Új privát üzeneted érkezett!

Krisz!

Örülök hogy jobban vagy!! Jó nyaralást!! :wink:

Esztora!

Nyunyinak Boldog Szülinapot előre is!!!!!!!!!

Reggel megyünk anyósékhoz......
Vasárnap jövünk.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám! :)

Szülinaposoknak-névnaposoknak utólag is boldog szüli és névnapot kívánok!

Tudom rég voltam, pár dolog történt is, kicsit padlóra is küldtek lelkileg, de úgy érzem, kezdek helyre jönni.

Röviden: tudjátok, most év elején vettük a házunkat. Több megfontolásból is anyu, tesóm és én vagyunk a tulajdonosai, Zolinak nincs benne tulajdonrésze. Ezt mi átbeszéltük, megvan a miértje is, Zolival ez közös döntés volt, anyagilag így jártunk a legjobban. Erre anyósom számára ez kb 2 hónapja derült ki, és közölte velem, hogy kisemmiztem Zolit, meg milyen pénzéhesek vagyunk anyuval. Ehhez azért még tudnotok kell, hogy Zoli effektíve pénzt nem tett bele ebbe a házba, mert ami ingatlanokat eladtunk, azok anyué és az enyémek voltak. Tehát Zolinak nem is volt semmije, amiből kisemmizhettem volna. Ez az egész odáig fajult, hogy anyósom közölte, hogy hozzájuk többé nem mehetek. Aztán mondtam is, hogy nem is igazán akarok menni. Azóta Zoli is csak azért megy hetente egyszer kb 1 órára, hogy az apjával találkozzon, meg Alexet viszi, hogy a gyereket ne büntessük az anyja hülyesége miatt. Aztán tegnap anyós felhívta Zoli, hogy ma menjünk le mind a hárman hozzájuk. Hát aztán én úgy gondoltam, hogy azért fel tudott hívni, hogy bántson, akkor ezért is fel tud hívni, mivel ennyire még szinte senki nem bántott meg az életben, mint ő, ráadásul igazságtalanul, úgy hordott el mindenféle pénzéhesnek, hogy semmit nem is tudott, és nem is volt köze semmihez. Aztán azt sem tudom, hogy ki beszélhette tele a fejét, vagy egyedül gondolta ki a dolgokat, de a végén már szinte a rossz időért is én voltam a felelős. Sógornőim azóta sem hívtak engem egyszer sem. Bár az egyik sógornőm mondta Zolinak, hogy ők szeretnének szülinapomon megköszönteni, aztán mondta Zoli, hogy el lehet jönni, és meg tudnak köszönteni. Úgyhogy elvileg jövő szombaton jönnek. Hát röviden ennyi.

Az altatás dolog is eléggé megviselt, megpróbáltam felvesz-letesz módszerrel megtanítani Alexet elaludni. Hát annyit értem el, hogy 1 hétig minden altatás 20-40 perc sírás volt, aztán fél óra múlva sírva, keservesen zokogva ébredés, éjszaka pedig visszatértünk a másfél-2 óránkénti ébredésre. Úgyhogy ez is kikészített. Előtte ritkán ébredt sírva, legtöbbször csak kiabált, hogy ébren van. Most kb 2 hete elkezdtem visszaszoktatni a cicin elalvásra, mert a végén már oda jutottunk, hogy alig bírtam elaltatni, mint aki fél elaludni, olyan volt. Most úgy pár napja cicin egész jól el tudom altatni megint, s tegnap már nem sírt annyit mikor felébredt. Remélem vissza állunk az éjjel 2-3x-i ébredésre, mert ez iszonyat, ami most van.

Ráadásul elkezdődött a szeparációs félelem is, szinte csak velem van el. Apjával álltában elvan, de ha ott vagyok én is, akkor általában mászik rám. De ezzel, meg az alvással úgy vagyok, hogy eljutottam odáig, hogy elfogadom ilyennek, meg próbálom kiélvezni ezeknek a pillanatoknak a szépségét, mert úgysem sokáig tart ez a időszak, és amúgy sem fog örökké cicizni.

Egyébként már olyan ügyes nagy fiam van, kb másfél hónapja, 1 héten belül elkezdett mászni, felült, és fel is állt. Ezeket azóta is felváltva csinálja, ahol csak lehet, mindenhol feláll, de sokat mászik is. Mivel állandóan megy, nincs időm jönni, mert állandóan figyelem nehogy boruljon, ha meg alszik kicsit, akkor próbálok a házban is valamit csinálni.

A héten már próbálta utánozni amit mondunk. Már volt, hogy meglátta a kutyát, s közölte, bau, a macskának meg mondja, hogy tita. Sőt már kezdte azt is, hogy cici. Azt már régebb óta mondogatta, hogy apapapa. Ingatja a fejét is, mikor eszébe jut, akkor mindenre "nem"-et int. Úgyhogy fejlődünk ezerrel.

Vicky, remélem a járókával több szerencsétek lesz mint nekünk, kb ilyen időben lett nekünk is járókánk, aztán mivel szinte egyből mászni kezdett, az volt a baja, hogy nem tudott benne mászkálni. Kíváncsi vagyok Levinél beválik-e. Bár lehet, az én hibám, és bele kéne szoktatni, de állandóan menni akar, sőt, megy is. 1 percre sem ül meg szinte.:)

Krisz, remélem minél hamarabb kilábalsz ezekből a negatív dolgokból, és pozitív dolgok jönnek az életedben! Ez a pihi is legyen a jó időszak kezdete!

Marietta, én is sokszor éreztem azt, hogy nem figyelek eléggé Alexre, amikor borult jó nagyokat, tudom milyen rossz érzés, és nem igazán vigasztal, hogy ez természetes, az meg pláne nem, hogy lesz még nagyobb esése is.

Pinkiné, végül a lagziba maradtatok? Petit sikerült anyósodnak lefektetni?

Szeri ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
sok-sok gyógyenergiát küldök mindkettőtöknek!

Ágota, gratula a gyors fejlődéshez :) ! Nem mondta a doki, hogy álljatok le a szopival? Unokahúgomat annak idején letiltották a szopiztatásról.

Dorka, jó pihit Nektek!

Arwen, remélem minél hamarabb megoldódik minden, s be tudtok költözni! Ott egyből lesz netetek?

Benita, üdv újra itt, s szorítok a tesóhoz!

Vivi, hogy bírod a két gyerkőccel? Nagyon édesek együtt!

Esztora, örülök, hogy rendeződtek otthon a dolgok és hogy egy jót buliztatok!

Elnéztem az összes gyerkőcöt, hát mind annyira édes:))))))))))

Megpróbálok én is tenni fel képet, bár lehet, hogy csak holnap tudok, most már mennem kell aludni.

Látjátok, ritkán jövök, de akkor aztán itt vagyok.:)))))))))))))

Puszi mindenkinek!!!!!!!!!!

Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

Nikó, de jó hogy jöttél!!!! :):):) :lol: :lol:

Hát, nem lehet könnyű anyósoddal. :evil: :evil: Fene nagy pofája van, már bocsánat a kifejezésért. Az ilyet annyi utálom. :evil: Nálunk anyósnak az a szokása, hogy a mi dolgainkba egyfolytában beleugat, de ha neki van valami problémája s önként segítenénk, akkor elutasít, hogy ez az Ő dolga, majd megoldja. Úgyhogy most már magasról le.....juk. Múltkor is beleakart szólni valamibe, s mondta hogy tudja hogy nem az Ő dolga de... Erre mondtuk, hogy így van, nem az Ő dolga, úgyhogy szálljon le a dologról, ha szükség lesz segítségre, szólunk. :twisted:
Annyira utálom az ilyen helyzeteket.

Alexnek nagy gratula a gyors mozgásfejlődéshez :) Az altatást pedig nagyon sajnálom :( Egyébként nálunk is volt ilyen, hogy úgy éreztem, Peti nem mer elaludni, mert fél, hogy otthagyjuk. Ilyenkor ha felsírt, mindig odamentünk, megnyugtattuk, s visszaaludt. Volt pár ilyen zűrös éjszakánk, de aztán visszaállt a rendes kerékvágás.
De ha Te úgy érzed, hogy nektek így a legjobb, csináld így :) Nálad jobban úgysem tudja senki, mi a jó Alexnek :)
Bár nálunk néha anyósom azt érezteti, hogy Ő biztosan jobban tudná Petit nevelni. Csak épp nem érdekel. :evil: Most épp az az új szokása a gyereknek, hogy pelenkázáskor leellenőrzi, hogy megvan-e a kukaca. Kicsit megfogdossa és kész.
Szerintem, ez az önmegismerés folyamata, anyós pedig rácsapna a gyerek kezére hogy ne csinálja, mert hát biztosan felnőtt korában is állandóan markolászni fogja magát odalent. :shock: Persze elmondta, hogy Ő nem hagyná, de ha én akarom és vállalom a felelősséget, akkor tegyem.
Még jó, köszi hogy nevelhetem a gyerekemet úgy, ahogy akarom. :evil:

Lagziban nem maradtunk sokáig, Peti maradt velünk végig, este 1/2 9-kor, vacsi után hazajöttünk. :?
Anyós aznap dolgozott, s nem volt hajlandó ott hagyni a melót, (pedig meg lehetett volna oldani, mert van egy beugró alkalmazottja) tesóm pedig vigyázott volna rá, de rájöttünk, hogy a céges transit buszba nem tudja berakni Peti autósülését. Ha pedig a mi autónkkal hozza haza, mi nem tudunk hazajönni. :roll: De azért így is nagyon jól éreztük magunkat :) 8) S Peti is fantasztikusan jól viselkedett. :)

Ja, tegnap reggelre kibújt a 6. foga is :) Szerintem 1-2 nap és kint lesz a 7. is :)

Képzeljétek, gondban vagyok. Holnap 1/2 3-ra az 1 éves tanácsadásra kell vinnem a gyereket. Csak hogy Ő 1/2 3-3-ig alszik du. :roll: :shock: Fogalmam sincs, hogyan oldjam meg :(
Talán megpróbálom lerakni hamarabb már délben, s akkor talán felébred mire indulni kéne. Reménykedem :(

S íme néhány kép szemem fényeiről :)

Tele hassal jó kedvűen :)
Kép

Szívem szerelmei :)
Kép

Anya vicceset csinált :)
Kép

A márka kötelez :)
Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 

 
 

Sziasztok!

Újra itt, most már tényleg. Szülinapos babáknak nagyon sok boldogságot kívánok!

Sok a visszaolvasnivaló, megyek is, de azért igyekszem most már tényleg jönni.
:oops: :oops:

Kép
Kép
adrienna
 
 


Esztora!

Nyunyinak Nagyon Boldogságos Szülinapot Kívánok!!!!!!!!!!

Nikó,Adri!

Jó hogy jötettek!

Nikó!

Anyós! :evil:
csipcsab
 
 


Nyunyinak nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!

Adri, de jó, hogy jöttél, mesélj, mi van veletek?

Nikó, de jó, hogy te is előkerültél! Kitartás az éjszakákhoz! Még mi sem alusszuk át, 1-2 ébredés mindig van...Alex nagyon ügyes! Képeket kérünk! Hozzátápival hogy haladtok?

Nikó, Pinkiné: Anyós :evil: hála az enyém tök jó fej! :lol:
Járóka: tegnap szétesett :evil: Levi benne volt, dolgozott a védőangyalkánk, mert épp ott voltam mellette és láttam, hogy furán áll a fejvédő, közel mentem, hogy megigazítsam és akkor láttam, hogy az egyik sarkát semmi nem tartja, kézzel fogtam, amíg jött Apa segíteni :evil: Ma visszaviszem, remélem visszakapjuk a pénzünket :evil:

Pinkiné, nagyon helyesek a Fiúk! Időpontot nem tudod áttenni, akár 1 hét múlvára, és későbbre? Vagy korábbra?

Levi tegnapi attrakciója:
Kép

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Viki, jesszus! Még az olvasásától is kirázott a hideg! Hogy lehet így eladni valamit! :evil: :evil:

Az a baj, hogy hiába rakatom 1 hét múlvára, a tanácsadás max. 3-ig van. S az én kisfiam addig simán tud aludni.
Ráadásul most hogy pakolásztam, belenéztem a kis könyvbe, s láttam hogy nem 1/2 3-ra, hanem 2-re kell vinnem. :roll: :oops: Még jó, hogy már 12-kor leraktam aludni. Így legalább majdnem 2 órát alszik, mire felébresztem. :roll: :roll: :oops: Úgy utálom az ilyet. :? De legközelebbre meg csak akkor tudnak időpontot adni, amikor én még lábadozom, de Apa valszeg már dolgozik. Az úgy meg nagyon nem jó. Nagyon sajnálom a kis Srácomat, de így legalább ezen is túl leszünk. :?

Adri, de jó hogy jöttél! :) Reméljük most már sűrűbben tudsz! :) Gáborunk hogy van? Jó nagy Fiú már biztosan! :) Képeket, ha tudsz, légyszi! :)
Tesóproject remélem alakul, s sikerült a borzalmak után lelkileg összeszedni magad :) :wink:

Na megyek öltözni, mert mindjárt szedhetem össze a fiút. :roll: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!

Először is Nyunyinak boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!


Épp alszik Alex, de hát nála nem lehet tudni meddig, úgyhogy talán tudok írni. Mostanában megint csak fél órákat alszik napközben, s szopival tudom visszaaltatni még egy kicsit. Ha lefekszem vele, s közelében van a cici, képes 2 és fél órát is aludni, meg persze én is, de egyébként fél óra múlva felébred. Nem tudom, miért lehet ez.

Anyósom eddig nekem is jó fej volt, mindig is nagyon szerettem, meg úgy vettem észre, hogy ő is, nem tudom, hogy mi ütött belé. Pláne az, ahogy ezt az egészet csinálta, mert ha azt mondja, gyerekek üljünk le, mondjátok már el miért van ez így, bár semmi köze hozzá, elmagyaráztuk volna neki, de ő felhívott engem telefonon, és elhordott mindennek. Zolit fel sem hívta. Ezért is esett ennyire rosszul, mert mindig csak segítettünk nekik. Na, de majd csak lesz valahogy.

Vicky, hozzátápival kicsit bajban vagyok, leginkább Univer-es bébikaját szoktam adni, meg esetleg gyümölcsöt. Tegnap is főztem neki cukkinit, répát, húsit, meg rizst, picit darabosra hagytam, hát nagyon nem tetszett neki. Vacsira összedaráltam, úgy sem tetszett. Általában fél üveg kaját szokott megenni, de ha nagyon éhes, és nagyon ízlik, akkor egy egész üveggel bevágja. Néha nem tudok kiigazodni rajta. Bulátát szoktam még adni neki, vagy natúr puffasztott búzát, azt szereti. Meg szopi megy ezerrel.:) Ti hogy álltok vele?
Járóka nem semmi, hogy szétesett. És mindezt mennyiért merték adni? Én használtan vettem járókát 8ezerét, bár mostanában térelválasztóként szolgál.:)
Levinek gratula a majdnem üléshez. Mostantól Te sem győzöl majd mellette állni, hogy mikor dobja magát hanyatt. :) Alex már egyre többet áll, már a falnál simán feláll, és ácsorog.

Pinkiné, mi volt a tanácsadáson? Milyen diétát csinálsz az epéd miatt? Tudod, 3 hónapja nekem is találta epekövet, de nekem semmi problémám nincs tőle. Azt ajánlották, hogy igyak mezei zsurló teát. Vettem is, de szopi alatt nem tudom, hogy ihatom-e. Még ennek utána nézek. Állítólag felpuhítja a követ. Meg van valamilyen kúra, amivel ki lehet hajtani a szervezetből, még annak akarok utána nézni.
Petinek gratula a fogacskához. Kukacolás nálunk is van.:) Bírom, mert mikor rátalál, elkezd vigyorogni. Szerintem is szüksége van arra, hogy megvizsgálja magát, ismerje meg a testét.
Írtad, hogy én tudom, hogy mi a jó Alexnek, hát néha úgy érzem, hogy minden döntésem rossz, és pont az ellenkezőjét kellett volna csinálnom. Ilyenkor tök rosszul érzem magam. Már van, hogy nem is tudom, hogy mit csinálja. Bár már azon is gondolkoztam, hogy túl sokat olvastam a gyerekneveléssel kapcsolatban, és azokra hallgatok, nem az ösztöneimre. Néha meg annyira fáradt vagyok, már azon gondolkoztam, hogy fogadok egy takarítónőt, vagy bébiszittert. Olyan rossz, mert igazán nincs senki, aki napközben segíthetne. Anyósomnak lett volna lehetősége rá, de a történtek után Alexet is csak annyira engedem hozzá, amennyire muszáj.

Na de nem akarok panaszkodni, lehet, kicsit depi vagyok? :)

Adri, mesélj, mi újság van Nálatok!

Mindjárt megpróbálok képet feltenni, de nem ígérek semmit. :)

Pusz mindenkinek, Nikó

Kép
nikóska
 
 


Kép Kép Kép

Kép
nikóska
 
 


Petike, Flóra, Attus, Nyunyi: mi is lemaradtunk a köszöntésről, de most pótoljuk.
BOLDOG, BOLDOG, BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK ÉDES KICSI BABÁCSKÁK!!!!! Legyetek mindig vidámak, boldogok, szépek és egészségesek!!!
Krisz
Örülök, h jobban érzed magad, igaza van Ragotának, jókat írt tényleg. Ő egy igazi „lelkitárs” köztünk.

Ragota
Jó anya vagy és leszel is, meglátod. Sok sikert kívánok a vizsgához, neked biztos lesz erőd kibírni azt az 5 napot. A kisfiad pedig megértő lesz és kitartó!!! Nem semmik lehettek ezek a „balesetek”!!! Szupi, hogy már érzed a kisbabád mozgásait! :)

Nikóska
Hát volt egy zűrös időszakod…… Talán a kisfiad is ezt érzi, mert ne feledd: a gyermek megérzi, ha az anyját vmi bántja, ha rosszkedvű, ha ideges, ha nem kiegyensúlyozott. Főleg ilyen kis korban. Szopival és alvással kapcsolatban: én ugyanígy voltam anno, volt mikor éjszakánként 5-6-szor is felébredt, cicin visszaaludt, és úgy ahogy írtad: én is próbáltam kihasználni ezeket a pillanatokat, amíg lehetett, a anya-gyermek bensőséges kapcsolatáért. És persze, h tudjunk pihenni is közben…. Kevin 15 hónapig cicizett, bár a végén már csak este és éjjel néhányszor. De azóta is velem alszik el egy ágyban, és felkel éjszaka inni, sőt: odabújni kettőnk közé.

Pinki
Örülök, h jól sikerült a lagzi Peti babával is, beláthatod, h tud ő alkalmazkodni, és minden megoldódik. Mi is voltunk már Kevinnel lagziba, és mi is csak vacsi utánig maradtunk. És szépen is viselkedett. Cukik a képek!!! Odaértetek a státuszra?

Adri
Üdv., ha nem vagyok indiszkrét, milyen borzalmak voltak? Kistesó projekthez én is szurkolok, ha aktuális!

Benita

Kép
benita76
 
 


Nikó
Nem vagy egyedül ezekkel a gondokkal, bajokkal. Én is többször úgy érzem, szétesek, tiszta depi vagyok, minden összeomlik körülöttem, és képtelen vok megoldani, a bajomon pedig felülkerekedni. De olyankor középpontba állítom a kisfiamat, és csak neki élek. Elmegyek otthonról, elviszem valahová, ahol ketten kikapcsolódunk, de nem nagy dologra kell gondolni: elviszem pacikat nézni, bicajozunk jókat, fagyizni megyünk, vagy a játszótérre. És ami a lényeg: otthon hagyok mindent, munkát, rosszkedvet, hiszen megvár: nem szól bele senki, mikor mit csináljak. Persze ez sem könnyű, mert ugyebár a rossz hangulatból át kell libbenni egy viszonylag jobb-ba.
Anyóssal hasonló a kapcsolatom, mikor már azt hiszem tök jó fej, akkor odavág vmit az orrunk alá. Sőt: mindig akkor vagyunk neki rosszak, amikor 1000%-ban nem is tehetünk róla. Képzelheted: 4 évet lehúztam nála. Sokszor majdnem hazaköltöztem, csak akkor mindig átértékeltem a helyzetet, gondoltam, ha megteszem, egy életre elvágtam magam. Én naív: mindig másokat nézek, rám meg nem volt tekintettel, ha "begolyózott".
Benita

Kép
benita76
 
 


Nikó, de cuki Alex!!!!!!!! És nagyon ügyes!!!!
Hozzátápi: napi 1x kap gyümit, általában üvegeset és olyan 60-nál nem eszik többet belőle, inkább játszik a kanállal meg szétkeni magán az egészet :lol: Meg estére főzök neki anyatejből tejpépet, ebből is benyom olyn 60-at maximum. Egyelőre ennyi... :roll:

Pinkiné, na mi volt, odaértetek a tanácsadásra? Mi volt? Dokinénink van, vagy helyettes?

Járóka: múlt héten vettük a brendonban, és 27 ezerbe került. Remélem visszakapjuk a pénzünket...

Benita, sajnálom, hogy te is küzdesz anyóspajtival...Kevin magát választotta el 15 hósan?

Kép
vickybabe
 
 


Nyunyinak nagyon boldog 2. szulinapot kivanunk!!!!

Kép

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönjük mindenkinek!!
Holnap teszek fel képet!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Köszi a vigasztalásokat, már próbálok nem foglalkozni az éjjeli másfél óránkénti ébredésekkel, a nappali fél órás alvásokkal, sőt semmivel, ami kiakaszt, biztos minden úgy történik, ahogy történnie kell. :)

Benita, az engem is érdekel, hogy Kevin magától választotta el magát?

Felébredt, úgyhogy mennem kell.

Pusz Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

Tegnap odaértünk a tanácsadásra, hihetetlen de kisfiam 3/4 2-kor magától felébredt :):):) :lol:
1 éves státusz: 10980 gr és 78 cm, hivatalosan majdnem 7 fogúnak lett minősítve. :)
Egyébként meg erős, egészséges, szép baba, ahogy doktor nénink mondta Vicky! :) Mert hogy már van, de aug. 20.-től - azt hiszem - megint megy szabira.
Mondta, hogy 15 hósan oltja - azt hiszem kanyaró meg mumpsz ellen - s ha akarom bárányhimlő ellen is. :roll: Kaptam prospektust, hogy olvassak utána, s ha akarom felírja a receptet. Szerintem be fogom oltatni ellene. Én voltam bárányhimlős, s bizony maradt meg nem egy hegem. :?

Nikó, hidd el nekem is van olyan, hogy úgy érzem mindent rosszul csinálok. Van mikor úgy érzem, egy a gyerek biztosan utál engem, amiért ilyen hülye anyja van. De aztán mikor a nyakamba omlik vigyorogva, rájövök, hogy neki pont úgy jó, ahogy én csinálom, hiszen szeretettel történik minden. Úgyhogy fel a fejjel! :) :wink: :wink: :lol: Alex pedig nagyon gyönyörűséges :)

Vicky, hát ennyit arról, ha valaki a Brendonban vásárol! Hiába, a márka nem minden. :evil: A lényeg, hogy a védőangyalotok
vigyázott Levire ezerrel! :) Gratula a majdnem felüléshez! :) Peti is így kezdte anno :)

Nikó, nekem azért javasolta a sebész hogy vegyük ki őket, mert annyira picik, hogy bármikor bajt okozhatnak. Elindulhatnak kifelé, elzárhatják az epevezetéket, s nagyon komoly hasnyálmirigy gyulladást okozhatnak. Egy nagy jobb lenne, mint ez a sok picike. Háziorvosom felesége 2 hónapot volt intenzíven, mielőtt meg tudták műteni.
Inkább most vállalok 3 nap kórházat, jobb megelőzni a bajt. De szerencsére most nekem sem okoznak gondot. Bár nagyon odafigyelek rá, hogy mit eszem.

Képzeljétek, barátnőm kislánya kórházba került. Még raktam is fel képet a szülinaposoknál róla meg Petiről. Úgy kezdődött, hogy hőemelkedése volt a kislánynak és sokat sírt. Mivel a mi doktor nénink szabin volt, barátnőm levitte a kislányt a másik dokihoz (aki egy sarlatán, tuti hogy valamelyik sarkon szerezte a diplomáját egy szaxi szólóért! :evil: :evil: ) bocsánat... :oops: :oops: :oops: A doki közölte, hogy a fogzás miatt van, ha kibújik a foga, elmúlik.
Estére a gyereknek 39 fokos láza lett, s elkezdett hányni is, 2 féle lázcsillapító kellett, mire éjjel 1/2 1-re lement a láza hőemelkedésre.
Másnap a lány visszament a gyerekkel az orvoshoz, aki leoltotta, hogy minek hozta vissza, már mondta neki, hogy a gyereknek vírusfertőzése van, nem fog 1 nap alatt meggyógyulni. :shock: :shock: Barátnőm mondta, hogy ácsi, tegnap még fogzásról volt szó. Felírt a doki egy olyan antibiotikumot (vírus fertőzésre) amit 3 éves kor alatt nem is lehet szedni. Így a patikus adott Dedalone kupot, a hányásra recept nélkül. A hétvégét hőemelkedéssel, nyűgösködéssel átvészelték, majd tegnap a barátnőm du. levitte a gyereket a mi doktor néninkhez. Kapaszkodjatok! Az 5 perces vizsgálat után a diagnózis: vesemedence-gyulladás, irány a kórház. Bent megvizsgálták, s most jön 10 nap kórház, 5 hét antibiotikumos kezelés otthon, s 2 éven át havonta kontroll. Szegény barátnőm teljesen ki van akadva. :roll: :roll: :oops:

Komolyan mondom az ilyen orvosnak el kéne vágni a torkát. Már volt nálunk a városban olyan baba, aki az Ő idiotizmusa végett halt meg. :evil: :evil: Én is majdnem elpatkoltam már miatta, meg a tesóm is. Engem nem küldött be perforált vakbéllel kórházba (konkrétan hazaküldött, mert nem volt nálam a tajkártyám), tesómat meg hagyta volna kiszáradásig hányni (ha anyu nem dönt úgy, hogy beviszi a kórházba, beutaló nélkül). :evil: :evil:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Megint alszik, úgyhogy próbálok írni megint.

Vicky, a járókához én is azt akartam írni, mint Pinkiné, csak Alex közbeszólt.:) Mikor viszitek vissza? Kíváncsi vagyok mit mondanak.

Képzeljétek, a hétvégén jöttünk rá, hogy Alexnek nincs egy szem kocsija sem. :shock: Van vonata, ami mindenféle hangot ad ki, meg rengeteg játéka, de kocsija nincs. Úgyhogy tesóm adott neki egyet, mert neki rengeteg van, de szinte mind olyan, ami szétjövős. Úgyhogy sürgősen venni kell. :)

Arwen, mikor tudtok költözni, van már valami kilátás?

Pinkiné, szép méretek Petinek. :) Nem semmi a dokinő, csak azt nem értem, hogy az ilyen hogy praktizálhat még mindig.

Na megyek összeütök valami kajafélét. :)

Pusz Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!
Többször voltam olvasni, de írni már sosem maradt időm, és erőm. Amíg Lele a pocimban volt sejtettem, hogy sokat nem fogok tudni itt üldögelni, de arra gondoltam, este ha elcsendesedik a ház majd jövök. Aztán mire elalszanak a lurkók, mi is fürdünk, vacsizunk apával, örülök, ha ágyba kerülök, eszembe sem jut gépet kapcsolni.

Név és szülinapos babáknak nagyon sok boldogságot kívánok, így utólag is.

A nyaralóknak jó szórakozást, és jó pihenést.

Költözni vágyó Arwennek kitartást, a kismamiknak szintén.
És mindenkinek, aki rosszul viseli a hőséget.

Anyósommal eddig nekem sem volt semmi különösebb bajom, de most nem tudom mi történt vele, kicsit mellőzve lettem mindenből. No, nem mintha bánnám, de eddig én voltam a kedvenc menye, most meg le vagyok sz..va nagy ívben.

Minden rendben velünk, gyerkőcök jól viselkednek, csak épp valamelyikőjükkel mindig foglalkozni kell. Ha épp nyugi van, akkor pedig vár a házimunka.
Levente már elhagyta a 4 kg-ot, de hosszra nem igen változott. NYugodt baba, eszik, alszik, és elnézelődik ha van kedve. 3 hetes kora óta hason altatom, így jobban alszik, mint háton. Átfordítja a fejét, és néha felemelve nézelődik. Sajna sosem tudom elkapni a pillanatot, mire villan a gép mindig leteszi a buksiját.
TEgnap megmutattam dokinak, mert pöttyös volt a fejecskéje, de csak kálciumot írtak neki, és engem letiltottak mindenféle tejtermékről. Remélem tényleg elég lesz ennyi a javuláshoz.
Éjjel egyszer ébred (általában), de evés után egyből alszik is vissza. Sokkal nyugodtabb baba, mint Enci volt. Ha sírdogál, és felveszem egyből megnyugszik. Ha fáradt, és az ágyában fekve paskolom a popsiját, akkor elalszik. (Pinkiné, ez azt hiszem a Te módszered, ugye??)
Enci egyik nap kisangyal, semmi gond Vele, másik nap mintha kicserélték volna, és egy kisördögöt hagyott volna helyette valaki.
Egyik nap nagoyn bomlott, mást sem csináltam csak azt mondogattam, hogy ezt ne, azt ne, tedd le, ne csináld....stb. Estére aztán nem is volt elég Levinek egyik ciciből a tejci, mindkettőt kiette, mire elég lett neki. Kicsit meg is ijedtem, de aztán másnapra minden rendbe jött, szerencsére.
Átlagban 100-120 g-ot eszik, és már kezdünk átállni a 4 óránkénti kajcsira.
vivi79
 
 


Pinkiné ha be is oltatod Petit bárányhimlő ellen attól még elkaphatja és állítólag nem is ad sokáig védettséget.
Ami a barátnőddel történt az felháborító!!!Én megmondom őszintén az ilyen történetek miatt viszem Nyucsit inkább magándokihoz ha komolyabb dologról van szó.

Vivi örülök hogy jól vagytok!!

Nikó nem tudok újat mondani neked Nyucsi is sokáig rossz alvó volt mostanra kinőtte és mióta megkapta a nagy ágyat még jobban alszik

Nyucsinak a két éves adatai 92,5 cm 14 kg és 20 fogú. :lol:
képet nem felejtettem!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!

Pinkiné!

Én a kötelező oltásokon meg a prevenáron kívűl most a meningiticet fogom beadatni Flórának.
csipcsab
 
 


Pinki
Hogy miket kell olvasnom??? Milyen doki az ilyen? :shock: Úristen, még jó h nem a közelünkben praktizál. Szabad háziorvos-választás van, nem gondolkodtál azon, hogy váltasz? Szegény kicsi baba, és akkor az ember legyen nyugodt!!!

Vivi
Örülök hogy jól vagytok, és jelentkeztél. Édes lehet Levi baba… :D és gondolom a tesója is imádja. Bár az a „szétszórtság” jellemző. Gondolom, nem tudja, hol a helye most, hogy már nem egyedül van köztetek, kicsit zavaros lehet nála a „család képe”. Remélem hamar megoldódik nála, de ha nem, az sem baj, legalább nem unatkoztok. Biztos ezekkel a kajlaságokkal érezteti, hogy ő is itt van!!! Nekünk a hasonfekvés nem ment, ügyi a kisfiad. Ha lesz kép, várjuk nagyon!!!

Elválasztás: aki kérdezte, nem Kevin választotta el magát a cicitől, hanem én döntöttem így. De ekkor már csak az esti elalvásos cici volt, már előtte rendesen vacsizott, ezért sztem már csak megszokás volt. Viszont előtte minden egyes szopizást egyenként iktattam ki a napirendből, persze nagyon lassan és fokozatosan. 1 évesen már csak a reggeli, az esti és az éjszakai szopi volt. Az erről való leszoktatás volt a legnehezebb, hiszen a nappali kihagyásokat pótolták az ennivalók.

Vicky
Hogyhogy anyatejből készítesz tejpépet? Már csak kevés van? Vannak ezek a tej nélküli vízzel elkészítendő pépek, miért nem próbálod meg azt, és az anyatejet igya meg. Sztem. A gyümölcsnél viszont miért nem használod ki, hogy nyár van és tele vagyunk gyümivel, persze tudom, minden nem adható neki, de alma, banán, pici barack, körte, ezek fokozatosan mind jöhetnek. És a lényeg, hogy totál natural!!! Télen meg jöhet az üveges áfonya, málna, szilva, üveges minden, ami nem kapható. Nem gondolod? Ezt ne vedd tolakodásnak és okoskodásnak ám, csak egy ötlet volt, és remélem nem bántódsz meg emiatt… :wink:

Esztora
Igazán szép adatok! Megtudhatom a nevét a kislurkódnak? (bocs)

Oltások: mi a menignococcus és a pneumococcus elleni oltásokat adattuk be Kevinnek. Kullancs ellenin még gondolkodom, viszont bárányhimlő ellen nem oltatnám, hiszen jobb ha átesik, és nem is túl veszélyes betegség, bár ő kisfiú és kislányoknál rosszabb, ha későn esik át rajta – én így gondolom. De mindenki maga tudja.

Benita

Kép
benita76
 
 


sziasztok,

mi is jelen, küzdünk a meleggel (hála' van klímánk, úgyhogy ki sem nagyon megyünk, csak reggel és este).

Benita, a fagyasztott anyatejből csinálom neki, mert azt úgysem lehet már sokáig tárolni, gondoltam amíg kitart, addig legyen abból a tejpép, aztán majd veszek neki boltit :wink:
Hú de izgi, mindjárt drukkolhatunk a tesztedhez!

Pinkiné, felháborító ez a sztori a dokival...vagyis inkább szomorú, hogy ez megtörténhet következmények nélkül :(
Bárányhimlő: én be fogom adatni, igen elkaphatja, de sokkal enyhébb lesz a lefolyása. A meningo-t is beadatom majd 1 éves kora után.

Járóka: nagy vita után, szájhúzgálva kaptunk vásárlási utalványt az értékében, miközben közölték, hogy ennek semmi baja és ők most milyen rendesek :evil: ú

Mennem kell, azt hittem alszik, de mégsem...

Kép
vickybabe
 
 


Na újra itt...
Vivi, de jó, hogy Levi ilyen jó baba! És szépen hízik! Fura az anyósod, pont most mellőz, amikor akár segíthetne is? :shock: :? van azért segítséged, vagy egyedül vagy Encivel és Leventével?

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, Alex beteg, valami bakteriális fertőzést kapott, tegnapelőtt délutántól lázas. Hívtam a dokinőt, mondta, ha nem múlik el a láz, vagy hány, hasmenése van, vigyem el, vagy ma reggel, vagy tegnap délután, de tegnap nem ő rendel. Mivel tegnap egész nap 39 fok feletti láza volt, úgy döntöttem, inkább elviszem, hátha mégsem a 3 napos láz, amire a dokinő gondolt. Hát a helyettesítő doki nagyon kiakasztott, komolyan elgondolkodtam, hogy egyáltalán beadjam-e a gyógyszert, vagy vigyem inkább ma újra el a dokinéninkhez, de aztán felhívtam őt és mondta, hogy ha a másik doki azt mondta, akkor adjam be. Ma nem volt láza, egész nap, erre fél 5 körül mértem, már megint majdnem 39 fok volt. Mást sem csinál 2 napja, szinte csak alszik, bár gondolom ez azért jó. Kajától mindentől öklendezik, úgyhogy megy a cici ezerrel, evés, ivás helyett.

Most mennem kell, mert felébredt.

Pusz Nikó

Kép
nikóska
 
 


Halihó Lányok!

Jajj, Nikó, remélem Alex mihamarabb meggyógyul!!!!

Benita, nagyon aranyos vagy, amit írtál, kedves volt Tőled! :P

Bocsánat, Nyunyinak utólag NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK! Olyan Nagyfiú már!!! Milyen ágyat vettetek Neki? Nagy ágy, tényleg nagy ágy vagy az az ikeás kis nagyágy?

Mi most ezen vacilálunk. Hogy vegyünk -e a KIKÁban Flexa nevű kombinálható ágyikót (később emeletes ággyá alakítható úgy hogy veszel plusz egy ágyat, meg magasítót, pluszba lehet hozzá csúszdát). Vagy jobb Neki egy ilyen kisebb ágy, ami az Ő pici birodalma. De akkkor azt is el kell majd dobnunk hamarosan (már van egy kombi ágyunk, amin a pellenkázó van, azt nagyággyá lehet alakítani)

Ááá, szóval nem tudom.

Pinkiné, én személy szerint minimalizáltam az oltásokat, nem terhelem meg a Pici szervezettét különböző vírusokkal, nem sok jót hallottam a bárányhimlő elleniről, ahogy a rotáról sem, persze a bárányhimlő max gőzzel sem kellemes...

Vivi, örülök, hogy jól viseled a kétgyermekes Anya szerepet. Én picit félek, hogy fogok megbírkózni a feladattal, ám nagyon nagy segítség nekem, hogy itt van mellettünk Mindi, hisz Ő a társa, Vele van a legtöbbet. Szinte foglalkozni sem kell Velük. Persze télen picit más lesz, bezárva a lakásba...
Épp beszéltem a Tesómmal, hogy milyen szerencsések vagyunk (épp itt mögöttünk napraforgó ültetvény van, a mellette levő mezőn rozst termesztettek, és most volt a betakarítás, mentünk kombájnt nézni, meg bálázó szerkezetet). szóval milyen fantasztikus, hogy fogjuk, kijövünk a gyerkőcökkel, pár perc és olyan izgalmas kalandok vannak. Annyira boldogok a Gyerkőcök, hallani a kacajukon, és ennél csodásabb dolog nincs. Nem beszélve rólunk, hogy Tesómmal mindent meg tudunk beszélni, bármi probléma van, el kell ugrani valahova, vigyázunk a lurkókra, főzni kell, vigyázunk. jajj, hálás vagyok a SORSnak (akár így is hívhatjuk)

Vicky, Levi milyen ügyes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csongi nagyon sokára produkált mindent...

Nikó, Alex is gyönyörű, édes kis kerek pofijával!

Pinkiné, Peti egy huncut (bár Apukája is az a képeket elnézve :lol: )

Mi jól vagyunk. Hát ez a meleg...nem visel meg jobban azt hiszem, mintha nem lennék pocakos. Nagyon hálás vagyok a Kisbabámnak, hogy ilyen könnyedén vesszük a napokat! tényleg semmi nehézség, persze odafigyelek, hogy Csongit kevésbé emelgessem, de ez persze nem elkerülhető.
Keksz terén újra leánykoromat élem, komolyan olyan kívánós lettem, pedig azt hittem libidómnak búcsút inthetek végleg, de...még van remény! :lol:

No megyek, mert még ki kell találnom, hova megyünk nyaralni.

Pusza Nektek!

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!

Niko Boldog Születésnapot!

Alexnek pedig jobbulást kívánunk!

Ágota Köszi!
Nyunyi ilyen ágyat kapott:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S69847510

Nagyon meleg van itt nálunk is,tegnap elmentünk a "közeli" sárvári fürdőben látnotok kellett volna ahogy Nyunyi jött le Attila ölében a nagy csúzdán,imádta!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Képzeljétek Mallorcára akartunk menni DE Zita tegnap olvasta a Bild-ben hogy a németek már nem javasolják az embereknek hogy oda utazzanak mert van olyan település ahol 240 sertésinfluenzás eset van és 180 Mallorcáról hozta!!!

A tegnapi nap poénja van egy nagyon jó barátunk aki kamionos elég ritkán van itthon,erre a volt barátnőjétől hallotta hogy mi összejöttünk de szakítottunk mivel soha nincs itthon és én visszafogadtam Ricsit .
Ez aztán a kombináció még az indokot is kitalálja!!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora
Ijesztő ez a cocabetegség, de ha tetszik nektek Mallorca, ne félj tőle, máshol is mennyi minden nyavaja van!!! Ezek a pletykák "jók", picit ismerős is (persze fiatalabb koromból), nevetséges! :lol:

Ragota
Örülök, h jól viseled a várandósságot. Tesó-kapcsolatban kezet foghatnánk, nálunk is mindig minden frottul (ugye így kell írni?) megy, valahogy megtanultuk az életben. Valahogy így élünk: egy mindenkiért, mindenki egyért!!! :)
Hová gondoltátok a nyaralást?

Nálatok is esik az eső? Mert felénk sajna igen (Vas megye). Pedig már készülőd(t)ünk a délutáni gulyáspartira az anyunál, mivel apunak a szülinapját tartjuk. Sok-sok embert összehívtunk, erre tessék! :evil: :evil:

Nikó
Remélem mire ezt olvasod, Alex már jól van. Lehet, h a torka miatt lázas, arra gondolok, mivel öklendezik - azt írtad. Kevin is mindig ilyen tüneteket produkál. Mindenféle köhögés nélkül belázasodik, és nem eszik. Doki meg mire megnézi, már rájövök én is, h a torka a húnyó. Jobbulást nektek!

Vicky
Hát igen, nemsokára tesz-nap lesz, de nem kapkodom el, ha addig nem jön meg. Már izgulok picit, mert egyik nap örülnék a babónak, másik nap megijedek a terhességtől. Ez a kettős érzés megijeszt... :( :(

Benita

Kép
benita76
 
 


Röviden!

Köszi a köszöntést, és Alex nevében a jobbító energiát, úgy tűnik használ, bár ma rájöttünk, hogy valszínüleg a füle is fáj. Aztán az antibiotikum mellé adtunk még homeos bogyót is, szerintem sokat segített.

Ágota, holnapra boldog szülinapot kívánok!!!!!!!!!!!

Most megyek aludni, ha tudok jövök hosszabban is.

Pusz mindenkinek! Nikó

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!
Egy gyors bejelentkezésre van csak időm, mert minden lemaradásomat elolvastam, és közben jó késő lett. Holnapután reggel pedig már utazunk is tovább, most jön még az éjszakában a teregetés, ilyesmi...

Vivi, de jó, h mesélsz magatokról. A fő, h szépen fejlődnek, gartula a kis vasgyúróhoz, Enci pedig így egészséges, h ilyeneket csinál. Könnyne mondom, mi már túlvagyunk a nagyfiúval a nehezeén. talán. Jut eszembe, a gyerekeim nagyon szeretik a Tesó-ügy c. könyvet. Én nem voiltam úgy elragadtatva tőle, de meglepő módon Dorka is imádja, pedig neki ezekről nicns is saját tapasztalata (vagyis csak a kistesó szemszögéből :D ). Azért írom, h nézzétek meg, hátha segít a kistesós gyerekeknek. Írt Ungváry Renáta is valamit a testvérről, biztos az is jó, de azt nem ismerem.

Nikó, nagyon örülök, h írtál. Gyors jobbulást Alexnek!!! Akárhogy is, ahogy Pinkiné olyan szépen leírta, tényleg az a babádnak a legjobb, amit Te csinálsz, mert szeretetből jön, és őszinte. A depis érzések pedig hozzátartoznak, én a fiam pici korában tanultam rá, h a vacak érzésekre úgy tekintsek, h jó, mos tezek itt vannak, aztán majd továbbállnak. Biztos akkor sokat voltam depis, de rájöttem, h ez is elmúlik.
Sztem amúgy a jó anya azon ismerszik meg, h szokott arra gondolni, h rossz anya. :wink:
Anyós: ez borzasztó. Párod nem tud villámhárító lenni? Sztem az lehet a kiút. Persze, ha nincs megoldás, és pukkadozni akar, azt is el lehet fogadni. Csak Téged ne bántson a dolog!
Hihetetlen édes a kicsi fiad!

Arwen, mi hír Felétek? :D

Adri, olyan jó, h írtál. Várunk ám nagyon, mesélj a gyönyörű kisfiadról!

Pinkiné, most csak a barátnőd orvosáról: ezt sztem jelenteni kéne vhol. Persze, nem biztos, h lesz foganatja, de lkegalább jelezni, és pl. a kórházban segítséget kérni ebben. Itt nem működhezt a betyárbecsület, úgy kell lennie, h segítenek az alkalmatlan orvost felelősségre vonni.

Puszi mindenkinek, szerettemn volna mégh írni, de azóta sem repültek a helyükre a mosott ruhák... :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ágota Nagyon Boldog Születésnapot!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Nikó,Ágota!


Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok!!!!!!!
csipcsab
 
 


NIKÓ, NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!Ilyen sok erőt kívánunk most, a betegeskedésben is, mint amennyi ennek a tündérrózsának van!

Kép


ÁGOTA, LÉGY MINDIG NAGYON BOLDOG!!!
A rózsa te vagy, a két szép kis sárga virág meg a gyermekeid!

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ágotának és Nikónak Boldog Születésnapot kívánok!!!!!!

Kép

Benita

Kép
benita76
 
 


Nikonak nagyon-nagyon boldog szuletesnapot kivanunk!!!!

Kép

Ragota,nagyon-nagyon boldog szuletesnapot kivanunk!!!!!!!!

Kép

Igyekszem jonni,olvasni,es irni is vegre..

Kép

Kép
arwen07
 
 


Na most megprobalok irni...

Az elmult hetek nem teltek tul jol,sok bosszusag volt az epitkezessel.Mar igy is csusztunk a tervezett koltozeshez kepest(kb Attil aszulinapjara terveztuk),mert a burkolatok sajnos nem erkeztek meg akkorra,amikorra igertek.
Es meg sok minden pl a 2 hetes eso is betett...de ez van,mar belenyugodtam,h igy mennek itt Mo-on a dolgok.Mert minden igy megy,szornyu,de idegeskedni meg nem eri meg...
Ugyhogy nem tudom mikor koltozunk,amikor kesz leszunk :wink: Ennel jobb valaszom nincs. :lol: Gyakolratilag a befejezo lepesek vannak hatra,de minden huzodik...huzodik.
Sajnos a mult heten elveszitettuk egy csaladi baratunkat,akit szinte masodik apamkent szerettem.Apukam legjobb baratja volt,es a csaladjaink gyerekkorom ota egyutt nyaraltak,unnepeltek,iszonyat sokat egyutt voltunk,a lanya az egyik legjobb baratnom szuletesem ota.Borzasztoan faj,nagyon padlora tett,kepzelhetitek a csaladjat menniyre. :( Ugyhogy nehezen talalok vissza a hetkoznapokhoz..de ugyanakkor emellett minden problema eltorpul...

Meg ados vagyok Atti szulinapos kepeivel is.A unneples nagyon-nagyon jol sikerult,egyutt volt a csalad (szuk csaladunk 15fo:)),irto jo volt.En csinaltam Atesznak a tortat,ami totalis meglepi volt,mert ugy alakitottuk,hogy Attim csak akkor latta meg:)A Verdakbol Villam McQueent csinaltam meg neki.:)
Kép Kép Kép Kép Kép

Krisz,
orulok,hogy jobban vagy es remelem jol telik a nyaralas!Majd gyere mesleni es hozz fotokat!!

Niko,
huuu hat nem lehet egyszeru ez a helyzet anyosoddal!En szerencses vagyok,nagyon-nagyonjo veluk a kapcsolatom,tenyleg lanyukkent szeretnek es en viszont.
Alexed mekkora lett!!!!!Azta!Nagyon cukiii!Jol latom,hogy Rad hasonlit???:)
JObbulast Alexnek!Ne aggodj,csak csillapitsd a lazat,az a fontos.Meg hoyg igyon!Az eves ilyenkor egyaltalan nem fontos!!!!Azon ne izgulj,mert ilyenkor egyik gyerek sem eszik.

Esztora,
nem hoztal kepeket,ejnye!!!!!!!Tessek potolni!
Nyunyid jooo nagyfiu lett!:)
Szerintem menjteke nyaralni Mallorcara :wink: De ha nem oda,akkor mashova :wink:

Marietta,
hogy sikerult Flora szulinapja????Nem is mseltel!!!Kepeket meg foleg nem hoztal!!!!!! :twisted:

Ragota,
szuper leszel ketgyerekeskent (is),ne aggodj!!!!!!!!! :wink: Annyira jo,hogy igy egyutt tudtok lenni a tesoddal a mindennapokban,na meg a gyerekek is,ez anniyra jooo!Hat a kombajn az a legnagyobb bulik egyike! :lol: A libidodnak meg kulon orulok :wink: :wink: Gondolom nem en vagyok az egyetlen :lol: :lol:
Attilanak 70x140es racsosa volt,amit atalakitottunk kb 2 honapja heverove.En ugy erzem nagyon jo valasztas volt,ez meg sokaig elkiseri.Szerintem majd a tesonak is ilyet veszunk,marmint,ami atalakithato.Nekunk bejott.

Benita,
teszthez drukkolok!Szerintem a kettos erzes normalis. :lol:
Kevinnel nem volt ilyen?

Pinkine,
Petid tunderi!!!!!Olyan szep kisfiu!Irto nagy csibesznek tunik:)))))
Ez a dokis sztori iszonyat!Be kellene perelni...ilyet!!! :evil: Fejbevernem,az tuti!
Oltasok:+oltas a prevenar es a kullancs volt.Nem is tervezek mast.Ugy vagyok vele,mint Ragota,illetve nalunk a gyerekorvos-vedono is ezen az allasponton van+ a mi orvos barataink is.

Adri,
nagyon-nagyon varunk vissza!!!Gyere,amit tudsz es meselj!!!!

Vicky,
Levidet megeszem:)))
Jaroka:Ez Mo...en is utalom ezeket a helyzeteket,itthon nem ismerik azt,hogy a vevo az elso...es az o kerese,panasza szent.Bezzeg mashol...na de hagyjuk is.A lenyeg,hoyg Levidnek nem lett baja!!!

Vivi,
jo olvasni a soraidat!!!!Ugy atjon,hogy boldog vagy!
Encinel ez eletkori sajatossag,Attila is olyanokat alakit,ne tudd meg...feszegetik a hataraikat,na!:)Orulok,hogy Levid szepen no,es nyugodt baba!!!

Nandorka,
kitartas a teregeteshez:))))Meselj,hogy vannak a gyerkocok,hogy telnek a nyari napok,a nyaralasok?Kepeket is hozhatnal!

Multkor csinaltam Ocsem baratnojenek is egy tortat a 20.szulinapjara:)
Kép

Rakattantam a marcipan bevonatu tortak keszitesere,mint latszik:))
Lanyok,pocakkepeket varunk am!!!!!!Meg mindenfelet!En ugy szeretem nezegteni a gyerkocoket!Meg barmit :lol:

Szeri,
mi ujsag Veletek???Eltuntel!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Bocsanat a regenyert.... :oops:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Ragota,
a Csongi szemebe beleallo gyertya durva lehetett :shock:
Az aug vegi tabor neked gyilkos lesz...Csongid nelkul 5 nap...de majdcsak eltelik.Neveitek vannak mar??Hamarosan kiderulhet a neme!!!! :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Arwen
Szuper jók a torták!!! :P Cukrász vagy? Vagy ennyire tehetséges? Gondolom Attika nagyon örült neki. Édes nagyon a képeken. Kb. nálunk ilyen létszámban történik a pusztán családi ünnep. Jó nagyon nem? ez a "nagycsalád", de aztán fárasztó is tud lenni. Viszont megéri a munkát, főleg ha a kissrácért van..... :wink:

Tudod ez a kettős érzés, amit írtál, Kevin előtt nem volt, de gondolom azért nem, mert rá már annyira vártunk, szinte üres volt nélküle az életünk. Most viszont nem "üres", hisz itt van velünk, és így már nincs az a hatalmas gyermek iránti láz!!! (de azért szeretnénk, csak nehéz rákoncentrálódni)

Benita

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!

Arwen!

Jó hogy jöttél. Építkezéshez kitartást. A tortáid pedig gyönyörűek.

Hát nálunk szülinap nem úgy alakult ahogy elképzeltem. Úgy volt hogy a szülinapján anyuék jönnek mert 7végén ugye utaztunk anyósékhoz. Jöttek is anyámék de a hugom akaratán kívűl késett és ez kicsit felbosszantott hogy csak 1x miért nem mehet minden úgy ahogy szeretném.

Amúgy Flórinak tetszett a dolog hogy egyszerre ennyien vagyunk körülötte. Kapott sok játékot. Fa tologatós békát szintén fából 2 fejlesztő játékot, nagy szines labdát, a fischer pricetól azt a csigát ami zenél és a lukakon kell berakni a formákat.

Torta: én csináltam egy nagyon egyszerű sima piskóta tortát. Vanilia pudingot tettem rá meg a tetejére banánt. Még zselatint se tettem rá hogy Flóri ehessen belőle. De nem különösebben izgatta a dolog. HAgytam hogy nyulkáljon benne,kicsit marcangolta
is meg 3 villányival evett belőle de többet nem kért. Amit bánok hogy nem vmi más szinű pudingot tettem rá mert akkor jobban mutatott volna. Így nagyon egyszinű volt.
Na de majd a 2ik szülinapján már csinálunk neki partit legalábbis ezt beszéltük meg az apjával. Mert úgy gondoljuk akkor már jobban fogja érteni.

Amúgy nagyon nagylány már. Őrület milyen tempóban éli a napokat. 11 hónapos korától megy. Mostmár egyenesen rohan. Vannak már kis barátai. Esténként a ház elött velük szokott játszani motorozni szaladgálni. 10 foga van már és kijövőben van újabb 2 aminek csak pár napot adok és akkor már 12 fogú lesz. Bármit amit adok neki azt eszi. De csak úgy ahogy mi esszük nagyon darabosan. De ettől függetlenűl szopizik ezerrel. Így is megvan a napi 6-8 szopi. De nem bánom,imádom ezt az állapotot.

Majd jövő7 végén 2-án megyünk 4 napra pécsre wellneselni aztán visegrádra 3 napra szintén. Most fog először medencébe fürdeni. Kíváncsi leszek hogy fog neki tetszeni.

Októberbe pedig jön a nagy lakásátalakítás. Úgy döntöttünk adunk még magunknak pár évet itt és aztán meglátjuk lépünk e tovább kertes házba.

Na most aztán írtam magunkról. :D

Képet majd hozok de most a laptopról írok és a képek a másik gépen vannak.
Bár nem tudom hogy a te tortáid mellet felmerjem e tenni az enyém képét. :lol: :lol: :lol: :lol:
csipcsab
 
 


Marietta,
ne vegre,hogy meseltel!!!! :lol: Kepeket meg varjuk!
Nem semmi,hogy hany foga van Floranak,aztaaaaa...Attinak 4volt 1 evesen:))))Nem csodalom,hoyg gyuri a hamikat:)Latod,es meg feltel,hogy mikor fog enni,mert nehezen fogadott el mast..es tessek..ugyhogy mindennek eljon az ideje,nem fognak anyatajen elni ezek a kis torpok :lol: :lol: :lol:
Edes lehet ahogy bandazik Florad!
Huuu hat lakasatalkitashoz Nektek is kitartast,kemeny lesz.Kozben ott fogtok lakni?Vagy szuloknel?
Tortad tuti szepseges volt,es meg johogy tedd fel!!!!!!!Luke :twisted:
Wellnesselesek de joooooo :lol: :lol: :lol: :lol: Erezzetek jol magatokat!!

Benita,
dehogy vagyok cukrasz :lol: Kedves a feltetelezes :lol: Csak nagyon imadok sutni-fozni!!!!
Jaaaaaj ne is mondd,en is nagyon-nagyon szeretem,hogy ennyien vagyunk a csaladban,olyan jo osszegyulni.Szerencsere mi nagyon sokszor meg is tesszuk :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Arwen, de jó, hogy jöttél! Hidd el, mindjárt kész lesz a ház és költözhettek. Az utolsó idő a legnehezebb. Nagyon jó lett mind a két torta. Én most találtam egy répatorta receptet, ami tej és tojásmentes, azt akarom majd Alexnek megsütni a szülinapjára.

Anyóssal úgy állunk, hogy én próbálok nem foglalkozni ezzel az egésszel, bár kissé eszem magam rajta, de én úgy döntöttem, amíg engem nem hív fel, addig én sem hívom és nem megyek feléjük sem. Zoli próbált villámhárító lenni, mivel teljes mértékben mellettem áll, csak azért megy az anyjáékhoz és viszi Alexet, mert az apját / ő nem tudna eljönni hozzánk egyedül / és Alexet nem akarja büntetni az anyja miatt. Egyébként azóta állítólag nem is volt szó erről mikor ott voltak, sőt szerintem rólam se, de nem igazán érdekel. Mikor viszi Alexet, mintha a szívemet tépnék ki, de nem tudok mit csinálni, engednem kell.

Alex egyébként már jól van, szombat óta nem volt láza, adom neki az antibiotikumot, amit ma kiderült, nem is kellett volna szednie. Voltunk kontrollon a mi dokinéninknél /csüt.-ön helyettesítették/, és közölte, hogy ez csak vírus volt, miután megvizsgálta Alexet. A helyettesítő doki úgy indított, hogy megkérdezte, hogy Alex hány éves. Na itt már kicsit furán néztem, aztán közölte, hogy popsiban nem is lehet rendesen megmérni a lázat, meg miért nem adtam neki másik fajta lázcsillapítót. Erre kiderül, hogy még csak nem is kellett volna gyógyszer sem. Na de mindegy, még ma este, meg holnap belediktálom a gyogyót, aztán legközelebb nem megyek csak a mi dokinéninkhez. Ő ráadásul valamit ért a homeopátiához is, ahogy így észrevettem. Mondta is, hogy jól tettem, hogy azt is adtam Alexnek.

Szülinapom a betegség miatt rövidre sikerült, anyuék lejöttek, megköszöntöttek, pezsgőztünk, tortáztunk, aztán mentek is haza, mert Alex már nyűglődött. Sógornőmék jöttek volna még, meg bográcsozni akartunk, de azt elhalasztottunk e hét végére, ha minden jól megy. Egyébként Alex olyan aranyos volt, csak nézett, hogy mi az a valami, és még világít is /a gyertyák/ :).

Marietta, tegyél képet a tortáról is, legközelebb már eszedbe fog jutni, hogy hogy tudod jobban díszíteni. Én is mindig így járok mindennel, hogy még így kellett volna, vagy úgy, aztán legközelebb úgy csinálom, akkor megint eszembe jut valami változtatni való.

Vivi, milyen jó, hogy Levi így fejlődik. Pont azon gondolkoztam hogy ha majd egyszer talán mégis lesz kistesó, mit fogok majd másképp csinálni. Milyen érdekes, hogy az elsővel tanulja meg az ember, hogy a másodikkal szinte mindent másként kell majd csinálni.:) Látod, Levi tudja, hogy Enci mikor szeles, akkor ő nyugton van, hogy ne őrülj bele.:)

Furcsa, hogy Alex is milyen ki okos már, olyan huncut, hogy csak na. Bírom, mikor apával nekiállnak, és fogócskáznak. Azt is tudja, hogy a radiátorhoz nem szabad mennie, de valahogy a játék, amivel játszik, véletlenül rendszeresen arra gurul, úgyhogy kénytelen odamenni. :) Már kezdi a papírt, a könyveket nem megenni. Mindenhol feláll már, falnál, tükörnél, ajtónál, kíváncsi vagyok mikor kezd el totyorogni, szerintem nem soká. Imádja az szobaajtót nyitogatni, mert az egyik szára nyikorog, és ül előtte, nyitogatja, és nyikorog vele. :) Teljesen el vagyok képedve tőle. :)

Bocsi az ömlengésért, de annyira furcsa érzés ez az egész, hogy miből lesz a cserebogár. :) Bár szinte mindannyian ezt már átéltétek, de én még csak most élem, s talán most kezdek rájönni, hogy anya vagyok, és van egy gyerkőcöm. Tudom, idejében. :)

Dorka, úgy látom idén is beindult nálatok a nyári vándorlás, emlékszem, tavaly is mennyit utaztatok. Jó lehet.

Akinek nem írtam bocsi, de szerintem Alex lassan felébred, /már 1 órája alszik egyhuzamban!/ és még képet szeretnék tenni fel Nektek.

Pusz Nikó

Kép
nikóska
 
 


Na majd legközelebb a fényképeket, felébredt a csöppem.

Kép
nikóska
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 12:58-kor.
csipcsab
 
 


sziasztok!
Először is,
Ágota, Nikó, Isten éltessen Titeket sokáig!!!!!!!!!!!!!

Ágota, de jó, hogy már itt tartasz a kistesóval! Hihetetlen, hogy "átugrottad" az 1. trimesztert :lol:

Marietta, Flóra gyönyörű! Milyen nagylány lett, repül az idő!!! Szupi ajándékokat kapott! Majdnem ugyanilyen kismotort kapott Levi is a keresztelőjére!

Arwen, de jó, hgoy jöttél, mindig olyan jó sokat írsz!!!!!!!!!!!!! A házat sajnálom, hogy csúsztok, de kitartás, már biztos látjátok a végét!
A tortáid meg, hát nem találok szavakat, nagyon ügyes vagy!!!!!!! Attid gyönyörű nagyfiú és tiszta apája! :lol:

Dorka, jó utazgatást Nektek aztán gyere majd beszámolni!

Esztora, én nem hagynám ki Mallorcát emiatt :wink: :lol: 8) de végülis máshová is mehettek 8)

Nikó, gyerekdoki :evil: én is potn tegnap hergeltem magam föl a mienken, a blogomban írtam bővebben róla...Léteznek egyáltalán NORMÁLIS gyerekdokik? Viszont örülök, hogy Alex jobban van! Hihetetlen, hogy milyen gyorsan megnőnek.

Levi múlt héten felállt és azóta is szorgosan gyakorol:
Kép

Benita, teszteltél?

Én tegnap du. lőttem egyet, hát nem tudom...
Kép

Utána nem volt rajta 2. csík, de ma reggel nagyon halványan mintha lenne. Összenéztem a Levi 12. dpo-s reggeli tesztjével, hát ez még annál is halványabb...asszem 1-2 nap múlva lövök egy reggelit, addig Apának sem mondom, nem tudom, örülne-e...

Amúgy ma akartunk elutazni a nagyikhoz, de lezárták az m3-t, úgyhogy most várjuk a közlekedési híreket :roll: ha megszűnik az útzár, akkor délután elmegyünk, és kb 1 hét múlva jövünk vissza.

Kép
vickybabe
 
 


HÚÚÚÚÚ VICKY!!!!!!!Ha egy project beindul!

Az az igazság hogy a mai híradóban is mondták hogy Horvát diákok hazavitték Mallorcáról a betegséget.Nem tudom mi legyen..... :roll:

Benita neked akartam írni már egy ideje Nyucsi becsületes neve Álmos Zétény :wink:

Flóra igazi hercegnő!!

Arwen nagyon ügyes vagy!!!!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk tegnap a Balcsiról. Hoztam egy pár képet...

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Nagyon jól éreztük magunkat! Szupi volt az idő is! Szinte végig tudtunk strandolni. Meg voltunk vitorláshajóval is sétahajózni, nagyon tetszett Csengének. MInden reggel fogta a homokozócuccát, és mondta, hogy menjünk a Balcsira. :D A strandon nem nagyon akart enni, csak dinnyét, kukoricát, és sült krumplit... Mikor a vihar volt, akkor viszont csináltunk husit, meg palacsintát, és abból nagyon belakmározott. :D És hogy élvezte a hattyúetetést... :lol:

És tegnap miután hazaértünk, elmentem rögtön a dokihoz kontrollra. És azt mondta, hogy nem lát már kóros elváltozást, egy gyanús dolog van még ott, úgyhogy egy hét múlva még rákukkant. Most már csak annak kéne begyógyulni, amit az ecsetelő kimart...

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Angyal
Örülök, h végre jó híreket hoztál a dokitól. Szupi lehetett a Balcsin :D , kislányod nagyon édes a képeken!

Vicky
Várjuk a tesztet!!! Érdekes, h másnap reggel meg mutatott valamit? Szorítok!!! Levi nagyon ügyeske, és tök cuki. :P :P Ha addig nem jössz, jó pihenést!

Esztora
Köszi a neveket, tetszik nagyon. :wink:

Csipcsap
Flóra igazán szép ajándékokat kapott. Nekünk is van Fisher-es csigabigánk, Kevin szereti/szerette nagyon. És a torta is guszta...... :wink:

Megyek, mert hajfestéket kell lemosnom.

Még nem teszteltem, de valami már jelentkezett :( :( , még jövök.

Benita

Kép
benita76
 
 


Vicky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
huuuu hat ez izgiiiiiiiiiiiiiiiii!
Figyu az elso tesztjeim Attival csak orak mulva lettek 2csikosak! :wink: Drukkolok :wink: :wink: :wink: :wink: Nagyoooooooooon!
Ma lottel tesztet??
Dokis dolgot olvastam a blogodon....hat ez kesz...en is egeszen biztosan valtanek a helyedben!!!!A mi orvosunk jo,velem elegge egy velemenyen van mindenben.De majd kell keresnunk egy ujat a haznal,hat mar elore felek....
Gratula Levinek a felallashoz!!!!!JO utat es jo pihenest Nektek!!!!!Most izgulhatunk 1 hetet az ujabb teszt miatt??????!!! :twisted:

Niko,
sajnalom,hogy feleslegesen adtad Alexnek a gyogyit:(
Eg yidiota lehet ez az orvos is.
Bizony en is ugy ra tudok csodalkozni,hogy mi lett az en icipici ujszulottembol....es meg mi lesz! :lol: Fantasztikus latni!
Fenykepeket!!!

Marietta,
hat Florad hallod olyan szep,hogy az nem igaz!!!!!Nem hiaba,anyara utott :wink: Betojok,hogy mar nyuszimotoron jar!
A tortad pedig nagyon-nagyon szeeep!!!Irto guszta hallod!!!

Esztora,
figyu,szerintem akkor menjetek mashova!Szerintem nem lennel nyugodt,ha oda mennetek,nagyon ugy erzem.
Es ugy meg nem lenne a igazi a nyaralas.Annyi jo hely van,talaltok mast,hajra!Hm?

Krisz,
huuu de jo kepeket hoztal!:)Csneged tunderi!Micsoda ruhakoltemenyei vannak,wow!
A csonakban heveros a kedvencem,hat tud elni a lany:))))))Na meg a kalapos:))))Gyonyoru!
Orulok,hogy a dokinal is jo hireket kaptal,hu ez a kimaras irto sz.r lehet :? :? :? :?

Benita,
elmehet a fenebe a piri :evil: :evil:

Kép

Kép
arwen07
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: