Új privát üzeneted érkezett!

Princess!

Nálunk esély sem volt semilyen gyógyszeres kezelésre, mert a biopszián sem találtak semmit. Mikor az orvosok azt mondták, hogy ők akkor ezzel ennyit tudtak kezdeni, a donort vagy az örökbefogadást tudják javasolni, akkor kérte a párom, hogy mielőtt belevágunk a donorba, hadd próbálja ki az alternatív módokat. Mivel ezek azért nem mennek egyik napról a másikra megállapodtunk, hogy várunk 4 hónapot, hogy lássuk, hogy az alternatív módszereknek lesz-e eredménye. Akkor nekem is nagyon nehezemre esett azt mondani neki, hogy jó, akkor várjunk 4 hónapot, de így utólag be kell látnom, hogy jót tett nekünk, hogy egy kicsit nem foglalkoztunk a dologgal (megnyugodtunk, másra koncentráltunk). És persze a férjem miatt is úgy éreztem, hogy ki kell várnom, hogy ő is eljusson arra a pontra, hogy jó, akkor legyen donor. Ha pedig közben mégiscsak lett volna változás, akkor az annál jobb lett volna, de sajnos nem volt. Viszont így benne sem maradt rossz érzés azzal kapcsolatban, hogy kihasználtunk minden lehetőséget, és én addig egy kicsit lazítottam.

Neked is azt ajánlom, hogy az ő kezelése alatt próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni (én pl jártam egy mentálhigiénés tanfolyamra, ami nagyon sokat segített és utána indítottam ezt a topikot, ahol nekem szintén segít megbeszélni az érzéseinket). Emellett a kreatív energiáinkat a lakásunk rendezgetésére fordítottuk. :) Meglátod 2 hónap pillanatok alatt el fog telni és remélhetőleg utána még jobb eredményeitek lesznek.

Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Princess
az nagyon jó ha már az ondó folyadékban találtak spermát. Abból már elég 1-2 sperma is a babához. Nekünk legalábbis azt mondtak annak idején hogy már 1-ből is tudnak babát csinálni. De ha már biopszia nélkül is van az már siker.
Kitartás és mennek a drukkok ezerrel.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Ha Te négy hónapot tudtál várni, akkor én is kibírom a párom két hónapos kezelését. Egyébként én is gondoltam, hogy addig tanulnék valamit, nálam ez mindig beválik.
Nagy hála Neked, hogy nyitottad ezt a topikot, nálunk senki sem tud a problémánkról és olyan jó, hogy Veletek meg tudom beszélni a gondjaimat. Erőt ad!

Erika!
Köszi a drukkokat! Akkor most szaladgálhatsz a kisfiad után! Ingyen torna! Imádom, mikor négykézláb mászkálnak és felforgatják a lakást. 2 évig au-pair voltam külföldön, két pici gyerekre vigyáztam, ez volt a legjobb korszak.

Üdv: Princess
princess
 
 

 
 

Princess!

Hát ha nem a párom kéri, hogy várjunk, akkor nem hiszem, hogy beleegyeztem volna, de így úgy éreztem, hogy időt kell neki adnom, bármennyire is nehéz. Azután meg kiderült, hogy nem is volt olyan nehéz. :lol:

A topikért nem jár hála, azért nyitottam mert úgy éreztem, hogy nekem is segítségre van szükségem. Szóval inkább én köszönöm, hogy jelentkeztetek. Mert voltak/vannak olyan kérdések, amit úgy éreztem nem tudok rendesen megbeszélni mással, csak olyanokkal, akik szintén hasonló cipőben járnak. Egyszerűen azért mert aki nincs benne, az nyilván máshogy látja ezt a kérdést.

Jó volna ha többen is írnának ide. Illetve mégsem volna jó, mert az azt jelentené, hogy sokan vannak ilyen helyzetben, mint a miénk. De sajnos látom, hogy sokan olvasnak minket, ha nem is írnak, biztosan vannak olyanok is akik hasonló cipőben vannak, de talán még így névtelenül sem mernek beszélni a dologról.

Na jó abbahagyom a filozofálgatást és visszamegyek dolgozni...

Szép napot nektek!
nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!
Régóta olvasgatlak titeket.Sajna csak esténként van egy kis időm,amikor a párom nincs itthon,mert ő nem igazán szereti,ha erről másnak beszélünk.Még ha így névtelenül is.ezért még nem vettem rá magam,hogy regisztráljak.
Mi hasonló cipőben járunk.Szóval röviden:azoospermia.
A másodiknál azoospermia-Gr.oligozoospermia.Ami változás volt elvétve egy egy mozdulatlan,kóros szerkezetű spermium.Hát nem túl jó.Hétfőn megyünk a Kaáliba,konzultációra.Izgulunk,hogy biopsziával találnak-e valamit.
Vendég
 


Sziasztok

Szia Nyulasz - üdv itt közöttünk
Ti kihez fogtok járni a Kaáliban? A férjednél még csak ezután fognak biopsziát csinálni? Ki fogja csinálni? Dr. Papp prof.?
Jó sokat kérdezgetek, bocsi érte.
Ha eddig csak ondó vizsgálatvolt, szerintem jó esélyeitek vannak hogy biopsziával találjanak jókat is, vagy esetleg gyógyszeres kezeléssel javítsanak a helyzeten.

Szia - Sziasztok

Nagyon szép álmokat kívánok mindenkinek

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1161803731.87.gif[/img] szép álmokat

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Szia Nyulasz - üdv itt közöttünk
Ti kihez fogtok járni a Kaáliban? A férjednél még csak ezután fognak biopsziát csinálni? Ki fogja csinálni? Dr. Papp prof.?
Jó sokat kérdezgetek, bocsi érte.
Ha eddig csak ondó vizsgálatvolt, szerintem jó esélyeitek vannak hogy biopsziával találjanak jókat is, vagy esetleg gyógyszeres kezeléssel javítsanak a helyzeten.

Szia - Sziasztok

Nagyon szép álmokat kívánok mindenkinek

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1161803731.87.gif[/img] szép álmokat

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Hát remélem, hogy nálunk is hamar el fog telni ez a két hónap. Én nem igazán bízom ezekben a természetes gyógymódokban de a párom annyira reménykedik, ezért én is úgy érzem, hogy adnom kell neki egy lehetőséget, hogy kipróbálja.
Szerintem többen is küzdhetnek ilyen problémával, csak nem szívesen nyilatkoznak róla, még így névtelenül sem. Nekünk a legutóbbi vizsgálaton azt mondták, hogy egyre több a férfi meddőség és sok az olyan eset, mikor nem tudják megmondani a probléma okát, mint pl. nálunk. A férjemnek olyan tökéletes leletei vannak, senki nem gondolná, hogy mekkora problémánk van. Mindig a stresszre fogják, meg a szoros alsónadrágra (ilyet nem is hord), vagy a zsebben hordott mobiltelefonra és a számítógépre.

Erika!
Hol vagy? Te mindennap szoktál írni.

Nyulasz!
Üdv itt! Én is csak akkor írok, mikor a férjem nincs itthon, nem örülne, ha tudná, hogy kitárgyalom a problémánkat, még így névtelenül sem. Azért, amikor tudsz, jelentkezz és írd meg, hogy mi volt a Kaáliban.

Üdv: Princess
princess
 
 


Erika!

Látom itt vagy, szinte egy időben írtunk, csak Te előbb 'postáztad'.

Princess
princess
 
 


Nyulasz!

Üdv nálunk!
Szerintem még van okod reménykedni, mert az ejakulátumban találtak mozdulatlan spermiumot. Van esélyetek a sikeres biopsziára. Mikorra tűzték ki a műtétet?
Mesélj magatokról valamit!
Kitartást, és nagyon szorítok!+++++++++++++++++++

Nyuszifül!

Drukkolok, hogy eljussál az inszemig!+++++++++++++++++++++

Erika!

Megértem a félelmeidet.

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Pincess
igen ha látom hogy más is van itt akkor igen, minden nap szoktam írni, mikor a drága kis bogaram hagyja-megengedi. És még a Kaális topikba is szoktam ott is nagyon segítőkész mindenki és mindenki drukkol mindenkinek, nagyon aranyosak így ismeretlenül is.
Ja nálunk is minden rendben volt az ondót tekintve - állag, mennyiség, stb. csak a lényeg hiányzik belőlle, a prof mondta is hogy minden nagyon jó azon kívűl hogy sajnos a lényeg hiányzik, ő nekünk nem fogta sem a stresszre, sem másra, ő azt mondta nekünk hogy génhiba ami sajnos már régóta öröklődött és pont nála jött ki.

Jenni
és ti most hogy vagytok?

Nyuszifül
remélem, hogy azért nem hajtod magad agyonra a munkahelyeden. Csak lájtosan, csak ráérősen, ne fáraszd ki magad.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!
Nálunk a genetikai vizsgálat is negatív lett, meg a többi lelet is, azért fogják mindig a stresszre, meg a többire, amit felsoroltam. És mindig megkérdezik a gyerekkori mumszot, hogy nem volt e utána here gyulladása, de az sem volt.

Jeni!
Régen írtál! Hogy vagytok?

Nyuszifül!
Te a jövő héten mész UH-ra. Már a pontos napot is tudod?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Hát, ami azt illeti az én párom sem tudja, hogy ide irogatok. Szerintem nem bánná, de én sem akarom azt a látszatot kelteni benne, hogy kibeszélem a világnak a problémáinkat (pedig pont azért irogatok ide, hogy kiírjam magamból), ezért jó a névtelenség. Bár ha olvasná, a részletekből biztosan rám ismerne..., meg szerintem nem írtam semmi bántót rá nézve. De nem hiszem, hogy egyáltalán tud a Babanetről.

Nyulasz!

Üdv közöttünk. Bár ezt mindenkinek kicsit kettős érzésekkel írom, mert nem hiszem, hogy bárki is ide szeretne tartozni, de ha már ez van, legalább segítsünk egymásnak, amiben lehet. Szerintem nagyon fontos, hogy te is foglalkozz magaddal lelkileg! Én először csak a férjemre koncentráltam, mert hát mégiscsak az ő oldalán van a probléma. Aztán rájöttem (ráébresztettek), hogy nekem is kell magammal foglalkoznom, mert ha neki lelki segítséget akarok adni, akkor ahhoz lelkileg nekem is rendben kell lennem. Márpedig minket (nőket) is veszteség ér egy ilyen helyzetben, hiszen ugyan lehet saját gyermekünk, de nem attól az embertől, akitől szeretnénk, hogy legyen. Ezt egy nőnek is fel kell dolgoznia. (Én ezért mentem el a mentálhigiénés tanfolyamra, amikor a férjem időt kért.) A nők (legalábbis én mindenképpen) pedig szerintem leginkább akkor tudják feldolgozni a problémáikat, ha kibeszélhetik magukból (ebben benne van a fórumokra irogatás is). Legtöbbünknek még addig is kell jutnia, hogy egyáltalán beszélni tudjon róla, hogy kinek és mikor beszélünk róla, az csak tőlünk függ, és mindegy is, a lényeg, hogy ne maradj vele egyedül! Ti most vagytok a legnehezebb időszakban, mi év elején tartottunk itt, úgyhogy nagyon megértem, ami most bennetek zajlik, de hidd el, lesz ez még jobb! Gondolj Erikára és a kisfiára!

Erika!
A munkahelyi terhelésemről inkább nem írnék mostanában, mert azzal is csak idegesíteném magam. Sajnos olyan a munkám, hogy nem lehet fél gőzzel csinálni, vagy csinálom vagy nem. És most eléggé összejöttek a dolgok. Úgyhogy úgy is döntöttem, hogy az előző hónap tanulsága alapján jövő héten hirtelen "megbetegszem" és otthon maradok.

Princess!

Ha már így konkrétan rákérdeztél kedden megyek (12. cn), de már babonából nem nagyon merem mondogatni.

Jeni!
Jó, hogy újra benéztél, mi újság felétek? Munka? Lakás?

Sziasztok: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
remélem hogy a jövőheti "betegséged" 9 hónapig fog tartani, én legalábbis nagyon fogok érte drukkolni!!!!!!!!!!!!!!!!
Addig is akkor kitartás már csak 1,5 nap munka és utána jó sok pihi, mert akkor szerintem utána már ne menj vissza dolgozni ha ilyen hajtós helyen dolgozól.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Köszi a bíztatást, egyelőre csak szeretnék túlleni az első inszemen, aztán meglátjuk :)

Ami az otthonmaradást illeti nem te vagy az első, aki azt javasolja,hogy maradjak otthon. Csakhát az inszem sikerének az esélye nem akkora, mint egy lombiké, ráadásul havonta szeretnénk próbálkozni. Mi lesz, ha a hatodiknál fogunk tartani? Nem irathatom ki magam hetekre minden hónapban. Másrészt nem tudom, hogy ennyi pörgés mellett egyáltalán összejöhet-e a dolog. Szóval ez az én nagy dilemmám. ha van ötletetek a megoldásra, szívesen veszem.

Szép estét! nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
hát ötletem az sajna nincs, de nekem a lombiknál bejött hogy már az első injekció 3.-4.napjától otthonmaradtam,
De én drukkolni fogok hogy nektek már most sikerüljön az inszem, és azon kevesek közé tartozzatok akiknek nem kell eljutniuk a lombikig.

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a fogadtatást.Jó volt tegnap olvasni,hogy ennyien irtatok.Az történt,hogy írtam egy csomót,de tényleg sokat,és mikor el akartam küldeni az egész elszállt.Aztán rohantam fodrászhoz,és már nem maradt időm újra írni.Elég komoly odafigyelést igényel nekem,mert nem szoktam levelezni és van hogy egy-egy betű eltűnik a klaviatúráról.Na jó,csak én nem látom.Szóval lassan megy,ezért elég mérges voltam,hogy eltűnt minden.
Most a hétvégén nem leszünk itthon,ezért írok inkább most.
Szóval március óta próbálkozunk élesben.Hónapról hónapra jöttek a csalódások,míg egyszer az addig 30 napos ciklusom 40-re sikeredett.Gondolhatjátok,napi két terhességi teszt,és mindenféle terhes tünet.Na ezek mondjuk máskor is vannak.Mikor megjött,úgy döntöttem elmegyek dokihoz.Hüvelyi UH,és vérből hormonvizsgálat.És ekkor adott a páromnak is beutalót a doki.Így derült ki ez a helyzet.Nálam magas a prolaktin,bár csak egy vérvétel volt,amiből szerintem legalább hármat kellett volna.gondolom erre majd kapok bromót.
A Kaáliba Krizsához fogunk járni.Azt még nem tudom mikor lesz biopszia,mert a doki 2-3 hétre elutazik novemberben.Gondolom addig megcsinálnak néhány vizsgálatot.
Hétfőn majd mesélek mi volt.

Nyuszifül neked köszönöm azt a néhány sort,amit a regisztrációm elött írtál.Ez ébresztett rá,hogy egyedül nem fogom bírni.
Egyik barátnőm 14 hetes terhes,a másiknál a keresztfiunk 17 hónapos,sogórnőméknél az ikrek 13 hónaposak,és az unokatestvéreméknél a másik keresztfiunk szintén 17 hónapos(Ő a Krizsa segítségével született)
Eddig a barátnőimmel és a sógórnőmmel beszéltem ezekről,mármint a sikertelen hónapokról,meg a ciklusok végén velem együtt izgultak,és csalódtak.Szerintem aki ezeket még nem élte át,az el sem tudott volna engem viselni.Szinte nem is tudtam másról beszélni,csak ,hogy mikor volt peteérésem,feszülnek a melleim,hány nap múlva tesztelek...

De most egyedül maradtam.A problémánkról csak az unokatestvéremék tudnak és pár napja a párom anyukája.

De most itt vagytok nekem Ti.Köszönöm.

Erika!
Nagyon gratulálok a picurhoz és persze a párodhoz is.
Nyuszifül!
Keddre nagyon drukkolok én is!!!!
Princess!
Köszi neked is,majd beszámolok mi volt a Kaáliban.Remélem hamar eltelik az a két hónap.A páromnak én is vettem Multi Macát,C vitamint meg cinket.Ez utobbit már nem tudom hol olvastam,de jókat írtak róla.Szerintem simán van esélyetek saját babóra!
Jeni!
veletek mi újság?Irj te is egy kicsit magatokról.
Üdv mindenkinek,jó hétvégét!
Vendég
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1161929886.4.gif[/img]

Nyulasz
és mikor mentek Krizsához, mi is hozzá jártunk, és remélem, hogy jövőre is olyan ügyes lessz gyerekgyártásban mint tavaly, bár megmondta, hogy mégegyszer hogy ugyanúgy sikerüljön esély=0, de én reménykedem nagyon benne hogy jövőre is sikeresek leszünk. Mert ügye már volt rá példa nem is egy.
És a férjedet ki fogja műteni. A Kaáliban is az a doki szokott lenni tudtommal aki a Szabolcs uti kórházban, aki a férjemet és Nyuszifül férjét is műtötte - Prof. Dr. Papp György- az országban a leggjobb ezen a téren. Ha jól tudom akkor megnézheted a www.magyarandrologia.hu oldalon a (Molnár Jenő alapítvány kuratórium elnöke)
A rendes nőgyógyászod milyen?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyulasz!
Hát igen, ezt tényleg nehéz lehet látni, hogy ennyi baba van a családban. Nálunk csak egy van, de őt nagyon imádom. Bár mikor megtudtam, hogy terhes a sógornőm, nekem is nagyon fájt, persze nem az ő boldogságuk, hanem az, hogy ebben is a saját kudarcunkat láttam. Meg amióta tudunk a problémánkról (mi két éve próbálkozunk), azóta sokkal könnyebben viselem a dolgot. Mikor spontán próbálkoztunk, akkor én is minden percben csak arra tudtam figyelni, hogy épp mit érzek, számoltam és mindenféle terhességi tüneteim voltak (a tesztelés is ismerős :D ). Épp mikor kezdtem egy kicsit kiengedni, akkor tudtuk meg, hogy nem véletlen, hogy nem jött össze.

De a kisgyerekes barátnőimet én néha el tudnám küldeni valahova a tanácsaikkal. Tudom, hogy csak jószándékkal mondják, amit mondanak, de egy spontán babával az ember nem tudja elképzelni, hogy akinek ez nem jön ilyen egyszerűen, az egy teljesen más lelki állapot.

Hormonokat nekem is néztek, mert nekem sem teljesen szabályos a ciklusom. 3. 16. és 21. napon vettek vért, magas volt a tesztoszteron és alacsony a progi (tipikus stresszes hormoneredmény), de azt mondta a doki, hogy ettől azért még teherbe tudnék esni. Aztán visszavettem a tempóból, kaptam clostit, elkezdtem jógázni (mindenkinek nagyon-nagyon ajánlom, aki babát szeretne, de egyébként is), de mivel három hónapig úgy sem sikerült, akkor mentünk vissza, hogy akkor szeretnénk komolyabb kivizsgálást. :(

A stressz ciklusra gyakorolt hatásából egyébként doktorálhatnék! :roll: Egészen addig, amig spontán próbálkoztunk és rágörcsöltem, addig az addig 30 nap körüli menstruációm felugrott 33-35 napra (rekord 42!, de akkor más is történt), mikor megtudtuk a problémánkat, vagyis kiderült, hogy spontán semmi esély arra hogy teherbe essek a ciklusom hirtelen visszament 29-30 napra. Az első inszemesnek szánt hónapban, most októberben (újabb babásodási lehetőség) ismét 34 napot produkáltam. Remélem most a bogyók egy kicsit csökkentik a kilengéseket. :roll:

Pappról prof-ról annyit, hogy nekem a nőgyogyim azt mondta, hogy ha valaki ebben az országban, akkor ő fog találni spermiumot. Hát sajnos nem talált, de erről nem ő tehet.

Erika!

A szabival kapcsolatban arra jutottam, hogy most megelégszem a jövő héttel, aztán remélem, hogy december, január nyugisabb lesz. Ha addig nem jön össze, akkor a 4.-nél majd több szabit veszek ki. Ja, és ha teherbeesek, akkor viszont azonnal otthon maradok egy időre:P

Ha ma már nem jönnék, akkor mindenkinek jó hétvégét!

Nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Nálunk júliusban derült ki, hogy miért is nem jön a baba. Ismerősek az általatok írt helyzetek, előtte én is minden hónapban terhesnek éreztem magam, kiszámoltam a peteérésem napjait, ezekre a napokra soha nem szerveztünk programot, hogy itthon legyünk kettesben. Mindennapi téma volt a gyerek, csak ezzel tudtam foglalkozni. Szegény párom, gyakran fáradtan és kimerülten esett haza a munkából, de a peteérős napokon soha nem hagytam pihenni.
Nálam a nőgyógyászom megállapította, hogy hátrahajló a méhem, ezért még a gyertyaállást is bevetettem, de mindezt hiába. Így visszagondolva, elég komikus lehettem.
Az elején nagyon rossz volt, minden gyerekes párra és kismamára haragudtam, hogy miért pont nekünk kell szembenézni ezzel a problémával. Mára sokat javult a helyzet, néha azért vannak mély pontjaim, de próbálok optimista lenni és bízni abban, hogy számunkra is van segítség. Aztán Nyuszifül irányított ebbe a topicba és már nem is tudom, mi lenne velem nélkületek Lányok!

Nyulasz!
Az tényleg nem könnyű, ha ennyi baba van a családban, nálunk is hasonló a helyzet, mind az öt unokatestvéremnek van már gyereke (az egyiknek már három), a baráti körben is mi vagyunk az egyetlen gyerektelen pár. Ha összejövünk, a babákon kívül nincs is más téma. A barátok persze nem tudnak a problémánkról, én meg minden alkalmat úgy élek meg, mintha kést forgatnának a szívemben, mikor a megjegyzéseiket hallgatom, hogy pl. milyen rossz nekünk, mert egy csomó közös programból kimaradunk, ezért jó lenne, ha iparkodnánk baba ügyben. Mert ugye minket nem hívnak állatkerti sétára, bevásárló körútra a baba boltokba, játszóházas programokra. Párom szerint már teljesen ki lettünk rekesztve a baba ’hiány’ miatt.
Mindesetre azt megfogtam, hogy soha senkinél nem fogok érdeklődni arról, mikor akar gyereket, hátha hasonló cipőben jár, mint mi és csak fájdalmat okozok.

Nyuszifül!
Pont a jógát akartam javasolni, de megelőztél, Te már csinálod is. Esetleg nem tudnátok elutazni valahova pár nap? Egy hosszú hétvége? Esetleg wellness? Nálunk ez sokat szokott segítni, persze nem engedhetjük meg magunknak havonta, de igyekszem spórolni az ilyen kikapcsolódásokra. Drukkolok kedden!!!!!

Erika!
Ti meg voltatok elégedve a Kaálival? December végén telik le a párom által kért két hónap és januárban én már szeretném felkeresni valamelyik meddőségi központot. Czeizel azt mondta, a Kaáliban futószalag rendelés van, mert annyian vannak. Kérdeztem, ő melyiket ajánlaná (Kaáli v. Budai Meddőségi), erre azt mondta, hogy a visszajelzések alapján 50-50 %, mert mindenki azzal van megelégedve, ahol összejött a baba.

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Princess
szerintem egyáltalán nem futószalagos a dolog a Kaáliban. Mindenhol rengetegen vannak. De ha Ti már januárban fel akartok kereseni egy meddőségi központot szerintem minimum nov. végén jelentkezzetek be. Mi a Kaáliba jártunk és majd még megyünk is jövőre, Dr. Krizsa Ferenchez járunk-járunk majd. Az biztos hogy hozzá sokan járnak (nekünk elsőre sikerült a lombik, nálunk már csak miattam sem jöhetett szóba az inszem, mert nekem kikellett venni az egyik petevezetékemet, a másikat pedig megégették - vagyis nincs haszhálható), de ez nem látszik rajta mikor veletek beszél, nagyon türelmes, mindent elmagyaráz, tanácsot ad, én a lombik alatt bármikor hívhattam, még akkor is mikor külföldön volt - ilyenkor mindig szólt előre hogy este hívjam, v. nappal írjak neki sms-t és ő este visszahív, szerencsére csak ritkán volt gondom hogy hívnom kellett. Úgyhogy mi nagyon de tényleg nagyon megvoltunk elégedve vele is és az intézettel is. Az biztos hogy fizetni mi csak az első konzultációért és az első UH-ért fizettünk. Amit lehet azt ő megcsináltatja a rendes nőgyógyászoddal Tb-re. Szegény a vége felé mindig kérdezte, hogy van-e még pénzünk, mert én a drágábbik injekciót választottam és csak az volt 100.000Ft. De mint látjátok érdemes volt mert sikerült. Ja én a Kaáliba nincs hálapénz.
De Nyuszifül is a Kaáliba jár
Gondolom hogy van rendes nőgyógyászod is. De ha nincs azt is tudok ajánlani. Nem tudom, hogy milyen szinten, de ismerik egymást Krizsával.

na most mennem kell, mert el kell készítenem a vacsikát.

Sziasztok

Princessz ha még bármi kérdésed van a Kaálival kapcsolatban, nyugodtan kérdezz.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Az a helyzet, hogy semmilyen érdemleges dolog sem történt velünk mostanában. Dolgozunk reggeltől estig, és csak olvasgatni szoktalak benneteket.
A lakásról kérdeztetek, hát nagy a káosz, de már működik a központi fűtés. Sajnos messze van a felújítás vége, nagyon sok még a teendő, az anyagiakról nem is beszélve.
A munkámat továbbra is imádom. :D


Nyulasz!

2004 januárjában elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. 2 év sikertelen próbálkozás után elmentünk az orvoshoz, ahol a sperma vizsgálaton kiderült, hogy nagy a baj. A sikertelen biopszia 2005 májusában volt. Sohasem felejtem el azt a szörnyű időszakot. :cry:
Nekem tavaly december 14.-én volt egy laparoszkópiám, és egy hiszteroszkópiám, ahol endometriosis-t, és többszörös összenövéseket állapítottak meg, és sikeresen meg is szüntették /egyenlőre/.
Idén januárban volt egy sikertelen inszeminációm. A folytatásról még egyenlőre anyagi, és egyébb okok miatt szó sem lehet. Hát nagyjából ez van röviden.


Mindenkinek szép hétvégét, sziasztok!

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Jeni
hát a házfelújításért nem irígyellek, az nálunk is megvan, folyamatosan. Már több mint 4 éve vettük a házat, de folyamatosan dolgozik rajta a férjem, már egy halom pénzt ráköltöttünk de még mindig nincs kész, és valami miatt mindig káosz van, jelenleg a spájzunk miatt, ami már kb. 3 hónapja szét van bombázva mert mindig akad más fontos dolog, de talán karácsonyra kész lesz. Úgyhogy nem irigyellek a felújítás miatt.
És annak nagyon örülök, hogy ilyen munkát találtál, hogy még mindig imádod!

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Hát ketten is családi házban laktok!!?? Mi nagyon szerettünk volna családi házba költözni, de sajnos a munkába járás miatt le kellett mondanunk róla, így kiegyeztünk egy lakással. De még mindig bennünk van, hogy egyszer lesz egy házunk. Mondjuk anyagilag tényleg nem hiányozna most, hogy még arra is költeni keljen. Egy házon mindig van mit csinálni.

Jeni! Akkor ezek szerint azért alakulnak a dolgok, ha lassan is de azért haladtok.

Princess!

Igen kb. egy éve jógázom és nagyon bejött. Akkor kezdtem el, amikor kerestem valamit, ami oldani tudná a gyerekkel kapcsolatos görcseimet (akkor még nem is tudtam a problémánkat, azt gondoltam azért nem sikerül, mert túl nagy a stressz körülöttem). A jóga és személyesen a tanárom is nagyon sokat segített abban, hogy most úgy érzem, lelkileg rendben vagyok. Na és persze gerinctornának sem utolsó!

Az elutazást ha tehetjük, akkor alkalmazzuk, de hát anyagilag és szabadsággal sem lehet folyamatosan bírni. De remélem ha addig nem is, a karácsonyi szünetben biztos lesz időnk egy kicsit lazítani.

A Káliról én is csak jókat tudok írni. Én Kovács doktorhoz járok (van Kovács drnő is), róla kevesebbet lehet olvasni fórumokon, de én nagyon meg vagyok vele elégedve. Amikor végére értünk a vizsgálatoknak ő mondta, hogy a donorinszemet gyakorlatilag majdnem bármelyik kórházban megcsináltahatom, mert ahhoz nem kell a Káli, én mégis úgy döntöttem, hogy ott maradok, mert úgy éreztem, hogy annyi odafigyelést, tapintatot, mint ott, az addigi vizsgálatok során egyetlen orvostól sem kaptunk. És az sem volt utolsó szempont, hogy mikor időre megyek 10 percnél soha nem kell többet várnom, mégha nagyüzem van, akkor sem. Így nem kell fél napokat várnom egy-egy vizsgálatra, vagy szabadságot kivennem miattuk. Persze anyagilag nem ez a legolcsóbb, azt elismerem.

Mi eleve úgy választottuk a Kálit, hogy a nőgyógyász ismerősünk azt mondta, hogy ő mindenképpen olyan központot javasol, ahol az orvosok csak meddőségi kezeléssel foglalkoznak, mert egyébként nagyon le vannak terhelve még az egyéb betegeikkel, kismamáikkal is. De ha mondjuk az a fő szempont, hogy egy orvosnál akarod végigcsinálni a terhességet, akkor épp ez a választás a jobb. Én bízom abban, hogy mivel nálam nem találtak problémát, a terhességem sem lesz komplikáltabb, mint egy spontán teherbeesés, ezért a Káli mellett döntöttünk.

A BMC-ben nem tudom mennyit kell várni, mik a szokások, de szerintem az is szempont lehet a választásnál, hogy melyikhez laktok/dolgozol közelebb. Mert ha mondjuk kétnaponta kell UH-ra szaladgálni, akkor azért nagy könnyebbség, ha közel van.

Szerintem is mindenképpen jelentkezzetek be már idén, mert még ha vártok is a férjed eredményére, addig túleshettek az első konzultáción. Esetleg addig nálad meg lehet csinálni a szükséges vizsgálatokat (vérvételek). Nekünk anno másfél hónapra adtak időpontot. Én megkérdeztem, hogy milyen vizsgálati eredményekre lesz szükség az én részemről. Ezt telefonon megmondják (HIV, HEPATITIS, rákszűrés, hormonvizsgálat, stb) és mire mentünk, addigra a sima nőgyógyászommal megcsináltattam, ami még hiányzott (az AIDS szűrés eredményére pl. majdnem egy hónapot kellett várni!) ezzel időt tudtok spórolni, bármi is lesz a párod eredménye. Persze a komolyabb izsgálatokat (pl. átjárhatósági) csak az eredmény függvényében kell megcsináltatni, de amit lehet és még nincs meg, azt érdemes előre. Persze ha ezeken a Ceizelnél már túlestetek, akkor tárgytalan.

Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!
Megint kb öt percem van,de gyorsan írok nektek.
Szóval ma voltunk konzultáción a Kaáliban.Dr Krizsára majdnem egy órát vártunk,de már a kocsitól is futva jött be.Legalább ötször kért elnézést,és hogy nem írta fel a számom,hogy szólhatott volna,hogy késik.Szurira ment,mivel Kuala Lumpurba utazik konferenciára,és ott szúrták el az idejét.De ahogy oda értünk,a gyors adminisztráció után bekísértek az irodájába,hogy nyugadtan várjunk ott rá.Nagyon kedves volt.A donor lehetőségét is felvetette,de mi egyenlőre ezzel nem foglalkozunk.Nekünk ezt még nem sikerült megemészteni.
Hiába vittünk spermavizsgálatról leleteket,kell ott is mintát adni.Nekem pedig ahogy azt gondoltam is,a hormoneredményeknek csak egy része használható a többit meg kell ismételni.A ciklus 2,3,4 vagy 5 napján.És most roboghatok a nőgyógyimhoz a rákszűrés eredményéért.Sajna nincs most lehetőségem szabadságra,így a vérvételt ami most esedékes úgy néz ki,hogy szerdán a Kaáliban tudom csak megcsináltatni.Poto 14000 hufért.A multkor is házhoz kellett hívni azt a céget,amelyik kijön vért venni,mert nem tudtam szabit intézni.Maszek nőgyógyi 6000 + vérvétel háznál 2600+1200 mert messze lakunk és ki se akartak jönni 2600 ért.Persze 5000-et adtunk,hogy minnél hamarabb postázzák ki a leleteket.Így 11000 lett a vége.Akkor már lehet,hogy a 14000 nem is olyan sok,és helyben meg is van az eredmény.
25-én megyünk legközelebb a Krizsához,mert 23-án jön csak haza.
Arról még gőzöm sincs,hogy fogok szabikat kivenni a vizsgálatokra.Ez egy multi cég,ki is adják a szabikat,csak olyan a munkaköröm,hogy helyettesíteni kell,mikor nem vagyok.És egyszerre 5 ember lehet szabin,mert ennyi helyettesítő van.Most meg hárman ki is léptek,majdnem be kellett mennem.

Egyébként mi is kertesházban lakunk,bár én panelfüggő vagyok.Vagy csak a hely volt nagyon jó,ahol laktunk.

Erika!
Arról még ma nem esett szó,hogy ki műti a párom.Nincs normális nőgyógyim.Most sajna rohannom kell,de ha tudok este jövök,vagy holnap és elmesélem a nőgyogyászokkal kapcsolatos problémáimat.Mert vannak.

Nyuszifül!
Nálatok mi volt Uh-n?

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Irigylem a családi házban lakókat! Mi panelosok vagyunk, eddig nem volt rossz, de mióta felettünk új lakó van, azóta elég nehéz. Nálunk tavaly volt a felújítás, elég sokat ráköltöttünk, mire idén a ’drága’ szomszéd már öt alkalommal eláztatott.

Nem tudom, olvastátok e Sinéad Moriarty: Babablues c. könyvét, nagyon tudom ajánlani. A főhős is babát szeretne, mindent kipróbál: jóga, zöld tea, termékenységi tesztek, kézenállás. Humorral ír a megpróbáltatásokról, hiszen ha spontán nem megy, majd segít a modern orvostudomány.

Nálunk november közepén lesz megint sperma vizsgálat, akkor kiderül (az előalakok száma alapján), hogy érdemes e a páromnál megpróbálni a hormonkezelést (Andriol – 2 hónapos kúra).

Köszönöm a tanácsokat, megbeszélem a nőgyógyászommal, hogy csináltassa meg a hiányzó vizsgálatokat. Nem is gondoltam, hogy HIV és Hepatitis vizsgálat is kell.

Erika!
Te milyen gyógyszert kaptál 100.000 Ft-ért? Nagyon erős hormon? És hogy zajlott a beültetés? Czeizel azt mondta, köldökön keresztül történik. Nálad is így volt?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Nyulasz
Ha jól tudom akkor a Kaáliban is Prof. Dr. Papp Györgyöt fogják ajánlani, mert ha jól tudom akkor ő ott is rendel keddenként (de ez nem tuti - de ezt hallottam, azért nem tudom ezt neked biztosra mondani mert mi már a Kaáli előtt letudtuk őt - a nőgyógyászom küldött minket hozzá)
Ha szükséged van egy nagyon jó nőgyógyászra azt tudok neked ajánlani (pesti), Krizsa doki is ismeri. De azt tudni kell róla, hogy nem pátyolgatja az ember lelkét, de cserébe nagy tudású, nagyon érti amit csinál, egyik területe a meddőség, és ahol dolgozik a II. Klinikán inszemet is csinál. És nem utolsósorban nem pénzéhes, én akiket ismerek - akik hozzá jártak - soha nem mondott összeget semmire - ha valaki mégis rákérdez azt szokta mondani hogy amennyit tud.

Princess
100.000Ft = Gonal-F == ez egy olyan szuri ami érleli a tűszőfolyadékban lévő petesejteket - de ennek az ára attól is függ hogy kinél hogy érnek - ezt szokták ellenőrizni 2 naponta UH-al és ettől teszik függővé hogy mennyit kell még szúrni belőlle, szerintem az egészben ez a legdrágább - legalábbis nálunk. De lehetett volna ettől jóval olcsóbbat is választani de az sokkal komplikáltabb dolog, mert míg a Gonal-F 1 toll szerű amin csak a tűt kell cserélni + az adagot kell beállítani és kész vagyis még + persze beadni hasfalba magadnak, addig az olcsóbb változatnál neked kell összekeverni a port és a folyadékot - ami vagy jól sikerül v. nem - és farizomba beadni.
Én még nem hallottam olyat hogy a beültetés köldökön keresztül történt volna. A leszívás és a beültetés is hüvelyen keresztül történik. A leszívásnál altatnak (felszíne), a beültetésnél fenn vagy.
A beülti nálunk úgy zajlott hogy a párommal előszőr megnéztük a 3 drágánkat a mikrószkóp alatt, utána ő a fejemhez ült. Majd a doki nálam lemérte hogy ha jól emlékszem, hogy milyen hosszú katéterszerű cső kell amivel bejuttatja a babócákat, és utána ezzel a hosszú csövőn keresztül bejuttatta őket, utána csinált ott helyben egy hüvelyi UH-ot hogy jó helyen vannak-e, amit meg is kaptunk. Utána ott az őrzőben még feküni kell kb. félórát, míg a párom lent várt a váróban.
Egyébként elképzelni nem tudom, hogy köldökön keresztül hogy csinálnák az egészet. Köldökön keresztül terheseknél szoktak 35év felett magzatvizet venni vizsgálathoz. Vagy nálam a Laporoszkópiás műtét egyik nyílása volt a köldöknél.
Princess nekem a nőgyógyászom az egész kivizsgálásomat hormonvérvételekkel kezdte ahol nézetett LH, FSH, PROL, PROG-ot ezek eltartottak pár hétig, + az eredmények is
és most találtam meg hogy milyen vérvételeket kért tőlem annak idején Krizsa dr. - de arra vigyázzatok hogy csak 6hónapnál frissebb eredményeket fogadnak el
-vérkép, -vércukor, - májfunkció (Se Bi, SGOT), Na, K, Creatinin, Vércsoport +Rh, HIV, HBsAg ezeket a körzetimmel csináltattam meg Tb-re
EKG - belgyógyászati vizsgálat ezt is a körzetim csinálta
+ kell a nőgyógyásztól a rákszűrés eredménye + clamydia test eredmény is.

Na nem untatok tovább senkit

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Tegnap kissé képzavarban voltam,hol vasárnap volt nálam,hol kedd.Az autóban nem állítotam át az órát,és elindultam hamarabb,aztán félútról vissza.Talán a szabadnap zavart be.De ma Szórítok neked!Ma biztos kedd van!

Erika

Valószínű akkor,hogy a Papp doki lesz,mert keddi napon kell mennie a páromnak mintát adni.
Tudod nőgyógyászhoz elöször az sztk-ba jártam.Évente rákszűrés,meg 3 havonta receptért,meg is felelt.Aztán egyszer volt folyásom,és elmentem az sztk-s dokihoz magánrendelésre 5000-ért.Persze ott is majdnem 1 órát vártam.Utána ismerősöm tanácsára százhalombattára mentem.Szintén sztk,de időpontra.Jó a doki is.Amikor abbahagytam januárban a fogigátlót kérdeztem tőle,hogy milyen vizsgálatok kellenek.Csinált rákszűrést,meg 5 vagy 6 féle dologra rászűrt.Clamydia meg az összes ismert baktériumra,ami ideiglenesen meddőséget vagy vetélést okozhat.
Minden negatív lett,így azt mondta legközelebb akkor menjek,ha kimarad a vérzésem.
Amikor augusztusban 10 napot késett,kértem időpontot.Két héttel késöbb lett volna délelöttre,de ahhoz szabit kellett volna kivennem,három héttel késöbb volt csak délután.
Akkoriban már sokat olvasgattam az internetet,ott egy orvos válaszol rovatban Petróczi istván válaszolt,és készségesen ajánlgatta magát.felhívtam,másnap elmentem.Persze menstruáltam,így nem vizsgált meg,de elküldött a fiához a Máv korházba hüvelyi uh-ra,meg,hogy a fia beutal hormonvizsgálatra.És adott beutalót spermavizsgálatra is.
A fia is nagyon kedves volt,már azon a héten szombaton mehettem.Uh rendben,bár a nyálkahártya picit vékony.Nem tudom a 6.cn.-on milyennek kell lennie.Adott beutalót hormonv.-ra is.Kérdeztem mikor menjek,azt mondta bármikor.6000 itt is,ott is.Nagyjából a semmiért.13.napon a hormonvizsgálat felesleges szúrkálás volt.
Most a Krizsa mondta milyen hormonvizsgálat kell még,ők is csinálnak(14000),de szerinte menjek inkább a nőgyógyimhoz,kérjek tőle beutalót,mivel ő nem tud adni,és úgy ingyen lesz.Fel is hívtam tegnap a százhalombattai dokit,illetve a portát ahol időpontot adnak.2 hét múlva lenne délután.Persze ma vagyok a 3 cn.-on.Majd sikerült az asszisztenssel ,beszélnem.Mondtem neki,hogy kéne a januári rákszűrés eredménye(gondoltam ha sikerül elmennem már semmiség lesz beutalót kérnem)mire ő kérjek időpontot.Mondtam csak sokára lenne,nekem hamarabb kell.Akkor holnap reggel menjek be érte.Mondtam nem tudok ezért szabit kivenni.Jó akkor 5-re menjek oda,és ha lesz idejük majd behívnak.Persze nem hívtak be,csak kinyújtotta a leletemet.Kértem tudna-e adni beutalót vérvételre,mire ő,vagy kérjek időpontot,vagy adjon az aki ideküldött.Jó nem?
Szóval van a barátnőmnek jó orvosa,de oda nem akarok menni,mert akkor elöbb vagy utóbb kiderülne mi a problémánk.Ő most 14 hetes terhes.
szívesen venném a tanácsod,kihez mehetnék.

Most röviden ennyi,mennem kell dolgozi.
Üdv mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom termeltetek bőven :D Nálam még semmi, du. 1-re megyek, addig meg igyekszem befejezni a heti kötelezőt, hogy nyugodt lelkiismerettel maradhassak otthon. Délután beugrok és megírom az eredményt. Addig is Szép napot nektek!

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

szép napsugaras jó reggelt kívánok mindenkinek, legalábbis itt nálunk a hideg ellenére süt a nap.

Nyulasz
akit én ajánlani tudok neked mint írtam előző levelemben is a II. Üllői úti Klinikán dolgozik, + a Nyugatitól 5 percre van a magánrendelője + a meddőség a szakterülete
Megtudod nézni a neten is www.gimesdr.hu-n, ha úgy döntesz hogy érdekel akkor megírom a magánrendelő pontos címét is. Én nagyon megbíztam, ill. megbízom benne, úgyanúgy mint Dr. Krizsában. A kórházban csak akkor adtam neki pénzt ha én magamtól mentem be hozzá, de általában ő mondta hogy oda menjek (a terhesség alatt 1X magánba 1X kórházba hívott be) akkor ott nem fizettem, és ebből soha nem volt probléma.
Nekem ő a kivizsgálást mint írtam is már a hormonos vérvételekkel kezdte, majd utána csinálta meg a HSG vizsgálatot, és utána ő küldött névszerint Dr. Krizsához minket, majd Krizsa doki vissza küldött hozzá hogy a műtétet csinálja meg (petevezeték), utána megint vissza Krizsa és 1-sőre sikerült a babóka.
Persze azt nem tudom hogy neked mennyi időd van pestre járni a vérvételekre, mert a hormonosnál megvan hogy a menses hányadik napján kell menni (többszőr is), az eredményekért nem szükséges neked menni, mert nálunk is volt hogy én mentem érte, de volt hogy a dokim (Dr. Gimes) -nál volt, vagyis ezt is meg lehet vele beszélni. (terhesség alatt is mindig ő kapta meg az eredményeket és ő adta nekem ide őket mikor mentem hozzá. Ja még annyi hogy ő minden szerdán délután rendel a magánban. Nekem soha nem kellett rá várnom heteket, nemegyszer volt hogy hétfőn felhívtam és szerdán már mentem is hozzá. De volt nyáron hogy a tesóm ment úgy hozzá, hogy mikor felhívta hogy időpontot kérjen a kórházi asszisztense mondta hogy már elment, és hogy ha akar menjen el a magánba mert a következő héten szabin lessz. A tesóm elment és nem dobta ki, ugyanúgy fogadta mintha lett volna időpontja, ja és én magánba soha nem vártam rá többet 5-10 percnél. A kórházban ott viszont néha káosz van, mert ügye van hogy épp szülnek nála, v. műt, v. az osztályra felmegy a betegeihez stb. De nekem még így is megérte hozzá járni, Amíg lehet én hozzá fogok járni. Úgyhogy tényleg csak ajánlani tudom.
úgyhogy ha érdekel szerintem ha felhívod akár már a héten is bemehetsz hozzá a klinikára, hogy megbeszéljétek a dolgokat. Ha úgy döntesz hogy megismerkedsz vele akkor leírom, hogy hol találod meg a kórházban is (mert nem ott rendel ahol a többi nőgyógyi, hanem ahol a nőgyógyászati UH-van stb.)
Remélem hogy nem voltam túl tolakodó, ill. nem istenítettem annyira, de nekem tényleg bevált.

Nyuszifül
azért ne dolgozz túl sokat, és már nagyon várom a híreket.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Nem igazán tudok a munkára koncentrálni, úgyhogy visszajöttem, majd az UH után talán jobban fog menni 8)

Nyulasz!

Megértem a munkahelyi-szabis gondokat, nekem is pont ilyen problémáim voltak/vannak. De mi legalább Bp-en lakunk, így munkaidő előtt, vagy kicsit hosszabb ebédszünettel én eddig meg tudtam oldani a dolgot. Most viszont az inszem környékén néhány napig otthon maradok, ha adnak szabit akkor azzal, ha nem akkor kiíratom magam és slussz :x Kicsit drága mulatság ez a dolog ahhoz, hogy kifizessem, közben meg az alapvető feltételeit a sikernek a magam számára (ti: nyugalom) nem teremtem meg. Mondjuk nekem tudják a munkahelyemen a dolgot (mármint csak annyit, hogy lombikozunk) és szerencsére elég megértőek (persze még nem szembesültek azzal, hogy milyen az ha tényleg egyik napról a másikra eltűnök, de remélem most meglátják :P ).

Én ezért is választottam a Kálit, mert ott eddig mindig nagyon hamar el tudtam intézni a dolgom, nem kell fél napokat ott ülni.

A párodnak egyébként nem nőgyógyász kell, hanem andrológus (Papp prof pl.), de lehet,hogy én értettem félre valamit :oops: . Miért nem fogadták el a korábbi spermavizsgálatot? Vagy csak egy volt? Mert úgy tudom kettőt kell csinálni és csak utána lehet továbblépni. Nekünk elfogadták a II-es nőin és a Szabolcs u-ban csináltatott 2 spermavizsgálatot, nem kellett újabb. És mondták, hogy a biopszia eredménye után menjünk vissza. Ha a párodnak biopsziája lesz, akkor egyébként ráérsz a jövő ciklusodban is megcsináltatni a hormonvizsgálatot, mert nem adnak ott sem egyik napról a másikra időpontot.

Az elég felháborító lenne egyébként, ha a barátnőd az orvosodtól tudná meg, hogy veletek mi a helyzet, mert őt köti a titoktartás még akkor is ha történetesen a barátnőd férje! Ha nem együtt mentek hozzá, akkor nem értem, hogyan derülne ki a dolog. Ha meg rákérdez, akkor az orvostól függetlenül is mondasz neki valamit, nem? Vagy ezt sem értem? :roll:

Princess!

Hogy milyen vizsgálatokat kérnek, az a beavatkozástól is függ, EKG és májfunkció pl. az altatás miatt kell a klasszikus lombikhoz, átjárhatósági pedig az inszemhez. Ezért a doki nekem azt mondta, hogy ezeket majd a biopszia eredményének fényében kell megcsináltatni. Mivel csak donoros megoldás jöhetett szóba még megcsinálták az átjárhatóságit, ahol eldőlt, hogy akkor mehet az inszem.
HIV és HEPA a vérrel való érintkezés miatt kell gondolom. Nem is tudom, hogy kizáró tényező-e, vagy csak másként kezelik ezeket az embereket, de ezt inkább senkinek ne kelljen megtudnia. Egyébként ha a párod katonáid használják, akkor nála is fognak kérni.


Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Mi volt az UH-n????? Nagyon izgultam érted!

Erika!
Köszönöm a részletes beszámolót. Azt hittem először gyógyszeres kezelést adnak, és csak utána jön a drasztikusabb injekció kúra. Vagy ez is állapot függő? Nálad hány hétig tartott az injekciózás?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Princess
igen vannak akiknél a program fogamzásgátló szedésével kezdik, nekem nem kellett szednem, én rögtön injekcióval kezdtem, amit összességében ha jól emlékszem akkor olyan 2-3 hétig adtam magamnak. De ez nem kúra, hanem a lombik program amivel a szervezetet arra serkentik hogy 1 petesejt helyett többet hozzon létre, majd a másik injekció hogy érjen (ezt ellenőrzik UH-al) + van az éjjféli injekció amit 5 perc pontossággal kell beadni v. beadatni és ezt ennek a másik felét kapod a beülti után, vannak akiknek még utána is kell szurni, nekem nem kellett, vagyis valamit akkor említett Krizsa doki, de végülis nem kértük mert az is sokba került volna (külföldről kellett volna gyorsfutárral behozatni), de szerencsénkre azért így is sikerült a babprojekt.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm az eddigi drukkokat, úgy tűnik ideértek :P

Eredmény: bal oldalon 1 db 16mm-es + 1db 17mm-es, jobb oldalon 1 db 15 mm-es. :P :P A nyálkahártyára csak annyit mondott, hogy szép érett. Holnap este jöhet a tüszőrepesztő szuri, pénteken pedig az inszem! Remélem addig még egy kicsit nőnek. Nem gondoltam volna, hogy már a tüszőknek is ennyire örülni tudok.

Erika! 5 perc pontossággal beadatni? :shock: ? Ez mindenkinél, aki lombikozik ennyire szigorú, vagy csak nálatok volt így? Nekem a tüszőrepire azt mondta a doki, hogy este 8, de az a lényeg, hogy 7 és kilenc óra között megtörténjen. De gondolom inszemnél más a helyzet.
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
nekünk a lombiknál a Suprefactot és a Gonal-F-et 2 órás eltérésel lehetett max beadni, de inkább mindig ugyanakkor, és az éjjféli szurit pedig (ha jól tudom az a tüssző repesztő) kellett 5 perc pontossággal beadatni - Krizsa doki mondta hogy így kell (ha jól tudom akkor a neve Choragon injekció - de nem bizti)

És nagy nagy gratula a jó eredményekhez, szerintem ez már fél siker. Úgyhogy pihenj jó sokat.
És a drukkok mennek tovább +++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Ez nagyon jó hír! És péntekig már csak három nap van. Szorítok!!!!
Pihenj sokat!

Üdv: Princess
princess
 
 


Erika! Princess!

Köszi szépen, igyekszem. Gondolhatjátok milyen boldogan toltam a főnököm orra alá a szabis papíromat. :wink: Aláírta, úgyhogy megúsztam a háziorvost. A doki nem szokott problémázni a kiírás miatt, mert szerinte a mai fiatalokkal inkább az a gond, hogy túlhajtják magukat, de azért megspóroltam a rendelőben való várakozást. Szabim meg úgyis van dögivel, mert nem nagyon tudom kivenni.

Akkor most egy időre mindenkitől elköszönök, mert otthon nincs gépünk. Legközelebb hétfőn leszek. Addig csak olyasmit fogok csinálni, amihez kedvem van. :lol: Sajnos ebbe azért egy takarításnak is bele kell férnie, de ez legyen a legkevesebb.

Úgy érzem, most orvosi rendelvényre kell jól éreznem magam és eddig nagyon élvezem. :)

Erika! Nekem más tüszőrepit írtak fel, "o" betűvel kezdődik de épp nincs kéznél, hogy megnézzem. Hűtőben kell tartanom és 4700 Ft volt. De mondjuk nekem másik szuri nem volt, csak a gyógyszer még a ciklus elején. Magadnak adtad be a szurikat? Én most még nem mertem bevállalni, de ha rendszeressé válik a szurizgatás, akkor kénytelen leszek megbarátkozni a gondolattal. :roll:

Mindenkinek jó pihenést holnap és a hétvégén is! Hétfőn jövök újra.

Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
igen magamnak adtam be a szurikat, kivéve a repesztőt, mert azt farba kellett adni + por és folyadékot kellett elegyíteni, és én ezt már nem mertem bevállalni.

Jó pihenést kívánok neked és szép hétvégét
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1162309476.44.gif[/img] akkor jó találkozást kívánok a pötyikéknek és a fiúknak is
és a sikeres találkozás után pedig
[/img] Kép ilyen ragaszkodást kívánok nektek

És persze ezt kívánom mindannyiótoknak is

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Nyuszifül!

Holnapra mennek a drukkok!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Nagyon szorítok holnap és várom a hétfőt, hogy írjál!

Erika!
Te rögtön bevállaltad, hogy beadod magadnak az injekciót? Miért kell ennyire az időpontokhoz ragaszkodni? Még éjféli is volt?!

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Princess
egyből én sem adtam be, mert fogalmam nem volt hogy hogy kell, és én mindig azt mondtam hogy nekem senki nem fog a hasfalamba injekciót szúrni. De a sors úgyhozta hogy mégis muszály volt, 1-ső alkalommal egy ismerősöm adta be, másnap ő szúrtba be a tűt de én nyomtam magamba a lét, 3.nap pedig már én magamnak itthon.
Azt hogy miért kell ennyire az időpontokhoz ragaszkodni nem tudom, vagyis gondolom hogy azért hogy azért elosztásban legyen a bevitel. vagyis hogyha egyiknap este adtam be akkor másnap reggel túl sok lenne ha beadnám, az éjjféli injekció pedig a tüszőrepesztő (nekem ez volt az utolsó szuri a leszívás előtt), azt gondolom azért kell pontosan beadni (5 perc pontossággal) hogy nehogy szétessenek a tüszők mire leszívják őket. Gondolom én. De a tüszőrepesztőt is az ismerősöm adta be, mert azt farizomba kellett és jóval nagyobb tűvel, + azt keverni kellett a port és a folyadékot.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Hát ez a hét elég zűrös volt,így nem igazán tudtam írni.

Nyuszifül
Remélem nagyon jó hírekkel jössz majd!

Igen azt tudom,hogy a páromnak andrológus kell,én magamnak keresek nőgyógyit.Nyilván a barátnőm orvosa nem mondana semmit rólunk,csak tudod mindig kérdezgeti tőlem,hogy mi újság nálunk.Eddig együtt izgultunk ciklus végén,mert ugyanazon a napon jártunk mindig,és amikor nekem 10 napot késett,neki is késett.Csak neki pozitív lett a teszt.Amíg nem jött meg nekem se,arról beszélgettünk,hogy elmegyek az ő dokijához,és ha egyszerre lettünk babásak,akkor együtt tudunk járni vizsgálatokra.De aztán nekem megjött...Tudod,ha mondom neki,hogy az ő dokijához járok,akkor kérdezgetné mi újság.Ha nem mondom,és egyszer összefutunk ott,akkor nem értené miért nem mondtam,hogy oda járok.Így meg lerázom a kérdéseket annyival,hogy most nincs semmi különös,csak próbálkozunk,és meglátjuk mikor sikerül a babó.Azt sem tudja,hogy dokihoz járunk.
Kicsit zavarosra sikerült,de remélem azért érted valamennyire.

Két spermavizsgálat volt,de magánklinikán.Azt nem tudom,miért nem fogadta el a Krizsa.Annyit mondott csak,hogy látott már karon varjút.Mivel a második vizsgálatnál találtak elvétve mozdulatlan,kóros szerkezetű spermiumokat,szerinte baktériumokat láthattak.Nem volt túl bíztató.Inkább ők is megnézik.
De nem baj.Kedden megy a párom.

Lehet,kicsit naiv vagyok,de bízom a multi maca,meg a cink jótékony hatásában.Ilyenkor az ember lánya minden szalmaszálban próbál megkapaszkodni.Lehet,hogy egy természetgyógyász sem ártana.

Na megyek eg kicsit takarítani,de még benézek.
Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok, már amennyire az időjárás engedi

Nyulasz
melyik 2 magánklinikán csinálták a férjednek, hogy nem fogadta el Krizsa dr?

Képzeljétek
dec. 7-én randizunk Krizsa dr-al tesó ügyben, úgy örülök neki hogy a férjecském belement.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia!

1 magánklinikán csinálták a két vizsgálatot,a Mr.clinik-en,a Moszkva térnél.
De jó!Kistesó lesz?És ilyenkor mindent elölről kell kezdenetek,mármint a vizsgálatokat,vagy már egyszerübben fog zajlani?
Mi újság Bencével?Mászik mint a veszedelem?Már fel tud állni?
Néhány hónap és szaladni fog.Csak győzd utolérni.Őt nem kapta el ez a nyavalya ami most a levegőben is benne van?Sógórnőméknél az ikrek jól elkaptál.Aztán én is majd a párom,végül az anyósom is.
Tehetnél fel képet picurról!
Vendég
 


Most nézem,hogy Komárom- Esztergom megyei vagy.Én is oda járok dolgozni minden nap.
Szép helyek vannak arra.Bár Budaörsről télen átjárnom nem egy leányálom...
Vendég
 


Szia Nyulasz

képet csak a párom tud felrakni mert ahoz én béna vagyok (azt valahonnan máshonnan kell bemásolni + kicsinyíteni is kell).
Akkor bizti azért nem fogadta el, az én páromét a KRIO-ban csinálták és ott is Prof. dr. Papp. úgyhogy gondolom ezért a mienket elfogadta, mert náluk is ő az andrológus.
Ha jól tudom akkor igen a vérvételes dolgokat bizti, de szerintem a többit nem. Merthát a páromnál ügye sajna nincs mit nézni, és nálam sem már, úgyhogy szerintem rákszűrés - clamydia teszt, + a vérvételes dolgok amik kellenek hozzá, legalábbis remélem.
Ákos Bencécske a kis csintalan - igen már mászik mint a veszedelem, már csak szabadon érzi jól magát, a járókában és a babakocsiban max. 10 perc és kiabál. Úgyhogy el lehet képzelni hogy hogy nézhetünk ki. De én úgy vagyok vele, hogy mininális takarítás + főzés, mert nem szeretem ha sír, persze azért néha hagyom, de nemszeretem ha sír. És imádja a számítógép klaviatúráját püfölni.
Nyavaja = az apjuk a múlt héten volt beteg - megfázás - orrfolyás - láz stb. de úgylátszik rám ütött a kis csintalan mert ahogy én sem szoktam elkapni többnyire mástól ő sem kapta el. De tavasszal is így voltunk apjuk megfázott de mi nem kaptuk el.

Hova jársz dolgozni?

És te mikor mész megint Krizsa dokihoz?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szerencsétek van akkor nem kell minden apró megfázástól félnetek.
A párodnál ez genetikai probléma?Semmit nem tudtatok megpróbálni?
Én képviselőként dolgozom,és Süttőtől-Tolodaltáróig,Tarján,Tardos,Héreg,Bajót,Bajna,Gyermely,Szomor,,Máriahalom,Sárisáp,Nagysáp,Annavölgy...Ismerős valamelyik?

A Krizsa dokihoz 25-én megyünk.A héten szerdán megcsináltattam a hormonvizsgálatot,jövő héten kedden spermav.Csak tudod most meg a doki nincs itthon.Azt mondta,elöször engem vizsgál,hogy lehet-e babám,nehogy felesleges legyen a biopszia.
Utána választhatunk.Vagy párhuzamosan csinálják nálam is a dolgokat,meg a páromnál,de ez esetben ha nem találnak semmit nála,akkor rögtön donor,hogy ne maradjak ott feltúrbózva befejezés nélkül,vagy ha elvetjük a donor kérdést,akkor biopszia,és ha találnak v.mit akkor lefagyasztják és engem csak utána kezelnek.
Mi a második mellett döntöttünk.De ezt még nem beszéltük le a dokival.Majd 25-én.
Sajnos az andrológus nem talált tapintásra semmi elváltozást és genetikai problémáról beszélt.De a páromnak szokott fájni a bal heréje.És erre azt mondták,hogy semmi köze az azoospermiához.Pedig én abban bízom,hogy talán valami gyulladás lehet,és emiatt nincs érés.Szerintem egy ilyen tünet egyáltalán nem közömbös dolog.
De ez a várakozás nagyon megvisel.ez a bizonytalanság.A párom azt mondta,ha nem találnak semmit,akkor elmegy Irakba golyófogónak,arra talán még jó lesz.Nagyon rosszul viseli.De én optimista vagyok.
Vendég
 


Szia Nyulasz

igem ismerős helyek de mi pont a másik irányba lakunk (Kesztölcön).
és képviselőként mivel foglalkozol?

Akkor ti még az elején vagytok. Nálunk úgy zajlottak a dolgok, hogy a nőgyógyász (helyi engem megvizsgált - kézi és UH) nem talált semmit, adott nevet és telefonszámot (KRIO, Prof. dr. Papp), Ott a sperma vizsgálat után mondták hogy műtét, amúgy azt mondta a prof. kézi vizsgálat után hogy a páromnak semmi baja. A páromnak nem volt szimpi a prof ezért felhívtam a pesti nőgyógyászom hogy ő kit ajánl, hát ő a prof-ot mondta, végülis a műtét útán a férjem azt mondta, hogy a műtét alatt nagyon rendes volt, mindig mondta hogy mit csinál stb. A műtéti eredmények után én már a pesti nőgyógyászomhoz mentem vissza a férjem eredményével, ő előszőr csinált nálam hormonos vérvételekekt, majd utána a HSG-vizsgálatot. És ezen eredmények után küldött Krizsa dr-hoz. (egyébként a pesti orvosom a klinikán csinál inszemet is, de miattam az sem jöhetett szóba, csak a lombik). Hát így jutottunk el Krizsa dokihoz, maj ő vissza küldött még 1 műtétre az eredményesség nőveléséhez. És szerencsénkre bejött. Így mi az egészet elkezdtünk szept 1-jén, és májusban már meg is volt a beülti. Igen sajnos a Prof azt mondta, hogy genetikai dolog. Úgyhogy vagy donor, v. örökbefogadás. Megértem a férjedet. Az én párom is mikor kiléptünk a KRIO-ból azt mondta hogy cseréljem le, én meg mondtam neki hogy senkinek nincs a homlokára írva hogy mibaja, és hogy velem is lehetnek gondok, és hát volt is.
Szerintem is legyen meg előszőr a párodnál a biopszia és csak az eredmények után kezdjetek bele a dolgokba. És légy vele nagyon türelmes, és szeretgesd meg állandóan nagyon nagyon mint a gyerekeket szokás.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika
Dohányáruval foglalkozunk.

Igen,ez biztos nagyon nehéz lehet a férfiaknak.Nehezebb nekik,mint nekünk,ha velünk van probléma.
A párom nagybáttyáéknál,ahol ugyanilyen probléma miatt nem lehetett gyerek(20 éve még kevesebb esélyük volt)az egész család,meg barátok úgy tudják,hogy az asszony miatt.Ezt nehéz lehetett bevállalni,de annyira szereti a férjét,hogy el akarta kerülni a kínos megjegyzéseket.Tudod isznak egy kis alkoholt,mennek az ugratások,és egy véletlen beszólás a férjnek nehezebben elvislhető dolog.Bár szerintem a család sejti(párom anyukájának rokonsága),hogy mi volt a baj,mert ugyan nem beszélnek róla,de annyit tudni,hogy a másik két nagybáttyát is műtötték.Hogy biopszia vagy viszérsérv vagy valami más miatt-e arról nem beszélnek.De nehezen jött össze a baba,és a műtét után sikerült csak.
Igen tőlem megkap a párom minden segítséget,amúgy is egy bújós kismacska,aki a probléma elött is kidorombolta magának a kényeztetést.
Ezen a dolgon túl kell lennünk,idővel biztos sokkal könnyebb lesz.
Tudod azért irigyellek egy kicsit.A picur biztos feledteti a sok nehézséget amin ti is átmentetek.
Üdv,
Vendég
 


Szia Nyulasz

Hát akkor nektek még úgy sem könnyű, ha a családban ez már jóformán halmozottan fordul elő. Nálunk mindkettőnk családjában nálunk van csak gond.

Igen sokszor én is úgymondom hogy inkább nálam van gond, nálunk a teljes igazságot nem tudja az anyósom, mert lehet hogy akkor már diliházban lenn, a sógoromnak 3 saját gyereke van simán. Mert néha rettenetesen kicsi dolgokon is parázik, vagyis nem alszik miatta és 1 hétig gondolkodik rajta. Sajnos az én párom nem egy bújos, sajnos, de eddig a gyereksem sajnos. De most a tesóprogramnál is nagyon nehéz a páromnak, néha mondja is, hogy ez most megint mindent előhoz. De én annyira szeretnék még 1 gyereket, és a gyereknek is nagyon jó lenne sok szempontból, de ha mégsem sikerül, akkor is a lelkem 1 kicsit megnyugszik mert megpróbáltam. És amúgyis úgy tünik hogy a kormány jövőre csökkenteni fogja a lombikok számát. Úgyhogy a párom így legalább kicsit megnyugszik hogy tényleg csak 1X indulunk neki és nem többszőr.
Igen túl kell lépni ezen a dolgon, de az agyból sosem lehet kitörölni, mert nálam legalábbis van hogy naponta eszembe jut hogy milyen is lenne a kettőnk közös gyereke, akinek v. akiknek a sors nemadta meg azt a lehetőséget hogy megszülessen- enek. De ezért ne haragudj meg rám hogy így gondolom, mert így is nagyon boldog vagyok, mert hát úgye 10-20 éve még így sem lehetett volna közös babánk. És ezért hálás vagyok hogy most a tudomány már így áll. És arra már nem is gondolok hogy akár 10-20 év múlva már lehet hogy lehetne közös is, csak akkor mi már inkább nagymamakorúak leszünk. De mindegy kár ezen gondolkodni, ez van most és ezt kell elfogadni.
Bocs ha sokat írtam, csak néha sokszor eszembe jut ez a dolog.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: