inkább "segíts magadon és Isten is megsegít"! :lol: Mostantól csak regényeket olvasok én is...

Tényleg, ti mit olvastok éppen? Illetve jut még idõtök olvasásra?
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!

Én úgy gondolom, hogy először a fejekben kell rendet tenni (itt is). És ehhez bizony nagyon sok esetben külső segítség is szükséges. Azt vallom, hogy a beszélgetéseink során nagyon sok mindent megtudhatunk magunkról és a terhességhez való viszonyunkról.
Saját példa, de szerintem tanulságos: Amióta túl vagyok a második műtéten, hat alkalomból négyszer biztosan elutasítottam a kedvesem közeledését, bár a doki egyetlen szóval se tiltotta meg. Sőt azt mondta, hogy ha elmúlt a vérzés, újra próbálkozhatunk. És mégis... Szóval tegnap este a párom rákérdezett, hogy miért utasítom el a közeledését. Aztán jónéhány órán keresztül beszélgettünk és bizony rájöttem, hogy a kétszeri "kapufa" után bármennyire is szeretnék teherbe esni és babát várni, rettentően félek attól, hogy megismétlődik a már ismert történet. Ha nem is az akarástól, de a félelemtől bizony "rágörcsöltem"....
vavyen72
Debrecen
 
 


Szia Vavyen, ne keseredj el! Szerintem ez a félelem természetes, legalábbis nálam is így volt. Sokat gondolkoztam én is azon, hogy nem tudom egyedül feldolgozni a történteket. Aztán valahogy teltek a hetek és egyszer csak azt vettem észre, hogy elpárolgott az a görcsös félelem. Lehet hogy hagynod kellene magadnak még egy icipici idõt... Biztos vagyok benne, hogy az orvos jól ítélte meg a "biológiai" alkalmasságot, de lehet, hogy lelkileg még nem voltál kész a zöld útra.

Szóval fel a fejjel! Az a jó, hogy ki tudod beszélni magadból a gondokat - akár otthon, akár egy fórumon, vagy ha úgy érzed, egy pszichológussal!
bozza
 
 


Sziasztok!!!!

Bozza én nem olvasok semmit:)
nem sok időm no meg kedvem sincs hozzá legalább is mostanában:)

Vavyen teljesen érthető amit érzel.......ettől mindíg is rettegni, félni fog az a nő aki már esett át vetélésen vagy többen is......
pont ma reggel gondolkodtam hogy amint úton lesz hármaska egy ideig félni fogok a már megtörténtektől...de próbálok nem ezekre gondolni mert be is vonzza az ilyet az ember.próbálok a szépre gondolni........:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bozza, nemrégiben Lucy Maud Montgomery-t olvastam, az Anne Shirley-regényeket. Igen, elég rózsaszín, de jólesett :-) Párom próbálja megszerettetni velem a sci-fi irodalmat. Kíváncsiságból elolvastam Asimov Alapítvány-trilógiáját, tényleg jó.

Te mit olvasol éppen?

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok! Elég nagy a csend errefelé, ami remélem, hogy jó dolog, mert például jelentheti azt is, hogy mostanában mindenki a "ma reggel pozitívat teszteltem" vagy a "babát várok juhhéj" fórumokon idõzik! :lol:

Manguszta, én most épp egy levélregényt olvasok, kicsit furcsa a címe: "Krumplihéjpite Irodalmi Társaság". Nem annyira lebilincselõ, mint vártam (legalábbis eddig), de azért érdekes olvasmány. :)

Többiek, mindenki jól van? Szép estét!
bozza
 
 


szia, Bozza!

Tényleg elég nagy a csend errefelé, de részemről egyik topic sem aktuális :(
Talán a jó idő teszi, hogy kevesebbet vagyunk itt.
Vigyázzatok magatokra.
vavyen72
Debrecen
 
 


Sziasztok lanyok

Bocsanat,hogy eltuntem,de szulinapomat unnepeltuk :-)
Parom most volt itthon es gyakoroltunk egy kicsit a baba projektre:$

Miujsag Veletek ?
Nagyon elcsendesedet ez a topik is,:-(
mikor ide regisztraltam akkor nem tudtam,hogy hol lehetne segitseget kerni vagy tanacsot es,Igy csak irtam a vakvilagba,de most Kaptam valaszt ra es Megdobbento volt szamomra, a gepem Megadta magat,ha vissza kapom akkor megosztom veletek is.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Delfinke :?:
Mesélj! Remélem, hamar rendbeteszik a gépedet!
Üdv: Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Delfinke, nagyon titokzatos vagy, oké már a géped? :)
bozza
 
 


Sziasztok!!!!!!!

az én hiányom oka hogy nagyon beteg voltam.még mindíg folyik az orrom és alig van hangom de már érzem hogy lassan de javulgatok.....

piri sajnos 4-én meg jött:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


apival tegnap megcsináltattuk a jegy gyűrűinket:) :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hohóó! Nem is tudtam, hogy esküvõre készültök! Nagyon szép lett a gyûrû, gratulálok!! :)
bozza
 
 


Bozza ez most "csak" eljegyzés.sajnos esküvő nem mostanában lesz mert a ház sokkal de sokkal fontosabb hogy kész legyen......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Nitácska gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok nektek.
Már csak a picurka kell,hajrá. :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


köszönöm Delfinke:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska, gyönyörűszépek lettek a gyűrűk! Gratulálok az eljegyzésetekhez!

Kép
manguszta
 
 


Gratuálok én is a fiataloknak!! :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy vagytok? Kivel mi történik?

Megtaláltam a topikot ahova eltévedtem,engedélyel osztom meg a története.
Köszönöm ha elolvassátok.

Sziasztok!

Sajnos 2 vetélésen vagyok túl, mindkettőt műszeresen fejezték be. (ha ez egyáltalán számít: 16 éve edzek, egészségesen táplálkozom, nem dohányzom, soha sem vagyok beteg, max. 2 évente 1x náthás, nincs túlsúlyom...)

Tavaly nyáron kezdtük a baba-projektet a férjemmel. Nagy szerencsénkre 2 hónap alatt sikerült teherbe esnem, nagyon boldogok voltunk.
Mivel sajnos a mensim eléggé össze-visszának mondható (37-49 nap között jön meg össze-vissza), ezért nem csináltam tesztet, csak a 7. hétnél, hiszen többször fordult már elő, hogy közel 50 napra jött meg, így benne volt a pakliban, hogy csak késik esetleg...

Amikor megvolt a pozitív teszt, elmentem a dokihoz, megállapította, hogy minden rendben, ekkor voltam az UH alapján 6 hét + 2 nap környékén.
3-4 hét múlva kellett visszamennem, amikor is hidegzuhanyként ért a hír, hogy bár még él a babám, de nem fejlődött eleget, így ezt a terhességet azonnal be kell fejezni. A dokim mondta, hogy tutira valami fertőzéstől alakult így.
Teljesen kikészültem, 2 napra rá meg is volt a műtét... Ez tavaly ősszel volt. Abban az évben nem is próbálkoztunk a párommal, bár az orvos nem írt elő "pihenőidőt".

Idén megint nekiláttunk a dolognak, márciusban sikerült teherbe esnem ismét, aminek nagyon-nagyon örültünk.
6 hét és 2 napnál voltam először UH-n, mondták, hogy minden rendben, tökéletes a mérete stb. Ez egy hétfői napon volt. Csütörtökön délután nagyon enyhe barnás folyást észleltem, amikor is felhívtam az orvosom, hogy mi a teendő, hiszen az első vetélésem után azért olvasgattam a neten a témával kapcsolatban, sokaknál hormont írnak fel ilyenkor gyorsan és akár meg is marad a baba.
Péntek reggel a dokinál kezdtem. Megvizsgált, a baba tökéletesen volt, kalimpált a kis szive, meg minden. Felírt nekem Klacid-ot az orvos, mondván, hogy biztos megint fertőzésem van (hozzáteszem, hogy NEM VAGYOK FOGÉKONY FERTŐZÉSEKRE, az elmúlt 8 évben 1x szedtem gyógyszert baktériumra, tehát nem vagyok az az érzékeny típus), az okozza a vérzést, ami nem friss vérzést jelentett nálam.

Kiváltottam a gyógyszert, azonnal elkezdtem szedni, de eléggé félve, hiszen ez egy erős antibiotikum. 3x kérdeztem rá a dokimnál, hogy ugye ez nem árt a babának. Csak mert én olyan rosszul voltam a gyógyszertől, hogy az elmondhatatlan...
Azt mondta, hogy nem árt, és majd ez a gyógyszer megállítja a barnás folyást.

Hétfőn telefonáltam reggel az orvosnak (akkor már péntek óta szedtem a gyógyszert), hogy nincs változás, sőt, talán erősebb a folyás.
Szerdára berendelt, megvizsgált és már akkor látta, hogy nem nőtt eleget a babám a legelső UH-hoz képest. Pontosan 4 napot tudott nőni/fejlődni szegény, egészen addig, amíg a barnás folyás nem jelentkezett...

Ezek után azt mondta, hogy a remény hal meg utoljára, meg ez nem jó jel és jöjjek vissza péntek reggel, lehet, hogy addigra már nem is fog élni...

Még szerda este elmentem egy másik orvoshoz, aki természetesen előzetesen azt mondta, hogy ha még úgy áll a terhesség, hogy van értelme hormonnal (utrogestan stb.) megtámogatni, megpróbáljuk.
Sajnos akkorra a kisbabám szíve már megállt. ((((((((( Péntek reggel megműtött az orvos és most rendkívül szomorú vagyok, el sem hiszem, hogy 2x előfordulhatott pontosan ugyanaz velem!

Az első vetélésem után és most a 2. terhesség alkalmával többször kérdeztem az orvosom, hogy nem kellene-e hormonvizsgálatot csinálni (amikor meg már terhes voltam, akkor hormont pótolni), de azt válaszolta, hogy teljesen felesleges, ez biztos valami baktérium.

Úgyhogy én azt javasolom neked "Delfinke6", hogy MENJ MÁSIK ORVOSHOZ S.O.S., amíg még nem késő!

Az új orvosom hormonvizsgálatot és immunológiai vizsgálatot is fog nálam csinálni, amint lehet...
Pontosan ugyanazokkal a feltételekkel nem szeretnék egy 3. babának nekimenni, nem lenne értelme...

A dokim, akit maximálisan hibáztatok (egyébként Dr. Koós-Hutás Piroskáról van szó) még most a 2. vetélésem után sem csinálna semmilyen hormonvizsgálatot, csak a 3. után, ami számomra totálisan felháborító!

Ha csak egy kis kétely merül fel bennetek az orvossal kapcsolatban, MENJETEK AZONNAL MÁSIKHOZ, jobb a több vélemény, mint az egy rossz...
Én akkor, amikor a barnás folyásom elkezdődött és beszéltem az orvosommal, aki antibiotikumot mondott a telefonban is, szóval akkor TUDTAM, hogy ez nem jó út, de mégis bíztam benne, hogy ő az orvos, biztos tudja, mit csinál. Hát nem... Megpróbálhatta volna velem az utrogestan-t is, bajom nem esett volna tőle, ha netán mégsem a hormonjaimmal van baj... És még rá is kérdeztem és hiába...



Köszönöm a figyelmeteket.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Döbbenettel olvastam a fentieket :( . Nagyon-nagyon sajnálom!

Alapban, egy 37-49 napos ciklusnál én el nem tudnám képzelni, hogy az orvosom nem azzal kezdené, hogy megnézze, mi okozhatja a nem-28-napos ciklust. Nem mintha az valami rossz lenne, de "nem tankönyvszerű". Pecsételő vérzésnél automatikusan adják az utrót... más kérdés, hogy tudnunk kell, sajnos nem mindenható az utró (nekem nem használt, de tudok rengeteg másról, akinek igen...)

Az orvosváltást csak támogatni tudom!!! A nőgyógyászomat a világ minden kincséért sem hagynám ott, de pl. urológust (főorvosok voltak mindketten...) már 2x is váltottam, amíg nem találtam meg azt, aki értett is hozzá.

Kép
manguszta
 
 


Egyetértek Mangusztával, hogyha nem vagy elégedett a dokival, akkor ideje váltani!!!

Delfinke, és a múlton se rágódj. Az olyan jellegű kérdések, hogy mi lett volna, ha... nem előrébb visznek, hanem a múltba visszarángatnak. Neked pedig előre, és nem hátra kell tekintened!!! Másképp nem fogsz túljutni a történteken!!! Egyébként furi, hogy a doki semmilyen pihenőt nem javasolt!

Fel a fejjel!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, nekem sem javasolt külön pihenőt a dokim. Amíg ramatyul van az ember, testileg és lelkileg is, addig úgysincs kedve hozzá, és a természet is tudja a magáét.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Egyetértek az elõttem szólókkal, orvosváltás, ha hibázott a doki, ha nem. Sajnos õk sem mindenhatók, sajnos néha benéznek dolgokat, sajnos mindez nagyon súlyos következményekkel járhat - mint mindannyiunk esetében. És abban is egyetértek a többiekkel, hogy ne rágódj rajta, mert az orvosok legtöbbször csak diagnosztizálni tudják, hogy már nincs meg a baba, nem fejlõdik eléggé, stb, nagyon keveset tudnak érdemben tenni. Az utró az én esetemben és egy jó ismerõsömnél sem használt. :( Nem használ, mert a szervezet teszi a dolgát: kiszúr minden hibát és aztán kegyetlenül kiszanálja, ami nem javítható. :( De csak így születhetnek egészséges babák!!

Az orvosváltás azért is kell, mert már nem lesz meg az a bizalom, amivel te könnyû szívvel és nyugodtan viselheted a következõ terhességet. És persze minden jel arra mutat, hogy a doktornõ kissé slendrián.. Szomorú.

De azért fel a fejjel! :)
bozza
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: