Új privát üzeneted érkezett!

Gota, örülök, hogy megvan a megoldás.Már ekkora gyerek ennyi alvást nem igényel.Mindig próbálgatni kell, mi a legjobb.Én mondjuk a délelőttit hagynám el, nem a délutánit.Én reggel állandóan játszottam vele, ébresztgettem stb hamar, kb fél12-kor kaja és 1, másfél órás alvás. annyi.nem szabad sokáig mert este aztán semmi sincs.nehéz feladat, mert nyűgös, meg ilyesmi, de pár nap és megszokja majd.

aztán a köv.lépés a du.alvás kiiktatása....ha H alszik du, akkor este 11ig buli van, de ugye én 5kor kelek és megyek dolgozni, nekem nem buli...így leszoktattam a du-i alvásról és bölcsiben csak fél órát engedek.
Vendég
 


Hunci,

nem nagyon bírná ki a délelőtti elhagyását. ma 7kor kelt, evett. én 10kor jöttem haza vérvételről, de már akkor alig bírta tartani magát. felvettem az ölembe, belebújt a nyakamba és már aludt is. nem egészen 10mp alatt elaludt. 11kor felkelt, evett egy kis tápit, és egyből vissza is aludt 11.50ig. most 3és4 között már egyszerűen nem lehetett bírni vele. ha leraktam a földre, hogy játszunk, bújt vissza. szinte ülve elaludt. most megyek mindjárt kelteni. ha álmos, egyszerűen semmi nem érdekli, semmi nem köti le, csak nyüglődik. ha ölbe veszem, szinte egyből elalszik.

és az ígért képek:

Kép

Kép

Kép

Kép
gota79
 
 


Gota: Hát jól megnőtt Rebeka :D
Az én Bencém még 15 hónaposan is 2x aludt egy nap! Méghozzá 1,5-2 órákat. Már kezdtem kétségbe esni, hogy mi lesz a bölcsiben, ahol csak 1 alvás van naponta és az utolsó pillanatban átállt napi egyre, de hétvégén azért ragaszkodott még a 2x-i alváshoz ;) Ez is gyerekfüggő, mint sok minden. Ha ez most Nektek igy jó, akkor sztem meg maradjon igy. Én is próbáltam Bencére ráerőszakolni finoman a napi egy alvást anno, de egyszerűen annyira fáradt volt este emiatt, hogy csak nagyon nehezen lehetett bealtatni. Nálunk csak kinszenvedés volt a próba és én nem tudtam egyszerűen kitartani... De végül megoldódott a dolog :) Nálatok is meg fog!

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

Kandi: gyönyörű a két fiad :D Jó őket látni. Bebe is jó nagyot nőtt :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Gota!
Rebeka egy tündér! :D :D :D :D
És nagyon ügyes is!

Kandi!
Fiúk szépek,és sokat nőttek,változtak! :lol: :lol: :lol:

Kép
mók
 
 


Babucik jól megnőttek és gyönyörűek. Hozok én is egy képet Barbusról. Egyébként gyerekem beteg, lázas volt úgyhogy haza kellett hamarabb jönnünk. Ma levittem a dokihoz, de csak valami vírus. Ma már inkább csak hőemelkedése volt.

És a beígért kép:

Kép



vicky79
 
 


Vicky,

valami hihetetlen kék szeme van Barbusnak! Gyönyörűséges.

Bettica,

én is így gondoltam. ha igényli akkor aludjon. annyi, hogy a délutáni alvás max. 1óra lehet, és így 10körül alszik el. és igen, tényleg nagyon megnőtt. pedig még csak most született.

Mók,
köszi

Kép
gota79
 
 


Barbus már jobban van. Elég sokszor fent volt éjszaka, de már nem lázas.

gota: Képzeld el, hogy csak az anyukám szeme kék a kettőnk családjában. Állítólag ennek 5% az esélye és mégis. Anyu nagyon büszke, mert sajnálta hogy egyik gyereke sem örökölte a szeme színét és most az unokája igen.



vicky79
 
 


Vicky!

Barbus gyönyörű és csodálatos szemecskéi vannak!!!!
:D :D :D :lol:

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk!

Kép

Kép
bettica
 
 


Boldog új évet kívánunk mindenkinek!

Kép



vicky79
 
 


Boldog új évet!
mókica
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Kép
gota79
 
 



Itt az Újév, új jót hozzon,
Régi jónktól meg ne fosszon.
Hogyha új jót nem is hozhat,
Vigye el a régi rosszat!


BUÉK mindenkinek!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!
Nem mondod előbújtál év végére!!!!
Hogy vagytok,ezerkétszáz éve nem hallottam Rólatok!
Suli?

Csajszik!
Baba fotók szuper jók,szépséges gyerekek!
Barbus -Rebeka gyönyörű!

többiek...képet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!

Kép
mók
 
 


Hali.

Boldog uj evet mindenkinek:)

Kép
monyo83
 
 


Búék mindenkinek!

Rambóka, Fruzsina boldogat!

Okr megörültem neked:) (Lafi)
Vendég
 


Sziasztok.

A gyerekek gyonyoruek,egytol egyig.

Gota,alig ismertem meg Rebekat,de komolyan tok jol all neki ez a haj,olyan bajos pofija van.

vicky,gyonyoru szemei vannak Barbusnak.

Kandi,Natan mar nem is gyerek hanem ferfi,hu ha fiatalabb lennek:)
Igazan szep fiaid vannak.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!
Monyoka!
Kedves vagy:most csak ezt Neked....itt éppen leszúrtam,hogy trehány...de majd mutatok igazi "feszítős"képeket Róla...magasabb Nálam már...171cm!Szóval csak a korral van a baj!(még csak 12!)
pusza
[img]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kandi72 2011.01.04 22:21-kor.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi,

huhh, nem semmi :shock: :shock: :shock:

Kép
gota79
 
 


azta :o hat nem 12evesnek nez ki.

csajok gondolom futnak utanna:)

Kép
monyo83
 
 


Szija Gota,Monyoka!
Igen 12múlt csak....és még Őt nem érdeklik a lányok,ellenben a lányok próbálkoznak-főleg az idősebbek....de hála Ő még az Én "kicsi" fiam!Na igen,a mai világban a lányok előbb érnek és bátrabbak....vigyázzatok a csajszikkal...főleg,hogy Rebeka és Noémi is nagyon szépek...csavargatják majd a fiúk fejét!Nem is tudom mi a jobb,ha az anyának lánya vagy fia van....szerintem ugyan úgy féltjük Őket!Tök mindegy!
:wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok! :D

Ide is beköszönök!És lenne egy kérdésem is!
Közületek van olyan, aki nem hagyta abba a metet szoptatás alatt sem?Mert én nem szeretném, és azt olvastam, hogy ha terhesség alatt nem árt a babának, akkor szopi alatt sem árt!
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszi előre is! :wink:

Minden gyerkőc nagyon édes! :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Erre én is kíváncsi leszek :wink:
De én közülünk nem tudok ilyenről,csak olyanról,aki újrakezdte szopi alatt,és ott meg változó volt a hatás(csökkentette,nem változtatta,nekem meg majdhogynem több lett :lol: ).
Én is játszom most a gondolattal,de lehet,hogy nyuszi leszek nem abbahagyni,pedig mondom,nekem az újrakezdés sem okozott gondot.
Az én belgyógyászom azt mondta,ő még olyat nem hallott,hogy mettől apadt volna el a tej,és én annó a pcos honlapon olvastam egy cikket,amiben "tejszaporításra" ajánlják :shock: Persze nem itt,hanem külföldön.
Szóval ez megint olyan Meli,hogy te döntesz és viseled a következményeit :roll: én még bizonytalan vagyok :?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy,
azért is gondolkodom ezen, mert a védőnőm mondta, hogy ha terhesség alatt nem árt a babának, akkor a szoptatás alatt sem fog.Neki van egy ismerőse, mondta, hogy ha szeretném, majd megkérdezi tőle.Mert én nem szívesen hagynám abba! :roll:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 



Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Meli,

én már utólag bánom, hogy abbahagytam. ha tesó majd később sikerül, nem fogom szerintem abbahagyni. bár lehet most önzőnek tűnök, de szerintem a met mellett nem jött volna vissza az a 14kg, ami lement a szüléssel...

az alvás problémánk eddig alakul. 2napja igyekszem kihúzni az első alvást délig. eddig sikerült, aludt 1,5-2órát, és délután már semmit. illetve ma aludt 20percet még. és 9kor már nagyon álmos, fél10körül eszik, és alszik mint a bunda :D :D :D :D :D

Kép
gota79
 
 


Gota!
Én sem erőltetném a helyedben.Annyira mások az igényeik.Pontosat nem tudok mondani,de Lara is még jóval 1 éves kora után is kétszer aludt napközben,de ennek ellenére 8-9 közt minden este elaludt.Reggel mondjuk 6-7 közt kelés volt.
Szerintem majdnem másfél éves lett,mire elértük az egyszer alvást,de azt is még mindig úgy,hogy az esetek 80%-ában 11 körül van ebéd neki,mert fáradt,és déltől már alszik.Este meg 8-fél 9 közt szundi reggel 7-fél 8-ig.

Meli!
Nem is,hogy a babának árt-e,hanem,hogy a tejet hogy befolyásolja.Mondjuk én ugye Larával szedtem majdnem egészen szülésig,és nemsokkal a 20.hét után már csöpögött a tejem :shock:

Kép
Kép
zazzy
 
 


a kis drágám ma is elaludt már 9után, mondjuk kifáradt a sírástól. 7kor tisztába tettem, mert kakilt. 8kor készültünk fürödni, és már akkor ordított. kibontottam a pelusból, és megint kakis volt, viszont mint a tűz, olyan piros volt a kis bőre. teljesen kiette a kaki. egyáltalán nem vettem észre, sem szagról, sem nem láttam hogy nyomott volna. szegénykém mikor töröltem neki ordított, és egész testében remegett. remélem most is használni fog a sudocrem. nem tudom mit csináljak. nézzek be a pelusba félóránéként? Tök égő vagyok. úgyhogy szerintem ma is kelni fog éjszaka félóránként. ez megy már 3-4 napja. szerintem a foga is jön. most bújt ki a 3. fent, szerintem jön a mellette lévő is.

amúgy kezdek lassan izgulni. 20án műtenek az epekővel.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Gota,
sajnálom Rebi popsiját! Sokszor van neki ilyen marós kakija?
Drukkolok az epeműtéthez!

Zazzy,
neked már pocakosként lett tejed?Nekem eddig pár csepp volt, de azt is csak a melltartómon vettem észre!
Mikor Laránál abbahagytad a metet, akkor hányadik héten hagytad abba?Mennyivel szülés előtt?
Az az igazság, hogy én nem szeretném abbahagyni, de lehet, hogy a nőgyógyászomnak nem mondom meg, hogy szedem szopi alatt is, mert tuti kiakadna...... :roll:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Gota!
Az nem semmi,hogy nem veszed észre :lol: akkor szolid a kiscsaj.Akkor tényleg figyelgesd időnként.A sudocrem biztos jó,a minap nekünk is csak az használt,bár Larával ilyen kicsípés téren sosem volt gond,de valamelyik nap délután fogtam neki főzni,ő jött ment körülöttem,én sem vettem észre,majd csak fürdésnél,hát volt sírás ahogy hozzáért a víz :( És csak a sudocrem segített,de az szinte rögtön a Bepanthenhez képest.

Meli!
Igen volt,na nem óriási mennyiség,a pizsamám lett általában reggelre olyan kisebb-nagyobb foltban,meg a melltartó néha,de betét azért nem kellett.Nem emlékszem pontosan,hogy végül a rendes belövellés vagy a 2. vagy a 3.napon volt a kórházban.De talán 2.éjszaka(illetve reggelre úszott az ágy :shock: :lol: )
A metet olyan 38.hét körül kezdtem leépíteni,a kiírt napon szültem,szóval nem sokkal előtte.
Ki fogja felírni,ha nem hagyod abba?

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy,
nekem eddig is a háziorvos írta ki.Nagyon rendes, ő nem szól bele.Ha szedni szeretném, felírja!Úgyhogy szerencsére emiatt nem kell aggódnom!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Úristen Meli!

már betöltötted a 30. hetet????????????? Iszonyúan rohan az idő. Pocakképet raksz majd fel?

Elkezdtünk járni játszóházba, hát valami iszonyatosan élvezi a kiscsaj. ismerkedik, játszik, bár annyira még nem megy neki, hiszen nem tud járni. de nagyon teszik neki. és legalább én is kikapcsolódom. jár 2barátnőm és 2munkatársam is. árban is nagyon korrekt. kedden és csütörtökön van 10 és 12 között, és 400Ft. az egyik munkatársamnak augusztusban lesz 2éves a babája, és tegnap beszélgettünk sokat. és úgy néz ki, hogy akaratlanul is "rábeszélt" hogy ne várjunk sokat tesóval. ő már utánna járt, a tp és a thgy is a munkabér után lenne, tehát annyit kapnék mint Rebekával. apci majd kibújt a bőréből, ő már nagyon szeretne, de mikor egyszer azt mondtam én majd később, nem erőltette a dolgot.

Kép
gota79
 
 


ja a lényeget majdnem elfelejtettem. voltunk ma Rebekával a gasztroenteológián (remélem jó írtam). ugye korábban nem evett, nem hízott, akkor írta fel a doki a laktózérzékeny tápot, és mivel bevált, felírta eü. támogatottan. ő 1éves koráig írhatja így, ezért mentünk a vizsgálatra, hogy az ottani ajánlással 3éves koráig írhatja, ill. nem árt ha megnézik nincs e neki tényleg érzékenysége. (bár gondoltam, hogy nincs, mivel eszik tejfölt, vajas kenyeret, joghurtot, és nincs semmi baja) hát nem volt valami jó passzban alapból a dokinő, és volt egy lekezelő stílusa is. kiakadt, hogy miért írtak fel ilyen tápot, egy sima nem fejlődésre. és ha már fel is írták, miért nem ilyen a tejpép is. rá is írta a papírra, hogy ez szakmailag helytelen. kiváncsi vagyok a házi doki mint fog rá mondani. vettek vért, 2hét múlva lesz eredmény. addig meg tárazok a tápból, 1éves koráig felírhatja, megyek 2hetente, iratok 2x4dobozzal, így kitart egy darabig. azt mondta még, hogy ha nincs is érzékenysége, még eheti ezt a tápot, csak nem nagy támogatással.

Kép
gota79
 
 


Lement a szülinap, egész jól sikerült. Kaja kész lett időben és ízlett mindenkinek. A tűzijáték nagyon érdekelte Barbust és evett is egy kicsit a tortájából. A kiadós ebéd után pont jó volt a savanykás citrom-joghurt torta. Teszek fel képet:

Kép Kép Kép

Voltunk fotózkodni tegnap, arról is mutatok képeket ha még nem untok nagyon:

Kép Kép Kép Kép Kép



vicky79
 
 


monyo: Lassan nálatok is szülinap. Majd kérünk képeket a nagylányról.



vicky79
 
 


Vicky,

grat az első szülinaphoz! Csodaszép Barbus!
annyira jól is bírta a fotózkodást a képeken ahogy látszik is? Lehet hogy nagyszülőknek én is fogok ilyen képeket csinálni anyák napjára. sokba kerül?

Kép
gota79
 
 


a műtét annyira nem volt gáz, tegnap jöttem haza. jobban fájt a nyakam, a hátam és a derekam a "kényelmes" kórházi ágytól, mint a hasam. ma már az sem nagyon fáj. a követ nem kaptam meg, a dokker azt mondta elzáró kövem volt. Rebeka tegnap sértődött volt, eleinte alig akart hozzám jönni, de aztán feloldódott. szerencsére anyukámmal és a tesómmal jól elvolt. a tesókám tök rendes volt, direkt tartalékolt a tavalyi szabijából, hogy haza tudjon jönni, és segíteni anyukámnak.Rebeka betegsége alakul, bár a pocija még nem százas. kapja a normafloret, és még ma az antibiotikumot.

Kép
gota79
 
 


gota: Köszi a dicséretet. Nagyon jól bírta Barbus a fotózást, bár mosolyt nehéz volt belőle kicsikarni. De hiszti abszolút nem volt, meg volt illetődve. Itt Pesten 16.000 volt, de pont most rakott fel az egyik Nyíregyházi csaj egy fotóst, aki ott van nálatok és nagyon jó. Csak drágább. Nézd meg: http://www.jadefoto.hu/index.php

Örülök hogy túl vagy a műtéten, jobbulást neked s persze a kisasszonynak is.



vicky79
 
 


Hali.

Vicky.Barbus egyszeruen tunderi ezekben a rucikban.
nagyon boldog szulinapot Barbaranak:)
Kép

Kozeleg bizony nalunk is a szulinap,majd hozok kepet.

gota,jo hogy tulvagy a mueteten,jobbulast.azert vigyazz magadra.
jatszohazba en is mennek szivesen de itt nincs hova,igy be vagyunk zarva es rohadt uncsi.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Vikcy,
utólag is boldog szülinapot Barbusnak!
Fantasztikusak a képei!Mint egy igazi kis tündér lányka!Meg kell zabálni! :D
Tényleg, Ti kistesón nem gondolkodtatok még?

Monyó,
pár nap, és Nóci is 1éves lesz!Nagyon rohan az idő!Mintha nemrég mondtad volna, hogy van szívhangotok! :D
Ciklusilag is szépen alakulgatsz, ahogy látom!

Gota,
Rebeka teljesen rendbejött végre?
Te hogy érzed magad?Műtétet már sikerült kiheverni?
Kajákat hogy bírod?Mikor anyut műtötték, ő hnapokig sajnos rosszul volt utána, alig maradt meg benne valami!

Velünk minden rendben van.A kisasszony mocorog ezerrel, elég erőteljes rúgásai vannak már!De én személy szerint nagyon élvezem! :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


melinda: Én augusztus 1-vel megyek vissza dolgozni, szóval most nálunk nem aktuális a tesó projekt. A szabim szeptember 26-ig kitart, addig beszoktatom a bölcsibe a kis szarost. Tesó majd 2-3 év múlva talán. Élvezd ki a mocorgást, nekem nagyon hiányzott.



vicky79
 
 


Meli,

köszi jól vagyunk. a kaját sajna elég jól bírom. annyi van, hogy megy a hasam. aminek igazából még örülnék is, viszont nekem még a terhesség óta megvan az aranyerem. és ez egy kicsit kínoz. ez lesz szerintem a következő lépés. Rebeka már jól van, viszont kicsit szétszórta a vírust. Tesókám mire hazaért már lázas volt, és egész héten ment a hasa. a férjem is kapott belőle, így most külön alszunk.

be kell valljam, mi is nagyon gondolkozunk tesóprojekten. valami tb-s fórumot akarok keresni, ahol lehet kérdéseket feltenni. állítlag ha nem mennék vissza baba miatt dolgozni, ugyanannyi tp-t és thgy-t kapnék, mint Rebekával. ha így van, akkor bevállaljuk.

nem semmi hogy rohan az idő. Meli, nemsokára (8hét!!!!!!!!!!!!!!!) babázol! most gondolok utánna, hogy kb úgy fogsz szülni mint én? mikorra vagy kiírva?

Kép
gota79
 
 


gota: Én is így gondoltam, de egy nálam hozzáértőbb azt mondta hogy a gyed az alapja ezeknek a juttatásoknak (már ha a thgy a tgyás akar lenni). Szóval ugyanannyit kapnál, mint most. De ha ezzel kapcsolatban megtudsz valami mást, akkor az engem is érdekelne. Bár én nem hiszem, hogy nálunk most lenne tesó, már megbeszéltem a főnökömmel, hogy aug. 1-vel kezdem kivenni a szabimat.



vicky79
 
 


gota: Itt meg megint mást írnak. Ezt már nézted? Igaz hogy ez tavalyi, nem tudom idén mi változhat ehhez képest.

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/te ... an-tappenz



vicky79
 
 


Vicky,

munkatársam gyesen volt, és neki itt a tbnél azt mondták, ha egyből menne tpre, akkor a korábbit kapná. most próbálok fórumokon szakértőket kérdezni, nekünk ettől függ most kistesó. mi annó a fizu egy részét jutiba kaptuk, most viszont már nincs. ezért nem lenne mindegy, mennyit kapnék. ha visszamennék, akkor jóval kevesebb lenne, mint most.

Kép
gota79
 
 


elolvastam, elvileg úgy van, ahogy gondoltam. azért egy kérdést én is felteszek. máshol már kérdeztem, de csak humbukkban válaszolt a szakértő, illetve azt, majd ha terhes leszek, pénzért tanácsot ad, mit tegyek :evil: :evil: :evil: pedig leírtam, hogy sajna ettől függ, bevállaljuk e.

Kép
gota79
 
 


gota: Úgy láttam itt elég rendesen válaszolgatott a szakértő. Egy próbát megér. Kíváncsi leszek a végeredményre.



vicky79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: